Diskuse » Archiv 2017 » Autobusy a trolejbusy » Autobusy na Kladně » Archiv diskuse Autobusy na Kladně do 03. 07. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Autobusy na Kladně do 03. 07. 2017

dolů
   autor příspěvek
Janick
Sobota, 24. června 2017 - 07:36:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 142
Registrován: 2-2011
Uz jsem zase moudrejsi, ted jsem si konecne z blizka prohledl 307. Momentalne nejezdi, nevim jak presne vychazi turnus, ale mel by vyjet bud dneska odpoledne a nebo spis zitra odpoledne a dojezdit to do noci. RZ 8886 - 4SA 9807. Fotku mam bohuzel jen ve fotaku, v mobilu nikoliv.
Sobota, 24. června 2017 - 10:49:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 382
Registrován: 2-2014
Jako cestující bych si z těhle vozů vybral crossway
SWAGER
Janick
Sobota, 24. června 2017 - 13:40:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 143
Registrován: 2-2011
Mufiklo: tak to je kazdopadne bez diskuze i z moji strany stejne. A mozna jeste radeji 954.

A jednim z mnoha duvodu jsou treba sedacky. Protoze ty polsky tvrdy sr.cky, ty bych nechal namontovat celemu vedeni kladenskeho csad do kancelari a nechal je na nich sedet celou sichtu... a ty jsou i vtech novych sorkach. Blbejsi sedacky jsem v ceskem autobuse nevidel od vyroby RTO. To i cerne penove v ešemkach byly pohodlnejsi.
Sobota, 24. června 2017 - 14:34:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 383
Registrován: 2-2014
Jsem zvědavej jaký budou v těch kloubových sorech. Ty co jezdí třeba 332 mají normální vysoký sedačky nebo alespoň ty nižší měkký (co jsou v CNG 12.3). Já si myslel, že takový budou i v těhle CNG sorkách.

(Příspěvek byl editován uživatelem mufiklo.)
SWAGER
Sobota, 24. června 2017 - 19:34:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4037
Registrován: 12-2007
Janick> ptal sem se řidiče 8886 estli se s tím cyklista předjede a prej dobrý, prej lepší než to co tam jezdilo před tím.
Sobota, 24. června 2017 - 22:12:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 8-2016
Já jsem trochu nepochopil výbavu těch SORek. Proč to má městské sedačky, naproti tomu jsou držáky na zavazadla. Pak mě udivuje, že to má sčítače cestujících nad dveřmi a přepážku mezi řidičem a cestujícími (no k WIFI a USB nabíječkám se radši nebudu vyjadřovat). Místo těch velmi zajímavých věcí mohly být sedačky jako v 9968 nebo 9969. [coze]
Sobota, 24. června 2017 - 23:00:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 696
Registrován: 10-2005
Něčím tu cenu podstřelit SOR musel [biggrin] Presne jako ostatni jsem doufal v jeden ze dvou druhů "linkových" sedacek z NC(NB)18 a že právě lepší sedačky by mohli být záplatou SORky. Urbanwaye by ty "městské", tak jako předchozích 11 dvoudveřových kusů, měli určitě. [wink] Takhle uz je jen jediná výhoda, že alespoň v kloubu, díky větší délce, bude o čtyři místa k sezení víc (proti Ivecu). Jinak už ten nevzhledný výrobek z Libchav nic k plusu nemá [happy] A v to, že by měli klouby ještě jiné sedačky bych moc nevěřil [nene]

A ta výsledná "kamufláž" se teda taky zrovna nepovedla, mohlo to být mnohem více dotaženější! [ko][biggrin]
Míč!... Já nechal ve vlaku míč!
Sobota, 24. června 2017 - 23:19:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 8-2016
Tak já naopak SORky mám rád.. Myslím si, že ty sedačky a atd. to je na dopravci, jak si je objedná, ne? [proud]
Neděle, 25. června 2017 - 11:08:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4040
Registrován: 12-2007
Dopravce vypíše výběrko a vybere autobus s nejnižší cenou. Že by součástí výběrka byl typ sedaček si nemyslím.
Mistr
Neděle, 25. června 2017 - 11:12:28  
Neregistrovaný host
77.93.192.43
Sklamu vas...v kloubech budou stejny sedacky
...wifi nebude pac jsou data drahy a jsou jen na placeni bankovni kartou... pokroku se neda zabranit ,bohuzel tan pokrok...
Neděle, 25. června 2017 - 12:17:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 697
Registrován: 10-2005
Centipede: Přesně jak píše Gabuliatko. Je to daň za pořízení vozů pomocí dotace. V tomto případě je požadované výběrové řízení a nejdůležitějším a rozhodujícím kritériem je cena. Můžeš určit v zadávací dokumentaci specifika, ale nesmí být zase až moc konkrétní, jinak se zvyšuje pravděpodobnost odvolávání účastníků a možnost odebrání dotace. Takže se pouze zadalo (úplně přesná formulace je dohledatelná na zde jiz nekolikrat uvedenem odkazu):

"sedadla s vyšší vrstvou polstrování"

