Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 12. 07. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 12. 07. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pezos
Úterý, 27. června 2017 - 20:08:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 622
Registrován: 4-2014
intelpetr:
"Směle zpět, vpřed ani krok[pozor] [crazy][crazy][crazy]"
O pár vláken vedle vymýšlejí, jak "substrátu" ztížit možnost poslat stížnost [kladivo]

(Příspěvek byl editován uživatelem pezos.)
Nesni
Úterý, 27. června 2017 - 21:37:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1461
Registrován: 6-2014
Babilon:
pokud nastoupíte v Těšíně a máte lístek z Třince, tak je neplatný. Tento případ asi v pohodě projde, ale pokud někdo pojede z Ostravy a koupí si levnější lístek ze Žiliny, tak to už by projít nemuselo
Mě napadl ještě jeden důvod. Pro stewardy je v důsledku tohoto pravidla snadné nabídnout neobsazená místa cestujícím bez předem zakoupené jízdenky. V následující stanici za nástupní stanicí cestujícího lze jeho místo prodat bez nějakých zjišťování, jestli se tam do 15 minut po odjezdu objevil a jestli mezitím zase někam neodešel a řádně si místo obložil.

Může cestující nastoupit kdekoliv během trasy?
Ano, může.

Malé omezení by se našlo. Cestující např. s jízdenkou Děčín-Rumburk nemůže na trati 083 nastoupit cestu mezi zastávkami Schöna až Sebnitz včetně.
Středa, 28. června 2017 - 14:24:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 52
Registrován: 11-2014
"Ad Ernie no on si zas tak nekecá s tím nepojištěním. Zkoušeli jsme v rodině přechod k jiné pojišťovně a hned jak zjistili diagnozu, okamžitě řekli, ne nevezmeme."

To je nesmysl, každá zdravotní pojišťovna fungující podle z.č. 48/1997 musí přijmout každého pojištěnce, který se k ní přihlásí. Jsou tam dány nějaké omezení ohledně doby přihlášení (jen k začátku kalendářního pololetí), ale rozhodně není možné pojištěnce odmítnou kvůli diagnóze.
Jeho výsost kouká
Středa, 28. června 2017 - 19:02:16  
Neregistrovaný host
46.135.73.4
Ad Herold osobně vyzkoušeno u třech pojišťoven. To co říkáš je hezké, ale je to jen teorie. Praxe je jiná.
Slim
Čtvrtek, 29. června 2017 - 00:18:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5731
Registrován: 2-2005
Petr Vlček:
Dnešní doba má dále tu výhodu, že oproti dřívějšku kdy systém měl mouchy dnes nemá mouchy ale ani funkční systém.
Pokud tohle není fór, pak chápu, že sis z Audience odnesl jako jedinou myšlenku to, že se po pivu chodí chcát.
Garfield
Čtvrtek, 29. června 2017 - 07:35:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12289
Registrován: 10-2004
V Hranicich stoji odstaveny zluty vagon, asi vyrazeny pro poruchu z nejakeho vlaku.
Jančaříková M.
Čtvrtek, 29. června 2017 - 16:23:48  
Neregistrovaný host
80.188.30.112
http://magzine.cz/doprava/94-z-domova/2964-mezi-prahu-a-viden-chc e-vyjet-i-regiojet-planuje-konkurovat-railjetum-ceskych-drah-janc ura-uz-nyni-slibuje-nizsi-cenu
Bobmaster
Čtvrtek, 29. června 2017 - 19:13:10  
Neregistrovaný host
37.188.183.156
S názorem na dráhu je to jako s dírou v zadku, má to každý a nebojí se o tom napsat:

