Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 01. 09. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 01. 09. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 21. srpna 2017 - 14:57:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6224
Registrován: 5-2002
Divný že to neotočili přes Púchov, v minulosti už přes něj odkláněli...
Pondělí, 21. srpna 2017 - 15:02:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 8-2017
Jenže jim asi nikdo neřekl, že v tom Těšíně budou čekat těch 6 hodin. Kdyby jim to řekli, tak očekávám, že by se velká část zvedla a šla zkusit štěstí s ČD. Když Vás nikdo neinformuje, co se vlastně stalo a jak dlouho se tam bude stát, tak mnohé lidi odradí zkoušet náhradní variantu, protože "tu jistě nebudeme stát dlouho", případně "už to stojíme hodinu a půl, to snad už musí každou chvíli jet, já teď vylezu z vlaku, abych přestoupil na ČD a ono to s mým štěstím následně hned pojede.", případně "když už čekáme na tom parkovišti, tak už snad konečně za chvilku ten bus pojede."
Pondělí, 21. srpna 2017 - 16:45:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 7-2017
Za včerejšek dávám [ok] že nedošlo k směšování žlutých a ostatních cestujících. Po všech těch slovních průjmech ze strany Radima Jančury (a radovánkách při MU kdy se lidé se žlutou jízdenkou domáhali přepravy v náhradních modrých autobusech) si je mohl šéf odnosit přes postižené místo třeba na rukou. Jo jasně, byla neděle, busy stály v garážích a řidiči byli doma, měli volno..., doufám že jim to Radim vysvětlil osobně v Hoštejně (ale asi ne, nikde jsem ho tam neviděl). No nic, ulevilo se mi a jdu očekávat ty zakoupené TRAXXy a flotilu nových vozů.
Pondělí, 21. srpna 2017 - 17:20:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 287
Registrován: 1-2016
Tak čistě podle předpisů ČD, když nastoupím do jejich busu bez platné jízdenky, tak má průvodčí možnost mě tam nepustit, nebo pokud řeknu, že si jízdenku na nutný úsek koupím, tak mi ji prodá (s příplatkem za vydání ve "vlaku"?). Nebo je tam rovnou nějaká pokuta za jízdu "načerno"? Prostě jsem si ji nestihl koupit na pokladně... nikdy jsem nic takového neřešil, tak se ptám. Nakonec, ten průvodčí ani nemusí vědět, že jdu od žlutého či jiného dopravce, když mu prostě řeknu, že jsem si jen nestihl koupil jízdenku? A naopak, pochybuju, že třeba Jančura bude přepočítávat cestující, co mu vlezou do náhradního autobusu, pokud by ta situace byla opačná.
Garfield
Pondělí, 21. srpna 2017 - 20:56:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12364
Registrován: 10-2004
TN26:
U těhle mimořádností v 99 % nikdo jízdenky řešit nebude (přijede jeden nebo třeba dva busy, do kterých se bude chtít narvat několik desítek nebo stovek lidí). Takže být v uvedeném RJ, tak se zvednu a jdu na bus ČD, klidně bez lístku. Pak je tady druhá věc, kterou popisuje Tommy987, že ti lidi většinou nemají informace a radši čekají.
Pondělí, 21. srpna 2017 - 21:36:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11241
Registrován: 5-2004
Taky není nikde psáno že tam kde končí NAD ČD a pokračuje vlak končí i NAD třeba žlutýho. Takže v buse by to bylo jedno leč následně by moh bejt zkasírovanej ve vlaku až třeba do Prahy neb "žlutej nikde". A průserová NAD má tu vlasnost že málokdy se něco skutečně ví - kolikrát ani řidič busu neví kam a kudy má jet...
Pondělí, 21. srpna 2017 - 22:40:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3253
Registrován: 5-2002
že nedošlo k směšování žlutých a ostatních cestujících Byl jsem tam mezi půl pátou a pátou a toto bych tedy opravdu netvrdil. Dokonce jsem tam slyšel od modré osoby "jeďte čímkoliv, Albrechtice nebo Karviná, hlavně pryč odsud", což byla asi nejrozumnější rada.
Přijely dva autobusy RJ a po nich jeden ČD do Karviné, přičemž i v něm byli lidi (s jízdenkou ČD) přesvědčení, že jedou do Albrechtic. Ono je asi nejrozumnější to v tuhle chvíli moc nehrotit. Stejně se v tom frmolu jízdenky nezkontrolují.
A zcela laický dotaz: jak moc bylo těžké někde (AWT,...?) najít nějakou 740 a strojvedoucího se seznáním Kunčice - FM - ČT?
Úterý, 22. srpna 2017 - 02:55:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 621
Registrován: 9-2012
Brr: Problemy by to nebyl. RJ ma nejsvetovejsi managery prave s AWT takze kontakty budou. Spis jde o to jestli by se na 323 vlezl do nejakeho taktu a jestli vubec ma 162 prechodnost na tuto trat
Úterý, 22. srpna 2017 - 06:55:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9099
Registrován: 12-2009
Na 323 by se nevešel. Jedině, že by po dobu převozu zastavili dopravu.
Přechodnost by asi neměla být problém, když tam mimořádně jezdí i těžké náklady.
Úterý, 22. srpna 2017 - 09:05:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11734
Registrován: 11-2002
Brr: je otázkou, zda by mu AWT nějakou mašinu vůbec půjčilo, při napěťovkách v regionu už vystřídal snad všechny dopravce, co tu působí (s výjimkou Mittalu a TŽ), posledně mu vlaky tahalo Cargo se čmelákem. Ale i kdyby to byla 742 Carga, protlačit přes Hnojník přes den cokoli bez vlivu na osobku je prakticky nemožné, navíc jsou v nácestných stanicích krátké koleje, ale možná by se tam ten vlak ještě vlez, případně by to nějak protlačitelné horko těžko bylo asi bylo. Ale lepší by bylo to vzít v Těšíně přes most na druhý břeh Olzy a hezky se pod dráty dokodrcat přes Zebrzydowice zpět do Dětmarovic. Sci-fi, já vím. [wink]

