Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Maďarsko a Balkán » Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 10. 03. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Maďarsko a Balkán do 10. 03. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 20. února 2017 - 13:59:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 358
Registrován: 7-2007
Ad šari: TH to asi nemyslel tím, že jde o Balkán se všemi pozitivy a negativy ale o to, že jde o členský stát EU, do kterého byly nasypány nepředstavitelné peníze, ale není to nikde znát. Oni jsou opravdu omyl "západní" Evropy a leckde na Balkáně to funguje lépe, i bez ohromných finančních injekcí.
P.S. Jezdí ještě pořád někde toto?:
Pondělí, 20. února 2017 - 14:10:44  
Moderátor
Číslo příspěvku: 15019
Registrován: 11-2005
Tak o tom žádná. Dost promarněná situace. Přitom základ to mělo dobrý. Ta infrastruktura tam je kvalitní, kdyby byla dokončena elektrifikace a nová trať přes hory. Vozidla taky vcelku moderní, jen ta údržba a celkový přístup k věci. Je to velká škoda...

Jo, jezdí. Minimálně na jednom páru z Atén do Leianokladi. Ale nesvezl jsem se tím nikdy. Fotku když tak večer přihodím. Stejně tak jsem loni ani letos neviděl ani jedno motorové dvoudílné Desiro. Těch měli osum, tak jestli už je všechny zničili...
Pondělí, 20. února 2017 - 14:33:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 360
Registrován: 7-2007
Problém je, že ta infrastruktura byla, mimo jiné, postavena na dluh, který teď nejsou schopni splácet, stejně jako nákup vozidel. A místo toho, aby o věci pečovali, tak přesně, jak píšete, asi už je zničili.. Divím se, že tato obstarožní jednotka ještě jezdí. Ale vevnitř to nevypadalo zničeně, dokonce i klimatizace fungovala.
Pružinskij
Pondělí, 20. února 2017 - 19:15:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1442
Registrován: 4-2015
interpetr: Ano, zde: http://www.ptg.co.uk/news Ale spíš bych si počkal na nějaký odklon nebo nějaké nové spojení.

M62: No jó, dva páry do Maneciu, 3 do Slanice, blahé paměti... Ještě o pár let dříve však 4 - 6 párů, faury, sulzery, no a dneska sem tam karavela.

protože se mi za ty léta, co do Rumunska jezdím, nikdy nestalo, že by došlo k neschopnosti vozidel, která by měla za následek ujetí přípoje.
Páč trefit se do jednoho z těch několika málo spojů nebylo zas tak těžké... Neschopnost asi přímo ne, ale byly místa, kam jsme přijeli a pára už nejela nebo nejelo vůbec nic...
West code was broken.

Pondělí, 20. února 2017 - 20:54:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 361
Registrován: 7-2007
Přesně tak,z Maneciu do Slanicu jsme šli pěšky, docela zábava, jít skoro naslepo, na vlak jsme došli dvě minuty před odjezdem. Lokálky, zaplavené karavelami, už mi přijdou trochu nudné.. Já jsem si postupně projel celou síť CFR, takže jsem tam v souhrnu strávil docela dost dní a problém nikdy nebyl, na co nevzpomínám s láskou, bylo parní vytápění tehdy i 16 vozových rychlíků. Jak jsem viděl na lepenkové místence číslo od 1O nahoru, věděl jsem, že bude zima[proud]
Pondělí, 20. února 2017 - 21:11:13  
Moderátor
Číslo příspěvku: 15021
Registrován: 11-2005
Tak dvě fotky těch AEG jednotek. První je letos, kdy souprava opouští hlavní nádraží v Aténách a odjíždí do depa v Rentis. Druhá fotka je jako náhrada (?) na IC ze Soluně do Atén. Těžko říct, kolik je jich provozních vůbec...

Pondělí, 20. února 2017 - 22:37:00  
Moderátor
Číslo příspěvku: 15022
Registrován: 11-2005
Ta ještě malé k upřesnění k těm Desirům motorovým (řada 660). Vyrobeny byly loděnicí Hellenic Shipyards S.A, které byly taky jejich vlastníky. V letech 2004-2007 jezidly v příměstské dopravě mezi Atény a Chalkidou, kdy v prosinci téhož roku byly vráceny vlastníkovi. Ten je o rok později (2008) pronajal na 20 let do Maďarska.

