Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Nákladní vozy » Archiv diskuse Nákladní vozy do 20. 02. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Nákladní vozy do 20. 02. 2017

dolů
   autor příspěvek
Statistik
Sobota, 28. ledna 2017 - 09:27:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5255
Registrován: 6-2004
Zdravím, Němče, nezaznamenal, díky! Majitelem je opravdu přímo DEZA? To by bylo celkem neobvyklé.
PS: nevykat, prosím.
Statistik
Sobota, 28. ledna 2017 - 09:30:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5256
Registrován: 6-2004
jagg: Fall (Wap) - myslíte tyto?

U AWT nevím, ale asi ještě v provozu budou, u CzechCoalu dosud existují, ale zda jsou v pravidelném provozu, to nevím. Nevěřím ale, že by zajížděly na síť "ŠŽĎČ".
Sobota, 28. ledna 2017 - 09:59:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2860
Registrován: 6-2007
Statistik, Němec: Tuším že minulý týden jsem viděl projíždět ValMezem ucelenku nových stříbrných kotlů s logem Dezy. Jestli mi to dneska vyjde, skočím do Lhotky, jestli tam nějaký nebude stát.
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Statistik
Sobota, 28. ledna 2017 - 10:30:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5257
Registrován: 6-2004
To, že je na voze logo DEZy, ještě neznamená, že je to její vůz.[wink] Nicméně vyloučit to samozřejmě nejde. Tak se budeme těšit na fotky, díky.
Němec_z_ova
Sobota, 28. ledna 2017 - 11:14:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3536
Registrován: 4-2009
Majitelem je opravdu přímo DEZA? To by bylo celkem neobvyklé.

Vypadalo to tak, nad nápisovou tabulí veliké logo Dezy a nikde jinde jsem si jiného zařaditele nevšiml. Bohužel jsem neměl čas slézt z mašiny a zkontrolovat vozy blíže. Když potom byla pauza, tak už byly vozy uklizeny.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Statistik
Sobota, 28. ledna 2017 - 11:24:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5258
Registrován: 6-2004
Držitelem je opravdu DEZA, je otázka, zda i majitelem. Snad je někdo vyfotí, stojí to prý furt ve Lhotce ve stanici. Byly by to po delší době nové vozy, u nichž by DEZA bylo přímo i majitelem.

PS: některé vozy, co měla DEZA najaté od děčínské společnosti RYKO PLUS (šlo o vozy Zacens typu 9-399.4, interval 54-79320, co rekonstruovalo RYKO), nosily dřív na kotli taky logo DEZy.[wink]
Statistik
Sobota, 28. ledna 2017 - 12:44:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5260
Registrován: 6-2004
Romanero: AWT měl nebo stále ještě má vozy řady Eas-z. Sám jsem jich vyfotil několik, ale nemám teď všechny fotky po ruce. Takže jeden odkaz z netu - foto.
Sobota, 28. ledna 2017 - 14:21:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2861
Registrován: 6-2007
Tak pár těch nových cisteren ve Lhotce stojí rozházených po dezáckém ranžíru, ale zrovna všechny stály tak blbě mezi jinýma vozama, že je nešlo vyfotit. Ale budu na to pamatovat a jak bude možnost, tak [fotic]
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Sobota, 28. ledna 2017 - 14:21:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 395
Registrován: 6-2012
Na MUSce staré Wapy jezdí nejspíše stále. Mám takové tušení, že do DOMESu Bylany.
Snímek je z léta 2015.

