Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Tratě kolem Pardubic a Hradce Králové » Archiv diskuse Tratě kolem Pardubic a Hradce Kr... do 26. 02. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě kolem Pardubic a Hradce Kr... do 26. 02. 2016

dolů
   autor příspěvek
Soukromík=úpadek VHD
Pondělí, 22. února 2016 - 16:18:44  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Neudržováním tratí k lepší budoucnosti.

Silnice a školky jsou důležitější než lokálky. A taky klokánky samozřejmě.

Ještě že vás ta SŽDC má, že jí obhájíte, že bere peníze a nic za ně nedělá.
Pondělí, 22. února 2016 - 17:39:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8317
Registrován: 5-2002
Odklonová trasa - držet trať kvůli pár odklonům za pětiletku je stejný nesmysl jako ji držet kvůli pár prázdným motoráčkům. Je to smutné, ale je to tak. Ovšem odklony byly brutálně fotogenické, Jamamotovi moc dík za to video. I když já je viděl i na živo a to mi z hlavy vymaže až Alzheimer [happy].



A co teprve vrchol ekonomiky provozu v podobě náhrady 810 soupravou karkule s Bixem...


Pondělí, 22. února 2016 - 18:31:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1236
Registrován: 8-2006
Odklony - no jo, ale jsou tratě které žádnou možnost odklonů nemají. Nejsem si jist, jetli je toto ten správný argument.
Já jsem se s kolegou 353 spíše divil tomu, že tu trať osobní vlaky neopustili již dávno před tím. Mnohokráte jsem přejížděl mezi našimi bývalými pracovišti HM a CHm a byl jsem jediný cestující.

Na druhou stranu není pravdou, že zájem o dopravu není. O tu rekreační ano. Ale chápu, že pro 5 párů vlaku za rok nikdo 40 MKč dávat do toho nebude. kdybych trať dostal darem, tak hledám poslední pozůstalý sloup pro telefonním vedení, abych si hodil mašli. Protože do dráhy nebylo investováno mnoho desítek let a opravdu než jako zkušební, muzejní, atp. je prostě překonaná. Je to sice škoda, ale asi se s tím nedá nic dělat. jsem realista. My tam jezdili do poslední chvíle, co to šlo. V září 2012 jsme tam ještě běžně jezdili. V květnu 2013 nám to zařízli týden před akcí. Na rychlo jsme zaplatili NAD hist. vlaku a výsledek žalostný. Tři cestující...
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň! www.pshzd.cz
Pondělí, 22. února 2016 - 18:41:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10738
Registrován: 8-2004
K čemu je mi prosím tzv. odklonová trať z Chrudimi do Heřmaňáku v případě nesjízdnosti tratě Heřmanův Městec - Kostelec?
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pondělí, 22. února 2016 - 18:49:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8318
Registrován: 5-2002
Hroch - no k ničemu, to jen šotosnílci hledají důvody pro své sny o provozu na každém kousku kolejí.

Vzpomínka na ukončení pravidelné osobní dopravy - zvláštní vlak Junior Marketu 12.12.2010.



(Příspěvek byl editován uživatelem 353.)
Pondělí, 22. února 2016 - 18:54:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1231
Registrován: 12-2007
Když už jsme u toho, jak je na tom z hlediska počtu cestujících sousední trať Chrudim - Moravany?
Pondělí, 22. února 2016 - 19:00:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1237
Registrován: 8-2006
Náš poslední vlak byl 9.9.2012...

Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň! www.pshzd.cz
Soukromík=úpadek VHD
Pondělí, 22. února 2016 - 19:06:00  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
353:
Údržba té trati je strašné plýtvání, na tom ČR zkrachuje.

Železnice je přežitek minulosti a čím méně tratí, tím lépe, viďte.
Pondělí, 22. února 2016 - 19:13:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8319
Registrován: 5-2002
Soukromík=úpadek VHD
Ale nepodsouvej mi nic co jsem nenapsal - moje podpora VHD je snad známá. Ale jen tam, kde to má smysl. Jsem prakticky místní a lokálku CR - HM jsem za posledních 40 let nepotřeboval ani jednou projet pravidelným vlakem, maximálně s našimi motoráky. A jak se tady psalo, tady vlaky vozily vzduch už dávno a nejen já a kolega motoráček jsem se divili, že to vůbec ještě jezdí a minimálně od roku 2000 to bylo už úplně o ničem.
Pondělí, 22. února 2016 - 19:22:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1341
Registrován: 1-2011
353: Moc hezké obrázky, dík za ně[ok]
Zmíněná jízda Junior Marketu - odjezd z H.M.: https://youtu.be/lF1Zt3smqGc
Poslední motor z H.M. den před tím: https://youtu.be/xvOXeIAnAa8
Motoráček: Krátce dokumentačně zmíněná jízda za Heřmaňákem: https://youtu.be/vvL11kRW32E
Pondělí, 22. února 2016 - 19:26:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1238
Registrován: 8-2006
Jediný vlak, co zde jezdil jakž-takž vytížený, byl ráno z HM do Ch a odtud jako zrychlený s krátkým pobytem v Rosicích. Občas jsem z Ch s tím ráno jezdil (2001, 2002). Z HM tím přijelo tak 15 lidí, z CH jsem byl rád, že jsem se vešel na stanoviště. [happy] Pochopitelně sólo 810. I tak ale cesta z HM do Pa trvala 50 minut.
Ostatní vlaky skoro nebo úplně prázdné, odpolední po 14h z CHm asi 10 lidí. O víkendu vzduch... Ještě mám někde v práci ofocené sčítání vzduchu - teda cestujících.
Přesto bych se tam zase s našimi motoráky rád svezl, ale jako realista vím, že opravu (přejezdy, rozkradené drobné kolejivo, vyhnilé pražce, atd.) nikdo nezaplatí.
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň! www.pshzd.cz
venzi
Pondělí, 22. února 2016 - 20:00:49  
Neregistrovaný host
37.221.248.244
Soukromík=úpadek VHD
Neregistrovaný host:
V SŽDC se jen berou prachy za to, že si občas pokácíte roští u trati na topení doma a řve se, že máte mít režijky, a to i pro vaše dospělé spratky do 26 let. Tratě udržet sjízdné neumíte, na to peníze nejsou, ale na režijky je peněz dost.
To že někdo napíše takovéto bláboly bezcitného KINDRDILETANTA jako reakci na příspěvek č.1336, kde je vyfocen milý ovčák mezi rezatýma kolejnicema, mě opravdu zarazilo. S hostem Soukromík=úpadek VHD diskutovat nebudu, ale pro ostatní: trať HM-CRm by už sice potřebovala malou investici, ale je v podstatě SJÍZDNÁ (po malé úpravě rozchodu na 2 místech, kde je trati vlivem nulovému provozu na trati a nenulovém na silnici poněkud těsno). Cítím s "Jamamoto" z mě blízkému a nyní bližšímu regionu... a novému přátelství (bez debilů...)
Soukromík=úpadek VHD
Pondělí, 22. února 2016 - 20:04:07  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
To asi nezaplatí, ale morálně správné to není.