[yawn]
Pondělí, 20. února 2017 - 22:44:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2884
Registrován: 6-2007
Šari: Paráda, jak fotky, tak hlavně i vyčerpávající informace [ok] sice mě Řecko zrovna neláká (poslední dobou jsem vytížen jen směrem přes severní hranici), ale rád si to přečtu a podívu sa na fotky [vypravci] Směrem na jih jsem byl letos nejdál v Lednici [lol]
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Úterý, 21. února 2017 - 08:08:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 218
Registrován: 12-2007
Tak to je velmi zajímavá zpráva:
https://railturkey.org/2017/02/20/istanbul-sofia-overnight-train- departs-today/
Obnovení vlaků Istanbul (resp. Halkali) - Sofia, a v létě se plánuje i Bělehrad a Bukurešť.. no uvidíme.
A propos, spoje do Bukurešti jsou sice uváděny pořád, ale jen teoreticky - když jsem byl loni v Bulharsku, přímé lůžko nebylo na žádném vlaku, ani z, ani do Bukurešti.
Z F J
Úterý, 21. února 2017 - 09:37:48  
Neregistrovaný host
62.141.0.146
Etienne_de_berry: čili nádraží Halkali nahrazuje bývalé istanbulské nádraží Sirkeci ?
Úterý, 21. února 2017 - 10:11:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 142
Registrován: 9-2015
Přede 2 roky v říjnu jsem jel osobáky Thessaloniki-Larissa-Volos a zpět. Nějaké malé zpoždění bylo do Volosu (10 min?), jinak perfektní. Vše jednotky. Do Larissy na nové trati stále 140-160/hod., zastávky 15-20 km od sebe (a mezi Larissou a plážemi pod Olympem více) - čekat na IC (a ještě za něj připlácet!) se rozhodně nevyplatí: IC 1:22, Os 1:35 - je to 167 km. Do Volosu tak 100/hod., zastávky taky dost daleko.
Kde má ČR osobáky 160/hod.?
Obsazenost? Vše kolem 70%, tedy tak kolem 250-300 lidí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mirek_Zv..)
Úterý, 21. února 2017 - 10:47:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4422
Registrován: 8-2012
nádraží Halkali nahrazuje bývalé istanbulské nádraží Sirkeci
Nahrazuje je silné slovo - z Halkali na Sirkeci je to ještě třicet kilometrů... ale očividně nelze pominout tureckou mentalitu (debilitu), se kterou ukončí dálkové vlaky v řiti na předměstí a naženou substrát do "S-bahnu" Marmaray, aby se dokázalo, že je využitý.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 21. února 2017 - 11:37:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 758
Registrován: 5-2002
Mirek_Zv.:
"Kde má ČR osobáky 160/hod.?"
Na trati 090.
Úterý, 21. února 2017 - 11:43:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2884
Registrován: 9-2007
Já měl za to, že se to jen "protáhlo" z Kapikule dál a úsek z Halkali na Sirkeci je ještě stále ve výluce. Představa zaseknout natrvalo Bohemii/Slovakii ze Slovenska v Kolíně mi přijde uhozená. [crazy] Fakt to není zase jen dočasné?
Úterý, 21. února 2017 - 11:50:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 473
Registrován: 2-2004
Také jsem měl to štěstí svézt se z této části Řecka do Bulharska i Turecka (2007, nebo 2008). Do Bulharska tehdy jelo ve dvouvozové soupravě pár kšeftařů. Kdežto "Vlak přátelství" do Turecka byl našvihaný z drtivé většiny turisty. Viděli/jeli jsme třemi soupravami a u všech to bylo stejné. Střídali se na tom TCDD s 5 zánovními klimatizovanými lůžky a OSE se třemi ojetinami.
Je zde i jedna starší přeložka http://www.trainsofturkey.com/w/uploads/Maps/edirne_v3.gif
Úterý, 21. února 2017 - 11:52:33  
Moderátor
Číslo příspěvku: 15023
Registrován: 11-2005
Sezónní TR-BG-RO:

Úterý, 21. února 2017 - 12:07:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4424
Registrován: 8-2012
ZFJ: podle mě je Sirkeci "0.patro" zrušené (samozřejmě bez bourání, budova je jeden ze symbolů Istanbulu) a "-1.patro" jsou jen "S-bahny" do tunelu Marmaray. Ale třeba to je jen "dlouhodobá výluka" v tureckém podání.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 21. února 2017 - 12:55:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3202
Registrován: 3-2006
Podle mě je Sirkeci odstavné nádraží plus dílny marmarayských jednotek. (aspoň to tak v roce 2014 bylo)

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Úterý, 21. února 2017 - 13:18:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4428
Registrován: 8-2012
No jasně, "zrušené" bylo myšleno ve smyslu osobní dopravy.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 21. února 2017 - 13:36:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 219
Registrován: 12-2007
Děkuji za doplněný jízdní řád a pro upřesnění: trať jak na evropské, tak na asijské straně (Pendik-Haydarpasa) je v rekonstrukci, a to věru šnečím tempem. Na evropské straně se podařilo zprovoznit úsek Halkali-Kapikule (bulharská hranice) a mezi Halkali a Sirkeci se už řadu let svezete tak akorát na bagru, žádný přesun na S-Bahn (ostatně v odkázaném článku je info o autobusech). Nádraží Sirkeci je funkční, ale jaksi tam nemá co jezdit (kromě podzemí, kde jezdí Marmaray), takže ho používají jako odstavné (stejně jako Haydarpasa).
Halkali tak momentálně plní funkci podobně jako na asijské straně Pendik, než se vlaky vrátí zpátky do centra města (což určitě bude, ale u Turků nikdy nevíte kdy).
Úterý, 21. února 2017 - 15:56:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 145
Registrován: 9-2015
>> Šari

Hm, do konce září (*). To ujde, i když do konce října by bylo lepší.
Škoda, že chybí info (**) pro zpáteční cestu (končí to dřív nebo později?).
A o ceně nemá už někdo představu?
Ale stejně, že bych si ještě pořizoval pas, když už jsem si tak zvyknul na občanku...
Úterý, 21. února 2017 - 17:38:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5455
Registrován: 12-2011
Však jízdní řád je pro oba směry. A pro cestu bude nejlepší Balkan Flexipass. Každopádně [jidlo]

Ještě se dívám do rumunského JŘ, a tam jsou trochu jiné časy odjezdu z Istambulu.

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Úterý, 21. února 2017 - 19:05:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4433
Registrován: 8-2012
trať ... je v rekonstrukci, a to věru šnečím tempem ... se vlaky vrátí zpátky do centra města (což určitě bude, ale u Turků nikdy nevíte kdy)
Tak ano, místo "zrušen" se dá určitě napsat "dlouhodobě v rekonstrukci, přičemž se neví, kdy se vlaky vrátí" (a zda vůbec) [lol]
žádný přesun na S-Bahn
Žil jsem v bludu, že Marmaray už jezdí aspoň na Halkali - je to omyl, končí furt na Kazlicesme, dvě zastávky od Sirkeci, tak jak bylo potřeba před nějakými volbami ten tunel honem rychle otevřít. Takže ano, busem. (Prostě nejlepším řešením Istanbulu je furt letadlo.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 21. února 2017 - 22:24:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 362
Registrován: 7-2007
Prostě nejlepším řešením Istanbulu je furt letadlo
To rozhodně, pokud si chce někdo projet přechod do Turecka, tak asi dobrý, ale strávit dva dny dovolené jízdou někam na předměstí města a počítat i s možným zpožděním, to je ztráta dalšího dne v Istanbulu, Možná ještě kombinace Sofia/Bukurešt letadlo a dále vlak má trochu cenu
Čtvrtek, 23. února 2017 - 15:05:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 44
Registrován: 3-2012
Sari:Krásná,vyčerpávající reportáž..Díky.Jen se zeptám,na kolik vyjde v Řecku pivo,kdybych si chtěl dát někde u nádraží v obyc.baru?
Čtvrtek, 23. února 2017 - 16:15:55  
Moderátor
Číslo příspěvku: 15029
Registrován: 11-2005
Dík.

