Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) » Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 18. 08. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 18. 08. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 09. srpna 2017 - 09:05:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2296
Registrován: 7-2012
To není tak jednoduché! V Německu je spoustu soukromníků na které FIPka neplatí. V Čechách jsou slušní a většinou člověka Leo nebo Jančura upozorní už na peronu, aby do nich nelez. Obávám se, že mi kozatá průvodčí s úsměvem vláká do - Vlaku Berlin - Kostryn kde si mne keš vychutná na jízdném.
Pružinskij
Středa, 09. srpna 2017 - 14:10:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1781
Registrován: 4-2015
MŠ: Platí tam BrandenburgTicket a například Včasná jízdenka ČD. Já použil VJE ČD zpět do ČR a bez problémů.
West code was broken.

Středa, 09. srpna 2017 - 15:50:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2081
Registrován: 9-2003
PUW: Ty kdybys měl za vlak zaplatit, tak bys to asi nerozchodil, co? Stejně žádný přímý vlak Berlin - Kostrzyn nejezdí. Jeď EC s poctivými nárosními dopravci, co uznávají FIP-ku, do Rzepina a těch pár zlotůwek do Kotrzyna si pak zaplať u té kozaté průvodčí na TLK.
ANNUAL TRANSYLVANIAN CONVENTION
Mladějov
Středa, 09. srpna 2017 - 16:39:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10669
Registrován: 3-2007
>Obávám se, že mi kozatá průvodčí s úsměvem vláká do - Vlaku Berlin - Kostryn kde si mne keš vychutná na jízdném.

A vy opravdu nejste schopen se naučit německy alespoň tu jednu větu "Mohu jet s vámi na tuto jízdenku bez příplatku" ? Či "Platí mi u vás tato jízdenka" a té vyvinuté průvodčí jí u vlaku položit ?

Já teda nevím, ale nad rozhledem některých lidí tady (i v jiné diskusi, zrovna něco o hegemonii zlých USA v souvislostí s okupací Ruskem se baví R 2005) opravdu koukám.

Já i v dobách předinternetových normálně koupil kolibří slovníček (jestli víte, co to je) a během těch dní ve vlaku se pár těch běžných frází naučil třeba španělsky, italsky a maďarskou větu "Prosím dvě jízdenky do Szerencze" a "Slečno, vám to sluší" umím ještě po 34 letech [biggrin]


Zase se mi vtírá to "Homolkovi na dovolené" [proud].
A pro Pružinskýho (jiná diskuse) : Se divíš, že píšu něco o ostudě ?


(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Mladějov
Středa, 09. srpna 2017 - 16:48:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10670
Registrován: 3-2007
Ty we Laminátko, to přece nejde, aby jel na německou FIPku, to je přece škoda, když má "jen" jednu do roka [biggrin]
A na ten kousek do Kostřína polskou, když má jenom dvě (nebo tři?)

Já teda nejsem žádnej tarifní znalec, ale když si nejsem jistej, jestli platí zemský tiket u toho či onoho, tak si to to prostě přečtu doma na stránkách třeba DB a když je to někde ad hoc, tak otevřu hubu a toho člověka u vlaku (průvodčího, fíry) se slušně zeptám.
Holt stará nemoderní výchova [wink].