Na jedné straně pořád rozšiřujeme síť dálnic, stavíme nové obchvaty, nové silnice první třídy, na druhé straně na železnici jen o pár minut zrychlíme koridory.

Nové tratě žádné, akorát rušení stávajících.

Smutné. [sad]
Pondělí, 22. února 2016 - 21:25:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 714
Registrován: 12-2007
Soukromík=úpadek VHD: Nová trať? Odkud kam? To mi schválně řekni, kde bys novou trať stavěl? Předpokládám, že to bude nějaká vysokorychlostní trať Berlín-Praha-Vídeň. Ale zkus nějakou lokální trať, která je postavitelná (zvládne to terén) a bude vozit lidi.
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.
Pondělí, 22. února 2016 - 22:19:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1232
Registrován: 12-2007
A hlavně si musíte uvědomit, že role silnice a železnice je v mnohém odlišná, takže srovnávat, čeho se postavilo víc km, je zcela mimo mísu.

Soukromíku, co teda navrhuješ? Držet zuby nehty každou lokálku, abychom někde vykázali kilometry a mohli se plácat po zádech, jak jsme na tom skvěle?
Pondělí, 22. února 2016 - 23:20:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8320
Registrován: 5-2002
Já sice vím, že argumentace je zbytečná, ale jen tak ilustračně běžná obsazenost motoráku z Chrudimi do Heřmaňáku v roce 1999.

Soukromík=úpadek VHD
Úterý, 23. února 2016 - 00:06:00  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Rop, Jis:
Ne, nechci lokálku. Samozřejmě že chci vysokorychlostní trať třeba do Brna, ať když už zavíráme lokálky, tak ať to není jen nekonečné odřezávání z veřejné dopravy, bez sebemenšího rozvoje tam, kde by potenciál měla. Koridory, kterýma srovnám dobu JD vlaku s autobusem jsou rozvoj pro socky, ne rozvoj vůči dálnicím!!! To to nikdo nevidíte?

Prostor rozvíjet veř. dopravu by pořád byl, jenže to ekonomicky nevychází. Protože kritéria jsou špatně nastavená ze strany EU a na rozdíl od Němců, kteří se ekonomickou efektivitou při stavbě VRT neřídí, našim vládám to tiše vyhovuje.

Vadí mi zavírání lokálek, protože na jedné straně síť pořád zmenšujeme, na druhé nestavíme naprosto nic pořádného.

Nebo mám brát za "něco pořádného" to, že zrychlím cestu vlakem z Pardubic do Hradce?

Doprdele, víte jak dlouho to trvá autem z Dubiny k panelákům u Obřího akvária v Hradci? A jak dlouho to trvá bez auta z Dubiny mhd k nádraží, pak vlakem, pak od nádraží v Hradci k tomu akvárku?

A to ještě nestojí obchvat Pardubic (silnice co Dubinu spojí se silnicí na Hradec).

Už teď je to autem o 25minut rychlejší a s obchvatem Pardubic to bude o 40min.

A my velkoryse zrychlíme vlak o 5minut.

Tohle je rozvoj veřejné dopravy? Pro koho? Pro udržení socek co dneska nejedou autem? Nikoho nového to nenaláká.

Tohle je zlepšení života sockám, co nemají na auto, ale rozhodně to není investice do konkurenceschopné veřejné dopravy.

Ok, na krátké vzdálenosti to bez metra není řešitelné, ale my neřešíme ani ty dlouhé. A to je smutné.

Ve vedlejším vlákně VRT se tam parta pitomců raduje a div nebouchá šampaňské u toho, že VRT ekonomicky nevychází a tak za 15 let budeme ze4kolejňovat 1. koridor a zrychlovat ho na 200.

Sorry, ale ve státě kterej na významné relace totálně sere, si můžu přát nechat aspoň ty lokálky pro radost. Protože na novou smysluplnou železniční infrastrukturu se tu sere a ještě se tomu mezi šotoblbečky tleská.
xxxxx
Úterý, 23. února 2016 - 07:36:28  
Neregistrovaný host
82.117.130.20
Socka=každá osoba, která z věkový, zdravotních nebo vybodovaných důvodů nevlastní řidičský průkaz.
Úterý, 23. února 2016 - 09:18:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1233
Registrován: 12-2007
Vadí mi zavírání lokálek, protože na jedné straně síť pořád zmenšujeme, na druhé nestavíme naprosto nic pořádného.

