Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 20. 12. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 20. 12. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 08. listopadu 2017 - 11:44:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3426
Registrován: 8-2010
https://liberec.idnes.cz/muz-onanoval-vlak-liberec-0yb-/liberec-z pravy.aspx?c=A171108_082432_liberec-zpravy_jape
Praha-Ruzyně, Olomouc
Pátek, 24. listopadu 2017 - 07:20:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1213
Registrován: 1-2005
Taky jeden dobrý zážitek.
17.11. u nás svátek, v Německu všední den. Spousta lidí se vypravila do Drážďan na nákupy.
Zároveň ten den začínala u DB výluka, takže poslední spoj z Drážďan bez NAD byl S1 v 15:59. Bylo jasné, že o něj bude zájem.
Jelikož moc nepobíral a kvůli šachování v Bad Schandau, měl přípojný os 5450 do Děčína zpoždění cca 12-15 minut. Podotýkám, že jela 2 Desira zcela naplněná. Problém nastal až v Děčíně, kde R689 směr Praha nepočkal nechal tak cca 300-350 lidí ve štychu. Jelikož většinu jeho frekvence tvoří právě výletníci z Německa a smluvní nakupovací zájezd, je to o to nesmyslnější.
Ti, co jeli do Prahy mohli použít následný EC 177. Při téhle frekvenci se v něm samozřejmě stálo v uličkách a na představcích. EC měl na příjezdu 15 minut zpoždění, ale díky ujetí onoho přípojného rychlíku mimořádně zastavil v Kralupech, čímž přibral dalších 5 minut zpoždění. Tak si říkám, jestli těch 300 naštvaných lidí, přeplněný a o 5 minut vice zpožděný EC stál za nezpožděný a výjímečně poloprázdný Rychlík?
Kejvačka
Sobota, 25. listopadu 2017 - 07:35:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1974
Registrován: 10-2004
V noci ze středy na čtvrtek jsem jel posledním Os 00:18 Praha hl. n. - Kolín, se zámyslem vystoupit v Úvalech. V prostředním voze elektrické jednotky ani jedno ze čtyř křídel dveří nereagovalo na tlačítko, rovněž tak tištění tlačítek signalizace pro zastávku na znamení nevedlo k žádnému výsledku. Pokoušeli jsme se vystoupit nezávisle na sobě dva cestující. Než jsme přešli do jiného vozu, vlak byl opět v pohybu. V zadním voze jsme nalezli vlakvedoucí, kterou jsme o problému informovali. Ta řekla, že si není nefunkčnosti dveří vědoma, ale že se omlouvá. V Tuklatech jsme vystoupili dveřmi zadního vozu a pak zkoušeli otevřít dveře prostředního vozu zvenku a fungovaly normálně. Jelikož první spoj v opačném směru jede z Tuklat až ve 4:09, čekala nás hodinová cesta pěšky zpět do Úval, neosvětlenou krajinou v teplotě na bodu mrazu, což nebylo příliš příjemné ani bezpečné... [ko] [sad]
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Sobota, 25. listopadu 2017 - 07:52:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1246
Registrován: 6-2016
"neosvětlenou krajinou v teplotě na bodu mrazu" - patrně jste šli po poli, takže docela chápu ten povzdech. Na druhou stranu, osvětlovat v noci pole kvůli občasným cestám těch, kteří z jakéhokoliv důvodu přejeli taky není to pravé ořechové[biggrin]

Jinak mohu potvrdit popsanou závadu, už jsem to také zažil. Ale bylo to ve dne a k těm dveřím přišli cestující z nástupiště a můj problém zmizel.
Sobota, 25. listopadu 2017 - 08:52:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2534
Registrován: 1-2006
V takovém případě doporučuji místo pokorné jízdy a následné procházky zatáhnout za brzdu.
Sobota, 25. listopadu 2017 - 09:16:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6247
Registrován: 8-2012
Než jsme přešli do jiného vozu, vlak byl opět v pohybu
Záchranná brzda taky nefungovala?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 25. listopadu 2017 - 11:30:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8490
Registrován: 10-2003
T.H.: Záchranná brzda taky nefungovala?

