Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Tratě v západních Čechách » Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 16. 06. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě v západních Čechách do 16. 06. 2017

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 11. června 2017 - 21:39:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 79
Registrován: 12-2014
MMM to jen překroutil, protože logickou odpověď nemá napapouškovanou [lol]
27
Neděle, 11. června 2017 - 22:03:25  
Neregistrovaný host
193.179.13.239
K zastavování Ex v okrajových časech v menších sídlech (abychom byli politicky korektní): Jde to na Ex3 (rj 370[pozor][pozor] a Blansko, Letovice ...), na Ex7 atd.
Proč by to nemohlo jít v Hořovicích a Rokycanech? [crazy]
Petr666
Neděle, 11. června 2017 - 23:36:23  
Neregistrovaný host
81.201.60.140
SC jede v úseku Praha - Plzeň jako expres a za Plzní staví jako R.

Hořovicím a Rokycanům zmizí cca 3 spoje za den a ještě v sedlech,jinak jim spojení zůstaně ve formě Rx.Z Rokycan do Plzně tam mají být ještě nějaké náhrady ve formě Sp.Kdyby jsi zrušil zastavování budoucích Chebských Ex ve Stříbře a v Plané,tak ta městečka nebudou mít spojení s civilizací vůbec,krajské Sp se jako použitelné spojení nedají počítat.A k Plané si ještě připočti bývalé okr. město Tachov.A co se týče počtu obyvatel,tak Planá + Tachov a Stříbro mají dohromady cca 25 tisíc,Rokycany a Hořovice cca 21 tisíc.
Neděle, 11. června 2017 - 23:52:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 138
Registrován: 7-2010
Orky:
Letmo jsem prolétl očima návrh GVD tratí 170 a 220. Zatímco na trati 220 je večer celkem rovnoměrně proložen rychlíky vymetáky, v případě trati 170 je to z Prahy do Plzně značně děravé. Čím si vysvětlujete tento rozdíl? Je po večerním spojení z Prahy Hořovic / Rokycan a jejich okolí tak slabá poptávka? Nevím, ptám se Vás jako odborníka.
Faccs
Pondělí, 12. června 2017 - 05:41:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 77
Registrován: 1-2010
Tady MMMáme jiné "odborníky" [biggrin]
Pondělí, 12. června 2017 - 08:23:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5281
Registrován: 9-2005
Orky - bohužel Poved má ještě hodně co zlepšovat a zajisté ho bude muset opět někdo popostrčit, přesně tak jak píšete, jenže Poved dostal za vlády bývalého hejtmana příkaz v železniční dopravě ušetřit 40 melounů, tak se muselo škrtat.

Nebojte se, bude se asi škrtat dál. Socdemáci naslibovali důchodcům jízdné v krajské dopravě zdarma, sliby se přeci mají plnit, i když to bude stát pěkných pár desítek miliónů...
Jirka67
Pondělí, 12. června 2017 - 08:25:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 131
Registrován: 7-2011
Petr666:
Já nemám nic proti zastavování ve Stříbře, Plané ... Ale myslím si, že by těmto cestujícím ani nevadilo, pokud by jejich Ex zastavil během dne na 3 spojích v Rokycanech a Hořovicích a tím prodloužil dobu jízdy o cca 5 min. A sám přiznáváte, že těmto městům zmizí během dne 3 spoje směr Praha a zpět.
Nemám přehled na jiných tratí, třeba to někdo bude vědět: ale na jakých tratích se při zlepšování a zrychlování pomocí expresní vrstvy ubralo "významným" městům na trati 3 spoje směr Praha denně? Bylo to vůbec někde? Pokud ne, proč zrovna Rok/Hoř ???
Pondělí, 12. června 2017 - 09:57:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13526
Registrován: 10-2004
Trumbera: Za odborníka se nepovažuju. [happy]
Trať 220 je řešena tak, že faktický základ jsou ty pomalé rychlíky a expresy jsou spíše posily ve špičkách, proti špičkám jedou spíše sporadicky a jde pouze o vlaky, které jedou dál. Trať 170 bych připodobníl spíše k trati 090 i s ohledem na zvolený koncept. V Lovosicích či Roudnici taky nestaví rychlík každou hodinu, trať 170 dopadla ještě hodně dobře, čekal jsem, že to bude mnohem horší (například víkendová dvouhodina celý den). Na trati 170 mám problém hlavně s večery. Mám i problém s tím, že když si někdo vymyslel expresní dvouhodinu z Domažlic, že nedokázal alespoň v pracovní dny vést první vlak z dříve.
Pondělí, 12. června 2017 - 12:27:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 152
Registrován: 3-2009
Prosím, kam přesně je tedy možné napsat připomínku k návrhu (konkrétně chybějícímu nočnímu spojení Plzeň - Cheb)? Na Ministerstvo dopravy - ale kam? Na POVED? Karlovarský kraj? Českým drahám? Všem? Díky! Nářky zde napsané mi přijdou zbytečné...
Luboš_3.21
Pondělí, 12. června 2017 - 17:03:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1057
Registrován: 4-2014
Jirka 67 , Petr 666- když se na to tak podívám tak celá ta 170tka od Berouna až po Mar. Lázně má prostě smůlu na jedné větvi chybí rychlíky a na druhé větvi zase chybí spěšňáky a celkově to uzavírá chybějící noční rychlík z Berouna až do Chebu.

