Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 22. 03. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 22. 03. 2016

dolů
   autor příspěvek
Středa, 16. března 2016 - 07:28:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8107
Registrován: 10-2003
Leinad: Ta dvě cíga sem myslel obrazně. Jestli má nebo nemá smysl při 8 min obratu uklidit část Elefanta, to je trocu k zamyšlení.

Obrazně neobrazně, pořád je to málo, pokud mám stát minimálně 5 minut venku před vlakem. Sbírat papírky, flašky už během cesty není problém, ale tohle se dá dělat když je vlak už volnější. A hlavně, pokud tam někdo nechá nedopitou plechovku/kelímek, tak co s tím v tu chvíli? No jasně jít to vylejt, ale to už je zase čas na víc (ne že bych to nedělal), jen to nejde vždy. O nějakém zametání a vytírání si nechte zdát. Zase málokdy je v ešusech bordel takový, že by se tam nedalo cestovat, jak tu Boblick naznačil. To je jen jeho výmysl (proč asi?).
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Středa, 16. března 2016 - 09:43:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3923
Registrován: 9-2011
1543: no tak 7 korun je rozhodně hodně. [wink]
Představte si, že kdyby to několikrát *) ušetřila, tak si může koupit Chvilku pro tebe, růžovou kočičku k pověšení do růžovýho autíčka nebo nějakej pičifuk.

*) přesný výpočet bývá nad mentální schopnosti těchto pipin, mám vlastní zkušenost, když si pipina vážila kufr a kufr nechtěl na váze sám stát, tak jsme jí poradili, ať se zváží nejdřív sama pipina a pak pipina s kufrem (což navíc u elektronické váhy s vypnutím ihned po jejím uvolnění byl proces asi 8 pokusů [proud] ). Po devátém pokusu pipina konečně radostně zahlásila: tak já sama vážím 66 a s kufrem je to 88. Můžete to někdo spočítat? Já to tak rychle asi nezvládnu. [rofl][rofl][rofl]
Jo a když jsme u tý váhy, tak na dovolené u móře vyplácala spoustu šminek, takže při návratu měla v kufru docela volno, resp. ty těžký věci, jako flašku medu pro svého ex a flašku chlastu pro svého budoucího, zabíraly hodně váhy, ale málo místa, a tak se to v kufru pořád přesejpalo sem a tam. Poradili jsme jí, aby si trochu přifoukla nafukovací lehátko a tím prostor vyplnila: "No jo, ale když to nafouknu, tak nebude ta matračka moc těžká? Však víte, že mám problém s váhou kufru".
Mladějov
Středa, 16. března 2016 - 12:59:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8005
Registrován: 3-2007
Jestli wono není lepší nejezdit s cestovkou [proud]

Teď všude vypráví, jak byla na dovolené s nějakýma chytrolínama, co jí dávali pořád nějaký blbý rady [lol].
( a třeba zrovna pro tenhle matroš jsou ty povolený rychlosti na železničním přejezdu ap.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Petr_hradecký
Středa, 16. března 2016 - 14:10:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 243
Registrován: 4-2015
@Doktor: A vy myslíte, že když denně nechá jedna pipka na kase zeleninu za dvacku, že to řetězec nějak pocítí [nene] ?? Tyhle firmy uvažují ve stovkách tisíc korun a až po takovém propadu by možná začaly přemýšlet, kde je co špatně. A to ještě kdoví jestli. Veškeré účetnictví totiž dělají přes noc účetní programy. A věřte, vím o čem mluvím. V obchodu od svých osmnácti let, tj teď cca asi 25 let praxe...
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Středa, 16. března 2016 - 15:01:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3465
Registrován: 4-2003
Petr Hradecký: Já nemluvil o zanechané zelenině za dvacet korun na pokladně, ale o přístupu zaměstnanců, o způsobu jejich myšlení v intencích "prosperita/obrat/kvalita/cokoliv mě nezajímá, já jsem placen od hodiny". To jen ten socík zažraný v hlavě. Ve velkých podnicích s vysokým obratem se tak dá přežívat, než se ty jednotlivé dvacetikoruny nasčítají, no v malém podniku by zašli na úbytě. Co myslíš, jak dlouho by vydržela taková hospoda, kde by si personál říkal, že mu je kvalita jídla a úroveň obsluhy lhostejná, protože jsou placeni od hodiny? Případně, jak dlouho by tam takový personál vydržel.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Viribus Unitis
Středa, 16. března 2016 - 16:28:32  
Neregistrovaný host
89.111.99.35
Zapa:
Nepodsouvej mi, co jsem nenapsal! Že Ty osobně jsi jeden z těch svědomitějších štiplístků, Tě neopravňuje omlouvat bordel v ešusech z Berouna na Prahu obvykle dopoledne o víkendu. Proč asi? V Berouně o víkendu čističi zjevně nejsou a štiplístci si se stavem soupravy hlavu nedělají. Bordel po žlutých (který u nás šofér likviduje dvojím kýblem v Krumlově) u Vás znamená tak 6 kýblů. Chápu, peníze. Tobě se do toho nechce (mě zadarmiko by se taky nechtělo), ale právě proto jsi tak z mého pohledu přeplacen, abys tuhle práci zastal tam, kde prostě úklidová četa není. A máš na to čas od Karlštejna po Karlštejn.
Jinak se nediv, že v Negercity čumíme, kde se právě nacházíš, vlezeme (odhad na Váš průchod máme fakt dobrý) zadarmiko do ešusu a v Radotíně vytasíme opencard (teď snad "lítačku").
Poslední dobou mě potkat nemůžeš, páč jsem se naučil jezdit z práce 165+241 a ten kilák a půl dojít pěšky. Pro tlusté tělo je to dobré ... a nemám nervy ze zkurveného [masinka].
Středa, 16. března 2016 - 16:47:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1998
Registrován: 1-2006
Případně, jak dlouho by tam takový personál vydržel

