Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Tratě na Vysočině » Archiv diskuse Tratě na Vysočině do 29. 05. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě na Vysočině do 29. 05. 2017

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 04. května 2017 - 09:57:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 825
Registrován: 8-2006
Zkusím se zeptat, třeba někdo znalý doplní (Baile_Atha[wink]?): nedávno proběhla revitalizace trati 240 z Náměště do Krahulova, kolejiště třebíčské stanice se kompletně "překopalo", upravilo se SZZ, proč se na přejezd P3863 v ulici Svatopluka Čecha nedoplnila "pozitivka"? Při příjezdu od města je pohled do stanice značně omezen betonovým plotem, autem musí člověk zajet až do kolejiště, aby viděl do stanice. Při rekonstrukci stanice se toto mohlo přece také upravit. Ostatní přejezdy v okolí (mimo ulice Ruská) tu pozitivku mají, tak v čem je problém? Byla by to jiná akce, která nespadá pod danou revi? Jinak přejezdu v Červené Hospodě chybí už jen ráhna závor a můžeme fungovat[happy].
Čtvrtek, 04. května 2017 - 14:32:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 665
Registrován: 7-2006
Vasekpetr1: Ahoj, zřejmě se jedná o to, že se chystá kompletní reko obou přejezdů - doplnění závor. Řekl bych...
Čtvrtek, 04. května 2017 - 18:35:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 826
Registrován: 8-2006
B_a: tak to je dobrá zpráva, počkáme.[biggrin]
Čtvrtek, 04. května 2017 - 23:16:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1626
Registrován: 8-2010
ad Vasekpetr1:

Přejezd P3863 (Ul. Sv. Čecha) - stejně jako třeba sousední přejezd P3864 (Ul. Ruská) - jsou přejezdy umístěné na místních komunikacích obce, přičemž se zároveň jedná o:

a) místní komunikace s funkcí obslužnou (kategorie "C" dle normy ČSN 73 6110 Projektování místních komunikací),
b) resp. současně místní komunikace III. třídy, kterou je obslužná komunikace (dle zákona č. 13/1997 o pozemních komunikacích).

V rámci revitalizace se ale zabezpečují pouze přejezdy na silnicích [pozor], resp. přechodech pro pěší [pozor](nutno splnit zejména požadavky vyhlášky č. 398/2009 Sb. o obecných technických požadavcích zabezpečujících bezbariérové užívání staveb - nevidomí, slabozrací atp.).

Důvod: intenzita dopravy na silnicích v porovnání s místními komunikacemi. V rámci projektu by tedy oba přejezdy ve finálním stavu měly být bez závor a bez pozitivní signalizace a je celkem dobrá otázka, zda by to mohlo být ještě změněno a co by na to řekl Drážní Úřad...[uhoh]

(Příspěvek byl editován uživatelem Paul_red_adair.)
Pátek, 05. května 2017 - 08:14:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 827
Registrován: 8-2006
P_r_a: díky za vysvětlení problému, to jsem tedy netušil, co se za tím může skrývat. Škoda, ten přejezd by si tu pozitivku zasloužil, zde je pohyb chodců také dost velký, ale vyhláška hovoří jasně[sad].
Pátek, 05. května 2017 - 09:28:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1627
Registrován: 8-2010
ad Vasekpetr1:
Já jsem se teda ještě dneska ráno konkrétně na oba ty přejezdy (P3863,3864) dotazoval hned dvou lidí, co do toho odborně vidí..[biggrin].

A bylo mi řečeno, že oba ty přejezdy (* - kategorie PZS 3SNI) jsou problematické proto, že jsou v blízkosti stanice žst. Třebíč, tudíž realizace "pozitivky", která je funkčně navázaná na volnost přibližovacích úseků (a z jedné strany je hnedle celá stanice) je z toho důvodu celkem problematická. Současně by musely být pro tu "pozitivku" splněny některé další podmínky, jejichž splnění si dotyční neumí moc představit - nicméně (obecně) může úřad města Třebíče podat oficiální žádost na Drážní úřad Olomouc ve které uvede (obecně) svůj "Požadavek na prověření dodatečného zřízení pozitivního signálu na přejezdu P3863(resp. P3864)". A dál by se vidělo...[wink]

