Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » LEO Express » Archiv diskuse LEO Express do 25. 10. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse LEO Express do 25. 10. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 20. října 2017 - 20:28:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3927
Registrován: 6-2008
A místo režimek budou Leošenky...[biggrin][rofl][crazy]
Sobota, 21. října 2017 - 08:54:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9225
Registrován: 12-2009
modré pokladny mi ho sice prodali, ale hned po mě chtěli dalších 50
To je ten Babilonův příklad. Stejný v podobných interneto kamenných obchodech. ¨
Já píšu o něčem jiném.
Sobota, 21. října 2017 - 09:05:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7922
Registrován: 4-2003
Ohl:Já píšu o něčem jiném.

Ale stále nechápeš, že jakési modré principy jsou téměř všem zákazníkům u [zadnice].

Lidi zajímá cena a co za ní dostanou (komfort, rychlost přepravy a další služby). Je to pár let nazpět a mezi Prahou a Ostravou tu bylo jen předražená cesta ve voze B a pár ještě dražších nadvlaků, které už dnes nadvlaky naštěstí nejsou. Jsou jen slušným a cenově dostupným standardem [wink].
Sobota, 21. října 2017 - 10:18:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 604
Registrován: 10-2011
Bram: Je to pár let nazpět a mezi Prahou a Ostravou tu bylo jen předražená cesta ve voze B a pár ještě dražších nadvlaků, které už dnes nadvlaky naštěstí nejsou.

Je to hezká urban legend, ale nepravdivá. V roce 2007 jsem jezdil (ČB - )Praha - Ostrava za 140 Kč vlakem IC a za 226 Kč tím vaším nadvlakem, což bylo SC Pendolino (to už mu, uznávám, CDromy nezamrzaly).
Sobota, 21. října 2017 - 10:52:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7924
Registrován: 4-2003
Kotec:Je to hezká urban legend, ale nepravdivá. V roce 2007 jsem jezdil (ČB - )Praha - Ostrava za 140 Kč vlakem IC a za 226 Kč tím vaším nadvlakem, což bylo SC Pendolino (to už mu, uznávám, CDromy nezamrzaly).

Jenže běžný cestující, co se neměl chuť prohrabávat nějakými nesmyslnými složitými slevami ČD, jel za mnohonásobně vyšší cenu. Prostě s takovou cenovou politikou by dnes nikdo neuspěl. Ani ČD a ony to už dobře ví [wink].

A počet přepravených cestujících, což je ten jediný správný a hlavně porovnatelný výsledek, je jednoznačný a nehovoří nic o tom, že v roce 2007 bylo lépe než dnes. Jasně, není to šoto, ale to nikoho krom šotoušů a modrogumů nezajímá [wink].

Takže víš kam si tu urban legend můžeš uložit? Slušně řečeno tak akorát na smetiště [wink].
Sobota, 21. října 2017 - 11:09:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9228
Registrován: 12-2009
nechápeš, že jakési modré principy
Ano, správný nemodrý princip je dát na plakáty cenu 55 a ve vlaku zkasírovat dalších 30.

Operovat s nepřehlednými tarify jiných dopravců je zajímavé v situaci když tento dopravce na svých stránkách upozorňuje, že ceny ve vlaku, pokladně a vůbec ve všech možných způsobech prodeje nejsou stejné.
Kdyby tam zároveň měli : není ve stanici pokladna dopravce-ve vlaku příplatek 30 až x-Kč, podle uvážení stevarda, bylo by to přehlednější.
Sobota, 21. října 2017 - 12:31:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5952
Registrován: 8-2012
V roce 2007 ... se ČD předpodělaly z RT Expresů a zavedly E-lišky (samozřejmě, připravovaly to dlouhodobě a jen se to tak sešlo [happy] ). Napište spíš, za kolik jste jezdil po jejich zrušení ("zjednodušení tarifu" v roce 2011). Za kolik jste jezdil v roce 2006. A taky za kolik se jezdilo bez In-škrabky, která byla k e-Liškám nutnou podmínkou.

správný nemodrý princip je dát na plakáty cenu 55 a ve vlaku zkasírovat dalších 30
Už to budeš mít zopakované nejmíň desetkrát, pravda se blíží [crazy]
P.S. Nepochybuju o tom, že na nějakém plakátě bude napsáno "od" 55, i když jsem žádný takový neviděl. A internetová cena s cenou mimo něj obvykle nesouvisí, vždyť přirážky k internetovým cenám v jiných prodejních kanálech (Teleticket) jsou i u Jediného Správného Dopravce.