007 - stížnosti je nutno psát všude a hodně a všem , vyjma Českých Drah - protože ti jenom ty cestující odvezou a plní příkazy z MD a karajů. Bohužel jeden dopis s jedním podpisem nemá cenu posílat nikam, protože se vám všude akorát vysmějí. Takže když už budete psát nějaký ten dopis tak to tam chce sehnat spoustu podpisů a nejlépe je když se spojí několik obcí dohromady a stížnost se bude posílat přes obecní nebo městský úřad.
Pondělí, 12. června 2017 - 17:24:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2675
Registrován: 6-2011
Každý dopis má cenu. Pokud nevyužiješ své právo připomínkovat to, nestěžuj si potom. Je to podobné jako s volbami
TC 51-80

K-anlýza zde!
Petr666
Pondělí, 12. června 2017 - 17:28:22  
Neregistrovaný host
81.201.60.140
Jirka67 - Zastávka v sedle v Hořovicích a v Rokycanech by určitě nikoho nezabila,vždyť třeba půlnočka z Prahy má jezdit v čase Ex a je to Rx,akorát by od Hořovic byl trochu rozhozenej takt a kvůli tomu by se na chebskej jednokolejce asi muselo změnit křižování,ale to by nakonec mohlo být lepší,že by se nekřižovalo v Chodovce.
Pondělí, 12. června 2017 - 18:31:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5282
Registrován: 9-2005
Každý dopis má cenu.

Opravím. Každý slušně napsaný a věcný dopis má cenu. Ale člověk si nesmí myslet, že se kvůli němu převrátí hned svět...
Pondělí, 12. června 2017 - 18:47:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13527
Registrován: 10-2004
Luboš_3.21: R 750 s odjezdem v 23:31 a s příjezdem 1:06 do Plzně není dostatečný noční rychlík? Co se týká spojení Plzeň - Cheb pozdějším rychlíkem než ve 20 hodin, tak tady je potřeba říct, že význam tratě není tak vysoký, aby zde byl obhájitelný rychlík v klasické soupravě. Myslím si, že zde by bylo dostačující to, aby vlak 7332 jedoucí dle návrhu 22:59 byl prodloužen třeba až do Chebu.
A k Hořovicím: A když nemá zabít plzeňské cestující o 17 minut delší cesta se zastavováním, zabilo by lidi z Hořovic (města menšího než Český Brod), když by jeli o 18 minut delší cestu osobákem s přestupem v Berouně? [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem orky.)
Jirka67
Pondělí, 12. června 2017 - 19:11:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 132
Registrován: 7-2011
Vzdyt je to blbost tech 17 min navic u Rx. Schvalne nechali stat Rx v Rokycanech a asi i v Horovicich kolem 3 min, aby se ukazalo jak je Ex dulezity a rychlejsi. Nejsem znalec, ale kolik muze zdrzet expres zastaveni v Rok. a Hor.? Dle meho max. 5 min a to by opravdu cestujici z Plzne prezili
Pondělí, 12. června 2017 - 19:39:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11061
Registrován: 5-2004
Hlavne je puvabny jak pridaj konecne v sobotu vecer r do plzne a kompenzujou to zrusenim sobotniho ranniho do prahy. Prvni ranni sobotni do prahy na sedmou znamena konec cest za prahu od plzne o vikendech. Oc driv se dojede treba do celejch vych cech nebo do brna nez dnes bez expresu ale s jakz takz funkcnimi pripoji?
Peta303
Pondělí, 12. června 2017 - 20:32:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2550
Registrován: 6-2005
Nikomu z Chebu, ML, Plané nebo Stříbra nevadilo zastavit v Rokycanech a Hořovicích a nikdo by s tím problém neměl ani nadále (naopak nezastavení vadit bude).

Co vadí, je extrémní pobyt v Plzni, chybějící spojení za Plzeň, pokud se to z Prahy nestíhá na šestou a čím dál větší chaos.
cynický škarohlíd
Maxipes_Fík
Pondělí, 12. června 2017 - 20:35:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2808
Registrován: 12-2005
M_k:
"Každý dopis má cenu.

Opravím. Každý slušně napsaný a věcný dopis má cenu. Ale člověk si nesmí myslet, že se kvůli němu převrátí hned svět..."

Na csadplzen@csadplzen.cz nemá smysl ani to [proud]
Sice odpoví, ale nic se nezmění [smrt]
Jednou dokonce volal na můj soukromý mobil nějaký garážmistr [andel]

No přístup k lidu maximálně vstřícný, ostatně chování pana M_k je tak nějak přímo úměrné celé firmě...

