Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) » Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 20. 07. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 20. 07. 2017

dolů
   autor příspěvek
Babilon
Sobota, 01. července 2017 - 15:47:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3543
Registrován: 12-2007
Koukám, že se ČD stydí za páteční zdražení akčních jízdenek a na FB to omlouvají vyprodáním smyšleného kontingentu.
Neděle, 02. července 2017 - 08:15:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 560
Registrován: 4-2014
Nestihnu vyčerpat 50% slevu O2 extra výhody na celodenní jízdenku platnou v sobotu a neděli , tak to vyčerpá třeba někdo jiný . Kódy je třeba uplatnit do 6.7.2017 při nákupu na e-shop ČD [happy]

Kódy :
J55A-AZDB-3SQE
LTHM-SXRX-J8RI
Marek T.
Neděle, 02. července 2017 - 15:51:31  
Neregistrovaný host
90.181.85.197
Mnozí už najeli své první stovky kilometrů na Jízdenku na léto. Mě by zajímalo, zda existuje i letos možnost získat dvojnásobek bodů z Jízdenky na léto při použití vybraných spojů?
Mělo by jít o tyto vlaky (mimo Pá, Ne):
EC 112 / EC 113 Porta Moravica
Ex 114 / Ex 115 Cracovia
EC 116 / EC 117 Praha
Ex 140 / Ex 141 Landek
Ex 142 / Ex 143 Petr Bezruč
EC 144 / EC 145 Jan Perner
Ex 541 Hukvaldy
Ex 544 / Ex 545 Hutník
Ex 546 / Ex 547 Ostravan

Loni to sem někdo nahrál formou přehledné tabulky. Hodila by se i letos :-)
Babilon
Pondělí, 03. července 2017 - 21:17:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3544
Registrován: 12-2007
Konverzace s Obálkou je někdy veselá:

Dotaz: V eshopu nelze kvůli výluce koupit jízdenka Kladno-Praha Mas.n. Znamená to, že po dobu výluky, tj. více než 2 roky, si budu muset kupovat jízdenku u pokladny?
Odpověď: Kupte si jízdenku na Vltavskou.

Dotaz: Když si koupím jízenku ČD na Vltavskou, dostanu k ní jízdenku MHD, abych se dostal na Masaručku?
Odpověď: Když si koupíte jízdenku na Masaryčku, dostanete jízdenku MHD.
Nesni
Úterý, 04. července 2017 - 21:33:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1468
Registrován: 6-2014
Babilon:
(ostatním sorry za OT)
abych se dostal na Masaručku
Váš problém možná může mít zajímavé, jiné řešení. Podívejte se na stránky ROPIDu k integraci Kladenska: odkaz. Linka 350 od Oázy na nádraží do Roztok nebo Podbaby a potom vlak na Masaryčku. Např. od Oázy v 7:00 znamená být teoreticky v 8:21 na Masaryčce.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nesni.)
Babilon
Úterý, 04. července 2017 - 23:16:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3546
Registrován: 12-2007
Váš problém možná může mít zajímavé, jiné řešení.
Problém "chci jet vlakem na jízdenku z eshopu" to sice neřeší, nicméně díky za zajímavé informace. Linka do Roztok vypadá zajímavě, škoda, že od Oázy nebude jezdit o víkendech, to by se hodila víc. Přes týden se nabízí na cesty do práce, když vede skoro od dveří ke dveřím, ale vlak je i přes 2km procházku po Kladně rychlejší. Teď jenom, aby ta integrace vyšla a nebyl to jenom další ze slibovaných termínů.
27
Středa, 05. července 2017 - 10:17:31  
Neregistrovaný host
188.95.127.238
Je nutné u SparSchiene Tschechien ÖBB nutné dodržet cestu všemi vlaky, nebo je to jako u VJE ČD a stačí přeshraniční vlak?

