Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) » Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 08. 08. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 08. 08. 2017

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 23. července 2017 - 10:29:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 227
Registrován: 1-2016
Chtěl bych na otočku z Brna na Semmering do Rakouska, dospělý + dítě 6 let. Existuje nějaká výhodnější možnost, než včasná jízdenka do Vídně a pak dokoupit Vídeň - Semmering příp. Mürzzuschlag a zpět? Předpokládáme na místě krátký výlet po okolí a odpoledne zase zpět.

Dítě v Rakousku má vlak komplet zdarma, tj. dokupoval bych jízdenky pouze pro sebe?

Ještě mě napadlo (pokud jsou) koupit včasné jízdenky do Grazu a vystoupit dřív, ale nevím zda v případě cesty zpět by s tím nebyl problém při nástupu až po trase.

Pak by ještě (v případě že nebudou včasné do Vídně), dopravit se do Vídně autobusem a vlak řešit pouze u nich z Vídně.

Momentálně bez slevových karet, In25 mi vypršelo v červnu a zatím ji obnovovat asi nebudu.

(Příspěvek byl editován uživatelem TN26.)
Neděle, 23. července 2017 - 12:08:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1694
Registrován: 8-2003
Včasné jizdenky byly i primo do Semmeringu. Ty deti zdarma nevim jestli to je az tak automaticky. U me musely byt nulove jizdenky sparovane s moji vcasnou.
Neděle, 23. července 2017 - 12:59:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 228
Registrován: 1-2016
Díky, teď čtu u ČD co týká včasných tohle, musím se podívat jak je to v případě, že by ten úsek v Rakousku nebyl na včasnou:

Zvýhodněná přeprava doprovázených dětí do 15 let na západ Evropy

U nabídky Včasná jízdenka Evropa do Německa, Rakouska, Švýcarska, Nizozemska, Dánska, Lucemburska (od doby vyhlášení) nebo Belgie (jen na vlaky DB ICE) jsou děti do 15 let v doprovodu rodiče/prarodiče po tratích OBB, DB, SBB/CFF, NS, DSB, CFL (od doby vyhlášení) přepravovány bezplatně. K prokázání nároku stačí ústní prohlášení cestujícího, že dítě patří do rodiny. Pro dítě je vydán samostatný doklad, který odkazuje na doklad dospělého cestujícího. Rezervace (lůžko, lehátko, místenka) pro dítě se platí v plné výši. Dítě hradí za úsek ČD 50 % z mezinárodního jízdného. Zvýhodněné jízdenky pro doprovázené děti lze v současné době k této nabídce zakoupit pouze u pokladní přepážky ČD s výdejem mezinárodních jízdenek. NELZE je zakoupit na e-shop , v mobilním e-shop a v aplikaci Můj vlak. V tomto případě se s požadavkem na odbavení doprovázeného dítěte obraťte na pokladní přepážku ČD s výdejem mezinárodních jízdenek.

Chápu tedy dobře, že svou jízdenku si můžu koupit i na eshopu a pak jít na přepážku odbavit dítě, nebo oboje musím koupit na přepážce?

(Příspěvek byl editován uživatelem TN26.)
Neděle, 23. července 2017 - 18:09:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2107
Registrován: 6-2007
Včasnou jízdneku Evropa "zdarma" pro dítě koupíte i v eShopu, není třeba chodit do pokladny.

