Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 20. 07. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 20. 07. 2016

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 17. července 2016 - 08:34:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5322
Registrován: 8-2006
J_p:[ok] Tak to je dobře.

Podroužek: Asi tak.[ok]
Petr_hradecký
Neděle, 17. července 2016 - 09:23:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 384
Registrován: 4-2015
Podroužek: [ok] Máte recht.
Přesně jak říkal Rogue, u busníků se to neřeší. Samo, SA na webu hlásí případné zpoždění, ale on měl asi na mysli cestujícího čekajícího na bus někde na AN. Tam jsou sice tabule s odjezdy, nikoliv už se zpožděními.
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Neděle, 17. července 2016 - 10:09:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6725
Registrován: 9-2003
Podroužek [ok]a též hezkou (nejen) neděli[happy]jo s výletníky je sranda..zvlášť když zásadně nastupují dle systému "Kam jde starosta,tam jde celá vesnice"[rofl]
..pořádná mašina má kotel a komín..
Leinad
Neděle, 17. července 2016 - 10:27:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 673
Registrován: 8-2009
Pobyty minutové, nasedá se 5 minut. - hlavně pobyty mají být takové, aby se to stihlo. Vedle sem kritizoval RegioJet za prodlužování pobytů(a zanášení bordelu do sítě), tady udělám totéž.

Hlásí-li v rozhlasu, že vlak bude asi deset minut opožděn z důvodu závady na trati, jakou cenu má pro mě taková informace? - a jakou cenu má informace, že vlak bude opožděn o deset minut z důvodu pozdního příjezdu ze zahraničí? (ideálně když "za čárou" měl zpoždění kvůli obratu, zpoždění si veze ze SŽDC, ale můžou za to sousedi.)

Nebo vlak zastaví Mirel - a proč to dělá? Hlásíte případné chyby výš, aby byly opraveny?
FiJi
Neděle, 17. července 2016 - 11:39:18  
Neregistrovaný host
78.45.151.26
Podroužek: Opravdu musím opakovat to, co už jsem jednou napsal? V obou případech, které uváděl Apollo_17, byla hlavní příčinou zpoždění závada na trati. Předpokládám, že nástup vozíčkáře nezpůsobí zpoždění 15 minut. Pokud způsobí, pak je příčinou nevhodný vůz. Hlásit by se to mělo na nádraží. Nevím, jak jste přišel na hlášení ve vlacích a zvukový smog - jde jenom o to místo nesmyslu "z důvodu zpoždění obratového vlaku" hlásit skutečnou příčinu zpoždění, v uvedených případech tedy "z důvodu závady na trati". Když si přepočítáte písmenka, zjistíte, že je to dokonce kratší.

Pokud jsou pobyty podle jízdního řádu minutové a ve skutečnosti pětiminutové a je to běžné, je to chyba v konstrukci jízdního řádu. Pokud se to stane výjimečně, je dobré to v následujících stanicích hlásit, protože cestující tam ten důvod zpoždění neznají. Pokud jim ho neřeknete, budou to svádět na ČD.

Jinak cestující samozřejmě důvod zpoždění vědět nemusí. Akorát když ho neví, automaticky předpokládá, že je to vina ČD. Pokud chtějí mít ČD nadále obraz u veřejnosti takový, že je to nespolehlivý dopravce, pak ať důvod zpoždění vůbec nehlásí nebo hlásí ty nesmysly o území cizího státu a obratových vlacích.

Víte, kdybyste viděli do zákulisí, poznali byste, že je zázrak, že ten vlak vůbec jede.
Na to bohužel nemusím vidět do zákulisí, to je dobře patrné i z vnějších projevů. Můžete buď dál spoléhat na zázraky, nebo se snažit o to, aby vlak jedoucí včas nebyla mimořádná událost, ale byl to standard. A mimochodem, osobně si myslím, že to není tak zlé, třeba pražská příměstská doprava se podle mne za dejme tomu 15 let podstatně zlepšila co do vlaků i spolehlivosti. Bohužel se totéž nedá říci o tratích a zabezpečení (např. rozpadající se 231), a rozhodně to neplatí o řešení mimořádností.
Neděle, 17. července 2016 - 13:23:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2843
Registrován: 7-2006
FiJi

Vy by jste potreboval stret s realitou v nekterem vetsim uzlu, bo pak by Vas to filosofovani jiste preslo .. Apropo, obrat soupravy je ve vetsine pripadu realita,nikoli lez, jak tady neustale dokola melete .. Kor pri dnesnich casech obratu vlaku. Kdo bude v tomto provozu /obcas i chaosu/ zjistovat proc ten a ten vlak prijel z nejakeho duvodu do obratove stanice zpozden ..na tyto info neni vetsinou cas, bo pri takovem to zatizeni trati proste nestihate se timto zaobirat .. A kdyz se tzv. neco deje, tak Vam nikdo ani telefon nezvedne to je realita, vazeny pane ..co potom si ma jeden v,ymejslet, dyz nevi co ..kde ..proc ..[kecal] Fcil nevim ,jak se cloveku kazdemu ,zavdecit ..a nelhat pritom ... Byt to ve finale vyjde nastejno, bo drahy jsou ..............[ko]