http://ziegler.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=611591
Soukromé vlaky
Čtvrtek, 29. června 2017 - 21:41:48  
Neregistrovaný host
213.192.30.1
ad Bobmaster: Jo, kdyby se škrtly různé Pražské motoráčky a podobné blbosti u "poctivé" nostalgie která stojí jako City Elefant provozovaný ČD tak by se hodně ušetřilo i bez nějakých soutěži. Ale to je prostě poctivý soukromník tak o něm se autor článku radši ani nezmíní. Mimochodem v žádném zápise z jednání rady není nic o stěžování si na "drahé" služby ČD. Takže to budou zase nějaké fantasie autora. Co vím, tak Středočeský kraj i Praha jsou s ČD dlouhodobě spokojeni vzhledem k masivním investicím do vozového parku někdy i na úkor ostatních krajů (především ešusy v dohledné době snad motoráky na Kladno).
Michal7
Čtvrtek, 29. června 2017 - 22:02:44  
Neregistrovaný host
94.113.66.191
No ono se tam mluvilo o regionálních tratích a to je někde opravdu hrůza, tam se ČD snaží odradit i ty poslední cestující, viz třeba trať 200, každý rok měsíc výluka, letos i první polovina července, vozový park katastrofa. zpoždění škoda počítat. Otázka jestli by do toho nějaký soukromník šel ale ČD na to od 90 let kašlou. Když čtu Železničáře nebo ten měsíční magazin ČD a jejich prsení o kvalitách služeb, tak regionálních tratí se to ovšem netýká. A stesky na malý zájem cestujících, no jen zoufalec to použije, případně když není jiná možnost.
Vikijous
Čtvrtek, 29. června 2017 - 23:37:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1038
Registrován: 4-2003
Jeho výsost kouká:
Ad Ernie no on si zas tak nekecá s tím nepojištěním. Zkoušeli jsme v rodině přechod k jiné pojišťovně a hned jak zjistili diagnozu, okamžitě řekli, ne nevezmeme
Ad Herold osobně vyzkoušeno u třech pojišťoven. To co říkáš je hezké, ale je to jen teorie. Praxe je jiná.

A můžeš říct u kterých? V žádném z on-line formulářů jsem nic takového nenašel. Tady si asi někdo plete typy pojištění.[uhoh]
Slim
Pátek, 30. června 2017 - 08:17:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5732
Registrován: 2-2005
Michal7:
Možná by to chtělo míň zevšeobeňovat. Já jezdím po 173, před asi 3 lety velká rekonstrukce, ale za rok 1x vlak nejel (porucha HV) a včera zpoždění kvůli odklonům rychlíků z Berouna, jinak v toleranci plus minus minuta. Regionova na půlhodinovou cestu zcela dostačující vozidlo, v prosinci zaveden půlhodinový takt ve špičce, hodinový v sedle a o víkendu, velká část spojů prodloužena z Nučic až do Berouna, z původních dvou až tří lidí jich dnes z mé zastávky jezdí tak 15 a v některých časech už se spojují dvě regionovy. Průvodčí z 95% slušní a zdvořilí, prakticky největší hnus je smíchovské nádraží, které je před rekonstrukcí.
A sorry, vyčítat dráze výluky, to je asi trošku mimo, ne? Nesouvisí náhodou výluka s tím, aby se tam jezdilo následně líp?

Za mne po roce používání se dráhy klidně kvalitou prsit mohou jak chtějí. Neumím si představit, co by tam soukromník dělal z pohledu cestujícího líp (ale to není obhajoba ČD, samozřejmě by to asi soukromník nedělal hůř)

A jako denní cestující regionovou čím dál víc vidím, jaký nesmysl je řešení (zde i v médiích typu Kobliha times od Sůrů a jim podobných) furt nových a nových vlaků. Když nepočítám klimatizaci, tak takový nový vlak reálně proti té regionově přinese co? Menší hlučnost maximálně, jinak jen modernější design. Z pohledu cestujícího bych se samozřejmě nebránil, z pohledu toho, kdo to platí, bych velmi zvažoval, jestli za ty prachy tohle stojí. (to zas bude keců, že chci zachovat monopol ČD a koženky...)
Pátek, 30. června 2017 - 10:09:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8992
Registrován: 12-2009
stesky na malý zájem cestujících, no jen zoufalec to použije
Jo,jo, pravda[proud]
Babilon
Pátek, 30. června 2017 - 11:03:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3540
Registrován: 12-2007
stesky na malý zájem cestujících, no jen zoufalec to použije
Jo,jo, pravda (odkaz na článek)


