Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Tratě v západních Čechách » Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 30. 01. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 30. 01. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 18. ledna 2017 - 11:50:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4194
Registrován: 8-2012
Malý_fotograf: článek jsou úžasné šotobláboly, musím si je někam napsat [happy]
Podle ministerstva dopravy je nezbytná analýza přepravních vazeb včetně stanovení případného nárůstu počtu cestujících ve veřejné dopravě mezi oběma krajskými městy
To je jednoduchý: spočítejte české šotouše, vynásobte to dvěma jízdama za život kvůli "projetí si", k tomu nějaký podíl režistů (ale bacha, z Teplé dál je to GWTR!) a to je asi tak všechno, nikdo normální přece nepojede z Plzně do Varů přes Bezdružice...
"„Problémem pro rozvoj silniční sítě je terén. Komunikace musí překonávat 80 až 120 metrů hluboká údolí,“ vysvětlili projektanti."... zatímco železnice je překonávat nemusí [biggrin]
Propojení by významně napomohlo, kromě rozvoje turismu a kvalitní dopravní obslužnosti, i k obnovení nákladní dopravy mezi Pňovany, Bezdružicemi a Teplou... zřejmě zavedením všeobecné nákladní železniční povinnosti, jinak tam žádný "kapitalista" při smyslech nic vlakem posílat nebude.

Na jedné straně šotouši fantazírujou a na druhé není Správa mostů a tunelů schopná včas připravit papíry k rekonstrukci jediného viaduktu...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 18. ledna 2017 - 12:39:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 145
Registrován: 2-2012
Na Mirošovce se už jezdí plnou traťovou [kladivo]
Malý_fotograf
Středa, 18. ledna 2017 - 12:49:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6158
Registrován: 5-2002
Jo, je to vtipný, že se řeší protažení lokálky. Byl by to hezký (pro někoho asi i vlhký) sen dotáhnout všechny projekty jako Vizovice - Valašská polanka, Týn nad Vltavou - Bechyně... Na druhou stranu stojíme před realitou, která nám není schopna ani přidat druhou, třetí nebo čtvrtou traťovou kolej ke stopě tratí, které mají potenciál, ale kvůli kapacitě nemohou růst. (V západních Čechách konkrétně Plzeň - Domažlice a Plzeň - České Budějovice.)
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
T_m
Středa, 18. ledna 2017 - 13:14:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3232
Registrován: 5-2002
Malý_fotograf:
"Jo, je to vtipný, že se řeší protažení lokálky. Byl by to hezký (pro někoho asi i vlhký) sen dotáhnout všechny projekty ... "

Víš, oni je tono dost složitější, dokonce jsou i projekty, jejichž hlavní smysl je být a zůstat na papíře a jen určité skupině lidí ukazovat jistý potenciál.

Třeba teď jsem se dostal k nové kauze, kde kdosi chce zrušit trať, protože mu vlak houká u baráku. Opatřuje si k tomu podklady, obíhá instituce a snaží se manipulovat s daty. Bohužel se mu to může podařit, protože to je na lobbystickém žebříčku dosti vysoce postavený zmrd.

Takže prosím nešťourejme do věcí, o nichž víme tak málo a nehrajme si na rozpočtově odpovědné. Jen tím zbytečně komplikujeme situaci stejně, jako s památkovou ochranou.
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
Středa, 18. ledna 2017 - 14:00:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 870
Registrován: 8-2007
Na Mirošovce se už jezdí plnou traťovou
A kam zmizely ty hrůzy uváděné v tomto příspěvku [coze]
Mirošovka
Středa, 18. ledna 2017 - 14:33:26  
Neregistrovaný host
89.203.212.123
T_m:
Třeba teď jsem se dostal k nové kauze, kde kdosi chce zrušit trať, protože mu vlak houká u baráku. Opatřuje si k tomu podklady, obíhá instituce a snaží se manipulovat s daty. Bohužel se mu to může podařit, protože to je na lobbystickém žebříčku dosti vysoce postavený zmrd.

Tvoje druhé vlhké JÁ tě už zase pronásleduje?
Středa, 18. ledna 2017 - 17:18:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5230
Registrován: 9-2005
nikdo normální přece nepojede z Plzně do Varů přes Bezdružice...