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 21. října 2017 - 12:36:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 69
Registrován: 7-2017
Na plagátoch je všade uvedená cena od a je tam aj uvedené, že je to v tarife lowcost. Podobné reklamy majú aj CD, DB, LE rôzne letecké spoločnosti, takže určite sa nemôže jednať o nejaké klamanie zákazníka. Určite je správne, že o potencionálne ziskové trate sa uchádzajú aj ďalší uchádzači, je potrebné linky ako EX1 Ex2 Ex3 súťažiť čo najskôr, prinesie to určite zlepšenie a nie vyskytujúce sa B či Bdpee bežne na EC či nezmyselné prestupy v Púchove.
Sobota, 21. října 2017 - 12:40:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 7-2017
V roku 2010 CD ani protizákonne nespokytovali zľavy študentom a cena Praha Košice bola 1200czk v lôžku, dnes môžeme cestovať za polovicu a aj počas sviatkov stojí lôžko cca 1000, kritizuje sa tu letecký taríf LE, ale CD vás odvezú za ľudových 2200 CZK, len pre predstavu, letenka stojí 2500.
Sobota, 21. října 2017 - 22:04:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 158
Registrován: 7-2017
Velký šéfe, přestupy na území cizího státu si laskavě řešte se ZSSK a případně vaším ministerstvem dopravy a spojů. [vypravci]
Sobota, 21. října 2017 - 23:02:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7854
Registrován: 5-2007
Inak cenotvorba RJ je zaujímavá. Minule mi ušiel Rx (dopravná nehoda na trase šaliny) ale tak-tak som stihol RJ. V šaline som vytiahol zluty.cz, že si teda kúpim lístok. Po pohľade na ponúknuté ceny (99 Kč Low-Cost, 109 Kč Standard) som naznal, že si lístok kúpim vo vlaku (98 Kč)...

(nakoniec to bolo dokonca grátis, nikto neprišiel)
Sobota, 21. října 2017 - 23:07:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3406
Registrován: 8-2010
Velky_sef:
"Určite je správne, že o potencionálne ziskové trate sa uchádzajú aj ďalší uchádzači, je potrebné linky ako EX1 Ex2 Ex3 súťažiť čo najskôr, prinesie to určite zlepšenie a nie vyskytujúce sa B či Bdpee bežne na EC či nezmyselné prestupy v Púchove."

Neboj se Velký šéfe, tyto linky půjdou do soutěže jako poslední a soudruh Bureš zařídí, aby vítězem "soutěže" byly ČD (ještě aby ne když členové různých dozorčích rad jsou a budou napojeny na Agrofert). ANO to má i v programu, že neohrozí národního dopravce a teď už mu nic nebude stát v cestě. ČD se ještě budou hodit [satan]
Praha-Ruzyně, Olomouc
Sobota, 21. října 2017 - 23:19:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 71
Registrován: 7-2017
Program ANO je niečo ako morálny kódex tejto strany, sľuby sa sľubujú a blázni sa radujú. Pozor, ľudia do Tatier jednoznačne preferujú spoj bez prestupov, aj preto sú linky bez pokračovania do normálneho uzla ďalej na SK v strate
Sobota, 21. října 2017 - 23:32:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3407
Registrován: 8-2010
Velký_šéf: Já se z ničeho neraduji. To, že se kolem ČD pohybuje dost lidí kteří byly napojeni na Agrofert je fakt. Jsi taková naivka a věříš tomu, že Babiš dopustí to, aby ČD nějak výrazně oslabili svoji pozici, když se ČD hodí jako odkladiště bývalých manažerů z jeho firem?
Praha-Ruzyně, Olomouc
Neděle, 22. října 2017 - 09:40:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11332
Registrován: 5-2004
Ja teda nevim cim a zac jste kdo jezdili na ostravu, ale nejakych 350 v podobe kmb (to jeste mozna ani 2 litry nestala...) v Bmee nebo slovenskejch soupravach mi jako za "prijdu a kdykoli jedu" drahy neprislo.