Jak souvisí malý počet lidí na lokálkách s nárůstem týkajícím se "hlavně linek, na kterých jsme modernizovali soupravy nebo výrazně zkrátili cestovní časy“?
Michal7
Pátek, 30. června 2017 - 12:35:01  
Neregistrovaný host
94.113.66.191
Že bych zevšeobecnoval, se mi jaksi moc nezdá. Já nemám nic proti výlukám, když je proč a jezdilo by se líp. Jenže jaksi opak. Každý rok je měsíc výluka, seká se křoví, opraví jeden přejezd, možná i vyhybka. Ted v červenci( období svátků) asi nástupiště v Příbrami. Já jezdil každou sobotu dopoledne a to zpoždění nebylo vyjímkou. Já nad tím nijak nebrečím,dnes je mi to už jedno, vždycky si najdu řešení a ani bych vlak nevyhledával, kdyby dál od Příbrami na Březnici a dále jezdil bus, což v sobotu ani náhodou a v neděli jeden odpoledne. Takže jako mnozí jiní volim auto. Mnohé tratě, především hlavní doznaly opravdu velmi zlepšení, ovšem spousta regionálek je mimo. To je fakt lepší zrušit a nechat jen náklad, pro pár šotoušů a fotičů je to drahý luxus. Můžete mít jiný názor, proč ne. Pokud někam cestuji, volím kombinaci nejvýhodnějších způsobů dopravy, tady ovšem tu volbu nemám, respektive jen jednu a bídnou.
Pátek, 30. června 2017 - 15:20:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8993
Registrován: 12-2009
Počet na lokálkách závisí od toho, kudy ty lokálky ¨vedou a zda mají potenciál na zvětšení poptávky.
Takže v první řadě je třeba říci, které lokálky potenciál nemají ani v případě zrychlení a modernizace vozidel.
Chtěl bych tedy vidět od Majkla7 konkrétní tratě a ne zevšeobecnění.

jako mnozí jiní volim auto
Při pohledu do Dopravních informací se nezdá, že by silnice byly z hlediska výluk na tom líp.[wink]
Jeho výsost kouká
Pátek, 30. června 2017 - 16:24:02  
Neregistrovaný host
46.135.10.8
Ad Michal7 no můžeš mi prozradit, co mají Čd společného s výlukami na trati 200. Jen se ptám.
Ad vikijous ZPŠ,ZPMV a tu třetí si teď rychle nevybavím. Bylo mi to oznameno při osobním kontaktu.
Ernie
Sobota, 01. července 2017 - 10:43:22  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
no můžeš mi prozradit, co mají Čd společného s výlukami na trati 200

Já bych se jen zeptal co má tahle debata společného s Regiojetem.
Sobota, 01. července 2017 - 11:18:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8995
Registrován: 12-2009
Odpověď zní- Stačí přečíst odkaz, na jehož základě se tu o tom baví a fotku v něm, evokující názor, že když má být zachránce lokálky soukromník, tak regiojet.[wink]
Pikehead
Sobota, 01. července 2017 - 17:47:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3101
Registrován: 3-2007
Slim: Prosím Vás, tohle už nikde neříkejte. Moderní vozidlo líp akceleruje a brzdí, takže úseky mezi stanicemi projede rychleji. K tomu je plně nízkopodlažní, ne jako ta "810" část v regiošuku - to zase zkracuje pobyty. Ono se to nezdá, ale každá půlminuta dobrá... GVD pro 173 se na regiošukách velmi špatně staví...

Ohl: Michal7 má pravdu, ta trať je rozdrbaná strašně dlouho. Nejdřív DOZ (to už je snad 10 let), pak jakési další opravy skoro každý rok. Máte pravdu, že za to "ČD" nemůžou, ale to je organizace, se kterou zákazník jedná-ne se SŽDC, Stadlerem, Prasem... [happy] Pomohlo by, aby se tato část kraje integrovala do PID, Ropid si infrastrukturu umí pohlídat líp než ČD.
Sobota, 01. července 2017 - 18:18:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8996
Registrován: 12-2009
aby se tato část kraje integrovala do PID, Ropid si infrastrukturu umí pohlídat líp než ČD.
Aha, tak ani 171 vlastně není integrovaná.[proud]
Sobota, 01. července 2017 - 18:55:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11107
Registrován: 5-2004
Ono ty pobyty u reginy budou možná kratší než třeba u štádleru kde trvá dost dlouho než se otevřou dveře neb schůdek (jak u syslu nebo panteru). Když se bude vypfrazdňovat plnej motorák tak ne, ale zastávky typu 2-3 kusy skrz dveře budou u reginy rychlejší i po schodech.
Pikehead
Sobota, 01. července 2017 - 19:52:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3102
Registrován: 3-2007
Ohl: Myslel jsem například dolní Pacifik, kde dlouhodobý tlak objednatele výsledky má. Dtto hrbatá...

