Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 18. 07. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 18. 07. 2017

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 11. července 2017 - 13:01:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1049
Registrován: 1-2006
K6S31ODR:
"Hroch: Ale předvěst tam už je, a dokonce funguje, nevypadá že by byla v kdovíjak špatném stavu, na zhroucení."
Normy nejsou jen na statiku daného návěstidla. Pro přepojení stávajícího pod nové zařízení je potřeba zajistit nějaký stav jak na kabelu (předepsané izolační vlastnosti, minimum spojek jako potenciálně poruchových míst, výhled na AC trakci jak psal Hroch, ...) tak na návěstidle (správné návěstní transformátory, elektrická pevnost kabelu vůči návěstidlu, základ odpovídající normám...), a to tak, aby to bylo pokud možno životaschopné po celou dobu života nového zařízení.

Pokud na návěstidle nemůže svítít víc než žlutá (neznám konfiguraci odtud), rychlost odpovídá na neproměnné návěstidlo, na vjezd je při dané traťové rychlosti dlouho vidět (tak dlouho, aby fíra nemusel s rychlostí dolů, protože neví jestli je postaveno) a z té trati není silnější pravidelná doprava, je nesmysl vyhazovat statisíce (tady bych to viděl někam 0,5 - 1 mil.Kč za optimálních podmínek pro položení kabelu a postavení předvěsti) za položení nového kabelu a postavení nového návěstidla a následně za údržbu. Tabulka s křížem je úměrná významu té trati.
Úterý, 11. července 2017 - 13:46:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6028
Registrován: 8-2007
mot:A k čemu takové výkony? Nové hnutí "Těžkotonážníků"?

Tonáž je pořád tak nějak stejná.Ale rychlost nákladních vlaků je stejná,jakou jezdily v minulosti rychlíky(kdysi Pn vlaky měly max.65 km/h,manipulační max 50 km/h,Os 100 km/h a R 120 km/h).

Podobně v Os dopravě mají skoro všechny nová vozidla V max 160 km/h.
A až si Jančura nakoupí 2x výkonnější lokomotivy,místo svých Peršingů,bude je chtít využívat a jezdit 160 s dlouhými rychlíky.