Sobota, 28. ledna 2017 - 19:13:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 2-2016
Kolegové, v listopadu se tu řešil vůz Ztrcc. Neviděl jsem nikdy jeho fotku, ale před asi 25 lety jsem ho vídával vždy při přestupu, a teď už si nepamatuju, jestli v Kolíně nebo Kutné hoře. Ale sázím 10:1 na Kolín. Byl to normální Ztr ale měl vedle sebe dvoje dveře. Jedny se šoupaly do leva a druhé doprava. Netušil jsem tehdy, co to je, vypadalo to jako pracovní vůz, a ty mě nikdy moc nezajímaly. Až po 20 letech jsem zjistil, co to bylo za raritu. Jak začínalo jedno z nástupišť tak tam končila kusá kolej a prakticky u zarážedla ten vůz stál. Šlo si ho prohlédnout úplně z blízka. Ale původní popisy na něm nebyly, vůz byl, myslím, šedý, nebo šedozelený, tak jsem tomu prostě nevěnoval pozornost. Podle mých informací, které se zde diskutovaly, a někteří je uváděli, měl vůz vytápěný vnitřní prostor. Ztrc měl pouze průběžné kabely. Moje představa je, že to byl ideální vůz na přepravu slona. Jiný důvod pro zdvojení dveří (vyšší únik tepla) a zabudování vytápění současně si neumím představit [happy]. Nějak jsem nezaregistroval, že by diskuse na to téma byla uspokojivě ukončena, tak tolik můj příspěvek, který aspoň ty náznaky.... V Kolíně přece železniční modeláři jsou, v Kutné Hoře snad taky, tak nějaký místní kolega by k tomu měl vědět víc. Dále k vozu Pk - začátkem 80.let jsem tyto vozy potkával na nádražích mezi Hanušovicemi a Písečnou, vůbec jsem nechápal, proč mají řadu Pk, když byly vysokostěnné, ale tenkrát jsem do toho tolik neviděl. Nebyly v ucelenkách, ale vždy byly ložené kulatinou, a vždy byly dva. Určitě byly několikrát na vykládkové koleji na nádraží u nás v Jeseníku, kde jsem tehdy bydlel. Pamatuji si je dodnes, protože mi připadaly tak nějak divně, působily docela jemně, na to že byly plošinové. Pk...? Prostě Pk.
Sobota, 28. ledna 2017 - 19:27:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 303
Registrován: 8-2006
Na podzim se tu objevil příspěvek k cisternám v Nechvalíně-díky němu jsem se jal prohledat svůj archív poznámek, leč jsem zjistil, že svatbou a stěhováním se některé věci "vypařily"...a mmj. i data o těch cisternách. Tak jsme se se ženou dnes vydali na běžkách do těch končin. Bohužel už ne všechny se mi podařilo nalézt-minimálně jedna zmizela (zřejmě šrot)...
21 54 704 817?-9 (8-81484) v.č. ??? poslední oprava 11.87
21 54 704 8707-9 (8-83447) v.č. ??? poslední oprava 7.87
Přikládám aktuální dokumentační foto...
Nemáte někdo čísla těch zbylých, které tam bratru před 10-15 lety ještě byly, či doplnění té první?

http://www.sweb.cz/t203.05

ICQ 232-093-115
Sobota, 28. ledna 2017 - 19:38:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 304
Registrován: 8-2006
Poslední nalezená cisterna z Nechvalína-dokáže někdo určit alespoň řadu (nebo případně celé inventární číslo a v.č.)?
Štítek byl kompletně rozežraný rzí a na rámu už toho také nebylo moc čitelného - jen na štítku kontrolní číslice -7 a na rámu 8-70??2, poslední oprava v 79', revize Lo 02.77'.


http://www.sweb.cz/t203.05

ICQ 232-093-115
Statistik
Sobota, 28. ledna 2017 - 19:51:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5262
Registrován: 6-2004
T20305: paráda. Ta druhá je Rt o objemu 125 hl. Na voze už pravděpodobně bude torzo dvanáctimístného čísla xx 54 070 x xxx-x, ale můžu se mýlit.

Škoda, že to je pro mě tak z ruky.
Statistik
Sobota, 28. ledna 2017 - 19:54:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5263
Registrován: 6-2004
Fardy: ten kolínský vůz byl od rampy později přesunut do areálu místní OTV. Nedávno jsem jel okolo a neviděl jsem ho, už je podle mě delší dobu v pánu. Kdysi jsem ho prohlížel, mělo by jít o Zr nebo Zv na bázi Zsr, teď z hlavy nevím, tohle je pro mě celkem neprobádaná oblast. Jsou tu větší odborníci. Číslo na rámu měl soukromé začínající pětkou. Poznámky nemám po ruce. Fotku (nic moc) kdyžtak vyhrabu.
Statistik
Sobota, 28. ledna 2017 - 20:30:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5264
Registrován: 6-2004
proč mají řadu Pk, když byly vysokostěnné

