Diskuse » Archiv 2017 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Plzeňském kraji » Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 14. 06. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 14. 06. 2017

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 27. května 2017 - 22:44:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 649
Registrován: 4-2013
....Praha-Klatovy ...SA http://www.portal.jizdnirady.cz/Down.aspx?f=pdf/L143100_170601_19 5151.pdf[auto]
Pavel2
Neděle, 28. května 2017 - 08:55:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15213
Registrován: 8-2002
bylo nebylo... o5 Baumax + ex-Interspar.




a taky jedno obyčejný zánovní Vito s pomuchlaným kufrem. ale co ta divná podložka pod klatovskou RZ? myslíte si to co já? [wink]
btw že_by náhrada za starší Vito 3P6 2518?
Pavel2
Pondělí, 29. května 2017 - 04:59:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15223
Registrován: 8-2002
podařilo se mi zjistit, že polskej Sprinter má značku z Tanvaldu.
carte
Úterý, 30. května 2017 - 08:12:50  
Neregistrovaný host
91.192.35.130
Plzeňský kraj uvažuje o založení vlastního dopravního podniku:

http://ekonomika.idnes.cz/kraje-autobusy-doprava-smlouvy-bez-sout eze-fzq-/eko-doprava.aspx?c=A170529_202603_eko-doprava_ale
carte
Úterý, 30. května 2017 - 11:09:44  
Neregistrovaný host
91.192.35.130
Autobusy by mohl převzít kraj, hejtman mluví o revoluci v dopravě:

http://plzen.idnes.cz/autobus-verejna-doprava-0wb-/plzen-zpravy.a spx?c=A170530_090913_plzen-zpravy_pp
Pavel2
Úterý, 30. května 2017 - 14:42:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15226
Registrován: 8-2002
hlavně aby to neřídili jako povedenýho organizátora. to by byla cesta do pekel...
Martinmarilynmanson
Úterý, 30. května 2017 - 15:24:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10340
Registrován: 12-2007
Pavel2: A copa dělá POVED špatně?
Be clever - use public transport!
Horstfuchs
Úterý, 30. května 2017 - 18:05:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 168
Registrován: 11-2013
copa dělá POVED špatně

Že se taky nevyvaroval instalace šotouše na klíčové místo v rozhodovacím procesu. Ale chápeme, že onen šotouš to tak nemůže vidět.
Upozornění pro alergiky: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, zvráceného humoru a korrrýšů. Vyprodukováno v závodě, který zpracovává sarkasmus a vícesmyslné narážky.
Úterý, 30. května 2017 - 20:47:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2633
Registrován: 6-2011
Já práci Povedu hodnotím celkem pozitivně, má však jeden zásadní nedostatek

1) Autobusy a vlaky nenavazují

1.1) bylo nebylo, dožadoval jsem se aby poslední autobus Rokycany-Radnice počkal na vlaky od Plzně a Prahy. Bylo mi řečeno že nelze, neboť na autobusovém nádraží nejsou infopanely a řidič nemá jak zjistit zda vlak přijel. Teď už tam jsou a autobus stále nečeká...

1.2) jednoho krásného dne (roku) navazovali osobáky Plzeň-Zdice na rychlíky Příbram-Praha. Už nenavazují protože máme interval Rokycany-Plzeň půl hodiny a co na tom, že by se půlhodina dala zajistit i pomocí autobusů, které v dané trase stejně většinou jedou.


2) vyšla zpráva města Plzně, že CAN se zruší a příměstské autobusy budou končit na okrajích Plzně. Když pojedu z Radnic do Tachova, budu navíc přestupovat jen jednou nebo dvakrát a budu muset zaplatit i za jízdenku na MHD. Hmn. Nevím jak tohle dopadlo, pokud Poved přispěje k zamítnutí, bude mu patřit velké díky všech cestujících. Mimochodem v souvislosti s tímto jsem četl i oxymóron za který by se nemusel stydět ani cermat u maturit "nově vzniklé velké parkoviště zlepší prostředí centra" [biggrin]
Pavel2
Úterý, 30. května 2017 - 21:16:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15227
Registrován: 8-2002
MMM:
viz třeba zóny a s tím spojenej příběh autobusový linky Plzeň - Vejprnice - Tlučná. to je jednoznačně případ, kdy zavedení integrace skokově zdražilo jízdný. Poved měl zasáhnout a něco vymyslet - upravit zónování, zavést v určitých relacích stálou slevu...