*:
3 - 3.kategorie
S - bez závor (pouze světla)
N - bez pozitivní signalizace
I - indikace do dopravní kanceláře žst. Třebíč (nově SZZ ESA 44 AŽD)

(Příspěvek byl editován uživatelem Paul_red_adair.)
Pátek, 05. května 2017 - 12:28:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 667
Registrován: 7-2006
Paul_red_adair: ano, rekonstrukce těchto přejezdů nebyla součástí revitalizace ale podle informací od SŽDC se chystá jejich doplnění o závory (jak píšu výše). Projektovou dokumentaci si můžu vyžádat, ale u sebe ji k dispozici nemám.

O žádosti o doplnění pozitivního signálu neuvažujeme.
Pátek, 05. května 2017 - 12:47:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1629
Registrován: 8-2010
ad Baile_atha:
..od SŽDC se chystá jejich doplnění o závory..
OK, dík, beru v potaz..[wink] - ale upřímně - malinko jsem překvapen, "na závory" musíte mít určitou číselnou úroveň dopravního momentu přejezdu a ten na těch dvou místních komunikacích (Ul. Svatopluka Čecha, Ruská) nikdy neuděláte...[nene]..jiné je to samozřejmě třeba na té I/23 - tam jede podle celostátního sčítání dopravy cirka 5-7000 vozidel/24. hod. s tím, že zrovínka v okolí Třebíče a v jeho centru je tato hodnota mnohonásobně překročena, takže tady má to nově instalované "pozitivní závorování" v rámci té revitalizace smysl..[jidlo]
Pátek, 05. května 2017 - 17:59:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13596
Registrován: 5-2002
PRA: tudíž realizace "pozitivky", která je funkčně navázaná na volnost přibližovacích úseků
Hele, nebyla náhodou už kdysi dávno nějaká změna normy, která povolovala pozitivku, pokud je dále než 50 m od přejezdu hlavní návěstidlo v poloze Stůj...?
Sobota, 06. května 2017 - 09:39:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 828
Registrován: 8-2006
Baile_atha:
"O žádosti o doplnění pozitivního signálu neuvažujeme."
Nedostatek financí nebo nějaký jiný důvod? Je to přece příspěvek ke zvýšení bezpečnosti toho přejezdu.
Pěší přechod na druhé straně stanice u špitálu tu pozitivku má, takže tam jsou zřejmě přibližováky vyřešeny, škoda, že to zde nejde také. Zvlášť, když se vjezdová šajba posunula až k mostu (viz příspěvek Hajného)...
Klasik
Sobota, 06. května 2017 - 10:26:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 7-2014
A proč by to nešlo? Jen se musí chtít.
Sobota, 06. května 2017 - 16:36:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3259
Registrován: 3-2010
A proč by to nešlo? Jen se musí chtít.
====================================
Nejde to, protože by nezbylo na výkrm Kratinů, Fialů a podobných zbytečných "odborníků" na železniční dopravu..,.
Sobota, 06. května 2017 - 16:54:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5599
Registrován: 12-2011
A co peníze na výkrm odborníka Jirkaxxxl? [rofl]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Sobota, 06. května 2017 - 17:35:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3260
Registrován: 3-2010
A co peníze na výkrm odborníka Jirkaxxxl?




[kiss]
Sobota, 06. května 2017 - 20:29:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 675
Registrován: 5-2007
Přes Kostelec projelo Pn včele 2xlamino + 2x diesel (tipnul bych 714?) směr Cerekev
Sobota, 06. května 2017 - 21:04:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13607
Registrován: 5-2002
A kde vlastně přesně končí stavba? Nejsou ty dva přejezdy už mimo její rozsah (nové S a Př S z tohoto pohledu o ničem nevypovídají)...?
Sobota, 06. května 2017 - 21:30:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1631
Registrován: 8-2010
ad Hajnej:
Hele, v souhrnné technické zprávě, kterou jsem někam do tématu "Tratě okolo Brna" kdysi dával se k finálnímu SSZ žst. Třebíč mj. psalo (cituji):

Nové jednotné obslužné pracoviště (JOP) bude umístěno v adaptované dopravní kanceláři. Přechod pro pěší na brněnském zhlaví a dva přejezdy na jihlavském záhlaví zůstanou zabezpečené stávajícím PZS, které bude navázáno do E-SZZ..