Děkuji za případné odpovědi
27
Středa, 05. července 2017 - 10:39:19  
Neregistrovaný host
46.135.3.13
Odpovím si, jako u VJE, třeba to někomu pomůže: Wann und wie lange gilt das Ticket
In Zügen des Fernverkehrs und in grenzüberschreitenden Nahverkehrszügen gilt dieses Ticket nur am Gültigkeitstag und in den gebuchten Zügen. Beides steht auf dem Ticket.
Bei innerösterreichischen Nahverkehrszügen im Vor- und Nachlauf von Fernverkehrszü- gen können Sie auch einen früheren oder späteren Zug nehmen.
27
Středa, 05. července 2017 - 10:41:16  
Neregistrovaný host
46.135.3.13
Není to teda přesně stejné - co se bere jako Nahverkehr?
Středa, 05. července 2017 - 12:14:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 384
Registrován: 9-2002
Nahverkehr u ÖBB jsou vlaky značené REX, R a S
Pátek, 07. července 2017 - 14:34:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 644
Registrován: 6-2003
Prosím, kdo poradí, jak tarifně výhodně dostat skupinu 5 cestujících z Prahy do Freiburg(Breisgau), a to v sobotu 22.7.2017 tam, a v neděli 23.7.2017 zpět.
Preferované spojení je jet v sobotu ráno v 6:12 s přestupy Cheb, Nürnberg a Karlsruhe, zpět z Freiburgu v neděli cca v 9:56 nebo 11:56 z Freiburgu stejnou trasou.
Zatím jsme probírali následující možnosti:
-plné zpáteční jízdné pro jednu osobu je přes 6 tisíc Kč, což je mimo mísu.
-na DB jsme našli, že by šlo jet tam za 224 EUR (když se v posledním úseku z Karlsruhe do Freiburgu vyhneme ICE a místo toho bychom jeli dvěma RE) a cesta zpět jde jet za cca 199 EUR. To už jsme schopni zaplatit (to je cca 12 tisíc korun).
-jako ultravýhodné by bylo využití Schönes Wochenende Ticket, dokáže někdo najít spojení na tento lístek, které by přijelo do Freiburgu v sobotu před šestou večer? Případně si lze představit i to, že vyjedeme z Prahy už v pátek večer (není preferováno, ale jde to).
-preferujeme jízdu jen vlaky, autobus na část trasy jen v případě, že to jinak nepůjde (raději pojedeme o hodinu déle vlakem, než busem)
-pokud někoho napadně ještě nějaká rozumná kombinace, která bude rozumně rychlá a rozumně levná, tak sem s ní[happy]
-případné dotazy zodpovím na mailu hradtom@seznam.cz
Díky, a pokud někdo poradí tip, který pak ve výsledku využijeme, tak má u mě CD naší kapely Šoulet, pro kterou ty lístky jsou právě určeny [happy]
Tomáš
Pátek, 07. července 2017 - 15:04:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2102
Registrován: 6-2007
Preferované spojení je jet v sobotu ráno v 6:12 s přestupy Cheb, Nürnberg a Karlsruhe, zpět z Freiburgu v neděli cca v 9:56 nebo 11:56 z Freiburgu stejnou trasou.

Na toto spojení vám eShop ČD prodá Včasnou jízdenku Evropa za 841 Kč tam a za 563 Kč zpět.
V případě trasování přes Dresden je cesta tam dokonce jen za 509 Kč.

jako ultravýhodné by bylo využití Schönes Wochenende Ticket, dokáže někdo najít spojení na tento lístek, které by přijelo do Freiburgu v sobotu před šestou večer?

Takové spojení existuje, pokud vyjedete z Prahy v 5:12, tak v 17:34 tam můžete být se 7 přestupy, v 17:56 s 5 přestupy, případně v 18:18 se 3 přestupy. To by vyšlo na 470 Kč na osobu, zpět stejně. Ovšem rezerva žádná.
Pátek, 07. července 2017 - 15:13:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6186
Registrován: 5-2002
@ Tomáš: Pro cestování vlakem je to asi nejhorší relace co jde vybrat... [happy] Busem relativně navazuje z Prahy ráno LE - v Mnichově přestup na Flixbus, pro 5 zpáteční to vyjde přes 7 tisíc...

A já osobně bych volil ten pátek večer, a toto:



V pátek se můžete vyspat v krásné Basileji - to pak máte nárok na MHD zdarma, a do Freiburgu je to hodina busem či vlakem.