No a nejaky kecy o tehdejsi slozitosti tarifu a tom za kolik jel nahodny cestujici jsou mimo taky. Kolikze dnes zaplati kdyz prijde ke kase kohokoli a rekne 1 ostrava? A kolik totez ve vlaku? Jedinej rozdil tu je - dnes to cestujici s vyjimkou cd nevi kolik zrovna zaplati.
Neděle, 22. října 2017 - 09:49:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5964
Registrován: 8-2012
nejakych 350 v podobe kmb ...nebo s In-polorežimkou ještě levněji, když se to rozpočte na 365x Ostrava za rok, co? [happy]
Proč se vlastně ze šotohlediska nesmí porovnávat základní cena? (Protože to nevychází [happy] .) Když pojedu do té Ostravy jednou za půl roku (víckrát nemusím, nechci), mám si kupovat KMB za X tisíc korun nebo polorežimku za X desítek tisíc korun?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Babilon
Neděle, 22. října 2017 - 10:08:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3637
Registrován: 12-2007
Kolikze dnes zaplati kdyz prijde ke kase kohokoli a rekne 1 ostrava? A kolik totez ve vlaku?
Praha-Ostrava 295. Ve vlaku +40.
Mladějov
Neděle, 22. října 2017 - 10:13:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11108
Registrován: 3-2007
Hele, a je teda dobře, že ten vlak používá mezi Prahou a Ostravou daleko víc lidí, než před 20 lety, nebo ne..?
Neděle, 22. října 2017 - 10:18:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5966
Registrován: 8-2012
Podle mě (pokud jsem taky tázán) určitě je. Konkurence je vždycky dobrá a tohle je její výsledek.
Vlček, Ohl a spol. otázku pravděpodobně odignorují, protože ideologie nepustí (anebo to bude dobře, ale příčinou bude výhradně altruismus Jediného Správného Dopravce a dokončená koridorizace, tak už to tu bylo prezentováno).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 22. října 2017 - 10:34:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7938
Registrován: 4-2003
Podle některých evidentně ne, což nechápu. Lidi jezdí a je to přesto špatně. Jenže nejezdí jen modrými vlaky a to je v jejich očích zcela špatně.

Já jsem kupříkladu za to, že RJ a LEO jezdí, velmi rád. Došlo k tomu, co zde chybělo: Nabídka adekvátní poptávce po spojení Praha - Ostrava (- Slovensko).

Řekl bych, že i mnozí rozumně uvažující lidé u ČD jsou rádi, že tento problém za ně vyřešil někdo jiný. Mám obavy, že by se těmto lidem určitě nepodařil prosadit odkup ojetých vozů od OeBB, kdyby tu RJ a LEO nebyli. Prostě když není motivace, tak to se strukturami uvažujícími ve stylu: Vůz řady B je slušný standard, tak co byste chtěli? ........prostě nehne.
Neděle, 22. října 2017 - 11:34:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 378
Registrován: 1-2016
I na Brnu je to fajn, nač platit jedničku v Railjetu, když RJ nabízí v podstatě to stejné za polovinu v Relaxu nebo +cca 50 v byznysu. A jestli vyjde Vídeň, budu rád. Ano, nemá to hospodu, uznávám, ale tu stejně využiju málokdy, stačí něco menšího. ČD Railjety mám rád, ale v současnosti preferuju žlutého, pokud mi vyhovuje čas (jako včera). Konkurence je prostě vždy přínosem (čímž neříkám, že nepřinese i nějaké negativa, ale zrovna zde to nějak nepozoruju).
Neděle, 22. října 2017 - 11:47:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7942
Registrován: 4-2003
Hospodu nemá Regiojet proto, protože přišli na to, že tohle je házení peněz do kanálu a že je lepší vozit lidi s tím, že dortík a bageta naprosté většině lidí stačí. Nakonec i mne [wink].
Pajas2
Neděle, 22. října 2017 - 12:03:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 799
Registrován: 10-2009
TN26:
"I na Brnu je to fajn, nač platit jedničku v Railjetu, když RJ nabízí v podstatě to stejné za polovinu v Relaxu nebo +cca 50 v byznysu."
Jsem stejného názoru a to mám díky IN50 jedničku do Brna za 228 Kč kdykoliv. V railjetu mi celkem dost vadí ten zmatek na hl.n. při uvolňování míst, kde jsou místenky. 40 % míst má totiž expresní rezervace, které ale nejdou poznat. Jsou totiž označeny univerzálně bez skutečného využití/nevyužití.
Do Ostravy jsem LE zatím nejel, protože zpravidla jedu na poslední chvíli a tam bývá jak LE tak RJ drahý. Na IN50 mám Ostravu kdykoliv za 315 Kč.
Neděle, 22. října 2017 - 12:13:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11333
Registrován: 5-2004
Babilon: fakt za tuhle cenu odjede ad hoc s leem i rj?