Nelze vznášet požadavky, aby ve voze byly konkrétní sedačky (třeba od nějakého specializovaného výrobce). To jde, když si koupíš bus zcela za vlastní prostředky, tam si uděláš jen poptávku u výrobce, kolik by stal takhle specifikovány bus a kombinovat si tam co chceš. Limitován jsi pak jen svým rozpočtem a možnostmi výrobce.
Nelze ani uzavřít výběrko a pak se domluvit s vytězným dodavatelem, že si extra připlatíš za lepší sedačky a jiné lepší prvky
=> opět hrozba odebrání dotace
[wink][kladivo]

A i když je mi šumák jak se vozí lidi do Amazonu, tak jen pro info, když už to kolem mne občas projede: O víkendu staví v cca 4:55 - 5:00 tři busy na Nám. Svobody z Amazonu. Dříve to jezdil K Servis Bohemia s dvěma 15ti a jednou 12ti metrovými LE Setrami. Dnes to jelo, jak zde již proběhlo, ČSAD Slaný s Intoury: 4E5 2247, 4E5 2250 a 4E5 2251 [wink] [happy]
Míč!... Já nechal ve vlaku míč!
Neděle, 25. června 2017 - 16:46:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4041
Registrován: 12-2007
Mistr: wifi by měl platit integrator nějakým globálním balíkem, když to není ve standardech kvality tak proč by to bylo, že (neberte to prosím osobně)
Spíš by mne zajímalo jak to bude s klimou, přijde mi že její zapínání bude na libovůli řidiče a ten je motivován nízkou spotřebou
Lc_736__c_954
Neděle, 25. června 2017 - 18:05:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6043
Registrován: 6-2006




Mimochodem pročpak to nemá sedadla mezi přední nápravou a zadními dveřmi na obou stranách bez podesty, když třídveřová předváděcí NBG 12 to tak měla ? Čekal bych, že dvoudveřová verze bude s nízkopodlažností hospodařit ještě lépe, když má pro technologie k dispozici navíc prostor v místech neexistujících posledních dveří...
Neděle, 25. června 2017 - 19:15:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 8-2016
Lukasek: Děkuji za velmi vyčerpávající odpověď, aspoň jsem se dozvěděl něco nového.

Jinak s tou klimatizací by to chtělo dát např. do standardů PID, aby musela být zapnutá při určité teplotě (nebo tak nějak), ale to je asi zatím čistá utopie. [happy]
Mistr
Neděle, 25. června 2017 - 19:27:38  
Neregistrovaný host
78.102.128.193
Ta wifi nebude...jak jsem nakoupil tak prodavam😎
Neděle, 25. června 2017 - 19:57:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 386
Registrován: 2-2014
Na příměstské provedení a linky prostě nevhodný sedadla. Nevěřil bych, že to někdy řeknu, ale zlatý prkený sedadla z Intour :D
SWAGER
Neděle, 25. června 2017 - 23:24:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 698
Registrován: 10-2005
Gabuliatko: na Tedomech jsem zažil klimatizaci zapnutou snad jednou. A pokud to nebude zakotveno v nějakém požadavku, tak s šetřením na palivu jsou dost neblahé zkušenosti v zimě s (ne)topením. Tam je to teda trošku horší... Poprve se tento jev vyskytl v době, kdy kraj skokově stáhnul před lety peníze za kilometr uprostřed zimy. Od té doby už je to pár let a topení pořád občas "zloběj" [uhoh] [cunik]

LC: Děkujeme za foto [wink]
Docela paradox co? zatímco LEčka (CNG12.3) mají 12+2 míst bez stupínku (a taky bez okna [rofl]), tak celonízkopodlažní vůz má jen 6+2... [ko]

- Polstrování navíc: Jsem slepej?! [coze] nebo to je prostě standardní vrstva co je třeba v B 952(E) a spol.? Takže nakonec, né, že to je na úrovni Urbanwayů, ono je to dokonce pod úrovní.. Tohle bych nepřebral, je mi šumák co si pod tím SOR představuje, ale na Urbanech to vypadá opravdu jinak a požadoval bych to polstrování stejné, ten požadavek není evidentně splněn! [ko] [cunik]

- Poslední dvojsedačka před motorem, ta je pro liliputy? V městských NB se tam pod podhled těsně vejdu, v NB18 9969 (vysoke sedačky) jsem to zkoušel a u okénka jsem to se svými 189cm ("pouhými" [lol]) nedal, tady ubírá místo pro hlavu ještě police pro zavazadla a na obou místech, takže nepoužitelné.
Prostě "ve všech ohledech promyšlené výrobky" (Klidně to může SOR použít jako slogan, copyrightu se vzdávám, pokud to bude uvedeno se sarkastickými uvozovkami [ko][biggrin])

Mistr: jasný [wink]
Né, že by to v dnešní době zase až tak chybělo, spousta lidí má (díky postupnému zlevňovaní mobilního netu) aspoň základní balík dat. Takže ta doba, kdy by byla wifi trhak už bude pomalu pryč. Ale je smutné, že si někdo nadiktuje hi-tek vybavený bus (bohužel, krom sedaček), a pak se to nebude používat protože se zjistí, že ten provoz vlastně něco stojí. Ale tak cvakala hlavně unie... Dotace jsou zlo, bohužel [kladivo]

(Příspěvek byl editován uživatelem Lukasek.)
Míč!... Já nechal ve vlaku míč!
Janick
Pondělí, 26. června 2017 - 07:07:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 144
Registrován: 2-2011
Je to daň za pořízení vozů pomocí dotace.

