Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) » Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 01. 11. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 01. 11. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 18. října 2017 - 23:54:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 194
Registrován: 9-2015
>> JNi: komfort našich drah marně hledám jinde. Nové vlaky s gratis Wi-Fi, fungujícími palubními portály

Za trest jezdit nedělní večerní 230-kou nebo 070-kou do zblbnutí, samozřejmě jako stojící na narvané chodbičce.
PS: Stejně se všem těm cestujícím divím, že při tomhle komfortu vydrží. Ale ony už se jich ČD nějak zbaví..
Čtvrtek, 19. října 2017 - 00:21:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 68
Registrován: 7-2017
Mirek, nebude linku do Rumunska zabezpečovať len nejaký spolupracujúci dopravca? Istý čas RJ predával aj lístky napríklad k Plitvickyn jazerám, ale tiez tam platili iné podmienky a bolo uvedené, že operujúci dopravca nie je SA.
K JNi nemá zmysel sa vyjadrovať, prečo by mal človek platiť nereálne cestovné za vlak, ktorý je dotovaný v celej trase mimo tej čiary? Buď nech je konkurencia a všade trhová cena alebo nech je všade použitá normálna cena, ale nie že tu použijem takúto cenu a inde si ju nadstrelim, lebo človek ide cez čiaru. Šikovnejší právnik by z CD vysúdil za takúto praktiku milióny
JNi
Čtvrtek, 19. října 2017 - 22:37:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 7-2017
Mirek Zv.: Pojištění nakupuji v pekárně nebo na katastrálním úřadě. Nezbývá mi než se řídit tímto Werichovým citátem: http://www.toxicards.cz/pokud-se-hadas-s-blbcem-dele-jak-pul-minu ty-uz-se-hadaji-dva-blbci-k1591 . Přesto by mě ale zajímalo, do jaké "kategorie" že jste mě to zařadil a poslal za trest někam přeplněným vlakem. To bych si rád nechal vysvětlit. A hlavně za co. [uhoh] Doufám ale, že i přesto pro mě platí místenka zdarma a kontrola obsazenosti spoje.

Velky sef: Kolik je podle Vás nereálné jízdné, normální cena, tržní cena, nadstřelená cena, výše dotace a její účel? S čím to porovnáváte - s náklady nebo se svým pohledem na věc? Když stát určitou výši nákladů uhradí, je to pro Vás znamení, že byste měl jezdit levně?
K té konkurenci - podívejme se například na liberalizaci letecké dopravy a její výsledky na kvalitu a cenu cestování jako srovnání po 30 letech od uvolnění trhu.
Čtvrtek, 19. října 2017 - 22:50:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 8-2017
Jistě má nějaký (třeba jen experimentální) důvod, proč zde placené storno uplatňuje.

Asi stejný, jako třeba u Londýna a jiných destinací. [wink]
Čtvrtek, 19. října 2017 - 23:38:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 10-2017
Děkuji moc za odpovědi ohledně cesty do Maďarska.
Pátek, 20. října 2017 - 00:18:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2127
Registrován: 6-2007
Mirek_Zv.:
">> Oto / revenue management
a přesně toto by mě u Jančury a linky do Timisoary zajímalo. Jistě má nějaký (třeba jen experimentální) důvod, proč zde placené storno uplatňuje. Ale jaký?"

Autobusy sice moc nesleduju, ale myslím, že u zahraničních linek neměl Jančura nikdy stejně flexibilní podmínky jako u vnitrostátních (vracení jízdenky 15 minut před odjezdem). To se pak už určitě neprodá a vézt prázdné sedadlo tak daleko už se asi moc nevyplácí.
Pátek, 20. října 2017 - 00:26:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2128
Registrován: 6-2007
Mirek_Zv.:
"Heleme, 5000. A já se skoro styděl nabízet řešení přes Košice za 3000, přišlo mi to jako moc peněz. No, my nezaváhali vloni, když Jančura lehátka do Košic zaváděl, a pořídili to ve dvou za 2000.
Fakt je, že 3000 oproti VJE není o tolik navíc (+400?). A časově to asi taky o tolik horší nebude než přes Budapešť. Poležení na lehátku možná i ve vhodnější době než v Metropolu."

