Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 05. 05. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 05. 05. 2017

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 02. května 2017 - 08:03:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13553
Registrován: 5-2002
Bogan: jejda, měl být citován jiný text, akorát mi nevlezl do schránky.

proč se to tak neudělalo když to všichni normální (i cestující) vedi? - pocitam ze je tam nejakej chytrej
Třeba proto, že aby byl opravdy "reálný", tak by se musel měnit bezmála ze dne na den (momentálně se těch výluk schází nějak víc - ještě Sluncová a Skály), takže by si lidi připadali jako u blbejch na dvorečku.

No a druhý důvod je, že když z pravidelného zpoždění udělám posunutím času papírovou jízdu načas, tak mám svázaný ruce tím, že ten posunutej čas musím dodržet. A když se náhodou situace vyvrbí tak, že by se šiklo, aby jako první jel vlak, co by jinak čekal, tak bude muset čekat dál "do času".
Předpokládám, že by se pak vynořil někdo jinej (nebo i ten samej), kdo by měl jasno, že za to může "nějakej chytrej"...
Bogan
Úterý, 02. května 2017 - 08:10:34  
Neregistrovaný host
37.48.44.114
Takže u tohoto vylukoveho řádu to neplatí ze se musí čekat? A za druhé ze se toho sešlo nějak moc? Za to může kdo? Jaro léto podzim zima? A ze neni prizpusobena 074 a nova linka 655 je totálně podelana za to taky nikdo nemuze? My ty lidi z vlaku proste dostaneme. Ja jedu dnes naposled. Od zitra auto a černý most.
Úterý, 02. května 2017 - 10:30:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6572
Registrován: 1-2007
Nádraží Vysočany zboří i s historickým tunelem
Úterý, 02. května 2017 - 10:58:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4688
Registrován: 9-2005
Hajnej: Zaprvé mělo být v traťových jízdních řádech, které mají platit celý rok, oznámeno, že budou během roku měněny jízdní řády podle potřeby (to platí obecně, ne jen pro trať 231, 171 a podf). To se děje. Zkrátka zveřejňovat roční jízdní řády bez této poznámky přesto, že vím, že to tak zcela jistě jezdit nebude, je závádějcí, či přímo lživé.
Zadruhé: tak se do řitě mělo těch výlukových JŘ vymyslet víc, protže to , jak tento výlukový jízdní řád nejde vyjezdit, je okavýpulné. A to se ví, že tento vjř tu už nedávno byl a stálo to za co? A že se dělají výlukáče na měsíc s různými verzemi provozu podle etapy výluky, to už je dávno vyzkoušené, včetně trati 231.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Blanka
Úterý, 02. května 2017 - 16:09:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 427
Registrován: 12-2014
Video ze sobotní návštěvy konvoje z Olomouce tvořeného 180.001+749.250+181.001+111.001 ve Vršovicích plus pár dalších záběrů, mj. z prvního nasazení 749.121 v renovovaném laku a "Bulíka" [vypravci]
https://youtu.be/dWm-FuIa2pg
Můj Youtube kanál BlanCamCZ s převážně železniční tématikou dostupný zde [masinka]
MiT
Úterý, 02. května 2017 - 19:44:59  
Neregistrovaný host
37.188.225.152
Ad vjř na 231: jestli jsem to pobral, tak vlaky Os94xx od Prahy v Lysé obracejí a šupky-dupky zpátky na Prahu. O to je to jiné proti minulým výlukám, kdy se vlaky v Lysé reálně křižovaly. Teď to znamená přijet od Prahy, nechat všechny vystoupit, čekající pro změnu nastoupit, změnit stanoviště, odpískat a odjezd. Tady je vjř vědomě lživý. Odjezd z Čelákovic v xx:50 plus je xx:59 příjezd do Lysé. K tomu 3' na obrat je xx+1:02, tedy +7' proti pravidelnému odjezdu, takže "drobné zpoždění do 5 minut' ani omylem. K tomu každá jedna minuta na příjezdu od Prahy je nodorovnatelná. U 58xx je to pestřejší o to, že lichý musí čekat před vjezdem, takže taky minimálně +7'. Tady "noční optimismus bez pomalé v lese" není zrovna namístě. [ko]
Tom225
Úterý, 02. května 2017 - 20:24:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 343
Registrován: 1-2012
Tratovak: Díky, trochu jsem váhal zda to není ironie ... nicméně takhle na pohled to nevypadá bezpečně. [bomba]

K výluce: Dnes se během dne některé vlaky zkracovaly do Vysočan a nebo odřekly zcela z Lysé do Prahy. Včetně zkrácení ještě jednoho vlaku linky S9 do Čelákovic nad rámec VJŘ. Jsem zvědav, zda se to bude praktikovat i v dalších dnech. Bylo by lepší zrušit v úseku linku S9 odpoledne úplně, myslím že by se nic nestalo.