PV: Asi před rokem se tu vyjádřil -aa-, že štádler nepovažuje za perspektivní vozidlo a maj v merku lepší - nevím ale jaké... :-)
Issi
Neděle, 02. července 2017 - 14:33:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 34
Registrován: 12-2007
Slim
Ale ona ta (fungující) klimatizace je, zejména v současné době (jaro, léto), určující pro spoustu potenciálních cestujících, zda vlak použije nebo ne.
Nezlobte se na mne, možná dělník k pásu do továrny bez klimatizace vlakem pojede, ale pro běžného cestujícího je zcela nepřijatelné, aby jel vlakem bez klimatizace a po třech minutách jízdy byl zpocený jako dveře od chlévu v zimě zevnitř. Další věcí, která regionově chybí, je nějaký, alespoň malý, oddělený prostor pro první třídu.
Neděle, 02. července 2017 - 16:57:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8999
Registrován: 12-2009
dlouhodobý tlak objednatele výsledky má
Dlouhodobý tlak může mít výsledky jen v případě, že stát dá € na opravu či modernizaci. Jinak může tlačit kdokoliv tak naximálně na WC.
Hrbatá má být aspoň jako částečný odklon pro 171 a zároveň se tam hodně staví.
Neděle, 02. července 2017 - 17:32:21  
Neregistrovaný host
79.127.214.16
Vlakové spoje využíváme často při zajišťování dopravy našich klientů a jen párkrát do roka pro naši potřebu. Z dřívějších zkušeností jsme vždy preferovali společnost Regiojet, ale po našem posledním zážitku letos v květnu jsme to přehodnotili.

Regiojet jsme považovali za nejlepšího vlakového dopravce u nás, kterému jsem od začátku fandil, se servisem a přístupem srovnatelným s firmami na západ od nás.

V posledních letech se zjevně změnila jejich firemní politika a teď na zákazníka neberou ohledy.

Cesta Hranice-Praha a zpět.
Při procházce vlakem na cestě do Prahy jsme zaznamenali zápach z toalet v prostorách pro cestující v Low-cost voze, kde jsme měli původně lístky na cestu zpět.
I proto i faktu, že jsem měl narozeniny, jsme se rozhodli, že si na cestu zpět dopřejeme to nejlepší - Business.

Po příjezdu do Prahy jsme s vytištěným zpátečním lístkem na vlak zašli na pobočku RegioJetu a požádali lístek na cestu zpátky upgradovat na nejvyšší možný level - tedy Business třídu.
Pracovnice nám řekla, že formálně to lze pouze zrušením původního a zakoupením nového, a že nám to zajistí.

Zaplatili jsme tedy novou částku a se zbrusu novými Business lístky jsme se těšili na komfort následující den.

Po nastoupení do 15 minut zpožděného vlaku na zpáteční cestu jsme zjistili, že na našich sedadlech jsou již jiní cestující se stejnými čísly na jejich jízdenkách!

Všimla si nás stevardka, která se nás ujala velmi hezky. Omluvila se za nedopatření a našla nám místo ve vlaku. Nás jako její cestující zaopatřila, získala čas na řešení situace a nehledala vinu mezi kolegy nebo u nás. Zajistila vše potřebné a neměla problém svízelnou situaci vysvětlit a řešit bez ukazování prstem. Slíbila, že za námi pošle vedoucí vlaku, která to s námi dořeší.

Měli jsme štěstí, že jsme nenarazili na vedoucí vlaku ihned po nastoupení. Ta nás totiž označila za černé pasažéry. Se způsobem sdělování informací si příliš nelámala hlavu.
Museli jsme si koupit nové lístky. Ve vlacích bohužel nejde platit kartou a veškerá hotovost, kterou jsme u sebe měli, nestačila o pár desítek korun na zdražené lístky kupované ve vlaku. Dotyčná nad námi stála jako gestapo a slovy "no hledejte, hledejte". Nakonec jsme našli způsob a to zakoupení několika stanic přes internet, ale nebyla to příjemná zkušenost.

Podle tvrzení vedoucí vlaku máme zkusit "hodit vinu" na její kolegyni na pobočce.

Nemám zájem házet vinou a čekali jsme profesionální dořešení situace v následné komunikaci. Dle vyjádření Regiojetu jsme pochybili my, protože "Podle znění smluvních přepravních podmínek společnosti je každý cestující povinen provést kontrolu každé zaplacené jízdenky."

Ve výsledku jsme nedobrovolně za jednu cestu s Regiojetem v nepříjemné atmosféře zaplatili cenu jako za cestu autem.

