Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Tratě kolem Pardubic a Hradce Králové » Archiv diskuse Tratě kolem Pardubic a Hradce Kr... do 22. 02. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě kolem Pardubic a Hradce Kr... do 22. 02. 2016

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 12. února 2016 - 06:30:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3225
Registrován: 9-2005
Jenom z těch, kteří o to mají zájem (náročnější práce, dojíždění) a kteří prošli psychotesty, byli doporučeni.

Popravdě byli vybrání spíše ti, kteří měli nějakou tlačenku či se za ně někdo postavil. Např. kamarádovi trvdili (a to neznám lepšího výpravčího), že není vhodný protože nesloužil na dálkovině, což nebyla pravda a pak naň vytáhli to klasické, že nesloužil na dvoukolejce. Prostě, když ho tam nechtěli, tak si nějaký důvod najít museli. [kladivo] Klasický přístup SŽDC ke svým zaměstnancům...
Pár obrázků ode mne...
Pátek, 12. února 2016 - 06:51:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2693
Registrován: 11-2008
To bych neřekl. To by to potom z 23 vybraných z jednoho PO, hned 5 výpravčí nevzdalo. Nebo že by to byli ti, co "tlačenku" neměli ? [crazy] I když netvrdím, že ji někdo neměl. Ale určitě ne většina. Informace byla taková, že přednostně budou vybráni výpravčí ze stanic, které se budou rušit. [andel]
Pátek, 12. února 2016 - 06:53:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3226
Registrován: 9-2005
To by to potom z 23 vybraných z jednoho PO, hned 5 výpravčí nevzdalo.

A kolik z nich sloužilo na dálkovině? [crazy]
Pár obrázků ode mne...
Pátek, 12. února 2016 - 07:01:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2694
Registrován: 11-2008
Jakou dálkovinu myslíte ? Poličku ? ......Dalkovina typu "Polička" a dvojkolejka ČT - Praha je hodně velkej rozdíl. I když neříkám, že by na to kamarád "neměl". [andel]
Pátek, 12. února 2016 - 17:41:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1649
Registrován: 7-2002
Výpravčíxy: To jsem zvědavý, jestli se zlepší plynulost dopravy ve smyslu používání obou tra´tových kolejí v jednom směru, pokud je volno...[happy]
Pátek, 12. února 2016 - 18:27:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2695
Registrován: 11-2008
Ad Budu: To bude záležet jaká parta bude zrovna sloužit. Když bude sloužit dispečer, který jako výpravčí "nerad" jezdil po levé, tak se toho asi mockrát nedočkáte ......[lol][vypravci]
4581111
Pátek, 12. února 2016 - 20:43:01  
Neregistrovaný host
37.221.251.249
No,nevím jestli sami autoři si už trochu nedrbou hlavu...Ono je sice hezké vidět vlaky v širší trati,ale moc si nedokážu stejně představit řízení uzlových stanic typu Kolín,apod,v kterých neustále někdo něco,,rádiem"sjednává,jak i ta komunikace bude probíhat...Ono za normálního ježdění to možná bude pěkný,ale při výlukách,mimořádnostech třeba i na víc místech v řízeném úseku,no,nikomu to nezávidím a i se nedivím,že někteří výpravčí z toho vycouvají.A to můžou v současných stanicích být profíci jak hrom,se zkušeností,dopravním citem,nadhledem a znalostí,ale CDP za ty,,nervy"mnohým stát nebude.
Pátek, 12. února 2016 - 21:01:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 94
Registrován: 3-2014
R 869 Špilberk, RJ 1012 RegioJet [masinka]


Pardubice hl.n
12.2.2016
Pátek, 12. února 2016 - 22:43:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10842
Registrován: 5-2002
Zajímavý, že v Rajchu nebo Švajcu tamní CDP fungujou bez problému, jenom u nás je furt tisíc a jeden důvod, proč to "nejde"...
Sobota, 13. února 2016 - 05:29:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8300
Registrován: 5-2002
Zajímavý, že v Rajchu nebo Švajcu tamní CDP fungujou bez problému, jenom u nás je furt tisíc a jeden důvod, proč to "nejde"...
Ale ty důvody znají především ti kteří podobné řízení čehokoliv (nejen železnice) nikdy nezažili. Na to přece nemá cenu ani reagovat.
Sobota, 13. února 2016 - 11:34:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3231
Registrován: 9-2005
Dalkovina typu "Polička" a dvojkolejka ČT - Praha je hodně velkej rozdíl.