Každopádně, i ten odklon se zajištěním mašiny by byl asi na dost dlouho, busy byly a jsou v prvních hodinách většinou nejrychlejší řešení.
Středa, 23. srpna 2017 - 11:54:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 8-2017
Nevíte, jestli už někdo koupil ty jídeláky odstavené na Smíchově?
Janick
Středa, 23. srpna 2017 - 12:07:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 151
Registrován: 2-2011
No k tomu, jak tady čtu, že lidi nebyli informovaní, tak jako něco na tom i je, ale... vzhledem k tomu, že jsem byl přímým účastníkem (jel jsem s rodinou z Popradu EC 242), tak se na to dívám odlišně. Krok za krokem:

1. Jakmile jsem nastoupil do vlaku, tak jsem si otevřel v mobilu mapu ŽSR a sledoval, jak nám narůstá zpoždění (nechtěly spolupracovat brzdy na voze), jednak protože mě to baví a jednak protože chci mít přehled.

2. Ihned bylo na mapě vidět, že vlaky od Jablunkova mají obrovské zpoždění = něco se asi děje. Neváhal jsem, podíval na Facebook na mimořádnosti ČD a bylo vše jasné.

3. Čekal jsem, jestli nás v Žilině neodkloní přes Púchov, nestalo se tak. Jeli jsem dál, jakoby nic, ve vlaku nikdo nic netušil.

4. Na Facebooku bylo vše postupně aktualizováno a dokonce jsem si s adminem mimořádností ČD vyměnil několik zpráv, velice ochotně všem vysvětlil, co se děje.

5. Koukl jsem na web RJ - pouze zmínka - závada na troleji v úseku tom a tom, předpokládané zpoždění 130 - 150 minut u 1003 a 1012. Na Facebooku RJ nic konkrétního, jen samé reklamy.

6. Přijeli jsme to Těšína v 16:00!! a do té doby od personálu vlaku žádné info, vykoul jsem ze dveří a na nástupišti už hlásili, že vlak zde jízdu končí, že nemá nikdo nastupovat. Venku stála průvočí a telefonovala. Začali jsme se tedy pakovat. Až po opuštění asi třetiny lidí, vlezla dovnitř a poslala nás na NAD. Poslední pověřenou osobu jsme potkali na konci podchodu v Těšíně, pak už nikoho

7. V těch 16:00 se teprve zvedali poslední cestující z kupé vedle stojícího RJ!!!

8. Přišli jsme asi v 16:15 k Bille v Těšíně, kde bylo odhadem tak 800 lidí a zrovna přijel 1! autobus (RJ), za dalších 10 minut další 1! autobus ČD. Lidi se začali hrnout k nim. My s tříletým dítětem a velkými zavazadly jsme to ani nezkoušeli.

