Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Nádražní budovy, restaurace a jejich rekonstrukce » Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 15. 07. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Nádražní budovy, restaurace a je... do 15. 07. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 28. června 2017 - 14:36:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1589
Registrován: 1-2009
Železničář č.13,str.16-17

nádražka Praha Radotín

hostinský,kterému péče o zákazníky nic neříká

špína,černé stropy

pan hostinský nepozdravil ani p.Josefa Holka,zakázal focení,strohé věty

jinak řízek za 109,dřív 75


Naopak nádražka v žst.Zadní Třebaň recenze 90%,Radotín pouze 5 % [ko]

rozpékaná pizza,utopence,Svijanská 11° za 22 Kč
Středa, 28. června 2017 - 17:39:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 847
Registrován: 6-2016
Přilepy: Vojín Kotaz má dotaz - projevila se renovace fasády žst. Z. Třebaň i uvnitř v hospodě? Já tam chodím jen v zimě při zpoždění Liteňky...
Vojtěvákos
Čtvrtek, 29. června 2017 - 07:59:58  
Neregistrovaný host
185.16.181.248
Strakonice- nádražka padla-zavřeno...
Mladějov
Čtvrtek, 29. června 2017 - 11:50:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10521
Registrován: 3-2007
přilepy : A ta špína, černé zdi a stropy, a další věci, za které to v Železáři strhali, vám tam předtím nevadila, když byl ten váš rezeň za 75.- ?

Jinak jsem tam schválně zašel na oběd v pondělí. Víceméně náhodou, ani jsem nevěděl, že mne čeká cesta přes Radotín.
Řízek za 104.-, hospodskej trochu divnej (ale bez rohů [wink]), ale okamžitě přiběhla starší paní z kuchyně, co si dám k jídlu a za pár minut jsem to měl na stole, rychlá obsluha, což kvituji jako velké plus. Opravdu velké porce, takže mi mých 98.- za vepřovou s br.kn. a špenátem nepřipadalo neadekvátní, jinde mají tak dvoutřetinové porce. Ten řízek za 104.- (ne tedy 109.- !!) je suverénně nejdražší jídlo z docela bohatého výběru především české kuchyně.
A neměl jsem moc času na sezení a popíjení, takže nealko Staráč a zase do procesu, ale kdyby tam vymaloval, tak to bude taková typická nádražka, taková hrůza, jak to líčili v Železáři, to tedy není.
Akorát miniaturními rozměry to byla dřív dokonalá plynová komora. Ale příště radši do příjemnějšího Portlandu.



(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Čtvrtek, 29. června 2017 - 12:02:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6684
Registrován: 1-2007
V Běchovicích je krásné opatření proti vandalům, smažkám a jiné svoloči.
Čtvrtek, 29. června 2017 - 15:21:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1595
Registrován: 11-2012
Mladějov:
Přesně to samé si myslím o vzhledu v Přerově. Tam by bohatě stačilo vymlátit ten umakart a nahradit dřevem, vymalovat, přetřít okna, pokud nebude na nová, na zem hodit lino + pár drobných detailů a hned to vypadá jak v podniku, kde se čas nezastavil před půl stoletím.
S prachama navíc udělat plastová okna, světla, nad dveře hodit odjezdovou tabulu a máme tu jídelnu pro 21. století...
Klidně zaprodám svou duši peklu, pokud budu moct do konce života dělat jen na Kocourech a Škodovkách II. generace. To jsou mašiny, pro které se do práce těším.
Okolí neustále prudím tím, že mluvím pravdu, ale jinak su moc hodný...
Mladějov
Čtvrtek, 29. června 2017 - 15:31:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10522
Registrován: 3-2007
No zrovna do Přerova jsem se dostal (pracovně) po x letech třikrát minulý měsíc a už dvakrát tam byl v nádražce, Zubr 11 + nějaké to jídlo, těžký socíkovský retro včetně starší paní, co tam slouží asi pořád, a tam měli zrovna ten Přílepův řízek za 75.- a porce tomu odpovídala, jinak chutné a místní jedenáctku chválím..ale zřejmě to tam drží spíš místní "panáková" klientela, jak jsem tak při čekání na vlak pozoroval.
Při druhé návštěvě mi její mladá kolegyňka vrátila o dvacku míň, ozval jsem se, omluva..náhoda nebo ne ?