Bohužel, v řadě tuzemských putyk a klohníren doživotně [sad]
Středa, 16. března 2016 - 18:55:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5095
Registrován: 8-2006
Pokud to MAJITELŮM putyk nevadí[kladivo], tak proč řešíte personál?
Viblilbus Ublilsis
Středa, 16. března 2016 - 19:06:45  
Neregistrovaný host
37.188.233.163
Jak matla vod ČSAD, kterej nejezdí vlaky může vědět, že je v nich nepořádek. Snad jen zkušenost z busů. Škoda Zapo, tomu expertovi vod ČSAD holt v nejbližší době lepáka nedáš. On se dočká jinde. Najednou se mu při výstupu z Vrakosy zvedne silnice a jednu mu flákne přes čenich. Samozřejmě zaslouženě.
Jezovec
Středa, 16. března 2016 - 23:46:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 116
Registrován: 1-2004
@doktor: socík v hlavě? U pipin narozených nejdřív v ´90 letech? Nejsou to spíš zažrané manýry Rakousko-Uherské? Neblahé pozůstatky Prusko-Rakouské války o dědictví Rakouské? Nebo morální úpadek důsledkem Protektorat Böhmen und Mähren?
Čtvrtek, 17. března 2016 - 07:37:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3467
Registrován: 4-2003
Jezovec: U pipin narozených nejdřív v ´90 letech?
A? Smýšlení v intencích socíku se u osob narozených po roce 1990 nemůže objevit? Jak je pak možné, že po světě běhají nácíčci, když za dob Třetí říše nebyli na světe leckdy ani jejich rodičové?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Petr_hradecký
Čtvrtek, 17. března 2016 - 10:45:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 244
Registrován: 4-2015
@Doktor: však já jsem samozřejmě nemluvil o nějakých malopodnikatelích, kteří mají jeden malý krámek na náměstí nebo jednu hospodu. Já jsem jasně napsal "řetězce". Vraťte se k mému příspěvku ze středy 14:10:22, přečtěte si ho prosím znova a pak si dejte facku za předchozí povrchní čtení [lol]

