Diskuse » Archiv 2017 » Autobusy a trolejbusy » Autobusy na Kladně » Archiv diskuse Autobusy na Kladně do 28. 07. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Autobusy na Kladně do 28. 07. 2017

dolů
   autor příspěvek
Lc_736__c_954
Pondělí, 03. července 2017 - 22:40:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6049
Registrován: 6-2006
Přidělené jsou 4808, 3107 a 2516. U 3231 a 3292 nevím, ale minimálně v nedávné době byly přidělené taky.

Můj osobní odhad je, že Kulhánková své aktivity v (minimálně) linkové dopravě s integrací Kladenska ukončí.
Úterý, 04. července 2017 - 15:28:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 5-2016
Tak a budeto oficiálně 26.8.2017:
https://www.facebook.com/prazskaintegrovanadoprava/posts/15927826 24128023
Úterý, 04. července 2017 - 16:40:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 5-2016
A je to tu:
https://ropid.cz/integrace-kladenska/

Exprescar přežije integraci
Dopravci
Provozovatelem většiny nových linek PID bude stávající ČSAD MHD Kladno. Rychlíkovou linku 330 zajistí dopravci AUTODOPRAVA LAMER a POHL Kladno, rychlíkovou linku 399 bude provozovat Kateřina Kulhánková. ČSAD Slaný bude dopravcem na linkách 608, 622 a částečně také 621. O linku 456 se podělí dopravci AUTODOPRAVA LAMER a Vlastimil Slezák.

A místo 357 bude kombinace 626 a 306 bez nutnosti přestupu. To bude něco jako svého času 14/24 na Ortenově náměstí.

(Příspěvek byl editován uživatelem hunerian.)
almužny forever
Úterý, 04. července 2017 - 18:45:16  
Neregistrovaný host
92.62.225.162
No nevím jak splní standardy se svými typy vozů Pohl a Lamer (především pak plošina pro kočárek) .. Kulhánková a její vrakoviště je úplně mimo, navíc je pro ně jejich vlastní JŘ cár hadru, natož pak ten ropidí "cizí". Nicméně chápu že ČSAD to nemá šanci všechno odjezdit ani náhodou se stávajícími prostředky. ČSAD zájezdovou flotilu asi z Prahy stáhne úplně a nahradí NB18CNG. Zbytek standardy projde. Ale mají co dělat protože nic ani náznakem integraci zatím nenaznačuje.. [uhoh][kladivo]
Lc_736__c_954
Úterý, 04. července 2017 - 18:59:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6050
Registrován: 6-2006
Ta Kulhánková je pro mě tedy překvapením. S čím to chce jezdit ? Dle letmého pohledu na předběžný JŘ 399 je to minimálně na 7 aut. Cross, Axer a 3x C 954E dejme tomu (pochopitelně všechny vozy vyžadují investici do komplet OIS). Iliada u Ropidu asi neprojde a ty 3 devítistovky ? Ty už jsou poněkud za zenitem...

Edit:
Pod výše uvedeným odkazem už jsou k dispozici i předběžné JŘ včetně MHD.

(Příspěvek byl editován uživatelem Lc_736__c_954.)
almužny forever
Úterý, 04. července 2017 - 19:37:02  
Neregistrovaný host
92.62.225.162
Lc_736__c_954: mám obavu že 399 bude sarajevo typu hotliner - vynechávání spojů a nedodržování JŘ.. po letech tahanicí pak odebrání licence a následné předání Arrivě, ale uvidíme..
ty její vraky nevyžadují totiž investice pouze do OIS..
Nesni
Úterý, 04. července 2017 - 21:23:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1467
Registrován: 6-2014
Příjemně překvapilo prodloužení linky 350, spoje pojedou až na Kladno i v kladiva večer. Velká "sranda" asi bude využívání linek v Praze, kde se cestující na Dědinu patrně naučí využivat kladenské linky místo zoufale přeplněné 119. A s 322 začnou jezdit na letiště.[kladivo]
Jahu
Středa, 05. července 2017 - 11:25:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 651
Registrován: 8-2005
Je dobře, že už byly oficiálně zveřejněny informace k integraci Kladenska. Času moc nezbývá a při velkých změnách v září 2012 byl Ropid kritizován, že byly zveřejněny na poslední chvíli. Nové vedení Ropidu slibovalo, že bude vše zveřejňovat v dostatečném předstihu.
Je vidět, že materiál na stránkách Ropidu vznikal narychlo, jsou v něm drobné chyby. U linek 300 a 399 jsou rozpory v konečných. Linka 300 má na jednom místě uvedenou konečnou Rozdělov a jinde Energie, linka 399 naopak.
Řešení 306 <-> 626 mi připadá přehlednější než kombinace linek 306+357. Stejný princip funguje např. u 301/352 <-> 174 a na dalších místech (namátkou např. Kamenice, kult. dům).
Číslo 357 bude možné použít např. pro integraci A32+B82 (+B81). U těchto linek jsem zvědavý, kde budou v Praze ukončeny. Napadají mě zatím Petřiny (výhledově Dlouhá míle za předpokladu intervalu vlaku do centra max. 10 min. ve špičce a mimo špičky návaznost na vlak), vzhledem k dementně postavenému metru s chybějící stanicí Vypich, nebo alespoň druhým výstupem ze stanice Petřiny směrem k Vypichu.
Sobota, 08. července 2017 - 23:15:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2109
Registrován: 12-2008
Kalivodova 2SB 5800 byla včera odstavena v obci Daminěves na Mělnicku. Spolu s ní ještě v obci byly 2S1 7092 a 9S1 2502.
Pondělí, 10. července 2017 - 06:38:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2344
Registrován: 7-2006
Marek_kubik: oba zmiňované vozy během května a června zajišťovaly svoz dělníků mezi ubytovnami (modrá C734 Kralupy a bastl Neratovice) a chřestovnou v Hostíně u Vojkovic.
Nevěř každé informaci, kterou na internetu získáš !!
Pondělí, 10. července 2017 - 06:43:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2345
Registrován: 7-2006
Lc_736: vozový park Exprescaru doplní 2* nový Crossway. Než přijdou, tak by se to mělo řešit zapůjčenými vozy. Devitistovky samozřejmě v PIDu jezdit nebudou.
Nevěř každé informaci, kterou na internetu získáš !!
MHD Kladno
Pondělí, 10. července 2017 - 08:27:55  
Neregistrovaný host
165.225.81.8
Na stránce https://ropid.cz/integrace-kladenska/ se píše, že pro cestování po Kladně bude třeba minimálně 18 Kč lístek nebo dvoupásmový kupon. Nevíte někdo, proč nepůjde použít 12 Kč lístek nebo 1 pásmový kupon, když hned podtím je napsáno, že Kladno bude v 3. pásmu?
Pondělí, 10. července 2017 - 09:39:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 5-2016
Magistrát města Kladna se obává, že by došlo k polesu tržeb. Takto bude stávající jízdné MHD Kladno (16 Kč/380 Kč měsíční) levnější než PID (18 Kč/460 Kč měsíční pro 2P).
Prostě Magistrát řekl: Buď to bude takto nebo vůbec, a ROPIDu nezbylo nic jiného než se podřídít.
Kladno bude takové dvoupásmo, ať pro jednotlivou jízdu, či pro předplatné jízné.
MHD Kladno
Pondělí, 10. července 2017 - 10:17:18  
Neregistrovaný host
165.225.81.8
Takže jestli to tak je, bude výhodnější místo MHD jezdit po Kladně příměstskými linkami. Ty totiž podle stejného zdroje kladenské dvojpásmo nezavedou - viz cena lístku do Prahy (otázka je jak to bude např. se současnou 9 a 12). U těch příměstských by tedy mělo být možné použít standardní 1 pásmový kupon.