Vzhledem k jednání již nebudeme RegioJet jako dopravce vyhledávat, ani pro svou občasnou osobní dopravu, ani při sjednávání služebních cest pro naše obchodní partnery.
Není možné, aby každý cestující (třeba i cizinec) přebíral zodpovědnost za personál dopravní společnosti.
Neděle, 02. července 2017 - 19:54:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7108
Registrován: 4-2003
JIP: Můžu Vás na něco upozornit? Napsal(a) jste víc jak stránku textu - aniž jste sdělila(a) okolí příčinu problému.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 02. července 2017 - 20:17:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5293
Registrován: 8-2012
To je furt dobrý (určitě budou u Regiojetu úplně perplex z nesjednávání služebních cest pro obchodní partnery v lowcostu [happy] ) - taky jsme se mohli dozvědět, proč nejíst maso a nepojišťovat se u DAS...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 02. července 2017 - 21:01:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4518
Registrován: 5-2010
....a pak,že nebude Regiojet jezdit do Říše [happy]
V systému to bylo vedený jako R,ale zřejmě šlo o převoz na opravu nebo na zkušebku,třeba bude někdo vědět víc.Možná přímo pilot,který sem tuším taky někdy příspívá.
Pondělí, 03. července 2017 - 00:32:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3820
Registrován: 6-2008
Už dlouho je článek na i dnesu o dopravě...
No není pod ním podepsaný pan Sůra.
Že by sto dní hájení pro slečnu/paní...???[proud][lol][lol][lol][lol][lol]

http://ostrava.idnes.cz/opava-praha-vlak-zeleznice-spoj-regiojet- ffh-/ostrava-zpravy.aspx?c=A170626_2335271_ostrava-zpravy_sme
Náhradník
Pondělí, 03. července 2017 - 01:58:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1678
Registrován: 4-2011
Nevím jestli to už někdo psal, ale bylo zavedeno nové značení vozů např. A 023 (Ampz), A 132 (Ampz), Am 002 (Amz), AB 009 (ABmz), Bp 004 (Bmpz), Bm 004 (Bmpz) a Bk 026 (Bmz).
Náhradníci - Lidé žijí své životy vzdáleně z pohodlí svých vlastních domovů přes robotické náhradníky ...
Pondělí, 03. července 2017 - 02:45:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 219
Registrován: 1-2016
JIP: A kdybyste teda ty jízdenky zkontrolovali, tak byste podle nich měli zjistit co, pokud byly prodány do daného spoje? Nějak jsem nepochopil, kde je přesně problém - prodal Regiojet jízdenky na stejná sedadla 2x nebo na pobočce prodala chybné jízdenky, např. na jiný spoj / datum? Pokud byly jízdenky na správný vlak, pak nechápu, proč bylo nutné kupovat nové jizdenky? Jestli byly na jiný, tak je to bohužel chyba pracovnice na pobočce, která se prostě může stát, ale i tak bych očekával vztřícnější přístup ve vlaku, hlavně když (jak z textu vyplývá) bylo místa dost a nikomu dalšímu jste "nezasedli".
Pondělí, 03. července 2017 - 07:37:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9000
Registrován: 12-2009
již nebudeme RegioJet jako dopravce vyhledávat
Pěkně nablblý názor.
Chyba se vloudí vždy, kdekoliv.