Takže plný souhlas.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Čtvrtek, 29. června 2017 - 18:44:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1596
Registrován: 11-2012
Točí se tam dvě staré paní a jedna mladá slečna. Pivo jsem někdy před půl rokem hodnotil jako střed škály. Jídlo vs štamgastchlast je to tam tak pade na pade. Jinak oběd si za ty ceny též pochvaluju. Hlavně není problém domluvit kombinace, které nemaj na těch lístkách.
Klidně zaprodám svou duši peklu, pokud budu moct do konce života dělat jen na Kocourech a Škodovkách II. generace. To jsou mašiny, pro které se do práce těším.
Okolí neustále prudím tím, že mluvím pravdu, ale jinak su moc hodný...
Čtvrtek, 29. června 2017 - 20:23:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3796
Registrován: 3-2005
Michal Ř: Děkuji za info, možná příští týden vyzkoušíme.

Ještě se zkusím zeptat na Nepomuk: Je tam blízko žst nějaká občerstvovna, kde by se dalo kolem poledne rychle najíst? Děkuji.
Čtvrtek, 29. června 2017 - 20:39:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7916
Registrován: 5-2002
Hm Zubr, to je fakt síla, v Přerově je Parník, ale ten se do nádražky těžko dostane.
Čtvrtek, 29. června 2017 - 21:18:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 485
Registrován: 2-2004
Regent: https://mapy.cz/zakladni?x=13.6077614&y=49.4979162&z=18&pano=1&pi d=37425537&yaw=0.197&fov=1.257&pitch=0.028 Byl jsem tam náhodou na obědě tak před měsícem. Veřejná jídelna, na výběr pár hotovek. Asi 4 stoly a i něco na stojáky. Pivko v plechu.
Čtvrtek, 29. června 2017 - 22:03:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4010
Registrován: 4-2003
Přilepy:
"jinak řízek za 109"
Řízek za 109? Tak to majitel Karel i s manželkou při takové ceně řízku chtějí minimálně Mercedes.

Až zavítáš někdy do své domoviny, na Slovensko, tak do restaurací raději ani nechoď. Tamní hospodští se rozhodli být jako pan Karel a s touhou po nových vozech si za řízek účtují ještě více než jejich radotínský vzor.

--- --- ---
S4991023:
"Přílepy se dlouhodobě projevuje jako osoba s omezenou způsobilostí k právním úkonům, tady není čemu se divit. Ovšem Borovičku znám dlouhá léta (výhradně z kuřáckých hospod!!!) a tam nechápu."
Přílepy očividně žije ve svém vlastním světě, no je mi jeho jednání pochopitelnější a přijatelnější než jednání argumentačních impotentů jako jsou Borovička, Jiří_T či Cogwheel, kteří se prezentovali jako ubožáci neschopní ustát oponenturu a obhájit své myšlenky.

--- --- ---

Ještě poznámku k Honzou 7887 odkazovanému jídelnímu lístku čínské restaurace u olomouckého nádraží - jídelní lístek není aktuální a ceny jsou již vyšší. Raut už vychází na 250 Kč.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pátek, 30. června 2017 - 05:28:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1597
Registrován: 11-2012
Parník je pro závodní stravování nepoužitelný, do půl hodiny se nevejdu ani při šichtách v depu. Na ten si vyhrazuju pěkně klídek a pohodičku k večeru a šup tam jedno pšeničné za druhým.
Jinak je docela paradox, že ve většině hospod v Přerově ten Zubr stojí za hovno, ačkoliv se to tu vaří...
Buď to jsou nějaké podniky hrající si na nóbl a málo se tam pije všeobecně, nebo zanedbávají údržbu trubek. Pouze v pěti až deseti podnicích ze sta bych to pivo nabídl cizím a okolí nádraží včetně to rozhodně není. Pochybuju, že si na nádraží nechávaj 1x týdně proplachovat trubky jak náš vrchní a zařvou tam tři bečky denně.
Klidně zaprodám svou duši peklu, pokud budu moct do konce života dělat jen na Kocourech a Škodovkách II. generace. To jsou mašiny, pro které se do práce těším.
Okolí neustále prudím tím, že mluvím pravdu, ale jinak su moc hodný...
Pátek, 30. června 2017 - 13:25:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3797
Registrován: 3-2005
El ron de cuba: Děkuji, to by mělo stačit, klidně i na stojáka [happy]