Tak tohle je blbost. Podívejte se se do Anexie, poslední várka Crossway LE jsou taky na dotaci (alespoň je na nich nálepka) a ten autobus je z pohledu cestujícího v plné palbě. Sedačky vysoké, měkké, funkční wifi, tmavá okna, funkční klima a hlavně to není na plyn... Stačí vám to?

Tady opravdu není problém dotace, ale neprofesionální přístup objednatele, který, za dobu, co to sleduji, a to už je mnoho let, vždy v každé objednávce jakéhokoliv vozu (bus nebo náklad) udělal takový tah, že byl nakonec objednán bastard.

Velice dobře si pamatuji, jak se v devadesátých letech obnovoval na Kladně náklad. Době, kdy ostatní podniky už kupovaly zahraniční vozidla, tak do ČSAD byly dodány Liazy 18.33. Když už si konečně uvědomili, že by to chtělo nějaké pořádné auto, tak objednali MAN, bohužel s nízkou kabinou, když už všichni v okolí měli vysokou. Upozorňuji, že některé měly el. okna jen na pravé straně, u řidiče byla klička! Sehnali na to práci v Meilleru ve Slaném, což bylo hmotnostně výhodné, takže vozy objednali se slabým motorem (tuším 360 koní). No jo, ale když se vezl zpět materiál z Německa (24 tun železa) tak to auto nezvládalo...

Samotnou kapitolou byly dva malé DAFy, které byly primárně pro Meillera. Provedení v soupravě, malá kabina s jedním lehátkem a tuhou sedačkou spolujezdce. Vozidlo vhodné pouze na jednu práci.

A když svým přístupem o tu práci přišli (nechali si tam nacpat ESU, a některé fůry přeprodávali dál...) tak měli na dvoře auta, která byla naprosto nevhodná pro cokoliv dalšího, tak kamionku raději zrušili. (ekonomicky se vlastně zrušila sama)

A stejní lidé vybírají a konfigurují vozidla dodnes. Tak co bychom vlastně chtěli? To ty SORy jsou ještě docela dobré...

A když se vrátím zpět k autobusům, pamatujete si, co se nakupovalo dřív? Každá série byla jiná, ani jedna série nebyla stejně nakonfigurovaná. Některé měly světelné orientace, jiné ne. Některé měly digitální panely uvnitř, jiné ne, některé měly uvnitř hodiny, jiné ne. Každá série měla jinou barvu sedaček, jinou baru madel.

A pak taky pár výprodejů za výhodnou cenu - první 954 měly žlutá madla a černý pruh pod oknem (byly určené pro někoho jiného), KDA 4714 a 4715 - vozy bez retarderu určené pro slovensko, dvě 834 - vozy pro tuším Bělorusko. Zkrátka každý pes jiná ves, a dalo by se pokračovat...
Pondělí, 26. června 2017 - 09:52:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 387
Registrován: 2-2014
Podobný to bude asi i s těmito sorkami, jelikož jsou nevhodné na příměsto nejen kvůli sedačkám a debilně řešeným interiérem, ale asi i kvůli podvozku, protože to je prostě městský bus, který na tyhle rozpadlý silnice a ten terén ve vesnicích prostě není stavěnej. Ty malinký kolečka a CNG jsou už jen třešnička na dortu. Takže všem cestujícím i řidičům.. Dobrou chuť [proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem mufiklo.)
SWAGER
Janick
Pondělí, 26. června 2017 - 10:48:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 145
Registrován: 2-2011
A ještě jedna otázka :-) Jestli pak někdo ví, proč se na Kladně svého času zbarvily autobusy do zelena?? Samozřejmě oficiální verzi vám nikdo neřekne, ale o jedné neoficiální se ví..
Janick
Pondělí, 26. června 2017 - 10:53:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 146
Registrován: 2-2011
Mimochodem pročpak to nemá sedadla mezi přední nápravou a zadními dveřmi na obou stranách bez podesty, když třídveřová předváděcí NBG 12 to tak měla ?