Zajímavé bude, jaký typ dvoupásmového kuponu tedy bude platit. 2+3 nebo 3+4? Nebo nějaký unikátní, který nepůjde použít jinde než v Kladně?
Pondělí, 10. července 2017 - 12:21:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 702
Registrován: 10-2005
MHD Kladno: Obě kombinace [wink] do ostatních cest se to projevovat nebude. Pokud budete pravidelně cestovat Kladno - Slaný, budete používat kupón/lístek na 3+4. Kladno - Praha Praha+1+2+3. v obou případech tak bude možné použít pro návaznou cestu MHD za tarif PID, popřípadě jakoukoliv libovolnou cestu MHD s takovým kuponem, nebo s 18Kč lístkem. Hunerian to vysvětlil dostatečně, Kladno na jednoduché "jenom 3. pásmo" nepřistoupilo, tak se to zařidí takto.

Technicky se prostě oddělí cestující na dvě skupiny:
- cestují jen po městě, nebo dojíždějící SID linkami - tj. cestování za tarif MHD Kladno/SID
- dojíždějící ze Slaného a Prahy (prostě z PIDu) a ti již budou mít 4+2/3 koupeno, takže v MHD jezdí za tarif PID

Kladnu jde o to, aby si hlavně čistě kladenští cestující nekupovali levnější kombinaci 12/300 ale 16(14)/380 a nepřicházelo tak o tržby. Teď je držení MHD tarifu nutné ještě s návazností na SID, po zaintegrování všech příměstských a meziměstkých linek už to bude mít jen tento efekt zajištění tržeb a předpokládám, že se tarif MHD Kladno jentak nebude rušit.

A trochu nechápu, v čem spatřujete výhodu jízdy čistě po městě jen příměstem - bude mít míň zastávek, míň linek a méně spojů, než MHD, jako za každou cenu ušetřit je také nesmyslné... (ušetření by nevyrovnal horší rozsah služby).
Navíc stejně počítejte s tím, že to bude v tarifu zajištěno tak, že pro jízdu po jakékoliv zastávce, kde se bude vyskytovast v jejím názvu "Kladno" nepůjde použít jízdenku za 12Kč a samostatný kupón pouze na 3.pásmo, ač jsou všechny tyto zastávky právě v něm (v jízdním řádu linek 601-617 u nich bude jen "3"). Oni se nenechají jentak oblafnout [wink]

Pokud budete chtít jezdit levněji, tak za tarif MHD Kladno, PID prostě bude tarifním opatřením dražší. U kuponu to platí určitě, u jízdenky záleží kam jedete, s přestupem a za hotové se vyplatí PID 18Kč a 30minut platnost, proti 16Kč a při přestupu dalších 16, s el. peněženkou už zase vyhrává MHDčko za 14Kč. [wink] Tohle si prostě bude muset každý cestující vychytat.
_______

K sedačkám:
Komentář jsem psal já, ještě jsem jim na tuhle trapnou odpověď dotaz podrobně upřesnil, výsledkem bylo smazání celé diskuse pod fotkou (bohužel jsem si neudělal screen). Optal jsem se pod dalším příspěvkem, pokud nesmazali (to už mám ofocené celé pro jistotu), můžete se pokochat... [ko][biggrin] Jestli je profil oficiální, či ne, je mi jedno. Dotazoval jsem se na to přímo e-mailem na ČSAD. Ti odpovědět nechtějí, beru to tedy tak, že ano. Každopádně zvažuji podání stížnosti na ÚOHS. Na přezkum jak je zadávací dokumentace závazná, porovnání s předchozí zakázkou a přezkum ovlivnění ceny zakázky, vzhledem k dodání jednodušší, tudíž levnější sedačky [wink][biggrin][lame]

A rozhodně nezdílím názor, že se na tom sedí dobře, znám to moc dobře za ta léta ježdění s A22, A24 a A25, jak se na tom debilně sedí a némá to na meziměstě (Kladno - Praha) co dělat! [wink][kladivo]
_______

Marek Kubík: Dva Crosswaye jsou jedině dobře. Ale podle jídního řádu je ráno potřeba vypravit na 399 sedm vozů, plus něco do zálohy. Takže jestli, tak to Exprescar bude ze začatku jezdit s 3x C954E, 1x Crossway 12,8M, 2x nový bus a ještě jeden chybí, zřejmě tedy Axer dočasně(?), zálohu pak bude mít něco z těch zbylých vraků, každopádně by to brzy chtělo aspoň další dva kousky, vždyť dnes je nejmladšímu busu už 10let a celý současný park už je v docela bídném stavu [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem Lukasek.)
Míč!... Já nechal ve vlaku míč!
Pondělí, 10. července 2017 - 13:06:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11136
Registrován: 5-2004
Přičemž předpokládám že po Kladně to na ten kupon pro pásmo 3 půjde vlakem jako dosud... Tak akorát neplatí ta jednotlivá za 12.

Jinak je to akorát snaha aby tím nikdo moc nejezdil jako doteď.

A zůstane tam v MHD i ten nezapamatovatelnej mrdník v JŘ v podobě intervalu tu 14 a tu 18 minut jako to bylo na 6 ještě nedávno? A na jedničce hodinová jáma když má řidič pauzu?
MHD Kladno
Pondělí, 10. července 2017 - 13:50:04  
Neregistrovaný host
165.225.81.8
Lukasek: Cestování příměstem po Kladně má určitě význam pro dost lidí, nejen pro mě. Již dnes se dost lidí vozí např. A24 jen po městě (pokud je řidič rovnou nevyhodí).

A ušetřit za každou cenu... Inu ono je trochu rozdíl zaplatit 4x ročně kupon 760 nebo 1200 za osobu, pokud mi rozsah zastávek příměstských linek vyhovuje. Takže pokud ta možnost bude, proč ne. Docela bych se vsadil, že by se našlo víc lidí, kteří by rádi ušetřili za dopravu.