Pár postřehů z června:
Nová Pec - beze změny, hotel u přejezdu nefunguje, o něco výše je hospoda asi s Budvarem, další cca 3 podniky u křižovatky za přejedem
Černý Kříž - venkovní hospoda za silnicí byla v 11h zavřena, ale možná funguje později
Stožec - v hospodě na křižovatce kousek pod nádražím čepují kromě Pilsneru i Šumavský nefiltrovaný ležák od Eggenbergu.
Nové Údolí - výčep Dudáka u nádru i hotel o něco výš vypadaly funkčně.
Beroun - Medvěd beze změny
Zadní Třebaň - v nádražce jsme se ptali na místní pivo Bobr, leč nečepují ho. O tom, že zde žádného bobra hledat nemáme, nás kromě odpovědi výčepního přesvědčila i jedna klientka nádražky, která močila za silnicí kvalitně rozcapená směrem k hospodě.
Mladějov
Sobota, 01. července 2017 - 17:05:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10525
Registrován: 3-2007
Pavel Večeřa, další : Tak co byste v Přerově jako místní znalci doporučili za příjemnou restauraci/hospodu na oběd, večeři bez extrémních cen a s dobrým pivem ? Ne moc daleko od nádru, pokud možno.

Nádražka není ono [wink]

Díky.
Sobota, 01. července 2017 - 22:57:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4901
Registrován: 5-2007
Mladějov.....V Přerově za mě jedině Parník.Meníčka na oběd mi tam vždy chutnaly a večeře taky.Pivo za jedna.
Ikdyž celkem dobře vaří U Madony,pivo Zubr mi zrovna tam moc nešmakuje.
Jak funguje restauračka přímo v pivovaru Zubr,což je taky nedaleko nádru, nevím..Ikdyž může překvapit.
Pak ještě se dá zajít na Jižní,kde též dobře vaří.[happy]
[kecal] Jsem bílý,nevěřící,heterosexuální muž a ještě k tomu navíc xenofob a nacionalista.Kde se mám jít udat?
Mladějov
Sobota, 01. července 2017 - 23:06:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10536
Registrován: 3-2007
Děkuji [wink].

U Madony jsem již spal, ale reštiku nenavštívil.
Sobota, 01. července 2017 - 23:19:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 472
Registrován: 10-2007
Pavel_Večeřa: kam v Přerově na dobře šmakujícího zubra?
Autobusem nikdy !Vlakem to je svezení...
Jedině Metal Šmajdalfe
Neděle, 02. července 2017 - 11:47:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1598
Registrován: 11-2012
Odjíždím na čundr, takže zbytek míst doplním někdy přes týden.
5 hvězd: Hostinec u Mamuta*, Avion, Pivovar
4,5 hvězd: Doktor**, Vůl, Rodeo, U Nováků, Pivnice u třech...***, Kino hvězda****

*Domovská hospoda, zdejší pivo bráno jako etalon pěti hvězd
** Já chtěl dát za pět, kolega to snížil o půl
*** Točí tam nefiltrovaný kvasničák, bomba
**** Asi jediná hospoda v Přerově, kde lze sehnat točenou dvanáctku, snad už jen Pivovar
Klidně zaprodám svou duši peklu, pokud budu moct do konce života dělat jen na Kocourech a Škodovkách II. generace. To jsou mašiny, pro které se do práce těším.
Okolí neustále prudím tím, že mluvím pravdu, ale jinak su moc hodný...
Neděle, 02. července 2017 - 12:01:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 474
Registrován: 10-2007
Pavel_Večeřa:díky do pivovaru se chystám, jak bude celozávodka.
Autobusem nikdy !Vlakem to je svezení...
Jedině Metal Šmajdalfe
Vojtěvákos
Sobota, 08. července 2017 - 07:51:56  
Neregistrovaný host
62.245.77.132
Trutnov- bistro na nádraží má zavřeno, Kunčice nad Labem- otevřeno od 15, některé dny od 14 hod. na čepu Krakonoš za 17, Gambrinus
Sobota, 08. července 2017 - 08:25:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4905
Registrován: 5-2007
K mému překvapení stále funguje stánek s občerstvením (+točené pivo Staropramen 10´) na Smíchovském 3.nástupišti..
Kolikpak jemu podobných u nás asi ještě je? Na Slovensku vím o dvou v Blavě na hl.st.
[kecal] Jsem bílý,nevěřící,heterosexuální muž a ještě k tomu navíc xenofob a nacionalista.Kde se mám jít udat?
projížděč NAD
Pondělí, 10. července 2017 - 12:36:11  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "Paveldacicky" = 4905:
K mému překvapení stále funguje stánek s občerstvením (+točené pivo Staropramen 10´) na Smíchovském 3.nástupišti..
Sice existuje a v pracovní dny většinou i funguje, ale bohužel na něj nelze spoléhat o víkendech a hlavně o víkendových dopoledních hodinách, protože provozovatel si v ty dny prodejní dobu stanovuje podle své aktuální nálady ...
Kolikpak jemu podobných u nás asi ještě je? Na Slovensku vím o dvou v Blavě na hl.st.
Má-li jít výhradně o kiosky na ostrovních peronech (v pravém smyslu té definice - mimo ostrovní nástupiště ještě stále jsou různá "hladová okna" či kiosky ve více lokalitách), pak v ČR podle mě už žádné další funkční nejsou a na Slovensku zbývá asi už jedině zmíněná Bratislava hl.st. - v kombinaci s minimalizovanými dobami na přestup mezi přípojnými vlaky v uzlových stanicích s podchody je to totální "rána do vazu" možnostem nákupu rychlého občerstvení v průběhu cesty a je nutno předzásobit se už před jejím započetím.
Pondělí, 10. července 2017 - 13:30:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11138
Registrován: 5-2004
Ještě dost nedávno byly peronní stánky v Brně. Tam už to maj za sebou všechny?