A když se kouknu do SUDOP-áckého výkresu s názvem "žst. Třebíč, definitivní SZZ - po připomínkách" (datum 07/2015), tak vidím že ty 2 přejezdy P3863 a P3864 jsou v něm "fialové" - jako kategorie "stávající prvky zab. zař. ponechané z předchozích staveb", kdežto ten P3862 (přechod pro pěší) je z té půlky, která je na straně výpravní budovy "červenej" - jako kategorie "nové prvky zab.zař realizované v této stavbě", z druhé je taky "fialovej".

Stačí ti to takhle ? Víc, totiž k tomu stejně nemám...[proud][rofl]

(Příspěvek byl editován uživatelem Paul_red_adair.)
Sobota, 06. května 2017 - 22:40:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3770
Registrován: 3-2005
Hanz 11:
Přes Kostelec projelo Pn včele 2xlamino + 2x diesel (tipnul bych 714?) směr Cerekev
Spíše než 714 to mohly být 731. Několik jich má přijít do Budějic, jedna byla převážena na stejném vlaku již včera.
Neděle, 07. května 2017 - 07:49:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 676
Registrován: 5-2007
Regent: díky za upřesnění. Zajimavé složení, škoda že bylo šero.
Neděle, 07. května 2017 - 13:41:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13614
Registrován: 5-2002
PRA: Stačí ti to takhle ? Víc, totiž k tomu stejně nemám
Mě to ani tak netrápí, jen jsem to házel do placu jako řečnickou otázku, kterým směrem by mohli pátrat ti, které to zajímá.
Neděle, 07. května 2017 - 22:30:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6590
Registrován: 1-2007
Děsivý nález ve vlaku do Jihlavy: Muž se oběsil na záchodě!

Můžeme mít na Novu názor, jaký chceme, ale u tohoto, to bohužel vypadá, že se to fakt stalo.
Předmětný vlak v Číchově nabral téměř 3 hodiny zpoždění a informoval u tom i FB ČD.
Mělo se jednat o 4817 z Jihlavy (tedy nikoliv do Jihlavy).
Pondělí, 08. května 2017 - 13:38:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2261
Registrován: 11-2009
Nemáte někdo prosím ňáké informace o tom, kdy se bude v Havlíčkově Brodě dokončovat rekonstrukce 1., 4. a 5. nástupiště? Pokud se tedy někdy bude dodělávat. Děkuji
Úterý, 09. května 2017 - 08:47:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 668
Registrován: 7-2006
Pár fotek.



Úterý, 09. května 2017 - 08:48:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 669
Registrován: 7-2006
Další.

363084
Úterý, 09. května 2017 - 10:20:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 500
Registrován: 1-2010
k oběšenci mě napadá - to bylo opravdu nutné na 3 hodiny zastavit provoz? Byl by problém odvézt ten vlak do Okříšek a tam vše vyšetřit bez dopadu na dopravu? Asi byl...
Úterý, 09. května 2017 - 18:10:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 860
Registrován: 10-2009
363084: to se to mluví hezky od stolu a v klidu, ale představte si situaci, že na záchodě najdete oběšeného člověka. Nevíte jestli je už mrtvý nebo se dá ještě zachránit. Co uděláte? Zastavíte na nejbližší možné zastávce kde zrovna jste a voláte okamžitě někoho na pomoc. Anebo ho necháte v klidu viset a čekáte na příhodnější stanici k zastavení, kde by vám doktor po ohledání těla řekl, že pomoci mu před pár minutami, byl by třeba na živu?

Osobně jsem jednou procházel kolem chlapíka, kterej se asi za tři minuty složil na zem a vypadal jako mrtvý. Byl jsem velice rád, že jsme právě zastavovali v zastávce a okamžitě jsem volal sanitku a snažil se ho nějak probrat k životu. A bylo mi úplně jedno, že se za námi znovu zavřel přejezd, kolony aut jsou až bůh ví kam a že někomu v dalších stanicích ujede přípoj. Naštěstí se z toho vyklubal epileptický záchvat a chlapík se po chvíli probral.