Pokud si Vabre chtěl koupit v eShopu (u Maďarska nevratnou) VJE, tak předpokládám, že chtěl tu za 915 Kč (častěji spíš 1208 Kč). A to je celkem za 3660 Kč (resp. 4832 Kč).

Řešení se slovenskými a maďarskými regionálními busy a přecházení hranic 4 km pěšky je sice originální, ale myslím, že většina lidí si těch pár stovek raději připlatí. Pokud by chtěli šetřit za každou cenu, tak přece nepojedou lehátkovým vlakem.

Elegantní by cesta přes Košice mohla být, leda pokud by EC Košice>Budapest v Košicích neujíždělo tomu Regiojetu o 12 minut. A i tak by to bylo více přestupů, než přes Budapešť, odkud jezdí rychlíky do Egeru bez přestupu.
Pátek, 20. října 2017 - 14:03:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 195
Registrován: 9-2015
>> Oto

Ono to není zas tak špatné. Pěšky 4 km z Milhostě do Hidásnemeti se týkají jen cesty tam, a nemusí tam být, když by se člověk spokojil se zpožděním 2h a prohlédl si ranní Košice.
Ale když se zvolí cesta pěšky, je to příjemný vstup do Maďarska, v Tornyosnemeti lze pokecat o životě v Maďarsku, protože tam žijí skoro samí Slováci, je to prý nejvýhodnější satelitní bydlení pro Slováky z Košic. A pak při odbočení k nádraží Hidasnemeti je velmi milá hospůdka - třeba na první dvojku vína za 15 Kč [happy]

Jinak jsem e-shop do Egeru zkoušel a dává mi (nevratná VJE z Litoměřic pro 2 koncem listopadu) cca 770,- na osobu, takže asi 3100,- celá cesta.

Sleduju to tak podrobně, protože už se zas těším na nějakou lázeňskou vyjížďku. A nebude-li to osvědčený Lipót nebo k prozkoumání Ostřihom/Štúrovo, mohl bych ten východ zase znova zkusit..
Pátek, 20. října 2017 - 14:14:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 196
Registrován: 9-2015
>> Oto, Velký Šéf, Fachidiot

Nojo, jsem nějak nezaregistroval, že je to všude, asi jen s výjimkou Slovenska. Dokonce i Budapešť má storno 10%.
U toho Aradu mě taky právě napadnul spolupracující dopravce a umím si to při současné prodělečnosti představit, že by se někdy v Pešti (nebo teď Budíně? nebo to pletu?) přesedalo do mikrobusu.
Pátek, 20. října 2017 - 16:05:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 197
Registrován: 9-2015
>> JNi: to bych si rád nechal vysvětlit

Vždyť Vaši citaci máte napsanou nad tím: "komfort našich drah marně hledám jinde".
Tož já jako trest navhuji, abyste nějakou dobu jezdil na stojáka na narvané chodbičce na 070 nebo 230.
Že byste si pak třeba líp promyslel, co píšete.
I když .. já jako skromný člověk jsem s železnicí v ČR taky docela spokojen (u všech dopravců).

Jinak díky za další střípek informace: "v pekárně to nebude". Napište ještě 10 delších příspěvků a možná se vám povede vysvětlit, jak lépe používat nevratné jízdenky. Ale obávám se, že až se uvolíte to moudro pustit, tak z Vás nakonec vypadne, že to není předvolba v e-shopu, ale že mě skutečně posíláte do pojišťovny uzavřít za 15 Kč pojištění cesty. Pokud opravdu, tak jste větší pako, než jsem si myslel.
JNi
Pátek, 20. října 2017 - 19:11:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23
Registrován: 7-2017
Mirek Zv.: Já Vám nerozumím, člověče a nevím pořád, kde žijete. Vzdávám snahu Vám nějak poradit.