(Příspěvek byl editován uživatelem Apollo 17.)
Blanka
Úterý, 11. července 2017 - 23:53:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 466
Registrován: 12-2014
Několik záběrů z nově otevřené železniční zastávky Praha-Bubny Vltavská a blízkého okolí, pořízených během prvního dne provozu [vypravci]
https://youtu.be/-uaeXMvNZqY
Můj Youtube kanál BlanCamCZ s převážně železniční tématikou dostupný zde [masinka]
výluka
Středa, 12. července 2017 - 16:13:55  
Neregistrovaný host
178.248.249.102
Blanka: pěkný, to bylo strachu že výluka není připravená a nakonec funguje vše na výbornou na trati do Kladna i do Kralup!
Blanka
Středa, 12. července 2017 - 19:35:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 471
Registrován: 12-2014
výluka: Díky [happy] Dnes jsem se byla i svézt a musím říct, že spojení na metro C je opravdu komfortní. Jsem zvědavá, jestli zastávku do budoucna zachovají.
Můj Youtube kanál BlanCamCZ s převážně železniční tématikou dostupný zde [masinka]
Středa, 12. července 2017 - 19:53:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5877
Registrován: 8-2006
Čelákovice - Mstětice se jezdí po obou.[ok] Ale odpolední 5832 byla zase asi zoufalost.[uhoh][ko] Na Masně psaných +30, takže obratový 9425 napřed +10 a někdy v 17:20 změněno na +20.[sad] Nakonec jsem teda šel na hlavák na 9134, ten sice z hlaváku na čas[ok], ale hned ve Vysočanech asi byly 9425 a 9134 současně.[coze] V Čelákovicích v 18:23 a někde u Záluží nás míjel dvoješus na Prahu.[masinka] Tak jsem zvědavý, jestli zítra ráno vlak na Prahu zastaví "u budovy" nebo klasicky na čtvrté (počítáno laicky ).
Středa, 12. července 2017 - 20:29:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14029
Registrován: 5-2002
čel: Tak jsem zvědavý, jestli zítra ráno vlak na Prahu zastaví "u budovy" nebo klasicky na čtvrté (počítáno laicky )
Čekal bych (počítáno laicky) druhou nebo první kolej. Ode dneška je další etapa přepínání na provizorní SZZ a čekal bych, že lyský kříž během ní zůstane pokud možno do rovného...
Středa, 12. července 2017 - 20:57:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11738
Registrován: 8-2004
čelakovičan:
"Čelákovice - Mstětice se jezdí po obou."
Ano, potvrzuji. Konečně. Mělo se již od včerejšího večera, ale někteří (opět) začali prubovat vyšší level hry - "nejbezpečnější je, když se nejezdí".[ko][nene]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Středa, 12. července 2017 - 21:32:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5878
Registrován: 8-2006
Díky.[happy] A ráno před příjezdem 9404 teda nepolezu do kolejí.[happy]
Čtvrtek, 13. července 2017 - 16:29:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 482
Registrován: 6-2015
Nevím, ale pokud tam bude i zelené světlo jak píše Hajnej ("Čtvrtá pozice navíc je zelené světlo pro Volno resp. Očekávej 80.") tak tím spíš mně překvapuje že je tam jen trvalá plechová předvěst "Výstraha" to potom znamená se k tomu vjezdovému návěstidlu bude muset jet jako kdyby na něm muselo očekávat "Stůj!"
Čtvrtek, 13. července 2017 - 19:54:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1585
Registrován: 12-2007
Keďže je tam traťová rýchlosť 40 km/h, tak k tomu návestidlu, kým uvidí čo na ňom svieti, pojde rovnako rýchlo bez ohľadu na to, čo na ňom svieti...
------------
TOSácka vlečka opäť nezjazdná. Čo stavba dala, to si zrejme aj vzala...
MiT
Čtvrtek, 13. července 2017 - 23:19:50  
Neregistrovaný host
78.108.96.151
Není na mochovské náhodou šedesátka?
Na druhou stranu, při té frekvenci, která tam je, asi nikoho moc neovlivní, když se vlak bude přibližovat k návěstidlu nižší rychlostí, než by mohl ...
Pátek, 14. července 2017 - 06:31:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1586
Registrován: 12-2007
Není na mochovské náhodou šedesátka?
V starých "mapách" 60 zakreslená je, ale rýchlostník 60 od Čelákovic už pár rokov nie je.

Ale keď som terazky našiel ZCP, tak 60 tam písanú majú. No pokiaľ možem posúdiť, tých 60 tam nejazdia...
Pátek, 14. července 2017 - 07:25:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14042
Registrován: 5-2002
K6S: to potom znamená se k tomu vjezdovému návěstidlu bude muset jet jako kdyby na něm muselo očekávat "Stůj!"
Od Mochova jsem ještě nejel, ale co jsem koukal do mapy, tak je před MS skoro 300 metrů přímé, takže je IMHO jen otázka náležitého vyklučení křoví, na jakou vzdálenost to návěstidlo bude vidět...
Pátek, 14. července 2017 - 09:43:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8396
Registrován: 10-2003
Teď jsem koukal z vlaku, že v místě pádu stromu na 171 minulou neděli, jsou již vybudovány dvě nové patky sloupů TV [ok]. A když jsem oba viděl, tak si říkám, jaké bylo štěstí, že se jen přiohnuly a nezlomily. Jinak ale vcasnost na 171 nic moc. S těma PJ se to nedá prostě vyjezdit, ať je výlukáč, nebo ne. Naštěstí jsou snad překopány oběhy souprav.
Ta 50 v Chuchli je fakt chuťovka. [ko] Podle mě to dost podstatně snižuje kapacitu a to se tam má od nového GVD ještě vecpat rychlá vrstva.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Pátek, 14. července 2017 - 09:56:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11148
Registrován: 5-2004
Dnes odklonovana 1241 projela hrbatou jak nuz maslem za nejakych 33-34 minut na smich. Tedy rychleji nez po ty zoufale rozesrany 171...

