Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 20. 10. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 20. 10. 2017

dolů
   autor příspěvek
Vláďa42
Pondělí, 16. října 2017 - 13:42:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2054
Registrován: 9-2009
Asi bychom se tu shodli, že uzel ČM by byl ideální. Jak to ovšem udělat, že ano?
Bohužel jedno z dědictví neintegrované dopravy. Musíme tedy vzít za vděk RZ.
Pondělí, 16. října 2017 - 14:06:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7892
Registrován: 4-2003
Moc bych tu neblouznil se zastávkou na Černém Mostě. Na současné trati je zastávka kdesi v prostoru odbočky Skály realizovatelná také - je zde kus přímé trati, ale stejně by se nástupiště musela protáhnout do oblouků a veškeré výhybky by tu musely být jedině jako transformované. Celkem drahá sranda na to, aby byla zastávka v místě odbočky Skály dost daleko od Černého Mostu.

Pokud někdo uvažoval o nějaké přeložce obou tratí, musely by obě (070 a 231) vést nějak takto:

https://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdalenosti&x=14.5708541&y=50.114 3372&z=15&l=0&base=ophoto&rm=9h-enxY2cr0QKafijF5fS0feTfZ0ffgfF1fc Zf-nE820JZG1K7er0fjnG1KXfLNEDhbNgR-gn0ZngTNUPY0UPg60g6pWngRRgX1hA VVNgaiPngQs

Na výše uvedené se promeškala doba - vše je tu zastavěno a nad Chlumeckou by trať musela vést na mostech. Bez kvílení místních by se to už také neobešlo, takže nerealizovatelná záležitost.

Nějaké vybočení trati 231 směrem k Černému Mostu v této podobě: https://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdalenosti&x=14.5789718&y=50.115 0965&z=16&l=0&base=ophoto&rm=9hWvyxY20HgUNgNSg6G6fgTgFSY0E8g80Ekg S1KXgVnN0gcNgNTgS0gRpgN0TjZNO3gSGNh

........vede akorát na ostré oblouky a zcela vynechává trať 070. Obojí není dobrým řešením.

Takže nakonec ta Rajská Zahrada je jediná realizovatelná možnost, ačkoliv se to tu mnohým nelíbí.......
Pondělí, 16. října 2017 - 14:28:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4916
Registrován: 9-2005
Bram: tak ono by bývalo bylo šlo také prodloužit M-C přes HP až pod nádraží HP a vedlejší průmyslový areál.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Jezovec
Pondělí, 16. října 2017 - 21:12:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 155
Registrován: 1-2004
M250.0 - ad Vysočanská: je to tam k těm tangenciálním autobusům od vlaku asi půlkilometrová procházka, jako "uzel" tedy nic moc. Vlastně bych se nedivil kdyby část obecenstva po dokončení Rajské zahrady nevystoupila tam a nedojela na Vysočanskou autobusovou zastávkou Metrem a stejně i obráceně, zejména v nepříznivém počasí...

Jinak je samozřejmě vlaková zastávka Rajská zahrada tak trochu z nouze cnost ale asi jediné proveditelné řešení. Dopravní návaznost Černého mostu na železnici zlepší o hodně. Odvrhovat to proto že to není dokonalé mi nepřijde rozumné. Města rostou takhle organicky a inžinýrsko-logicky.
Pondělí, 16. října 2017 - 22:13:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14695
Registrován: 5-2002
TH: Neřeším tarif, neřeším další návaznosti...
...a neřešíš ani to, jaký to bude, až bude hnusný počasí.

Jezovec: zejména v nepříznivém počasí
Žejo...?

Odvrhovat to proto že to není dokonalé mi nepřijde rozumné.
Bohužel je to jeden z našich národních sportů.
Aneb jak říkával můj první pan šéf: "Čechům nikdy nebylo nic dost dobrý a proto taky Češi dodnes nic pořádnýho nemají"...
Pondělí, 16. října 2017 - 23:00:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 132
Registrován: 8-2017
je to tam k těm tangenciálním autobusům od vlaku asi půlkilometrová procházka, jako "uzel" tedy nic moc
Souhlas, řešením by byla zastávka na estakádě - za míň peněz o dost víc muziky.