MiT: U linky S22 je to navíc nesmyslně xx:51 a Lysá příj. xx:00, ale toto platí myslím jen o těchto prodloužených víkendech, kdy je výluka až do žst. Lysá.
Jste-li na Facebooku, zaskočit můžete na http://www.facebook.com/pocasi.aktuality či na http://www.meteoaktuality.cz. A dovíte se, kdy bude vhodné počasí nejen na focení železnice či na cestování. Vyhledáte stránku například i na Google+ nebo Twitteru.
Úterý, 02. května 2017 - 20:32:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11623
Registrován: 8-2004
MiT:
"Ad vjř na 231: jestli jsem to pobral, tak vlaky Os94xx od Prahy v Lysé obracejí a šupky-dupky zpátky na Prahu. "
To platilo 29.4. - 1.5. a bude platit 6. - 8.5. (jak jsem psal už včera večer).
Qěcy:
"Hajnej: Zaprvé mělo být v traťových jízdních řádech, které mají platit celý rok, oznámeno, že budou během roku měněny jízdní řády podle potřeby (to platí obecně, ne jen pro trať 231, 171 a podf). To se děje. Zkrátka zveřejňovat roční jízdní řády bez této poznámky přesto, že vím, že to tak zcela jistě jezdit nebude, je závádějcí, či přímo lživé."
Nějaký ten VJŘ se během platnosti GVD dotkne v podstatě každé trati. Nemyslím si, že oznámení pod každou tabulkou je úplně účelné a zlepšující informovanost.[nene]
Hajnej:
"druhý důvod je, že když z pravidelného zpoždění udělám posunutím času papírovou jízdu načas, tak mám svázaný ruce tím, že ten posunutej čas musím dodržet"
Ty výluky Lysá - Čelákovice už jsou tak často, že by se dalo zjistit, kolikrát se taková možnost využila. Co já pozoruji, tak ani jednou (ale vzorek pozorování nemám samozřejmě bůhví jak velký).
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pajas2
Úterý, 02. května 2017 - 20:40:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 758
Registrován: 10-2009
Tom225:
"Včetně zkrácení ještě jednoho vlaku linky S9 do Čelákovic nad rámec VJŘ. Jsem zvědav, zda se to bude praktikovat i v dalších dnech. Bylo by lepší zrušit v úseku linku S9 odpoledne úplně, myslím že by se nic nestalo."
S9 určitě nerušit, je to jediná celkem použitelná náhrada za rychlíky. Navíc ráno ve špičce dost vytížená a odpoledne těch cca 50-100 lidí (podle času) až do Lysé nad Labem taky není málo.
Úterý, 02. května 2017 - 20:47:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1523
Registrován: 12-2007
Tom225:
"Tratovak: Díky, trochu jsem váhal zda to není ironie ... nicméně takhle na pohled to nevypadá bezpečně. [bomba] "

Jazdí sa aj po väčších prasačinách. On ten zvršok nie je konštruovaný na doraz...
Úterý, 02. května 2017 - 21:40:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5763
Registrován: 8-2006
Jen aby ráno 9111 nejel paradoxně jako jediný ( nebo jeden z mála ) na čas. Jinak odpoledne 5832/9425 žádná hitparáda.
Tom225
Úterý, 02. května 2017 - 21:48:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 344
Registrován: 1-2012
Pajas2: Ráno to jsem psal že ne, ale odpoledne když jsou stejně tři páry do/z Lysé zrušeny? Vím, že se poptávka změnila během posledních let a to směrem do plusu, ale když nedávno také šlo bez linky S9? Také pozoruji, že díky zavedení těchto vlaků ubylo cestujících v lince S2 (kolem 17. hodiny se někdy i stálo). Ještě bych upravil interval s odj. linky S9 z Vysočan v xx:44 aby byl int. 15 minut, když to jde z Lysé (dle běžného JŘ). Ovšem do Prahy to asi nebude co do vytížení žádná sláva. Ale nemohu posoudit, tuto linku nevyužívám.

