Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 24. 07. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 24. 07. 2017

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 22. července 2017 - 12:00:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 189
Registrován: 4-2017
Martyss:
"Pro tehdejší řidiče bylo musení myslet přiměřenou daní za tehdy výrazné zkrácení doby uzavření přejezdu vůči přejezdům na kliku.
To jistě, ale máme rok 2017.."

Ale červené světlo jako zákaz jízdy platí stále, bez ohledu na letopočet... Kdo není schopen tohle pochopit a jezdit podle toho, za volant nepatří...
P_v
Sobota, 22. července 2017 - 13:06:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1828
Registrován: 5-2002
Nehoda rychlíku ČD s kamionem na přejezdu někde v Polsku
https://www.liveleak.com/view?i=0dc_1500619410

(Příspěvek byl editován uživatelem P_V.)
FiJi
Sobota, 22. července 2017 - 13:27:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 55
Registrován: 1-2017
Starý_Vlk:
"Ale červené světlo jako zákaz jízdy platí stále, bez ohledu na letopočet... Kdo není schopen tohle pochopit a jezdit podle toho, za volant nepatří..."
A patří za volant ten, kdo není schopen pochopit, že to není problém pochopení? Pokud si vážně myslíte, že to, že chápete význam červené, vám úplně stačí k tomu, abyste ji nikdy neprojel, jste velmi nebezpečný sám sobě a hlavně svému okolí. Myslíte si, že fíra, který na Masně projel šturc, nechápal význam červené? Myslíte, že fíra R 791 před pěti lety v Praze na hlaváku nechápal význam červené, když odjel proti „stůj“?
Sobota, 22. července 2017 - 13:33:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2875
Registrován: 2-2009
A je to tady pořád a stále. Červené světlo a odborníci FiJi a Martyss. Běda těm, kdo je omylem potkají při bezpodmínečném projetí červeného světla, neb dle toho, co tu kdysi FiJi napsal, červená není přeci zeď. Chraň nás Pán Bůh.
Sobota, 22. července 2017 - 14:24:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 190
Registrován: 4-2017
FiJi: Není co chápat na významu červeného světla. Vaše konstrukce má jednu chybu-strojvedoucí neprojeli červenou úmyslně, či z ignorance. Ale ten, kdo zastaví u červeného světla na přejezdu a vjede na něj, aniž by se přesvědčil, že ono světlo již zhaslo, to dělá z ignorance. Navíc u přejezdu nehrozí neúmyslná záměna návěsti, která platí pro danou jízdu s tou, která platí pro jízdu někoho jiného.

Mně nestačí a nikdy nestačilo, abych věděl, že červené světlo je zákaz jízdy, já dělám vše proto abych tento velice důležitý zákaz neporušil. Zatím se mi to po několik desetiletí daří. Takže se domnívám, že za volant, stejně jako za řízení lokomotivy patřím, zatím mi to nikdo, jehož mínění stojí za víc než za fajfku tabáku, nevyvrátil.

(Příspěvek byl editován uživatelem starý_vlk.)
Sobota, 22. července 2017 - 14:32:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5455
Registrován: 8-2012
zatím mi to nikdo, jehož mínění stojí za víc než za fajfku tabáku, nevyvrátil
...přičemž za fajfku tabáku bude nepochybně stát jen mínění toho, kdo vám fouká moučkovej cukr do řiti, takže důkaz kruhem [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 22. července 2017 - 17:36:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1100
Registrován: 10-2007
A je to tady pořád a stále. Červené světlo a odborníci FiJi a Martyss.
Obávám se, že tohle vykládá Starý vlk, ten je sice odborník na zákon o provozu na pozemních komunikacích, byť ho není schopen dodržet...

Naopak Fiji se vám snaží vysvětlit, že řidič neprofesionál není příslušník modré armády s příslušným přepisovým myšlením, který by si bez předpisu ani nezašel na záchod..

Ono to hezky ilustruje příklad Starého vlka, který na na mašině bez předpisu ani neprdne, ale jak sedne do auta, tak porušuje předpisy stejně jako ostatní řidiči...
Sobota, 22. července 2017 - 18:07:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14108
Registrován: 5-2002
Martyss: že řidič neprofesionál není příslušník modré armády s příslušným přepisovým myšlením
Ono je celkem jedno, jestli je řidič profesionál nebo neprofesionál - kolikrát ti "profíci" dělají větší zvěrstva než "amatéři"...
Sobota, 22. července 2017 - 18:09:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14109
Registrován: 5-2002
JxL: opět jsi ve své mentální jednoduchosti nezklamal. Potrefená husa kejhá nejvíce
Zato Ty ve své mentální složitosti víš kulový, kdo za co odpovídá, a akorát blbě reješ...
Sobota, 22. července 2017 - 19:15:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 616
Registrován: 11-2012
FiJi:
Dnes 22.7.2017 v 19:10, zprávy ČT1, reportáž o dodržování chování na přejezdu ve Studénce (ano, v té Studénce, co pendolino).

Záběry nepotřebují komentář.


A ted nám pověz co s tím?
Mladějov
Sobota, 22. července 2017 - 19:18:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10618
Registrován: 3-2007
Snad už radši ne - vás to taky baví furt točit dokola ?
Sobota, 22. července 2017 - 19:50:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1101
Registrován: 10-2007
A ted nám pověz co s tím?
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/z-tragedii-ve-studence-muze-i-s tat-rika-expert-moos/r~2fdb2784320811e586d30025900fea04/?redirect ed=1500745797
Sobota, 22. července 2017 - 19:52:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2876
Registrován: 2-2009
Martyss: "Naopak Fiji se vám snaží vysvětlit, že řidič neprofesionál není příslušník modré armády s příslušným přepisovým myšlením, který by si bez předpisu ani nezašel na záchod.."


No pokud ŘO vlastní, tak má dle mě povinnost se chovat tak, aby neohrozil sebe a hlavně ty ostatní kolem, a dle toho by se měl chovat. A v autě, profi nebo neprofi by měli mít respekt, protože auto sic je dobrý sluha, ale to se během vteřiny může obrátit, a hlavně v případech, kdy dotyčný začne býti moc sebejistý. Znám pár případů, kdy se dotyčný dušoval, že má odjeto už tolik, a jemu se nemůže přeci cokoli stát. V tento moment bylo našlápnuto k průseru. Bohužel.
Sobota, 22. července 2017 - 20:25:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1102
Registrován: 10-2007
No pokud ŘO vlastní, tak má dle mě povinnost se chovat tak, aby neohrozil sebe a hlavně ty ostatní kolem, a dle toho by se měl chovat.