To je otázka do pranice. Otevřený vysokostěnný to podle mě nebude, anžto bočnice a čelnice nejsou pevné, alébrž sklopné. Je to tedy plošina se sklopnými bočnicemi a čelnicemi. Tedy P nebo N, podle výšky bočnic. Výška bočnic je 800 mm, takže ani N to podle mě není. A není to ani K dle označení UIC, protože výška bočnic je větší než 600 mm, ačkoliv ČSD je v roce 1981 v přeznačovacím plánu suverénně přeznačují z Pk na Kbkkm. Podle mě je to jednoznačně řada O. Byl by to asi jediný exemplář řady O (myslím řady O dle UIC) u ČSD. Podle parametrů by měly mít řadu Okkm, ale neprověřoval jsem tehdejší UIC 438, jestli vyhláška s něčím takovým vůbec počítala.
Takže Pk vypadá divně, ale asi bude správně. Paralelně s Paov bych tomu osobně dal asi třeba Pkv, ale budiž (ostatně Paov měl ty bočnice odnímatelné, takže to je zas něco jiného, tak těžko to srovnávat).

Zaráží mě ale jiná věc, že ty vozy přišly na přelomu 70. a 80. letech a přitom dostaly národní řadu (resp. dosavadní zde citované poznámky z letmých prohlídek vozů uvádějí, že vozy nesly fyzicky řadu Pk). Jestli přišly na přelomu 79/80, měly mít už písmennou řadu UIC ve formátu ".UIC/ČSD". Podle starého označovacího schématu ze 70. let by jim měla dle číselného intervalu u nás měla patřit řada Om (u SJ měly řadu Os, Oms, resp. i další, ale to nebyly řady UIC).
Sobota, 28. ledna 2017 - 22:01:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 2-2016
Statistik: No, přísahal bych, že to mělo dvojité dveře a budku, takže to musel být Ztrcc ale zase nemám důvod nevěřit tobě. Nepochybně víš, o čem píšu. Když jsem tam byl loni, ten vůz už tam nebyl. Pokud říkáš, že to šedé vypadalo jako Zr, tak pak to, o čem píšu, muselo stát někde úplně jinde. Nebo žeby i Zr se takto rekonstruoval na vůz se zdvojenými dveřmi? Fakt nevím, zkrátka jezdíval jsem tehdy z Jeseníku do Ústí nad Labem a bylo to na nádraží, kde jsem se vyskytoval jen výjimečně, a to mohlo být jen tehdy, když jsem si chtěl cestování hodně prodloužit a nejel jsem přes Prahu, ale v Kolíně jsem přesedal a jel jsem přes Nymburk a pak po druhé straně řeky Labe na střekovské nádraží. Proto si myslím, že to byl Kolín. Pamatuji si, že cestou jsem vidával ještě jeden zajímavý vůz, někde u Boleslavi (a teď nevím jestli Mladé nebo Staré), taky šlo o odstavený pracovní vůz, který vypadal, jakoby někdo z normálního vozu Z nechal jedno krajní pole a zbytek byl vysokostěnný. Ale to jsem okolo jen jel, takže jsem si nikdy větších detailů nevšiml. Potom si už pamatuji jen poslední raritu, ta stála podle mě na vrakovišti v České Třebové. Byly tam vedle sebe tři odstavené poštovní vozy Fk, přičemž jeden měl v bočnici dvoudílné zapuštěné dveře, jednodílné zapuštěné dveře a dveře na představku. To ale bylo v době, kdy jsem studoval VŠ, čili 1984-1988, pak už si je nepamatuju, teď už tam nejsou. Neumím už tedy z hlavy po paměti posoudit, jestli v tom Kolíně byl odstavený Zr nebo Ztrcc, a jestli ten vůz v Kolíně, o kterém tedy víš, je ten s těmi zdvojenými dveřmi, na který si vzpomínám, nebo to bylo jinde. To fakt nevím. Nechci tu kázat bludy. Když se píše, že Ztrcc měl zdvojené dveře a vytápěný ložný prostor, tak jsem si myslel, že to zdvojení bylo do tloušťky, tedy odšouply se jedny dveře a za nima byly druhé, aby to víc těsnilo. No a díky tomu vozu, který jsem někde tehdy vidával, tak vím, že šlo o dvoje dveře vedle sebe. Resumé mého chaosu v hlavě (zcela jasně, po lidovecku): Vůz Ztrcc měl dvoje dveře vedle sebe, někde kdysi dávno jsem to takto viděl, ale nevím, kde.[crazy]
Statistik
Neděle, 29. ledna 2017 - 00:04:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5265
Registrován: 6-2004
Ano, měl zdvojené dveře a stál v Kolíně u rampy, to se nepletete. Já jen nemám fotku u sebe, jinak už by tu visela. Ale určitě ho fotil i někdo jiný, před mnoha lety se zde ten vůz probíral a bylo vysvětlováno, o co jde.
Skutečnost, že vůz vypadal jako Ztr, jen měl zdvojené dveře, neznamená, že to je Ztrcc (jen proto, že jsem to tady nedávno kváknul já). Opravdu už nevím, odkud jsem vzal, že toto má být Ztrcc, ale muselo jít o informační šum. Ztrcc vypadá jako normální Ztr (resp. Ztrc), jen má dodělané vytápění ložného prostoru. A to tak, že z průběžného parního potrubí je dodělaná odbočka s topnou smyčkou dovnitř skříně a s ovládáním zvenku. Proč to tehdy v Trnavě dodělávali, netuším, asi bylo spěšninám při jízdě zima [happy]. Šlo o spěšninové vozy (ne výhradně, se spěčnninami samozřejmě jezdily i Ztrc s průběžným parním potrubím, resp. průběžným el. kabelem). Je to tedy něco jako Ztrc.
Jeden Ztrcc i zmíněnou "vyfikundaci" na parním potrubí mám vyfocený. Najdu a dám to sem.