Každopádně pak napište jak se vám jelo, ať už jakkoliv. [happy]
Pátek, 07. července 2017 - 19:05:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1480
Registrován: 8-2003
Tak další pomoc prosím. Pfaffenhofen - Zadar. 27.7. Ideálně co nejlevněji. Je to pro studenta. Našel jsem akorát spojeni do Chorvatského Knin. Jde o cenu. Dotyčný student nemá snad ani ISIC. A moc to nevidím na přímý bus Mnichov - Záhřeb, protože je to před víkendem , kdy začínají letní prázdniny v Bavorsku ( pro ne úplně znale, větší jak cela ČR i množstvím lidi i rozlohou, ekonomika 5x výnosnější), takže čekám, ze pozemní cesta bude vrchol zoufalství, hlavně na hranicích. ( sice pojede zbytek skupiny souběžně s nim autem, ale to je jejich boj). Co nějaké síťové jízdenky, interrail.... No hlavně levné. Klidně zdlouhave. ...
Pátek, 07. července 2017 - 19:22:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7116
Registrován: 4-2003
Ideálně co nejlevněji. Je to pro studenta.

Čistě obecně... mám plné zuby studentů, kteří otravují svoje okolí úplně banálními věcmi, aniž by byli ochotni byť jen pootočit závitem.

V Bavorku nejde internet? Jde. Nakakat. Asi ho chudáka bude bolet noha od mačkání spojky v popojíždějícím autobusu.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 07. července 2017 - 19:51:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2103
Registrován: 6-2007
07:27 Pfaffenhofen(Ilm)
07:57 München Hbf

08:17 München Hbf
12:43 Villach Hbf

12:53 Villach Hbf
17:10 Zagreb Glavni Kolod.

23:05 Zagreb Glavni Kolod.
04:38 Knin

05:05 Knin
07:24 Zadar

50 EUR Pfaffenhofen-Zagreb online od DB
197 kn Zagreb-Zadar online od HŽ

celkem cca 2000 Kč
Pátek, 07. července 2017 - 20:03:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6188
Registrován: 5-2002
Možností je...

https://www.rome2rio.com/s/Munich/Zadar
Pátek, 07. července 2017 - 20:05:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5714
Registrován: 12-2011
Já bych doporučil jet vlakem ze Zagrebu až do Šibeniku za akční cenu 120+8 tchořů (nutno koupit v pokladně), a následně přesun autobusem. Autobusů jezdí během dne více než dost odkaz, průměrná cena 45 tchořů (jízdenku možno koupit online nebo v pokladně, v autobuse ne). Dojede sice později, ale více pojede vlakem.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pátek, 07. července 2017 - 20:23:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3207
Registrován: 8-2010
RadekŠ:
"Čistě obecně... mám plné zuby studentů, kteří otravují svoje okolí úplně banálními věcmi, aniž by byli ochotni byť jen pootočit závitem.

V Bavorku nejde internet? Jde. Nakakat. Asi ho chudáka bude bolet noha od mačkání spojky v popojíždějícím autobusu."

Čistě obecně, tohle vlákno přesně k takovým dotazům slouží a i já bych si nechal poradit od někoho zkušenějšího a to i jako student. Bohužel tím ukazujete jen svou omezenost. Zdraví další neschopný student.

(Příspěvek byl editován uživatelem Honza7887.)
Praha-Ruzyně, Olomouc
Pátek, 07. července 2017 - 20:30:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5303
Registrován: 8-2012
Čistě obecně - já doufám, že dotyčný student si aspoň prdel už umí utřít sám.
Zajímavější by byl přístup "ukaž, co jsi našel, a my tě navedeme v dalším hledání". Ovšem to je už na každém, jestli na chování "já něco chci a vy se starejte" zareaguje. Ale aby to nakonec neskončilo tak, že tu bude přehršel "dotazů" a žádné odpovědi [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 07. července 2017 - 21:57:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7117
Registrován: 4-2003
ad: Honza7887: Čistě obecně, tohle vlákno přesně k takovým dotazům slouží a i já bych si nechal poradit od někoho zkušenějšího

To je naprosto v pořádku, ale tázající by měl sám vyvinout aspoň trochu snahy. Kór je-li student a nikoliv vyučený dlaždič.

Jako dostat se z Mnichova do Zadaru přeci není žádná roket science. Nabídnout někomu 24 h vlak, když se to dá autem střihnout za 8 hodin ...řešit jednotky EUR někomu, kdo studuje v Mnichově.... no nevím.

Bohužel tím ukazujete jen svou omezenost.