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_hradecký.)
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Čtvrtek, 17. března 2016 - 12:00:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3469
Registrován: 4-2003
Petr Hradecký: však já jsem samozřejmě nemluvil o nějakých malopodnikatelích, kteří mají jeden malý krámek na náměstí nebo jednu hospodu. Já jsem jasně napsal "řetězce".
Takže v řetězcích je takové chování zaměstnanců v pořádku? Zaměstnancům v řetězci na obratu firmy nemusí záležet a dle toho se mohou i chovat? Než začnete někoho vyzývat k fackování se, přečtěte si moji reakci na váš středeční příspěvek a pak si rovnou napalte pěstí. A čiňte tak dlouho, dokud nepochopíte, co jsem psal.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 17. března 2016 - 17:58:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8108
Registrován: 10-2003
Viribus Unitis: Člověk kterej jezdí "zadarmiko" mi tu tak něco může říkat o vytírání z Karlštejna do Karlštejna.... [zadnice] Ten by měl bejt rád, že mu tam nepřijede Zetka. Ale to je přesně ono, nejvíc řvou vždycky ti, kdo mají máslo na hlavě. V téhle debatě pokračovat fakt nebudu.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Petr_hradecký
Čtvrtek, 17. března 2016 - 18:09:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 246
Registrován: 4-2015
@Doktor: Vážený pane, já jsem v jednom takovém řetězci z nutnosti 4 roky dělal. Bylo nás téměř dvacet na prodejně a jediný, kdo se zajímal o tržbu byla vedoucí, protože ta jediná byla za nějaké to zcestné "splnění plánu" navíc placená. A račte laskavě odpustit, vyžadovat v obchodě v 21. století striktně nějaké naplnění určité cifry je krutá zpozdilost. Tato myšlenka, to je to socialistické myšlení o kterém mluvíte vy. Lidi prostě nedonutíte aby nakupovali, když nechtějí. Přijdou až budou potřebovat.
A ještě bych chtěl upřesnit, že v konkrétní firmě to nebylo klasické placení od hodiny. Dostal jste fixní částku za smluvně ošetřené odpracované hodiny bez naprosté návaznosti na aktuální tržbu. A jako bonus jste získal podle počtu skutečně odpracovaných hodin stravenky v hodnotě 60 Kč (1ks za 6 hodin). A myslet si, že se obyčejný zaměstnanec přetrhne kvůli 60 korunám navíc a začne myslet stylem prosperita/obrat/kvalita/cokoliv mě zajímá si opravdu nemůže myslet ani naprostý a beznadějný idealista. Když nejste motivován výší obratu a dostanete stejnou almužnu za 5 nebo 15 milionů? Člověka musíte motivovat a to pozitivně. Když je ale jedinou motivací zaměstnance "makej nebo jdi" myslíte, že začne fungovat vámi popsaným stylem? [rofl]
Řadovým zaměstnancům opravdu na obratu řetězce nezáleží. Protože řetězcům nezáleží na zaměstnancích. [nene]
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Čtvrtek, 17. března 2016 - 20:26:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 308
Registrován: 11-2009
Tak zas něco dnes na trati 221. .. Předem uozorňuji, že to není nejotřes. zážitek... [wink] Vlak 1833 se v Mnichovicích setrvačně dává do pohybu, a tu paní cca. 45-50 let startuje ke dveřím, a následuje bravůrní opuštění stupačky a i zavření dveří... Rychlost cca. 3-5 km/h. Tak to jsem docela čuměl.. [nene] Může děkovat strojvedoucímu, kterej dle mně koukal z okna, a situaci dobře vyhodnotil.. [ok] (Pokuď by měl někdo názor, že tomu bylo jinak? ) Tak přec není problem se zeptat přímo strojvůdce.. [talker]
Čtvrtek, 17. března 2016 - 20:58:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1875
Registrován: 8-2010
Zapa: Však on Viribus přes tu tlamu od někoho jednou dostane....
Cestování je můj život...
Volf gang
Čtvrtek, 17. března 2016 - 21:32:23  
Neregistrovaný host
88.100.171.254
Petr_hradecký: To jste popsal naprosto přesně. [ok]
Něco jiného je teorie, jak by to mělo fungovat a něco jiného je praxe. Pokud zaměstnanci nejsou motivováni, a když, tak v podstatě pár korunami, nemůže od nich nikdo čekat zázraky. Udělají svý nutný a nazdar! Nikomu z nich se nedivím a nikoho neodsuzuji.
Do jednoho z řetězců chodím nakupovat a vidím na poutači mnohokrát do roka "přijmeme..., přijmeme..."
Nikdo neřeší, proč u nich zaměstnanci nevydrží. A řetězec přesto, zdá se, stále prosperuje. [coze]
Pátek, 18. března 2016 - 07:24:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3471
Registrován: 4-2003
Petr Hradecký: A račte laskavě odpustit, vyžadovat v obchodě v 21. století striktně nějaké naplnění určité cifry je krutá zpozdilost.
No, ale to já nevyžaduji a ani jsem se o tom, byť v náznaku, nezmiňoval. K ráně pěstí si přidejte rozběh proti zdi.

Baumax nebo Nay Elektrodom, taky řetězce, kde zaměstnancům nemusí záležet na obratu. A kde jsou ti zaměstnanci teď?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Petr_hradecký
Pátek, 18. března 2016 - 10:54:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 247
Registrován: 4-2015
@Doktor:Já jsem ale nepsal, že dodržení nějaké cifra jste vyžadoval VY [pozor][nene] Co kdyby jste tou hlavou do zdi vrazil raději vy, aby se vám restartovalo zpracování psaného textu? Já jsem psal o vedení řetězců [pozor].

A k vámi zmińovaným firmám: Baumax a Nay Elektrodom se staly oběťmi velkých očí a špatných ekonomických kalkulací jejich zahraničních matek. Naprosto bez zavinění zaměstnanců. Pán ráčí býti trochu [kecal]
A Baumax funguje dál pod novým majitelem, koupila ho nějaká polská investiční skupina.
Nay zde provozoval pouhé dvě prodejny a v konkurenci Datartu, Electroworldu a Euronicsu prostě neměl šanci a před již několika roky to zabalil. Rovněž bez zavinění zaměstnanců.
Tak co máte dál?

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_hradecký.)
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pátek, 18. března 2016 - 22:38:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3474
Registrován: 4-2003
Petr Hradecký: Já jsem ale nepsal, že dodržení nějaké cifra jste vyžadoval VY
Tak proč to vytahujete, navíc tak, jak to bylo uvozeno, když to s podstatou toho, o čem píšu, nijak nesouvisí?