Proč ne? Kilometricky by to bylo podobné co po silnici, rychlostí srovnatelné s autobusem.
Středa, 18. ledna 2017 - 20:39:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 631
Registrován: 7-2008
Kdopak nám to tu zase loupe perníček? Totiž cedule z lokomotiv? Ještě včera měla 4.039 všechny, dneska už na čele bez. [angry]
Než si lehnete na koleje, ujistěte se že není výluka!
Trať 180: Plzeň-Domažlice-Furth im Wald
detektiv štika
Středa, 18. ledna 2017 - 20:50:40  
Neregistrovaný host
46.135.51.20
Tomáš180 : Klidně bych se vsadil,že je to známý očesávač a takystrojvedoucí Hořínek, na co ten magor vleze zdemontuje.
Středa, 18. ledna 2017 - 21:13:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 138
Registrován: 10-2006
17.1.2017 - Ex 356 - stažení z trati do stanice Plzeň Jižní předměstí (porucha Herculese), odjezd se 105 minutami s Brejlovcem na přípřeži.
Středa, 18. ledna 2017 - 21:59:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 632
Registrován: 7-2008
Bobr: [ok] Jojo, německá kvalita konečně lehla, nikoli na Ex, nýbrž na EC 356. Ucpala tím trať z Plzně do Vejprnic a mimo jiné tak zpozdila Os 7407 o 60 minut. Dneska již tentýž Herkules zase vesele jezdí. Čtyřka se vrátila na přípřeži Ex 353 se 44 minutami, většinu si ale přivezl již od Němců.
Než si lehnete na koleje, ujistěte se že není výluka!
Trať 180: Plzeň-Domažlice-Furth im Wald
Středa, 18. ledna 2017 - 22:54:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 922
Registrován: 3-2015
POkud dobře koukám a vydrží všechny bleskovky 754 024, 27 A 29 do května v Plzni tak by se rýsovala opět možnost nasazení dvou bleskáčů do čela VSOE[happy]. To by byla nádhera..
Čtvrtek, 19. ledna 2017 - 06:22:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 258
Registrován: 4-2012
754.029 včera najela do Klatov, možná se dnes podívá na Rudu [fotic]
Čtvrtek, 19. ledna 2017 - 17:07:17  
Neregistrovaný host
93.99.166.113
M_k:
"nikdo normální přece nepojede z Plzně do Varů přes Bezdružice...

Proč ne? Kilometricky by to bylo podobné co po silnici, rychlostí srovnatelné s autobusem."

Asi mi něco uniklo, ale když courák jede hodinu deset z Plzně do Bezdružic, a autobus, kdyby nestavěl, tak stíhá Plzeň - Vary za hodinu a čtvrt (couravej jede 1:35), jak uděláte Bezdružice - Vary za 10, potažmo 25 minut? To i kdyby tam jezdil Stříbrný šíp zkřížený s Wackel Dackelem (dieselklopidlo DB) a skoro nikde nestavěl, tak to nesjede.

A k tomu projektu - případ drátizace Kouty - Šumperk ukazuje, že takové projekty na úspěch naději právěže mají (s nutným dodatkem: bohužel). Jak je někde silný regionální uskupení a zaostalý kraj, tak naděje to procpat přes nějaký europrojekt je veliká.
Čtvrtek, 19. ledna 2017 - 17:20:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5997
Registrován: 5-2002
Asi mi něco uniklo, ale když courák jede hodinu deset z Plzně do Bezdružic

Tak tam je hlavní problém že je to regionova. Takže když se z Plzně Jižního s hrknutím rozjede, aby to po dosažení 40 - 50 kmh začala brzdit do Skvrňan, tam nastoupil člověk, došoural se k fírovi, doklepal se mu na okno, dostal z něj jízdenku, a vlak mohl odjet - tak to je prostě blbý. Nicméně je to momentální stav.

Pokud by na Bezdružice jezdil Sp, stavící pouze na lokálce, a od Teplé do Varů zase jako Sp, v jednotce typu GW 845, tak by to asi šlo. Možná 4h takt by byl odůvodněný a jeden vložený vlak ve "špičce" potom dolobovaný.