9. Vytáhl jsem opět mobil, zjistil podle mapy, kde je autobusové nádraží v Těšíně, kde je v Karviné a jak daleko je na vlak.

10. Otevřel jsem Idos a zjistil, že v 17:03 jede běžná linka z Těšína do Karviné (příj. 17:29), od žst. k žst. Šli jsme tedy na něj. Během přesunu přijely další 4 autobusy NAD (něco RJ a něco ČD)

11. Někteří lidé, když viděli dav a autobus nikde, jeli taxíkem, ale 350Kč za cestu z Těšína do Karviné mi přišlo dost peněz.

12. Linka jela na čas, jelo nás asi celkem 12 lidí (asi další 4 měli stejný nápad). Cestovné 72Kč - 2 dospělí a 2 velká zavazadla. V Karviné stála náhradní souprava ČD označená odjezdových tabulích jako náš EC 242. Průvodčí nám sdělila, že to jede až do Prahy a že zadní část je prázdná. V cca 17:45 byl odjezd.

13. Do Prahy jsme dojeli s +150 min. ale v naprostém klidu, ještě jsme byli celou cestu sami v kupé, protože ve Svinově přidali připravené 3 vagony.

Závěr:
1. Informace jsou, ale nesmí být člověk tupé zvíře a nestydět se zeptat, nebo si je sám najít. Skoro každý má dnes chytrou placku s daty nebo wifi a každý druhý má facebook.
2. V žádném případě bych neseděl v RJ 4 hodiny, jen proto, že mi někdo něco slíbil, nebo abych nemusel dávat 300 navíc za cestu jiným dopravcem.
3. NAD od ČD byla výrazně lepší než od RJ, nicméně si myslím, že i tak všichni nestihli přejet z Těšína do Karviné, aby stihli náhradní soupravu EC 242.
4. Následná závada HV RJ v Hoštejně byla sice jen blbá náhoda, která byla ale opět založena firemní strategií, jelikož u RJ v rámci úspor jde vše nadoraz. Vůbec nejhorší je jakákoliv absence záložních hnacích vozidel a našponované oběhy, kdy se jim nakoply oběhy ještě další den ráno.

Nechci na nikoho házet špínu, jezdíme jak ČD tak RJ, ale tentokrát jsem "děkoval pánu Bohu", že jsme jeli ČD.
Středa, 23. srpna 2017 - 12:28:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6230
Registrován: 5-2002
Tak obecně smutné je, že cestující s chytrým telefonem toho zjistí víc pomalu než řízení provozu... Že nejelo přes Púchov od žádného dopravce nic je divné...

Regiojetu pak budiž k ne-cti že nemá ve více městech svoje taxíky, které by zároveň v případě mimořádností posloužily lépe než horkotěžko splašené jeden dva busy...
Středa, 23. srpna 2017 - 12:37:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3291
Registrován: 8-2010
RJ může začít slavit: http://zdopravy.cz/regiojetu-se-uvolnuje-cesta-do-vidne-ceske-dra hy-neuspely-u-regulatora-799/

Dotaz na pana Mlaďase: Dříve jste tu psal, že Vídeň je jen přání vedení z důvodu nedostatku personálu. Jak to vidíte nyní, změnilo se něco? Musím uznat, že RJ do Vídně by mohl pomoct ve zlevnění toho někdy nehorázně drahého mezinárodního tarifu.
Praha-Ruzyně, Olomouc
Středa, 23. srpna 2017 - 12:55:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 622
Registrován: 9-2012
Honza7887: Viden je furt v planu ale opravdu nevim jak to vse bude. Jeste je moc brzy
Janick
Středa, 23. srpna 2017 - 14:10:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 152
Registrován: 2-2011
Honza7887: ajaj, a já si říkal, kam utekl pan Sůra z Idnesu... Tak na tomto serveru bude zcela jistě vyvážené zpravodajství, jak znám jeho články... "zvracející smajlík"
Středa, 23. srpna 2017 - 16:49:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 292
Registrován: 1-2016
Janick: díky za obsáhlý popis dané situace.

Jinak ty články na zdopravy.cz mi přijdou fajn. A idnes není jediné médium, které je přebírá.
Mmm
Středa, 23. srpna 2017 - 17:42:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1115
Registrován: 5-2002
TN26 -zdopravy.cz nebo idnes stejně je to reklama na regiojet jakýkoliv článek o české železnici a najdete tam aspoň jedno slovo o RJ .Už je to trapný .
Středa, 23. srpna 2017 - 20:36:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1044
Registrován: 5-2006
Mmm: jakýkoliv článek o české železnici a najdete tam aspoň jedno slovo o RJ

http://zdopravy.cz/hlavni-nadrazi-bude-mit-noveho-spravce-iss-kon ci-prichazi-nekdejsi-abl-786/ bez RJ
http://zdopravy.cz/boj-o-rezijky-szdc-zvazuje-platbu-ceskym-draha m-aby-nezmizely-z-komercnich-vlaku-776/ bez RJ
http://zdopravy.cz/vlaky-praha-kladno-cekaji-dva-tydny-vyluky-nah radi-je-autobusy-726/ bez RJ
http://zdopravy.cz/stat-zvazuje-ze-by-platil-provoz-postrkovych-l okomotiv-aby-ulehcil-koridoru-696/ bez RJ
http://zdopravy.cz/obrazem-dva-roky-po-nehode-ma-pendolino-novou- skrin-642/ bez RJ
http://zdopravy.cz/miliardova-zakazka-na-zeleznici-stoji-eurovia- prosadila-zakaz-smlouvy-s-metrostavem-611/ bez RJ
http://zdopravy.cz/dalsi-miliardova-zakazka-na-zeleznici-presmyk- v-plzni-nabizi-nejlevneji-swietelski-545/ bez RJ
http://zdopravy.cz/stat-chce-seskrtat-a-zdrazit-rezijky-neplatily -by-mezi-prahou-a-ostravou-523/ bez RJ
http://zdopravy.cz/zeleznicni-zakazka-desetileti-nejlevnejsi-je-o hl-zs-zajem-maji-i-rekove-495/ bez RJ
http://zdopravy.cz/oprava-fantovy-budovy-na-hlavnim-nadrazi-je-bl ize-szdc-vybralo-projektanta-454/ bez RJ

A to je jen 10 za posledních 10 dní.

Ale chápu, že na Honzu Sůru má už někdo vypěstovaný Pavlovův reflex...
Středa, 23. srpna 2017 - 22:41:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 7-2017
Honza7887:
"Musím uznat, že RJ do Vídně by mohl pomoct ve zlevnění toho někdy nehorázně drahého mezinárodního tarifu."
On není drahý ani tak mezinárodní, jako spíš ÖBB tarif. [wink]
Janick
Středa, 23. srpna 2017 - 22:57:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 153
Registrován: 2-2011
Jspetrak: Kdyby se nechoval v diskuzich jako arogantni hovado, tak by se mozna nechal i brat jako nadsenec dopravy, ktery o ni neco vi, a treba i jako kvalitni reporter. Bohuzel jeho prispevky v reakci na ostatni diskutujici, at uz to bylo na IDnes nebo na Zdopravy hovori za vse...

Nehlede na to, ze jsou jeho clanky mnohdy bulvarizacne tendencni.

To, ze jste pane Petraku zalozil web zdopravy beru jako pozitivum, myslim, ze tento web by se mohl stat silnym hracem, ovsem s kolegou -js- to zatim neni zadna hitparada. Vase prispevky na Zelpage byly vzdy daleko profesionalnejsi.
Středa, 23. srpna 2017 - 23:26:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27
Registrován: 7-2017
Souhlas, Želpage měla svého času velkou úroveň, chodil jsem tam každý den. Byly to krásné časy plné naivní adorace soukromých dopravců (to se mohly ČD přetrhnout se zvaním redakce ŽP, jejich propagací ve svém plátku a stejně to bylo k ničemu), ale i článků o koridorových stavbách, nových lokomotivách a vozech, vzpomínek a kreslených obrázků s neskutečnou atmosférou a novinkami z tarifů, které byly popsány srozumitelnou formou a pochopil je i ledaskdo od dráhy. Pak se začalo blbnout s Jiným Dopravcem, jeden z tvůrců článků přešel od hodnocení menu JLV k dělání Úval před novináři a šlo to nějak do kopru. Vlastně mě to docela mrzí jak celá Želpage skončila, ale jak se zpívá v jedné písničce: Jednou jsi dole a jednou zas nahoře [happy]
Čtvrtek, 24. srpna 2017 - 00:03:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1045
Registrován: 5-2006
Bobmaster: To je docela dost hustá zkratka posledních osmi let ŽelPage. [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Jspetrak.)
Čtvrtek, 24. srpna 2017 - 08:14:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 966
Registrován: 7-2007
Tak všichni asi tak nějak víme, že Želpage už opravdu není co býval - i třeba množstvím článků apod.