Naprosto bez zavinění zaměstnanců.
Píšu snad někde, že skončili vinou zaměstnanců. Startujte do zdi. Celou dobu píšu, že zaměstnancům by obrat podniku až tak volný neměl být, protože bez obratu nebude na platy a nebude pak ani zaměstnání.

Baumax si rozdělí Merkury Market a OBI. Některé pobočky měly skončit. Pokud neskončí, tak s ohledem na nasycenost trhu a "kvality" Merkury Marketu skončí záhy. Nay Elektrodom má nějakých 32 poboček, tak snad by se dalo mluvit o řetězci, bez ohledu, že v Česku provozoval jen dvě.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Petr_hradecký
Sobota, 19. března 2016 - 18:12:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 249
Registrován: 4-2015
@Doktor: Tedy člověče, s Vámi je debata... [nene]

pátek 7:24:03 Druhá věta (Vaše) naprosto nesouvisí s větou první (mojí). Pochopil jsem to jak jsem to napsal. Když někoho citujete, musí Vaše vyjádření nějak s citovaným souviset. Jinak dochází k dezinterpretaci.
Píšu snad že skončili vinou vinou zaměstnanců Nepíšete, ale tak to vyznívá. Obrat by zaměstnancům by teoreticky být volný neměl, ale v praxi nejsou-li nikterak na obratu zainteresování, nelze očekávat že by obrat zaměstnance nějak bral. Popsal jsem to výše.
Baumax: o tom nevím, poslední moje informace jsou že prodejny Baumaxu bude nadále provozovat firma Baumax Česko s.r.o. v plném vlastnictví nějakého polského investičního fondu.
Nay: Co má Nay na Slovensku mě naprosto nezajímá. Mluvil jsem výhradně o českém Nay a to v republice provozovalo jen dvě prodejny. To bych takhle mohl začít sčítat pobočky českých dceřinek a jejich zahraničních matek a dostal bych k zajímavému, leč naprosto zavádějícímu číslu.
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Neděle, 20. března 2016 - 10:43:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6163
Registrován: 4-2003
ale v praxi nejsou-li nikterak na obratu zainteresování,

Pokud vím, tak v Baumaxu byli a v Bauhausu jsou.

Za koncem Baumaxu vidím zmrdimanegement (plný regály zboží, který ovšem nikdo příčetný nekupuje) a zmrdizaměstnace (rozumí všemu tak minimálně o třídu hůř, než jinde). Je to špatná zpráva, teď se ti lidi rozptýlí jinam, zatímco předtím byli zavřený do jedný krychle.

Pokud jde o stavařinu a věci do baráku či zahradu, tak jsou v tomto ohledu o parník jinde malé či menší obchody, kde taky vesměs dobře funguje převodní páka na toho zamce.
Makat je fakt na ...
Neděle, 20. března 2016 - 11:01:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6164
Registrován: 4-2003
Nay zde provozoval pouhé dvě prodejny a v konkurenci Datartu, Electroworldu a Euronicsu prostě neměl šanci a před již několika roky to zabalil. Rovněž bez zavinění zaměstnanců.

Já si nemůžu pomoct, ale všechny vyjmenované obchody posílají do [zadnice]e malé marže a nekompetentní zaměstnanci:-> není důvod tam chodit.
Makat je fakt na ...
Petr_hradecký
Neděle, 20. března 2016 - 18:10:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 251
Registrován: 4-2015
@RadekŠ: zmrdimanagement je i v mnoha jiných firmách a obvykle i z vlastní zkušenosti je to ten střední-takoví ti regionální vedoucí, oblastní manažeři apod. Tahle vrstva je spolehlivá izolace provozu od centrály a proto mnohdy nastává situace co popisujete. Oni totiž ti tihle regionální manažeři mají maturitu a zbytnělý ego, přitom si obchod představují jak Hurvínek válku.
A například Datart nebo Euronics: nakupoval jsem v několika a nikdy jsem se s nekompetencí zaměstnanců nesetkal. Naopak malé a menší obchody, to je občas exotika. Onehdá mi jeden takový malopodnikatel tvrdil o věci kterou jsem měl už pár let doma, že věc takových parametrů prostě neexistuje ani nikdy neexistovala. Tak jsem mu slušně poděkoval a druhý den jsem zašel do Euronicsu, kde tu neexistující věc nabídli ve třech provedeních a značkách.
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Neděle, 20. března 2016 - 21:18:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33
Registrován: 11-2014
Jen pro informaci, NAY asi před rokem koupil český Electro World.
Neděle, 20. března 2016 - 22:05:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1891
Registrován: 8-2010
RadekŠ: Já si nemůžu pomoct, ale všechny vyjmenované obchody posílají do [zadnice]e malé marže a nekompetentní zaměstnanci:-> není důvod tam chodit.

