Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 30. 09. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 30. 09. 2017

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 16. září 2017 - 09:01:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7688
Registrován: 4-2003
Pikehead:Tady je ale ta nefér výhoda, že na červené kožence, kterou jezdím domů, není co nedodržovat.

Není koženka jako koženka, byť tu mnozí advokáti modrých kvičeli, jak je možné, že u RJ se koženka líbí a u ČD ne.

Ale i u ČD se koženky zbavují:

https://vlaky.net/zeleznice/spravy/6636-CD-predstavily-revitalizo vane-vozy-pro-linku-R17/

Mne spíš zaráží, že tyhle věci nešly udělat ve větším dříve - tak před patnácti lety.
Dnes bych se s tím už moc nechlubil, protože to k chlubení rozhodně není, byť zlepšení to pořád je. Tady by bylo lepší spíš mlčet, protože i ten low cost u RJ (sice s hownopádem) je na výrazně vyšší úrovni [wink].
Sobota, 16. září 2017 - 09:19:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 50
Registrován: 7-2017
Bram: No tak pořádat s tímhle prezentační jízdu v roce 2017, to chce kus odvahy.
Sobota, 16. září 2017 - 09:55:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7690
Registrován: 4-2003
Já si také říkám, kdo tyhle prezentační akce u ČD vymýšlí. Vždyť i tomu Krtkovi musí být nad slunce jasné, že tímhle si ČD akorát mediálně škodí. Spíš mi to přijde, že o tomhle možná nevěděl (jeho práce se to nejspíš vůbec netýká a šotouš brouzdající na k-reportu to určitě není) a pak se akorát hodně divil, na jakou prezentaci to byl pozván.....

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Mladějov
Sobota, 16. září 2017 - 10:01:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10941
Registrován: 3-2007
No je na to oddělení..a ti tomu konkrétnímu moc nerozuměj, akorát věrni příručkám moderního managementu, které praví, že je třeba se pořád něčím novým prezentovat, pořádaj pořád něco..ale ono se toho tolik zas neděje.

Propagovat Béčka v roce 2017 je fakt úlet [proud].
Sobota, 16. září 2017 - 10:19:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 51
Registrován: 7-2017
K témetu - RJSK dnes vozí v rámci Evropského týdne mobility cestující na lince Bratislava-Komárno bezplatně. Na trati by mělo být vše, co má k dispozici.
Sobota, 16. září 2017 - 12:14:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 8-2017
kdo tyhle prezentační akce u ČD vymýšlí

Tohle ale nebyl výmysl ČD. Jen se potřeboval prezentovat jistá XXX, která občanům slíbila, jak jim zařídí "nové" vlaky.
Sobota, 16. září 2017 - 12:31:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 410
Registrován: 12-2007
Mmch. kde vůbec skončily sedačky z BDbmrsee, Bmee a Apee, které se dali použít a aspoň by tu kulturu zvedly?
Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
Sobota, 16. září 2017 - 12:40:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5674
Registrován: 8-2012
Ale i u ČD se koženky zbavují
Ten pokrok, kde se to zastaví... konec roku 2017 a ČD už prezentují přehadrované koženky (lámací dveře a klimatizace otevřeným oknem ucpaným záclonkou, aby se nezavřelo, zůstává) a nejspíš tu prezentaci nemyslí jako vtip!
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 16. září 2017 - 13:56:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 332
Registrován: 1-2016
Supr, takže si ve Standardu můžu hodit korunou, jestli dostanu to za co si zaplatím, nebo je ze mě blbec co si měj raději koupit Low-cost a bagetu [crazy] ale hlavně jak se kritizuje nedodržování standardů u modrého.



Podle přepravních podmínek si prý platíte pouze přepravu z bodu A do bodu B a vše ostatní je nadstandart i ve standardu, aspoň co poslední dobou sleduju profil Regiojetu, tak to tak z odpovědí na stížnosti ohledně servisu vychází. Lidi tam na to dost poukazují, že prostě ty služby navíc se všude inzerují, tak by měly být poskytovány běžně a ne že je to "něco navíc" co bude na 1 z 5 jízd.