[vypravci]
ICQ 237-113-861
Neděle, 17. července 2016 - 13:28:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1218
Registrován: 10-2009
Ládi, je to marný, je to marný, je to marný....
Neděle, 17. července 2016 - 13:32:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2355
Registrován: 8-2010
Podroužek 1216: [ok][ok]
Pezos
Neděle, 17. července 2016 - 13:34:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 220
Registrován: 4-2014
Podle zažitých pravidel je informovaní cestujících při mimořádnostech ve vlaku nadstandardní služba, na kterou mají nárok jen cestující Pendolinem. A tu se řeší, co se vyhlásí jako důvod zpoždění.
Nesni
Neděle, 17. července 2016 - 13:47:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1011
Registrován: 6-2014
nevim ,jak se cloveku kazdemu ,zavdecit ..a nelhat pritom
Tak třeba mně současný stav připadá vyhovující. Oznamování důvodu zpoždění přeci nemá za účel poskytnout komplexní rozbor jízdy soupravy za posledních 24 hodin. Účelem je poskytnout cestujícím nějakou rámcovou představu, proč jejich vlak jede pozdě. Takže "zpožděný obrat soupravy" znamená "už od rána máme zpoždění a ještě jsme ho nedohnali", "opožděný příjezd ze zahraničí" lze vyložit jako "vlak nám předali pozdě a zpoždění už nešlo dohnat" atd. Rozhodně lepší alespoň naznačit důvody zpoždění, než jen stylem Čekej Dlouho přihazovat na Pragotronu po pěti minutách. Cestující rád slyší, že průběh jízdy vlaku dopravce sleduje a průběžně vyhodnocuje. Že důvodů zpoždění je někdy víc, nejsou ohlášeny všechny, některé jsou zástupné... pro běžného cestujícího nezajímavé.
Neděle, 17. července 2016 - 15:21:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2844
Registrován: 7-2006
Jj jen ze nekdo je "prudil" z presvedceni a to se vetsinou pozna.. Stoji napr.s chytrym mobilem pred DK a cuci a ceka jak sup , ktery vidi potencionalni korist .....a kuli 3' se muze .....lita po perone a sleduje ceduje jestli souhlasi s jeho webem ...nevnima hlaseni a pak mu to skoro ujede ..a je to tu nanovo .. Jeste ze takovych to ,rekneme jedincu,je mensina v populaci ..byt kolem Prahy /bo to velmi dobre znam/ je konstelace hustsi ..i kdyz to tady jezdi po ctvrthodine v prac.dny .. To na lokalce to bylo jiny kafe a to to jezdilo ve dvouhodinovem taktu jen .. Njn ono totiz cim vic se jeden snazi, tim vic .....je pak vetsinou po zasluze odmenen ...to se nezmenilo ani rezimem .. [vypravci]
ICQ 237-113-861
FiJi
Neděle, 17. července 2016 - 15:28:15  
Neregistrovaný host
78.45.151.26
Láďa: Já pouze konstatuju fakt, že způsob informování o zpoždění je (docela podstatná) forma PR. Pokud ČD vyvolávají v cestujících dojem, že je to neschopný a nespolehlivý dopravce, který se pořád jen na něco vymlouvá (což výmluvy "zpožděný obratový vlak", "zpoždění na území jiného státu" a přihazování po pěti minutách vyvolávají), pak ať se nediví, že je cestující mají za neschopného a nespolehlivého dopravce.

Obrat soupravy je realita, ale není to příčina
zpoždění.

Že na správné informování není čas, to není problém cestujícího. Správné informování je něco, co v 21. století člověk očekává jako součást služby. "Není čas" je pro něj stejná výmluva, jako "nebyl vagon" při nedodržení řazení, "nebyl personál" nebo "nebyla souprava" při odřeknutí vlaku nebo "nechtělo se nám" při jakémkoli problému. Informování není z pohledu cestujícího nějaký nadstandard, který se mu dostane jedině tehdy, když zrovna personál nemá do čeho píchnout.