Kolik lidí vůbec dojíždí zpoza Prahy na Černý most? To je CČM takový magnet, nebo tam je něco, o čem nevim?
Úterý, 17. října 2017 - 06:16:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 8-2017
Na Ccm jdou 2 parkoviště P+R +parkovací dum primo na Ccm a diky spolehlivostí vlakove dopravy jsou uz v 8 narvany. Tak kdo muze dojede na CM a pokračuje metrem.
Úterý, 17. října 2017 - 07:55:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14697
Registrován: 5-2002
Bogan: diky spolehlivostí vlakove dopravy jsou uz v 8 narvany
Áááá, tady někdo lustroval řidiče parkující na ČM, takže ví na beton, že jich drtivá většina pochází z obcí ležících podél 231 a nepřijede tam skoro vůbec nikdo z míst ležících na D10. [crazy]
Jsem tu sám, kdo má Bogana kvůli těmhle jeho velkohubým prohlášením za rohaté zvíře, nebo se nás najde víc...?
Úterý, 17. října 2017 - 08:10:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23
Registrován: 8-2017
To Hajnej zkus si to kazdej den na 231 a uvidíš;-)))) Jezdis kazdej den? Ja to vydržel 10 let ;-)))
Úterý, 17. října 2017 - 08:40:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 134
Registrován: 8-2017
Bogan: Moje otázka padla v kontextu, kolik že lidí bude při hotové RZ přesedat za roh (čímž tady mnozí šermují jako argumentem, proč nestavět RZ, ale zastávku někde u ČM), na což jaxi počet automobilistů na P+R nemá moc vliv.
Vláďa42
Úterý, 17. října 2017 - 08:58:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2055
Registrován: 9-2009
Hajnej: co by tam jinak dělali? Na 8 v pracovní dny asi málokdo chodí nakupovat.
Vzpamatuj se. Ten pán má pravdu. Může se nám to nelibit. Stejně Zličín. Stav těch tratí je takový, že když máš pevnou pracovní dobu, tak na to dojíždění prostě za pár let nemáš nervy.
Úterý, 17. října 2017 - 09:21:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7383
Registrován: 4-2003
parkovací dum primo na Ccm a diky spolehlivostí vlakove dopravy jsou uz v 8 narvany

Ty boudou narvaný v každým případě a vždy bez ohledu na spolehlivost vlakové dopravy od Čelákovic. Pokud nebudou narvaný, tak to bude pro řadu lidí přesně ten signál "jeď autem" a narvaný zase budou.

Kolik lidí vůbec dojíždí zpoza Prahy na Černý most?

Kolik lidí dojíždí zpoza Prahy do Podbaby?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 17. října 2017 - 09:27:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 135
Registrován: 8-2017
Do Podbaby hrozí, že se bude od vlaku přesedat za roh, nebo jak tomu mám rozumět?

Ještě jednou. Asi se bude stavět zastávka Rajská Zahrada. Někteří tady vytasili, že by bylo lepší postavit zastávku na Čerňáku, aby se při cestách zpoza Prahy na ČM nemuselo přesedat za roh. Tak se ptám, kolik vlastně lidí má cíl na tom Čerňáku, že je pro ně Rajská zahrada nevýhodou.
Paralela s Podbabou mi nějak uniká, možná tak s Lysolajema.
Úterý, 17. října 2017 - 10:26:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14700
Registrován: 5-2002
V42: Hajnej: co by tam jinak dělali? Na 8 v pracovní dny asi málokdo chodí nakupovat.
Jsi snad funkčně negramotnej...? Přečti si ještě jednou pořádně, co jsem napsal. Já přece vůbec neřeším, kam a za jakým účelem ti lidé pokračují, ale pouze zpochybňuju, že všichni přijeli z obcí podél 231 (když na ten ČM vede i D10 a nakonec i ta D11 má taky jižní okolí, které 231 neobsluhuje).
Neboli polopatisticky: rozporuju kauzalitu v Boganově tvrzení "diky spolehlivostí vlakove dopravy jsou uz v 8 narvany". Přesně jak píše Radek, ty parkoviště na ČM budou narvaný v každým případě, protože kombinace IAD + M-B je ideální pro strašnou spoustu lidí a sebespolehlivější VHD je pro ně méně atraktivní.