Jinak vzhledem k naprosto minimálnímu rozdílu mezi cenami Low-cost a Standard, bych vždy raději dal ten Standard. Na Brnu to bylo snad 9 Kč nebo kolik rozdíl, to nemá cenu vůbec řešit...

Asi těch stížností bylo už hodně, tak oficiálně platí ten model, že nejprve vyšší (dražší) třídy. Tam to funguje víceméně bez problémů alespoň co můžu z těch letních jízd v Businessu a Relaxu porovnat, vždy objednávka prakticky hned po nástupu a pravidelná obsluha, jednou delší čekání, jinak ok. Standadem jsem jel jen asi 2x a vzhledem k prázdnému vagonu servis také okamžitý, pouze steward upozornil po vyjetí z Brna, že jestli opravdu chceme s objednávkou počkat, tak pak to bude až za Třebovou, tak jsme si raději objednali hned. V Businessu se nečekalo na další stanici, chodili častěji. Asi by to chtělo reference od někoho, kdo jezdí tím Standardem (a ten se vlastně ještě dělí na tu Astru, kde je to omezené víc, pak ostatní vagony, kde má být "plný" servis) častěji a ve špičkách, jak to vypadá v reálu....

V každém případě je to vnímáno negativně a základem je nedostatek lidí.

(Příspěvek byl editován uživatelem TN26.)

(Příspěvek byl editován uživatelem TN26.)
Sobota, 16. září 2017 - 14:06:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6263
Registrován: 5-2002
V každém případě je to vnímáno negativně a základem je nedostatek lidí.

Jj, už by to chtělo trochu inovovat, v každým hotelu je automat na běžné druhy kávy, tohle už by si lidi zvládli zmáčknout sami... A další objednávky alespoň umožnit přes mobilní aplikaci... Viz objednávací automaty u Mc Donalds, to je vývoj...
Sobota, 16. září 2017 - 18:10:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 333
Registrován: 1-2016
Dal bych objednávací automat na Mcd do vlaku, do Kolína naobjednat, v Pardubicích to bude čekat od toho McD na nástupišti (když je McD před nádražím) a steward to rozháže po vlaku. A je to :-)))) Případně vlaky za Brno můžou mít druhé kolo objednávek do Blanska a v Brně na palubu ;-)

-konec off topic-
Neděle, 17. září 2017 - 17:03:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 51
Registrován: 7-2017
TN26, počul som, že minimálne každé 4 stanice má prebiehať objednávka, keď som šiel 1003 v celej trase, tak to približne aj tak sedelo, pokiaľ niekto cestoval kratšiu trasu, tak si na začiatku mohol objednať mohol objednať každý, takže sa nestane, aby niekto bol bez objednávky. Možno v plnom vlaku pri ceste do susednej stanice, ale za tých 20 min sa to nemusí stíhať. To platí pre standard, v lôžkach to býva rôzne z Prahy sú väčšinou 2 objednávky z Košíc sa stíhajú 3.
Neděle, 17. září 2017 - 18:22:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5690
Registrován: 8-2012
Tak jančurobijci se tu kdysi mohli podefekovat do vejšky, že nemohou jezdit se Žlutozlem, protože by (mimo jiné) nesnesli, aby je furt obtěžovala stewardka... ale teď je zároveň špatně i přesný opak, totiž že je stewardka neobtěžuje [happy].
Není to snadné, udržeti si výrokovou konzistenci zočivoči žlutému ďáblovi...

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Garfield
Neděle, 17. září 2017 - 20:24:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12389
Registrován: 10-2004
TN26:
Asi by to chtělo reference od někoho, kdo jezdí tím Standardem (a ten se vlastně ještě dělí na tu Astru, kde je to omezené víc, pak ostatní vagony, kde má být "plný" servis) častěji a ve špičkách, jak to vypadá v reálu....