Tratovak: Tak ok, ale máme tu z okolí jisté případy kdy to nedopadlo nejlépe. Myslím všeobecně špatný stav trati. Ono se sejde více faktorů dohromady a je to (špatný stav kolejí a závada na vagonu např.).
Jste-li na Facebooku, zaskočit můžete na http://www.facebook.com/pocasi.aktuality či na http://www.meteoaktuality.cz. A dovíte se, kdy bude vhodné počasí nejen na focení železnice či na cestování. Vyhledáte stránku například i na Google+ nebo Twitteru.
Úterý, 02. května 2017 - 21:58:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13559
Registrován: 5-2002
Bogan: Za to může kdo? Jaro léto podzim zima?
Tak třeba ta Sluncová byla bez problémů do doby, než se pod tratí začal stavět barák a vykopala se jáma jak do [zadnice].
Jestli se musela dělat zrovna v tuhle dobu, to opravdu ani netuším, ale kupříkladu mě napadá, že techniky na TSO taky není nekonečně mnoho...
Středa, 03. května 2017 - 06:47:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1524
Registrován: 12-2007
Tak ok, ale máme tu z okolí jisté případy kdy to nedopadlo nejlépe.
Súhlasím. Pravobrežka je, bohužiaľ, prehliadkou toho, ako by trať vyzerať nemala a nájdu sa na nej ozajstné pikošky...
Bogan
Středa, 03. května 2017 - 07:34:26  
Neregistrovaný host
37.48.44.114
To Hajnej Jako ze jen tak si někdo udela jamu bez povolení? Tak to opravdu u SZDC funguje ze jim nekdo vykope jamu a pak jsou vyluky?
Středa, 03. května 2017 - 10:34:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4689
Registrován: 9-2005
Na Sluncové včera v podvečer několik oranžových člověků cosi kutilo na zárubní zdi. Vypadalo to, jako když spárují. Kolej vypadá netknutě.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Středa, 03. května 2017 - 14:25:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 48
Registrován: 2-2009
Hajnej: Sluncová se dělá právě teď, dokud se ještě nedělá Negrelák. V opačném případě by na tuto výluku nebylo mnoho prostoru.
Středa, 03. května 2017 - 19:59:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13567
Registrován: 5-2002
Bogan: Jako ze jen tak si někdo udela jamu bez povolení?
Co já vim - zajdi si na "osmičkovej" stavební úřad, tam Ti to třeba řeknou....
Pajas2
Středa, 03. května 2017 - 21:37:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 759
Registrován: 10-2009
Zatím teda nic moc provoz, ta aktuální výluka na 231. Dnes zase odřeknuty některé spoje v relaci Čelákovice-Lysá nad Labem nebo Lysá nad Labem-Milovice (a zpět). Zpoždění v odpolední špičce kolem 18. hodiny od 5 do 30 minut. S S9 jsme dokonce v Čelákovicích dojeli S22. Snad se to zlepší, ráno je jakž takž spolehlivá jen linka S9. Odpoledne se nelze spolehnout někdy ani na ni, bývá mimořádně ukončována v Čelákovicích. [crazy] Takže to pak znamená redukci na 50 % spojů.
Čtvrtek, 04. května 2017 - 04:53:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1469
Registrován: 3-2010
Pajas2: Ano 50% spoju je optimalni reseni, ne to co se tam deje ted, je to k breku kdyz se provozak kouka na tu holomajznu, kterou nekdo zrejme zcela nekomperentni vymyslel a tvrdohlave si za ni stoji dal..[ko]
Čtvrtek, 04. května 2017 - 07:12:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13579
Registrován: 5-2002
074: Ano 50% spoju je optimalni reseni
Když už o něčem tvrdíš, že je to optimální, tak bys měl taky uvést, podle jakého kritéria.
Pokud bys sledoval splnění grafikonu, pak asi ano, ale otázkou je, jestli přitom odvezeš všechny lidi resp. jestli splníš objednaný počet vlaků.
Bogan
Čtvrtek, 04. května 2017 - 07:31:40  
Neregistrovaný host
37.48.56.86
To Hajnej konečně to zaznělo-vůbec nejde o lidi a rozumný jizdni rad ale odjet vše co je objednane :-)))) at to stoji co to stoji
Čtvrtek, 04. května 2017 - 07:46:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13581
Registrován: 5-2002
Bogan: konečně to zaznělo-vůbec nejde o lidi
Nezaznělo nic, bylo to jen vysvětlení k dotazu na optimalizační kritérium, bez kterého je přívlastek "optimální" jen prázdným slovem. Je hezký vidět, jak si každej najde, co potřebuje slyšet...

