Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » České Budějovice a okolí » Archiv diskuse České Budějovice a okolí do 26. 11. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse České Budějovice a okolí do 26. 11. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 15. listopadu 2017 - 08:00:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4691
Registrován: 9-2005
Takovéto kontroly jsem velmi často zažil v Ústí n.L. hl.n. v letech 1978-81. Ráno, když jsme přijížděli od Teplic na praxi do dílen, v podchodu byl kordón z Osžáků a revizorů a kontrolovali veškeré obecenstvo. A šlo to rychle a hodně černochů vybrali. Tam nebylo úniku. Jak jsi vystoupil z vlaku, nešlo utéct jinudy než podchodem.
Simba
Středa, 15. listopadu 2017 - 12:43:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2550
Registrován: 7-2008
Takovéto kontroly jsem velmi často zažil ...

SOOŽ by chtělo i dnes, těch živlů, pohybujících se po perónech a ve vlacích, okrádající cestující o peněženky a dokonce i zavazadla je zejména na větších nádražích víc než dost, o "vyhlášených" vlacích nemluvě. A těch pokut,co by se vybralo za nedovolené přecházení kolejí [lol]
Středa, 15. listopadu 2017 - 13:49:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7482
Registrován: 4-2003
SOOŽ by chtělo i dnes, těch živlů, pohybujících se po perónech a ve vlacích...A těch pokut,co by se vybralo za nedovolené přecházení kolejí

Možná jste to ještě nepostřehl, ale tuhle činnost vykonává či může vykonávat PČR.

neboť pracovníkům ČSD, kteří při uzávěře odhalili "černého pasažéra" a předvedli jej k sepsání doplatku jízdného a pokuty, náležela 8% odměna z inkasované částky a to si nechal málokdo ujít. Např. při uzávěře nástupišť již zmíněného 14. listopadu 1963 bylo zjištěno 15 cestujících bez jízdenky, z nichž 10 zaplatilo za jízdné s pokutou 261 Kčs.

8 % z 261 korun dělá po zaokrouhlení cca 20 Kčs, tj. pokud kontrolovali jenom čtyři, tak měl každej bůra. Fakt vejvar.[biggrin][lol][proud]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 15. listopadu 2017 - 14:09:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 7-2017
A jak to řešili, když někdo nastoupil v neobsazené zastávce a průvodčí ho nepřišel zkasírovat?
Mladějov
Středa, 15. listopadu 2017 - 14:21:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11393
Registrován: 3-2007
Mohl si pak dodatečně písemně stěžovat [proud]
Středa, 15. listopadu 2017 - 14:34:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7483
Registrován: 4-2003
"A jak to řešili, když někdo nastoupil v neobsazené zastávce a průvodčí ho nepřišel zkasírovat?".

Milý příteli, v odpovědi na tuhle otázku je právě ukryta pointa života v reálsocíku a v jakýkoliv totalitě obecně.[wink]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 15. listopadu 2017 - 17:48:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2254
Registrován: 3-2006
751.001:
"A jak to řešili, když někdo nastoupil v neobsazené zastávce a průvodčí ho nepřišel zkasírovat?"
Ono totiž byla povinnost požádat o vystavení lístku průvodčím a to bez vyzvání.Jinak to bylo s pokutou.Většinou, kdo "chtěl" zaplatit, lezl do vozu u kterého stál průvodčí, aby transakce proběhla co nejrychleji. Je taky pravda, že na zastávku bez pokladny bylo těžší natrefit například v roce 86 na 200 to byly jen dvě zastávky a na 190 z Plzně do Velenic jich bylo deset.
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 10:19:43  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72601
Registrován: 4-2003
Zatímco teď když se na kasičkovým prvním osobáku do Budějc objevil minulou středu revizor, nestačil zlodějům vypisovat hlášenky (a to část ještě vystoupila na Hlubokej - asi si neplánovaně neordinovali zdravotní procházku [proud]).
Ti drzejší setrvali ve vlaku a doufali, že se na ně nedostane, resp. na severní zastávce na půl reginy prohlásili, že se jim to za 400 stejně vyplatí, jak kdyby to byla běžná obchodní nabídka. [crazy]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 10:42:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 613
Registrován: 10-2011
Je taky pravda, že na zastávku bez pokladny bylo těžší natrefit například v roce 86 na 200 to byly jen dvě zastávky a na 190 z Plzně do Velenic jich bylo deset.