Musíte si ale uvědomit, že naprostá většina výkonů (především v nákladní dopravě) se soustředí na koridory a další "hlavní" tratě. A to, že někde ubyde jedna lokálka, na to nemá prakticky žádný vliv. Ona se totiž vyspělost a důležitost železniční dopravy odvíjí od jiných faktorů než jen délky sítě. Na co udržovat trať, kterou nikdo nechce využívat?
Úterý, 23. února 2016 - 10:07:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 95
Registrován: 3-2014
Tak trochu něco z jiného soudku [proud]
Nevíte náhodou někdo, kde se vzala kolona Btx763 v Pardubicích na hlavním, případně co s nimi bude ? [happy] Díky
Úterý, 23. února 2016 - 11:00:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1234
Registrován: 12-2007
Honza Pražák: To by měly být vozy z Rakovníka (7 ks). Jedou do Třebové na šrotaci.
Úterý, 23. února 2016 - 19:55:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 541
Registrován: 6-2005
Je to pěkná přehlídka, řadě z nich už chybí okna. Všiml jsem si takové zajímavosti, že některé měly Vmax (podle údajů na bočnici) 80 km/h a některé 90 km/h. Je jich tam celkem 13 a jsou z Rakovníka a Českých Budějovic.

Trance 4 ever[pozor] www.mixcloud.com/LubosNovak[blesk]



Úterý, 23. února 2016 - 19:57:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 542
Registrován: 6-2005
ad trať CR - HM: Tohle je (byla) asi nejzoufalejší trať v Pardubickém kraji. Nutno si uvědomit, kde je nádraží v Chrudimi (město) a kde v Heřmanově Městci a jak dlouho jede autobus z Chrudimi do Heřmanova Městce (na náměstí) a jak dlouho vlak z kraje Chrudimi na kraj Heřmanova Městce ... Tahle trať opravdu nemá budoucnost. Byla by to pěkná cyklostezka.
Trance 4 ever[pozor] www.mixcloud.com/LubosNovak[blesk]



-CH-
Úterý, 23. února 2016 - 20:10:47  
Neregistrovaný host
37.188.139.115
A co šlapací drezíny? Cyklostezky máte dneska všude.
Úterý, 23. února 2016 - 20:30:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 543
Registrován: 6-2005
Proč ne. To je taky dobrý nápad, ale trochu bych se bál převýšení a hlavně křížení s I/11. Ale bylo by to blízko (velko-)měst, takže zájem o svezení by určitě mohl být.
Trance 4 ever[pozor] www.mixcloud.com/LubosNovak[blesk]



Úterý, 23. února 2016 - 20:32:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 4-2015
Jis: Co takhle vídám ranní vlak do Chrudimi, tak tam je ta Regína na pováženou, ale nevím, kolik lidí vystupuje na malým nádraží. Občas se mi podaří vyfotit si polední pár, tam je to tak 10 lidí z Chrudimi a maximálně dva z Moravan, ovšem odpolední i večerní spoje bývají tak z 60-80% zaplněny v obou směrech. Znám pár lidí, kteří dojíždí do Holic a ti největší nevýhodu vlaku vídí v tom, že se musí i na takovéto trase přesedat v Moravanech namísto křižování.

Co se Heřmanoměstecké týče, tak tam by byla podle mě naděje na obsazenost vlaků jen v případě, že by se tam dalo jezdit alespoň šedesátkou a přibyla by zastávka v Markovicích tak, aby se od ní dalo dostat jak na Transportu, tak ke hřišti na MHD. Ovšem moc nadějí do toho nevkládám.
-CH-
Středa, 24. února 2016 - 00:01:13  
Neregistrovaný host
37.188.139.115
471015: Prejezdy na I/17 bych řešil jako přechod. Zastavíte, zmáčknete tlačítko a počkáte na zelenou. Pro jistotu tam může být i závora. U ostatních příjezdů by byla nařízena rychlost krokem a pro jistotu ze spádu v kolejích brzdy.
Středa, 24. února 2016 - 07:30:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 1-2012
Trať H.M. – Chrudim m.
Musím poděkovat všem, kteří tuto trať drželi v provozu, protože jsem mohl pravidelně dojíždět do školy (1993- 1997). Následně rok do práce a později, do ukončení provozu, jen rekreačně. V té době byly nejvíce vytížené ranní vlaky v 5, 6:20 a 7h. Školní vlak v 7 z H.M. asi nejvíc a zpět v 14:30, kde se někdy i stálo. Jinak to s obsazeností nebylo nijak valný (0 až 10). Vlakem jezdili hlavně cestující, kteří v Chrudimi studovali nebo pracovali poblíž nádraží a od autobusu to měli dál. Znám i takové, kterým nebylo zatěžko jít pěšky na Transportu.
To jsem zavzpomínal jako pravidelný cestující……
Vejvoda
Středa, 24. února 2016 - 10:31:57  
Neregistrovaný host
81.200.55.6
hroch: K čemu je mi prosím tzv. odklonová trať z Chrudimi do Heřmaňáku v případě nesjízdnosti tratě Heřmanův Městec - Kostelec?
V tomto případě k ničemu, ale v případě dlouhodobé nesjízdnosti trasy Přelouč-Heřmaňák nebo dlouhodobě trvajícím nějakým problémům na korytu mezi Přeloučí a Moravany by byla nákladní dopravou určitě využívaná. Samozřejmě po opravě. Nemám teď na mysli její využívání dálkovými vlaky typu NEx, Pn atd., ale vlaky Mn a dalšími, které obsluhují právě Kostelec a Prachovice. A o tom byl můj první příspěvek, pane Hrochu... Samozřejmě, že osobní doprava se na tuto trať už nevrátí, když ji nahradila rychlejší. levnější(ne pro cestující, ale pro objednatele) a častější doprava autobusová. Možná by se tam mohla provozovat třeba nějaká víkendová muzejní doprava, ale to by si musel někdo objednat a taky samozřejmě zaplatit. Bohužel, spolky typu PSHŽD na takové akce nemají dost financí. A právě o financích to celé je.
Středa, 24. února 2016 - 12:09:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3250
Registrován: 9-2005
nebo dlouhodobě trvajícím nějakým problémům na korytu mezi Přeloučí a Moravany by byla nákladní dopravou určitě využívaná.