Otázkou je, co je víc "pro lidi" - jestli se sardinkovat přesně na čas (třeba na 171 bývá z těchto důvodů redukce spojů silně kritizována) nebo jet pozdě, ale nemačkat se. Má to samozřejmě své meze: pokud se zpoždění blíží intervalu, cpou se do jednoho vlaku lidi ze dvou vlaků taky.
Druhou otázkou je, jak flexibilní jsou pravidla nastavená objednatelem dopravy, a to zejména v případech omezení kapacity tratě. Aby to nedopadlo jako o námraze, že se každej bál odříct objednanej motorák, aby dostal flastr za placení penále, a radši nechal několik hodin vyhnit lidi v rychlíku.
Bogan
Čtvrtek, 04. května 2017 - 08:56:47  
Neregistrovaný host
93.153.104.0
To Hajnej co je lepší-tak to vam povim od tech cestujicich co jsem se s nima bavil pevny cas odjezdu bez zpoždění klidně delsi interval mezi spoji a pak by jiste nebyl problém za delsi interval spojit 2 soupravy. Jedna by se ušetřila z prodlouzeni intervalu ale ja nejsem znalec ja jsem jen obyčejný cestující
Čtvrtek, 04. května 2017 - 09:23:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11016
Registrován: 5-2004
Tak úplně "nejlepší" pro cestující je osekanej výlukáč podle kterýho to nejezdí... Ideálně jak už na 171 bývá hodina místo půlhodiny přičemž to jede v poloze toho zrušenýho s +30.

Mch docela jezděj (naprosto nečekaně...) narvaný R z Prahy do Berouna neb berou prakticky 100% frekvence osobáků. U špiček by se docela hodilo posilový B a klidně by posilový vůz moh jet i ve 13.12 z Prahy. Zato tou super NAD která než dojede na Karlštejn je i regina po hrbatý v Řeporyjích jezděj mezi Srbskem a Berounem jednotky ks a asi krom školních spojů a možná víkendů kdy se nachytaj neznalí je i 1 bus skoro moc...
Mladějov
Čtvrtek, 04. května 2017 - 09:36:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10228
Registrován: 3-2007
Zato tou super NAD která než dojede na Karlštejn je i regina po hrbatý v Řeporyjích jezděj mezi Srbskem a Berounem jednotky ks

Logicky ano, ale Srbsko se na obě strany obsluhovat musí, nebo by se mělo, ne..?

Narvaný R z Prahy..no to mám radost [proud].
Čtvrtek, 04. května 2017 - 12:15:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1470
Registrován: 3-2010
Hajnej: O vetsine vyluk se uz vedelo minuly rok srpen/zari, pokud vim, ze se neco takoveho bude dit, tak si nenarvu do plachty vlaky na maximalni moznou mez, ale necham tam nejakou vuli... Posledni dobou to planovani vazne stoji za to..

