Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 22. 07. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 22. 07. 2017

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 20. července 2017 - 09:05:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 359
Registrován: 10-2005
O nehodě u Havl. Brodu mi vykládal bývalý kolega, který se zúčastnil odstraňování následků. Jeden nákladní vlak s postrkem zastavil tak, že postrková lokomotiva zůstala v tunelu mezi Dvořáky a Brodem. Další náklad nezastavil a v docela velké rychlosti do něj narazil. První vůz druhého vlaku obsahoval trubky, které projely celou mašinou. Došlo ke vzpříčení vozidel v tunelu a roztrhával to od sebe Sergej. Takto mi to vyprávěl, bohužel už se ho na podrobnosti nezeptám. Takže ta první fotka vypadá na vlakovou od druhého vlaku.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 09:07:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14086
Registrován: 5-2002
Starý vlk: nic ve zlém, ale Vaše zdejší výklady zákonů jsou opravdu poněkud zvláštní.
Nicméně Vás omlouvá dlouhodobé vystavení vlivu drážní předpisotvorby...
Čtvrtek, 20. července 2017 - 09:40:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 809
Registrován: 5-2002
:
"Asi to tady někdo vod cajtů čte "
Samozřejmě - někteří to mají v popisu práce.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 10:05:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 7-2017
Dnešní Bystřice pod Hostýnem: https://www.novinky.cz/krimi/444020-vlak-na-kromerizsku-smetl-aut o-na-prejezdu-spolujezdec-zemrel.html
Čtvrtek, 20. července 2017 - 10:13:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 174
Registrován: 4-2017
Hajnej: Asi máte pravdu, ale zatím jsem si s tím svým výkladem vystačil. Na železnici zcela určitě, na silnici se řídím hlavně heslem "opatrně a bez rizika", proto si například u přejezdu otevírám okénko.
O zákonech, týkajících se používání zbraní, pouze nezávazně diskutuji, nemám v úmyslu se jimi při obraně státu řídit, na to jsem opravdu už starý a zbraň nemám. Ale pokud mne policista vyzve, abych se zastavil či mu předložil doklady, udělám to a nebudu zkoumat, zda má k tomu v dané situaci oprávnění či ne.
Možná to někomu vadí, ale s tím nic nenaděláme, já tedy určitě ne. Jen mi přijde trapné, že si jistý přispěvatel léčí své pošramocené ego (jinak si to nedovedu vysvětlit) neustálým mletím o tom, jak neznám předpisy a jak neumím jezdit, zvláště po dálnicích. Ale přecházím to s úsměvem a dobře se u toho bavím.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 10:35:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3579
Registrován: 11-2009
Ja se s dovolenim vratim k te nehode mrkve s nakladakem u Kaznejova ... docela me desi informace, ze svetla byly vypnuty. To je bezny stav, ze se svetla vypnou a tim to konci?
Co si vybavuju nekde na jihu Moravy, tam u prejezdu s vypnutou signalizaci byly na silnici varovne cedule na tento stav upozornujici.
ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Čtvrtek, 20. července 2017 - 10:46:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 175
Registrován: 4-2017
Sim: Běžný stav to tedy není. V případě, že PZZ je vypnuté či porouchané je o tom strojvedoucí každého vlaku či posunového dílu informován, buď písemným rozkazem proti podpisu nebo návěstidlem (nazývaným Přejezdník). Tím je mu uloženo jet k přejezdu se zvýšenou opatrností-250 metrů před přejezdem dávat opakovaně návěst Pozor houkačkou a od vzdálenosti 60 m před přejezdem jet max. rychlostí 10 km/h. Což je dostatečné k tomu, aby silniční vozidlo mohlo včas před přejezdem-před a na kterém jsou dopravní značky, na přejezd upozorňující-zastavit. Pokud je vypnutí či porucha PZZ dlouhodobá, jsou na sinici umístěny informační desky a zpravidla je přejezd doplněn dopravní značkou STOP.
Radar007
Čtvrtek, 20. července 2017 - 11:16:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 326
Registrován: 7-2010
Jirka E : Kde na přiložené fotce vidíte zhlaví ?

Čtvrtek, 20. července 2017 - 11:42:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5430
Registrován: 8-2012
pokud mne policista vyzve, abych se zastavil či mu předložil doklady, udělám to a nebudu zkoumat
Ideální vovce. Jen kdyby takoví byli všichni...
O zákonech, týkajících se používání zbraní, pouze nezávazně diskutuji
To je právě ten problém - zasíráte to tu svými "nezávaznými výklady" zákonů a je třeba to korigovat, aby si nějaký chudák na základě vašeho blábolení nenaběhl [crazy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Tajemný_em
Čtvrtek, 20. července 2017 - 12:02:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3375
Registrován: 5-2002
Ad Radar, no, já tedy nevidím nejen zhlaví, ale hlavně mi ta tvá poslední fotka vůbec nepasuje na popis nehody, který tu uvedl Mike shunt (střet v tunelu, vlaková vs. postrková lama; odpovídají jen ty trubky...) A teď babo raď, který z vás má pravdu? Btw. můžu poprosit o fotku/víc fotek té nehody na maila? Ď.
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Radar007
Čtvrtek, 20. července 2017 - 12:24:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 327
Registrován: 7-2010
Tajemný em : To bude tím, že kolega Mike shunt, smotal dvě nehody dohromady. Nehoda v tunelu měla S489.0049, ta najela v tunelu do konce předchozího vlaku a byla těžce zaklíněná. S489.0086 najela do vozu trubkama ještě před tunelem, který je na vjezdu do H.B.
Tajemný_em
Čtvrtek, 20. července 2017 - 13:09:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3376
Registrován: 5-2002
Tak to potom jo... Pokud se nepletu, popisuješ nehodu u Dolních Louček v 75tém.