Jo, jako že by dálkové náklady tahaly motorama z Přelouče přes Heřmaňák do Chrudimi a Moravan, místo toho aby je vezly elektrikou z Kolína na Nymburk, Hradec a Choceň? To snad [nene]. Místní vlaky do Prachovic vám takhle taky nikdo nepotáhne, ta doba už je dávno pryč.
Já osobně bych na trati, která není ani na odklony, ani na osobku a vlastně vůbec k ničemu, jak už zde zaznělo, viděl nejradši šlapací drezíny, to by byl v kraji mezi Pardubicemi, Chrudimí a Železnými horami tahák jako hrom. Dle mě nejúspěšnější využití...

(Příspěvek byl editován uživatelem Pepa_L.)
Pár obrázků ode mne...
Středa, 24. února 2016 - 13:03:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1343
Registrován: 1-2011
Neobhajuji držet tuto trať v provozuschopném stavu, ale vidím celospolečenský problém, kdy se jaksi všeobecně posametově nepřikládá moc významu pro zajištění bezpečnosti osob, majetku, surovin, rezerv atd. a vůbec "plánům B", pokud by se stalo cokoliv mimořádného. Ať už přírodní nebo průmyslová katastrofa, terorismus nebo ozbrojený konflikt. Dříve byla trať CR-H.M. uvažována jako onen "plán B", dnes ne. Vím, v úseku H.M.-Kostelec alternativa není, ale je lepší mít z cca 17km 14 "posichrovaných" nebo žádný, navíc, když trať byla funkční a "stačí" ji udržovat, ne nově vystavět?
A což takhle ty drezíny a zároveň trať udržovat ve stavu, kdy by na ni mohl vyjet i vlak? Ať historický motoráček nebo odklon, bude-li potřeba?
Středa, 24. února 2016 - 13:34:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1236
Registrován: 12-2007
Jamamoto: Když to vezmu obecně, tak to je otázka spolehlivosti systému a nákladů na systém. Jinak řečeno, čím vyšší spolehlivost systému budete požadovat, tím víc peněz budete muset vynaložit. No a mezi tím vždy musíte hledat kompromis. Samozřejmě velkou roli hraje to, jak moc je možné spolehlivost zvýšit - tzn. jaká je pravděpodobnost závažného poškození trati Přelouč - HM (nebo navazujících), při kterém by bylo nutné použít HM - CR jako odklonovou.
Středa, 24. února 2016 - 16:27:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1344
Registrován: 1-2011
Jis: Souhlasím. Takže dříve byla spolehlivost systému a nákladů na něj vyšší. A to připomenu, že kapacita zásobníků SSHR v Kostelci se před 8 lety rozrostla o 40000 m3 a tím se stal jedním z nejvýznamnějších skladovacích prostor SSHR. Částečně se podílelo i Ministerstvo obrany ČR s přispěním NATO. Veškeré skladované palivo (nejen v těch nových venkovních zásobnících) je potřeba během dvou let obměnit. Tudíž význam Kostelce vzrostl, ale namísto udržení zmiňovaného "plánu B", tedy náhradní dopravní trasy (když už existovala z dob minulých), se instalují raději kamery na předávacích kolejích ve stanici (mimo oplocený areál). Bratru kolem 25 jich tam bude. Stačí to? Z hlediska bezpečnosti samotného skladu fajn, ale za bránou je to už jedno? Význam stoupl, spolehlivost systému klesla. Tak moc si věříme, že u nás je a bude už jen líp a nic se nemůže stát? V dnešní době?Nechť si každý udělá svůj úsudek sám.
Nevím, kolik strategičtějších skladů má SSHR a jak přístupných...
Pro ilustraci (pravda, není tu takový provoz vždy), jsem během posledních pár dní zaregistroval 5 párů vlaků (na plnění/stáčení a zpět) o 12 až 26 vozech.
Středa, 24. února 2016 - 16:50:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1238
Registrován: 12-2007
Jamamoto: Já fakt o správě hmotných rezerv skoro nic nevím, ale odhaduju, že klíčové faktory budou asi tyto:

a) Jak rychle je v případě potřeby nutné odvézt zásoby z Kostelce (tzn. doba od chvíle, kdy je zjištěna potřeba paliva, do chvíle, kdy nejpozději musí palivo dorazit z Kostelce na určené místo).

b) Jestli by bylo možné využít pro přepravu silnici. (nebo to prostě přepravit jakkoliv jinak)
Středa, 24. února 2016 - 16:57:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 941
Registrován: 10-2011
Může mi, prosím, někdo říct, kterému přejezdu patří číslo 10791, kde se nachází a proč je na mapě přejezdů, která se objevila v diskusi Ostravsko, značen v Pardubicích-Svítkově, v ulici Do Polí, když tam nic není? [angry]
Středa, 24. února 2016 - 19:41:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1345
Registrován: 1-2011
Jis: Ano, s tím nelze nesouhlasit.
I já využívám pouze dostupné zdroje informací a svoje pozorování. Pokud vím, lze použít i silnici, ale to platilo i před lety, v tom se nic nezměnilo/nezlepšilo.
Soukromík=úpadek VHD
Středa, 24. února 2016 - 19:55:30  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Jis:
A co chcete vy? Jenom zredukovat síť? Vy nechcete nové tratě? (spojky kde chybí a je tam potenciál na třeba 1000 lidí denně, VRT)

Ať mi nedáte do pusy něco, co jsem nenapsal, tak rovnou řeknu, že nechci za 1km lokálky 1km VRT. I já vím, že je to jinde v provozních nákladech (ta VRT) a druhak to ani není potřeba.

Co ale mi připadá nesmyslné je, jen redukovat síť a vůbec jí nevylepšovat.

Vy mi namítnete koridory, ty jsou pro nákladku ok, ale v osobní dopravě to je jen velmi malé zlepšení, vesměs jen pro lidi bez auta. Pro lidi, co auto mají a nevadí jim řídit, nejsou koridory konkurenceschopné. (prosím nevytahujte Ostravu, do které ještě není přímá dálnice, všichni víme, že jednou bude)

Nebo máte pocit, že koridory jsou konkurenceschopné v Osobce?