To jistě, ale ti lidé nedělají chyby a bourají, protože by chtěli. Podívejte, jak za poslednách 20 až 30 let se stala silniční vozidla méně záludná a jak klesl počet úmrtí a zranění.....tady je to stejné
Sobota, 22. července 2017 - 20:55:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 191
Registrován: 4-2017
Martyss
Sobota, 22. července 2017 - 19:50:56 Číslo příspěvku: 1101

MUDr Matlach, který napsal posudek na jednání pí Marešové z Rumburku, ji v něm označil jako vraha šesti lidí. Stát to stálo zatím cca půlmilionu, které vyplatil oné paní za pobyt ve vazbě, neboť další experti a znalci to vyvrátili.

Pan Hajnej, který se také zabývá problematikou přejezdů, zase-aspoň zde, na tomto fóru-vydává jiné stanovisko, přičemž sice není přímo akademickým funkcionářem, ale zato člověkem s odborným vzděláním, dlouhou praxí a stojí za ním mnoho úspěšných, do konce dotažených věcí-třeba AVV.
A to stanovisko si dovolím zkopírovat z jeho příspěvku 14104: "Jdi už s tím kolovrátkem laskavě do (smajlík zadnice) a rač pochopit, že vemenu, který se není schopno naučit jedno pitomý pravidlo o blikajících světlech nebo závorách v pohybu, nepatří auto do ruky". A jeho názor má pro mne větší cenu než názor teoretického akademika.
Sobota, 22. července 2017 - 21:03:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1103
Registrován: 10-2007
MUDr Matlach, který napsal posudek na jednání pí Marešové z Rumburku, ji v něm označil jako vraha šesti lidí. Stát to stálo zatím cca půlmilionu, které vyplatil oné paní za pobyt ve vazbě, neboť další experti a znalci to vyvrátili.

Pane Vlk..zeptal bych se vaší otázkou...jak tohle souvisí se železnicí?...Nebo tohle je to odbíhání, které se vám hodí, a proto je to ok?
Sobota, 22. července 2017 - 21:21:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 192
Registrován: 4-2017
Martyss: Souvisí to s vaším příspěvkem 1101. Jeden expert se vyjádřil, že někdo je zločinec a bylo to jinak, neboť expertů na tuto problematiku je víc. Druhý expert se vyjádřil, že stát měl vzít někde peníze a místo standardního, všem normám vyhovujícího přejezdu postavit mimoúrovňové křížení, x krát nákladnější. A další zase napsal, "že vemenu, který se není schopno naučit jedno pitomý pravidlo o blikajících světlech nebo závorách v pohybu, nepatří auto do ruky". No a já věřím tomu poslednímu, protože za ním stojí výsledky práce pro železnici. Takhle to souvisí s železnicí, jejíž jsou přejezdy(i když na nich jezdí i jiná než jen železniční vozidla), součástí.
FiJi
Sobota, 22. července 2017 - 21:47:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 56
Registrován: 1-2017
Starý Vlk: Technik ví o tom, jak se technicky zařídí, aby když se blíží vlak, přejezd spustil výstrahu. O tom, jak budou na přejezd reagovat řidiči, ví technik houby – to je odbornost dopravních psychologů. Dokonce někteří technici jsou ti nejméně kvalifikovaní pro posuzování lidského chování… Jiní technici-experti mají za sebou mnoho do konce dotažených, úspěšných věcí, třeba v medicíně – třeba nějaký výpočetní tomograf. Ale asi byste nechtěl, aby vás operovali ti inženýři, a dal byste přednost chirurgovi.
Sobota, 22. července 2017 - 21:52:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1104
Registrován: 10-2007
další zase napsal, "že vemenu, který se není schopno naučit jedno pitomý pravidlo o blikajících světlech nebo závorách v pohybu, nepatří auto do ruky". No a já věřím tomu poslednímu, protože za ním stojí výsledky práce pro železnici. Takhle to souvisí s železnicí, jejíž jsou přejezdy(i když na nich jezdí i jiná než jen železniční vozidla), součástí.

Pane Vlk...zrovna být vámi...bych se ohledně pravidel na silnici a titulováním ostatním vemeny dost krotil....víte, jak jste na tom sám.
Sobota, 22. července 2017 - 22:09:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 193
Registrován: 4-2017
Martyss: Poslední příspěvek, než opustím neplodnou debatu: kolikrát jste se mnou jel, abyste mohl posuzovat, jak jezdím? Kolik jste viděl záznamů o mé jízdě se silničním vozidlem, abyste mohl posuzovat, jak jezdím? S kolika lidmi, kteří se mnou jeli jste mluvil, abyste mohl posuzovat jak jezdím? Ještě si přečtu vaši odpověď a ostatní příspěvky bez přečtení mažu. Ovšem pokud s nimi chcete oblažovat (nebo obtěžovat) ostatní, poslužte si, je to vaše právo.
Sobota, 22. července 2017 - 22:28:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 71
Registrován: 10-2014
Dopravní expert proděkan Moos říká, že za tragédii může stát. Stát v oblasti dopravy reprezentuje Ministerstvo dopravy. Co udělal ministr Moos pro to, aby se přejezdy na tratích s vyššími rychlostmi nahradily nadjezdy a podjezdy? Udělal něco pro taková ekonomická pravidla (hodnocení efektivnosti investic), pravidla pro stavbu nadjezdů a podjezdů (aby i obce byli motivovány souhlasit s rušením přejezdů a aby byl časový prostor vzhledem k čerpání peněz z EU, SFDI, ...), aby je šlo postavit?

Dnes bohužel starosta (a obce) nesouhlasí se zrušením přejezdu a jeho náhradou nadjezdem/podjezdem často proto, že by cesta na nadjezd/podjezd byla delší (v obci ho většinou kvůli blízké zástavně nelze postavit), občanůnm by se to nelíbílo a starostu, který by se zrušením přejezdu souhlasil, by v příštích volbách do zastupitelstva nevolili. Proto žádný starosta se zrušením přejezdu v takových případech nesouhlasí.