(Příspěvek byl editován uživatelem tajemný_em.)
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Čtvrtek, 20. července 2017 - 13:17:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 855
Registrován: 8-2006
Podle tohoto odkazu se nehoda v Dvořácích stala v srpnu a na té fotce je vidět, že je mašina jemně pokrytá sněhem, i když to nemusí být rozhodující. Ale od těch trubek na posledním voze to lamino bylo podstatně víc rozpárané. Pokud si matně vzpomínám, tak v těch Pohledských Dvořácích to byl Nex, který se rozjížděl po předchozí pomalé jízdě, strojvedoucí předchozího nákladu jej slyšel, jak tam ty stupně skládá a zrychluje, až do tragického střetu.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 15:02:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 176
Registrován: 4-2017
T_._H_. :
Co je vám do toho, jak diskutuji na fóru, do kterého jsem registrován? To je věc administrátora, ne vaše. Nikomu svůj názor nevnucuji a jestli něco zasírám-což je pravda-zdaleka nejsem sám. I vy mezi ty zasírače patříte, protože co je to příspěvek do fóra o železnici, kde je titulován představitel státu ožralou? Ještě horší plevel, než vyjádření se o zákonu o zbraních.

A takových, kteří ve skrytu dělají ramena a pak se před policistou s namířenou zbraní rozklepou existuje dost. Ale jsou i takoví, kteří dělají ramena, což je mnohdy pošle na hřbitov. Pak už je jim houby platné, že možná měli pravdu.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 15:51:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1093
Registrován: 10-2007
Něco o dálnicích byste neměl? Ať se zpestří fórum o železnici.
Pane Vlk, tak to jsem raději z hlediska vašeho nerespektování zákonů raději nevytahoval vůbec, protože nepřepokládám, že by se na tom něco změnilo. Osobně si myslím, že starého psa novým kouskům nenaučíš, natož Starého vlka.

Ale jsou i takoví, kteří dělají ramena, což je mnohdy pošle na hřbitov.
Nepřijde vám, že posílat při vašem věku ostatní na hřbitov, je....řekněme to kulantně....velmi seběvedomé?
Čtvrtek, 20. července 2017 - 16:04:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 177
Registrován: 4-2017
Martyss: Představte si, že vůbec ne. Protože já tam posílám ty, kteří si myslí, že jsou nesmrtelní, mohou si dělat co chtějí (počínajíc třeba nerespektováním pravidel pro jízdu přes železniční přejezdy) a končíc frajeřinou při zásahu policie, ale mezi ty já určitě nepatřím. Ovšem komu není shůry dáno... (nepochopí smysl textu).
Takový člověk se ocitne na hřbitově snáz, než senior, o své zdraví pečující a nedělající ramena tam, kde je to nebezpečné-přejezd nebo namířená zbraň.
Jirka_E
Čtvrtek, 20. července 2017 - 16:33:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 679
Registrován: 6-2015
Radar: Máte pravdu. Já měl z nějakého důvodu za to, že se to stalo někde na zhlaví za tunelem (ve směru H.B.). Tak se tedy omlouvám za neznalost. [wink]
Vítejte v DOBĚ INTERNETOVÉ.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 17:04:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14090
Registrován: 5-2002
SV: ale zatím jsem si s tím svým výkladem vystačil
To se nijak nevylučuje s tím, že je ten výklad nesprávný, nebo jinak řečeno, nijak to nedokazuje, že je správný.
Kupříkladu si můžu myslet naprosté hámotiny ohledně toho, jak se chovat při setkání tváří v tvář s nosorožcem, ale dokud ho nepotkám, tak se to nijak neprojeví.

Nikomu svůj názor nevnucuji
No, někdy své názory na výklad předpisu formulujete docela dost autoritativně.

počínajíc třeba nerespektováním pravidel pro jízdu přes železniční přejezdy
Po vysloveném nerespektování tu celkem nikdo nevolal.
Spíš se tu objevovaly názory na jisté fyzikální meze toho respektování - například že není možné se přibližovat tak, abych nikdy nepřejel přejezd první jednu-dvě-tři sekundy po rozblikání červených, ale že to ještě pořád není špatně, protože je to kryto rezervami ve vzorci pro výpočet předzváněcí a přibližovací doby.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 19:06:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 178
Registrován: 4-2017
Hajnej: Je mi líto, ale zřejmě jsem se buď nevyjadřoval dostatečně jasně-jak to v nezávazných diskuzích bývá-nebo jsme si v tom prostě nerozuměli. Při tom, jak si já, jen a pouze já, vykládám zákon, je jakýmsi leitmotivem moje bezpečnost a také bezpečnost ostatních, pohybujících se na stejném místě. Takže pokud si já pro sebe vykládám zákon tak, že nezkoumám, proč na mně chce policista doklad totožnosti, byť mi to možná přísluší, mi nemůže uškodit. Já se nemám za co stydět, nemám co tajit a tak jeho výzvě promptně vyhovím. Je mi jedno, zda to dělá v růžovém sadu, nebo na státní hranici, za níž se pohybují ilegálové, schopní všeho. Ale pokud si někdo myslí něco jiného, je to jeho věc.

Já jsem od doby, kdy jste zde poukázal na ony fyzikální meze onoho respektování a doložil to výpočtem (pokud od rozsvícení výstrahy na PZZ ještě neuplynuly 3 sekundy) to beru za skutečnost a nikdy jsem netvrdil nic jiného, byť jsem onu dobu odhadoval poněkud kratší.
Jediné, v čem jsem byl možná autoritativní byly názory na rychlost jízdy u přejezdu, za tím stojím a dovolím si tvrdit, že hlavně z pohledu strojvedoucího je to správné-čím pomaleji se vozidlo blíží k přejezdu, tím je menší pravděpodobnost, že řidičovi unikne jak výstraha na PZZ, tak návěst Pozor či čelo blížícího se drážního vozidla, zvláště v případě, kdy je PZZ mimo činnost. Za optimální považuji to, co je v zákoně-30 km/h, těch přejezdů, které řidič přejíždí zase není tolik, aby ho to nějak výrazně opozdilo.
Děkuji Vám za Váš zájem a doufám, že v budoucnu na tomto fóru najdeme společnou řeč.
Radar007
Čtvrtek, 20. července 2017 - 19:39:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 328
Registrován: 7-2010
Jirka E : V pohodě, stalo se to už dávno a podrobnosti z nehody vymizeli. Nehoda je podrobně popsána v poučném listě číslo 7/1978 strana 16-19.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 20:15:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1094
Registrován: 10-2007
Já jsem od doby, kdy jste zde poukázal na ony fyzikální meze onoho respektování
No měli bychom si to trošku připomenout.