Stav těch tratí je takový, že když máš pevnou pracovní dobu, tak na to dojíždění prostě za pár let nemáš nervy.
Pochopil bych, když někdo nadává, že se trať sere a nic se neděje. Ale nadávat na to, že se s tratí (konečně) něco dělá, mi už přijde trochu mimózní.

Bogan: zkus si to kazdej den na 231 a uvidíš
Ono je celkem jedno, kudy dojíždíš. Něco, co tě po letech začne srát, se najde i na dvacetiminutové cestě.
Já třeba mám práci na přímej dohled, ale uprostřed překáží vršovickej ranžír. Ten je prostupnej jenom na pár málo místech a jakákoliv nepravidelnost v docela širokém okolí (překvapivě i rozkopanej Albertov) je ve špičce ucpe, takže snadno pročučíš na cestě dvakrát i třikrát tolik času, než normálně.
Úterý, 17. října 2017 - 10:48:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7895
Registrován: 4-2003
Vláďa42:Stav těch tratí je takový, že když máš pevnou pracovní dobu, tak na to dojíždění prostě za pár let nemáš nervy.

Stav v Praze je již dlouhá léta takový, že je zde relativně málo míst v zaměstnání bez pružné pracovní doby, například prodavačka v průsermarketu a dělníci v továrnách v Praze již vymřeli, stejně jako ty továrny. Všichni ostatní mají pružnou pracovní dobu.

Je vidět, že jsi silně odtržen od reality pracovního trhu [biggrin].
Úterý, 17. října 2017 - 16:24:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 8-2017
To RadekŠ

Pokud bude doprava vlakem z Čelákovic spolehlivá a budu se moci spolehnout že přijedu tak jak mám a nemusím jít na vlak který jede o hodinu dříve, abych přijel v čase vlaku který má jet za hodinu - můžete mi říct důvod proč budu jezdit na ČM autem a parkovat na P+R + pak se trmácet metrem?
Úterý, 17. října 2017 - 16:29:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 8-2017
To Hajnej

pokud 30 km úsek trvá místo půl hodiny - hodinu - tak je asi něco špatně a že se modernizuje ano - souhlas - ale tak udělám takový výlukový jízdní řád, který vyjezdím (a třeba jedu jenom jednou za hodinu ale načas) a nejezdím jenom kvůli tomu že mám nasmlouvané vlaky.
Úterý, 17. října 2017 - 17:03:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 405
Registrován: 5-2013
P.r.a. 1834: viz email.

M 250.0 129: všechny spojky výh. Skály budou na 80 km/h.

Qěcy 4915: podjezd ul. Bystrá připravuje TSK, je zadaná DÚR. Zrušení toho přejezdu by bylo velmi užitečné, tak doufejme, že dokáží vyřešit náhradní vjezdy do areálů podél ulice.
Úterý, 17. října 2017 - 17:12:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 136
Registrován: 8-2017
KAF: Dík.

Nebude to spíš odbočka? [wink]
Úterý, 17. října 2017 - 17:29:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 406
Registrován: 5-2013
Opravdu výhybna.
[wink]
Úterý, 17. října 2017 - 17:46:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1143
Registrován: 6-2016
" můžete mi říct důvod proč budu jezdit na ČM autem a parkovat na P+R + pak se trmácet metrem?"