Zde vidím dvě cesty. Buď direktivní, tedy např. v právních předpisech by muselo být, že pro nějaké rychlosti by musela být všechna křížení mimoúrovňová, a to do třeba 15 let a pokud to nebude, tak stávající musí být bez náhrady zrušena. To nevidím reálné, protože poslanci nic takového neschválí. Také jsou voleni. Druhá cesta by byla ekonomická, s tím, že vlastník komunikace musí hradit polovinu nákladů na provoz, opravy, obnovu, modernizaci, včetně škod způsobených nezjištěnými viníky. Pak by starosta mohl doložit, že souhlasem s nadjezdem/podjezdem ušetří obci peníze. Jenže náklady obce by při dělbě nákladů na nadjezd/podjezd asi byly větší. Takže u nadjezdu/podjezdu by musely být náklady obce menší. O dělbě nákladů se na k-reportu už psalo několikrát, ale zatím nevím o tom, že by to Ministerstvo dopravy nebo nějaký iniciativní poslanec navrhl. Ale prošlo by to? A co když je vlastníkem silnice někdo třetí (ŘSD nebo kraj). Jak potom motivovat obce?
Neděle, 23. července 2017 - 01:25:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 7-2017
mak- asi bych to nazval "pic kozu do vazu", ale to tady někteří nechtějí slyšet. Přejezdy jsou prostě nebezpečné, protože je na nich potřeba spěchat. Občas se jen trochu zapomene na to, že stejní lidé, kteří ignorují červenou na přejezdu, ji ignorují i na křižovatce.

Podle mne je merito věci v tom, že se k tomu nikdo nepřizná. Prostě nemá na to GULE.

Podobné je to i na křižovatkách se značkou STOP, která nebývá instalována proto, aby buzerovala šoféry, ale většinou proto, že si na dané křižovatce bylo více lidí jisto, že mají přehled, pak to (v lepším případě) skončilo promáčknutými plechy.
Neděle, 23. července 2017 - 09:14:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 195
Registrován: 4-2017
Starý Vlk 193: Opravuji nevhodnou formulaci v tomto svém příspěvku: Místo slov ...bez přečtení mažu má být ...bez přečtení ignoruji.
Neděle, 23. července 2017 - 09:14:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1105
Registrován: 10-2007
S kolika lidmi, kteří se mnou jeli jste mluvil, abyste mohl posuzovat jak jezdím?
Pane Vlk, to jak jezdíte, jste nám tady popsal vy. Opravdu mám ty příspěveky citovat? Opět a znovu si chcet naběhnout na vidle? Já to zapotřebí nemám..

Dopravní expert proděkan Moos říká, že za tragédii může stát. Stát v oblasti dopravy reprezentuje Ministerstvo dopravy. Co udělal ministr Moos pro to, aby se přejezdy na tratích s vyššími rychlostmi nahradily nadjezdy a podjezdy? Udělal něco pro taková ekonomická pravidla (hodnocení efektivnosti investic), pravidla pro stavbu nadjezdů a podjezdů (aby i obce byli motivovány souhlasit s rušením přejezdů a aby byl časový prostor vzhledem k čerpání peněz z EU, SFDI, ...), aby je šlo postavit?

Ber to tak on aspoň situaci pojmenoval, když ostatní strkají hlavu do písku. Lze vidět i gentlemnaské přiznání viny od MD, když situaci začali řešit - http://ekonomika.idnes.cz/stat-nahradi-nejhorsi-zeleznicni-prejez dy-mosty-fbn-/eko-doprava.aspx?c=A160721_2260973_eko-doprava_fih
Neděle, 23. července 2017 - 10:05:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 196
Registrován: 4-2017
Martyss: Moje poslední odpověď, trola již více krmit nebudu: Jste opravdu tak hloupý nebo "jen" zlomyslný? Já jsem napsal, že autem jezdím tak, abych mohl zastavit na vzdálenost, na kterou vidím. Ještě jsem zmínil, že např. u přejezdu jednám nanejvýš zodpovědně s využitím zkušeností, získaných jak na silnici tak na železnici a že dodržuji předepsaná a návěstěná omezení rychlosti, rovněž i ostatní ustanovení zákonů. To je podle vás špatně? Tak si schovejte své vidle do vlastní zadnice, klidně i špičkami dopředu, já už s vámi končím.
FiJi
Neděle, 23. července 2017 - 10:19:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 57
Registrován: 1-2017
Starý_Vlk:
"u přejezdu jednám nanejvýš zodpovědně"
To by o sobě prohlásila i většina těch, kteří projeli přejezd ve výstraze nebo kteří dokonce způsobili na přejezdu nehodu. většina řidičů se považuje za nadprůměrné. To, jak hodnotíte sám sebe, nevypovídá o vašich řidičských schopnostech a dovednostech vůbec nic.
Neděle, 23. července 2017 - 10:40:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 197
Registrován: 4-2017
FiJi: Vy jste spadl z Marsu? Nebo neumíte číst či nerozumíte textu? Není to tak dlouho co sem se zde zmínil, že jedním z nejdůležitějších opatřením, které u přejezdu já osobně dělám, je naslouchání, pochopitelně v souběhu s dodržením rychlosti a pozorováním jak trati, tak i případných výstražníků, což mne mimo jiné naučila i služba na lokomotivě. Jestli je tohle pro vás důvodem k odsudku a dokonce k nařčení z projíždění výstrahy na přejezdu, nechte se vyšetřit psychiatrem.
Jestli se vy považujete za nadprůměrného řidiče, tak já tedy na-pokud bych se mohl hodnotit, jsem opatrný a nepospíchající řidič a beru ohled i na ostatní.
Na to, abyste měl právo hodnotit moje řidičské schopnosti a dovednosti jste moc malý pán, spíše panáček.
FiJi
Neděle, 23. července 2017 - 10:50:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 58
Registrován: 1-2017
Starý_Vlk:
"Nebo neumíte číst či nerozumíte textu?"
Ano, jeden z nás dvou nerozumí psanému textu. Na tom se dlouhodobě shodneme.
Neděle, 23. července 2017 - 10:53:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7320
Registrován: 4-2003
Starý vlk:Vy jste spadl z Marsu? Nebo neumíte číst či nerozumíte textu? Není to tak dlouho co sem se zde zmínil, že jedním z nejdůležitějších opatřením, které u přejezdu já osobně dělám, je naslouchání, pochopitelně v souběhu s dodržením rychlosti a pozorováním jak trati, tak i případných výstražníků, což mne mimo jiné naučila i služba na lokomotivě.