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pružinskij
Středa, 09. srpna 2017 - 17:25:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1783
Registrován: 4-2015
Nedivím, já už se nedivím ničemu...
Hele pane Štancl, nevím všechno, ale určitě FIP neplatí na ODEGu, to vím určitě, jednou jsem normálně doplácel (po dotazu u vlaku s průkazkou na 50 %) a na ten NEB to bude na 99 % to samý. Tak jeďte jinam, v Kostrzyně sice nějakej posun je, mašinky trochu zajímavý taky, ale třeba do Štětína dojedete zadarmo v celé trase - a na tamní uzel, depa, vlečky, tramvaje, průmyslovou architekturu a další, vám určitě nebude stačit dovolená.
Pokud umíte trochu kalkulovat, tak já z e-shopu ČD vytáhl jízdenku Kietz - Berlin - Hannover - Kassel - Norimberk - Cheb za nádherných 390 Kč a to včetně ICE. Nepotřeboval jsem tak žádnou fipku, přerušil jsem si cestu na berlínské tramvaje a i v tom talentu (či co to bylo) NEBu to průvodčí normálně cvaknul.
No nic, odcházím raději na hodinu němčiny (kterou bych si vůbec platit nemusel a k ničemu krom konverzace s známýma a čtení šotoliteratury jí nepotřebuju a za peníze do vzdělání bych už objel svět desetkrát - akorát se zamyslete, že mašinky fakt nejsou všechno, zkuste spíš tu kozatou gertrůdu sbalit, nejsou všechny úplně vošklivý...).
West code was broken.

Středa, 09. srpna 2017 - 23:07:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 7-2017
Vadí něčemu, když se třeba pro trasu Praha - Kúty nebo Praha - Dresden koupím místenku jen na úsek Praha - Břeclav / Praha - Děčín? Díky za odpověď.
Nesni
Středa, 09. srpna 2017 - 23:30:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1510
Registrován: 6-2014
Vadí něčemu, když se třeba pro trasu Praha - Kúty nebo Praha - Dresden koupím místenku jen na úsek Praha - Břeclav / Praha - Děčín?
Záleží na vlaku. V povinně místenkovém vlaku to samozřejmě vadí. V ostatních vlacích to nevadí, akorát je potřeba počítat s tím, že místo může být z Břeclavi / Děčína rezervováno pro jiného cestujícího.
Středa, 09. srpna 2017 - 23:49:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3262
Registrován: 8-2010
Tatin27: Není s tím žádný problém. Dělám to tak běžně, protože nechci platit drahou mezinárodní místenku. Na 99% nikdo místenku z Břeclavi/Děčína do Vídně/Drážďan na to místo mít nebude a tak si zajistíte místo až do cílové stanice [wink]
Praha-Ruzyně, Olomouc
55p
Čtvrtek, 10. srpna 2017 - 12:56:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1757
Registrován: 6-2009
Zdravím,

nemáte nějaký tip, jak se co nejlevněji dojet Pendolinem z Popradu do Kolína? Napadá mě rozdělit jízdenku na hranicích (v Čadca Gr.). Lze to koupit v e-shopu? Ve slovenském Čadca Gr. je (ale ve druhém kroku píše, že stanice neexistuje), v českém to vypadá, že není.

Pokud by byl požadavek na využití ČD bodů, pak asi kombinace vnitro SK Poprad - Čadca, mezinárodní Čadca - Mosty u Jablunkova a vnitro ČR Mosty - Kolín?

Samozřejmě bude potřeba ještě koupit zvlášť místenky, o tom vím.
Sledovačky nasazení skoro všeho na http://sledovani.55p.cz/.

Průjezdy vlaků přes stanice na http://stanice.55p.cz/. Co to jsou stanice? Sledovačky pro konkrétní trať či spíš stanici.
Čtvrtek, 10. srpna 2017 - 13:14:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2109
Registrován: 6-2007
Normálně Včasná jízdenka v eShopu včetně místenky za 426 Kč (16 EUR).
Poud je teda ještě k dispozici, nesdělil jste nám, kdy chcete jet.
Čtvrtek, 10. srpna 2017 - 15:05:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2297
Registrován: 7-2012
Děkuji všem za info podívám se jak vypadá Včasná jízdenka ČD.
Čtvrtek, 10. srpna 2017 - 15:27:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2110
Registrován: 6-2007
Na 99% nikdo místenku z Břeclavi/Děčína do Vídně/Drážďan na to místo mít nebude a tak si zajistíte místo až do cílové stanice [wink]

Zrovna letos se nám cestou z Prahy do Budapešti stalo, že nějací spoluobčané měli místenku Břeclav-Budapest a my jsme se v Břeclavi museli přesunout do jiného vozu.
Pravděpodobně přestoupili od Ostravy.

Neprůstřelný postup, jak si zajistit místo za vnitrostátní cenu, by ale mohlo být toto:
- vybrat si místo, které nespadá pod expresní rezervace
- rezervovat krátce před koncem lhůty, kdy se přestávají tato místa prodávat (cca 2h před odjezdem z výchozí stanice vlaku)
- v session č. 1 vložit do košíku místenku za vnitrostátní úsek
- v session č. 2 (v jiném prohlížeči) vložit do košíku stejné místo na (mezinárodní) zbytek trasy
- v session č. 1 koupit tu vnitrostátní místenku
- v session č. 2 nechat tu mezinárodní místenku z košíku vyexpirovat
Sobota, 12. srpna 2017 - 14:13:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2552
Registrován: 9-2003
Mám následující dotaz. Zakoupil jsem v e-shopu ČD jízdenku Včasná Evropa ze Znojma do Budapešti a zpět. Po vytištění jsou to dva papíry A4, jeden pro cestu tam, druhý pro cestu zpět.
Podle pokynů se má vytištěná jízdenka nechat zkontrolovat a označit ješte na území ČR. Pro cestu tam je to jasné, průvodčí ve vlaku ze Znojma do Břeclavi jízdenku logicky označí. Ale co ta jízdenka pro úsek Budapešť - Znojmo. Tu si mám nechat ráno taky označit?? Logicky mi to připadá jako nesmysl, ale má-li být zas jízdenka zkontrolována v ČR ...
Z nejhoršího jsme uvnitř!
Sobota, 12. srpna 2017 - 15:22:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 7-2017
Áno, musí ju skontrolovať sprievodca, inak budete za arcizlocinca, ktorý cestuje načierno a je nutné to zdelit celému vagonu.. Bežná prax bohužiaľ, preto sú EN v strate smer Slovensko
George_couser
Sobota, 12. srpna 2017 - 15:34:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4660
Registrován: 9-2006
Jízdenky do Maďarska stačí mít od 11.6. v online podobě a nemusí se označovat na území ČR. Na webu zřejmě zůstal ještě starý text.
Sobota, 12. srpna 2017 - 15:45:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 7-2017
To ale samozrejme sprievodcovia často netušia a hrajú gestapo
Nesni
Sobota, 12. srpna 2017 - 15:56:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1515
Registrován: 6-2014
Na webu zřejmě zůstal ještě starý text.
Na webu jsou různé texty. V části o VJE Maďarsko se píše o povinnosti označení, v obecné informaci o VJE už ne. A pak taky chybí jednoznačná informace, jestli je potřeba jízdenku tisknout (byť ji netřeba označit) nebo stačí, jak vy píšete, ji mít v online podobě (asi tím myslíte v mobilu nebo notebooku).
George_couser
Sobota, 12. srpna 2017 - 16:07:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4661
Registrován: 9-2006
To ale samozrejme sprievodcovia často netušia a hrajú gestapo

Konkrétní případ?

Nesni - Maďarsko už tisknout opravdu netřeba.
Sobota, 12. srpna 2017 - 16:40:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 7-2017
Na FB ČD se na to někdo ptal, oprava neupravených textů už byla zadána. Tisknout netřeba.
Sobota, 12. srpna 2017 - 20:26:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 7-2017
Mne sa to nestalo, ale minule mi to spomínal kolega, že to bol trapas
Nemám dôvod mu neveriť, keď to platilo na Slovensko tak to bolo rovnaké, predsa keď sa predáva kontingent u spoločnosti z vychodzej stanice, človek si nemá čo kupovať lístok u druhej spoločnosti, napriek tomu, že ho majú rozdelený na polovicu.
George_couser
Neděle, 13. srpna 2017 - 00:05:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4662
Registrován: 9-2006
Mne sa to nestalo, ale minule mi to spomínal kolega, že to bol trapas

