Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Nádražní budovy, restaurace a jejich rekonstrukce » Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 24. 07. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 24. 07. 2017

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 15. července 2017 - 09:50:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5347
Registrován: 8-2012
V soukromých školách je studentům povoleno kouřit? Když budu mít autobusovou dopravu, povolí mi krajský úřad v licenci kouření ve voze? Dotaženo do extrému
Xexm, je vtipný, jak se tu Pajzák dovolává věcné argumentace, přičemž začne okamžitě pálit z pozice ad absurdum, nejprůhlednějšího diskuzního faulu co existuje [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pajzák
Sobota, 15. července 2017 - 17:21:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 918
Registrován: 6-2015
Mouko, když píšu o studentech, asi nemyslím základní (povinné) vzdělávání. CO jsi chtěl dále sdělit, mi uniká.

M_g: Ne, i to zákon zakazuje, pokud se nemýlím. [happy]
Sobota, 15. července 2017 - 20:18:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 664
Registrován: 1-2012
Dnešní průzkum nádražky Dolní Bousov. Otevřeno út-pá od 16.00, so-ne od 11.00, po zatvoreno. Na čepu Klášter 12 za 24, pivo vzorně ošetřeno a vychlazeno, hezky kroužkuje. Jako vtip pak točí i Plzeň (z Polska) za 36. Hostinec je nově zrekonstruován, svítí novotou, v lokále jsou jako výzdoba různé drážní propiety, stejnokroje, výpravky, lampy, koncová světla, staré fotografie atd. K zakousnutí jsou drobnosti typu utopenci, nakládaný hermelím atd. Vřele doporučuji!!!
Sobota, 15. července 2017 - 20:46:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5369
Registrován: 8-2012
Plzeň (z Polska)
Jak se pozná, že je Plzeň (tj. Pilsner Urquell, předpokládám) z Polska?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 16. července 2017 - 12:22:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2036
Registrován: 9-2003
Plzeň se mj. v Polsku už nedělá a když se dělala, tak se nikdy mimo Polsko nevyvážela. Ale "odborníci" vycházejí z čísla linky a o jedné tvrdí, že je v Polsku.
ANNUAL TRANSYLVANIAN CONVENTION
Neděle, 16. července 2017 - 13:00:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5375
Registrován: 8-2012
Ano, Pilsner Urquell se vyráběl 2002-2011 v pivovaru v Tychách, ale to už je dávná minulost... Právě proto by mě zajímalo, odkud ten polský původ "kaer_morhen" odvozuje, zvlášť u čepovanýho piva - jestli z toho hoaxu o "výrobních linkách" (ale ten se týkal lahvového) nebo má nějakou novou fámu.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 16. července 2017 - 16:15:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6691
Registrován: 1-2007
Pajzák: Přečtěte si, co psali Eric Arthur Blair a T.H. Já už k tomu nemám moc co dodat.


Dejme tomu, že Vám nepřekonatelně vadí kouření v hospodách. Fajn. Pokud se z hospody stane soukromý klub, budou tam chodit stále ti stejní lidé, pivo bude za stejnou cenu, bude je obsluhovat stále ten stejný pingl, jen to bude legislativně spadat jinam, už Vám kouření vadit nebude, nebo stále bude? Proč?
Pajzák
Neděle, 16. července 2017 - 19:02:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 919
Registrován: 6-2015
Nebude, clenem takoveho klubu nebudu. Ale pokud to ma byt verejny prostor, tak si jej proste jako zahuleny pajzl predstavit v civilizovanem svete neumim. V uzavrenych klubech at si treba pichaji benzin do zil.
Jinak mne nevadi koureni v restauraci, mne vadi koureni vsude, kde clovek setrvava nejakou dobu. Tedy i na zastavkach, ve fronte na jidlo, na sportovni/kulturni akci, v bytovem dome v koupelne, kde vsechen smrad jde stupackami skrz cely dum, v aute atd. Ze nekdo venku huli a projde kolem me nebo ja kolem nej, mi je celkem jedno, na tech par vterin dech zadrzim a hotovo.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pajzák.)
Pondělí, 17. července 2017 - 07:40:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6692
Registrován: 1-2007
Nebude, clenem takoveho klubu nebudu.
Dobře, nikdo Vás nenutí být "členem" takového klubu. Stejně tak Vás nikdo nenutí být zákazníkem takové hospody.
Pajzák
Pondělí, 17. července 2017 - 08:04:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 920
Registrován: 6-2015
Presne tento argument jsem cekal.
Mne ten zakon vyhovuje z toho duvodu, ze na takovyto klub se premeni promile, mozna jednotliva procenta hospod, pro ktere je dulezite male stale osazenstvo a na zakaznicich zvenci jim nezalezi, zatimco ostatni zustanou pristupne i pro nahodne hosty a navic v nich muze bez potizi dychat i astmatik jako ja, pripadne se tam nemusim stydet pozvat nekoho jineho.
Pondělí, 17. července 2017 - 10:34:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6693
Registrován: 1-2007
na zakaznicich zvenci jim nezalezi