Nicméně, mě by spíš zajímalo (a v článku na www.zdopravy.cz o tom žádná zmínka není), jak to má Regiojet s přidělením kapacity DC v Rakousku?
Priapos
Čtvrtek, 24. srpna 2017 - 08:18:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1318
Registrován: 10-2012
Jspetrak:
"Ale chápu, že na Honzu Sůru má už někdo vypěstovaný Pavlovův reflex..."


Mohu potvrdit, že co v této nové pozici přestal s povinnou(?) permanentní adorací RJ, dají se už jeho články číst. Snad mu to vydrží, ale nedivte se nikomu za ten Pavlovův reflex, tu špatnou pověst si vybudoval pouze on sám a byla naprosto oprávněná. Objektivní jeho příspěvky totiž z výše uvedené příčiny opravdu být ani nemohly.
Čtvrtek, 24. srpna 2017 - 09:50:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9108
Registrován: 12-2009
Že nejelo přes Púchov od žádného dopravce nic je divné...
Já na tom nic divného nevidím, pokud neměli vícesystémové mašiny. I v tomto případě by to ale znamenalo, že by bylo nutno sehnat busy na trase Žilina Ostrava pro cestující, kteří chtěli na ní vystoupit či nastoupit.
Teď si představte, že po zorganizování tohoto by přišlo ze SŽDC, že je opraveno a zas se jezdí. Vlak v Bytči a busy v zácpě v Čadci. Tisíce děkovných dopisů.[proud]
Čtvrtek, 24. srpna 2017 - 10:57:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1923
Registrován: 9-2003
Docela zajímavý článek, byť se pouze okrajově dotýká železnice.
http://byznys.lidovky.cz/jancura-platit-flixbusu-30-procent-radsi -napodobim-boj-proti-svedske-presile-1vn-/doprava.aspx?c=A170823_ 172209_ln-doprava_pave
Slim
Čtvrtek, 24. srpna 2017 - 12:04:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5740
Registrován: 2-2005
Zase klasická Jančurova lež...
Jednak na úvod - on není velká firma s velkým kapitálem za sebou? Celá léta se tady za ni přece vydává.

A druhak - platit nekomu 30% z tržeb je taková nehorázná megahovadina, že tomu snad nemůže věřit ani čtenář Blesku a volič Bureše. V realitě by to znamenalo, že musí pracovat s marží minimálně 30%, aby po akceptaci takové nabídky byl aspoň na nule. To si fakt někdo myslí, že tohle mu někdo nabídl a myslel to vážně? To jako že by byl Flixbus takovej mimoň?
Čtvrtek, 24. srpna 2017 - 12:42:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 8-2017
Slim:
"A druhak - platit nekomu 30% z tržeb je taková nehorázná megahovadina, že tomu snad nemůže věřit ani čtenář Blesku a volič Bureše. V realitě by to znamenalo, že musí pracovat s marží minimálně 30%, aby po akceptaci takové nabídky byl aspoň na nule."
Těžko říct, ale rozhovor se spolumajitelem Fixlbusu říká také 30%.
Čtvrtek, 24. srpna 2017 - 12:43:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4488
Registrován: 12-2004
Slim: Oni to říkají tak nějak na vedení Flixu sami.
http://zdopravy.cz/zakladatel-flixbusu-naucime-lidi-flixovat-nech ceme-lakat-na-mizernou-kavu-750/

Takže v tomto případě lžeš, že lže[wink]

Chápu, že realita je třeba jinde, ale to není věc Regiojetu, co vyhlašují.
Janick
Čtvrtek, 24. srpna 2017 - 12:54:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 154
Registrován: 2-2011
I v tomto případě by to ale znamenalo, že by bylo nutno sehnat busy na trase Žilina Ostrava pro cestující, kteří chtěli na ní vystoupit či nastoupit.
Netřeba, stačilo by mimořádně uznat jízdenku přímou Žilina - Ostrava na úseku Žilina - Púchov - Hranice - Ostrava. A vzhledem ke zpoždění +150 minut, kdy oficiální zprůjezdnění bylo avizováno na 23:59 téhož dne, by tato cesta byla rychlejší a hlavně výrazně pohodlnější.