Ne každý je tak duchapřítomný a na něco takové ho si v tu chvíli vzpomene. Bohužel ale musím potvrdit, že občas tohle ešus udělá. Blbý je, že zjistit proč zrovna jen jednu náhodnou zastávku a jen v tom jednom voze, se zatím nikomu nepodařilo. Nebo aspoň o tom nevím, i když se závada hlásila.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
M_g
Sobota, 25. listopadu 2017 - 11:40:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 879
Registrován: 6-2006
Třeba si ten vůz myslel, nějakým řízením osudu, že zrovna na zastávce není...
Kejvačka
Sobota, 25. listopadu 2017 - 13:52:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1975
Registrován: 10-2004
Záchranná brzda mi vytanula na mysli až dodatečně, ale přece jenom mi připadá menší zlo, když se dva cestující projdou o zastávku zpět pěšky, než zatažením záchranné brzdy zkomplikovat cestu všem ostatním ve vlaku. Nevím, co by se pak dělo, kdyby někdo z nás zatáhl za záchrannou brzdu, nouzově otevřel dveře příslušnou pákou a utekl. (Zůstat tam a diskutovat s vlakovou četou o oprávněnosti takového počínání s rizikem vysoké pokuty bych nepovažoval za dobrý nápad.) Jestli by se v takovém případě prostě jelo za minutu dál nebo by vlak zůstal stát a nějak by se mimořádná událost "řešila"...[angry]
Pokud by pršelo, sněžilo apod., byla by cesta zpět pěšky poněkud tvrdší. Sehnat v Tuklatech taxi lze těžko, neznaje číslo na něj a nemaje internet v mobilu. A cena této služby by také nebyla zrovna příjemná.
Pokud by se situace opakovala, uvažoval bych nad použitím záchranné brzdy. Pokud by se vlak teprve rozjížděl, snad by se jejím použitím nenapáchalo mnoho zla pro cestující ani ajznboňáky.

(Příspěvek byl editován uživatelem Kejvačka.)
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Sobota, 25. listopadu 2017 - 16:06:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6268
Registrován: 8-2007

V takovém případě doporučuji místo pokorné jízdy a následné procházky zatáhnout za brzdu.


Nebo jednoduše odjistit nouzově dveře.U jednotek s kontrolou dveří na stanovišti strojvedoucího je to lepší řešení.Ale i záchranná brzda je řešení.

Nevím, co by se pak dělo, kdyby někdo z nás zatáhl za záchrannou brzdu, nouzově otevřel dveře příslušnou pákou a utekl. (Zůstat tam a diskutovat s vlakovou četou o oprávněnosti takového počínání s rizikem vysoké pokuty bych nepovažoval za dobrý nápad.)

Ale to je dobrý nápad.Žádné utíkání,ale po nouzovém odblokování četě nahlásit poruchu.Proto to tam je.
Pokutu si zasluhují jen ti,kteří se tím baví cestou ze zábavy(mnohokrát zažito).
Úterý, 28. listopadu 2017 - 13:54:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3596
Registrován: 11-2009
No, ja se ani nedivim, ze lidi maj vitr za brzdu tahat. A ze kdyz uz za ni zatahnou, radsi se k tomu nehlasi.

Ono ta tabulka "zneuziti se tresta" tam proste je a jelikoz spousta lidi dlouha leta jezdila vlakem s pocitem, ze jsou substrat a nikoliv zakaznik a tedy ze svoji existenci ve vlaku nadrazaky obtezuji, proste pocitaji, ze je muze sprdnout od drahy kdokoliv za cokoliv.