Pokud přijde někdo "cizí", komu prostředí vyhovuje, pak je vítaným hostem.
Pokud přijde někdo "cizí", aby tam obsluhu/majitele buzeroval, že se mu tam nelíbí, že by to měl vést jinak, tak sorry jako, ale o takovýho nikdo nestojí. A to se nemusí týkat jenom kouření, ale obecně.
Pondělí, 17. července 2017 - 10:47:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6694
Registrován: 1-2007
Napadla mě ještě jedna taková situace:
Zákazník kouří. Obsluha ho napomene. Zákazník stále kouří. Přijde kontrola. Kontrola vyčte obsluze, že se tam kouří. Obsluha oznámí, že zákazníka napomenula a následně zavolala Policii. Poté se obsluha omluví, že musí na WC. Na toaletě vytáhne mobil a Policii skutečně zavolá.

Otázka: Jak dokážete obsluze, že Policii zavolala až poté, co byla kontrolou upozorněna na to, že se se v podniku kouří?
Pajzák
Pondělí, 17. července 2017 - 11:35:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 921
Registrován: 6-2015
Velmi jednoduse, pokud bude volana PCR, bude v zapise cas oznameni udalosti.
Pondělí, 17. července 2017 - 13:51:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5386
Registrován: 8-2012
pokud bude volana PCR, bude v zapise cas oznameni udalosti
Já především v tom zákoně nějakou povinnost volat policajty vůbec nevidím, takže opět řešíte neexistující problém...
Provozovatel provozovny stravovacích služeb se dopustí přestupku tím, že ... v rozporu s § 9 odst. 1 nevyzve osobu, která nedodržuje zákaz kouření na místě, na němž je kouření zakázáno, aby v tomto jednání nepokračovala nebo aby prostor opustila. Nic o volání policie tam není (neexistuje povinnost oznamování přestupku), přestupku se dále dopouští kuřák, nikoli provozovatel.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pajzák
Pondělí, 17. července 2017 - 14:12:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 924
Registrován: 6-2015
Ten problem resil kolega, ja jsem jen vysvetloval, jak lze dokazat cas oznameni.
Pondělí, 17. července 2017 - 15:27:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6695
Registrován: 1-2007
nevyzve osobu, která nedodržuje zákaz kouření na místě, na němž je kouření zakázáno, aby v tomto jednání nepokračovala nebo aby prostor opustila.

Pokud ovšem osoba odejde a zanechá na stole v popelníku zapálenou cigaretu, tak je vše v pořádku, ne? Zákon nehovoří o tom, že by ji obsluha musela zhasnout. [happy]
Pondělí, 17. července 2017 - 17:54:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5387
Registrován: 8-2012
Přiznávám, že mentalitu vymejšlení možností s 0,01% pravděpodobností, aby se ten zákon mohl zase rozmontovat a zesložitit, nechápu. Stejně jako vyrypovače do předpisů na železnici, tam je to ještě markantnější...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 18. července 2017 - 09:27:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14072
Registrován: 5-2002
Pajzák: když píšu o studentech, asi nemyslím základní (povinné) vzdělávání
Však se tam taky píše o základních a středních školách.

TH: Stejně jako vyrypovače do předpisů na železnici, tam je to ještě markantnější...
Tak tak. Bohužel. [sad]
Úterý, 18. července 2017 - 11:59:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4016
Registrován: 4-2003
Pajzáku, po celou dobu se držím věcné argumentace. Že ji nechceš nebo nedokážeš zpracovat či ti není po chutí, to už není moje chyba. Je však úsměvné, když se na věcnou argumentaci odvolává někdo, kdo věcnou argumentaci ignoruje a navzdory jí rozvíjí své ad absurdum teorie a kdo argumentační fauly seká jak Baťa cvičky.

Ochrana dětí před sexuálním zneužíváním, a to i v soukromí vlastního domu, pramení z prostého důvodu, že děti ještě nemají dostatek rozumu a schopností rozpoznat, co "se může" a co už ne, nemají takovou sílu a možnosti odmítnout, co se jim nelíbí a jsou závislé na dospělých. U dospělých jedinců se již očekává mentální vyspělost, samostatnost a nezávislost. S tím souvisí i schopnost dospělého člověk vystříhat se věcí, které se mu příčí.
Tedy nechutná-li někomu indická kuchyně, nebude se stravovat v indických restauracích, nemá-li někdo rád hlasitou hudbu, nebude navštěvovat diskotéky, má-li někdo hluboko do kapsy, nepůjde se najíst do Alcronu. No a vadí-li někomu zakouřené prostředí, nebude navštěvovat kuřácké hospody. Jak prosté. Pokud někdo takto fungovat nedokáže, jsou na místě pochybnosti o jeho svéprávnosti. A pokud si to uvědomuje, ale chce, aby vše bylo jen podle něho, bez ohledu na ostatní, pak je to obyčejný sobec.

