Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Předpisy » Archiv diskuse Předpisy do 01. 08. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Předpisy do 01. 08. 2017

dolů
   autor příspěvek
Practicus
Středa, 28. června 2017 - 23:46:14  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Haan - takže krátce, všude se jezdí proti předpisům, a už vidím, jak se dohaduju s výpravčím, aby mě dal rozkaz k odjezdu, když budu sunout z Brna hl.n. do židenic nějaký ten R na šumperk
Čtvrtek, 29. června 2017 - 00:15:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2586
Registrován: 2-2010
Practicus:
"Haan - takže krátce, všude se jezdí proti předpisům, a už vidím, jak se dohaduju s výpravčím, aby mě dal rozkaz k odjezdu, když budu sunout z Brna hl.n. do židenic nějaký ten R na šumperk"
Proč všude? Není to o tom, že jen "někde a někdo" jezdí proti předpisům? Výpravčí buď může předpokládat, že na návěstidlo nevidíte a oznámí Vám jiný způsob výpravy předem, nebo si jiný způsob výpravy vyžádáte Vy sám, jak praví čl.2980. O čem byste se s kým dohadoval?
Practicus
Čtvrtek, 29. června 2017 - 01:15:39  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Haan - zrovna při těchto vlacích jsem to nikdy neviděl, (a ani nikde jinde) mimo to, jak mám volat výpravčího, když mám zablokovanou vysílačku hovorem s maníkem na konci vlaku?

vzadu je snad odborně způsobilá osoba, která má zkoušky a poznání tratě, tak nevidím jediný důvod se ho do tý vysílačky v čase odjezdu zeptat, co tam svítí
Čtvrtek, 29. června 2017 - 01:44:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2587
Registrován: 2-2010
Practicus:
"Haan - zrovna při těchto vlacích jsem to nikdy neviděl, (a ani nikde jinde) mimo to, jak mám volat výpravčího, když mám zablokovanou vysílačku hovorem s maníkem na konci vlaku?"
A o čem si s tím maníkem v čele sunutého vlaku povídáte, když jste ještě nedostal rozkaz k odjezdu a tedy nemohl dát ani "Výzvu k pohohotosti"?
Practicus
Čtvrtek, 29. června 2017 - 15:35:47  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Haan - a zkouška spojení nic? - mimo to, pokaždý maj jinej radiotelefon, takže to rovnou můžu jít na konec vlaku, hlídat klacek (se vší nutnou bižuterií okolo, neb povinnosti při opuštění HDV nad vzdálenost 50m) a vyjde to časově stejně, ne-li rychleji, než zavěsit, zavolat do dopravy a pak hledat číslo radiotelefonu, co má ten maník na konci (a to ještě možná ho mám někde napsanej)

holt GSM není simplex
Čtvrtek, 29. června 2017 - 17:01:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2588
Registrován: 2-2010
Practicus:
"holt GSM není simplex"
ale to není Váš problém, ale starost zpracovatele Radiového provozního řádu a ZDD.
Nuž, dělejte, jak myslíte.
Čtvrtek, 29. června 2017 - 19:24:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6017
Registrován: 8-2007
Practicus: povinnosti při opuštění HDV nad vzdálenost 50m

Jaké povinnosti máte při opuštění nad 50 metrů?My to máme na 1000 metrů(opuštění nad 30 minut-to ujdu 2 kilometry).
Practicus
Čtvrtek, 29. června 2017 - 19:28:40  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Apollo_17 - neříkejte, že neznáte předpis ČD V2 (teda jestli děláte pro ČD)
Čtvrtek, 29. června 2017 - 20:06:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6018
Registrován: 8-2007
A Ty neznáš "Ověřovací provoz k předpisu V2-Úprava technologie přechodného vzdálení se z kabiny strojvedoucího a odstavení hnacího vozidla"?
Platí od 15.11 2016
Kubajz
Čtvrtek, 29. června 2017 - 21:34:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 202
Registrován: 6-2006
Practicus: Prosím tě, přestaň se už tady ztrapňovat. Hraješ si tady na velkého kinga, jaký jsi machr na předpisy, vyhazuješ čety z vlaku, když Ti dávají souhlas dřív a pak ani nevíš, co udělat s mašinou, když z ní jdeš na chvíli pryč. Radši někam zalez a nevylézej, děláš nám tady fírům akorát ostudu.
Practicus
Čtvrtek, 29. června 2017 - 22:19:29  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Kubajz - jo, chápu, tak mi furt nevolejte, že Vám něco nefunguje
Practicus
Pátek, 30. června 2017 - 13:49:43  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Kubajz - nikoho nevyhazuju, jen je ignoruju, a když opouštím HDV, tak jsem asi jedinej, kdo to dělá podle předpisu - zabrzdit průběžnou na max. provozní zabrždění, vyřadit směr, stáhnout smeták + hl. vyp., uzamčít stanoviště
Practicus
Pátek, 30. června 2017 - 14:01:53  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
když mě tamhle v Jistebníku skapal unipuls a na voze jsem utáhl ruční brzdu, tak jsem ještě dostal vynadaný, co si to dovoluju, zajistit soupravu proti ujetí, to samý v Křižanově/Vranovicích při odstavování soupravy

teď se bavíme o výpravě sunutýho vlaku, že jej tedy nelze vypravit hlavním návěstidlem, (protože ten na čele vlaku mi nesmí říct, co tam svítí dokud nebudu vypraven), ale jen jiným způsobem, přitom to tak nikdo nedělá