1)Tvrdil jste, že na odstranění přejezdů nejsou peníze

2)Dále jsme si ujasnili, že dráha nemá na přejezdu žádnou odpovědnost, proto jí to současná situace logicky netankuje

3)Dozvědeli jsme se,že fyzikálě není možné vyrobit PZZ user friendly pro řidiče. Opět a znovu dráha nemá na přejezdu žádnou odpovědnost a proto nemá potřebu něco řešit..

Takový člověk se ocitne na hřbitově snáz, než senior, o své zdraví pečující a nedělající ramena tam, kde je to nebezpečné-přejezd nebo namířená zbraň.

A senior to to valí v noci 140 km/h na tlumená v noci? Ten nedělá ramena?
Čtvrtek, 20. července 2017 - 22:24:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 179
Registrován: 4-2017
Martyss: Člověče, běžte se léčit. To, že jedu maximální povolenou rychlostí-v ČR je to 130, nikoli 140 km/h-tam, kde jsem schopen zastavit na vzdálenost, na kterou vidím není dělání ramen, ale způsob dopravy na silnici. Totéž dělám na železnici, pokud posunuji-tam to platí stejně, jen ta rychlost je nižší.
A co se přejezdu týká-vy vůbec nevíte, o co se jedná. P.Hajnej jako odborník spočítal, že není nutné při rozsvícení výstrahy na PZZ vždy okamžitě zastavovat a vyšlo mu, že pokud je-vztaženo k času-možno projet kolem výstrahy do tří sekund, je to bezpečné. V tom se s ním shoduji, jen jsem odhadoval, že ta doba je o sekundu kratší a také tak jezdím. Chápete to?
To, že na nahrazení drtivé většiny úrovňových přejezdů mimoúrovňovým kříženm (odstranění je poněkud jiná liga) nejsou peníze netvrdím já, ale vláda tohoto státu. Chápete to?
Železnice má na přejezdech povinnost včas varovat uživatele pozemní komunikace, že se blíží drážní vozidlo. K tomu využívá schválené způsoby, od PZZ se závorami, přes PZS po návěsti Pozor spolu s případným snížením traťové rychlosti. Chápete to?
V případě, že dojde k poruše PZZ se drážní doprava nezastaví, ale drážní vozidlo přes takový přejezd jede razantně sníženou rychlostí (na 10 km/h) se současným opakováním návěsti Pozor. Totéž platí, je-li PZZ z jakéhokoli důvodu vypnuté. Toto musí uživatel pozemní komunikace znát a respektovat, neboť tak jest psáno v zákonech. (to je to "nesmí vjíždět na přejezd, je-li vidět..."). Chápete to?
To vaše user friendly je k smíchu. Jednak jsme v Čechách a pak, jakápak přívětivost? Správce pozemní komunikace osadí dopravní značky a správce železniční dopravní cesty výstražné kříže, popř. další technická zařízení. A uživatel pozemní komunikace je povinen se těmito značkami, popř. světelnými signály řídit. Velmi podobné, jen bez účasti správce železniční dopravní cesty je to na všech světelných křižovatkách. Chápete to?
Čtvrtek, 20. července 2017 - 22:37:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14096
Registrován: 5-2002
SV: P.Hajnej jako odborník spočítal
Člověče nešťastná, Vy jste jako Rádio Jerevan...
Já to nepočítal, ale vyšel z prosté analogie s tříbarevnou soustavou, kde žlutá svítí tři sekundy, což je z 50 km/h (na křižovatce i na přejezdu s pozitivkou) tak akorát.

jen jsem odhadoval, že ta doba je o sekundu kratší
Ze třicítky na přejezdu bez pozitivky by to tak nějak mohlo být.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 22:41:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1095
Registrován: 10-2007
o, že jedu maximální povolenou rychlostí-v ČR je to 130, nikoli 140 km/h-tam, kde jsem schopen zastavit na vzdálenost, na kterou vidím není dělání ramen, ale způsob dopravy na silnici.
To opravdu schopen nejste..

nejsou peníze netvrdím já, ale vláda tohoto státu.
Mohl bych poprosit odkaz?

Jednak jsme v Čechách
A o tom to celé je..
Čtvrtek, 20. července 2017 - 23:19:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 180
Registrován: 4-2017
Hajnej: Nejsem člověkem nešťastným, neboť je zcela jedno, z čeho jste vycházel. Máte vzdělání a zkušenosti jak na výpočet, tak na stanovení něčeho použitím podobné situace. V každém případě se vám to povedlo a teď by to ještě chtělo to rozšířit tak, aby se to dovědělo co nejvíce lidí.
Čtvrtek, 20. července 2017 - 23:32:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 181
Registrován: 4-2017
Martyss: Bavili se dva filosofové, stojící na lávce přes potok. Jeden řekl "rybám je příjemné, když se prohánějí v čisté vodě". Druhý odpověděl "jak ty, když nejsi rybou víš, co je rybám příjemné"? První řekl "jak ty, jenž nejsi mnou, můžeš vědět, že já nevím, co je rybám příjemné"? V těchto intencích probíhá diskuse s vámi a já v ní již nehodlám pokračovat, neb mne to nudí.

Zkuste tohle: http://zpravy.idnes.cz/kazdy-zeleznicni-prejezd-je-bezpecnostni-r iziko-rekl-mluvci-ptacinsky-1nk-/domaci.aspx?c=A150722_173954_dom aci_fer Není to přímo odpověď, ale při troše přemýšlení se tam dá najít. Kdyby ty peníze na to byly, už se dávno staví, protože je železniční dopravní cesta státní, tak za státní peníze. Proč se tedy nestaví, žáku Fíku?

Jsme v Čechách, kde se mluví česky a to jsem měl na mysli. Jestli potřebujete dávat najevo svou jazykovou vybavenost, nedělejte to na úkor věcné podstaty.