Po trati Praha-Turnov, nebo Kolín-Havlíčkův Brod jsem jel v poslední době několikrát a nemám zkušenost, která by mě za má slova trestala. Ve stoje jezdím minimálně hodinu denně - v rychlíku, Elefantu, žabotlamu, tramvaji, metru, autobusu, chodím i pěšky, stojím občas v dopravní zácpě, stojím u pokladen v obchodě, v přeplněném terminálu čekám na odbavení i na bezpečnostní kontrolu. Proč bych měl zanevřít zrovna na naše dráhy, zvlášť když mi nabízejí místenku zdarma a snaží se podobným situacím při mém racionálním uvažování předejít.

Ani deseti dlouhými příspěvky Vám nemohu vysvětlit, co s nevratnou jízdenkou. Pokud je nevratná, je prostě nevratná. Lépe použít jí můžete snad jen při oné činnosti, ale musíte si jí nejdříve vytisknout. [biggrin]

Já když jedu do zahraničí, vždy uzavírám cestovní pojištění a nepotřebuji, aby to bylo přímo v eshopu dopravce, kde je to často kvůli zprostředkování předražené. Možná jsem pako, ale nevím jak bych se pojmenoval, kdybych to neudělal a kvůli pár korunám vše hodil do koše a vyléval si zlost na diskuzním fóru.
Sobota, 21. října 2017 - 21:00:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 166
Registrován: 12-2009
Mám dotaz, jak postupovat, když jsem si koupil v eschopu superakcni jizdenku vnitrostatni Pardubice - Praha (povinny vlak EC112). A ten vlak EC112 má dnes psáno 200min zpoždění, měl jet 20:37. Mohu jet vlakem EC272, jede v 21:10? Nebo musím čekat na ten zpožděný povinný vlak, až někdy přijede?

Zná li někdo odpověď, poraďte.
Zajímá mne to i pro příště. Díky.
Babilon
Sobota, 21. října 2017 - 21:45:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3636
Registrován: 12-2007
Superakční jízdenka platí i v jiném vlaku (s příslušným doplatkem do odpovídajícího jízdného), takže bych zkusil tem druhý vlak a doufal, že průvodčí nebude na doplatku trvat.
Sobota, 21. října 2017 - 22:04:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2129
Registrován: 6-2007
tak z Vás nakonec vypadne, že to není předvolba v e-shopu, ale že mě skutečně posíláte do pojišťovny uzavřít za 15 Kč pojištění cesty.

A jak by to jinak mělo být? Vy se chcete pojistit proti nemoci dětí. Tj. chcete cestu zrušit z nějakého prokazatelného důvodu, nikoliv "jen tak". I když někteří dopravci (hlavně letečtí) vám umožnují i takový příplatek na kliknutí v eShopu, tak je to vždycky ve spolupráci s nějakou pojišťovnou. Protože vy tu lékařskou zprávu a i ostatní doklady kolik vás to storno stálo, pak musíte na tu pojišťovnu poslat nebo donést a řešit to. A oni to budou zpracovávat. A to se dopravci dělat nechce, není na to specializován.