Tím neříkám nic o vhodnosti té nové tratě, jenom o tom že současná pomalost do Bezdružic je tragická sama o sobě. Na výlet do Konstantinek super, je to zážitek, ale pro dopravu za nějakým praktickým účelem - ideálně denní - je ta pomalost hrozná vražda....


Další věc je pokud se 149 rozpadne sama neúdržbou SŽDC, smutné, ale jedna přilehlá trať už takhle zanikla, bez ohledu na to co zákon o dráhách říká nebo ne...
Čtvrtek, 19. ledna 2017 - 18:57:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5231
Registrován: 9-2005
Asi mi něco uniklo

Asi ano: odkaz
Pružinskij
Čtvrtek, 19. ledna 2017 - 19:16:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1356
Registrován: 4-2015
Další věc je pokud se 149 rozpadne sama neúdržbou SŽDC
To těžko, vždyť tam jsou skoro čtvrt roku výluky...
West code was broken.

Plzenan
Čtvrtek, 19. ledna 2017 - 21:26:46  
Neregistrovaný host
185.99.176.2
Takhle, z pohledu BFO (běžného franty občana) ta idea je pěkná, má to však několik detailů, které mě napadají jen tak z plezíru, jistě tu ostatní brainstormingem najdou další

1) Spojení Plzeň - Vary VHD je momentálně všeljaké, vlakem je to na 100 let, s přestupem s četnými zpožděními a večer nijaké. Busem zase skvělé v současných klimatických podmínkách (auto to samé, známá jela teď minulý víkend Plz-Kva, autem dojeli do pangejtu a druhý den busem do zácpy v kalamitě) + busy jezdí jen zastávkové a musí být místo. Potenciál by dejme tomu byl. Jenže kdo bude chtít solidní spojení Plzeň - Vary, tak určitě nestojí o to, aby vlak stavěl někde v Kokašicích a podobných super metropolích, takže ve finále by vám tam strašila ta regionova pro vymetení děr stále.

2) Ucházející spojení Vary - Plzeň rovnou otevře otázku spojení Vary - Praha, protože stávající spojení Praha - Vary je ještě větší mizérie než Plz-Kva, po silnici je to o hubu po silnici smrti (i když se staví Rko, který je teda stejně zabitý hned na začátku permaucpaným úsekem u Prahy), dráhou skvělých 3:20 a ještě ten vlak bývá plný různých individuí. Plánované zavedení Ex vrstvy Plz-Pha vnáší kacířskou myšlenku přímého spoje (otázkou bude vozidlo, něco ala 612 dvojče bude mít sice krásné jízdní doby, ale pojede pod dráty a hybrid jaksi není, i když "hybridní" diesel pod dráty zde má docela tradici v podobě dvousystémové řady 754 takzvané plzeňské supereso [biggrin]).

3) Otázkou je propustnost Teplá - K. Vary, zvláště, pokud by se nestavělo.


Bez zavedení lepšího dálkového spojení to nejspíš nikdo nepostaví (čísla a výnosový procenta vyjdou tak leda na zastavení provozu), se zavedením dálkovky zase zájmy těch [zadnice] v mikroregionu budou ve finále každému u [zadnice], ale zase by ty procenta a euronesmysly mohly vyjít docela solidně, platí totiž předpoklad, že stávající stav je bídný a dá se tam čarovat s pěknými čísly vzniknuvšími z nového propojení krajského města s hned dvěma cíli.

Osobně bych PlKa uvítal, Kryštofem Harantem bych se docela svezl, ale zatím jsou to jen PlKy. I když připustíme, že přímé spojení KV-Plz a KV-Pha je vlastně super "marginální" efekt, je tu věc druhá, dnes není problém peníze najít a vydat, ale papírování, kolotoč věčných rozhodnutí, řízení, odvolání, výkupy pozemků, milion připomínek, posudků... A zde se naskýtá logická otázka, jak dalece v tomhle daní aktivisté jsou... Nyní mi to připadá jako aktivita spíše z nouze, protože hrozí, že s hrozbou prodražení opravy viaduktu nastane konec provozu.
Čtvrtek, 19. ledna 2017 - 22:15:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5998
Registrován: 5-2002
To těžko, vždyť tam jsou skoro čtvrt roku výluky...