Tohle bych řekl, že je ten hlavní důvod. Na 170 ze Stříbra do Plzně (kde jsem jezdil do školy) se vydávaly jízdenky úplně všude, bez kasy byla jen Sulislav, kde stavěly tři vlaky za den v sezóně, mimo ni jen jeden. Dnes není problém natrefit na zavřenou kasu i v rychlíkové stanici, protože otevřeno je v kladiva do čtyř a o víkendu jen sobota dopoledne a neděle odpoledne.
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 12:33:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7488
Registrován: 4-2003
Zatímco teď když se na kasičkovým prvním osobáku do Budějc objevil minulou středu revizor

Zatímco tehdy bylo, že "dokažte mi že s tý obsazený zastávce/stanici byl v pokladně lístek, že se odbavuje ve vlaku" = buzerace slušných lidí+návod lidem, aby to začali ojebávat.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 12:41:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7489
Registrován: 4-2003
Dnes není problém natrefit na zavřenou kasu i v rychlíkové stanici,

Jenže dneska nikdo nikoho nebuzeruje, jinak by se ti lidi na ten vlak vy***li, víme? To je chválabohu problém dopravce, né cestujícího. Většině lidí je naprosto putna, jakou formou a kde jim dopravce prodá lístek.

Při uzávěrách na hlavním nádraží v Praze byli pokutováni lidi, co šli někoho doprovodit a nekoupili si vstupenku na nástupiště. Její existenci spousta lidí neměla ani ponětí.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 12:59:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 7-2017
Mořepetr: Ale nějaké zastávky byly, jenom už si nevzpomínám jestli na nich tehdy bylo označeno místo, kde povinně stojí průvodčí nebo vznikalo zpoždění tím, že se při délce tehdejších souprav čekalo, až všichni cestující dojdou k průvodčímu, aby vůči nim splnil svou pracovní povinnost.
Maršál
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 13:01:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6086
Registrován: 1-2010
Jenže dneska nikdo nikoho nebuzeruje, jinak by se ti lidi na ten vlak vy***li, víme? To je chválabohu problém dopravce, né cestujícího. Většině lidí je naprosto putna, jakou formou a kde jim dopravce prodá lístek.

No a já mam zrovna opačnou zkušenost. Nedávno jsem jel ze Zlivi do Číčenic. Zde je otevřená pokladna ČD v určité časy. Jenže zrovna v době odjezdu jsem si jízdenku nemohl koupit, neb byla pokladna uzavřená z důvodu nemoci pokladní. Tudíž jsem si chtěl koupit jízdenku ve vlaku, tak jsem také učinil a narazil jsem na další problém. Popka prostě automaticky u tohoto vlaku ukazovala přirážku za koupi jízdného ve vlaku a nešlo to koupit jinak. Naštěstí vlakvedoucí byla v pohodě a prodala mi jízdenku až ze Zbudova, kde pokladna naštěstí není. A tak mam otázku:

Jak mam dokázat v takovémto případě, že pokladna ČD je uzavřená, abych nedostal pokutu?
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 16:38:49  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72603
Registrován: 4-2003
Nic dokazovat nemusíš. Pokud vlaková četa není schopna si tuto skutečnost ověřit (tj. pokud tato skutečnost nebyla předtím zadána do systému a není to jen tak, že lístky prodává výpravčí a dlabe na to), nechť si klidně napíše hlášenku, která pak bude anulována. Pro jistotu bych si vyfotil nápis na pokladně, že je (mimořádně) uzavřena.
Nicméně pokud se nic nezměnilo, „pisné” se dá odpustit i ze stanice obsazené.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 16:51:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2256
Registrován: 3-2006
Ad 751.001: No ono se také jezdilo s větší četou, těch průvodčích bylo trochu víc, pokud si dobře pamtaji, tak na osobácích Praha-Plzeň s 8 Bai+Da jezdila četa ve složení vlakvedoucí a dva průvodčí.
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 17:11:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 646
Registrován: 4-2014
Nicméně pokud se nic nezměnilo, „pisné” se dá odpustit i ze stanice obsazené.