Konkrétně Brno>Semmering stojí (od) 14,00 EUR pro dospělého a 2,10 EUR pro dítě, celkem 431 Kč. Ve stanici Semmering nestaví každý Railjet, ale Včasná jízdenka platí i na spojení s přestupem.
Neděle, 23. července 2017 - 19:45:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 229
Registrován: 1-2016
Děkuji, už jsem odpoledne hledal a našel za těch 431 obousměrně. Jen by mě zajímalo, ráno mi to nabízí spojení se dvěma přestupy docela na těsně (Břeclav a hlavně Vídeň). Včasná je vázána na konkrétní vlak(y), pokud spoj nestihnu z důvodu zpozdění, jak se to řeší, lze jet dalším vlakem bez problémů? Na cestě zpět je to OK, tam jede přímý RJ až do Brna.
Neděle, 23. července 2017 - 20:01:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3243
Registrován: 8-2010
TN26: Povinný je akorát přeshraniční vlak tím musíte jet. V Rakousku už to je pak jedno a klidně můžete jet až dalším vlakem.
Praha-Ruzyně, Olomouc
Neděle, 23. července 2017 - 20:47:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1695
Registrován: 8-2003
Jak výše. Nám to ve Vídni ujelo a to byl přestup hrana-hrana. V okamžiku zastavení se railjet rozjížděl. Oni to moc neřeší.
Pondělí, 24. července 2017 - 09:39:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 182
Registrován: 7-2015
TN26: jízdenka platí 2 dny, takže se dá v rámci platnosti jet v Rakousku pak už čímkoli. Na jízdence je to nahoře uvedeno a to je to, co Rakušáka zajímá. Běžně tak jezdíme, že jedeme z Brna tím povinným vlakem a pak si už jedeme, jak chceme a do cíle (jižní Rakousko) dojedeme třeba až druhý den odpoledne.
Pondělí, 24. července 2017 - 14:18:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 652
Registrován: 6-2003
Pro Oto a H_K: report z přepravy kapely Šoulet z Prahy na koncert do Freiburgu a zpět. Nakonec pro oba směry zakoupena Včasná jízdenka (tam přes Drážďany za 19 EUR za osobu, zpět přes Norimberk za 21 EUR za osobu) - ceny skvělé, rychlost ucházející - za nás s celou cestou naprostá spokojenost.
TAM: v sobotu 22.8. z Prahy v 6:28, přestupy v Drážďanech (videoreport zde), v Lipsku (videoreport zde) a ve Frankfurtu (videoreport zde), příjezd do Freiburgu v 16:13 (foto zde).
ZPĚT: v neděli 23.8. v 9:56 z Freiburgu, přestupy v Karlsruhe, Norimberku a Chebu (cestou zpět už nebyla síla tvořit videa nádražích, a i přestupní časy byly kratší, ale vše vyšlo dobře a jeli jsme přesně podle plánu [proud])
Pondělí, 24. července 2017 - 14:56:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2048
Registrován: 9-2003
Tomáš_hradecký: Ještě tři dny a budu tam, jako každoročně, taky. A to bez kapely Šoulet, což považuji za jednoznačné pozitivum [rofl] .
ANNUAL TRANSYLVANIAN CONVENTION
Pondělí, 24. července 2017 - 20:05:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 653
Registrován: 6-2003
S4991023: Tak každému hrách a kroupy chutnat nemusí, ale já to mám rád [proud]
Na co se tam chystáte?

