Diskuse » Archiv 2017 » Autobusy a trolejbusy » Autobusy na Kladně » Archiv diskuse Autobusy na Kladně do 07. 11. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Autobusy na Kladně do 07. 11. 2017

dolů
   autor příspěvek
Sobota, 28. října 2017 - 18:00:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 10-2016
Vinařičák: "Dispečing při stížnostech nefunguje..." jako ve spoustě firem... (radši...)
Tučňák
Sobota, 28. října 2017 - 18:12:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2028
Registrován: 6-2013
Takže Google nekecal, Dolany 86. [proud]
Pajzák
Sobota, 28. října 2017 - 18:43:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1192
Registrován: 6-2015
Preklad: Barcal dostal rozum a kopnul muzeum do [zadnice].
almužny forever 1
Sobota, 28. října 2017 - 19:04:42  
Neregistrovaný host
92.62.225.177
Mr Barcal alias ojetina měl kopnout do [zadnice] především svého potomka a to ihned potom co vyválel ve stavu přiožralosti autobus ve škrapě naložený školní drobotinou.Pro Amazoňany a oblastní čutálisty ovšem dostačující. Na to dispečinku netřeba, stačí mr ojetina na founu, takže si s "muzeem" nemají co vyčítat. Jinak mám za to že ten třicetilitrový věřitel nebude řidič ale řidička ni..? Ale hlavně že se k tomu moravská trepka musí za každou cenu vyjádřit byť ani o tomto opět ani zbla neví a netuší. [proud]
Sobota, 28. října 2017 - 19:12:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4285
Registrován: 12-2007
Jeden za 18 a druhej bez 2 za 20. (nedělám si žádné iluze ani o jednom)
Předpokládám že kauza ropné produkty v očích všímavého občana donutila změnit místo působení, škoda bílý dým studených motorů mi bude chybět.
PS: tyhle firmy maj nějakej dispečink? To je pes u boudy na place? Nebo sousedka všímavá důchodkyně?
EDIT: Almužny byl rychlejší, do Amazonanu a čutálistů mi nic není, ale zminovaný vozil i školy/školky na výlety/plavání. Zážitků maj místní děti dost. Třeba už toho nechal, ale divil bych se, ono moc není na výběr.