To je možný a je to dáno, tím, že 4/5 studentských dotazů, které mi přispanou na pracovní mail, je intelektuální složitosti "řekněte mi jaké počasí bude zítra".
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 07. července 2017 - 22:14:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 645
Registrován: 6-2003
Oto, H_k: díky za tipy.
Ta cesta přes Dresden vypadá cenově velmi zajímavě, a oproti komplikované cestě s SWE je časově zvládnutelná s příjezdem ve vhodnou dobu. Naopak, pro cestu zpět bychom asi SWE využili, když vyjedeme včas (cca v 9 hodin ráno) tak i kdyby po cestě něco ujelo, tak se do Prahy dostaneme. Takže tam by nás všech pět jelo za 2545 Kč a zpět za SWE za 56 EUR + jízdné po Česku Cheb-Praha. To je slušný.
H_k: cesta letadlem nepřipadá v úvahu [nene], a ani autobus není preferován - jedeme s celkem objemnými hudebními nástroji a to se dá buď autem (ale nikomu se nechce řídit) nebo vlakem [happy]
Takže CD vyhrává Oto, prosím pošli mi na mail hradtom@seznam.cz adresu, kam ho můžu poslat (případně lze předat v Praze osobně [happy])
Nesni
Pátek, 07. července 2017 - 22:28:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1470
Registrován: 6-2014
když vyjedeme včas (cca v 9 hodin ráno) tak i kdyby po cestě něco ujelo, tak se do Prahy dostaneme
V 9 ráno není včas, když jedete na SWT.[biggrin] Možnost dostat se do Prahy je vždy, ale už ne přes Cheb. Při ujetí prvního přípoje, tj. v Neustadt(Schwarzw), musíte jet dálkovými vlaky přes Dresden. U dalších přestupů je možnost i v podobě regionálních vlaků, ale přes Furth i Wald, což obnáší si dokoupit úsek Furth i Wald-Plzeň.

SWE za 56 EUR + jízdné po Česku Cheb-Praha
SWT platí jen v Německu, tj. potřebujete ještě jízdenku z poslední německé stanice do Chebu.
Pátek, 07. července 2017 - 23:31:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3209
Registrován: 8-2010
RadekŠ: Na druhou stranu, mezinárodní železniční tarif je dost složitý a pro většinu lidí je velkou neznámou tak se té neochotě ani nedivím [wink] Kdyby to bylo jednoduché tak nemusí vůbec existovat tohle vlákno [proud]
Praha-Ruzyně, Olomouc
Sobota, 08. července 2017 - 09:54:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 646
Registrován: 6-2003
Nesni: Díky. Přizpůsobíme se tomu, ten odjezd v neděli v 9 jsem se díval, že by měl stačit (našel jsem, že i s odjezdem po 11 hod jde dojet, ale to je bez rezervy), ale radši vyjedeme ještě trochu dřív. A to s tou jízdenkou z poslední německé stanice do CZ dík za info, zajistíme si ji.
Nechic
Neděle, 09. července 2017 - 09:06:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2061
Registrován: 4-2010
Prosím vás, ono nejde koupit jednu jízdenku Przemysl - Szklarska Poreba v kombinaci IC Kossak + EIC Sniezka? To je nějaká Polska snaha lidí úplně z vlaku vyhnat?
Neděle, 09. července 2017 - 09:28:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5309
Registrován: 8-2012
To vám řekli v pokladně, že to nejde, nebo jak jste na to přišel? A chtěl jste správné datum (Śnieżka jede až do SPG jen v sobotu a v neděli)?
(P.S. O vyhnání lidí z vlaku nemusíte mít obavy, Intercity by spíš uvítalo, kdyby jich speciálně teď v sezóně jezdilo míň, a to zejména směrem do hor a k moři.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Nechic
Neděle, 09. července 2017 - 10:41:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2062
Registrován: 4-2010
T.H.: Chtěl jsem to dnes a na netu jsem to chtěl včera na dnešek. A řekla to průvodčí i v pokladně. Prostě nejde a je třeba si koupit z Wroclawi zvlášť EIC Nebo jet osobakem. Každopádně u EIC počítat tarif od nuly to je 40 zlotých v háji proti kilometráži až z Przemyslu. A vůbec proč IDOS ani PKP IC neukazují kilometráž? Mám z toho pocit, že jediný povoleny cestujici je ten bez přestupu.
Neděle, 09. července 2017 - 11:29:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1481
Registrován: 8-2003
Oto. Díky. Nalezeno. Za buše taky díky.
Add Radek. Nenechávaj si přerůst vlastní ego přes hlavu. Ten studentík studuje v Brně a v Pfaff je jen na návštěvě a to mu jeste zrušili brigádu, protože dostali přednost migranti. A autem? Za minuly týden kromě jednoho dnes jen dálnice Praha - Brno trvala průměrně 4-7 hodin. Chorvati kontrolují jak vztekli a strávit na nejpretizenejich hranicích klidně 5 hodin navíc není žádný problém. Já osobně letos MOR jedu zase zpátky vlakem, i přes silenost spojeni přes noční Ostravu, D1 ani omylem.
Neděle, 09. července 2017 - 12:27:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5310
Registrován: 8-2012
na netu jsem to chtěl včera na dnešek
Na webu to nejde, to není plnohodnotný prodejní kanál.
A řekla to průvodčí i v pokladně. Prostě nejde a je třeba si koupit z Wroclawi zvlášť EIC
Tak vám lhaly. Ne že by to nešlo, ale aby měly nádražnice míň práce. Je o tom hned celý §6 v tarifu (aktuální znění zde), týkající se "kombinovaných přeprav":