(Příspěvek byl editován uživatelem Tomáš Hradecký.)
Pondělí, 24. července 2017 - 20:58:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2053
Registrován: 9-2003
Na šoto a na kostely (jako architektonické památky, ne na religiózní vymývárny mozků).
ANNUAL TRANSYLVANIAN CONVENTION
Středa, 26. července 2017 - 08:11:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1099
Registrován: 8-2003
Tak jsem vlastní zkušeností ověřil, že letos je to s ČD body a jízdenkou na léto stejně jako loni, tedy při použití vyjmenovaných vlaků mezi Prahou a Ostravou se přičtou mimořádné body a to pro každý směr jízdy zvlášť, takže jsem za jednu jízdenku získal 297 bodů, 99 za nákup a po 99 když mi vyšla cesta vhodným vlakem. Tak třeba tento poznatek někdo další využije [wink]
Středa, 26. července 2017 - 12:55:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1263
Registrován: 5-2010
takže jsem za jednu jízdenku získal 297 bodů, 99 za nákup a po 99 když mi vyšla cesta vhodným vlakem
To jako fakt stačí jet potom tím správným vlakem a takto těžit body? To je dobrej úlet, by se na tom teoreticky mohl někdo docela slušně nabalit na bodech [biggrin]
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Pajas2
Středa, 26. července 2017 - 13:02:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 783
Registrován: 10-2009
No jo, ale kolik peněz bylo pro 297 bodů utraceno, že? [wink]
Středa, 26. července 2017 - 13:17:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1100
Registrován: 8-2003
Tak jízdenka stojí 990 Kč, kvůli bodům jsem ji nekoupil, ale teď během prázdnin potřebuju pořád někde něco řešit a jízdenka na léto vyjde nejlíp, je to nejpružnější a ještě jsem našel v sobotu čas na šotovýlet, když už mi platila [wink]. A že za to dostanu body navíc je už takový bonus. Letos mi to nevyšlo dvakrát během těch 14 dní na bonusový vlak stejným směrem, ale loni to už vcelku logicky další body nenačetlo, tak letos to bude určitě stejné. Takže během platnosti bonus jednou za každý směr, kdy jsem se svezl vybraným vlakem. I tak mě to poprvé dost překvapilo, že se dvojnásobek bodů na tohle vztahuje a navíc ještě, že se přičte dvakrát. V podmínkách to není řešené, ta jsem nic neočekával. Podle stejné logiky by se měl ale vztahovat i na víkendové skupinové a celodenní, ale to jsem nikdy neověřil. Vždycky když už nějakou takovou jízdenku mám, tak buď koupenou za body nebo nejedu vhodným vlakem. Ale nemá někdo zkušenost, jestli se přičítají bonusové body i za jiné druhy síťových jízdenek?
Pajas2
Středa, 26. července 2017 - 13:22:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 784
Registrován: 10-2009
Body se ukazují v košíku před zaplacením, třeba u síťové víkendové tam normálně jsou uvedeny.
Středa, 26. července 2017 - 13:34:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1101
Registrován: 8-2003
To jo, ale když pak na ni pojedu vyjmenovaným vlakem, tak jestli dostanu další bonusové body? Protože u jízdenky na léto to tak funguje, i když se o tom nikde v podmínkách přímo nepíše. Tak analogicky to třeba funguje i u jiných síťových jízdenek.
Čtvrtek, 27. července 2017 - 11:59:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3249
Registrován: 8-2010
http://domaci.ihned.cz/c1-65826910-chystame-jednotnou-jizdenku-pr o-vlaky-autobusy-i-mhd-pro-vlaky-zacne-platit-v-prosinci-2019-rik a-sef-projektu#disqus
Praha-Ruzyně, Olomouc
Čtvrtek, 27. července 2017 - 12:39:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1277
Registrován: 5-2007
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/ve-vlacich-ceskych-drah-pujd e-platit-kartou-jako-prvni-v-pen/r~9dd2906e72ad11e7b1e2002590604f 2e/
Konečně, sice po kapkách - ale každá kapka dobrá [ok][ok]
Nechic
Čtvrtek, 27. července 2017 - 14:09:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2082
Registrován: 4-2010
Zdravím, zdá se, že ČD nikde v tarifech nemyslí na situaci, kdy mám platnou jízdenku, ale doběhnu třeba zpožděné pendolino. Pokud jedu Olomouc - Pardubice nebo Pardubice - Praha platí stále, že i u průvodčího stojí místenka 35kč na jednu stanici? I když je plno a na tu hodinu si jen stoupnu k baru?
Nikde nemůžu najít příslušný tarif. Nevíte o tom něco víc, nejlépe i s odkazy? Díky.
Čtvrtek, 27. července 2017 - 15:01:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3250
Registrován: 8-2010
Nechic: Čau, já našel v SPPO z 11.12.2016 (tedy asi nejnovější) toto:

94. Poruší-li cestující přepravní podmínky tím, že nepředloží ve vlaku s povinnou rezervací míst platnou místenku pro daný vlak, je povinen si zakoupit místenku u průvodčího, pokud nejsou místenky vyprodány, nebo zaplatit přirážku 500 Kč dle tarifu TR 10 a z přepravy bude v nejbližší stanici vyloučen.

94. 1. Od vyloučení z přepravy bude upuštěno, pokud cestující uhradí přirážku na místě. V tomto případě bude přirážka snížena na:

a) 250 Kč pro cestujícího v 1. vozové třídě a oddílu railjet Business,

b) 125 Kč pro cestujícího ve 2. vozové třídě,

c) 50 Kč pro cestujícího ve 2. vozové třídě, pokud použije povinně místenkový vlak pouze v jednom mezistaničním úseku.

94. 2. Zakoupená místenka opravňuje cestujícího k obsazení místa na ní uvedeného, včetně čerpání dalších služeb.


Takže to vypadá, že to zvedli na 50 Kč a místenka se prodá jen když je volno [sad] ale v praxi to vyzkoušené nemám. Možná někdo podá nějaké praktické info jak to teď chodí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Honza7887.)
Praha-Ruzyně, Olomouc
Čtvrtek, 27. července 2017 - 15:30:18  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72478
Registrován: 4-2003
Jo, teď už je to za 50... A pokud pokladní nekecala, na pokladně to pravidelném odjezdu řešit taky nejde. Nový eshop to neumí 10 minut před odjezdem, mobilní nějakých 3 - 7 minut před odjezdem.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Nechic
Čtvrtek, 27. července 2017 - 15:38:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2083
Registrován: 4-2010
Honza7887: Díky, já asi špatně používal ctrl+f, protože mi to uniklo.