Ono něco napsat v klidu od stolu během několika minut je jedna věc, ale být v té situaci a muset něco řešit ve vteřinách je věc druhá.
Kronika žst. Znojmo 1869-2016, pomozte s její kompletací.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě
www.svd-jzm.cz
Úterý, 09. května 2017 - 18:29:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3264
Registrován: 3-2010
Když záchranka zjistila, že ten oběšenec už nepůjde rozdýchat a byli tam i esenbáci, mohli nechat ten vlak popotáhnout do stanice a ne blokovat trať, místo činu by tím nikterak neutrpělo a stovky lidí mohlo v pátek dojet domů včas, ne se zbytečným zpožděním.
Úterý, 09. května 2017 - 18:52:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6591
Registrován: 1-2007
Loni jsem v rychlíku z Prahy do Chebu zažil zásah záchranky v Mariánkách. Průvodčí mi pak říkal, že paní vypadala špatně, tak nechtěl čekat až do Chebu, protože by pak mohlo být po ní.
Úterý, 09. května 2017 - 20:25:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 862
Registrován: 10-2009
Jirkaxxxl: záchranka ani příslušníci Sboru Národní Bezpečnosti do toho nemají co kecat (ani policajti ne) kdy ten vlak může nebo nemůže odjet. Vše je v režii dispečera, případně drážní inspekce, když už se někdo z nich rozhodne, že teda přijede, musí se na ně počkat, ikdyby to mělo ve výsledku zadrbat půl republiky.
Kronika žst. Znojmo 1869-2016, pomozte s její kompletací.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě
www.svd-jzm.cz
Středa, 10. května 2017 - 01:08:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1495
Registrován: 10-2005
Jak to nyní vypadá s dopravou do Polné? Jezdí tam aspoň KŽC nebo je trať mrtvá totálně? [smrt]
Punk's not dead! blesk happy
Středa, 10. května 2017 - 04:48:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3196
Registrován: 11-2008
A tak by se mohl vydat nějaký "pokyn", že záchod může průvodčí kontrolovat jen ve stanici. Co kdyby se nalezl zase nějaký oběšenec .....[lol][andel][vypravci]
Středa, 10. května 2017 - 06:37:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 80
Registrován: 8-2012
Ross - trať je udržovaná a sjízdná pouze zhruba do poloviny v úseku Dobronín - Dobronín cihelna, zbývající úsek je dlouhodobě vyloučen z dopravy, silně zarostlý vegetací, nicméně s funkčním zabezpečovacím zařízením. Alespoň takto tomu bylo v prosinci 2016, kdy jsem si trať procházel. Pokud se nepletu tak poslední vlak do Polné dojel asi v roce 2009.
363084
Středa, 10. května 2017 - 07:49:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 501
Registrován: 1-2010
Prdík: tak to jsem rád,že to někdo vidí jako správné rozhodnutí. Vždyť tu šlo jen o cestující, v páteční špičce.. Maximálně z nich pár přejde k jinému druhu dopravy,tak přece o nic nejde. Snad bys měl stejný názor i v případě, že bys zůstal viset v nějakém postiženém vlaku a domů se dostal (v lepším případě) za hluboké noci..
Samozřejmě jsem nemyslel, že se mělo jet s nalezeným oběšencem do Okříšek. Myšleno tím byla situace po zásahu záchranných složek, takže rozhodně není řeč o řešení ve vteřinách [wink]. Ale třeba mi vysvětlíš, proč bylo nutno vyšetřovat přímo v Číchově. Předpokládám, že ani ty nevěříš tomu, že se dotyčný oběsil právě tam. Teda pokud vyloučíme možnost, že se oběsil v téhle zastávce už při cestě do Jihlavy...
Středa, 10. května 2017 - 08:37:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 863
Registrován: 10-2009
363084: netvrdím, že stát tam dvě nebo tři hodiny (já slyšel od [vypravci] o 2 hodinách, jiní píšou 3) bylo správné rozhodnutí. Chtěl jsem naznačit, že vlakvedoucí co ho našla vše řešila ve vteřinách-záchranka, dispečer a podobně. Ten potom rozhodl, co se bude dít a vše poté už jde mimo personál na vlaku a ani záchranka nebo policajti mu do toho nemůžou nějak extra kecat. Výsledkem je jeho rozhodnutí-někdy dobré, někdy špatné.