K tem lidem: Budou spokojenejsi, kdyz pojedou skoro vcas, nez je nechat cekat nekne pul hodiny, potom jsou doopravdy nastvani a pak se zameri jeste na vypravciho a maji ho chut uslapat, pritom ten za nic nemuze....[wink]
Tom225
Čtvrtek, 04. května 2017 - 17:25:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 345
Registrován: 1-2012
Ad 231: Tak se linka S9 do Lysé odpoledne ruší koukám pravidelně operativně v mimořádnostech, to se vyplatí ještě dát do výlukáče (výluky) alespoň na stránku. Co by se dělo, kdyby musely jezdit Hradecké R přes Lysou? Hodinová zpoždění osobáků? A nedej bože, aby se něco většího do konce výluky stalo na 011, to by se to na 231 naštosovalo, pokud by to tam tedy vůbec šlo pustit. [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem Tom225.)
Jste-li na Facebooku, zaskočit můžete na http://www.facebook.com/pocasi.aktuality či na http://www.meteoaktuality.cz. A dovíte se, kdy bude vhodné počasí nejen na focení železnice či na cestování. Vyhledáte stránku například i na Google+ nebo Twitteru.
Pajas2
Čtvrtek, 04. května 2017 - 18:19:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 760
Registrován: 10-2009
A do toho dnes ještě porucha jednotky směr Milovice v 16:21, takže odjezd s +20 a jednou jednotkou našlapanou po střechu. Za ním v 16:51 také odjezd s +25. Do toho odřeknuté S9, no děs. To je snad každým dnem horší a horší.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pajas2.)
z lyse
Čtvrtek, 04. května 2017 - 18:44:33  
Neregistrovaný host
62.240.162.6
Jojo, taky jsem v ní seděl

To je úžasná redukce, místo dvou dvojčat odjede jediná jednotka, kdosi to ve vlaku vtipné nazval dobytcakem

Jo a ještě nefungovala klima, teda jaká je úroveň údržby nechápu

Zrovna včera byla v lysskych listech reklama na pohodlnou a klidnou jízdu vlakem do Prahy ....
Pajas2
Čtvrtek, 04. května 2017 - 18:51:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 761
Registrován: 10-2009
Já to vzdal, nemělo to cenu jet jako dobytek. V jednotce, která zůstala na Masně klimatizace fungovala. [wink] A o hodinu později v 17:21, také +25. Takže se odpoledne opravdu dařilo.
Tom225
Čtvrtek, 04. května 2017 - 20:16:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 347
Registrován: 1-2012
Loni jsem jel v červenci s jednou jednotkou na Os 5835, když ještě nejezdila linka S9 do Lysé nebo i předloni, nestalo se mi to totiž jen jednou, to v rámci slušné diskuze ale popsat nelze - jednoduše obě průvodčí (jedna ze soupravy co odjela a druhá z té co nebyla zapojena) byly namáčklé na dveřích a kompletně plná souprava, což není u vlakové dopravy tak časté. Takže vzduch v soupravě ve spojení s teplotou slušně nazvat nešel.

Jinak odpoledne se vždy "daří", takže asi lze očekávat každý PD redukci spojů, jinak by došlo asi i na čísla blížící se hodině zpoždění. Jak už zde bylo probíráno, je to podobné jako při první etapě výluky v zimě. Musí se to nějak přetrpět a doufejme, že sestaví (pokud už není) pro výluky v Čelákovicích lepší VJŘ.
Jste-li na Facebooku, zaskočit můžete na http://www.facebook.com/pocasi.aktuality či na http://www.meteoaktuality.cz. A dovíte se, kdy bude vhodné počasí nejen na focení železnice či na cestování. Vyhledáte stránku například i na Google+ nebo Twitteru.
55p
Čtvrtek, 04. května 2017 - 21:57:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1742
Registrován: 6-2009
No, když mi to takhle krásně popisujete, to si radši vyberu tu variantu "počkám na nádraží o 15 minut dýl a pojedu rychlíkem," abych takle nezkejs...
Sledovačky nasazení skoro všeho na http://sledovani.55p.cz/.

Průjezdy vlaků přes stanice na http://stanice.55p.cz/. Co to jsou stanice? Sledovačky pro konkrétní trať či spíš stanici.
Čtvrtek, 04. května 2017 - 22:10:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8346
Registrován: 10-2003
Petr vlček: Nevím teda, ale ani takový "malý Budějky" dneska ráno v půl osmý z Berouna na stojáka nebyly. A to tam jela i nějaká škola. Těch rychlíků jsem vystřídal poslední dobou ráno více a kdo chce, tak si místo vždycky najde. Jo, přirozeně jezdí z Berouna teď více lidí rychlíkama, ale že by se někdo nevešel, jsem si nevšimnul.