Mch zrovna včera odpoledne měl ten Smíchov zavřeno.
projížděč NAD
Pondělí, 10. července 2017 - 14:19:59  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "Petr_vlček" = 11138:
Ještě dost nedávno byly peronní stánky v Brně. Tam už to maj za sebou všechny?
Brněnské peronní kiosky definitivně "vzaly za své" při nedávném "zkrášlování" nádraží (loni?), jako zřejmě poslední peronní kiosky v ČR mimo toho smíchovského - v poslední době své existence však už stejně nenabízely občerstvení, ale "levné knihy" ...
Mladějov
Pondělí, 10. července 2017 - 15:05:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10560
Registrován: 3-2007
Týý jo, že budou buřtstánky na Smíchově jednou republikovou raritou, jsem teda opravdu nečekal [proud].
22michal
Pondělí, 10. července 2017 - 15:15:18  
Neregistrovaný host
85.93.96.37
Projížděč NAD- ještě bych to upřesnil:
stánek na 4. nástupišti zmizel už asi před 10 lety. Na 3. a 2. nástupišti stánky zmizely asi opravdu loni. A protože teď na hlavní nejezdím, tak netuším, zda ještě není funkční ten na 1. nástupišti? Ten ještě loni dokázal prodat jídlo (narozdíl od levných knih jinde).
No a v Brně by se mohl ještě počítat stánek u kusých kolejí, ne?
Pondělí, 10. července 2017 - 17:17:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4908
Registrován: 5-2007
v Brně by se mohl ještě počítat stánek u kusých kolejí, ne?
Ba ba,to mohl.A nebyl či ještě neni jeden stánek v Liberci?
[kecal] Jsem bílý,nevěřící,heterosexuální muž a ještě k tomu navíc xenofob a nacionalista.Kde se mám jít udat?
projížděč NAD
Pondělí, 10. července 2017 - 17:27:41  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "22michal" = 10.07.2017 - 15:15:18 + "Paveldacicky" = 4908:
Občerstvení na 1. nástupišti brněnského hlavního nádraží stále (denně) funguje, rovněž i kiosk u 5. nástupiště, v obou lze dostat i čepované "Starobrno", oba ovšem večer zavírají dost brzy. Já jsem ovšem jasně napsal, že se vyjadřuji ke kioskům na ostrovních peronech (v pravém smyslu té definice), protože mimo ostrovní nástupiště ještě stále jsou různá "hladová okna" či kiosky ve více lokalitách v ČR.
Pondělí, 10. července 2017 - 18:28:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4909
Registrován: 5-2007
projížděč NAD
Ale jó.Kiosků,co jsou na nástupištích poblíž výpravní budovy,či přímo na nich nalepený,je povícero.
Takže jak to tak vypadá,poslední ostrovní mohykáni jsou tedy na Smíchově a v Blavě.[kladivo]
[kecal] Jsem bílý,nevěřící,heterosexuální muž a ještě k tomu navíc xenofob a nacionalista.Kde se mám jít udat?
Pondělí, 10. července 2017 - 23:31:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1500
Registrován: 1-2005
Pro některé legendární okénko s chlebíčky a větrníky v žst. Turnov zdechlo.
Úterý, 11. července 2017 - 10:34:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5332
Registrován: 8-2012
poslední ostrovní mohykáni jsou tedy na Smíchově a v Blavě
Tak to aby se ty "žloutenky" pomalu začaly památkově chránit [biggrin]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
qwe
Úterý, 11. července 2017 - 22:53:59  
Neregistrovaný host
85.119.88.145
A nebyl či ještě neni jeden stánek v Liberci?
Byl, ale zmizel celkem nedávno (letos na jaře) ...
projížděč NAD
Středa, 12. července 2017 - 09:25:08  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "qwe" = 11.07.2017 - 22:53:59 (+ "Paveldacicky" = 4908):
Byl, ale zmizel celkem nedávno (letos na jaře) ...