Przejazdem kombinowanym jest przejazd:
...
2) w pociągach różnej kategorii, w tej samej klasie wagonu
...
Należność za przejazd kombinowany ustala się sumując:
1) opłatę za przejazd w całej relacji przejazdu podróżnego, tj. od stacji wyjazdu do stacji przeznaczenia pociągiem lub w klasie, w którym/której obowiązuje niższa cena
oraz
2) opłatę stanowiącą różnicę cen właściwych biletów za odległość/odcinek, jaką/jaki podróżny ma przebyć w pociągu lub w klasie, w którym/której obowiązuje wyższa cena biletu.

Čili nejnižší cena v celé trase plus doplatek do vyšší ceny za úsek s vyšší cenou.
Tak si třeba příště tu stránku z tarifu vytiskněte a omlaťte jim ji o hlavu (nejdřív do ní ale zabalit cihlu, samozřejmě [happy] ).

proč IDOS ani PKP IC neukazují kilometráž
Protože třeba ceník EIC je stejně relační, nikoli kilometrický.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Nechic
Neděle, 09. července 2017 - 13:14:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2063
Registrován: 4-2010
T.H.: Děkuju, jak jsme se s kamosem rozdelili nakonec koupil KD be WR a byl tam o hodinu pozdeji. A ještě jak se řeší kombinace Os + EIC? Dnes 6 ráno Krakow - Bielsko - Zebrzydowice, pokladní vytiskla dva lístky. První do Psczyny osobáky, 120km za 22zlt a druhý EIC 36km za 47,20. Přijde mi to neadekvátní, zvlášť když jiné vlakové spojení v tu dobu nebylo.

Teda tam aby si cestující bránil paragrafy (ne že by u nás k tomu také nedocházelo, jen těch tříd vlaků není tolik).
Neděle, 09. července 2017 - 14:23:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5311
Registrován: 8-2012
jak se řeší kombinace Os + EIC?
Vzhledem k tomu, že to jsou určitě dva dopravci (KŚ nebo PR + IC), tak logicky lomeným jízdným.

Teda tam aby si cestující bránil paragrafy
Heleďte, v dobách, kdy jsem hodně jezdil s ČD (a dokonce je propagoval dál [happy] ), tak jsem ten Tr10 a SPPO taky musel mít nadrčené líp než ti nádražníci kolem, protože jinak bych byl ojebán při každé druhé jízdě. Tak to prostě je.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Nechic
Neděle, 09. července 2017 - 15:30:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2065
Registrován: 4-2010
Pravda, různí dopravci, tam víc vymyslet nejde. Leda by Kossak Mel Nějaký normální připoj do Katowic nebo kdyby os v Czech-Dz neujizdel o 7 minut.

S těmi ceníky to samozřejmě chápu, že to tak je. Jenže v té džungli dopravců a různých kategorií vlaků v rámci PKP-IC a kdo ví čeho ještě to už je vážně na slušné samostudium. A mám pocity že buď pokladní vědí, že běžný smrtelník a zvláště cizinec to z 95% nemá šanci pobrat nebo samy ztratily přehled co jde a co ne.
Nechic
Neděle, 09. července 2017 - 17:57:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2068
Registrován: 4-2010
A teď se dívám, že v EIC tarifu existuje Zebrzydowice Granica a pokladní se dušovala, že na hranici to nejde, tak jsem musel jet ten kousek načerno, protože mi tam dala Zebrzydowice. To už fakt, aby si bral člověk na nákup jízdenek právníka. A v Krakově jim řve nádražní rozhlas tak, že neslyším vlastního natož cizího,polského slova z chrchladla u pokladny.
Neděle, 09. července 2017 - 18:00:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5721
Registrován: 12-2011
Jo, ze Zebrzydovic do Bohumína se jezdí na černo, polského průvodčího český úsek vůbec nezajímá.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Neděle, 09. července 2017 - 18:47:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5313
Registrován: 8-2012
běžný smrtelník a zvláště cizinec to z 95% nemá šanci pobrat
Běžný smrtelník a zvláště cizinec
1) z 95% jede autem;
2) ve zbylých 5% se z 95% nechá dovézt autem na to nádraží, ze kterého jede bez přestupu do své cílové destinace;
3) ve zbylých 0,25% se z 95% s tím prostě smíří, protože tak jede jednou za rok a je to pod rozlišovací úroveň, resp. součást ceny té dovolené.

Samostudium předpisů a tarifů přece děláme spíš jako koníček, než že by šlo o život.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Nechic
Neděle, 09. července 2017 - 18:54:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2070
Registrován: 4-2010
T.H.: My jeli ze Lvova po cestování po Ukrajině kam se nikdo neodvažoval brát auto. Jednak kvůli silnicím, tak kvůli faktu, že na hranicích se ve vlaku čeká řádově o hodiny kratší dobu. Kamarád co jel do Szklarske Poreby (kde už se nechal nabrat) tam musel právě kvůli tomu dojet o hodinu později, protože rozdíl 69 a 25 zlt (KD) je dost markantní. Vlastně pokladní řekla něco ve smyslu, vždyť tam jede osobák, tak proč chcete to EIC (hodina sem, hodina tam) [biggrin]
Neděle, 09. července 2017 - 19:00:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2104
Registrován: 6-2007
Tomáš_hradecký:
"Naopak, pro cestu zpět bychom asi SWE využili, když vyjedeme včas (cca v 9 hodin ráno) tak i kdyby po cestě něco ujelo, tak se do Prahy dostaneme. Takže tam by nás všech pět jelo za 2545 Kč a zpět za SWE za 56 EUR + jízdné po Česku Cheb-Praha. To je slušný."

Já bych to směroval přes FiW, protože nejpozdější vlak do Prahy jede tamtudy a je v něm český jídelák a od hranic i české ceny. Pokud by se vyjelo v 9:15, tak je na každý přestup minimálně 30 minut.

Tomáš_hradecký:
"A to s tou jízdenkou z poslední německé stanice do CZ dík za info, zajistíme si ji."

Myslím, že stačí mít předem skupinovou jízdenku Furth im Wald (Gr)-Praha. Ještě jsem neslyšel, že by se nedala síťová jízdenka navázat na hranici. V nejhorším prodává jízdenku Furth i Wald-Furth i Wald (Gr) český průvodčí za 2 EUR (s In-kartou 1 EUR) bez přirážky.

Pokud máte nějaké ČD body, tak se může vyplatit i skupinová víkendová jízdenka, která platí už od hranic a přitom se dá koupit operativně přes mobil.

Tomáš_hradecký:
"Takže CD vyhrává Oto, prosím pošli mi na mail hradtom@seznam.cz adresu, kam ho můžu poslat (případně lze předat v Praze osobně [happy])"

Já bych ho ani neměl na čem pustit, můj počítač už CD nemá [happy] Spíš někdy zmiňte na FB stránku vlakem.net [happy]
Neděle, 09. července 2017 - 19:15:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5315
Registrován: 8-2012
My jeli ze Lvova po cestování po Ukrajině kam se nikdo neodvažoval brát auto
No a co já s tím? (Já na UA lítám a auto nechávám ve WRO na letišti, ale to je každého věc.)
tam musel právě kvůli tomu dojet o hodinu později, protože rozdíl 69 a 25 zlt (KD) je dost markantní
Takže nemusel, ale udělal si "multikriteriální analýzu", co se mu vyplatí víc [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 09. července 2017 - 22:14:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11131
Registrován: 5-2004
Ja tedy pri navratu z dovoleny po trase rzreszow - tesin radsi vstal o hodinu driv a dojel do bielska celou streku s pr osobakem nez resit mezikus tarnow-plaszow s kolejema malopolskejma a jak a kolikrat resit listek na kolo... S tim ze do cieszyna resp tesina jsem to doslap na kole se zalozni variantou ks pres rybnik do chaloupek...

A nutno pochvalit rzeszowskou kasierku starsi pani prisneho vzhledu - listek vydan spravne, na rower taky a jeste jsem byl tazan jestli uz mi neni 60 neb by asi byla kulantni slevicka:-). I kondukteri v obou pohodovi, iniciativne poradili kde prestup, kam s kolem a jeste jsme si hezky pokecali s kondukterem kyblika do bielska. A projeta zadratovana lokalka pres wadowice:-)
Nesni
Neděle, 09. července 2017 - 22:40:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1472
Registrován: 6-2014
Oto:
Ještě jsem neslyšel, že by se nedala síťová jízdenka navázat na hranici.
Asi zde došlo k nedorozumění. Pouze jsem upozorňoval kolegu diskutujícího, že kombinace jízdenek SWT + Cheb-Praha je nedostatečná, ale nepsal jsem, jakou jízdenku si má pořídit, což asi byla moje chyba. Jinak pokud jde o navazování SWT v bodu Grenze, tak podle mého názoru musí u odpoledních vlaků přes Furth i Wald mít cestující ještě jízdenku Furth i Wald - Furth i Wald (Gr.), neboť se z Furth i Waldu jedná o vlaky kategorie EC, kde SWT v žádném případě neplatí. Nikdy jsem takhle sám nejel, tak nevím, jestli to průvodčí řeší.
Nechic
Pondělí, 10. července 2017 - 08:24:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2074
Registrován: 4-2010
T.H.: No bylo by to asi míň, kdyby ty pokladní fungovaly správně [happy] Prijet do cíle o hodinu později není taky zrovna ideální výsledek.

Ale prostě hlavní problém polské železnice je to trestání za přestup a za krátkou trasu (hlavně v případě EIC, Psczyna - Zebrzydowice za 47zlt je zlodějna a na výběr v daný čas není).
Pondělí, 10. července 2017 - 12:57:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 647
Registrován: 6-2003
Oto: Díky. Vlakem.net určitě brzy zmíníme na fb v příspěvku o naší cestě [wink] a pokud o nosič CD nemáte zájem (nemusí se jen pouštět, lze ho vystavit jako upomínkový předmět [happy]) tak si pusťte nějakou naši šotopíseň na youtubu - Autobusová[auto], Tramvajová[tramvaj]. Jízdenku tam jsem již koupil (těch 509 Kč na osobu přes Dresden je fakt bezkonkurenční cena s tím že nemusíme jet jen Nahverkehr), ještě mám poslední dotaz - psal jste, že Včasná jízdenka pro cestu zpět Freiburg-Praha na 23.7. šla koupit za 563 Kč, ale mě se ji v e-shopu ČD nepodařilo vykouzlit (přitom ty jízdenky tam na 22.7. jsem našel bez problémů), myslíte, že už není, nebo jen dělám něco špatně? (dal jsem hledat 23.7. Freiburg-Praha pro 5 osob bez průkazů) Byla by to dobrá alternativa oproti SWT, spojení by bylo rychlejší a cena je jen o trochu vyšší, ale stále dobrá. Díky.
Pondělí, 10. července 2017 - 13:26:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2105
Registrován: 6-2007
Je třeba hledat přes Cheb. 5 jízdenek po 563 Kč tam stále je, odjezd 09:56 i 11:56.

Jel bych tím prvním a pokud by v Německu něco ujelo, je dobré si pořídit o tom nějaký důkaz, protože vazba je na přeshraniční vlak.
Pondělí, 10. července 2017 - 13:50:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 648
Registrován: 6-2003
Oto: moc díky - už je tam vidím - to kouzlo bylo v "přes Cheb" [happy]
Pondělí, 10. července 2017 - 20:00:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 178
Registrován: 7-2015
Ptal jsem se už v ostravským vlákně, ale kdyby tady někdo znalý místních poměrů věděl, jak na to....