Mimoto jak píše Petr vlček, ve vlaku třetí pásmo funguje i po Kladně už teď a nikde není zmínka, že by se něco měnilo. Ponechme teď stranou otázku praktického využití vlaku v Kladně.
Úterý, 11. července 2017 - 09:40:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 2-2013
Osobně doufám, že plánovaná integrace snad trochu zlepší stav MHD na Kladně, protože to co tady místní řidiči (občas i řidičky) vytvářejí, to je tragédie. Co mě jako cestujícího dokáže nejvíc naštvat, je když autobus jede dřív než má. Pozdější odjezd chápu - hustý provoz, hodně lidí apod., ale abych chodil na zastávku o 10 minut dřív, protože nevím o kolik pojede bus dřív než v jízdním řádu není normální. Minuta se může stát, ale aby jistá paní řidička přijela o 4 minuty dřív, já ji na to slušně upozornil a ona mi odvětí, že když si budeme ještě chvíli povídat, tak to dožene, to se může stát snad jedině na Kladně. Pak se vesele pustila do hovoru s kolegou a celá situace ji byla u prd***. Netvrdím, že všichni jsou tací, u některých jsem nezažil žádný problém a jsem rád, když s nimi jedu.

Nicméně asi největší hajzlovinu jsem zažil s řidičem (už od pohledu je nechutný, neslušný a nikdy jsem ho neslyšel odpovědět na pozdrav), který jel o cca 5 minut dřív ale byl si toho vědom do takové míry, že zastávky hlásil tak, aby to nešlo poznat. Tedy fyzicky s autobusem byl U nemocnice, podle jízdního řadů měl být U Gymnázia a on skutečně vyhlásil zastávku Gymnázium. Takto činil celou dobu, aby měl na konečně delší pauzu. Záměrně jsem ho sledoval a on si vesele zastávky hlásil třeba v půli cesty, protože tam měl dle JŘ být, nicméně fyzicky jsme byli už o 3 zastávky dál. Na Bressoně hlásil Žel.zastávku, v Ant. Škváry hlásil Zápotockého apod. Tohle dokáže vymyslet jen opravdový hajzl. Tímhle přístupem jsou jízdní řády k ničemu, když si tady páni a dámy jezdí jak chtějí.
pdk
Úterý, 11. července 2017 - 11:11:33  
Neregistrovaný host
193.86.150.232
Sid: Něco podobného se mi stalo v Praze. Když už se hlášení pozdilo o dvě zastávky, upozornil jsem na to řidiče. Výsledkem bylo na nejbližší zastávce hlášení ve smyslu: "Vážení cestující, čekáme na pravidelný čas odjezdu podle jízdního řádu". Což se opravdu stalo.
Úterý, 11. července 2017 - 13:43:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 703
Registrován: 10-2005
MHD Kladno:
"Lukasek: Cestování příměstem po Kladně má určitě význam pro dost lidí, nejen pro mě. Již dnes se dost lidí vozí např. A24 jen po městě (pokud je řidič rovnou nevyhodí).

A ušetřit za každou cenu... Inu ono je trochu rozdíl zaplatit 4x ročně kupon 760 nebo 1200 za osobu, pokud mi rozsah zastávek příměstských linek vyhovuje. Takže pokud ta možnost bude, proč ne. Docela bych se vsadil, že by se našlo víc lidí, kteří by rádi ušetřili za dopravu.

Mimoto jak píše Petr vlček, ve vlaku třetí pásmo funguje i po Kladně už teď a nikde není zmínka, že by se něco měnilo. Ponechme teď stranou otázku praktického využití vlaku v Kladně."

Vy si tak jezděte (teoreticky, prakticky to nepujde viz níže) a já sám bych tohle omezení nepraktikoval, při potřebě jezdit pouze po Kladně, by to pro mne bylo značně omezující. Než jezdit jen 300, 322, 324, 330 a 399, navíc s dost slabým víkendovým provozem, to si radši koupím ten čtvrtletní na MHD Kladno za 1120,- a můžu používat další desítky linek v obvodu Kladna...

Ale znovu... MHD Kladno, je pojem, který už dnes dost splývá s příměstem a meziměstem (Sláný) a můžem se jen bavit o tom, jak bude která linka nakonec sloužit k MHD a která i pro příměsto. Není tak možné jasně definovat: "tohle je MHD Kladno a neplatí vám tu kupon jen na 3. pásmo", jak se to bude definovat jsem již psal, všechny zastávky na území Kladna budou vyžadovat minimálně dvoupásmový kupon a nebude na nich možné použít 12Kč jízdenku a bude jedno, jestli pojedete, autobusem 6xx/3xx, vlakem, nebo třeba raketou! Ten vlak se s tím sveze taky, nebuďte bláhoví! To co platí teď přeci nevypovídá nic o tom, jak bude nově řešen tarif PID od 26.8.
A pokud by to přecijen ROPID podcenil a šlo by to tak, jak se domníváte, garantuju vám, že si toho někdo v případě většího rozšíření všimne a zatrhne to. Stejně jako roztržení zóny SID č.2 na 192 a 2, aby si nemohli cestující cestovat neomezeně a cenově výhodně po celém okolí Kladna za pouze dvouzonový kupón...

sid:
"Osobně doufám, že plánovaná integrace snad trochu zlepší stav MHD na Kladně"

Bohužel se obávám, že to moc jiné nebude a vliv ROPIDu tu bude velmi omezován. Střízlivě to vidím tak, že se prostě bude jednat o podobný model, jako to je s uznáváním tarifu PID na některých linkách Ústeckého kraje. Je tam možné jet za PID tarif, ale dopravce se zpovídá a linka je "ústeckého kraje", takhle to bude i s MHD Kladno. Pořád si to bude organizovat město/ČSAD a vše co se připustí z PIDu bude tarif, na ostatní nebude mít ROPID vliv, neb jen omezeně a bude se muset s výše zmíněnými o všem dost tvrdě hádat...
Míč!... Já nechal ve vlaku míč!
1402
Úterý, 11. července 2017 - 15:23:21  
Neregistrovaný host
46.135.75.16
Balkán na 307...
Lc_736__c_954
Úterý, 11. července 2017 - 15:58:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6053
Registrován: 6-2006
A dojeli jste ? Pokud ano, spíš bych čekal ocenění řidiče za pohotovou opravu závady dostupnými prostředky místo bonzáctví zpoza sedačky. [ko]
1402
Úterý, 11. července 2017 - 18:33:31  
Neregistrovaný host
46.135.112.3
Nedojeli...ty dveře utrhl o obrubník hned na první křižovatce na Zličíně. A byla i od cestujících snaha pomoci či poradit, ale kdepak... nezájem, izolepa, násada od smetáku a hovno z toho. Akorát čekání na příští spoj. Fakt není co ocenit...snad jen, že ten krám teď nebude chvíli jezdit [proud]
Úterý, 11. července 2017 - 19:25:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3220
Registrován: 8-2010
sid: Bohužel musím souhlasit. Dnes jsem jel linkou 14 z Nádraží
a ačkoliv odjíždí dle JŘ v xx:15 tak řidič odjel už v xx:12 a bylo mu to úplně jedno. Kdyby vlak nepřijel včas tak přestup nestihnu i když by ještě nebyl čas odjezdu. Bohužel tohle nebylo poprvé [angry][ko]

Skutečně neznám horší MHD než tu na Kladně a s Arrivou žádné zlepšení nepřišlo a nepřijde asi ani s integrací. Stačí se podívat na Arrivu Praha a její nedávné problémy.