(Příspěvek byl editován uživatelem gabuliatko.)
almužny forever 1
Sobota, 28. října 2017 - 19:24:21  
Neregistrovaný host
92.62.225.177
Jezdí teď mimo výše jmenovaného taky nějaký jednodenní zájezdy do moravských sklípků. A jak říkám dispečink = starej na telefonu.
Sobota, 28. října 2017 - 19:27:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 10-2016
No tak ono na Amazonu jezdi vse co ma kola... Obcas se tam ukazujou zajimave kousky, ale je pravda, ze Barcal to vede :D Vetsi vraky sem tam jeste nevidel :D :D :D A to sem tam jezdil busem (jine dopravni spolecnosti jako ridic) docela casto [happy][ok]
Moje fotky na Flickeru[fotic]
Vinařičák
Sobota, 28. října 2017 - 19:59:21  
Neregistrovaný host
93.99.229.82
Pajzák: Co já vím, muzeum nikdy s toutu firmou nemělo nic společného. Párkrát si půjčilo autobus, což bylo místo přečasů řidiče (výplata za přesčasy nulová, víkendové příplatky a noční příplatky taktéž nula, takže výměnný obchod). Muzeum má své, nebude řídit firmu jako potomek p. Barcala, páč je to zvláštní stvoření, co když nezaplatí, dostane přes ústa od x řidičů a ujede na mototorce neznámo kam a dlouho není viděn. P. Barcal je rozumný, ale bohužel již na svého potomka rezignoval a na firmu taktéž. Stačí mi kopie koleček 3 řidičů a je mi na zvracení. Nedivím se, když někam příjdu kvůli ND, nebo opravě, že se mě ptají, zda nejsem od Barcalů. Jo, mají super mechanika, výborné vedení a skvělý dispečink, co mi slibuje, že mi rozbije hubu. Páč sem se jednou ozval, kde je výplata a jestli si dělají prdel, že má jet dotyčný i víkend, když jsme měli vlastní zájezd. No jo no, výhružky by jim šly, ale upadnutý kola na dálnici v buse plným lidí, kdy se průser řeší stylem, že rychle přijede prázdný bus, přeloží lidi, než přijedou a dále se tvrdí, že lidi nevezl a je to technická závada je asi normální... Počítám, že p. "Náčelník" proti mě krutě půjde půjde, ale zatím mlčím, páč nejsem práskač. Mladej by si měl uvědomit, co je to řídit firmu a nemejt si hubu jen lihem
Sobota, 28. října 2017 - 20:04:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 10-2016
Vinařičák: S tímhle přístupem firmy nenaděláš nic... Jednou na to tyhle firmy dojedou... Když ridič pro ně není člověk ale jen číslo SPZtky nebo kus... [uhoh]
Moje fotky na Flickeru - HanzWaynePhoto[fotic]
[new]Stránka o cestování - zajímavé články tvořene mnou a přítelkyní. Travelology.cz[auto][fotic]
almužny forever 1
Sobota, 28. října 2017 - 20:29:42  
Neregistrovaný host
92.62.225.177
HanzLiner: to je pravda ale opět bych hledal chybu u řidičů kteří se u nich nechají zaměstnávat, nebýt jich tak podobné firmy skončí - musí! Dokuď budou řidiči jezdit v těchto podmínkách nic se nezmění. Nakonec by to by to nebyl první ani poslední konec poodobné firmy v tomto odvětví, ale trvá to než na něj dojde a to je chyba.. Ale zrovna u mr ojetiny to drží "vedlejšky na ruku" a těm je to fuk.
Vinařičák
Sobota, 28. října 2017 - 20:45:16  
Neregistrovaný host
93.99.229.82
almužny forever1: Ano, jezdí u něj dělníci (co říděj náklaďáky), jezděj u něj řidiči z jinejch podniků a firem, co tam vydržej 14 dnů a utečou, jezděj u něj řidiči s vlastníma autama co utečou po 14 dnech, subdodávky na něj kašlou, páč sám nestíhá a bere si toho čím dál tím víc, dispečeči jsou neschopný a honěj řidiče od rána do večera, přidělený auta neexistujou, páč jim je vždycky sebere, Sorka tam stojí na place už před létem a stojí na posilovač spojky, kterou nejsou schopný objednat a vyměnit, Neoplan je ve šrotě, páč mladej smrdí korunou a kupuje šroty, drží si kšefty za pár šupů a na pikaču, ROPID vyfakoval.. No jéje, to je firma. Ať nechtěj, ať rozepíšu, kolik komu dluží...
Sobota, 28. října 2017 - 21:18:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 10-2016
almužny forever1: Ona je chyba ta, ze nekteri lidi udelaji pro par korun vse a tak takove firmy maj sice na chvilku, ale maj prisun ridicu... Tak je pak chyba jak ty pises i v tech ridicich...
Moje fotky na Flickeru - HanzWaynePhoto[fotic]
[new]Stránka o cestování - zajímavé články tvořene mnou a přítelkyní. Travelology.cz[auto][fotic]
projížděč NAD
Neděle, 29. října 2017 - 17:47:33  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "Wagon" = 2086:
Zatím je pořád prioritou výstavba železnice na letiště.
A "vvvo tom to právě je": zatím je pořád prioritou výstavba železnice na letiště. místo toho, aby jako priorita bylo sledováno právě to, co je skutečnou a nikoli pouze politickou prioritou, tedy lepší a rychlejší spojení Prahy a Kladna (a trs) - a tato skutečná priorita je blokována upřednostňováním železničního spojení k letišti, které ve skutečnosti skoro nikdo opravdu nutně nepotřebuje a které je konfliktní v Praze 6 a v Praze 7, kde by v souvislosti s ním asi skutečně bylo třeba ty konfliktní zásahy do železniční infrastruktury udělat: samotná modernizace železnice v úseku Praha-Veleslavín - Kladno tyto konfliktní zásahy nutně nepotřebuje, protože pro interval cca 15 - 20 minut mezi centrem Prahy a Kladnem lze tu stávající jednokolejku mezi Masarykovým nádražím a Veleslavínem zmodernizovat nikoli jako rozsáhlou "novou investici", tedy bez toho, aby k tomu bylo třeba souhlasů Prahy 6 a Prahy 7, a v úseku z Veleslavína do Kladna lze trať zmodernizovat (a zdvoukolejnit) bez velkých problémů. Už to konečně chápete?
Nicméně Magistrát znovu uvažuje o prodloužení metra na letiště.
O prodloužení metra na letiště neuvažuje Magistrát, ale "Krnda", a prosazuje to Dolínek (a propos: nebydlí náhodou někde v Praze 5?) - nevím od koho z nich ta hovadina vzešla, ale to nic nemění na skutečnosti, že nemůže-li metro vést k letišti z Veleslavína (a na to připraveno není), je jeho prodlužování k letišti pitomost.
Prodloužení tramvajové tratě na letiště je sice také možné, ale zase o tolik kvalitu dopravy na letiště nezvýší. ... Lze předpokládat, že tramvajová trať na Dědinu a dále k terminálu 3 letiště bude postavena, potom by mohla být prodloužena až k terminálům 1 a 2.
Tramvajové spojení k letišti se zbytečným závlekem přes Dědinu je stejná hloupost, jako prodloužení trasy metra k letišti z Motola: kdyby k letišti (= k "T1" a "T2") měla jako jediná kolejová doprava jezdit tramvaj a mít (aspoň nějaký) smysl, musela by její TRAŤ mít minimálně z Divoké Šárky jiné parametry než tramvaj městská, a tedy by musela být trasována zcela nezávisle na samostatném tělese podél silničních komunikací mimo městskou zástavbu - k "T3" by prodloužená trať ze sídliště Dědina stačila, ale dál k vlastnímu "Letišti Václava Havla" už by to samozřejmě nevyhovovalo.
Jako vozidla by mohly být využitelné i tramvaje 15T (jejich možná konstrukční rychlost je údajně 80 - 100 km/h), aby mohly zároveň fungovat i jako městská tramvaj ve městě: o linkovém vedení nemá smysl teď spekulovat, ale zjevně by bylo vhodné aspoň část spojů vést až do města (minimálně asi někam na Florenc, ale ani to není "to pravé ořechové") a rozhodně nekončit se vším na Červeném Vrchu - opět se potvrzuje, jak silně chybí tramvajová trať okolo hlavního nádraží ...
A propos: Od středy 1. 11. 2017 je plánováno zahájení dostavby eskalátorů v podchodu stanice metra Nádraží Veleslavín na trase A (KONEČNĚ !!!) = viz například:
= "V podchodu stanice metra Nádraží Veleslavín budou eskalátory"
a
= https://praha.idnes.cz/metro-praha-veleslavin-eskalator-nosici-le tiste-ruzyne-p2r-/praha-zpravy.aspx?c=A171027_133659_praha-zpravy _klu
(ale informují o tom i jiná média) ...
Pondělí, 30. října 2017 - 08:11:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2106
Registrován: 12-2007
projížděč NAD: Za Tomáše Chalupy bylo prosazováno metro na letiště, to se poté změnilo na železnici na letiště. Upřímně řečeno, pokud bych si já osobně měl vybírat mezi oběma variantami, tak si vyberu spíše metro, ale nemám nic ani proti železnici. Konečně jak známo, Praha 6 chce pouze tunelové vedení dvoukolejné elektrizované trati mezi Dejvicemi a Veleslavínem, od Veleslavína až na okraj Prahy je možné povrchové vedení. To zase není nic tak nepřekonatelného. Jinak Petr Dolínek je z Prahy 6, dokonce volil v základní škole Bílá přímo u okrskové volební komise, kde jsem byl členem.
Pokud se týká tramvajové trati, tramvaj přes Dědinu je už v pokročilém stavu příprav, a lze předpokládat, že po její výstavbě dojde k prodloužení až k terminálu 3. Obecně nejsem proti tramvajové trati severně od Evropské s tím, že obě trati by se někde v blízkosti terminálu 3, např. před zastávkou K letišti spojily. Jak známo v současné době po Evropské jsou vedeny dvě linky - č. 20 a 26, obě dvě by mohly končit na letišti, a tak by splnily Váš požadavek na tramvaj do centra. Ale myslím, že by 2 linky nedostačovaly a vést 3 linky po Evropské mezi Dejvickou a smyčkou Červený Vrch by byl dost velký luxus. Zatímco obě linky by zastavovaly v zastávkách, kde v současné době zastavují autobusy, tak expresní linka z letiště na Červený Vrch by zastavovala jenom ve vybraných zastávkách. Linka by měl zhruba poloviční interval než běžné tramvaje a z konečných by vyjela minutu před odjezdem obou linek. Ve směru od Červeného Vrchu by se jednalo o pravidelný interval, poněkud komplikovanější by bylo vypravení linek z letiště, protože cesta přes sídliště Dědina by byla delší. Ale myslím, že grafikonisti ROPIDu by si s tím poradili.
projížděč NAD
Pondělí, 30. října 2017 - 13:28:56  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "Wagon" = 2106:
Já pořád nechápu, proč všichni všechno svádějí neustále jen na Chalupu, když ten je v podstatě pouhou objetí svého vlastního kariérizmu a zároveň slabosti, a skutečné kořeny neutěšené situace, která nejen v dopravě v Praze 6 dodnes panuje, je třeba hledat u arogantního psychopata (všichni psychiatři jsou zároveň psychopaty) Pavla Béma už v době starostování v Praze 6 a následném období jeho primátorování: buď jste všichni tak mladí, že si to pamatovat ani nemůžete, nebo to z nějakých důvodů pamatovat nechcete, takže tady už po n-té znovu zopakuji (kéž by to bylo potřeba už naposled), že původně už podle Béma jako starosty Prahy 6 sice měla být trasa metra "A" prodloužena k letišti, ale pak (zhruba v době, kdy přeskakoval z radnice v Praze 6 na Magistrát) jej ten lotr Jančík (jako jeho partajní a starostenský soukmenovec z Prahy 5) přesvědčil, že se "Áčko" musí otočit do Zličína (což mu pak Bém už v pozici primátora "posvětil"), a k letišti tudíž tehdy směla vést maximálně odbočka z Veleslavína, což však bylo posléze stejně zavrženo (asi aby to nějak neohrožovalo oprávněnost směrování metra ku Praze 5) a další vývoj nakonec dopadl tak, jak dopadl. A pominout nelze ani vliv různých hysterických uřvaných představitelek všelijakých "občanských iniciativ", které místo konstruktivního přístupu k hledání všestranně prospěšných řešení bezhlavě blokovaly cokoli, k čemu se dostanou (viz například i tramvajovou trať v sídlišti Na Dědině, ale třeba právě /či především/ i jakékoli úpravy železnice v úseku Dejvice - Veleslavín, k nimž by se směly vyjadřovat).
Prodloužení metra k letišti z Motola je naprostý nesmysl, protože je trasováno tak, jak to chtěl Jančík, tedy aby pokračovalo do Zličína a nikoli k letišti - to byla zjevně jen kamufláž pro získání dotací z EU, ale z pohledu uživatelů je to hloupost (cestovní doba by byla delší než autobusem po silnicích) a stavebně jen příliš drahá pitomost: pokud by metro k letišti odbočovalo ve Veleslavíně, bylo by asi prospěšnější než železnice (i provozně: polovina spojů do Motola, resp. na Zličín, a polovina k letišti, přičemž železnici v úseku Bubny - Veleslavín by nebylo třeba kontroversně zdvoukolejňovat), ale protože v Praze musí (= smí) metro jezdit výhradně pod zemí, bylo by asi také značně dražší než povrchová doprava (samozřejmě bez zatunelování železnice), takže efektivnější nutně vyjde buď železnice, nebo právě RYCHLÁ tramvaj (aby to bylo i atraktivní z pohledu uživatelů) - její závlek přes sídliště Na Dědině se zbytečně dlouhým úsekem v podobě "klasické městské" tramvaje je tak stejně hloupý, jako snahy prodloužit metro k letišti oklikou z Motola: vzhledem k funkcím jednotlivých terminálů ruzyňského letiště by snad bylo ještě jakž-takž přijatelné vedení tramvaje přes sídliště Na Dědině k "T3", ale má-li být tramvaj používána i "běžnými pravidelnými" leteckými cestujícími využívajícími "T1" a "T2", je takový závlek pro ně neúnosný. Osobně bych proto v případě řešení tramvajové trati k letišti preferoval ukončení "dědinské" ("městské") trati u plánované železniční zastávky Praha-Ruzyně a zřízení samostatné "rychlé" tramvajové trati z Divoké Šárky separátní trasou mimo zástavbu podél silničních komunikací, přičemž k "T3" (a třeba i k "OC Šestka") by z mí mohla případně vést jen krátká odbočka - je navíc také třeba brát v úvahu rozdílné potřeby a zájmy několikeré (různé) frekvence.
O linkovém vedení tramvají v této fázi skutečně nemá přílišný smysl spekulovat, protože i kdyby ke stavbě nějaké tramvajové trati jako jediné kolejové dopravy k letišti nakonec přece došlo (což nepředpokládám, byť by to bylo nejlevnější a nejsnáze realizovatelné řešení), bylo by to v době, kdy už situace (= "vnější podmínky") bude úplně jiná (a těžko dnes někdo kvalifikovaně odhadne, jaká) - a propos: docela by mě zajímalo, jaká část z toho množství "leteckých cestujících" má skutečný start a cíl v Praze a kolik je naopak těch Prahu pouze tranzitujících (= v Praze přestupujících mezi různými lety) - sice jsem se tomu patřičně intenzivně nevěnoval, ale protože jsem na takové údaje nikde náhodně nenarazil, vede mě to k domněnce, že těch tranzitujících bude možná až tolik, že by to nezbytnost zpřístupnění letiště i kolejovou dopravou silně zpochybnilo.
A ještě jeden námět k přemýšlení mě napadá: v souvislosti se současnými zkouškami trolejbusu v Praze 8/9 by stálo za úvahu posoudit i možné výhody a problémy případného zřízení trolejbusové dopravy (= s jen nemnoha zastávkami a pokud možno s vyhrazenými jízdními pruhy v potenciálně problémových úsecích) z města k letišti - to by asi nakonec bylo vůbec nejlevnější a nejrychlejší řešení (stavebně i provozně), a přitom docela elegantní a mnohem univerzálnější a flexibilnější než kolejová doprava vázaná na výhradně jedinou (neopustitelnou) dopravní cestu ...
Pondělí, 30. října 2017 - 23:18:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2107
Registrován: 12-2007
projížděč NAD: Nic nesvádím jen na Chalupu, jistě impuls ke stavbě metra na západ dal Pavel Bém. I když jsem ODS nikdy nevolil, jsem rád, že alespoň k Veleslavínu byla zkrácená autobusová doprava z Kladna i z letiště. Jistě mohla se trasa metra A u Veleslavína rozdvojit, byla asi chyba jej vést do Motola, nicméně i tam se předpokládalo, že trasa metra povede přes Bílou Horu a sídliště Dědina na letiště. Pokud se týká tzv. uřvaných představitelek různých občanských iniciativ, tak pokud se týká metra, byla iniciativa Chceme metro, nechceme rychlodráhu. Metro A na západ prodlouženo bylo, pokud se týká železnice, tak šlo především o oblast v blízkosti ulic U Přechodu a U Dráhy a rovněž asi o úrovňové přejezdy Pelléova a u Vorlíku. Nakonec padlo rozhodnutí, že MČ Praha 6 souhlasí s dvoukolejnou elektrizovanou železnicí s tím, aby trasa Dejvice - Veleslavín vedla v tunelu. Absolutně nemá žádný smysl blokovat takové řešení, protože jinak se ničeho nedosáhne, maximálně další absolutně bezvýchodné diskuse dalších 20 let. Šetřílkové, kterým se to nebude líbit, by mohli dále 20 let nadávat na to, že železnice se nebude modernizovat. Pokud se týká tramvajové tratě na Dědinu, tak tam se některým lidem nelíbilo, že tramvajová trať bude hlučná a že zabere místa k parkování. Proto se má stavět parkovací dům. Trať nemá končit u ruzyňského nádraží, kde není prakticky žádná výstavba, ale severozápadněji u Drnovské ulice. Jistě bude snaha OC Šestky prodloužit tramvaj až tam a k terminálu 3. Myslím, že jakékoliv návrhy na K-reportu takové plány nezmění. Jistě může být řešením tramvajová trať na sever od Evropské, a je proto logické, že obě tramvajové tratě se spojí. Pokud se týká trolejbusů na letiště, tak i když jsem obecně jejich zastáncem, tak si nemyslím, že by tam byly vhodné, to už lepší ty tramvaje. Nemá totiž žádný smysl vést trolejbusovou trať paralelně s tramvajovou tratí v úseku Nádraží Veleslavín - Divoká Šárka. Kromě toho tramvaj má určitou výhodu, že jede až do centra, což by se u trolejbusu nestalo. Pokud se týká transitních cestujících, myslím, že Letiště Praha to může klidně zjistit, domnívám se ale, že hlavní evropská transitní letiště jsou v Londýně, Paříži a ve Frankfurtu, a že většina cestujících nezůstává v transitním prostoru, ale směřuje mimo letiště. Nejsem dopravním expertem, nicméně si myslím, že nikdo nebude jen tak předělávat návrhy dopravy, které jsou v pokročilém stadiu. Takže si Vám dovoluji navrhnout, zapomeňte na trolejbusy na letiště, zapomeňte na ukončení tramvají u nádraží Ruzyně, a když tak prosazujte tramvajovou trať také severně od Evropské a až k letišti, ale mimo zajížďku k OC Šestka. Takový návrh má určitou šanci, že bude akceptován.
Úterý, 31. října 2017 - 07:52:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 64
Registrován: 8-2017
Městu prý došla trpělivost...
Tučňák
Úterý, 31. října 2017 - 08:32:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2034
Registrován: 6-2013
Přesně tak, a hlavně pak oslavovat, jen když je důvod. Tohle je opravdu tragikomedie..