Už jsem nějakou tu mimořádnost taky na vlaku měl, kdy nebylo třeba zbytečně postávat na štrece, ale když nám dispečer oznámil, že k nám jede inspekce, museli jsme hodinu a půl čekat, dokud nedojeli. Pak si jeden z nich udělal pár fotek, co už si mezitím nafotili drážní hasiči, normální hasiči, policajti, všichni cestující i kolemjdoucí a po pěti minutách od jejich příjezdu jsme mohli odjet (jakoby si nemohli vyžádat fotky od výše zmíněných).
Kronika žst. Znojmo 1869-2016, pomozte s její kompletací.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě
www.svd-jzm.cz
Středa, 10. května 2017 - 08:45:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 864
Registrován: 10-2009
Ještě k oběšenému: co se vykládá, tak prý nastoupil už v Jihlavě s flaškou (alkoholu) a značně posilněn se s každým zdravil a loučil, dával všem nabídnout přípitek a loučil se s nima a se světem a poté se nějak vytratil z dohledu. Údajně měl jízdenku až kamsi za Brno, tak ho zřejmě šla vlakvedoucí hledat, no a našla ho.
(neověřeno-z doslechu)
Kronika žst. Znojmo 1869-2016, pomozte s její kompletací.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě
www.svd-jzm.cz
Středa, 10. května 2017 - 13:32:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1527
Registrován: 11-2009
A je vůbec oběšenec na záchodě mimořádná událost v drážní dopravě?

Ad dojetí do stanice, když ho průvodčí našla, tam tk oznámit strojvedoucímu a dohodnout se, ze se dojede až do stanice. A kdyby se někdo ptal, tak ho našla až těsně před stanicí, a ne na zastávce.
Středa, 10. května 2017 - 14:56:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1498
Registrován: 10-2005
danik: Děkuji. Je to škoda.

Na youtube je krásné video: 100 let Polenské lokálky 1904 - 2004. Trať do Polné je tam krásně popsána [jidlo] Dokonce i prodloužení tratě do Přibyslavi, nebo popis lokomotiv [masinka][vypravci]

Škoda, že se nejezdí ani na tu pouť.
Punk's not dead! blesk happy
Středa, 10. května 2017 - 17:08:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13635
Registrován: 5-2002
P2no: Ad dojetí do stanice, když ho průvodčí našla...
...tak zaječela a okolosedícím bylo jasný, že se něco děje.
Pokud by to potom kdokoliv z nich vykecal bulváru, tak je průvodčí kde, Jasánek...?
363084
Středa, 10. května 2017 - 18:01:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 502
Registrován: 1-2010
problém s trolejí v Pardubicích - odklonem prozatím 79,281,1031,573,371,1033, v sudém 78,1038,274.
Středa, 10. května 2017 - 20:04:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1528
Registrován: 11-2009
Hajnej: a ono je někde definováno, že když po cestě zemře cestující (oběsí se, nebo třeba dostane infarkt), tak se musí hned zastavit a stát bez ohledu na to, jestli je to místo ke stání vhodné?

Mimochodem nikdo mi neodpověděl na předešlou otázku - je oběšenec mimořádná událost v drážní dopravě? Osobně bych tipoval, že spíš ne, stejně jako když se někdo zastřelí v autobuse, tak to není dopravní nehoda.
to nejde
Středa, 10. května 2017 - 21:21:01  
Neregistrovaný host
89.203.212.124
Ad dojetí do stanice, když ho průvodčí našla, tam tk oznámit strojvedoucímu a dohodnout se, ze se dojede až do stanice. A kdyby se někdo ptal, tak ho našla až těsně před stanicí, a ne na zastávce.


