Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Restaurační, lůžkové, lehátkové, společenské a salonní vozy » Archiv diskuse Restaurační, lůžkové, lehátkové,... do 21. 12. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Restaurační, lůžkové, lehátkové,... do 21. 12. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pezos
Úterý, 24. října 2017 - 20:43:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 773
Registrován: 4-2014
Javy: Pokud byl na hlaváku, tak ne. Tam BK provozuje AutoGrill (celkově jsou v ČR tři různé firmy s licencí).
Mladějov
Středa, 25. října 2017 - 21:59:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11150
Registrován: 3-2007
Velice podobné to bylo před třema měsíci v SC z Ostravy, zakouřeného města. Někde před Olmütz jsem provedl objednávku na místo přes portál, někde kolem České Třebové mi přišla zpráva, že z důvodu velkého vytížení posádky jídekného vozu nebude objednávka vyřízena a pokud něco potřebuji, mám se dostavit do jídelního vozu. Tak jsem nikam nešel a po příjezdu do Prahy navštívil Burger Kinga.

Takže jsi nevyužil šance přihřátých stewardů zhubnout o 0,1 kg [proud]
Máš jezdit až tam úplně vepředu, to ti udělá sličná stew nabídku už před odjezdem (bohužel ne complete) - ale zase jsi poslední na řadě při obsluze.

Hele, u JLV chybí už desítky let jedno, a to profesionalita.
Naprosto rozdílné služby a ochota podle toho, kdo zrovna slouží.
Ověřeno x cestami v hospodě na kolečkách i v hotelu na kolečkách.
A ani x managerů s tím nezvládlo nic udělat - pokud jsou si toho vůbec vědomi.



(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Čtvrtek, 26. října 2017 - 10:12:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1950
Registrován: 12-2007
Jo, protože se raději kontrolovalo, zda je podpis každé dvě hodiny na WC či zda je v inventáři napsaný správný počet kelímků. Místo toho by bylo vhodné provádět nějaký mystery shopping. Tam by se ukázalo. Na stranu další. Pokud je bistro v pendolínu plné a stojí se fronta na baru, je fakt nereálné ještě běhat na druhý konec soupravy. U vytipovaných spojů by to chtělo posílit posádku. Např. u té 240 jsem jel někdy v únoru z Koněpůlek do Prahy a má objednávka po netu přišla už v Koulíně [jidlo]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Čtvrtek, 26. října 2017 - 11:35:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1994
Registrován: 1-2007
Takže jsi nevyužil šance přihřátých stewardů zhubnout o 0,1 kg [proud]

Chápu, je to řešení situace. Když se ale na to podívá člověk z hlediska toho, že je to nabízená služba, tak má fungovat, když tam je málo lidí a očividně se ta služba nedá zvládnout, tak buď tam mají dát více lidí nebo tu službu zrušit, pak tyto komentáře nebudou...
Vše je jen o lidech. Železnice nevyjímaje.[kladivo]
Čtvrtek, 26. října 2017 - 20:45:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3411
Registrován: 8-2010
Já mám zkušenosti s bistrem v Pendolinech jen dobré. Největší problém ale je, aby dorazila objednávka, jelikož běží přes internet a nikoliv přes intranet [crazy] Jinak jednou jsem jel nějak v pátek a obsluha moc nestíhala, ale nakonec jsem obsloužen byl. Já se ze zásady snažím pátečně/nedělním spojům pokud možno vyhnout.

R_1463Úpa:
"U vytipovaných spojů by to chtělo posílit posádku."
Hezká myšlenka, ale kde ty lidi vezmete? Chybí i strojvedoucí natož stevardi [proud]
Praha-Ruzyně, Olomouc
Sobota, 28. října 2017 - 15:30:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2224
Registrován: 9-2003
Mladějov: Já za poslední rok a půl dal dole 30 kg a naštěstí bez pomoci čtyřprocentní poloviny JLV [proud] . Jinak jsem měl na JLV nějaké pracovní jednání, přístup byl špičkový ale paradoxem bylo, že ten člověk u JLV končil a pak nám už jako pro JLV cizí člověk pomáhal dotáhnout to do konce, protože tam už nikdo schopný nebyl a jemu profesionální čest nedovolila nechat to nedotažené - lidi, co tam zůstali, neznali parametry špajzáků, nedokázali pochopit naši potřebu mít ty vozy otočené nějakým směrem a vůbec třeba nechápali, že si pro to na ONJ dojedeme sami (naštěstí, protože tu soupravu naházeli úplně jinak, než jsme potřebovali a muselo se to vyposunovat.
ANNUAL TRANSYLVANIAN CONVENTION
Mladějov
Neděle, 29. října 2017 - 15:33:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11206
Registrován: 3-2007
30 kg ? No to jseš (bez ironie) dobrej - a ještě chodíš do KarbanátkovéhoVelkého [wink]

