Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Tratě v západních Čechách » Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 20. 04. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 20. 04. 2017

dolů
   autor příspěvek
krabickajede
Čtvrtek, 13. dubna 2017 - 11:01:06  
Neregistrovaný host
88.102.239.26
O nás nejde Půlpáne, ale jde o starší lidi.....ty v tom mají guláš.
S tebou nemá cenu diskutovat.
Vyfoukni si kraslici, woe )

Zdar.
Čtvrtek, 13. dubna 2017 - 11:40:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 112
Registrován: 10-2012
Láďa_2:
"Pročpak vlastně objednavatel toleruje za výlukou jiné, nez běžně nasazované soupravy? A pročpak nevadí chybějící první třída? A pročpak jsou soupravy kratší? Ušetři na tom objednavatel?"

Jde o to, že se ty soupravy točí nezávisle na kategorii vlaku...přijede to jako Os a odjede jako Rx. A aby vše bylo v soupravách Rx na to asi nejsou vagony. Spíš bych zvážil jestli je nutné ty vlaky v úseku Plzeň zast. - ŽR hlásit jako "rychlík vyšší kvality", když pak přijede tohle [ko][nene]
Čtvrtek, 13. dubna 2017 - 12:37:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2508
Registrován: 2-2005
krabickajede - Neregistrovaný host - 88.102.239.26
Vyfoukni si kraslici, woe )
Milý Kasme, milý Karle Smejkale, až se potkáme, tak Tě ty klaslice vyfoukám, slibuji, woe [happy]
A věř tomu, že se potkáme [happy]
Čtvrtek, 13. dubna 2017 - 13:49:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3545
Registrován: 11-2009
novoal > "Spíš bych zvážil jestli je nutné ty vlaky v úseku Plzeň zast. - ŽR hlásit jako "rychlík vyšší kvality", když pak přijede tohle [ko][nene]"

To je podobna filosofie, jako kdyz ma Mnichov zpozdeni (nebo se jede pres Klatovy) a z Plzne na Prahu se vystavi nahradni souprava; na vsech dalsich zastavkach se hlasi, ze to je mezinarodni expres. A je to o to zajimavejsi, ze kdyz nekdo na cestujiciho ceka, vlak prijede, je zahlasenej jako ten spravnej, ale nikdo nevystupuje; cekajici vola cestujicimu, co se deje, proc nevystupuje, cestujici zacne plasit, proc by mel vystupovat, kdyz jeste neprojel Plzni ... a tak dale a tak dale, uz jen same vyhody a socialni jistoty [kladivo]
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
krabickajede
Čtvrtek, 13. dubna 2017 - 14:18:30  
Neregistrovaný host
88.102.239.26
Uz na ty nervy neco zobes, nebo porad delas jakoby nic? Nevim kdo je kasme, ale vim, ze ty tedy ty koule nemas:-).

A koncime.
Čtvrtek, 13. dubna 2017 - 14:20:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1192
Registrován: 4-2003
No třeba AB by k dispozici byly...
Stávající nadvozy by se mohly mezi stávající osobonadrychlíkové soupravy alespoň rozdělit.
Ale to by se muselo chtít. A zatím se spíše chce využít opakovaných výluk k odrazení co nejvíce cestujících:-(
Pružinskij
Čtvrtek, 13. dubna 2017 - 17:36:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1526
Registrován: 4-2015
749.243-2 Mašloun má nový mejl? Z 2active se mi to vrací jako nedoručitelné...
West code was broken.

Jirka_E
Pátek, 14. dubna 2017 - 16:46:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 633
Registrován: 6-2015
Demolice železného mostu v Plzni
Vítejte v DOBĚ INTERNETOVÉ.
Strom
Sobota, 15. dubna 2017 - 12:01:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 475
Registrován: 7-2008
Láďa 2: když se nechce, tak se řekne, že to nejde...
Samozřejmě, humanizovaná AB radši někde stojí a cestující se sardinkují...
K těm dveřím a tlačítkům...
Jsou opravdu lidé, kteří se výstupem vlaku stresují, protože nevědí, jak v kterém typu správně dveře otevřít...Viz třeba moje babička, ale i jiná křehká stvoření taky občas zápasí s dveřmi...
Kde je tlačítko, tak bych byl pro předvolbu (namáčknutí) klidně už za jízdy, samozřejmě je problém u těch ostrovních peronů, kde nevíme na kterou stranu se bude vystupovat. Ne moc nápadné tlačítko zastavka na znamení v regionově taky už způsobilo ne málo problémů...
Já s tím osobně problém zatím nemám, ale je to tím, že jsem železnicí postižen...
I když jednou se mi přihodilo při výstupu z 954 v Bělé p/B., že fíra odblokoval krátce po zastavení, nikdo nevystupoval/nenastupoval, tedy mimo mě, ale já teprve šel k těm dveřím. Bylo to snad 25. nebo 26. 12., takže mě zdrželo oblékání a nějaká zavazadla navíc ke krosně, protože svátky. Tak fíra zase zablokoval a čekal u peronu do času odjezdu. Takže jsem použil záchrannou brzdu, protože jet o stanici dál a tam čekat hodinu a půl na protivlak jsem opravdu nechtěl. ZB použita před rozjezdem, při stání vlaku. Samozřejmě, že byly trochu kecy ze strany personálu, ale přirážku jsem platit odmítl.
V Lípě taky kdysi jezdil jeden fíra, který mě po nástupu do 810 s běžkama na Jedlové "jebal", že jsem nezavřel za sebou nástupní dveře. Pikantní na tom bylo, že zbývalo tak 5 minut do odjezdu. A ve Starých Splavech jsem zase jindy byl "poučen" jinou lipskou průvodčí o tom, že stačí v 914 otvírat jeb jedno křídlo dveří-vystupoval jsem s futrálem s běžkama a krosnou[crazy]
To je pár mých zážitků, přeberte si to, jak chcete. Ale tipuju, že pro Libora a ještě pár dalších bude stejně chyba zase jen u mě.
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
T478.4019
Sobota, 15. dubna 2017 - 14:08:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 55
Registrován: 6-2016
Na Domažlice se řítí 754.066+754.015 a konvoj 10ti správek.
Sobota, 15. dubna 2017 - 18:10:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 469
Registrován: 12-2007
Na Plzen se riti 7822 tazeny Cargo kocourem
Sobota, 15. dubna 2017 - 22:31:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 636
Registrován: 7-2008
T478.4019: [ok] Opravdu 4.015? Měl jsem dojem, že jsem zahlédl číslo 041... Ale svištěly pěkně, tak za to ručit nemohu.