Četl sis prohlášení o dráze na 2018, plánované omezení?
Čtvrtek, 19. ledna 2017 - 22:22:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5999
Registrován: 5-2002
ale papírování, kolotoč věčných rozhodnutí, řízení, odvolání, výkupy pozemků, milion připomínek, posudků...

Tady zase může být výhoda že je to totální prdel světa, takže to tam paradoxně může projít lépe. Viz i stavby silnic a dálnic, co se z důvodu připravenosti staví bez problémů v různých zapadákovech, ale okruh kolem Prahy nebude nejspíš nikdy...

Zimní nespolehlivost je shodná pro vlaky i busy, busy Plz - KV teď byly v problémech jeden den možná po pěti letech, kolikrát za tu dobu na dráhu popadaly stromy radši nepočítat... A plánované výluky jsou kapitolou sama pro sebe.

Jinak si myslím že také vzhledem k prdelovosti regionu by na souběh regionovy a "dálkového" vlaku nebyly prachy ani omylem, tak by to řešila ta Sp varianta, beztak i současný osobák půl zastávek projede, a největší průser jsou trakční vlastnosti regíny... Takže by to fungovalo v podobném režimu jako busy, ale s větším komfortem, pro dálkové cestující.

Tolik teorie, nebude to samozřejmě nikdy, ale hezký by to bylo. [happy]
Realistický realista
Čtvrtek, 19. ledna 2017 - 22:48:58  
Neregistrovaný host
78.128.153.186
Vzhledem k rychlosti staveb v Česku už vidím jak se to staví.... Ještě postavte metro z Rokycan do Kralovic [proud]
StarMaster
Pátek, 20. ledna 2017 - 00:46:55  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
A víte o tom, že tam má být celá řada přeložek, aby se do Teplé z Plzně dojelo v tom R zhruba za hodinu? Celková doba tak 1h45 z Plzně do Varů mi vůbec nepřipadá jako špatná a zlepší se doprava všem na trase.

Cenově je to asi nereálné realizovat (pokud se stát nerozhodne pro větší podporu odlehlých regionů), ale stejně tak je absurdní, když se tu bavíte o tom, že by to jezdila Regina stavící na každém rohu po nijak nevylepšené trati mezi Pňovany a Satelity. Takovou ptákovinu nikdo nikdy neplánoval.
Pátek, 20. ledna 2017 - 01:00:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7490
Registrován: 5-2002
A víte o tom, že tam má být celá řada přeložek, aby se do Teplé z Plzně dojelo v tom R zhruba za hodinu? Celková doba tak 1h45 z Plzně do Varů mi vůbec nepřipadá jako špatná a zlepší se doprava všem na trase.

Já už musím, byť nerad [angry]

V poloze buducí spojky Bezdružice - Teplá neexistuje žádná veřejná doprava (zkuste IDOS). Silnice Plzeň - Bečov - Karlovy Vary je prázdná, kvalitní silnice první třídy. Je tak kvalitní, že pokud není kompletně zasněžená s půlmetrovými sněhovými jazyky (jeden den za pět let, ale zrovna jsem musel jet Sokolov - Plzeň přes Prahu), tak automobil dodržující 90 km/h je bílou vránou a nejpomalejším vozidlem (po kamiónech, ty jezdí 89 km/h) na cestě. Jízdní doba je bez překračování rychlostí 1:05, pro autobus 1:30. Ty zdaleka nejezdí v hodinovém taktu.

Pro tohle chcete stavět trať v horském terénu, kde bude nákladní doprava nulová?

Není rozumnější raději za stejné peníze zdvojkolejnit trať Pňovany - Lipová?
StarMaster
Pátek, 20. ledna 2017 - 01:54:30  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Myslím, že na vaše dotazy jsem odpověděl ve větě: Cenově je to asi nereálné realizovat (pokud se stát nerozhodne pro větší podporu odlehlých regionů).