Bohužel nedá . Když ho průvodčí odpustí , musí sepsat oznámení , proč tak učinil . V opačném případě jde pisné na jeho účet .[wink]
Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 20:08:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7490
Registrován: 4-2003
tak jsem také učinil a narazil jsem na další problém. Popka prostě automaticky u tohoto vlaku

To je problkém průvodčího, ne Váš. A ať si to ten průvodčí vyřeší jak chce....
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 16. listopadu 2017 - 20:10:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7491
Registrován: 4-2003
Pro jistotu bych si vyfotil nápis na pokladně,

Proč bych to měl proboha dělat??
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Maršál
Pátek, 17. listopadu 2017 - 17:06:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6096
Registrován: 1-2010
Pro jistotu bych si vyfotil nápis na pokladně.

Taky mne to napadlo. Mněl jsem foťák u sebe. Ale nakonec jsem na to prděl, neb jsem doufal, že je to nějak ošetřeno. Hm, není.[nene]
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Maršál
Pátek, 17. listopadu 2017 - 17:13:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6097
Registrován: 1-2010
Já popky neznám. Proto se ptám, jestli to vůbec nějak popka umožňuje? Výpravčí ve Zlivi lístky neprodává.[pozor] Proč by to proboha dělal?

Mě prostě zajímá, jak se to v tomto případě řeší? Tudíž mi vlakvedoucí vystaví lístek i s pokutou a já se potom budu peněz domáhat zpětně, nebo prostě pisné nebude a jde to za vlakošem? To je mrdník velebnosti.[blush][crazy]

No, ale ani se tomu mrdníku nedivím. Nedávno jsem jezdil na KB a nejeden průvodčí nevěděl, co se s tím má dělat.[rofl]
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Sobota, 18. listopadu 2017 - 01:35:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 362
Registrován: 8-2006
Pokud není pokladna mimořádně obsazená, a výpravčí jízdenky neprodává, tak si průvodčí / vlakvedoucí s hlavní pokladnou vykomunikuje, zda tomu tak opravdu je a vydá jízdenku bez přirážky. A není to vůbec žádný problém.
Sobota, 18. listopadu 2017 - 05:43:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 650
Registrován: 4-2014
Průvodčí ověřuje telefonicky otevření / zavření pokladny na Centrálním zákaznickém servisu , hlavní pokladna by mu nebyla nic platná [happy]
Maršál
Sobota, 18. listopadu 2017 - 07:54:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6101
Registrován: 1-2010
OK. Takže je to věc průvodčího, jak si to ověří. Díky.[wink]
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Maršál
Sobota, 18. listopadu 2017 - 07:55:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6102
Registrován: 1-2010
Tak se mají cestující na trati číslo 226 na co těšit. Jestli bude takzvaná bezporuchovost kýblů 754 jako letos na Šumavě, bude to zážitek. Ale zde si alespoň tou stovkou sjedou, pokud se nerozsypou?[biggrin]

http://zdopravy.cz/kam-poslou-cd-vozy-ze-sumavy-patra-zamiri-na-t rebonsko-nektere-810-ceka-zruseni-4457/
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Sobota, 18. listopadu 2017 - 08:51:44  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72604
Registrován: 4-2003
RadekŠ:
"Pro jistotu bych si vyfotil nápis na pokladně,

Proč bych to měl proboha dělat??"
Protože nejsou tak dávné doby, kdy ještě lístky výpravčí prodávali a na okno si svévolně věšeli leccos? [cunik] U pokladny obsluhované klasickou pokladní to už snad nehrozí, nicméně jak je výše popsáno, asi něco v systému tak jako tak selhalo, když se to pak ve vlaku řešilo.
Standardně samozřejmě není vůbec důvod se tím nějak zabývat - pokladna byla zavřená, lístek se kupuje ve vlaku a hotovo.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Sobota, 18. listopadu 2017 - 09:23:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7499
Registrován: 4-2003
Mě prostě zajímá, jak se to v tomto případě řeší?

Nastoupím ve vlaku a koupím si lístek, jakýkoliv doplatek odmítnu zaplatit. Zbytek neni moje starost, ať si to průvodčí pořeší jak chce.