Holt pro JLV zcela typické - perfektní profíci i žabaři nejen na voze, ale i výš.
Pondělí, 30. října 2017 - 18:28:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 980
Registrován: 7-2007
Zkusím se zeptat i tady:

Mám dotaz na zdejší zkušené cestovatele:

Chystáme se na FIPky do Rakouska a Švýcarska. Chceme využít lůžkového vozu na vlaku EN 466 z Lince do Sargansu a jsme tři osoby. UNIPOK mi dává rezervace lůžek 22,26 a 21, když žádám klasický oddíl T3. Dle vagonwebu by se mělo jednat o patrové lůžkové vozy. Nikde však nemůžu najít rozmístění lůžek v jednotlivých oddílech - tohle vypadá, jako by to byl jeden oddíl (22 a 26) a jedno lůžko v jiném oddílu. Nemáte s těmi vozy někdo zkušenosti? Google mi moc nepomohl, našel sice schéma těch vozů, ale podle toho by tam většina oddílů měla být double a jen dva oddíly na kraji vozu se tváří jako čtyřmístné (lůžka 21,22,24,26). Vydat však všechny čtyři v oddílu nejdou. Že by to OeBB prodávaly jako třímístné? Jde mi o to, abysme tam byli sami tři. V opačném případě si rovnou můžeme koupit levnější lehátka ve čtyřmístném oddílu.

Díky za poznatky a tipy. Bohužel na nightjet.at jsem vozy taky nenašel.
Pondělí, 30. října 2017 - 19:39:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 937
Registrován: 6-2002
Ad Jarda_kučera:

Je to jak píšete na konci dotazu. Jde o čtyřmístný oddíl, kde se prodávají jen tři lůžka. Jde opravdu o patrové vozy, kurzové č. 306 je WLBmz s dvěmi oddíly T3 a místy 21, 22, 26 + 221, 222, 226; kurzové č. 305 je pak WLABmz s jedním oddílem T3 s místy 221, 222, 226. Místa 24 a 224 se neprodávají.
Pondělí, 30. října 2017 - 20:57:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 981
Registrován: 7-2007
Kubze: Super, díky moc, a zeptám se blbě, je v těch oddílech nějaký rozdíl mezi WLBmz a WLABmz? Třeba co se délky lůžek týká, zásuvek na 230 V atp.?
Pondělí, 30. října 2017 - 23:03:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 938
Registrován: 6-2002
Jarda_kučera: Ne, rozdíl v nich není. Jen je v obou jen jedna zásuvka (ale ta je po jednom i v ostatních oddílech). Širší postele jsou jen v DeLuxe oddílech, v ostatních jsou pak stejné. Možná je lepší si vzít místa 21-26 ve WLBmz. Tento oddíl je umístěn vedle představku s nástupními dveřmi a služebním oddílem, kde by za Lincem neměla být žádná nastupující frekvence a měl by tam být větší klid než oddíl s místy 221-226, který je umístěn na druhé straně vozu vedle dvou WC. Oproti klasickým Double oddílům je ten T3 (původně T4) trochu menší, ale poskládat se tam dá. Za ten klid a ticho oproti Bc to stojí.
Úterý, 31. října 2017 - 12:09:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 982
Registrován: 7-2007
Kubze: Ještě jednou děkuji. Nebylo by možné sehnat ty plánky obecně v současnosti používaných lůžkových a lehátkových vozů OeBB?
Úterý, 31. října 2017 - 19:06:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 572
Registrován: 2-2005
Jarda_kučera: ještě pod DB
Úterý, 31. října 2017 - 20:36:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 939
Registrován: 6-2002
Rikin: Jenže ÖBB si svoje vozy rekonstruovaly a přitom i přečíslovaly postele, takže skicy od DB nesedí.