Možná kvůli kufru, aby si do něj mohl dát řidič kýbl s hadrem, mop a kanystry s čistou vodou, aby pak mohl v pauzách, které jsou zcela náhodou mimo jeho bydliště, vytřít z nudy podlahu v autobuse... :-)
Lc_736__c_954
Pondělí, 26. června 2017 - 10:57:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6044
Registrován: 6-2006
Sedadla jsou skutečně základní Ster, žádná vyšší vrstva polstrování jako v Urbanech tam není. Ale překvapilo mě sedadlo řidiče, není to klasika C.I.E.B., ale nějaké "lepší", nejspíš ISRI nebo Grammer. Tak alespoň na něčí pohodlí se myslelo.
Pondělí, 26. června 2017 - 13:55:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 699
Registrován: 10-2005
Janick:
Já s vaším příspěvkem ale vůbec nejsem ve sporu, krom té blbosti s dotací. Takže ještě jednou. Anexie klidně mohla do podmínek u dotace na linkové vozy zadat vyšší sedadla. Tady šlo hlavně o to, co psal centipede, že si může dopravce zvolit konkrétní sedačku (To že to ale většina dopravců nedělá, i když by jako zákazník mohla, a kupuje čistě základní provedení s orientací na cenu i bez jakýchkoliv omezení třetí stranou (vyžadování výběrka poskytovatelem dotace), je věc druhá). Pří pořízení pomocí výběrového řízení (dotace) to konkrétně nejde, dnes lze jen všeobecně formulovat, aby byly podmínky zakázky rovné pro všechny účastníky. Pokud bych v zadávací dokumentaci napsal, že chci sedačku od toho a pouze určitý typ, bude se některý z účastníků odvolávat, že on ji nemá v základní nabídce a musí vymyslet od nuly její uchycení, zatímco konkurent už ho má a tím je zvýhodněn a může nabídnou nižší cenu (navíc může jeden z dodavatelů busu mít smluvní ujednání s daným výrobcem sedačky a mít vhodnější cenu za kus). Cílení na nejnižší cenu díky nutnému výběrku u dotace pak u moc všeobecných podmínek, nebo nevhodně zvolených, vytváří prostor pro šetření v těchto místech a i kdybych to nechtěl, tak to vlastně musím vzít, pokud to splní zadání (tady ale nesplnilo!). Navíc pořizování přes dotace má další nevýhodu, kdy mám zařízen vozový park na nějaký typ, nebo jsem s něčím spokojen a v nakupu z dotace to nelze zohlednit, bo výběrko je cíleno zákonem primárně na cenu, a pokud jeden z výrobců cenu podstřelí, dostanu "kukačky" které tak úplně nechci (bohužel, pokud na to nemám za své, musím s tímhle problémem, že budu mít každých 10-20 busů zcela jiných a od šesti výrobců, počítat... ještě když jsem si před lety vymyslel blbost typu CNG).
Nedělám si iluze, že pořizováním za vlastní prostředky by to bylo zásadně lepší (viz. ob odstavec níže) ale jednoznačně by to pak šlo za ČSAD, tady měl prostor volby některých parametrů i SOR a ve svém zájmu zvolil nejhorší/nejlevnější řešení (a znovu podle mého již za hranou), které mu dokumentace umožnila, proto tedy daň za pořizování z dotace. [wink]

Pro zajímavost, ČSAD Střední Čechy teď bude z dotace kupovat snad 10 CNG busů, jsem zvědav, jak dopravce kupující hlavně Iveco nastaví podmínky výběrka tak, aby mu nepřistálo v garáži 10 SORek, třeba jsou chytřejší a i v těch všeobecných mantinelech zadávací dokumnetace dokáží udělat takový mix, aby vyhrál jimi preferovaný dodavatel. [biggrin]

To že na ČSAD sedí nekompetentní jedinci, kteří prostě neumí objednat nic pořádného - absolutní souhlas! [ok][wink] V té dokumentaci klidně mohla být zadána "vyšší sedadla", oba výrobci je ve svých výrobcích mají a dokázali by je zakomponovat, takže jo v tomhle to ČSAD nezvládlo. Navíc už ta městská sedadla začínají hraničit s úchylkou. Viz třeba na konci výroby řady 95x/96x nákup hromady městských B952E a pak jejich nasazování na příměsta. Mimochodem, tento levnější nákup, oproti C954E se krutě nevyplácí dnes, kdy ta městská auta dožívají díky choulostivějšímu rámu o několik let dříve. Další kapitolou byly Crosswaye LE, které ČSAD Kladno zakoupilo na českém trhu snad jedinné v konfiguraci dvoudvéřová s městskými sedáky a v drtivé většině i městským převodem v tak velkém počtu... A vesele nasazovalo na linky na nichž ostatní dopravci používali linková LEčka.
Jak dlouho se jen čekalo, než se zavedlo na A24 něco co nabídne kvalitní (neměstské) sedačky a dostatečný počet míst k sezení, to byla taky tragikomedie tenkrát... [crazy]

LC: opravdu paradox. Ještě lepší je, že Urbanwaye mají více polstrování i v šesti kusech na MHD, takže do Prahy 40 minut na tvrdém, zatímco 10 minut po městě v měkkém... Nechápu a znova opakuju, že by ti joudové, co to objednali, měli začít požadovat na výrobci neprodleně nápravu a s Urbanwayem srovnatelné vyšší polstrování! [angry] Zadávací dokumentace je pak tedy k čemu? Ve výsledku by ČSAD přebralo i zcela standardní NB12 co dostává třeba DP Praha? (čtvery dveře, nafta, bez klimi) když nemusí SOR dodržovat jednu podmínku, proč by musel dodržet dalších třeba deset? [ko][cunik]