Stavět se do role chudáčka, který s prosebně s čepicí v ruce..že ho dráha laskavě sveze.. sorry, ale to by byla známka, že jsem svůj život totálně prosral.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Maršál
Sobota, 18. listopadu 2017 - 09:34:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6103
Registrován: 1-2010
Tak já bych to samozřejmě nezaplatil. Jen mně nebaví řešit sračky dopravce, který na to totálně sere.[angry] A do role chudáčka se rozhodně nestavím.[proud]

Nakonec to průvodčí vyřešila pro mně bravurně. A MB n.p. na tom rozhodně nezchudne.[lol]
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
BmbČ
Sobota, 18. listopadu 2017 - 20:41:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7635
Registrován: 1-2007
Mám prosím dotaz. Věděl by někdo, kde se nacházela v Budějcích vlečka Vodních staveb? Nejvíc byla vytížena překládkou cementu při stavbě Temelína. Ať pátrám, jak pátrám, nemůžu na nic přijít. Píší, že se nacházela v českobudějovické "Bohemce". Ale kde to bylo? [happy] Díky za jakoukoliv odpověď.
(Dnešního dne před 30 lety na ní byla zhájena nepřetržitá výluka) [happy]
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Neděle, 19. listopadu 2017 - 09:03:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19740
Registrován: 1-2006
Dnešní odpolední vzl. vlak ČB - Netolice poveze 842 007 + 024 [fotic]
ICQ 191300062
Bílý_petr
Neděle, 19. listopadu 2017 - 12:10:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2184
Registrován: 7-2005
BmbČ - já tedy nevím že by v Budějcích nějaká "Bohemka" byla. Ale co vím, tak se hodně překládal cement //a nejen ten// na Temelín v Dívčicích na 108. koleji.
Mnohdy je důležitější vědět, o čem se mlčí, než to, o čem se mluví (Roman Kozel)

fotogalerie 4. koridoru
Neděle, 19. listopadu 2017 - 14:35:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5135
Registrován: 5-2007
Honzo,já myslím,že to nebude v Budějcich.Rajky s cementem jezdili krom Dívčic jak píše BP i do Číčenic.Tam si zásobníky na cement pamatuju.
Zkusme si však představit,kam a na jakou vlečku by nějaké ty soupravy s "cibulela" v Budějcích zajížděly.Mě nic nenapadá.
Snad možná někam na letiště.
[kecal] Jsem bílý,nevěřící,heterosexuální muž a ještě k tomu navíc xenofob a nacionalista.Kde se mám jít udat?
Neděle, 19. listopadu 2017 - 18:33:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5136
Registrován: 5-2007
Honzo,další tip od kamaráda kam v Budějcích zajížděly "Rajky" a tam by to mohlo být i na jisto.
Odvratová kolej na papírenské vlečce 48.9530281N, 14.4721497E ,tak taky sila na cement byly.
[kecal] Jsem bílý,nevěřící,heterosexuální muž a ještě k tomu navíc xenofob a nacionalista.Kde se mám jít udat?
Neděle, 19. listopadu 2017 - 19:51:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2065
Registrován: 9-2007
Bmbc: Nejsou to pozemní stavby?. V tu chvíli by to byla vlečka odbočující z vlečky do papíren. Kousek od Odbočky Rožnov. Kdysi dávno v 90. letech jsem tam cement vozy vídal.
BmbČ
Neděle, 19. listopadu 2017 - 20:06:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7636
Registrován: 1-2007
Bílý_petr, Paveldacicky, Louis_de_mydlaque: Díky za reakci a pátrání. U Odbočky Rožnov, pravda, pořád stály Rajky, ale to byla vlečka budějckých Pozemních staveb. [uhoh] Tam jsem také původně předpokládal, že by to mohlo být.
Pořád mi ale neseděla ta "Bohemka" v Budějcích. Přece by nelhali... [nene] Začal jsem se tedy přehrabovat v třicetiletém [lol] "papírovém bordelu" co mám a podařilo se mi najít výpisek z CB staniční kroniky, kde se doslova píše:
23. října 1986 - zastavil na seřaďovacím nádraží ucelený nákladní vlak s cementem pro JETE. Bylo to celkem 17 Raj a hmotnost přes 1500 tun. Vykládka se bude uskutečňovat na vlečce Vodních staveb v českobudějovické Bohemce. To nebude jednoduché vzhledem k celkové náročnosti ostatních účastníků této vlečky. [coze]
Tak jsem začal pátrat, kde by mohla být ta zatracená Bohemka. [wink] Internetové vyhledávače jsou k budějcké Bohemce hluché... Tak jsem musel opět do papíru a tam se mi poštěstilo. Encyklopedie CB. [proud]