Tak jako nemusíš být členem privátního klubu, tak stejně nemusíš chodit do restaurací a hospod, které ti nevyhovují a je jedno, jestli cenou, kvalitou nebo prostředím, kouření nevyjímaje. Na návštěvu hospody máš právo, hostinský tě nesmí vyhodit a nesmí tě neobsloužit (až na dané výjimky). Ale nemáš nárok na to, že bude každý podnik přesně dle tvého gusta. To není ani prakticky realizovatelné. Pajzák bude chtít restauraci pro rodinné oslavy, pak přijde Borovička a bude chtít hospodu na polední meníčka v ceně stravenky. A pak budou chodit další a další a každý bude mít jiné požadavky, jak by měl podnik vypadat. Pochop konečně, a nejen ty, že existuje rozličná klientela požadující rozličné služby, proto bude rozličné spektrum podniků a každý si holt musí najít ten svůj, který mu bude vyhovovat.

Ty si neumíš zahuleny pajzl predstavit v civilizovanem svete. Představ si, že jsou tací, kteří chtějí tu svoji zahulenou špeluňku a vyhovuje jim. Tak ji zrušíme, zakážeme, protože Pajzák řekl, že zahulené pajzly do civilizovaného světa nepatří? Hledíš jen na sebe a své požadavky, bez ohledu na druhé. Dost sobecké. Vezmi si, že by někdo prohlásil, že do civilizovaného světa patří jen podniky, kde se prostírá ve stříbře a ostatní jsou pajzly, které by se měly zakázat. Co bys na to řekl?

Ad kouření ve školách. Ve školách a školských zařízeních je zakázáno kouřit bez ohledu na vlastnictví z důvodu výskytu dětí a mladistvých pod 18 let, pro které jsou tyto instituce a zařízení určeny. To je zcela pochopitelné. Hospody a restaurace ale primárně pro tuto věkovou kategorii určené nejsou.

Ad kouření v autobuse. Pokud nebudeš jezdit na licenci a budeš provozovat kupříkladu Rauchen Reisen a vozit lidi na výlety do Kutné Hory do tabákovky, můžeš si udělat ve voze z cigaretového dýmu plynovou komoru.

--- --- ---

Vzpomínka na stánek na ostrovním nástupišti brněnského hlavního nádraží. Jednoho horkého letního dne jsem u stánku čekal na vlak. Ze stánku byla vylezlá bába, která tam prodávala, vzhledem a odérem silně připomínající spíše hajzlbábu a spolu s kamarádkou pálily cigarety. Na venkovním pultu, pěkně na slunci, měla vyskládané bagety. A povídá té své známé, že neví, co s těma bagetama, že jim na druhý den končí trvanlivost. Tak nad tím přemítaly, připalovaly cigaretu od cigarety a na závěr konstatovala, že je ještě zkusí prodat. Shrábla je a dala zpět do stánku. Takže za sebe mohu říci, že mi ty brněnské ostrovní žloutenky fakt nechybí.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 18. července 2017 - 12:32:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7918
Registrován: 5-2002
Doktor: máte to docela v hlavě jednoduše vyřešené. Prostě nikdo tě nenutí nikam chodit, protože ti bylo 18, a protože se všude hulí nikam nechoď (nejlépe ani do práce - to je přece také tvoje volba)
A sobecké je kouřit v přítomnosti druhých, ač si to nepřejí. Sobecké není nepřát si dýcht kouř. Svoboda není tam, kde omezuješ svým konáním ostatní.
Úterý, 18. července 2017 - 13:17:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4017
Registrován: 4-2003
Nehulí se všude, resp. nehulilo se všude. A ano, nikdo nikoho nikam chodit nenutí. Pokud se mi někde nelíbí, nejdu tam. Z předchozího příspěvku vypíchnu jednu větu, která byla určená i pro tebe - existuje rozličná klientela požadující rozličné služby, proto bude rozličné spektrum podniků a každý si holt musí najít ten svůj, který mu bude vyhovovat. Zkus to pochopit.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 18. července 2017 - 14:07:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6696
Registrován: 1-2007
máte to docela v hlavě jednoduše vyřešené.

