Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Tratě na Vysočině » Archiv diskuse Tratě na Vysočině do 04. 03. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě na Vysočině do 04. 03. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 20. února 2017 - 18:57:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 88
Registrován: 7-2015
Podle dopravního plánu Vysočiny bych to viděl asi takhle: Peníze půjdou hlavně na páteřní vlak a bus linky a když to holt finančně nevyjde, tak Humpolačka je první místo, kde by se připadně ořezávalo.
Pondělí, 20. února 2017 - 21:15:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 2-2017
Zdravím,ta revitalizace nějak souvisí s elektrifikací?
WC Havlíčkův Brod
Pondělí, 20. února 2017 - 22:07:25  
Neregistrovaný host
188.226.213.28
Jirkaxxxl: A co seš ty, troubo?
Pondělí, 20. února 2017 - 22:23:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2431
Registrován: 8-2008
242.217 Batelov 10.9.2009

Os 8347


Fotogalerie lokomotiv: http://krumpolc.rajce.idnes.cz/


Fotogalerie pohraničního opevnění z let 1936 - 1938: http://ropiky1938.rajce.idnes.cz/

..............................................................
Úterý, 21. února 2017 - 12:24:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 652
Registrován: 7-2006

Úterý, 21. února 2017 - 14:26:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 117
Registrován: 5-2013
Nevypadá na to, že se má za pár dní otevřít (od ledna toho moc nešlo udělat)
[blesk]362 163[tramvaj] 362 001[satan]
Úterý, 21. února 2017 - 15:15:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 330
Registrován: 1-2010
Není někde návrh VDV na 225? Nikde jsem jí nenašel. Díky.
Úterý, 21. února 2017 - 15:44:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 795
Registrován: 8-2006
Rongi:
"Nevypadá na to, že se má za pár dní otevřít (od ledna toho moc nešlo udělat)
"
Náhodou dnes při pohledu z nadjezdu u špitálu je vidět, že se slušně finišuje - ve stanici zaštěrkováno a pokládají se boční žlaby, za stanicí osazeny rychlostníky na Brno s horní 95 a spodní 90, vjezdový klacek od Vladislavi má zřejmě žlutý pruh, takže do odbočky 60, u přejezdu v Červenkách se osazovaly kolejnicové spojky - prostě makají o106[wink].
Alex7
Úterý, 21. února 2017 - 15:49:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 61
Registrován: 6-2016
Mike227:
"Není někde návrh VDV na 225? Nikde jsem jí nenašel. Díky."
Nejvíce materiálu k tomuto projektu je ve vlákně GVD platný a připravovaný. Trať z Havlíčkova Brodu do Jihlavy je uložena v příspěvku Davida zde, trasa z Jihlavy do Slavonic v tomto odkazu.
StarMaster
Úterý, 21. února 2017 - 17:30:52  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Humpolačka spěje ke svému konci, ale co se dá dělat, tahle trať není moc smysluplná, vede tak trochu od nikud nikam. (odnikud v Humpolci do nikam v Brodu...) Dobře obsluhuje pouze vesnice mezi Humpolcem a Brodem. Samotné města obsluhuje hrozně. Není kde postavit novou smysluplnou zastávku blíže k bytové zástavbě v Humpolci, docházková vzdálenost v Havlbrodě je otřesně dlouhá (a brodská MHD je jen parodií na MHD). Použitelná v podstatě jen na přestupy v Brodu, ale ono není kam... do Prahy z Humpolce nebude nikdo jezdit přes Brod, když je vedle D1, to samé do Brna a Jihlava by byl vtip.

Ale trať to není ošklivá, byla by z ní pěkná cyklostezka. V téhle kopcovité oblasti nějaká cyklostezka dost chybí a stala by se atrakcí - vzhledem k velkým městům kolem by určitě byl zájem po ní jezdit. Přece jen, pro cyklistu není ten kilometr z nádraží do města do cukrárny či na pivko či kafe takový problém jako pro cestujícího, co se po vystoupení z vlaku stane pěším...