Tedy bývalý exportní SFINX, dnes BELIS ve Vrátě.
A skutečně, do tohoto podniku vede vlečka, která je snad 20 let nepoužívaná, uvnitř částečně vytrhaná a když jsem se podíval na seznam Rudolfovských vleček z roku 1965, tak v km. 2,1 je uvedena vlečka BOHEMIA. [blush]
Dříve bylo v podniku víc kolejí než dnes a jedna kolej z odbočení šla rovně podél plotu až téměř k Okružní ulici do nějakého areálu. Dnes je tam soukromá benzínka (vjezd z Okružní) a tam bych si dovolil tvrdit, že byly ty zpropadené Vodní stavby. [wink]
(bez záruky)
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Neděle, 19. listopadu 2017 - 21:25:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 431
Registrován: 5-2010
BmbČ tady je vlečka Pozemních staveb - listopad 1991
- Karkulka míří na Kájovskou
vpravo je areál Pozemních staveb
BmbČ
Neděle, 19. listopadu 2017 - 22:18:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7637
Registrován: 1-2007
Paráda. Pěkná historie. [ok] Dnes je to v tomto prostoru "jednoduché". [uhoh] V papírnách vytrhané kolejiště, vlečka bývalých Pozemních staveb zrušena. Je jen otázkou času a peněz, kdy dojde k vytrhání celé, teď už zbytečné, koleje k bráně papíren. [uhoh]
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Bílý_petr
Neděle, 19. listopadu 2017 - 23:41:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2186
Registrován: 7-2005
BmbČ - paráda[pozor] O té vlečce //dneska tedy spíš benzince// vím - ale nevěděl jsem že se tam říkalo "Bohemia". Tak teď už je mi jasný kde je ta Bohemka [wink] Díky [ok]
Mnohdy je důležitější vědět, o čem se mlčí, než to, o čem se mluví (Roman Kozel)

fotogalerie 4. koridoru
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 19:52:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 454
Registrován: 11-2016
Příští sobotu nás čeká návštěva v podobě T 435.003 [ok][happy]

Jsem hrdý šotouš a za svůj koníček se nestydím! [happy][fotic]
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 20:05:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19752
Registrován: 1-2006
193 295 - obrat 537/700 v ČB ...



(Příspěvek byl editován uživatelem Pépa_Rákos.)
ICQ 191300062
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 20:41:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19755
Registrován: 1-2006
560 024 po opravě v ČB ...


ICQ 191300062
BmbČ
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 20:55:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7638
Registrován: 1-2007
Bílý_petr: NMŠZČ. [wink] Až to dám dohromady, tak sem napíšu seznam všech vleček co kdy existovaly v Budějcích a nejbližším okolí. Bylo jich dost...[blush]

Pépa_rákos: [ok] Řada 560 se objevila v budějckém depu snad poprvé. [coze] Nebo už tu někdy byla?
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 21:07:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19756
Registrován: 1-2006
BmbČ - co já si pamatuji , tak je tu poprvé. Ale třeba někdo ještě upřesní ... [happy]
ICQ 191300062
Bílý_petr
Úterý, 21. listopadu 2017 - 00:15:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2188
Registrován: 7-2005
Pépa_rákos - ta SM 488 se opravovala v budějckým depu? A pohybuje se vlastní silou? Je to střídavina ne? Tak by mohla [wink]

BmbČ - Jo to bylo vleček. A co tu dřív jezdilo vlečkových vlaků. A dneska? Skoro nula nula nic [angry]
Těším se až to sepíšeš. Na ty tvoje historický příspěvky si udělám vždycky čas - jsou super[pozor][ok]
Mnohdy je důležitější vědět, o čem se mlčí, než to, o čem se mluví (Roman Kozel)