Almužny forever 1: I s MHDT jsi měl pravdu, už je tam jejich sedmička. Teď už chybí jen pánové R. a Milan Jiroš, a je komplet. Sběratelé z celý republiky, spojte se! [proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem Tučňák.)
projížděč NAD
Úterý, 31. října 2017 - 19:15:34  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "Gabuliatko" = 4281:
projížděč NAD: psát že rychlodráha Praha Kladno stojí kvůli Letišti je s prominutím nesmysl. Rychlodráha bez pražského úseku nemá praktického významu. A ten nestojí na Letišti, ale na spekulantech, podobně jako další dopravní stavby v a okolo Prahy. tedy pardon ne na spekulantech, ale na lidech kteří hájí nějaké zájmy (pro mne je to to samé).
Hmm - vidím, že o tom víte opravdu HO... = HODNĚ: když se v 1. polovině 90. let minulého století (kdy ještě na Kladně fungoval nějaký průmysl náročný na pracovní síly a pracující dojížděli spíše z Prahy na Kladno než z Kladna do Prahy) začalo intenzivně jednat o "PRAKu", bylo tehdy základním postulátem, že 1. etapa stavby bude rychlodráha k letišti a zkapacitnění dopravy na Kladno bude až "druhou etapou" (přičemž všichni víme, jak "2. etapy" staveb v ČR dopadají = většinou se už nikdy nepostaví). V hlavách těch, kdo o investicích do dopravní infrastruktury rozhodují, ta etapizace (včetně pořadí etap) zjevně zůstala dodnes - takže místo toho, aby se začalo nekonfliktním zkapacitněním a zrychlením železnice v úseku mezi okrajem Prahy a Kladnem se přes 20 let přetahují politici a různá občanská sdružení s dopravními odborníky o to, jak vyřešit stavbu v konfliktním pražském úseku, kde je (jak už jsem napsal) rozsáhlejší přestavba železnice nutná jen v případě, že by se tudy muselo jezdit v intervalu kratším než 10 minut v každém směru, a výsledkem toho je, že mezi Kladnem a Prahou je železniční doprava dost tristní, na letiště žádná kolejová trasa zatím nevede a ještě dlouho nepovede, prodloužené metro uhýbá tak, že jeho případné prodloužení k letišti by bylo něco podobného prodloužení "Céčka" do polí v Letňanech a vozilo by cestující z města na letiště a zpět pod zemí OKOLO Prahy, a nevznikl ani aspoň trochu uživatelsky příjemný "terminál" u stanice metra Nádraží Veleslavín: to snad není dostatečný důkaz faktu, že "rychlodráha Praha Kladno stojí kvůli Letišti"?
Jak už jsem kdysi několikrát napsal jinde (a mám nejen vlastní dlouholetou praxí ověřeno), jednokolejka je úžasně výkonná trať, je-li správně "vypočítána", a její v podstatě jedinou výraznější nevýhodou (proti dvoukolejkám) je relativně snazší "zranitelnost" - ta je ale v případě úseku Bubny - Veleslavín nevýznamná, protože železnice je tam zcela dostatečně "zálohována" metrem a povrchovou městskou dopravou. A jen na okraj: jeden dřívější absolvent FD ČVUT nakreslil už před několika roky "studijní" grafikon, kdy v případě zřízení pouhé nedlouhé dvoukolejné vložky na jednokolejce s okrajovými (dvoukolejnými) zastávkami Hradčanská (= Dejvice přisunuté k metru) a Gymnazijní (pro oblast Ořechovky a dejvických VŠ) vycházel s dostatečnou rezervou pro oba směry interval 7,5 minuty, tedy proloženě 15 minut letiště a 15 minut Kladno, což by podle mě ještě hóóódně dlouho byl "setsakramentský nadstandard", zejména kdyby případné další vložené vlaky mohly končit a začínat v bohužel neexistujícím terminálu "Nádraží Veleslavín" - ale když se něco nechce, je to horší, než když to skutečně nejde ...