Já sice nevím jaké konkrétní prodejny jste navštívil, ale já jsem byl v takových prodejnách nesčetněkrát a nikdy žádný problém. Asi máte smůlu na pobočky nebo tady kolem mě (Olomoucko) asi máme pobočky nadprůměrné [proud]

Naopak souhlasím s Petrem_hradeckým, že menší obchody mohou být exotikou s problémem "to nejde".
Cestování je můj život...
Neděle, 20. března 2016 - 22:44:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3484
Registrován: 4-2003
A například Datart nebo Euronics: nakupoval jsem v několika a nikdy jsem se s nekompetencí zaměstnanců nesetkal.
Já se s nekompetencí zaměstnanců rovněž nesetkal. Já se totiž s těmi zaměstnanci nesetkal vůbec. Hra "všimne si nás někdo" je kratochvílí, které se věnujeme, když jdeme v nákupní galerii kolem prodejny Euronics. Prodejna v olomoucké Šantovce zatím vítězí - ze všech návštěv ani jedno oslovení prodavačem. Ale favoritem v "antizákaznickém" přístupu je TS Bohemia. Jinak Nay Elektrodom, dokud působil v ČR, to byl taky zážitek pro dobrodruhy. Nevím proč, ale právě elektroprodejny jsou obsazeny divnou sortou lidí, kterou v jiných prodejnách nepotkávám.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Neděle, 20. března 2016 - 22:49:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1892
Registrován: 8-2010
Doktor: Prodejna v olomoucké Šantovce zatím vítězí - ze všech návštěv ani jedno oslovení prodavačem

Opravdu [coze] ? To se divím. Já tam byl teď nedávno a prodavač si mě hned všiml co potřebuji atd. Třeba nastala nějaká pozitivní změna....
Cestování je můj život...
Petr_hradecký
Neděle, 20. března 2016 - 23:08:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 252
Registrován: 4-2015
@Doktor: Jako fachman s 25-letou praxí v obchodě vám ráčím několik věcí objasnit. Hra "všimne si nás někdo": 1) prodejny v obchodních centrech jsou koncipovány jako samoobsluhy. 2) po revoluci byl přístup kopírovaný z amerických filmů, že jak přišel člověk do krámu, hned se na něj sesypalo několik lidí. 3) Jenže tento přístup začal být záhy spoustě lidí nepříjemný ba až odpuzující, tak se začal aplikovat jiný přístup. Personál dostává školení v psychologii prodeje. Takže jestli jen procházíte prodejnou a znuděně se zastavíte na minutu tady nebo támhle, zaručeně si vás nikdo nevšimne. Personál si lidi typuje a hned pozná, že jste "promenade" a nic z vás nekouká. Ale buďte ujištěn, že jak začnete projevovat aktivní zájem o zboží, třeba se pět minut točíte kolem lednice a nakukujete třeba dovnitř nebo studujete popisky, objeví se člověk, jestli máte přání.
TS Bohemia-počítačoví šílenci nikdy nebyli příliš komunikativní.
A teď jde o to, jaká je vaše definice prozákaznického přístupu. Jestli v bodě 2) nebo v bodě 3). Odborný prodavač není pingl co kolem vás uctivě tancuje v představě štědrého spropitného.
A na závěr: elektroprodejny: tam musí dělat lidi, co něco znají, ne přeškolené kuchařky, dělnice nebo absolventi různých exotických oborů v praktickém životě nezaměstnatelní jako třeba v potravinových supermarketech, kde stačí dva-tři vyučení prodavači v oboru a zbytek jsou jen manuálové co doplňují zboží.
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Nesni
Neděle, 20. března 2016 - 23:21:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 904
Registrován: 6-2014
Petr_hradecký:
Onehdá mi jeden takový malopodnikatel tvrdil o věci kterou jsem měl už pár let doma, že věc takových parametrů prostě neexistuje
Mně se totéž stalo v Bauhausu. Prodavačka mě přesvědčovala, že to, co mám doma, neexistuje.

jak začnete projevovat aktivní zájem o zboží
Jednou jsem v jednom malém obchodě s potravinami začal projevovat aktivní zájem o datum minimální spotřeby jistého zboží, přišel pan majitel a nabídl mi ho za poloviční cenu. Nemusím asi zdůrazňovat, že jako prošlé zboží označeno nebylo, ačkoliv bylo několik měsíců po záruce.
Neděle, 20. března 2016 - 23:27:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3487
Registrován: 4-2003
Petr Hradecký: Ale buďte ujištěn, že jak začnete projevovat aktivní zájem o zboží, třeba se pět minut točíte kolem lednice a nakukujete třeba dovnitř nebo studujete popisky, objeví se člověk, jestli máte přání.
Přesně to děláme a... A nic, nikde nikdo, jen dobře se bavící srocený dav prodavačů u kasy. Ale v pohodě - já si mohu nakoupit jinde, trh je dostatečně nasycen a prodavače, jak jsme se dozvěděli, tržby zajímat nemusí, jsou placeni od hodiny.