Takže JPP. Díky...
Neděle, 13. srpna 2017 - 11:33:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 320
Registrován: 3-2011
mám dotaz, příští neděli chceme jet do Norimberku vlakem ve třech, koukal jsem zpátečka z Berouna 630Kč, před pár lety jsem četl diskuzi, že jde koupit u DB nějaký bavorsko český lístek pro 5 lidí, který myslím platil z Plzně ale nevím kam až. Hledal jsem to a našel jen bavorskej a ten byl za 25EUR na člověka + 6EUR za každýho dalšího.

Teda zpět k dotazuu, jde to nějakou kombinací s německým lístkem koupit levněji?
dík

Samozřejmě v těch třech by bylo nejlevnější auto :D Ale jedeme na fotbal a chceme si dát pivo a ůbec se nikomu nechce sedět za volantem..
Neděle, 13. srpna 2017 - 18:28:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2111
Registrován: 6-2007
Bayern-Böhmen-Ticket pro 3 lidi lze koupit online za 41.2 EUR.
Není ovšem zcela jisté, že vám ho uznají na českém území v EC.

K tomu skupinovou zpáteční jízdenku Beroun<>Plzeň za 446 Kč.
Neděle, 13. srpna 2017 - 19:11:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 271
Registrován: 1-2016
Dobrý večer,
lze "koupit" "okružní" jízdenku za ČD body (2. tř. jednosměrná) z Brna přes Dvůr Králové (přes Pardubice), ze Dvora zpět na Pardubice a pak večer do Prahy a druhý den pak "úplně zpět" Praha - Brno?

Nebude s tím problém? Přerušení cesty bych měl splnit (DK a Praha), platnost by měla být do druhého dne při takové vzdálenosti?

A v eshopu mi jde zadat max. 3x "Přes" - je to sice trochu limitující, ale nějak se mi tam podařilo danou trasu naklikat, ale jel bych jinými vlaky, což u ČD by neměl být problém? Děkuji.

(Příspěvek byl editován uživatelem TN26.)
Mladějov
Neděle, 13. srpna 2017 - 19:23:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10688
Registrován: 3-2007
Není ovšem zcela jisté, že vám ho uznají na českém území v EC.
Což je ovšem pakárna maximální a rozhodně by to chtělo výjimku.
Neděle, 13. srpna 2017 - 19:27:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2112
Registrován: 6-2007
Loni jsem to chtěl vyzkoušet, ale mezi Plzní a Furth im Wald průvodčí vůbec nepřišel, takže nevím.
Nesni
Neděle, 13. srpna 2017 - 19:34:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1517
Registrován: 6-2014
Což je ovšem pakárna maximální
Zbytečně používáte silná slova. Podle nových podmínek platných od 1. 6. 2017 jsou vlaky SC a EC výslovně uvedeny jako ty, ve kterých BBT platí.
Neděle, 13. srpna 2017 - 19:40:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2113
Registrován: 6-2007
Tak koukám, že Geltungsbereich opravdu aktualizovali, ale Beförderungsbedingungen ne.

https://www.bahn.de/p/view/angebot/regio/regionale-tickets/bayern /bayern-boehmen-ticket.shtml
Neděle, 13. srpna 2017 - 21:10:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11214
Registrován: 5-2004
Okruzni jizdenka to asi nebude kdyz jedete z pernikova do dvora a zpet.