Podle sebe soudím Tebe...
Úterý, 18. července 2017 - 14:18:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 386
Registrován: 9-2002
Tak který z kuřákobijců to navštívil Jablonec?
Úterý, 18. července 2017 - 20:33:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9150
Registrován: 5-2002
Dovolím si svůj názor - jsem silný kuřák, ale nehulím nikdy tam, kdy by to někomu vadilo. A i dřív jsem nekouřil tam kde se to smělo, pokud třeba vedle u stolu někdo žvejkal oběd. Úplně bytostně nesnáším lidi co kouřej v autě kde vezou děti. A stejně si myslím že ten zákon je špatně. Pokud podnikatel v pohostinství usoudí že jeho podnikání může vzkvétat jen v dýmu kouře, tak ať má klidně kuřáckou hospodu. Pokud usoudí že jeho hosti budou šťastnější bez kouře, ať má nekuřáckou. Vůbec nevím, proš by zrovna tohle měl regulovat zákon a ne trh a poptávka. S ženou a dítkem půjdu na véču k nekuřákům, s kamarádem na pokec ke kuřákům...
Mimochodem chlast je dalším zdrojem nemocí a úmrtí a na rozdíl od nikotinu ho nikdo nezakazuje...
Středa, 19. července 2017 - 00:01:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2037
Registrován: 9-2003
353: Vidím to naprosto, ale naprosto stejně.
ANNUAL TRANSYLVANIAN CONVENTION
Středa, 19. července 2017 - 09:03:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5392
Registrován: 8-2012
Prostě nikdo tě nenutí nikam chodit, protože ti bylo 18, a protože se všude hulí nikam nechoď
Argumentace ad absurdum. Nehulí se všude, i když tzv. "protikuřácký" zákon přispěl velmi k hulení v místech, kde se do té doby (tolik) nehulilo. Zmrdi dosáhli toho, že se zaběhlý status quo, v němž některé hospody používaly nekuřáckost jako konkurenční výhodu, změnil v paskvil, který obtěžuje kdekoho (nárůst kouření na "zahrádkách", obtěžování na chodnících u vchodů, noční hluk).
Obzvláště zajímavé jsou ovšem argumenty, proč musíte chodit do kuřáckých hospod... protože máte PRÁVO buzerovat ostatní. Takže řešení "nechodit" pro zmrdy samozřejmě není, jejich pozice je chodit a pak hystericky píčovat o sobeckosti a konci svobody.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 13:37:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3238
Registrován: 8-2010
http://m.olomouckadrbna.cz/zpravy/politika/5404-senat-bude-projed navat-petici-proti-protikurackemu-zakonu-podepsalo-ji-pres-23-tis ic-lidi.html
Praha-Ruzyně, Olomouc
Čtvrtek, 20. července 2017 - 16:12:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5295
Registrován: 9-2005
Mimochodem chlast je dalším zdrojem nemocí a úmrtí a na rozdíl od nikotinu ho nikdo nezakazuje...

Ale zakazuje. Nicméně se ti obyčejně nestane, abys pak od toho chlastu u vedlejšího stolu smrděl jak bezdomovec...

Ono by společnosti nevadilo kouření v hospodách, ale těch ohleduplných kuřáků je menšina. V okolí svého zaměstnání jsem měl dvě restaurace na oběd, nějaká slušnější jinak v dosahu nebyla. V obou se kouřit smělo. Většinou mi až tak nesrali ostatní štamgasti, co si po obědě dali jedno cigárko, ale spíše omladina z gymplu, co tam cucala jedno pivo a pálila frajersky jedno cígo za druhým. To samé babky u skleničky vína. Takže jsem pak přišel do kanceláře z oběda nasmrazenej jak popelník. Ten radikální zákaz si kuřáci zavinili v podstatě sami svou bezohledností.
Pátek, 21. července 2017 - 07:08:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6702
Registrován: 1-2007
No já nevím, ale pokud si šel někdo do kuřácké hospody zapálit, tak bych ho nenazýval bezohledným.
Pátek, 21. července 2017 - 09:29:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5296
Registrován: 9-2005
Bezohlednost je např. vyndat si ve vlaku na sedačku nohy v ponožkách, které byly měněny naposledy před týdnem. A kde je jasně napsáno, že se to nesmí, když mě ten můj smrad nevadí?

Bezohlednost je kouřit v přítomnosti dětí, nekuřáků, kteří se přišli do restaurace najíst. Atd.

Pokud je mi známo, restaurace byla/je a bude určena prvotně ke stravování a napájení hladovějících, protože to je základní lidská potřeba. Spalování nikotinu není základní lidská potřeba, je jen nechutný a zdraví škodlivý zlozvyk.