To by tam museli být jen strojvedoucí a průvodčí, aby se někdo z cestujících neukecl a nebyl průser, že popojeli s "místem" činu[rofl][biggrin]
pacient
Středa, 10. května 2017 - 22:56:55  
Neregistrovaný host
80.188.32.227
Jejda, tady je zase "šotovyšetřování". Takže si uděláme rekapitulaci:
- někde před nebo v Číchově najde průvodčí oběšence
- jelikož není tak cynická jak přispěvatelé gay-reportu, tak se nedokáže do Okříšek tvářit, že se nic neděje a informuje fírů, IZS, atd.
- záchranka zjišťuje, že není pomoci, tak to předává PČR
- no a jelikož mrtvola, svědci, záchranáři, vyšetřovatalé jsou v Číchově, tak asi nikoho nenapadne cestovat s místem činu do Oříšek - ani kvůli dispečerovým krásným očím
- a až si vyslechnou průvodčí, fíru, cestující, vše zadokumentují, nechají odvezét mrtvolu, tak slavnostně řeknou dispečerovi: "A teď je to mistře Vaše!!!".

PS: Připomíná mi to šotovariantu starého vtipu: "Před gymnáziem najdou dva policajti mrtvolu. Chtějí to zapsat, když v tom se jeden zarazí a ptá se: "Hele, píše ve slově gymnázium y nebo i?" A druhý na to: "Víš co, vole? Odtáhneme ji před poštu.""
Čtvrtek, 11. května 2017 - 08:07:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3267
Registrován: 3-2010
Prdíku, nález oběšence na záchodě není střet na přejezdu nebo srážka vlaku s krávou. Takže do vyšetřování zda to byla vražda či sebevražda nemají DI ani žádný dispečer co kecat, jasné? Jen esenbáci.
Čtvrtek, 11. května 2017 - 09:26:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6597
Registrován: 1-2007
Boule na hlavě zastavila vlaky. Vyšetřovali to jako „mimořádnou událost“

Pokud má být mimořádná událost každé zranění, tak sebevražda tam asi taky bude spadat, ne?
DI není orgán činný v trestním řízení, takže určitě nemůže rozhodnout, zdali to byla vražda, nebo sebevražda, ale zadokumentují si to jako mimořádnou událost. Kdyžtak mě opravte.
Čtvrtek, 11. května 2017 - 10:07:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13643
Registrován: 5-2002
Mouka: Pokud má být mimořádná událost každé zranění, tak sebevražda tam asi taky bude spadat, ne?
Asi by bylo potřeba ptát se na příčinnou souvislost - pokud by se někdo koukal z okna, vlála mu kravata, zachytila se za nějaké křoví rostoucí do profilu a strhla mu vaz, tak by to MU nejspíš byla.
Čtvrtek, 11. května 2017 - 15:11:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 677
Registrován: 5-2007
Jedno foto z vykopávek u Kosteleckého přejezdu :-)
Sobota, 13. května 2017 - 16:28:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1056
Registrován: 11-2004
Dnešní neveřejné jízdy na Jemnické dráze.

Dačický
Sobota, 13. května 2017 - 17:38:47  
Neregistrovaný host
109.81.208.140
Martink. Od účastníků z dačické školy jsem slyšel velkou chválu.
Středa, 17. května 2017 - 18:32:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 659
Registrován: 3-2012
Sobotní návoz štěrků na výluku Náměšť - Zastávka:
Broďáček
Čtvrtek, 18. května 2017 - 13:27:19  
Neregistrovaný host
193.179.2.71
Zvláštní vlak R 10068 ( RegioJet a.s. )vedený 820 , s cílovou stanicí Vyšší Brod klášter , projíždí po trati 225 Vysočinou . Momentálně před Jihlavou .
Sobota, 20. května 2017 - 11:51:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 338
Registrován: 1-2010
Opravdu inteligentní nápad v pátek odpoledne na Os 8369 (a nejenom tomhle) nasadit 1x 841 [zadnice] Poslední dobou je to fakt mezi HB a JI na posrání jezdit takhle přecpanými vlaky! Nemohl by se konečně někdo probrat?
Sobota, 20. května 2017 - 15:05:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 161
Registrován: 8-2013
léto 2015 na jemnické...[vypravci]
obermuchel
Sobota, 20. května 2017 - 15:22:39  
Neregistrovaný host
80.243.50.8
V cvrtek Mn smer VelMez s 742 429([ko]) a jeden Res