Jinak co jsem našel, tak např. Kooperativa za to chce 3%, takže při ceně včasných jízdenek 5000 Kč, by to vyšlo na 150 Kč (coby příplatek k pojištění léčebných výloh). To vypadá na první pohled výhodně (v té variantě se CityStarem by vás storno stálo 500 Kč), ale nevím, jaké doklady by jim stačily pro vyřešení té pojistné události - ČD vám asi nevystaví jasné potvrzení jako nějaká cestovka, že vás storno té jízdenky stálo tolik a tolik, když je nestornovatelná, musel byste tam úředníkovi vysvětlovat tarif ČD.
Sobota, 21. října 2017 - 22:08:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 159
Registrován: 7-2017
Oto: Při nákupu, respektive stornu v eShopu, doklad přijde. [happy]
Pondělí, 23. října 2017 - 08:43:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1316
Registrován: 5-2010
Havířov-Szczecin od 638 Kč.
Škoda jen, že trasování té jízdenky je přes Wroclaw, takže ve výsledku to nabízí cestu s přestupem v Poznani s rezervou 5 minut. Když si pak koupím při rezervaci místenku do vlaku z Poznaně a bude zpoždění, je mi ona místenka k ničemu a do dalšího vlaku si asi místo neseženu, protože v době vánočních svátků budou asi vlaky dost plné. Naštěstí jde přetrasovat jízdenku na spojení přes Varšavu, tím pádem jeden přestup s dostatečnou rezervou. Trochu dražší, ale stále cenově přijatelné. Díky za tip! ČD tuto novinku jinak na produktové stránce moc nepromují.
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Pondělí, 23. října 2017 - 11:24:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 199
Registrován: 9-2015
>> JNi .. cestující by to zneužili (Bez určení jména na jízdence by vznikl černý trh s jízdenkami)

Na počest skvělých názorů pana JNi jsem zprovoznil malou prodejnu KMB na adrese zitranavylet.cz.

Samozřejmě je to jen symbolický počin vzhledem k návštěvnosti té (spíše zkušební) stránky, ale mohu slíbit, že aspoň jedna KMB (k přebrání v Praze) tam vždy bude.
A třeba mi tam přece ještě někdo nějakou obětavě připíše...?
Pondělí, 23. října 2017 - 18:30:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 593
Registrován: 1-2013
...v Tornyosnemeti lze pokecat o životě v Maďarsku, protože tam žijí skoro samí Slováci, je to prý nejvýhodnější satelitní bydlení pro Slováky z Košic

S tímto souhlasím,
v Rajce taky žije spousta Bratislaváků, jsou tam údajně podstatně nižší životní náklady oproti Bratislavě.
JNi
Pondělí, 23. října 2017 - 23:04:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 7-2017
Mirek Zv. Nepsal jsem, že by toho cestující zneužili. Právě naopak.

1,10 Kč za kilometr? Minulý víkend jsem jel za čtvrtinovou cenu a díky věrnostním bodům první třídou. Moc tomu zase nerozumím, co to má na mou počest znamenat. [coze]

(Příspěvek byl editován uživatelem JNi.)
Úterý, 24. října 2017 - 14:17:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1318
Registrován: 5-2010
Dle FB Českých drah příští aktualizace aplikace Můj vlak umožní koupit jízdenku až do odjezdu konkrétního vlaku.
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Úterý, 24. října 2017 - 16:38:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 200
Registrován: 9-2015
Co vlastně znamená ta reklama ČD třeba na IDOSu Praha-Brno od 159,-?
Proklik z ní vede do e-shopu, a v něm všechny jízdenky začínají na 219,-.
To už je docela drsná klamavá reklama, ne? A nebo co přehlížím?

PS: vlastně sorry, na 199,- - to kdybych chtěl jet do Brna koncem roku.


(Příspěvek byl editován uživatelem Mirek_Zv..)
Úterý, 24. října 2017 - 16:45:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 201
Registrován: 9-2015
>> Minulý víkend jsem jel za čtvrtinovou cenu

Neriskujte, až vás chytí revizor, bude to průšvih.
Úterý, 24. října 2017 - 16:47:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2130
Registrován: 6-2007
159 Kč je nejnižší možná cena Včasné jízdenky s IN25.
Našel jsem ji například 6.12. ve směru z Brna do Prahy.

U DB jsou ceny jako přes celé Německo za 29 EUR ještě vzácnější.
A když se podívám na leteckou linku Praha-Bologna, tak nejnižsí cena (259 Kč) tam je během roku pouze jeden den ...