Dovolím si příklad z jiné trati (171). Jedu ráno brzy AUTEM do práce, abych odpoledne vyzvedl dítě ze školky/školy, do které ho dala ráno jejich matka. Tím autem jsem velmi nezávislý na provozu po síti SŽDC (počet totálních problémů na silnici/dálnici je znatelně menší, než na té "dráze"). Cestou mohu např. jednou týdně přivézt starým rodičům velkoobjemový a těžkotonážní nákup.
Pro upřesnění - 37 let jsem dojížděl z Černošic do Prahy. Většinou vlakem, v případě potřeby autem. Takže o tom "něco málo vím".
Úterý, 17. října 2017 - 17:56:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 137
Registrován: 8-2017
A to je kvůli
a) změně terminologie,
b) dalším spojkám, o kterých se zatím nemluvilo, nebo
c) odjezdovým návěstidlům u některé z těch kolejí mezi levými a pravými spojkami?
Vláďa42
Úterý, 17. října 2017 - 19:10:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2056
Registrován: 9-2009
Bráně, když něčemu nerozumíš, tak se k tomu nevyjadřuj. Děkuji.
Pevná pracovní doba se netýká jen továren a prodavaček.
Za domácí úkol zkus vymyslet 5 profesí, kde je včasný příchod do práce více než vhodný.
Úterý, 17. října 2017 - 19:27:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4927
Registrován: 9-2005
Mohli byste ty nové Skály někdo nakreslit? Nebo odkázat na dokument, kde jsou popsány, či zakresleny?
Když výhybna, tak tam budou spojky před a za peronama, že? A předpokládám správně, že půjde o roztažení pravých spojek od levých spojek, protože oblouky a peron?



K.A.F.: Tak to mne těší, že se řeší podjezd v Bystré.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Vláďa42
Úterý, 17. října 2017 - 19:51:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2057
Registrován: 9-2009
Ty automatické opravy. Obracím se na Brama.
Michal_novotny
Úterý, 17. října 2017 - 21:25:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1983
Registrován: 11-2002
Qěcy: Peron bude od současných výhybek min. kilometr, takže tohle je IMHO blbost. Navíc jak tu někdo psal, tak vjezdy na Skály mají zůstat stejně jako teď a tím pádem zastávka bude mimo obvod výh. Skály. Nejspíš to bude souviset s tím zmiňovaným odjezdem na Satalice před krajní výhybkou.
Úterý, 17. října 2017 - 21:30:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7394
Registrován: 4-2003
Qěcy: Když výhybna, tak tam budou spojky před a za peronama, že?

Tam žádný peróny nebudou a spojky snad budou oddkudkolik kamkoliv, akorát se na krajní koleje ještě vejdou mezi wexle cesťáky, takže uvniř budou krátké dopr. koleje a tím pádem to nebude odb., ale výh.

můžete mi říct důvod proč budu jezdit na ČM autem a parkovat na P+R + pak se trmácet metrem?

Možná by bylo dobrý si uvědomit, že lidi do ČM dojíždějí z lokalit, odkud žádný koleje nevedou.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 17. října 2017 - 21:38:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 9-2017
Ahoj, chtěl jsem se zeptat. Před pár lety se plánovala revitalizace Čelákovice-BnL, která se naštěstí zametla pod koberec, ale v projektu je dost jasně napsané, že v BnL měly být 3 dopravní koleje. Vzhledem k tomu, že se tam normálně nakládá, tak tam musí zbýt kusá na nakládku pro CiUR. Jak to bylo zamýšlené, aby se tam všechno spolu s poloostrovními nástupišti vešlo? Zkoušel jsem si to namalovat, a vyšlo mi jen tohle.
Úterý, 17. října 2017 - 21:51:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2635
Registrován: 5-2002
Bramíku, truhlíku - v Praze pracuje například asi 35 tisíc lidí v pohostinství a ubytovacích službách. Zkus si představit hospodu s pružnou pracovní dobou kuchaře [proud]. Nebo všechny profese na dráze, řidiče tramvají, autobusů, učitele... Nebo ty snad můžeš přijít vozit motorrrráček, kdy se ti zachce? Nakonec, ani úředníci, kteří mají předepsané úřední hodiny pro veřejnost nemohou mít pružnou pracovní dobu.
Hlavně, že tu suverénně trousíš moudra.
Ostatně soudím, že EU musí být rozpuštěna a nahrazena funkčním hospodářským společenstvím. Čím dříve, tím lépe...