Jarda_kučera: Pro představu jsem našel prohlídku. Po kliknutí na Triple se Vám zobrazí T3 oddíl v patráku a v jednom odkazu výše si můžete vybrat co si dáte na snídani [jidlo]
Čtvrtek, 02. listopadu 2017 - 23:01:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 654
Registrován: 7-2014
priatelia, kde sa momentálne nachádza tento vozeň?
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/22008007_1021433327 4355755_802744691338309573_n.jpg?oh=65038f5806852c4239973e6a83a02 51b&oe=5A6CFD13
už prišiel v 9.2017 z opravy v novom laku, no uplynulý víkend na Rendezi nebol, teda nie pod holým nebom, jedine žeby bol v hale schovaný, som myslel že ho tam nájdem no nič, ale fotka dokazuje že tam prišiel....
Malo by ísť o známy poštový vozeň Fa z Královopolskej strojárne Brno, v ktorom boli modelári s modelom bratislavského uzla....
Sobota, 04. listopadu 2017 - 17:29:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 685
Registrován: 7-2009
Tyhle Backy už nic moc hezkého nečeká...[sad]




Pondělí, 06. listopadu 2017 - 12:35:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1961
Registrován: 12-2007
Ústí nad Labem západ? Nejela některá tato Backa na Jan Čurákově vlaku do Romunska?
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Pondělí, 06. listopadu 2017 - 16:26:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 11-2017
Dobrý den,
rád bych se zeptal, zda je možné někde dohledat, jaká obsluha jídelního vozu bude nasazena na konkrétní vlak v určitý konkrétní den? Existuje někde veřejně takový rozpis? Dne 20. října se mi v jídelním voze stala velmi nemilá příhoda a protože jsem velmi negativní zkušenost s touto konkrétní obsluhou měl již podruhé, rozhodl jsem se hned druhý den /21. října/ zaslat stížnost na JLV. Bohužel, dodnes ze strany JLV bez jakékoliv reakce. Nijak nemám zájem zde JLV veřejně hanit, proto se zdejším diskutujícím omlouvám za dlouhý příspěvek. Nicméně, pokud to někoho zajímá, níže přikládám zmíněnou stížnost zaslanou před šestnácti dny na JLV:

Dobrý den,
rád bych touto cestou vznesl oficiální stížnost na chování obsluhujícího personálu jídelního vozu spoje EC 127 Bečva /dne 20. října 2017/ v úseku Praha - Olomouc.
Často cestuji vlakem a pokud je to možné, rád využiji služeb jídelních vozů, v drtivé většině se jedná právě o jídelní vozy společnosti JLV a ve většině případů jídelní vůz opouštím spokojen. Tohoto dne jsme ale s přítelkyní jídelní vůz v Olomouci opouštěli opravdu velmi rozladěni.
Již při nástupu ve stanici Praha hl. n. nebylo vše v pořádku, obsluhující paní ve středních letech sice po chvíli přišla k našemu stolu zjistit naši objednávku, její chování bylo ale od počátku velmi arogantní, jako by jsme ji svou přítomností spíše obtěžovali. První hodinu cesty toho nebylo vyjma uvedeného arogantního přístupu příliš co vytknout. Objednané jídlo a pití nám bylo doneseno a i u následných objednávek nám bylo relativně rychle vyhověno. Ovšem po hodině jízdy se vše změnilo. Paní obsluhující si přestala všímat nejen nás, ale i ostatních hostí a obslouženy byly jen dva stoly nově příchozích. Většina osazenstva ze dvou třetin obsazeného jídelního vozu po čase vyhledala obsluhu, zaplatila a znechuceně odešla, my jsme setrvali až do Olomouce, ale přístup obsluhy se nezměnil. Obsluhující sice jídelním vozem občas prošla, avšak bez jakéhokoliv zájmu o přítomné hosty. Po hodině a půl, kdy jsme nevěřícně seděli nad prázdnými lahvemi a talíři v již téměř prázdném jídelním voze, jsme se těsně před výstupem konečně dočkali pozornosti. Po naší výtce nám bylo velmi nešetrně sděleno, že pokud jsme si něco chtěli objednat, měli jsme sami obsluhu vyhledat, prý jsme vypadali, že nám nic nechybí. Navíc nám bylo řečeno, že nemůžeme zaplatit kartou, ale pouze hotovostí. Údajně to u této obsluhy prostě není možné.
Chtěl bych se tedy zeptat o jakou osádku jídelního vozu se jednalo a především, jestli je možné někde vyhledat, kdy a na jakém spoji bude tato osádka přítomna. Opravdu nerad bych se totiž ještě někdy s touto osádkou potkal. Obdobné zkušenosti jsem s touto obsluhující měl již minule a nerad bych takový přístup zažil i někdy příště.