Pro zdatnější cyklisty by pak byl okruh Jihlava-Humpolec-Brod a zpět do Jihlavy vlakem a nebo obráceně.

Přijde mi to jako docela pěkná vize pro tu trať.
Úterý, 21. února 2017 - 19:04:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13107
Registrován: 5-2002
SM: Přijde mi to jako docela pěkná vize pro tu trať.
Inu, proč ne?
Úterý, 21. února 2017 - 19:05:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 331
Registrován: 1-2010
Alex7: Díky, ale návrh na 225 tady nikde není, proto jsem se zde ptal.
cyklostezka
Úterý, 21. února 2017 - 19:33:11  
Neregistrovaný host
213.226.252.62
jo synci, k vybudování cyklostezky budete muset ještě zlikvidovat nákladní dopravu...
Úterý, 21. února 2017 - 19:43:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 270
Registrován: 1-2012
Jo a ta je tam hodně slušná.
Úterý, 21. února 2017 - 20:06:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 148
Registrován: 10-2016
Starmaster:

StarMaster:
"Ale trať to není ošklivá, byla by z ní pěkná cyklostezka."

Chtěl bych zdůraznit, že každá trať má svůj přepravní potenciál a je jedno jestli nákladní nebo osobní. Myslím, že téma cyklostezky místo tratí se už hodně řešily a můj názor je takový, že není vhodné dělat z žel. tratí cyklostezky. Jednou ta trať třeba bude potřeba, protože podél ní někdo postaví např: průmyslovou zónu a veškerý náklad se bude muset vozit po už tak dost zatěžované silniční síti, neboť na bývalé trati se dnes prohání cyklisté. Těchto nápadů na cyklostezku už bylo po celé ČR dost, ale málokde se něco začalo dít. Vím, že je to pěkná představa, ale žel. trať by měla zůstat tratí i přesto, že není případně v tuto chvíli využití pro tu danou trať, ale do budoucna by se mohla hodit! A u Humpolačky zatím využití je.
žák nádra
Úterý, 21. února 2017 - 20:17:21  
Neregistrovaný host
213.19.102.2
ajej, vono to plnochytrý stvoření - kindršotoušek Ondra od Velkých Opatovic je už i tady, no to se máme
Středa, 22. února 2017 - 08:05:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3137
Registrován: 3-2010
koukám, že sem místo milovníků železnice lezou milovníci cyklostezek. Ono to s tím rušením Humpolačky snad nebude tak žhavé, jak si někteří pitomci přejí. A i kdyby, je mi to jedno. Ale jedno to nebude těmhle lidem, kteří tam jezdí a je jich dost.
pokrok nezastavíš..
Středa, 22. února 2017 - 09:04:35  
Neregistrovaný host
213.226.252.62
tahle trať není moc smysluplná, vede tak trochu od nikud nikam.
No a přes tohle všechno na ní mají vlaky obsazenost jakou jí podobné tratě mohou tiše závidět. Ona totiž obsluhuje obce, které neleží na žádné "hlavní" autobusové lince. A tak zatímco nový návrh počítá odpoledne i s hodinovým taktem např.na autobusové lince 190 HB-Lípa-Jihlava, budou obce, které nový návrh téměř odřízne od světa. První spoj do HB bude ve všední den přijíždět na šestou, pro středoškoláky bude dojíždění do HB též značně komplikované. Ano, takové obce tu podle "geniální koncepce" budou..Přitom by stačilo zachovat neomezený provoz na trati 237, kde vlaky prázdné nejezdí., Jako totální úlet se jeví víkendová linka 751 vedoucí z Humpolce do HB podél Humpolačky. Cestovní doba o 20 min delší než u vlaku, příjezd do HB půl hodiny před "skupinou", přeprava kol nemožná. Takže pro cestující výrazné zlepšení [ko]. Ke všemu se tato linka vyhne obcím spadajícím k zastávce Radňov, která bývá zejména o víkendech hojně využívána..