Bez dobrého informování cestujících nebudou mít ČD u cestujících nikdy dobrou pověst, i kdyby vlaky měly zlaté kliky a vozily lidi až před dům. (A vzhledem k tomu, že na nádražích má informování na starosti SŽDC, budou na tom RJ i LE podobně, pokud nedokáží cestující informovat jinými kanály.) Navíc zrovna to informování je momentálně nejspíš oblast, kde lze za málo peněz získat největší přínos.
Neděle, 17. července 2016 - 16:15:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1219
Registrován: 10-2009
Příčinou zpoždění je vadná elektrónka z národního podniku Katóda Olomóc. Třeba tak?
Erwin
Neděle, 17. července 2016 - 17:17:44  
Neregistrovaný host
86.61.158.141
Podroužek: Vidím, že Vás vytočili, snad teď poprvé. Jakkoliv to vypadá, že propíraná problematika pro někoho důležitá je a pro někoho není, já osobně tvrdím, že je to vždy o lidech. Tam, kde sedí profesionál/ka, to funguje bezvadně a je vidět snaha o co nejlepší informovanost. Někde, anebo u někoho, to nejde a nejde a nejde. Ono je to totiž jako všude jinde. Například v jednom obchodě je radost tam být, jinému se vyhnete, anebo v případě vícečlenného obsazení tam jdete v přídadě kdy tam je/nebo není, konkrétní osoba. Osobně si nemyslím, že je to všude tak špatné jak se tady jeví. Ono je také důležité, kdo v dané oblasti šéfuje, jaký dává osobní příklad. Pokud se personální politika dělá tak, že zasloužilý pracovník, nebo známý známého automaticky postoupí o stupeň výš protože je na řadě, a nevybírají se ti nejlepší, pak je to hodně vidět. Šéf, který je známý tím, že v základních pozicích na vše kálel, nikdy nebude dobrým příkladem pro podřízené. Ostatně tato praxe se mi už několikrát potvrdila, protože léta perfektně fungující stanice/dnes obvod stanic, se příchodem špatně vybraného člověka do roka, nebo dvou, rapidně zhoršil/a. To negativní se totiž strašně rychle kopíruje. A co je nejhorší, když se omlouvači nedostatků snaží odpoutat pozornost od tématu tím, že jinde je to ještě horší - viz. informování o zpoždění při cestování autobusem. Tudy cesta k jakékoliv nápravě určitě nevede, protože je to stavěno na premise: když jinde je to horší, tak proč bysme to i my nemohli dělat podobně.
Neděle, 17. července 2016 - 17:58:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1220
Registrován: 10-2009
I kdepak pane Erwine, jsem v klidu. Je třeba si uvědomit, že někdy se shodneme, že se neshodneme. Třeba je to tím, že moje zkušenosti jsou jiné než ty oponentní, nebo že je každý jinak vyhodnotíme. To, co mně opravdu vadí, je stav, kdy někdo lidi s jinými názory považuje apriori za své nepřátele. Což by ještě tak nevadilo, kdyby to nebyli nadřízení. Ale s tím máme všichni asi taky zkušenost. Hezký večer vinšuju. P.
Neděle, 17. července 2016 - 19:46:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 864
Registrován: 8-2011
budou na tom RJ i LE podobně, pokud nedokáží cestující informovat jinými kanály

Dnešní LEO s odjezdem v 18:00 z Přerova přijel zpožděn o 15 min,na nádraží hlásili jsko důvod "výluku na trati" . Ve vlaku během jízdy hlásí,že vlak bude na příjezdu do Prahy opožděn z úplně stejného důvodu.
Leinad
Neděle, 17. července 2016 - 19:56:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 674
Registrován: 8-2009
Apropo, obrat soupravy je ve vetsine pripadu realita,nikoli lez - realita možná, příčina zpoždění ne.
Neděle, 17. července 2016 - 20:08:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 479
Registrován: 11-2007
Kdy už někteří zde diskutující pochopí, že příčinou zpoždění MŮŽE být i obrat soupravy od zpožděného vlaku??? Např.:vlak "A" přijede z nějakých důvodů do cílové stanice 30 minut opožděn. Zde by normálně měl pobyt na obrat na vlak "B" 10 minut. I když se pobyt zkrátí, určitě odjede opožděn! A co je příčinou zpoždění????
Případně, co ohlásit cestujícím????
Neděle, 17. července 2016 - 20:32:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5510
Registrován: 8-2007
Kdy už někteří zde diskutující pochopí, že příčinou zpoždění MŮŽE být i obrat soupravy od zpožděného vlaku???

Někteří to nepochopí nikdy.[nene]
Podobně,jako učitelka z Vrbna pod Pradědem nemohla pochopit,proč má letadlo z Burgasu do Prahy zpoždění 1,5 hodiny ,když tam přece začíná let.[lol]
Neděle, 17. července 2016 - 20:44:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4415
Registrován: 5-2003
Co je na sdělení "příčinou zpoždění je obrat soupravy od zpožděného vlaku" k neporozumění?
Vždyť musí být každému jasné, že to znamená:
Jezdíme bez časové rezervy v jízdním řádu, bez záloh personálu a vozidel, protože šetříme Vaše peníze. Mějte nás za to rádi a počkejte si, i když Váš vlak by jinak mohl jet včas! [happy][vypravci]
Význam signalizace přejezdů v ČR:
Blikají světla, závory dole: Většinou jede vlak, někdy ale ne.
Zhasnutá světla, závory nahoře: Vlak by neměl jet, občas ale jede.
Neděle, 17. července 2016 - 20:55:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6311
Registrován: 4-2003
Kdy už někteří zde diskutující pochopí, že příčinou zpoždění MŮŽE být i obrat soupravy od zpožděného vlaku???