Praha-Brno vám uvedu:
autem: 2h (což není jízda 160kou, ale podle předpisů i s malou pauzou)
bez auta: 40min na nádraží, 2,5h vlakem, 30min z nádraží = 3h40 (dvojnásobek skoro!!!)

Před koridorizací to bylo 4h10, ano. Ale zlepšení na 3h40 přece není konkurenceschopné autu.

Je to zlepšení, ale jen pro lidi, kteří nevydělávají tolik, aby měli auto či jeli autem sami. Pak je to zlepšení pro pár turistů, co si chtějí dát pivo. A pro děti pod 18 let.

Ale jinak auto drtivě zvítězí u každého, kdo nemá jako primární kritérium peníze.

Takže za mě vám to řeknu takto:
Nebudu lpět na každé Mšence, pokud uvidím, že tam, kde má železnice potenciál, se stát snaží aspoň o to, aby pro začátek studie na VRT vyšly jako ekonomicky realizovatelné.

Když ale vidím, že stát na to z vysoka sere, tak pak mi přijde, že se ČR rozhodla pro koncept "veřejná doprava má smysl jen pro socky" a potom stavím na Mšenkách či HM-Chrudim, protože do konceptu "sockodopravy" zapadají. To nemůžete upřít, že do takového konceptu ano.

Jenom ořezávat síť, aniž bychom cokoli stavěli, mi přijde stupidní. Buď stavět a pak to slabé i zrušit (jako Francie, Německo), nebo nic. Tak to vidím já. Pokud nemáme na nové tratě, tak si ty současné držme jako finanční rezervu na případné krize, abychom nedopadli jak Poláci se 4 páry vlaků na hlavních tratích.
Středa, 24. února 2016 - 20:16:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1239
Registrován: 12-2007
Pokud nemáme na nové tratě, tak si ty současné držme jako finanční rezervu na případné krize

Můžete mi nějak rozumně vysvětlit, jaká finanční rezerva nám plyne z toho, že kraj platí provoz na tratích typu MT - Dzbel, Králíky - Štíty apod.? Já v tom vidím jen vyhazování peněz oknem, žádnou rezervu.
Soukromík=úpadek VHD
Středa, 24. února 2016 - 21:29:20  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Jis:
Ušetříme tím, že peníze zůstávají v systému určené na veřejnou dopravu.

Pokud už mám lokálky zavřené a přijde krize či inflace, tak jak jí chcete řešit?

Tím že politikům vysvětlíte, že na příměstkých tratí kolem 500.000 měst jsou 4 páry spojů málo a mají omezit třeba silnice či školy?

Normální politik škrtne nejslabší spoje v kraji (vadí nejméně voličům). A pokud takové spoje už nemá, začne škrtat nejslabší spoje na silných tratích. Vždycky bude nějaký spoj nejslabší a vadit méně voličům než něco jiného.

(Dle mě, čím déle ty škrty oddálím, tím pro VHD lépe.)
Středa, 24. února 2016 - 21:42:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1241
Registrován: 12-2007
Soukromík: Ušetříme tím, že peníze zůstávají v systému určené na veřejnou dopravu.

Budiž, to chápu, ale proč chcete ty prachy rvát na lokálky, když nejsme schopni zajistit dostatečnou nabídku spojů ani na silných relacích?

Mimochodem, když se podíváte na posledních pár příkladů "rušení" lokálek, tak povětšinou nešlo o úsporu peněz vynakládaných na VHD, nýbrž právě o přesun na jiné tratě, respektive do autobusů.

Pokud chcete, aby politici neškrtali prachy na VHD, tak tou VHD napřed musí jezdit lidi. Když nějaký politik uvidí vzduchovoziče do Štítů či Prachovic, tak co asi udělá? (pokud to nebude nějaký Dušomírovo příbuzný)
Trolleybus
Středa, 24. února 2016 - 21:48:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2597
Registrován: 5-2002
Praha-Brno vám uvedu: autem: 2h (což není jízda 160kou, ale podle předpisů i s malou pauzou)
Jistě, z Prahy do Brna se dá při dodržování silničního zákona dojet za 2 hodiny. Tedy pokud je výchozí bod někde na Chodově a cílový v Heršpicích. Protože kdyby se jelo třeba z Kobylis do Husovic, tak z toho v pracovní den odpoledne budou 3 hodiny, pokud ne ještě víc.

Ale jinak auto drtivě zvítězí u každého, kdo nemá jako primární kritérium peníze.
Tak určitě, pozítří mám schůzku s klientem, který sídlí vedle Prašné brány. Původně jsem chtěl jet do Prahy vlakem a seběhnout to z Wilsoňáku pěšky. Ale vy jste mi otevřel oči - pojedu autem, užiju si magistrálu, zakličkuji si po Těšnově a ochotně vypláznu 150 kaček za 3 hodiny parkování v Palladiu. Pak si teprve budu připadat jako king vítězící nad těmi, kdo mají jako primární kritérium peníze. Jen budu muset vyrazit o něco dřív, aby na mě kolega, co pojede vlakem, nemusel čekat.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Soukromík=úpadek VHD
Středa, 24. února 2016 - 22:19:15  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
"ale proč chcete ty prachy rvát na lokálky, když nejsme schopni zajistit dostatečnou nabídku spojů ani na silných relacích?"

Protože je to jediný způsob, jak zabránit polikům zrušit něco důležitějšího. Uměle vytvořím strom na pokácení. Aniž by si polik všimnul, že ten strom je umělej.

Je to sice možná absurdní, ale v reálném světě fungující metoda.

Pokud peníze rozptýlím mezi co nejvíce tratí, tak lidi víc kvičí, že nechtějí přijít o spoje a tak občas skutečně donutíme politiky šetřit jinde než u vlaků = zpomalit úpadek.