btw koukám na web Povedu a veškerý plánky, mapky, JŘ jsou rozklikávací do PDF. jako by nešlo schematickej obrázek zmenšit, aby se vešel na obrazovku řekněme šíře 1024 px a umístit gif, png nebo jpg do html stránky. i JŘ už ČSAD umí zkonvertovat do html. Poved neeee - samý pdf. to bych fakt zvracel [blesk]

viz např. http://www.poved.cz/data/folders/VLD_Hranice001Plzen_VLD_2-f788.p df
a tuto už je vyloženě výsměch: http://www.poved.cz/data/folders/Slovany_ico-f690.jpg
vy ten váš web asi moc nepoužíváte, co? [crazy]

ale já tím nejezdím, takže je mi to vlastně putna.
749.243-2
Úterý, 30. května 2017 - 21:32:14  
Neregistrovaný host
37.188.159.83
Pamatujeme si ještě na nadšené hýkání, když se tvrdilo, že soukromník se bude umět starat lépe než stát a proto je potřeba státní ČSAD zprivatizovat? A právě proto, po 20+ letech od (úspěšného) zprivatizování zlého státního molocha, si kraj za nadšeného klaakání založí svoje (jistě lepší, rychlejší, pohodlnější, levnější) Nové ČSAD. A co facebook toho budoucího nového ČSAD, taky na něm bude smět být jen chvála, nikoli to, že vzhledem k neexistenci systému sledování vozidel je i v roce 2017, 2018...celá PoveDená inetgrace postavená jen na JŘ na papíře a svědomí jednoho každého klaakisty, zda neujede s náskokem? Jistě by nebylo pěkné, aby se na fb Nového ČSAD psalo, že vazba přípojů vlak-autobus je i v roce 2020 prakticky nulová a garance neexistuje ani u posledních spojů. No to by nebylo pěkné...a teď si představte, že jedete aautobusem například z Příbrami do Sedlčan a ono to v IDOS ukazuje i skutečnou (ne vylhanou, jen podle času uvedeného v JŘ) polohu spoje, například Drásov +6min, protože na provizorní křižovatce I/4 a I/18 to drhlo? Neslýchané, provokace, to jsme nikdy neměli, to nesmí fungovat.
Co je v PoveDu špatně? Třeba to, že v PoveDu se vám tohle ukazuje taky, ale bez vazby na skutečný stav, takže spoj ujetý s náskokem 5min právě "příjíždí" do vaší zastávky.
Že by si třeba řidič toho posledního spoje Rokycany-Radnice na služebním mobilu (což lze i bez informačních tabulí na aautobusovém nádraží) zjistil, jak si vedou jeho přípojné vlaky a měl v přiručce kvality namalovaný vývojový diagram, že když zpoždění vlaku>10min THEN volat ústředí klaaky AND vyžádat instrukce. To je myšlenka kterou je pod taktovkou PoveDu zakázáno vyslovit, natož přemýšlet o její realizaci dostupnými technickými prostředky.
Co je v PoveDu špatně? Třeba to, když je ve vlaku v zimě zima, tak přijde PoveDený kontrolor s teploměrem a píše jak je to možnéééééééé?! Ale zima v prvním autobusovém spoji v zimě je vlastnost, protože ČSAD je tu především od toho, aby šetřilo naftu, a ne zapálilo pomocí časového spínače ve vozidle hodinu před vyjetím bufík.
No a nástup teď v létě do klimatizovaného autobusu po pauze třeba na CAN, kdy se samozřejmě po najetí k nástupu cestujících vypne motor a cestující se smaží při +40°C, (5-10min chodu motoru, to jsou hektolitry nafty), to je opravdu kultura cestování pro silné povahy. Ale zimu a vedro v tom samém kraji, v té samé dotované dopravě kontroloři u aautobusové klaaky neměří.
Co je v PoveDu špatně? Dovedete si představit, že přijede vlak s vagony zcela bez možnosti odložení příručních zavazadel, ve kterém je narváno tolik sedadel, že zabírají polovinu šířky vstupních dveří a sedadly je ucpaný i prostor pro kola/kočárky? U autobusu to je nejen možné, ale i normální a opět jde o vlastnost. Jde koupit levně, je ho na vrakovištích ve Francii hodně a jezdí za půl darma a jmenuje se Karosa Recreo a lze se v něm sockovat třeba i na trase s cestovní dobou nad 1hodinu.
Úterý, 30. května 2017 - 21:40:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18063
Registrován: 5-2002
Horstfuchs:

Že se taky nevyvaroval instalace šotouše na klíčové místo v rozhodovacím procesu. Ale chápeme, že onen šotouš to tak nemůže vidět.