Já to nepochopím... ta informace je mi totiž k NAPROSTO K NIČEMU. Třeba proto, že s 9/10 pravděpodobností tím vlakem vůbec nikam nejedu a můžu třeba v tom zvukovém smogu přeslechnout opravdu důležité hlášení. I kdyby se mě to týkalo, tak mě primárně zajímá, kdy teda dojedu do cílové stanice a konsekvence z toho vyplývající.

Nemluvě o neuvěřitelném plývání pracovním fondem pracovníků drah (při dnešní úrovni techniky).
Makat je fakt na ...
Neděle, 17. července 2016 - 21:18:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6312
Registrován: 4-2003
a je vidět snaha o co nejlepší informovanost

Obávám se, že si kvalitní informovanost vykládáte jako zahlcování lidí kvanty informací.

Všimněte si prosím jedné věci - na letištích(kdekoliv) a nebo třeba na velkých nádražích v Německu (třeba...) téměř žádný pravidelný hlášení nejsou. Přesto nebo spíš proto bych informovanost označil jako velmi dobrou.
Makat je fakt na ...
22michal
Neděle, 17. července 2016 - 21:18:22  
Neregistrovaný host
82.117.159.151
Já nevím.
Podle logiky některých jedinců by se asi zpoždění mělo hlásit v takovém nějakém formátu:

Zpoždění vlaku.

Vážení cestující, osobní vlak 12345 dopravce České dráhy bude na svém příjezdu opožděn o minimálně dvě hodiny. Příčinou zpoždění je srážka s automobilem Ford Focus 1,6 16V, tmavě modré barvy, RZ 1B2 3456, s ojetými letními pneumatikami, který řídil Franta Napertodovlaku, rodné číslo 760231/4742, bydliště Městský úřad Šlapanice, velikost bot 46, plíseň mezi prsty. Ke srážce došlo na přejezdu P7900 v k.ú. obce Ponětovice.
Při srážce došlo k poškození výše uvedeného vozidla, lokomotivy CZ ČD 91 54 7 362 175-2, dvou výstražníků, jednoho patníku, jednoho obrubníku a jednoho cedníku.
Ve vlaku byla zraněna Anežka Rychlíková, R.Č. 415931/031, bydliště Luleč 340. Při pádu si způsobila obraženínu palce na levé ruce. Náhradu škody uplatnil i Josef Lokálka, R.Č. 381332/007, kterému při nárazu vypadla bakelitová zubní náhrada a zlomila se na dvě skoro stejné poloviny.

Vážení cestující, omlouváme se za zpoždění vlaku. Jestli jste nasraní, běžte dát přes hubu výše uvedenému F. Napertodovlakovi, který je momentálně na služebně PČR ve Šlapanicích.
Neděle, 17. července 2016 - 21:23:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5512
Registrován: 8-2007

Já to nepochopím... ta informace je mi totiž k NAPROSTO K NIČEMU


Ale to je informace o každém důvodu pak zbytečná.Vlak má nějaké zpoždění a hotovo.
Neděle, 17. července 2016 - 21:45:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2356
Registrován: 8-2010
RadekŠ: Všimněte si prosím jedné věci - na letištích(kdekoliv) a nebo třeba na velkých nádražích v Německu (třeba...) téměř žádný pravidelný hlášení nejsou. Přesto nebo spíš proto bych informovanost označil jako velmi dobrou.

Máte pravdu v tom, že v Česku se to s hlášením na nádražích přehání (on je to hlavně kšeft pro některé firmy jako třeba CHAPS), ale na důvodu "obrat soupravy od zpožděného vlaku" se mi nezdá nic špatného

22michal: 😂 pobavilo
Nystrom
Neděle, 17. července 2016 - 22:01:01  
Neregistrovaný host
88.100.34.225
Dle mého názoru nemůže být příčinou zpoždění obrat soupravy. Obrat je plánovaný. Příčinou může být zpoždění předchozího vlaku, nedostatečná doba (plánovaná) mezi příjezdem a odjezdem vlaku, ale ne obrat.
Neděle, 17. července 2016 - 22:02:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 480
Registrován: 11-2007
Neměli bychom vyhlásit referendum, zda cestujícím vůbec hlásit zpoždění a hlavně hlásit příčinu zpoždění, aby nedocházelo k informačnímu smogu? To bylo před časem přímo řevu, že cestující má přece nárok znát příčinu zpoždění! A když se mu informace poskytne, tak je to zase špatně. Tak jak z toho ven???????
Neděle, 17. července 2016 - 22:12:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 481
Registrován: 11-2007
Ad Nystrom:
Co je to předchozí vlak pro cestujícího? Je to ten vlak, který jel před "mým" očekávaným nebo jaký? A jak jsem psal v předchozím příspěvku, obrat je např. 10 minut. Když jsem dojel do cílové stanice včas, mám (třeba) čas si ještě odskočit na WC a někdy si ještě v kiosku koupit kávu. Jindy mám na obrat soupravy půl hodiny a stejně to nestačí ani na objetí soupravy. Tak jaká je správně nastavená technologická doba???
Neděle, 17. července 2016 - 22:16:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2845
Registrován: 7-2006
zda cestujícím vůbec hlásit zpoždění a hlavně hlásit příčinu zpoždění