Než si lehnete na koleje, ujistěte se že není výluka!
Trať 180: Plzeň-Domažlice-Furth im Wald
Neděle, 16. dubna 2017 - 09:32:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2510
Registrován: 2-2005
Strom:
To je pár mých zážitků, přeberte si to, jak chcete. Ale tipuju, že pro Libora a ještě pár dalších bude stejně chyba zase jen u mě.

Doporučuji po velikonocích navštívit na Doudlevecké třídě elektronické součástky Kůs a nakoupit různé druhy mačkacích tlačítek. A zkoušet a trénovat i s babičkou [lol]
Vy a ty Vaše tlačítka [lol][proud][lol][proud][lol][proud][lol]
Malý_fotograf
Neděle, 16. dubna 2017 - 11:03:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6234
Registrován: 5-2002
T478.4019:
"Na Domažlice se řítí 754.066+754.015 a konvoj 10ti správek."

Aha, takže kotoučové, velkoprostorové Bdt odešly na odstav do Domažlic, aby se cestující na osobácích mohli víc a více vozit ve špalkových kupéčkových B. [crazy] [sad] [ko]
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Dotazq
Neděle, 16. dubna 2017 - 12:44:58  
Neregistrovaný host
37.48.43.28
V Domažlicích je nějaká správkárna? Nebo co s nima tam bude.
Luboš_3.21
Neděle, 16. dubna 2017 - 12:55:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1005
Registrován: 4-2014
Dotazg - V Domažlicích správkárna není, prostě to tam bude někde stát tak dlouho, až to začne někomu překážet, tak se to zase převeze a odstaví jinde, kde to zase nějaký čas překážet nebude, než se opět někdo najde komu to překážet bude i tam, no a tak se to zase převeze a odstaví jinde, a tak to jde s vozy, které jsou určeny převážně do šrotu pořád dokola, prostě se to vozí sem - tam, než by to raději ČD Cargo hned odvezlo sešrotovat. Ve starých Kozolupech ty správky tam stály skoro přes pět let, než přišla přestavba Kozolup v roce 2006, pak se to z důvodu přestavby stanice muselo odvézt jinam, jinak kdyby se nedělal v Kozolupech koridor, tak by ty šroty tam stály ještě dnes.
A to je taky jeden z důvodů proč SŽDC při celkové revitalizaci stanic zároveň redukuje i kolejiště.

(Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.)
Strom
Neděle, 16. dubna 2017 - 13:10:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 477
Registrován: 7-2008
Libor: Kdybys četl pozorně, tak jsem psal, že já osobně s tím problém zatím nemám. Ale jsou i osoby, které s tím problém mít mohou.
Např. jedou vlakem po hodně dlouhé době, některé lámačky v B a podobných vozech nejdou snadno otevřít, někde je v nich blokování, někde není...Někde je na tlačítku předvolba, jinde není.
Pro někoho to může být problém pochopit, jako pro někoho jiného je problém pochopit něco s informatikou-to jsem třeba já. Dost žen taky nechápe princip spalovacích motorů, byť se učí na základní škole...
Zato dveře u 99% aut se otvírají zvenku tahem za kličku (madlo) k sobě. Nevím jak u Tesly a pár sporťáků.
Jen by bylo fajn, tohle sjednotit, což je ovšem u ČD sci-fi.
Nevšiml jste si nikdy, když začli jezdit regionovy, že mnoho lidí mělo i potíže se zamknutím WC nebo najít celkem hodně nenápadné tlačítko signalice zastávky na znamení na futrech dveří? Červeně se zvýrazňovala až dodatečně.
Já osobně s tím problém neměl, ty taky ne, ale všiml jsem si, že někomu to problém dělá...
Tlačítka si do Plzně kupovat nepojedu, nemám proč...
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Neděle, 16. dubna 2017 - 13:43:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2511
Registrován: 2-2005
Strom:
Nevšiml jste si nikdy, když začli jezdit regionovy, že mnoho lidí mělo i potíže se zamknutím WC nebo najít celkem hodně nenápadné tlačítko signalice zastávky na znamení na futrech dveří? Červeně se zvýrazňovala až dodatečně.
Já osobně s tím problém neměl, ty taky ne, ale všiml jsem si, že někomu to problém dělá...