Trochu je chápu, před pár lety jsem se do pendolina mohl vetřít za 35kč bez problémů, teď mě průvodčí vyhodil, že má obsazeno a stálo by mě to do Pardubic 125. Což si trochu odporuje, stálo by to asi v první třídě 250.

Jen to je strašný maglajz, nedávno jsem řešil problém, že jsem se cestou z Olomouce do Prahy musel stavit pro jeden produkt v Pardubicích. V závislosti na MHD a mé ne úplně dobré znalosti města Pardubice jsem si nebyl jistý jak dlouho mi to zabere. A teď jsem viděl, že podle zpoždění a konjunkce hvězd mohu stihnout EX,EC,SC a RegioJet. A teď babo raď co si koupit. Koupil jsem cestou v buse SC a nakonec tam stál Regiojet a blokoval SC vjezd k nástupišti, zatímco stevardky se čile bavily s cestujícím a usmívaly se na sebe [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem Nechic.)
Čtvrtek, 27. července 2017 - 16:37:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 10-2012
SPPO z 11.12.2016
203. 2. Do vlaků s povinnou rezervací místa pro jízdní kolo  přepravované jako spoluzavazadlo není povolen nástup cestujícím s jízdním kolem bez předem zakoupené rezervace.
203. 2. 1. Porušení zákazu se považuje za porušení přepravních podmínek dle čl. 144, písm. s) SPPO a v nejbližší stanici vlaku bude cestující z přepravy i s kolem vyloučen.

Přidám zkušenost s místenkami pro jízdní kola. Již nejméně 5x jsem cestoval bez místenky pro jízdní kolo (vždy obyčejný rychlík s kolem v "rámečku") a nikdy po mně průvodčí místenku na kolo nechtěl. Dokonce se nikdy ani nezmínil, že bych ji měl mít, natož aby mě vyhodil z vlaku.
Jezovec
Čtvrtek, 27. července 2017 - 22:01:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 143
Registrován: 1-2004
Místenka na kolo: Známý s tím měl jednou problém (no, asertivně to nakonec uhádal, jestli dobře pamatuju zaplatil na místě relativně vysokou "pokutu" ale nechali ho dojet kam potřeboval nejen do nejbližší stanice) v prázdném oddíle na kola ze Švihova do Plzně… Já osobně si jí opatřím vždycky - obvykle jezdím v exponované časy (pro kolisty) kdy bývají všechny "věšáky" obsazeny - je pro mně lepší mít jistotu papíru.
Bububu
Pátek, 28. července 2017 - 09:56:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 100
Registrován: 1-2011
Taky přidám zkušenost: Jeden bez místenky pro kolo nekoukal napravo nalevo a snažil se vlézt do Bdmpee233, kde měla naše skupina všechny 4 háky rezervované. My jsme dobíhali/hledali vagón (vlak ve stanici nezačínal a měl tam dvouminutový pobyt) a na poslední chvíli jsme ho odchytli, ještě než vlezl s kolem dovnitř. On se divil, ještě asi minutu diskutoval s průvodčím a až nakonec z něj vylezlo, že má rezervaci na pozdější vlak a nechce se mu čekat [crazy] ... Kdybychom ho neodchytli včas, byla by delší diskuze, vyndavání jeho kola a zpoždení vlaku. ... Takže, prosím, kdo nemá místenku, ať aspoň počítá s tím, že někdo s platnou místenkou může přijít, nedělá blbého a nezdržuje. [wink]
Pátek, 28. července 2017 - 13:16:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3585
Registrován: 11-2009
Kde se da v modrem eshopu koupit samostatna (nevazana na konkretni vlak) vcasna nebo akcni jizdenka? Ve starym eshopu bezne slo koupit mistenku na klopidlo na cely usek a pak si k tomu doskladat jizdenku podle ceny. V novem to zvladam jen klikanim na sousedni vlaky, takze ve vysledku mam mistenku na jiny vlak nez jizdenku a jelikoz MujVlak v prehledu nerozlisuje jizdenky a mistenky, mam problem se v tom rychle a jednoznacne orientovat.