Zr - nemyslím Oppeln. Vozy vzhledově odvozené ze Zsr se nevyráběly jen jako Zsr a Zsrc. Byly právě i málo početné skupiny atypů, jeden byl na víno (Rv), uvnitř skříně byly tuším dva sudy, jinak ale vypadaly jako Zsr. Druhý atyp, obdobný se Zsr pro ČSD, měl (snad) řadu Zr a byl na přepravu ryb, ale jak jsem psal, tohle je dotaz na opravdové odborníky (pánové ü, Mcx, drake, Mahel), ne na mně.
Statistik
Neděle, 29. ledna 2017 - 00:15:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5266
Registrován: 6-2004
Zde je slíbený Ztrcc. Počítám, že jde o jediný dochovaný exemplář. Na první pohled žádný markantní rozdíl od Ztr (Ztrc). Nápovědou budiž označení vozu, v UIC-schématu interval 131 0.
Odbočka do topné spirály z průběžného potrubí i s ovládací pákou (na druhé fotce) zobrazuje samozřejmě současný, tedy neprovozní stav tohoto zařízení. I tak je tam zřejmě poznat, jak to fungovalo, i když topná větev do interiéru byla z vozu již odstraněna a průchozí díry podlahou zaslepeny.
Statistik
Neděle, 29. ledna 2017 - 00:28:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5267
Registrován: 6-2004
Zdvojené dveře - myšleno dvoje dveře v bočnici vedle sebe. Nešťastná formulace...
Neděle, 29. ledna 2017 - 01:27:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 2-2016
Tak to je zajímavé, zkusím si projít historii tohoto vlákna a najít to tam. Fotka s odbočkou topení dovnitř vozu je jasný nezpochybnitelný důkaz existence vozu Ztrcc s jednoduchými dveřmi, takže pak je třeba zamyslet se nad informací v dostupné literatuře o tom, co je to vůz Ztrcc a jak vznikl. Platí co je vyfoceno, to je dáno. Co je psáno, to je....? Zajímá mě vůz Rv. Je to poválečná konstrukce, řada Rv je zvláštní, člověk by očekával Zj nebo Ztrj, Rj, ale budiž, bylo to tak. Je možné, aby vůz Rv vypadal jako tento model, nebo to je fikce (ten model)? Ten model má řadu Zsr, ale to na podstatě dotazu nic nemění, děkuji. Vlákna sleduju pravidelně 3 roky, ale ne úplně všechna, takže pokud se tu už řešilo i toto, tak stačí jen naťuknout a nahlédnu do historie.
Statistik
Neděle, 29. ledna 2017 - 07:03:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5268
Registrován: 6-2004
Při pohledu na fotku toho modelu mě napadá, jestli ten kolínský náhodou neměl jen navíc čelní dveře. Už je to fakt dávno...

Vozy na víno byly označeny Rv 8-200xx. Ten model asi bude tak trochu z říše snů, jako obvykle.