Ad "Wagon" = 2107:
Pokud se týká tramvajové tratě na Dědinu, tak tam se některým lidem nelíbilo, že tramvajová trať bude hlučná a že zabere místa k parkování. Proto se má stavět parkovací dům. Trať nemá končit u ruzyňského nádraží, kde není prakticky žádná výstavba, ale severozápadněji u Drnovské ulice.
Přípravná dokumentace, pokud vím, prokázala i možnost variantního ukončení tramvajové trati u "nové" železniční zastávky Praha-Ruzyně (kvůli snazším přestupům mezi železnicí a MHD), ale sledováno je nyní skutečně ("dlouhodobě provizorní") ukončení tramvajové trati v obratišti "Drnovská" - což ovšem neznamená, že by na to kdokoli nesměl mít vlastní názor a nesměl jej veřejně presentovat, jak jsem to učinil já.
Pokud se týká trolejbusů na letiště, tak i když jsem obecně jejich zastáncem, tak si nemyslím, že by tam byly vhodné, to už lepší ty tramvaje. Nemá totiž žádný smysl vést trolejbusovou trať paralelně s tramvajovou tratí v úseku Nádraží Veleslavín - Divoká Šárka.
A vést v tomto úseku paralelně autobusové linky obsluhující letiště smysl má? Nehledě k tomu, že pokud se smysluplnost (i ekonomická) "parciálních trolejbusů" jako dopravního prostředku 21. století prokáže (v což doufám), mohla by taková vozidla v budoucnu zajišťovat i plošnou obsluhu dalších lokalit mezi letištěm a Kladnem ...
Kromě toho tramvaj má určitou výhodu, že jede až do centra, což by se u trolejbusu nestalo.
Proč a priori tvrdíte takovou hloupost? "Letištní trolejbus" nezávislý na tramvajových kolejích by vůbec nemusel mít tolik zastávek jako tramvaj (BUS linka "AE" je nemá také), takže by mohl využívat "zelené vlny", kterou tramvaj kvůli zastávkám nestíhá, a kromě úseku po "Lenince" by ani nemusel vést úplně paralelně s tramvajovými tratěmi ve městě (= mohl by například využít Letenského tunelu, apod.) takže by dopravu mezi letištěm a centrem města mohl mnohým dost výrazně zrychlit (většina potenciálních "letištních" uživatelů té zatím neexistující železniční rychlodráhy asi stejně nebude mít zdroje a cíle svých cest přímo v blízkosti jejích zastávek). Zatím je to samozřejmě jen vize, ale proč by nakonec nemohlo dojít právě na ni?
Takže si Vám dovoluji navrhnout, zapomeňte na trolejbusy na letiště, zapomeňte na ukončení tramvají u nádraží Ruzyně, a když tak prosazujte tramvajovou trať také severně od Evropské a až k letišti, ale mimo zajížďku k OC Šestka. Takový návrh má určitou šanci, že bude akceptován.
No, na trolejbusy k letišti sice rozhodně nezapomenu, ale podporovat ukončení tramvaje u nádraží Ruzyně určitě nemusím a podporovat RYCHLOU (= nikoli "klasickou městskou") tramvajovou trať severně od Evropské a až k letišti, ale mimo zajížďku k OC Šestka (jako levné a snáze realizovatelné řešení pro obsluhu letiště kolejovou dopravou) samozřejmě rozhodně budu - i když si odchylně od Vás vůbec nemyslím, že "takový návrh má určitou šanci, že bude akceptován.": kdyby tomu totiž tak skutečně bylo, už by se tím někdo dávno vážně zabýval ...
Úterý, 31. října 2017 - 20:13:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2110
Registrován: 12-2007
projížděč NAD: Konečná tramvajové tratě u Drnovské zajistí dopravní obslužnost daleko většího množství lidí než konečná u železniční stanice Praha - Ruzyně. Obecně trolejbusy budou nasazovány přednostně tam, kde buď je v současné době dost intenzivní autobusová doprava, a ani v budoucnu se nedá očekávat, že tato doprava bude zajištěna např. kolejovou dopravou. Dále tam, kde je autobusová trať kopcovitá, tak jako kdysi jezdily trolejbusy v první polovině minulého století - na Strahov, Malvazinky anebo na Hanspaulku. Na letiště může být řada variant spojení, nicméně když už se tam něco dotáhne, tak mimo železnici nebo metro má větší šanci opravdu tramvaj než trolejbus. Pokud vím, tak odpůrci tramvajové tratě přes Dědinu navrhovali tramvajovou trať u Divoké Šárky severně od Evropské. Tento návrh podle mne má řádově mnohem větší šanci, že bude přijat než trolejbus. Jistě každý může mít své sny, nicméně si myslím, že je vhodné mít sny, které zahrnují určitou racionalitu, je pak větší šance, že se uskuteční. A myslím, že v nějakém vašem příspěvku jste uvedl, že výhodou tramvaje na letiště je možnost jízdy do centra, trolejbus to ale nebude a ani jako parciální trolejbus.
Středa, 01. listopadu 2017 - 08:30:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 65
Registrován: 8-2017
Víc jak dva měsíce po integraci a někteří řidiči ČSAD Kladno vozí lidi z Kladna do dalšího pásma za 12,- Kč... [coze].
projížděč NAD
Středa, 01. listopadu 2017 - 11:39:22  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "Docent" = 65:
Víc jak dva měsíce po integraci a někteří řidiči ČSAD Kladno vozí lidi z Kladna do dalšího pásma za 12,- Kč...
No, a co na tom má být špatně? Samotné Kladno leží v jediném (třetím) pásmu a pokud cesta autobusem netrvá déle než 15 minut, pak dvoupásmová jízdenka PID pro jednotlivou jízdu v regionu mimo Prahu přece regulérně 12 Kč stojí (jako nejlevnější možná plnocenná jízdenka PID): za 12 Kč by tedy mělo být možné legálně (podle údajů zveřejněných v jízdních řádech) dojet například linkou č. 350 od OAZY až do Malých Číčovic, linkou č. 624 ze Sítné do Buštěhradu, z AN linkou č. 609 na okraj zástavby Vinařic nebo linkou č. 620 k Čabárně, atd., atd., atd. ...
Středa, 01. listopadu 2017 - 12:27:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1512
Registrován: 12-2006
Tohle je na tom špatně:
výňatek z tarifu PID