Když budete mít 24 párů na jedné trati, tak si vyloženě koledujete o škrty, protože první pravičák, co se dostane k moci, přijde s tím, že škrt z 24 párů na 20 si skoro nikdo nevšimne. A bude mít pravdu, kvůli tomu skutečně skoro nikdo nebude kvičet. To není jako škrt ze 4 párů na 0 a konec 120 leté lokálky. Reálně se jezdí dál, jen se mimo špičku čeká o 30min déle.

Pokud si myslíte, že to uhrajete na to, že ve vlacích je hodně lidí, tak jste naivní.

Škrtnou lokálku s "jen" 4 páry vlaků je politicky těžší, než zredukovat 24 párů na 20. To je fakt.

Každý politik ví, že redukce z 24 na 20 a z 20 na 16 si skoro nikdo nevšimne. Je to vyloženě nahrávání na smeč škrtajícímu politikovi, když mu takové zahuštěné tratě připravíte na úkor lokálek.

Podívejte se na strategii škrtů v Jihočeském a Plzeňském kraji. Jedou metodou "očesáváme spoje, nezavíráme tratě" a prochází jim to u veřejnosti mnohem snáž, než krajům, co zkouší zavřít celé tratě. Celé tratě zkoušelo zavřít více krajů a buď se časem obnovily, nebo škrty zarazila vzpoura občanů už v začátku.

Ale plošně v kraji sebrat z tratí 5-10% projde většinou v klidu. Královéhradeckému to také prošlo.
Soukromík=úpadek VHD
Středa, 24. února 2016 - 22:26:48  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Trolleybus:
Fajn, tak si dáme závod ze sídliště Dubina v Pardubicích k těm panelákům u Obřího Akvária v HK.

Já volím auto, vy veřejnou dopravu. Nedávno se do ní investovalo, do modernizace.

Na té 4 proudovce co tam je, ještě není těch 110 oficiálně povoleno, tak pojedu jen 90. Severní obchvat Pardubic také nestojí, další výhoda pro vás.

Přesto si věřím, že to dám rychleji než vy o 25 minut. Ve špičce možná ne, ale v sobotu odpoledne s jistotou.

A až bude ten obchvat a 110ka, věřím si na slušnou výhru nad vámi i ve špičce.

Ale do veřejné dopravy se přeci investovalo a dá se tam jezdit až 160. Auto bude smět jen 110. Akorát než vy se jen z Dubiny dostanete na to blbé nádraží, já už se po postavení obchvatu budu autem skoro blížit k Hradci. [happy]

Takhle vypadá konkurenceschopná VHD? Pro socky ano, těm se to zkrátí o 5-10min z Pardubic do Hradce. Pro ty, co mají auto, se VHD v této relaci dostala ze hry před 30 lety a tohle jí do hry rozhodně nevrátí.
Sabotér
Středa, 24. února 2016 - 23:07:15  
Neregistrovaný host
94.143.232.68
Ještě k diskuzi o zajištění SSHR:
Co by se na trati Kostelec- Přelouč mohlo/mělo stát, aby byl úsek dlouhodobě nesjízdný?
Libochovičák
Středa, 24. února 2016 - 23:18:08  
Neregistrovaný host
109.80.118.86
Soukromík=netendr, úpadek VHD, katastrofa a já nevím co všechno ještě:
Jdeme stavět nové tratě (vážná úvaha):
1) žst. Ruzyně - letiště Ruzyně, dále spojka Jeneč směrem na Rudnou, aby kamení nemuselo přes Hostivici.
2) Starkoč - Náchod vysokovská spojka
3) Spojka buď Vranovice - Pasohlávky - Hrušovany n/J pro spojení Brna se Znojmem nebo Pohořelice - Suchohrdly u Miroslavy (žst. Miroslav)
4) Spojka Stařeč - Třebíč

Nové tratě důležité včetně lokálních s nižší prioritou [happy]
PCE kraj: 1) nový koridor Uhersko - Vysoké Mýto -Litomyšl - Svitavy, zároveň ruším současnou lokálku pro socky
2) Kostěnice - Dašice - Holice

HK kraj: Svoboda n/Ú - Pec pod Sněžkou

Střední čechy:
1) koridor Praha - Benátky n/J - Ml.Boleslav
2) Říčany - Kostelec nad ČL - Bečváry - Kutná Hora
3) Kladno - Slaný
4) koridor Liběchov - Dubá - Jestřebí pro rychlé spojení Prahy - Mělníka - České Lípy, současnou za draho opravenou Mšenku pro socky ruším

Liberecký kraj: 1) Rychnov u Jablonce - Jablonec n/N
2) Rokytnice n/J - Harrachov

Vysočina: zbrusu nová trať Pelhřimov - Humpolec - Havlbrod, současnou Humpolačku pro socky ruším, a Pelhřimov - Jihlava

Jižní čechy: 1) ČB - Třeboň - Jindřichův Hradec
2) Český Krumlov - Kaplice

Plzeňský kraj: 1) nová lokálka Tachov - Stříbro,
Nové VRT tratě Ejpovice kolem Rokycan, vojenského újezdu do Příbrami Dobříš a přes Mníšek do Prahy, současnou lokálku z Dobříše ruším je jen pro socky.
VRT Karlovy Vary - Žlutice - Jesenice - Rakovník - Kladno, současnou 161 a částečně Buštěhradku ruším.
Toť české tratě, jdeme fofrem na jižní Moravu
1) Hodonín - Dubňany - Kyjov náhrada za zrušenou Mutěnice - Kyjov
2) Lípa nad Dřevnicí - JZD Slušovice [biggrin]
3) Luhačovice - Slavičín

Severní Morava: 1) Bruntál - Opava
2) Budišov nad Budišovkou - Opava
3) Hlučín - Ostrava
4) Havířov - Frýdek Místek
5) Rožnov pod Radhoštěm - Frenštát pod Radhoštěm
Tak co soukromíku, netendr v úpadku už jsi spokojenej [proud]
Čtvrtek, 25. února 2016 - 00:10:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6603
Registrován: 9-2003
Ještě jste zapoměli na Orlické hory..