Víš, že ani nevím? Nějak jsem to nesledoval, resp. já jsem si spíš dával vínko. Nehledě na to, že jsou to V 99% lahváče, které jsem ochutnal skoro všechny loni a není sebemenší důvod se k nim vracet. Takové ty Alfa, Mythos, FIX, Pils Hellas, ... jsou klasické sračkoidní ležáky evropského stylu. Plus hojně doplňované Heinekenem, Amstlem a podobnýma sračkama. [lame] A točené už vůbec ne, a když tak něco z výše uvedených. Takže na "normálním pivu" si tam nepochutnáš. Ale vím o výborných minipivovarech a klidně dám v případě zájmu adresu, kde v Soluni a Aténách si zajít jej ochutnat. Nicméně cenová kategorie je dva levely výše. Ale kdo si potrpí na kvalitě, ....[jidlo][talker]
J. Kučera nereg.
Čtvrtek, 23. února 2017 - 17:19:13  
Neregistrovaný host
89.203.212.123
Sorry jako, ale Mythos a Alfa byla na řeckých plážích (byť lahvová) vždy perfektní a vozil jsem si plechovky i domů...[coze]
Pružinskij
Čtvrtek, 23. února 2017 - 17:37:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1451
Registrován: 4-2015
Mythos je mýtus...[happy] Nevím, ale mně v těchto jižanských zemích vždy přišlo víno o několik řádů kvalitnější než jakékoliv pivo (+poměr výkon/cena). Výjimky samozřejmě existují, třeba Ursus Negra.
West code was broken.

J. Kučera nereg.
Čtvrtek, 23. února 2017 - 17:41:07  
Neregistrovaný host
89.203.212.123
Tak jasně, s tím vínem souhlasím, ale když mě moc prostě nechutná (obecně). A na pláži lemtat víno..? [rofl]
Čtvrtek, 23. února 2017 - 17:51:04  
Moderátor
Číslo příspěvku: 15030
Registrován: 11-2005
Asi mám pivní laťku nastavenou moc vysoko. Sorry jako.

[lol]
Čtvrtek, 23. února 2017 - 20:50:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 3-2012
Já si spíš potrpim na cenu,která je beztak vysoká,ale kolik teda přesně?Je mi jedno,lahvac nějakej místní,v baru třeba v Soluni vedle nádraží...Kolik?2 Eura,nebo 4?V recku sem nebyl,ceny si nedokážu představit.Na točený nepomyslim-ty má celej Balkán hrozny,bublinkaty,nafukujici-clovek vydrží jedno,a div nepukne bublinkami.Treba v Makedonii Skopje-evropsky bar,0.3 lahvové skopsko 80 dinárů(cca 37 Kč),u nádraží v plastakách 0.5 Skopsko to samé.Ohrid,u Busaku jeden bar šel s pivem na 60 dinárů.(26 Kč)Paní říkala,že je nejlevnější.Jinak točený Krombacher v Ohridu-moc mi chutnal za 100 denárů(44 Kč).Osobně jsem přežil podnesterske pivo za cca 8 kc před 10 lety,takže na kvalitu nehledim,spíš aby měl člověk u čeho trávit večer...A nešel spát na lačno..
Čtvrtek, 23. února 2017 - 22:48:27  
Moderátor
Číslo příspěvku: 15031
Registrován: 11-2005
Sorry Víťo, ale já když jsem někde na dovolené, tak moc neřeším, zda pivo stojí 1, 2 nebo 4 éčka. Prostě si ho dám, protože to chci ochutnat a doma to nemám. A vždy jsem si to kupoval s něčím, takže prostě nedokážu říct, kolik PŘESNĚ pivo stálo. Dejme rozmezí 1-2 éčka. A hlavně nepřepočítávám na CZK...
Jan T
Pátek, 24. února 2017 - 01:42:04  
Neregistrovaný host
89.102.10.187
Dobry den, tusi ci vi nekdo, zda jsou Malaxy v Rumunsku stale v provozu? Zapomnel jsem.odkaz na rumunske diskusni forum a nejak se mi ho nedari vyguuglit[uhoh]
Pátek, 24. února 2017 - 10:35:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4444
Registrován: 8-2012
A které "malaxy" myslíte? Dvounápravové (9XX, řada 77) se mohutně remotorizovaly (MARUB motorem Volvo), "humanizovaly" a jezdit budou ještě dlouho (aspoň dokud v Rumunsku nezruší zbylé lokálky, které ještě provozuje CFR), nebo čtyřnápravové (1XXX, řada 78, kterým je pro odlišení lepší říkat "arpád"), které už melou z posledního, ale ještě se najdou (i když spíš jako zálohy) - Arad (asi největší šance), Constanta (např. na trať do Tulcey)...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 26. února 2017 - 22:15:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2230
Registrován: 5-2008
Mám problém : Asi v tomto vlákně se objevily fotky provozních lok. ř33 v Bosně , ale nemůžu to najít ?
Pondělí, 27. února 2017 - 16:44:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 146
Registrován: 9-2015
>> VitaHa
Jestlis v Řecku nebyl, tak neváhej a doplň si to.
Bohužel ani já neumím odpovědět na otázku piva, protože tam taky piju výhradně víno.
Teda koupit víno v krámě to moc nedoporučuju, řecké lahvované má myslím dost nepřijatelný poměr cena/kvalita. Výjimkou je jedině Retsina, ale ne každému přísada borovicové pryskyřice vyhovuje (mně nevadí).
Ale ve všech hospůdkách bylo rozlévané víno v pohodě chutí i cenou (nejlepší cena myslím 1E/2dcl).
Pak nějaké ty místní tvrdé např. Tsipuro...
Úterý, 28. února 2017 - 00:23:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 494
Registrován: 10-2008
Tak jen přihodim něco těch řeckých ¨eneseráků¨ v plné parádě roku 2000 jako odměnu Šarimu za parádní report :-)