Ja psal o vlaku. Ze si to nekteri trobove prelozi jako cd neni muj boj:-).

Mch kdyz se zvedne nabidka tak se nejspis zvedne i pocet cestujicich. Me by treba zajimalo o kolik se zved pocet cestujicich proti narustu mist. V prumeru za tejďen.

Navic kdyz d35 je v nedohlednu a d1 trvale rozjebana. Kdyz byl trvale rozjeban koridor na decin tak tam busy prosperovaly...
Neděle, 22. října 2017 - 12:19:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9232
Registrován: 12-2009
ten vlak používá mezi Prahou a Ostravou daleko víc lidí, než před 20 lety, nebo ne..?

příčinou bude výhradně altruismus Jediného Správného Dopravce a dokončená koridorizace, tak už to tu bylo prezentováno)
.

A nárůst cestujících na jiných tratích bez změny JSD a jen provedenou koridorizací (s novými zastávkami) je tedy způsoben čím? Strachem z konkurence? Nebo Radimovou přímluvou "Naučím vás jezdit vlakem"?
[nene]

(Příspěvek byl editován uživatelem ohl.)
Neděle, 22. října 2017 - 12:26:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5970
Registrován: 8-2012
A už je to tady [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 22. října 2017 - 12:32:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9234
Registrován: 12-2009
Co tak zkusit odpovědět místo prudění?[wink]
Nebo na to mantra "bez změny dopravce víc lidí jezdit nebude" nestačí?
Neděle, 22. října 2017 - 12:39:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6293
Registrován: 5-2002
(s novými zastávkami)

Takže je řeč o osobácích ? (Nebo kde vznikly nové zastávky pro dálkové vlaky? )
Neděle, 22. října 2017 - 13:27:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9236
Registrován: 12-2009
Řeč je obecně o vlacích, kterými jezdí víc lidí než kdysi. Nová zastávka i pro dálkové vlaky je např. Třinec centrum, kde zastavují modrý, černý i žlutý.
MMch, žlutá pokladna tam taky není.

(Příspěvek byl editován uživatelem ohl.)
Neděle, 22. října 2017 - 19:33:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5975
Registrován: 8-2012
Ideologie prostě nepustí ani náznak toho, že by snad přínosem mohla být nedejlenin i konkurence.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 22. října 2017 - 21:04:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11334
Registrován: 5-2004
Uz jsou nejaky cisla o narustu plzen - most? Konkurence uz tam je.
Neděle, 22. října 2017 - 21:13:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5976
Registrován: 8-2012
Ano, konkurence v závazkové dopravě taky funguje - výrazně snížila cenu výkonu pro objednatele. Ale to je akorát pokus o zatáčku, že? Ideologie nepustí [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Babilon
Neděle, 22. října 2017 - 22:03:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3638
Registrován: 12-2007
Konkurence je vždycky dobrá a tohle je její výsledek.
Podle některých evidentně ne, což nechápu.


Někteří režisti, Vlček a Ohl. Nikoho dalšího jsem nezaznamenal.
Pondělí, 23. října 2017 - 08:16:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7947
Registrován: 4-2003
Babilon: Někteří režisti, Vlček a Ohl. Nikoho dalšího jsem nezaznamenal.


V OSŽ je různých správně smýšlejících koncentrováno dostatečné množství a stále mají tendenci svojí myšlenkovou infekci šířit po celé železniční síti. Tak se nediv, že se nakazil také Ohl a Vlček [biggrin].
Pondělí, 23. října 2017 - 08:56:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9240
Registrován: 12-2009
Ideologie prostě nedovolí odpovědět na mou otázku, že?[wink][proud]
Pondělí, 23. října 2017 - 10:03:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11336
Registrován: 5-2004
Koukám že čísla o nárůstu asi nejsou. Jen kecy kecálků.