Jezdím docela pravidelně pátky a neděle. Je to horší, než to bývalo dřív, ale ještě se mi nestalo, že by obsluha nebyla vůbec i v tyto špičkové dny. Vždycky mezi Prahou a Ostravou je možnost objednávky aspoň 2×, což mi v pohodě stačí, ale možná mám jenom štěstí. [happy] Dřív bývalo hlášení, že z důvodu nedostatku personálu bude servis pomalý nebo omezený, teď od prázdnin to okecávají novým konceptem (napřed byznys a relax). Ale pravidelně teď mám štěstí i na úvodní servis z vozíku (čaj a mošt), který jednou dobou skoro vymizel. Když jsem jel nedávno z Ovy jenom do Olomouce, tak jsem si objednával někde kolem Hranic a jídlo jsem měl asi 3 minuty po objednávce, ostatní v kupé jedoucí dál až později - zřejmě na tabletu vidí, kdo kde vystupuje.
Arctia
Pondělí, 18. září 2017 - 00:51:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1113
Registrován: 6-2010
Kdyz se da pozitivne prezentovat zruseni sluzeb jako "cestujici nebudou obtezovani", proc by se nedaly pozitivne prezentovat prehadrovany becka, n'est-ce pas? :-)
Utúlien aurë...
Slim
Pondělí, 18. září 2017 - 10:04:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5747
Registrován: 2-2005
T.H.: je zároveň špatně i přesný opak, totiž že je stewardka neobtěžuje
Se sobě vlastní demagogií pomíjíte fakt, že tu stewardku Jančura inzeruje a inzeroval a že na ty služby přetahoval lidi od konkurence. ("naučíme lidi ve vlaku jíst")
Slim
Pondělí, 18. září 2017 - 10:06:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5748
Registrován: 2-2005
http://archiv.ihned.cz/c1-65884010-stat-zmenil-nazor-na-korunove- dluhopisy
ten férovej kluk
Tak jaká, žlutofanatici férového podnikání? Požádá si Radim sám o nové daňové přiznání? Nebo počká? Nebo se bude soudit?

Každopádně odpověď na to, jestli korunové dluhopisy byly v pohodě a v rámci zákona, je zde. Čili pravdu měl na 100% Kalousek.

(Příspěvek byl editován uživatelem Slim.)
Pondělí, 18. září 2017 - 10:30:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7719
Registrován: 4-2003
Slim:Tak jaká, žlutofanatici férového podnikání? Požádá si Radim sám o nové daňové přiznání? Nebo počká? Nebo se bude soudit?

Minimálně se proti postupu finanční správy ozvat, by bylo zcela na místě - protože:

Vše je v souladu se zákonem, tvrdil o korunových dluhopisech ještě na začátku března před poslanci šéf finanční správy Martin Janeček. O půl roku později je vše jinak − všechny finanční úřady v Česku plošně kontrolují každou firmu, která dluhopisy vydala.


Takže když finanční správa nejdříve tvrdí, že je vše naprosto O.K., pak najednou z nějakého důvodu otočí a všechny jebe, tak je to v pořádku? To si asi někdo na finanční správě uvědomil, že by mohl díky politickému tlaku přijít o výnosný flíček. Nic jiného v tom nebude, nesmíme zapomenout, že se blíží volby a politici mají potřebu zabodovat u voličů. Po volbách to už nikoho z politiků zajímat nebude [wink].
Pondělí, 18. září 2017 - 13:04:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5700
Registrován: 8-2012
pomíjíte fakt, že tu stewardku Jančura inzeruje
Ale Slimto, já akorát komentuju ty vaše svaté války proti Žlutozlu, jsa fascinován tím, jak ti nejtvrdší jančurobijci mají nejlepší přehled o tom, co inzeruje, co má na fejkbůkovém profilu, jaké dostal flastry a co se mu nejvíc sere v provozu [crazy]. Takže klidně můžu pomíjet - to je čistě váš boj, tenhle doublethink s obtěžováním i neobtěžováním zároveň...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Slim
Úterý, 19. září 2017 - 12:04:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5749
Registrován: 2-2005
T.H.: No já jsem tady opravdu nikdy neřešil, jestli stewardka chybí nebo obtěžuje, dokonce si myslím,že to je diskuze úplně mimomísu. Já mluvím o tom, že to někdo inzeruje jako konkurenční výhodu a pak to nenabízí.