.... Ta Leptokárka byl už tenkrát šok.... koridorovej stav po reko, návěstidla po tmě, mechanický provizorní šraňky....závorář v dálce tý šílený rovinky spatřil oblaka prachu a jal se zavírat..... do pár desítek sekund tam na plnej ceres přiletělo ICko....... prostě na zrak je spoleh :-)

A dotaz.Pár dní zpět si sem dával fotku týhle jednotky jak jede v Aténách Hbf do depa.... Je to na pozadí bývalá výpravka úzké ???
Úterý, 28. února 2017 - 05:48:31  
Moderátor
Číslo příspěvku: 15038
Registrován: 11-2005
Jo je. V prvním díle, v archivu, je i fotka té budovy.[wink]
Úterý, 28. února 2017 - 07:07:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 147
Registrován: 9-2015
Na opačné straně (sorry, Ašský výběžku) než Balkán. Ale třeba někdo neviděl a potěší ho to po ránu.
https://www.youtube.com/watch?v=sA8CIa6KWB0
Úterý, 28. února 2017 - 17:10:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 2-2017
TH. Dekuji za odpoved, uprimne, rad jsem za informace o obou[happy]
Středa, 01. března 2017 - 08:27:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 48
Registrován: 3-2012
Mirek Zv:Díky za info.
SLIVEN
Neděle, 05. března 2017 - 14:51:30  
Neregistrovaný host
185.45.53.140
Tak ve Slivenu (Bulharsko) uz neni po trolejbusech ani pamatky. Vse zajistuji postarsi autobusy MAN a Mercedes (I s puvodnimi reklamami z Nemecka [proud]). Trolejove vedeni stale na sloupech. Tuz tak...
Neděle, 05. března 2017 - 15:50:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 181
Registrován: 12-2011
Zdravím ma z vas prosím někdo přehled jak to vypadá s Albánii, jezdí tam letos něco? Event. Je plán ze bude něco jezdit
Neděle, 05. března 2017 - 16:27:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4366
Registrován: 4-2003
SLIVEN: Ta informace pochází z pracovního dne? O víkendu tam totiž nic nejezdilo už dlouho... A ve vozovně trolejbusy taky nejsou, že po nich není ani památky?