A s tím pohodlím řidičů jedině dobře, aspon si třeba oni umí něco "vyřvat", fandim jim [wink] už před pár lety se začala alespoň pro ně brát klimatizace [wink]
___________________________
Janick: A s tou zelenou by mne to zajímalo [wink] Jen tip: nezalíbily se někomu natolik C734 v zeleném? ty tak byly ("ekologicky") zbarveny výrobcem z důvodu plnění snad normy Euro 1(?) [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Lukasek.)
Míč!... Já nechal ve vlaku míč!
Janick
Úterý, 27. června 2017 - 09:44:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 147
Registrován: 2-2011
Lukasek: s tou dotací to bylo myšleno tak, že dotace jako taková nemá vliv na to, že tam jsou nízké tvrdé sedačky. Ta má vliv na to, že vyhraje nejlevnější řešení, s tím souhlasím. Ale vliv na to, že vyhrály nejtvrdší sedačky má zprasená zadávací dokumentace. Čili, pokud má Anexie vozy za dotaci a má v nich vysoké měkké sedačky, tak to muselo být v podmínkách. (takto byla myšlena ta blbost) Jo a ještě jsem zapomněl, že mají ve všech vozech manuální převodovku, což beru také jako plus. I když po tom, co vidím, co sedí po posledním náboru za volantem na Kladně, tak uznávám, že je asi lepší, když to má automat...

A k té zelené. V jedné verzi to také souvisí s nákupem nových vozů. První v zelené totiž přišly KDA 2560 a KDA 2561. Tenkrát byly prý koupeny jako odřeknuté kusy Armádou ČR, která si je objednala v zelené. Mimochodem první kusy s dělenými sedáky v šedém provedení se zelenými proužky. (Starší už byly jen dva kusy ve Slaném - KDA 2378 a 2379, které byly tak trochu mezitypy - měly už tytéž dělené sedačky, ale neměly ještě mříž chladiče na pravém zadním boku a měly výfuk zkrz nárazník, a také původně přišly v zelené ČSAD ale byly přelakované na celobílou a vozily pak celou existenci reklamu na Autotepas)

Další byly KDA 2664 a 2665, a myslím, že už asi byly zelené na přání, pak následoval KDA 2778 (z muzea do šrotu) a poslední zelené přišly KDA 3025 a 3026, a ty už tuším byly s retardérem. To byl konec klasického schématu ČSAD přímo z výroby, pokud pominu dva kusy v modrém o kterých jsem už psal výše KDA 4714 a 4715. (15 šla záhy na Ropid na Holubice, kde se z ní stal krám, 14 jezdila dlouho Kladno - Unhošť a okolí a pak skončila taky na Ropidu). Pak už následovala dodávka 934, první byla KDA 3808, nasazená tehdy na protěžovanou linku Kladno - Praha. Od této dodávky začaly chodit všechny autobusy pouze v bílé barvě.

Jenže s příchodem prvních sedmistovek v zelené se začaly všechny "krámy" lakovat do zelené, a nevypadalo to špatně. Třeba taková KDA 0074, ta byla po laku nádherná - klasické schéma ČSAD zelené, vše ostatní bílé (včetně mřížky chladiče a okolo předních kulatých světel). Takže najednou začala převažovat na linkových vozech zelená. Proto se tedy zřejmě začaly lepit zelené pruhy i na nové bílé devítistovky. Ale první polepená devítistovka taky nebyla úplně v plánu. Matně si pamatuji, že se to lepilo docela na rychlo s bídným zpracováním, protože byla tenkrát na Sítné výstava, a měla tam být vystavena. Tak aby nebyla celá bílá, tak se nalepil na boky zelený pruh. A pak už se z toho stala tradice.

Když to srovnám s dnešní červenou, tak ta zelená byla pro mě daleko více oku lahodící.

Bohužel nemám z této doby skoro žádnou fotku, protože jsem to nepovažoval jaksi za nutné a fotografoval jsem spíš kamionku, ale dnes mi to docela mrzí.
Úterý, 27. června 2017 - 16:06:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 300
Registrován: 1-2011
Před 3ti odpoledne jsem viděl 5 kloubových SORů na D7 u letiště. Na tablech Čsad MHD Kladno
Úterý, 27. června 2017 - 18:21:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 388
Registrován: 2-2014
Rapidní snížení komfortu na trase Kladno - Praha již brzy na vaší lince [proud]
SWAGER
Nesni
Úterý, 27. června 2017 - 21:55:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1462
Registrován: 6-2014
mufiklo:
Myslel jste patrně Ropidní snížení komfortu [happy][sad]
Úterý, 27. června 2017 - 23:46:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4045
Registrován: 12-2007
Myslím že to soukromníkům vadit nebude, spíš by mne zajímalo kde to bude jezdit když integrace bude posunuta na konec roku (to je spekulace, nic víc, zatím prý platí 26.8.)
Pajzák
Středa, 28. června 2017 - 02:16:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 867
Registrován: 6-2015
Lc_736__c_954:
" Ale překvapilo mě sedadlo řidiče, není to klasika C.I.E.B., ale nějaké "lepší", nejspíš ISRI nebo Grammer. Tak alespoň na něčí pohodlí se myslelo."
Byla by fotka? Jestli je to to, co myslim, tak se na tom sedi paradne
Pajzák
Středa, 28. června 2017 - 02:29:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 868
Registrován: 6-2015
Lukasek:
" Další kapitolou byly Crosswaye LE, které ČSAD Kladno zakoupilo na českém trhu snad jediné v konfiguraci dvoudvéřová s městskými sedáky..."
Kdepak, viz Adosa a jeji Irisbusí Crossy LE nasazované na Olympia linku.