Jinak mám pocit,že tento redukovaný j.řád je jen mezistav, kdy už třeba konečně lidi přestanou vlak využívat a bude "politicky schůdné" osobní dopravu na téhle trati zrušit úplně..
Středa, 22. února 2017 - 11:44:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3138
Registrován: 3-2010
Nevytíženost Humpolačky ve fotografii


Ale jak říkám, je mi to fuk. Mám zcela jiné představy o tom, co bych chtěl dělat
než koukat, kterak namachrovaní borečci (blbečci) kurví české železnice...
Středa, 22. února 2017 - 12:36:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2937
Registrován: 8-2010
StarMaster: Vy jste opravdu případ [happy] Hlavně, že o kousek vedle se bijete za trať kde skoro nikdo nejezdí (Chornice-Velké Opatovice) a Humpolačka kde za den jezdí vlakem lidí tolik co na Chornicku za celý rok je trať na odepsání [blush]

Když jsem tam jel naposledy posledním večerním spojem tak i když nás bylo ve vlaku pár tak pořád to bylo víc než na tom Chornicku.

Promiňte, ale logicky mi to Vaše vyjádření nedává moc smysl.
Praha-Ruzyně, Olomouc
Středa, 22. února 2017 - 13:12:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1155
Registrován: 8-2010
Když jsme před 2 roky cestovali coby 60-členná skupina z HB do Humpolce, dostali jsme i vlastní vagón (010), což se nám nikde jinde nepoštěstilo.
WC Havlíčkův Brod
Středa, 22. února 2017 - 16:02:09  
Neregistrovaný host
146.185.134.40
Jirkaxxxl: Hlavně že ty seš blbeček, který jen sedí za kniplem vlaku, a nevidí širší souvislosti kolem.
StarMaster
Středa, 22. února 2017 - 16:19:58  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Humpolačka kde za den jezdí vlakem lidí tolik co na Chornicku za celý rok je trať na odepsání

Míval jste serioznější přirovnání. [sad]

A vysvětleno v čem vidím rozdíl, je v jiném vláknu, pro pana Majkl007.

Víc bych Humpolačku nepitval, nejsem jako ti Zzz, zvráceně se vyžívající v tom, že můžou vysmát těm, kterým se má zrušit jejich blízká trať.

A reálně, což musí uznat každý kdo je soudný, to rozhodne zájem veřejnosti. Pokud se místní budou za Humpolačku bít, jak ti z Brodu, tak ti z Humpolce a ti ze všech vesnic po cestě, bude pro kraj těžké ji omezit, když z ní udělají politické téma. Nedávný příklad takové situace bylo Mšeno a tam nešlo jen o prachy na provoz, ale o dost velké prachy na opravu trati. A v Ústeckém kraji se zase místní snaží dodnes o opravu té lokálky poškozené ujetým svahem