Jo, osobaky v beroune toci ob vlak, pricemz 2 hrany nezaberou ani omylem. +8 je maximum mozneho kdyz to jede z prahy vcas, syslograf dorazil do berouna rano v 7.07 hnedle +20.
rejpálek
Pátek, 14. července 2017 - 11:58:51  
Neregistrovaný host
165.225.72.89
Ó to bude radosti, až budeme sedět v Dobřichovicích v opožděným panťáku a bude nás předjíždět jedna poloprázdná rychlá vrstva za druhou....
Ghost
Pátek, 14. července 2017 - 12:15:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1756
Registrován: 1-2011
Naštěstí snad dnes končí konsolidační pomalá 50 v celém úseku první koleje Beroun - Karlštejn, která dávala osobákům + 5 [ko]
V celkové rozesranosti to bude ale jen malá úleva.
Mladějov
Pátek, 14. července 2017 - 14:24:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10576
Registrován: 3-2007
>Dnes odklonovana 1241 projela hrbatou jak nuz maslem

No, taky by ses měl podívat, jakou dardu dostaly pravidelné osobáky.
Pátek, 14. července 2017 - 16:30:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14044
Registrován: 5-2002
ML: taky by ses měl podívat, jakou dardu dostaly pravidelné osobáky
Nedobře na to hledíš, soudruhu. Důležité přece je, jak projel odkloněný soudruh Vlčoun... [crazy]
Vice svejku
Pátek, 14. července 2017 - 17:30:45  
Neregistrovaný host
37.188.191.132
Jen více odklonovych svejku na 173, ktere vezou zlomek lidi oproti plne 814 a pocet cestujicich se vrati na stav okolo roku 2006,kdy se vazne uvazovalo to proste zavrit. Neustale zpozdeni a vyckavani spolehlive vyzene nove cestujici ziskane po rekonstrukci 2015. Ono totiz bez zbytecnych svejku 173 funguje velmi spolehlive, ale nekdo se rozhodl to zabit.
212158
Pátek, 14. července 2017 - 20:43:00  
Neregistrovaný host
80.95.113.114
Ta TOS vlečka je hlavně rozkradena kolejové spojky jsou pryč všude až po ten PZZ co je u billy takže sjízdná opravdu momentálně není.je to videt z vlaku
Mladějov
Pátek, 14. července 2017 - 20:52:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10583
Registrován: 3-2007
Komu říkáš soudruhu ?!?!!! (pár úderů holí - Pelíšky [proud] ).

Samozřejmě s rozumným výlukáčem přes hrbatou jistě, ale když jsou párminutové obraty, tak je všechno sesypané na půl dne, kvůli jednomu "noži, co projel máslem".

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pátek, 14. července 2017 - 21:50:26  
Moderátor
Číslo příspěvku: 15198
Registrován: 11-2005
Mladějov: Tu gardu sis vycucat zrovna dneska večer z prstu, ne? [proud]

Fakta:
1241 z Berouna s +3, na Smíchově -3. Zkratil o 6 minut.
19911 ve sledu za 1241 z Berouna s +5, na Smichove +2.
19906 křižuje v Rudné s 1241, odjezd +4, v Beroune +2.
19954 křižuje v Prokopském údolí s 1241, odjezd +2, Nučice zastávka 0.

Žádný sesypaný půlden.