Věř mi, že žáby na prameni jsou úplně jinde. Tebou jmenovaná osoba je tam naopak ku prospěchu věci. V rámci možností daných shora.

Na ten zbytek nemám moc sílu reagovat. Snad jen... Podívej se, kdo dělal vedoucího odboru dopravy. A kdo teď dělá ředitele ČSAD. Jakpak si asi tenhle kariérní postup zasloužil? Co s tím zmůže Poved, který mu byl podřízený?
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Úterý, 30. května 2017 - 21:46:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18064
Registrován: 5-2002
příběh autobusový linky Plzeň - Vejprnice - Tlučná. to je jednoznačně případ, kdy zavedení integrace skokově zdražilo jízdný

Tady byla chyba úplně jinde a došlo k ní roky před vznikem Povedu. Proč byly do vnitřní zóny zařazeny obce za hranicemi Plzně jen proto, že tam jezdí MHD, třeba jen párkrát za den? Proč někde končila plzeňská zóna na hranici Plzně a jinde deset kilometrů za Plzní? Jak k tomu ty vesnice přišly?
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Martinmarilynmanson
Úterý, 30. května 2017 - 22:05:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10341
Registrován: 12-2007
Přemýšlím, jak na určité věci reagovat, protože to je spíše na odpověď u piva...

Ad 30 minut interval Plz - Ro. Rychlíky jezdí v celou a pak jsou nějaké možnosti osobáků. Jet s osobákem hned za R, což byl mezistav daný infrastrukturou, se u cestujících s pochopením, samozřejmě, nesetkalo, jak jinak, naopak současný stav je kvitován. Nahrazovat interval Plzeň - Rokycany autobusy nepovažuji za vhodné, protože po zprovoznění tunelu pojede autobus mnohem déle než vlak.

Novej web běží asi čtrnáct dní a ladí se mouchy, ty Slovany jsou opravdu pitomé...
Be clever - use public transport!
Pavel2
Úterý, 30. května 2017 - 22:07:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15228
Registrován: 8-2002
poved je přeci organizátor dopravy a tedy ŠÉF nejvyšší. všichni dopravci - čd, gw, čsad, pmdp, hrouda, probo/arriva atd. jsou jen kmáni, stojí pod organizátorem a MUSÍ POSLOUCHAT. jinak budou vyměněni. nebo to chápu špatně?

btw nerozumím tomu, že si pořád někdo myslí: nakoupíme nový moderní autobusy, budeme šetřit na phm a dalších provozních nákladech, budeme mít autobusy normální, velký i malý a budeme superflexibilní, když fabrika xyz v ostrově u stříbra přejde ze dvou směn na tři, hned příští tejden přidáme tři páry spojů.

autobusy navíc spadnou z nebe, řidiče vykouzlíme a provozní náklady nenarostou. asi to zaplatí ti nově odvezení cestující.

ale: gumy se ojíždějí pořád stejně, řidičovy hodiny stejně musí někdo zaplatit a nafta, biosračka nebo cng motorem proteče stejný množství v čsad jako v krajským dp. jako kdyby tohle nebyla odvěká pravda.
Martinmarilynmanson
Úterý, 30. května 2017 - 22:11:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10342
Registrován: 12-2007
poved je přeci organizátor dopravy
MJ naráží na to, že organizátora zřizuje města a kraj.
Be clever - use public transport!
Pavel2
Úterý, 30. května 2017 - 22:12:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15229
Registrován: 8-2002
MMM:
Novej web běží asi čtrnáct dní a ladí se mouchy...

no, někdy i pěkný masařky. beneš und michl - kvapem předělat. mají-li odpovídající podklady samozřejmě.