Bram: Seš malinko mimo mísu, protože to, že korunové dluhopisy jsou OK, tvrdil Janeček, instalován jsa do úřadu Burešem, kterého se to týkalo a díky kterému ten problém vyplaval na povrch. Kdokoliv jiný, politici i právníci a dokonce i ten nenáviděnej Kalousek, od začátku neřekli nic jinýho, než že to je obejití smyslu toho zákona a že je fiunanční správa povinna v takovém přpadě daň doměřit. A věř tomu, že jestli někdo na finannčí správě přijde o výhodnej flíček, bude to díky tomu, že kontroloval, nikoliv že nekontroloval. Páč největší problém s tím kontrolováním má právě ten, kdo ho může smáznout.
Slim
Úterý, 19. září 2017 - 13:16:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5750
Registrován: 2-2005
Omlouvám se za překlepy, musel jsem utéct od kompu, tak jsem to odeslal bez korekce.
Úterý, 19. září 2017 - 13:43:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 546
Registrován: 10-2006
Kokůtek vymyslí neexistující problém, posléze proti fabulovanému problému tvrdě bojuje a bojovat bude, neustále svým ideologickým nepřátelům podsouvá autorství problémku (ti už jsou o tom po delší době sami přesvědčeni).
Kokůtek je vytrvalý..
Své oběti oslovuje rádoby zesměšňujícím komoleným osle vole ním. Ty už to ovšem ani nevnímají [crazy].
Ale bacha, kdyby výše popsané někdo zkusil na kokůtka, nastane strašlivé ječení a kňučení a obviňování.
Vše s podporou spolukokůtků.
Ahoj.
Tagy Koukolík, d-fens, neziskovka, manipulace.
Na internetu tykám každému, starému či mladému.
Stejně nechť každý chová se ke mně samému.
Středa, 20. září 2017 - 18:47:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5711
Registrován: 8-2012
já jsem tady opravdu nikdy neřešil, jestli stewardka chybí nebo obtěžuje
Jasný, a proto jste zrovna vy nastartoval na první našlápnutí a jančíte tu jak bodnutej včelou do řiti.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Slim
Čtvrtek, 21. září 2017 - 14:36:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5752
Registrován: 2-2005
T.H.: No určitě ne kvůli obtěžující stewardce. Můžete sem případně hodit nějaký můj příspěvek na to téma, ale počítám, že dle svých nejlepších tradic mi to nebudete ulehčovat a dřít za mne, pouze ponecháte svůj výpad bez důkazu.
Čtvrtek, 21. září 2017 - 17:34:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 8-2017
Něco pro obveselení:

(FB RJ, Pavel Novotný 17.9.19.05):

"Vážení cestující, omlouváme se, ale všechna WC v našem vlaku jsou mimo provoz. Na Smíchově běžně máme zaměstnance, který jezdí s fekálním vozem bez řidičského oprávnění. Tento vůz je bohužel již plný a aktuálně nemáme zaměstnance, který by měl papíry a mohl s ním na silnice, aby ho dojel vyprázdnit!

(Tým Regiojet odpovídá 20.9. v 9.19):

"Pavle, celá situace je způsobena tím, že v současné době má odstávku jedna z čističek, kam jezdíme. Řidič fekálního vozu nebyl zrovna k dispozici, proto bylo vymyšleno řešení, kdy se odpad přečerpá do cisterny. Bohužel se však toto řešení nepovedlo zrealizovat. Celá situace nás velmi mrzí a omlouváme se za způsobené nepříjemnosti. Vašek, tým RJ"

Vzpomněl jsem si na Entropu a toaletní přečerpávání v Bulharsku [happy]
Čtvrtek, 21. září 2017 - 18:05:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5717
Registrován: 8-2012
Slimto, dle svých nejlepších tradic stále ještě narozdíl od vás nevedu smolné knihy o tom, co kdy kdo řekl před šesti nebo deseti lety protidrážního. Takže ano, ponechám to bez "důkazu", tím budiž už samo vaše vyšilování ve věci. No a zdejší publikum za těch mnoho let ty vaše obvyklé slimty stejně zná [crazy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 21. září 2017 - 18:36:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 230
Registrován: 12-2014
Vážený pane neregistrovat je normální, je zcela evidentní, že komentář "Pavla Novotného" a "Týmu Regiojet" jste si vycucal z prstu. Veškeré toalety ve vlacích Regiojet jsou vždy funkční a naprosto čisté tak, že by se z nich dalo i jíst. Zkrátka, to že vlacích společnosti Regiojet budou funkční a čisté toalety je jisté stejně (ne-li víc), jako to že v noci je tma.
Čtvrtek, 21. září 2017 - 18:45:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 53
Registrován: 7-2017
Tomáši, ty si nevedeš smolné knihy, ale všechno si ukládáš do paměti (jak je vidět). Tvoje věc, já si vedu takový malý soukromý archiv, abych si nemusel všechno pamatovat a hlavně - abych nezapomněl, až se R. Jančura vynoří jako nejsvětější ze všech svatých, tak ten archiv mi připomene co je to vlastně za člověka. A nejen mě...
Čtvrtek, 21. září 2017 - 19:20:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5719
Registrován: 8-2012
já si vedu takový malý soukromý archiv
Nojono, třeba je to lepší než masturbace.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 21. září 2017 - 19:48:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 415
Registrován: 12-2007
já si vedu takový malý soukromý archiv .... ten archiv mi připomene co je to vlastně za člověka. A nejen mě...