Lukasek:
" Nechápu a znova opakuju, že by ti joudové, co to objednali, měli začít požadovat na výrobci neprodleně nápravu a s Urbanwayem srovnatelné vyšší polstrování! [angry] "
Na dodavateli, který dodal přesně to, co měl? Proč? Když tě žena pošle pro žitný chleba, ty ho doneseš, ale tchýni klepne, protože chtěla slunečnicový, budeš ma vině ty jako dodavatel, nebo žena jako objednavatel?
Nesni
Středa, 28. června 2017 - 07:35:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1464
Registrován: 6-2014
Gabuliatko:
Myslím že to soukromníkům vadit nebude
Nějací soukromníci přežijou začlenění do PIDu? S pražskou tramvajenkou, ze které neuvidí ani halíř, vás svezou za 24 Kč? O předplatním kupónu ani nemluvě. Pochybuji, že cestující kvůli sedačkám odmítnou jezdit linkami PID. Městské sedačky jsou i dnes na A22 běžné, co jsem tak odpozoroval.
Lc_736__c_954
Středa, 28. června 2017 - 08:08:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6045
Registrován: 6-2006
Ráno na Veleslavíně spatřena 4SA 9816 bez ev. čísel na A22.
Středa, 28. června 2017 - 09:53:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 8-2016
Pajzák:
"Lc_736__c_954:
" Ale překvapilo mě sedadlo řidiče, není to klasika C.I.E.B., ale nějaké "lepší", nejspíš ISRI nebo Grammer. Tak alespoň na něčí pohodlí se myslelo."Byla by fotka? Jestli je to to, co myslim, tak se na tom sedi paradn"

Sice jsem nekoukal na sedačku v NBG 12, ale myslím si, že je to tahle. sedačka řdiče
Aspoň jsem jí viděl v 9969 a i v nejnovější DPP SORce. [proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem centipede.)
Středa, 28. června 2017 - 11:04:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 700
Registrován: 10-2005
Pajzák:
"Kdepak, viz Adosa a jeji Irisbusí Crossy LE nasazované na Olympia linku. "

Aha [coze] takže 3 busy na lince pro obchoďák jsou srovnatelné s 15ti nasazovanými na prakticky veškeré příměsto/meziměsto obsluhované ČSAD Kladno? Možná by bylo dobré si přečíst i druhou část věty a nevytrhávat z kontextu [kladivo]

Pajzák:
"Na dodavateli, který dodal přesně to, co měl? Proč? Když tě žena pošle pro žitný chleba, ty ho doneseš, ale tchýni klepne, protože chtěla slunečnicový, budeš ma vině ty jako dodavatel, nebo žena jako objednavatel?"

Takze jeste jednou a snad uz naposledy [wink] Asi lenost otevirat zadavaci dokumentaci...
Bod 7.1.3. zmíněné dokumentace:

Mám to chápat tak, že jsou v autobusech všechna sedadla sklopná? Nebo SOR v městském provedeni vozidla dodává jen tu plastovou skořápku, aby byla podmínka splněna? B952E jako autobusy pro městský provoz mají sedadla jiná, nebo stejná?

Stejné zadání bylo v předchozí zakázce, kterou plnilo IVECO s pěti Urbanwayi. Tam mají sedadla vyšší vrstvu polstrování, a beru ji tak jako referenční! Takže zcela logicky, měl SOR dodat to samé řešení. V tuto chvíli se mi to jeví jako porušení zadávací dokumentace s podezřením na nekalou praktiku kdy se kalkulovala cena s neodpovídajícími/levnějšími díly. [wink]

Takže řečeno výše povedeným příkladem, se má situace tak:
žena mě poslala pro žitný chleba (22Kč) a já ji s přehledem přinesl obyčejnou Šumavu (16Kč) a ona se ani neozve, že jsem ji podfouk [wink][rofl]

Janick: Zajimave čtení [wink] Sem si říkal, ze se to zalíbilo, když se právě přelakovávaly i starší kousky. A určitě, zelená byla elegantnější [wink][happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Lukasek.)
Míč!... Já nechal ve vlaku míč!
Středa, 28. června 2017 - 12:58:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4046
Registrován: 12-2007
Lukasek: Je prosim někde celá zadávací dokumentace?
Nesni: Prosím přečti si pořádně co sem napsal. Nebo jste si jistý že integrace bude v inzerovaném termínu léto 2017?

(Příspěvek byl editován uživatelem gabuliatko.)
Pajzák
Středa, 28. června 2017 - 13:14:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 872
Registrován: 6-2015
Tak zadavaci dokumentaci jsem necetl, ma mobilu to neni uplne pohodlne, pak beru primer zpet. Na druhou stranu nemeli ty vozy prebirat, kdyz neodpovidaji pozadavkum, ted podle me maji smulu.