(Příspěvek byl editován uživatelem Honza7887.)
Praha-Ruzyně, Olomouc
Úterý, 11. července 2017 - 21:24:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 2-2013
No sice bych si přál, aby se něco změnilo, ale moc šancí tomu nedávám. Dokud budou na radnici sedět lidi, kterým je to jedno a na ČSAD Landa, nebo jak se jmenuje, nic se nezmění. Mel jsem možnost s tímto ředitelem mluvit po telefonu, několikrát, slíbí modré z nebe a jak se na všechno podívá a změna? Možná tak k horšímu. To je prostě tak, když na místech sedí lidé, co se tam absolutně nehodí a nebo nemají manažerské dovednosti.

A magistrát to samé, ty jsou neschopní něco řešit. Hlavně že budeme mít růžová kola v rámci bikesharing jako alternativu k MHD.
Vinařičák
Středa, 12. července 2017 - 12:02:42  
Neregistrovaný host
93.99.229.82
sid: Magistrátu se zastávat nebudu, páč vím, jací tam sedí hlavouni. Ale p. Landy se zastat musím. Jakožto manažer firmy je velice schopný. Zjevně asi Vy jste mu volal v rozčílení, nebo netuším, ale kdykoliv byl jakýkoliv problém s řidičem (viz neuznání ZTP-P , kde chtěl mě, jakožto průvodci postiženého bratra vytisknout jízdenku za 16kč a když jsem jí odmítl zaplatit, chtěl mě vysadit), vždycky tento problém vyřešil. Jenže to Vy, ani nikdo zde (krom řidičů) nikdy neuvidíte, poněvadž se to promítne na výplatních páskách řidičů
Středa, 12. července 2017 - 13:08:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 2-2013
Vinařičak: Máte pravdu, do firmy nevidím, a tak hodnotím a píšu ze svých zkušeností jako cestující. Jestli je nějak potrestá na výplatních páskách nevím, ale že by se situace zlepšila mi nepřijde. Jízdní řád je jen kus papíru, který se moc nedodržuje, kolikrát jsem viděl jezdit řidiče v obyčejných pantoflích od Vietnamců - tohle je porušení bezpečnosti práce, řidiči snad musí mít pevnou obuv a ne nějaké žabky. Další věc, hlášení zastávek - minimálně polovina řidičů si to vypíná, nebo hold mám smůlu a vždycky chytnu zrovna ty, kteří to nemají zapnuté. Nicméně např. v Praze se mi nestalo, že by bus/tram nehlásilo zastávky. Je to každodenní problém a řešení nikde, proto píši, že z mého pohledu to moc manažersky vyřešené není. Jestli na to má někdo opačný názor, rád si vyslechnu a třeba změním názor, od toho tady ta diskuze primárně je.
Janick
Středa, 12. července 2017 - 13:34:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 148
Registrován: 2-2011
sid: v zásadě máte, co se situace vedení ČSAD týká, pravdu. To "v zásadě" znamená, že je to ještě daleko horší... A nezlepšilo se nic za posledních 20 let. Snad jen vozový park (což je asi nutnost vzhledem ke stáří) a pár zaměstnanců. Již jsem to psal o několik týdnů zpět, tak to nebudu více rozvádět...

Vinařičák: to, že v této situaci zakročí, je sice hezké, ale nevypovídá to nic o jeho manažerských schopnostech. Pokud by vedení firmy pracovalo, jak má, tak by se takové situace stávaly pouze výjimečně a ne, aby to bylo slyšet každou chvíli z každé strany. O pracovním úboru a slušnosti a chování řidičů ani raději nebudu psát. V tomto směru vládne na Kladně anarchie. Každou chvíli někdo jede ve své mikině nebo vytahaném triku. O pozdravu, to ani nemluvím. A pod.

A úplně nelepší je prodej jízdenek. Nezřídka řidič nejprve přijme bankovku, v klidu vrátí peníze a pak teprve tiskne jízdenku a přitom doufá, že cestující s vrácenými penězi postoupí bez jízdenky dál do vozu. A taky se to třeba na cestě do Prahy na jednom spoji povede i třikrát. Tak si to spočítejte.
Středa, 12. července 2017 - 15:14:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 29
Registrován: 6-2016
To už je prasárna ale, že nehlásí zastávky, nezdraví,a JŘ je cár papíru bych zkousnul, přeci jen tím nikoho neohrožují. Ale pokud má řidič na nohou žabky nebo pantofle, tak to už je ale jak píše sid porušení BP a ohrožuje tím sebe, cestující a ostatní účastníky silničního provozu! Vždyť přece se dají koupit boty které větrají a přitom jsou pevné.
K hlášení zastávek - nechci se zastávat toho šlendriánu, který v Kladenské MHD vládne, ale v pár případech je v tom řidič nevině, že nehlásí - prostě to nejde, hlásič je zaplý a "vše" je jak má a při stisknutí "Další" na kase se neozve nic. Pak je tam minimálně jedno auto, které hlásí všechno od přestupu na metro až po Kutnou Horu, ale rozhodně ne to co má, když jsem tímhle vozem jel, tak jsem ze zájmu ptal řidiče co to hlásí a on, že je to normální, že s tímhle autobusem nejede poprvé, hlásil to na garážích, ale nikdo se neměl k opravě...
Janick: jestli jste se setkal jen s tímhle tak je to ještě ta "light" verze toho co někteří dovedou.
Stalo se mi několikrát, že řidič z důvodu poruchy kasy nevydával jízdenky - jasně stane se, za to nemůže že se něco rozbije, ale co už mi přijde jako hajzlovina, když sice jízdenky nedává, ale peníze od lidí bere!(pochybuji, že je odvede). A to se mi stalo 2x (já osobně teda mám čipovou kartu, takže na mě mávnul ať jdu, ale ty co šli "za hotové" tak normálně platili). A jel jsem o měsíc později a kasa taky nešla a neplatil nikdo, dojeli jsme na Oazu tam čekal již někdo a kasu vyměnil. Je to prosě o lidech jako všude [andel]
Čtvrtek, 13. července 2017 - 22:40:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4052
Registrován: 12-2007
Osobně si myslím že ČSAD Kladno nevyniká z šedivého průměru v českém rybníce.
Arriva na 310 a spol. není nic lepšího a ani Arriva z Hájů mě nezaujala.
Integrace papírově zahrnuje i MHD Kladno, co sem koukal na návrhy j.ř. 3 a 5 tak je docela učesáno.
Ale velmi by mne zajímalo, kde se na to vezmou lidi a bojim se šktrů v SIDu.
Ohledně 399 si nedělám iluze že bude jezdit to co jezdí ted, na A4 se namaluje číslo linky, kasu to má, Lítačky řidič odmává, lístek si označí v dalším spoji a jedem. Pokud bude jezdit něco s vysokejma židlema tak se na to na Welsu bude stát fronta, protože lidi brzo zjistěj že sedět 40 minut v NB18 je za trest.
A uvidíte že na stránkách Ropidu se objeví že to z 78% splnilo standardy PID.
(se standardy bude mít brzo honičku DP, vypadá to že krátké vozy se nepodařilo vysoutěžit)
Jízdní řády jsou stále jen návrh, chybí tak některé městské linky a třeba 319 nemá SONE.
Ad porucha kasy, ty cihly pamatujou už docela dost a náhrada v nedohlednu, že stávkujou se nedivím.