Na druhou stranu, když se něco podobného stalo u jiného dopravce, bylo zde plno nadšených ohlasů.[wink]
Pondělí, 03. července 2017 - 08:41:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1246
Registrován: 5-2014
Ohl: Abych řekl pravdu, tak sice budu zase vypadat jako "RJ hater", ale podobná situace by mě také naštvala i u ČD a také bych napsal, že už je vyhledávat nebudu, nebo spíše hrubší formou (i když bych s nimi stejně nakonec jezdil, protože by mi nic jiného rozumného nezbylo, tedy pokud nechci utrácet mnohem více za auto). Kdybych měl kontrolovat, jestli ostatní udělali svoji práci dobře, nedělal bych nic jiného [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Pondělí, 03. července 2017 - 08:48:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 220
Registrován: 1-2016
Shodou okolností se mi něco podobného u modrého loni stalo, že zřejmě podle nějakého odstavce v přepravních podmínkách byla formálně část jízdenek neplatná do Rakouska kvůli uvedeným dokladům (jménům), přesto je eshop prodal, ale průvodčí mi to v klidu nějak vysvětlila, pochopila, že skupina co zaplatila za cestu okolo 2000 Kč asi opravdu na černo nejede a navíc jak se vyjádřila, nebyl jsem první ani poslední, komu eshopu pustil jízdenky ač asi něčemu neodpovídali úplně přesně. Prý když tak koupím vnitro, není problém, u mezinárodní ano. Akorát měla trochu strach, aby rakouský průvodčí jízdenky uznal, že prý bychom mu to špatně vysvětlovali, že na jeden doklad je tolik jízdenek či co. Rakušákovi to bylo jedno, jen okem spočítal počet osob. Ale že bych kvůli tomu přestal jezdit ČD, protože jsme ve vlaku pár minut se bavili o (ne)platnosti části jízdenek, to ne. Proto mě zajímalo, kde je problém v tomto konkrétním případě, zda v jízdenkách nebo personálu.
Pondělí, 03. července 2017 - 08:49:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 221
Registrován: 1-2016
Boh: souhlasím, v tomto podání bych byl na Regiojet asi hodně naštvaný a myslím že bych si až bych byl v Brně snad udělal výlet i na náměstí Svobody do DpL (nadsázka).

Jinak mě zaráží, že se nedá platit ve vlaku kartou, měl jsem za to, že tam terminály mají už teď v kombinaci s EET.

(Příspěvek byl editován uživatelem TN26.)
dráha
Pondělí, 03. července 2017 - 09:11:06  
Neregistrovaný host
46.135.117.23
TN26: " měl jsem za to, že tam terminály mají už teď v kombinaci s EET"

Dráhy mají na EET vyjimku. I Babišovi došlo, ze ne z každého místa na železniční trati se lze dovolat na ministerstvo pro věci finanční.
Jeho výsost kouká
Pondělí, 03. července 2017 - 16:47:00  
Neregistrovaný host
46.135.10.8
Ad JIP ani se vám nedivím, že jste rozčarován. On se Jančura více věnuje boji s okolím, než aby je věnoval své firmě. Bohužel žlutoprdelníci toto vidět nechtějí.
Ad článek je napsán vcelku rozumně. Bohužel opět se ukazuje jaký byl zrzek "novinář".
Pondělí, 03. července 2017 - 20:26:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 224
Registrován: 1-2016
Jeho výsost kouká - nemáš Zvonařko a Anděli těch přezdívek ještě málo?

dráha: Výjimky mají, ale většinou účtenky dávají rovnou, v Regiojetu ve vlaku jsem EET účtenku dostal i s příslušnými kódy kromě jedné cesty, v autobuse taky. U ČD (u minibaru) mi vypisovala holka účtenku ručně, tam tam to asi řeší až následně nebo dle té výjimky. Jinak mi samozřejmě ta účtenka je k ničemu, takže stejně říkám, že ji nechci nebo ji pak vyhodím s ostatním.
Pezos
Pondělí, 03. července 2017 - 21:23:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 628
Registrován: 4-2014
TN26: je rozdíl mezi prodejem jízdenek, na který se EET opravdu nevztahuje a prodejem občerstvení (minibar a spol.), u kterého jsou účtenky povinné.
U minibaru ČD jsem zažil POPku ve zjednodušeném režimu (= offline a evidence do 5 dní), což asi bude ta výjimka, kterou myslel uživatel "dráha" (ve zjednodušeném režimu lze evidovat tržby z prodeje zboží a služeb uskutečněných na palubě dopravních prostředků při pravidelné hromadné přepravě osob podle zákona o dani z přidané hodnoty).

(Příspěvek byl editován uživatelem pezos.)
Pondělí, 03. července 2017 - 22:58:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9001
Registrován: 12-2009
kontrolovat, jestli ostatní udělali svoji práci dobře, nedělal bych nic jiného
Na poštách v obchodech atd, je zmínka o tom, že je potřeba si zkontrolovat obdržený obnos.
Kdybych kvůli jednomu pochybení neměl chodit do těch to institucí, tak už jsem umřel hladem.[proud]
Nesni
Pondělí, 03. července 2017 - 23:22:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1466
Registrován: 6-2014
Ohl:
Na poštách v obchodech atd, je zmínka o tom, že je potřeba si zkontrolovat obdržený obnos.
Vy jste z příspěvku diskutujícího "JIP" dovodil, že jim byly špatně vráceny peníze při koupi jízdenek? Mě spíš napadá, že jim byly prodány jízdenky na jiný spoj, přičemž z jejich strany neproběhla kontrola údajů na jízdence. Mimochodem by měli být teamleaderce vděční a ne jí spílat, pokud jim opravdu umožnila zakoupit si jízdenku za internetovou cenu přes internet. Místo toho je mohla nechat vyloučit z přepravy ve stanici, kde vlak podle jízdního řádu nezastavuje (ale samozřejmě tam přibrzdí)[happy].