(Příspěvek byl editován uživatelem oto.)
Babilon
Středa, 25. října 2017 - 22:12:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3639
Registrován: 12-2007
Mám jízdenku z eshopu a chci vyměnit místenku za jinou na pozdější vlak. Jak to udělám?
Středa, 25. října 2017 - 22:24:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 174
Registrován: 7-2017
Babilon: Eshop -> vracení/výměna jízdenky -> vrátit/změnit -> vyměnit místenku.
Středa, 25. října 2017 - 22:50:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2131
Registrován: 6-2007
Dávám k dispozici 2 kódy na 25% slevu na Skupinovou víkendovou jízdenku region, platné do 31.10.2017:
BTZY-E6U5-S25S
5THC-S9CW-7L45
Babilon
Středa, 25. října 2017 - 23:01:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3640
Registrován: 12-2007
Tak jsem to nakonec po asi 25 minutách zvládl sám. Protože jsem v původním spojení místenku neměl, tak jsem ji musel nejdřív stornovat (to jsem zvládl přes Moje jízdenky -> Zopakovat nákup[rofl]), koupit znova i s místenkou, a pak tu místenku vyměnit (opět přes Zopakovat nákup).

Intuice ovládání tady fakt dostává na [zadnice] naprosto šíleným způsobem.
Babilon
Středa, 25. října 2017 - 23:04:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3641
Registrován: 12-2007
Tantin27: Díky za mírnou zkratku přes volbu "Eshop" (místo "Zopakovat nákup").
Středa, 25. října 2017 - 23:16:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 177
Registrován: 7-2017
Babilon: Není zač. Ta intuivita by sice asi mohla být lepší, ale nedělá mi to nějaký zásadní problém. Asi jsem divný. [uhoh]
Středa, 25. října 2017 - 23:53:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2132
Registrován: 6-2007
Babilon:
"Protože jsem v původním spojení místenku neměl, tak jsem ji musel nejdřív stornovat (to jsem zvládl přes Moje jízdenky -> Zopakovat nákup[rofl]), koupit znova i s místenkou, a pak tu místenku vyměnit (opět přes Zopakovat nákup)."

To nechápu. Když už jste to měl jednou stornované, proč jste to podruhé rovnou nekoupil na správný vlak?
Babilon
Čtvrtek, 26. října 2017 - 09:09:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3642
Registrován: 12-2007
Když už jste to měl jednou stornované, proč jste to podruhé rovnou nekoupil na správný vlak?
Protože jsem chtěl jízdenku platnou celý den, ale místenku na nejpravděpodobnější vlak. A hlavně jsem si chtěl vyzkoušet, jak to funguje. (Takže jsem mimo jiné zjistil, že nemohu dostat místenku na pozdější vlak, pokud jsem ji neměl na tom dřívějším. A že ta výměna je docela opruz.)
Čtvrtek, 26. října 2017 - 10:39:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1319
Registrován: 5-2010
A že ta výměna je docela opruz.
Mně to teda nepřišlo zas tak opruzující. V září jsem měnil místenku na vlak kamarádovi z Prahy do Brna, chtěl jet pozdějším railjetem do Brna. Tak jsem mu to vyměnil online přes mobilní stránky ČD (tehdy ještě Můj vlak toto neuměl). Pohoda, šlo to snadno. Vlastně je to možná i jednodušší než u Jančury.
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Čtvrtek, 26. října 2017 - 10:45:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2133
Registrován: 6-2007
Já vidím jako výhodu, že výměnou místenky (předpokládám) neztratíte tu cenu včasné jízdenky, za kterou jste to koupil. U Jančury musíte tu druhou koupit za cenu platnou v době výměny.

Uvidíme, zda (ve spojení s možností změnit i jméno) nedojde k tomu, že se bude s těma jízdenkama obchodovat. Ale rozdíly v cenách akčních a neakčních vnitrostátních jízdenek jsou narozdíl od mezinárodních malé, takže se to třeba ani nevyplatí.

(Příspěvek byl editován uživatelem oto.)
Babilon
Čtvrtek, 26. října 2017 - 11:41:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3643
Registrován: 12-2007
Mně to teda nepřišlo zas tak opruzující.
Protože jste prováděl jenom ten poslední krok - výměnu místenky.