vždycky jsem měl dojem, že web se nejdřív rozběhá a odladí někde neveřejně/skrytě a až když je to 100%, nahraje se to na ostrou doménu a vypustí do světa všem na oči. ale já jsem holt stará škola a dnešní svět je rychlejší.
Pavel2
Úterý, 30. května 2017 - 22:14:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15230
Registrován: 8-2002
MJ naráží na to, že organizátora zřizuje města a kraj.

to ale nic nemění na faktu, že organizátor musí stát NAD veškerýma dopravcema. kraj a města si musí uvědomit svoji pozici a co vlastně chtějí.
Úterý, 30. května 2017 - 22:27:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2635
Registrován: 6-2011
Ad web, celkem mi chybí seznam datum-aktualita (něco jako má na webu ČSAD). Všechny aktuality pěkně pohromadě a i na mobilu přehledně s daty.

Argument s tunelem beru, přípoje na vlaky by si ale zasloužili zlepšit (alespoň u posledních spojů) a přípoje na CANu zachvoat

edit. jestli na CANu nebo jinde v centru je jedno...[happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem 6332.)
Martinmarilynmanson
Úterý, 30. května 2017 - 22:38:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10343
Registrován: 12-2007
přípoje na CANu zachvoat
Bude nutné se smířit s tím, že CAN jednou nebude. Stojí na pozemcích města, které s nimi má evidentně jiné plány. To hlavní se přesune na Šumavskou. Plány, že busy skončí u obchoďáků na okraji města, se naštěstí smetly ze stolu.
V Rokycanech vzniknou, resp. částečně již jsou dnes, uzly x:30 a x:00 a odpovídající přípoje. Z vlastní zkušenosti vím, že rokycanští tvoří minimálně 85% lidí v autobusech Plz - Ro - kamsi a ti z autobusu odejdou ve chvíli, kdy vlak bude mnohem rychlejší.

Pavel2: no vždyť...

Web se sice ladil dlouho, ale ne na všechno se přijde.

(Příspěvek byl editován uživatelem martinmarilynmanson.)
Be clever - use public transport!
Úterý, 30. května 2017 - 22:46:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2636
Registrován: 6-2011
Stojí na pozemcích města, které s nimi má evidentně jiné plány. To hlavní se přesune na Šumavskou.

Mít autobusové i vlakové nádraží na jednom místě je výhoda. Otázkou je jestli půjde zajistit aby odtud odjížděli všechny příměstské linky. To by mohlo jít, pokud se autobusy budou odstavovat jinde. Dohlédnout na to by měl právě organizátor, jinak chudáci cestující...
Martinmarilynmanson
Úterý, 30. května 2017 - 22:48:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10344
Registrován: 12-2007
Ne. Některé příměstské linky budou prostě odjíždět ze Slovan, Bor či severního předměstí. Ač jsem velký zastánce jednoho centrálního přestupního uzlu, u některých linek nelze nevidět, že cesta např. Bory - CAN se odehrává s jedním cestujícím, nebo také s žádným a zbytek nastoupí až na tom přestupním uzlu.
Be clever - use public transport!
Pavel2
Úterý, 30. května 2017 - 23:40:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15231
Registrován: 8-2002
zrušit CAN pro 50+ autobusů a nahradit ho přestupním uzlem Šumavská hned vedle vlakáče, ale pro cca 10-15 autobusů je skutečně řešení pro 21. století. to asi vymejšlela parta městských idiotů [angry]

zajímavý je, že to nikdo nedokázal včas stopnout. regionální autobusy ukončit v polích nebo na předměstích a do centra pěkně mhd. když jedu z přeštic nebo plas do plzně, mám chtít jít jen do tesca nebo FN Loch. hlavně že všechny úřední budovy jsou v centru. je super, když někdo přemýšlí za mě a diktuje mi co mám chtít a jak to mám dělat.

problém nastává, když chci z přeštic do FN Loch. z busu vylézt na BP, přesednout na 4ku, pak včas na 1 a pak na bus 33/40 pokud zrovna pojede. plus se furt tlačit s kvantem dalších lidí v tramvaji. jako kdyby se nedalo vyskočit z přeštic někde v S35 a rovnou si sednout na tram 1 nebo i na ten bus 33/40 [wink]

tohle je prostě antikoncepce jako brno. poved by měl sloužit i k tomu, aby se počet takových zjevných nesmyslů eliminoval na minimum.