(Příspěvek byl editován uživatelem Nesni.)
Úterý, 04. července 2017 - 07:40:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1247
Registrován: 5-2014
Ohl: Takže budete raději nakupovat v obchodě, se kterým máte zkušenosti, že vás natáhne (takže musíte každý nákup dokonale kontrolovat), než u toho, kde jste na žádné pochybení nenarazil? Jako Vaše volba, ale já tedy budu nakupovat v obchodě číslo 2 [happy]

"Sorry jako", ale pokud chci jednou vyměnit jízdenku a jednou to podělají (tedy mají 100% neúspěch v této oblasti - do toho nepočítám jen samotný prodej, ale také "poprodejní" chování), tak bych to bral jako problém.


(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Jeho Vysost IX
Úterý, 04. července 2017 - 11:04:12  
Neregistrovaný host
88.103.215.230
No pri medzinarodnych listkoch bezna vec, zly datum, zla prechodova stanica, zla zlava, zla rezervacia... Stane sa, hlavne ked je tam niekto novy, je dobre tie listky aj peniaze s nim prejst, aby bol clovek naistom. Modri navyse zastavuju predaj listkov v predstihu a navyse aj zrusili moznost vybrat konkretne miesto, takze eshop sa stava menej pouzitelny.[ko]
Úterý, 04. července 2017 - 11:58:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7111
Registrován: 4-2003
kterým máte zkušenosti, že vás natáhne

Já pořád nerozumím tomu kdo koho natáhl. Prostě s neplatným lístkem mě těžko něko někdo sveze, pustí do kina, atd. Bez ohledu nato, že mám třeba narozeniny.[proud]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pozorný čtenář
Úterý, 04. července 2017 - 13:31:56  
Neregistrovaný host
193.35.102.253
Tak je otázka v čem byl ten lístek neplatný ... já to furt pořádně nepochopil, byť se mi jeví, že prostě RJ prodal dvoje lístky na jeden a tentýž spoj a sesle.

A v takovém případě se o "natažení" zákazníka fakt jedná.

Ale třeba to chápu úplně blbě ....
Úterý, 04. července 2017 - 13:49:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 561
Registrován: 4-2007
JIP: Pokud Vám prodali jízdenky na jiný spoj, než jste požadoval, jsou v jiném vlaku neplatné. To je nevýhoda jízdenek vázaných na konkrétní spoj. Ve Vašem zájmu je, si přebírané jízdenky zkontrolovat. Všechny potřebné údaje na té jízdence jsou. Přepravní řády všech dopravců na toto myslí a nakonec je vina na uživateli.
Babilon
Úterý, 04. července 2017 - 13:57:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3545
Registrován: 12-2007
Přepravní řády všech dopravců na toto myslí a nakonec je vina na uživateli.
Ano, podle předpisů je to moje chyba.
Nicméně firma, která mi nedokáže prodat, co chci, následně čehož dostanu zjeba a ve výsledku zaplatím trojnásobek, tak ochota dále spolupracovat s touto firmou logicky klesne na bod mrazu.
Úterý, 04. července 2017 - 14:27:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9002
Registrován: 12-2009
raději nakupovat v obchodě, se kterým máte zkušenosti, že vás natáhne (takže musíte každý nákup dokonale kontrolovat), než u toho, kde jste na žádné pochybení nenarazil?
Na problém s občasným spletením nějaké položky a výslednou cenou jsme se setkal ve všech obchodech, kde nejčastěji chodím. Nezbývá, než umřít hladem.[proud]

Na druhou stranu-pokud dopravce po mě chce příplatek k jízdence za to, že nemá v místě své zastávky pokladnu, jasně určuje, že se mu budu vyhýbat.
Úterý, 04. července 2017 - 14:45:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1248
Registrován: 5-2014
Ohl: Nebudu se dále v tom pitvat. Já prostě mám pochopení pro ty, kteří někam jdou, jsou nespokojení, tak si zanadávají a jdou jinam (a třeba se nakonec vrátí zpět, protože tam budou nespokojeni ještě víc). Je to podle mě normální chování a já bych se choval naprosto stejně. Pokud někde nejsem spokojený, tak si na to zanadávám a jdu jinam (když je tady kam).