Proste stav, kdy zeleznice je vnimana nikoliv jako sluzba obcanum, ale jako urad, je v lidech hluboko zakoreneny (a bohuzel i v nekterych zamestnancich drahy). A kdyz uz k nejakymu konfliktu dojde, spousta lidi nema povahu jit do sporu s uradem, kdyz nemusi. I za cenu snizeni vlastniho komfortu, kdy to je vnimano jako mensi zlo, nez standardni postup.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Pátek, 01. prosince 2017 - 12:32:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1982
Registrován: 12-2007
Upřímně, také bych si netroufl za tu záchranku v tu chvíli zatáhnout...Na druhou stranu bych šel do odjištění dveří, ale té páky si neznalí cestující nevšimnou.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Pátek, 01. prosince 2017 - 15:14:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2330
Registrován: 9-2003
V severní Koreji třeba záchranná brzda ve vlacích ani není.
NOBLE BRICKS
Desiro
Pátek, 01. prosince 2017 - 16:21:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3216
Registrován: 2-2004
V severní Koreji navádějí personál k různým otřesným věcem (to abychom zůstali v tématu) ;-)

Mladějov
Pátek, 01. prosince 2017 - 16:27:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11536
Registrován: 3-2007
Laminátka : Ty jsi byl v Severní Koreji ?
Řekl bych, že něco takového patří jistě mezi utajované skutečnosti [proud] a rozhodně by o tom nikde nepsali.
Sobota, 02. prosince 2017 - 06:56:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4283
Registrován: 7-2011
Desiro - co to proboha dělá? Zatlouká špunty do prostřílenýho kotle (navíc ještě v plný rychlosti)? [rofl]
Sobota, 02. prosince 2017 - 07:46:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1266
Registrován: 6-2016
Bobik: Zvonku to tak vyzerá. Ale čemu se divíš, je to přece HRDINA[rofl]
Sobota, 02. prosince 2017 - 09:57:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3536
Registrován: 3-2010
ŠOTOUŠCI, nebuďte z té Koreje tak vyvalení. Za své velmi krátké působnosti coby topič jsem byl několikrát na "kremláku" vyslán s kladivem na ochoz praštit do kompresoru , který se zastavil....
Sobota, 02. prosince 2017 - 20:01:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8612
Registrován: 9-2002
R_1463Úpa:
"Upřímně, také bych si netroufl za tu záchranku v tu chvíli zatáhnout...Na druhou stranu bych šel do odjištění dveří, ale té páky si neznalí cestující nevšimnou."
Me se kdysi odmitaly nechat otevrit dvere v Btx 021 a jak se to rozjelo, tak jsem za tu ZB zatahnul. Ani z toho nebyl zaden pruser: Vlakosovi jsem sdelil co se mi stalo, nacez jsem vystoupil a odesel, on sel zavrit zaklopku + odjezd. Druhej den mel onen vagon polepeny dvere.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Neděle, 03. prosince 2017 - 18:44:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8213
Registrován: 4-2003
Jirkaxxl:ŠOTOUŠCI, nebuďte z té Koreje tak vyvalení. Za své velmi krátké působnosti coby topič jsem byl několikrát na "kremláku" vyslán s kladivem na ochoz praštit do kompresoru , který se zastavil....

Sulfitka a sufitka, kremlák a kremák. To je něco jako dalmácie a decimálka či jako hodinky a holinky?!?