P.S.: Je zajímavé, že je například uprdnutí po obědě ve společnosti považováno za krajně neslušné, nespolečenské. Přitom je to přirozená a zdravá reakce organismu. Občas to sice trochu zasmrdí, ale nic špatného z toho jinak dál není. No, a srovnejte to s přístupem ke kouření...
Pátek, 21. července 2017 - 10:12:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 98
Registrován: 1-2013
-chudáci..... nenapsal Vám všem 353 jasně a srozumitelně jak se věci mají? Zkuste si tedy podnikat
v pohostinství za stávajících podmínek. Platíte nájem, platíte personál, v rohu umístěný výherní
automat /nemyslím herny!!!!/ Vám zakázala radnice, zaplatíte EET, a budete doufat, že namísto
štamgastů Vás uživí v pivnici /nikloli RESTAURACI/ pár okolojdoucích biorodičů s dětmi,kteří Vás
navštíví cca 2x za měsíc..... -to je hodně smutná vyhlídka!
Podotýkám, že jsem státní zaměstnanec, nikoli podnikatel, příležitostný kuřák, a lahvového Regenta
si rači dám doma v geráži. V klasických hospodách se tedy kouřit nebude - HURÁ!!!!!!!!
-otázka je - budou-li nějaké................
Pružinskij
Pátek, 21. července 2017 - 10:57:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1721
Registrován: 4-2015
No tak nebudou a přežijou jen ty, co se uživí. No a? Tuhle to říkal nějakej Pohlreich, prostě když někdo prodává smažený howna za 66,9 Kč, tak asi ve střední Evropě zkrachovat musí.
Mimochodem, v okresním městě střední velikosti od zavedení ETT jsem registroval jednu (!) zaniklou putyku. A ta byla tak obskurní, že jsem se divil její samotné existenci. Ovšem jiné zase vznikly.
V malém krajském městě mám jednu hodně obskurní hospodu přímo v domě. Kupodivu ani přes blbou polohu (vylidněný okraj lázní) ještě nezkrachovala a v okruhu několika set metrů je řada dalších (ruský pračky na prachy nepočítám).
Jestli vono to s tím hulením nebude trochu podobný jako s ETT. [wink]
West code was broken.

Pružinskij
Pátek, 21. července 2017 - 10:59:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1722
Registrován: 4-2015
S ženou a dítkem půjdu na véču k nekuřákům,
To máte fajn, že dojdete pěšky. Někdo třeba musí autem několik km a nejsem si úplně jistý, zda Golf restaurant je ideální prostředí pro večeři s dětma [wink]... (ano, taky se dá jet ještě dál).
West code was broken.

Pátek, 21. července 2017 - 11:48:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 1-2013
-zatímco kombajnér, který sleze ve 21.00 z mašiny si rád dojede z vesnice do města na pivo
s cigárem... -kde žijete ???? když se všichni oháníte demokracií, zkuste to taky brát z jiné
stránky.
Mladějov
Sobota, 22. července 2017 - 00:30:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10612
Registrován: 3-2007
Kombajnér, kterej sleze ve 21.00 z mašiny, si dá doma/ na ubytovně večeři,sprchu a dva lahvoně a jde na kutě, protože je servanej a nemá náladu na chytrý žvásty hospodskejch nemakačenků, co tam (nebo na internetu, pane tuku) seděj už od oběda [wink].

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pajzák
Sobota, 22. července 2017 - 02:35:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 938
Registrován: 6-2015
Doktore, zkus se nekdy oprostit od sveho az anarchistickeho vnimani demokracie.
Pises, ze podle me mam pravo jit do nekuracke hospody, coz je spatne. Tak mi, prosim, vysvetli, proc ma podle tebe mit kurak pravo jit do hospody a svym skodlivym navykem nicit zdravi jinych. A neargumentuj mi, prosim, tim, ze clovek, co mu koureni u stolu vadi, muze odejit. To by bylo na urovni demagogie Mouky a jeho odkazu na ubohou babicku, co nesmi kourit v putyce.
K tomu kurackemu autobusu, moc by me zajimalo, kdo by ti na takovou linku dal licenci.
A ke stanku na brnenskem nadrazi: Co ja s tim? Obyvatelem tohoto mesta jsem nikdy nebyl, bagety nejim, a u stanku, kde by prodavacka hulila jednu od druhe, bych si tezko neco koupil.

Priznejme si, ze mame diametralne odlisne videni sveta, a tahle debata na tom nic nezmeni. Ty mi najdes 20 argumentu, proc v hospodach kourit, ja ti napisu svuj pohled na vec, ale konsenzu nikdy nedocilime. Nebylo by tedy vhodnejsi se vratit k puvodnimu tematu diskuze? Posledniho ctvrt roku se tu resi (ne)koureni, ale ze bych videl vysledek nebo posun v mysleni kohokoliv, mi neprijde. Rovnou rikam, ze me nepresvedci nikdo nicim (tebe taky ne), tak proc nedebatovat rozumne o tom, o cem se tu klevetit melo. To neni (opakovana) vyzva jen na tebe, ale i na ostatni.
Sobota, 22. července 2017 - 08:07:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 100
Registrován: 1-2013
-představte si pane Mladějove, že mám tento týden řádnou dovolenou. Nebo mi jí chcete také zakázat?
Sobota, 22. července 2017 - 10:31:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6703
Registrován: 1-2007
Tuhle to říkal nějakej Pohlreich, prostě když někdo prodává smažený howna za 66,9 Kč, tak asi ve střední Evropě zkrachovat musí.