Na druhé straně - pokud neceknou místní (až na pár nadšenců) ani slovo, jako lidé kolem Čejče a Mutěnic nebo Velkých Opatovic nebo z Jemnice a Moravských Budějovic, bude zavřena a pravděpodobně zcyklostezkována stejně jako se to děje s lokálkama v Jihomoravkém kraji.
Středa, 22. února 2017 - 16:21:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3139
Registrován: 3-2010
Co to tady tak smrdí? Aha, anonymní WC[cunik].
Středa, 22. února 2017 - 18:30:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4236
Registrován: 12-2004
Zvrácený StarMaster: Já se někomu vysmíval kvůli zrušení trati?[crazy]
Cyklostezku z Humpolačky navrhuješ ty, mě by to u trati s nákladní dopravou ani nenapadlo.
Ber si do huby někoho jinýho, anonymní sociální bublino.
AveKaros
Středa, 22. února 2017 - 19:23:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 348
Registrován: 9-2014
Zdravíčko, mám dotaz: Jezdí na osobních vlacích o víkendech patrové vozy?
Děkuji.
Další přezdívky: ad8am(70)/Trollik/Xuren(17)
StarMaster
Středa, 22. února 2017 - 20:40:03  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Zzz: Jo, vy rušíte jen tratě se síťovým významem přes Chornici, Žlutice... radši nic, že. Já se na to koukám racionálně, takže nehledám potenciál ve slepých tratích na okraj města vedle D1. Až se budeme bavit o např. Prachovicích nebo Štítech, zjistil byste, že zdaleka nehájím každou lokálku. Ale taky byste zjistil, že stejně jako jsem pro zaříznutí Prachovic a Štítů a klidně cyklostezku z obojíjo, tak jsem po obnovu Chrudim-Heřmaňák a souhlasím s obnovou Holice-Borohrádek. Pro mě je totiž důležitá síť. A husy jsme spolu nepásli, takže s tím tykáním jen ukazujete vaší úroveň.
Středa, 22. února 2017 - 20:52:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4238
Registrován: 12-2004
StarMaster: Ale já nenavrhoval cyklostezku ani z těch Žlutic nebo Chornice. Mmj. třeba právě kvůli nákladce...V obou případech jsem psal o jiném uspořádání ZDO v oblati. Pokud by si někdo platil např. tzv. turis. vlaky , byť třeba po půl hodině celé léto, neřekl bych proti tomu nic.
Vykám jen těm, co se chovají alespoň trochu slušně....
Petr U.
Středa, 22. února 2017 - 21:01:18  
Neregistrovaný host
188.175.166.236
Jen vložím jednu aktualitku.
ZÍTRA POJEDE MANIPULÁK ZE ZNOJMA (9:00) DO JEMNICE (12:08)
tak foťáky připravit[fotic]
Čtvrtek, 23. února 2017 - 19:16:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1381
Registrován: 9-2008
Petr U.:Ještě by mě zajímalo komu by ten manipulák vezl vozy.Dnes žádný manipulák v Jemnici nebyl.Na Jemnické kácí a čistí dřeviny kolem trati tratovka s Mufkou a v sobotu se zahajuje turistická sezona výletního vláčku SVD-JZM pod hlavičkou dopravce RC.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě o.s.
StarMaster
Čtvrtek, 23. února 2017 - 19:26:30  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Zzz:
Akorát jste ve své tradiční demagogii zapomněl zmínit, že ponechání pouze nákladky a to nijak velké a zrušení pravidelné osobky, poněkud snižuje ochotu SŽDC dělat na trati plnohodnotnou údržbu a kdyby třeba ujel násep, dostal se havarijního stavu mostek atd., tak najít peníze na investici.

Tyhle demagogie o autobusech do všech směrů místo vlaků (které se jak známo dlouho udrží), či pohádky o tom, jak zrušení osobky není zrušení trati, protože se přece nechá pro nákladku a turistické vláčky (a SŽDC s péčí řádného hospodáře vůbec nemá sklony na takových tratích šetřit), jsme slyšeli mockrát.

(a pokud nechápete proč vám to píšu, tak já to nepíšu vám, ale pro ostatní, aby věděli s kým mají ve vašem případě tu čest)
Petr U.
Čtvrtek, 23. února 2017 - 20:00:47  
Neregistrovaný host
188.175.166.236
Bardotak: Ten manipulák opravdu v plánu byl, nakonec jel jen do Moravských Budějovic.
Čtvrtek, 23. února 2017 - 21:54:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4240
Registrován: 12-2004
SM: Tak ono se dá lehce zjitit, resp. se to i všeobecně ví, jaký je osud té které trati. Takže Koryčanka nebo Tovačovka by musela být dávno zlikvidovaná, podle tvých šotodogmat...Tím netvrdím, že se někde železnice nesmyslně nesejmula...
Nicméně, nepovažuju za rozumný držet celoročně a každodenně osobku na např. Boskovice - (a hlavně) VO - MT jen proto, že si budou na SŽDC možná něčeho míň všímat. Důvody, proč má být někde páteřní vlak nebo bus, by měly být podle mě především jiný. Na čemž se s tebou, jakožto lokálkovým fanatikem samoz. nemůžu nikdy shodnout...