Mmch teď na Hrnčířský trhy je připraveno opatření, kdy v Karlštejně budou stavět i některé rychlíky a mezi Karlštejnem a Berounem bude pendlovat dvoješus. Plus v neděli se ještě bude na odklonech stavět v Chuchli kvůli koníčkům.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Čtvrtek, 04. května 2017 - 22:36:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5769
Registrován: 8-2006
Odpolední 9130 končil (zase?) v Čelákovicích, ale tam jsme stejně přijeli někdy v 17:25, takže cca +15 i u spoje S9. Takže se nedivím, že to do Lysé nejede. Ono, pokud bych dojížděl "na druhé straně" třeba hlavák - Strančice, tak mne nějaká výluka u Lysé nemusí zajímat. Nedivím se tedy, že je snaha to řešit třeba ukončením v Čelákovicích.

ad Beroun: Ona ale varianta "do Karlštejna zastávkově, do Berouna Rx v PIDu" je asi nejmenší možné zlo. Jiná věc je, kolik lidí jezdí z Berouna "někam před Prahu" a Rx je jim k ničemu.
Čtvrtek, 04. května 2017 - 23:10:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8347
Registrován: 10-2003
čelakovičan: Jiná věc je, kolik lidí jezdí z Berouna "někam před Prahu" a Rx je jim k ničemu.

Většinou Radotín, tam jsou školy a nějaký ty fabriky. Do Berouna hlavně školáci.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Čtvrtek, 04. května 2017 - 23:22:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1471
Registrován: 3-2010
Ale pánové nevztekejte se, vlaky se musí vyjezdit ať to stojí co to stojí....[biggrin] . Kdyby se udělal klasa půlhodinový takt s dvojitým ešusem, tak se to dá v pohodě vyjezdit, ale rozkaz zněl jasně... [biggrin]
Pátek, 05. května 2017 - 06:26:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 651
Registrován: 6-2016
Zapa: Opravdu jezdí děti z Berouna do Radotína do školy? Podle toho co slyším z jejich rozhovorů, tak max. Třebaň a připojené vesnice.
Pátek, 05. května 2017 - 08:57:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6584
Registrován: 1-2007
Plus v neděli se ještě bude na odklonech stavět v Chuchli kvůli koníčkům.

Možná by nebylo na škodu, kdyby se o tom zmínil výlukový JŘ.
z lyse
Pátek, 05. května 2017 - 09:28:09  
Neregistrovaný host
62.240.162.6
074: to by ale ten dvojitý ešus musel být schopný jízdy a ne zdechnout při spojování[uhoh]
Pátek, 05. května 2017 - 09:29:47  
Moderátor
Číslo příspěvku: 15111
Registrován: 11-2005
Pro normální smrtelníky a náhodné cestující je současná 171 prostě nezvládnutelná. Hlavně teď o víkendu, kdy najednou budou jezdit nějaké pendly Be-Ka. Dokonalost.

[lame][lol]
Ghost
Pátek, 05. května 2017 - 09:51:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1734
Registrován: 1-2011
V současné době je i Lysecká trať na odstřel, souběh výluk Masna - Vysočany a Lysá - Čelákovice a k tomu minimální vůle k výlukové redukci vlaků. Výsledek vidíme každý den sami [smrt]
Pátek, 05. května 2017 - 09:57:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8348
Registrován: 10-2003
honzaklonfar: Dokonce vozíme i nějaký učně až od Hořovic.

Mouka: Předpokládám, že se tam dá jen nějaká vývěska. Ono to má být jen toho 7.

(Příspěvek byl editován uživatelem Zapa.)
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Pátek, 05. května 2017 - 11:24:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1590
Registrován: 4-2003
Mě teda nejvíc vadí a nejsem sám, že Rx, Ex a EC a nestaví v Radotíně, protože dost lidí mívá cíl na levém břehu, takže hlavně při cestě do Prahy by se hodilo vylézt v Radotíně a dál použít bus. Teď se děje to, že Rx krokem projede Radotínem a pak ho nechají vyhnít někde v Krči, takže to odpoledne nepřijede na hl.n. v deklarovaných X:41, ale pěkně po tom, co v X:47 je S7 ve směru Smíchov dávno pryč
Mladějov
Pátek, 05. května 2017 - 12:04:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10251
Registrován: 3-2007
>hlavně při cestě do Prahy by se hodilo vylézt v Radotíně a dál použít bus.