prodejny v obchodních centrech jsou koncipovány jako samoobsluhy
Tak určitě. Jen, že v jiných prodejnách s oslovováním problém nemají.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pondělí, 21. března 2016 - 10:13:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 913
Registrován: 9-2007
Včera byla "sranda" ve Slovenské strele. Ta do Pardubic dojela cca 15 minut zpožděná. Cestující z 1273 od Liberce navyklí pospíchat do prvního vlaku na Brno samozřejmě nastoupili. Problém ale, že tento vlak ve Třebové nestaví. [biggrin]. Takže cca pětice cestujících si dokupovala jízdenku Třebová - Brno a zpět na prohlídku druhého nástupiště v Brně, odkud jim za pár minut jel zpáteční rj
VáclavK.
Pondělí, 21. března 2016 - 12:26:18  
Neregistrovaný host
81.200.55.6
Negrelli: Jóó, za blbost se platí... Ale proč bychom se divili, když v (dá se říci) celém světě stoupá počet lidí, kteří jsou jen nabušení poučkami a teoriemi, které získavájí na středních a vysokých školách, kde jsou většinou chováni izolovaně od praxe života, asi jako květiny ve skleníku. Když potom přijdou do normálního života, neumí (dá se říci), vůbec nic a najednou poznají, že je škola vůbec nepřipravila pro praktický život. A i proto musíme mít na všechno nějaký befel, směrnici, vyhlášku či zákon, aby se v životě tihle "akademičtí teoretici" mohli vůbec pohybovat. Každý člověk se zdravým rozumem by se(v tomto případě než vleze do nějakého vlaku) přesvědčil, zda se jedná o tu službu(vlak), kterou chci využít(můj obvyklý vlak) a ne, že sáhnu po první příležitosti(vlezu do prvního vlaku), která se mi naskytne(přijede). Nevěřím tomu, že by v těch Pardubicích nefungoval staniční rozhlas a informační systémy a na vlaku samotném nebyly směrové tabulky s trasou jízdy. Jen ti jedinci, které vzpomínáte, zapomněli, že nejsou ve škole, kde teoreticky všechno dokonale funguje a tudíž se nemůže stát, že např. ta Slovenská strela nepojede včas a bude mít oněch 15 minut zpoždění. A proto to v praxi dopadlo tak, jak jste to popsal ve vašem příspěvku.
Petr_hradecký
Pondělí, 21. března 2016 - 12:40:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 253
Registrován: 4-2015
@Negrelli: Třebová-Brno? Tak se jim ten výlet trochu prodražil. Jízdné ca 250 Kč za osobu a ca 2,5 hodiny ztráty času. Inu každá legrace něco stojí [lol] To mi krapet připomíná historku o tom jak jakýsi student usnul v mezinárodním rychlíku a probudil se až za hranicemi, když dostal SMS "vítejte v Maďarsku".
@VáclavK. Tak pod tohle se podepíšu. [ok]

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_hradecký.)
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Pondělí, 21. března 2016 - 13:03:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1894
Registrován: 8-2010
Petr_hradecký: Já mám taky jednu dobrou historku. Jednou jsem jel Pendolinem z Olomouce do Prahy (tak jezdím vlastně docela pravidelně). Nastoupil nějaký pán s kufrem a dcerou a šel s ní na zarezervované místo. Rozloučil se s ní a chystal se vystoupit. Jenže dvě minuty co Pendolino v Olomouci stojí byly pryč a dveře udělaly píp, zavřely se a vlak se rozjel směr Praha. Zděšený výraz dotyčného nešel přehlédnout a okamžitě se ptal personálu v jaké nejbližší stanici vlak stojí. Když se dozvěděl, že až v Pardubicích málem ho kleplo [lol] Tak si musel zaplatit jízdenku do Pardubic zpáteční + místenku na Pendolino za 35 Kč. Jo, za blbost se platí. Myslím, že příště jí vyprovodí jen ke dveřím [biggrin]
Cestování je můj život...
Pondělí, 21. března 2016 - 13:08:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1060
Registrován: 6-2002
Taky přidám příhodu, tentokrát ze slavného a nezapomenutelného Expresu Budvar (budiž mu země lehká) Praha-České Budějovice. Stejná situace na hlavním v Praze maminka vyprovází dceru na cestu k babičce do Budějovic. Než se rozloučí, dá se vlak do pohybu. Matka se lekne, ale říká dceři, že neva vyskočí ve Vršovicích. Já sedící vedle, jsem podotknul, že Budvar ve Vršovicích nestaví. No nic, opáčila ta žena, udělám si výlet do Benešova, nic strašného. Dobrá nálada ji přešla v tom okamžiku, kdy jsem ji sdělil novinu, že příští stanice je Tábor.[lol]

(Příspěvek byl editován uživatelem iaya.)
Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizardnějšího a nevysvětlitelnějšího.

Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se stalo.
Pondělí, 21. března 2016 - 13:43:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6176
Registrován: 4-2003
Ale proč bychom se divili, když v (dá se říci) celém světě stoupá počet lidí, kteří jsou jen nabušení poučkami a teoriemi, které získavájí na středních a vysokých školách,

Já si tedy asi jezdím jinými vlaky, protože ty popisované excesy jdou obvykle na vrub "trochu jednodušších" lidí z venkova a nebo lidí, který vlakem (nebo třeba letadlem) cestujou jednou za 20 let, případně kombinace obojího.

Pak je ten zbytek, skauti vystoující podle hodinek (takže když má vlak 20 minut zpoždení, tak vystoupí o stanici-dvě dřív) a podobný nepraktický exoti, ale z toho bych nedělal žádný obecný závěr a zažíval jsem to před 30 lety stejně jako dnes.
Makat je fakt na ...
Pondělí, 21. března 2016 - 13:52:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2740
Registrován: 11-2008
ad Negreli: Tak trochu daň za to, že některé vlaky v ČT nestaví. Dříve by se toto nestalo. Během jízdy většinou přišel průvodčí a takto "postižené" by v Třebové "vysadil" a navedl na správný vlak. [lol][andel]
pilotík
Pondělí, 21. března 2016 - 14:00:57  
Neregistrovaný host
95.80.224.254
No tak pan veltman RadekŠ se nám vlídně rozepsal o jednoduchých lidech z venkova a o skautech. Samosebou se předpokládá, že Nerátky jsou velkoměsto. :-)
Pondělí, 21. března 2016 - 14:54:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1895
Registrován: 8-2010
No jo pan Ředitel zeměkoule RadekŠ opět musí být v opozici [happy]
Cestování je můj život...
Pondělí, 21. března 2016 - 14:56:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 914
Registrován: 9-2007
K tomuto se Brně pojí "veselejší" epizoda. Jeden zajížďkou postižený důchodce byl mnou informován, že rj pojede z protější strany nástupiště. Tu samou informaci zopakoval četa před zastavením. Onen důchodce zmerčil na na dalším nástupišti panťák do Letovic a jal se hnát do podchodu... Naštěstí jsem mu to stihl rozmluvit, jinak by skončil v 22:01 v Letovicích, namísto ve Třebové

Školní výpravy - to je jiná "liga". Zejména pokud výlet vedou talentovaní, málo cestující kantoři.

Další skupinou jsou "vtipálci" - po nástupu do správného vlaku se nahlas zeptají, zda to jede do "nějaké horoucí [zadnice]". Půlka vozu znejistí a s napětím čekají na odpověď, zda oni nejsou ti chybující [lol]
Vechtr
Pondělí, 21. března 2016 - 16:32:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 12-2015
Taky jsem zažil, že se v Brně v osm večer přiřítila holka s velkým kufrem do panťáku do Letovic, dveře zaklaply, vlak se rozjel a holka se zeptala, jestli je to ten rychlík do Ostravy... Omluvou budiž, že nefungoval pragotron.
Pondělí, 21. března 2016 - 17:15:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 529
Registrován: 9-2014
Hlavne nech sa opýtajú kalauza, či to stojí v Studenom Potoku . [happy]
Pondělí, 21. března 2016 - 20:15:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8061
Registrován: 12-2009
vlak se rozjel a holka se zeptala, jestli je to ten rychlík do Ostravy
Já kdysi zažil, že při příjíždění do tenkrát O.-Poruby se jeden u okna po podívání se ven užasle řekl:"To není Brno?!!"

Vyplynulo z něj, že v Přerově se vyřítil z podchodu, zeptal se nějakého procházejícího v uniformě-je to brňák? A naskočil.
Pondělí, 21. března 2016 - 20:43:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3489
Registrován: 4-2003
Takže cca pětice cestujících si dokupovala jízdenku Třebová - Brno a zpět na prohlídku druhého nástupiště v Brně, odkud jim za pár minut jel zpáteční rj
To už by se jim snad vyplatilo složit se na mimořádné zastavení v ČT.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pondělí, 21. března 2016 - 21:00:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3061
Registrován: 5-2005
Copak na těch vlacích není napsáno kam jedou? [crazy]

Je to snad na každých dveřích ne?
Pondělí, 21. března 2016 - 21:44:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 309
Registrován: 11-2009
Pavlík, Ano je.. Ale dnes cestujicí nesledují takové věci.. Každé hovádko se bude vždy snažit hodit vše na "dráhu" .. [wink]
Pondělí, 21. března 2016 - 22:17:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 816
Registrován: 8-2011
To se divím. Já tam byl teď nedávno a prodavač si mě hned všiml co potřebuji atd. Třeba nastala nějaká pozitivní změna....