"Zlatá doba",když se to ještě nemuselo,bo jsme tak nemuseli cestující veřejnosti neustále tak lhát ..[kecal] Nakonec si vlastně vrchní velení na popud cestující veřejnosti na sebe /i nás/ upletli jen pěkný bič .....bo nikomu se nikdá nezavděčíš ..[nene]

[vypravci]
ICQ 237-113-861
Neděle, 17. července 2016 - 22:38:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6313
Registrován: 4-2003
Neměli bychom vyhlásit referendum

Jasně, zodpovědní modrogumové na SŽDC budou za naše peníze v klídku, smrádku a teplíčku a my za ně budeme kroutit mozkovýma závitama v referendu.[crazy]

"Zlatá doba",když se to ještě nemuselo,bo jsme tak nemuseli cestující veřejnosti neustále tak lhát

Tak hlásit důvod zpoždění u S bahnu je krávovina na kvadrát.

vrchní velení na popud cestující veřejnosti na sebe /i nás/ upletli jen pěkný bič

Nikoliv, oni vykazují předstíráním práce svoji potřebnost.[angry]
Makat je fakt na ...
Priapos
Neděle, 17. července 2016 - 22:59:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 989
Registrován: 10-2012
FiJi:
ČD vyvolávají v cestujících dojem, že je to neschopný a nespolehlivý dopravce, který se pořád jen na něco vymlouvá (což výmluvy "zpožděný obratový vlak", "zpoždění na území jiného státu" a přihazování po pěti minutách vyvolávají), pak ať se nediví, že je cestující mají za neschopného a nespolehlivého dopravce.

Asi budete překvapen, ale uváděné důvody „obrat soupravy od zpožděného vlaku, opožděný příjezd vlaku ze sousedního státu" atd. nejsou žádné výmluvy, jak se zde snažíte nesmyslně tvrdit, ale jsou explicitně stanovenou součástí tzv. Operativní informace.
Nesni
Neděle, 17. července 2016 - 23:24:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1013
Registrován: 6-2014
22michal:
bude na svém příjezdu opožděn o minimálně dvě hodiny
Tato věc se zde řešila opravdu nedávno. Doporučuji vaší pozornosti tento příspěvek: odkaz. Alespoň mně to dost otevřelo oči. Samozřejmě, jako cestující, chceme všichni vědět, kdy vlak přijede a chceme, aby to potom tak opravdu bylo, ale...
22michal
Neděle, 17. července 2016 - 23:44:25  
Neregistrovaný host
82.117.159.151
Nesni- já to psal s nadsázkou. Jako pravidelný uživatel vlaku jsem se se zpožděním setkal nejednou, tak i tu rozborku od kolegy Asdf plně chápu.
Osobně, když mám dost informací, tak se rozhodnu operativně o tom, jestli počkám na zpožděný vlak, jestli zavolám někomu, kdo by mě mohl hodit domů, případně to odročím a jdu někam na pívo.
Občas člověk spěchá, tak jej zpoždění trochu rozhodí, ale že by mě kvůli tomu měla prasknout žilka, to ne...
Pondělí, 18. července 2016 - 07:51:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6314
Registrován: 4-2003
...děné důvody „obrat soupravy od zpožděného vlaku, opožděný příjezd vlaku ze sousedního státu" atd. nejsou žádné výmluvy, jak se zde snažíte nesmyslně tvrdit, ale jsou explicitně stanovenou součástí tzv. Operativní informace.

Tývoe, to je hláška jak z týdeníku Rudá vatra.[ok]


Jezdíme bez časové rezervy v jízdním řádu, bez záloh personálu a vozidel, protože šetříme Vaše peníze.

To se tak děje minimálně tři-čtyři dekády všude v drážně-civilizovaných zemích, protože to přináší výhody.
Makat je fakt na ...
Pondělí, 18. července 2016 - 09:21:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 482
Registrován: 11-2007
To RadekŠ:
Nezklamal jsi. Proč zde diskutující tituluješ volem (pardon, vypustil jsi písmenko L)? A namáhat mozkové závity to bolí, sám přiznáváš v příspěvku 6313.
A ještě prosím, vysvětli mně neznalému, který se snaží i přemýšlet, kde je u nás S bahn. Pokud já vím, tak tento název se používá např. v Německu - Strassebahn a v překladu znamená (po)uliční dráha, u nás tramvaj. A v tramvaji se u nás hlásí zpoždění? Nevím, ptám se, rád se nechám poučit.
Pondělí, 18. července 2016 - 09:50:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6681
Registrován: 5-2007
814914 - si poriadne zistite, čo to ten S bahn je, a prečo ČD vymysleli obchodnú značku "Esko"...
Pondělí, 18. července 2016 - 10:06:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 483
Registrován: 11-2007
Asdf: proto jsem psal, že se rád nechám poučit. A, bohužel, nevím, že ČD vymyslelY nějaké "Esko". Že někde po nádražích slyším "Vlak č.xyz linky S1 (R1, U1... )" podle mě neznamená, že to vymyslely ČD. Ale můžu se mýlit. A opět píšu, že se rád (bez napadání) nechám poučit.
Pondělí, 18. července 2016 - 10:21:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6316
Registrován: 4-2003
vysvětli mně neznalému, který se snaží i přemýšlet,