Bus ? 99% lidí by se snažilo narvat do těch narvaných ptg a z nich by ještě čtvrtina vyváděla, že ptg nejel hned.

Řeší se to tak, že ráno, kdy je špička do Prahy, jezdí vlaky DO přes Smíchov, protišpička přes Krč a odpo opačně, což vidím jako dobré řešení.
Pátek, 05. května 2017 - 12:09:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8349
Registrován: 10-2003
Mladějov: protišpička přes Krč a odpo opačně, což vidím jako dobré řešení.

No protišpička, řekněme, že bych jí ve směru do Prahy klidně ještě šoupnul do 11. hodiny, ale pak by se musely změnit víkendy.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Mladějov
Pátek, 05. května 2017 - 12:15:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10254
Registrován: 3-2007
Tak jaksi při tak rozlehlých výlukách (Vyšehrad, Sm-Rado, Ka-Be) to vždycky někomu nevyhoví, já jel zrovna včera R Praha-Beroun,za 2h Be-Plzeň a večer zpět a R z Prahy měly v Be 5-7 min, které do Plzně dorovnaly, a opačně s odklonem přes Krč taky +5, což považuji za velmi slušné.
Jak se tady šotouši vždycky hrozně kritizovaná vata najednou hodí..
Jako líp, když se to dělá najednou, než výlukovat postupně, ale pořád a to tři měsíce.
Pátek, 05. května 2017 - 13:13:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 657
Registrován: 6-2016
Ohledně "protišpičky" jeden poznatek - běžný cestující na tištěné informace na nádražích/zastávkách sere... Připadal jsem si v týdnu ve vlaku jako informační kancelář, ale některé moje generační družky to stejně nepochopily...
Pátek, 05. května 2017 - 13:44:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8350
Registrován: 10-2003
honzaklonfar: Hlásí se to, píše se to, tak to je pak složitý.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Pátek, 05. května 2017 - 14:10:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1591
Registrován: 4-2003
S tím hlášením je to třeba tak, že v EC se celou cestu vesele hlásí trasa včetně Smíchova. Na dotaz, jestli se jede odklonem vlakvedoucí, že asi jo, že to říkal fýra - já na to, jestli by nebylo vhodné informovat vlakovým rozhlasem o odklonu - vlakvedoucí jen mnohoznačné hm. A to nejlepší na závěr - když EC stojí v Krči, tak se poprvé za celou trasu z Domažlic ozývá informace, že vlak nestaví na Smíchově.

O víkendu je pak ta špička naopak - nedělní odpoledne a podvečer je těch lidí kteří jinak končí na Smíchově dost a jim by se hodilo vylézt
v Radotíně
Mladějov
Pátek, 05. května 2017 - 14:19:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10262
Registrován: 3-2007
Tak já jel včera dvěma Rx a jedním EC a vše vzorné, včetně pragotronů "odklon". Samozřejmě, že když to "veze" nějaký trochu lemplík, tak je to horší, ale celkově by asi bylo taky dobrý, aby ti, co neodtrhnou od rána do večera a ve vlaku hodinu a půl cesty z Plzně oči od displeje svého mobilu, si tam taky uměli najít ty mimořádnosti a nečuměli jako sůva z nudlí, když jim to někdo (třeba já, cestující) dobrovolně vysvětluje.
[wink]
Pátek, 05. května 2017 - 14:50:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 658
Registrován: 6-2016
Zapa: Však jsem taky nekritizoval dráhu, ale cestující[biggrin]
Pátek, 05. května 2017 - 15:35:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11021
Registrován: 5-2004
Tak ono v současným režimu jet z Berouna do Radotína je o tom jet buď R a vrátit se nebo přes Rudnou...

Jezdilo dost lidí i různě Beroun - Řevnice, jezdili lidi i od Zdic na Karlštejn. To vše v podstatě na čtvrt roku padlo. A je to dost poznat - tuhle jsem viděl odpoledne kolem třetí dva busy směr Srbsko pod špitálem (tedy s "komplet" frekvencí i od Koně) a ten první obsahoval možná 15-2é ks a druhej jednotky. A to je škola a v tuhle dobu jezdívalo těch ks 50 a víc. Jsem zvědavej kolik se jich vrátí na těch pár tejdnů než začne nějaká další výluka. Viz loňský celý prázdniny.