Jak jsem psal, celkově jsem se servisem JLV dlouhodobě spokojen a pokud je to možné, rád bych tímto zaslal pochvalu osádkám, jejichž přístupem jsem byl v poslední době vyloženě nadšen. Jednalo se o tyto spoje:

EC 176 Johannes Brahms /odj. v 8:28 z Prahy hl. n./, pondělí 17. července 2017 a pátek 18. srpna 2017. V obou případech se jednalo o stejnou obsluhu, obsluhující mladík byl velmi schopný a vstřícný, servis perfektní a jídlo vynikající, není co vytknout.

EC 144 Jan Perner /odj. v 9:21 z Olomouce hl. n./, čtvrtek 19. října 2017. V tomto případě se jednalo o skutečný zážitek. Obsluhující pán ve středních letech dokázal zaujmout i pobavit, naprosto profesionální servis a perfektní přístup. I jídlo z kuchyně bylo výborné.

Doposud jsem služby jídelních vozů všem známým doporučoval a s radostí využíval. Byl bych rád, kdyby tomu mohlo tak být i nadále a nemusel bych přemýšlet, kdo bude zrovna obsluhovat na spoji, kterým budu chtít cestovat. Očekávám, že se dotyčná dáma o této výtce dozví a příště už nebudu muset trávit čas psaním takového e-mailu.

Předem Vám děkuji za Váš čas a Vaše vyjádření k této věci. Odpověď prosím zašlete na tento e-mail.

S pozdravem,
XXX
Úterý, 07. listopadu 2017 - 21:22:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5926
Registrován: 12-2011
R_1463Úpa: Děkujeme stÚpovi za hodnotný postřeh.
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Středa, 08. listopadu 2017 - 10:58:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3006
Registrován: 9-2007
Pokud někdy někdo plánujete cestu do Amsterdamu, ale zároveň byste se rádi vyspali v komfortním lůžkovém voze, existuje docela atraktivní řešení. [happy]

btw. chystám se udělat seznam takovýchto "hotelů", vím, že jich je dost i v Německu a jeden existuje i v Polsku. V Mnichově je dále i tento velmi zajímavý hotel.
Čtvrtek, 09. listopadu 2017 - 09:12:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 577
Registrován: 6-2007
V Chorvatsku je Adriatic Train Hostels, zatím jenom v Zagrebu.
Mladějov
Čtvrtek, 09. listopadu 2017 - 09:15:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11354
Registrován: 3-2007
Hm, to je fakt pro masochisty, protože za cenu pohodlného hotelového pokoje spát v kamrlíku a ještě třeba s cizími lidmi..i to je spolu se zrychlováním dopravy důvod, proč jdou ubytovací spoje a vlaky v Evropě do kopru.

Jinak to má podobně i Pivovar Kocour na konci jedné mezinárodní tratě.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Čtvrtek, 09. listopadu 2017 - 19:47:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 32
Registrován: 3-2013
Ad voloda

... nesplietli ste si náhodou šuplík - skúste fotku aj s textom dať do fóra " historické vozy" a dozviete sa viacej!!! Ináč super fotka z bytu. 😋 📷
Pátek, 10. listopadu 2017 - 01:04:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4461
Registrován: 4-2003
Ten amsterdamský vlakový hostel je fajn, letos na jaře jsem tam s kamarády byl a můžu jedině doporučit! Umístění je úplně geniální přímo v dopravním uzlu, kde je významná železniční stanice a k tomu metro, tramvaje i autobusy. A cena noclehu byla také v amsterdamských poměrech výhodná, neboť všechna ostatní ubytovací zařízení v této cenové relaci byla umístěná kdesi v [zadnice] na okraji města. Co se týče ubytování samotného, pochopitelně to není žádné hogo-fogo, ale na druhou stranu interiéry těch lůžkových vozů jsou, když pominu koupelny, v docela původním stavu, takže umožňují nasát atmosféru cestování nočními vlaky na Západě v 70.-80. letech...
Přidávám několik snímků:

Sobota, 11. listopadu 2017 - 18:43:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 663
Registrován: 7-2014
reakcia na môj príspevok:
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3822921
vozeň dnes zhliadnutý v areáli depa RD Bratislava hlavné, netuším čo tam robí ale
Pružinskij
Neděle, 12. listopadu 2017 - 19:09:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1981
Registrován: 4-2015
Stručný report z nedalekého východu:
WLABmee Cheb - Košice: vše OK, až na mladého Slováka, co vyhuloval večer jakousi dýmkou a nad ránem budil e-ticketem ve vybitém tabletu (večer si ho vybil a nísto něj dobíjel mobil, velmi prozíravý člověk...).
Kupjejnyj Užhorod - Oděsa: jeden spoj za 48 hodin, téměř vyprodáno. V už tak nízké ceně je volitelně čaj za 7 hřiven (a za stejných 7 kdykoliv u děžurné).
Kupjejnyj Černivcy - Kovel: taktéž jeden spoj za dva dny. Poloprázdno, cena opět lidová. Opět čaj. Nevím jak to dělají, ale ty "UZ" čaje jsou výborný, nemají chybu. A v pytlíčkách UZ, stejěn tak i cukříky. :-) V dízlu až do Kovelu, přepřah se nekoná, jen objetí HV.
JLV na dopoledním IC z Varšavy do Prahy: Snídaně se nekonala, protože vyjebávku s non-Happy Hours neberu, nejsem padlej na główu, dostatečně jí nahradily klobásy z Chełmu a ještě zbylo). Roznáška po vlaku nulová, asi 3 lidi si došli do jídeláku pro kafe (a následně se halasně podivovali nad cenou ... nezkoušel jsem). Za hranicema normální oběd, nic co bych vytkl, ale na pátek tedy měli po celou cestu téměř prázdno - škoda.

A něco pro Vantju: Podle Drehscheibe už jdou kupovat lůžka na ADY přímo na webu a dokonce i zaplatit. Na jaře se chystám na trase Baku - Charkiv (opačně to bohužel nejde, jízdenka se musí vyzvednout v Ázerbájdžánu).
West code was broken.

Pondělí, 13. listopadu 2017 - 15:45:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1969
Registrován: 12-2007
Telepetr: Co máš za problém zm*de?
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 15:49:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1970
Registrován: 12-2007
Telepetr: Musíš být asi v hodně velké schíze, že umíš přivlasňovat příspěvky tomu, kdo je nenapsal. Žádám tě o omluvu.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 20:04:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1118
Registrován: 10-2008
Zdravím přátelé. Dovolím si to zde trošku osvěžit krátkým videem z bordrestaurant ICE [jidlo][happy]
DB ICE3 BR 407 (Velaro D)
Najdete mě i na facebooku
https://www.facebook.com/jidelaky
Úterý, 14. listopadu 2017 - 11:54:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2266
Registrován: 9-2003
Ta audina a lítadlo s tím mají společného co? Jeden diskutér tady je na audiny přecitlivělý [biggrin] .
NOBLE BRICKS
Úterý, 14. listopadu 2017 - 15:11:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1119
Registrován: 10-2008
Audi jako auto, 747-400 jako letadlo. Jelikož je video ze série "Cestování na talíři" (což je ma stránka na facebooku), je tam od všeho trochu. Nechci se primárně zaměřit jen na vlaky, ale i na ostatní druhy dopravy. Motoresty, jídlo v letadlech, jídlo ve vlaku apod. Navíc, prvních 40 sekund, je jakési intro. Takový úvod. [happy][happy]
Najdete mě i na facebooku
https://www.facebook.com/jidelaky
Středa, 06. prosince 2017 - 14:47:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 11-2017
Zdravíčko, má někdo přehled, kde budou od nového JŘ nasazeny vozy ARmpee 832? Jeden na IC Opava, jeden na IC Ostravan, jeden na EC Roháče /v pátek tam a v neděli zpět/ a zbylé tři, respektive po většinu týdne zbylé čtyři?
Středa, 06. prosince 2017 - 14:55:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 52
Registrován: 8-2007
Ondras888: EC 115//114/547(445)//546(444) Cracovia/Ostravan (Slovakia) - 2 vozy
IC 514/513 Opava - 1 vůz
EC 243//242 Roháče - 1 vůz
Zbytek tvoří provozní zálohu.
Středa, 06. prosince 2017 - 23:13:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 577
Registrován: 2-2005
Trocha z polské gastronomie...