Čeho se nejvíc bojim je to, že díky složitosti písma svatého bude odbavení trvat neúměrně dlouho, vozy budou na Welsu blokovat smyčku a DP řvát (jako řve už ted že se pro výstup staví u schodů). Uvidíme.
Pajzák
Čtvrtek, 13. července 2017 - 22:59:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 910
Registrován: 6-2015
Ale pokud má řidič na nohou žabky nebo pantofle, tak to už je ale jak píše sid porušení BP a ohrožuje tím sebe, cestující a ostatní účastníky silničního provozu
V kraji, kde bydlim, je tato obuv bezna u poloviny ridicu v lete, u velke casti i po zbytek Mivaji je pripravene ve voze a kazde rano se prezouvaji. A nikdy jsem si nevsiml, ze by jim ovladani vozu ztezovaly. Ja osobne v tom jezdit nemuzu, nejsem na to zvykly, ale nevidim v tom problem u jinych.

. O pracovním úboru a slušnosti a chování řidičů ani raději nebudu psát. V tomto směru vládne na Kladně anarchie. Každou chvíli někdo jede ve své mikině nebo vytahaném triku
Jak souvisi ubor se slusnosti? Me za 10 let za volantem nikdo do uniformy nedostal, a presto se za neslusneho cloveka nepovazuji. A radsi dojedu v klidu do cile s ridicem v triku, nez abych skoncil v prikopu se vzorne ustrojenym lemplem za volantem.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pajzák.)
Lc_736__c_954
Sobota, 15. července 2017 - 14:41:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6054
Registrován: 6-2006
almužny forever:
"Ale mají co dělat protože nic ani náznakem integraci zatím nenaznačuje.. [uhoh][kladivo]"
V zastávce Makotřasy, rozcestí instalovány oběma směry nové označníky.
Sobota, 15. července 2017 - 18:49:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20
Registrován: 5-2016
Na stránkách ČSAD se objevil záměr realizovat nákup 27 nízkopodlažních CNG autobusů přes IROP z EU.
Snad zase nevyhraje SOR s mizerným typem sedaček. Jel jsem jednou novou SORkou na A22 a musím říct zlatý Axer 4808. Bojím se toho, až bude jezdit jinam.[sad]
djst
Neděle, 16. července 2017 - 12:33:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 652
Registrován: 8-2014
Tak jsem si se zájmem přečetl zdejší diskusi na téma přístupu (nejen) řidičů ČSAD MHD. Sám jsem "od vedle", kde vládne PROBO BUS (dnes Arriva Střední Čechy), ale s ČSAD MHD jezdím poměrně často. Úvodem musím říct, že u nás je situace lepší. Dovolím si srovnat tři podniky (všechny spadají pod Arrivu), jejichž linkami jezdím pravidelně: Arriva Střední Čechy (dále pro lepší rozlišitelnost jen Probo), ČSAD MHD Kladno (dále jen ČSAD a nakonec linky PID jako 308, 310, 380 atd. dříve spadající Arriva Praha, dnes podle Ropidu též Arriva Střední Čechy, který se k nim raději na svých webových stránkách vůbec nehlásí (dále jen PID Arriva).

Dodržování jízdního řádu
Probo - poměrně dobré. Až na jednoho řidiče, který pravidelně odjíždí 2 minuty předjetý z výchozí zastávky (na jeho obranu - jízdní doba do další zastávky dle JŘ 1 min, ve skutečnosti 2 min + odbavování cestujících v poměrně silné zastávce). Zejména na lince C20 je ve směru z Prahy spousta vaty, takže se občas někteří řidiči předjedou o 2-3 minuty, ale většinou nemají problém případnému dobíhajícímu zastavit znovu. Mnou zaznamenaný rekord předjetí: 9 min (nasbíráno po cestě, odjezd z výchozí zastávky včas). Bezdůvodná zpoždění takřka žádná.
ČSAD - špatné. Jeden spoj, kterým jezdím má pravidelně předjetí 3-7 minut (rekord 10 min). Stížnost podána 3x (v cca. ročních odstupech), pokaždé s odpovědí "Nemáte pravdu, z dané zastávky byla vydána jízdenka v tolik a tolik. Budeme vyvíjet zvýšenou kontrolní činnost a upozorníme řidiče." (řidič, pokud nemusí kvůli tarifnímu pásmu, nepřepíná zastávky podle fyzické polohy vozu, ale podle JŘ). S předjetím do 5 minut už tak počítám. Tady už snad nezbyde než obejít dopravce a psát na kraj, ale stejně se nic nezmění. Některé další spoje dtto.
Zpoždění - opravdu mnoho řidičů najíždí do výchozí zastávky i tam, kde je vysoká frekvence cestujících až po čase odjezdu. Vzniklé zpoždění 2-5 minut.
PID Arriva - špatné. Mnoho řidičů najíždí do výchozí zastávky třeba až 4 minuty po odjezdu, s odbavením cestujících zpoždění hned na začátku 3-8 minut. Na linkách PID, zdá se mi, není tolik vaty, jako na SID, takže předjetí nad 3 minuty jsem i z důvodu neustálého zpoždění snad ještě nezaznamenal.

Zastávky a zastavování v zastávkách
Probo - poměrně dobré. Řidiči často nezastavují v zastávkách, kde nikdo nevystupuje. Většina z těchto zastávek by ovšem měla být dávno "na znamení". Zastávky jsou poměrně dobře označeny, jízdní řád je na zastávkách víceméně aktuální (ve městech vylepován cca. 5 dní před začátkem platnosti, na vesnicích cca. 14 dní po začátku platnosti), s výjimkou některých odlehlejších zastávek.
ČSAD - zastavování dtto. Řidiči nezajíždějí přímo do některých zastávek, ale zastavují poblíž (linka B85, Hostivice,Ve Vilkách). Existují zastávky bez označníků a vylepeného JŘ (Unhošť, Lidická).
PID Arriva - dobré. Zastavuje se obvykle všude, kde má. Výjimkou je debilně zkonstruovaná zastávka Rudná,Za Panskou zahradou směr Beroun. JŘ aktuální.