........ už běžte doprdele, vy "předpisáři"
Pátek, 30. června 2017 - 14:10:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3272
Registrován: 11-2008
ad Practicus: Máte pravdu. Osoba v čele sunutého vlaku nesmí říci fíroj, že na odjezdu svítí "volno", ale že svítí na jiném návěstidle "stůj" to říci může ? ( Musí ).[rofl][rofl][rofl] .....Už na průmyslovce nám učitelé "vtloukali" do hlavy, že se podle předpisu nedá jezdit. Musí se jezdit "v duchu předpisu" a hlavně přemýšlet, co příslušným úkonem udělám, než ho udělám ......[andel][vypravci]
Practicus
Pátek, 30. června 2017 - 14:22:49  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Výpravčíxy - to mě tady bylo sdělený, že ten v čele vlaku mi nesmí říct co svítí na klacku, dokud nejsem vypraven - podle mě je to taky blbost jak brno
Pátek, 30. června 2017 - 14:54:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2589
Registrován: 2-2010
Practicus:
"Výpravčíxy - to mě tady bylo sdělený, že ten v čele vlaku mi nesmí říct co svítí na klacku, dokud nejsem vypraven - podle mě je to taky blbost jak brno"
Neodlišujete pojem rozkaz k odjezdu od informace toho v čele.
Až si jednoho krásného dne ten v čele poplete návěstidlo, nebo čísílko na indikátoru s kolejí, na které stojí čelo Vašeho vlaku a Vy se jen na tuto jeho informaci ze stanice rozjedete, budete se divit, jak Vám ten předpis vysvětlí Vaši nadřízení. Vidím, že máte svoji pravdu a hledáte důvody, proč to podle přepisu nejde, takže z mé strany nemá smysl v téhle diskusi dál pokračovat.
Practicus
Pátek, 30. června 2017 - 15:53:13  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Haan - ale on má v té chvíli povinnosti strojvedoucího, předpis to dokonce stanovuje
Pátek, 30. června 2017 - 17:09:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2590
Registrován: 2-2010
Practicus: porovnejte si znění čl.2958 se čl.310-zvl. s jeho 2. a 3.odst. Kdepak tam máme prostředníka?
Pátek, 30. června 2017 - 19:47:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1451
Registrován: 10-2009
Praktiku,
nějak Ti nerozumím. Pracovník v čele sunutého vlaku (i sunutého posunového dílu) má za povinnost hlásit strojvedoucímu návěsti. Nicméně jsou to jen povinnosti pracovníka v čele sunutého vlaku (dílu), nikoli povinnosti strojvedoucího.
Tentýž pracovník nejen smí, ale dokonce musí hlásit strojvedoucímu návěsti, viz předešlé. A podle těchto návěstí strojvedoucí jedná. Jen jedno nemůže. Vypravit vlak. Tento pracovník v čele může říct, co svítí na návěstidle i předtím, než je strojvedoucí výpravčím vypraven. Nic mu to nezakazuje. Jen rozkaz k odjezdu to určitě není.
Za zajištění soupravy odpovídá pracovník (ČD) dle ZPD. Není-li to řešeno přímo tam, potom podle přílohy 3 předpisu ČD D2. Moc by mě zajímalo, kdo by si dovolil strojvedoucímu něco říct, nařídí-li utažení ruční brzdy. I kdyby to bylo opatření "navíc".
Výprava sunutého vlaku návěstí hlavního návěstidla není ničím zakázána! Stačí, vidí-li strojvedoucí bezpečně jeho návěst. Viz čl. 2958. To se děje denně (není-li výluka Brno hl.n. - Odb. Židenice) třeba s vlaky vedenými motorovým vozem. Strojvedoucí ze svého stanoviště na návěst návěstidla může vidět, je tedy tímto návěstidlem vypraven.
Co se týče "předpisového" opuštění kabiny HV, jsi dokonalejší než předpis požaduje. Stopovat spalovací motor, stahovat sběrač či vypínat hlavní vypínač netřeba. Ale uděláš-li to, je to Tvoje rozhodnutí, na které máš právo. Tož tolik z mého pohledu. Zdar jak sviňa! P.
Bobo
Sobota, 01. července 2017 - 10:12:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13592
Registrován: 5-2002
proč tam ten vepředu je, gdyž mu nesmim věřit?
co mam dělat třeba u vjezdu? věřit mu? co gdyž si splete klacky?
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Sobota, 01. července 2017 - 11:02:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2592
Registrován: 2-2010
Bobo:
"proč tam ten vepředu je, gdyž mu nesmim věřit?
co mam dělat třeba u vjezdu? věřit mu? co gdyž si splete klacky?"
Kde ve čl. 2977 vidíte nějakého prostředníka (podle čl.2958 a 310)? Vy pořád nerozlišujete rozkaz k odjezdu od informací, které Vám ten v čele musí dávat. A když si splete následně po rozkazu k odjezdu klacky, bude to jen jeho problém, nikoliv Váš. Výpravčí, než Vám dá rozkaz k odjezdu (jiným způsobem), musí mít první klacek před čelem vlaku v poloze dovolující jízdu vlaku.
Nebo předpokládáte, že čl.3983-2.odst. umožňuje prostředníka při výpravě vlaku? To já si právě nemyslím, možná proto chci jiný způsob výpravy, než jen informaci toho v čele [sad].
Bobo
Sobota, 01. července 2017 - 12:08:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13593
Registrován: 5-2002
info o návěsti mám. tečka. a dle toho jednám.
gdyž se vypravuju na základě konu vz, tak to info taky mam a na klacek nevidim.
je jedno, jestli to info dostanu přes vz nebo trs
nebo nemim věřit ničemu? gdyž se kouknu z onkna a uvidim na klacek, tak sobě taky nesmim věřit, bo to nevidim skrz čelní okno?
a gdyž se pojede kolem 4 cestáků, tak taky nemam nikomu věřit, neb ten vepředu se může splést?