Ale v kuloárech se praví, že to prý výběrka na dopravce spraví [crazy]
Pondělí, 12. června 2017 - 20:42:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 44
Registrován: 11-2012
Znova (abych si jako správnej kinderšotouš zařádil, protože to zatim zapadlo). Nemyslím si, že Hořovickým a kol. by tak vadily ty chybějící spoje - ale spíš ten posun. Nově by byl Rx na Smíchově skoro v celou a na hlaváku v celou - takže kdokoli potřeboval být v celou už někde jinde (škola, práce), nestihne to (a že jsem si vždycky odpočinul, když ti hluční, ukecaní a překážející študáci z Rx 753 na Smíchově konečně vypadli). Buď bude muset jet o vlak dříve, nebo zvolit jiný způsob dopravy...
Zrovna Hořovice totiž k obsazenosti Rx v úseku od Prahy významně přispívaly (okometricky víc, než Beroun, Zdice i Rokycany). Nechce se mi věřit, že jsem jediný, kdo to vidí.
Faccs
Pondělí, 12. června 2017 - 20:47:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 78
Registrován: 1-2010
Nejsi jediný, naopak POVED a MD je jediný kdo to nevidí [crazy]
Ať to klidně projede Beroun, tam se vlakem opravdu moc nejezdí, ale Hořovice a Rokycany... Přitom to má vatu jako prasca [andel]
Martinmarilynmanson
Pondělí, 12. června 2017 - 20:52:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10374
Registrován: 12-2007
Petr_vlček: No já nevím, ale když pojedu v pět, tak jsem pořád v Praze v sedm, v Ostravě v deset, v Břeclavi v půl jedenácté, to je akorát. Kolik lidí jezdilo rychlíkem ráno ve čtyři o víkendech? Pravda, jel jsem tím jednou a počet cestujících z Plzně byl dva. To noční rychlík z Prahy bude mít určitě vyšší využitelnost...

007: Vlaky kategorie R, Ex objednává Ministerstvo dopravy, kraje pak osobní a spěšné vlaky, výjimečně některé rychlíky (třeba na trati 160). Kontakt na MDČR: odkaz

o vadí, je extrémní pobyt v Plzni,
Tak to nově nebude, v Plzni bude pobyt okolo sedmi minut (vlaky Cheb - Pha).

(Příspěvek byl editován uživatelem martinmarilynmanson.)
Be clever - use public transport!
Pondělí, 12. června 2017 - 20:55:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 478
Registrován: 12-2007
dvojice 74x s ucelenkou vozu s napisem Lovochemie smerem na Plzen, ted Mytem
Pondělí, 12. června 2017 - 22:41:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11062
Registrován: 5-2004
Kdyz jsem v praze v sedm tak tezko budu v ostrave v 10. Vyznamne pod 3 hodiny to neni. V takovym trutnove budu po hodinovym cekani kolem 11,30 (dnes 9,30), v havlbrode a kdekoli na vysocine taky +2. A cim dojedu do ty breclavi? On se bude posouvat i eurotakt na viden/budapest o nejmin 15 minut dopredu aby nejel z prahy 6,50 ale aspon 7,10?

No ale jestli si myslite ze vsichni co jezdili z jakyhokoli duvodu rano pojedou radostne misto toho v dopolednim sedle protoze v sedle sic neni frekvence usekova ale jen ta praha - plzen tak tu vhd klidne dokurvete. Auto jede kdy je treba. A kdyz uz je tak jede i v tech spickach.
Martinmarilynmanson
Úterý, 13. června 2017 - 07:12:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10377
Registrován: 12-2007
PV: Plzeň 5:13 - Praha 7:00, Pendolino 7:07 - Ostrava 10:10 [lame] (alespoň to Pendolino podle dneška, v návrhu jsem nehledal).
Be clever - use public transport!
Úterý, 13. června 2017 - 07:23:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11063
Registrován: 5-2004
7 minut pokud vim neni na hlavaku ofiko pripoj.

Zpatky jsem taky zvedavej od ceho bude pripoj ve 21 tim dopredu posunutym po kterym je do posledniho 2,5 hod jama. Hlavne ze se povedlo mezi 19 a 21 kdy konci spicka zlikvidovat spojeni do berouna, zdic, horovic a rokycan a je akorat frekvence hned na dva bezzastavkovy expresy.

Ze to s tou ex vrstvou dokurvej az takhle-porad jsem tise doufal ze aspon kousek rozumu zvitezi. Hlavne jak tu nekdo psal ze prvni a posledni ex muze zastavit vickrat jako na budejicky-a ono pekny hovno. Posledni horovice a beroun od plzne osobak 20,35.
Jirka67
Úterý, 13. června 2017 - 08:21:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 133
Registrován: 7-2011
Petr_Vlček:
Naprostý souhlas. Asi jediná možnost je psát na MD dopisy, ale hlavně by měly města Rokycany a Hořovice. Mně třeba z MD asi po měsíci odepsali - nic nejde, žádný Ex přes den nikde zastavit nemůže, protože jsou vázány časem a nemohou se nikde zdržet. A perla na závěr: večerní Ex 20:31 z Prahy by sice někde zastavit mohl (již není tak vázán na přípoje), ale protože za půl hodiny jede zastavující Rx, bylo by to nehospodárné a dlouhodobě neudržitelné. A tento spoj již ve 20:01 jet nemůže, že prý by se nestihl obrat souprav.....

No hlavně by měl o změnu žádat alespoň POVED. Když nic z výše uvedených důvodů nejde, určitě by bylo lepším řešením místo Ex 20:31 použít tuto soupravu na nový Rx, např. ve 22:01. Tím by se alespoň trochu ty večerní "díry" zmenšily

(Příspěvek byl editován uživatelem jirka67.)

(Příspěvek byl editován uživatelem jirka67.)
Úterý, 13. června 2017 - 09:26:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6175
Registrován: 5-2002
Já tím večerním (v devět z Prahy) přijel včera a bylo v tom do Plzně 40 - 50 cestujících... Tak jestli příště těch 40 - 50 lidí pojede expresem, a rychlík bude ještě o ně chudší, nebo naběhne nějaká nová armáda cestujících - to jsem teda zvědavý... Nicméně kdyby to v Praze pár minut nepočkalo, tak čekám přes 2 hodiny - to je fakt doprava neuvěřitelně na nic...

Jinak samozřejmě ze zpoždění asi +6 na odjezdu, pomalé padesátky do Radotína a podobně to udělalo minutu náskok do Plzně... Tedy 1:30, jízdní dobou nový "express" [proud], ale tomu se po novu zastávky zakážou a R se bude plazit ještě o něco víc... To jsem opravdu moc rád že platím daně...
Faccs
Úterý, 13. června 2017 - 09:56:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 79
Registrován: 1-2010
20:31, 21:01 a pak 2,5 HaDiny NIC [angry]
Tak to se opět nePOVEDlo, ale jistý jedinec tady bude neustále papouškovat nePOVEDená dogMMMata, ale ve skutečnosti tato organizace nedělá užitečného nic [crazy]
Malý_fotograf
Úterý, 13. června 2017 - 10:08:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6270
Registrován: 5-2002
V____F:
"Zrovna Hořovice totiž k obsazenosti Rx v úseku od Prahy významně přispívaly (okometricky víc, než Beroun, Zdice i Rokycany). Nechce se mi věřit, že jsem jediný, kdo to vidí."
Nejsi, tuhle okometrii potvrzuji za léta odježděná jako vlakvedoucí na rychlících. Rokycany jsou spíš příměsto Plzně a rozdíl v jídzní době do Plzně osobák/rychlík tam není tak markantní. Hořovice expresní vrstvou potrpí nejvíc a pokud bych se měl přimluvit za nějakou stanici, tak právě za tuto. Nejde o to kolik mají Hořovice obyvatel. Ony fungují jako svozové místo z celých Brd.

Ghost:
"To zastavení rychlíků na Karlštejně je nesmyslný evergreen, který se neustále vrací.[crazy]"
Co je na tom nesmyslného v situaci, kdy rychlíky budou zevlit zbytečné minuty v různých stanicích, by mě celkem zajímalo...
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Martinmarilynmanson
Úterý, 13. června 2017 - 10:40:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10378
Registrován: 12-2007
No hlavně by měl o změnu žádat alespoň POVED.
A jak víte, že o to POVED nežádal?

Faccs/Fík: [yawn]

(Příspěvek byl editován uživatelem martinmarilynmanson.)
Be clever - use public transport!
Maxipes_Fík
Úterý, 13. června 2017 - 11:54:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2810
Registrován: 12-2005
Fena: Neser a pracuj, nebo na tebe pustím psa [proud]

Jirka67
Úterý, 13. června 2017 - 12:14:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 134
Registrován: 7-2011
MMM:
Pokud POVED o něco žádal, tak se s námi podělte o co a jaká byla odpověď z MD? A je ještě nějaká možnost na drobné úpravy?