Nejchráněnější organismus v Absurdistánu? Kůrovec - kvůli tomu obětovali celou Šumavu...
Úterý, 17. října 2017 - 21:58:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4928
Registrován: 9-2005
Předchozí obrázek je blbost, vzheldem k polohám lávek, které zůstanou zachovány.
Pokud budou spojky pravé blízko levých, tak si nějak nedokážu představit, kde se budou moci předjíždět vlaky (ze stejné TK na stejnou TK). Tedy pak už zbývá, i vzhledem k obloukům, asi jedině toto uspořádání:
Měření na mapy.cz
Jsou tam vyznačeny spojky (80 km/h v přímých kolejích (okopírována délka spojky, co je na skálách dnes)), vzdálenost mezi současnými vjezdovými lávkami (do cca 820 metrů, to je poněkud v rozporu s tisícimetrovou vzdáleností pro VZ, takže asi nebudou využity pro oddílová návěstidla AB?), užitečná délka staniční koleje 101 (asi 527 m).
Taky jsem našel pár obrázků, jak by mohla Rajda vypadat, je to z DÚR:

nejprve trojkolejná verze

poté čtyřkolejná verze

a nakonec výkres s rezervou pro čtvrtou kolej
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Úterý, 17. října 2017 - 22:04:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4929
Registrován: 9-2005
RadekŠ: No pokud to bude tak, jak jsem namaloval do mapy.cz, tak užitečná délka 101. SK bude tak 527 metrů, a k tomu znalí psali, že tato bude mít odjezd do Satalic. O ostatních odjezdových návěstidlech nebyla řeč, předpokládám tedy, že nebudou. Na trati 231 bude autoblok s VZ a časem ETCS, tudíž by měla být kvůli MIRELu délka oddílů co nejpřesněji tisíc metrů, Čemuž dnešní lávky, jež mají být též využity, neodpovídají. Nebo některé neodpovídají. No a jestli někdo hodlá nasázet do výhybny skály odjezdy na NZV, tak to bude teda hustý:-/ (už. délka 2. a 1. SK bude odhadem nanejvýš 427 metrů).
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Úterý, 17. října 2017 - 22:40:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14706
Registrován: 5-2002
Bogan: ale tak udělám takový výlukový jízdní řád, který vyjezdím
Důležitým předpokladem u všech jízdních řádů a u výlukových obzvlášť je to, že mi vlaky do řešené oblasti dojíždějí včas. Pokud ten předpoklad splněn není, tak se to holt posere.

(a třeba jedu jenom jednou za hodinu ale načas) a nejezdím jenom kvůli tomu že mám nasmlouvané vlaky
Tím ale nedodržím kapacitu a přejdu tak od "pozdě, ale přece" ke "včas, nebo vůbec". To je IMHO ještě horší.

Qěcy: okopírována délka spojky, co je na skálách dnes
Ta osmdesátková rozhodně není, protože má 89 metrů, kdežto dvě výhybky 1:14-760 byť i bez mezipřímé by měly přes 108 metrů.
Osobně to odhaduji tak, že tahle spojka zůstane sama (jen zeštíhlená) a zbylé tři spojky budou v té přímé na východ od vjezdů (délku na dvě osmdesátkové spojky tak akorát má).
Od HoPo tedy 1/2 ze satalické na druhou, pak 3/4 ze druhé do první a nakonec souběžné 5/7 a 6/8 z první do druhé a z druhé do satalické. RZ je až daleko za tím.
A jestli odjezd do Satalic bude ze 101. koleje, aby se maximalizovala délka dvojkolejky do Satalic (byť za cenu NZV od vjezdu, pokud se ten ovšem neshodí z lávky na zem a nevysune k RZ), tak je pak k pochopení i ta výhybna a ne odbočka...
Úterý, 17. října 2017 - 22:53:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4930
Registrován: 9-2005
Hajnej, s délkami výhybek máš pravdu. A umístění spojek 5/6 a 7/8 to vidíš stejně jako já v tom odkazu Měření na mapy.cz (příspěvek: 4928)?
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Úterý, 17. října 2017 - 23:02:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5972
Registrován: 8-2006
Ona už to snad taková hrůza není. Ráno 9404 cca +5-10 podle toho, jak mu "překáží" 9111, který tedy stojí za houby. No a 5806 měl dnes ráno v Čelákovicích +10 a na Masně cca +12-13. Opačně z Prahy to jezdí v pohodě. Takže ráno jsou nejjistější spoje S22 a opačně z Prahy jezdí na čas vlastně všechno. Jak odpolední spoje S9, tak S22 a i S2 jel z Masny dobře.
Úterý, 17. října 2017 - 23:56:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14711
Registrován: 5-2002
Qěcy: té klikatině jsem úplně nerozuměl. Zkusím tedy pro změnu naklikat výměny podle čísel (od oka).
Středa, 18. října 2017 - 06:40:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26
Registrován: 8-2017
To celakovican
Podle sdělení deti ranni vlaky 15-20 minut vcera t.j. 17.10
Středa, 18. října 2017 - 07:14:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1645
Registrován: 12-2007
Zkoušel jsem si to namalovat, a vyšlo mi jen tohle.
Ja by som navrhoval prvú napojiť do druhej tak, aby tretia ostala čo najdlhšia a v tej súvislsoti ešte posunúť v.č. 5 na Neratovice. Lebo keď už sa tam náklad objaví, tak stanica mu je krátka. Možno i preto tam jazdia 2 páry Mn miesto jedného a ešte k tomu v noci...
Středa, 18. října 2017 - 07:15:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1646
Registrován: 12-2007
A niečo zo včerajšej 074:

Středa, 18. října 2017 - 07:51:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7905
Registrován: 4-2003
Johny11:Nakonec, ani úředníci, kteří mají předepsané úřední hodiny pro veřejnost nemohou mít pružnou pracovní dobu.

A přesto jí mají. To je ale objev, viď? [lol]

Bramíku, truhlíku - v Praze pracuje například asi 35 tisíc lidí v pohostinství a ubytovacích službách.

Psal jsem: Stav v Praze je již dlouhá léta takový, že je zde relativně málo míst v zaměstnání bez pružné pracovní doby

Že to neumíš zpracovat a podsouváš mi něco, co jsem nenapsal, doopravdy není mým problémem [nene].

Jinak mne těší, že si potřebuješ na mne poléčit své stále hnisající bebíčko. Proč ne, máš možnost pokračovat. Ale pak se nediv, že tu bude tvé ješitné ego akorát explodovat. Kombinace nevzdělanosti, obyčejné lidské hlouposti a ješitnosti je smrtící koktejl, bacha na to [biggrin].
Středa, 18. října 2017 - 08:09:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27
Registrován: 8-2017
Jsem rad ze jsem konečně pochopil důvod zpoždění. Na draze v Praze je pružná pracovní doba. Jak se prijde tak to jede :-)))))
Středa, 18. října 2017 - 08:11:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7395
Registrován: 4-2003
Nakonec, ani úředníci, kteří mají předepsané úřední hodiny pro veřejnost nemohou mít pružnou pracovní dobu.

Ty úřední hodiny jsou dva dni v tejdnu a v tom zbytku je flexibilní prac. doba a v pátek jdou ti lidi z práce třeba v jednu, protože to už napracovali v po a st.[wink]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 18. října 2017 - 08:13:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7906
Registrován: 4-2003
Hajnej:Ta osmdesátková rozhodně není, protože má 89 metrů, kdežto dvě výhybky 1:14-760 byť i bez mezipřímé by měly přes 108 metrů.

Ta je šedesátková a doufám, že bude po rekonstrukci osmdesátková.

Ovšem z hlediska propustnosti trati mi chybí jedna věc: Druhá kolej mezi odbočkou Skály a Satalicemi. Tohle něco, co propustnost trati limituje již dnes a zbytečně to bude přeneseno i do budoucna. Chápu, že tohle není součást stavby, ale doplněním dalších spojek na Skály se toto doopravdy nevyřeší [nene].
Středa, 18. října 2017 - 08:15:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7907
Registrován: 4-2003
Bogan:Jsem rad ze jsem konečně pochopil důvod zpoždění. Na draze v Praze je pružná pracovní doba. Jak se prijde tak to jede :-)))))