A radsi predem upozornuju, ze opravdu nemam zajem platit mnozstevni prirazku modrych jen proto, abych mel jizdenku a mistenku na jeden vlak koupenou v jednom kroku. Ja si s timhle pristupem nezacal ...
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Babilon
Pátek, 28. července 2017 - 20:17:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3562
Registrován: 12-2007
Kde se da v modrem eshopu koupit samostatna (nevazana na konkretni vlak) vcasna nebo akcni jizdenka?
Předpokládám, že víte, že včasné a akční jízdenky nejsou vázané na konkrétní vlak a jde jenom o to, aby nebyly svázané s žádným vlakem ani formálně. Včasné jdou zatím na starém eshopu - https://old.cd.cz/eshop/sporotiket_cesko.aspx, ale nevím, jestli jsou potom vidět v aplikaci MůjVlak.
Babilon
Pátek, 28. července 2017 - 20:28:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3563
Registrován: 12-2007
Již nejméně 5x jsem cestoval bez místenky pro jízdní kolo a nikdy po mně průvodčí místenku na kolo nechtěl.
Zrovna dneska z Veselí do Prahy se ptala holka u vlaku, jestli by mohla jet, když má místenku až na další vlak, odpovědí bylo "tak si počkejte". Přitom v celém polohytláku (řazení bylo jako dost často úplně jiné než mělo být) bylo za celou cestu všehovšudy jedno kolo a jedna koloběžka. A když jsem se stejné průvodčí před Prahou zeptal, jestli bych mohl až na Holešovice, tak taky měla dost řečí kolem. Takže je to o lidech a nejde se spolehnout na to, že to vždycky vyjde.
Sobota, 29. července 2017 - 19:42:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5508
Registrován: 8-2012
Takže je to o lidech
Tak to určitě, na druhé straně jsou ty rezervace pro čtyři kola na vlak (a odhánění ostatních) samozřejmě systémová věc, jak ten nadbytečný substrát z vlaků dostat. Jediný Správný Dopravce nepotřebuje vozit lidi, on za to hlavně potřebuje pobrat dotaci - tak proč vozit někoho navíc, když akorát otravuje přepracované průvodčí, obtěžuje svými požadavky a opotřebovává vozidla [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
m04
Neděle, 30. července 2017 - 11:29:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 274
Registrován: 11-2013
Když kupuju včasnou jízdenku z Německa nebo Belgie do Brna a z Chebu jede Pendolino, tak mi eshop nabízí přestup až v Pardubicích. Nevíte někdo, jestli to jde změnit na Prahu hl.n. a jak?
Neděle, 30. července 2017 - 11:30:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5745
Registrován: 12-2011
Už třetí den mám zakoupenou přes internet jízdenku na léto, ale ani jednomu průvodčímu se nenačetla. Bude skvělé těch zbývajících 11 dní neustále vytahovat telefon s kódem. [ko]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Garfield
Neděle, 30. července 2017 - 19:50:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12325
Registrován: 10-2004
intelpetr:
Už třetí den mám zakoupenou přes internet jízdenku na léto, ale ani jednomu průvodčímu se nenačetla. Bude skvělé těch zbývajících 11 dní neustále vytahovat telefon s kódem

Měl jsem ji koupenou na začátku prázdnin (týdenní) a měl jsem stejný problém. Poprvé ji načetl až poslední den platnosti průvodčí v posledním vlaku, kterým jsem jel. [happy]
Neděle, 30. července 2017 - 20:36:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 7-2017
Dobrý deň, mám kupený 72h lístok PID pre Prahu. Kedže počas svojich ciest plánujem cestovať aj vlakom, chcel by som využívať 1.triedu. Dá sa skombinovať lístok PID a 1.trieda, keď ano, dopláca sa len rozdiel v cestovnom medzi 1. a2. triedou?[happy]
Ďakujem
Neděle, 30. července 2017 - 20:52:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1103
Registrován: 8-2003
Já jsem jízdenku na léto přes net večer koupil a druhý den jsem neměl problém, stačila In-Karta a jízdenka se načetla. Tak to asi máte zrovna nějaku smůlu, že se to nenačítá [crazy]
Babilon
Neděle, 30. července 2017 - 22:24:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3564
Registrován: 12-2007
mrkvakj: Přesně tak, doplácí se rozdíl mezi 1. a 2. třídou jízdného, na které máte nárok.
Nesni
Neděle, 30. července 2017 - 22:33:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1498
Registrován: 6-2014
Babilon:
doplácí se rozdíl mezi 1. a 2. třídou jízdného
S jízdenkou PID? Tuhle změnu jsem vůbec nezaregistroval.[sad]