Ty nakupni Crossy jezdi i na klasickych linkach po dalnici, takze nevim, proc tak podrazdene reagujes. Jen jsem ti napsal, ze nejsou jedine.
Středa, 28. června 2017 - 15:16:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 701
Registrován: 10-2005
Pajzák:
"Ty nakupni Crossy jezdi i na klasickych linkach po dalnici, takze nevim, proc tak podrazdene reagujes. Jen jsem ti napsal, ze nejsou jedine.
"

Já, ale přeci nikde nenapsal, že k tomu nemůže jinde v republice docházet. Neznám (netvrdím, že nemůže existovat, nemám tak detailní přehled, ale Adosa není zrovna dobrý příměr) ale dopravce, který by takovou konfiguraci nakoupil primárně na výkony co ČSAD Kladno a v tak velkém množství. Nejsou jediné ale v tomto měřítku je nasazovaní na příměsto/meziměsto ojediněle. Adosa má tři vozy primárně pro Olympii, to že to nasadí i jinam je normální, ale na běžné linky má i dalších 9 Crossů LE line [wink] Tak doufám, že už si rozumíme [wink]

S tím přebíráním jedině souhlas, jde o to, jestli to na ČSAD vůbec někomu dochází... Nebo už jsou tak zoufalí, ze mají aspoň nějaký bus [crazy]

Gabuliatko: Přímo tady [wink]
Míč!... Já nechal ve vlaku míč!
Nesni
Středa, 28. června 2017 - 19:42:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1465
Registrován: 6-2014
Gabuliatko:
Nebo jste si jistý že integrace bude v inzerovaném termínu léto 2017?
Nevím, kdy bude integrace, a ani nevím, co bude s novými vozy do té doby. Být v kůži ČSAD, na komerční linky bych je nepouštěl. A jinak jsem moc zvědav, jestli po integraci někdo bude jezdit komerční linku s pohodlnějšími autobusy. Jízdenka PID z Kladna do centra Prahy stojí 54 Kč, když odpočítáme 24 Kč na pokračování z Veleslavína, tak při ceně 30 Kč Kladno-Praha by ve finále cestující bez tramvajenky zaplatil stejně jako ROPIDu.
Středa, 28. června 2017 - 20:14:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4047
Registrován: 12-2007
Nesni: Komerční autobusy budou jezdit podobné výkony co dnes. jen ta komerce zmizí. Arriva nemá lidi aby všecko odvezla sama.
Středa, 28. června 2017 - 21:33:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10738
Registrován: 4-2006
Autobusy: no jak to říci. Opět se ukazuje ta česká malost. Pořád jen mraky výmluv. Bohužel na příkladu Anexie je vidět,že to jde. Bohužel je to jen o výmluvách.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pátek, 30. června 2017 - 09:06:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3190
Registrován: 8-2010
Termín zahájení provozu v rámci integrace Kladna do PID byl opět posunut, a to na 26. srpna 2017.

Došlo ještě k úpravě jízdních řádů, např. "rychlíková" linka č. 399 nebude zajíždět k ČSAD Kladno. Detaily má již brzy zveřejnit ROPID.
Od nového roku by víkendové noční spojení Prahy a Kladna měl zajistit vlak s odjezdem z Prahy hl. n. v 02:31 a příjezdem do Kladna v 03:22, spoj má končit na Ostrovci.

V termínu do 26. 8. 2017 se nestihne vybavit zastávky na území Kladna dostatečným počtem automatů na jízdenky PID, jízdenky bude možné kupovat také u řidiče. V informační kanceláři ČSAD Kladno na autobusovém nádraží se plánuje zřízení výdejního místa Lítačky.

Praha-Ruzyně, Olomouc
Jahu
Pátek, 30. června 2017 - 09:45:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 646
Registrován: 8-2005
Od nového roku by víkendové noční spojení Prahy a Kladna měl zajistit vlak s odjezdem z Prahy hl. n. v 02:31 a příjezdem do Kladna v 03:22, spoj má končit na Ostrovci.
Čekal jsem, že se prodlouží noční 957 po trase 357 do Kladna, nebo že se zavede nová linka z Veleslavína kopírující trasu budoucí linky 322 (dnes A22?).
Pátek, 30. června 2017 - 09:56:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3191
Registrován: 8-2010
Jahu: ROPID (a možná nově asi i IDSK) má radši vláčky než autobusy a tady se to projevuje v plné kráse [biggrin]
Praha-Ruzyně, Olomouc
Pátek, 30. června 2017 - 18:19:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 5-2016
Reakce ČSAD na téma polstrování sedaček.
Pátek, 30. června 2017 - 18:31:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1469
Registrován: 12-2006
Ty noční víkendové vlaky budou zhruba ve 2:30 odjíždět z Hlavního nádraží do všech směrů, nejen do Kladna. Dokonce to má jet i na Nový rok.
Pátek, 30. června 2017 - 18:42:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11104
Registrován: 5-2004
A k cemu by byl bus z velekravina v dobe kdy nejezdi metro?
Jahu
Pátek, 30. června 2017 - 19:19:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 648
Registrován: 8-2005
A k cemu by byl bus z velekravina v dobe kdy nejezdi metro?
K tomu samému jako bus např. ze sídliště Řepy, z Vítězného náměstí nebo z Palmovky - návaznost na noční tramvaj.
Pátek, 30. června 2017 - 20:01:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11105
Registrován: 5-2004
To sice jo, lec je jaksi prijemnejsi sednout v centru do vlaku a bejt v hostivici nekdy v dobe kdy by clovek doplandal na tyci nekam na prestupni bod resp v jenci/pavlove nez bus spolyka predem lidi. Bus necht obslouzi lokality kam siny nevedou kostelec n cl (nebo blbe) brandejs, slany)
Jahu
Pátek, 30. června 2017 - 20:16:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 649
Registrován: 8-2005
Petr_vlček: Do Roztok taky jede noční bus z Vítězného náměstí a vlak z hlavního nádraží. V případě linky do Kladna by noční autobus mohl jet častěji než pojede vlak.
Lukasek: Dnes jsem se svezl s novými NBG 12. Poslední dvojsedačka před motorem je stejná jako v jiných SORech. Se svou výškou 166 cm nemám problém ani na sedadle u okna. Police nad sedadly jsou samozřejmě ukončeny dřív.