http://www.orlickedrahy.cz/studie_text.php

Projekt tuším prošel hodnocením vlivu na životní prostředí a je s ním počítáno v plánu územního rozvoje..Leč přímo aktuální stav nevím.
..pořádná mašina má kotel a komín..
Trolleybus
Čtvrtek, 25. února 2016 - 01:21:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2598
Registrován: 5-2002
Fajn, tak si dáme závod ze sídliště Dubina v Pardubicích k těm panelákům u Obřího Akvária v HK.
A proč zrovna k Obřímu akváriu? Není to náhodou to proslulé místo, kam šetřivé pardubické socky cpou po ránu auta, aby ušetřily mrzkých 40 kaček za celodenní parkování v placené zóně? [proud]

BTW, proč se mi vlastně snažíte podsouvat cestu do Hradce? Já přece pojedu do Prahy. A jelikož dle vašeho obecného tvrzení Ale jinak auto drtivě zvítězí u každého, kdo nemá jako primární kritérium peníze, pak by to do Prahy taky mělo autem vyjít lépe než vlakem, ne?
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Trolleybus
Čtvrtek, 25. února 2016 - 02:04:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2599
Registrován: 5-2002
Sabotér: Co by se na trati Kostelec- Přelouč mohlo/mělo stát, aby byl úsek dlouhodobě nesjízdný?
Velice zajímavá otázka. Napadají mě tři možné problémy:
1) Povodeň na Jeníkovickém potoce a Struze. Sice jsou to malé toky, ale několik kilometrů tečou nedaleko trati, v meandrech se Struha přibližuje těsně k trati. Mimořádně intenzivní déšť -> rozvodnění potoků na dejme tomu tisíciletou vodu -> velmi pravděpodobné těžké poškození až několika kilometrů trati.
2) Sesuv - vzhledem k reliéfu je nejpravděpodobnější v okolí SSHR, kde jsou strmější svahy. V úseku z Heřmaňáku do Přelouče si to moc nedovedu představit, tedy pokud mluvíme o sesuvu, který trať vážně poškodí, a ne o pár kubících zeminy, které se vysypou někde od vyvráceného stromu.
Ostatní živelní katastrofy mají buď časově omezený rozsah (polomy po silné bouři nebo tornádu, následky lesního požáru), nebo jsou v dané lokalitě zcela nepravděpodobné (zemětřesení, sopka, laviny, propady poddolovaných nebo krasových území).

Pak bychom ještě měli brát v úvahu důsledky lidské činnosti, z toho vychází 3. možnost:
3) Vážná nehoda (exploze cisteren, výbušnin atp.), která těžce poškodí delší úsek trati. Tenhle důvod je ovšem politicky neprůchodný při obhajobě udržování záložní trati. Nemůžete veřejně říct: My chceme zachovat trať z Heřmaňáku do Chrudimi pro případ, že by nám ty cisterny cestou explodovaly.
No a nakonec je třeba uvažovat také úmyslné útoky na trať (terorismus), jenže pokud někdo rozseká jednu trať, tak může souběžně totéž provést i s druhou, takže si se záložní tratí v tomto případě nejspíš moc nepomůžeme.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Čtvrtek, 25. února 2016 - 07:35:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4467
Registrován: 3-2004
Jamamoto
Pokud už se vedou nějaké takticko-strategické úvahy, bylo by vhodné začít úplně na začátku.

První otázkou je, jestli má sklad hmotných rezerv být umístěn kdesi v končinách, kam vede lokálka na zrušení, místo aby byl někde u koridoru, ideálně s produktovodem někde z rafinerky, nebo záložního nádraží.

Druhá úvaha musí být, jestli je riziko jen to, že se mi někde přeruší trať. Co když nastane porucha na nezálohovaném cancouru? Donosíme naftu v kyblících? A co když bude problém úplně jinde - co stávka železničářů (1997) - jak mi pomůže záložní trať?

Takže zálohovat trať - Ano! Ale podle mě kvalitním silničním napojením, které jistě ocení i místní obyvatelstvo v tamních končinách.

Soukromík=úpadek VHD
Podle vaší logiky bude ideální, abych začal nyní v čase hojnosti utrácet za cigára, chlast a děvky. Ničím si sice nepomůžu, ale až mi v rozpočtu vznikne nedostatek, stačí omezit tyto zbytečnosti a budu mít zase peněz fůru.
Čtvrtek, 25. února 2016 - 09:41:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1346
Registrován: 1-2011
Honzasl: V našem diskusním koutku těžko vyřešíme všechny otázky, pokud vůbec nějakou.[happy]
Ale třeba aspoň jednu ano: Z hlediska umístění skladu byla vybrána lokalita, kde všechny původní nádrže skladu byly (a doposud jsou) umístěny hluboko pod zemí. Ty slouží od roku 1953 a až někdy do roku 2005 se jednalo o vojenské objekty. Tím je vysvětleno, proč je sklad umístěn kdesi v končinách a ne hned na ráně u koridoru.
Čtvrtek, 25. února 2016 - 12:54:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10924
Registrován: 5-2002
SúV: Ale jinak auto drtivě zvítězí u každého, kdo nemá jako primární kritérium peníze
Jenže ty peníze nemusí mít nutně podobu peněz za benzín/naftu, jak nám tady předkládáš k věření, ale mohou mít třeba podobu ztráty času za volantem.
Dost lidí totiž preferuje 3 hodiny práce na notebooku před dvěma hodinama kroucení kulatým nesmyslem, jenom si někteří jedinci s omezeným horizontem něco takového neumějí ani představit, natož pochopit.
Sabotér
Čtvrtek, 25. února 2016 - 14:06:49  
Neregistrovaný host
94.143.232.68
Trolleybus (č. příspěvku 2599):
1) Povodeň na Jeníkovickém potoce a Struze. Sice jsou to malé toky, ale několik kilometrů tečou nedaleko trati, v meandrech se Struha přibližuje těsně k trati. Mimořádně intenzivní déšť -> rozvodnění potoků na dejme tomu tisíciletou vodu -> velmi pravděpodobné těžké poškození až několika kilometrů trati.
To beru. Když koukám na mapu, tak ty potůčky by mohly nést potenciální nebezpečí. Ale v tom případě mi přijde rozumnější investovat pár míčů do prohloubení, pročištění koryta, popř. menšího protipovodňového opatření, než udržovat jinou lokálku jako "plán B".