Ani to ovšem ve skutečnosti nebyl kiosk na ostrovním peronu (v pravém smyslu té definice), ale de facto pouhý kiosk v prostoru za kusými kolejemi à la třeba kiosky v příjezdové hale pražského Masarykova nádraží - leda by snad někdo chtěl přehnaně "slovíčkařit" a argumentovat přezdívkou "ostrov" pro celý ten objekt a prostor v libereckém kolejišti, kde je realizována osobní doprava (a tvrdit, že 1. a 3. nástupiště lze považovat za dvě hrany jediného "ostrovního" nástupiště): v tom případě by ovšem bylo třeba připomenout, že zřejmě stále ještě existuje malý kiosk s občerstvením uvnitř haly u severního křídla schodiště z "odjezdového" podchodu (nevím, v Liberci na "ostrově" ve "schodišťové" hale už jsem dávno nebyl) - i ten by však měl s kiosky na ostrovních peronech (v pravém smyslu té definice), o nichž se zde vede debata, už společné vlastně jen to, že je také "budkou s prodejním okénkem", situovanou ovšem uvnitř budovy, a tedy spadající prakticky mezi jiná občerstvovací zařízení než kiosky na ostrovním peronu (v pravém smyslu té definice) ...
Selc
Středa, 12. července 2017 - 18:12:26  
Neregistrovaný host
46.135.17.7
Zajímavá debata,kolik ještě zbývá "ostrovních" nádražních restaurací.Já si vybavuji Všetaty a Okříšky,v Okříškách je na čepu Bŕezňák11 a Kozel10,točená bezinková limo,Zonka mmt nebyla,k jídlu byla dobrá čočková polévka,dršťková polévka,klobása a drobné pochutiny jako brambůrky,tyčky a podobně.Hostinský hodnotil špatně situaci se zákazem kouření,prý mu to vzalo hodně klientely z řad místních.
Čtvrtek, 13. července 2017 - 07:43:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 888
Registrován: 2-2006
^ Plzeň hbf (i když restaurace, no...)
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Čtvrtek, 13. července 2017 - 10:28:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4911
Registrován: 5-2007
Málem bych zapoměl na jeden "neostrovní" [proud] stánek a to v Jihlavě. A díky bohu,že tam je.
Při přepřahu na rychlíkách se dá stíhat doplnit tekutiny i koupit klobása.
[kecal] Jsem bílý,nevěřící,heterosexuální muž a ještě k tomu navíc xenofob a nacionalista.Kde se mám jít udat?
projížděč NAD
Čtvrtek, 13. července 2017 - 13:16:14  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "Selc" = 12.07.2017 - 18:12:26:
Zajímavá debata,kolik ještě zbývá "ostrovních" nádražních restaurací.
Mnoho jich u nás pochopitelně není, protože i "ostrovních" nádražních budov je u nás jen velice málo (ty se častěji vyskytovaly spíše v Prusku či Slezsku = na západě dnešního Polska) - z těch zatím zde nezmíněných mě namátkou napadá třeba žst. Hulín (kde snad "nádražka" rovněž stále funguje) ...
Selc
Čtvrtek, 13. července 2017 - 14:29:39  
Neregistrovaný host
46.135.126.5
Paveldacicky > Opravdu díky Bohu [happy] Bez toho stánku by nádraží krajského města Jihlava bylo úplný "vidrholec" a kde nic tu nic.Místní štamgasti jsou tam sice trochu specifičtí,ale to žíznící a hladový tvor nevnímá [wink]
Poslední větrník
Čtvrtek, 13. července 2017 - 14:33:47  
Neregistrovaný host
46.135.126.5
WOOL : Čest jeho památce ! (turnovského okénka) Podlehlo v nerovném boji neutuchající snaze tohoto státního útvaru maximálně občanům usnadnit drobné podnikání...
Čtvrtek, 13. července 2017 - 15:45:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4912
Registrován: 5-2007
Selc....jojo,v Jihlavě už zústal jen ten stánek.Doba nádražky a bufetu na peroně je dávno pryč.
U stánku jsem ostatně mezi místníma před chvilkou pobyl a popil jednoho lahváče.
[kecal] Jsem bílý,nevěřící,heterosexuální muž a ještě k tomu navíc xenofob a nacionalista.Kde se mám jít udat?
Bobo
Čtvrtek, 13. července 2017 - 15:58:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13595
Registrován: 5-2002
a v okolí ig hbf žádná hospa neni?
O++xx++++++ kozel přelepte na brno 12
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Čtvrtek, 13. července 2017 - 16:02:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13454
Registrován: 12-2007
Občerstvení, které po mnoho let existovalo u tratě č. 240 nedaleko zast. Omice je již minulostí (stav platný přinejmenším od jara t. r., resp. předpodkládám, že k ukončení činnosti došlo ještě před zavedením EET):