[kiss]
Pátek, 14. července 2017 - 22:07:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1293
Registrován: 3-2015
A já se dnes divil proč ten Ešus za Smíchovem zpomaluje, mnohem horší pro mě bylo zjištění že ešusy byly výchozí až ze Smíchova přitom jsem cíleně šel na hlavní, potřeboval jsem přepravit z Prahy do Berouna novou motokoloběžku, když jsem dorazil konečně na Smíchov tak už zase jezdily z hlavního, sere mě to. Na tom Smíchovském nádraží dost chybí eskalátory nebo výtah aspoň něco aby se to dalo vyzvednout daleko snáz na nástupiště.
Sobota, 15. července 2017 - 05:47:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1587
Registrován: 12-2007
212158:
"Ta TOS vlečka je hlavně rozkradena kolejové spojky jsou pryč všude až po ten PZZ co je u billy takže sjízdná opravdu momentálně není.je to videt z vlaku"

Rozkradnutá je už dávno, ale potrebovali (stavba) do TOSu odviezť (tosácke) vytrhané koľajové polia(bolo tam Lego) a tak to provizorne uzjazdnili...
Sobota, 15. července 2017 - 09:16:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11150
Registrován: 5-2004
Taky mi neprislo ze bysme kosili osobaky kdyz vse krizovano +/- v jejich polohach.

To bylo hur v nedeli kdy dva protijedouci svejci, ajnstajn a skoroprazdna kredenc otravnyho motoracku nebo jak se to na pisek jmenuje nadelila narvany regine z nucic dvacitku.
djst
Sobota, 15. července 2017 - 09:41:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 648
Registrován: 8-2014
Hajnej, K6S:
Norma (TNŽ 34 2620) říká toto:
4.12.3 Na tratích se zábrzdnou vzdáleností 400 m a 700 m je dovoleno v provozně přijatelných případech řešit předvěst jako neproměnné návěstidlo, které návěstí jen návěst “Výstraha” (Tabulka s křížem).
Při použití neproměnného návěstidla s návěsti „Výstraha“ se doporučuje situovat vjezdové návěstidlo pokud možno tak, aby ho bylo vidět již od začátku brzdné dráhy pro zastavení nejčastěji provozovaných vlaků u vjezdového návěstidla.

Podle mě to splňují. Takže to bude jenom o křoví.
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Sobota, 15. července 2017 - 09:55:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7300
Registrován: 4-2003
Petr vlček:To bylo hur v nedeli kdy dva protijedouci svejci, ajnstajn a skoroprazdna kredenc otravnyho motoracku nebo jak se to na pisek jmenuje nadelila narvany regine z nucic dvacitku.

Ty jseš neskutečně prolhanej a drzej (což zde svými příspěvky dokazuješ neustále), tu skoroprázdnou kredenc toho tvýho otvravnýho motoráčku jsem vezl minulou neděli já a k ničemu takovovému nedošlo!

Nevymejšlej si pohádky! A jestliže mne nechal dispečerský aparát stát ve Vráži, abych se vykřižoval s mnichovákem, tak je to v pořádku, další křižování v Loděnici se zvládlo tak, že ani já s dvaašedesátkou ani protijedoucí švejk nemusel zastavit (což v téhle relativně krátké stanici je zázrakem), tak co bys chtěl?

Naopak bych vyzdvihnul dispečerský aparát SŽDC, že se mu podařilo na hrbaté skoro nemožné - prohnat tam mnoho vlaků navíc! Za mne tedy má SŽDC jednoznačně [ok].


(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Sobota, 15. července 2017 - 11:56:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1294
Registrován: 3-2015
Já jsem ten motoráček zvěčnil minulou neděli v Berouně, před odjezdem na Hrbatou. 173 se vytáhla zvládla ten mimořádný nápor.
Sobota, 15. července 2017 - 12:01:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11151
Registrován: 5-2004
Ja ten motor videl na smichu i to kdy dorazil. Na rozdil od odklonovyho capka co pretejkal lidma to dojelo skoro prazdny. Hlavne ale nekolik minut po case prijezdu nucicky reginy co dostala tech 20 a ze ktery vylezlo mozna pres 50 ks. Vypadala jako kdyby jela z berouna:-D
Mladějov
Sobota, 15. července 2017 - 12:08:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10585
Registrován: 3-2007
Pánové, ale tady nejde o to, jestli se nějaká náhodná odklonová jízda povedla náhodou bez zpooždění pravidel, ale že se tohle má řešit systémově, pokud to má být jako pomoc 171, tedy výlukovým JŘ osobky a ne zpožděním této zcela náhodně, "jak to zrovna dneska vyšlo".
Já tudy jel onehdá R do Plzně (předem avizovaná výluka), sedět v kupé 1. tř. a popíjet kávičku, zatím co brumlala v čele vlaku 754, bylo sice fajn, ale osobku to kosilo statečně.