Poličku nemyslím, tu sem podsouváte vy. Na druhou stranu výpravčí sloužící na dvoukolejce a nemaje s dálkovinou jakékoliv zkušenosti neznamená dle mě automaticky adept na CDP, tak jak si to myslí vedoucí aparát (respektive jeho výmluvy).

Zajímavý, že v Rajchu nebo Švajcu tamní CDP fungujou bez problému, jenom u nás je furt tisíc a jeden důvod, proč to "nejde"...

[ok] To je holt jenom problém „v myšlení” v české kotlině, na západě už dávno (příští rok 90 let) přežité [wink] Dříve se tomu také říkávalo pokrok.

(Příspěvek byl editován uživatelem pepa_L.)
Pár obrázků ode mne...
Sobota, 13. února 2016 - 11:51:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2696
Registrován: 11-2008
Nějakou "výmluvu" si muselo vedení vymyslet. Nechtěl bych být v kůži toho, kdo rozhodoval o výběru. Zvláště když bylo cca 2 x více přihlášených, než je míst na CDP. To, že se přednostně vybiralo že stanic, které se budou rušit, je asi celkem logické. Dle mého názoru, měl být součástí "výběru" i pohovor se zájemci, dříve, než byli posláni na psychotesty. Možná by se to "protřidilo" a dost lidí by si to rozmyslelo dříve, ne až potom, co byli vybráni. Znám lidi, kteří, kdyby oficiálně věděli, že nebudou propuštění a bude jim nabídnuto jiné místo, tak by přihlášku na CDP nepodali. [andel]
Sobota, 13. února 2016 - 16:38:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3236
Registrován: 9-2005
Znám lidi, kteří, kdyby oficiálně věděli, že nebudou propuštění a bude jim nabídnuto jiné místo, tak by přihlášku na CDP nepodali.

Souhlas. Ale zase v tom vidím akorát další mlžení, nepravdy a manipulaci ze strany zaměstnavatele. Vedení se na „nevhodné” do poslední chvíle oficiálně tváří jak kdyby se už měli stavět do tolik oblíbené fronty na pracáku, přičemž se oficiální propaganda bije v prsa, že zlo dálkoviny nepostihne nikoho (což se pak krom odejitých penzistů a předpenzistů skutečně stane). Nevybraním se pak akorát nadhodí, jaké milosti se jim dostalo, že můžou dojíždět 100 km do Horoucíchpekel. Ovšem tohle není jen případ nejmenovaného správce infrastruktury...

(Příspěvek byl editován uživatelem pepa_L.)
Pár obrázků ode mne...
Ghost
Sobota, 13. února 2016 - 17:52:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1539
Registrován: 1-2011
Myslím si, že těch co si to třeba nakonec s CDP rozmyslí bude více.
Já už naštěstí takové rozhodnutí dělat nemusím[andel]

Zde tak zhruba co bych vnímal negativně já (informace jsem bral z oficiální prezentace CDP):
-povinnost mít celý den uvnitř budovy na nohách boty
-zákaz konzumace jakéhokoliv jídla na sálech (pití předpokládám pouze v uzavíratelném obalu, takže žádné hrnky apod.)
-hloupé dojíždění na Balabenku, místo kde je CDP postaveno nemá žádná pozitiva (snad krom toho, že nebylo třeba platit za pozemek)

+ další věci které mohou být problém pro jiné:
-absolutní zákaz kouření v celé budově
-u dojížděčů z větších dálek nutnost jet na denní směnu třeba už večer den předešlý a spát na CDP