Teď už opravdu musím podpořit Hajného, který tě má zcela správně za rohaté zvíře [wink].
Vláďa42
Středa, 18. října 2017 - 08:41:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2058
Registrován: 9-2009
Bram: neděláš úkoly.
Co třeba učitelky a učitelé (všech stupňů)
Lékaři v ordinacích

Jistě vymyslíš i další profese. Věřím ti.
Středa, 18. října 2017 - 08:54:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7909
Registrován: 4-2003
Vláďo, jsi také tak natvrdlý jako Johny11, když nechápeš, co jsem napsal:Stav v Praze je již dlouhá léta takový, že je zde relativně málo míst v zaměstnání bez pružné pracovní doby

Relativně totiž málo neznamená, že takoví zaměstnanci neexistují.

Když už sem taháš ty lékaře v ordinacích: Ti mají pevnou ordinační dobu, ale nikoliv pracovní dobu. Chápeš vůbec, jaký je v tom rozdíl?

Ilustrace pro méně chápavé: Moje praktická doktorka ordinuje každý týden pět hodin denně vyjma pátku. V pátek se každý týden střídá se svojí kolegyní.

Otázka pro Vláďu42 zní: Dá její ordinační doba dohromady 40 hodin týdně?

Poznámka pro Vláďu42: Stačí využít sčítání, odčítání, násobení a dělení. Není potřeba žádné vyšší matematiky [wink].
Středa, 18. října 2017 - 08:59:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1943
Registrován: 12-2007
Traťovák: Když vidím tu "zeleninu" v tom štěrku, tak mě mrazí při představě, že se to vůbec neprojede čističkou [cunik][cunik]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Středa, 18. října 2017 - 09:23:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1647
Registrován: 12-2007
Ona sa tá zelina odťaží, ale iba 5 cm pod podval, takže potom sa nový rošt položí na takéto niečo a podbitím sa tých cca 5 cm nového štrku pod podval dostane.

Proste vzor "Mšenka" sa asi osvedčil [crazy]
Středa, 18. října 2017 - 09:57:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1944
Registrován: 12-2007
Traťovák: Díky moc za fotodokumentaci! Holt budeme koukat za pár let, jak se hezky podbahňujou nové pražce na nové trati [crazy]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Středa, 18. října 2017 - 10:05:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11324
Registrován: 5-2004
Ono úplně stačí když na takový 171 cestou z práce jednou na hlaváku dotyčnej zjistí že dnes to jede ze Smíchova a za dva dny to sice jede z hlaváku leč jen na Karlštejn...

171 má tu "kliku" že na rozdíl od 231 nemá z oudolu souběžnou dálnici resp. vůbec použitelnou silniční síť v okolí.

A to tam žádná modernizace neprobíhá. Akorát se půl roku rejpe jeden můstek. K tomu "běžný pomalý" No a na další rok už je připravenej další půlrok na další dohnilej můstek.

Přičemž na tu půlroční akci je sic vydán výlukáč ovšem denodenní praxe (včetně víkendů) dokazuje že je zcela k hovnu.
Středa, 18. října 2017 - 10:22:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1648
Registrován: 12-2007
R_1463Úpa:
"Traťovák: Díky moc za fotodokumentaci! Holt budeme koukat za pár let, jak se hezky podbahňujou nové pražce na nové trati [crazy]"