Chci si projet tratě z Ostravska do Polska. Ostrava - Chalupki, Bohumín - Chalupki, Petrovice - Zebrzydovice. Jak to co nejlíp vymyslet s jízdenkou? Nechci jet úplně na černo jakože nezájem, ale nejsem moc ochotnej mít mezinárodní jízdenku za 9 Eur a místenku za 3 Eura na 5 kilometrovou jízdu (jde mi jen o projetí českého úseku tratě na hranice, víc nepotřebuju, žádnej vejlet dál do Polska :--)). Díky za tipy, jak to na těchto tratích chodí.
Pondělí, 10. července 2017 - 20:02:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5724
Registrován: 12-2011
Bohumín - Chałupki stojí osobním vlakem 16 Kč, koupíš v pokladně.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Nesni
Pondělí, 10. července 2017 - 21:52:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1473
Registrován: 6-2014
Petrovice - Zebrzydovice. Jak to co nejlíp vymyslet s jízdenkou?
Nejlepší je asi zpáteční se slevou ČD-PKP Most.
Bohumín-Zebrzydowice Gr. zpáteční IN25 (vnitrostátní) ... 46 Kč
Zebrzydowice Gr.-Zebrzydowice zpáteční (ČD-PKP Most) ... 252 Kč
Celkem 298 Kč za 40 km je snad přijatelné.
Úterý, 11. července 2017 - 11:45:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 179
Registrován: 7-2015
intelpetr: díky

Nesni: díky, ale je to pořád docela dost a taky je potřeba tam započítat místenky 2*80 Kč :--(. Vzhledem k tomu, že mám po Česku IN100, tak to jsou prostě vysoké platby za pár km.
Nechic
Úterý, 11. července 2017 - 13:06:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2079
Registrován: 4-2010
Byll, tak tam jet přes Cieszyn a Zebrz-Zebrz Gr. koupit u pokladny nebo u průvodčího (který nepřijde), protože v Zebrz bude zavřená pokladna
Úterý, 11. července 2017 - 19:28:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5725
Registrován: 12-2011
Bylle, na místenky se můžeš vykašlat, není nutné je mít. Jinak Český Těšín - Cieszyn je taky za 16 Kč.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Úterý, 11. července 2017 - 23:33:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2106
Registrován: 6-2007
Zpáteční VJE Ostrava<>Katowice každou cestou po jiné trati se dá koupit za 14 EUR.
Místenky k tomu dává eShop zdarma.
Středa, 12. července 2017 - 08:58:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 180
Registrován: 7-2015
intelpetr: dík, taky si myslím, že bych to bez místenek uhrál. Ale zas člověk neví, na koho narazí, no. Český Těšín jsem si projel před měsícem, stejně tak Karviná město. Chyběj právě Chalupki z obou směrů a Zebrz.

Oto: díky, to by mohla být možnost, spojit to s výletem do Katowic.
Čtvrtek, 13. července 2017 - 08:47:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 650
Registrován: 6-2003
Pro Oto: stránka vlakem.net na fb zmíněna - zde: https://www.facebook.com/kapelasoulet/posts/1202819829830014
Dík za tip na výhodné jízdenky [happy]
Čtvrtek, 13. července 2017 - 18:28:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5730
Registrován: 12-2011
Tomáš_hradecký: Ještě k tomu Zadaru - úsek Knin - Zadar jezdí místo vlaku autobus.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Babilon
Čtvrtek, 13. července 2017 - 23:08:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3548
Registrován: 12-2007
Dá se u průvodčího koupit místenka pro kolo na návazný vlak?
Čtvrtek, 13. července 2017 - 23:13:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 651
Registrován: 6-2003
intelpetr: Ale já jsem do Zadaru nikdy nechtěl, my jedeme do Freiburgu [wink]
Pátek, 14. července 2017 - 09:20:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 58
Registrován: 8-2010
@Babilon Dá, jenom stojí 50,- a je dobré vědět jak jsou tam číslovaná místa na kola, aby nemusel volat na UMIKU
Čtvrtek, 20. července 2017 - 21:24:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 7-2017
Uplatnil někdo v poslední době ČD body za poukaz na zapůjčení jízdního kola? Jakou má, prosím, poukaz platnost? Předem díky
Babilon
Čtvrtek, 20. července 2017 - 21:48:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3561
Registrován: 12-2007
Marek77: Platnost jsem na novém webu nenašel, ale loni platil celou sezónu, tj. do 31.10.