(Příspěvek byl editován uživatelem bobo.)
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Sobota, 01. července 2017 - 12:45:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2594
Registrován: 2-2010
Bobo:
"info o návěsti mám. tečka. a dle toho jednám.
gdyž se vypravuju na základě konu vz, tak to info taky mam a na klacek nevidím. je jedno, jestli to info dostanu přes vz nebo trs..."
Obé je zaznamenávano.
Chcete-li to tak, jak píšete, zajistěte, aby v D2 měla obsluha vlaku v rozsahu znalostí celou složitou problematiku výpravy vlaku-např. čl.2963, 2977, 2979. To Vám někdo pěkně poděkuje a jestli těch členů obsluhy je teď už málo, myslím, že za chvíli nebude nikdo. Já chápu (třeba špatně), že u sunutého vlaku má ten v čele povinnosti zvláště za pohybu vlaku povinnost informovat Vás o návěstech, které vidí a proto tam má taky záchrannou brzdu (nereagujete-li), nikoliv že má zprostředkovávat rozkaz k odjezdu-nemá čl.2977 a 2979 v rozsahu znalostí, takže je k tomu nezpůsobilý.
Sobota, 01. července 2017 - 16:33:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1454
Registrován: 10-2009
Bobo,
nezlob se, ale máš v tom trochu hokej. Návěstní opakovač je vyjmenovaný v D1. Informaci o postavení návěstidla Ti nesmí dát ani výpravčí, který by tím nahrazoval výpravu. Jen výprava jiným způsobem.
To znamená, že se to nesmí dělat jako je např v Brně hl.n. obvyklé. Totiž že výpravčí řekne do vysílačky "4109, ze čtvrté máš postaveno" a strojvedoucí jede. Je skandální, že výpravčí neumějí vypravit vlak, že neznají základy své práce. A strojvedoucí rovněž. Jediné, co je fajn je, že si každý může jednat dle svého a nikdo jiný za jeho rozhodnutí nezodpovídá. Proto Ty si jezdi na co chceš a všem ostatním by po tom mělo být prd. Kromě kontrolních orgánů. Ale těm je to už taky u prdele. Hezký zbytek dne přeje P.
Ein Volk, ein Reich!
Sobota, 01. července 2017 - 17:05:34  
Neregistrovaný host
138.201.190.196
Podroužku, mě zase připadá skandální, že rychlíkový fíra nezná takové základy, jako jízda odklonem bez odklonového JŘ. Místo rýpaní se v hovnech doporučuji nastudovat základy vaší práce.
Sobota, 01. července 2017 - 17:24:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2284
Registrován: 5-2008
Haan : já bych se toho nebál , aby v ten moment člen vlakové čety nahradil strojvedoucího , to má horší povinost , když je sunuté vlak a dostane OP "A" tak to podepíše i on a nedé pámbů aby ten vlak do něčeho ťukl