Starý vlku, mám obavy, že pád z Marsu jsi absolvoval Ty osobně, nikdo jiný. Neměl bych potřebu zasahovat do Tvého kolovrátkování, protože to považuji za zcela zbytečné. Ale jelikož mám teď čas a díky tomu, že jsi překročil hranice zdravého rozumu natolik, že už se na to opravdu nemohu jen tak dívat, tak i já zasáhnu:

Naslouchat třeba za silného deště během bouřky otevřeným okénkem, zda se k přejezdu neblíží vlak, chce hodně velkou dávku odvahy, protože se Ti může velmi rychle stát, že Tě nezneprovozní vlak, nýbrž blesk [blesk].

A i když budeš mít štěstí a nezasáhne Tvé auto blesk, tak budeš mít v autě bazén.

Neškodilo by, kdybys nad tím, než tu něco napíšeš, trochu přemýšlel. Třeba zda to, co píšeš, je vůbec reálné dosáhnout. Tady jsem Ti zcela jednoznačně popsal, že NIKOLIV [pozor]
Neděle, 23. července 2017 - 11:08:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 198
Registrován: 4-2017
Bram: Vy běžně jezdíte autem za silné bouřky? Já tedy ne, jen velmi výjimečně, nepamatuji se, kdy jsem tak jel naposledy. Jestli si myslíte, že je nemožné naslouchat pootevřeným okénkem, přitom sledovat železniční trať a zároveň PZZ (jak světla, tak zvon) tak si to myslete dál. Já si to nemyslím a když to dělám, tak mi to nepůsobí žádné potíže. Na lokomotivách dělám něco podobného také, dělám to dlouho a nemám s tím problémy nejen já, ale i kolegové a to i při rychlostech vyšších, než je rychlost auta jedoucího k přejezdu. Jinak bychom to totiž dělat nemohli. Zapřemýšlejte nad tím.
Neděle, 23. července 2017 - 11:27:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1718
Registrován: 8-2010
ad mak:
Buď direktivní, tedy např. v právních předpisech by muselo být, že pro nějaké rychlosti by musela být všechna křížení mimoúrovňová
Ale to už tady přece máme nebo ne ? Do V = 160 km/h přejezdy být můžou, protože počet lidí co "zařve" třeba při srážce Pendolina s kamionem je číslo, které nestojí ani za komentování a navíc "160" je pěkné číslo, třeba pohledem z okna stanovená "100"-ka nebo "85"-ka by se nedala marketingově nějak tak dobře prodat.

Podobně to máme i jinde na železnici - třeba v oblasti pokrytí tratí vlakovým zabezpečovačem, kde jsme předposlední v Evropě před Albánií - do 100 km/h být samozřejmě nemusí, protože když se někde projede do V = 100 km/h "Stůj" a něco se s něčím srazí nebo se někde něco "vyvalí z kolejí", tak jde celkem o prd - "zařvou" maximálně jednotky lidí (na to existují určitě tabulky, kde je to prediktivně odhadnuto černé na bílém) no a "semo tamo" - jednou za pár let nám to přece nevadí - se kdysi (zřejmě) usneslo MD, SŽDC a já nevím ještě kdo další...platí doteď !!!..to je důležité...[angry]

Že v Evropě má pokrytí VZ-kem každá civilizovaná země a přejezdy třeba na koridoru Bratislava - Žilina nahrazují podjezdy/nadjezdy ? To jsou všichni kreténi co to moc "řeší", lepší je pohledem z okna si stanovit nějakej zkur***ej limit a navíc POZOR [pozor] - ČR je zcela specifická země, tady koleje nejsou pro přenos informace vhodné přenosové médium, postavenej nadjezd by bohužel vlivem zdejších klimatických podmínek nejpozději do 5 let sám spadl, takže se ekonomicky nevyplatí, pro případ srážky Pendolina s kamionem je speciálně v ČR hodnota lidského života = 0 a vlastně i ty materiální škody nejsou de facto žádné - navíc, když těch pár stovek z celkem několika milionů - řidič kamionu nebyl na odpovídající částku bohužel pojištěn - uhradí pojišťovna...otravná Drážní inspekce nás furt buzeruje s nějakým svým šetřením a doporučením, ale na to dlabeme..TADY to prostě nejde a nepůjde dalších milion let...a basta tydly...[ko]

Takhle my si tady krásně žijeme s tou českou železnicí....víc k tomu asi netřeba...[smrt][smrt][smrt]

(Příspěvek byl editován uživatelem Paul_red_adair.)
Neděle, 23. července 2017 - 12:15:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7321
Registrován: 4-2003
Starý vlk:Vy běžně jezdíte autem za silné bouřky?

Nevyjíždím za silné bouřky, pokud to není nezbytně nutné a to zatím nebylo, naštěstí.

Jenže nejde o mne a výjezd za bouřky, ale situace, se kterou jsem se nejednou setkal byla ta, že během mé jízdy bouřka NASTALA! Tak to má i většina řidičů, každý kdo jen trochu může, za bouřky nevyjíždí, ale neznamená to, že ho bouřka nemůže přepadnout na cestě.

Případ s bouřkou, která nastala během cesty je běžným případem a nevšiml jsem si, že by najednou při bouřce všichni řidiči odstavili auta ke krajnici a čekali, až se bouřka milostivě vyřádí.

Jestli si myslíte, že je nemožné naslouchat pootevřeným okénkem, přitom sledovat železniční trať a zároveň PZZ (jak světla, tak zvon) tak si to myslete dál.

Já si mohu myslet co chci, ale byly vytvořeny odborné studie o reakcích a vnímání člověka, které naštěstí netvořil Starý vlk. Jinak by ty studie byly plné nesmyslů vzniklých deformací uvažování vlivem dlohodobého užívání předpisu D1 apod.

Na lokomotivách dělám něco podobného také, dělám to dlouho a nemám s tím problémy nejen já, ale i kolegové a to i při rychlostech vyšších, než je rychlost auta jedoucího k přejezdu. Jinak bychom to totiž dělat nemohli. Zapřemýšlejte nad tím.

Už jsi tu několikrát uvedl, že když se blížíš k návěstidlu, tak raději netelefonuješ/nepřijímáš hovory vysílačkou, tedy se snažíš minimalizovat počet činností, které děláš. To proto, aby si se soustředil na jednu činnost, ne na více činností. Dělám to jako strojvedoucí úplně stejně.

Přitom v případě jízdy autem chceš po řidičích, aby dělali více činností najednou. Mám obavy, že věci, které uvádíš, že při jízdě autem děláš, nemají se skutečností nic společného, neb si jen skálopevně přesvědčen, že je děláš.