Šari - ne gardu, ale dardu (ránu) [proud].
Nehledal jsem konkrétní jízdu Petra Vlčka, jen vím, jaký devastující vliv mají na Os vlaky náhodné "nože", jestli to zrovna ten den vyšlo, tak je to fajn, ale rozhodně ne argument to takto praktikovat furt, především kvůli těm cestujícím v Os..je to tak těžké pochopit a uznat ?
Sobota, 15. července 2017 - 12:50:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7301
Registrován: 4-2003
PV:Ja ten motor videl na smichu i to kdy dorazil.

A co z toho plyne? Tedy krom toho, že Petr vlček lemtal u olezlého stánku na smíchovském nástupišti desítku?

Na rozdil od odklonovyho capka co pretejkal lidma to dojelo skoro prazdny.

Skoro prázdné to nejelo. Lidí z Berouna by jelo dost, ale se zaplacenou jízdenkou ČD se nedivím, že většinou nechtěli. Přesto někteří jeli a raději si tu jízdenku zaplatili podruhé, neb jim bylo jasné, že také mohou v Berouně hnít hodně dlouho.

Hlavne ale nekolik minut po case prijezdu nucicky reginy co dostala tech 20 a ze ktery vylezlo mozna pres 50 ks.

Ta ale jela později z jiných důvodů, než kvůli Otavskému motoráčku, ten si do Berouna zpoždění nepřivezl.
Sobota, 15. července 2017 - 13:42:36  
Moderátor
Číslo příspěvku: 15204
Registrován: 11-2005
Mladějov: Tak to nebylo poznat, co přesně myslíš. Já jsem jen podal fakta, že žádná darda nebyla u té 1241. Jestli to myslíš obecně, kdy forma náhodných výbuchů v podobě odklonových Švejků kosí osobku na 173, tak máš částečně pravdu. Můžeš mít zpracovaný VJŘ pro jízdu Švejků přes Rudnou sebe líp (zohlednění osobky), ale jestliže Ti do fungujícího systému (Rudénka) vstupují zpožděné prvky (Švejky od Budějovic), tak nezbývá nic jiného, než operativně trochu pokosit tu osobku [yawn].

Bram: Prohnat po Hrbaté víc vlaků již dávno není žádný problém. Což se před pár lety nedalo říct. V poslední době dopravci vcelku často využívají tuto trať k vedení svých vlaků neboť situace na 171 je opravdu velmi smutná. Na druhou stranu je ta trať těžce omezena sklonovými poměry, takže je vhodnější pro operativní trasování lehkých (pracovních) vlaků a nebo strojních jízd. V poslední době se zde třeba několikrát prohnal Mazlík.[proud].

Na závěr ještě dodám, že zde byl přetrasován (výluka Negreliho) manipulák z Ruzyně, který se do Prahy vrací vždy v podvečerních hodinách. (Ruz-Hos-Ru-Sm)
Sobota, 15. července 2017 - 13:53:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11153
Registrován: 5-2004
Inu asi takhle - pokud ten rychlík jede včas v příslušné časové poloze, tak ta tam jak vidno je. A bude tam nejspíš - pokud se bavíme o jednom směru - každou hodinu.

Nějak zjara jsem jel odpoledne švejkem z Prahy a taky projel docela hladce aniž by kosil osobku.

Horší už to je pokud se tam rychlíci křižujou. Tam nevím jak to vychází s jejich vzájemným potkáním. Pokud by jel horem i kontr, tak se švejci potkaj v Řeporyji a 19911 by asi do 5 minut chytla v Rudný. I tak by to ale na zbočení půldne nebylo.

Ovšem to že od prosince bude zrovna 1241 mít jízdní dobu delší málem o půl hodiny je zhovadilost. To by snad bylo i rychlejší kdyby hradila z Berouna do Nučic osobák ale jela hned... No a pokud "to opravdu nejde jinak", tak moh pro frekvenci zastavit v Berouně expresní nadvlak kvůli kterýmu je zkurvena.
Motoráčkovi Bramovi
Sobota, 15. července 2017 - 18:22:12  
Neregistrovaný host
37.188.225.222
Bram vševidný... dokáže z věty Ja ten motor videl na smichu i to kdy dorazil. Na rozdil od odklonovyho capka co pretejkal lidma to dojelo skoro prazdny. usoudit, že A co z toho plyne? Tedy krom toho, že Petr vlček lemtal u olezlého stánku na smíchovském nástupišti desítku?

Chlapečku, my známe tvůj problém. Drž se kopyta toho svého motorrrráčku a nekádruj lidi, kteří si dovolí mít jiný názor něž ty. To není asertivita, ale nízká sociální inteligence, to co předvádíš.
Sobota, 15. července 2017 - 20:20:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7306
Registrován: 4-2003
Motoráčkovi Bramovi:Chlapečku, my známe tvůj problém.....

Tak jsi si ulevil a je ti zas dobře. To ale není špatný výsledek [biggrin].
Sobota, 15. července 2017 - 21:02:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11157
Registrován: 5-2004
Bram je zvlastni kus. Umi lemtat desinu u zavrenyho stanku. Asi mu couha lahvac z kapsy a ma dojem ze to tak maj vsichni:-)
Sobota, 15. července 2017 - 21:25:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7308
Registrován: 4-2003
Petr vlček:Asi mu couha lahvac z kapsy

Pokud se nepočítají radlery, tak kombinaci Bram a pivo nelze spatřit častěji, než jednou za čtvrt roku [biggrin].
Neděle, 16. července 2017 - 10:44:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 485
Registrován: 6-2015
Když to povoluje norma, budiž.
Ještě bych se zeptal, která staniční kolej ve směru na Prahu bude hlavní-průjezdná? Nultá nebo druhá?
Neděle, 16. července 2017 - 20:04:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 486
Registrován: 6-2015
Tak předvěst od Mochova je již minulostí. Chvála ale tomu že aspoň před předvěst a vjezdové n. dali vzdálenostní upozorňovadla.
jinak výhled na vjezd. n. MS je opravdu nic moc, mezi korunami stromů probleskuje (z osy koleje) až mezi III a II náv. upozorňovadlem s trojúhelníky. Pokud by mělo být vidět z osy koleje už od přejezdu polní cesty, který je v táhlém oblouku tratě, bylo nutné vyholit část koruny stromů přiléhající ke koleji až těsně ke kmeni stromu.

Pohled z přejezdu

Zde začíná přímá + III vzdál. up.

Pohled od III vzdál. upoz.

Až zde, mezi III a II up. teprve v korunách stromů probleskuje červená - vidíte jí?[uhoh]

Na jakou vzdálenost musí být návěstidlo viditelné?

(Příspěvek byl editován uživatelem K6S31ODR.)
Neděle, 16. července 2017 - 20:50:45  
Moderátor
Číslo příspěvku: 15209
Registrován: 11-2005
V tomto případě z vozidla jedoucího nejvyšší dovolenou rychlostí nejméně 7 s.
djst
Neděle, 16. července 2017 - 21:03:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 655
Registrován: 8-2014
Ono je otázka času, za jak dlouho zaroste i ta tabulka s křížem a všechna k ní příslušná vzdálenostní upozorňovadla...
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Neděle, 16. července 2017 - 21:16:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 487
Registrován: 6-2015
Šari: Prosím jak to myslíte, těch 7s? Počítáno to je odkud? Jako 7s před návěstidlem? [coze]Díky.
djst ...pak to bude naprd už úplně...
Neděle, 16. července 2017 - 21:49:41  
Moderátor
Číslo příspěvku: 15210
Registrován: 11-2005
Takto, vezmu to přímo. Abych odpověděl na dotaz na jakou vzdálenost musí být návěstidlo viditelné?, tak je to 100 m ze stojícího vozidla .

Přičemž:
Doba viditelnosti z vozidla jedoucího nejvyšší dovolenou rychlostí je 12 s, ale v tomto případě jsou před návěstidlem umístěna vzdálenostní upozorňovadla, tudíž dobu viditelnosti lze snížit na 7 s.

Lepší? Asi jsem se na poprvé nesprávně vyjádřil, omlouvám se.
Pikehead
Neděle, 16. července 2017 - 21:53:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3152
Registrován: 3-2007
Jako místně neznalého by mě zajímalo, co to vlastně je? Původní vlečka do Mochova, nyní používaná jen pro tu transformátorovnu? Je to to, odkud byly na podzim fotky přepravy transformátoru?

Z fotek to vypadá jako totální zarostlý bordel zralý na červený terč, ne na diskusi o světelné předvěsti, kterou by viděl možná tak černokněžník Zababa.
Neděle, 16. července 2017 - 22:00:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14059
Registrován: 5-2002
K6S: Ještě bych se zeptal, která staniční kolej ve směru na Prahu bude hlavní-průjezdná? Nultá nebo druhá?
Druhá. Pokud by tomu bylo naopak, nebyl by důvod, aby to nebyla druhá a čtvrtá.
Neděle, 16. července 2017 - 22:26:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 488
Registrován: 6-2015
Šari: Díky, už je mi to jasné.
Takže zde musí být tedy viditelné min. 7s před návěstidlem.

Ještě - nevíte po kolika metrech se rozmisťují náv. upozorňovadla? Jaký je na to podle rychlostí systém?

Hajnej: Tomu nerozumím, ale proč jsem se ptal - spíš bych čekal že 2. kolej, blíž k budově a kde bude nástupiště bude jen pro zastávkové vlaky, které zde tak jako tak běžně zastavují (takže se tak jako tak pohybují sníženou rychlostí) a nultá, dál od budovy kam se asi běžně nepoleze bude rychlá, aby při případném zpoždění vlaků a nutnosti předjíždění rychlíkem nebo nákladním vlakem se tento nemusel zbytečně courat sníženou rychlostí po vedlejší, nulté koleji. Proč je tomu takto jak to je?
Díky.

(Příspěvek byl editován uživatelem K6S31ODR.)
Neděle, 16. července 2017 - 22:57:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14062
Registrován: 5-2002
K6S: aby při případném zpoždění vlaků a nutnosti předjíždění rychlíkem nebo nákladním vlakem se tento nemusel zbytečně courat sníženou rychlostí po vedlejší, nulté koleji
Ona zas tak moc snížená nebude (pro náklad prakticky vůbec) - na lyském 80, na pražském 100.

Proč je tomu takto jak to je?
Protože předjetí rychlíkem je docela málo pravděpodobné - jeden Os jede z Nymburka až za tím R a ten druhej (od Milovic) by musel mít skoro 20 minut.
Takže leda při velkém zpoždění rychlíku (když už by Os v Nbk nečekal) - a pak je otázkou, jestli ho vůbec dojede a jestli má smysl už tak zabitým rychlíkem rozvracet příměsto...
djst
Neděle, 16. července 2017 - 23:05:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 656
Registrován: 8-2014
nevíte po kolika metrech se rozmisťují náv. upozorňovadla? Jaký je na to podle rychlostí systém?

Je to v D1.
Před předvěstí:
do 60 km/h = 3x 75 m
60 - 100 km/h = 4x 75 m
nad 100 km/h = 4x 100 m

Před hlavním návěstidlem:
do 60 km/h = 3x 75 m
nad 60 km/h = 3x 100 m

Před přejezdníkem: vždy 1x 200 m
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Pondělí, 17. července 2017 - 07:24:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1588
Registrován: 12-2007
Jako místně neznalého by mě zajímalo, co to vlastně je?

http://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/6122-Zeleznicna-trat-Celako vice-Mochov/
Priapos
Pondělí, 17. července 2017 - 09:08:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1304
Registrován: 10-2012
djst:
"nevíte po kolika metrech se rozmisťují náv. upozorňovadla? Jaký je na to podle rychlostí systém?