Úsek Žilina - Těšín by obsloužila náhradní souprava. Z Čadce do Žiliny toho dne stejně jela náhradní souprava ZSSK místo nedojetého expresu z ČR. (viděno)

Tím pádem by bylo potřeba i výrazně méně busů a celý přesun cestujících by byl jednodušší.

Ale souhlasím, že největší problém by zřejmě byly HV, protože ČD měly na všech vlacích banány a RJ měl zrovna ten den peršinga.
Čtvrtek, 24. srpna 2017 - 13:19:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 28
Registrován: 7-2017
Jspetrak: a co jsi čekal, medaili Za zásluhy ? Přece nebudu rozepisovat každý rok zvlášť, sami nejlíp víte co a jak se tehdy dělo. Mrzí mě že už to skončilo, dokázali jste hodně, ale jak jste začali blbnout s JD tak to začalo jít do kytek, přitom úplně zbytečně. Škoda...
Honzalb
Čtvrtek, 24. srpna 2017 - 13:23:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1183
Registrován: 11-2010
Pro inženýra Hubeného bych jen rád podotkl, že rozhovor s Flixbusem byl autorizován,abych mu ušetřil další výlevy. A jinak si dovolím dál pokračovat ve své aroganci a nereagovat
Čtvrtek, 24. srpna 2017 - 14:12:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1046
Registrován: 5-2006
Bobmaster: Nečekám nic, jen to je celé trochu dost jinak. JD není projekt redakce ŽP, pokud je mi známo, a do kytek to šlo proto, že lidi v redakci začali pracovat někde na plný úvazek a na psaní článků o vláčcích už nebyl prostě čas.
Čtvrtek, 24. srpna 2017 - 19:10:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 298
Registrován: 1-2016
Zde je to uvedeno také, pro některé co si po delší době přišli "podiskutovat"

http://nazory.e15.cz/rozhovory/image-autobusove-dopravy-byla-zpoc atku-spatna-priznava-zakladatel-flixbusu-andre-schwammlein-133657 7

Jak si s partnery dělíte výnosy? Máte stejné podíly ve všech zemích?

Náš model se v jednotlivých zemích liší jen mírně, v zásadě jde vždy o stejnou smlouvu. Když mluvíme o výnosech, je poměr zhruba sedmdesát ku třiceti. Sedmdesát jde partnerovi a třicet procent nám. Letos bude FlixBus poprvé celoevropsky ziskový, když loni už byl v zisku v Německu.
Čtvrtek, 24. srpna 2017 - 20:26:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 8-2017
A druhak - platit nekomu 30% z tržeb je taková nehorázná megahovadina, že tomu snad nemůže věřit ani čtenář Blesku a volič Bureše. V realitě by to znamenalo, že musí pracovat s marží minimálně 30%, aby po akceptaci takové nabídky byl aspoň na nule.

Jenže z těch 30 % třeba Flixbus platí marketing, zákaznickou podporu, právní podporu a plno dalších věcí, které dopravce pod ním jezdící už dělat nemusí. A je naivní, že dnes to bez těchto věcí jde a kdyby jezdil na sebe, tak by to dělat nemusel... rozhodně to není tak, že shrábne 30 % bez práce.
Pátek, 25. srpna 2017 - 07:11:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9111
Registrován: 12-2009
Javy Docela zajímavý článek, byť se pouze okrajově dotýká železnice.

Já myslel pod dojmem článků v médiích, že mu vlaky vydělávají. A ono stále křížové financování z jiných aktivit holdingu.
V případě, že se nám nebude dařit držet žluté autobusy, bude to mít enormní vliv i na naše vlaky. V tu chvíli si nebudeme moct dovolit jejich rozvoj. Železniční dopravu financujeme s pomocí autobusů, prodeje letenek i studijních pobytů. Zlomový rok může být prosinec 2019, kdy končí smlouvy s Českými drahami a budeme chtít řadu vlaků převzít.

Tak mě napadá- všichni důležití žel.dopravci už předložili výroční zprávy před několika měsíci. Nevíte, kdy bude i ta žlutá?
Slim
Pátek, 25. srpna 2017 - 07:24:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5741
Registrován: 2-2005
Sůra: Jojo, nereaguj, když už jsi zareagoval, blbečku.

Pro ostatní ohledně těch 30%
1) Jančura říká že po něm chtěl 30% tržeb, Flix říká doslova toto:
Jak si dělíte náklady a příjmy? Zhruba 70 % jde za dopravcem a 30 % za námi. Ale může se to lišit.
Jančura tedy decentně pominul, že za Flixem jde i 30% nákladů, což z odpovědi jednoznačně vyplývá. Pro hnidopichy - ano, nelže, jen nám řekl jen ten kousek pravdy, co se mu hodil, jako tradičně.

2) V linku od TN 26 je pak toto:
Když mluvíme o výnosech, je poměr zhruba sedmdesát ku třiceti
Takže žlutosráč navíc zaměňuje tržbu a výnos, což jsou kategorie tak diametrálně odlišné, že už můžeme o lži mluvit s čistým svědomím.

Vzhledem k tomu, že ten první článek (s výrazem "příjmy") je od Jančurova pohůnka Sůry, zatímco ten druhý odjinud, je to aspoň pro mne jasné.

Opakuju pro soudné - odevzdat někomu 30% tržeb a přežít je naprostá kravina, takovou ziskovost nemá hned tak někdo nejen v autobusové dopravě. Ale mediálně pro voliče ANO je to nádherná story.
Pátek, 25. srpna 2017 - 07:46:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 8-2017
žlutosráč navíc zaměňuje tržbu a výnos, což jsou kategorie tak diametrálně odlišné
Kancelář pro uvádění románových příběhů na pravou míru informuje, že v ekonomické bilanci Regiojetu budou tržby totéž co výnos, protože žádné jiné příjmy (např. úroky) mít nebude, takže takové zjednodušení je (tak jako u drtivé většiny firem) řípustné a rozhodně není důvodem pro vulgární reakci.
Babilon
Pátek, 25. srpna 2017 - 09:29:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3578
Registrován: 12-2007
Opakuju pro soudné - odevzdat někomu 30% tržeb a přežít je naprostá kravina, takovou ziskovost nemá hned tak někdo nejen v autobusové dopravě.

A co 25 %, to je taky naprostá kravina? Tolik např. odevzdávají "taxikáři" jezdící pod hlavičkou Uberu.
Honzalb
Pátek, 25. srpna 2017 - 12:04:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1184
Registrován: 11-2010
Petr Hubený: podívejte se, kdy vyšel rozhovor s Jančurou a Schwämmleinem na Zdopravy.cz.
Pátek, 25. srpna 2017 - 12:45:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 8-2017
Nechápu tu obrovskou podporu soukromých stránek pana Sůry. Jako poskok Mafry tady dokázal všechny pouze napadat. Ale když to provozovatelům tohoto webu nevadí. Osobě si myslím, že odkazovat na jiné info je v pořádku. Nikoliv na web tohoto agresivního jedince. Tom

Omlouvám se za flame
Pátek, 25. srpna 2017 - 13:26:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3293
Registrován: 8-2010
vs@magzine.cz

[lol][biggrin] Bevelo, nemusíš se schovávat. Stejně je vidět, že jsi to ty [biggrin]

http://magzine.cz/team Raději si v "redakci" udělej pořádek v týmu, protože stačí dát do Googlu ty fotky "redaktorů" a hned člověk zjistí odkud byly ukradené [biggrin][cunik]
Praha-Ruzyně, Olomouc
Pátek, 25. srpna 2017 - 21:21:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3298
Registrován: 8-2010
[rofl] tak odkaz už najednou nefunguje. To je ale náhoda [rofl]