EDIT: Ještě jsem našel v ČD pro Vás na str. 4 krátkou zprávu, ale tam se píše jen o základním nebo dětském jízdném. Je to ovšem 3 roky staré.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nesni.)
Babilon
Neděle, 30. července 2017 - 22:39:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3565
Registrován: 12-2007
Dotaz na znalce mezinárodní cyklistiky:
Jak se rozumně finančně dostanu z ČR (mimo trasu EC, např. z Kladna) do Bratislavy a zpět s kolem, když budu mít Jízdenku na léto?
Tuším, že se platí dovozné+místenka za přeshraniční vlak + dovozné Kladno-Praha + jízdenka od hranice.
Babilon
Neděle, 30. července 2017 - 22:46:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3566
Registrován: 12-2007
S jízdenkou PID? Tuhle změnu jsem vůbec nezaregistroval.

Je to tam od prosince 2014.

31. 1. Jednorázový doplatek do 1. vozové třídy k jízdnímu dokladu IDS (jízdenka pro jednotlivou jízdu nebo jízdenka časová) lze vystavit pouze jako rozdíl obyčejného jízdného (pro cestující 15+) nebo zvláštního jízdného pro děti (pro cestující -15) a platí pro jednosměrnou nebo zpáteční jízdu pouze s jízdním dokladem IDS, jehož číslo je na něm uvedeno.

Aha, dost možná tady neplatí bod 31b), který mluví o rozdílu jízdného, na které má cestující nárok, takže InKartisti to nejspíš mají bez slevy.

(Příspěvek byl editován uživatelem babilon.)
Neděle, 30. července 2017 - 22:49:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2108
Registrován: 6-2007
Babilon:
"Dotaz na znalce mezinárodní cyklistiky:
Jak se rozumně finančně dostanu z ČR (mimo trasu EC, např. z Kladna) do Bratislavy a zpět s kolem, když budu mít Jízdenku na léto?
Tuším, že se platí dovozné+místenka za přeshraniční vlak + dovozné Kladno-Praha + jízdenka od hranice."

Stačí mezinárodní jízdenka pro kolo Kladno > Bratislava za 3 EUR. Tu koupíte v mezinárodní pokladně.
A protože EC jsou pro kolo povinně místenková, tak ještě místenku Praha > Bratislava za 3 EUR. Tu lze taky koupit v mezinárodní pokladně, nebo i v eShopu, pomocí zadání čísla konkrétního sedadla vyhrazeného pro cestující s kolem.
Pondělí, 31. července 2017 - 09:35:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 183
Registrován: 7-2015
intelpetr: jestli máte IN-kartu, není třeba sdělovat žádný kód transakce, průvodčí má možnosti, jak zjistit, že jste jízdenku zakoupil. To, že to většina průvodčích neví a často tvrdošíjně vyžaduje kód transakce, kdykoli se někomu něco v INkartě neobjeví, je věc jiná.
Pondělí, 31. července 2017 - 09:41:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 184
Registrován: 7-2015
Odškodnění za nedodržené standardy:

chápu to správně, že v Os s Sp vlaku žádné odškodnění žádat nelze? Jezdím občas po trati, kde je i přes avizovaného žraloka (1. třída, zásuvka, wifi) celkem často nasazována ragionova, tak jsem přemýšlel zda bych něco dostal.

A také mne překvapuje, že v podmínkách odškodnění je, že za vůz bez zásuvek je 30 Kč prý jen tehdy, když má cestující do toho vozu místenku. Několikrát jsem jel z Prahy do Brna či zpět Rx a místo InterPantera jela klasika a vždy jsem bez problémů dostal kompenzaci jak za chyběící wifi, tak za zásuvky, jednou mi to dokonce bylo hned nabídnuto (zřejmě že jsem seděl v kupé s notebookem a pracoval), aniž bych se o to nějak přihlašoval. Jel jsem 1. třídou, ale žádnou místenku jsem neměl.
Garfield
Pondělí, 31. července 2017 - 09:49:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12326
Registrován: 10-2004
Byll:
jestli máte IN-kartu, není třeba sdělovat žádný kód transakce, průvodčí má možnosti, jak zjistit, že jste jízdenku zakoupil

Větší část jich mávne rukou a jde dál, ale narazil jsem i na takového, co trval na tom, že buď mu dám kód transakce nebo si budu muset koupit novou jízdenku (kód jsem neměl a wifi ani dat tež ne). Po 5 minutách dohadování nakonec někam zavolal, ale zjišťování dokladu po telefonu trvalo dalších 10 minut. Takže za 15 minut nezkontroloval nikoho dalšího, přesně ve chvíli, kdy mu někdo po telefonu potvrdil existenci jízdenky, jsem vystupoval a jako bonus měl ještě stížnost na jeho chování.
Pondělí, 31. července 2017 - 10:51:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3586
Registrován: 11-2009
Babilon > ... a jde jenom o to, aby nebyly svázané s žádným vlakem ani formálně.