Zkrátka "prestižní pracoviště" si ponese svojí daň.
Sobota, 13. února 2016 - 19:48:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2697
Registrován: 11-2008
Ten zákaz jakéhokoliv jídla "na sále" tak trochu nechápu. Kdejaká kancelářská síla u počítače běžně pije kafe, případně konzumuje nějaké jídlo ( sušenky, ovoce apod.) Když nám ve stanici před 15 lety nainstalovali JOP-ku, tak nám taky říkali, že se u toho nesmí jíst ani pít kafe. Proč ??? Kdybych to měl dodržovat, tak se buď nenajím., nebo během oběda 20 - 30 minut nepojedou vlaky. A taková pauza na oběd se u nás nenajde. Takže jíst a pít kafe musím u stolu s JOPkou. Jsem ve směně sám a nemá mne kdo vystřídat. [andel] Jinak co se může stát ? Guláš na obrazovku PC snad nikdo prskat nebude a kdyby náhodou zvrhlk hrnek s kafem, nebo jiné pití, tak max. poleje klávesnici, nebo myš. A tu by snad zvládnul "Dežo" vyměnit do 5 minut a po tu dobu to může obsluhovat kolega z vedlejšího postu .....[lol] A škoda ? Klávesnice dneska stojí cca 150 Kč, pokud tedy nebude kupována od AŽD, to by mohla stát desetkrát tolik. [lol]
Sobota, 13. února 2016 - 20:19:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4490
Registrován: 9-2005
Já teda o zákazu konzumace na sálech při prezentaci neslyšel, krom toho na Cdp přerov se vesele konzumuje cokoliv kdykoliv. Navíc pokud nemáš pauzu od práce na jídlo, tak ti nikdo nesmí zakazovat jíst a pít při práci.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Ghost
Sobota, 13. února 2016 - 23:33:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1540
Registrován: 1-2011
Qěcy: Máš to v mailu.
mot
Neděle, 14. února 2016 - 01:27:57  
Neregistrovaný host
46.135.88.255
No to můžou být rádi, že se tam můžou alespoň vyspat a nemusí si shánět drahý podnájem.
Neděle, 14. února 2016 - 08:25:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4463
Registrován: 3-2004
-povinnost mít celý den uvnitř budovy na nohách boty
Vcelku obvyklá věc ve většině fabrik (psaná)a kaceláří (nepsaný zvyk, bo OpenOffice). Sám používám v kanclu pohodlné sandály s ocelovou špičkou a dá se to [happy]

-zákaz konzumace jakéhokoliv jídla na sálech (pití předpokládám pouze v uzavíratelném obalu, takže žádné hrnky apod.)

To je sice trochu trapas, na druhou stranu dává takové nařízení zaměstnanci nárok na to, aby zaměstnavatel zařídil denní místnost a vyhradil v pracovní době dobu na svačinu.

-absolutní zákaz kouření v celé budově}
To asi může být trochu problém pro pozice, jako jsou výpravčí, na druhou stranu je to normální věc úplně všude. Pamatu různé staré dispečerské místosti na rozvodnách a elektrárnách a dlouhodové koušení z každého praciviště udělá chlív...}
Neděle, 14. února 2016 - 09:19:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3237
Registrován: 9-2005
hloupé dojíždění na Balabenku, místo kde je CDP postaveno nemá žádná pozitiva (snad krom toho, že nebylo třeba platit za pozemek)

Zase tak strašný to ještě není, vlakem na Libeň a pak lehkou procházkou. Je fakt, že to zabije strašnýho času, zvlášť po noční. Není to holt, že by člověk seběhnul ze stavědla, nebo vylít z dopravy přímo do vlaku [rofl]

u dojížděčů z větších dálek nutnost jet na denní směnu třeba už večer den předešlý a spát na CDP

Takových lidí bejvalo mraky i na skromější boudy než je CDP. Když oblastně neletohradský dojíždely na posty od Letohradu výše, tak musely na večer taky do Letohradu na nocležnu a ráno prvním vlakem. Dneska už by neměli, kam dojíždět, a hlavně kde spát [kladivo] (jestli že je na CDP nocležna?, tak alespoň něco - ale to navečerní dojíždění nezávidím - respektive vůbec to dojíždění nezávidím)

Pamatu různé staré dispečerské místosti na rozvodnách a elektrárnách a dlouhodové koušení z každého praciviště udělá chlív

Hlavně ty s neotvíratelnými okny (původně snad), které už tak pěkně držely.