Mch - jak ocení cestující to že je to pro objednatele levnější když se vůbec nic nezmění pro toho cestujícího? Tedy snad krom toho že musí zjišťovat předem kdo ten který vlak veze (šotouši si zjišťujou čísla mašinek zatímco cestující jméno dopravce - vot pokrok...)? Nebo snad nějaký spoj přibyl?
Pondělí, 23. října 2017 - 10:19:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5981
Registrován: 8-2012
čísla o nárůstu asi nejsou
Čísla o nárůstu Praha-Ostrava jsou, akorát snad není potřeba je pořád dokola opakovat jen kvůli ideologickým zatáčkám. Nebo ano?
jak ocení cestující to že je to pro objednatele levnější
Že ty vlaky vůbec jezdí, třeba. Protože bez oné objednávky by se ani zdejší nejobětavější Jediný Správný Dopravce kvůli babičkám z Horní Dolní nezalamoval.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 23. října 2017 - 14:20:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11337
Registrován: 5-2004
Já se ptal na čísla nárůstu na Plzeň - Most kde máme už hnedle rok konkurenci.
Pondělí, 23. října 2017 - 14:52:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5983
Registrován: 8-2012
Tak se ptejte, když ideologie nepustí Praha-Ostrava (o které je řeč) - očividně vám na sugestivní zatáčku ke strašidlu nikdo nenaskočil.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Duchodce_z_vysočiny
Pondělí, 23. října 2017 - 17:31:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 244
Registrován: 12-2010
já teda nevím ale když to tak čtu, tak největší hovadiny mele a rozbroje tu vede soudruh T.H., přitom dělá stále ublížence že skoro nikdo nesdílí jeho názory o tom jak špatný státní dopravce nechce vyklidit pole soukromníkům, kteří by to tu jistě zachránili a spasili tím celý náš svět, zejména ten žlutý
Pondělí, 23. října 2017 - 18:26:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 72
Registrován: 7-2017
Ono k nárastu počtu cestujúcich mimo doby vedie zlepšenie stavu infraštruktúry, skrátenie jazdnej doby, určite aj modernejšie súpravy a iný druh tarifu. Keďže objednávka je víťaz za najmenej peňazí, tak tie viaceré trate aj vyzerajú, nehovoriac o zneuziti monopolu acD pri neuznavnani jizdenek. pre nás medzinárodných sú CD len ťažkopádne a neflexibilne, zlý taríf, ignorácia potrieb a následná strata, ktorú veľkoryse zatiahne štát, čo sa o RJ a lE povedať nedá
Pondělí, 23. října 2017 - 20:57:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9241
Registrován: 12-2009
Ono k nárastu počtu cestujúcich mimo doby vedie zlepšenie stavu infraštruktúry, skrátenie jazdnej doby, určite aj modernejšie súpravy a iný druh tarifu.
Na taková pravdivá slova pozor, vypadal byste jako odpůrce jediné pravdy.
Naštěstí to druhou větou srovnáváte, že toto se děje jen prostřednictvím RJ.[proud]
Úterý, 24. října 2017 - 18:57:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 165
Registrován: 7-2017
Šéfe, on ten ošklivý a zlý mezinárodní tarif vycházi z mezinárodních dohod a členvství v UIC, kteréhož by se nejspíš musely RJ a LE stát součástí (RJ tam možná jen, jen nějak částečně), pokud by měly provozovat mezinárodní spojení ve spolupráci s jiným (národním) dopravcem. [happy]
Bkp
Úterý, 24. října 2017 - 19:11:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7884
Registrován: 8-2003
Tantin27:
Co to je? Pokus o získání titulu Modrá guma roku? To je takovej problém udělat tarifní úpravu, která sice formálně třeba ten mezinárodní tarif i zachová, ale fakticky nebude nikomu prodávaný?
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Úterý, 24. října 2017 - 19:32:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 166
Registrován: 7-2017
Bkp: To samozřejmě jde, ale musejí se na tom shodnout obě spolupracující strany (nebo si jedna zahrát na charitu). Soukromníci to mají všechno ve své režii, tak to pak vypadá jinak (koupit si v Rakousku jízdenku Hohenau - Wien Hbf vyjde násobně dráž, než v ČR Praha - Břeclav, z toho vyplývá i vysoká cena mezinárodní přepravy, kdy to od čáry jede, bohužel pro cestující, pod hlavičkou OeBB. Že se ČD a ZSSK nechtějí (on ten sousedský tarif existuje, není to úplně standardní mezinárodní tarif, aspoň myslím, to ale nic nemění na tom, že je ukrutně drahý oproti vnitrostátu...) dohodnout na lepších podmínkách, to je ovšem věc, kterou lze kritizovat naprosto oprávněně a můžu jen souhlasit. Jen jsem tím chtěl říct, že když to nechce druhá strana, česká s tím nehne (vysoká cena do Vídně).