Na trat 241 odpoledne nejake zajimave nadklady,

Sutr s 742 Strabag,
Obili s 2x742 (chladek a tintera) M.B - ???
a velmi dlouha manipulak, mezi jinym s vozen od Hodonic?
Je Pn 44050/51 aktualne zrusen?
Neděle, 21. května 2017 - 17:35:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 79
Registrován: 11-2014
Nedělní návrat M240.0113 jako R 10069 - APALUCHA EXPRES 2017 po trase Vyšší Brod-Klášter - Praha hl.n. přes Havlíčkův Brod :
https://www.youtube.com/watch?v=s87jNdLVHFM
Pondělí, 22. května 2017 - 16:01:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1387
Registrován: 9-2008
Jih:Můžu poprosit o obě vaše fotečky v plném do mejlu?V ten den sem na Jemnické lokálce sloužil společně s V.R.Děkuji s pozdravem Bardotak
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
broďák
Středa, 24. května 2017 - 18:18:44  
Neregistrovaný host
213.226.252.130
Sháním zbytky kolejnic v jakémkoli stavu, délka cca 20 až 50 cm, nejlépe 2 kusy. Havlbrod a okolí. Cenu respektuji, nechci to zadarmo. Kdyžtak pište na rdsguru(zavináč)gmail.com
Neděle, 28. května 2017 - 13:21:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 143
Registrován: 5-2013
Kdypak se toho dočkáme? [biggrin]

[blesk]242 213[tramvaj]362 001[satan]
Neděle, 28. května 2017 - 17:11:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 832
Registrován: 8-2006
Baile atha: Čtrnáctého června se celkem rychle blíží, jak je na tom úsek Zastávka - Náměšť? Stihne se nebo bude posun konce výluky? Letmým pohledem ze silničního mostu u Vysokých Popovic to vypadá, že hlavní práce jsou hotovy, ale jak jsou na tom další úseky? Hlavně u Náměště?
A výluka pro zprovoznění přejezdu v Červené Hospodě, plánovaná dle plánu výluk SŽDC 2017 na 2-6.11 platí? To víš, místní mě bombardují dotazy, kdy se konečně osadí břevna a proč už to nefunguje, když je všechno hotový[biggrin]?
Díky.

(Příspěvek byl editován uživatelem Vasekpetr1.)
Neděle, 28. května 2017 - 20:17:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3282
Registrován: 3-2010
Rongi : Kdypak se toho dočkáme?

Neboj, nikdy. I když za "komančů" nebylo všechno ideální, železniční doprava tehdy nebyla likvidována jako teď. Tehdy se i občas něco nového postavilo, nyní se jen rekonstruuje, ale jen proto, aby se vyplácaly dotace a hlavně, aby se napakovaly firmy, kterým kamarádi mafiáni zakázku přenechají za to, že jim pár mega přistane na účtu. Současné vedení železnice je stoka, banda lumpů, kteří si vyplácejí statisícové platy a odměny a třeba čtyři strojvedoucí, kteří ty lumpy živí, dohromady nemají takový plat jako sekretářka na GŘ, jelikož nemají vagínu. Takhle to je, bohužel.Čest.
Pondělí, 29. května 2017 - 09:04:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3221
Registrován: 5-2004
železniční doprava tehdy nebyla likvidována jako teď.

Ale byla - kašláním na údržbu a rozvoj na hlavních tratích. Jen se to naplno projevilo později. (Lokálky končily a ještě končit budou, co taky s nima, když byly leckteré prodělečné už za RU před nástupem [auto][auto][auto].)

Tehdy se i občas něco nového postavilo,

Co třeba? Poslední nová trať byla rozestavěna už v letech 1939-42, komáři to pak s velkou slávou zprovoznili v roce 1953... Oproti tomu: Zábřeh-Krasíkov + Rudoltice-Třebovice, NS, IV. koridor, III. koridor Beroun-Plzeň... Nechce se mi to počítat, ale přijde mi to řádově podobně.