Při vší úctě k jeho schopnostem bych tohoto pána bral dosti s rezervou.

Jestli vono to s tím hulením nebude trochu podobný jako s ETT.

Jedno horší než druhý.


Jinak pánové, zkuste si uvědomit jednu věc: Pokud něco Vám osobně vyhovuje, tak to ještě neznamená, že to tak je obecně správně. To by bylo příliš zjednodušené uvažování.
Sobota, 22. července 2017 - 13:07:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6704
Registrován: 1-2007
Nadšenci chtějí zachránit nádraží před demolicí. Zatím je vše proti nim
Sobota, 22. července 2017 - 13:40:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5454
Registrován: 8-2012
Nadšenci chtějí zachránit
Nadšenci můžou zachránit nejlépe otevřením vlastní peněženky.
menší muzeum železniční trati, půjčovna kol, na půdě pak modelové kolejiště pro děti a ve sklepě zase promítání starých filmů s nádražní tematikou
Takže z cizího nejen "zachránit", ale i trvale valit další prachy do "neziskových" (= těžce prodělečných) aktivit...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 22. července 2017 - 17:05:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 903
Registrován: 6-2016
"Odvrátit hrozící bourání už zřejmě může jen zázrak, třeba v podobě bohatého a osvíceného investora."
Zdroj: http://olomouc.idnes.cz/martin-kaspar-namest-na-hane-nadrazi-inic iativa-szdc-facebook-pto-/olomouc-zpravy.aspx?c=A170719_2339711_o lomouc-zpravy_mip

Vrazit 3/4 míče do koupě barabizny a dalších nejméně tolik do rekonstrukce chce hooodně osvíceného investora.
Mladějov
Sobota, 22. července 2017 - 17:21:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10615
Registrován: 3-2007
No to mně fascinuje na těch "zachráncích" : vždycky spolehlivě počkají, až je barák na spadnutí a pak ho chtějí (samozřejmě za cizí peníze) opravit. Zeptám se - co je na vybydleném nikým nevyužívaném solitérním baráku v Náměšti na nádraží tak zvláštní, že se nesmí zbourat ?
Sobota, 22. července 2017 - 19:35:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5461
Registrován: 8-2012
Vrazit 3/4 míče do koupě barabizny a dalších nejméně tolik do rekonstrukce chce hooodně osvíceného investora
Jde to. Ale borec z Náměšti bude spíše ze sorty mladých socialistů "já nejlíp vím, co je pro vás dobré, a za vaše peníze to udělám". Jenže proti tomuhle je Kadrmanova budova v Ústí nad Orlicí ukázkou lukrativního byznysu...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Mladějov
Sobota, 22. července 2017 - 20:13:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10620
Registrován: 3-2007
>Kadrmanova budova v Ústí nad Orlicí ukázkou lukrativního byznysu

To jo [proud]. Asi před měsícem jsem tam na někoho dopoledne čekal a naprosto mrtvá budova, vše uzamčeno a okamerováno, jediné oživení představoval maník, co tam provozoval parodii na prodej občerstvení (akorát tatranky a pár trvanlivých věcí) a 163 objíždějící klasu, z které vystoupilo asi 15 lidí, jinak liduprázdné prostory.
Sobota, 22. července 2017 - 20:27:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7314
Registrován: 4-2003
Zajímavé je, že i budova výtopny bývalé Pražskoduchcovské dráhy, kterou využívá v Praze na Smíchově Výtopna Zlíchov, má také být časem zbourána. Přitom Výtopna Zlíchov má zájem tuto budovu odkoupit, opravit a dále využívat k témuž účelu, k jakému tuto budovu využívá dodnes. Dosud se za téměř dvacet let, co existuje Výtopna Zlíchov, se přes velkou snahu nepodařilo od současného majitele budovu odkoupit, ačkoliv pro něj je budova vyloženě zbytnou záležitostí. Současnému majiteli patrně vyhovuje stav, kdy by měl na místě této budovy být při výstavbě radiály z Lihovaru na konec silnice č.5 v Nových Butovicích zřízen stavební dvorek a budova při této příležitosti by byla nejspíš na náklady investora zmíněné stavby zlikvidována (problém z pohledu majitele tedy samovolně zmizí) a po ukončení stavby by měl být opuštěný stavební dvorek přeměněn na park.
Sobota, 22. července 2017 - 20:29:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 907
Registrován: 6-2016
T_._H_. Až zase pojedu lyžovat na Klínovec, tak to tam okouknu. Na bydlení je to dost "prdel světa", zejména v zimě. Ale když na to má...
Mladějov
Sobota, 22. července 2017 - 20:31:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10622
Registrován: 3-2007
A současný majitel budovy na Zlíchově je kdo ? Město, organizace nebo soukromá osoba ?