Na linkách PID na území města Kladna
neplatí přestupní jízdenky PID pro jednotlivou jízdu
dvoupásmové 15minut ové uvedené v čl. III. odst. 3. tohoto Tarifu.
projížděč NAD
Středa, 01. listopadu 2017 - 12:44:48  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "Jeneč" = 1512:
Na linkách PID na území města Kladna neplatí přestupní jízdenky PID pro jednotlivou jízdu dvoupásmové 15minutové uvedené v čl. III. odst. 3. tohoto Tarifu.
Hmm - tak to jsem přehlédl: takže vlastně vznikla jakási "druhá Praha", jen v menším ...
Díky za upozornění - i když mě už se to netýká, protože já už v "PIDu" jezdím legálně "na občanku".
projížděč NAD
Středa, 01. listopadu 2017 - 12:45:05  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "Wagon" = 2110:
Konečná tramvajové tratě u Drnovské zajistí dopravní obslužnost daleko většího množství lidí než konečná u železniční stanice Praha - Ruzyně.
To nepochybně ano - a protože modernizace železniční trati na Kladno se zjevně v dohledné době nedočkáme, chtít ukončit tramvaj v blízkosti potenciální budoucí železniční zastávky Praha-Ruzyně zjevně asi nikdy velký smysl mít nebude.
Obecně trolejbusy budou nasazovány přednostně tam, kde buď je v současné době dost intenzivní autobusová doprava, a ani v budoucnu se nedá očekávat, že tato doprava bude zajištěna např. kolejovou dopravou.
Já bych se zatím (bohužel) vůbec neodvážil použít ten slovesný tvar "budou" a používal bych raději podmiňovacího způsobu - právě současná intenzivní autobusová doprava mezi městem a letištěm (v souhrnu s dalšími příměstskými linkami) je ovšem velmi dobrým argumentem pro její co nejrychlejší a pokud možno levnou elektrizaci, a protože vybudování kolejové trasy je nepoměrně náročnější, než výstavba pouhé trolejbusové infrastruktury, z níž navíc posléze lze velkou část využít pro případnou budoucí kolejovou dopravu, bylo by zavedení trolejbusové dopravy jako prvního kroku smysluplnější, než zlepšení zbytečně odkládat časově náročnějším budováním jakékoli kolejové trasy.
Jistě každý může mít své sny, nicméně si myslím, že je vhodné mít sny, které zahrnují určitou racionalitu, je pak větší šance, že se uskuteční. A myslím, že v nějakém vašem příspěvku jste uvedl, že výhodou tramvaje na letiště je možnost jízdy do centra, trolejbus to ale nebude a ani jako parciální trolejbus.
Nevím, jaké máte sny Vy, a ani po tom nepátrám - já jsem se "snít" už dávno odnaučil a vycházím z vlastních celoživotních zkušeností získaných působením v oblasti kolejové dopravy a investic do ní, resp. spíše "expertizy" (jejíž útvary fungující jako "průřezově" posuzující účelnost investic "postbolševici" hloupě zrušili a místo nich teď draze platí za hodnocení objednaná u různé více či méně zkorumpovaných privátních takzvaně "renomovaných" firem, které se skutečnými potřebami VHD většinou mnoho praktických zkušeností nemají a čerpají jen z různých tabulek a teoretických vzorců): nás "bolševik" naučil šetřit a snažit se z toho, co bylo k dispozici, "vytloukat" maximum - a nejen já se domnívám, že dříve se investovalo a budovalo účelněji a rychleji, než jak je tomu nyní, kdy můžeme nesmyslně plýtvat prostředky z EU. Po celý život jsem považoval kolejovou dopravu za prioritu a o trolejbusech jsem ještě před jednotkami roků tvrdil, že jejich uvažované novostavby nahrazující autobusovou dopravu ve městech do velikosti 250 tisíc obyvatel nemají až na specifické výjimky naprosto žádné oprávnění, ale zajímavý pozitivní vývoj ve směru k "elektromobilitě" ve VHD (a souběžný šílený rozmach IAD) mě přesvědčil, že jsem asi neměl až tak úplně pravdu, když jsem trolejbusy podceňoval, a tak teď právě v "parciálních trolejbusech" vidím perspektivu a naději, že nebude zbytečně plýtváno prostředky na tramvajové trati, jejichž budování v současnosti ani pro blízkou budoucnost není nezbytně nutné.
A propos: teď nemám čas to hledat, ale před několika málo roky jsem se jen tak "cvičně" pokusil udělat jakž-takž kvalifikovaný odhad, jaká VHD k letišti je aktuálně opravdu potřebná, a vyšlo mi, že autobusy tam ještě cca 10 roků bohatě postačí - takže i pouhé trolejbusy by byly uživatelsky i ekonomicky rozhodně přijatelnějším pokrokem, než mnohem dražší tramvaj ...
Středa, 01. listopadu 2017 - 13:16:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2114
Registrován: 12-2007
projíždeč NAD: Obecně nemá rád tzv.provizorní levná řešení a mezi nimi je i trolejbusová trať na letiště. Pamatuji se, že když se dělala Severojižní magistrála mezi Národním muzeem a Václavským náměstím začátkem sedmdesátých let, tak nám komunisti tvrdili, že se jedná o dočasné řešení, že v budoucnu budou jezdit auta za muzeem tunelem. No a je to už pomalu 50 let, a auta i nadále jezdí po magistrále před muzeem. Jakmile se uvede trolejbusová linka na letiště, tak to nebude trvat deset let, ale možná i dvacet než se tam dostanou tramvaje. Pořád se bude tvrdit, že by to byla zmařená investice. Takže nejprve musí magistrát nebo stát (Ministerstvo dopravy a SŽDC) uvést, co chtějí na letiště. Pokud nebudou chtít tam vést ani metro, ani železnici, tak potom je nejlepší tramvaj s tím, že expresní tramvaj + jedna linka by byla vedena dle Vašich představ ale bez odbočky k OC Šestka a druhá linka přes sídliště Dědina a OC Šestka. Pokud nás "bolšvik" naučil šetřit, tak to někdy bylo na úkor rozvoje např. jak železniční, tak i tramvajové dopravy, na straně druhé se rychlejším tempem než dosud stavělo metro a zejména taková stanice Malostranská je hezká a dobře působí na okolí.
Středa, 01. listopadu 2017 - 14:11:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 8-2017
@ projížděč NAD: komické je, že když jsem si před nějakými 2 léty psal s kladenským magistrátem, proč se tak zoufale brání zapojení do PID, dostalo se mně odpovědi, že by to pro část cestujících znamenalo zdražení, protože např. od Energie do Oázy to trvá déle než 15 minut a lidi by tak platili 18,- Kč za jízdenku PID místo 16,- Kč za jízdenku MHD Kladno (lidí cestujících z jednoho konce Kladna na druhý jsou zřejmě mraky).