Mr.Mittchell: Zpráv z Albánie je sice málo, ale podle těch posledních to vypadá, že tentokrát už bylo zastavení provozu osobní dopravy opravdu definitivní. Ono beztak v poslední době už to tam byly takové záchvěvy, kdy se chvíli jezdilo a chvíli ne, takže počet cestujících konvergoval k nule... Nákladka možná ještě úplně nechcípla, ale taky to budou jen symbolické záchvěvy, pokud vůbec něco. Ale i přes tyto pesimistické zprávy se údajně připravuje investiční akce v podobě stavby železnice na tiranské letiště a modernizace tratě Durres-Tirana. Takže je docela možné, že albánská železnice někdy zažije comeback, ale výměnou za to se omezí jen na trojúhelník Durres-Tirana-letiště. Zbytek se rozpadne, ostatně k tomu nemá daleko už teď.
Neděle, 05. března 2017 - 20:26:30  
Moderátor
Číslo příspěvku: 15042
Registrován: 11-2005
Tak Turecko + Evropa - dal jsem to dohromady:


Je to výzva [talker]
D-Zug
Úterý, 07. března 2017 - 18:39:05  
Neregistrovaný host
37.188.149.47
Na místě zrušeného nádraží v Tiraně se má postavit super hyper terminál VHD. Tak na to jsem vopravdu zvědavej [crazy].
Pružinskij
Úterý, 07. března 2017 - 19:31:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1467
Registrován: 4-2015
Šari: No, nejhezčí mi na tom přijde skutečnost, že trasa (časy a jízdní doby) dávného Istanbul Expresu je prakticky stejná, jako před dvaceti lety (náhodně otevřený KJŘ TCDD 1996).
Mezitím vyrostla nová generace, jen na železnici se nezměnilo nic. Vlastně jo, letos to bude s odklonem přes Videle, protože vidlácí na CFR furt nezprovoznili osmanskou jednokolejku z Progresu do Giurgiu.
Zatímco dávným Bucuresti - Istanbul expresem jsem jel 4* za tmy, před pár dny jsem si to konečně projel za světla. Úžasný zážitek! Na Stará Planina ještě pod sněhem, +15C, modrý nebe, Os Zagora - G.O. a zpět v podání plecháče a dvou Bm. Lidí minimum, kdo by se tím taky plazil. Ostatně drtivá většina spojů BDŽ zela prázdnotou a ten zbytek byli většinou nádražáci na šichty. Tam stačí aby jim věřitelé dali nůž na krk a zítra může klidně vyjet jen pár R na dvou páteřních tratích.
West code was broken.

Úterý, 07. března 2017 - 21:11:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5491
Registrován: 12-2011
Šari, to jsi vyrobil sám? Jsi šotouš [biggrin] Že by se teda na léto zas rozjel rychlík Balkan, když to poveze lůžko do Istambulu?
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Úterý, 07. března 2017 - 21:13:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 460
Registrován: 1-2004
K Bulharsku zatím žádné fotky? [happy]
Tak alespoň něco z minulého roku (omluva za mobil):

Pružinskij
Středa, 08. března 2017 - 13:08:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1471
Registrován: 4-2015
Zatím ne, nemám kdy.
West code was broken.

Středa, 08. března 2017 - 14:23:31  
Moderátor
Číslo příspěvku: 15047
Registrován: 11-2005
Sám si šotouš, Intele [biggrin]