(Příspěvek byl editován uživatelem parmezano.)
Sobota, 01. července 2017 - 18:02:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1455
Registrován: 10-2009
Zdar Parmezano,
ani já bych se toho nebál. Ba naopak, přivítal bych, kdyby bylo možno vypravit vlak v tomto případě pomocí prostředníka, tedy že by to bylo předpisově umožněno, aby rozkaz k odjezdu dostal pracovník v čele sunutého vlaku. Obávám se však, že by s tím SŽDC nesouhlasila. P.
Sobota, 01. července 2017 - 19:07:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2595
Registrován: 2-2010
Ein Volk, ein Reich!:
"Podroužku, mě zase připadá skandální, že rychlíkový fíra nezná takové základy, jako jízda odklonem bez odklonového JŘ. Místo rýpaní se v hovnech doporučuji nastudovat základy vaší práce."
Místo příspěvku k tématu útok. Proč?
A proč jste totéž nedoporučil hned i těm, kteří si pletli odklon s objízdnou, na rozdíl od dotazu p.Podroužka?
Parmezano:
"Haan: já bych se toho nebál, aby v ten moment člen vlakové čety nahradil strojvedoucího,..."
Zatím to tak není.
Podroužek:
"Zdar Parmezano,
ani já bych se toho nebál. Ba naopak, přivítal bych, kdyby bylo možno vypravit vlak v tomto případě pomocí prostředníka, tedy že by to bylo předpisově umožněno, aby rozkaz k odjezdu dostal pracovník v čele sunutého vlaku. Obávám se však, že by s tím SŽDC nesouhlasila. P."
Doplatí na to jen obsluha vlaku větším rozsahem znalostí a hlavně odpovědností. Podmínky pro uvedeni vlaku do pohybu ve stanici i v budoucnu by měly být obecně výhradně jen v komunikaci mezi výpračím a strojvedoucím a nikým jiným-tj. bez prostředníka (techniky je na to dost). Jinak se zbytečně vše alibisticky zkomplikuje jen kvůli tomu, že se nedořešila (?) správná komunikace v jediné stanici.
Practicus
Sobota, 01. července 2017 - 21:11:00  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Ein Volk, ein Reich! - od toho je diskuze, aby se diskutovalo, něco se člověk dověděl, já se dozvěděl to, že všichni to u sunutých vlaků dělaj blbě, Pan Podroužek se tehdy chtěl dozvědět to, jestli se zas něco nezměnilo v odklonech, a myslím, že jdybychom Vás hodili do ostrýho provozu, tak skončíte v šaškecu (i když člověk občas má pocit, že už tam dávno je)
Practicus
Sobota, 01. července 2017 - 21:24:30  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Haan - vše směřuje k tomu, aby se jezdilo od klacku ke klacku, tak bych neviděl tak velkej problém, když mi ten na konci v čase odjezdu na můj dotaz řekne co tam svítí a tím pádem ta návěst (dovolující jízdu), co řekne, je mi rozkazem k odjezdu (s tím, že ten dotyčný na konci musí mít poznání tratě - prostě pro strojvedoucího prodloužené oko s hlasovým výstupem), když mě ten dotyčný sdělí, že na příslušné návěstidlo nevidí, nebo má poruchu, pak budu volat výpravčího
Mladějov
Sobota, 01. července 2017 - 21:42:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10532
Registrován: 3-2007
No nemůžu nevzpomenout na odposlechnutou radiovou korespondenci sunutého vlaku : Fíra : Co svítí na cesťáku ? Maník v čele vlaku : Pooočkej..tři žlutý. F: Coooo ??? M: Jo počkej, už jsme blíž..dvě žlutý a bílá...

Takže soudruzi, takhle ne ! (citát).
Sobota, 01. července 2017 - 22:35:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6019
Registrován: 8-2007
Podroužek: Je skandální, že výpravčí neumějí vypravit vlak, že neznají základy své práce. A strojvedoucí rovněž. Jediné, co je fajn je, že si každý může jednat dle svého a nikdo jiný za jeho rozhodnutí nezodpovídá. Proto Ty si jezdi na co chceš a všem ostatním by po tom mělo být prd. Kromě kontrolních orgánů. Ale těm je to už taky u prdele.

Kontrolní orgány to také neznají.Dovedeš si představit,jak kontrolor vozby Practicus tepe strojvedoucího,že nestáhnul sběrač a nevypnul HV a přitom se vzdálil od vozidla více než 50 metrů?Pak by se musel zakopat metr pod zem,až by vyplynulo,že vůbec nemá pravdu.
Podobné je to v jiných záležitostech.Výklady jsou nejednoznačné,názory na "správné předpisové" řešení různé.
Ein Volk, ein Reich!
Sobota, 01. července 2017 - 23:09:40  
Neregistrovaný host
138.201.190.196
Practicus: Pan Podroužek tehdy nevěděl vůbec. Především je toto dotaz na cvičného/strojvedoucího instruktora/při školení strojvedoucích u jeho zaměstnavatele. Pak by nevznikaly zbytečné dohady, kdy se pan T.H. marně snažil vysvětlit cosi o vybavení strojvedoucího odklonovým JŘ. Totiž pro civilizovaného dopravce není problém vybavit strojvedoucího potřebným JŘ do pár minut elektronicky, proto pak málokdo řeší nějaké tabulky. Jelikož jsou však ČD, a.s. v čele s odbory stále ve středověku, těžko budeme jejich strojvedoucímu vysvětlovat doručení odklonových neřádů.