(Příspěvek byl editován uživatelem Tantin27.)
Úterý, 24. října 2017 - 20:29:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5992
Registrován: 8-2012
mezinárodní tarif vycházi z mezinárodních dohod a členvství v UIC
Jako že UIC nařizuje jeho výši? [happy]
Jo ono je to vlastně drahý z hranice do Vídně... 100 km u ČD podle Tr10 je za 144 korun, 200 km za 277 Kč. Totéž v NRT cenách 14,80 a 28,80 EUR = asi 380 a 750 korun. To fakt nařídila UIC nebo jde o prostý vejvar? [crazy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 24. října 2017 - 21:10:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 168
Registrován: 7-2017
TH: Ad Vídeň:
No, předpokládám, že většina toho jízdného jde ÖBB - zkuste si to naklepat do ÖBB eShopu, ta cena je skoro stejná (+. kurzový rozdíl) jako v eShopu ČD. Pokud se pletu, opravte mne prosím.
Ad dopravci: ZSSK a ČD mají mezi sebou „lepší [crazy]" ceny - https://www.cd.cz/assets/typy-jizdenek/mezinarodni-jizdenky/cenik -nrt_cd-11-12-2016.pdf

Tarif obecně:
Ten standardní NRT tarif je zajímavý (zkuste si třeba koupit jízdenku Plzeň - Praha u ÖBB, vyjde to na 17,6 EUR přesně dle NRT ceníku ČD, porovnejte to s CZ cenou).

Naopak v eShopu ÖBB vyjde taková jízdenka beze slev pro Wien - Salzbug na 53,1 EUR, což zase je pořád o něco levnější, než totéž u ČD - 1591 vs cca 1380 v přepočtu u ÖBB.

Takže to vypadá, že NRT tarif je blízko standardním západním cenám, kdežto TR10 je hodně velká sleva oproti tomu, co si mezi sebou bez dohod rozúčtovávají jednotliví státní dopravci... [crazy]
Úterý, 24. října 2017 - 22:08:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 732
Registrován: 11-2004
UIC samozřejmě výši tarifu neurčuje, ten si stanovují jednotlivé železnice samy. Ty mezinárodní dohody pouze stanovjí, jak vydat mezinárodní jízdenku, jak z těch jednotlivých tarifů spočítat cenu a jak potom funguje výsledné vyúčtování mezi zúčastněnými.

V Rakousku je kilometrický tarif u mezinárodních a vnitrostátních jízdenek skoro stejný, u ČD je vnitrostátní podstatně levnějsí.

Příklad: Břeclav-Praha stojí 429Kč, Berhardstal-Praha (první zastávka za hranicí) stojí 750Kč. Ten šílený rozdíl vzniká pravě tím, že se na českém území najednou používá mezinárodní kilometrický tarif. OeBB za těch pár km z Bernaharstalu po státní hranici dostane tak euro, maximálně dvě. Pro ČD jsou mezinárodní cestující prostě něco mimořádného a je potřeba je trochu natáhnout.

Vyjmkou jsou je pouze Slovensko, u kterého platí speciální tarif - trochu vyšší než vnitrostátní ČD ale zdaleka ne tak šílený jako třeba u cest do Rakouska a Německa.

Co to je? Pokus o získání titulu Modrá guma roku? To je takovej problém udělat tarifní úpravu, která sice formálně třeba ten mezinárodní tarif i zachová, ale fakticky nebude nikomu prodávaný?

Ale to už se děje - viz různé včasné jízdenky a Sparschiene. Klasiký mezinárodní tarif je celkově na ústupu a nahrazují ho různé globální ceny, které se mění v závislosti na obsazenosti.


No, předpokládám, že většina toho jízdného jde ÖBB - zkuste si to naklepat do ÖBB eShopu, ta cena je skoro stejná (+. kurzový rozdíl) jako v eShopu ČD. Pokud se pletu, opravte mne prosím.
Pokud kupujete obyčejnou jízdenku, tak jsou eshopy ČD a OeBB opravdu plus mínus stejné. Na cesty z a do Rakouska se přesto vyplatí podívat se na oba. Často se totiž stává, že u ČD jsou včasné jízdenky už vyprodané, ale u OeBB mají ješte na ten samý vlak Sparschiene nebo naopak.
Úterý, 24. října 2017 - 22:15:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 169
Registrován: 7-2017
Comar: Díky za vysvětlení. Porovnával jsem právě ty standardní eshop ceny bez akčních nabídek, kde už ta dohoda na jiném tarifu je.