btw kdy a kde se začne stavět první pořádný P+R? [biggrin]
Pavel2
Úterý, 30. května 2017 - 23:45:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15232
Registrován: 8-2002
Podívej se, kdo dělal vedoucího odboru dopravy. A kdo teď dělá ředitele ČSAD.

tohle je střet zájmů Babišovy velikosti. ale zřejmě to nikomu nevadí. divnej svět. otázka pro právníka je jak to ošetřit v pracovní smlouvě...
carte
Středa, 31. května 2017 - 05:20:37  
Neregistrovaný host
91.192.35.130
O ruseni CAN a jeho nahradou u hlavaku se mluvi se mluvi nekolik let... ukoncovat primestskou dopravu na okraji mesta rozjela ve smes nedavno i Ostrava. Me na dnesni pomerz prijde CAN magalomanske s prilis mnoho nastupist...
Martinmarilynmanson
Středa, 31. května 2017 - 07:44:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10345
Registrován: 12-2007
ale pro cca 10-15 autobusů je skutečně řešení pro 21. století. to asi vymejšlela parta městských idiotů
Ono se jich vejde mnohem víc.

Me na dnesni pomerz prijde CAN magalomanske s prilis mnoho nastupist...
Někde jsem četl, že CAN je dnes největší autobusák v republice. Nevím, jestli je to pravda, nicméně je dimenzován na dobu, kdy 3/4 Škodovky jezdilo do práce autobusy ČSAD. Ono, až se, pokud tedy, udělají dopravní řešení, kde již nebudou v jeden čas odjíždět jedním směrem hloučky autobusů, což samozřejmě nese značné nároky na počty odjezdových stání, taky to situaci pomůže.
Be clever - use public transport!
carte
Středa, 31. května 2017 - 16:47:45  
Neregistrovaný host
78.136.139.108
Martinmarilynmanson: myslim, ze nejvetsi je Brno, UAN Znovarka, ale to je jen muj subjektivni dojem, nebot ma 34 nastupist a odstavnou plochu pro 90 autobusu. V 80.letech tam dokonce jezdilo 161 linek...
Pajzák
Středa, 31. května 2017 - 16:54:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 802
Registrován: 6-2015
Natupist je v Brne 45.
Středa, 31. května 2017 - 18:56:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2639
Registrován: 6-2011
V Klatovech je snad 35 nástupišť, což je v poměru k velikosti města úctyhodné. Fenomenální AN je však v Poběžovicích, tam mají 5 nástupišť, ve dvou řadách, pro tři linky [kladivo]
Martinmarilynmanson
Středa, 31. května 2017 - 22:03:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10346
Registrován: 12-2007
Na CAN se vejde odhadem zhruba 80 autobusů, počet odjezdových stání je 39.
Be clever - use public transport!
Martinmarilynmanson
Pátek, 02. června 2017 - 09:58:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10347
Registrován: 12-2007
K 11. červnu se znovuobnovuje spojení Kralovic a Jesenice, přímou linkou 460720 [vypravci]
Be clever - use public transport!
Roman_j
Sobota, 03. června 2017 - 00:09:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 62
Registrován: 3-2009

Ze čtvrtka na pátek zůstal "viset" autobus Regiojetu na Přemyslově ul. v odbočovacím pruhu na Plzeň, CAN.
Večer viděn, ráno i focen.
www.revisor.cz - odznaky, předpisy, a jiné

Přepravní řád zakazuje kouření na všech zastávkách (s výjimkou prostor vyhrazených pro kouření). To pod sankcí až 1500 Kč od dopravce. Přepravní řád je přísnější než protikuřácký zákon.
Pondělí, 05. června 2017 - 16:43:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18066
Registrován: 5-2002
Onehdá někdo řešil (tady nebo na FB, teď nevím) ten "nový" Crossway 12.8 v Domažlicích a padla otázka, jestli má vzadu LEDky.


Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 05. června 2017 - 17:35:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 462
Registrován: 6-2011
Martin_j: Dík [ok][ok]
Pondělí, 05. června 2017 - 18:42:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18067
Registrován: 5-2002
K VINu jsem se bohužel nedostal, seděl tam řidič, kecal s kolegou a mě se nechtělo otravovat. Tak snad někdy příště, v Domažlicích jezdí všichni všechno, takře třeba se poštěstí časem.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 05. června 2017 - 19:36:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 464
Registrován: 6-2011
Martin_j: To by bylo super!
Pondělí, 05. června 2017 - 20:53:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2650
Registrován: 6-2011
Tohle by nemělo jezdit všechno. Mělo by to mít linky kolem Tejna a Plzeň
TC 51-80

K-anlýza zde!
Středa, 07. června 2017 - 11:50:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 2-2013
ABAS má nově Irisbus Crossway LE 12m červené barvy s klimatizací. RZ 7P0 6841, koupený přes Auto Helus. Aktuálně jezdí na výluce Nymburk hl.n.-Křinec.
Čtvrtek, 08. června 2017 - 07:30:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2653
Registrován: 6-2011
Starý kloubák zas jezdí, teď přijel na CAN
TC 51-80

K-anlýza zde!
Pavel2
Čtvrtek, 08. června 2017 - 11:50:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15254
Registrován: 8-2002
EttlikCZ: díky, značka je z 30.05.17, tedy jen pár dní stará [ok]

včera mě na ploše CANu zaujal taky červenej Cross LE, akorát byl z Bayernu - myslím R-BO 234, tedy origo Ostbayernbus. myslel jsem si, že konečně zjistím dopravce od toho červenýho MANa 6P7 4xxx. a ono nic [happy]

ještě by mě zajímalo jakou linku jel z Regensburgu do Plzně [wink]
nebo to byla náhrada za nějakou českou zdechlinu?
Čtvrtek, 08. června 2017 - 18:33:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1170
Registrován: 1-2009
Dneska je komplikovaná doprava na jih na Budějovice, v Losiné něco dělají stavebníci. Odpoledne ve směru do Plzně na semaforu čekalo asi 10 aut, ale od Plzně stála nepřetržitá fronta až na dálniční přivaděč. V koloně bus ČSAD i postarší řecký neoplan, podle mě zdržení tak na hodinu. Zítra ve 30 stupňovém vedru to bude ještě horší. Navíc na stavbě panoval dost chaos, mezi auty se pletl nějaký bagřík a světelná signalizace moc nefungovala. Červená svítila normálně, ale místo zeleného signálu přerušovaně blikala oranžová. Přespolní byli zmatení a radši na staveniště ani nevyjeli, když nepadla zelená. To nemůžou zařídit aby signalizace fungovala normálně? Snad má svítit červená nebo zelená, a ne červená nebo blikající oranžová. A také jsem myslel, že na silnicích první třídy má semafor fungovat ne na přesný interval, ale podle hustoty provozu. Je to sice dražší, ale snad si nemusíme pro pár korun vrtat koleno jako strýček Skrblík. Jako z jednoho směru 10 aut a z druhého několik stovek, to je silná káva. To ty práce nemohli dělat v sobotu? To je daleko menší provoz a příplatek je 20 procent, tudíž v případě bagristy tak 200 Kč na směnu, a celé party tak 2 000 Kč, to se snad v nákladech ztratí. Přitom se jedná o dílčí práce snad na kanalizaci či plynu, nejedná se o obnovu vyjetých kolejí v celé Losiné.
Čtvrtek, 08. června 2017 - 21:22:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18071
Registrován: 5-2002
R-BO 234 je aktuálně v provozu we Waldmünchenu, jezdí linky do Furthimwaldu a do Chamu, podívá se i do Bad Kötztingu. VIN jsem fotil teď v sobotu kolem půlnoci v rámci akce "vylep si svůj jízdní řád". Ale jak se sem dostal, to fakt netuším.

Mimochodem, nevěřili byste, jak je policistům podezřelý člověk, který v noci z pátku na sobotu mezi 22:00 a 2:00 vylepuje jízdní řády. Přišli si se mnou popovídat ti z CZ i ti z D [happy]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Čtvrtek, 08. června 2017 - 22:01:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15261
Registrován: 8-2002
MJ:
ty jsi hned 2x podezřelej - vzals váleček na nudle a plastickou trhavinu dovezenou z Perníkova jsi vytvaroval do placky na zadní stranu JŘ [biggrin]
naučili tě to přeci soudruzi teroristi na tvých cestách fšude možně [lol]

o víkendech se přeci chodí chlastat a pořádat bitky na Americkou a ne vylepovat někde v pohraničí neřády na autobus [wink]
Pavel2
Čtvrtek, 08. června 2017 - 23:10:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15262
Registrován: 8-2002
007, k tý Losiný:
pláčeš moc krásně, ale zase na úplně špatným hrobě (jako vždycky)...