Bud to mit pres pernik na prahu a zpatacni pernik-dvur nebo ze dvora do prahy via stara paka chlumec/turnov...
Neděle, 13. srpna 2017 - 21:17:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 272
Registrován: 1-2016
Takže problém by byl ten úsek z Pardubic do DK a zpět do Pardubic? Ale když to eshop takto prodá?
Babilon
Pondělí, 14. srpna 2017 - 11:36:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3572
Registrován: 12-2007
Dobrý večer,
lze "koupit" "okružní" jízdenku za ČD body (2. tř. jednosměrná) z Brna přes Dvůr Králové (přes Pardubice), ze Dvora zpět na Pardubice a pak večer do Prahy a druhý den pak "úplně zpět" Praha - Brno?


Když se vám takové trasování povedlo zadat, tak si ji kupte.
Nechic
Pondělí, 14. srpna 2017 - 12:46:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2086
Registrován: 4-2010
Docela by mě zajímalo jak se u takové cik-cak jízdenky řeší cesta kratší trasou. Např. si dám Ostrava - Pardubice - Dvůr - Turnov - Praha - HB - Jihlava - Brno - Přerov a ze Dvora se rozhodnu jet místo na Turnov zpět do Pardubek a do Prahy a z Prahy nepojedu přes Jihlavu, ale přes Žďár apod.

jakože podle SPP to kratší je, ale jak to kdo zhodnotí, to nevím.
Pondělí, 14. srpna 2017 - 19:57:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3143
Registrován: 2-2007
Zdravím Vás všechny, v pátek pojedeme z Rijeky do Záhřebu a v sobotu budeme pokračovat EC 158 via Maribor do Vídně a dál přes Břeclav do Otrokovic. Jsme dva, jeden má RailPlus a druhý ne, povezeme kola.

Poradíte nám cenově výhodnou kombinaci jízdenek, prosím? Do Rijeky přijedeme zítra, takže budeme mít dost času vše obstarat.

(Příspěvek byl editován uživatelem pospec.)
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Pondělí, 14. srpna 2017 - 21:22:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 7-2017
Pospec - Určitě Včasná jízdenka Evropa Spitfield - Otrokovice, k tomu asi nějaký ÖBB SparPreis...?
Úterý, 15. srpna 2017 - 11:52:45  
Administrátor
Číslo příspěvku: 8566
Registrován: 6-2002
Máte někdo zkušenost s převodem aplikací mezi Inkartami? Konkrétně mě zajímá, co se stane převodem aplikace IN50 platné ještě půl roku na kartu, kde je IN25 platná ještě dva roky. Zanikne IN25 nebo budou platit souběžně (tedy IN25 po skončení platnosti IN50)? Převod je dle tarifu bezplatný. Platí nový uživatel poplatek za prokázání nároku na slevu? Díky [wink]
Pajas2
Úterý, 15. srpna 2017 - 12:24:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 790
Registrován: 10-2009
Já měl obě platné současně, IN25 a k ní i IN50.
Úterý, 15. srpna 2017 - 16:45:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 185
Registrován: 7-2015
Masinka: na INkartě bude obojí současně. Pozor, v pokladně často nevědí, že je převedení zdarma a místo Převod aplikace mezi uživateli zadávají Převedení INkarty na jiného držitele (nebo tak nějak), což je za 100 Kč. Takže trvat na tom, že je to zdarma. Dá se to udělat kolikrát chcete, takže klidně ty aplikace prohoďte (kdyby ten druhej přece jen během toho půl roku někam jel) a po skončení IN50 si nahrajte od něj zpět IN25.
Úterý, 15. srpna 2017 - 21:01:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3144
Registrován: 2-2007
Tantin27: Díky za odpověď. Na včasnou jízdenku mi aplikace Můj vlak píše, že přes hranice platí pouze v EC 102 a na ten máme ve Vídni jen 8 minut, navíc s bicykly. SparPreis bysme kupovali přes eshop OeBB?
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Středa, 16. srpna 2017 - 15:58:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3590
Registrován: 11-2009
Nechic > Docela by mě zajímalo jak se u takové cik-cak jízdenky řeší cesta kratší trasou.

To je pomerne jednoduche - dulezite je volit prujezdne body tak, aby ta zkratka byla vzdy mezi nejakymi dvemi body (nemusi jit hned po sobe) kratsi a je to. V pripade jakychkoliv pochybnosti staci ukazat ty spravne body na jizdence a je po problemu.

Konkretne kdyz jsem jezdil na globule, daval jsem si na cestu z Plzne do Ostravy trasu zhruba Plzen - Horazdovice - Klatovy - Domazlice - Tachov - Cheb - Usti - Praha - Pisek - CeBudky - Jihlava - Kolin - MlaBolka - Turnov - Pardubice - MuN - Brno - Breclav - Prerov - Olomouc - Opava - Ostrava Svinov - Studenka - Pribor - Frenstat - F-M - Ostrava hlavni ... a mohl jsem si udelat vylet prakticky kamkoliv, to skoro vsude bylo jen kratsi.

Jestli takova jizdenka jde koupit i dnes, netusim - tedy jestli jde koupit bez toho, aby na sebe vlaky navazovaly; zasadni problem totiz nastava uz pri snaze udelat si okruh kolem Plzne ve stylu Klatovy - Domazlice - MarLazne - Rakovnik - Beroun - Pribram - Strakonice - Klatovy ... vlaky na tech spojovacich tratich na sebe nenavazuji, takze to nejde projet za jeden den a nenapada me, jak to jinak koupit (pres eshop ... samosebou zustava moznost na pokladne, ale tam zas nevim, jak by se uplatnovaly body).
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Babilon
Středa, 16. srpna 2017 - 23:32:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3573
Registrován: 12-2007
Řeším problém s kolem na Slovensko.
Směrem tam se mi povedlo koupit místenku pro kolo zadáním konkrétního místa, zpátky to nefunguje, hlásí to chybu "Typu oddílu nelze vyhovět" (na místa bez kola se místenka vybrat dá). Dělám něco blbě nebo musím k pokladně?
Čtvrtek, 17. srpna 2017 - 01:17:07  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72559
Registrován: 4-2003
Nejde to ani ve starém eshopu? V novým je stále neuvěřitelný množství chyb, zrovna kolem výběru místa je jich asi nejvíc. [ko]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Čtvrtek, 17. srpna 2017 - 07:31:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1283
Registrován: 5-2010
Jak píše Martin, buď bych zkusil starý eShop nebo napsat na obálku. Já jsem nedávno upozornil na to, že nejde udělat rezervaci pro kolo do rakouských railjetů a že mají na produktové stránce chybu a ejhle, už to opravili.
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Čtvrtek, 17. srpna 2017 - 08:00:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 105
Registrován: 2-2013
A Jenda Sůra o "režijkách"....http://zdopravy.cz/stat-chce-seskrtat-a-zdrazit-rezijky-neplatily -by-mezi-prahou-a-ostravou-523/
Babilon
Čtvrtek, 17. srpna 2017 - 10:19:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3574
Registrován: 12-2007
buď bych zkusil starý eShop nebo napsat na obálku
Starý eshop používám standardně, takže jsem zkusil nový a chová se to tam stejně se stejnou hláškou. Obálce jsem psal už dříve a dostal jsem odpověď ve stylu, že je to tak správně a že to tak má být.

Teď mě ještě napadlo, že tam jezdí i Regiojet. Bratislava-Břeclav za 99 i s kolem. [biggrin] Ať si ČD trhnou, že mě to nenapadlo dřív.
Čtvrtek, 17. srpna 2017 - 22:00:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 120
Registrován: 10-2012
Zdravím,
nevíte jesltli se s jízdenkou na léto od ČD dá jet z Dečina až do Schöny a zpět?
Díky [happy]
Čtvrtek, 17. srpna 2017 - 22:45:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1284
Registrován: 5-2010
novoal: Oficiálně nedá ani v jednom směru, protože české jízdné se vás týká jen v případě, že jedete z ČR do ČR přes Německo. Ve směru tam (z Děčína) byste však teoreticky mohl vystoupit, ale může přijít kontrola na nádraží...
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Čtvrtek, 17. srpna 2017 - 22:50:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5784
Registrován: 12-2011
Kontrola na nádraží? [lol]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Jezovec
Pátek, 18. srpna 2017 - 08:29:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 146
Registrován: 1-2004
Hmmm… kupuji jako obvykle v mobilní aplikaci jízdenku Řevnice → Kladno-Ostrovec přes Prahu hln & Bubny-Vltavskou a nově si k ní nemůžu rovnou koupit i kolo protože toto nelze přepravit v tramvaji náhradní autobusové dopravy 94013 🤔 Praha-Masarykovo nádr. → Vltavská.

To že uvedený přestup předpokládá že nepojedu na Vltavskou metrem z Hlavního nádraží (pozn: i když já tedy na tom kole po vlastní ose, ale nikomu to neříkejte protože tím možná poruším tarifní podmínky) ale nejprve dojdu pěšky na Masaryčku už se tu rozebíralo… zdeůřední akurátnost a prozákaznická velkorysost dohromady nikdy nejdou.
Babilon
Pátek, 18. srpna 2017 - 08:51:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3575
Registrován: 12-2007
Jezovec: Je potřeba najít spojení, kde se přesun nestihne pod půl hodiny, např. někdy večer. Protože pokud je na přestup víc než půl hodiny, tak to nabízí pěší přesun a tramvaj to nehledá.
Jezovec
Pátek, 18. srpna 2017 - 09:05:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 147
Registrován: 1-2004
Babilon: díky. Já jsem v tom moc nešťoural, když jsem našel bez velkého štelování něco v mé trase tak jsem to prostě koupil.

Kolo jsem samozřejmě bez problému dokoupil ve vlaku a průvodčí mi řekl že lze jet i Metrem. Tak nevím.

Jinak celou situaci beru spíš pro pobavení než pohoršení.
Pátek, 18. srpna 2017 - 09:23:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1286
Registrován: 5-2010
Kamarádka začne studovat v září ve Švédsku a rád bych ji navštívil, ale nebude přímo ve Stockholmu, ale až ve Falunu, respektive bude studovat v Borlänge... rád bych se za ní vypravil vlakem...jak to udělat co nejvýhodněji? Globální InterRail a k tomu doplatky nebo spíše akční od DB a pak něco po Švédsku?
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Pátek, 18. srpna 2017 - 09:35:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 186
Registrován: 7-2015
Miropiro: já před rokem taky takhle hledal, zda by se dalo dojet za studujícím kamarádem do Umey uprostřed Švédska. Teoreticky to mělo být z Drážďan za 39E (Europa spezial), ale po dlouhém hledání se mi nejlépe povedlo najít za asi 79E a ještě myslím jen z Berlína či Hamburku. Takže jsem to vzdal. Tak uvidíte, můžete pak napsat, zda se něco povedlo najít.
Pátek, 18. srpna 2017 - 09:35:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2114
Registrován: 6-2007
Sparpreis Europa Schweden je od 59,90€ z kteréhokoliv stanice v Německu až do Falunu. Jen je třeba si s tím pohrát, protože někde se vždycky musí přespat (noční vlaky už téměř nejsou) a tu Sparpreis to na většinu defaultně nalezených spojení nenabízí.

Pátek, 18. srpna 2017 - 11:09:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1288
Registrován: 5-2010
Sparpreis Europa Schweden je od 59,90€ z kteréhokoliv stanice v Německu až do Falunu. Jen je třeba si s tím pohrát, protože někde se vždycky musí přespat (noční vlaky už téměř nejsou) a tu Sparpreis to na většinu defaultně nalezených spojení nenabízí.
Tak už jsem se na to díval a objevil jsem ty ceny taky...spojení by bylo, ale od nás z pohraničí vždy s šílenou cestou s nočním čekáním. Jako řešení asi vidím cestu vlakem od nás do Hamburgu, tam někde přespat a ráno vyrazit vlakem na Kodaň...
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Pátek, 18. srpna 2017 - 16:11:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1101
Registrován: 11-2005
PID a rychlíky.