Pointa mého příspěvku byla, že tu pánové řeší nesmysl, protože bez přeložek by tam nikdo žádný přímý vlak z Plzně nikdy nenasadil, ani kdyby zázrakem byla dostavěna ta spojka do Teplé.

Pokud jde o můj názor, tak mně to nepřijde jako špatná stavba, ale nikde nepíšu, že to má být priorita, tak se prosím uklidněte. Jako prioritu k dostavbě bych viděl úplně jiné tratě, např. jedna na Moravě (jistě uhodnete). Nebo by se mi líbila dostavba tratě do Pece pod Sněžkou a tunel do Karpacze, kde silniční konkurence nehrozí (doufejme, je to nežádoucí v NP) a využití by rozhodně bylo. Tyto projekty mám za prioritnější.

Na druhou stranu mi přijde dostavba Teplá-Bezdružice o dost smysluplnější než třeba Orlické dráhy. Tady by alespoň nevznikala turistická lokálka čistě.

Kdyby stát chtěl dát prachy do rozvoje slabších regionů, tak mi tento projekt nepřijde špatný.

Není rozumnější raději za stejné peníze zdvojkolejnit trať Pňovany - Lipová?
A k čemu? Cestu do Varů to nezrychlí a pro současnou poptávku tam jednokolejka stačí.

Navíc náklady na vylepšení Pňovany-Vary by zase tak obří nebyly. Nikdo to nechce stavět na 160, nikdo nechce dvoukolejku a elektrifikace také nemusí být. Do 10 mld by se dost pravděpodobně nacpat dalo. (Než začnete vytahovat, že nemáme ani kloudné spojení z Prahy do Liberce nebo Jihlavy, tak upozorňuji, že o tom vím. Já jen říkám, že to není špatná stavba, ne že to má mít prioritu při současném rozpočtu státu na železniční stavby. Ale kdyby ho zázrakem někdo zdvojnásobil, a přitom bychom byli pořád stejně neschopní postavit nejen VRT ale i blbé tunely na 4. koridu u Budějovic a tak, potom nevidím tuto stavbu jako špatnou. Udělat na ní projekt mi nepřijde jako plýtvání peněz, když uvážím, kolik projektů se už dělalo na rychlodráhu nebo brněnské nádraží. To jsou směšné peníze. A chystaná modernizace Šumperk-Olomouc přes Uničov také bude stát nějakou miliardu a jde o regionální stavbu.)
J. Kučera nereg.
Pátek, 20. ledna 2017 - 09:01:28  
Neregistrovaný host
89.203.212.123
H_k: Ty údaje v Prohlášení o dráze 2018 jsou podivné, např. trať 120 (tu docela dobře znám) - jak jste sem dával ten výpis pomalých jízd - tak to by mě zajímalo, které úseky jsou tam tak špatné (stačí si tu trať projet) - nápověda: loňská "letní" šestitýdenní nepřetržitá výluka. To bych spíš čekal problémy s úsekem Lužná u Rak. - Řevničov...
Pátek, 20. ledna 2017 - 09:39:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 460
Registrován: 12-2007
Další nehoda na přejezdu ve Vejprnicích.
Pátek, 20. ledna 2017 - 10:38:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13221
Registrován: 10-2004
Petr_Šimral: Zdvoukolejnění Pňovany-Lipové při zvážení potenciálu pro osobku i nákladku smysl nemá taky. V ČR je spousta smysluplnějších míst, kam ty miliardy vložit. Když už dvoukolejku v Západních Čechách, tak o kus vedle na trati Plzeň-Nepomuk.
Pátek, 20. ledna 2017 - 12:35:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 555
Registrován: 10-2011
PŠ: V poloze buducí spojky Bezdružice - Teplá neexistuje žádná veřejná doprava (zkuste IDOS).