A co se týká síťovosti, tak to je částečně pravda. Ale nevidím to jako to nejdůležitější. Takže relaci Dzbel - MT nebo Blatno - Bečov to pomůže velice pramálo. Naopak tratě jako je z Kostelce u Jihlavy na Slavonice nebo ze Vsetína do VK mají (a můžou mít ještě větší) význam pro osobku, i když jsou na síť připojeny jen na jednom konci...

No, pak je tu další věc, často opakovaná ultrašotoušská lež týkající se nahrazení vlaku busem: Někde bylo určitě zastavení vlaku poněkud nerozumný(to teď nechci hodnotit a na rozdíl od tebe, to všude neznám), ale ve většině(možná drtivé) případů se náhrada drží dodnes a spíš byla ještě rozšířena. Alespoň všude tam, kde není zoufalý přístup k dopravě , jako je roky předváděn např.v kraji Vysočina.
To je něco, co se dá lehce zjistit i pouhým porovnáváním JŘ.
Pro příklad, co si rychle vzpomenu:
Chomutov - Vejprty
Broumov - Otovice
Lovosice - Most
Číčenice - Týn nad Vltavou
Kadaň - (Podbořany)
Hevlín - Hrušovany
Ždánice -Čejč
Koryčany - Nemotice
Bruntál - MM
Opava - Jakartovice atd.

Opakuji, nehodnotím teď vůbec rozumnost nebo nerozumnost zastavení jednotlivých tratí, ale "výdrž" náhrady za ně.
Každý si tu může sám udělat názor, kdo z nás dvou je demagog.

Hodně štěstí v budování cyklostezky do Humpolce[crazy]..tj. "nápad desetiletí"![ko]
StarMaster
Čtvrtek, 23. února 2017 - 22:51:04  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Chybí vám tam Kopidlno-Libáň(-Bousov) - v sobotu a neděli už jen 3 páry busů, v roce 2003 tam bylo o víkendech 6 párů vlaků (jř vygoogletelný na netu). Polepšili si. [ok]

Číčenice - Týn nad Vltavou... nahrazeno bez přepravy kol, busy nečekajícími na přípoje (rychlíky), jejich proškrtání je jen otázkou času vzhledem k jejich prázdnosti a obecnému vztahu JČ k busům. [ok]

Za 10 let bude půlka toho, co jste uvedl, vypadat také jako Kopidlno-Libáň dnes. Zapomněl jste nám totiž uvést, kolik ubylo nahrazením vlaku busem cestujících. Chytře jste vypíchnul převážně tratě zavřené během posledních 10-12 let, ne tratě zavřené před 25 lety a více. Tam by se už příkladů "minima busů" našlo spoustu, že.

Najdětě si takové spojení z Mšených Lázní do Kralup o víkendu. Busy do nich jezdí zatím, to máte pravdu, akorát vedle je dálnice a do Kralup musíte nyní busem do Roudnice na vlak, to samé do Prahy. Spojení do Slaného také zabité. Tam určitě nikdo z Mšených Lázní nejezdí. Dokud jezdily vlaky, byly návaznosti jinde.

Víc vzhledem k hulvátskému tykání bez komentáře.
Pátek, 24. února 2017 - 16:47:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4241
Registrován: 12-2004
SM: Náhrada za Libáň aspol: Je třeba se podívat i na ostatní JŘ(netvrdím , že dokonalé) ale napovídají jasně, kam hlavně se z jednotlivých obcí dojíždí.
Samotná nahrazující linka vozí spíš málo lidí, stejně jako předtím vlak.

Týn: Počet spojů se drží, zajistit převoz kol není zase takový problém (V Jihočes. samoz. trochu je).
Když jsou dopravci nucení, tak se přizpůsobí... Dokonce i ICOM a to už je co říct.