Praha-Ruzyně, Olomouc
Sobota, 26. srpna 2017 - 11:34:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 9-2016
Trochu obrázků ze Slovenska- https://www.railtrains.sk/modules/AMS/article.php?storyid=1785
Čtvrtek, 31. srpna 2017 - 16:28:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 7-2017
Tak dle aktualizovaného návrhu jízdních rádů na webu SŽDC dostal RJ přidělenou kapacitu kromě jednoho páru na všechny požadované. 4x Wien, 4x Bratislava, 2x Brno.
Čtvrtek, 31. srpna 2017 - 16:44:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1215
Registrován: 2-2010
ad PPP: A který je ten jeden?
Pesimista vidí v tunelu tmu. Optimista vidí na konci tunelu světlo. Realista vidí světla vlaku. A strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Flickr: https://www.flickr.com/photos/144608621@N07/
Blog: http://traveltrainprod.blogspot.cz/
Čtvrtek, 31. srpna 2017 - 16:57:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 7-2017
Nebo to spíše vypadá, že ho zařízl sám RJ, jestli si to správně pamatuju, tak tam měl být večer jedště 3. pár jen do Brna. A v tu dobu už by problém s kapacitou být neměl.
Čtvrtek, 31. srpna 2017 - 17:14:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 40
Registrován: 7-2017
Vymizely dva páry spojů, podle původního návrhu odjezdy 9.09 z Brna, 14.21 z Prahy, 18.09 z Brna a 22.21 z Prahy. Tím RJ ušetří jednu soupravu.
Čtvrtek, 31. srpna 2017 - 17:47:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 44
Registrován: 7-2017
A už má RJ i kapacitu od ÖBB Infra?
Čtvrtek, 31. srpna 2017 - 17:51:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7752
Registrován: 5-2007
A ešte majú Brnenské regiojety zrušené pôvodne plánované zastavenie v Ústí. Bude zaujímavé, či s tým padne aj plánované zastavenie modrej Ex1 v ÚnO město.

Jeden pár som tiež videl písaný až od 9.6.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Čtvrtek, 31. srpna 2017 - 18:00:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4510
Registrován: 12-2004
Ernie:Jsem si říkal, že je toho nějak míň. Myslím, že např. 5:21 z Prahy a 10tka z Brna bude většinou těžký propadák. A 5:03 nebo v kolik z Brna, bude asi dost odsávat Rx lidi z Blanska , Svitav a Letovic.
8čka z Brna a 16:21 z Prahy pojede vlastně místo ČD. To vycouvalo Modrozlo dobrovolně, nebo dostalo Žlutozlo přednost z nějakého důvodu?
Čtvrtek, 31. srpna 2017 - 18:04:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7753
Registrován: 5-2007
Zzz: Regiojet má prednosť, lebo si objednal celodenný takt.
Čtvrtek, 31. srpna 2017 - 18:16:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4511
Registrován: 12-2004
Asdf: Nemyslíš spíš , že pojede celotýdenně?
A jinak sis všiml dobře. 17:21 z Prahééé je psaný opravdu až od 9.6. a to kdoví co bude v tý době.
Takže to už máme 3 páry dolů proti původnímu návrhu.
Čtvrtek, 31. srpna 2017 - 18:59:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 306
Registrován: 1-2016
A Staré Město je teda odříznuté definivně jak přes Hodonín "spodem" tak i vrchem? Nemyslím si, že by si to cestující ráno do Prahy a večer zpátky nenašlo, ale asi to nevychází oběhově pak.
Čtvrtek, 31. srpna 2017 - 19:11:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 41
Registrován: 7-2017
A jinak sis všiml dobře. 17:21 z Prahééé je psaný opravdu až od 9.6. a to kdoví co bude v tý době.

No tak snad aspoň díky tomu nebude třeba zkracovat ostravské soupravy na šest vozů, aby zbylo na ty nové linky.
Pátek, 01. září 2017 - 10:09:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6246
Registrován: 5-2002
Jj, vypadá to jako pokus o zodpovědnější plánování obratů... I tak ale ten vlak čistě Brno - Praha, v 6 ráno téměř bez zastávek, to bude bez Staráku slabota (a bude to žrát soupravu), na to by možná stačil ten motorák z linky do Komárna, maximálně dva...

Naopak 5:21 z Prahy na Vídeň se může časem rozjezdit dobře, Ostrava v 5:44 už taky není tak marná jako bývala na začátku...
Pátek, 01. září 2017 - 10:34:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3310
Registrován: 11-2008
ad Asdf:
}

Asdf:
"A ešte majú Brnenské regiojety zrušené pôvodne plánované zastavenie v Ústí. Bude zaujímavé, či s tým padne aj plánované zastavenie modrej Ex1 v ÚnO město.

"
A nechvástal se náhodou Jančura, že v tom Ústí bude zastavovat, když zlé ČD tam začalo projíždět ? [lol][andel]
Pátek, 01. září 2017 - 16:58:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5615
Registrován: 8-2012
Nechvástal.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 01. září 2017 - 21:17:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 7-2017
Ale chvástal. Jen po prvém grafikonu, kdy tam stavil, zjistil, že těch 0-10 ks není korunově dluhopisově zajímavé [biggrin]