A Vám Praktiku bych doporučoval studium předpisu též. Zaměstnanec v čele vlaku nemá povinnosti strojvedoucího. A je úplně jedno, jestli tam vlaje vlakvedoucí/vozmistr nebo posunovač. Za vedení vlaku je odpovědný strojvedoucí, který se řídí dávanými návěstmi. A už vůbec nesmí výpravčí u sunutého vlaku vypravovat přes zaměstnance v čele vlaku. Toto lze pouze při posunu, kdy je výpravčí zpraven strojvedoucím, že vedoucím posunu bude posunovač Pepa z depa vlající na posledním voze.
Practicus
Sobota, 01. července 2017 - 23:31:38  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Mladějov - jj, to je jak ten termín, "zelená přivolávačka", nebo mě osobně "60 a výstraha" na čež jsem mu odpověděl, že na vjezdu do brna hlavního o židenic leda 40 a výstraha, jeho odpověď, "no, já se v tom moc nevyznám" (pár let zpátky s R od Bohumína)
Practicus
Neděle, 02. července 2017 - 00:35:10  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
ČD V2

51.
Lokomotivní četa může přechodně opustit hnací vozidlo při dodržení stanovených podmínek v následujících případech:
a) vzdálení se z kabiny strojvedoucího, kdy strojvedoucí provádí nutné činnosti spojené s výkonem služby v okruhu nejvýše 50 m od vlastního hnacího vozidla, ale jen pokud mu nic nebrání v návratu na hnací vozidlo a pokud má hnací vozidlo stále pod dohledem a je zajištěno napájení hlavních vzduchojemů hnacího vozidla.
Pokud nelze tyto podmínky zajistit, považují se činnosti i ve vzdálenosti menší než 50m od hnacího vozidla za vzdálení se od hnacího vozidla.
Strojvedoucí musí před vzdálením se z kabiny vykonat tyto zajišťovací úkony:
−zajistit hnací vozidlo proti samovolnému pohybu,
−zabrzdit soupravu průběžnou brzdou snížením tlaku v hlavním potrubí na hodnotu 3,5 baru,
−zajistit hnací vozidlo proti vstupu cizí osoby (pokud na hnacím vozidle nezůstává jiný zaměstnanec ČD),

b) vzdálení se od hnacího vozidla, kdy strojvedoucí provádí nutné činnosti spojené s výkonem služby ve vzdálenosti větší než 50m od vlastního hnacího vozidla. Strojvedoucí přitom musí:
−vykonat všechny zajišťovací úkony dle odstavce a),
−stáhnout sběrače, zastavit spalovací motor,
−zajistit soupravu v závislosti na předpokládané době vzdálení dle ustanovení předpisu ČD V15/I (tj. do nebo nad 30 minut) - způsob zajištění pak musí bezpodmínečně odpovídat skutečné době vzdálení,
a důvodné opuštění hnacího vozidla v ostatních odůvodněných případech.
Základní ustanovení jsou uvedena v předpisu ČD D2. Strojvedoucí musí vykonat všechny úkony stanovené v odstavci a) nebo b) a to v závislosti na stejných podmínkách vzdálenosti od hnacího vozidla, jeho dohlednosti, návratu na něj a napájení hlavních vzduchojemů.
Kubajz
Neděle, 02. července 2017 - 10:02:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 203
Registrován: 6-2006
Practicus: Kopírovat z předpisu umíš hezky, ale tohle je minulost. Při minulé škole jsi asi spal, ale teď platí už něco nového. Už ti to tady kolega Apollo psal "Ověřovací provoz k předpisu V2-Úprava technologie přechodného vzdálení se z kabiny strojvedoucího a odstavení hnacího vozidla"
Platí od 15.11 2016

Tak šup šup studovat, ať nejsi za vola, když to budeš někomu tvrdit a vyžadovat a ono to je ve skutečnosti úplně jinak.
Neděle, 02. července 2017 - 10:09:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2596
Registrován: 2-2010
Practicus:
"Mladějov - jj, to je jak ten termín, "zelená přivolávačka", nebo mě osobně "60 a výstraha" na čež jsem mu odpověděl, že na vjezdu do brna hlavního o židenic leda 40 a výstraha, jeho odpověď, "no, já se v tom moc nevyznám" (pár let zpátky s R od Bohumína)"
Při (nejen) Vašich zkušenostech a vědomí úrovně znalostí některých členů obsluhy, přesto obhajujete, že jen na informaci toho v čele uvedete vlak do pohybu. Já Vám nerozumím. Kde berete jistotu, že i při dobré znalosti návěstí, Vám obsluha vlaku řekne sic správný název návěsti hl.návěstidla, ale ne toho Vašeho, nýbrž toho vedle, které neplatí pro kolej před čelem Vašeho sunutého vlaku? Zmýlí se občas i profík fíra v tom lese návěstidel ve stanici. Proč na sebe berete toto nemalé riziko?
Jinak definice V2 pěkná, ovšem chybí text Ověřovacího provozu, na který odkázal Apollo_17 a který to může vše změnit. Byli-li jste s ním seznámeni a víte-li o jeho existenci.
Ein Volk, ein Reich!:
"Practicus: Pan Podroužek tehdy nevěděl vůbec."
Vidíte, já jsem z jeho dotazu pochopila, že věděl a proto poukazuje na to, že byl o odklonu informován jen ústně a že mu nebyla jízda odklonem nařízena písemným rozkazem včetně SJŘ, kterým se má řídit (stačilo uvést odkaz na tab.5a SJŘ 501).
A jinak Vám děkuji za reakci k tématu. [happy]
Neděle, 02. července 2017 - 10:11:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2597
Registrován: 2-2010
Kubajz: než jsem dopsala, napsal jste něco o tom dřív. Omlouvám se.
Neděle, 02. července 2017 - 12:02:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 152
Registrován: 4-2017
Kubajz: Nejezdím u ČD, ale co je to onen "Ověřovací..."? Možná, že by se tam i strojvedoucí, jezdící převážně pracovní vlaky mohl něco zajímavého dovědět.
Practicus
Neděle, 02. července 2017 - 13:33:05  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Kubajz - to je hezký, ale k dispozici ho nemám - to, jestli je to někde 2 roky ve vyhláškách, je sice pěkný, ale celkem dost nahovno, neboť ve svém volném čase a zadarmo chodit do práce nehodlám
Practicus
Neděle, 02. července 2017 - 13:35:52  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Kubajz - akorát z toho vím, že byl zaveden pojem "pasivní odstavení", to je tak jediný, co si z toho po tak dlouhé době pamatuju, ale fyzicky ho k dispozici nemám (tištěná podoba, email atp...)
Practicus
Neděle, 02. července 2017 - 13:44:33  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Haan - takže mi chcete říct, že tenkrát v židenicích, když tam projel motor s přívěšákem vjezdové návěstidlo a fíra tam pak skočil pod jakýsi EC, tak za to projetý návěstidlo mohl on, protože se řídil tím, co mu ten na konci říkal?