Já tuhle jel do Prahy Průšvihovem a asi by se tu a tam jedno místo našlo, ovšem taky tu a tam někdo stál a podobně na tom byl Alexhumáč 13.12 z Prahy. A to je zrovna krátkej tejden kde si pár lidí veme dovču. Až začnou ve větším jezdit vejlety tak to bude na stojáka jistota.
Pátek, 05. května 2017 - 16:26:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7214
Registrován: 4-2003
Suri:Mě teda nejvíc vadí a nejsem sám, že Rx, Ex a EC a nestaví v Radotíně, protože dost lidí mívá cíl na levém břehu, takže hlavně při cestě do Prahy by se hodilo vylézt v Radotíně a dál použít bus

Aby zastavování Rx, Ex, EC v Radotíně mělo smysl i pro druhý břeh Vltavy (nikoliv jen Berounky), tak by nějaký přímý autobus musel jezdit. Dnes už nejezdí díky (s prominutím) nesmyslnému zásahu ROPIDu a pokud by to mělo být nějaké rozumné a rychlé spojení, tak by autobus nemohl jet přes Zbraslav, čili by muselo být dokončeno toto: https://mapy.cz/zakladni?x=14.4045103&y=49.9825515&z=18&l=0&base= ophoto


Dokud toto napojení vnějšího okruhu nebude a nebude tudy jezdit přímý autobus (nabízí se prodloužení linka č. 139 z Komořan do Radotína), tak zastavování Rx, Ex, EC v Radotíně smysl mít nebude, bude z mnoha důvodů lepší přes Smíchov, protože i kdyby dnes někdo prodloužil autobus č. 139 přes Zbraslav, tak to jednak bude pomalé a za druhé i četnost spojení bude nízká - pochybuji, že by zde někdo zavedl něco jiného, než půlhodinový interval. A to ještě pokud by byla taková linka zavedena, což silně pochybuji, když se ROPIDu podařilo prosadit nesmyslné roztržení přímého spojení Modřany - Radotín. Osobně si myslím, že za ohnutím linky 165 na Sídliště Zbraslav stála patrně snaha lidi odtamtud vozit na vlak na nádraží Zbraslav či Modřany, nebo rovnou také na tramvaj do Modřan.
Pátek, 05. května 2017 - 16:35:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11624
Registrován: 8-2004
074:
"Hajnej: O vetsine vyluk se uz vedelo minuly rok srpen/zari, pokud vim, ze se neco takoveho bude dit,"
[rofl][rofl][rofl]
Traťoffka ví, co budě dělat tak možná za čtvrt roku, ne za rok. Neblbněte.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pátek, 05. května 2017 - 16:55:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6586
Registrován: 1-2007
Včerejší odklonové pendolino v Krči a dnešní zásah záchranky na Hlavním. Nevíte, co se stalo?
Pátek, 05. května 2017 - 17:53:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13595
Registrován: 5-2002
HK: ale některé moje generační družky to stejně nepochopily
Některé funkce se přechodem do postfertilního věku trvale deaktivují... [wink]
Pátek, 05. května 2017 - 17:54:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1931
Registrován: 3-2006
Ad Mouka: Někdo asi nevydržel ten nápor výlukáčů.[blush]
Ad Petr_vlček:
Prostě lidi s Ešusů jedou radši rychlíkem, než busem. Minulou sobotu byla R 1243 a 1242 na stojáka. Tenhle víkend to radši pokoušet nebudu.Nejsem sebevrah, když jsou Hrnčířské trhy.[happy]
Pátek, 05. května 2017 - 18:02:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1321
Registrován: 12-2007
Muzete zastavit v Krci a na druhy breh se svezt 170 (na Pristavisti si prestoupite). Ale to nepovede k hnani autobusu nekam do pustiny daleko za Prahou, tak to neni dost atraktivni.
Východní Evropa jste vy.
Pátek, 05. května 2017 - 20:43:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1472
Registrován: 3-2010
Hroch: tohle vedel, pan E, nam uz to fakt, abych nekecal nerikal v zari a to n max. Protoze si na to vzpominam, kvuli tomu, ze jsem zrovna resil studijni veci, bil se pred nami do prsou, jak to vsechno opravi..[happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem 074.)