"
Jedná se o vzdálenostní upozorňovadla. Pokud už zde diletanti položí nepřesně či špatně formulované dotazy, odpověď formulujte naprosto přesně.
M_g
Pondělí, 17. července 2017 - 12:11:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 826
Registrován: 6-2006
Proč je tomu takto jak to je?
Protože předjetí rychlíkem je docela málo pravděpodobné - jeden Os jede z Nymburka až za tím R a ten druhej (od Milovic) by musel mít skoro 20 minut.

Mně se dostalo informace, že je zakázáno od Lysé do Prahy předjíždět osobáky rychlíkem.
(organizační opatření)
Pondělí, 17. července 2017 - 12:50:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 178
Registrován: 3-2015
Ad Hajnej a nepravděpodobné předjíždění Os R: I v návrhové situaci, kterou uvažovala SP, tj. Os po 15 min?
Pondělí, 17. července 2017 - 13:01:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14065
Registrován: 5-2002
N726: I v návrhové situaci, kterou uvažovala SP, tj. Os po 15 min?
To je otázka, o kolik by byl rychlík rychlejší v úseku Nbk-LnL. V současném GVD to předjetí "čtvrthodinky" vychází někam do Hočo-Počo...
Pondělí, 17. července 2017 - 17:08:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 374
Registrován: 5-2013
K6S310DR, N726
V cílovém stavu s čtvrthodinovým intervalem Os by rychlý vlak měl odjet z Lysé směr Čelákovice vždy na následné mezidobí před osobním vlakem: R před milovickým Os, Sp (z Nymburka) taky, Ex před nymburským Os.
V Čelákovicích se tedy nepředpokládá pravidelné předjíždění osobního vlaku čímkoliv a všechny vlaky tak pravidelně pojedou po druhé koleji. Nicméně při zpoždění potřeba předjetí nastávat může, kvůli tomu je nultá kolej navržená jako rychlá (80/100 km/h).
Nultá kolej by vedle toho měla sloužit místní nákladní dopravě, například úvratím Mn Libeň - Brandýs, pokud budou zase jezdit tudy, nebo dočasně (do postavení přeložky) obsluze rozvodny. Kdyby jezdily pravidelně Os po 2. koleji a Ex+R+Sp po 0. koleji, tak by nebylo s takovým vlakem kde zaparkovat.
Pondělí, 17. července 2017 - 19:30:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14067
Registrován: 5-2002
KAF: dočasně (do postavení přeložky) obsluze rozvodny
A po postavení přeložky bude mochovská zapojena do 3a...?
Pondělí, 17. července 2017 - 23:13:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4775
Registrován: 9-2005
Hajnej: To nevím, ale bylo to tak plánováno. Což i schvaluji, neboť motorrráček do Mochova považuji za snad nejextrémnější plýtvání dotacemi do drážní os. dopravy v Praze a okolí. Zejména když příměji vede I/611 a do Lysé a přech., nebo Čelákovic ten "obrovský" přepravní proud, nebo snad dosud neuspokojenou poptávku busem zvládat nejde, či co?
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Úterý, 18. července 2017 - 12:19:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 742
Registrován: 12-2007
A jsou nějaké informace o stavbě přeložky? Kdy a jak.. výkupy pozemků a demolice budov v Záluží?

Qěci: je to II/611
Úterý, 18. července 2017 - 16:09:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 375
Registrován: 5-2013
Hajnej, Qěcy
Ano, do 3a.

Radekc
Přeložku si lze prohlédnout v koordinačních situacích km 8,8 - 10,1 a 10,1 - 11,457 na webu města Čelákovice. Má pravomocné územní rozhodnutí, dokončuje se zadání dokumentace pro stavební povolení. Majetkoprávní vypořádání má začít koncem letošního roku.