fotogalerie 4. koridoru
Úterý, 21. listopadu 2017 - 03:10:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19757
Registrován: 1-2006
Bílý petr - ne,dělala se ve škodovce. V depu je na váze. Je to sice střídavina,ale zatím se to jen tahá [wink]
ICQ 191300062
Bílý_petr
Úterý, 21. listopadu 2017 - 21:33:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2190
Registrován: 7-2005
Pépa_rákos - hm - tak díky za info [wink]
Ale mohla by třeba jet na zkušebku do Veselí a zpátky [biggrin]
Mnohdy je důležitější vědět, o čem se mlčí, než to, o čem se mluví (Roman Kozel)

fotogalerie 4. koridoru
BmbČ
Středa, 22. listopadu 2017 - 22:07:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7639
Registrován: 1-2007
Tak jsem se pokusil o první nástřel budějckých vleček. [wink]
Jména podniků nesouhlasí s jejich oficiálním názvem, slouží jen k orientaci. Umístění vleček nesouhlasí s oficiálním popisem ve staničních řádech, pomůckách atd. Zde zjednodušeno. [happy]
Budu rád za jakékoukoliv připomínku, upřesnění, doplnění. Určitě něco chybí, nebo přebývá. [biggrin]

Vlečky nákladové nádraží

1. Schwarzenberský cukrovar (1876), naposledy Výrobna krmných směsí, nejdřív napojena z nákl. nádraží, později od přejezdu v Mladém, v. neexistuje.
2. Koh-i-noor pila, nepoužívaná, existuje ve zkrácené podobě, v. zrušena.
3. Tabáková továrna (1890), naposledy GAMEX, v. zrušena při budování propojky ulic Mánesova - Nádražní, v. neexistuje.
Na vlečku do tabákové továrny navazovaly:
3a. Jč. elektrárny (1916), v. protínala Novohradskou ul. v. neexistuje.
3b. Merkur (výroba čokolád, cukrovinek, pečiva), v. neexistuje.
3c. Zasilatelství A. Ferus (1921), naposledy Zelenina, zrušena při budování propojky ulic Mánesova - Nádražní, v. neexistuje.

4. Teplárna Č. Budějovice - hlavní závod, v. provozní.
Z vlečky TEPLÁRNA České Budějovice - hlavní závod odbočují vlečky:
4a. Jihočeská energetika, později E.ON, provozní, nepojížděná. E.ON ukončil na vlečce provoz.
4b. JČE Energovod, dnes EGE Č: Budějovice, v. provozní, nepojížděná.
5. Továrna na kovové a železné zboží (1912), později Šroubárna, poté Motor, Motoco, dnes Aspera, v. existuje bez provozu.

Vlečky seřaďovacího nádraží

1. Obchod s uhlím Václav Taschek, staré nádraží, v prostoru u dnešního viaduktu, v. zanikla přestavbou nádraží 1906.
2. První jih. továrna na emailové zboží a bednárna, v. zanikla přestavbou nádraží 1906.
3. Zbrojnice Rudolfov (1888) tzv. Rudolfovská vlečka, horní část vytrhána, zbývající v provozu.
Na Vlečku Rudolfov navazují (navazovaly):
3a. Smaltovna (1897), později Sfinx I, v. existuje, bez provozu.
3b. Hliník, později Sfinx II, uhlí, v. neexistuje.
3c. Hospodářské družstvo skladištní, ZZN, naposledy Agrotrend, v. neexistuje.
3d. Pila Kubíček, v. neexistuje.
3e. Mlékařské družstvo, v. neexistuje.
3f. Keramika, v. neexistuje.
3g. Grafo, v. neexistuje.
3h. Rybena, v. neexistuje
3ch. Česká sirkárna (1910), později Leichtbau, poté Igla, Akra, dnes Groz-Beckert, v. neexistuje (torzo v podniku).
3i. Vacuum Oil Comp. stáčení ropných produktů (1931), Bratři Zikmundové - minerální oleje, později Benzinol sklady benzinu, v. neexistuje.
3j. Potravinářské družstvo, později Potraviny, poté Pramen, JIHOTANK, torzo, v podniku v. neexistuje.
3k. ZVIL Plzeň, slévárna Č. Budějovice, později Škoda CB, podnik zrušen, vlečkové kolejiště převážně provozní pro jiné subjekty.
Na vlečku býv. Škodovky navazuje: Teplárna České Budějovice výtop.Vráto, v. provozní.
3l. Bohemia, později Spojené smaltovny II, poté Sfinx III, dnes Belis, v. existuje, bez provozu.
3m Kovošrot Praha, poté Kovošrot GROUP CZ České Budějovice, v. provozní.
3n. JDZ - OVJ Vráto (pila Vráto - podnik zrušen), v současnosti EGE Č. Budějovice, v. existuje, bez provozu.
3o. Mototechna, poté Thorn Autotechnic České Budějovice, poté TSR Czech Republic s.r.o. (kovošrot), v. provozní.
3p. Antracitové doly, v. zrušena.
4. Městská plynárna (1868) nejstarší budějovická vlečka, část vytrhána, malá část existuje bez provozu, plynárna zrušena.
Na vlečku Plynárna navazují (navazovaly):
4a. Impregnační továrna Quido Rütgers (1876), býv. Uhelné sklady dnes Palstav s.r.o. - paliva, staviva, v. existuje, provozní.
4b. Teerag, zužitkování dehtu, uvnitř podniku točna, naposledy DUROPACK Bupak Obaly - provoz Dehtochema, podnik ani vlečka neexistují.
4c. Domácí potřeby, později Junivel, vytrhána v koncem. 90. let min. stol., v. neexistuje.