(Příspěvek byl editován uživatelem statistik.)
Neděle, 29. ledna 2017 - 10:55:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 2-2016
Čelní dveře... Jsem nahlodán. Ale na nějakém nádraží, na kterém jsem se sporadicky objevoval, vůz "Ztr" se dvěma dveřmi vedle sebe stál, to vím jistě. Víc už z hlavy nevydoluju.
Mám ale dotaz z jiného soudku, který se sem hodí. Seznamy nákladních vozů ČSD z roku 1927 a 1935 jsou známé. Nic podobného z pozdější doby už neexistuje, myslím v tak ucelené podobě, což mi objasňoval jeden znalý kolega. Fakt je ale ten, a to už jsem s ním neřešil, že ČSD musely vést účetnictví a tudíž musely se dělat nějaké inventury. Takže "něco" existovat musí. Samozřejmě je otázkou, jaké informace to "něco" obsahuje, jestli to má nebo nemá obdobné údaje o rozvorech, ložných parametrech a pod, nebo tam jsou informace jiného druhu. Nejde mi ani tak o údaje z konkrétního roku, ale uvítal bych, kdyby se dalo zajet do nějakého archivu a získat tam nějaký ucelený přehled o nákladních vozech ČSD, řekněme, v polovině 50.let, nebo aspoň po přeznačení z roku 1949. Aby se člověk vyvaroval při modelaření zásadních omylů (viz ten model vozu na víno), protože ty seznamy 1927 a 1935 jsou nesmírně cennou pomůckou, když se skládají dohromady informace z výkresů, fotek, tabulek apod. předtím, než se člověk pustí do stavby modelu. A po WWII se u nás objevila velká skupina různorodých kořistních vozů, takže třeba už jen proto, aby si je bylo možné správně přeznačit či odpovědět si na dotaz, jestli od daného modelu byla nějaká předloha ukořistěna.A pak občas se dá narazit v nějakých publikacích na informace o vozech, které vzbudí pouhou zvědavost, co to asi mohlo být. Na jiném foru jsem jako příklad uváděl dvojici ZZ, kdy jeden díl měl podobnou velikost, jako vozy Zl, ale ne stejnou... Pro modelování vozů II.epochy už jsem shromáždil podkladů hodně, ale III.epocha je pro mě pole neorané, soubor pouze útržkovitých informací, přičemž mě zajímají vozy, které ještě měly číselné označení s pomlčkou. Za každý případný tip na letní cestu do archivů děkuji.
Neděle, 29. ledna 2017 - 18:02:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1927
Registrován: 6-2004
Co vím, tak ten kolínský vůz měl v sobě náhradní zdroj el. energie, nedivil bych se, že právě kvůli tomu byl upraven tak, aby byl k agregátu lepší přístup.
Neděle, 29. ledna 2017 - 18:39:43  
Neregistrovaný host
89.203.160.142
Ztr na víno:model je jen napodobenina, ale né zas tak velká. Určitě neměl čelní dveře.
Z výroby označeny Zsr později R
Statistik
Neděle, 29. ledna 2017 - 20:25:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5269
Registrován: 6-2004
Rkwa: díky za doplnění, zase je člověk moudřejší. Nevíte podrobnější údaje o počtu vyrobených vozů, výrobci a roku výroby?

Všechny své fotky opravdu teď nemám po ruce, ale čelo diskutovaného kolínského vozu vypadalo přesně, jako na tom zeleném modelu. Měl i brzdařskou budku. Na rámu jsem našel stopy po čísle ČSD 520607 nebo 520007 s tím, že tam možná bylo ještě číslo 1-xxxxx. Bylo to velmi špatně čitelné. Takže pokud to čelo byla dodatečná předělávka, pak i tak mohlo jít o původní Zsr/Rv. V poznámkách mám totiž uvedeno, že na střeše byly dva dekly, i když to asi bylo ze země hůř vidět.