Viz příklad: Nelze zároveň sledovat z kabiny světelné návěstidlo, rychloměr, ovládat vysílačku a dělat při tom další činnosti typu ovládaní jízdní páky/brzdiče. To prostě nezvládneš. Vždy se soustředíš na jednu (v dané chvíli tu nejdůležitější) činnost (například sledovat návěstidlo se stůj či se snížením rychlosti), druhou uděláš podvědomě (brzdíš, aniž bys koukal na brzdič), občas koukneš na rychloměr a kontroluješ zda máš při nastaveném stupni brzdění šanci u návěstidla zastavit/dostatečně snížit rychlost a tím jsi u konce s dechem. Samozřejmě, pokud by se třeba na koleji vyskytla nějaká osoba, kterou bys mohl srazit, tak přepneš pozornost na ní, zahoukáš a dle situace to buď necháš dál být, nebo tam nasypeš rychlobrzdu a modlíš se, abys dotyčnou osobu nepřejel. A to jen proto, že návěstidlo nehypnotizuješ trvale a chvílemi přepneš pozornost na jiné důležité věci.


Ale jinak bych si dovolil plevelení diskuse o nehodách raději ukončit, protože Starý vlk prostě nepřizná, že jeho argumenty stojí na vodě a já ho v tom nechám zase dále žít. Jen doufám, že na stará kolena bude mít i nadále to štěstí, které se ho drželo dosud [wink].
Neděle, 23. července 2017 - 13:27:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 199
Registrován: 4-2017
Bram: Nechte mne být, já vím nejlépe, co a jak mám dělat, dělám to dlouho a nejsem v tom neúspěšný. Rozumíte mi? Je to prostě z mé strany definitivní konec neplodné debaty.
FiJi
Neděle, 23. července 2017 - 14:05:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 59
Registrován: 1-2017
Starý_Vlk:
"Nechte mne být, já vím nejlépe, co a jak mám dělat, dělám to dlouho a nejsem v tom neúspěšný."
To teď citujete řidiče toho polského kamionu ze Studénky, nebo jsou to vaše vlastní slova?
Neděle, 23. července 2017 - 14:25:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 538
Registrován: 1-2013
Paul red adair:

...otravná Drážní inspekce nás furt buzeruje s nějakým svým šetřením a doporučením, ale na to dlabeme..

Velmi prosím, mohl byste být konkrétní?
Prosím, sdělte alespoň jeden jediný případ, kdy jste byl buzerován šetřením Drážní inspekce.
Prosím, sdělte alespoň jedno doporučení, které bylo určeno Vám a na které dlabete.
Předem Vám děkuji za odpověď.
Neděle, 23. července 2017 - 14:52:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7322
Registrován: 4-2003
Starý vlk:Nechte mne být, já vím nejlépe, co a jak mám dělat, dělám to dlouho a nejsem v tom neúspěšný. Rozumíte mi? Je to prostě z mé strany definitivní konec neplodné debaty.

Rozumím tomu tak, že musí být vždy o Tvém a když i z objektivních důvodů být nemůže, tak vyhrožuješ ukončením diskuse. Vzhledem k tomu, že jsi vyhrožoval v tomto směru již nejednou, tak ani zde Tě neberu vážně. A to je z mé strany už doopravdy vše [wink].
Neděle, 23. července 2017 - 15:48:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 200
Registrován: 4-2017
Bram. Nevyhrožuji, jen nehodlám diskutovat o hovínku s někým, kdo si myslí, že já toužím po tom, mít vždy pravdu, i když tomu tak není. Prostě mne to nebaví, mám jiné zájmy než neplodné diskuze.
Neděle, 23. července 2017 - 15:50:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14112
Registrován: 5-2002
FiJi: O tom, jak budou na přejezd reagovat řidiči, ví technik houby – to je odbornost dopravních psychologů.
Však se taky problematikou přejezdů v obecné rovině zabývají ti i ti, to jen nějakej FiJi si představuje, že technik přijde s bedýnkou "tak, a já jsem vymysle PZZ a všichni se poserte".

Dokonce někteří technici jsou ti nejméně kvalifikovaní pro posuzování lidského chování…
A Ty konkrétně jseš teda kvalifikovanej přes co...?

většina řidičů se považuje za nadprůměrné
No když neřekneš v čem konkrétně mají být nadprůměrní, tak máš samozřejmě (lacinou) pravdu - nadprůměrní jsou v něčem všichni. Někdo je nadprůměrně opatrnej a někdo jinej zase nadprůměrně riskující... [biggrin]

Bram: nevšiml jsem si, že by najednou při bouřce všichni řidiči odstavili auta ke krajnici a čekali, až se bouřka milostivě vyřádí
Ale asi sis všiml, že (zejména na klasické silnici) všichni citelně zpomalí.

JT: Velmi prosím, mohl byste být konkrétní?
Taky mi přišlo, že PRA tentokrát ve svém rozhorlení trochu šlápl přes čáru...
Neděle, 23. července 2017 - 15:51:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7658
Registrován: 5-2007
Jirkaxxxl: Naopak v AŽD, ATE Cheb, První SaZ a neviem kde ešte všade majú schválené PZZ sa poskakuje od radosti, že bude práca a vytrieskajú sa ďalšie peniaze z už urobených priecestiach (pretože z povahy veci to najskôr bude bez výberových konaní). Minimálne v AŽD to už myslím majú vymyslené aj schválené.

P.R.A.:
Ja sa bojím, že tá 160 bola zvolená hlavne preto, aby sa to nariadenie nedotklo žiadneho už postaveného úseku. Stanovenie nižšieho čísla by už znamenalo nejaké náklady, a tie by už nikto nedokázal obhájiť, pretože to nebola politická téma. A keby nenapálilo pendolíno do kamióna, ani by nebola. Do tej doby bližšia košeľa ako kabát...

Obdobne VZ, chýba človek ktorý by dokázal obhájiť, že v situácii kedy "ETCS už už bude" by sa investovali stámilióny do národného VZ. Z tohoto pohľadu ma bude veľmi zaujímať, ako to bude po roku 2023, pretože sa rysuje situácia, že ČD ani ČD Cargo sa nepodarí zohnať mobilky za Europeniaze, takže SŽDC bude môcť celý implementačný plán ERTMS/ETCS hodiť rovno do skartovačky (a poberieme sa cestou ŽSR).

A k tomu poslednému odstavcu je treba povedať aj to B. To nahradzovanie priecestí ŽSR organizačne aj finančne tak vyčerpáva, že s koridorizáciou (ktorá je v ČR v podstate ukončená, chýbajú detaily) došli toliko z Bratislavy do Žiliny, a zvyšok siete sa rozpadá. Tie isté ŽSR nechali priecestia na rovnako významnej trati Žilina-Čadca, pretože inak by ju nikdy nezmodernizovali. A o zavádzaní ETCS na Slovensku tiež radšej mlčať (okrem IC vlakov jazdia po trati BA-ZA všetky vlaky toliko podľa živáku!!!).