5. Firma David Hahn (1925) nakládání sena a slámy, vlečka křižovatkou protínala vlečku do plynárny, v. neexistuje.
6. Edikt, v. provozní.

Vlečky na trati do Horního Dvořiště a Kájova

1. Skladiště dřeva Karla Buquoye (1899), v. neexistuje.
2. Měšťanský pivovar (1894), pivovar Samson, v. neexistuje.
3. Papírna Gellert (1921), později Jihočeské papírny, DUROPACK Bupak Obaly – provoz Rožnov, v areálu podniku v. vytrhaná.
Na vlečku Papírna navazuje:
3a. Pozemní stavby Č. Budějovice, Českobudějovické pozemní stavby, podnik i v. zrušeny, zatím existuje.

Vlečky na bývalé plzeňské trati:

1. Hauptvogel (1907), stavební firma, v. neexistuje.
2. Městské jatky (1897), v. neexistuje.
3. Továrna na síta a drátěná pletiva, pokračování vlečky Městské jatky, v. neexistuje.
Na vlečku Městské jatky navazuje:
3a. Leichtbau, dnes Ferona, v. existuje, provozní.
3b. Vojenská správa, pokračování vlečky Leichtbau, v. zrušena.

4. Akciová továrna na výrobu umělých hnojiv a lučebnin (v části sídliště Vltava), v. neexistuje.

Vlečky na pražské trati:

1. Český akciový pivovar (1895), Českobudějovický pivovar, n. p., BUDVAR, n. p., v. existuje, provozní.
2. Jul. Škrlandt a spol. (1900), pozdější Union, Motor JIKOV, prodloužení odvratné koleje vlečky Budvar, v. existuje, provozní.

Vlečka na velenické trati:

1. SOKV Č. Budějovice, v. existuje, provozní.

Neurčeno: [sad]
Firma Bratří Sternové (1910),
Vojenská zásobárna (1914)
Obilní skladiště (1915)
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Pátek, 24. listopadu 2017 - 04:53:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 59
Registrován: 7-2017
Krásný seznam, ale smutný v tom, kolik nám jich zůstalo fyzicky a na kolika je zachován provoz... Obilní skladiště - silo bylo tam, co je dnes UniHobby, odbočka z vlečky do jatek. Řekl bych, že naproti u vlečky do Ferony v 70tých letech skládaly firmy Spoje a Textil, ale nevím, zda na samostatných kolejích. Vojenská zásobárna stála fyzicky v místě IGY, ale kde měla vlečku netuším.
BmbČ
Pátek, 24. listopadu 2017 - 15:05:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7640
Registrován: 1-2007
Díky, každá vzpomínka je cenná. [ok] Vzpomínám si třeba na vlečku do býv. elektrárny, která vedla po okraji ulice kolem bývalé Tesly (dnes TSE), kde jsem v asi pol. 60. viděl při posunu s žel. vozem traktor (nebyl to lokotraktor). [nene] Nějak vůz zapřáhli a jeli. Tenkrát dost běžné. [wink]
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Bílý_petr
Pátek, 24. listopadu 2017 - 19:56:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2191
Registrován: 7-2005
BmbČ - paráda! Těch bylo, dneska vlečky skoro nikde nefungujou [sad]
Jinak posun traktorem nebo jiným vozidlem na pneumatikách se využívalo všude možně a celkem hojně. Prostě se zaháklo lano do těch háků na boku vozu, odbrzdila se ruční brzda a už se jelo. Řidič ale nesměl jet moc rychle, aby se vůz nezjančil a neodjel na trať [proud]
Mnohdy je důležitější vědět, o čem se mlčí, než to, o čem se mluví (Roman Kozel)