- Nevím, že bychom si tykali. Nebo jinak - příčí se mi mi tykat neznámým lidem.

- Není potřeba přemýšlet. Stačí aby člověku chodila na počítači Wikipedia a nebo Google.
Makat je fakt na ...
Pondělí, 18. července 2016 - 11:28:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4200
Registrován: 9-2011
814> že ČD vymyslelY
Doporučil bych se podívat i na okolní slova původního příspěvku, namátkou "poriadne", "zistite", "prečo", a až poté bych machroval s tvrdým a měkkým I [wink]

S-bahn není Strassenbahn, ale Schnellbahn. Něco jako "metro na povrchu", v případě Prahy zhruba v rozsahu Unhošť (možná až Kladno) - Český Brod a Kralupy - Strančice.
Jezdí to v intervalu jednotek minut, tak zhruba až do 15 - 20 (v okrajových částech). Příměstská doprava mezi Ouvalama a Prahou už mnoho znaků S-bahnu splňuje.

bohužel, nevím, že ČD vymyslelY nějaké "Esko"
Víte jak to říkal Polívka o přirození Chýlkové v Kurvahoši...?

Číslo přihlášky: 531293
Znění ochranné známky: Esko
Třídy výrobků a služeb: 12, 35, 39
Datum podání přihlášky: 18.05.2016
Přihlašovatel/vlastník: České dráhy, a. s., Nábřeží Ludvíka Svobody 1222, Praha 1 - Nové Město, 11015, Česká republika
Pondělí, 18. července 2016 - 12:53:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6682
Registrován: 5-2007
814914: Ja si teda myslím, že ČD tú značku určite vymyslelI (a vymysleli teda len tú značku, idea S-Bahn pochádza zo zahraničia) a to na základe toho, že sa chcú v prímestskej doprave približovať tým systémom S-Bahn (alebo ich častiam) používaným v Nemecku, ktoré nefungujú na vyhradenej infraštruktúre. Ako vyzerá taký S-Bahn, viď odkazy od RadekŠ.
Pondělí, 18. července 2016 - 13:38:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 473
Registrován: 11-2009
22Michal: Já nevím.
Podle logiky některých jedinců by se asi zpoždění mělo hlásit v takovém nějakém formátu:

Zpoždění vlaku.

Vážení cestující, osobní vlak 12345 dopravce České dráhy bude na svém příjezdu opožděn o minimálně dvě hodiny. Příčinou zpoždění je srážka s automobilem Ford Focus 1,6 16V, tmavě modré barvy, RZ 1B2 3456, s ojetými letními pneumatikami, který řídil Franta Napertodovlaku, rodné číslo 760231/4742, bydliště Městský úřad Šlapanice, velikost bot 46, plíseň mezi prsty. Ke srážce došlo na přejezdu P7900 v k.ú. obce Ponětovice.
Při srážce došlo k poškození výše uvedeného vozidla, lokomotivy CZ ČD 91 54 7 362 175-2, dvou výstražníků, jednoho patníku, jednoho obrubníku a jednoho cedníku.
Ve vlaku byla zraněna Anežka Rychlíková, R.Č. 415931/031, bydliště Luleč 340. Při pádu si způsobila obraženínu palce na levé ruce. Náhradu škody uplatnil i Josef Lokálka, R.Č. 381332/007, kterému při nárazu vypadla bakelitová zubní náhrada a zlomila se na dvě skoro stejné poloviny.

Vážení cestující, omlouváme se za zpoždění vlaku. Jestli jste nasraní, běžte dát přes hubu výše uvedenému F. Napertodovlakovi, který je momentálně na služebně PČR ve Šlapanicích.


A zase nějaký šťoural typu FiJi se někde u Prahy ozve, že ta informace není pravdivá, neboť na Policii do Šlapanic volal a Franta už tam dávno není a kde je, to oni nevědí.. [lol]
Leinad
Pondělí, 18. července 2016 - 15:12:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 675
Registrován: 8-2009
Kdy už někteří zde diskutující pochopí, že příčinou zpoždění MŮŽE být i obrat soupravy od zpožděného vlaku?