Omlouvám se že už se to tu párkrát řešilo.

Měl jsem za to, že poslední závěr zněl, že na rameni do Kralup se smí jízdenka ČD na lítačku navázat jenom ve stanici, kde rychlík stojí (např. Podbaba), zatímco na rameni na Poděbrady klidně i v Počernicích.

Teď mě ale průvodčí upozorňoval, že tak ne, a že se smí navazovat jen v zastávkách rychlíku vždy.

Jak to tedy je? Díky!
Pajas2
Pátek, 18. srpna 2017 - 16:31:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 791
Registrován: 10-2009
Libcha: Tarif PID, hovoří jasně:

36. Ve vlacích zařazených do PID je možné na linkách uvedených v Příloze č. 12 tohoto Tarifu (rychlíky) použít jízdní doklady PID (včetně nároků na zvláštní cenu jízdného) v rámci své časové a pásmové platnosti pouze z/do stanic a zastávek, zařazených do PID, ve kterých příslušný spoj pravidelně dle jízdního řádu zastavuje, včetně navazování jízdních dokladů PID s jízdenkami železničního dopravce, které je možné také pouze z/do stanic a zastávek, zařazených do PID, ve kterých příslušný spoj pravidelně dle jízdního řádu zastavuje.
Pátek, 18. srpna 2017 - 18:13:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 388
Registrován: 12-2007
intelpetr:
"Kontrola na nádraží? [lol]"
Třeba v Anglii to není nic neobvyklého, kontroluje se jestli cestující nepřejíždějí stanice než do kterých mají zaplaceno. V Římě na letišti se po výstupu z vlaku kontroluje též, zda cestující nepřijel na černo, protože platit 8€ asi za dvě poslední zastávky mimo IDS je příliš velké pokušení a oni to dobře ví...
Jezovec:
"Kolo jsem samozřejmě bez problému dokoupil ve vlaku a průvodčí mi řekl že lze jet i Metrem. Tak nevím. "
Ve VJŘ je to přímo a tučně uvedeno, že lze jet buď metrem NR-Florenc-Vltavská nebo tramvají 14. Jelikož v metru lze kolo legálně přepravit, tak to buď někomu uniklo kdo dělal VJŘ nebo má Idos bordel v datech, že tuto možnost nebere v potaz.
Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
Nesni
Pátek, 18. srpna 2017 - 19:42:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1518
Registrován: 6-2014
je možné ... použít jízdní doklady PID ... v rámci své časové a pásmové platnosti pouze z/do stanic a zastávek ..., ve kterých příslušný spoj pravidelně dle jízdního řádu zastavuje
To je zajímavé, ale možná je potřeba to číst v kontextu s pásmovým posunem pro majitele pražské tramvajenky. Časově navazovat v Horních Počernicích patrně nejde, když není k dispozici časový údaj průjezdu, a naváže se ve Vysočanech. Ale pásmově se snad ten posun využít dá a stačí si dokoupit jen vnější pásma.
Pajas2
Pátek, 18. srpna 2017 - 19:50:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 792
Registrován: 10-2009
Ještě zajímavější je ale to pokračování:
včetně navazování jízdních dokladů PID s jízdenkami železničního dopravce, které je možné také pouze z/do stanic a zastávek, zařazených do PID, ve kterých příslušný spoj pravidelně dle jízdního řádu zastavuje.
Tím je odpověď na otázku jasná. Navazovat lze na rychlících na trati 231 pouze z/do Vysočan. Z/do HoPo pouze v osobním vlaku.