Ale jsou i osoby, které s tím problém mít mohou.

A co by jsi navrhoval? . Co by jsi těm lidem poradil, když jim to dělá problémy ? To by mě docela zajímalo.
[vypravci]
Neděle, 16. dubna 2017 - 16:44:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2582
Registrován: 6-2011
Vlakem jezdím vcelku často (cirka 4x týdně) a aby nějaký cestující zabloudil, nenašel tlačítko a nevystoupil jsem snad ještě neviděl...
Neděle, 16. dubna 2017 - 17:28:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 280
Registrován: 11-2006
Dobré odpoledne, dvě místa údajně na trati Plzeň-ČB - prosím, dokázal by je někdo identifikovat? Stav v březnu 1945. Děkuji předem. Filip Vojtášek


*** Kde všude udeřili hloubkaři proti železniční dopravě? Sledujte http://hloubkari.wordpress.com
Neděle, 16. dubna 2017 - 17:48:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1111
Registrován: 3-2015
Také na nádraží Hamry - Hojsova stráž byly mnoho let odstavený nákladní vozy a taky by tam byly asi dodnes kdyby nedošlo na modernizaci. Pak to odvezli jinam kde to nebude překážet.
Neděle, 16. dubna 2017 - 19:43:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 545
Registrován: 2-2007
A neni to proto, že ty vozy ještě nejsou účetně odepsány, aby mohli jít do šrotu a proto postávají tu a tam?
Pondělí, 17. dubna 2017 - 08:12:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 466
Registrován: 12-2007
Pánové, vidím, že diskuze o tlačítkách se motá v kruhu, tak si jen dovoluji resumé. Problém není v mačkání samotném, ale v tom, že chybí zpětná vazba, když se to zmáčkne a nic viditelnýho se neděje. Chová se to jako ovládání lunárního vozítka ze Země, taky to má zpoždění v signálu, přitom to neřídí žádní blbci.
A mimochodem - nějaká lehčí míra unifikace požadovaná objednatelem by taky neuškodila. Aspoň ve tvaru tlačítka.
Něco zmáčknout umí každej debil. Problém je vědět kdy a kde.
Pondělí, 17. dubna 2017 - 21:31:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3546
Registrován: 11-2009
Libor_hh > "A co by jsi navrhoval? . Co by jsi těm lidem poradil, když jim to dělá problémy ? To by mě docela zajímalo."

Prestoze otazka nebyla mirena na me, dovolim si odpovedet - navrhoval bych ovladani dveri sjednotit optimalne do jednoho, kdyby to neslo tak do dvou, maximalne tri odlisne fungujicich systemu.

Preci jenom stav, kdy clovek vystoupi z B, pricemz pruvodci na nej krici, jestli neumi zavirat, prestoupi do Tornada a pri vystupu se pokousi zavrit ty samy dvere, aby opet dostal sprdunk od pruvodciho, jestli to chce urvat, ze to je pneumaticky ovladany ... tenhle stav neni spatnou vizitkou cestujiciho, ale provozovatele.

btw, v nedeli jsem v Bezdruzicich nastupoval do reginy do ridicaku. A prestoze pri brzdeni daval vlak vsem okolo jasne najevo, ze doba litinova jeste neskoncila, pri tom nastupovani jsem aspon neco pozitivniho (ve srovnani se stavem, kdy jsem tudy do reginy nastupoval minule) zaznamenal - stacilo zmacknout jeden cudlik a otevrely se obe kridla dveri! [ok]
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Pondělí, 17. dubna 2017 - 22:23:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1912
Registrován: 3-2006
Ad Sim: Také jsem si všiml, že u regin existuje varianta, kde se otevírá pouze jedno křídlo. Naštěstí na 200 se objevují pouze při zápůjčce. [andel]

Jinak je pravda, že co typ vozidlo to atyp v ovládání dveří. Kdo jede jednou za uherský rok, tak ten si trochu stresu užije. Prostě hra hledej čudlík.
Někdy to pak dopadne takto odkaz[andel]
Pondělí, 17. dubna 2017 - 22:37:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1583
Registrován: 4-2003
Sim: ani u těch B to neni stejné - některá mají centrální zavírání dveří a některá ne....proto je lepší zavírání jako cestující vůbec neřešit, od toho je vlakový doprovod. A u 914 starší verze mají otvírání pro půlky dveří samostatně, u novějších se otvírají obě křídla současně
Úterý, 18. dubna 2017 - 10:32:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3548
Registrován: 11-2009
Suri > coz o to, i kdyz nebudeme resit zavirani, zustava nam tu potreba dvere otevrit ... a muzem se vratit na zacatek diskuse [biggrin]
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Úterý, 18. dubna 2017 - 17:01:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1028
Registrován: 10-2007
Preci jenom stav, kdy clovek vystoupi z B, pricemz pruvodci na nej krici, jestli neumi zavirat, prestoupi do Tornada a pri vystupu se pokousi zavrit ty samy dvere, aby opet dostal sprdunk od pruvodciho, jestli to chce urvat, ze to je pneumaticky ovladany ... tenhle stav neni spatnou vizitkou cestujiciho, ale provozovatele.
No druhou stranu. Co by asi člověk čekal od drážního prostředí, které vypadávání dětí z vlaků bude řešit změnou přepravních podmínek, tiskem upozornění na lístky a tedy konečně po x zhleblých dětech instalací indikátorů nedovření dveří, chtěl že?