Já jen, že žádného kremláka (parní lokomotivu) neznám. Znám jen kremáka [proud].
Neděle, 03. prosince 2017 - 19:56:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 580
Registrován: 6-2015
Tenhle musel mít nejotřesnější zážitek...
Neděle, 03. prosince 2017 - 20:12:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4287
Registrován: 7-2011
Nevím proč, ale vzpomněl jsem si na Šimka a Grossmana: "...á výborně, čtvereček už vytvarujeme lépe..." [biggrin]
Neděle, 03. prosince 2017 - 20:15:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 582
Registrován: 6-2015
Jo jo[lol][ok]
Neděle, 03. prosince 2017 - 22:57:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 7-2017
Ten chudák na plakátu nemá helmu, takhle od odborů nedostane ani na rakev [sad]
Pondělí, 04. prosince 2017 - 05:18:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1270
Registrován: 6-2016
Bobik: "všem hochům z naší třídy již hlavu zdobí"[biggrin]
Pondělí, 04. prosince 2017 - 15:49:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2344
Registrován: 9-2003
A právě proto museli v Sovětské říši přejít na spřáhlo SA3 [proud] .
NOBLE BRICKS
Pondělí, 04. prosince 2017 - 15:59:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3547
Registrován: 3-2010
Bram, ty nikdy neděláš překlepy? No, to je fuk, já jsem na 534tyřce aspoň jezdil, na rozdíl od tebe...
Pondělí, 04. prosince 2017 - 16:02:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5969
Registrován: 12-2011
I ty jeden těžkotonážníku [rofl]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pondělí, 04. prosince 2017 - 17:35:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2346
Registrován: 9-2003
Sulfit: Pětsettřicetčtyřtyřce, inteligente?
NOBLE BRICKS
Pondělí, 04. prosince 2017 - 19:04:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3550
Registrován: 3-2010
499 Už máš hotovy domácí úkoly a podepsanou žákajdu, bobánku[wink]?
Úterý, 05. prosince 2017 - 07:05:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2350
Registrován: 9-2003
Ano, teď vyrážím pomoci slabšímu spolužákovi Sulfitovi s logikou, s češtinou a s hypertrofovaným egem.
NOBLE BRICKS
Úterý, 05. prosince 2017 - 12:46:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3551
Registrován: 3-2010
Pochybuji, že Sulfitovi může pomoci Stupid...
Úterý, 05. prosince 2017 - 15:26:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2355
Registrován: 9-2003
To brzo poznáš.
NOBLE BRICKS
Úterý, 05. prosince 2017 - 18:43:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2542
Registrován: 1-2006
Pardon že ruším,
oním nejotřesnějším zážitkem na železnici je tato debata?
[crazy]
Arctia
Úterý, 05. prosince 2017 - 20:38:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1122
Registrován: 6-2010
Jo. :-) A "fungovani" adminu...
Utúlien aurë...
Středa, 13. prosince 2017 - 09:03:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3565
Registrován: 3-2010
Na každém trochu větším nádraží na vás kouká z plakátu sadista, násilník a dvojnásobný vrah.
Středa, 13. prosince 2017 - 09:31:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6506
Registrován: 8-2012
To musíte reklamovat u Hradního Ožraly, ne na K-reportu.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Petr_hradecký
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 18:36:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1225
Registrován: 4-2015
Tak, tak. Nebo případně na Palmovce u zadavatele reklamy...
Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Neděle, 17. prosince 2017 - 14:32:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 153
Registrován: 8-2017
T_._H_. - u kterýho ožraly? po tom, po kterým přejmenovali ruzyňské letiště? tak to musíte na krchov.
Neděle, 17. prosince 2017 - 14:47:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5983
Registrován: 12-2011
Zřejmě máte mozek ve stejně vychlastaném stavu jako hradní ožrala, když ani nevíte, kdo to je.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Neděle, 17. prosince 2017 - 16:12:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2395
Registrován: 9-2003
Practicus: I když ten, co po něm pojmenovali letiště, s největší pravděpodobností vypil mnohem více alkoholu, než aktuální hradní ožrala, nikdy jako ožrala nevystupoval a nikdy nedělal této zemi ostudu.
NOBLE BRICKS
Pondělí, 18. prosince 2017 - 19:19:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 155
Registrován: 8-2017
S4991023 - opravdu? tehdy v tom německu se ožral tak, že skončil ve špitále - všechna zahraniční média o tom psala, ale u nás se to nesmělo ani vyslovit
Pondělí, 18. prosince 2017 - 21:28:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 602
Registrován: 6-2015
Ještě zbývá přejmenovat Hlavák na Havlák [biggrin]
Pondělí, 18. prosince 2017 - 23:51:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 7-2017
Jen do něho, hrdinové, do mrtvýho se to kope jedna radost a anonymně jako bonus.
Úterý, 19. prosince 2017 - 09:04:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5990
Registrován: 12-2011
Practicus: Vidím, že diagnóza je ve vašem případě vážná.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Úterý, 19. prosince 2017 - 13:03:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3592
Registrován: 3-2010
Šotoušci, neberte to jako kopání do někoho, kdo tady již není a nemůže se bránit. Pokud jste již byli v době estébáckého puče na světě, máte krátkou paměť. Ono to s tou "pravdou a láskou" nebylo vše tak zcela košer. I těch "uklouznutí ve vaně" se pár našlo. Jako jedinci řídícímu se pokud možno morálními hodnotami se mi nelíbilo dramatikovo slejzání s Veškrnovou, když Olga umírala na rakovinu. No a zavření Miroslava Sládka před volbou Havla prezidentem ČR , aby nemohl hlasovat, potvrzuje estébácké vazby a metody, které měl jako udavač zažité. Není to kopání do mrtvoly, ale konstatování faktů. No, však další estébácký konfident, slovák a řepkobaron Bureš je premiérem, on nám ještě díky hlupákům, co ho volili, ukáže.
Úterý, 19. prosince 2017 - 14:20:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4365
Registrován: 7-2011
Tady bych si dovolil lehce nesouhlasit, neboť se domnívám, že celkově pozitiva převažují nad negativy.
Na druhou stranu nemá smysl kohokoli stavět na bůhvíjak vysoký piedestal, jsme jen lidi, ne andělé. A podle toho je potřeba k tomu přistupovat.
Úterý, 19. prosince 2017 - 14:42:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8290
Registrován: 4-2003
Bobik:Na druhou stranu nemá smysl kohokoli stavět na bůhvíjak vysoký piedestal, jsme jen lidi, ne andělé. A podle toho je potřeba k tomu přistupovat.