Neexistence veřejné dopravy mezi dvěma sídly by podle mne vůbec neměla být důvodem pro stavění/nestavění trati či zakládání nové bus-linky. Osobně považuji za ostudné, že léta letoucí se veřejná doprava kopíruje stále mezi stejnými sídly, ačkoliv dojížděcí potenciál se od té doby výrazně změnil a zdaleka nekopíruje nějakou okresní strukturu. Prostě mezi sousedními okresy v 80. letech nikdo nedojížděl, tak nebude dojíždět ani teď. To není jen Bezdružice - Teplá, ale třeba i případ měst Stříbro (7 684) - Kladruby (1 599) - Horšovský Týn (4 961) - Domažlice (11 163) (nejrychlejší spojení je vlakem přes Plzeň nebo v případě Týna kombinací bus/vlak, opět ale přes Plzeň). Přitom Stříbro - Bor (4 123)/Planá (5 410) - Tachov (12 609), což je vzdáleností i velikostí sídel plně srovnatelné, toho jezdí fůra (přes Bor busy, přes Planou vlaky).
Pátek, 20. ledna 2017 - 17:50:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1816
Registrován: 3-2006
Ad Kotec: No VHD tím kdo vytváří nové linky dle potřeb lidí u nás opravdu není. U menších přepravních proudů se zahltí silnice třetí třídy automobily a u větších smluvní autobusovou dopravou.
Namátkou Příbram-Žebrák a Příbram-Rokycany. Nefunguje totiž ten základní důvod samosprávy a to je zastupovat zájmy občanů, zastupitelstva obcí mají být lobisty obyvatelů obce, což většinou bohužel nejsou.[andel]
Pátek, 20. ledna 2017 - 18:53:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 767
Registrován: 12-2007
Prosím pěkně jak to vypadá s rekonstrukcí nádraží Plzeň hl. n.? Já tam naposledy byl před více než rokem a nikde jsem nenašel žádné nové fotky.
Navíc tam budu chtít příští týden poslat kolegyni na 12ti minutový přestup z 6z na 3z. Ale tam doufám, že podchod je v pohodě.
A taky nemáte někdo novější plánek kolejiště než je z prosince 2015?
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.
Veselý-Železničář
Pátek, 20. ledna 2017 - 20:01:01  
Neregistrovaný host
37.48.47.25
Fotky třeba ve třetím koridoru. Přestupy jsou bezproblémové – podchod funguje, rozhlas hlásí, odjezdové tabule na nástupištích občas fungují. Žádné komplikace bych nečekal.
Sobota, 21. ledna 2017 - 15:21:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4772
Registrován: 5-2007
Tento dokument stojí za to si ho stáhnout.[jidlo]
[kecal] Jsem bílý,nevěřící,heterosexuální muž a ještě k tomu navíc xenofob a nacionalista.Kde se mám jít udat?
Sobota, 21. ledna 2017 - 22:53:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1748
Registrován: 4-2003
Nějak nám tady zapadlo focení, místo toho tady kydáte tisíce písmenek vo ničem. Což se bohužel v této sekci děje běžně [ko]

No nic, zkusím to narušit fotkami ze včerejška:



Brejlovec. Bez diod, bez uic, bez najbrta. Nic víc, nic míň.
http://picasaweb.google.com/savikVP | http://www.youtube.com/user/savikVP | www.vpetru.ic.cz | ldkt.mujblog.cz
Ythomas_ct
Neděle, 22. ledna 2017 - 00:21:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2293
Registrován: 10-2009
Ad Savik:
No nic, zkusím to narušit fotkami ze včerejška:
Pěkné, pěkné. Konečně zima! Mezi svátkama to tam vypadalo jak na jaře. Mimochodem koukám, že rozdíl v kvalitě Rx a Os je z pohledu cestujícího už celkem citelný. A na poslední fotce je vidět, že se někdo chopil přestavby původně ruinoidního strážního domku na docela pěknou chaloupku; přidávám jednu starší fotku pro porovnání... ;-)
Pondělí, 23. ledna 2017 - 08:17:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6737
Registrován: 4-2003
Namátkou Příbram-Žebrák a Příbram-Rokycany. Nefunguje totiž ten základní důvod samosprávy a to je zastupovat zájmy občanů, zastupitelstva obcí mají být lobisty obyvatelů obce, což většinou bohužel nejsou.

Ony hlavně a především zmizely přepravní proudy z Žebráku na Příbramsko. Nehledě nato, že to někdo musí zaplatit a většina lidí má úplně jiný priority.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Martinmarilynmanson
Pondělí, 23. ledna 2017 - 09:54:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10262
Registrován: 12-2007
a u větších smluvní autobusovou dopravou.
Namátkou Příbram-Žebrák a Příbram-Rokycany.
U smluvní dopravy je to těžké - firmy si náklady na ní mohou odečíst z daní, nehledě na to, že kvůli úsporám mají často takové trasy, které jsou pro VLD skoro nepoužitelné. Samozřejmě, do všech cílů přímé autobusy, žádné přestupy, ani na vlaky, ani na další busy nebo MHD. Neobvyklé není ani posouvání časů, takže stačí, aby směna skončila třeba o deset minut déle a smluvní bus musí čekat - to klasická linka těžko udělá.
Be clever - use public transport!
Pondělí, 23. ledna 2017 - 12:06:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10808
Registrován: 5-2004
"Ony hlavně a především zmizely přepravní proudy z Žebráku na Příbramsko. "

Tím že kolem Žebráka je jedna veleprůmyslová zóna?

MMM: ono těžko leckde tu VHD využívat když třeba na 170 jezděj osobáky každej rok jinak s posunem tu 15 minut dopoředu a za rok a o 20 dozadu podle toho jak to zrovna vyjde.
Martinmarilynmanson
Pondělí, 23. ledna 2017 - 15:25:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10263
Registrován: 12-2007
Petr vlček: To ale mělo své technologické důvody, nebylo to proto, že se technolog nudil...
Be clever - use public transport!
Pondělí, 23. ledna 2017 - 18:01:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1819
Registrován: 3-2006
Ad Martinmarilynmanson: No a pokud jsou trasy vhodné pro vlak, tak zas není infrastruktura. Namátkou chybějící zastávky Příbram město, Příbram DISA, Čenkov, Lochovice papírna. Omlouvám se za odskok na nesouvisející trať, ale o zájmu podniků v těchto místech v posledních cca 20 letech vím. Určitě ale zájem je, byl a bude i u 170.
Pondělí, 23. ledna 2017 - 18:40:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 941
Registrován: 3-2015
Mořepetr: No ten Čenkov sousedí s Jincema a v dávných dobách užívané společné nádraží Jince - Čenkov ale to ví kde kdo. Zastávka by tam mohla být. Málo využívaná zastávka Rejkovice ty už přeci spadaj taky pod Jince o tom by jsme mohli hovořit u dvoustovky[happy].
Pondělí, 23. ledna 2017 - 21:31:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1820
Registrován: 3-2006
Jeník_H..:
"Mořepetr: No ten Čenkov sousedí s Jincema a v dávných dobách užívané společné nádraží Jince - Čenkov ale to ví kde kdo. Zastávka by tam mohla být. Málo využívaná zastávka Rejkovice ty už přeci spadaj taky pod Jince o tom by jsme mohli hovořit u dvoustovky[happy]."

Doporučuji tento dokument Plán dopravní obslužnosti Středočeského kraje ohledně zastávek str.51. Další když tak ve vlákně "
Trať Zdice - Protivín a blatenské lokálky"[andel]
Úterý, 24. ledna 2017 - 13:30:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6743
Registrován: 4-2003
Tím že kolem Žebráka je jedna veleprůmyslová zóna?

Tak vzrostla poptávka po cestování do Žebráku, nikoliv z něj jinam a pokud vím, tak to zajišťuje smluvní doprava. Nemá smysl to srovnávat s osmdesátkama. Spousta lidí jezdí autem, protože jim to vyhovuje (bydlet tam doteď, tak dřepím v autě nejspíš taky...).

Z Bezdružic do Teplý nebylo spojení snad ani v osmdesátkách, protože to reálně nikdo nepotřeboval.

170 jezděj osobáky každej rok jinak s posunem tu 15 minut dopředu a za rok a o 20 dozadu

A i kdyby se neposouval, tak jako co? To přeci vůbec neznamená, že se to trefí do aktuální většinový prac. doby v nějakým podniku.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 24. ledna 2017 - 15:06:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10811
Registrován: 5-2004
Kdyby se neposunoval a bylo to stabilni aspon par let tak jde uvazovat o prizpusobeni smen vhd.