Prodej jízdenek, znalost tarifu
Probo - vzhledem k poměrně jednoduchému tarifu SID (a toho, co z něj plyne pro řidiče) není s tarifem problém. Uznávání slev a bezplatného jízdného není problém. Někteří řidiči nabízejí vytištěnou jízdenku neodebranou cestujícím dalšímu cestujícímu se stejným cílem cesty. Dva konkrétní řidiči neodebrané jízdenky stornují. Odbavení čipovými kartami nebývá problém.
ČSAD - znalost tarifu SID nebývá problém. Někteří řidiči nerozumí údajům na jednotlivých jízdenkách PID (ať už vydaných v jiném autobuse ze strojku nebo označených v označovači), takže cestující s těmito jízdenkami automaticky pouští. Způsoby prodeje jízdenek a šizení cestujících/podniku jste již velmi dobře popsali.
PID Arriva - naprostá katastrofa! Velká část řidičů neumí vydat jízdenku jinak, než podle jména cílové stanice: na přání "prosím sedmipásmovou jízdenku" nebo "prosím jízdenku za 32" nereagují a tupě se ptají "Rudná? Zličín? Motol?". Někteří řidiči dokonce odmítají uznat přestupujícím cestujícím platné jednotlivé jízdeny PID a nutí je si je kupovat znovu!!! Nechápou, že jednotlivou jízdenku si u nich nemusím koupit, ale že stačí přinést si vlastní a označit ji v označovači. Naštěstí to nikdy nebyl můj případ, ale několik cestujících už si na to opakovaně stěžovalo. Mnoho řidičů odmítá přijmout bankovky (někteří dokonce i 100 Kč), ačkoliv by jim to nečinilo problém. A jiní buďto neumí počítat, nebo se vás pokoušejí ojebat (často vracejí o 10 Kč méně, tož si spočítejte, jen takových 10 obraných cestujících na spoj) každý den. Neustále je musím hlídat (a ať remcají, že zdržuju!)!

Čistota vozu
Probo - velmi dobré, obvykle bez problémů.
ČSAD - špatné. Běžně papíry mezi sedačkami. Prostor pro kočárek se často mění v odpadkový koš.
PID Arriva - vnitřní čistota vozu je obvykle dobrá, to je ovšem hravě vykompenzováno často odporně špinavým zevnějškem.

Vypravení, údržba
Probo - za posledních deset let jsem nezažil situaci, že by spoj z důvodů na straně dopravce nejel nebo měl zpoždění nad 15 minut. Výjimkou jsou samozřejmě dopravní kolapsy (uzavření nebo jen omezení provozu dálnice D5 způsobuje kolaps obvykle na všech okolních trasách) a neprůjezdné silnice v zimě. V případě technické závady je poměrně rychle přistaven náhradní autobus. Závažné technické závady ovšem nejsou příliš časté.
ČSAD - špatné. Závažné technické závady jsou časté. Velmi často se "řeší" personální výpadek nebo technická závada rušením spojů, popřípadě jeho "nahrazením" (Rozumějte, zruší se spoje na lince C72 a všichni řidiči linky A30/A31 dostanou příkaz, aby zajížděli po trase do neobsluhovaných vesnic, obvykle v úplně jiné časové poloze, než původní spoj. Informování cestujících na nule. Když tě nenapadne přejít na druhou strano a nastoupit do A30, jedeš za dvě hodiny.)
PID Arriva - Závažné technické závady jsou velmi časté. "Řešením" je vždy vynechání spoje, a to třeba i při dvouhodinovém intervalu. Nedávno jsme zůstali stát s linkou 380 uprostřed nepřehledné zatáčky. Podle projevů nějaký problém se vstřikováním paliva. Řidič akorát neustále zkoušel nastartovat, čímž nanejvýš poškodil akumulátor. Kyvadlové řízení provozu zajistili ze své iniciativy cestující. Cestující byli přepraveni dalším spojem (čekání 40 minut). Někdy je vynechání spoje nahlášeno na ROPID (kde se objeví na webu), častěji ovšem ne.

Výluky
Probo - špatné. Při větších výlukách (například právě probíhající oprava mostu v Berouně u nádraží) jsou cestující informováni alespoň na webu dopravce. Při menších výlukách se pouze na zastávce, která se neobsluhuje objeví malá výlepka (vypadá to spíš jako inzerát nebo jako "Hledá se pes"), že je zastávka zrušena a kde je náhradní zastávka (a to pouze textem "Náhradní zastávka se nachází (kdesi) na hlavní silnici na Lochovice"), přitom zrovna v tomto konkrétním případě šlo o přesunutí zastávky o cca. 500 m! Jinde jsme se zase mohli koncem srpna setkat s inzerátem "Předpoklad trvání výluky je do 10. 7." (výluka sice trvala až do konce října, ovšem výlepka zmizela již někdy začátkem září). JŘ byl přitom stále vylepen, což obelhalo mnoho cestujících.
ČSAD - S výlukou jsem se ještě přímo nesetkal, ale vypadá to, že informování na webu funguje.
PID Arriva - Tady naštěstí o výluce informuje Ropid. Problém mají pouze někteří řidiči, kteří si nenastudují objízdnou trasu.

Porovnejte si sami.
To by ode mne bylo pro dnešek vše. [happy]
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Neděle, 16. července 2017 - 14:49:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 6-2016
djst: [ok][ok][ok][ok]

Já se přepravuji převážně s ČSAD Kladno. A sedí to přesně. Doplním jen, že "výluky" se za poslední rok zlepšili (informování na webu, vylepování informací na zastávkách) bohužel ve vozidlech o výluce ani slovo, občas to ani řidič nemá nastavené v kase, takže máte autobus ukončen o 2 zastávky dřív kvůli uzavírce, ale na panelech vesele svítí obvyklá konečná, ale nutno dodat, že se situace pomalu zlepšuje (dokonce už i řidiči vědí kudy mají objíždět případné uzavírky...).
K čistotě vozu - vozy má v ČSAD uklízet řidič, jenže když končíte např. v 18:00 na Oaze a konec placené směny máte v 18:20 tak za tu dobu tam stihnete dojet a dát bus tankovat (a musíte doufat, že nemáte plyňáka, který se tankuje dýl), v 18:30 zaparkujete autobus a nedivím se řidičům, že odmítají autobus uklízet, když jim to nikdo nezaplatí. Takže jediná možnost úklidu je o pauzu někde na trase.

A k stěžování se na předjetí většinou taky nemá smysl, vůz nemá GPS a když řidič odmačkává časy ne dle aktuální polohy vozu, ale dle JŘ, tak mu podnik nic nemůže udělat, protože dle kasy byl tam kde měl. Já osobně se tedy s předjetím 3-5 setkávám ojediněle a 6 a víc snad jen 2x. Obvykle když už tak max 2 předjetí a to jsem ochoten tolerovat. [satan]
Neděle, 16. července 2017 - 15:19:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 346
Registrován: 9-2007
Což o to, na polohu některých autobusů se dá podívat na internetu.
www.mpvnet.cz/pid/map


Neděle, 16. července 2017 - 18:04:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 569
Registrován: 1-2007
V případě MHD Beroun se tady nedávno řešila zastávka Beroun, Černý Vršek, kde chybí označníky. Takže vše asi v pořádku úplně nebude.
djst
Neděle, 16. července 2017 - 20:10:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 654
Registrován: 8-2014
Paes:
"V případě MHD Beroun se tady nedávno řešila zastávka Beroun, Černý Vršek, kde chybí označníky. Takže vše asi v pořádku úplně nebude."
Což je mě jediný známý prohřešek Probo v označování zastávek (kolem této "zastávky" chodím každý týden, takže vím). V obvodu působnoti ČSAD MHD mě zase pobavily označníky, které mají nahoře prostor pro čísla linek a název zastávky, to tam ovšem nalepené vůbec není [happy] A není jich málo. V Berouně se přitom důsledně na nových označnících uvádí všechna čísla linek, které tam alespoň jedním spojem zastavují (pravda, neviděl jsem nikde napsanou linku B89, berounskou obdobu vaší A21 [happy]). Takže taky pěknej chaos, páč několik linek tam má jenom jeden spoj.
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Úterý, 18. července 2017 - 19:46:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4058
Registrován: 12-2007
Taky sem se podíval. [happy]




(Příspěvek byl editován uživatelem gabuliatko.)