Když se naopak ukázalo, že by to pro většinu cestujících znamenalo zlevnění (platili by 12,- Kč místo 16,-), vyřvalo si Kladno tu výjimku s neplatností jízdenek na 15 minut...
Středa, 01. listopadu 2017 - 15:25:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4292
Registrován: 12-2007
Docent: Ono to je složitější. Klíčové slovo je jízdné za 1 korunu a uznávání SIDu na PID linkách (MHD Kladno).
Kdo si co vyřval je otázka na kterou odpověd asi nezískáme, ona ani není důležitá pro další vývoj.
Faktem je, že stav kdy cesta po obvodu kruhu pásma s předplatným kuponem není časově omezena není pro Kladno moc přijatelný.
A stav kdy Ropid moc netuší kolik lidí vlastně kterou linkou cestuje, ale počítá z toho ztrátu/výdělek a následně požaduje doplatky též není nic z čeho by se jásalo.
Středa, 01. listopadu 2017 - 20:46:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 67
Registrován: 8-2017
Proč ta cesta po obvodu kruhu léta nevadila Českým drahám? Proč na lince 620 ode dneška neplatí tarif MHD Kladno, zatímco ještě včera platil (ano, vím, že ještě včera jezdil Valenta jako subdodávka pro ČSAD, ode dneška jezdí na vlastní triko - ale proč jsou pro dva dopravce na stejné trase různé podmínky?). Proč ČSAD Kladno na lince A50 nebylo schopno dodržovat jízdní řády, směrem z Kralup do Kladna zpoždění jak kráva, opačným směrem raketa? Zatímco Valenta to +- dodržuje? ČSAD Kladno prostě patří na smetiště dějin, a tento odchod by měl zahájit primátor Kladna.
Čtvrtek, 02. listopadu 2017 - 04:10:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 375
Registrován: 9-2007
No ono 620 není jediná šestistovka, kde neplatí tarif MHD. Patří jsem ještě linky ČSAD Slaný.
projížděč NAD
Čtvrtek, 02. listopadu 2017 - 13:21:06  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "Wagon" = 2114:
Obecně nemá rád tzv.provizorní levná řešení a mezi nimi je i trolejbusová trať na letiště. Pamatuji se, že když se dělala Severojižní magistrála mezi Národním muzeem a Václavským náměstím začátkem sedmdesátých let, tak nám komunisti tvrdili, že se jedná o dočasné řešení, že v budoucnu budou jezdit auta za muzeem tunelem. No a je to už pomalu 50 let, a auta i nadále jezdí po magistrále před muzeem.
Takže nejprve musí magistrát nebo stát (Ministerstvo dopravy a SŽDC) uvést, co chtějí na letiště. Pokud nebudou chtít tam vést ani metro, ani železnici, tak potom je nejlepší tramvaj s tím, že expresní tramvaj + jedna linka by byla vedena dle Vašich představ ale bez odbočky k OC Šestka a druhá linka přes sídliště Dědina a OC Šestka.
K tomu, jaké máme v ČR z minulosti obecně nedobré zkušenosti s etapizací výstavby investičních akcí (a za svým způsobem "etapizaci" lze považovat i ta Vámi zmíněná "dočasná řešení") jsem se tady vyjádřil zrovna nedávno (31.10.2017 - 19:15:34) - ale že by UŽ PŘI BUDOVÁNÍ "II. SJM" někdo sliboval její následné (brzké) úplné převedení do tunelové trasy za Národním muzeem, to si tedy vůbec nevybavuji (což neznamená, že tomu tak nebylo). Možné vybudování trolejbusové (ale vlastně i tramvajové) trati k letišti je ale úplně jiná záležitost, protože taková stavba vůbec nezávisí na tom, jaký by měl být výsledný stav, a ani na tom, kdy o výsledném stavu někdo rozhodne - trolejbusová trasa by přitom nemusela ani zdaleka sloužit jen pro dopravu k letišti, ale i pro obsluhu celé obcí v oblasti ležící severně a severozápadně od letiště, kudy železnice přímo nevede a nepovede (a včetně třeba i Přední Kopaniny a Tuchoměřic, atd.), takže i v případě možné pozdější výstavby železniční trati k letišti by nebyl důvod ji rušit jako zbytnou. Z pohledu uživatelů (cestujících) má přitom trolejbus oproti tramvaji dvě dost podstatné výhody: dopravní jednotky jsou menší, a tedy intervaly mezi spoji mohou být kratší, a vozidla se mohou předjíždět, takže na jedné trase mohou bez problémů fungovat současně expresní i zastávkové linky - klidně by tak trolejbus mohl nějakou linkou obsluhovat i OC Šestka a třeba tam končit tam společně s tramvají jezdící přes sídliště Na Dědině. A hlavně by výstavba trolejbusové trasy byla investičně výrazně levnější a mnohem rychleji realizovatelná, než budování jakékoli trasy kolejové - ale to už se opakuji zbytečně po několikáté.