(Příspěvek byl editován uživatelem jirka67.)
Martinmarilynmanson
Úterý, 13. června 2017 - 13:01:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10379
Registrován: 12-2007
Co dela haf v dopravni kancelari? [jidlo] [proud]
Be clever - use public transport!
Maxipes_Fík
Úterý, 13. června 2017 - 13:20:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2811
Registrován: 12-2005
K jídlu je to malé, ale celkem mazlivé, bylo to tady chvilku na hlídání [proud]
Úschovna je sice léta zrušena, ale hodné pejsky či milé slečny případně paní hlídáme běžně [rofl]
Luboš_3.21
Úterý, 13. června 2017 - 16:25:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1059
Registrován: 4-2014
Položím jednu takovou otázku, jak by ten návrh GVD pro rok 2017/2018 vypadal, kdyby žádné vlaky neobjednávalo MD a ani kraje a vše by bylo pouze v kompetenci ČD, jak tomu bylo dříve než vznikly ty Jikordy, Povedy atd.
Byl by ten návrh lepší - lepší nabídka spojů?, nebo na stejné úrovni jako současný návrh, který můžeme klidně považovat cca již 90% za konečný, protože tam už žádné velké změny k lepšímu nelze očekávat a nebo by ten návrh byl ještě horší než je ten současný předkládaný návrh.
Btax pere prachy
Úterý, 13. června 2017 - 17:06:15  
Neregistrovaný host
92.62.226.10
Luboš_3.21: Samozřejmě, že by bylo lépe, kdyby veřejnou železniční dopravu objednávalo přímo ČD. Jako to bylo kdysi - KNV busy, ČSD vlaky. Jikordy, Povedy a jiní jsou další mezistupeň, který se ovšem provinčním mocipánům velice hodí. Zkuste se dopátrat, kam mizí (a kolik, komu) peněz, průtokem účty "organizátorů". V JČ kraji navíc nikde doposud "nevypluly" peníze "ušetřené" likvidací horentního počtu spojů + dvou tratí. Další věc je ta, že jsou to krajem zřizovaná s.r.o., na které se úplně nevztahují zákony o veřejných financí. Proč asi? Dále se na nich popásá velký počet různých "agentur", jejichž cílem je jen rozvrtání veřejné dopravy / konzumace "uspořeného". Viz. kraj Pardubický, či naposled Vysočina se stejnými najímanými ksichty. Peníze na obslužnost jsou lákavým soustem. Další indicií je unisono za velikého halasu protlačená nezávislost "organizátorů" na výsledcích jejich práce (zatímco v JČ kraji ubyla za 9 let téměř 1/3 cestujících, tak Borovka má k dispozici stále více lidí a peněz) a zdůrazňovaný jiný, (zástupný) důvod jich existence (t. zv. úspora), nežli zvýšení atraktivity, využívání veřejné dopravy.
Úterý, 13. června 2017 - 18:43:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13528
Registrován: 10-2004
Jak by vypadal návrh podle ČD? Asi jako v roce 1988 (lze najít na Želpage), s tím rozdílem, že by byla zavřená zhruba polovina lokálek. Rychlíky na Plzeň by byly tak v počtu 10 párů a rozhodně by nestavěly v Hořovicích, řada z nich ale ani ve Zdicích a dalších stanicích. Cestujících by bylo tak čtvrtina oproti současnému stavu, protože jejich počet zachránil především několikanásobně vyšší počet spojů, a to zejména v příměstských oblastech.
Úterý, 13. června 2017 - 21:55:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1376
Registrován: 11-2009
Dnešní Os7503 mezi Dešenicemi a Nýrskem.
Btax = bezpracné $$
Úterý, 13. června 2017 - 23:11:26  
Neregistrovaný host
92.62.226.10
Orky: To není konzervování nějakého (vámi zmiňovaného) stavu Xx let starého, ale vývoj. Který by byl +/- stejný i bez přičinění "organizátorů". Viz. bouřlivý rozvoj příměst po zavedení restrikcí pro auta. Ať přirozených (zácpy), tak i vynucených (různá parkovací omezení). Kterých nutně přibývá v poměru se snižující se nabídkou veřejné dopravy. V těch veřejně dopravně velice primitivních, přízemně uvažujících krajích na to začínají pomalu dojíždět. Viz. JČ a zácpy aut ve městech za bohorovného přičumování (a stále delší prachy přitom beroucího) "organizátora". Měšťáky to také nakrkne, brzo. Nemají kvůli přespolním kde parkovat a smrdí jim tam více a více aut venkovanů. Vzhledem k situaci se přímo nabízí, že by ti Žemličkové, Zárubové, Borovkové, či ostatní protekční nýmandi s klidem tutéž železničně likvidační rachotu se stejným zaujetím dělali pod hlavičkou ČD - něco likvidovat jde nadmíru snadno, zvláště, když nemají odpovědnost za své činy. Chybou bylo, že ta 1/3 státního příspěvku (či kolik to vlastně dělá)na provoz vlaků (forma nutné kompenzace dráze za nezpoplatnění silnic /fůůůj, socijálízmus/ pro veř. dopravu)nebyla nikterak účelově vázána. Proto zužitkovatelné velké korupční riziko a politiků předhánění se ve lžích typu "bus je XX x lacinější nežli vlak". Pokud jsou "organizátoři" zhusta odkladištěm různých kámošů, či přepíračem prachů k určitým lidem, lepší to nebude.
Středa, 14. června 2017 - 07:58:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13531
Registrován: 10-2004
Btax: ČD by v každém případě byly placené z našich daní, takže by musel někdo ty peníze přerozdělovat. Buď by je nasypal přímo ČD s tím, ať si to nějak nakreslí (pak by si to nalreslily dle svých potřeb s ohledem na oběhy a minimalizaci pracovníků) nebo by to někdo z venku musel hlídat, takže by fakticky šlo o organizátora. Jen by neměl své jméno, svého ředitele a byl by součástí nějaké instituce, úřadu, formou nějakého oddělení dopravy.
Vy máte smůlu, že si pamatuju 90. léta a snahy pana Římana zlikvidovat lokálky a tehdy skoro žádný organizátor nebyl. Stejně tak byly snahy samotných ČD ustoupit ze ztrátových tratí. Pokud by pokračovalo přímé placení ČD ze státního rozpočtu, pravděpodobně by lokálky nepřežily. A z vašeho příspěvku cítím, že to je to, co by Vás štvalo nejvíc
Středa, 14. června 2017 - 09:27:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11067
Registrován: 5-2004
" Rychlíky na Plzeň by byly tak v počtu 10 párů a rozhodně by nestavěly v Hořovicích"

Rychlíků sic bylo míň leč časově daleko líp rozložených.

Hořovice a spol tolik rychlíků objektivně nepotřebovaly. Zaprvé se daleko míň dojíždělo do dálav typu Praha nebo Plzeň protože solidní práce byla v místě a zadruhý jezdilo dost dálkových osobáků přímo do Prahy a z Berouna často jako zrychlenka. Dnes jede osobák do Berouna a tam má některej rok ostrej přípoj co se nestíhá protože rozkopáno, další rok se hejbne tak že má přípoj za 20 minut při půlhodinovým taktu s tím, že pro opačný směr je ten přípoj opačně čímž cestu osobákem tam a zpět tvoří jako celek nepoužitelnou.
Středa, 14. června 2017 - 09:52:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2517
Registrován: 9-2003
Netuší někdo, zda se skutečně chystá o prázdninách nepřetržitá výluka na trati 177, jak se o tom praví v plánu výluk na rok 2017?
Z nejhoršího jsme uvnitř!
Středa, 14. června 2017 - 10:10:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5283
Registrován: 9-2005
Ne, až (snad) příští rok.
Maxipes_Fík
Středa, 14. června 2017 - 11:58:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2814
Registrován: 12-2005
Klaako zalez [proud]

Koukám že Bulharské R, čili Švejci mají v úseku Beroun - Praha jízdní dobu jako osobák, neb budou pravděpodobně v Karlově Týně pouštět před sebe plzeňský Ex [coze]
Ovšem za těchto okolností budou včas i přes Rudnou [andel]
Malý_fotograf
Středa, 14. června 2017 - 12:07:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6271
Registrován: 5-2002
Maxipes_Fík: Někde prosakovalo, že "švejci" mají být od GVD 2017/2018 pravidlem přes Rudnou. Právě kvůli přecpanosti tratě údolím Berounky.
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Středa, 14. června 2017 - 12:11:51  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72403
Registrován: 4-2003
Jsou trasovány přes Rudnou.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: <font color="0000ff">Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!</font>
Maxipes_Fík
Středa, 14. června 2017 - 12:17:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2815
Registrován: 12-2005
Tím se to vysvětluje a děkuji za odpověďĚ [crazy]
Středa, 14. června 2017 - 18:38:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13532
Registrován: 10-2004
Petr_vlček: V Hořovicích nestavěl rychlík prkaticky žádnej a dneska tady šotouši vyžadují celodenní hodinový interval rychlíků. Rychlíky v roce 1988 byly rozloženy do celého dne, i do noci, ale zase v některých obdobích (i špičkových) byly 4 hodinové díry. To by byla v současné době atraktivita! Upřímně, nabídka bude nadále velmi dobrá, poslední vlak z Prahy ve 23:31 pokryje potřeby valné většiny cestujících.
Luboš_3.21
Středa, 14. června 2017 - 20:19:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1060
Registrován: 4-2014
Porovnával jsem jízdní řád z roku 1988 a z roku 2005 na vozebním ramenu Plzeň - Cheb nabídka osobních vlaků úplně stejná s malými časovými rozdíly. Po škrtacím procesu zásahu caa v roce 2014 který předchozí hejtman provedl se ta nabídka o proti roku 1988 velmi zhoršila a ten současný a připravovaný návrh je prostě pokračování hrůzy jeho škrtacího nesmyslu. Co se týče rychlíků, tak těch jezdilo míň, ale zase byli rozloženy tak nějak do celých 24 hodin, takže šlo se z Plzně do Chebu dostat z nějaké akce i ve 2:00 hod ráno, kdy kolem druhé odjížděl noční rychlík na Cheb. Dnes nemožné, takže když chcete jet na nějakou akci do Plzně tak si tam musíte zařídit dnes i nocleh.

Někdo tady psal, že v roce 1988 rychlíky ve Zdicích nestavěli, ale stavěli. Ve Zdicích jich nebylo potřeba tolik zastavovat, protože příměsto z Prahy, které dnes končí v Berouně do roku 1989 jezdilo až do Zdic, takže Zdice měli to spojení s Prahou dobré. Trochu horší situace byla na úseku Zdice - Plzeň, ale všechny osobní vlaky z Plzně tehdy nekončili v Berouně jak je tomu dnes, ale jezdili až na Smíchov, a dále to bylo proloženo rychlíky. Sice jich jezdilo méně než dnes, ale v té době to stačilo. Protože řada lidí dojížděla do práce jen pár kilometrů, protože práce byla v okolí jejich bydliště, takže se tolika nemuselo dojíždět.
Malý_fotograf
Středa, 14. června 2017 - 20:54:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6273
Registrován: 5-2002
Orky: Jo a před více než 700 lety neexistovala Plzeň a dneska tam ministerstvo dopravy vyžaduje expresní vlaky! Škandál!
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Středa, 14. června 2017 - 21:49:00  
Neregistrovaný host
94.112.180.38
Někdo tady psal, že v roce 1988 rychlíky ve Zdicích nestavěli, ale stavěli. Ve Zdicích jich nebylo potřeba tolik zastavovat, protože příměsto z Prahy, které dnes končí v Berouně do roku 1989 jezdilo až do Zdic, takže Zdice měli to spojení s Prahou dobré.

Kecy v kleci. Od elektrizace Berouna (1973?) jezdilo příměsto pouze do Berouna, protože EM 475.1,2 (mám pocit, že tato elektrifikace si vynutila stažení pantografů z Ostravy a Kaošic do Prahy - bez záruky). Ani po elektrifikaci úseku Beroun - Chrást (1987*) se nic nezměnilo, protože dvousystémové jednotky nebyly ani v plánu.

* ano, přátelé, před 30 lety právě v tyto dny. Nezapomenutelný červen 1987, kdy "spotřeba" čerstvě dodaných lokomotiv řady ES 499.1/363 v plzeňském LD činila 2 - 6 kusů za den. Na cestě jednoho rychlíku z Prahy do Plzně v den, kdy začínala Porta, shořely 4 kusy. V ten samý den neprojel Západní expres z Chebu do Plzně (vysypané uhlí z několika wapek) a byl v úseku Plzeň - Praha nahrazen soupravou od zvláštního rychlíku vezoucího trampy na Portu. V čele pak stanul albatros 498.022 - poslední výkon nulkového albatrosu na Západním expresu [proud].
Martinmarilynmanson
Středa, 14. června 2017 - 22:49:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10380
Registrován: 12-2007
Sice jich jezdilo méně než dnes, ale v té době to stačilo.
Ale dnes by nestačilo. Trochu mi to připomíná stěžování některých, kdy za komunistů bylo líp. Všichni dělali stejně, takže stačil spoj ve tři a po noční a tím to haslo. Stromy byly zelenější, déšť voněl lépe a všem bylo hej. Jenže dnes to tak není a upřímně, je oblast, kdy dodneška platí jen lehce změněné JŘ z 80. let a generuje to jen čím dál nižší počet cestujících. Dokud nebude nabídka rozprostřená po celý den, tak se nikdo nechytne. Ale tohle generuje poměrně značné finanční nároky, takže se to prostě musí budovat postupně.
Ochota lidí cestovat se posouvá do stále pozdnějších hodin, takže na výlet se místo v šest ráno jezdí v deset a domů se místo čtyr odpoledne jezdí v deset večer. Tak to prostě je, a nářky nad chybějícími vlaky ve čtyři ráno jsou anachronismus. Naopak, věřím, že víkendový rozjezd vlaků v jednu v noci po příjezdu vlaku od Prahy by si našel dostatečný počet lidí...

(Příspěvek byl editován uživatelem martinmarilynmanson.)
Be clever - use public transport!
Středa, 14. června 2017 - 23:05:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1968
Registrován: 3-2006
:
"Někdo tady psal, že v roce 1988 rychlíky ve Zdicích nestavěli, ale stavěli. Ve Zdicích jich nebylo potřeba tolik zastavovat, protože příměsto z Prahy, které dnes končí v Berouně do roku 1989 jezdilo až do Zdic, takže Zdice měli to spojení s Prahou dobré.

Kecy v kleci. Od elektrizace Berouna (1973?) jezdilo příměsto pouze do Berouna, protože EM 475.1,2 (mám pocit, že tato elektrifikace si vynutila stažení pantografů z Ostravy a Kaošic do Prahy - bez záruky). Ani po elektrifikaci úseku Beroun - Chrást (1987*) se nic nezměnilo, protože dvousystémové jednotky nebyly ani v plánu.
"

Původně byl plán protáhnout SS až do Zdic a v místě skladiště mělo být dvojice šturců pro končící panťáky od Prahy. Ale nutnost dvou styků soustav na 170 a 200 zapříčinila , že se SS ukončila v Králováku.
Jirka67
Čtvrtek, 15. června 2017 - 07:55:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 135
Registrován: 7-2011
MMM:
s tímto musím souhlasit. Když jsme jeli nedávno na výlet z Rokycan do Brna, vůbec nás nenapadlo jet nějak brzo (jeli jsme 7:30). Sice teď podle nového GVD budeme muset jet o hodinu dříve (zrušeny 10 min přípoje v Praze) a budeme v Praze čumět 50 min, ale co, občas se to dá vydržet. Takže jediné malinkaté plus v novém GVD je ten spoj 23:31 z Prahy i v sobotu. Škoda, že někdo na Ministerstvu neprosadil večerní spoje z Prahy do Plzně jako Rx. Souprava Ex 19:31 mohla jet jako Rx 20:01 a souprava Ex 20:31 jako Rx 22:01 a bylo by to pěkně rozložené po hodině.
Čtvrtek, 15. června 2017 - 09:06:31  
Neregistrovaný host
195.113.80.194
Mořepetr: Nejen dva styky, ale i důrazné protesty zástupců Královodvorských železáren, n.p. (o kterých všichni věděli, že půjdou do kytiček i kdyby na změnu režimu nedošlo), kteří se obávali negativních vlivů bludných proudů na jejich výrobní technologie. Řešilo se to opakovaně na úrovni ministerstev a doprava nakonec ustoupila. Bohužel.
Peta303
Čtvrtek, 15. června 2017 - 18:52:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2551
Registrován: 6-2005
No jo, Martine, ale poslední vlak, kterým se z Prahy dostaneš za Plzeň ve směru na Cheb, jezdí bohužel už po šesté. A to si s tím značně odporuje.
cynický škarohlíd
Čtvrtek, 15. června 2017 - 20:27:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13533
Registrován: 10-2004
Peta303: Od nového GVD to bude o půl sedmé a až bude hotovo u Plzně i u Berouna, tak kolem třičtvrtě. Upřímně, MD by mělo zajistit dopravu především ve významných směrech a významných časech a až když zbydou peníze, mělo by se starat o časy okrajové. A čas po 22 hodině z Plzně už je poptávkově velmi slabý a nelze se divit tomu, že když se začalo šetřit, tak tenhle vlak šel mezi prvními. Proč by mělo MD platit takto okrajový vlak v klasické soupravě, kterou pak pojede pár lidí? Ať si tohle spojení zařídí kraje, pokud po něm touží. Prodloužení vlaku 7332 do Chebu se přímo nabízí, pak můžeš vyrazit z Prahy dokonce až po 21. hodině, ale musel by své peníze vytáhnou především karlovarský kraj a něco i plzeňský.
Čtvrtek, 15. června 2017 - 21:09:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1973
Registrován: 3-2006
Ad SŽ: Díky za doplnění informací.[vypravci]
Malý_fotograf
Pátek, 16. června 2017 - 10:13:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6275
Registrován: 5-2002
Když už je tady taková halda připomínek zejména k nové 170, chci se zeptat, kdo z vás už tu svojí poslal Ropidu, Povedu, nebo ministerstvu?

Pokud tak budete činit, pamatujte, že pokud si vymyslíte, co všechno by šlo a budete se snažit protlačit nové vlaky, máte naději na úspěch blízkou nule.
Pokud odůvodníte dostatečně závažně zhoršení jednoho vybraného nového problému, navrhnete řešení, které nebude obsahovat příliš nesystémových výmyslů, máte naději na úspěch vyšší.

Co jsem tak vyčetl, asi nejpalčivější rozdíl oproti současnému stavu je absence zastavování posledního Ex (z Plzně ve 21) směrem do Prahy v Rokycanech a Hořovicích. Vemte si za svůj tenhle jeden problém, nevymejšlejte kolem co by ještě šlo a nešlo kromě toho. Soustřeďte se na jednu věc, napište na Poved, Ropid a MD dostatečně zdůvodněnej a uctivej mail. Ideálně každému koordinátorovi jinej s komentářem proč právě on by měl podporovat tu vaší myšlenku. (Ropid totiž si nebudou Rokycany zajímat, stejně tak Poved Hořovice.) Takovým postupem pak šance na úspěch zvýšíte. Šotoušováním na k-reportu, nebo psaním mailů koordinátorům ve stylu - vy jste blbí, já jsem šotouš a všechno vím lépe - nic nedosáhnete. Akorát se utvrdíte ve svém fundamentu, jak jsou všichni zlí, proti vám a celý systém je špatně. (Btw takhle se utvrzují ve svém fundamentu třeba i islámští teroristi, zajímavé, že?)
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Jirka67
Pátek, 16. června 2017 - 10:59:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 136
Registrován: 7-2011
Jak jsem se tu zmiňoval výše, na Ministerstvo jsem psal, uctivě odpověděli, že nic nejde. Zaměřil jsem se na to, co mě a moji rodinu trápí nejvíce: Chybějcí spojení z Rokycan do Prahy 9:30 a 11:30 (často jezdím do Prahy mezi 9-12h a ze tří možností rychlíků mi zbude jen jedna). Nejhorší ale je chybějící R z Prahy 20:01 anebo alespoň zastavení Ex 19:31 a 20:31 v Rokycanech. Jak říkám, vše z pohledu naší rodiny. Psal jsem i konkrétní důvod: Přípoj EC od Děčína s příjezdem cca 19:25 (2-3x do měsíce využívá přítelkyně) - nyní čekací doba cca 45 min, od příštího roku 95 min :-( anebo jet Ex 19:31 (přestup jen tak tak) do Plzně a z Plzně Os do Rokycan ... brrrr.
Od známého vím, že asi město Rokycany a POVED, snad i na Ministerstvo psali. Mně tedy z MD odpověděli - slušně, jasně, ale s divnými důvody zejména ohledně nemožnosti zastavení Ex 20:31 z Prahy (sice není vázán na žádné přípoje v Plzni, těch pár minut při zastavení by nikoho nezabilo, ale bylo by to neefektivní a neudržitelné, když potom jede R 21:01 ....)