Tradiční polévka Žurek (12 PZL)

Klasika, čerstvě smažený řízek s vařeným bramborem a salátem (28 PZL)

Čaj (7 PZL)

při kurzu cca 6,50 Kč/PZL to jsou úměrné ceny, oproti Maďarům...
Čtvrtek, 07. prosince 2017 - 00:20:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3025
Registrován: 9-2007
No jo, WARS, ti umí. [happy] Už se na ně v sobotu těším.

Zajímavá je i jejich koncepce na vnitru, menší výběr, ale také nižší ceny. Jen škoda, že jejich vnitronabídka snad nikde na internetu není.
Čtvrtek, 07. prosince 2017 - 10:53:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 12-2017
Zdravím,

nedávno (říjen 2017) jsem podnikl cestu přímým lůžkem z Prahy do Kyjeva a zpět. Měl bych jeden dotaz pro znalé tamnějších poměrů: čím jsou vytápěny ukrajinská lůžka?

Roman
Čtvrtek, 07. prosince 2017 - 12:35:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 579
Registrován: 2-2005
Vantju: souhlasím... Jinak WARS má super aplikaci android "mWars". On-line vidíte všechny vlaky s jejich gastrem, včetně vnitra:

Cuboy:
řekl bych, že klasické elektrické z lokomotivy a i kotlem na tuhá paliva (koks) je to jako v domácnosti (teplovodní rozvod). Komín je stále očouzen [proud]
Čtvrtek, 07. prosince 2017 - 12:57:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1617
Registrován: 12-2006
Cuboy: Letos v únoru a v říjnu topili jen elektricky jak u nás, tak i na UA; do studených kamen na představku se házely leda vajgly.
bylo: Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod - Trabant) + VAZ-2108 je pětimístný, komfortní, rychlý, maloobjemový automobil nejmodernější koncepce určený pro provoz na jakýchkoliv vozovkách s vyjímkou cest s nezpevněným povrchem s hlubokou stopou.(návod - Lada)

je: VAZ 2105 hranatec a VAZ 2101 kulatec
Pondělí, 11. prosince 2017 - 18:33:39  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72641
Registrován: 4-2003
Topí se samozřejmě (i) uhlím. na hlaváku je to docela dobře cejtit. [happy]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Úterý, 12. prosince 2017 - 18:08:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3068
Registrován: 4-2007
Vite nekdo, jak je to u Startu s jidelnimi vozy? Na Vagonwebu to vypada, ze jsou v turnusu jen 4x WRmz. Zadny WRbumz.
Středa, 13. prosince 2017 - 09:52:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3028
Registrován: 9-2007
Jo, přesně tak. Utasellátó tak dnes má následující relace:

2x WL Budapest - München
2x WL Budapest - Zürich
2x Bc Budapest - München
4x Bc Budapest - Zürich

2x Bc Budapest - Brasov
2x Bc Budapest - Brasov sezóna
2x WL Budapest - Brasov sezóna

4x Bc Budapest - Split sezóna
4x WL Budapest - Split sezóna
2x WL Budapest - Rijeka sezóna
2x Bc Budapest - Rijeka sezóna
2x Bc Budapest - Koper sezóna