P. S. Ještě musím dodat, že to pochopení mám v případě, kdy si myslím, že má dotyčný pravdu (a pokud se to událo tak, jak je to popsáno, tak si myslím, že dopravce se měl zachovat jinak - například kontaktovat dotyčnou zaměstnankyni a vyřešit tento problém s ní).

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
55p
Neděle, 09. července 2017 - 19:41:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1751
Registrován: 6-2009
https://www.facebook.com/55p.sledovani/posts/1452927471432252

Facebookem proběhlo info o zítřejším a úterním nasazení bobiny 140.079 na vlacích Regiojetu.

Zítra (v pondělí 10.7.) by měla vézt vlaky 1001, 1010 a 1015, v úterý 1002, 1007 a 1016. Na http://sledovani.55p.cz/regiojet_2017 budeme těmto vlakům věnovat zvýšenou pozornost. [vypravci][fotic]
Sledovačky nasazení skoro všeho na http://sledovani.55p.cz/.

Průjezdy vlaků přes stanice na http://stanice.55p.cz/. Co to jsou stanice? Sledovačky pro konkrétní trať či spíš stanici.
Pondělí, 10. července 2017 - 14:36:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8393
Registrován: 10-2003

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Pondělí, 10. července 2017 - 14:53:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1206
Registrován: 4-2003
A to je retroakce nebo došly stroje ? Předem lituji Bobču.
Pikehead
Pondělí, 10. července 2017 - 19:15:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3128
Registrován: 3-2007
RT Expres konečně vyjíždí? [biggrin]

No v 80. letech tyhle popelnice tahaly rychlíky, to znamená 10 vozů žádná míra, směle i 15. Na druhou stranu se cestou do Košic vystřídaly 3 a Jančurův denní proběh to odjezdilo tak za týden...
Jeho Velicenstvo
Pondělí, 10. července 2017 - 22:43:27  
Neregistrovaný host
80.188.89.21
Je to retroakce, po úspechoch CD s Ostravanom a zaradením starých B je potrebné na Ostravu konkurovať, navyše CD odstavuju pendolina, vectrony môžu smelo na Slovensko
742202
Úterý, 11. července 2017 - 00:44:58  
Neregistrovaný host
88.101.54.65
Starší, ale vtipné: http://www.debatniklub.cz/?p=18817
Úterý, 11. července 2017 - 00:54:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 603
Registrován: 9-2012
Jeden persing v koline druhy v Prerove, treti na pravidelne udrzbe na Zlicine a vectron na udrzbe v Koline. Proto bobina
Úterý, 11. července 2017 - 17:10:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2874
Registrován: 2-2009
Pikehead:

No v 80. letech tyhle popelnice tahaly rychlíky, to znamená 10 vozů žádná míra, směle i 15. Na druhou stranu se cestou do Košic vystřídaly 3 a Jančurův denní proběh to odjezdilo tak za týden..

Budete se možná divit, ale některé z těchto strojů to tahaly i celé, a proběh měli daleko větší.
Pikehead
Středa, 12. července 2017 - 00:36:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3134
Registrován: 3-2007
Jak ma Jancura udelane obehy? 2x za den Praha-Ostrava a zpet, to by bylo bratru 1200 km za den na masinu?

Nevim, na jakem vykonu by to Bobina na CSD tankodromu s prumernou rychlosti 65 km/h najezdila - takovy Detvan se do Ziliny kodrcal 6h45 a tam se masina menila. Jestli ji pak otocili a poslali hned zpatky (vidim R1480 treba - po 2.5 hodinach prostoje), tak by mela k 900 km za den. Teoreticky mohla jeste v noci pred Detvanem neco pritahnout do Prahy, a pak by se dvojnasobnou casovou dotaci k Jancurovi priblizila... Ale chcete rict, ze to melo takovou naloz kazdy den rychlikoveho turnusu?

Pokud mate nejaky historicky obeh, nasdilejte, urcite potesite nejen me.
Practicus
Středa, 12. července 2017 - 01:39:16  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Pikehead - záleží na probězích mezi jednotlivými prohlídkami