Zcela prázdné občerstvovací prostory v žst. Březnice (přinejmenším před 2 lety tam byla menší část ještě využita bufetem/občerstvením):


Nedávno zde byla diskuse o Nižboru a jeho restauračních zařízeních v těsné blízkosti železnice. Aktuální stav je takový, že:

projížděč NAD
Čtvrtek, 13. července 2017 - 16:41:39  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "David" = 13454:
Nedávno zde byla diskuse o Nižboru a jeho restauračních zařízeních v těsné blízkosti železnice. Aktuální stav je takový, že:
Keltovna - zavřeno/rekonstrukce (mj. tedy v době největší sezóny)
... zato ve stylové občerstvovně u nádraží bylo slušně plno (zády stojí otočen p. majitel :-))

No, když má "Keltovna" zavřeno a "p. majitel" si nechal udělat "poplašnou zprávou" dobrou reklamu, kterou jsme tady na jaře probírali, tak se nelze divit, že "kšefty" zřejmě má, takže "... sezóna 2017 potrvá, jako obvykle, do přelomu října a listopadu." (otevřeno denně 10:00 - 22:00 hodin) = viz: "Zastávka Nižbor"
Čtvrtek, 13. července 2017 - 17:34:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5340
Registrován: 8-2012
Závist/nenávist vůči schopným a úspěšným je děsivá vlastnost...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
749.243-2
Čtvrtek, 13. července 2017 - 18:54:14  
Neregistrovaný host
37.188.187.157
Nojo, ale za článek na téma jak je p. Hanák nasr... náročností práce ve vlastní hospodě, těžko může závist, ale fakt, že udržet v provozu sezónní restauraci v takovýchto podmínkách není žádná legrace...zatímco taková celebrita, jako divadelní herec, má přes léto prázdniny a dá se řici, že i zajištěný stálý plat. Tady se pan majitel musí srovnat třeba i s tím, že přijede opuchlé auto (na nějaké socky on není zvědavý, jeho ceny tomu odpovídají, jak se nechal slyšet), z auta něj vylezou pražské rádoby celebrity, vypustí do hospody své potomky, kteří za bohorovného přihlížení rodičů, začnou z hospody dělat kůlničku na dříví...
Čtvrtek, 13. července 2017 - 19:12:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5342
Registrován: 8-2012
Nemluvím o článku, ale o výlevu nenávisti k Hanákovi (vlček a projížděč), který tu před pár měsíci na jeho základě následoval.
se pan majitel musí srovnat třeba i s tím, že přijede opuchlé auto
Ale tak s tím by se těžko srovnával každej (jak někam přijede prodlužovák na penis typu X5 nebo Q7, tak je na průser zaděláno), ovšem to se mi pořád nejeví jako dostatečný důvod začít na něj flusat.
na nějaké socky on není zvědavý, jeho ceny tomu odpovídají, jak se nechal slyšet
Já jsem s ním nemluvil, nicméně to, že není sociálně orientovaný na "cenově citlivý" kolenovrty, bylo tím hlavním důvodem vzedmutých vášní... Na socky bych zvědavý nebyl taky.