2x WR Budapest - Hamburg
2x WR Budapest - Warszawa

No a na zbytek už nejsou peníze. [happy]
Dan38
Středa, 13. prosince 2017 - 16:25:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 336
Registrován: 4-2006
Rakouské dráhy vydělávají na nočních spojích. Budou jezdit i z Prahy
Středa, 13. prosince 2017 - 16:54:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5256
Registrován: 6-2010
JLV by si mohlo vzít příklad například ze snídaně https://img.mf.cz/755/908/4-rakousko_drahy_III.jpg
Pondělí, 18. prosince 2017 - 01:03:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 12-2017
http://neviditelnypes.lidovky.cz/fejeton-deluxe-01j-/p_spolecnost .aspx?c=A171215_225540_p_spolecnost_wag
Úterý, 19. prosince 2017 - 08:59:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3031
Registrován: 9-2007
Poměrně očekávatelný nedostatek slovenských WLABmee se začíná projevovat o něco výrazněji. Na EN 444 do Prahy dojel český WLAB 217 a slovenský WLAB 015 z Košic, jedno WLABmee WSBA z Popradu a další český WLAB, také z Popradu. Ne, že by se ve WLABu spalo špatně, ale v porovnání s tím ex. německým Bvcmz, co přijelo jako lehátko, to vypadá docela směšně. [happy]
Mladějov
Úterý, 19. prosince 2017 - 11:08:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11701
Registrován: 3-2007
No a to ještě nezačaly pořádné mrazy. Holt Slováci chtěli dominovat..a odséřou to zákazníci.
Úterý, 19. prosince 2017 - 12:24:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 581
Registrován: 2-2005
Když já nějak ty WLABy mám asi na cestování nejraději... Pohodlné postele, věci zavřete pod postel a máte klid. Tmavý interiér je poněkud příjemnější než ty bílé lednice... A v zimě kdy neni potřeba klima, je to fajn. Ale věc názoru.
Nevíte co stojí v Kolíně za slovenské lůžka ve šturcu u Junior marketu a jaký mají s nimi záměr?
Mladějov
Úterý, 19. prosince 2017 - 12:31:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11705
Registrován: 3-2007
>já nějak ty WLABy mám asi na cestování nejraději.

To je možné..ale 9 z 10 lidí vidí, že se od doby před 40 lety, kdy jeli lůžkem na střední škole do Tater, nic nezměnilo.
Morální zastarání se tomu říká.
Úterý, 19. prosince 2017 - 12:40:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 582
Registrován: 2-2005
To byl můj názor, který jsem vyjádřil k příspěvku od Vantju. Učinil k tomu svou poznámku o mém názoru a nečekal jsem odpověď, natož nějaké moralizování!
Jinak ještě připomínka k příspěvku Vantju: lehátkem ex ÖBB již nikdy více, to raději tím starým chudákem WLABem.
Mladějov
Úterý, 19. prosince 2017 - 12:52:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11707
Registrován: 3-2007
>natož nějaké moralizování!
?????

>lehátkem ex ÖBB již nikdy více
Proč ?
Úterý, 19. prosince 2017 - 19:19:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1041
Registrován: 3-2011
Rikin: to budú určite tie 4 kusky, ktoré niekedy na jar odtiahli z Košíc so svojou 141. Hodilo by sa nafotiť k nim tabuľky lakov.[fotic]

(Příspěvek byl editován uživatelem Fero.)
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Úterý, 19. prosince 2017 - 19:24:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 583
Registrován: 2-2005
O tom kolik lidí dá čemu přednost... A co je pro koho lepší.
Jel jsem s tím z Budapešti do Prahy a to spodní lehátko s divným náklonem ke stěně mě dost vadilo. Podobné mají Rumuni a bylo to úplně o něčem jiném. Dostanete i v lehátku povlečení na polštář, deku i plachtu... Zabalené ve fólii.
Středa, 20. prosince 2017 - 09:32:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3032
Registrován: 9-2007
Jo, lehátka... fakt nevím, co ÖBB vedlo k objednání tak nepohodlných lehátek. Teda zcela jistě vím, že zkosenost je kvůli bezpečnosti, aby cestující nepřepadl, ale proč jsou tak šíleně tvrdá, to nevím. Na Slovakii se fakt lehátko zásadně nevyplatí.

Na druhou stranu, na Bohemii je vůz Bvcmz od DB opravdu tím nejlepším, na co lze narazit. Příjemná rovná lehátka, ze kterých člověka nic nebolí a spí se na nich opravdu skvěle. Na druhou stranu uznávám, že komfortu WLABu se to stále nevyrovná.

Ono i WLABmz není dokonalé. Žlutá "vana" pro lůžko je z nějakého kovu a když se ve spánku člověk dotkne té studené kovové "vany", tak se probudí a pokoušet se pak zase usnout dá práci.