(Příspěvek byl editován uživatelem gabuliatko.)
Úterý, 18. července 2017 - 19:51:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4059
Registrován: 12-2007
Skoro bych řekl, že ten systém má ještě nějaké mouchy. [biggrin]
djst
Úterý, 18. července 2017 - 21:56:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 660
Registrován: 8-2014
Gabuliatko:
"Skoro bych řekl, že ten systém má ještě nějaké mouchy."
Tak když si to řidič nakóduje v garáži už na linku, tak systém nic nepozná [happy] U nás v Berouně/Králováku, kde máme GPS na přehazování zastávek, si takhle řidič nakóduje v garáži linku z Počapel, při výjezdu projede kolem zastávky Na Knížecí a už mu tam skáče příští zastávka "Králův Dvůr, u zámku" [happy]
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Jaroslav12344
Pátek, 21. července 2017 - 13:16:15  
Neregistrovaný host
79.97.214.238
Ahoj.

Nema nekdo fotky novych KB Sorek a uz jsou v provozu nebo nekde stoji v garazich?

Diky
Jahu
Pátek, 21. července 2017 - 13:30:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 653
Registrován: 8-2005
Jaroslav12344: Podle seznamu autobusů ještě nebyla zprovozněna ani jedna.
AutobusPM
Pátek, 21. července 2017 - 20:39:52  
Neregistrovaný host
176.222.226.27
Kloubové Sorky jsem vyfotil když přijížděly, bohužel nic moc kvalita fotek.
almužny forever
Pátek, 21. července 2017 - 23:12:31  
Neregistrovaný host
92.62.225.162
I z fotek je vidět že to má městské sesle takže jako dokumentační foto [ok] komfort na praha - kladno půjde ovšem rapidně dolu takže čsad opět [ko]
Ale co chtít po zkostnatělém dotovaném molochu pod holdingem Arriva že..?

Podle seznamu autobusů ještě nebyla zprovozněna ani jedna

mají co dělat pokuď chtějí koncem srpna začít.. že by místní vraky jevily známky nějaké přípravy na integraci se říci nedá, a to lhostejno kterému povoznictví patří.
Velmi se přikláním k názoru výše - že to celé bude v podobě na A4 se namaluje číslo linky, kasu to má, Lítačky řidič odmává, lístek si označí v dalším spoji a jedem. Pokud bude jezdit něco s vysokejma židlema tak se na to na Welsu bude stát fronta, protože lidi brzo zjistěj že sedět 40 minut v NB18 je za trest. Inu neschopnost, lajdáctví a zoufalost vládne v české autobusové dopravě měrou neohroženě vysokou.
Sobota, 22. července 2017 - 07:10:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10769
Registrován: 4-2006
Almužny forever hele už to neber.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
almužny forever
Sobota, 22. července 2017 - 10:07:30  
Neregistrovaný host
92.62.225.162
Ares1 hele pokuď nemáš k tématu co říct je lepší mlčet (což je u tebe v 99,9% případů zde) [lol][kiss]
Úterý, 25. července 2017 - 23:26:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 301
Registrován: 1-2011
Jak to bude s linkovým vedením spojující Kralupy s Kladnem nebo Kladno s Rakovnikem, N. Strašecím,kacici. Nebo linky A32, B81, B82 a B85? Jestli se i do budoucna plánuje zavedení pod PID. Díky
Jahu
Středa, 26. července 2017 - 09:42:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 657
Registrován: 8-2005
6547: Podle informací na webu Ropidu jsem pochopil, že někdy v průběhu příštího roku půjdou pod PID. A speciálně u linek A32, B81, B82 a Rakovník - Hradčanská jsem zvědavý, kde budou v Praze ukončeny.
Středa, 26. července 2017 - 12:09:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4060
Registrován: 12-2007
Integrovat Rakovník do toho asi nikdo nepude.
Viděl bych to tak, že 3106xx budou uznávat PID a zároven SID.
Předpokládám že Hradčanská zůstane tam kde je, spíš by mne zajímalo jestli to bude stavět ve všech zastávkách bývalé 108 a hlavně zda se to přesune z obory Hvězda zpět na Vypich.
Ale 622 taky v Praze všude nestaví, jen 348 takhle do******.
Je to celé takové systémové.
Rok 2018 bude pro Ropid asi dost hektický, ale spíš bych to viděl na odsunutí termínu povinného soutěžení a zas klídek pohoda kafíčko (tím nechci napsat že nic nedělaj, táhne se to většinou mimo jejich vliv)
Středa, 26. července 2017 - 15:03:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21
Registrován: 5-2016
V aktuálním vydání ČasoPIDu je na stánkách 4 a 5 popis integrace, 12a 13 schéma a na stránkách 17-19 rozhovor s Ludomírem Landou ředitelem ČSAD MHD Kladno a.s. Popisuje proč se ČSAD spojilo s Arrivou, či jak jim odložení integrace pomohlo. Postupně se všade objevují nové sloupky, či byla ztržena původní jména zastávek. Proto nechápu, proč v Makotřasích rozc. byl přidán i název a čísla linek, když se za měsíc bude měnit. Ve Hřebči máme jen zastávkový sloupek a až do včera na něm nebylo nic. Včera konečně byl osazen nástěnkou pro umístění JŘ.[happy]
Středa, 26. července 2017 - 16:02:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4062
Registrován: 12-2007
humerian: děkuji za odkaz
... budeme mít 3 skupiny odbavovacích strojků ... dojde k zjednodušení odbavování ...
[rofl]
Středa, 26. července 2017 - 18:30:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 704
Registrován: 10-2005
„Pro velké změny jsou lepší letní měsíce, tak jsme domluveni, že za
rok by mělo dojít rozšíření systému směrem do Berouna a dalších
oblastí, kde provozujeme dopravu,“
dodává ředitel společnosti.