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 13. července 2017 - 22:30:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7143
Registrován: 4-2003
zatímco taková celebrita, jako divadelní herec, má přes léto prázdniny a dá se řici, že i zajištěný stálý plat

Což v malým divadle činí zhruba tolik, kolik bere nádražní pakr.


na nějaké socky on není zvědavý, jeho ceny tomu odpovídají, jak se nechal slyšet

Já jako host na socky zvědavý nejsem taky.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Selc
Čtvrtek, 13. července 2017 - 23:38:36  
Neregistrovaný host
46.135.126.5
Nechce to podsekci Herci v nádražních restauracích? [happy] .Mě se moc líbil pan hostinský v Okříškách,rychlík od Brna měl poctivých 65.min a sezení venku se zaplnilo lidmi a ručička nějakého výdělku se právě na manometru odlepila od zarážky,tři místní štamgasti ostentativně odešli a pan hostinský pravil "No jo,oni mě závidí,že nejsem místní,že su z Třebíče".Dokonalá je taky jeho technika,kdy vlak teprve dobržďuje,nebo nemá ani postaveno a on hned na hosta : "To už nemá cenu,to nestihnete "[biggrin]
Pátek, 14. července 2017 - 10:32:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1372
Registrován: 4-2005
Nádražky ve Znojmě a Břeclavi v provozu, vaří se.
Pepa_kox
Pátek, 14. července 2017 - 13:01:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4446
Registrován: 9-2005
Michal Ř: Ale ten Hostan ve Znojmě... [ko][nene]
Jako droga se sbírá její kořen (Radix dauci), semena (Fructus dauci) a výjimečně i nať (Herba dauci). Mrkev se používá v léčitelství jako močopudný a projímavý prostředek.
projížděč NAD
Pátek, 14. července 2017 - 13:04:31  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "T_._H_." = 5342:
Nemluvím o článku, ale o výlevu nenávisti k Hanákovi (vlček a projížděč), který tu před pár měsíci na jeho základě následoval.
Měl byste se jít léčit - tak těžká paranoia je k vidění opravdu jen velice výjimečně ...
A propos: vývoj situace jen potvrzuje moji původní domněnku, že v případě Hanákovy "poplašné zprávy" šlo především o pokus o jakýsi "PR" text, jehož cílem je v první řadě přilákat další potenciální návštěvníky a zvýšit tržby - jeho pozdější prohlášení, že letošní sezóna proběhne v obvyklém rozsahu, naznačuje, že si asi skutečně pomohl, což mu (jakož i nám jako příležitostným návštěvníkům) samozřejmě budiž přáno.

Ad "Selc" = 13.07.2017 - 23:38:36:
Nechce to podsekci Herci v nádražních restauracích?
Možná by bylo lepší zřídit samostatnou sekci s názvem třeba "Podle sebe soudím tebe" a vyhradit ji pro přispěvatele s věčně jedovatě žlučovitými myšlenkami "jediných spravedlivých" typu "T_._H_.", "RadekŠ" a jim podobných, aby si měli kde ukájet své chorobné mozky a nekazili náladu jinde ...
Pátek, 14. července 2017 - 16:34:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5343
Registrován: 8-2012
tak těžká paranoia je k vidění opravdu jen velice výjimečně

"Hanák spoléhal především na svoji popularitu a jméno (tedy na snoby a kamarády)" ... "a snobové i majitelovi kamarádi se už asi také nabažili zajímavého prostředí vybudovaného a provozovaného "celebritou" ... "Hanák spoléhal především na svoji popularitu a jméno (tedy na snoby a kamarády) a běžnou "venkovskou klientelou" (minimálně zpočátku) spíše pohrdal" ... "si začal "ukájet své ego" tím, že mu zákazníci budou spolufinancovat jeho více-méně polosoukromý rekreační objekt" ...

No jo, jasná paranoia, vždyť je to skoro vyznání lásky.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Mladějov
Pátek, 14. července 2017 - 17:19:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10580
Registrován: 3-2007
zatímco taková celebrita, jako divadelní herec, má přes léto prázdniny a dá se řici, že i zajištěný stálý plat.

No a takovej si ještě dovolí si otevřít hospodu, kde "pohrdá obyčejnými lidmi".

Že se nestydí, héérec, žejo ? Zajištěný stálý plat a on ještě maká v dalším zaměstnání..neměli by mu ten "stálý plat" sebrat ?
Pátek, 14. července 2017 - 19:14:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13461
Registrován: 12-2007
Na tomto místě připomenu, že v článku, který stál na počátku této diskuse (http://www.lidovky.cz/hanak-zavre-hospodu-v-nizboru-dk1-/zpravy-d omov.aspx?c=A170428_170636_ln_domov_jho), není o zrušení/zkrácení stávající sezóny uvedeno ani slovo.