Já byl nedávno v Šantovce na bowlingu a prodavač z Euronicsu si mě tam taky ani nevšim...[biggrin]
Pondělí, 21. března 2016 - 22:29:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1901
Registrován: 8-2010
Hroch.R420: [lol][ok] Vidíš tady jsem ještě nebyl.
Cestování je můj život...
Petr_hradecký
Úterý, 22. března 2016 - 00:35:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 255
Registrován: 4-2015
@1543: Lidi tabulky nečtou. A nejenom na dráze. V supermarketu nad váhami nebo nad akcemi, házejí peníze do automatů na kafe řádně označených jako nefungující, jízdní řády jak autobusové tak vlakové, BUSE panely v MHD, ukazující kam ten který vůz jede, atd. atd. Kdysi dávno jsem se ráčil dozvědět od jednoho exotického exota (to je exot na druhou, pro vysvětlení [lol]), že on tabulky zásadně nečte, bo by ho omezovaly. Doufám, že kvůli tomuto názoru nesešel ze světa nějakou ošklivou [smrt]. I když, na druhou stranu, by si takový konec docela zasloužil.
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
FiJi
Úterý, 22. března 2016 - 06:49:46  
Neregistrovaný host
94.113.85.230
Pavík: Třeba Ešusy na dveřích rozhodně nemají napsané, kam jedou. 810 také ne. Takže případnější otázka by byla: „Copak lidi nehledají, kde na vlaku, pokud vůbec, je uvedeno,kam jede?“
Úterý, 22. března 2016 - 08:09:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10236
Registrován: 5-2004
"Třeba Ešusy na dveřích rozhodně nemají napsané, kam jedou. 810 také ne."

Echály to maj na půl cesty mezi dveřma a přečtu to i já pydlovokej. 810 to na dveřích naopak maj v podobě papírový cedule v plastový schránce. Stejně jako naprostá většina klasik.

Lidi jsou čím dál větší paka který následně hledaj kdo jim to nepošeptal do ouška. Něco si sami zjistit když to nejde přes gůgl je pro část populace (přičemž to nejsou důchodci o kterých se rádo píše) je úkol vpravdě nadlidskej.
Jenki
Úterý, 22. března 2016 - 09:49:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4809
Registrován: 5-2002
Echály to maj na půl cesty mezi dveřma a přečtu to i já pydlovokej.

Jo, včera jsem se tam díval a psali tam "ID_020_002_ETH2" nebo tak něco [happy]
Lexa_karel
Úterý, 22. března 2016 - 10:58:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1004
Registrován: 12-2009
Pánové, až se jednou svezete dopravním prostředkem označeným pro Váš cíl cesty správně, ale on pojede někam ouplně jinam, budete se ptát také.
Zapomínati je lidské, a tak zapomíná i busník, fíra či průvodčí mající na starosti obměnu cedulek.
Naposledy v Lounech inzerovali vlak na 1. koleji, on však ve skutečnosti stál na koleji 3.
Důvěřuj, ale prověřuj.
Úterý, 22. března 2016 - 12:18:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1902
Registrován: 8-2010
FiJi: Ale pokud ten vlak nemá elektronické panely tak má na dveřích nalepeno kam jede a přes co jede.

A dnes má skoro každý dotykáč s netem a tam si to může zjistit přes co to (ne)jede (IDOS, MůjVlak) druhá varianta funguje i offline. A Pragotrony taky ukazují přes co vlak jede. Informací je dostatek.
Cestování je můj život...
Úterý, 22. března 2016 - 13:29:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8109
Registrován: 10-2003
Jenki: Jo, včera jsem se tam díval a psali tam "ID_020_002_ETH2" nebo tak něco

No a přesto tam lidi vlezou. Naštěstí ostatní vozy ukazují to co mají, takže tohle bych nazval chvilkovým výpadkem IS.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Úterý, 22. března 2016 - 13:48:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 915
Registrován: 9-2007
Zapomínati je lidské, a tak zapomíná i busník, fíra či průvodčí mající na starosti obměnu cedulek.
Někdy to ale působí komplikace. Třeba když posilové vozy na R 1264 mají "staré" směrovky Česká Třebová - Pardubice. Lidi si zde dost hlídají, co se píše na vozech (aby nejeli třeba na Chrudim). Cestující do Hradce a Jaroměře pak logicky jdou do kmenové soupravy, která je plná, zatímco posily ztrácejí na významu. Dle četnosti výskytu to obrací nějaký silný sklerotik.
Valdav
Úterý, 22. března 2016 - 16:08:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1523
Registrován: 1-2009
Zapa: Třeba na 471.057 PJ Bohumín je na jedné straně nápis ID... už několik let a chvilkový výpadek to rozhodně není.
Možná, že neznamenáš nic pro svět, ale pro někoho můžeš znamenat celý svět...
Nasazení CityElefantů a RegioPanterů v TS 441, 442, 443, 641 PJ Bohumín
Úterý, 22. března 2016 - 20:00:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8110
Registrován: 10-2003
Valdav: Tak kvůli jednomu porouchanému panelu z toho nebudeme dělat pravidlo.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...