Obávám se, že chtít třeba aplikaci mystery shoppingu, je z říše snů.
Úterý, 18. dubna 2017 - 18:07:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2512
Registrován: 2-2005
ad Martyss:

Co by asi člověk čekal od drážního prostředí, které vypadávání dětí z vlaků bude řešit změnou přepravních podmínek, tiskem upozornění na lístky a tedy konečně po x zhleblých dětech instalací indikátorů nedovření dveří, chtěl že?

Obávám se, že chtít třeba aplikaci mystery shoppingu, je z říše snů.


Kdyby se raději rodiče ve vlaku věnovali dětem a nečuměli do mobilů a tabletů.A koukám, že je zde další propagátor zmrdstva zvaného mystery shoping [zadnice]
Úterý, 18. dubna 2017 - 19:40:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3549
Registrován: 11-2009
Libor_hh > hele, ty chytraku, s temahle kecama jdi fakt do [zadnice] !!! Je mi z tebe na bliti [ko]

Tohle neni o nezodpovednosti rodicu, ale o totalnim selhani bezpecnosti u provozovatele - s trochou nadsazky to byla nezajmem zodpovednych pracovniku nastrazena past na cestujici a chytilo se do ni dvoulete decko; pokud tohle nekdo obhajuje, nevidi si do huby a pral bych mu byt v dane situaci na tom predstavku.

Neštěstí se stalo loni 24. července na trati mezi Olomoucí a Štěpánovem ve směru na Prahu. Dítě v té chvíli podle zprávy inspektorů stálo v blízkosti otevřených dveří toalety a čekalo na matku, která byla na toaletě se starší čtyřletou sestrou. S dětmi tam odešla, když jel vlak rychlostí zhruba 50 kilometrů za hodinu a neuzavření dveří se v té chvíli nijak neprojevovalo. V rychlosti 111,5 kilometru za hodinu se však náhle pravé zadní nástupní dveře otevřely a dítě z nich vypadlo, stojí ve zprávě inspekce.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Úterý, 18. dubna 2017 - 19:59:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1029
Registrován: 10-2007
zmrdstva zvaného mystery shoping [zadnice]]
Naprosto souhlasím, je to naprosto zmrdí přístup zkontrolovat kvalitu dodávané služby a chování k zákazníkum.

Kdyby se raději rodiče ve vlaku věnovali dětem a nečuměli do mobilů a tabletů.
Jo, jo hlavně nepočítat s tím, že by měl dopravce nějakou odpovědnost za bezpečnost zákazníka. Děti si radší přivázat řetězem, protože otevírání dvěří za jízdy je jasná chyba rodiče.

(Příspěvek byl editován uživatelem martyss.)
Úterý, 18. dubna 2017 - 21:29:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2513
Registrován: 2-2005
ad Sim:

Libor_hh > hele, ty chytraku, s temahle kecama jdi fakt do [zadnice] !!! Je mi z tebe na bliti [ko]

nápodobně [vypravci], naše nová generace, co neumí se neumí postarat o haranty a na druhou stranu se dovolává bezpečnosti. . Rodiče zodpovídají za své děti [pozor] ale ono je to lepší házet na provozovatele a žvanit o bezpečnosti u provozovatele. [lol]

ad Martysssssss:

zmrdstva zvaného mystery shoping [zadnice]]
Naprosto souhlasím, je to naprosto zmrdí přístup zkontrolovat kvalitu dodávané služby a chování k zákazníkum.


už jen ta fráze zkontrolovat kvalitu dodávané služby a chování k zákazníkum.
je docela výživná [talker][talker][lol][lol][talker][talker]
Úterý, 18. dubna 2017 - 21:35:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2514
Registrován: 2-2005
a speciálně pro simku:

nspektoři ve své zprávě uvedli, že není v silách obsluhy vlaku z nástupiště jednoznačně identifikovat stav nástupních dveří, stejně tak i to, zda s již dříve zkontrolovanými nástupními dveřmi nemanipuloval některý z cestujících uvnitř vlaku. Z výpovědí vlakvedoucí i průvodčí vyplynulo, že se s jízdou vlaku s otevřenými nástupními dveřmi již setkaly. Ohlásily ji strojvedoucímu a po zastavení vlaku dveře zavřely.

Policisté případ vyšetřovali pro podezření z usmrcení z nedbalosti. "Prověřování zatím nebylo ukončeno a k celému případu chystáme na druhou polovinu příštího týdne tiskovou konferenci, na které budou podány veškeré informace," řekla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Podobné neštěstí se stalo před deseti lety zhruba o pět kilometrů dále u obce Střeň. Tehdy vypadl z vlaku pětiletý chlapec, zemřel na následky mnohočetných poranění. Matce se ztratil poté, co odešel v jedoucím vlaku sám na toaletu. Jeho tělo nalezli policisté zhruba po týdnu, když v rojnici prohledávali přibližně dvacetikilometrový úsek po obou stranách kolejiště směrem od Štěpánova do Moravičan. Matku nakonec soud potrestal podmínkou. Podle něj se dopustila ublížení na zdraví z nedbalosti, když nechala chlapce běhat po vlaku bez dozoru.
Úterý, 18. dubna 2017 - 22:23:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1030
Registrován: 10-2007
2Libor_hh:
Vy jste zaměstanán v drážním prostředí? Disponujte hutnými názory jako Starý Vlk.
Maxipes_Fík
Středa, 19. dubna 2017 - 09:15:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2774
Registrován: 12-2005
Dnešní ranní R do Budějic

Středa, 19. dubna 2017 - 09:44:48  
Neregistrovaný host
195.113.80.194
Martyss: Podle mailové adresy - nemáte náhodou něco společného s taxislužbou působící v Klatovech?
Středa, 19. dubna 2017 - 10:45:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 468
Registrován: 12-2007
Filnorm: Ta druhá fotka je vjezd do Strakonic od Čejetic. Je tam vidět vodárna, staré koryto Otavy (dnes slepé) a podjezd. Taky to vypadá, že se chystalo přímé napojení směr Blatná, jak to bylo za války obvyklé.
Středa, 19. dubna 2017 - 12:30:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3551
Registrován: 11-2009
Libor_hh > blbci nevysvetlite, ze je blbej. A vam v podobnem duchu nikdo nedokaze vysvetlit, ze tu obhajujete v podstate vrazdu. Vycucnuti dvouletyho decka z prostoru, kterej se tvari bezpecne, ale o kterym lidi od drahy vi, ze bezpecnej neni ... a presto neudelaji nic efektivniho, aby k pruseru nedoslo; to muzete rovnou dat do detskyho koutku nabitou pistoli a pak rikat, ze jsou rodice nezodpovedni, kdyz davaji deti do detskyho koutku misto aby si je hlidali sami.

A jen tak mimochodem, za tohle nemuzou radovi zamestnanci (ti maji na svedomi zase jiny sviky, treba ujeti kocarku z Klabavy) - za tohle muze ten, kdo s vedomim daneho bezpecnostniho rizika pustil takoveto vozy do provozu.

"už jen ta fráze zkontrolovat kvalitu dodávané služby a chování k zákazníkum.
je docela výživná "


Ono nekterym jedicnum uz pri zaslechnuti slova "zkontrolovat" naskakuji osypky a zacnou si vymyslet cokoliv, aby nahodou nekdo neprisel na to, ze delaji svoji praci blbe.

Timto s dovolenim koncim tuto diskusi v pismenkove podobe - pokud mate i nadale chut obhajovat zjevny slendrian na draze, pojdte si to vyrikat nazivo, klidne u piva. Nehodlam se tu rozcilovat s kdejakym namachrovanym debilem, co je king jen kdyz sedi u displeje.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Středa, 19. dubna 2017 - 13:06:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2515
Registrován: 2-2005
ad Sim:
Timto s dovolenim koncim tuto diskusi v pismenkove podobe - pokud mate i nadale chut obhajovat zjevny slendrian na draze, pojdte si to vyrikat nazivo, klidne u piva. Nehodlam se tu rozcilovat s kdejakym namachrovanym debilem, co je king jen kdyz sedi u displeje.

to jsou docela silná slova [lol][proud][lol]
pivo mám rád, hodně rád, otázkou je, jestli si mám co říct s člověkem ( spíše děckem ) který mě nazývá namachrovaným debilem [yawn][lame],co sedí u displeje [biggrin][biggrin][biggrin]
já bych to definoval tak, že to není machrovina, že je to ze života [vypravci]
Dneska máme na všechno čidla, ochrany, mystery shoping, lidi nejsou schopni sami myslet, používat zdravý rozum a tak své průsery svádí neustále na někoho jiného, doprava jako taková je docela dobrý společenský terč všeobecně.
Pokud si nějaká maminka není schopná ohlídat své dítka kdekoliv a jakkoliv, její problém a nemůže nikdo svalovat na nikoho.

(Příspěvek byl editován uživatelem libor hh.)

(Příspěvek byl editován uživatelem libor hh.)
Středa, 19. dubna 2017 - 17:19:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 8-2013
Libore snažíš se,ale marně.Oni tě nepochopí [proud]
Každý na to má jiný názor a debata je to o ničem.Dítěti to život nevrátí,stalo se.Je to smutné,ale je to tak.
Středa, 19. dubna 2017 - 20:57:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3552
Registrován: 11-2009
Libor_hh > "Pokud si nějaká maminka není schopná ohlídat své dítka kdekoliv a jakkoliv, její problém a nemůže nikdo svalovat na nikoho."

Pokud je zivotu nebezpecna cesta ze salonu na toaletu, je ponekud v neporadku neco jineho, nez hlidani deti [ko]

"já bych to definoval tak, že to není machrovina, že je to ze života"
Ja mam pocit, ze tema nasi (potencialni) pivni diskuse neni o tom, co je a co neni ze zivota, ale spis o tom, co se da, mohlo nebo melo delat pro to, aby o nejakem zivote mohla mluvit ta dvouleta holcicka [smrt]

Dovedes si predstavit pocit rodice, kterej jde se dvema deckama na zachod (bo nechat jedno samotny v kupe je nebezpecnejsi, nez mit obe na dohled), napred poresi jedno decko, pak je prohodi - to druhe necha stat hned za dverma zachodu (jakozto co nejvic pod dohledem, jen za privrenymi dvermi) aby poresil to druhy decko ... a pak uz jen trisknou dvere a decko je fuc ... ? Co maji rodice v takovy situaci udelat jinak, nebo co maji udelat vic? Tohle chci od tebe slyset, ne nejaky vymluvy a kecy okolo, bez ohledu na schovavani se za anonymitu netu.

Pokud me povazujes za decko, co mi doporucis, kdyz jedu ve vlaku a potrebuju na zachod? Jak se mam chovat, abych prezil?
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Středa, 19. dubna 2017 - 21:48:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 445
Registrován: 7-2008
Libor hh(ovno): Moje mamka je invalidní důchodce, jela vlakem z Plas do Kaznějova. A protože v Kaznějově se již drahná léta kupuje jízdenka ve vlaku, předpokládala, že to tak funguje po trati všude. Samozřejmě přišla přiržka plus jízdné. A dveře jí otevíral průvodčí. Dotaz: Mám mamku nechat utratit?
Železniční síť je jako živý organismus. Čím rychleji ji osekáváme, tím rychleji umírá.
Čtvrtek, 20. dubna 2017 - 07:51:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2516
Registrován: 2-2005
ad Sim:
Dovedes si predstavit pocit rodice, kterej jde se dvema deckama na zachod (bo nechat jedno samotny v kupe je nebezpecnejsi, nez mit obe na dohled), napred poresi jedno decko, pak je prohodi - to druhe necha stat hned za dverma zachodu (jakozto co nejvic pod dohledem, jen za privrenymi dvermi) aby poresil to druhy decko ... a pak uz jen trisknou dvere a decko je fuc ..

ale,ale,ale, zase kecy v kleci. první dítě si sedne na hajzlík, máma je mezi dveřmi a hlídá to druhé. Nebo zavře dveře,aby první dítě mělo soukromí a hlídá to druhé. A bude doufat, aby se jí první dítě po vykonání potřeby neprotáhlo otvorem odpadní roury v míse na koleje nebo nebylo vcucnuto vakuovým podtlakem do odpadní nádrže vagonu. nebo je to tak těžké? Máš nebo měl jsi někdy děti? Jezdil jsi s nima železnicí, autem, lodí, vzducholodí? Kolik dětí za posledních 50 let vypadlo z vagónů v Československu?

Co maji rodice v takovy situaci udelat jinak, nebo co maji udelat vic? Tohle chci od tebe slyset, ne nejaky vymluvy a kecy okolo, bez ohledu na schovavani se za anonymitu netu.

dávat si na své děti pozor [proud]

ad Láďa kaznejov:

Moje mamka je invalidní důchodce, jela vlakem z Plas do Kaznějova. A protože v Kaznějově se již drahná léta kupuje jízdenka ve vlaku, předpokládala, že to tak funguje po trati všude. Samozřejmě přišla přiržka plus jízdné.

A to má tvoje mamka invalidní důchod na hlavu? jestli ano, dávej si pozor, neboť blbost je dědičná.

předpokládala,

[rofl] [rofl] [rofl]

Samozřejmě přišla přiržka plus jízdné.

dle smluvních přepravních podmínek zcela oprávněně, poněvadž nástupem do vlaku souhlasíš s podmínkami dopravce. [rofl] [rofl] [rofl]

Dotaz: Mám mamku nechat utratit?

chlubit se hloupostí - nekomentuji. spíše než mamku by jsi měl nechat utratit sebe, ona už ta přípona, co jsi napsal v odpovědi Libor hh(ovno): svědčí o sníženém intelektu. takže jestli ještě nemáš invalidní důchod na hlavu, urychleně o něj zažádej a uleví se ti.[satan] ( ale bacha, je to dědičný - ............ )
V. Destný
Čtvrtek, 20. dubna 2017 - 08:21:44  
Neregistrovaný host
78.128.214.80
Pane Libore, už toho nechte, začínám se za vás stydět.
Čtvrtek, 20. dubna 2017 - 08:35:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2517
Registrován: 2-2005
ad laďa kaznejof + V. Destný ( + všichni anonymové )

Laďa má velkou hlavu jak pytel vod banánů, geniální nápady má mozek obřích rozměrů, vejde se mu do hlavy, jestlipak víte proč???

Destný + Láďa - dám Vám tip na nedělní výlet - jděte se utopit, nemáte to daleko.jezírko
Čtvrtek, 20. dubna 2017 - 09:01:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3553
Registrován: 11-2009
Libor_hh > "máma je mezi dveřmi a hlídá to druhé" Chci te videt, jak zvladnes obslouzit decko a zaroven hlidat druhy. (drobna napoveda - jed nekdy vlakem. Dojdi si na zachod. Podivej se, kolik je tam mista a jak je tam cisto)

" Nebo zavře dveře,aby první dítě mělo soukromí a hlídá to druhé."
Si delas prdel? Me se ptas, esi mam deti a pak napises takovouhle chujovinu ... bavime se o dvouletym decku! Ale ne, ty ses superman, tvoje deti si uz ve dvou letech samy umely vymenit posranou plinu, umejt si [zadnice] a dokonce po sobe i splachujou.

"Máš nebo měl jsi někdy děti? Jezdil jsi s nima železnicí, autem, lodí, vzducholodí?"
Tuhle otazku chci zodpovedet hlavne od tebe, protoze zatim vse nasvedcuje na odpoved: "Ne. Ne."

"Kolik dětí za posledních 50 let vypadlo z vagónů v Československu?"

I kdyby jedno jediny vypadlo vinou drahy, je to pruser jako krava, za ktery by mel jit nekdo sedet!
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
mnau
Čtvrtek, 20. dubna 2017 - 10:15:24  
Neregistrovaný host
37.48.37.200
A přesně díky takovým lidem jako je Libor hh jde dráha do kopru.
mnau
Čtvrtek, 20. dubna 2017 - 10:18:52  
Neregistrovaný host
37.48.37.200
Kolik vypadlo dětí v Československu? A to myslíte že se nic takového nestalo? Ale joo, jen nebylo dobré o tom někde psát.
Maxipes_Fík
Čtvrtek, 20. dubna 2017 - 10:21:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2776
Registrován: 12-2005
754.063 | Nepomuk (napěťovka Pačejov - Horažďovice předm.) | 19.4.2017

Malý_fotograf
Čtvrtek, 20. dubna 2017 - 10:39:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6240
Registrován: 5-2002
Rekonstrukce tratě Plzeň - Domažlice - SRN bez přístavby druhé traťové koleje možná ještě není definitivní. Snažte se toto téma zviditelnit, ať se nevyhodí peníze za elektrizovanou jednokolejku.

(Příspěvek byl editován uživatelem malý fotograf.)
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Čtvrtek, 20. dubna 2017 - 11:49:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 283
Registrován: 11-2006
Žíža:
"Filnorm: Ta druhá fotka je vjezd do Strakonic od Čejetic. Je tam vidět vodárna, staré koryto Otavy (dnes slepé) a podjezd. Taky to vypadá, že se chystalo přímé napojení směr Blatná, jak to bylo za války obvyklé."
Vřelé díky! FV
*** Kde všude udeřili hloubkaři proti železniční dopravě? Sledujte http://hloubkari.wordpress.com
Čtvrtek, 20. dubna 2017 - 13:56:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2518
Registrován: 2-2005
ad Sim:
Libor_hh > "máma je mezi dveřmi a hlídá to druhé" Chci te videt, jak zvladnes obslouzit decko a zaroven hlidat druhy. (drobna napoveda - jed nekdy vlakem. Dojdi si na zachod. Podivej se, kolik je tam mista a jak je tam cisto)

jsme lesní rodina, žijeme na stromech. chodím pouze pěšky po lese a pojídám pouze lesní plody a jehličí [jidlo]

" Nebo zavře dveře,aby první dítě mělo soukromí a hlídá to druhé."
Si delas prdel? Me se ptas, esi mam deti a pak napises takovouhle chujovinu ... bavime se o dvouletym decku! Ale ne, ty ses superman, tvoje deti si uz ve dvou letech samy umely vymenit posranou plinu, umejt si [zadnice] a dokonce po sobe i splachujou.


prostě, ať jsou v otázce tři odpověd a já napíšu jednu z nich, všechno bude špatně. Tak napiš na drážní úřad, ať ty vagony stáhnou z provozu, neboť jsou nebezpečné pro běžné cestující. tohle jsi chtěl slyšet?


"Máš nebo měl jsi někdy děti? Jezdil jsi s nima železnicí, autem, lodí, vzducholodí?"
Tuhle otazku chci zodpovedet hlavne od tebe, protoze zatim vse nasvedcuje na odpoved: "Ne. Ne."

už 44 let se pohybuji pouze pěšky i se svými potomky. a to pouze po lesních cestičkách. žijeme na stromech a tam nám nebezpečí nehrozí [lol]

I kdyby jedno jediny vypadlo vinou drahy, je to pruser jako krava, za ktery by mel jit nekdo sedet!

to nepopírám, ale od toho jsou vyšetřovatelé a soud, aby určili viníka. a jak jsem se dozvěděl z novin, podmínku dostala matinka, že si nehlídala své dítě. nebo to chceš napsat nějak jinak, než česky? ( třeba hebrejsky? )
Čtvrtek, 20. dubna 2017 - 14:00:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2519
Registrován: 2-2005
ad mnau:
A přesně díky takovým lidem jako je Libor hh jde dráha do kopru.

dávejte si pozor, ať vám nevytrhají koleje na doupovské dráze. nějak se vám ty lokálky hroutí [biggrin]
jednu zavřely, druhou vám sebraly a tak už máte jen tu doupovskou. ale tu vám sždc taky brzy zavře [lol][rofl][lol]
haf haf
Čtvrtek, 20. dubna 2017 - 14:05:14  
Neregistrovaný host
37.48.4.103
Libore, nejsi náhodou ten vyhozenej autobusák od PMDP? Se divím, že si ČD nasadí dobrovolně takovou veš do kožichu.
Čtvrtek, 20. dubna 2017 - 14:22:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2520
Registrován: 2-2005
haf haf

Čtvrtek, 20. dubna 2017 - 14:05:14

Neregistrovaný host
37.48.4.103:


vem si viagru, ať tě nepadají tepláky, blbečku [rofl][rofl]

to je síla anonymity na diskusním foru [rofl][rofl]

jak málo stačí k lidskému uspokojení - připojit se anonymně na cizí wifinku a anonymně flusat špínu [biggrin][rofl][biggrin]

no jo, no, když na víc nemáš [biggrin][rofl][biggrin]
Múúú
Čtvrtek, 20. dubna 2017 - 14:45:16  
Neregistrovaný host
37.48.4.103
Libore, já si nezačal a pokračovat nehodlám, být ČD, tak se k takovým pracovníkům nehlásím. Stačí jen debata o dveřích.. Mimochodem, každej je tu anonym.
Čtvrtek, 20. dubna 2017 - 14:52:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3554
Registrován: 11-2009
Libor_hh > "jsme lesní rodina, žijeme na stromech. chodím pouze pěšky po lese a pojídám pouze lesní plody a jehličí"
Konecne neco, cemu by se i dalo verit a co odpovida tvymu projevu [ok]

"... jak jsem se dozvěděl z novin, podmínku dostala matinka, že si nehlídala své dítě ..."
A na to jsi prisel jak? Policie obvinila za loňský tragický pád dvouleté dívky z jedoucího vlaku na Olomoucku průvodčí a vlakvedoucí.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Čtvrtek, 20. dubna 2017 - 15:08:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2521
Registrován: 2-2005
ad Sim:
"... jak jsem se dozvěděl z novin, podmínku dostala matinka, že si nehlídala své dítě ..."
A na to jsi prisel jak?


a soud už v tomto druhém případě rozhodnul? vynesl rozsudek? sem s ním.

Múúú

Čtvrtek, 20. dubna 2017 - 14:45:16

Neregistrovaný host
37.48.4.103


akorát ty mi podsouváš, že zde vystupuji jako jednou zástupce dopravního podniku, podruhé zaměstnanec ČD, asi v tom máš trochu hokej.
Já si si zde obhajuji soukromý názor pod svým letitým nickem Libor hh, nikde se neprezentuji svým zaměstnavatelm. Rodiče si na svý smrady mají dávat pozor. A ty se třeba vztekni, praskni a polib mi prdel.
Čtvrtek, 20. dubna 2017 - 16:16:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3555
Registrován: 11-2009
Libor_hh > proboha, v jakem druhem pripade? Pokud vim, porad se tu bavime o tom, ze 24. cervence lonskyho roku to vysalo dvoulety decko z prostoru pred zachodem, uvnitr ktereho jeden z rodicu obsluhoval druhe decko.

Jestli rozsudek je, nebo neni vynesen, je v tuhle chvili fuk - pokud je pro cestujiciho cesta na toaletu zivotu nebezpecna, ma draha problem. Jen si ho nekteri jedinci nehodlaji pripustit.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Čtvrtek, 20. dubna 2017 - 18:44:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2522
Registrován: 2-2005
ad Sim:
ma draha problem. Jen si ho nekteri jedinci nehodlaji pripustit.

dráha možná, ty ne, já ne.
ale jinak si protiřečíš:
pokud je pro cestujiciho cesta na toaletu zivotu nebezpecna - rozhodnou nezávislí soudní znalci a následně soud.
a měla by ctít presumpce neviny, ano či ne?

takže dokud nerozhodne soud, nemůžeš psát, že Jestli rozsudek je, nebo neni vynesen, je v tuhle chvili fuk chápenzí???? ty nebudeš psát a rozhodovat o tom, že jsou dveře nebezpečné vůči cestujícím.

A Z N O V U si přečti tento odstavec na konci článku, na který TY odkazuješ.

Podobné neštěstí se stalo před deseti lety zhruba o pět kilometrů dále u obce Střeň. Tehdy vypadl z vlaku pětiletý chlapec, zemřel na následky mnohočetných poranění. Matce se ztratil poté, co odešel v jedoucím vlaku sám na toaletu. Jeho tělo nalezli policisté zhruba po týdnu, když v rojnici prohledávali přibližně dvacetikilometrový úsek po obou stranách kolejiště směrem od Štěpánova do Moravičan. Matku nakonec soud potrestal podmínkou. Podle něj se dopustila ublížení na zdraví z nedbalosti, když nechala chlapce běhat po vlaku bez dozoru.

rozumíš tomu textu?

a tak se ptám, už vynesl soud rozsudek i v druhém tragickém případu? Ano či Ne ???
až tady bude rozsudek ( platný a pravomocný ), tak se můžeme bavit dál.