v tom případě skončili veškerý sunutý vlaky, když já jako strojvedoucí musím zodpovídat za něco, co
1) nevidím, ani nemám možnost jak to vidět (protože za roh opravdu nevidím)
2) mám zodpovídat za správnost dávaných návěstí osobami zřejmě k tomu nezpůsobilými
Neděle, 02. července 2017 - 14:58:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2598
Registrován: 2-2010
Practicus:
"Haan - takže mi chcete říct, že tenkrát v židenicích, když tam projel motor s přívěšákem vjezdové návěstidlo a fíra tam pak skočil pod jakýsi EC, tak za to projetý návěstidlo mohl on, protože se řídil tím, co mu ten na konci říkal?"
Ale já přece neříkám to, co tady píšete! Já říkám a ještě jednou opakuji, že fíra sunutého vlaku, který stojí ve stanici a který nevidí na návěstidlo před čelem vlaku, musí být výpravčím vypraven jiným způsobem, než návěstí hl. návěstidla a bez prostředníka! A že pouhá informace o návěsti hlavního návěstidla toho v čele, není pro fíru rozkazem k odjezdu!!! Netahejte sem povinnosti toho v čele za jízdy vlaku ve stanici a na trati-to je jen a jen věc toho pána (dámy) v čele sunutého vlaku a dále společná věc vás obou - mít řádné radiové spojení a v předepsaných intervalech se slyšet a reagovat na to, co Vám ten v čele hlásí.
Neděle, 02. července 2017 - 17:06:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1456
Registrován: 10-2009
Praktiku,
v těch Šimicích to bylo jinak. Na vině nebyl člen obsluhy vlaku, ale právě kolega, který nereagoval na jeho pokyny. Měl nějaké psychické problémy, což dokázal nakonec tím skokem pod vlak.
Ono je vůbec zajímavé, že adept na tuto (i jiné) profesi je lékařsky kontrolován při vstupní prohlídce jako málokdo, přičemž psychiatrie se vynechává. Myslím, že by neprošlo víc lidí. Totéž při opětovných prohlídkách. Je-li podezření na "nenormálnost", je možné uplatnit zase jen psychologické vyšetření. I "blázni" jej jsou schopni vykonat.
Co se týče všech dalších pro nás závazných dokumentů, je trestuhodné, že je nemáme k dispozici jinak, než jednorázově ve vyhláškách. Jakoby se počítalo s tím, že si všechno budeme navěky pamatovat. P.
Neděle, 02. července 2017 - 18:29:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5290
Registrován: 8-2012
v tom případě skončili veškerý sunutý vlaky, když já jako strojvedoucí musím zodpovídat za něco, co
1) nevidím, ani nemám možnost jak to vidět (protože za roh opravdu nevidím)
2) mám zodpovídat za správnost dávaných návěstí osobami zřejmě k tomu nezpůsobilými

Copak sunutý vlaky, ale veškerej sunutej posun taky, když nastoupí na šichtu hypertrofovanej alibista Practicus, co nevidí za roh a přitom "má zodpovídat" za správnost dávaných návěstí... že vás to baví, dělat ze sebe takového pitomce.
Ale vy se tu v tom alibismu a vyrypování vzájemně podporujete, že [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 02. července 2017 - 19:27:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2577
Registrován: 9-2003
Ověřovací provoz k ČD V2 - Úprava technologie přechodného vzdálení se z kabiny strojvedoucího mám v pdf v počítači, tak předpokládám, že se to rozesílalo zaměstnancům do služebních mailů.