Bobmaster = Jirásek? Děsí mě představa, že by takový magor plný nenávisti existoval ještě jeden... [kladivo]
Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
Pátek, 22. září 2017 - 08:40:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 524
Registrován: 11-2007
ad Cisalpino:Obávám se, že největší člověk plný nenávisti a zla je T.H. Jeho příspěvky, ať už jsou v jakékoliv diskusi, jsou veskrze útočné a zlé. Ten člověk snad nedělá nic jiného než, že sleduje K-Report a hlavně to, kde by se mohl do někoho, do něčeho navážet....
Pátek, 22. září 2017 - 11:03:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5721
Registrován: 8-2012
XVII. sjezd kádrováků začal úvodním projevem [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 22. září 2017 - 19:03:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 8-2017
"XVII. sjezd kádrováků..."
Myslíte ty soudruhy z Uhříněvsi s kontejnerovým myšlením a jasným pohledem na třídního nepřítele?
To bude výživný sjezd, soudruh Biľak by zrovna na Vás byl hrdý. A Ovčáček je jen Vaše ubohá napodobenina.[happy]
Pátek, 22. září 2017 - 19:14:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5726
Registrován: 8-2012
Delegáti už se sjíždějí, z Plzně to panu Křivimu trvalo trochu déle [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 22. září 2017 - 20:28:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7295
Registrován: 4-2003
XVII. sjezd kádrováků začal úvodním projevem
[proud][proud][proud][proud][proud]
[biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin]
[kladivo][kladivo][kladivo][kladivo][kladivo]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 24. září 2017 - 17:54:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 8-2017
Už se ví, kde budou odstaveny a zbrojeny vlaky RJ od nového GVD?
Pondělí, 25. září 2017 - 12:38:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7754
Registrován: 4-2003
pepisu:Už se ví, kde budou odstaveny a zbrojeny vlaky RJ od nového GVD?

Je někde zahájeno řízení o zrušení části dráhy celostátní nádraží Praha Společné nádraží s tím, že jeho provoz bude ukončen k poslednímu dni platnosti GVD 2016/2017?

Nic takového se neděje, tak by bylo lepší to neřešit [wink].
Slim
Pondělí, 25. září 2017 - 15:59:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5756
Registrován: 2-2005
Bram: Vono už u nás neplatí, že když někdo někomu dá výpověď z nájmu, nepotřebuje to ničím zdůvodňovat a když smlouva včetně výpovědní lhůty uplyne, nájemník musí vyfičet? Skutečnost, jestli někde běží nějaké řízení, je v tomto vztahu naprosto irelevantní, klidně si tam může Krtek dvacet let dělat krtiny...Zatím ještě není v zákoně ani zmínka vo tom, že by firma byla povinna zajišťovat zázemí svému úhlavnímu konkurentovi, který má navíc plnou držku útoků proti ní a keců, jak je zlikviduje...
Pondělí, 25. září 2017 - 16:23:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7761
Registrován: 4-2003
Slimto, neřeším nájem budov, ale využívání kolejiště Společného nádraží. Škoda, že jsi se při své zaslepenosti této drobnosti nevšiml, protože bys jinak svůj jinak zcela zbytečný příspěvek 5756 ani nenapsal [wink].
Pondělí, 25. září 2017 - 18:01:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4994
Registrován: 5-2007
Dva žluté vagónky ve Střelicích.Nejspíš na odstranění kérky:



(Příspěvek byl editován uživatelem paveldacicky.)
[kecal] Jsem bílý,nevěřící,heterosexuální muž a ještě k tomu navíc xenofob a nacionalista.Kde se mám jít udat?
Pondělí, 25. září 2017 - 19:03:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9145
Registrován: 12-2009
že když někdo někomu dá výpověď z nájmu, nepotřebuje to ničím zdůvodňovat a když smlouva včetně výpovědní lhůty uplyne, nájemník musí vyfičet?
Ano, toto neplatí minimálně od existence Kliniky. [wink]
Z toho plyne že podobné budeme sledovat v tv i v případě Smíchova.
Pondělí, 25. září 2017 - 19:50:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 231
Registrován: 12-2014
Vážený pane pepisu, vlaky společnosti Regiojet budou navždy odstavovány a zbrojeny na Smíchově, na takzvaném společném nádraží. Pan Jančura toho času na Smíchově připoutaný ke koleji a držící hladovku, je v této záležitosti malý kousek od konečného vítězství.

Vážený pane Paveldacicky, tyto vozy jsou určeny k likvidaci. Společnost Regiojet, si nemůže dovolit provozovat vozy, které jsou posprejovány a proto budou tyto vozy sešrotovány. Pan Jančura místo toho koupí nové.
Pondělí, 25. září 2017 - 20:49:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4995
Registrován: 5-2007
Rogiojetovi Foreverovi.. [kladivo]
[kecal] Jsem bílý,nevěřící,heterosexuální muž a ještě k tomu navíc xenofob a nacionalista.Kde se mám jít udat?
Úterý, 26. září 2017 - 20:23:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33
Registrován: 5-2015
http://vovlaku.teraz.sk/mestski-poslanci-budu-rokovat-o-zapojeni- regiojetu-do-ids-bk/

Bylo by to jenom k dobru pro cestující.
Úterý, 26. září 2017 - 22:39:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 56
Registrován: 7-2017
Paveldacicky: spíš na šrotaci. Jako neperspektivní...
Úterý, 26. září 2017 - 23:26:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9148
Registrován: 12-2009
Bylo by to jenom k dobru pro cestující
Já žil v domnění, že o takové samozřejmosti se snad nemusí sáhodlouze rokovať.
Na druhou stranu ale někteří nemusí překousnout, že se ze žlutého vlaku ztratí pocit výlučnosti, když bude na úrovni kdejaké električky na stejný lístek.
Slim
Úterý, 26. září 2017 - 23:29:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5758
Registrován: 2-2005
Bram:neřeším nájem budov, ale využívání kolejiště Společného nádraží. Škoda, že jsi se při své zaslepenosti této drobnosti nevšiml,

A v tom je jako rozdíl jakej? Skončil mu nájem. Squatter má právo vegetovat v baráku, kterej zabral, do doby, než někdo přijde se stavebním povolením na rekonstrukci nebo zbourání?
Středa, 27. září 2017 - 05:54:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7770
Registrován: 4-2003
Slim:A v tom je jako rozdíl jakej?

Velkej. A klidně při své patrně nevelké inteligenci můžeš tvrdit, že tam není rozdíl žádnej. Jinak bys takovou otázku ani nemohl položit [biggrin].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Středa, 27. září 2017 - 20:03:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 347
Registrován: 1-2016
Čistě teoreticky - když si tam na jednu kolej postaví vagony a udělají z toho kancly, ta je to ok, ne? (Samozřejmě vím, že takto jednoduché to nebude, barák je barák, ale jde jen o budovy, ne?)
Pátek, 29. září 2017 - 19:52:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3368
Registrován: 8-2010
http://zpravy.e15.cz//byznys/doprava-a-logistika/vstup-regiojetu- na-trasu-praha-brno-zkomplikuje-cestovani-na-morave-1338008
Praha-Ruzyně, Olomouc
Pátek, 29. září 2017 - 20:44:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 348
Registrován: 1-2016
Stejný článek podepsaný "ČTK" (docela by mě zajímalo, kdo ho pro ně psal, je takový "vyvážený") je i na idnes. Zejména diskuze je opět výživná, nezná někdo p. Valalíka? Připomíná mi jednoho zdejšího diskutéra :-))
Nesni
Pátek, 29. září 2017 - 21:06:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1571
Registrován: 6-2014
diskuze je opět výživná
Mně přijde pochopitelné, že se lidé stavějí na stranu dojíždějících. Proč by měl být degradován pracně budovaný integrovaný systém? Dojíždějících se budou delší jízdní doby a ztráty návazností týkat každý den. Z důvodu budování IDS JMK jako systému, kde železnice tvoří výraznou páteř, se jedná opravdu o zásah do cestování mnoha lidí. Je s podivem, že neexistuje mechanismus, který by upřednostnil desetitisíce pravidelných dojíždějících před hrstkou nepravidelných low-cost* turistů na vídeňské letiště.[sad]