Pouze tam T. Hanák zmiňuje, že patrně půjde z jeho strany o sezónu poslední.
Tzn. argumentace stylem "p. majitel" si nechal udělat "poplašnou zprávou" dobrou reklamu, kterou jsme tady na jaře probírali, tak se nelze divit, že "kšefty" zřejmě má, takže "... sezóna 2017 potrvá, jako obvykle, do přelomu října a listopadu." je poněkud irelevantní.
Lipan_z_coridy
Pátek, 14. července 2017 - 22:49:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1123
Registrován: 11-2010
V Šumperku se plánuje v nejbližších dnech znovuzrození nádražní restaurace.
Mělo by se i vařit, co bude za pivo zatím nevím. Jak se otevře dodám další info.
My to sledujeme, kdo tam co píše !![biggrin]
Pajzák
Sobota, 15. července 2017 - 02:04:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 917
Registrován: 6-2015
Přes měsíc jsem tu nebyl a o nic jsem nepřišel. Nadčlověk Doktor a přicmrndávač Mouka nezklamali. Chytají za ta nejmenší slovíčka, a hlavně!!! Mají vždy pravdu.
Doktore, Tebe jsem si si nejen já v minulých dobách vážil pro věcnou argumentaci, ale poslední dobou to je jen o tom, že někoho otrávíš, znechutíš, zataháš za slovo, donekonečna mu budeš o hlavu omílat stokrát omleté. A to mě nebaví. Ber to klidně jako svoje vítězství, nebude mi to vadit, ale sám za sebe to budu brát jako vrcholné otrávění disktutability.
K argumentům, jak stát zasahuje do svobodného rozhodování podnikatelů, bych se jen zeptal. V soukromých školách je studentům povoleno kouřit? Když budu mít autobusovou dopravu, povolí mi krajský úřad v licenci kouření ve voze? Dotaženo do extrému, proč nesmím doma fotit děti v sexuálních polohách? Je to přece v mém domě, děti mi za účelem uměleckých fotek přivedli rodiče a děti si nestěžují... Zakazuje mi to zákon? A kouření v hospodě ne?
Sobota, 15. července 2017 - 09:33:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6690
Registrován: 1-2007
Pajzák:
Listina základních práv a svobod (Ústavní zákon č. 2/1993 Sb. ve znění ústavního zákona č. 162/1998 Sb.)

Hlava čtvrtá
Hospodářská, sociální a kulturní práva

Článek 33
(1) Každý má právo na vzdělání. Školní docházka je povinná po dobu, kterou stanoví zákon.
(2) Občané mají právo na bezplatné vzdělání v základních a středních školách, podle schopností občana a možností společnosti též na vysokých školách.
(3) Zřizovat jiné školy než státní a vyučovat na nich lze jen za podmínek stanovených zákonem; na takových školách se může vzdělání poskytovat za úplatu.
(4) Zákon stanoví, za jakých podmínek mají občané při studiu právo na pomoc státu.


Víte o nějakým ústavním zákonu, který Vám dává podobná práva ať už se jedná o školu a o hospodu? Přiznejme si, že se zde pletou hrušky s jabkama. Nemluvě o tom, že školní docházka je dokonce po určitou dobu povinná, ale o tom jsem se zde již zmiňoval.
M_g
Sobota, 15. července 2017 - 09:40:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 825
Registrován: 6-2006
Pajzák: Dotaženo do extrému, proč nesmím doma fotit děti v sexuálních polohách? Je to přece v mém domě, děti mi za účelem uměleckých fotek přivedli rodiče a děti si nestěžují

Chcete říct, že pokud s těmi dětmi vyjdete před dům na ulici, tak obdobně jako tam mohou kouřit kuřáci, tak tam můžete děti fotit v sexuálních polohách????
Eric Arthur Blair
Sobota, 15. července 2017 - 09:47:49  
Neregistrovaný host
80.95.103.252
Pokud jedete ze Znojma směrem na Okříšky, tak asi 22 minut cesty od Znojma je Šumná, kde je i stánek s občerstvením. Pivo za 25 Kč, utopenec, párek v rohlíku, bramborák, atd. Otevřeno by mělo být každý den minimálně od 13 hodin ( bez záruky ), aspoň přes léto.