Vzdálení se z kabiny strojvedoucího:
přechodné opuštění kabiny strojvedoucího bez ohledu na vzdálenost za předpokladu, že má strojvedoucí u sebe klíče od HV a doba vzdálení nepřesáhne 30 minut. Lokomotivní četa musí vykonat tyto úkony:
- zajistit napájení hlavního vzduchojemu
- přestavit směr jízdy do polohy 0, pokud tím nedojde k ovlivnění jiných zařízení na vozidle (k resetování dat ECTS), nebo zabrzdit střadačovou nebo magnetickou kolejnicovou brzdou nebo ruční brzdou
- zabrzdit soupravu vlaku průběžnou brzdou na úplné provozní zabrzdění a rukojeť brzdiče nebo ovladače brzdiče musí zůstat v poloze, ve které je zajišťováno doplňování ztrát vzduchu v hlavním potrubí
- zajistit stanoviště proti vstupu cizí osoby

(Příspěvek byl editován uživatelem Dave.)
Neděle, 02. července 2017 - 20:11:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1457
Registrován: 10-2009
Dave dík.
Kdyby mně to na služební majl přišlo, měl bych to taky. Zatím mně posílají hlavně spamy a ptákoviny k hovnu.
Tomuto podniku ani žádná technická vymoženost není k ničemu. P.
Neděle, 02. července 2017 - 20:25:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 153
Registrován: 4-2017
Dave: Děkuji. Nemám služební e-mail a předpis V 2 ČD se mne bezprotředně netýká, ale mám za to, že se prostě i u ČD předpokládá, že se za oněch 30 minut stojící lokomotiva neporouchá natolik, aby z ní utekl veškerý vzduch.
Practicus
Neděle, 02. července 2017 - 20:47:59  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Dave - kdyby ano, měl bych to tam, a jestli je to na zam portálu, tak bohužel, přístup z venčí do něj není a jak jsem již psal, trávit své osobní volno v práci (zvlášť, když je ho tak málo) a navíc zadarmo, nebudu
Practicus
Neděle, 02. července 2017 - 21:21:27  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
T_._H_. - jo, chápu, dělám to tak, jak mě to naučili ... tak jsem zvědav, kdy mě kdo zas ve vysílačce pošle dořiti, když budu chtít si plnit své povinnosti, asi to zas budu dělat blbě

to je stejný, jak s těmi ručními brzdami, že jsem si dovolil utáhnout kolo, páč souprava v křižanově stojí 2 dny a někomu hořel vagon na Dolních Loučkách tak vynadá mě, že se to nikdy takhle nedělalo - asi jsem ten předpis zase pochopil blbě, když je v něm nařízeno utáhnout ruční brzdy v dostatečným počtu a vlakvedoucí se na to vysral

a když jste u té výpravy vlaku a školení: vždy se probíralo kdo komu a kam mává, píská, který návěstidla a pod., ale NIKDY se neprobírala výprava SUNUTÉHO vlaku - nedej bože, aby se člověk na něco zeptal - někteří kolegové (hlavně ti starší) mě pak div nezlynčují a pořvávají, nezdržuj, my chceme na pivo (a co mě je po tym, si jděte, já se bez něj obejdu) takže, zase blbě

nebo včera, mašina přivezená z depa, a hádejte, co jsem našel jako první? nefunkční brzdová jednotka - mašina po dílně (nestalo se mě to poprvý - pár mašin jsem už na tohle dílně vrátil) a co mě na to sdělil jeden ze starších kolegů? "to nemůžeš prohlížet hned, ale až v půli cesty" - inu, asi to fakt dělám blbě

takže, jak je to teda správně? hmm?
353 v práci
Neděle, 02. července 2017 - 22:03:11  
Neregistrovaný host
77.236.207.16
Nepatrná vsuvka: pánové (a dámy), ač jsem z dráhou měl oficiálně něco společného naposled v roce 1991 u Železničního vojska, tak tuhle debatu čtu pečlivě. Dokonce se jedná o jednu z mála diskusí, kde se podezřele dost často ztotožňuji s názory pana T.H.
Můžu vás ale uklidnit, základní problém všech předpisů - tedy to, že v reálném světě je občas makačka je dodržet není jen na dráze. Zažil jsem v chemičce x situací, kdy jsme museli hledat kompromis mezi pokynem ing. technologa CSc "dávkujte thiosíran plynule rychlostí 672 g / 30 sekund" s názorem provozáků "jebnu tam pytel najednou a pak mám pauzu". Výhoda chemičky byla v tom, že paralelně s těmi nejpřesnějšími předpisy existovaly provozní příručky, v kterých byly předpisy "oficiálně-neoficiálně" aplikovány na konkrétní stav provozu. Nedovedu si ale představit, že by takovéhle měkčení předpisů hromadně existovalo na dráze. Navíc spor o to, zda je přesný dodržovač všech předpisů alibista nebo naopak svědomitý pracovník, to je taky stejné i jinde.
K volání po zjednodušení předpisů - to jsou většinou výkřiky do tmy. I v té chemičce po každém průšvihu či anomálii předpisy jen bobtnaly o další a další pasáže. A samozřejmě i tam se časem stalo že některé body šly proti sobě.
Vlastně jedno bylo jinak. Odbory jsme měli maximálně na vánoční kolekce a poukázky na koupaliště. Do ničeho jiného nemluvili [happy].
Pondělí, 03. července 2017 - 00:25:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6021
Registrován: 8-2007
Podroužek:Kdyby mně to na služební majl přišlo, měl bych to taky.
Na služební mail pracovníků jiných DKV to přišlo,takže to nebude celorepublikový problém.