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Sobota, 22. července 2017 - 20:52:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7315
Registrován: 4-2003
Mladějov:A současný majitel budovy na Zlíchově je kdo ? Město, organizace nebo soukromá osoba ?

Nikoliv, jsou to ČD. Viz parcela 5021 (a údaje k ní), na které budova stojí v katastrálním území Smíchov.
Hook
Pondělí, 24. července 2017 - 00:25:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2243
Registrován: 3-2005
Na prodej je nádražní barák v Bystřici pod Hostýnem, i s knajpou...
Pondělí, 24. července 2017 - 01:02:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4019
Registrován: 4-2003
Pajzáku, proč se vlastně dovoláváš věcné argumentace? A má vůbec smysl ti cokoliv psát? Vypisovat ti argumenty má stejný efekt, jako kdybych opsal recept na bábovku. Bez urážky, ale ty nejsi vůbec s to zpracovat předložený text. S přihlédnutím k tvému poslednímu příspěvku musím navíc podotknout, že i se srozumitelností svých vyjádření jsi na štíru.
Pajzák:
"Pises, ze podle me mam pravo jit do nekuracke hospody, coz je spatne."
Nerozumím, co se snažíš sdělit. Každopádně, psal jsem, že máš ty, stejně jako kdokoliv jiný, právo jít do jakékoliv hospody či restaurace, ale neexistuje nárok, aby byly tyto podniky dle tvých představ.
Pajzák:
"Tak mi, prosim, vysvetli, proc ma podle tebe mit kurak pravo jit do hospody a svym skodlivym navykem nicit zdravi jinych"
Jak jsem psal výše, právo jít do hospody má každý. Máš to právo ty, má jej i kuřák. A pokud je v místě kouření povoleno, může si kuřák zapálit. Je-li místo kuřácké, lze přirozeně předpokládat, že zde může být návštěvník vystaven cigaretovému kouři. S rizikem výskytu cigaretového kouře na takovém místě musí každý počítat a komu kouř vadí a nechce toto riziko podstupovat, logicky takové místo nebude navštěvovat.
Pajzák:
"A neargumentuj mi, prosim, tim, ze clovek, co mu koureni u stolu vadi, muze odejit."
Proč by člověk, kterému kouření vadí, chodil do kuřáckých hospod, kde se kouří? Pokud člověku vadí kouření a má všech pět pohromadě, tak přeci nebude chodit tam, kde se kouří.
Pajzák:
"K tomu kurackemu autobusu, moc by me zajimalo, kdo by ti na takovou linku dal licenci."
Zopakuji, co jsem napsal - pokud nebudeš jezdit na licenci a budeš provozovat kupříkladu Rauchen Reisen a vozit lidi na výlety... Kde tam vidíš něco o udělené licenci? Kde tam vidíš něco o lince?
Pajzák:
"A ke stanku na brnenskem nadrazi: Co ja s tim?"
Ty nic, protože to nebylo adresováno tobě. Šlo o zřetelně oddělenou reakci na jiné zde probírané téma.
Pajzák:
"Ty mi najdes 20 argumentu, proc v hospodach kourit"
Až na to, že já zde neargumentuji pro kouření v hospodách.
Pajzák:
" zkus se nekdy oprostit od sveho az anarchistickeho vnimani demokracie"
Anarchie je to poslední, co bych praktikoval. A zmiňuješ-li demokracii - Jiří_T psal, že v demokratické společnosti se menšina podřizuje většině. Co pak, když bude v hospodě většina kuřáků a nekuřáci v menšině? Pak demokracie neplatí?
Pajzák:
"Rovnou rikam, ze me nepresvedci nikdo nicim"
Tomu i věřím. S ohledem na tvoji schopnost chápat text se to jeví jako zhola nemožné.