* předpokládám cenu u Regiojetu výrazně pod cenou ČD+ÖBB
Pátek, 29. září 2017 - 21:25:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 351
Registrován: 1-2016
Nesni: No oni se nestaví na stranu dojíždějících, ale jsou to obvyklé hejty na Jančuru, to už je tam v diskuzi taková tradice a člověk se při tom i občas dobře baví. Jinak je otázka, kolika dojíždějících se to nějak výrazně dotkne, osobně si myslím, že se z toho dělá větší problém, než je (bude). Nicméně ty návaznosti by měly zůstat zachované, to nemůže být až takový problém ty časy nejak upravit.

Jinak nevidím rozdíl mezi dálkovými vlaky Regiojetu a dálkovými vlaky ČD, ono cena asi nižší bude (resp. pro mě určitě, než platit jedničku či byznys railjetu ČD (natož do zahraničí...) tak si raději u Regiojetu koupím plně srovnatelný Relax nebo lepší Business). Ale to je jedno.

S čím bych souhlasil, že v takovém případě, by dálkový vlak nemusel mít absolutní přednost v takovém úseku, ale mělo by se to řešit dle konkrétní situace - mě v dálkovém vlaku nezabije 5-10 minut navíc (a to se dá po cestě pak stáhnout), na rozdíl od cestujícího, který bude možná muset pak čekat půl hodiny na další vlak, aby dojel za 15-20 do Blanska apod.).

Druhá věc je, že kdyby ty IDS vlaky jezdily ve špičce po čtvrthodině, že žádné návaznosti by se ani řešit nemusely, prostě by "pořád něco" jelo a na trať by se to mohlo v pohodě vejít (4x do hodiny IDS spoj směr Blansko, proloženo kolika, max 3-4 dálkovými vlaky? 1x Regiojet, 1x ČD EC(RJ), 2x Rychlík? (Ano, samozřejmě náklady, ale ty tam ve špičce stejně už teď prakticky nejezdí).

Ať mi nikdo neříká, tak jak se to snaží úplně na černo malovat ten článek, že přidáním 1 vlaku za hodinu (jednosměrně) nastane kalamita. Možná by stačilo jen prostě to celé upravit. Ale v Brně co se týká dopravy (a nádraží zejména) to je kapitola sama pro sebe bohužel...
Pátek, 29. září 2017 - 21:28:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5755
Registrován: 8-2012
Hláška dne:
"Zhoršení podmínek pro regionální dopravu je tedy důsledkem neregulovaného nárůstu dálkové dopravy," sdělila mluvčí Českých drah Monika Bezuchová. [crazy][biggrin]
To věřím, že by se modrým gumám líbilo její zregulování - samozřejmě pod jejich obětavým dohledem [happy]
(P.S. Kolik těch tiskových mluvků Dráha vlastně má?)