(Příspěvek byl editován uživatelem pepa_L.)
Pár obrázků ode mne...
Neděle, 14. února 2016 - 13:47:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1233
Registrován: 8-2006
Jedna vzpomínková po mém příjezdu na Pardubice-zastávku v únoru 1986.

Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň! www.pshzd.cz
Neděle, 14. února 2016 - 16:42:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 709
Registrován: 10-2011
Kdypak se povedlo probořit vrata do haly vozovny v HK?
Neděle, 14. února 2016 - 20:08:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1335
Registrován: 1-2011
Někdy před 20 lety udělal v Heřm.Městci jeden špatný fotoamatér výcvak na špatném místě [blush]


(Příspěvek byl editován uživatelem Jamamoto.)
Pondělí, 15. února 2016 - 10:56:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1336
Registrován: 1-2011
Tak diskuse ve vlákně Kočky chované v železničních stanicích je zablokovaná. Opakovala se tam nějaká Roxi. No, pro změnu jsem tam chtěl dát obrázek Roxika, mého psího průvodce na nedělních procházkách kolem městeckého nádraží. Dám ho tedy sem, je přece místní, jako já.
Tedy byl. Ráno mi v rukou vydechl naposledy. Byla to snad velká náhoda, ale přišel jsem k němu, ležel už nehnutě, jen se při hlazení očima podíval na mě. Naposledy. Pak natřikrát zalapal po dechu a odešel...Nepopsatelný okamžik, nemohli jsme si být blíž v jeho poslední chvilce. Věřím, že na mne počkal a pak už mohl v klidu odejít. Jeho slábnoucí vědomí se naposledy dočkalo páníčka a kamaráda... V tu chvíli jsme oba dva byli smíření s osudem.
Nikdy mě nezklamal, až dneska. Hlavně tím, že jsme okolo toho našeho nádraží chodili ani ne 7 let...
kamarád pes
Úterý, 16. února 2016 - 21:36:03  
Neregistrovaný host
78.45.144.36
Jamamoto-tichou vzpomínku za psí kamarády...
Středa, 17. února 2016 - 18:51:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1338
Registrován: 1-2011
Ano, tichá vzpomínka na všechny psí kamarády, železniční obzvlášť [andel]

P.S. Příště už zase čistě železniční příspěvek či foto. Musíme jít dál...
Čtvrtek, 18. února 2016 - 19:56:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1339
Registrován: 1-2011
Malé porovnání stejného místa tratě 015 přibližně v úrovni označení obce H.Městec ve směru od Prachovic
Tulák
Čtvrtek, 18. února 2016 - 21:31:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 717
Registrován: 3-2010
Jamamoto:
Upřimnou soustrast. [sad]

Vím, jak se asi teď cítíš, stále si kladeš otázky, proč tě už opustil. Ale bohužel, takový už je život. Važ si toho, že vám bylo přáno se spolu rozloučit, že jsi ho mohl ještě jednou naposledy obejmout a říct mu: budeš mi chybět kamaráde.
Nyní zbývá jediné, vymyslet mu poslední místo odpočinku.
A třeba za delší dobu, až smutek zeslábne a slzy zaschnou, přivítá tvůj domov malé štěňátko a budete chodit spolu se dívat na vlaky ...
Jsem pro zachování pražského přívozu P4.
Pátek, 19. února 2016 - 00:17:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 141
Registrován: 5-2014
Sobota, 20. února 2016 - 00:15:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 142
Registrován: 5-2014
2014,ČD-cargo
Soukromík=úpadek VHD
Sobota, 20. února 2016 - 22:03:39  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Bojím se, že do konce svého období už Dušek nestihne prosadit obnovu spojů z Heřmanova Městce do Chrudimi. [sad]

Náš oblíbený správce kolejí SŽDC tak zde může dál vykonávat povinnost správce státního majetku "po svém".

Není tu nějaký právník, který by sepsal jak správně podat na policii oznámení o podezření, že SŽDC na trati nevykonává co má?

Chtěl bych vidět výpis veškeré činnosti na trati a kolik to stálo a kolik konkrétně na trať dostala SŽDC každý rok přiděleno.