(Příspěvek byl editován uživatelem starý_vlk.)
Pátek, 21. července 2017 - 07:10:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 311
Registrován: 12-2003
22michal: Nehoda v Letohradě se stala na přejezdu na výjezdu do Ústí nad Orlicí, zde je podrobnější článek: http://orlicky.net/?id_zpravy=11548113211500455044
FiJi
Pátek, 21. července 2017 - 09:19:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 51
Registrován: 1-2017
Starý_Vlk:
"P.Hajnej jako odborník spočítal, že není nutné při rozsvícení výstrahy na PZZ vždy okamžitě zastavovat"
Smutné je, že to stále nechápete vy. Vůbec nejde o to, že by nebylo nutné okamžitě zastavovat. Jde o to, že od určitého okamžiku (závislého na rychlosti, vzdálenosti od PZZ a reakční době) je nemožné zastavit před PZZ. A podobné je to i v ostatních vámi uváděných příkladech. Do předpisů si můžete napsat, co chcete, ale pokud to bude v rozporu s přírodními zákony, máte smůlu.
Pátek, 21. července 2017 - 10:11:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 182
Registrován: 4-2017
FiJi: A jak to chápete vy? Že když při přijíždění k přejezdu a při rozsvícení výstrahy je možné toto ignorovat a jet dál? Zastavení je nutné, to znamená že pokud je to možné, musí řidič zastavit. A pan Hajnej upřesnil, že ona hranice mezi nemožností a úmyslnou ignorancí se dá vyjádřit dobou tří sekund (jako maximum). Já se řídím tímto pravidlem také, už drahně let, jen jsem si jej-protože k přejezdu jezdím maximálně dovolenou rychlostí a pozornost upírám na výstražník-zkrátil na cca 2 sek. Jak to děláte vy mne nezajímá, jestli si onu dobu prodlužujete či ne je vaše věc. Já vás z pod lokomotivy vytahovat nebudu.
Jinak já do předpisů nepíši nic, na to jsou jiní, já se jimi řídím a zatím se mi nestalo, že by to nebylo možné. Vám snad ano?
FiJi
Pátek, 21. července 2017 - 10:46:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 52
Registrován: 1-2017
Starý_Vlk:
"A jak to chápete vy? Že když při přijíždění k přejezdu a při rozsvícení výstrahy je možné toto ignorovat a jet dál?"
Nic takového jsem nikde nepsal. Já to chápu tak, že když zaregistruju, že začala výstraha, a můžu ještě bezpečně zastavit před přejezdem, tak zastavím. A určitě to neodhaduju podle času, který mi zbývá k výstražníku, ale podle vzdálenosti – podle rychlosti si někde před ním určím „bod rozhodnutí“, a když jsem za ním, tak mne PZZ nezajímá.

Starý_Vlk:
"pozornost upírám na výstražník"
Pozornost máte upírat na případný přijíždějící vlak, ne na výstražník.


Starý_Vlk:
"zatím se mi nestalo, že by to nebylo možné"
Zrovna jste jeden takový případ popsal. Pozornost máte upírat na případný přijíždějící vlak a v druhé řadě také na výstražník, a přitom jí upíráte jen na výstražník. Nemyslím si, že byste to dělal schválně, abyste porušoval předpisy a hazardoval. Spíš je to tím, že je nemožné upírat pozornost zároveň na tři věci najednou, a také je nemožné upírat pozornost na něco, o čem nevíte, nebo to dokonce neexistuje.
Pátek, 21. července 2017 - 13:25:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 183
Registrován: 4-2017
FiJi: Vy jste tedy dáreček. Ono je totiž jedno, zda člověk, který určuje místo, kde má zastavit a zda vůbec, použije časový údaj nebo si jej převede-podle rychlosti, kterou jede-na vzdálenost.

A neraďte mi, ani nikomu jinému, kam mám upínat pozornost a kdy. Tím, že upínám pozornost na výstražník PZZ, nepřestávám sledovat trať. Pokud to nechápete, přečtěte si ještě jednou můj příspěvek, zda tam najdete sousloví VEŠKEROU POZORNOST BEZE ZBYTKU. A ten výstražník je dost důležitý, on totiž na přijíždějící vlak upozorňuje dřív, než se přiblíží tak, aby jej mohl řidič sledovat. Pokud je PZZ nefunkční, je nejdříve slyšet návěst Pozor, dávaná strojvedoucím přijíždějícího vlaku, což já vím a proto u každého přejezdu pozorně naslouchám. Já dovedu rozdělit zvukové a zrakové vnímání, zrak mám v pořádku a pravidelně kontrolovaný včetně zorného pole a periferního vidění.
Jestli si myslíte, že nemohu upírat pozornost na tři věci najednou, tak se mýlíte. Běžně to dělá většina lidí-jako strojvedoucí to dělám již 44 let a bez problémů: sleduji rychloměr, trať včetně trakčního vedení a návěstidla u ní (při posunu posunovou cestu a příslušné návěsti či rádiový povoz), dívám se na hodinky, komunikuji s kolegou či radiostanicí s výpravčím a ještě sleduji přístroje na stanovišti.

Jenže vám o tohle vůbec nejde, vy jste-stejně jako Martyss-posedlý myšlenkou mít nad někým převahu, vyjádřenou posledním slovem. Ale u mně, holenkové, s tímhle neuspějete. Kapišto?
Pátek, 21. července 2017 - 13:57:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14099
Registrován: 5-2002
SV: Ono je totiž jedno, zda člověk, který určuje místo, kde má zastavit a zda vůbec, použije časový údaj nebo si jej převede-podle rychlosti, kterou jede-na vzdálenost.
To právěže vůbec není jedno. Mozek při tom rozhodování zastavit/projet vyhodnocuje vztah mezi rychlostí a vzdáleností (jestli to jde ubrzdit nebo ne), kdežto nějakej čas je mu úplně šumafuk.
Stylem "za tak a tak dlouho udělám to a to" fungujou leda (pseudo)manažeři, co uměj čmárat na papír harmonogramy (a protože - světe div se - nefungujou, tak je věčně překreslujou, v čemž spatřujou náplň svého života).