1. Zelená vlna Radiožurnálu někdy včera-dnes povídala cosi o 15minutovým zdržení. moje zkušenost ale říká, že zpoždění spíš podseknou, než by řekli, že se tam čeká dýl. asi aby se řidiči nelekali [happy]


2. pokud chceš někam po českých silnicích a dálnicích VČAS dojet, je dobrý si trasu nastudovat předem. papírová mapa je dobrá, mnohem lepší je ta na netu a chytrej řidič to zkombinuje s mapovou aplikací ŘSD - http://mapa.dopravniinfo.cz
tam by měly být všechny plánovaný uzavírky a omezení provozu, objevujou se tam nehody atd. - což na 98% funguje. protože je to propojený s celostátním JSDI, měly by ti stejný události naskakovat i do navigace, která je schopná přijmout a správně nastavená na zpracování signálu RDS-TMC. to už tak hezky fungovat nemusí, ale některý věci ta navigace skutečně z éteru nasaje.

3. info o uzavírce už na ŘSD mapě visí zhruba měsíc, tj. zřejmě od (PLÁNOVANÝHO!) začátku prací. ale od začátku května do minulýho týdne jsem Losinou projel nejméně 3x a nikdy se tam na silnici ani u silnice nic nekopalo... taxem si říkal co to má znamenat, když se tam nic nekope nestaví, žádnej bagr, žádnej kontejner na suť, žádná značka navíc. z čehož si tedy vyvozuju jediný - asi tam pracuje nějaká lepší firma, která by zasloužila praštit lopatou (od bagru) po palici. a nahrává tomu i tebou popsaná epizoda se semaforem.

4. zkušenost mě naučila, že prasečiny zejména v dočasným dopravním značení je třeba důkladně dokumentovat - fotit/natáčet a pak oslovit toho, kdo je pod uzavírkou v ŘSD mapě podepsanej. jinak jim nejsi schopen dokázat, že nedělají to, k čemu se zavázali. i na dopravní značení musí být projekt. pokud jsou značky na silnici jinak než v projektu, je to špatně. pokud je chyba v projektu, je to horší... ale schvalovala ho řada lidí včetně cajtů.

5. takže v případě Losiná: http://www.plzensky-kraj.cz/cs/telefonni-seznam/zarazeni
pochopitelně odbor dopravy a pak silniční správní úřad. ať si ty firmy na stavbě postaví do latě.

6. dokázat že někdo někde na silnici umístil značku která tam být nemá, nebo naopak neumístil správně tu, která tam být měla, je náročný. jak na fázi dokumentační, tak na dohadovací. zdaleka ne každej řidič má na tohle čas a nervy. úřady to vědí. ne že by se to snažily nějak cíleně zneužívat, ale firmy si dělají co chtějí a ouředník nemá čas objíždět všechny stavby na který dohlíží.

základní pravidlo tedy zní: všechno dokumentovat[pozor]
Pátek, 09. června 2017 - 11:12:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1171
Registrován: 1-2009
15 minut, to se zelená vlna fakt podsekla. Skoro nehybná kolona končila až na konci 4pruhu nad dálnicí, to jsou nějaké 4 km, takže zdržení tak 45 minut, plus mínus 15. Pár takových dopravních kolapsů jsem už na té silnici zažil. Když je chladno, tak jen vypnu světla, stáhnu okýnko. Když je vedro, tak to na konci 4pruhu ohnu, a jedu přes Plzenec a pilu Bambousek, nad Losinou se pak napojím na mezinárodku.
Máš pravdu, příště napíšu na kraj či ŘSD, protože líná huba holé neštěstí. Takhle jsem napsal někdy loni v případě těch mostních závěrů nad dálnicí za Olympií, jak přes ně auta skákala na schodu, stejně to spravili až za pár měsíců dle plánu.
Pavel2
Pátek, 09. června 2017 - 17:47:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15266
Registrován: 8-2002
...stejně to spravili až za pár měsíců dle plánu.