SŽDC jinak prochází v klidu kriminální činnost v podobě rozkrádání veřejných peněz, pokud bere peníze a trať není sjízdná. Rozkrádání státního majetku a policii je to jedno. [sad]
Petr_hradecký
Sobota, 20. února 2016 - 23:02:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 199
Registrován: 4-2015
Člověče a neráčíte být kamarád jistého Boblicka, popřípadě též neregistrovaného Viribus Unitis?
Jaký soukromník ? Celou dobu melete o SŽDC, která soukromníkem v žádném případě není.
A na oznámení o podezření ze spáchání něčeho pravděpodobně protiprávního nepotřebujete právníka, prostě sepište co se děje/neděje a že máte podezření na to a to a to. A pošlete klidně i emailem na nejbližší SKPV, v tomhle případě asi Pardubice. Jak prosté, drahý Watsone...
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Vihorlat_snina
Sobota, 20. února 2016 - 23:51:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 502
Registrován: 6-2005
Soukromík=úpadek VHD - a já bych zase řekl, že udržování trati, na které několik let není objednaná žádná doprava je vyhazování peněz a tudíž by se mi zase nelíbilo, kdyby SŽDC tu údržbu prováděla místo toho aby ty prostředky vynakládala jinde.
Neberte se moc vážně, děláme to pro sebe!
xxl
Neděle, 21. února 2016 - 07:31:43  
Neregistrovaný host
46.229.124.12
Takže silnice kde nejezdí pravidelná veřejná doprava přestaneme udržovat také?[uhoh]
Kůň
Neděle, 21. února 2016 - 09:51:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1458
Registrován: 1-2012
A ony se nějaké silnice udržují? Podle toho, po čem jezdím, mi teda nepřijde. [crazy]
Každý má právo na můj vlastní názor.
Na K-Reportu již od 09/2005.
Neděle, 21. února 2016 - 09:57:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2706
Registrován: 11-2008
V tomto případě je asi myšleno tou "údržbou" silnice její zimní pluhovani, případně posyp při náledí. [andel]
Vihorlat_snina
Neděle, 21. února 2016 - 11:42:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 503
Registrován: 6-2005
Takže silnice kde nejezdí pravidelná veřejná doprava přestaneme udržovat také?

A ona snad na trati HM - CR je nějaká neveřejná doprava? Ekvivalent u silnice je silnice z obou stran označená zákazem vjezdu všech vozidel ... a ty se opravdu neudržují...
Neberte se moc vážně, děláme to pro sebe!
Neděle, 21. února 2016 - 12:42:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 785
Registrován: 2-2010
Včerejší provoz v železniční stanici Pardubice - Rosice nad Labem: https://www.youtube.com/watch?v=_Wm4Aqf4H1w&feature=youtu.be
Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí na konci tunelu světlo.Realista vidí světla vlaku.A strojvůdce vidí tři debily na kolejích. [masinka]
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Soukromík=úpadek VHD
Neděle, 21. února 2016 - 15:52:40  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
Ještě, že má SŽDC své obhájce.

Kde je u nás zavřená nejkratší silnice spojující 5.000 a 23.000 město? Nebo ta lokálka není nejkratší železniční spojnice těch měst?

Pokud je podle vás údržba té trati plýtváním, tak je na místě nejdřív trať zrušit. Ale to by se mohl někdo ozvat, a tak obhájci SŽDC, podle kterých je plýtvání udržovat koleje sjízdné, podporují, že SŽDC prochází tichý šlendrián.

Stačí se podívat, za jaké peníze dokáží udržovat silničáři silnice v celé ČR. SŽDC udržuje 20x menší síť za téměř stejné peníze, a i tak se jí rozpadají spojnice mezi 5.000 a 23.000 městem!!! Kdyby za stejné peníze, co mají silničáři, měla SŽDC udržet 20x více kilimetrů tratí než dnes, tak se jí pod rukama rozpadne úplně všechno!!!

V SŽDC se jen berou prachy za to, že si občas pokácíte roští u trati na topení doma a řve se, že máte mít režijky, a to i pro vaše dospělé spratky do 26 let. Tratě udržet sjízdné neumíte, na to peníze nejsou, ale na režijky je peněz dost.