Technolog resil obrat v plzni kde se nestiha objizdet bo na papire sysel? Dnes v beroune pro zmenu 2 honekry a Bdt.
Martinmarilynmanson
Úterý, 24. ledna 2017 - 15:36:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10264
Registrován: 12-2007
Pv: viz stav infra na 170, to byl ten důvod.
Be clever - use public transport!
Faccs
Středa, 25. ledna 2017 - 13:45:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 58
Registrován: 1-2010
Na Os 8948 pojede do Plzně HaD [proud]
Mercedes s lednicí
Středa, 25. ledna 2017 - 14:50:23  
Neregistrovaný host
212.79.110.125
A na 180 v odpoledních HaDinách uhelný HaD s vlakovými 742.111+329 a pk 771.137 [vypravci]
Středa, 25. ledna 2017 - 19:14:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 506
Registrován: 2-2007
o víkendu jezdí 6ti vozovky na Sp 1960 a 7504
Pátek, 27. ledna 2017 - 11:38:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2606
Registrován: 9-2005
Co se to dělo, že jela z Nepálu do Plzně takováto souprava?
Martinmarilynmanson
Pátek, 27. ledna 2017 - 18:18:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10265
Registrován: 12-2007
Milanm: Napadá mě jen, že ráno kiksla souprava 8906 za Nepomukem.
Be clever - use public transport!
Pátek, 27. ledna 2017 - 18:48:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2607
Registrován: 9-2005
Tak to si Plecháč "Mirka" zabral, tahnout za sebou mašinu o 80i tunách + 8 vagonů.
A propos ta porouchaná mašina byla 237 nebo 269?
Sobota, 28. ledna 2017 - 00:25:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1753
Registrován: 4-2003
No a ve všední den 1960 a 7504 se třema vozama [biggrin]
Brejlovec. Bez diod, bez uic, bez najbrta. Nic víc, nic míň.
http://picasaweb.google.com/savikVP | http://www.youtube.com/user/savikVP | www.vpetru.ic.cz | ldkt.mujblog.cz
Faccs
Sobota, 28. ledna 2017 - 13:37:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 59
Registrován: 1-2010
Ano, souprava je z ranního Os 8906 a je to 269.
Mimochodem ten stejný stroj včera padnul v Blovicích na R 655. Zachránil jej za ním jedoucí Os 8911, který byl z Blovic odřeknut. Pro tuto soupravu si večer přijela Lv z Plzně 242.208 a odvezla to do Babin.
Sobota, 28. ledna 2017 - 17:45:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 509
Registrován: 2-2007
Savik: nevim, jak 1960, ale 7504 i 7501 třívozový v týdnu stačí

https://www.youtube.com/watch?v=YhdnDGJANTU
https://www.youtube.com/watch?v=YhdnDGJANTU
Sobota, 28. ledna 2017 - 18:45:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2608
Registrován: 9-2005
Tak ta 269 je nějak často neschopná, minulý rok nechala stát rychlík u Kardašovi Řečice.
Faccs
Neděle, 29. ledna 2017 - 09:59:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 61
Registrován: 1-2010
EC/Ex do Brodu na Lesy dnes točí 754.078 [lol]
Neděle, 29. ledna 2017 - 18:58:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 958
Registrován: 3-2015
Tak nakonec jezdila na Mnichovech 754 024[blesk]
Neděle, 29. ledna 2017 - 20:23:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 228
Registrován: 10-2008
Mam dojem, že EC 354 754.078 vezla.
Neděle, 29. ledna 2017 - 21:50:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 510
Registrován: 2-2007
Jenik H: neni to náhodou Rx 777, protože Rx 776 jede z Prahy a je v obráceném pořadí[happy]
Pondělí, 30. ledna 2017 - 07:17:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 960
Registrován: 3-2015
Vodnihad: Je to možný dost se mi pletou, každopádně to přijelo ze Železné Rudy a já s tím potom odjel domů směska vozů nebyly tam pouze Bdtee jak to bývá u nich zvykem.
Pondělí, 30. ledna 2017 - 08:20:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 262
Registrován: 4-2012
Ráno jezdila na Mnichovech 4.078 poté 4.024, dnes jezdí opět 4.024