Běžně to dělá většina lidí-jako strojvedoucí to dělám již 44 let a bez problémů
Co znamená bez problémů? Že jste ještě neměl průser?
Pokud si myslíte, že za rozdělení pozornosti mezi víc dějů neplatíte prodloužením reakční doby, tak se šeredně mýlíte (ale protože to "zevnitř" nemůžete vidět, tak si to neuvědomujete).

Já třeba při přibližování k přejezdu tachometr nesleduju a raději se věnuji sledování tratě. Když jsem se onehdá přiměl podívat, tak tam něco mezi 30-35 bylo, ale jinak to beru čistě "okometricky".
Pátek, 21. července 2017 - 14:14:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7175
Registrován: 4-2003
Stylem "za tak a tak dlouho udělám to a to" fungujou leda (pseudo)manažeři, co uměj čmárat na papír harmonogramy (a protože - světe div se - nefungujou, tak je věčně překreslujou, v čemž spatřujou náplň svého života).

[biggrin][biggrin][biggrin][ok]

Mozek při tom rozhodování zastavit/projet vyhodnocuje vztah mezi rychlostí a vzdáleností (jestli to jde ubrzdit nebo ne), kdežto nějakej čas je mu úplně šumafuk.

Přesně tohleto mě už mnohokrát napadlo, když jsem sledoval xicht fíry brzdícího k perónu. Zatímco mě zajímá čas, kdy do toho vlaku už polezu.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

FiJi
Pátek, 21. července 2017 - 14:17:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 53
Registrován: 1-2017
Starý_Vlk:
"Ono je totiž jedno, zda člověk, který určuje místo, kde má zastavit a zda vůbec, použije časový údaj nebo si jej převede-podle rychlosti, kterou jede-na vzdálenost."
Ne, není to jedno. Jestli už minul keř, značku nebo prostě jen místo na silnici, to člověk dokáže určit snadno. Jestli pojede k přejezdu ještě dvě vteřiny, to určit nedokáže.


Starý_Vlk:
"A neraďte mi, ani nikomu jinému, kam mám upínat pozornost a kdy."
Jasně, na to, abyste ostatním radil, co a kdy mají dělat, tady máte monopol vy.

Starý_Vlk:
"Pokud to nechápete, přečtěte si ještě jednou můj příspěvek, zda tam najdete sousloví VEŠKEROU POZORNOST BEZE ZBYTKU."
To jsou ty přírodní zákony, o kterých jsem psal. Nemůžete věnovat pozornost více věcem najednou, tak prostě lidský mozek nefunguje. Když se snažíte věnovat pozornost více věcem najednou, znamená to akorát, že pozornost pořádně nevěnujete ničemu.


Starý_Vlk:
"A ten výstražník je dost důležitý, on totiž na přijíždějící vlak upozorňuje dřív, než se přiblíží tak, aby jej mohl řidič sledovat. Pokud je PZZ nefunkční, je nejdříve slyšet návěst Pozor, dávaná strojvedoucím přijíždějícího vlaku, což já vím a proto u každého přejezdu pozorně naslouchám."
Nějak jste se nám do toho zamotal. Sledujete výstražník, ale ten může být nefunkční, takže vlastně sledujete, zda neuslyšíte návěst „pozor“. Ale tu zase vlak nebude dávat, pokud je přejezd funkční. Takže co vlastně máte sledovat?

Starý_Vlk:
"Já dovedu rozdělit zvukové a zrakové vnímání"
No jasně, vy jste superman.

Starý_Vlk:
"Jestli si myslíte, že nemohu upírat pozornost na tři věci najednou, tak se mýlíte. Běžně to dělá většina lidí-jako strojvedoucí to dělám již 44 let a bez problémů: sleduji rychloměr, trať včetně trakčního vedení a návěstidla u ní (při posunu posunovou cestu a příslušné návěsti či rádiový povoz), dívám se na hodinky, komunikuji s kolegou či radiostanicí s výpravčím a ještě sleduji přístroje na stanovišti. "
To si nemyslím já, to je výsledek vědeckých výzkumů. To, že upíráte pozornost na několik věcí najednou, je akorát vaše iluze – ve skutečnosti se pořádně nevěnujete ani jednomu. Přesně tímhle, že „zvládají“ sledovat několik věcí najednou, je způsobeno velké množství nehod, kde je na vině lidský faktor. To takhle vždycky někdo stíhá sledovat víc věcí najednou, a přehlédne, že vlak jede do šturcu a nebrzdí, nebo postaví cestu na obsazenou kolej, nebo zapomene na letadlo čekající na dráze na povolení ke startu…


Starý_Vlk:
"Jenže vám o tohle vůbec nejde, vy jste-stejně jako Martyss-posedlý myšlenkou mít nad někým převahu, vyjádřenou posledním slovem."
Nikoli, to je jen obava, že by někdo ty vaše výmysly neprohlédl a vzal by je vážně.


Starý_Vlk:
"Ale u mně, holenkové, s tímhle neuspějete. Kapišto?"
Jasně, poslední slovo tu musíte mít vy.
Pátek, 21. července 2017 - 15:50:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1096
Registrován: 10-2007
Bavili se dva filosofové, stojící na lávce přes potok
Pane Vlk...to není žádné filozofování. Ukázal jsem Vám rozhodnutí soudu, které nerespektuje..