A teď k tomu domnělému úbytku, co jsem zapoměl napsat:
Chomutov - Vejprty: Lidí přibylo, hlavně v kladiva.
Broumov - Otovice: To stejný.
Lovosice - Most:Nemám vůbec přehled, jak jsou linky vytížený v této relaci.Ani jak moc byl vlak.
Vilémov aspol: Rovněž nemám dostatečný přehled.
Hevlín - Hrušovany: Lidí jezdí víc(propadák je až úsek do Laa, ale pořád víc, než na Chornicku vlaky) ).
Ždánice - Čejč: Po Uhřice, resp. Dambořice přešli lidi na bus dlouho před zastavením, úsek do Čejče nemám přehled.
Koryčany - Nemotice: Podle místních spíš přibylo, vlak jsem tu zažít moc nemohl.
Bruntál - MM: Nemám dostatečný přehled.
Opava - Jakartovice: Podle mě lidi neubyli, spíš se stala pro některý pravidelně dojíždějící doprava použitelnější.

Vypíchnutí tratí zavřených JEN cca 12 let:
Tak o kterých jsem měl psát, třeba Tovačovka? Jezdí tam toho málo? Mě to nepřijde.
Nebo Bílá , tam je toho málo?
Jinak nevím, které měl mistr na mysli??

Mšené Lázně dostatečně neznám,tudíž nekomentuji.
Neděle, 26. února 2017 - 15:10:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 659
Registrován: 5-2007
Teď přes Kostelec směr Jihlava projelo PN, včele 2xEso a táhnou "jednotku" řekl bych na okruh Cerhenice. Může někdo doplnit?
Neděle, 26. února 2017 - 15:17:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3736
Registrován: 3-2005
Hanz 11: Viz vlákno "Tratě na jihu Čech".
Neděle, 26. února 2017 - 20:26:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 659
Registrován: 2-2013
Hanz 11: tady v HB
https://www.youtube.com/watch?v=6a08QrpnduA

Neděle, 26. února 2017 - 20:51:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 660
Registrován: 5-2007
malej_hyvry, Regent: díky!
Pondělí, 27. února 2017 - 12:10:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 46
Registrován: 6-2012
Byl na tom strojvedoucí z Benátek jako doprovod, má to jezdit na Sardinii, max.rychlost 150.


www.lokalka.unas.cz
Babolet
Úterý, 28. února 2017 - 15:44:51  
Neregistrovaný host
109.238.40.216
Neví někdo zda se bude větší tratová rychlost i v úseku Třebíč, Krahulov, Okříšky na 240.
Úterý, 28. února 2017 - 17:21:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 653
Registrován: 7-2006
Babolet: v souvislosti s revitalizací ne
850.015
Úterý, 28. února 2017 - 22:56:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2344
Registrován: 2-2012
První vlak v Třebíči:
VDV
Úterý, 28. února 2017 - 23:06:25  
Neregistrovaný host
159.203.33.113
Tak už o VDV vyšel článek i zde: http://dopravni.net/zeleznice/17766/verejna-doprava-vysociny/
Středa, 01. března 2017 - 17:07:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3739
Registrován: 3-2005
Příjezdy vlaků ráno do Pelhřimova jsou myšleny vážně? Pracující v 5:45 od Cerekve snad ještě do Agrostroje dosprintujou, ale děti do škol při příjezdu 7:45 už nee.
A od Tábora 6:12 a 8:12 [angry]. Ne, že by současná situace byla ideální, ale vlakem s příjedzem v 5:19 se dalo dostat na šestou do práce a druhým (příjezd 7:13) do škol. Nevím, jak to po novu budou řešit lidi třeba z Obrataně...
Středa, 01. března 2017 - 21:55:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13200
Registrován: 5-2002
Regent: ale děti do škol při příjezdu 7:45 už nee.
A je nějakej zásadní důvod, aby škola nezačínala třeba v 8:15...?
Možná by stálo za to zeptat se Petra Šimrala, jak to kdysi dělali u Viamontu, tam taky řešili ten problém, že nelze v každé obci být na celou.
Kerreth Dyjabolka
Čtvrtek, 02. března 2017 - 13:17:29  
Neregistrovaný host
85.71.107.34
že nelze v každé obci být na celou