Hlavně, že se tu navzájem obhájíte. Neudržovat tratě je vlastně šetření státních peněz, lepší je to dát na režijek. To podpoří ekonomiku.
Petr_hradecký
Neděle, 21. února 2016 - 16:34:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 200
Registrován: 4-2015
Brečíte hezky, ale na špatném hrobě...
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Vihorlat_snina
Neděle, 21. února 2016 - 17:04:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 504
Registrován: 6-2005
Soukromík=úpadek VHD - přesně jak píše P_h, brečíte na špatném hrobě. Až bude na trati někdo objednávat veřejnou dopravu a nebo bude mít někdo reálný zájem o nákladní dopravu tudy, pak si na neúdržbu stěžujte.

Nebo ta lokálka není nejkratší železniční spojnice těch měst?
Ale neblábolte. Lokálka je zbytek sítě stavěné kvůli přepravě cukrovky do cukrovarů, z nichž desítky let ani jeden nefunguje. Jste vůbec místní? Pokud ano, tak by jste měl vědět, že pro Heřmaňák je dnes mnohem důležitější spojení na Pardubice, než na Chrudim. A to zvládají autobusy už léta. Navíc po lokálce jezdilo málo lidí vždycky, podle mne (jak jsem určitě fanda železnice) je veliký div, že trať neskončila už ve stejné době jako Chrast - Hrocháč.
Neberte se moc vážně, děláme to pro sebe!
Neděle, 21. února 2016 - 19:31:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1235
Registrován: 8-2006
Ta lokálka co si pamatuji byla využívána jen v určitou dobu a návaly si tu nepamatuji. Navíc ona je trasována trochu blbě. Sice projíždí obce mezi mez CH a HM, ale už třebas takové věci, jako zastávka v Markovicích a nebo přestupní zastávka někde u Transporty se ani na počátku 90. let nejen nepostavili, ale ani to nikdo nepožadoval. Dnes by asi pro dráhu bylo výhodnější zaústění přímo do Chrudimi, nebo Medlešic.
Nákladní doprava vcelku není o čem a osobní? Kdo by cestoval třičtvrtě hodiny až hodinu z Pa do HM, když busem tam je za 25 minut. Tomu se konkurovat nedá. Dráha by mohla mít maximálně sezónní využití v rámci turistických vlaků směrem do Železných hor. Ale zde by platilo, že cesta je cíl.
Zachrochtám, zavrčím, zahalím se do oblaku dýmu a zmizím jako červený sršeň! www.pshzd.cz
Neděle, 21. února 2016 - 19:55:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1225
Registrován: 12-2007
Dnes by asi pro dráhu bylo výhodnější zaústění přímo do Chrudimi, nebo Medlešic.

Při stavbě Ostřešanské spojky by mělo být realizováno napojení přímo do Chrudimi. (resp. snad odbočkou z TK)
Ne že by to bylo kvůli obnově osobky. Jde jen o to, že to bude jednodušší než přemostit trať od Pardubic, která tu bude v jiné poloze.

viz mapka pod článkem: http://www.silnice-zeleznice.cz/clanek/pardubice-letme-ohlednuti/
lokálka 016
Neděle, 21. února 2016 - 20:12:43  
Neregistrovaný host
46.13.152.27
Motoráček: Nechci vás chytat za slovo, ale cestu z Pa do HM autobusem rozhodně za 25 minut nezvládnete, pokud nejedete o víkendu nebo pozdě večer. Reálná jízdní doba autobusu je 40 minut. Pokud mi zrovna nejede vlak, tak autobusem jezdím 2x denně touto trasou a vím o čem mluvím. Myslím, že na této trase by osobní doprava mohla autobusům konkurovat pouze v případě vybudování jedná z variant Medlešické nebo Ostřešanské spojky, jak říká kolega Jis. A v tomto případě by myslím měla využití i nákladní doprava na této trati. Ušetřilo by se přepřahání v Přelouči a také zdlouhavé čekání na volnost koridoru, který je už teď narvaný k prasknutí.
Neděle, 21. února 2016 - 20:30:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8315
Registrován: 5-2002
Kdyby se někomu chtělo, může se povrtat v archívu této diskuse, už před lety jsem sem dával malůvky možností napojení 016 na 238, případně přestupu u Transporty. Vymyslet jde všechno, ale nezaplatí to nikdo. Navíc není známo, jak potom ty lidi co ještě nejezdí auty dostat z autobusů do vlaku.
Flaizer
Neděle, 21. února 2016 - 21:31:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1387
Registrován: 10-2009
History: Dlouhá Třebová 2003 (part 1)
History: Dlouhá Třebová 2003 (part 2)
http://www.youtube.com/user/MrFlaizer
stavba Pernerovy přeložky Ústí nad Orlicí ->> http://martynko.rajce.idnes.cz/
Neděle, 21. února 2016 - 21:56:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1226
Registrován: 12-2007
Vymyslet jde všechno, ale nezaplatí to nikdo.