Říkám to pořád - kdyby modrogumáci byli chytří, pustili by Jančurovi jednu linku typu Plzeň-Most, kde by se plácal od pěti k šesti, investoval čas a energii do "babiček z Horní Dolní" a na dálkovku přestal mít roupy... Jenže nejsou, "ani muže ze závodu" a tohle je důsledek.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 29. září 2017 - 22:26:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9151
Registrován: 12-2009
Ještě lepší je hláška O jejich potřebnosti podle něj svědčí masivní nárůst počtu cestujících, která na trase Praha - Brno a zpět zažívá železnice po příchodu RegioJetu na tuto trasu.
Doteď tam skoro nikdo nejezdil.[proud]
Už jen čekám, kdy se dovím, že Perner měl druhé jméno Radim.
Pátek, 29. září 2017 - 23:14:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 232
Registrován: 12-2014
Vážený pane Ohl, pan Perner se Radim nejmenoval. Pravdou ovšem je, že pan Jančura je synem pana Pernera. Co se do významu osobnosti týče, pan Jančura svého slavného otce již dnes výrazně převyšuje.
Sobota, 30. září 2017 - 06:51:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13508
Registrován: 12-2007
Druhá věc je, že kdyby ty IDS vlaky jezdily ve špičce po čtvrthodině
Ve špičce jezdí po čtvrthodině.

Z důvodu budování IDS JMK jako systému, kde železnice tvoří výraznou páteř, se jedná opravdu o zásah do cestování mnoha lidí. Je s podivem, že neexistuje mechanismus, který by upřednostnil desetitisíce pravidelných dojíždějících před hrstkou nepravidelných low-cost* turistů na vídeňské letiště.
Nutno dodat, že obdobný jev (zdržení "desetitisíců pravidelně dojíždějících lidí na úkor hrstky nepravidelných expresních dojíždějících mezi Brnem a Prahou") u dotčených Os vlaků nastal již po zavedení expresů Praha - Brno (dopravce: ČD, a. s.).

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)
Bkp
Sobota, 30. září 2017 - 09:32:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7865
Registrován: 8-2003
Mě by skoro zajímalo, jak by vypadal jekot, kdyby RJ vypustil do světa zprávu, že regionální doprava svými intervaly komplikuje situaci dálkové dopravě, že bohatě stačí, když vlaky pro lidi dojíždějící pár kilometrů můžou jet jednou za hodinu a nepřekážet tak cestujícím ve vlacích jedoucích stovky kilometrů.[proud]
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Sobota, 30. září 2017 - 11:02:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 53
Registrován: 7-2017
Pridá sa pár nových vlakov a už je tu hoax, ako to rozbije celý systém, pokiaľ tam je takt 15 minút, tak bez pripojov, podobný interval má aj MHD a tiež nikto nebude riešiť každý prípad, kedy zanikne nejaký prípoj. Ďalšia vec je, čo má v pláne SZDC ak pridanie pár vlakov spôsobuje kolaps infraštruktúry, nebude potom jej kapacita nedostatočná? Reálne to nakoniec bude tak, že cestujúcich do Viedne bude viac než tých, čo ich akože obmedzí pridanie nových vlakov. CD už inak majú akciu na cesty do Viedne, je vidieť, ze majú plné kalhoty a doba dojenia medzinárodných cestujúcich sa pomaly chýli ku koncu, ešte im zobrať Berlín Mníchov a môžeme začať
Nesni
Sobota, 30. září 2017 - 11:34:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1572
Registrován: 6-2014
nevidím rozdíl mezi dálkovými vlaky Regiojetu a dálkovými vlaky ČD, ono cena asi nižší bude
Celý Regiojet je postaven na tom, že je levný. Vozy a lokomotivy z druhé ruky, levný personál-posluchači VŠ, levné občerstvení, nízké jízdné. Nevidím důvod, aby Vídeň byla nějakou výjimkou.

kdyby RJ vypustil do světa zprávu, že regionální doprava svými intervaly komplikuje situaci dálkové dopravě
Kdyby ... to Regiojet neudělá, i v tom článku se v předposledním odstavci mluvčí Ondrůj vůbec nevyjadřuje k delším jízdním dobám Os, které Regiojet má způsobit, ale k jakémusi zpoždění: "Nové spoje RegioJet do Brna určitě nezpůsobí žádná dramatická zpoždění regionálních vlaků."

u dotčených Os vlaků nastal již po zavedení expresů Praha - Brno (dopravce: ČD
Ale tehdy šlo o expresy jedoucí, z pohledu dojíždějících do Brna, proti špičce, nebo ne?

nebude potom jej kapacita nedostatočná
Nejspíš bude, už dávno mohly být čtyřkolejky v okolí Brna a samozřejmě i Prahy.[masinka] Minimálně 5 let je provozován vlakodrom Praha-Ostrava a je někde vidět nějaká reakce SŽDC?