--- --- ---
M_k:
"Ten radikální zákaz si kuřáci zavinili v podstatě sami svou bezohledností."
Kuřáci jsou bezohlední, protože kouřili v kuřácké hospodě. Panečku, to je logika. Připomíná mi to scénku, kdy realitní agent při prohlídce nemovitosti upozorňuje na zdroj velkého hluku v sousedství, na což zájemci reagují, že v pořádku, že nemovitost přesto kupují a pak si budou soustavně stěžovat na hluk.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pondělí, 24. července 2017 - 06:07:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7919
Registrován: 5-2002
Doktor zjevně nepochopil, že když někdo vlastní autobus, tak s ním musí jezdit podle předpisů pro autobusy. Žádný Rauchen Reisen vyjímku nedostane, i když je autobus soukromej, leda že by kuřácký podnik provozoval někde na zahradě nebo na poli. Podobně jako když někdo provozuje stravovací zařízení, tak tím, že ho pojmenuje rauchenpajzl, výjimku nezíská.
Pondělí, 24. července 2017 - 10:39:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5477
Registrován: 8-2012
Doktor zjevně nepochopil, že když někdo vlastní autobus, tak s ním musí jezdit podle předpisů pro autobusy
Borovička a kolektiv zjevně nepochopili, a to s největší pravděpodobností nikoli z neznalosti, ale z nepokrytě prezentované tuposti, jak je to s těmi předpisy pro autobusy:
(Zákon 65/2017 Sb.)
Zakazuje se kouřit ... v dopravním prostředku veřejné dopravy
Takže samo vlastnictví autobusu neimplikuje nemožnost v něm kouřit, že? Stačí neprovozovat s ním veřejnou dopravu. Co to ale je "veřejná doprava"? No, zákonodárce to hlupáčkům ztížil tím, že ji nedefinoval pozitivně, ale na různých místech definuje dopravu "neveřejnou", například:
(Zákon 111/1994 Sb.)
Příležitostná osobní silniční doprava je neveřejná osobní doprava pro cizí potřeby, která není linkovou osobní dopravou nebo mezinárodní kyvadlovou dopravou a kterou se na základě předchozí objednávky zajišťuje přeprava osob včetně jejich zavazadel vozidly určenými k přepravě a) nejvýše 9 osob včetně řidiče, jedná-li se o mezinárodní dopravu, nebo b) více než 9 osob včetně řidiče.
Linkovou osobní dopravu lze provozovat formou veřejné linkové dopravy nebo formou zvláštní linkové dopravy, a to jako vnitrostátní nebo mezinárodní. Přitom se rozumí ... zvláštní linkovou dopravou doprava určených vybraných skupin cestujících s vyloučením ostatních osob.


Doktor má tedy naprostou pravdu, že může bez jakýchkoli problémů založit "Raucher Reisen" a přepravovat kouřící cestující. Pouze nesmí dělat to ve veřejné dopravě, zejména tedy ve veřejné linkové dopravě podléhající licenčnímu řízení. No a Pajzák s Borovičkou a spol. jsou opět akorát za hlupáky.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 24. července 2017 - 12:56:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4020
Registrován: 4-2003
Děkuji T.H., že se zhostil reakce a já bych doplnil:
Borovička:
"Doktor zjevně nepochopil, že když někdo vlastní autobus, tak s ním musí jezdit podle předpisů pro autobusy."
Předpisy pro autobusy jsou kupříkladu zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, který kouřit zakazuje pouze řidiči autobusu, resp. řidiči vozidla hromadné dopravy a dále zákon č. 111/1994 Sb., o silniční dopravě, kde kouření není řešeno vůbec. Borovičko, které předpisy pro autobusy řeší kouření pasažérů ve voze a která ustanovení jej zakazují? A týká se zákaz kouření i případů, kdy není autobus provozován za účelem podnikání?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pondělí, 24. července 2017 - 18:49:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5483
Registrován: 8-2012
Děkuji T.H., že se zhostil reakce
Není zač. Problém je, že ti hlupáci začnou vykládat zas jiné nesmysly, jen co jim trochu otrne. Nekonečný příběh...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 24. července 2017 - 19:20:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 491
Registrován: 6-2015
Pokud kuřáci nemohou kouřit ve vnitřních prostorách v hospodě pak v zájmu zachování rovnoprávnosti - ať nekuřáci neobtěžují ostatní - kuřáky na zahrádce[lol]


(Příspěvek byl editován uživatelem K6S31ODR.)
Pondělí, 24. července 2017 - 19:43:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2051
Registrován: 9-2003
Podobnou cedulku ale stručnější a pregnantnější jsem viděl kdesi na jižní Moravě - bylo na ní zhruba: "Kuřácká zahrádka. Nekuřáci, táhněte dovnitř, když jste si to konečně vybojovali". A v nějaké prodejně bezpečnostních tabulek jsem to pak viděl i v profesionálním provedení.
ANNUAL TRANSYLVANIAN CONVENTION
Pondělí, 24. července 2017 - 19:53:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5486
Registrován: 8-2012
Takže už víte, na co se zaměří další díl zmrdi-fightu, protože oni přece mají PRÁVO i na nekuřácké zahrádky [uhoh]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 24. července 2017 - 20:39:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 955
Registrován: 8-2011
Tak to se dalo čekat ne?
https://www.hbhistory.cz/vlada-projednava-zakulisi-zakon-zakazu-k oureni-i-zahradkach/
Pondělí, 24. července 2017 - 20:46:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11172
Registrován: 5-2004
Tak u takovýhle hospody bych ji s důvěrou přenechal jen kuřákům. Nechť si užívaj venku kouře a vevnitř prázdna. Když majitel nechce tržbu tak ji dostane jinej rozumnej.
Pondělí, 24. července 2017 - 21:01:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2054
Registrován: 9-2003
Já jako hospodskej bych Kolenovrta taky rád obětoval.
ANNUAL TRANSYLVANIAN CONVENTION