Efektivita vyšla, s největší pravděpodobností bude realizováno.
Ale znova opakuju: Nijak to nesouvisí s možnou obnovou osobky. Prostě jen bylo třeba trať HM - Chrudim nějak zaústit (protože zrušená není) a nejlépe to vyšlo takto.
I přes toto zlepšení si však myslím, že osobní vlaky HM - Chrudim absolutně nebudou mít smysl.
-CH-
Neděle, 21. února 2016 - 22:16:08  
Neregistrovaný host
90.180.38.220
Jis: Možná tak přímé vlaky Přelouč - HM - Chrudim [happy]
Soukromík=úpadek VHD
Pondělí, 22. února 2016 - 00:08:32  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
353:
Zrušením busů se dají do vlaků dostat snadno.

Ale trať se SŽDC obnovovat nechystá, protože je to přece strašné plýtvání, udržovat lokálku sjízdnou. Ekonomisté rozhodli, kvůli údržbě té trati není na školky.
Vihorlat_snina
Pondělí, 22. února 2016 - 00:30:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 505
Registrován: 6-2005
Zrušením busů se dají do vlaků dostat snadno.
No to určitě.

Ale trať se SŽDC obnovovat nechystá, protože je to přece strašné plýtvání, udržovat lokálku sjízdnou. Ekonomisté rozhodli, kvůli údržbě té trati není na školky.
Tobě někdo z SŽDC rozšlapal bábovičky, viď.
Vysvětli nám už konečně proč udržovat sjízdnou lokálku, po které stejně nikdo nemá zájem jezdit?
Neberte se moc vážně, děláme to pro sebe!
Soukromík=úpadek VHD
Pondělí, 22. února 2016 - 00:38:55  
Neregistrovaný host
89.176.66.131
A proč se tedy nezruší? Aby se neukázalo, že rušení má své odpůrce?

Udržovat je jí potřeba pro to, aby železniční síť nebyla stále menší. Už takhle se nové tratě a vlečky skoro nestaví. Dělat železniční síť menší její konkurenceschopnost proti silniční síti jen dále snižuje.
Vihorlat_snina
Pondělí, 22. února 2016 - 01:25:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 506
Registrován: 6-2005
A proč se tedy nezruší? Aby se neukázalo, že rušení má své odpůrce?
Já přece nepropaguju zrušení. Jen znovu opakuju, že za to že tam nic nejezdí nemůže SŽDC, ale to že tam nikdo jezdit nechce. Soukromníci, obce, kraj ani stát.

Udržovat je jí potřeba pro to, aby železniční síť nebyla stále menší.
Jo takhle. Že mne to hned nenapadlo. Na takovýhle zásadní, silně ekonomicky podepřený argument už nemám absolutně odpověď a velice nerad musím tuto plodnou debatu ukončit.
Neberte se moc vážně, děláme to pro sebe!
Radekedar
Pondělí, 22. února 2016 - 07:58:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2042
Registrován: 6-2008
Ani metr kolejí nedáme!

Možná tak přímé vlaky Přelouč - HM - Chrudim
Nevím nevím, co by přeloučští pohledávali v Chrudimi.