PS: pro zvláštní účely nesl označení EL 55802 a na rámu byla ještě stopa po označení 15807, patrně rovněž pro zvl. účely. Třeba ho pan Mahel podle toho v poznámkách najde.
drake
Neděle, 29. ledna 2017 - 20:57:58  
Neregistrovaný host
78.45.51.176
ad vozy na víno: Vozů bylo ve Studénce v roce 1947 vyrobeno 15 ks a zařazeny byly u firmy František Šmíd. Ještě v únoru 1948 byly objednány další dva vozy v České Lípě, ale po převratu k z toho sešlo. Zařazeny byly jako Zsr 520000 až 520014, ale později byly zařazeny jako vozy volného oběhu Rv 8-20000 až 8-20014, 8ks v 1965 dostalo formálně čísla 21 54 700 0103 až 109, ale dostalo se asi na málokterý. Pokud vydržíte, bude k vozům článek s dalšími podrobnostmi. Pan Šmíd se dočkal roku 1989 a kormě jiného zabaveného majetku se zaobíral i těmito vozy. Ale to si přečtete jinde :-)
drake
Neděle, 29. ledna 2017 - 21:16:58  
Neregistrovaný host
78.45.51.176
Fardy: Tolikrát jsem ti to psal a zůstalo to asi nepochopeno. Po válce se přednostně řešil fakt, že nebylo s čím jezdit, detaily se neřešily. Od roku 1946 přicházely vozy do dílen rovnou z odstavných kolejí, z nich se opsalo číslo, řada a žel. správa (což byl mnohdy blábol), přidělilo se jim nové ČSD číslo a šup do provozu. Ministerstvu se oznámilo, že vůz s číslem DR 12345 byl přečíslován na Z 1-23456. Víc toho nebylo, žádná technická nebo výrobní data, výrobní štítky se začaly opisovat až později, ale na velké většině vozů stejně nebyly. Do hlášenek se psalo "výrobní štítky uraženy". Úředník to přepsal do tzv. hlavní knihy a to bylo celé. I kdyby existoval z tohoto období nějaký seznam vozů, tak bude z pohledu převzatých vozů bezcenný. Jednou za čas se skutečně dělala inventura, obvykle v podobě sčítání vozů na síti ČSD. Na konci 40. a v průběhu 50.let jich proběhlo několik. Sčítací štíky také skončily ve sběru, možná se někde v archivu najdou sumární součty poskytnuté jednotlivými drahami ministerstvu, ale to bude asi vše.
Statistik
Neděle, 29. ledna 2017 - 21:18:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5271
Registrován: 6-2004
Teď už jen zbývá dodat, kde že si to ctěné P.T. obecenstvo bude moci přečísti.[happy]
Neděle, 29. ledna 2017 - 21:30:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 2-2016
Drake: Dík, já vím že říkal...ale těžko se s takovou informací sžívá.... [sad]
Pondělí, 30. ledna 2017 - 09:38:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1500
Registrován: 4-2010
Našel jsem fotky dvou vozů Ztr které stály v Kolíně.
Statistik
Pondělí, 30. ledna 2017 - 10:41:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5276
Registrován: 6-2004
Haldir - ano, ale ty to nejsou. To byly standardní verze.
Pondělí, 30. ledna 2017 - 11:44:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1501
Registrován: 4-2010
Statistik
Přitom jsem si myslel, že ten druhý je také nějak upravený. Má dveře v čele a další z boku.

(Příspěvek byl editován uživatelem Haldir.)
Pondělí, 30. ledna 2017 - 12:09:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1928
Registrován: 6-2004
Tak jsem ten inkriminovaný kolínský vůz našel:

V poznámkách k němu mám číslo EL 55302 ex 15807 ex Ztr 1-52307, Studénka 1948, výrobní číslo asi 43736. Po těch letech si už nepamatuji, jestli vůz měl výrobní štítek, nebo jestli to je údaj odjinud. Možná někdo s lepšími znalostmi o nákladních vozech prověří, jak všechny tyto údaje pasují dohromady.

