Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Tratě v západních Čechách » Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 08. 05. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 08. 05. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 21. dubna 2017 - 14:35:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1114
Registrován: 3-2015
V Plzenský sledovačce u brejlovců se objevila 754 016 to bude asi blbost ta je přeci pořád v Brně.
Pátek, 21. dubna 2017 - 15:08:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3556
Registrován: 11-2009
Libor_hh > "pokud je pro cestujiciho cesta na toaletu zivotu nebezpecna - rozhodnou nezávislí soudní znalci a následně soud."
O cem maji soudy rozhodovat? Jestli je ta holcicka po vypadnuti z vlaku dostatecne mrtva???

"odstavec na konci článku" pise o podobne udalosti, nikoliv stejne. Ja resim stale tu jednu jedinou, kdy to odskakala dvouleta holcicka. Tahle jedna jedina udalost mi staci k tomu, abych povazoval prostor pred zachodem za nebezpecny ze strany drahy, protoze v dane situaci tezko mohlo byt v silach rodicu tragedii zabranit => mohla za to draha.

Nepotrebuju k tomu zadnou dalsi situaci, ktera se stala nebo mohla stat, tak je sem prosim nepredhazuj. Celou dobu chci po tobe vedet, jak se ma zachovat rodic cestujici se dvema detmi, aby vsichni tri prezili ve zdravi cestu vlakem, prestoze decka potrebujou na zachod. A ty furt uhybas k jinym pripadum, nebo navrhujes nerealne postupy (první dítě si sedne na hajzlík, máma je mezi dveřmi a hlídá to druhé), misto abys konecne pripustil, ze tohle podelal nekdo od drahy. A ze kdyz to draha posere, rodice se muzou treba stavet na hlavu, ale uz to nezachrani.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Pátek, 21. dubna 2017 - 15:42:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2523
Registrován: 2-2005
ad Sim:
Nepotrebuju k tomu zadnou dalsi situaci, ktera se stala nebo mohla stat, tak je sem prosim nepredhazuj. Celou dobu chci po tobe vedet, jak se ma zachovat rodic cestujici se dvema detmi, aby vsichni tri prezili ve zdravi cestu vlakem, prestoze decka potrebujou na zachod. A ty furt uhybas k jinym pripadum, nebo navrhujes nerealne postupy (první dítě si sedne na hajzlík, máma je mezi dveřmi a hlídá to druhé), misto abys konecne pripustil, ze tohle podelal nekdo od drahy. A ze kdyz to draha posere, rodice se muzou treba stavet na hlavu, ale uz to nezachrani.

uvázli jsme na mrtvém bodě. Já o koze, ty o voze. pro Tebe jsou osobní vagony nebezpečné, já tvrdím opak s tím, že rodiče jsou za své ratolesti zodpovědné a mají si na ně dávat pozor. končím s tebou diskusi, akorát to tady zbytečně plevelíme. hlavně si Ty dávej pozor, aby jsi nevypadl z vagonu až budeš močit na toaletě [biggrin][biggrin][biggrin]
čus bus autobus [vypravci]
Strom
Pátek, 21. dubna 2017 - 15:51:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 483
Registrován: 7-2008
Sim: k těm dveřím v B a odvozeninách, vozy byly vyrobeny dle tehdejších norem, tak byly i schváleny a stále tak jsou provozovány. Když jsem jako malý kluk cestoval vlakem, tak můj doprovod nenapadlo, aby mě poslal samotnýho na WC, když mi bylo těch 5 let. Když bych cestoval s dvěma dětmi a jedno mělo potřebu na WC, tak můžu zkusit poprosit spolucestujícího v kupé nebo eventuelně vlakový doprovod o krátkodobé pohlídání toho druhého v kupé. Nebo posadím jedno na WC a druhé si ohlídám u sebe při usazování toho prvního. Je víc možností jak to udělat...Samotné dvouleté dítě bych stát tam při těchto typech dveří nenechal...
Ale těžko z toho vinit jejich mámu, protože jí se ten prostor zdál bezpečný, ona nemusela vůbec rozpoznat špatně zabouchnuté nezajištěné dveře...
Každopádně bych asi navrhl tyhle diskuze už přesunout jinam, pokud chcete (chceme) pokračovat, protože sem se to nehodí a někteří už z toho podle mě kvetou...
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Neděle, 23. dubna 2017 - 14:20:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1031
Registrován: 10-2007
k těm dveřím v B a odvozeninách, vozy byly vyrobeny dle tehdejších norem, tak byly i schváleny a stále tak jsou provozovány
Je otázka, jestli jsme tak chudá země, abychom jezdili v muzeu minulého tisíciletí a odpovědnost házeli na cestující.
Neděle, 23. dubna 2017 - 16:17:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 44
Registrován: 4-2013
Neměl by náhodou někdo na prodej tuto knihu?
obermuchel
Neděle, 23. dubna 2017 - 17:21:32  
Neregistrovaný host
80.243.50.8
mac:

je vyprodano, vice http://edition-bohemica.de
Neděle, 23. dubna 2017 - 18:51:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 4-2013
To vím, proto jsem to sem dal. Prodejce který je zde prodával mi řekl,
že se jich tu tenkrát prodalo několik desítek.
Neděle, 23. dubna 2017 - 22:44:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5574
Registrován: 12-2011
Hodně zajímavá fotka, Brejlovci převáží dna HellasSprintery do Řecka [ok]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Maxipes_Fík
Pondělí, 24. dubna 2017 - 17:49:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2779
Registrován: 12-2005
Krabička na uklidnění, dveře zavře centrálně, určitě, musíte mě věřit [proud]

Úterý, 25. dubna 2017 - 13:41:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1193
Registrován: 4-2003
k těm dveřím v B a odvozeninách, vozy byly vyrobeny dle tehdejších norem, tak byly i schváleny a stále tak jsou provozovány
Je otázka, jestli jsme tak chudá země, abychom jezdili v muzeu minulého tisíciletí a odpovědnost házeli na cestující.


není to sice o dveřích, ale jen o kousek vedle.

Jedu včera z práce a přijíždím railjetem do Prahy. Už od tunelu stojí spousta lidí na představku postávám i v otevřeném mezivozovém přechodu. Na hlavním jedeme do mnoha odboček. "Harmonika" mezi vozy se různě svírá a rozevírá.
Když tam strčím ruku (případně tam nechám strčit ruku dítě) a tu mi to zhmoždí můžu si za to sám? nebo za to může dopravce? nebo bychom měli ty přechody zrušit? nebo za to může špatná konstukce vozu? nebo za to může vůz z tohoto tisíciletí? a nebo by bylo lepší jezdit rovnou vozy z příštího tisíciletí?

Za mezivozový přechod je možné dosadit stažené okno (vozu, auta, vyklopené v tramvaji) do kterého strkám já (popřípadě dítě) ruku, nebo dle libosti dítě hrající si v metru na eskalátorech, postávající bez dozoru na nástupišti (vlaku, metra, tramvaje) a mnoho případů.
Všechno je to vlastně špatně, všude by bylo vhodné dát ceduli "životu nebezpečno".[crazy]

poznámka pod čarou:
tento příspěvek nijak nesouvisí s blokovanými/neblokovanými, ani s lámacími, posuvnými, nebo jakýmikoliv jinými dveřmi[wink]
Úterý, 25. dubna 2017 - 17:59:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1032
Registrován: 10-2007
2Lada_2: Verim, ze vymyslite jeste spoustu dalsich situaci pro obhajobu tvrzeni, ze odpovednost je jenom na rodicich.
Strom
Úterý, 25. dubna 2017 - 18:17:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 487
Registrován: 7-2008
Martyss: Odpovědnost za malé děti by měla být v těchto případech převážne na rodičích nebo jejich doprovodu. Ta vaše otázka o chudé zemi doufám nebyla určena ke mně, ale pracovníkům národního dopravce, který mj. nakupuje vozy bez wi-fi, aby pak v předražených zakázkách soutěžil o její instalaci nebo třeba informační systém, o který většina cestujících nestojí, protože je při každodenních cestách spíše ruší. Možna za toto mohly být šoupací dveře na B už dávno před humanizací...
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Úterý, 25. dubna 2017 - 18:40:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1033
Registrován: 10-2007
Odpovědnost za malé děti by měla být v těchto případech převážne na rodičích nebo jejich doprovodu.