Presne tak, nejak me nebavi furt dokola vysvetlovat pruvodcimu, proc mam jizdenku na jiny vlak nez mistenku a pak poslouchat omluvu s dodatkem, ze je jim to lito, ale ze pokud s tim chci neco udelat, mam zkusit obalku.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Babilon
Pondělí, 31. července 2017 - 11:21:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3567
Registrován: 12-2007
Sim: Ze zvědavosti, co je to za situaci, kdy nejde koupit jízdenku na vlak, na který kupuji místenku?
Pondělí, 31. července 2017 - 14:09:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2264
Registrován: 11-2009
Na začátku měsíce jsem měl 7denní jízdenku na léto koupenou na netu a špatně se načetla první den v prvním vlaku. Jinak celou dobu pohoda, nebyl problém s načtenim.
Pondělí, 31. července 2017 - 15:12:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1267
Registrován: 5-2010
Ze zvědavosti, co je to za situaci, kdy nejde koupit jízdenku na vlak, na který kupuji místenku?
Nevím, jestli reaguji úplně správně na příspěvek, nicméně to, že na starém eShopu stále lze koupit jízdenky bez vazby na určitý vlak, může být výhodou ve chvíli, kdy z nějakého důvodu byste třeba chtěl jet vlakem o spoj dříve / později, ale takto vám to neprojde u zaměstnavatele, protože by se divil, proč jedete později / dříve.
Osobní blog na iDNES.cz (někdy i s reportážemi o cestách)
Osobní vizitka
Připravovaný web o severním okolí Brna

Mrtvole je naprosto fuk, kdo tu válku nakonec vyhraje! - Yossarian Yossarian
Středa, 02. srpna 2017 - 16:47:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3587
Registrován: 11-2009
Babilon > klopidlo, samostatna mistenka vcelku (kvuli pripadnemu problemu, aby to bylo brano az do cilove stanice) koupit jde, jizdenku k tomu na useky Plzen - Praha a Praha - Ostrava bez dalsi mistenky na tento vlak nedokoupim.

Kdysi mi situace, kdy jsem potreboval klopidlovou jizdenku bez mistenky, nastala tak, ze jsem pocital jeste ten den s cestou zpatky a planoval celodenni jizdenku; poridil jsem si tedy v predstihu mistenku do klopidla ... pak se zmenila situace a ja jel zpatky az za dva dny => misto celodenky lip vychazela klasicka jizdenka.

Kazdopadne diky za link na stary eshop, nakonec jsem to sice nepouzil (uz byly vcasne vyprodane), ale muze se hodit. Otazkou zustava, jak dlouho jeste stary eshop nechaji v provozu ...
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Čtvrtek, 03. srpna 2017 - 22:09:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 7-2017
Skupinová víkendová od Ery
Sleva 30% je velmi slušná. To se nám to hromadí. Jízdenka na léto, O2 Extra výhody, Blesk, teď Era, ...
Pondělí, 07. srpna 2017 - 10:19:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1696
Registrován: 8-2003
Zeptám se asi zbytečně, myslím, že to nelze, ale na FB jsem narazil na příspěvek, kdy se někdo ptá, jak zaplatí Jízdenku na léto věrnostními body a druhý mu radí, že to jde, ale popisuje jen, jak se dostane do bodu, kdy mu v eshopu vyjede hláška "Uplatnit slevový kód, voucher nebo věrnostní body". Pokud na to kliknu - tak lze zadat jen kód a o bodech ani zmínka. Dotyčnému bylo odpovězeno v soukromé zprávě, tak nevím.
Já myslím, že to koupit za body nelze (a mrzí mě to). Mám pravdu? Díky. Zítra plánuji vyrazit.
Nechic
Pondělí, 07. srpna 2017 - 11:02:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2084
Registrován: 4-2010
Fucza: Jelikož to není v seznamu odměn za body, tak to nelze. A mě to ani tak nemrzí, protože za tu jízdenku na léto naopak fůru bodů dostanu, k tomu když se ještě použije na vlak s bonusem, tak těch bodů bude 2x tolik a za to se zas dá něco dobrého pořídit.
Pondělí, 07. srpna 2017 - 11:18:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1697
Registrován: 8-2003
Nechic:
Díky. Stačí jet kdykoliv v průběhu platnosti bonusovým vlakem a orazit?