Při hledání jsem narazil na údaj, že vůz sousedního čísla EL 15808 měl vzniknout z R 8-20014. Tady mohlo dojít i k záměně identity...
Pondělí, 30. ledna 2017 - 13:14:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 2-2016
Jo to je on, tak přece jen to byl Kolín a paměť mě zas tak moc neklame. Dvoje dveře vedle sebe...
Statistik
Pondělí, 30. ledna 2017 - 17:38:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5277
Registrován: 6-2004
Ad Haldir: ano, ten černý Ztrc je upravený, ale k této úpravě přišel už jako vůz pro zvláštní účely. Zde byla řeč o atypických vozech na bázi Ztr, které byly trochu odlišné už z výroby. Tohle je jedna z mnoha úprav konkrétního vozu (Ztr) pro potřeby konkrétního majitele z odvětví traťového hospodářství.
Úterý, 31. ledna 2017 - 15:45:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 462
Registrován: 7-2014
Praha bechovice v stanici 4ks modrych Gbgkks azd praha, Poricany odstavene cierne Res gjw praha a za plotom tratovakov Glm aj s budkou nevedno ci ide o vozen aj s napravami alebo len skrinu bez kolies
Úterý, 31. ledna 2017 - 23:03:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1929
Registrován: 6-2004
Upřesním: v těch Běchovicích jsou někdy od konce loňského roku odstavené vozy s reklamami nejen na AŽD (VÚŽ, Škoda...), reklamy však jsou už částečně poškozené. A v Poříčanech je jen skříň, je tam už řadu let (a těch skříní tam bylo v minulosti víc), ovšem pamatuji ji ještě na kolech
Středa, 01. února 2017 - 21:31:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 4-2011
96 56 401 0002-4 takéto vozne sa nachádzajú aj iných radov v žst. Komárno zriaďovačka [blesk][happy][wink][smrt]
Pátek, 03. února 2017 - 13:49:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 4-2011
31-56-3943619-7 KS: 53, DZ: 01.05.78, VČ: 2536 navrhnutý je na zrušenie. Kto by mal záujem o výkazy vozňov čo šli do Komárno zriaďovačka nech napíše email[andel][wink][happy][smrt][satan][blesk][pozor]
Pátek, 03. února 2017 - 16:09:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 398
Registrován: 6-2012
Tohle se místnímu osazenstvu bude stopro líbit [happy][ok]

Já bych měl dotaz na tenhle vůz. Proč je registrován v Srbsku?
A dále mě zaujali ty netypické podvozky nové generace. Pokuď se nepletu, tak na většině těhlech vozů bejvávaly ty starší generace. (Omlouvám se za nejspíše obludnej popis,ale o vozy se moc běžně nezajímám).

Statistik
Pátek, 03. února 2017 - 16:23:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5280
Registrován: 6-2004
Smmps - je to rekonstrukce (odkaz), náhrada původních 26-2.8 podvozky Y25, aby se s tím dalo jezdit "ven".
Registrace v Srbsku (a na Balkáně obecně) snazší, než třeba v CZ, tak asi proto. Volí ji zejména "garážovky" u různých divokých změn registrací a podobně divokých přeznačovacích akcích svých vozů. Ostatně pohledem na rám onoho Smmps lze nalézt i majitele (TSSC), takže žádný div. Jinak jde samozřejmě původem o vozy české, jen prošly rukama několika soukromníků.

Zsa pěkný, ale řekl bych, že autor označení si asi dal trochu silný tabák, když to číslo vymýšlel, resp. nanášel na skříň...[crazy]
Pátek, 03. února 2017 - 16:37:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 399
Registrován: 6-2012
Statistik: Díky za doplnění infa.
Neděle, 05. února 2017 - 13:01:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 946
Registrován: 3-2011
Malá časť z deponovaných vozňov vo Vrútkach:
31 56 699 2 151-4, v.č. 1979/82276
31 56 699 2 345-2, v.č. 81844

31 56 788 2 612-6, v.č. 1971/72772
31 56 798 3 008-1, v.č. 1984/88586
31 56 798 3 113-3, v.č. 1985/88691
31 56 787 4 001-2, v.č. 1985/89421, v.č. kotla 1985/2781
31 56 787 4 102-8, v.č. 1985/89426
31 56 787 4 170-5, v.č. 1986/90090

Ilustračne jeden obrázok:

E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Statistik
Neděle, 05. února 2017 - 14:29:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5287
Registrován: 6-2004
Děkujeme za údaje, některé se hodí.
81844 má rok výroby 1979.
PatrikT
Středa, 08. února 2017 - 18:33:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 213
Registrován: 10-2015
Dnešní objev v areálu jednoho podniku ve Zlíně - Malenovicích. Malý a velký uhlák + nějaké plošiny, ale nejde se k tomu blíž dostat.
Pátek, 10. února 2017 - 09:29:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 465
Registrován: 7-2014
Včera a dnes ráno prebiehala preprava nových výsypných vozňov z ŽOS TT do Švajčiarska do Buchsu pre SBB Infra, išlo to cez východné, kde prebehla kontrola a dnes ráno opustili cez Pta územie SK smerom do Rakúska.....tentokrát vďaka prieťahom zo strany OBB bez fotodokumentácie.
Pátek, 10. února 2017 - 22:29:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 88
Registrován: 10-2007
Dobrý večer všem,
měl bych malou prosbu. Nemá prosím někdo detailněji nafocenu na obrázku vyznačenu oblast cisteren na čpavek z 60-tých let.