Případně, co ohlásit cestujícím???? - tak třeba hlásit to vždycky. V kolíně se bude hlásit Vlak EC 276 ve směru Praha Hlavní Nádraží bude nasvém odjezdu asi o 10 opožděn z důvodu pozdního příjezdu do stanice Kolín. , v Pardubicích Vlak EC 276 ve směru Praha Hlavní Nádraží bude na svém odjezdu asi 10 minut opožděn z důvodu pozdního příjezdu do stanice Pardubice hl.n.

Vážně, příčinu hlásit pořádně (závada na trati, závada na vlaku, nehoda, nedostatek personálu) nebo vůbec.
Hlášení vlak je opožděn, protože byl opožděn, podle mě nemá žádný přínos.
Pondělí, 18. července 2016 - 15:16:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 484
Registrován: 11-2007
Děkuji všem za vysvětlení. Pořád jsem ale toho názoru, že ČD (pozn.: České dráhy = rod ženský)vymyslelY.
A že si dovolím jistému RadkoviŠ tykat? A že on jiné tady oslovuje zvířecími názvy?
AL, opravdu děkuji za vysvětlení. Ale možná ta dotyčná osoba to, o čem mluvil Bolek Polívka ani neměla.
Ale to už jsou věci, které se zpožděním vlaků a o jeho hlášení nemají nic společného.
Pondělí, 18. července 2016 - 16:08:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4205
Registrován: 9-2011
814: nerad se opakuju, ale pro vás to uělám:
"Doporučil bych se podívat i na okolní slova původního příspěvku, namátkou "poriadne", "zistite", "prečo", a až poté bych machroval s tvrdým a měkkým I".

Už vám svíčka aspoň hází jiskru?[wink]
Pondělí, 18. července 2016 - 19:22:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 485
Registrován: 11-2007
AL, snažím se nemachrovat ( na rozdíl od některých jiných, Vás ovšem považuji za odborníka ve svém oboru a v tomto si směru si Vás i vážím). A jestli ve slovenštině se i v ženském rodě píše v přísudku měkké i, tak to si bohužel neuvědomuji. Pokud tomu tak je, tak se kaju...
PS: A jak se diskuze o hlášení zpoždění krásně zvrhla ke vzájemnému napadání.
Leinad
Pondělí, 18. července 2016 - 19:40:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 676
Registrován: 8-2009
Příčinou může být zpoždění předchozího vlaku - Příčinou zpoždění na odjezdu ze stanice B zpoždění na příjezdu. Příčinou zpoždění na příjezdu do stanice B je zpoždění na odjezdu ze stanice A. [biggrin]
Logicky vzato ano, ale je to hlášení k ničemu.

Jezdíme bez časové rezervy v jízdním řádu, bez záloh personálu a vozidel, protože šetříme Vaše peníze - nebo taky "Žabotlam z Vysočan nemůže vyjet, protože zrovna nahrazuje nePIDový spoj."
Pondělí, 18. července 2016 - 19:53:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2846
Registrován: 7-2006
Nikoliv, oni vykazují předstíráním práce svoji potřebnost.

Jsi trefil [kladivo] .. ale pst,nebo nám ještě nějakou přidají,bo systémových specialistů provozem nepolíbených je čím dál víc ..[sad]

[vypravci]
ICQ 237-113-861
Úterý, 19. července 2016 - 09:05:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6317
Registrován: 4-2003
814914: Proč zde diskutující tituluješ volem....A že on jiné tady oslovuje zvířecími názvy?....hlášení zpoždění krásně zvrhla ke vzájemnému napdání


Problém je v tom, že Vy bohužel nechápete český jazyk v psané formě a neformálním kontextu celé diskuse.

Vy jste napaden určitě nebyl, tak to prosím dál neřešte.
Makat je fakt na ...
Úterý, 19. července 2016 - 09:58:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4416
Registrován: 5-2003
Jezdíme bez časové rezervy v jízdním řádu, bez záloh personálu a vozidel, protože šetříme Vaše peníze.

To se tak děje minimálně tři-čtyři dekády všude v drážně-civilizovaných zemích, protože to přináší výhody.


Jistě, přináší to výhody, ale jen pro ty, co vlakem nejezdí. Tyhle pokřivené vzahy by dokázalo narovnat jedině finanční ocenění zpoždění vůči cestujícím a kraji/ministerstvu, protože čas čekajících cestujících má také svoji hodnotu.
Význam signalizace přejezdů v ČR:
Blikají světla, závory dole: Většinou jede vlak, někdy ale ne.
Zhasnutá světla, závory nahoře: Vlak by neměl jet, občas ale jede.
Úterý, 19. července 2016 - 11:11:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6318
Registrován: 4-2003
Jistě, přináší to výhody, ale jen pro ty, co vlakem nejezdí.

Pro ty co vlak nepoužívají je to zcela neutrální, protože balík peněz na VHD to nijak nemění.