Tak tak [wink].

Jinak o Havlovi dle mého názoru patrně nejlépe vypovídá tato knížka: https://knihy.abz.cz/prodej/deset-let-s-vaclavem-havlem

Psal jí člověk, který k Václavovi Havlovi si vytvořil určitý vztah a měl ho evidentně rád. Ovšem z knížky je velmi dobře patrné, jaký Václav Havel patrně byl - jsou tam zachyceny okamžiky, které by ti, co ho nekriticky adorují, do knížky určitě nedali. Údajný Havlův alkoholismus zde ale nehledejme, nenašli bychom ho tam ze vcelku pochopitelných důvodů i kdyby existoval [wink].


Knížku všem doporučuji, čte se velmi hezky [wink].

Ještě dodám, že když jsem za Ladislavem Špačkem po jedné jeho přednášce zašel, knihu mu pochválil s tím, že se je velmi čtivě napsaná a přečetl jsem jí jedním dechem, tak mi odpověděl, že stejně tak jak se mi hezky četla, tak se i jemu hezky psala a měl jí za pár dní napsanou [wink].



(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Úterý, 19. prosince 2017 - 18:48:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 135
Registrován: 7-2011
Ve srovnání ČSD neobstojí.[proud]
http://archiv.ucl.cas.cz/index.php?path=RudePravo/1987/12/2/3.png
Středa, 20. prosince 2017 - 00:34:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3597
Registrován: 3-2010
Bram
"Deset let s VH".... jakožto pravidelný návštěvník knihovny jsem si ji půjčil a přečetl, mám na ni zcela odlišný názor jako ty, možná je to i tím, že nemám rád slizouny a převlékače kabátů jako Špaček, nejprve kariérní komunista a pak zarytý pravičák. Jinak, když tehdy před skoro třiceti lety STB instalovala Havla coby prezidenta, ze zvědavosti jsem se prokousal některými jeho "díly", i když jsem příznivcem zcela jiného žánru a potvrdil jsem si, že větší kraviny jsem nečetl a doufám ani číst nebudu...
Středa, 20. prosince 2017 - 06:15:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8296
Registrován: 4-2003
Jirkaxxxl:"Deset let s VH".... jakožto pravidelný návštěvník knihovny jsem si ji půjčil a přečetl, mám na ni zcela odlišný názor jako ty, možná je to i tím, že nemám rád slizouny a převlékače kabátů jako Špaček, nejprve kariérní komunista a pak zarytý pravičák. Jinak, když tehdy před skoro třiceti lety STB instalovala Havla coby prezidenta, ze zvědavosti jsem se prokousal některými jeho "díly", i když jsem příznivcem zcela jiného žánru a potvrdil jsem si, že větší kraviny jsem nečetl a doufám ani číst nebudu...


Jirko, tohle nebyl příspěvek určený tobě, protože ty již názor máš. Udělal jsi si ho na základě čtení Rudého Práva a Haló novin. Tam jsou vždy zaručené pravdy, které najdeš dnes už také na Aeronetu a podobných stránkách [biggrin].

Jelikož jsem nebyl a dosud nejsem člověk, který by měl Havla nějak dvakrát v oblibě, tak mne zmíněná knížka zaujala dvojnásob - potvrdila mi to, co jsem si o Havlovi myslel.

Na druhou stranu, z těch tří, co dodnes v ČR prezidentovali, to byl na druhou stranu z hlediska reprezentace ČR ve světě nejméně horší prezident, kterého jsme měli. Šílená představa je, že současný vymaštěný hradní kořala tam bude další čtyři roky, pokud se nestane nějaký zázrak.......
Nesni
Středa, 20. prosince 2017 - 08:53:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1636
Registrován: 6-2014
Bram:
Jelikož jsem nebyl a dosud nejsem člověk
Když jsem začal číst tuto větu, nejprve jsem si myslel, že se o tobě dozvím něco opravdu zajímavého.[biggrin]
Středa, 20. prosince 2017 - 11:26:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7654
Registrován: 4-2003
o byl na druhou stranu z hlediska reprezentace ČR ve světě nejméně horší prezident

Tak českej Jouda ražení Jirkyxxxl nečte zahraniční noviny, nesleduje zahraniční média a neuvědomuje si, že o zemi velikosti ČR se nikde běžně nepíše a naše rádobyproblémy nikoho nezajímají. A pokud se psalo, tak o Havlovi a snad nikdy ne negativně.

A samozřejmě nikoho tam nezajímají jeho techtle a mechtle s Veškrnovou...to byla jeho soukromá věc a na fci ústavního činitele to nemělo vliv.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 20. prosince 2017 - 12:41:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3599
Registrován: 3-2010
Šnóbl, máš pravdu, nečtu zahraniční ani české noviny, možná proto nechápu, co republice přineslo, když v New York Times či Herald Tribune psali, jak si dramatik kdesi v Indii či kde zlámal ve vaně žebra...
Středa, 20. prosince 2017 - 15:49:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 136
Registrován: 7-2011
Jirkaxxxl : nevím kolik ti je, ale co takhle alespoň trochu, miniaturně, trocha pokory, úcty, či nadhledu? Dá se?
Středa, 20. prosince 2017 - 16:00:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23
Registrován: 7-2017
Jirkaxxl: Mě se moc líbí, když někdo sice nečte zahraniční noviny ale přesně ví co psali NYT nebo HT o nějaký vaně. To spíš čtete kdejakej hoax a bulvár a ty přinášejí zprávy, se kterými i vytřít si prdel je ztráta času.
Středa, 20. prosince 2017 - 16:06:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 426
Registrován: 9-2002
Šafář byl ožralej jako prase, zatímco pan správce byl trochu veselej. Někteří z tohoto schématu nevybřednou a týká se to i novinářů.
Středa, 20. prosince 2017 - 16:15:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3601
Registrován: 3-2010
Monin Úcty a pokory? Pokud je důvod, jistě. Pokud není, proč? A nadhled? Ten mi myslím nechybí. I když je to spíš snaha o objektivní pohled, ne tendenční vygůlované žvásty. Také nevím, kolik ti je, chlapečku.

M7 Já noviny nečtu vůbec, je-li to tak těžké pochopit. Čtu knihy, jestli víš, co to je. A [zadnice] si utírám toaletním papírem, nejsem muslim.
Středa, 20. prosince 2017 - 16:37:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 7-2017
Tak doporučuju číst ještě víc, třeba pak pochopíte smysl některých významových spojení , nebudete se pak muset chlubit toiletním papírem. Ono totiž spojení ztráta času a nějaké zprávy nemusejí nutně vyustit ve faktické WC, ale to doženete.
Středa, 20. prosince 2017 - 16:51:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3602
Registrován: 3-2010
M7 Používat toaletní papír je v našich běžné, nevím, kde tebe vyhrabali, že jeho aplikace se ti zdá být něčím vyjímečným. Možná právě tobě by neuškodila návštěva knihovny, abys pochopil, že některé činnosti jsou v civilizované společnosti standardem a tedy ničím ke chlubení, oslíku..