Na tom se shodneme. Podobně se předpokládám shodneme na tom, že není normální, aby se ve 140 km/h samovolně otevíraly dveře.

a vaše otázka o chudé zemi doufám nebyla určena ke mně,

Byla, ale nemyslel jsem to nějak rýpavě. Spíše k diskuzi..
Strom
Úterý, 25. dubna 2017 - 19:08:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 489
Registrován: 7-2008
Martyss: myslím, že jsem Vám už odpověděl výše a shodli jsme se, odpovědnost za malé děti by měla být převážně na rodičích nebo jejich doprovodu a s tím i o poučení jich, co se může stát... Protože až budou větší třeba 10 leté, budou vlakem do školy a ze školy třeba cestovat samy nebo klidně i s rodiči. Ale nevím jestli by měl teenager v 11 letech zájem, aby ho rodič doprovázel na WC. Děti by měli být poučeni o bezpečném jednání nejen na železnici, ale i jinde, v silničním provozu svými odpovědnými zástupci, trochu i školou, v tom případě, že to ti zodpovědní zástupci neudělají. Ale to už je pozdě. A hlavně správným jednáním nás dospělých.
Dveře samovolně otvírající se v rychlosti 140 km/h samozřejmě správné nejsou, proto i to poučení, protože je u nás stále takový vozový park, kde k tomu může dojít.
Diskuzi bych ale přesunul odtud pryč, pokud chcete (chceme) diskutovat. Já myslím, že jsem řekl, co jsem chtěl. Jinak diskuzi jinam, nejlíp asi diskuze nebo osobní vozy. Ale tady už bych to neplevelil dál...
Nejlepší byl zatím topírenský posun v DPOV Nymburk na stroji 703 717[ok]
Středa, 26. dubna 2017 - 08:31:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1034
Registrován: 10-2007
proto i to poučení, protože je u nás stále takový vozový park
No třeba poláka, který zabil tři lidi ve Studénce, toho veřejně ukřižovali. Kvůli něčinnosti dražního prostředí ohledně dveří umřelo minimálně stejné množství lidí a ticho po pěšine, žádný veřejný lynč. Jenom doporučení, že se mám naučit zavírat dveře. Zajímavé, že?

Myslíte, že se někdy objeví na stránkách DI článek s podobně úderným úvodem na téma - Vážené ČD, respektujte bezpečnost cestujících..

http://www.dicr.cz/pres-vsechna-varovani-pocet-umrti-na-zeleznicn ich-prejezdech

Doufejme, že taky budou točit instruktážní videa pro ČD, jak by mají zavírat dveře s názvem Dveře postrach cestujících [happy]
Středa, 26. dubna 2017 - 08:36:51  
Neregistrovaný host
195.113.80.194
Martyss: Ještě jste mi neodpověděl na otázku... ale samozřejmě, že nemusíte. Mlčení je také odpověď.
http://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3734011
Středa, 26. dubna 2017 - 09:37:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1035
Registrován: 10-2007
2SŽ: S Klatovy natož s nějakou místní taxi službou nic společného nemám.
Středa, 26. dubna 2017 - 13:22:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2524
Registrován: 2-2005
ad Láďa2:
Jedu včera z práce a přijíždím railjetem do Prahy. Už od tunelu stojí spousta lidí na představku postávám i v otevřeném mezivozovém přechodu. Na hlavním jedeme do mnoha odboček. "Harmonika" mezi vozy se různě svírá a rozevírá.

[lol][lol] normální člověk sedí na [zadnice] a počká až vlak zastaví a pak vystupuje [talker][rofl][biggrin][lol][proud][proud][lol][biggrin][rofl][talker]

Když tam strčím ruku (případně tam nechám strčit ruku dítě) a tu mi to zhmoždí můžu si za to sám? nebo za to může dopravce? nebo bychom měli ty přechody zrušit? nebo za to může špatná konstukce vozu? nebo za to může vůz z tohoto tisíciletí? a nebo by bylo lepší jezdit rovnou vozy z příštího tisíciletí?

pokud budeš strkat ruku tam, kam popisuješ, tak jsi debil [lol][lol]

Všechno je to vlastně špatně, všude by bylo vhodné dát ceduli "životu nebezpečno

a vo tom ta dnešní doba je [lol][lol]
ty woe, kolik ti je let??? [lol][lol]

ad martyss:

Jenom doporučení, že se mám naučit zavírat dveře. Zajímavé, že?

asi nějaký osobní komplex ze dveří v osobních vagonech?? [lol][lol]

denně cestuje železnicí milion lidí a nemají problém se zavíráním dvěří.


a própo:
nedávno mi známej položil otázku, když jsem vyjížděl z garáže s autobusem, co by se stalo, kdyby dal chodidlo od dolní končetiny pod zadní pneumatiku busu. Odpověděl jsem mu, že nevím [biggrin], že mě to nikdy nenapadlo. A tak má nárt v zádeli a chodí o berlích. [lol][lol]
příště to může zkusit při rozjezdu vlaku dát nohu na kolej [lol][lol]

(Příspěvek byl editován uživatelem libor hh.)
StarMaster
Středa, 26. dubna 2017 - 22:24:31  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Sime a jak bys celou situaci řešil před 30 lety, nebo před 50ti, kdy to, že nenechá rodič děcko u dveří ve vlaku, bylo nutné, protože by do řešení situace nikdo nic neinvestoval ani kdyby to vycuclo dítě každý měsíc? Jaktože tehdy to lidi zvládali? Máš nějaký vysvětlení, proč lidstvo nevyhynulo už před 170 lety, kdy vlaky začínaly a tohle nikdo neřešil? Asi jsi musel mít nějaký šikovnější předky, protože ty máš co dělat, aby jsi si dokázal ve vlaku dojít na WC a nevypadnul u toho ven.

Nebo tehdy byla jiná doba a dneska už nemůžeme po rodičích chtít, aby si hlídali vlastní děti? [biggrin] Když daj dítě do děckého koutku, tak to znamená, že odpovědnost přebírá průvodčí na druhém konci vlaku a rodič si může jít třeba koukat o vagon vedle z okýnka a neřešit, že vlakem může jet pedofil, co toho využije? [coze]

To že nemáte rád Bčka, resp. otvírací okna víme, ale kontrukce, co tu vymýšlíte proti nim a proti ČD, jsou tak krkolomné, až to bolí. [ko]

A nejvíc smutné až nechutné je, jak zneužívát smrt toho dítěte k tomu, abyste měl záminku plivnout na ČD a ty, co jim nevadí otvírací okna. [angry]

Jinak tím, jak jste z poza sezení u displaye rovnou odvážně nazval oponenta namachrovaným debilem za to, že sedí u počítače stejně jako vy, to bylo fakt hodně odvážné. [ko]

Plus, jak vám sem chodí na pomoc rychle vytvoření anonymové, typu mnau, haf haf, Múúú, co přihodí jak jde dráha do kopru, taky mluví za vše. Nejste to vy, jen z jiné IP? [ko][ko]
Stará struktura
Středa, 26. dubna 2017 - 22:30:53  
Neregistrovaný host
37.48.41.192
Hey Starblbe, jdi trolit do jiného vlákna. Opravdu co příspěvek, to perla. Jako by blbce jako jsi ty z nebe házeli.
StarMaster
Středa, 26. dubna 2017 - 22:46:12  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Mimochodem Sime, jel jsi někdy v metru v Maďarsku? Tam se dveře zavírají takovou ránou, že ještě jednou odmrští od sebe, než se opravdu zavřou a všichni vůči tomu mají respekt.

Mělo by Maďarsko zavřít metro, nebo tam pustit soukromníka, dokud se to nevyřeší? [biggrin][biggrin]

Sice tam nemají každou chvíli rozpůlené dítě vejpůl, ani cedule s obrázkem smrtky, jen upozornění, ať se neopíráš o dveře, stejné jako u nás, což si 2 leté dítě nepřečte, ale rodiče to tam zvládají a děti si uhlídají.

Tebe by tam dle mě měli poslat. Šel bys jim dokázat, že takový tlak při zavírání dveří je nebezpečný, postavil se na protest do těch dveří, rozpůlilo by tě to a my od tebe měli svatý klid. [biggrin]
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 05:06:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1036
Registrován: 10-2007
Sime, jel jsi někdy v metru v Maďarsku?
Pokud vyrazis jeste dal na vychod (treba do Ruska), tak najdes i dalsi vice neortodoxni priklady, ktere ukazuji, jakou cenu ma v dane lidsky zivot...
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 06:37:56  
Neregistrovaný host
94.112.180.38
Martyss: Škoda. Majitel se jmenuje jako vy. Mohl byste mu dělat manažera kvality a prozákaznického přístupu. Potřeboval by to jako [cunik] drbání. Takhle holt vám nezbývá než radit ČD na k-repu.
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 08:51:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10994
Registrován: 5-2004
Zivot lidskej tam ma tak vysokou cenu ze si ho lidi nevahaj sami chranit a nespolehaj az tolik na druhy s tim, ze hledani kdo muze za to ze jsou nemehla a/nebo troubove jim pak nepomuze.
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 08:58:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1194
Registrován: 4-2003
[lol][lol] normální člověk sedí na [zadnice] a počká až vlak zastaví a pak vystupuje [talker][rofl][biggrin][lol][proud][proud][lol][biggrin][rofl][ta lker]

Jděte tomu davu na představku před každým zastavením vysvětlit, že není normální a pak nám tu poreferujte, jak jste dopadl[proud]
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 12:12:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2525
Registrován: 2-2005
ad Láda2:

Jděte tomu davu na představku před každým zastavením vysvětlit, že není normální a pak nám tu poreferujte, jak jste dopad

nene. [nene] nikomu nic neříkám, nepřikazuji, neradím. V dnešní době má každý neustále potřebu někomu něco radit, neustále něco kritizovat nejlépe s doplněním digitální fotografie s digitálním záznamem, hledat problémy, tam kde nejsou. Evropa by potřebovala zase na nějakou přechodnou dobu válku a hladomor, aby si všichni lidi uvědomili, že se vlastně máme přepychově až královsky. A hledáme si problémy tam, kde nejsou. Až by jsi z railjetu musel napřed utíkat do protileteckého krytu, ani by tě nenapadlo strkat ruku někam mezi černé gumy. Ta dnešní je tak zhovadilá, jak jsou zhovadilí lidi tohoto společenství.
Jiří Blatterbauer
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 12:57:07  
Neregistrovaný host
37.48.36.199
Až budou jezdit ČD pravidelně na čas, tak nebudou cestující na představku zoufale čekat na otevření dveří, aby mohli sprintovat na přípoj. A zaráží mě, že skoro nikdo nenavrhuje řešení, pouze se tu bohužel hloupě hájí stávající stav, který má k běžnému evropskému standardu dost daleko. Jo a abych nevypadal na zbytečného slušňáka tak taky klesám na zdejší úroveň: [cunik][zadnice][cunik][zadnice], sorry.
749.243-2
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 16:52:17  
Neregistrovaný host
37.188.153.147
Zajímavé je, že hra na povinné stání fronty na dveře, nejlépe 3km před výstupem, se hraje ikdyž jede vlak naprosto včas...asi snaha být v cíli jako úplně první (v takové Praze, tam se nežije na minuty, půlminuty, ale vše je spočítáno na vteřiny, zkrátka žije se JIT...). Nervózně se LOMCuje dveřmi div ne před tunelem, aby se pak dotyčný potkal s ostatními u stejné tramvaje [proud]. Při příjezdu do Plzně od Prahy (klidně za denního světla) se zase i při zastavení jen na pár vteřin u vjezdu dá vidět, jak ten co závod o frontu na dveře vyhrál a je u dveří první, nevěřícně čumí do PHS na mostě a rozčiluje se, že tam není žádný peron.
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 17:35:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1037
Registrován: 10-2007
Takhle holt vám nezbývá než radit ČD na k-repu.
Spíše je to vztah zákazník a dodavatel přepravních služeb. Pouze jsem poukázal, že pokud někdo nedbalostí zabije několik lidí na přejezdu, je pirát a jde do věžení. Pokud zemře kvůli nedbalosti ČD, tak se máme cestující mají naučit zavírat dveře.
StarMaster
Pátek, 28. dubna 2017 - 00:08:23  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
k běžnému evropskému standardu dost daleko

To jako že Polsko, Slovensko, Balkán, Ukrajina nejsou Evropa? :D
Jiří Blatterbauer
Pátek, 28. dubna 2017 - 10:16:00  
Neregistrovaný host
37.48.36.199
To jako že Polsko, Slovensko, Balkán, Ukrajina nejsou Evropa?

Děkuji za objasnění, takže ČD se snaží dosáhnout úrovně Balkánu a Ukrajiny. No, držím palce, nakročeno mají dobře. Ale aby ten Balkán nakonec nepřekvapil. [sad]
Petr_k
Pátek, 28. dubna 2017 - 10:34:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11923
Registrován: 4-2003
Nekrmte trotly...
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Mír není zárukou ničeho.
Válka je zárukou práce.
(Pán Well)
Z F J
Pondělí, 01. května 2017 - 17:35:29  
Neregistrovaný host
109.80.18.6
Krááááva ![ko]

https://www.novinky.cz/krimi/436579-ridicka-vjela-na-trat-kdyz-pa daly-zavory-jeji-bmw-smetlo-pendolino.html
Pondělí, 01. května 2017 - 19:21:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 10-2007
Poškozené pendolino se vrací po nehodě u Pňovan do Prahy.

LibS
Čtvrtek, 04. května 2017 - 18:34:00  
Neregistrovaný host
194.213.207.194
Můžete mi prosím jako laikovi osvětlit, prož na Klatovy jezdí souprava a za chvíli za ní plecháč kvůli obratu soupravy ve stanici Plzeň-zastávka? Je nějaký důvod proč nejede jako postrk nebo jako mrtvola na konci soupravy? Díky.
Petr666
Čtvrtek, 04. května 2017 - 22:04:54  
Neregistrovaný host
81.201.60.140
Protože ten druhej plecháč jezdí jen z Valchy/na Valchu a rychlíky/spěšáky by tam kvůli přivěšení musely zastavit a osobáky by měly delší pobyt.
LibS
Pátek, 05. května 2017 - 09:43:19  
Neregistrovaný host
194.213.207.194
Tak teď už to chápu. Nevím proč jsem si myslel, že jezdí za sebou celou cestu do Klatov :facepalm:
749.243-2
Pátek, 05. května 2017 - 13:10:56  
Neregistrovaný host
82.145.219.191
Menší rozvratík chebských rychlíků...jedna půlka Plzně vybagrovaná, druhá rozříznutá. Pěkně nám to dohromady s výlukami na t171 taaktuje, jenom o půl taktu jinde :-o
Vladimír_b
Pátek, 05. května 2017 - 20:31:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2670
Registrován: 6-2008
Cyklovlak do Blatné (záftra): odkaz
Trať 160 [new] aktualizace 30.4.2017
Maxipes_Fík
Sobota, 06. května 2017 - 10:29:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2780
Registrován: 12-2005
742.033 (ČDC) a 7 vozů
Patrik9
Neděle, 07. května 2017 - 17:49:17  
Neregistrovaný host
88.146.211.250
Sp 1991 z ML jede 210.055[fotic][fotic]
Neděle, 07. května 2017 - 20:34:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 49
Registrován: 2-2012
Dnes na Doubravce.
Neděle, 07. května 2017 - 21:26:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1106
Registrován: 2-2010
Vzpomínka na Národní den železnice v Chebu: VIDEO
Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí na konci tunelu světlo.Realista vidí světla vlaku.A strojvůdce vidí tři debily na kolejích. [masinka]
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Pondělí, 08. května 2017 - 07:58:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4416
Registrován: 5-2010
Kolem 7.30 mi pod oknem od Malešic projelo ložené dřevo z Valšova do Wiesau,směřuje to k vám na západ zřejmě přes PPS Cheb.V čele byl Traxx 186 435 IDS Carga a (ne)strkal to brejloveček 753 197 KDS.
T478.4019
Pondělí, 08. května 2017 - 10:34:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 59
Registrován: 6-2016
Domažlická dnes taky drobet ožije.