I pro ty co jezdí to má tu podstatnou výhodu, že vlaky za ty samý prachy jezdí častěji, namísto toho, kdy by nějaký vlaky nebyly vypraveny a místo toho by postávaly i s osádkou (za skoro stejný peníze, protože jediný rozdíl je variabilní složka nákladů v podobě energie a poplatku za DC), protože co kdyby se nestihl 15 min obrat jednou za měsíc.
Makat je fakt na ...
Úterý, 19. července 2016 - 12:40:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4417
Registrován: 5-2003
tu podstatnou výhodu, že vlaky za ty samý prachy jezdí častěji
Takže ČD za ty samé peníze nám nabízí více spojů? No lepší vtip jsem už dlouho nečetl.
A podstatnou výhodu ve zpoždění z důvodu obratu soupravy spatřuji zejména v zavedení nečekání na přípoje, což opravdu bylo ze strany ČD.
Nějak se nám ty snahy ČD kříží.
Význam signalizace přejezdů v ČR:
Blikají světla, závory dole: Většinou jede vlak, někdy ale ne.
Zhasnutá světla, závory nahoře: Vlak by neměl jet, občas ale jede.
Úterý, 19. července 2016 - 17:04:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6319
Registrován: 4-2003
Takže ČD za ty samé peníze nám nabízí více spojů?

Je vážně tak těžké pochopit obecný princip a že pokud chci mít delší obraty, tak musím mít víc záloh a při daném počtu vozidel a peněz míň jezdit?
Makat je fakt na ...
Úterý, 19. července 2016 - 19:49:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4418
Registrován: 5-2003
Pro mě je těžké pochopit princip GVD, který se v bodě a) hroutí při i méně závažných nepravidelnostech a v bodě b) se s ním neochvějně počítá.
Význam signalizace přejezdů v ČR:
Blikají světla, závory dole: Většinou jede vlak, někdy ale ne.
Zhasnutá světla, závory nahoře: Vlak by neměl jet, občas ale jede.
Úterý, 19. července 2016 - 21:24:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5328
Registrován: 8-2006
Je otázka, co je to delší obrat. U nás na S2/S20 je na Masně přes 20 minut, což mi přijde ideální.[ok] ( Mám dojem, že i S1, nebo S4 mají taky cca 20-25 minut.) Jenže třeba na U1 přijel panter do Děčína v 11:24, aby v 11:30! jel zpět z Děčína na Most. Ešus na S4 má v Ústí snad 9 minut na obrat, což taky není žádná hitparáda.
FiJi
Úterý, 19. července 2016 - 21:27:19  
Neregistrovaný host
78.45.151.26
814914: Kdy už někteří zde diskutující pochopí, že příčinou zpoždění MŮŽE být i obrat soupravy od zpožděného vlaku??? Např.:vlak "A" přijede z nějakých důvodů do cílové stanice 30 minut opožděn. Zde by normálně měl pobyt na obrat na vlak "B" 10 minut. I když se pobyt zkrátí, určitě odjede opožděn! A co je příčinou zpoždění????

Příčinou zpoždění je samozřejmě ten váš "nějaký důvod", nikoli obrat vlaku.
FiJi
Úterý, 19. července 2016 - 21:32:27  
Neregistrovaný host
78.45.151.26
Priapos: Vůbec mne to nepřekvapuje. Ale to, že je to explicitně stanovenou součástí tzv. Operativní informace vůbec neznamená, že to nejsou výmluvy.
Úterý, 19. července 2016 - 22:39:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6728
Registrován: 9-2003
Tady to je horší než na facebooku.. [rofl][kladivo]
..pořádná mašina má kotel a komín..
Středa, 20. července 2016 - 07:20:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1223
Registrován: 10-2009
Tak tak, zlé České dráhy!! Příště už jen pravdu a žádný fakta!
Středa, 20. července 2016 - 08:40:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6321
Registrován: 4-2003
Unimpuls:Pro mě je těžké pochopit princip GVD

To jsem pochopil, ale na zbytek - kdy motáte tři věcí dohromady - jde těžko reagovat.

Dovětek:
1) Příčina zpoždění opravdu není obrat soupravy.
2) To že je někde "pouze" 9 minut na obrat je klasické vytrhávání z kontextu celého problému. To js stejný, jako říkat, že tři knedlíky k obědu je málo a přitom neříct, jak často a čím se člověk stravuje, kolik na to má času a peněz a jak velkej má žaludek.
Makat je fakt na ...
Středa, 20. července 2016 - 09:52:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6182
Registrován: 2-2009
Debata na vysoké akademické úrovni...[crazy]
Jeden si plete S -bahn s tramvají / S -bahn jsem viděl v Berlíně na vlastní bulvy a to důkladně a tramvaj = Strassebahn to nebyla takže odkazy Radka Š nepotřebuji /
Pak nám tu odborník na vše od autobusů vykládá svá jediná platná moudra s tím, že ostatní jsou blbci. Zábavný to svět.
Asdf - český pravopis už dávno není totožný se slovenským..
Neboli - ty České Dráhy vymyslely, nikolivěk vymysleli - to jedině ve slovenčině.