fotogalerie 4. koridoru
Maršál
Sobota, 25. listopadu 2017 - 09:51:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6138
Registrován: 1-2010
Pépo, nevíš náhodou, kdy se tyto lokomotivy poroučely na zem?

https://flic.kr/p/21LLPHW

https://flic.kr/p/21NRkQW
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Sobota, 25. listopadu 2017 - 10:52:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19785
Registrován: 1-2006
Maršál - bylo v jeden den. Datum ale musím dohledat ... [happy]
ICQ 191300062
Maršál
Sobota, 25. listopadu 2017 - 11:12:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6140
Registrován: 1-2010
Super. Díky.[wink]
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Sobota, 25. listopadu 2017 - 18:32:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3446
Registrován: 1-2010
Railjet v Hrdějovicích:

https://youtu.be/CcNJedKE8Xc
BmbČ
Sobota, 25. listopadu 2017 - 18:56:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7642
Registrován: 1-2007
Jůů, tuberáci přijeli. [coze] [wink]
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
BmbČ
Sobota, 25. listopadu 2017 - 19:58:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7643
Registrován: 1-2007
Událost na rudolfovské vlečce. [masinka] Českobudějovické Listy 29.3.1905, str. 4

Patnáctiletý kamarád Janovský byl také pěkné kvítko. [coze] Půl roku poté pistolí při potyčce těžce zranil třináctiletého žáka rudolfovské školy Bohumila Skalického, který po převozu do budějcké nemocnice zemřel. [uhoh]
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
BmbČ
Sobota, 25. listopadu 2017 - 22:07:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7644
Registrován: 1-2007
Koho by zajímal přesun strážního domku koněspřežky v CB v roce 1977, tak
krátký film je zde [vypravci]
(načítá se trochu hůř)
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Bílý_petr
Neděle, 26. listopadu 2017 - 00:56:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2199
Registrován: 7-2005
BmbČ - to se tedy děly věci [wink] Ale fascinuje mě, jak se tenkrát s tím nepárali a prostě zveřejnili i jejich jména. A nikdo se ani neopovážil to nějak napadnout jako dnes [crazy]

Video je hodně zajímavý [ok] Akorát jsem zíral, že už v roce 1977 používali helmy. To jsem si myslel, že o nich ještě nikdo neměl ani tušení [biggrin]
Mnohdy je důležitější vědět, o čem se mlčí, než to, o čem se mluví (Roman Kozel)

fotogalerie 4. koridoru
BmbČ
Neděle, 26. listopadu 2017 - 14:05:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7645
Registrován: 1-2007
Už tenkrát existovaly podniky, které nechtěly platit za pracovní úrazy. Ovšem dnes je to dotaženo ještě o úroveň výš. Na Slovensku (nevím jestli obecně), ale na jedné nejmenované stavbě určitě, musí všichni nosit na hlavách nejen helmuty, ale i ochranné brýle. A to je pakárna. [lame] Je jen otázkou času, kdy budou brýle na stavbách zavedeny i zde a ani bych se nedivil. Chytne se toho nějaký dobroser, od školy nevytáhnuvší [zadnice] z kanclu, a bude to mít i se slušnou odměnou. [crazy]
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Neděle, 26. listopadu 2017 - 15:07:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2845
Registrován: 1-2005
BmbČ:
Tuším, že u firmy Metrostav je to již dnes povinnost mít nejen blembák, ale i brýle, samozřejmě pouze pracující, na dobrosery a ostatní zbytečné články na stavbě se to nevztahuje bo jsou přeci rovnější než ti co makají.
Neděle, 26. listopadu 2017 - 19:10:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5561
Registrován: 11-2009

Zdroj:w.+ h.brutzer