Ale tu nejde o každou obec, ale okresní město Pelhřimov.
vdv
Čtvrtek, 02. března 2017 - 15:10:46  
Neregistrovaný host
78.102.89.79
Však tam taky všichni budou na 30.
Čtvrtek, 02. března 2017 - 15:25:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3161
Registrován: 3-2010
Ale tu nejde o každou obec, ale okresní město Pelhřimov.
======================
Ale vždyť je to jednoduché. Cykloztezka místo trati z Brodu do Humpolce se kousek protáhne a je vystaráno. No a z Cerekve do PE bych trať zrušil také, stejně tam skoro nikdo nejezdí[talker]. Kdo tam bude chtít být na celou, musí si přivstat. Kde je problém? V další fázi bych zrušil skoro prázdnou lokálku do Třebíče, tam by cyklostezka taky pasovala, kvůli těm pár vesničanům přeci nemá smysl trať provozovat.....
Čtvrtek, 02. března 2017 - 17:10:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 654
Registrován: 7-2006
Žst. Třebíč
Bkp
Čtvrtek, 02. března 2017 - 20:36:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7767
Registrován: 8-2003
Já sice se kolem škol(ství) netočím, ale ono ještě někde začíná vyučování v 8:00? Já myslel, že dneska je módní něco jako 8:15, nebo 8:30...
Slepeckou holí se golf nedá hrát!
D-laik
Čtvrtek, 02. března 2017 - 20:46:28  
Neregistrovaný host
109.73.212.207
Bkp: Nevím, jak to je v HB a okolí, ale například v oblasti pětiměstí (Čáslav - Kutná Hora - Kolín - Poděbrady - Nymburk) je začátek škol v 8.00, nebo i dříve, naprostá samozřejmost. O těch pozdějších začátcích křičelo před časem jen pár cvoků, kteří si neuvědomili (nestačil jim na to IQ), že by pozdější začátek znamenal i pozdější konec. A tím často nemožnost dostat se do okolních obcí. O likvidaci jakékoliv zájmové činnosti (sport, kultura)nemluvě. Omlouvám se za příspěvek mimo téma.
Čtvrtek, 02. března 2017 - 22:31:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3741
Registrován: 3-2005
Hajnej: A je nějakej zásadní důvod, aby škola nezačínala třeba v 8:15...?
Tak teoreticky by to šlo, ale buď by autobusoví dojíždějící (kterých je víc než vlakových) čekali ráno delší dobu a odpoledne busy nestíhali, nebo by bylo třeba překopat autobusové spojení do dalších cca 5ti směrů. Takže by dle mne bylo jednodušší posunout dva ranní vlaky.