Ad "Docent" = 66 + 67 a "Cech1992" = 375:
Hmm - na takovou pseudointegraci se raději vy....: jakákoli výjimka v negativním směru je klínem do systému a cestou do pekel - akceptovatelné jsou jen výjimky pozitivní z hlediska uživatele.
Čtvrtek, 02. listopadu 2017 - 22:06:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2126
Registrován: 12-2007
projížděč NAD: Z hlediska zavedení trolejbusové dopravy v Praze 6 se domnívám, že ta bude odsunuta až do druhé půle zavedení trolejbusů někde jinde. Zatím, jak jsem četl časopis Šestka, tak vedení radnice v Praze 6 chce dvoukolejnou elektrizovanou železnici do Kladna a na letiště s tím, že úsek Dejvice - Veleslavín bude v podzemí, dále tramvajové trati na Suchdol, na sídliště Dědina a na Strahov. Vzhledem k tomu, že takový požadavek zní jak s vládnoucí rady na radnici, tak i z opozice, nemyslím si, že by se něco změnilo. Na základě voleb do Poslanecké sněmovny lze očekávat, že z nových subjektů se na radnici dostanou pouze Piráti. Nemyslím si, že by tyto návrhy současného vedení radnice Prahy 6 nějak blokovali. Takže trolejbus v Praze 6 možná někdy bude, ale nejdříve tak 20 let. Z míst, kde se nepočítá s tramvajemi ani s železnicí mi vychází trolejbus na lince č. 131, dále po lince 161 do Nebušic, už mi to moc nevychází do Přední Kopaniny, a dále do Statenic, a dost váhám, zda do Holubic. Pokud se týká Tuchoměřic, tak tam také moc velká frekvence autobusů nejezdí. Dále mi trolejbusy vychází na rozhraní Prahy 6 a Prahy 5 a to u linky č. 176 a 191, jinde mi vychází frekvence spojů daleko nižší. Na letiště a do Kladna má být železnice, tak tam se s trolejbusy nedá počítat, stejně jako v ulici Kukulova má být tramvajová trať.
projížděč NAD
Pátek, 03. listopadu 2017 - 12:29:19  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "Wagon" = 2126:
Zatím, jak jsem četl časopis Šestka, tak vedení radnice v Praze 6 chce dvoukolejnou elektrizovanou železnici do Kladna a na letiště s tím, že úsek Dejvice - Veleslavín bude v podzemí, dále tramvajové trati na Suchdol, na sídliště Dědina a na Strahov. Vzhledem k tomu, že takový požadavek zní jak s vládnoucí rady na radnici, tak i z opozice, nemyslím si, že by se něco změnilo.
Nezapomínejte, že příští rok na podzim budou komunální volby, takže v roce 2019 může být všechno zase jinak (a i "expodržtaška" Dolínek už si pojistil další kariéru křeslem v parlamentu) - a hlavně ty vize o zdánlivě jednoduše vybudovatelném železničním tunelu pod Střešovicemi mají dost velké trhliny v dalších konsekvencích, takže kromě výrazně vyšší ceny (proti původním odhadům) lze i jen zahájení takové stavby očekávat nejdříve někdy za 10 roků a její dokončení o nejméně 5 roků později (v průběhu kteréžto doby proběhnou ještě /nejméně/ 3 další volební cykly). Co tedy chcete dělat do té doby - nic, a jen se dívat na to, do jaké řiti to nakonec dospěje? Pokud tam ponecháte současný stav (který nejen zatím, ale i výhledově na dalších 5 - 10 roků ve skutečnosti naprosto postačuje), pak tím jen potvrdíte pravdivost tvrzení, že k letišti vlastně žádná "drážní" doprava potřebná není, a odporem k "drážní nekolejové" (tedy trolejbusové) dopravě se navíc připravíte i o možné aspoň malé urychlení předstihovým vybudováním aspoň části i posléze využitelné energetické složky infrastruktury.
Píši-li cokoli o trolejbusech, předpokládám samozřejmě především "parciální trolejbusy" se spolehlivým dojezdem na alternativní zdroj elektřiny bez nutnosti dobíjení minimálně 2 x 10 km, nikoli pouhé něco jako "ACUMARIO" (při vší úctě k němu) - samozřejmě s tím, že po "zadrátované" trase by mohly jezdit i posilové linky v podobě vozidel s pouze "pomocným pohonem" či dokonce zcela "čistých trolejbusů" (i když těch asi bude výhledově spíše ubývat ve prospěch vozidel s pomocnými pohony): to by bylo výborně využitelné třeba právě v případě Suchdola, kde by v obdobích špičkové frekvence k ČZU mohla dobře fungovat posilová "studentská" linka a k obsluze ostatních ("vzdálenějších) částí obce by stačily "obojživelné" linky provozovatelné v delších intervalech a klidně i jen menšími vozidly.
Shodou okolností jsem se včera potkal s (nejen) jedním z těch, kdo zkušební provoz trolejbusů v Praze "způsobili", a tak jsem mu připomněl jeho asi 3 roky starý nápad, že by na Suchdol mohly být zavedeny trolejbusy právě jako "1. etapa prodloužení tramvaje", a že IPR začíná s tím tramvajovým nesmyslem "vyšilovat" - odpovědí bylo, že by trolejbus na Suchdol ("oficiálně" ve smyslu toho jeho nápadu) byl samozřejmě jednoznačně prioritní, ale že tam po prodeji dejvických garáží není žádná přijatelná možnost "ustájení vozidel" (což je ovšem ostatně i problém autobusů dojíždějících na suchdolské linky až z Řep ...). Když vezmu v úvahu, že náklady na prodloužení tramvajové trati z Podbaby na Výhledy byly už před cca 2 roky odhadovány na minimálně 4,5 miliardy Kč, pak v případě výstavby pouhé trolejbusové trasy by z takové sumy zbylo dost i na novostavbu trolejbusových garáží (jako použitelná lokalita mě napadá třeba Papírenská ulice v sousedství "sračkárny"), a na možná i na "zadrátování" trasy stávající autobusové linky č. 131 (aspoň z Hradčanské k Matěji)...
názor z Kladna
Pátek, 03. listopadu 2017 - 13:56:24  
Neregistrovaný host
195.113.180.82
projížděč NAD + Wagon: Nemůžete si jít psát ty své sáhodlouhé dopravní fantasmagorie na téma parciální trolejbusy a další sci-fi projekty někam jinam? Většinu tady zajímá real doprava na kladně v současnosti, a né vaše sáhodlouhé sny o zatrolejování 131 u Matěje. Díky
Tučňák
Pátek, 03. listopadu 2017 - 16:05:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2038
Registrován: 6-2013
Jsou zvyklí z Optimalizace. [proud] Takže zpátky do reality, končí doba hájení.
Pátek, 03. listopadu 2017 - 23:30:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4303
Registrován: 12-2007
Škoda že ty jejich kontroly a sankce nejsou veřejně dohledatelné.
Sobota, 04. listopadu 2017 - 15:06:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 68
Registrován: 8-2017
Víc jak dva měsíce po integraci jsou zastávky v obcích kolem Kladna stále označeny starými čísly linek... Začíná mně připadat, že někdo tuší, že se to za pár měsíců stejně bude vracet zpět [nene].
Sobota, 04. listopadu 2017 - 22:14:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2128
Registrován: 12-2007
projížděč NAD: Reaguji ve vlákně Optimalizace linkového vedení.
Sobota, 04. listopadu 2017 - 22:31:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 441
Registrován: 2-2014
Změnou budou muset projít zastávky v okolí Prahy a také některé autobusy, které jsou pro cestování nepohodlné
Jo třeba ty NBG 18, které jsou pro linku 300 absolutně nevhodné. Stačilo by vyměnit sedačky za ty pohodlné a je mi jasné, že to nikdo dělat nebude, ale nechápu, že se s nima neobjednali. Jinak si myslím, že tyto klouby jsou i tak na linku 300 nevhodné a že lepší by asi byli 15m. A ano chápu, že v článku měli na mysli autobusy subdodavatelské, které ale jsou až na vyjímky celkem pohodlné.
SWAGER
Neděle, 05. listopadu 2017 - 05:59:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 376
Registrován: 9-2007
Tak to jsem zvědav.

zdopravy.cz: Arriva sáhla pro řidiče do Srbska, formality jdou rychleji než na Ukrajině

"Srbští řidiči míří podle generálního ředitele Arrivy Daniela Adamky do Prahy a středních Čech, kde se firma potýkala s nedostatkem lidí především po nedávné integraci Kladenska do Pražské integrované dopravy. Řada spojů musela být kvůli tomu odřeknuta. Firmě přijeli vypomáhat i zaměstnanci z Moravy. V Srbsku loví společnost mezi kolegy ve skupině i mimo ni."