I pan Mladějov musí uznat, že WLAB je opravdu promyšlený, jen, bohužel, opravdu morálně zastaralý. Otázkou pak zůstává, zda je lidem příjemnější nepříliš promyšlené WLABmz, nebo morálně zastaralý WLAB, byť na tuhle otázku už odpověď asi známe. [happy]
Středa, 20. prosince 2017 - 12:06:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1997
Registrován: 12-2007
Ono stačí jet nafťákem jednou v létě ve vedrech, kdy hajzel smrdí jak ďas a pak v zimě, když dovnitř chumelí a protahuje mráz a hajzel zamerzá, a pak má většina cestujících jasno [happy]
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Středa, 20. prosince 2017 - 12:11:46  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72698
Registrován: 4-2003
Anebo zda pojede polorozpadlým WLABmee, kde si musí ucpat v umyvadle odtok a přepad, plus papírky vycpávat mezery mezi vrzajícími kusy téhle pojízdné chaty, aby se v tom vůbec dalo za jízdy spát. (A taky často mít další cajky, například na zajištění rolety v dolní poloze, aby do vozu neblikaly přesvícené perony modernizovaných stanic.)

Naftové i uhelné WLABy sice působí staře, ale oproti polorozpadlý pojízdný chatě WLABmee se v tom dá spát (občasné brzdění se s pernamentním kraválem ve WLABmee fakt nedá rovnat) a je tam i místo (oproti WLABmz, kde některá lůžka jsou pro trpaslíky). Samozřejmě nesmí bejt ve stavu vraku, ale to platí pro všechny vozy...
A sprchu ve WLABmee jsem taky neviděl už léta v provozu (u Slováky obsluhovaných výkonů nikdy, často včetně přilehlého záchodu), kdyby někdo skuhral, že v nafťáku není.

Pitomý je, že nový e-shop neumožňuje výběr místa ani vozu, takže se tý kraksně nedá vyhnout, stejně jako oddílům kolem podvozku.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Středa, 20. prosince 2017 - 22:24:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2403
Registrován: 9-2003
Karotka: Ono není WLABmé jako WLABmé - slovenskými rusáky jezdím pravidelně k plné spokojenosti. Naproti tomu jízda záložním WLAB, který předtím stál celý den v Košicích na sluníčku, to byl očistec, který mě stál pár dní v posteli. Na krátké horní lůžko dáme dítě a jiné systémové nedostatky to nemá.
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 21. prosince 2017 - 05:21:39  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72706
Registrován: 4-2003
Jo, slovenská WLABmee jsou docela něco jiného, bohužel za poslední rok jsem se do něj nedostal ani jednou.
Nově si vůz ani pozici v něm vybrat nemůžeš (resp. dá se akorát zadat typ oddílu a případná pozice v oddíle) a ani na pokladně mi nebyla schopná dát oddíl ve voze do Humenného (necelý měsíc dopředu už nemusel být oddíl volný, možná se ani pro cestu do Žiliny využít nedá a je v nabídce jen česká "chata").
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Čtvrtek, 21. prosince 2017 - 07:32:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1005
Registrován: 7-2007
Martine, jen tak ze zajímavosti, jaký den jízdy to byl (do té Žiliny)?
Čtvrtek, 21. prosince 2017 - 09:49:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1998
Registrován: 12-2007
MZ: To ucpání umyvadla v temelínu je úsměvné, ale za těch 10-15 let mi to přijde jako samozřejmost [biggrin]. Osobně se mi spí nejlépe v siemensech, pak temelínech a nafťák je až na posledním místě. Podvozky často vrakoidní, neustálý "vlakometal" od špalíků při častém brždění je taky na palici. Zvlášť v létě, kdy je hic a jsou otevřená okna.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Mladějov
Čtvrtek, 21. prosince 2017 - 09:58:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11711
Registrován: 3-2007
A já jsem na tom jako p. Úpa, i když přiznám, temelínem jsem jel jen jednu noc do Budapešti.
Moje původní reakce šla na WLAB místo slovenských "mee", vždyť je to tam jasně uvedeno.
Takže prosím, temelíny se místo slovenských "mee" nasazují kdy a kam ?

Nový éšop - jj, tohle přesně jsem tady už kritizoval - nemožnost zjistit obsazenost a vybrat si konkrétní místo z plánku.

Ono hlavně je ve WLABu randál, zvlášť když v létě musíte větrat a halvně od špalkových brzd.