Zkuste tohle: http://zpravy.idnes.cz/kazdy-zeleznicni-prejezd-je-bezpecnostni-r iziko-rekl-mluvci-ptacinsky-1nk-/domaci.aspx?c=A150722_173954_dom aci_fer Není to přímo odpověď, ale při troše přemýšlení se tam dá najít.
Ano, to odpověď opravdu není...Tady jenom SŽDC břečí, že si není schopná vyřvat peníze a nechává nás jezdit přes nebezpečné přejezdy. Zkuste si představit, že by se změnila legislativa, že by ČD a SŽDC měla na přejezdu nějakou odpovědnost...to byste se divil, jak by najednou "byly peníze"....

prosím dodejte mi to stanovisko vlády...děkuji
Pátek, 21. července 2017 - 17:11:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 7-2017
Martyss:
"

Zkuste tohle: http://zpravy.idnes.cz/kazdy-zeleznicni-prejezd-je-bezpecnostni-r iziko-rekl-mluvci-ptacinsky-1nk-/domaci.aspx?c=A150722_173954_dom aci_fer Není to přímo odpověď, ale při troše přemýšlení se tam dá najít.
Ano, to odpověď opravdu není...Tady jenom SŽDC břečí, že si není schopná vyřvat peníze a nechává nás jezdit přes nebezpečné přejezdy. Zkuste si představit, že by se změnila legislativa, že by ČD a SŽDC měla na přejezdu nějakou odpovědnost...to byste se divil, jak by najednou "byly peníze"....

"

Co lžete, nebezpečné přejezdy neexistují, jen řidiči se chovají, jak debilové. Jakou odpovědnost by měli mít a za co? Zato, že řidič je dement a myslí si, že je pánem silnic? Já bych neinvestoval do mimoúrovňových křížení, ale před každým přejezdem dát vysouvací zábrany, jak v Rusku, ať si ten debil zkurví auto, když neumí čekat. Navíc mimoúrovňová křížení nejdou uplatnit všude a když zrušíte přejezd uprostřed vesnice, tak Vám obyvatelé určitě poděkují.
Pátek, 21. července 2017 - 19:27:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 185
Registrován: 4-2017
Hajnej: Však já také nesleduji rychloměr v autě, když už jsem blízko přejezdu, ale výstražník, trať a sluchem zvuky z okolí. Ale povědomí o rychlosti mám, spíš než ten pojem o čase, protože při rychlosti cca 25 km/h ujedu za dvě sekundy cca 15 m, to vím předem, tím se nemusím zabývat a mám to odvozené právě od toho času, ale předem, ne v "místě činu". .
Rozdělovat pozornost musí každý strojvedoucí-abychom se drželi věci-nelze jen sledovat trať a nic jiného nedělat, to samé je sledování rychloměru (na železnici je to důležitější než na silnici) nebo přístrojů na pultě a pak třeba všeho nechat a reagovat na výzvu k hovoru od výpravčího. Jistě, rozdělení pozornost vede k prodloužení reakční doby, ale kdo to ví, tak s tím počítá, možná proto jsem ten průser (zaviněný) neměl.
Jako příklad si dovolím uvést to, že pokud jsem volán radiostanicí a přijíždím k návěstidlu, u kterého mám zastavit, tak buď nereaguji, nebo jen řeknu-moment, teď to nejde, až zastavím. Co udělám záleží na okolnostech-v nízké rychlosti do kopce se ozvu.
Pátek, 21. července 2017 - 20:30:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1097
Registrován: 10-2007
Jakou odpovědnost by měli mít a za co?
Že v současné stavu dává PZZ na vícekolejném přejedu řidičům matoucí signály. Další špek je ponechání přejezdů na koridorech. Nasranej z toho je i Moos...
Pátek, 21. července 2017 - 20:43:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3280
Registrován: 11-2008
ad Martyss: Jaké matoucí signály ? Můžete to vysvětlit ? [andel]
Pátek, 21. července 2017 - 20:44:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 898
Registrován: 6-2016
"v současné stavu dává PZZ na vícekolejném přejedu řidičům matoucí signály"

A to jsou které? Maximum, které přejíždím jsou 4 koleje v Chuchli a žádných matoucích signálů jsem si zatím nevšiml...
Pátek, 21. července 2017 - 20:53:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7654
Registrován: 5-2007
Martyss:
- U toho PZZ na viackoľajnom priecestí sa nazdávam, že to rozhodne nie je tá najmenej intuitívna situácia v premávke. Ale prosím, síce to môže znamenať predraženie priecestia aj o desiatky percent (a zrejme roky až desaťročia trvajúci stav, že to bude na každom priecestí fungovať inak), prípadne zdržanie vodičov (ak sa bude chcieť šetriť, alebo naopak funkciu čo najrýchlejšie rozšíriť), ale asi to za to stojí.
- Ponechanie priecestí na koridoroch je to väčšinou také to typické povojnové generálstvo. U priecestí, kde to vtedy aspoň trochu ekonomicky únosne šlo, sa to urobilo. Mnohé zo súčasných "rizikových" priecestí na koridoroch sa "rizikovými" stali až nejakú dobu po príslušných modernizačných akciách (tušímže vrátane toho zo Studénky). Takže opäť prečo nie, len nevidím dôvod, aby do toho SŽDC investovala na úkor ostatných aktivít (výnimky ma nenapadajú, ale ak existujú, je to trestuhodné a mali by byť samozrejme odstránené čo najskôr).
Pátek, 21. července 2017 - 20:56:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7655
Registrován: 5-2007
Vxy,hk: Taký ten evergreen, že niektorí vodiči zareagujú na zdvíhanie závor jak na štartovací signál, vletia na priecestie ešte pred zhasnutím svetiel, a keď si náhodou dupne druhý vlak, tak sa náramne čudujú, že idú závory hneď zas dole.
Pátek, 21. července 2017 - 21:23:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1098
Registrován: 10-2007
Taký ten evergreen, že niektorí vodiči zareagujú na zdvíhanie závor jak na štartovací signál, vletia na priecestie ešte pred zhasnutím svetiel, a keď si náhodou dupne druhý vlak, tak sa náramne čudujú, že idú závory hneď zas dole.
Přesně tak...protože je to díky vhodně vylobované legislativě přehození průseru na řidiče...
Mladějov
Pátek, 21. července 2017 - 21:24:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10608
Registrován: 3-2007
Zase váš oblíbený kolovrátek potisící ? [crazy]
Jděte s tím už proboha do [zadnice] nebo aspoň do rubriky "Přejezdy", mějte alespoň tolik slušnosti.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pátek, 21. července 2017 - 22:12:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 952
Registrován: 8-2011
že niektorí vodiči zareagujú na zdvíhanie závor jak na štartovací signál, vletia na priecestie ešte pred zhasnutím svetiel
Parkrát jsem při čekání na celnici ve švýcarské ST. Marghreten sledoval přejezd vedle nádraží a přesně tohle je tam běžný jev,než dojdou závory nahoru a zhasnou světla,tak už jsou první auta a rychlejší chodci za přejezdem. (To jenom až někdo zas vytáhne "to by se na západě nestalo".)
Pátek, 21. července 2017 - 22:20:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3275
Registrován: 5-2004
Tak nejjednodušší workaround těch závor by asi bylo zvedání (pravých) závor až poté, co skončí výstraha. Když dupne druhý vlak hned, přejezd zůstane zavřený, když dupne až po nějaké době, bylo by to jako by se zavíral „od nuly“…
Pátek, 21. července 2017 - 22:43:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3281
Registrován: 11-2008
ad David jaša: To jako, aby se závora zvedala až poté, co přestanou blikat červená světla ? A co když ta závora z nějakého důvodu nedojde až nahoru a spadne zase dolů ? Dovedu si představit ty řidiče, co po zhasnutí světel vyrazí vpřed, závora nezávora .....[lol][rofl][biggrin] .......Červená světla jsou to nejdůležitější. Přestanou blikat, až když skončí výstraha a závory jsou zvednuté a "zajištěné" v horní otevřené poloze. [pozor][pozor][pozor] ... A v "silniční vyhlášce" to je napsané řádově desítky let, tak do toho nepleťte nějaké "zabezpečovácké" loby ..............[andel]
Pátek, 21. července 2017 - 22:44:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14104
Registrován: 5-2002
Martyss: ...protože je to díky vhodně vylobované legislativě přehození průseru na řidiče
A kdopak za to v těch 50. až 60. letech, odkdy elektricky ovládané přejezdy existují, asi tak lobboval...?
Prostě se (řečeno dnešními slovy) konstatovalo, že je společenský zájem co nejrychleji a za co nejmíň vybavit co nejvíc přejezdů. Pro tehdejší řidiče bylo musení myslet přiměřenou daní za tehdy výrazné zkrácení doby uzavření přejezdu vůči přejezdům na kliku.
To jen dnešní debilové jsou líní myslet, auto používají jako prodlužovák na pinďoura a ještě k tomu mají hypertrofovaný pocit vlastní důležitosti, že když budou muset chvíli čekat, tak se zboří svět, ba přímo dojde ke gravitačnímu kolapsu celé naší galaxie...