Já jsem: vyhledal spojení; vložil jízdenku do košíku; zjistil, že v této fázi s místenkou nepohnu; zaplatil; zjistil, že jízdenku bez místenky nevyměním; stornoval jízdenku; kdybych neměl dostatek peněz na kreditu, čekal bych na vyřízení storna několik minut; koupil jízdenku znovu, tentokrát s místenkou na vlak, kterým nepojedu; zaplatil; vyměnil místenku. Celkem přes půl hodiny.

Ano, příště budu zkušenější a rychlejší a některé kroky přeskočím, nicméně koupě jízdenky s jinou platností než místenka bude opruz i nadále. Navíc dobrý systém by měl fungovat intuitivně hned napoprvé, takže tím eshop ČD rozhodně není.
Čtvrtek, 26. října 2017 - 20:53:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 7-2017
Období slev nekončí, po O2 Extra východách přebírá v listopadu štafetu Svět odměn ČSOB:
viz dnes zveřejněný PTV č. 21
50% na SVJ je dokonce pro většinu cestujících výhodnější, než kdysi bývala legendární lidlenka.
Nesni
Čtvrtek, 26. října 2017 - 22:37:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1578
Registrován: 6-2014
Zjistil jsem nepříjemnou věc, že Celodenní jízdenka z e-shopu neplatí celý den, ale až od okamžiku odjezdu prvního vlaku. Problém je, že ještě neznám nástupní stanici, respektive buď pojedu rychlíkem z výchozí stanice nebo až z druhé stanice, do které dojedu osobákem po stejné trati ze zastávky, kde rychlík nezastavuje. Nevím ale, jak to vnutit e-shopu. Můžu pochopitelně dát odjezd dřívějším rychlíkem, jenže pak zůstanu bez místenky.
George_couser
Čtvrtek, 26. října 2017 - 22:41:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4670
Registrován: 9-2006
Nesni - celodenní jízdenka platí celý den. [wink] Je ale třeba rozlišovat v e-shopu dva případy:

- Koupíš si rovnou celodenní jízdenku mimo vyhledávač spojení, tak platí od půlnoci do půlnoci
- Vyhledáš si spojení v e-shopu a on ti nabídne, že pro danou trasu je nejvýhodnější celodenní jízdenka. V takovém případě platí jízdenka až od času vybraného spoje, aby sis mohl jízdenku stornovat v 15 minutovém limitu.
Nesni
Čtvrtek, 26. října 2017 - 22:47:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1579
Registrován: 6-2014
George_couser:
aby sis mohl jízdenku stornovat v 15 minutovém limitu
V podmínkách je u jízdenky ale napsáno, že bez poplatku to lze jen do půlnoci. O stornu v období od půlnoci do 15 minut před odjezdem se tam neuvádějí žádné informace.
George_couser
Čtvrtek, 26. října 2017 - 22:57:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4671
Registrován: 9-2006
SPPO:

271. 1. Při vrácení dokladů dle tohoto článku činí srážka:

I. při nákupu u pokladní přepážky, z jízdenkového automatu, u
pověřeného zaměstnance ČD ve vlaku:
a) 0 % do 23:59 hodin dne, který předchází prvnímu dni platnosti,
b) 0 % při vrácení dokladu do 15 minut od zakoupení ve stanici, kde byl
doklad zakoupen,
c) 100 Kč v ostatních případech;

II. při nákupu v e-shop ČD:
a) mimo vyhledávač spojení 0 % do 23:59 hodin dne, který předchází
prvnímu dni platnosti,
b) přes vyhledávač spojení 0 % do 15 minut před začátkem platnosti
dokladu,
c) 100 % v ostatních případech.
Nesni
Čtvrtek, 26. října 2017 - 23:04:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1580
Registrován: 6-2014
George_couser:
Díky. Budu tedy muset uměle prodloužit trasu, aby mi ji vyhledávač sám nabídnul.
George_couser
Čtvrtek, 26. října 2017 - 23:10:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4672
Registrován: 9-2006
Teď jsem trochu zmaten. Psal jsi:

Zjistil jsem nepříjemnou věc, že Celodenní jízdenka z e-shopu neplatí celý den

Tak jsem myslel, že chceš tu celodenní platnost. Pokud ano, pak stačí koupit tady mimo vyhledávač spojení.
Nesni
Čtvrtek, 26. října 2017 - 23:15:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1581
Registrován: 6-2014
chceš tu celodenní platnost
To ano, ale chtěl bych taky místenky a ty jdou jen přes vyhledávač.
George_couser
Čtvrtek, 26. října 2017 - 23:19:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4673
Registrován: 9-2006
Jo, aha. Tím se to vysvětluje. :-)
Babilon
Čtvrtek, 26. října 2017 - 23:36:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3644
Registrován: 12-2007
Vyhledáš si spojení v e-shopu a on ti nabídne, že pro danou trasu je nejvýhodnější celodenní jízdenka. V takovém případě platí jízdenka až od času vybraného spoje, aby sis mohl jízdenku stornovat v 15 minutovém limitu.

Druh dokladu se dá změnit, takže ta celodenní nemusí být nutně nejvýhodnější. V podmínkách dokladu to ale píše podivnosti - platí od vybraného vlaku, ale storno jen do 23:59 předchozího dne.
Pátek, 27. října 2017 - 17:33:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 10-2017
Ahoj mám dotaz pokud stornuju Supeakční jízdenku s předstihem vrátí se mi zaplacená částka na ČD kredit na další použití?
Neděle, 29. října 2017 - 17:05:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 7-2017
Když se Celodenní jízdenka / Skupinová víkendová jízdenka koupí bez naplánování trasy (ne každý potřebuje získat místenku) přímo ze stránky časových jízdenek, jak to vlastně bude s body, pokud cestující využije některý z bonusových vlaků na trase Praha-Ostrava? Připíše se mu dvojnásobný počet bodů, jako tomu bylo např. u Jízdenky na léto, nebo je dvojnásobný počet bodů možné získat pouze při naplánování cesty s bonusovým vlakem? Má někdo zkušenost?
Babilon
Neděle, 29. října 2017 - 17:37:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3651
Registrován: 12-2007
Osobní zkušenost nemám, ale zaznělo tu, že bonusové body se u síťových jízdenek přidělují stejně jako u Jízdenky na léto.
Pondělí, 30. října 2017 - 19:42:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1108
Registrován: 11-2005
Když teď dočasně bydlím v Německu, napadlo mě nějak využít disproporce mezi cenami německých vnitrostátních jízdenek (i včasných Sparpreis) a českých VJE. Co si myslíte o následujících praktikách, jak ušetřit za jízdné z bodu A do bodu B, oba se nacházejí v Německu ?

VJE Praha -> A -> B. Myslím že využít ji jen pro jízdu A -> B je nelegální, protože cestující nepoužil povinný přeshraniční vlak (nebo i z jiného důvodu?). Myslím ale, že při kontrole jízdních dokladů není toto možné nijak zjistit, alespoň pokud uvedené spojení obsahuje přestup v A (nebo je?).

VJE A -> B -> Praha. Je zjevně úplně legální jet jen A -> B (nebo ne?).
Garfield
Pondělí, 30. října 2017 - 21:36:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12432
Registrován: 10-2004
Počet levných SONE+ (slevový kód ČSOB) je nějak limitovaný? Že mi nejde koupit na nejbližší víkend, ale až na ten další.