Bkp: ale ono ještě někde začíná vyučování v 8:00?
U nás na venkově na Vysočině a v Jižních Čechách pokud vím tak skoro všude. Občas se někde začínalo dřív kvůli stíhání odpoledních spojů.
Čtvrtek, 02. března 2017 - 22:36:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 662
Registrován: 2-2013
ZŠ Lípa má začátek vyučování v 7.40..
ffff
Sobota, 04. března 2017 - 02:27:28  
Neregistrovaný host
84.246.162.41
Když tak člověk kouká na ty návrhy, řiká si, jestli by se neměl zplodit nějaký velký IDS do kterého by se včlenily stávající krajské. Takto si každý kraj uplácá svůj vlastní a výsledek je ten, že kloudné mezikrajské cestování je možné jen pomocí rychlíků. No, a co kdyby základem toho nad IDS i ty rychlíky byly. Co kdyby úkolem toho nadřízeného orgánu bylo i současně slaďování jednotlivých krajských IDS. Omlouvám se za tyto blbé kecy.
Sobota, 04. března 2017 - 09:12:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 107
Registrován: 3-2015
Souhlas. Osobně bych i krajům rozhodování o VHD sebral, jak se ukazuje, dokáží být od svých obyvatel řádně vzdálení. Myslím, že centrální IDS s povinným projednáváním s koncovými obcemi by mohl být lepší, určitě lépe provázaný.
Sobota, 04. března 2017 - 10:04:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4864
Registrován: 11-2007
Nicky726: Problém je v tom, že autobusová doprava byla vždy v pravomoci krajů, neboť řešit na úrovni ministerstva autobusový spoj z Horní do ´Dolní Lhoty a rozhodovat, zda bude zastavovat "u Nováků" či "u kadibudky" asi není ta pravá úroveň. Nehledě na ti, že by se musel zřídit v Praze další úřad a dala by se lepší možnost zamítání návrhů s odůvodněním "vždyť jinde je to taky tak". A nechat rozhodování jednotlivým obcím by znamenalo zánik autobusové dopravy vůbec (podle hesla "kdo z nás jezdí do XY, to platit nebudem"). Prostě více dostupných stupňů řízení ve státě nemáme.
ffff
Sobota, 04. března 2017 - 11:24:33  
Neregistrovaný host
84.246.162.41
Tím slaďováním bylo myšleno hlavně řešení konfliktních případů na hranicích krajů. Třeba autobus/vlak cokoliv z okresu Pelhřimov do Tábora. Snad i nějaké ty obce z okresu Třebíč by pak byly raději, aby měly lepší spojení do Brna, než do Jihlavy. Cokoliv z okresu Havlíčkův Brod směr sever. Kam se všechny tyto obce můžou s požadavkem obrátit? Na kraj Vysočina, kde jim řeknou, že to nejde, protože se nemůžou s druhým dohodnout.
Jo, noví ouřadové potřeba bohužel asi budou.
Jak se se vůbec řešila VHD, když nebyly kraje?
Sobota, 04. března 2017 - 11:38:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 108
Registrován: 3-2015
Právě rozhodování, zda spoj zastaví U Nováků, či U Kadibudky bych směřoval k těm obcím, to je od kraje taky strašně vzdálená věc, stejně jako možnost si připlatit protažení do Dolní Lhoty. Gró návrhů a financování by ale mělo vzejít z centrálního IDS.

A jestli něco bylo, nebo nebylo, vždy, nebo někdy v kompetenci toho, nebo onoho, to automaticky neznamená, že to tak bylo, nebo nebylo optimální. Problém se současnými kraji je, že si hrabou až na výjimky na vlastním písečku, ale reálně jsou na to příliš malé. To, jak to dopadá, je vidět jak ze současné mezikrajové dopravy, tak i ze současné verze připravovaného VDV. Že má Ledečsko a Světelsko minimální spádovost do Jihlavy píšou sami ve svých podkladech, ale v návrzích posilováním spojení do Jihlavy ničí spojení téměř všude jinam. Že na 212 je i něco za Ledčí a že na 230 je i něco za Světlou, jsou tam cíle cest a mají tam tedy být vazby, to v těch jejich návrzích vidět moc není. Protože se tudyma nakreslila blbá čára a svěřila se pravomoc na špatnou úroveň: moc velkou na to aby musela aktivně jednat a snažit se dohodnout s ostatníma, moc malou na to, aby to dávalo smysl hrát si čistě na vlastním.

S těma autobusama je to krom těch nejlokálnějších rozvozů podobný. Jen je tam dlouhodobě neutěšejší situace než u vlaků, tak nejde tolik zkazit.

A úředníci... jeden by pak řekl, že nebudou potřeba ti, co jsou nyní na 14 různých místech, že...
ffff
Sobota, 04. března 2017 - 11:51:52  
Neregistrovaný host
84.246.162.41
Jo, měl se někdo při tvorbě krajů podívat na toto https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/70/Soudn%C3%AD_o kresy_1930.png. DOcela by mě zajímalo, jak se to shoduje se současnými preferencemi obcí.