Ne, je to z webu screenlé plus dopsané červeně údaje. A to proto, že později to tady nikdo nenajde. Takto to půjde alespoň přes obrázky či můžu dat link do záhlaví mezi ostatní JŘ. Si myslím, že po těchto vlacích bude z řad cestovatelů poptávka, tak je to snadno dostupné. [wink]
Středa, 08. března 2017 - 21:14:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2894
Registrován: 9-2007
Hele vy šotouši, co se raději místo vzájemného pření, kdo je víc šotouš (tímto zdravím Intelpetra [proud]), na něčem dohodnout a za měsíc tam taky zajet? [biggrin] Léto už mám (teoreticky) plné a nejspíš ani nebude čas, zatímco v dubnu ho bude ještě snad pořád dost... a vůbec, plánů je snad na víc dnů, než má rok samotný, ale abychom něco podnikli, to už ne. [uhoh]
Středa, 08. března 2017 - 21:21:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 368
Registrován: 7-2007
Ad Pruzinskij: bohuzel mate pravdu, zatimco se CFR za 15 let praci podarilo udelat koridor z Constanty k Brasovu, tak se jim mezitim infrastruktura na zbytku site rozpadla. Porovnani jizdnich dob v JR treba z 90.let a letosnim,to je k placi..
Středa, 08. března 2017 - 22:03:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5494
Registrován: 12-2011
Jojo, zdravím A.V. [lol]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Čtvrtek, 09. března 2017 - 00:42:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2895
Registrován: 9-2007
[pozor]Šotoalert[pozor] - WL 478 z Bukurešti, podle všeho, vyjede už 1.4. Info nemám ověřené, ale vzhledem k dostupnosti Sofie a zásadě, že tam je vždy nejlepší jet vlakem, se zásadně zlepšuje možnost, jak do Istanbulu dojet vlakem. Já už to mám na duben namalováno. [proud]
Pružinskij
Čtvrtek, 09. března 2017 - 10:41:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1472
Registrován: 4-2015
No, dávám tomuto vlaku rok, maximálně dva (pfc.).
Případné lovce podobných krátkodobých projektů upozorňuji na reduci jízd rychlíku z Mašhadu do Nachičevanu. Nově jen jednou týdně!
West code was broken.

Pátek, 10. března 2017 - 00:41:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5496
Registrován: 12-2011
Pane Pružinský, co jelo na vlaku Bucuresti - Ruse?
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Pružinskij
Pátek, 10. března 2017 - 07:39:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1475
Registrován: 4-2015
Maršrutka :-)[lol]
Na ten R jsem nechtěl čekat, protože s trolejbusama jsem byl vyřízený rychleji než jsem čekal. Tak jsem vzal za 22 BGN autobusík rovnou do Bukurešti. Zajímavý je, že těch asi 6 párů autobusů z Ruse jede až na letiště Otopeni a to i noční ve dvě ráno, čili teoreticky lze i takto přes noc na ranní lety z Otopeni.
Protijedoucí R 463, který asi poveze ty přímé vozy z Rumunska, vezl plecháč a 4 různý Béčka. Prakticky prázdný, pár lidí.
West code was broken.

Pátek, 10. března 2017 - 09:12:11  
Moderátor
Číslo příspěvku: 15048
Registrován: 11-2005
Pružinskij:
"Lidí minimum, kdo by se tím taky plazil. Ostatně drtivá většina spojů BDŽ zela prázdnotou a ten zbytek byli většinou nádražáci na šichty"

Zajímavé, měl jsem loni v květnu jiné zkušenosti při cestování v BG - rychlíky a osobáky plné tak jako u nás. Srovnatelně.

Vyvař něco [satan]
Pružinskij
Pátek, 10. března 2017 - 14:46:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1483
Registrován: 4-2015
Teď jsem měl jen krátký přesun Sofie - Karlovo - G.O. - Ruse, skoro vše osobáky, ale tragicky prázdné... Ovšem byl prodloužený víkend (3.3. měli státní svátek - osvobození od Turků), mohlo to mít vliv.
Vyvařilo se dlouhý turnusový volno (zdravíme Sebu :-) ), takže rychlá prohlídka nabídky low cost carriers, no a tentokrát to vyhrálo Bulharsko. Na přesunu do Berlína a v tamním metru nebylo co k focení, pravý začátek cesty byl až v Sofii.
Poprvé jsem jel novou linkou z letiště ("kupodivu" taky není přímo pod terminálem, jak si CEDOP namaloval do alternativního PRaku), za 2 BGN a šupem do hotelu.
Druhý den mě uvítal nádherným výhledem na zasněženou Vitošu, ozářenou vycházejícím sluncem:

Má třetí návštěva (a doufám že ne poslední) byla výhradně ve znamení MHD a trochu kultury (v pátek měli svátek a bylo zajímavé se projít parky a širším středem města):
tramvaje 1435 mm, tři linky, na ulici Obikolnu i=60´! (při čekání na spoj prohlídka parku Družba, druhý obrázek)


Většina sítě je ale netypického rozchodu 1009 mm:



(zbytek později, musím vyvenčit potomky...)
West code was broken.