Hodně se tu řešila sedadla a nepřipadají mi nijak hrozná. Nejhorší sedadla (nejtvrdší a nejméně pohodlná na sezení) jsem zatím zažil u DPP v Solarisech 8,9 m.
Všiml jsem si i nového typu označovače jízdenek. USB nabíječku jsem nevyzkoušel.
Pátek, 30. června 2017 - 20:30:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4048
Registrován: 12-2007
Honza7887: máte nějakou představu co se myslí slovem brzy?
Sobota, 01. července 2017 - 00:13:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3194
Registrován: 8-2010
Gabuliatko: Opravdu netuším, ale vzhledem k blížícímu se termínu integrace to tipuji max do dvou týdnů.
Praha-Ruzyně, Olomouc
Lc_736__c_954
Sobota, 01. července 2017 - 16:53:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6046
Registrován: 6-2006
hunerian:
To je nějaká oficiální FB stránka ? Takováhle odpověď by zasloužila otisknout ve všech učebnicích PR ! [kladivo]
Sobota, 01. července 2017 - 19:05:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4049
Registrován: 12-2007
Tato stránka je o všeobecných informací o autobusech dopravce. Za oficielní bych ji nebral (co sleduji odpovědi), prostě facebook.
Sobota, 01. července 2017 - 19:07:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4050
Registrován: 12-2007
Honza7887: no sem zvědav, příští týden asi nikdo pracovat nebude a pak už to bude limitně méně než měsíc, uvidíme
Neděle, 02. července 2017 - 15:13:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 5-2016
Ptal js.em se na ROPIDu a mají za povinnost zveřejnit plány nejpozději 5 týdnů před spuštěním.
Lc_736__c_954:
Je to tato stránka. Jestli je oficiální netuším, ale tváří se tak.
Pondělí, 03. července 2017 - 09:57:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4051
Registrován: 12-2007
Vzhledem k tomu, že na oficiálních stránkách na fb není odkaz tak je to podle mne bud šotouš nebo nějaký zaměstnanec.
Pondělí, 03. července 2017 - 14:13:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 345
Registrován: 9-2007
Na facebookových stránkách Ropidu jsem zaznamenal zmínku, že 357 pravděpodobně nebude a linka MHD Praha 257 bude vsunuta do 306. Konkrétně se o otom zmiňili u infa o změně číslování školních linek.

almužny forever
Pondělí, 03. července 2017 - 18:49:12  
Neregistrovaný host
92.62.225.162
Ono toho asi víc nebude neboť celé kladno si jede ve svém "čsad rytmu" a nic nenaznačuje jakýmkoliv náznakem čehokoliv že by se mělo cokoliv na kladensku "popražťovat" do nějaké PID. Navíc nevím co by čsad kladno dělalo s vozy typu LC, Axer a další zájezdové typy které nesplňují standardy PID z mnoha důvodů.. o povoznictvích typu Kulhánek express nemluvě.
Celý je to moc krásný ale nemají na to ani vozy ani lidi natož pak sílu nebo chuť to udělat. A ropid si může v kanclech projektovat co chce realita je jiná..
Lc_736__c_954
Pondělí, 03. července 2017 - 21:32:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6048
Registrován: 6-2006
almužny forever:
"Navíc nevím co by čsad kladno dělalo s vozy typu LC, Axer a další zájezdové typy které nesplňují standardy PID z mnoha důvodů.."
Magelysy najdou uplatnění i nadále v zájezdové dopravě, Neoplan může následovat svého staršího bráchu, kterého střelili před rokem. A zbývající Axery a LC? To už nejsou moc perspektivní vozy... Máme tu poslední dvě provozní devítistovky (tam bych to viděl v horizontu "do příští technické") a už se nějaký ten pátek bohužel kácí i v lese irisů... Takže ty vozy mohou po vzoru 1S3 4808, 3S5 0683 a 3S5 2414 "dožít" na zatím neintegrovaných vesnicích. Ostatně Axer 5S3 2563 už to má za sebou.
almužny forever
Pondělí, 03. července 2017 - 22:07:13  
Neregistrovaný host
92.62.225.162
Lc_736__c_954: zdá se že máte přehled a proto se zeptám - které (L)C956 jsou přídělené? zdá se že už jen 3107 a 2516. Ostatní mě připadají dost vybydlené neřkuli záložní.
Jinak mě připadá dost tragikomické že by se třeba do toho to montovolo cokoliv společného s PID. Ale bez Vrakocaru, Pohla atd těžko čsad odjezdí ten objem který je plánován zatím jen na papíře..