NRT jízdné u ČD je tudíž nastaveno tak, aby to mezinárodnímu cestujícímu nepřišlo extra drahé (cena je stejné jako beze slev například v tom Rakousku), kdežto pro CZ cestujícího to je samozřejmě dojení [ko], neb TR10 je nejlevnější tarif v západní a střední Evropě.
U té jízdenky Břeclav - Vídeň ale předpokládám, že to všechno jde ÖBB (Břeclav - Břeclav Gr. je tuším za 16 korun) [crazy].

EDIT: Není motivací vysoké ceny mezinárodního tarifu to, aby se nevydělalo na mezinárodním cestujícím výrazně míň, než třeba získají ÖBB, když se dělí tržby? Neb ty ceny jsou na km velmi blízko. To samozřejmě tu cenu neomlouvá, jen to zní „logicky". [uhoh]

(Příspěvek byl editován uživatelem Tantin27.)
Pezos
Úterý, 24. října 2017 - 22:23:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 774
Registrován: 4-2014
Když jsem tu posledně obul do RJ, tak dnes je čas na nabídku národních dopravců na stejné trase. Ostrava-Svinov - Mosty u J.z. 109 Kč, Ostrava - Čadca 176 Kč (rozdíl 8 km). To nevypadá jako "trochu vyšší než vnitrostátní ČD".

Na okraj - prostým součtem cen vnitrostátních jízdenek se dostaneme na sumu 127 Kč (111 Kč + 0.6 €).
Úterý, 24. října 2017 - 22:24:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 73
Registrován: 7-2017
Posledná veta mi silno pripomína rok 2012, vtedy si CD resp ZSSK vymysleli, že lístky kúpené u druhej spoločnosti musia byť pri vychodzej stanice v zahraničí už pri nástupe opeciatkovane druhým sprievodcom. To bolo scénok, aké robili sprievodcovia WGS, keď to cestujúci nemali. Potom to zrusili a vymysleli zase inú kravinu.
Bohužiaľ tie peniaze nie sú opätovne investované do rýchlej a kvalitnej dopravy, ale sú odlievane niekam do preč, kde sú zbytočne a podporuje sa tým iná činnosť. A v prípade meškania si človek môže trhnut, jednak majú výnimku a jednak toľko byrokracie, čo od človeka žiadajú...
Úterý, 24. října 2017 - 22:27:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 74
Registrován: 7-2017
Pezos, len ten RJ to má pochopiteľné, do 60 km stojí lístok od33 kč, keďže do Čadce je to už nad, tak je použitá cena od za vyššie pásmo. U CD to nahle skočí, keď človek chce cez hranice. LE zase tiež predáva cez Vianoce business na SK za cenu podobnú lôžku CD, ale to im samozrejme nikto nedá.
Úterý, 24. října 2017 - 22:40:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5901
Registrován: 12-2011
ale to im samozrejme nikto nedá.

V obdobích masivního přesunu obyvatelstva mezi východem a západem se prodá téměř cokoliv. Ony i pátky občas stojí zajímavé peníze.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Úterý, 24. října 2017 - 22:43:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 75
Registrován: 7-2017
RJ stál minulé Vianoce 1000 za lôžko, za 3200 bola letenka, to už skôr ľudia zobrali lietadlo ako vlak, tie miesta samozrejme LE nepredal a pochybujem, že ľudia nedelili lístky aj u CD
Úterý, 24. října 2017 - 23:43:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5995
Registrován: 8-2012
UIC samozřejmě výši tarifu neurčuje, ten si stanovují jednotlivé železnice samy
Takže blekoty o tom, že "ošklivý a zlý" (no ne, je krásný a super) mezinárodní tarif MUSÍ být sdírání z kůže kvůli UIC, jsou ... prostě jen blekoty, jako obvykle od obvyklých přispěvatelů.

Není motivací vysoké ceny mezinárodního tarifu to, aby se nevydělalo na mezinárodním cestujícím výrazně míň, než třeba získají ÖBB
Takže to nakonec sám uznáváte a souhlasíte s "Velkym_SEFEM", že ze strany ČD nejde o nic jiného, než rejžnout si na mezinárodním (= prachatým) cestujícím? No to to ale trvalo...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 25. října 2017 - 00:15:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 381
Registrován: 1-2016
Jen tak pro zajímavost, z jiného ale podobného oboru - kdysi mi vysvětloval manager České pošty naprosto šílenou cenu balíku ČR - Rakousko (nevím už přesně, bylo to okolo 600 Kč snad) tím, že platí Rakouské poště velké poplatky, že vina rozhodně není u nás a že cenu mi nesrazí ani při hodně kusech. Nevím teda jak to měli (či stále mají) na poště zařízené, ale když jsem pak ty balíky poslal při cestě do Vídně z první pošty za čárou stál asi 5,5 Euro a bez vyplňování šílených průvodek. Jen teda nevím, kde je ten rozdíl v ceně, zda to, že se balík z Břeclavi převeze za čáru rakušákům (jestli si nejezdí nakonec sami na "přechodovou" poštu), stojí několik stovek Kč... jiné okolní země podobně... Asi tam mají také nějaké podobné dohody a tarify...
Středa, 25. října 2017 - 00:59:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 171
Registrován: 7-2017
TH: Já jsem tím chtěl naznačit, že ten NRT tarif je na úrovni západních cen - a to protože železnice zejména na jih od nás moc slev mimo Sparscheinů neprodávají, takže jediná zlodějina je to, že na CZ území se to neprodává dle TR10, ale dle NRT. Na SK to je poměrově zlodějina větší, neb ta cena je výrazně vyšší.
Středa, 25. října 2017 - 08:17:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 76
Registrován: 7-2017
A majú CD aj náklady ako OeBB? Nemajú, takže mám pravdu, že ide o obyčajnú ryžu a peniaze sa lejú niekde inde. Ono totiž OeBB napríklad nemajú problém vyplatiť kompenzáciu za meskanie hneď v pokladni, kým CD sa vykrucaju, že majú výnimku, potom že meškanie nie je ich vina, kopec papierovačiek a peniaze až po x týždňoch. Takže úroveň neporovnateľná. A to si nechávajú preplácať straty nočných vlakov od štátu, pričom cestujúci evidentne sú, len opät, načo by to niekto robil, keď sa môže zbijat medzinárodný a potom naťahovať ruka k štátu. A to je kritiky na súkromníkov, že musia dobre premyslieť, čo je pre nich výhodné a čo nie, ono im tie straty nikto nezaplatí, tak musia o zákazníka bojovať.
Středa, 25. října 2017 - 08:55:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 733
Registrován: 11-2004
A majú CD aj náklady ako OeBB? Nemajú,
Částečně mají. Nové vlaky (které potkáte na mezinárodních vlacích spíš než na spěšňáku někde do [zadnice]) stojí stejně, ať už si je koupí ČD nebo OeBB.

že ide o obyčajnú ryžu a peniaze sa lejú niekde inde
Buď se na to můžete dívat tak, že ČD rýžujou na mezinárodních cestujících nebo tak, že vnitrostátní tarif drží uměle pod cenou z politických důvodů. Pravda bude jako vždy někde uprostřed.

Nějaké přiblížení těch dvou tarifů by to asi chtělo.

Nicméně se obávám, že se to časem "vyřeší" tak, že kilometrické tarify zmizí úplně. U zde diskutované OeBB se tak již stalo. Na některých trasách se za kilometr účtuje víc než jinde. Rakouské zákony ale OeBB dávají povinost zveřejnit kompletní tarif, aby si zákazník mohl zkontrolovat cenu. To vedlo k tomu, že OeBB musely vygenerovat kompletní tabulku se všemi kombinacemi z/do všech vnitrostátních stanic. Dohromady to má přes 200.000 stran [crazy] - http://www.oebb.at/static/tarife/tabellen_mit_relationspreisen_ab _11.12.2016/index.html
Středa, 25. října 2017 - 09:16:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 172
Registrován: 7-2017
Velky_Šéf: V pátek jsem reklamoval v eShopu ujetý přípoj. Včera mi penize za nevyužitý úsek přišly na ČD kredit. To mi nepřijde jako několik týdnů. Zkuste něco takového u ÖBB... Cokoli přes web je u nich složitější. Na maily mi narozdil od ČD vzdy odpověděli až po urgenci na FB...


Jak tu píše střizlivě Cogwheel - západní kvalita má západní náklady, takže pokud je TR10 státem určeno jako nízké (protože TR10 je regulováno MF, ne?), snaží se ČD nahnat peníze na NRT tarifu...