Že v současné stavu dává PZZ na vícekolejném přejedu řidičům matoucí signály.
Asi jako dává matoucí signály kruhák, že mám jako vjíždějící přednost zprava, takže se tam musely za drahý peníze dobastlovat trojúhelníky...?
Jdi už s tím kolovrátkem laskavě do [zadnice] a rač pochopit, že vemenu, který se není schopno naučit jedno pitomý pravidlo o blikajících světlech nebo závorách v pohybu, nepatří auto do ruky.
A jestli má někdo máslo na hlavě, tak to není SŽDC, ale autoškoly, že nejsou schopný vysvětlit pravidla silničního provozu (nejen ta týkající se přejezdů) jako nástroj ke krytí různých rizik s tím provozem spojených, ale podávají to jako matroš k nabiflování, aby se udělal potřebnej počet bodů v testu.
Pátek, 21. července 2017 - 22:57:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 187
Registrován: 4-2017
Hajnej: Palec nahoru!! (smajlík nejde, nevím proč).

Jen bych si dovolil doplnit, že ani zásada "na červenou jsem zastavil a dokud nezhasne, nesmím jet dál" se zřejmě v autoškolách neučí. Přitom platí nejen na silnici, ale i na železnici a dokonce u lodí-když u plavební komory svítí červená, loď nesmí dál plout dál.
P_v
Pátek, 21. července 2017 - 23:12:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1827
Registrován: 5-2002
Prostě existují řidiči, co se řídí rutinou, automatismy, nepřesným odhadem a ne pravidly. Musíme se s tím smířit. Když Vám do baráku vnikne zloděj, tak si příště pořídíte lepší dveře a nebudete si říkat, že je zbytečné se snažit, protože kradení je přeci zakázané a chyba je na straně policie, že málo hlídá.
Pátek, 21. července 2017 - 23:19:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1099
Registrován: 10-2007
2Hajnej: Jsi vzdělaný člověk s nadlehlem, který něco zažil a chápe, že věci pro prostý lid se musí dělat blbuvzdoné..o tom to celé je..

asi tak lobboval...?
Podívej zde na video cca 34 minuta. Klíčové slovo bezpečný prostor. Prý není potřeba - http://www.ceskatelevize.cz/porady/1126672097-otazky-vaclava-mora vce/216411030500207/

Pro tehdejší řidiče bylo musení myslet přiměřenou daní za tehdy výrazné zkrácení doby uzavření přejezdu vůči přejezdům na kliku.
To jistě, ale máme rok 2017..

2Výpravčíxy:
A v "silniční vyhlášce" to je napsané řádově desítky let, tak do toho nepleťte nějaké "zabezpečovácké" loby
Jenomže ani tenkrát to nespadlo z nebe nebo vy byste si napsal legislativu nevýhodnou pro vás?
Mladějov
Pátek, 21. července 2017 - 23:20:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10611
Registrován: 3-2007
>Musíme se s tím smířit.