(edit)
Beru zpět, jsem debil, musím ještě 2 dny počkat. [kladivo]

(Příspěvek byl editován uživatelem garfield.)
Babilon
Pondělí, 30. října 2017 - 21:40:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3654
Registrován: 12-2007
Na ten další víkend to opravdu jde? Protože prodej má být zahájen až od středy 1.11.
Nesni
Úterý, 31. října 2017 - 20:20:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1587
Registrován: 6-2014
A -> B -> Praha. Je zjevně úplně legální jet jen A -> B (nebo ne?)
Mohu napsat akorát svůj názor. Myslím, že stále platí povinnost použít přeshraniční vlak z B do Prahy, aby VJE platila v celé trase z A přes B do Prahy. Jízdenky jsou na jméno, a proto ČD zjistí, že tuto podmínku porušujete (u vaší osoby nebudou žádné načtené jízdenky průvodčími ČD). Netroufám si odhadnout, jestli to ČD budou nějak řešit, těžko vám totiž dokážou, že jste v přeshraničním vlaku neseděl.
Úterý, 31. října 2017 - 20:28:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2134
Registrován: 6-2007
Nelze nijak dokázat, že jste v tom vlaku nebyl (narozdíl u letadel, kde je check-in povinný, tam si dovolit mohou při nenastoupení jednoho úseku zrušit celý zbytek letenky).

Ani to nebude nápadné, protože nějaký počet nezkontrolovaných eTiketů tam vždycky bude. Lidi co nakonec nejeli, ale jízdenku nevrátili, lidi co zrovna byli na WC, lidi, u kterých si průvodčí nebyl jist, že už je nekontroloval nebo které nestihnul zkontrolovat ...
JNi
Středa, 01. listopadu 2017 - 07:44:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26
Registrován: 7-2017
Zdravim, nevite kdy se uvolni prodej jizdenek pro novy jizdni rad?
Garfield
Středa, 01. listopadu 2017 - 08:48:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12434
Registrován: 10-2004
Ceny jízdenek Praha – Bratislava padly na nové dno. ČD zlevnily na 239 korun

„Tím, jak pomalu posiluje koruna, lze očekávat i další zlevnění mezistátních jízdenek,“ řekl mluvčí Českých drah. [biggrin]
George_couser
Středa, 01. listopadu 2017 - 12:47:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4674
Registrován: 9-2006
JNi - už jsou v prodeji. Btw kdo si všimne jedné malé změny v eshopu. [wink]
Středa, 01. listopadu 2017 - 13:53:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 195
Registrován: 7-2017
George: Že nejdou koupit VJČ?
Středa, 01. listopadu 2017 - 15:47:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 9-2017
Něco se chystá.

Na přímou otázku, zda od nového jízdního řádu či od 1. ledna zdraží jízdné (kvůli zvyšování mezd i rostoucí inflaci) nebo naopak na některých tratích zvýší slevy kvůli nové autobusové konkurenci, zástupci Českých drah neodpověděli. "O tarifních změnách v souvislosti s novým jízdním řádem budeme informovat teprve v příštích dnech, nejpravděpodobněji v příštím týdnu, zhruba měsíc dopředu," uvedl mluvčí drah Petr Šťáhlavský. Připomněl, že stávající tarif platí až do 9. prosince 2017, a to včetně předprodeje 60 dní. "Za stávající ceny tedy lze díky předprodeji cestovat i na začátku února," dodává.

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/novy-jizdni-rad-zeleznicni-v lak-2018/r~ba51ba9abef111e7b8900025900fea04
Středa, 01. listopadu 2017 - 17:42:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 199
Registrován: 7-2017
Nejde plně kupovat v předprodeji na nový GVD, neboť VJČ koupit nejdou. [sad]
Středa, 01. listopadu 2017 - 17:46:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 9-2017
Pendolino bude mezi Prahou a Chebem nově jezdit jen jako IC. Bez povinné místenky, tedy bez vyšší ceny. Současně ale bez vody a novin ve druhé třídě. V první třídě zůstanou voda a noviny, nebudou káva, sekt, snack.
George_couser
Středa, 01. listopadu 2017 - 21:23:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4675
Registrován: 9-2006
Že nejdou koupit VJČ?

Ne, mám na mysli něco jiného. [wink]