Ještě mě napadla kombinace s časovým doplatkem do 1. třídy na týden za body (tuším 250 bodů). Nemám inkartu a jezdím jen kódy. V tomto případě bych jen "koupil" v eshopu odměnu a obdržel bych kód toho doplatku? Tu první třídu nyní nevyužiju, ptám se jen ze zajímavosti, jak to funguje. Nyní pojedu s tříletým synem (může jet se mnou na jízdenku na léto a jen dostávat nulové jízdenky ve vlacích?) a on myslím zadarmo může jet jen v druhé třídě, navíc budeme jezdit v prázdninovém tempu a na to je dvojka lepší.

Díky.
Babilon
Pondělí, 07. srpna 2017 - 12:50:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3570
Registrován: 12-2007
Stačí jet kdykoliv v průběhu platnosti bonusovým vlakem a orazit?
Z razítka na papíře body nevzniknou, je třeba načíst kód jízdenky.

V tomto případě bych jen "koupil" v eshopu odměnu a obdržel bych kód toho doplatku?
Výsledný doklad je stejný, jenom místo "Platba kartou" je tam něco jako "Platba body".
Pondělí, 07. srpna 2017 - 13:18:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1698
Registrován: 8-2003
Babilon:
Jasně - já myslel "orazit". Vždy jezdím jen na kódy, ale tentokrát to radši vytisknu a nechám alespoň jednou fyzicky orazit pro případ. Onehdá by vytištěné "SoNe" uznali i do Svobody nad Úpou, jen kód ne. Platí vůbec někde u soukromníka? Platnost je asi stejná jako u Celodenní jízdenky? Musím to ještě dnes pohledat, jestli vůbec na to můžeme jet na Šumavě a na kterých tratích hrozí nebezpečí. Pokud někdo ví a nevadí mu to napsat, budu rád.
Moc díky.
edit: Sorry, žil jsem v domnění, že na Šumavě už nejezdí ČD, ale ta změna bude asi až od nového JŘ. Tak nyní mě už napadají jen tratě M. Lázně - K. Vary a ta Svoboda.

(Příspěvek byl editován uživatelem Fucza.)
Nechic
Pondělí, 07. srpna 2017 - 13:33:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2085
Registrován: 4-2010
Fucza: Já většinou jel první den tím bonusovým vlakem, aby to bylo na jistotu, ale myslím, že to jde kdykoliv během platnosti [happy]
Dark
Pondělí, 07. srpna 2017 - 15:19:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 176
Registrován: 8-2002
Mimořádné body Praha-Ostrava lze za Jízdenku na léto (mmch - stejně to funguje i s celodenní síťovou jízdenkou) získat při použití bonusového vlaku v kterýkoliv den platnosti jízdenky (samozřejmě mimo pátek a neděli). Aktuálně potvrzeno při sobotní cestě Landekem z Č. Třebové do Zábřeha a dnes už mám i těch druhých +99 bobříků započítaných.
Babilon
Pondělí, 07. srpna 2017 - 16:09:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3571
Registrován: 12-2007
Vždy jezdím jen na kódy, ale tentokrát to radši vytisknu a nechám alespoň jednou fyzicky orazit pro případ.
Řekl bych, že kód transakce bude spolehlivější, protože ten se ověřuje přes databázi. Zatímco aztécký kód funguje samostatně a ke spárování s jízdenkou z eshopu by za nějakých okolností nemuselo dojít. Jak je to s dodatečným vymáháním nepřipsaných bodů, jsem nezjišťoval.
Úterý, 08. srpna 2017 - 19:42:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2295
Registrován: 7-2012
Co se dá použít za jízdenku na trati Berlin - Kostrzyn? Je tam nějaký soukromník NEB. Nevím jestli na něj platí nějaká oblastní jízdenka? o Fipce jsem se též nic nedočetl.
Úterý, 08. srpna 2017 - 22:39:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2078
Registrován: 9-2003
Si pěkně vezmou jednu německou FIP-ku a jednu polskou a mayto-ya-konoha.
ANNUAL TRANSYLVANIAN CONVENTION