Jaroslav_T, Hajnej: Myslím, že PRA to myslel ironicky.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Neděle, 23. července 2017 - 15:56:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 201
Registrován: 4-2017
FiJi: Vy hlupáku, necituji nic, je to moje dlouholetá životní zkušenost. Já-na rozdíl od onoho zabijáka ze Studénky-dobře vím, jak se chovat u přejezdu i na silnici a nepřeji si, aby mne nějaký rejpálek, který možná v životě nic nedokázal, přirovnával k člověku, který neznalostí, nedbalostí a arogancí zabil tři lidi a další těžce zranil.
Neděle, 23. července 2017 - 16:05:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7324
Registrován: 4-2003
Hajnej:Ale asi sis všiml, že (zejména na klasické silnici) všichni citelně zpomalí.

To samozřejmě všiml, automobilisté zpomalují (včetně mne), ale nikdo z nich za bouřky a hustého lijáku u přejezdu starovlkovsky neotevře okénko. Jednak by měl v autě ihned bazén, přičemž manželka/přítelkyně začne ihned ječet jako siréna (a vlak by stejně nebyl slyšet [biggrin]) a za druhé by se sice možná vyhnul usmrcení či zranění vlakem, nikoliv však bleskem.

Prostě Starý vlk šlápnul už ve své argumentaci silně přes čáru a považoval jsem za nutné se ozvat a na některé zjevné nesmysly upozornit [wink].



Starý vlk:Prostě mne to nebaví, mám jiné zájmy než neplodné diskuze.

Tak když je to tak neplodná diskuse, tak proč se jí držíš jak to howno košile?
FiJi
Neděle, 23. července 2017 - 16:21:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 60
Registrován: 1-2017
Starý_Vlk:
"Vy hlupáku, necituji nic, je to moje dlouholetá životní zkušenost. Já-na rozdíl od onoho zabijáka ze Studénky-dobře vím, jak se chovat u přejezdu i na silnici a nepřeji si, aby mne nějaký rejpálek, který možná v životě nic nedokázal, přirovnával k člověku, který neznalostí, nedbalostí a arogancí zabil tři lidi a další těžce zranil."
Pokud se projevujete neznale, nedbale a arogantně, nedivte se, že vás pak někdo přirovnává k jiným lidem, kteří se chovají stejně. Zatím se tu projevujete přesně tak, jak se projevují ti řidiči, kteří záměrně projedou přejezd ve výstraze – ti také mají plnou pusu toho, jak oni jezdí bezpečně, najezdili mnoho kilometrů a dobře vědí, jak se mají na přejezdu i na silnici chovat. Taky zvládají všechno najednou, sledovat dopravní značení, poslouchat, zda nejede vlak, vnímat PZZ, poslouchat rádio, telefonovat. A hlavně si nepřipustí, že by mohli udělat nějakou chybu, nedejbože, aby jim snad někdo něco řekl. Proto vás tak dráždí – protože se chováte úplně stejně (alespoň v této diskusi).


Hajnej:
"to jen nějakej FiJi si představuje"
Radši se moc nepouštějte do spekulací, co si kdo představuje – vůbec vám to nejde.

Hajnej:
"No když neřekneš v čem konkrétně mají být nadprůměrní"
V řízení auta. O tom byla řeč.
Neděle, 23. července 2017 - 16:23:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 202
Registrován: 4-2017
Bram: Protože nemám rád, když mne někdo uráží, dává hloupé rady a tyká neznámému. Argumentuji normálně a třeba p. Hajnej, který něco dokázal a něco znamená, mi hloupé rady nedává, pokud se mu něco na mém názoru nelíbí, argumentuje věcně a diskutujeme o tom.
Ovšem nejlepší je váš názor na rozptylování pozornosti-když řídím auto v Plzni tak rozptyluji pozornost na provoz před sebou, za sebou, vedle sebe a na chodníku, také sleduji dopravní značky (a jednám podle nich), sleduji světelné signály na křižovatkách (a jednám podle nich). Přitom bez problémů zaregistruji sirénu sanitky (a jezdí jich tam dost) a usnadním jí průjezd. A ta jízda trvá mnohem déle, než příjezd k a přejetí železničního přejezdu. Mám to navíc ztížené tím, že manželka na mne sice neječí, ale je invalidní s páteří a prudké zabrzdění jí působí dost velké bolesti, tak se v rámci rozptylování pozornosti snažím toho vyvarovat. A dělám to bez problémů dost dlouho na to, abych mohl posoudit, zda je to správné nebo zda si jen nedokáži přiznat pravdu.
P.S. Za silné bouřky zastavím na prvním vhodném a bezpečném místě, kam dojedu mnohem pomaleji než po suché silnici.
Neděle, 23. července 2017 - 16:55:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7327
Registrován: 4-2003
Starý vlk: Protože nemám rád, když mne někdo uráží, dává hloupé rady a tyká neznámému.

Víš co, tak začni s tou slušností nejprve u sebe. To bude nejlepší, protože tu pak čteme jako reakci na FiJiho třeba toto: Vy hlupáku, necituji nic, je to moje dlouholetá životní zkušenost.

Aneb projev vykajícího neslušného člověka [wink].

Dále Ti neradím, co máš kde dělat. Toho jsi si asi při svém rudém vidění evidentně nevšiml. Dělej si co chceš, ale počítej s tím, že když tu své nesmyslné rady budeš uvádět, tak když budu mít čas a náladu, tak se přihlásím o slovo [wink].

Pokud Tě uráží, že někdo označí Tvůj příspěvek jako nesmyslný a má to podložené takovými argumenty, proti kterým nelze nic namítnout, tak to vypovídá pouze a jen o Tobě.


třeba p. Hajnej, který něco dokázal a něco znamená

Kdežto Ty tedy neznamenáš nic, či jak to mám chápat?


Za silné bouřky zastavím na prvním vhodném a bezpečném místě, kam dojedu mnohem pomaleji než po suché silnici.

To udělá akorát tak Starý vlk a tím to hasne. Ostatní zpomalí a jedou dále [wink].
Neděle, 23. července 2017 - 18:05:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14118
Registrován: 5-2002
FiJi: V řízení auta. O tom byla řeč.
No tos to moc neupřesnil...
To jako že jezdí nadprůměrně úsporně? Nebo nadprůměrně rychle?

Nebo že jede nadprůměrně úžasně, zatímco ostatní jsou jenom debilové a čuráci, co mu překážejí? Mimochodem v tomto případě už sám fakt, že někomu všichni překážejí, neznamená nic jiného, že dotyčný je mizerný a bezohledný řidič.
Neděle, 23. července 2017 - 19:49:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8407
Registrován: 9-2002
Za sebe: Umim ridit auto od 16 let, mam pod [zadnice] minimalne 500000 km, na masine asi 15 - 20000. Za celou tu dobu jsem na autech rozmlatil tri zrcatka, jeden naraznik a troje svetla (dve predni a jedno zadni.) Nikdy jsem do nikoho nenarazil. Nemam zadnou pokutu za chlast (a pivo mi chutna, jen ne za volantem...,) drogy (neberu,) nebo rychlost (cim rychleji jezdis, tim vic to chlasta.) Nepovazuju se za nej. ridice na svete, ale obcas se nestacim divit, ze ja jsem ten jedinnej idiot, co drzi omezeni rychlosti. A kolik debilu telefonuje/datluje... Za to bych rezal pazoury.

Jen jednou se mi stalo, ze se mi rozblikal prejezd pred cumakem a neubrzdil bych to (mel jsem tam za, takze jsem je 25 - 35) a radeji jsem na to dupnul a hodne rychle ten prejezd preskocil (mel dve koleje.) A je to spatne ???!!! NENI !!! Tak uz zastavte ten kolovratek.

Pozn. pokud se mi zluta na krizovatce rozsviti taky tesne pred cumakem, tak to taky projedu, nekdy i docela svizne - podle situace.

Dokonce bych si dovolil tvrdit, ze kdo ridi tak blbe, jako ja a udrzuje auto tak bidne, jako ja, by nemel platit ani povinny ruceni a ani by nemusel na technickou. Dal nemam co bych dodal.

PS: Necekam zadny pozitivni reakce, protoze prave jsem dal vsem munici, aby me mohli roztrhat na kusy.

(Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
FiJi
Neděle, 23. července 2017 - 20:06:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 61
Registrován: 1-2017
Hajnej: To jako že řídí nadprůměrně dobře. Což jsme vám zase neupřesnil. Ale definici, z čeho všeho se skládá řízení automobilu, jak jednotlivé činnosti přispívají k „dobrému řízení“ nebo naopak ke „špatnému řízení“, a jak tyto činnosti měřit, si vymyslete sám. Já jí nepotřebuju, a nepotřebovali ji ani ti řidiči, kteří sami sebe ohodnotili jako nadprůměrné.
Neděle, 23. července 2017 - 20:40:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8408
Registrován: 9-2002
V predchozim prispevku
Agent:
"(mel jsem tam za, takze jsem je 25 - 35)"

ma spravne byt

(mel jsem tam za 2, takze jsem jel 25 - 35)

(Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Neděle, 23. července 2017 - 21:44:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11163
Registrován: 5-2004
Tak jak to tu pozoruju tak bych konstatoval ze jak starej vlk tak agent neridej jak debil. Proste koukaj kolem sebe a reagujou na okoli.

Zvasty typu kontr s tou bourkou jsou mimo, ono napr staci aspon ztlumit radium a cumet co prejezd cini...

Ale to hledani cest jak za drahy prachy umoznit rize i i totalnim mimonum neschopnejm vyhodnotit natolik jednoduchou situaci jakou prejezd je (chtel bych z povzdali videt jak nekdo kdo neumi pochopit ze cervena=nejedu prejede slozitsi krizovatku) misto eliminace exotu je uzasna...
Neděle, 23. července 2017 - 22:01:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7330
Registrován: 4-2003
PV:Tak jak to tu pozoruju tak bych konstatoval ze jak starej vlk tak agent neridej jak debil.

Vlček má k autu vztah asi takový, jako má čert ke kříži a to hovoří za vše [biggrin].
Neděle, 23. července 2017 - 22:23:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1106
Registrován: 10-2007
Tak jak to tu pozoruju tak bych konstatoval ze jak starej vlk tak agent neridej jak debil.
Vlk aka noční stíhač nám to popsal sám viz níže. Valit to 130 na tlumené v noci, takhle opravdu normální člověk nejezdí...nebo tedy alespoň normální člověk, který druhé poučuje o dodržování předpisů.



K mému ježdění po dálnici: pokud je sucho, jedu i v noci max 130, protože vím, že vozidla, na dálnici se pohybující, mají osvětlení, nebo aspoň odrazky. Ovšem nevjíždím do levého pruhu tehdy, když nevidím, zda je opravdu dostatečně volný směrem dopředu. To dělám i ve dne. Pokud je dálnice přímá, tak vjedu, pokud zatáčí, tak ne. Za ztížených adhezních podmínek jedu pomaleji, vy ne?


Milerád vám odpovím-řidičák vrátím tehdy, až lékař či já sám uznám, že můj zdravotní stav již neumožňuje řídit vozidlo. Mohu vás ujistit, že vy o tom nebudete rozhodovat ani maličko. Jestli někdo po z vnějších zdrojů osvětlené dálnici jede tak, jakou vizuální kontrolu o její volnosti, přestože kvůli oslňování ostatních nemůže použít dálková světla, předpisy neporušuje. Jistě znáte mnoho případů, kdy třeba noční stíhači jen při svitu měsíce dokázali sestřelit neosvětlené letadlo protivníka, a to pro jeho vyhledání měli k dispozici také jen lidské oči, stejně jako já na dálnici.
Neděle, 23. července 2017 - 23:22:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14121
Registrován: 5-2002
FiJi: Ale definici, z čeho všeho se skládá řízení automobilu, jak jednotlivé činnosti přispívají k „dobrému řízení“ nebo naopak ke „špatnému řízení“, a jak tyto činnosti měřit, si vymyslete sám.
A proč bych to vůbec měl definovat a vymýšlet metriky na kde co, když necítím sebemenší potřebu hodnotit vícefaktoriální dovednosti jedním nicneříkajícím číslem...?

Já jí nepotřebuju, a nepotřebovali ji ani ti řidiči, kteří sami sebe ohodnotili jako nadprůměrné.
Aha, čili normální žvanilové, co mají nadprůměrné všechno (včetně tělesnou výšky, i kdyby byla jen 160 cm). Prostě údaj o ničem. Nemám dalších otázek.
Neděle, 23. července 2017 - 23:46:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14122
Registrován: 5-2002
Martyss: Valit to 130 na tlumené v noci, takhle opravdu normální člověk nejezdí...
Já tedy 130 nejezdím ani ve dne, pokud nemusím (třeba kvůli předjetí, abych dlouho nezacláněl v levém pruhu), mojí obvyklou rychlostí je něco mezi 110-120 km/h.
Nicméně uvážím-li, že Vlk má jako fíra jedničku smyslovku a tudíž na rozdíl ode mě nejspíš nepotřebuje brýle, takže v noci vidí líp než já, tak na jeho popisu nevidím nic závadného: jednoznačně těch 130 na tlumené podmiňuje tím, že je sucho (logicky tedy ani neprší), dálnice je tudíž světlá, ale nezrcadlí, vozidla před sebou nejenže vidí podle jejich zadních světel, ale osvětlují mu i kus vozovky před nimi, na případné překážky nějak reagují už předchozí vozidla, náhlá překážka je málo pravděpodobná a chodci tam obvykle nejsou (až na výjimky).
Navíc lze u Vlka jakožto fíry celkem úspěšně předpokládat dvě věci: zaprvé sleze z mašiny a přestane na ni myslet, takže řídí s čistou hlavou, a zadruhé jsou fírové docela zvyklí mejt si okna, takže jede s čistejma oknama. Ani jedno ani druhý není zdaleka samozřejmost a u lidí, co na oboje dlabou, bych s Tebou byl i ochoten souhlasit.

Takže suma sumárum: není nic, co by Tě opravňovalo do něj kvůli tomu furt rejt jako umanutej, navíc to vypadá jen jako takový "a stejně vy Američani bijete černochy" a začínáš s tím už bejt trapnej a otravnej.
Pondělí, 24. července 2017 - 06:44:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7331
Registrován: 4-2003
Hajnej:Nicméně uvážím-li, že Vlk má jako fíra jedničku smyslovku a tudíž na rozdíl ode mě nejspíš nepotřebuje brýle

Strojvedoucí může mít brýle do dálky až na pět dioptrií, na blízko čtyři dioptrie, také může mít ztrátu sluchu až 30 procent a přitom může stále jezdit, tj. bude na periodické uznán jako zdravotně způsobilý. Viz vyhláška č. 101 Ministerstva dopravy.
Pondělí, 24. července 2017 - 09:56:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14124
Registrován: 5-2002
Tak jsem se při dalším kole kolovrátkové diskuze o "neintuitivním" chování přejezdů znovu podíval do "malý Bible" (Volf-Jakl: PZZ AŽD 71, Nadas 1975) a ejhle, co jsem tam všechno v zapojení panelu Mp2 (znovu)objevil:
1) není problém zavést postupné zvedání břeven, je tam připraven jak vývod, na kterém je napětí hned po přítahu spouštěcího relé, tak i vývod, na kterém je napětí až po otevření části přejezdu.
2) vše je připraveno i na postupné sklápění břeven, stačí použít odměřování předzváněcí doby ve variantě na delší časy a půlku břeven nechat padnout po uplynutí první poloviny, jenom by se nejspíš musel rozšířit rozsah nastavení časů, aby druhá polovina mohla být i méně než 18 s (u první půle těch 18-30 s celkem vyhovuje).

Neboli obě "revoluční" řešení, po kterých tu někteří volají, byla k mání už před bezmála půlstoletím - a to, že se s nimi na přejezdech nesetkáváme, je dáno tím, že někdo kdysi rozhodl, že to není potřeba...
Pondělí, 24. července 2017 - 10:03:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5476
Registrován: 8-2012
Neboli obě "revoluční" řešení, po kterých tu někteří volají, byla k mání už před bezmála půlstoletím
Tak proč tu jiní "někteří" dodnes volali, že "to nejde"? [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 24. července 2017 - 10:08:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1107
Registrován: 10-2007
2Hajnej:
Mohli jsme tu bavit jako normální lidi, ale Vlk to sám začal tahat do absolutního dodržování předpisů. Druhé poučuje a sám ty předpisy nedodržuje. Obhajuje to tím, že má v očích integrováno noční vidění či Humlovou metodou (jízda ve vláčku, která funguje cca do 50 až 60 km/h). Sám nerespektuje jasné rozhodnutí soudu, ale když se někdo nechá nachytat na švestkách věci, na které se nachytávají ridiči, celých 20 let, co já mám řidičák, a zřejmě daleko déle, tak je ten řidič idiot. Samozřejmě, že je za blbce, když druhé poučuje a sám bordel na svém dvorku.
Pondělí, 24. července 2017 - 10:11:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1108
Registrován: 10-2007
Tak jsem se při dalším kole kolovrátkové diskuze o "neintuitivním" chování přejezdů znovu podíval do "malý Bible" (Volf-Jakl: PZZ AŽD 71, Nadas 1975) a ejhle, co jsem tam všechno v zapojení panelu Mp2 (znovu)objevil:
1) není problém zavést postupné zvedání břeven, je tam připraven jak vývod, na kterém je napětí hned po přítahu spouštěcího relé, tak i vývod, na kterém je napětí až po otevření části přejezdu.
2) vše je připraveno i na postupné sklápění břeven, stačí použít odměřování předzváněcí doby ve variantě na delší časy a půlku břeven nechat padnout po uplynutí první poloviny, jenom by se nejspíš musel rozšířit rozsah nastavení časů, aby druhá polovina mohla být i méně než 18 s (u první půle těch 18-30 s celkem vyhovuje).

Výborně...[ok]
Pondělí, 24. července 2017 - 10:19:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7180
Registrován: 4-2003
Valit to 130 na tlumené v noci, takhle opravdu normální člověk nejezdí...

130 není žádný valení a pokud je suchá silnice a auta jedoucí předem mnou v dostatečném odstupu tu dálnici osvětlují, tak nevidím žádný problém. To co tam hrozí ze všeho nejvíc je neosvětlený auto se zaprasenýma odrazkama, přeci po dálnici se nepohybujou chodci, cyklisti.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 24. července 2017 - 10:20:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7660
Registrován: 5-2007
T.H.: Ono to ide, ale pretože sa musí počítať s chodcami, sú s tým spojené nejaké ďalšie náklady (postaviť chodníky, ďalšie 4 závory, ďalšie 4 výstražníky, môžem polovicu ušetriť, ale musím vyznačiť prechody). A dostávame sa zas k tej politickej obhájiteľnosti.