A možno ani nie. To ložko tam síce bolo za tých cca 40 rokov od poslednej obnovy riadne zaprasené, ale "klasické" blaťáky tam zas neboli...
Středa, 18. října 2017 - 10:48:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14716
Registrován: 5-2002
Bram: Ta je šedesátková
Jenom pro upřesnění: návěštěná rychlost nemusí nutně odpovídat tvaru výhybek, jsou případy, kdy je návěštěno méně, než by odpovídalo tvaru výhybky. Dříve to bývala 60 na osmdesátkových výhybkách nebo 80 na stovkových výhybkách při malé osovce, která nedovolovala udělat dostatečně dlouhou mezipřímou (a nepomohlo ani zkrácení oblouku těsně za srdcovku), dnes to poměrně jsou 70 na spojkách z transformovaných osmdesátkových výhybek z důvodu nedostatku převýšení.
Qěcymu jsem tu poznámku psal proto, že osmdesátková spojka je citelně delší než to, co je na Skalách, tak aby nedošel k mylnému závěru, že se něco někam vejde.
Vláďa42
Středa, 18. října 2017 - 11:26:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2059
Registrován: 9-2009
Bram: to už neokecáš. Ale říct, sorry, kecám kraviny, nedokážeš.
Středa, 18. října 2017 - 12:11:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7914
Registrován: 4-2003
Takže setrvám u toho, že pro Vláďu42 jsou počty prvního stupně základní školy velkým problémem, se kterým dodnes neúspěšně bojuje [biggrin].
Středa, 18. října 2017 - 16:03:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14722
Registrován: 5-2002
V42: to už neokecáš
"Relativně málo" je klidně i čtvrtina, to už jsou v Praze (včetně dojíždějících) statisíce.
Neokecává tedy nic, to jen Ty hloupě chytáš za slovo (stejně jako mě s tím kam jedou na ČM místo odkud).
Vláďa42
Středa, 18. října 2017 - 17:05:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2060
Registrován: 9-2009
No, dál plácáme. Můžete v tom soutěžit.
Středa, 18. října 2017 - 18:40:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14723
Registrován: 5-2002
V42: Můžete v tom soutěžit.
To je zbytečný - vítěz je jasnej: Ty. [biggrin]
Středa, 18. října 2017 - 19:20:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 407
Registrován: 5-2013
Skály

M 250.0 137: platí c, v satalické koleji bude mezi spojkami dopravní kolej.

Qěcy 4928: město si následně pořídilo změnu DÚR, místo ramp mají být výtahy.

Hajnej 14711: spojka 1-2 je správně. Spojka 2-3 má být v oblouku (z výhybek 1:18,5-1200) a obě paralelní spojky přijdou hned za oblouk.
Středa, 18. října 2017 - 20:41:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11869
Registrován: 8-2004
Skály:

S těmi lávkami jsem si to nepamatoval dobře - stávající vjezdy do Skal se vysouvají.
Jinak výhybna jednak kvůli "staniční" koleji, jednak si vybavuji teze o tom, jak při jízdách mezistaničně půjde výhybnu využít ke dvěma vlakům mezi Vysočanami a Počernicemi... (už vidím, kdo na těch Skalách bude v tu chvíli sedět)...
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pátek, 20. října 2017 - 08:18:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1148
Registrován: 6-2016
Info z Dolního Poberouní - reko mostu v Řevnicích pokračuje s poměrně velkým nasazením. Včera se dělala jakási dvousložková izolace proti vodě. Motorová míchačka a pumpa, k tomu cca 8 oranžových mužíků. Podle nápisů na kýblech to asi bude ve výsledku žluté.
Na mostě Mokropeském průzkum intenzity pěšo/cyklo provozu. Z důvodů požadavku SŽDC o odstranění stávající lávky při rekonstrukci mostu... Náhradou má být extra lávka vzor Radotín u bývalého brodu (doufám že kvalitnější...), protože kvůli splavnění Berounky musí být normovaná podjezdná výška. SŽDC prý na její stavbu měřitelně přispěje.
Zdá se, že ředitelství vodních cest potřebuje vysosat nějaké extra tučné eurodotace. Očekávám napojení Litavky na kanál DOL a ekologickou dopravu uranové hlušiny do zpracovatelského závodu v Rumunsku[rofl]
Mladějov
Pátek, 20. října 2017 - 08:26:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11087
Registrován: 3-2007
Jj, minulý týden jsem je tam viděl makat do tmy..
Každopádně za nový most palec nahoru, ale sry, tímhle tempem vždycky za těch půl roku shnije někde něco jinýho (viz Chuchle) - tohle je příběh bez konce, bez nějakých koordinovaných výluk s prací na více místech se 171 nepohne..a když od prosince navíc expresní vrstva..tragédie.
Předtím bývala suverénně okolo Prahy nejrozbitější a i co se týče starého ZZ a reliktů benešovská - a té z toho bludnéhu kruhu pomohla až koridorizace, tohle flikování nikoli.