353 v práci:Odbory jsme měli maximálně na vánoční kolekce a poukázky na koupaliště. Do ničeho jiného nemluvili
To je komické konstatování.Odbory si zřizují,platí a určují,do čeho budou mluvit zaměstnanci.On Vám (zaměstnancům ) ty odbory "někdo" organizoval,řídil zvenčí?
Pondělí, 03. července 2017 - 09:55:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2285
Registrován: 5-2008
No ono by asi chtělo zapracovat postup výpravy sunutýho vlaku do předpisu a hlavně to jak postupovat , když není po ruce výpravčí , neb si myslím , že se tenhle případ , vzhledem přirozenýho úbytku výpravčích , bude častější .
Vložky Jauvejs.
Pondělí, 03. července 2017 - 11:40:56  
Neregistrovaný host
85.13.133.140
Parmezano: Ano, další zbytečný článek je přesně to, co předpis D1 potřebuje.

Co je na tom tak těžkýho? Výpravčí postaví vlakovou cestu, zavolá strojvedoucímu vysílačkou "Vlak 666 na 6. koleji z K_ndy do Pr_ele odjezd!", fíra toto oznámí maníkovi v čele vlaku a sune dle dávaných návěstí.
Už je to jasné, nebo se tady mám i vykakat?
Pondělí, 03. července 2017 - 11:48:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1458
Registrován: 10-2009
Jauvejs!
Kadit ne, sraček je všude dost. Jinak máš recht, všechno je to už v D1 napsaný!Čau. P.
balik
Pondělí, 03. července 2017 - 16:04:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2328
Registrován: 11-2002
Vložky Jauvejs.:
"Vlak 666 na 6. koleji z K_ndy do Pr_ele odjezd!"
Ale ale, v předpisové sekci takové neznalosti [lol], pane kolego (předpokládám pochopitelně, že jste návěstní vložka, co taky jiného, že...)?
Když už, tak "Vlak 666 v K_ndě ze 6. koleje do Pr_ele odjezd!"
[biggrin]
Pondělí, 31. července 2017 - 23:45:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1728
Registrován: 8-2010
V platné D1 se v článku č. 1342 mj. píše:

Strojvedoucí soupravy s naklápěcími skříněmi musí plnit pokyny jen rychlostníků NS mimo případ, kdy je zpraven o jejich neplatnosti. Pokud strojvedoucí soupravy s naklápěcími skříněmi jede po trati, kde rychlostníky NS nejsou umístěny nebo je zpraven o jejich neplatnosti nebo pokud u soupravy s naklápěcími skříněmi nebude naklápěcí zařízení v činnosti, musí plnit pokyny rychlostníků N (popř. horních rychlostníků N, splňuje-li vozidlo příslušné podmínky). Úseky tratí, na kterých jsou umístěny rychlostníky NS, jsou uvedeny v TTP.

Dotaz: Pokud pojede pendolino z Brna do Prahy přes Havlíčkův Brod, kde v některých úsecích jsou rychlostníky NS umístěny a v některých nejsou, tak v úsecích, kde rychlostníky NS umístěny nejsou musí být dle článku č. 1342 naklápěcí zařízení v činnosti či nikoliv ? Pokud to tento článek neurčuje, tak kde je napsané, že při jízdě podle horních rychlostníků N (nebo rychlostníků N) má či nemá být naklápěcí zařízení v činnosti (pokud tedy není v poruše) ?. V TTP žádná poznámka týkající se nutnosti (ne)zapnutí klopení u rychlostníků N/horních N v současnosti není, co jsem se tedy nedávno díval...[uhoh]

Dík.
M_g
Úterý, 01. srpna 2017 - 00:28:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 831
Registrován: 6-2006
Například před viaduktem na vjezdu do Ostrova nad Oslavou je značka přeškrtnuté NS.
Jen nevím, jestli je to odpověď na vaši otázku...
Úterý, 01. srpna 2017 - 13:20:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1464
Registrován: 10-2009
No vida! Další velmi pochybný text v D1. Z textu rozhodně neplyne, že by v úsecích, který není vybaven rychlostníky NS, bylo nařízeno naklápění vypnout. Třeba se ozve někdo, kdo tyto soupravy sedlá. P.
Úterý, 01. srpna 2017 - 13:51:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 77
Registrován: 6-2016
No vida! Další velmi pochybný text v D1
Pane Bože, už zase [uhoh]. Co takhle si k té D1 přečíst provozní manuál od Pendolina a provozní nařízení jemu příslušné?
Stejně tak se v D1 nepíše o obsluze Mirelu, LS06 či ARR. Proč asi?