2) Sesuv - vzhledem k reliéfu je nejpravděpodobnější v okolí SSHR, kde jsou strmější svahy. V úseku z Heřmaňáku do Přelouče si to moc nedovedu představit, tedy pokud mluvíme o sesuvu, který trať vážně poškodí, a ne o pár kubících zeminy, které se vysypou někde od vyvráceného stromu.
Ostatní živelní katastrofy mají buď časově omezený rozsah (polomy po silné bouři nebo tornádu, následky lesního požáru), nebo jsou v dané lokalitě zcela nepravděpodobné (zemětřesení, sopka, laviny, propady poddolovaných nebo krasových území).

Přesně jak píšete- podobné věci hrozí především v okolí areálu SSHR, kde nám záložní lokálka moc nepomůže.

3) Vážná nehoda (exploze cisteren, výbušnin atp.), která těžce poškodí delší úsek trati. Tenhle důvod je ovšem politicky neprůchodný při obhajobě udržování záložní trati. Nemůžete veřejně říct: My chceme zachovat trať z Heřmaňáku do Chrudimi pro případ, že by nám ty cisterny cestou explodovaly.
To už mi připadá taky trošku scifi, ale možnost tu stále je. Nedokážu si sice představit, jakou škodu by napáchal výbuch byť i celé soupravy (předpokládám řetězovou reakci od jedné cisterny). Leč s dnešní technikou mám pocit, že by to byl problém na dva/tři dny; tedy doba překlenutelná vozbou kamiony.

No a nakonec je třeba uvažovat také úmyslné útoky na trať (terorismus), jenže pokud někdo rozseká jednu trať, tak může souběžně totéž provést i s druhou, takže si se záložní tratí v tomto případě nejspíš moc nepomůžeme.
Opět musím souhlasit, že teroristé by nebyli úplní hupáci. A pokud by nezničili celý sklad, určitě by zničili všechny přístupové cesty- silnice i železnice, včetně těch alternativních.

Honzasl: A co když bude problém úplně jinde - co stávka železničářů (1997) - jak mi pomůže záložní trať?
V případě, že by nastala taková situace, při které je potřeba nutně brát ze SSHR, věřím, že by si železničáři nehráli na hrdiny a šli by do práce.
Čtvrtek, 25. února 2016 - 14:28:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4468
Registrován: 3-2004
V případě, že by nastala taková situace, při které je potřeba nutně brát ze SSHR, věřím, že by si železničáři nehráli na hrdiny a šli by do práce.

No a co kdyby ta potřeba brát ze SSHR byla vyvolána právě tou stávkou? Resp. co třeba nějaké rozsáhlejší povstání Hradubických separatistů?

A vážněji - stačí se podívat, jaké škody napáchal jeden požárek v Bohumíně. Dva tři koordinované požárky a nehne se nám kolo v celém kraji.
Čtvrtek, 25. února 2016 - 15:43:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10175
Registrován: 5-2004
"Leč s dnešní technikou mám pocit, že by to byl problém na dva/tři dny"

Spíš měsíce. Když vemu jak rychle se zprovozňovalo ještě 97 nebo 2002 a před pár lety. Blbejch 100 m pešunku u Kounova se vloni dělal půl roku.

Tak ono pár koordinovaných akcí na silnicích a taky se nehne kolo. K tomu by stačil prachobyčejnej blackout a ani to nemusí bejt někým koordinovaný. To nastane dřív nebo pozdějc díky úsporám "na všech stupních".
Čtvrtek, 25. února 2016 - 15:45:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 865
Registrován: 3-2004
Ač tamní krajinu znám pouze ze "souběžné" silnice, neřekl bych, že ty potoky mají takový spád a nemožnost rozlít se do šířky, aby způsobili nějaký průšvih na trati.

Soukromíko-úpadkovo logika mi připomněla ten starý vtip.
Lékař: Kouříte?
Pacient: Ne.
Lékař: Tak to je škoda, protože kdybyste kouřil, tak by pomohlo přestat.
lokálka 016
Čtvrtek, 25. února 2016 - 18:04:19  
Neregistrovaný host
46.13.152.27
Honzasl A co když bude problém úplně jinde - co stávka železničářů (1997) - jak mi pomůže záložní trať
Žijeme v 21.století, takže pod pojmem železničář si už nepředstavím jenom zaměstnance skupiny ČD. Zrovna do Kostelce je palivo pravidelně dopravováno řadou soukromých dopravců. A pochybuju, že by se všichni poplácali po zádech a hromadně stávkovali}.
Čtvrtek, 25. února 2016 - 18:44:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6263
Registrován: 5-2007
lokálka 016: Ešte môže štrajkovať riadenie dopravy, prípadne môže nejaký úderný štrajkovač zablokovať trať.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Čtvrtek, 25. února 2016 - 20:47:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10749
Registrován: 8-2004
Asdf:
Ešte môže štrajkovať riadenie dopravy
Také mne to hned napadlo.

Honzasl:
Dva tři koordinované požárky a nehne se nám kolo v celém kraji.
Myslím, že dva tři správně rozmístěné požárky dokáží paralizovat víceméně celou republiku.[crazy]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Čtvrtek, 25. února 2016 - 22:11:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6264
Registrován: 5-2007
Hroch: Stačil by jeden. Kolín...
mot
Pátek, 26. února 2016 - 05:00:05  
Neregistrovaný host
94.142.238.167
Hajnej: a k těm 3 hodinám u noťasu si můžu dát pivíčko...
Pánové, přestaňte s těmi úvahami nebo na vás vlítne BIS and Co. pro podporu terorismu.