Aneb jak dokáže ROPID nepokrytě ukázat, že změny se nedělají ani tak pro lidi, jako podle potřeb a schopností dopravce. Ve vedlejší diskusi kdosi zmínil, že se letní řády nedělají podle toho, kolik má jaký dopravce řidičů... Ale přesně z tohoto důvodu se odložila integrace Kladenska! ČSAD by údajně nezvládlo dovolené... navíc se tu bude další vlna dělat až za rok, protože jsou moc cíťové a bude to pro ně lepší. I kdyby měli cedit krev, pot a slzi, Tak to má probíhat jak řekne organizátor a objednatelé a né jak se to hodí zaprděné ČSAD, s neschopným managemantem. [kladivo][crazy]



Městu už zřejmě také dochází s praktikami ČSAD trpělivost a všechny vozy v MHD dostanou nejpozději příští rok sledování GPS, viz: stránky města - úředník smyšlené dokázání ČSAD přepapouškoval, ono mu vlastně nic jiného nezbývá, těžko dokáže že to někdo na nějakém "testovacím standu" nasimulovat jak je potřeba (nebo to odklikával řidič jak to má být), zároveň už z toho čiší evidentní naštvanost na množící se stížnosti, kdy na každou ČSAD uvede data, která prostě dle výpovědi dotčených cestujících nejsou realná.
Jedině dobře, jestli někdo na městě dostal odvahu, jim trošku zatopit a prohnat pérka (ročně za tu službu platějí z rozpočtu dost, tak ať zatápějí)! [lame][ok][wink]
Míč!... Já nechal ve vlaku míč!
Středa, 26. července 2017 - 23:24:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4063
Registrován: 12-2007
Zvláštní že Kladno Beroun slibuje Ropid do konce roku, no věřil bych panu Landovi, ale pak to bude v roce 2018 dost honička.
Ohledně dat co čte ČSAD z kasy je problém v tom, že hodiny v kase a zastávky se nastavují ručně, takže ...
O tom, jak GPS funguje, je muj příspěvek o něco výše, tam spoj jede včas i když stojí v garáži. :D
Nicméně ČSAD musí pracovat s tím co má, řidiči nejsou, když si známá stěžovala že řidič zaspal, tak ji na férovku řekli, že bud občas zaspí, nebo nepojede vůbec.
Mě to masivní posílení štve, protože tečou SIDové školní spoje a 623 bude vozit vzduch. 624 taky není zralá na 20 odpoledne ... a jak správně v již zmíněné diskuzi píší, na Letiště pojede jen ten nejhorší courák, A25 pápá.
A tekoucí 307 to je nekonečný příběh. Když vedle toho vidím že Hostivice maj 306,336,386,347, vlak a SID ...
Jahu
Čtvrtek, 27. července 2017 - 09:32:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 658
Registrován: 8-2005
A tekoucí 307 to je nekonečný příběh. Když vedle toho vidím že Hostivice maj 306,336,386,347, vlak a SID ...
Jsou v Unhošti, Červeném Újezdu, Pticích, Úhonicích a Drahelčicích ochotni zaplatit si víc spojů? Ptám se, protože nevím, proč nejezdí 307 častěji (jestli je příčina na straně zmíněných obcí, nebo dopravce, nebo obou). Unhošti určitě pomůže integrace A32, B81 a B82.

SID v Hostivicích není žádná výhra, spíš naopak. Kdo má průkazku PID, nepojede linkou SID. Nechá na zastávce ujet poloprázdnou A32, pomyslí si, proč už to dávno není integrované ve stejném systému a počká si na linku PID.

Vlaky sice nabízejí rychlejší spojení do Prahy než bus + metro (pro toho, komu cesta na nádraží netrvá déle než cesta autobusem do Zličína), ale jezdí už z Kladna dost plné. Po několika letech stížností byla alespoň o víkendu navýšena kapacita spěšných vlaků z jedné na dvě dvouvozové Regionovy. Žádná sláva. Nic víc nejspíš nelze v současnosti od ČD očekávat.

Linka 306 má některé spoje tak plné, že sotva pobírají. Ke zhoršení (včetně zpožďování spojů) došlo prodloužením do Hostouně a Dobrovíze. Co udělá prodloužení do Kladna (spojením s 626), se uvidí od září. Nejspíš si člověk vyškrtá z JŘ část spojů do Prahy jako nepoužitelné. A Sobín + Starý Zličín si možná časem vyřvou, alespoň v pracovních dnech, nějakou formu obnovení dnešní 257 (pod jiným číslem).

Na provoz 336 + 386 přispívají soukromé firmy. Pravděpodobně je to vyjde levněji, než si platit vlastní zaměstnanecké svozy. Jestli s nimi má Ropid nějaké plány v souvislosti s další integrací, to netuším.

347 byla z pohledu Hostivic dlouhou dobu vnímána jako linka pro děti do škol na Praze 6 a pro důchodce do nemocnice v Motole. Prodloužením metra do Motola se to částečně změnilo, nicméně z uvažovaného posílení provozu v úseku (Chýně -) Hostivice - Motol sešlo (zatím). Nejspíš se to vyřeší až s integrací A32, B81 a B82.
Čtvrtek, 27. července 2017 - 16:08:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1475
Registrován: 12-2006
V souvislosti s integrací autobusů na kladensku dojde od 26.8.2017 ke zdražení pro pravidelně dojíždějící Kladno-Kralupy vlakem a využívající PID. Brandýsek přechází ze třetího pásma do čtvrtého, čímž už nebude stačit měsíční jízdenka pro jedno pásmo za 300, ale budou muset mít na 2 pásma za 460-Kč.
Zároveň tím bude zlikvidovaná možnost jet v případě potřeby na PID z Kladna do Prahy přes Kralupy. (dosud celé max třetí pásmo)
Jahu
Čtvrtek, 27. července 2017 - 16:25:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 660
Registrován: 8-2005
Na trase Kladno - Kralupy je vidět dlouhodobá neudržitelnost stávajícího systému tarifních pásem PID. (S pokračující integrací přibudou další podobné relace, např. Kladno - Beroun, Mělník - Ml. Boleslav apod.) Dříve nebo později bude nutné vnější pásma PID rozporcovat na tarifní zóny. Není možné, aby přibližně stejně dlouhá cesta vedla jednou přes 7 tarifních pásem a jindy pouze jedním (viz srovnání Praha - Kladno a Kladno - Kralupy).
Čtvrtek, 27. července 2017 - 18:47:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4065
Registrován: 12-2007
Jahu: Kladno bude dvojpásmo, takže Kladno - Kralupy už nepude s jednopásmem.
(to je i odpověd pro Brandýsek, všici dojíždějící do Kladna pokud pojedou za PID tak 2 pásma)

tedy doufám že to bude dvojpásmo i pro vlak ne jen pro autobus

Když se kácí les ...
750.710
Pátek, 28. července 2017 - 08:25:05  
Neregistrovaný host
88.103.10.29
Před pár dny jsem zahlédl nová evidenční čísla u některých CNG autobusů. V rámci přečíslování ze starých čísel na nová předpokládám, že je zapotřebí sjednocení intervalu spolu s nově dodanými SORkami a bude se toto opatření také týkat vozidel starších, jako například řad B952E, C954, C954E a poslední nynější 1405 v PID? Předem děkuji za objasnění.
Petr_k
Pátek, 28. července 2017 - 08:31:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12011
Registrován: 4-2003
Jistě, už to vypuklo: třeba 1400 se po novu PIDově jmenuje 8761.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Mír není zárukou ničeho.
Válka je zárukou práce.
(Pán Well)