Předem mooooc děkuji
http://ttjenik.wz.cz/
Statistik
Pátek, 10. února 2017 - 22:42:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5303
Registrován: 6-2004
Autor fotky to detailně focené má. [wink]
Sobota, 11. února 2017 - 10:36:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 4-2011
TTjenik: nevieš náhodou kto vlastnil ten vozeň? A niečo z Vrútok: 31-56-7882501-1 DZ:01.06.71, KS: 11, VČ: 72660, číslo cisterny: 072660
Neděle, 12. února 2017 - 12:44:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 89
Registrován: 10-2007
Ahojte
nejsem znalcem vozů, ani historie a konce jednotlivých kusů, jsem pouze amatérským modelářem.
Fotografii jsem považoval za notoricky známou, takže jsem nezdvořácky zapomněl uvézt zdroj.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_%C4%8Desk%C3%BDch_a_slovensk %C3%BDch_%C5%BEelezni%C4%8Dn%C3%ADch_n%C3%A1kladn%C3%ADch_voz%C5% AF#/media/File:W7815273-3356_stat_HradecKralove2012-08.jpg
Tímto se autorovi dodatečně omlouvám a ptám se, zda jsou fotografie výpustních ventilů někde zveřejněny.

Děkuji
http://ttjenik.wz.cz/
Statistik
Neděle, 12. února 2017 - 16:51:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5307
Registrován: 6-2004
TTjeniku, tady přece nejde o to, že jste neuvedl zdroj. Na to už jsou asi všichni, včetně mě zvyklí, že na to většina lidí kašle. Ale když víte, odkud fotka je a čí je, proč mi nenapíšete rovnou? Na netu logicky všechny záběry nejsou, focenou tu armaturu mám (mimochodem, zrovna na tomto voze je neúplná), takže stačí poslal mi soukromou zprávu, e-mail... Najdu, pošlu. Tak jako jiným.
Ládik
Úterý, 14. února 2017 - 12:47:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 342
Registrován: 11-2006


jejich poslední cesta - šrotace elektrárna Opatovice - foceno Hradec Králové
39michal
Úterý, 14. února 2017 - 16:23:18  
Neregistrovaný host
77.48.31.15
Nálepku "OPATOVICE" má i 744 9095-4,takže lze konstatovat,že se vydá za ostatními.Věděly by se prosím čísla ?Vydat se tam již patrně nestihnu.
Statistik
Úterý, 14. února 2017 - 18:39:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5311
Registrován: 6-2004
Věděly. Napište si na stat@email.cz. Jsou to dlouhodobé ležáky z Ústí n. L.-západu. Bohužel to je jejich definitivní konec.
jagg
Úterý, 14. února 2017 - 20:52:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 403
Registrován: 5-2012
Kolik jich je? 9? A co je potom ten 10 vůz na fotce? Jedna Zekks stojí aktuílně i v Olomouci na Bělidlech. Číslo bohužel nevím.
Statistik
Úterý, 14. února 2017 - 21:27:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5312
Registrován: 6-2004
To šedé je kotlový vůz Zas jugoslávské výroby - rovněž do šrotu.
39michal
Středa, 15. února 2017 - 18:04:22  
Neregistrovaný host
77.48.31.15
jagg:na Bělidlech je přestěhován před začátkem rekonstrukce žst Olomouc 744 9085-5,jinak jsou /byly/ jednotlivě tyto vozy dále v destinacích Ohníč,Plzeň-Koterov,Vraňany,Přerov levé,kromě uvedeného mají ještě jeden tamní hasiči,totéž měli hasiči v Olomouci a po jejich zrušení byl vůz na místě rozložen,nějaké byly v Ostravě mimo toho u pošty.V provozu jsem zahlédl nedávno? vůz 744 9042-6,ale tentýž jsem předtím viděl navržen na zrušení.
Ládik
Středa, 15. února 2017 - 18:17:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 343
Registrován: 11-2006


dokumentačně dnes další várka - foceno v Chlumci n.C.
Sobota, 18. února 2017 - 12:31:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 4-2011
31-56-4719096-8 ex ČSD: 3913559-3
Ládik
Pondělí, 20. února 2017 - 14:18:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 344
Registrován: 11-2006


další zajímavý kousek na své poslední cestě