honit, prudit, urgovat, opakovat, nedat se, zkoušet do dál. někdy to jinak nejde. já když budu vědět že Losiná stojí tak pojedu na Příbram přes Plzenec a Šťáhlavy a pokud pojedu Písek nebo Sušici, vezmu to po klatovským přivaděči. po II/230 z Přeštic na Nepomuk už jsem několik let nejel, ale snad to tam dali do kupy a vypadá to bez uzavírek.
Sobota, 10. června 2017 - 10:45:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10724
Registrován: 4-2006
Cross Abasu odfocen
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Sobota, 10. června 2017 - 12:18:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2659
Registrován: 6-2011
Ares1: Tak sem s fotkama, už jsme na to celý žhavý [fotic]
TC 51-80

K-anlýza zde!
Pavel2
Sobota, 10. června 2017 - 20:06:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15270
Registrován: 8-2002
já mám jiný obrázky [happy]

UA firma Nikolo CZ sice plzeňská není, ale stálo to v PM na ploše NCBP (BIGtesco).


klatovskej Ptáček převlíknul kabát a jmenuje se jinak. vůz se skovával v Sušici za nádražím.


pak jeden Vichr co už taky není Vichr a slouží o kus vedle na Sušicku.


R-BO 234 http://seznam-autobusu.cz/vuz/53172


krátkej Ares OK-Busu http://seznam-autobusu.cz/vuz/66318
Sobota, 10. června 2017 - 21:31:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10725
Registrován: 4-2006
6332 jo tak to musíš počkat jsu ve Zlíně do pátku. Vypadá stejně jako ten Pavlův.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pavel2
Sobota, 10. června 2017 - 21:39:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15274
Registrován: 8-2002
ares1:
to nemáš ani RZ? ale asi bude pražská... 6AE? 6AF?
Sobota, 10. června 2017 - 22:42:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2668
Registrován: 6-2011
Ares1: Tak se budu těšit [fotic]

Pavel2: Už tu byla napsaná, pěkně předposlední Plzeňská krabice od Hiconu - 7P0 6841
TC 51-80

K-anlýza zde!
Sobota, 10. června 2017 - 22:49:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10727
Registrován: 4-2006
Ad pavel2 tu už psal ettlik výše
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pavel2
Neděle, 11. června 2017 - 00:31:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15276
Registrován: 8-2002
pardon, nepořádně čtu... ani nevím proč, ale myslel jsem na bílýho Arese [happy]

od čeho tu ještě nebylo foto:


1P7 0080 vypadá jak čekání na [smrt], plechožrout si pěkně pochutnává.


ale nezapomeňte že: PRÁCE ŠLECHTÍ [lol]
Martinmarilynmanson
Neděle, 11. června 2017 - 08:38:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10362
Registrován: 12-2007
Ona celá ta linka Plzeň - Třemošná je dosti podivná, občas, když jí vidím, tak tím stejně nikdo nejede, nebo jeden až dva lidi. Nehledě na to, že zastávky Škoda JS a Třemošná, ZŠ I už dávno nejsou...
Be clever - use public transport!
Neděle, 11. června 2017 - 10:17:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18072
Registrován: 5-2002
Má vůbec na tu linku licenci?


klatovskej Ptáček převlíknul kabát a jmenuje se jinak. vůz se skovával v Sušici za nádražím.

Tohle teď jezdí asi týden i s Ptáčkovo řidičem na lince 435040 Ž. Ruda - Sušice.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Úterý, 13. června 2017 - 11:29:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1173
Registrován: 1-2009
Nebude to ta (neveřejná) závodová doprava z Orlíku do Třemošné a na CAN? Myslím že ten autobus doplňoval linku 34 v časech kdy nejezdí (vídal jsem ho od 8 do 14 hodin).
Středa, 14. června 2017 - 00:43:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18073
Registrován: 5-2002
Jo, to je ono.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Středa, 14. června 2017 - 10:03:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18074
Registrován: 5-2002
Jedna Karosa v pangejtu:

http://plzen.idnes.cz/autobus-osobni-auto-nehoda-deti-skola-d8i-/ plzen-zpravy.aspx?c=A170614_081527_plzen-zpravy_pp

V hlavní roli http://seznam-autobusu.cz/vuz/31251
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Fedos
Středa, 14. června 2017 - 18:04:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4266
Registrován: 7-2006
To není ona, protože na s-a píšou, že je provozní.