742.206+393 - auta
742.111+243 a 742.137+329 - uhlí

Dál je ještě v Domažlicích a v Plzni odstavena ucelenka dřeva. Možná taky dnes.
Peta303
Pondělí, 08. května 2017 - 10:37:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2536
Registrován: 6-2005
To je taková krize kromě es už i s plecháči?
cynický škarohlíd
Pondělí, 08. května 2017 - 13:22:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 279
Registrován: 4-2012
Peta303: Díky výluce na Klatovy se navýšila turnusová potřeba plecháčů.
Pondělí, 08. května 2017 - 15:58:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1801
Registrován: 12-2003
A taky jich bylo šest odstaveno na prodej, že ano. Tady je výsledek.
Luboš_3.21
Pondělí, 08. května 2017 - 16:30:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1023
Registrován: 4-2014
Bouřka - stejně to lokomotivní hospodářství ČD je poněkud divné. Je nedostatek lokomotiv a plecháče se prodávají, brejlovci jsou pronajímány do Polska a Bardotky až na několik kousků, které u ČD ještě zůstali, tak se prodali a zbytek se poslal do šrotu a na trati České Budějovice - Volary by byli potřeba jako sůl, protože každý den tam nějaký brejlovec nedojede do cíle pro závažnou poruchu a vznikají tam velká časová zpoždění, což je pro cestující velmi nepříjemné a ČD se tváří jako by se nic nedělo a vše bylo v pořádku, ale i z pohledu laika je jasné, že ta trať pro brejlovce opravdu není vhodná. A ta situace s neprovozními stroji se začíná objevovat už i na trati ze Zdic - do Protivína, kde se opakuje ta samá situace akorát místo brejlovců tam padá ř.842 a musí to tam zachraňovat co je právě po ruce.
Pondělí, 08. května 2017 - 16:59:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7219
Registrován: 4-2003
Luboši, to co píšeš, neznamená, že by byl nedostatek lokomotiv, tj. že lokomotivy chybí. Lokomotiv je dost, jen ta spolehlivost je nějaká velmi mírně řečeno hodně nízká. Pro brejlovce není nevhodná trať České Budějovice - Volary, neb by díky shodnému pojedu musela být stejně nevhodná i pro zamračené. Zakopaný pes bude někde jinde, tj. v oblasti údržby. Snaha by měla směřovat k tomu, aby lokomotiv bylo potřeba co nejméně, tj. aby byly v co nejlepším technickém stavu. Jenže nastavenému systému, kdy je to takové všelijaké (peníze, stále měnící se rozhodnutí vyšších míst,...), vyhovuje patrně lépe méně výkonný, ale poněkud hlučnější stroj, který je předchůdcem brejlovce [wink].
Pondělí, 08. května 2017 - 19:14:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 550
Registrován: 2-2007
proč ještě nejezdí klatováci přes Plzen, ale je nutný v Plzni stále přestup?
Pondělí, 08. května 2017 - 19:34:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 280
Registrován: 4-2012
Vodnihad: Nedostatek kolejí v Plzni. Do Klatov se dá jezdit pouze ze 17z koleje. Vlak přijede na 17z a z druhé strany najede jiná loko a ihned se jede zpět.

Bouřka: Nevím jestli by správný hospodář měl držet 6 mašin které nepotřebuje, jen kvůli tomu že se může najít jednou za "X" nějaká výluka která zamíchá s oběhy... Spíš by opravdu chtělo zlepšit údržbu vozidel.
Pondělí, 08. května 2017 - 19:54:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 551
Registrován: 2-2007
kutipe: takže to bude trvat po celou dobu výluky?
Pondělí, 08. května 2017 - 20:30:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 281
Registrován: 4-2012
Vodnihad: Pokud vím tak ano
Pondělí, 08. května 2017 - 20:46:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 552
Registrován: 2-2007
no to je paráda, takže vyhánění cestujících na klatovský skvěle pokračuje, aneb coKlatovy leto, to poviiný přestup v Plzni letos ještě vyšperkován tím, že o tom neni nikde nic psáno a pokud se dá jet na Klatovy z Páteho nástupiště ze západu, tak se dá jet i z východu páteho nástupiště a tenvlak co přijede od Klatov na 5z jen stáhnout od nástupiště.
Peta303
Pondělí, 08. května 2017 - 20:51:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2538
Registrován: 6-2005
Kutipe - to nezní dvakrát optimisticky...

Vodnihad - tak na chebské už se to podařilo...

(Příspěvek byl editován uživatelem Peta303.)
cynický škarohlíd
Pondělí, 08. května 2017 - 20:56:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 282
Registrován: 4-2012
Projet na východ se samozřejmě dá, ale je nutno brát v potaz že v danou dobu se tam nachází mnichovák (nutný přepřah), spěšňák od/do Chebu, osobák od/do Domažlic.
Každopádně souhlasím že pro lidi to určitě příjemné není a leckoho to od cestování odradí.
Pondělí, 08. května 2017 - 21:09:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1802
Registrován: 12-2003
kutipe: Šest by asi třeba nebylo, to souhlas. Na druhou stranu současný stav je takový, že na 24 zaturnusovaných loko jsou dvě letmo - z toho jedna je v dílnách a jedna stojí na kola s vyhlídkou na budoucí prodej. Takže se jede bez zálohy a to si myslím není to pravé nikdy. K tomu je třeba jedna v Em, to se ještě dá nějak zmáknout, ale pak nastane jedna dvě závady jinde a už není kde brát.
Pondělí, 08. května 2017 - 21:36:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 283
Registrován: 4-2012
Bouřka: Myslel jsem že schopných je aktuálně 27, ale provozní situace se mění každým dnem... Řekněme že jeden, dva kousky navíc by se neztratily [kladivo]