(Příspěvek byl editován uživatelem cech1992.)
Pajzák
Neděle, 05. listopadu 2017 - 11:08:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1218
Registrován: 6-2015
Hm, 18 metrovy vuz jezdi preplneny, ale vhodnejsi by byl o tri metry kratsi.
Neděle, 05. listopadu 2017 - 12:15:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 466
Registrován: 11-2011
Jenže 15M má více míst k sezení, navíc je obecně pohodlnější.
Pajzák
Neděle, 05. listopadu 2017 - 14:14:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1219
Registrován: 6-2015
To hodne pomuze, kdyz si sedne o 10 lidi vic, a dvacet jich zustane venku.
Pondělí, 06. listopadu 2017 - 12:07:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 444
Registrován: 2-2014
Oni by se tam naskládali
SWAGER
almužny forever 1
Pondělí, 06. listopadu 2017 - 14:19:29  
Neregistrovaný host
92.62.225.166
No je to samozřejmě neschopnost dopravce objednat vhodně vybavené vozidlo na příměstskou linku bagrovitého charakteru což SOR NB 18 CITY samozřejmě není v žádné podobě. Standardům Rotprdu to možná v téhle podobě vyhovuje, jinak už málokomu včetně řidičů. Proto už teď se kladeneští snaží lince 300 vyhýbat a vezmou za vděk i 15 let starou Karosou na 330 a 399, nejen proto že je rychlík..
ABCDEF
Pondělí, 06. listopadu 2017 - 18:50:47  
Neregistrovaný host
94.142.238.167
Pajzáku, Vy se snad jen zdáte. Přeplňování delších linek příměstské se má řešit zásadně posílením špičky a úsporou jindy, a ne dobytčáky na stání. To je tak, když diletanti z Ropidu ještě nepřišli na to, že největší špička příměstské je ráno okolo 7. hod. a odpoledne okolo 16. hod., a hrají si jen na pravidelné intervaly, schémata, moduly atd. Nejhorší je, že těm ropiďáckým pakům přijde úplně normální jezdit v příměstské vestoje a říkají tomu projektování na stání "standard kvality". Je vidět, že ani Vy ani ropiďáci tím jedzit nemusíte, jinak byste nemohli být k cestujícím na delší vzdálenosti tak bezohlední.
Pondělí, 06. listopadu 2017 - 19:08:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1513
Registrován: 12-2006
Být Ropid a řešit pořád nedostatek řidičů, zrušil [smrt]bych veškeré autobusy Veleslavín-Kladno kromě 322. Udělal bych výběrko na pořádné vlakové soupravy, zavedl po 30ti minutách rychlé vlaky [masinka]Veleslavín-Hostivice-Kladno a místo osobáků zavedl po trase Veleslavín-Ruzyně-Hostivice-Jeneč-Pavlov-Přítočno-Kladno autobus v hodinovém intervalu (ve špičce po půl hodině). V Kladně pak překopal MHD, aby do 10ti minut od nádraží odjížděla MHD všude tam, kam teď jezdí rychlé busy z Prahy. ;-) A včíl to rozcupujte. [biggrin]
ABCDEF
Pondělí, 06. listopadu 2017 - 19:17:05  
Neregistrovaný host
94.142.238.167
Jeneč: ... aneb jak se s pomocí nepochopených idejí 21. století vrátit do století 19. ...

Posílení okolo 7. hodiny tam a okolo 16. hodiny zpět, a související úspory v mrtvých směrech a mrtvých časech, by si při troše praktičnosti a pochopení reálné poptávky vůbec nemuselo vyžádat řidiče navíc.
Pondělí, 06. listopadu 2017 - 21:08:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 69
Registrován: 8-2017
almužny forever 1:
"Proto už teď se kladeneští snaží lince 300 vyhýbat "
Nevím, jak mimo špičku, ale vzhledem k množství stojících cestujících na této lince ráno do Prahy a odpoledne do Kladna bych neřekl, že se kladenští této lince snaží vyhýbat...
Pajzák
Úterý, 07. listopadu 2017 - 07:55:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1222
Registrován: 6-2015
ABCDEF: Mozna by stalo za to precist si, nac jsem reagoval.
Jahu
Úterý, 07. listopadu 2017 - 09:46:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 696
Registrován: 8-2005
Standardům Rotprdu to možná v téhle podobě vyhovuje
Předepsanou výbavu to má, je to nízkopodlažní a co je nejdůležitější - má to modrý pruh nad okny. Skoro každý nový autobus v barevném schématu PID je v infomateriálech Ropidu opěvován, zatímco o plynových Citelisech a Urbanwayích nebyla v době jejich zařazení do provozu v PIDu snad nikde ani zmínka.
Úterý, 07. listopadu 2017 - 09:49:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 2-2013
Jak se po ránu zasmát?

Podívat se na oficiální stránky ČSAD MHD Kladno. Jako uveřejnit 7.11. výluku, která trvá od 24.10. a končí 10.11. je teda rychlost. Takže zpráva pro cestující, máte ještě 3 dny možnost si všimnout, že to jezdí jinak.

Úterý, 07. listopadu 2017 - 10:13:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1750
Registrován: 9-2007
Ale zase je od nich hezké, že to tam vůbec ještě dají, třeba pro přespolní, kteří jen tak sledují výluky pro nějaké své statistiky nebo co[biggrin][rofl].
Na druhou stranu, kdyby to tam dali včas, tak zase budete nadávat, že napíší spoj jede jinudy a on pak ve skutečnosti nejede žádný nikudy, tak to tam dali, až když si jsou opravdu jistí, že to do 10. zvládnou vypravit[biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem 666.)
almužny forever 1
Úterý, 07. listopadu 2017 - 12:10:01  
Neregistrovaný host
92.62.225.166
Být Ropid a řešit pořád nedostatek řidičů, zrušil [smrt]bych veškeré autobusy Veleslavín-Kladno kromě 322. Udělal bych výběrko na pořádné vlakové soupravy, zavedl po 30ti minutách rychlé vlaky

Takhle přesně vypadá napsaný šotosen v praxi [lol] O tom v jakém stavu je buštěhradka, jaké soupravy (ne)jsou na ní k dispozici, nebo to že strojvedoucích rovněž není mračna před depy, tím nemá cenu v zájmu zachvání vlastního duševního zdraví už vůbec kontrovat. Nicméně dobře že nejste a snad nikdy nebudete Ropid .. [crazy]

je to nízkopodlažní a co je nejdůležitější - má to modrý pruh nad okny.

Když to je přesně to co lidi moc nezajímá. 100% nizkopodlažnost linek rovněž není mantra pro používání VHD těch co jezdí auty.

Pajzáku, Vy se snad jen zdáte.

Nezdá, a bohužel s těmito názory skutečně někde (naštěstí) daleko přežívá. Nicméně projekt interet do každé vesnice, a to že udělal v rámci rekvalifikace Déčko a působí někde 300 km daleko od diskutovaného oblasti, ho domněle opravňuje a zároveň asi nutí se ke všemu zde vyjadřovat [lol]
Úterý, 07. listopadu 2017 - 12:50:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1514
Registrován: 12-2006
almužny forever:
Je vidět, že o trati nemáte ani páru. Vlaky jezdí celý den 2x za hodinu, jeden je rychlý a druhý courák. Ve špičce dokonce 3x za hodinu, takže pokud by místo osobáku jel rychlý vlak, aby se z Veleslavína jelo každou půlhodinu do Kladna za 20 minut a ne jednou za 20 a jednou za 40, není na to potřeba ani noha strojvedoucího navíc. Naopak díky rychlejšímu obratu by jich bylo potřeba míň. Místo osobáku by právě jezdil ten bus, který by jednou za hodinu obsloužil mezilehlé zastávky, tak, jak to dosud dělá osobní vlak.
Výběrko na soupravy už probíhá, ale dle mého názoru těch poptávaných 10 souprav to moc nevytrhne. To není ani na pokrytí současného stavu, takže i po výběrku tu stejně ty žluté mrchy nejmíň na osobácích zůstanou.
Úterý, 07. listopadu 2017 - 13:42:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 652
Registrován: 7-2007
A mohu se tedy skromně optat expertů s oprávněním skupiny D, jaké vozidlo by bylo na linku 300 nejvhodnější?
Loxodonta urbana
Úterý, 07. listopadu 2017 - 16:04:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4304
Registrován: 12-2007
sid: tohle tam bylo určitě dřív, si pamatuju že sem řešil zda se to dotkne 319
Úterý, 07. listopadu 2017 - 16:20:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 2-2013
Gabuliatko: 319 jezdí přes Buštěhrad? Jste si jist, že myslíte to samé jako já? Čas o vložení jejich příspěvku na stránku nelže, a že by to tam dávali dvakrát se mi, upřímně, nezdá.
Úterý, 07. listopadu 2017 - 16:24:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4305
Registrován: 12-2007
Když píšete že NB18 na 300 není vhodné vozidlo, máte nějaké jiné co by bylo na plyn?
Pokud je mi známo tak SOR 15ti metr na plyn nedělá.
Úterý, 07. listopadu 2017 - 16:26:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4306
Registrován: 12-2007
sid: Sem si jist protože mi pak došlo že Buštěhrad a Středokluky jsou něco jiného. Jména se mi prostě pletou. Proto si to pamatuji.