Tak to rozhodně ne - a nejlevnějším, avšak účinným lékem je osvěta - tedy aby to budoucím šoférům v autoškole někdo vyložil a zaplatily se nějaké klipy v TV ala "besip" třeba.
Mně jako "starému šoférovi" dost vadí nepřemýšlení a tupost některých účastníků silničního provozu, třeba bezohledné parkování metr od chodníku, takže tramvaj neprojede, všichni musí zastavit, nekoukání do zrcátek, takže vám to někdo zprava loupne do pruhu a kdyby nade mnou nestál anděl strážný a nevěnoval se řízení, tak už mám x-krát nabouranej auťák. Třeba. Nebo naprostá nesvižnost některých účastníků silničního provozu..zlatá
Itálie. Holt někteří musej čumět do mobilu i za jízdy.
Jinak Hajnýho 14104 podepisuju a mohli bychom tohle téma tady ukončit, co ?
Sobota, 22. července 2017 - 01:22:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3345
Registrován: 3-2010
Zase debata o ho.ně? Sečteno a podtrženo, dokud zkostnatělou a zaostalou AŽD, které má v mafiánském prostředí české železnice monopol, nevystřídá někdo schopnější, zlepšení zabezpečení se nedočkáme, a to nejen na přejezdech...
Sobota, 22. července 2017 - 06:33:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 899
Registrován: 6-2016
Asdf: " že niektorí vodiči zareagujú na zdvíhanie závor jak na štartovací signál, vletia na priecestie ešte pred zhasnutím svetiel, a keď si náhodou dupne druhý vlak, tak sa náramne čudujú, že idú závory hneď zas dole"

Nějak v tom nevidím chybu PZZ - dle popisu pracuje naprosto normálně. A jak by mělo pracovat, aby bylo na 110% BLBCŮMVZDORNÉ? Něco by mohl vymyslet Standa Huml, dopravní expert televize Noha[rofl]
Vikijous
Sobota, 22. července 2017 - 08:20:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1040
Registrován: 4-2003
Asdf: " že niektorí vodiči zareagujú na zdvíhanie závor jak na štartovací signál, vletia na priecestie ešte pred zhasnutím svetiel, a keď si náhodou dupne druhý vlak, tak sa náramne čudujú, že idú závory hneď zas dole"
Jestli to nebude tím, že v 99% procentech kdy stojí před závorou je po něm žádáno, aby celkem rychle opustil prostor před závorou a má garantováno, že pod tou závorou může v klidu projet.

honzaklonfar: Nějak v tom nevidím chybu PZZ - dle popisu pracuje naprosto normálně
A že ten popis odpovídá době vzniku a nemusí být úplně zasazený do současného reálu vás nenapadlo.
Sobota, 22. července 2017 - 09:03:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1611
Registrován: 11-2012
Jak je po něm žádáno, aby ten prostor opustil? Pokud myslíte lidi, kteří mi náhodou budou troubit za prdelí, ačkoliv bliká čebrná, tak ti už dávno vědí, jak vypadá můj prostředníček levé ruky...
Další reakce až zítra, hurá do Jeseníků.
Klidně zaprodám svou duši peklu, pokud budu moct do konce života dělat jen na Kocourech a Škodovkách II. generace. To jsou mašiny, pro které se do práce těším.
Okolí neustále prudím tím, že mluvím pravdu, ale jinak su moc hodný...
Sobota, 22. července 2017 - 09:06:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 900
Registrován: 6-2016
Vikijous: Bez mučení se přiznávám, že chybu v "zasazení do současného reálu" opravdu nevidím. Ale rád se nechán poučit (zatím jsem jen znovu pročetl 361/2000 v aktuálním znění).
Sobota, 22. července 2017 - 10:09:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14105
Registrován: 5-2002
Marty: Jsi vzdělaný člověk s nadlehlem, který něco zažil a chápe, že věci pro prostý lid se musí dělat blbuvzdoné..o tom to celé je..
V tom případě mi poraď, jak má být udělána blbuvzdorně křižovatka na Basilejském náměstí, aby, když jedu na kole po hlavní, mi tam dávali přednost z vedlejší i blbci. Předem upozorňuju, že řešení, abych před sebou tlačil desku 2x2 metry v barvě "zeleň ječivá" neakceptuju a pošlu Tě s ním do [zadnice].

Rač si konečně uvědomit, že prakticky žádné zblbuvzdornění není zadarmo, čímž nemyslím ani tak peníze, ale zhoršení uživatelských parametrů, v případě přejezdů tedy typicky prodloužení doby uzavření přejezdu. Otázkou ale je, proč mají neblbci platit ztraceným časem za to, že někdo chce i blbcům přiznat svaté právo točit volantem, místo abychom je (ty blbce) zpoza toho volantu velikým obloukem vykopli.

ML: nejlevnějším, avšak účinným lékem je osvěta
Tak tak. Jednu z nejstarších na toto téma jsem zaznamenal už v knize Josefa Honse Zelená - nasedat!, vydané v roce 1958...

JxL: dokud zkostnatělou a zaostalou AŽD, které má v mafiánském prostředí české železnice monopol, nevystřídá někdo schopnější, zlepšení zabezpečení se nedočkáme
Čímpak to asi bude, že mi Tvůj výblitek připomněl tradiční hlášku z parafrázované Babičky "pan otec seděl na zápraží, točil pikslou a občas řekl Hovno hovno, aby řeč nestála"...?

Konfiguraci konkrétního přejezdu neurčuje monopolně AŽD, ale jeho konkrétní projektant z některé z mnoha nemonopolních projekčních firem, která projekt toho konkrétního přejezdu vysoutěžila za nejnižší cenu.
Jak to ta firma naprojektuje a investor schválí, tak to (ať už kdokoliv) udělá, i kdyby to bylo úplně blbě, jako třeba přejezd za Mokropsama, kterej se ponovu začíná zavírat už po zastavení dvojitýho Ešusa v Černošicích, ačkoliv postaru to bylo až po odjezdu z Černošic. Hlavně že se ušetřil jeden počítač náprav...
Sobota, 22. července 2017 - 11:35:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3347
Registrován: 3-2010
Hajnej, opět jsi ve své mentální jednoduchosti nezklamal. Potrefená husa kejhá nejvíce[proud]
Sobota, 22. července 2017 - 11:54:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 188
Registrován: 4-2017
Vikijous:
"Jestli to nebude tím, že v 99% procentech kdy stojí před závorou je po něm žádáno, aby celkem rychle opustil prostor před závorou a má garantováno, že pod tou závorou může v klidu projet."

Jenže železniční přejezd není výjezd z placeného parkoviště. Tam jsou mimo závor také červená světla a pokud svítí garantují jediné-zákaz jízdy.



(Příspěvek byl editován uživatelem starý_vlk.)