(Příspěvek byl editován uživatelem Radekedar.)
www.atlasvozu.cz
-CH-
Pondělí, 22. února 2016 - 08:18:35  
Neregistrovaný host
37.188.143.154
Radekar: proto byl na konci věty ten smajlík. O přepravních proudech mezi Přeloučí s Chrudimí nevím vůbec nic.
Radekedar
Pondělí, 22. února 2016 - 08:26:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2043
Registrován: 6-2008
Jasně, existenci smajlíku jsem tak nějak zaregistroval [happy]

Podle SLDB 2011 z Přelouče do Chrudimi 23 vyjíždějících, z Chrudimi do Přelouče 22.
Z Heřmanova Městce do Chrudimi 201, z Chrudimi do HM 50. S uplatněním modal-splitu veřejné dopravy čísla pro vlak zanedbatelná.
www.atlasvozu.cz
Vejvoda
Pondělí, 22. února 2016 - 10:51:07  
Neregistrovaný host
81.200.55.6
Pánové, a co vám říká odklonová trasa, třeba pro náklady do/z Prachovic a Kostelce, když se něco podělá na korytu nebo přímo v Pardubicích? Právě proto se neruší spojnice mezi Heřmanovým Městcem a Chrudimí, ale i Chrudimí a Moravany.
lokálka 016
Pondělí, 22. února 2016 - 12:03:01  
Neregistrovaný host
46.13.152.27
Vejvoda: tohle už se tady řešilo taky mnohokrát. Máte pravdu, ale v současné době je snad jedno, jestli ta lokálka je fyzicky zrušená nebo ve "výluce". Za současného dezolátního stavu stejně po té trati nic jiného než sekačka na trávu jet nemůže. Takže v ní rozhodně alternativu 015 hledat nemůžeme.
Pondělí, 22. února 2016 - 12:16:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3248
Registrován: 9-2005
Za současného dezolátního stavu stejně po té trati nic jiného než sekačka na trávu jet nemůže.

To je potom odklonová trasa jak má bejt. Hlavně, že si na její provozuschopnost a údržbu bere nejmenovaný správce infrastruktury nemalé peníze, nebo se mýlím? [rofl]
Pár obrázků ode mne...
Pondělí, 22. února 2016 - 12:22:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1340
Registrován: 1-2011
No jo, na tuhle trať se sotva kdy nějaký provoz vrátí, natož nákladní doprava, byť mimořádná, jako v roce 1997.
Zde jeden z odklonů na stoupání u Klešic s bleskozamráčou , 17 vozy a kocouropostrkem: https://www.youtube.com/watch?v=cxoAziUdGck
Jamamoto se velice omlouvá za "kameramana", kterého by nyní nejraději za jeho "výkon" přetáhnul katanou[blush]
Trolleybus
Pondělí, 22. února 2016 - 15:14:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2595
Registrován: 5-2002
Jamamoto se velice omlouvá za "kameramana"
Jamamoto by měl vědět, že čím starší a unikátnější foto/video, tím vyšší je tolerance diváků k nedostatečné technické a umělecké kvalitě záznamu. Za fotku z mobilu jsou dnes fotiči málem lynčováni, ale nezaostřená a flekatá fotka z konce 80. let vzbudí u stejných uživatelů neskonalé nadšení. [happy]

BTW, když už jsme u Klešic: pár lidí z obce znám a jejich názor na hromadnou dopravu je zhruba následující: "Jo, vláčku je škoda, bylo to fajn, když tady jezdil. Ale my do Pardubic stejně používáme autobus, jezdí pravidelně a hlavně člověka za půl hodiny vysadí na zastávce MHD kousek od centra města, takže pokud jedu někam na úřad, nepotřebuju jízdenku na trolejbus."
Tím chci naznačit jedno - pokud Iredo přineslo s novými jízdními řády relativně pravidelný interval autobusů, tak už těm lidem nechybí nepravidelně jezdící vlaky. IMHO kdybyste někdo udělali anketu v Heřmaňáku a obcích podél tratí do Chrudimi, zda by lidé chtěli omezit autobusy na 620710, 620713, 650604, 650606 atp. a místo toho vrátit vlaky, tak si vzpomenou na frekvenci vlaků a budou žádat zachování autobusů.
Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci