Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Tratě na jihozápadní Moravě » Archiv diskuse Tratě na jihozápadní Moravě do 12. 08. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě na jihozápadní Moravě do 12. 08. 2016

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 01. srpna 2016 - 11:57:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1672
Registrován: 12-2007
Prdík: díky

Petr: Kojetice ani IDS ještě nedojeli do Bv
Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Pondělí, 01. srpna 2016 - 13:07:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3227
Registrován: 5-2005
Prostě youtuber ala Aliho parťáci [zadnice]

Co byste od něj čekali? Na to video se nemá ani cenu koukat [ko]
Pondělí, 01. srpna 2016 - 14:23:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1673
Registrován: 12-2007
Awataři jsou už v Božicích a IDSka už se chystá v Bv.
Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Pondělí, 01. srpna 2016 - 15:53:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1508
Registrován: 12-2007
771068: díky za info, dneska to teda zas jezdí[ok]

Jinak jsem si všiml, že Pn 44051 jel i včera v neděli, dřevo plus kotle - nějakých dvacet kousků dohromady, na neděli taky slušný[ok]
Pondělí, 01. srpna 2016 - 19:13:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1674
Registrován: 12-2007
Tak IDSka se prdeli z Breclavi az ted, zrejme pojede az po vykrizovani osobaku, takze tak 19:40.
Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Pondělí, 01. srpna 2016 - 19:52:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8156
Registrován: 6-2004
Dotaz k trati 244, žst. Miroslav:

jak často lze vidět mech. předvěst na "VOLNO"? Končící víkendové motory jsou brány vždy "do boku"?
Pokud ano, tak vlastně jen pro vlaky 4401, 4403, Sp 1921 (v těchto
časech moc fotit nelze) a páteční večerní 4419 (to už vlastně také ne), tipuji ..

Díky za info
Pondělí, 01. srpna 2016 - 22:39:46  
Moderátor
Číslo příspěvku: 14807
Registrován: 11-2005
Brněnská jednička si v sobotu 30.7.2016 udělala 4 páry vlaků Břeclav - Lednice jako náhrada za plánovanou lokomotivu parní trakce. Ostatně není to nikterak výjimečná náhrada na Lednickém parním létě. Za zmínku stojí i to, že na jednom vlaku do Lednice byli přítomni čerství novomanželé a na oslavné cestě tohoto významného dne mířili do Lednicko-valtického areálu. Takže kamaráde, ať je Vaše manželství stejně krásné a šťastné jako láska, která Vás k němu přivedla! [vypravci]

PS: Pochvala lokomotivní četě za vzornou ústrojovou kázeň a precizní vzhled vozidla! [ok]
Úterý, 02. srpna 2016 - 06:15:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1509
Registrován: 12-2007
Fany: Schválně se zítra ráno podívám, ale mně se zdá, že jsem si předvěsti na volno nikdy nevšiml :-D Teoreticky by to mohlo být ještě při jízdě Mn v po, st a pá, pokud by ho nachali jet na kolej č. 1 (stějně tam široko daleko jinej vlak není) a neměl zátěž do Miroslavi.
Úterý, 02. srpna 2016 - 13:38:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1675
Registrován: 12-2007
Pochvala i ode mě [ok]


Včerejší podvečerní os 4524

Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Marek T.
Úterý, 02. srpna 2016 - 17:22:23  
Neregistrovaný host
90.181.85.197
korela212: díky moc za zveřejnění linku na to video, byť modré mozky z toho samozřejmě moc radost nemají. I toto fórum toho důkazem. Jinak je tu zmínka o každém (s prominutím) "blbém" nákladu, takže je nepravděpodobné, že by zdejším diskutujícím tato mimořádná událost unikla.

Pavlík: Na to video se nemá ani cenu koukat
Právě že naopak. A mělo by to vidět co nejvíc lidí. Ať už se konečně někdo začne zabývat tím jaký šrot na trati 246 jezdí na některých spojích. Ať se vidí za co kraj drahám platí. Závěr z toho je jasný, vozy Btx763 musí pryč! Že mají blokované dveře, nestačí. [angry]
Úterý, 02. srpna 2016 - 18:01:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1676
Registrován: 12-2007
Marek T: modry mozek nemam, ba naopak... Ja poukazoval na dementni styl natoceni.
Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Úterý, 02. srpna 2016 - 19:17:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 804
Registrován: 1-2010
771068: Nakonec to jelo až dnes ráno. Je to 20 rakouských rakví na odstavení. Minulý rok touto dobou taktéž IDS odstavovalo na 246, ale tehdy to bylo v Mikulově. Hádám, že jelikož letos v Mikulově stojí šrot ČD, tak to museli potáhnout až do Novosedel. Uvidíme, kam to bude. Minulý rok se to po nějaké době vracelo prázdné zpátky do Břeclavi.

Zítra by mohl mít Mn 82741 z Olbramu do Znojma ke 30 vozům.

Marek T.: Je pravda, že tady je třeba se oprostit od skutečnosti, že to točil nějaký blb pro svoje kinder fans, protože to video posouvá tu znojemskou plečku zase o level výš. Osobně bych to video ale sestříhal tak na 15 vteřin.

Pro zajímavost sem dám jednu nedávnou komunikaci s Kordisem, kterou mi poslal známý a dovolil mi ji zveřejnit:

Dobrý den.

Můžete mi vysvětlit, jak je možné, že jsem dnes jel z Břeclavi do Znojma ve špinavém dobytčáku, ve kterém bylo asi 50 stupňů? Jak si to představujete, že v roce 2016 nasadíte do nejteplejšího regionu v republice vlaky, kde se nedá pořádně otevřít ani jedno okno? Je to služba pro lidi, nebo tam máte namontované skryté kamery a bavíte se nad tím, jak tam lidé nadávají a při jízdě v tom Vašem krámu celí zpocení poskakují asi metr vysoko? Takto strašný zážitek z cestování nemám ani z Balkánu! Navíc jsem v tom musel sedět hodinu a půl. Vsadím se, že nikdo z Vás touto plečkou v životě nejel. Dejte mi laskavě vědět, až si zde začnete plnit svoje pracovní povinnosti, a zajistíte, aby zde jezdily vlaky, kterými se dá cestovat. Do té doby se vracím zpět k autu.

Děkuji
S pozdravem dobytek
xxxxxxx


Neodpověděl samozřejmě nikdo jiný, než pan Havlík:

Vážený pane xxxxxx,
lze s Vámi souhlasit, že uvedené vlaky neodpovídají dopravě ve 21. století. S nasazenými jednotkami rovněž nejsme spokojeni. Bohužel Jihomoravský kraj nemá možnost nařídit Českým drahám pořízení nových vozidel. S Vaší stížností se prosím obraťte na České dráhy. Pevně věříme, že se situace během několika let změní.

Přeji Vám příjemný zbytek dne
Květoslav Havlík
KORDIS JMK


Takže když to shrnu, tak zástupce organizátora zde píše, že si sem dopravce může nasadit klidně vlečky s koňmi, a organizátor ani objednatel s tím nemůžou nic dělat. To je opravdu zajímavé. Dopravci je v tomto stupidním systému samozřejmě jedno, jestli mu klesne počet přepravených cestujících. Čím více cestujících dopravce ztratí, tím více navýší svoji prokazatelnou ztrátu, kterou mu do posledního haléře uhradí objednatel (zastupovaný organizátorem). No a podle pana Havlíka nemůže organizátor s objednatelem dělat proti tomuto vůbec nic, a musí jen solit peníze. To určitě [zadnice]. Vsadím se, že kdyby tento šrot jednou jedinkrát přijel do Brna, tak si Kordis na ČD došlápne do 24 hodin.

Jinak letos to není tak strašné. Minulé léto, kdy byla standardní denní teplota 38 stupňů, bylo svezení znojemskou plečkou opravdu k nezaplacení. Nové vozy měly jít okamžitě k lachtanům, aby se dalo 021 úplně vyhnout. Připadá mi ale, že i kdyby do Znojma přišlo 100 nových vozů, tak idioti si i tak budou držet alespoň jednu soupravu 714 + 2*021. Zaslechl jsem něco o tom, že atypické 021 generují pracovní místa, a proto je není možné stále dostat pryč. Asi se čeká, až se úplně rozpadnou (viz video).

Ještě zde dokreslím stupiditu tohoto dnešního systému, kdy je dopravci hrazena veškerá ztráta, kterou si prokáže. Právě kvůli tomuto došlo k zavedení zk...ených Z-karet (později In Karet). Každý před zavedením věděl, že to odradí cestující a celkový příjem od cestujících poklesne. De facto se jednalo o tunel, protože příjem ze Z-karet nebyl evidován jako příjem z jízdného. Dopravce tedy přišel o cestující, ale zvýšenou ztrátu mu uhradil objednatel. No a peníze za prodané Z-karty skončily na hromádce bokem. Dneska už by mě to tak neštvalo, kdybych i při pátém přestupu nemusel tu blbou kartu vytahovat, aby došlo k ověření, jestli mi náhodou za posledních 10 minut od předchozí kontroly nepřestala platit. Hádám, že ta neustálá kontrola bude mít ale jiný důvod. Pro mě osobně by bylo cestování pohodlnější, když by mi stačilo mít lístek v kapse, a nemusel bych pořád někde hledat peněženku s přiblblou kartičkou.
www.koudsk.estranky.cz
- vše o nákladní dopravě v okolí Znojma
Starý Hanák
Úterý, 02. srpna 2016 - 21:13:57  
Neregistrovaný host
77.242.90.180
Koudsk: Být zaměstnancem Kordisu, na uvedený mail bych se ani neobtěžoval odpovídat. Pokud někdo nezná zásady slušné korespondence a bude mne obviňovat z neplnění si svých pracovních povinností... Bohužel výchova a úroveň slušného chování je dnes někde jinde než před lety.
Úterý, 02. srpna 2016 - 21:43:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 805
Registrován: 1-2010
Starý Hanák: Ten dotyčný s tím samozřejmě nejel poprvé. Taktéž to nebylo poprvé, co jim psal. Po letech sedl s nadějí znovu do vlaku, a nestačil se divit (patrně proto ta forma).
V rámci různých setkání jsem se měl možnost seznámit s mnoha odpověďmi pana Havlíka, a nikoho neomylnějšího asi neznám. Osobně mám na ty vozy úplně stejný názor a skutečnost, že to pořád jezdí, beru jako mimořádný projev neschopnosti a urážku cestujících.
Podle mě je právě upřednostňování formy před obsahem zdrojem úpadku v poslední době. Nevadí, že nám tu odpovědní lidé kálí přímo na hlavu (nasazení zmíněných dobytčáků na 246), pokud nám pak pošlou slušně popsaný toaletní papír, kterým se pak jakože máme utřít.
www.koudsk.estranky.cz
- vše o nákladní dopravě v okolí Znojma
Středa, 03. srpna 2016 - 18:55:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 819
Registrován: 10-2009
Maretk T.: ad roztržení:
"...takže je nepravděpodobné, že by zdejším diskutujícím tato mimořádná událost unikla."

vzhledem k tomu, že zde žádný komentář k události do zveřejnění videa nebyl, tak asi unikla (stalo se ve čtvrtek, video vloženo až v neděli).
Přestože pro modré dělám, mozek se mi z toho taktéž nezabarvil. Komentář byl myšlen na debilní styl natočení videa. Vše důležité se dalo shrnout do maximálně půl minuty, včetně titulků na začátku i na konci.
Kronika žst. Znojmo 1869-2016, pomozte s její kompletací.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě
www.svd-jzm.cz
Středa, 03. srpna 2016 - 21:11:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2914
Registrován: 4-2006
Koudsk: Zaslechl jsem něco o tom, že atypické 021 generují pracovní místa, a proto je není možné stále dostat pryč. Asi se čeká, až se úplně rozpadnou

Ty informace JPP jsou vskutku úžasné...O pracovních místech by se dalo polemizovat v případě, že by do Znojma nebyly nově příchozí vozidla deponována, což se neděje, takže to bude skutečně jen blábol...Jinak vozy 021 mimochodem atypické nejsou (bylo jich rekonstruováno přes 60 kusů)...Atyp si představuju poněkud jinak...

Každý před zavedením věděl, že to odradí cestující a celkový příjem od cestujících poklesne

Ať to dřív s kartama bylo jak chtělo, dnes je toto běžná součást mnoha dopravců, vyhledávaná (každý cestující rád ušetří) a pokud s tím má někdo problém, nikdo ho nenutí si kartičku pořizovat, může jezdit za plnou palbu, pěkně spokojenej jen s lístečkem...[crazy] Občas jsi až příliš horká hlava...
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 00:04:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 806
Registrován: 1-2010
Lokofanda: Ten blábol už jsem slyšel z více stran. Nevím, jestli je to pravda nebo ne. Pokud ne, tak je pro mě o to větší záhadou, že ty krámy pořád jezdí. Pokud to ale pravda je, tak ať ti dotyční, kteří profitují z toho, že jsou vozidla na 246 uměle držena v době kamenné, shnijí.
Zkusím se na to poptat.

Ad kartičky: Tak mi teda vysvětli, proč mi tu úžasnou kartičku musí během pár hodin zkontrolovat 5 lidí v řadě? Narážel jsem hlavně na tohle. Neměl bych s tím problém, kdybych kartičku předložil jen prvnímu vlakvedoucímu, a dál se o to nemusel starat.
Pochopím, když dopravce zavede tyto karty, protože si spočítá, že tak od cestujících získá dohromady více peněz. V tomto systému to ale funguje tak, že dopravci je jedno, kolik peněz od cestujících získá, jelikož mu záleží hlavně na tom, kolik peněz dokáže "ukrýt" v jiné hromádce. Dopravce u každé linky vykáže svoji prokazatelnou ztrátu tak, že od nákladů na provoz té linky odečte příjmy z té linky. Ztrátu si pak v plné výši nechá zaplatit od objednatele. Finta je v tom, že jako svoje příjmy vykazuje dopravce v podstatě jen tržbu za prodané jízdenky, přičemž příjmy z těch slavných kartiček de facto nemají s provozováním žádné z dotovaných linek nic společného. Takto to bylo při zavedení Z-karet. Hádám, že dnes to bude stejné. Klasický český tunel.

Chápu, když si dopravce jezdící na komerční riziko bude zavádět nějaké kartičky. Nechápu ale, jak si to může dovolit dopravce, který je ze 70 % dotován státem. Úplně stejně nechápu, jak si dopravce, který si na sebe nedokáže vydělat, dovolí (nejen) svým zaměstnancům rozdávat celoroční síťové jízdenky. Nezanedbatelné procento cestujících si pak v dotovaných spojích jezdí zdarma, negenerují pro dopravce žádný zisk, který by mohl vykázat, a de facto kvůli nutnosti navýšení kapacity souprav pro tyto cestující dopravce navyšuje i svoji prokazatelnou ztrátu, kterou mu zaplatí daňový poplatníci. Opět bych to pochopil v případě, že by si dopravce rozdával volné jízdenky do spojů, které by provozoval na svoje komerční riziko.
A úplně nejvíce mě naštve, když jedu přeplněným InterPanterem, a skrz stojící lidi se dívám do těch poloprázdných červených oddílů, kde vidím hlavně lidi s režijkami, kteří si připlatili pár tisíc, a díky tomu mají ve všech dotovaných vlacích vyšší kvality po celý rok zajištěnou místenku na ta nejlepší místa. A samozřejmě se jim na to skládají daňový poplatníci. Úžasné. Když si dopravce bude jezdit na svoje komerční riziko, tak ať si klidně do poloviny vlaků nastrká luxusní apartmány pro pár privilegovaných, a bude mi to úplně jedno.

Jinak jako příklad toho, jak to má fungovat, uvádím vždy RegioJet na trase Komárno - Bratislava. Zde je RegioJet dotovaný, avšak již podle nového modelu. Dopravce zde má motivaci, aby zvyšoval počet cestujících ve svých vlacích, jelikož dostává od státu fixní základní dotaci, a je jen na něm, kolik peněz navíc si dokáže vydělat. Nejsou zde žádné idiotské obtěžující kartičky, které mají odvádět peníze bokem. S minimálním zkrácením cestovních dob zde za poslední 4 roky došlo ke 300% nárůstu přepravených cestujících, a další navýšení dnes limituje kapacita jednotek. Ono stačí, aby si dopravce uvědomil, že je jiný doba než před 30 lety, a s přístupem "pokud s tím má někdo problém, nikdo ho nenutí si kartičku pořizovat, může jezdit za plnou palbu, pěkně spokojenej jen s lístečkem..." by v konkurenčním prostředí nepřežil. Dokud se jezdí podle smluv uzavřených před rokem 2009, tak se kolos pořád hýbe. Moc času těm starým smlouvám ale nezbývá. Na Mumii toho moc dobrého říct nemohu, ale smlouvy, díky kterým budou dopravci motivováni k získání nových cestujících, jsou společně s TSI jedny z mála dobrých věcí, které k nám z Brusele přišly.
www.koudsk.estranky.cz
- vše o nákladní dopravě v okolí Znojma
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 06:49:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 820
Registrován: 10-2009
Koudsk:"Ad kartičky: Tak mi teda vysvětli, proč mi tu úžasnou kartičku musí během pár hodin zkontrolovat 5 lidí v řadě? Narážel jsem hlavně na tohle. Neměl bych s tím problém, kdybych kartičku předložil jen prvnímu vlakvedoucímu, a dál se o to nemusel starat."

Dnes je bohužel jiná doba,kdy nadřízení průvodčího sledují, jak je v práci vytížený.Jeho jediný dokazatelný způsob, jak svou práci doložit, je prodaná jízdenka nebo načtená In-karta.To jestli zrovna řeší problémy s cestujícími nebo nějaké závady na voze, podává někomu informace nebo dělá jinou činnost-myslím pracovního charakteru, nemá jak doložit. Navíc dělá jen svou práci, kterou po něm jeho chlebodárce vyžaduje a je za ni placen. Až ten řekne, nenačítej In-karty, bude po problému.
Kronika žst. Znojmo 1869-2016, pomozte s její kompletací.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě
www.svd-jzm.cz
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 07:22:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1510
Registrován: 12-2007
Tak trošku pro odlehčení...
Ad předvěst v Miroslavi, pro ty ranní vlaky opravdu na "volno", nicméně jsou tamní správkové vozy zase přesunuty z manipulačních kolejí i na dopravní (asi proběhne další nakládka obilí), takže si myslím, že s trochou štěstí by i manipulák mohl jet na jedničku a nemít zátěž do Miroslavi, pak by to klaplo i dopoledne.
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 17:16:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8165
Registrován: 6-2004
Kubam: díky za ověření..

pak by to klaplo i dopoledne.

.. a dalo by se to odfotit... Tak třeba někdo místní snímek vloží [wink]
Čtvrtek, 04. srpna 2016 - 22:55:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1089
Registrován: 8-2003
Koudsk: S mnohým co píšeš se dá souhlasit, ale čistě praktický dotaz, jak se pozná cestující s režijkou v Panterovi? Nevím, ptám se, nerýpu. Třeba já jsem papírovou jízdenku už víc jak rok nepoužil, všechno mám na kartě a pozoruju, že lidí, co dávají jen kartu přibývá. On taky není důvod, když všechno se dá vyřešit bezpapírově v eshopu a ještě je za to bonus.
Pátek, 05. srpna 2016 - 10:00:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1677
Registrován: 12-2007
Mně na tom celém nejvíc zaráží toto:

V tomto systému to ale funguje tak, že dopravci je jedno, kolik peněz od cestujících získá, jelikož mu záleží hlavně na tom, kolik peněz dokáže "ukrýt" v jiné hromádce. Dopravce u každé linky vykáže svoji prokazatelnou ztrátu tak, že od nákladů na provoz té linky odečte příjmy z té linky. Ztrátu si pak v plné výši nechá zaplatit od objednatele. Finta je v tom, že jako svoje příjmy vykazuje dopravce v podstatě jen tržbu za prodané jízdenky, přičemž příjmy z těch slavných kartiček de facto nemají s provozováním žádné z dotovaných linek nic společného.

Jestli máš v tomto opravdu pravdu, tak to je napováženou [coze]

Jinak dnes bude mít Mn z Hodonic zřejmě slušnou zátěž, pač je tam prý zaveden Lv ze Zn-Ho na přípřež.

A ještě dotaz, ten cukr z Jugoslávie do HnJ se sřejmě zvládá odvézt na pravidelném Pn, co?

(Příspěvek byl editován uživatelem 771068.)
Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Pátek, 05. srpna 2016 - 19:01:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2915
Registrován: 4-2006
Koudsk:Nevím, jestli je to pravda nebo ne. Pokud ne, tak je pro mě o to větší záhadou, že ty krámy pořád jezdí.

Třeba proto, že lepší vozy nerostou na stromech...Taky záleží, jaká je dohoda s krajem...Fazole dožívají nejen zde, ale třeba na jihu Čech a Rakovnicku, kdy se ukazují i v Praze, aby nevznikl dojem, že je snad ubližováno cestujícím jen na 246...Ale postupně ty změny ve vozidlech naštěstí nastávají...
Lofofor
Sobota, 06. srpna 2016 - 07:51:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 119
Registrován: 7-2010
Zdravím vospolok[happy] Chcel by som sa spýtať miestnych znalcov, či je reálne odfotiť si na trati 246 tento víkend nejaký nákladný vlak. Hlavne zajtra sa budem celý deň pohybovať v okolí Valtíc a Mikulova a rád by som občas zbehol k trati. Ale mám také tušenie, že cez víkend bude asi nákladná vozba čisto o šťastí. Ak by však niekto vedel nejaké info, budem mu naozaj veľmi vďačný!
Sobota, 06. srpna 2016 - 08:58:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 821
Registrován: 10-2009
Včerejší křižování zpožděného zvláštního vlaku s 4531. Na zpáteční cestě Hurvínek dojel jen do Hodonic, odtud mu musela pomoci 714, někdy po devátý večer.


Kronika žst. Znojmo 1869-2016, pomozte s její kompletací.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě
www.svd-jzm.cz
Sobota, 06. srpna 2016 - 09:02:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 822
Registrován: 10-2009
Nejsem zastáncem betonových zastávek (např. původní Jevišovka byla podle mě hezčí), ale jsou situace, kde by betonový prefabrikát vypadal lépe jak původní zastávka:


Kronika žst. Znojmo 1869-2016, pomozte s její kompletací.
Spolek pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě
www.svd-jzm.cz
Sobota, 06. srpna 2016 - 09:23:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1678
Registrován: 12-2007
Lokofor: bohužel, vyfotit si nákladní vlak je o štěstí i přes týden, protože pravidelný Pn jede brzy ráno a zpět pozdě navečer. Jinak dnes nic jineho v planu není.
Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Sobota, 06. srpna 2016 - 10:40:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 38
Registrován: 6-2013
Ahojte, dá sa bežne odfotiť střelická 708.501 v stanici alebo na inom verejne prístupnom mieste? O koľkej asi býva v stanici, ak sa tam vyskytuje? Vďaka za odpoveď.
Sobota, 06. srpna 2016 - 14:19:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 159
Registrován: 7-2011
Na dnešní Sp 1827 se podívala 754.059 [happy], dokumentačně Pn 44051
Sobota, 06. srpna 2016 - 17:16:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 807
Registrován: 1-2010
Prdík83: Je mi jasné, že to není iniciativa vlakvedoucích.

Jirkas: Zrovna nedávno jsem procházel oddílem pvní třídy v R5. V celém oddíle seděli 2 lidé, přičemž jeden měl na sobě oblečení s nášivkou ČD a druhý měl vedle sebe klasickou nádražáckou brašnu. I osobně znám dost lidí od dráhy, kteří tohoto využívají. Ale určitě to využívají také platící cestující. Spíše mě na těch panterech zaráží ten vysoký počet oddílů s první třídou. Nijak jsem to nezkoumal, ale řekl bych, že například v R5 mezi Brnem a Břeclaví využívají obyčejní cestující hlavně IDS jízdenky. Já osobně v tomto úseku občas jedu. Na jednu IDS jízdenku jedu trolejbusem, tramvají, vlakem a autobusem. Kdybych si měl kupovat lístek do té první třídy, tak by se mi to nejen neúměrně prodražilo, ale také by ta cesta pro mě byla paradoxně méně pohodlná (nutnost zajistit si další lístek, hledání peněženky s idiotskou kartičkou kvůli kontrole). Kdyby se k IDS jízdence dal na kus cesty za nějakou přiměřenou částku přikoupit příplatek na první třídu, tak by ty oddíly nemusely být poloprázdné.

771068: No toho cukru přijelo zatím 1,5 vlaku, a nějak to utichlo. Ve Znojmě stojí už více než měsíc 11 odstavených Habbillnsů od poslední várky.

Lofofor: Nevím, jestli pojede zítra nějaký náklad, ale do Znojma by měl z Břeclavi jet mimořádný vlak s fanoušky Baníku. Zápas začíná v 16:00 tak hádám, že by to mělo jet na 14. - 15. hodinu do Znojma a zpátky ze Znojma by to mohlo jet po 19. hodině. Ve Znojmě by odpoledne měly stát 2 klasické soupravy s brejlovci. Pokud by měl jet zítra nějaký náklad, tak sem v předstihu napíšu. Minulou neděli jela do Znojma přetěž z Břeclavi, ale jelo to brzy ráno.

Petr6043: Pěkné [ok]

Jinak pokud půjde vše dle současných plánů, tak od 1. 7. 2017 do 31. 8. 2017 by měl být nickolejný provoz mezi Říkonínem a Vlkovem. Plánovaná revitalizace úseku Boří les - Valtice se kvůli tomu posunula o 3 týdny dopředu, aby se od 1. 7. 2017 mohlo začít jezdit. Zatím nemám info o odklonech, ale mohlo by to být ve stejném rozsahu jako minulý rok [fotic].
www.koudsk.estranky.cz
- vše o nákladní dopravě v okolí Znojma
Sobota, 06. srpna 2016 - 23:26:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 808
Registrován: 1-2010
Lofofor: Tak zítra jede z Břeclavi na Znojmo AWT s uceleným vlakem cisteren do Kojetic. Mělo by to být klasicky na 3 brejlovce. Z Břeclavi to většinou jezdí po 9. hodině. Odpoledne pak ty stejné mašiny povezou prázdné vozy zpět. Pokusím se sem ráno napsat přesnější časy.
www.koudsk.estranky.cz
- vše o nákladní dopravě v okolí Znojma
Neděle, 07. srpna 2016 - 07:23:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 809
Registrován: 1-2010
No a další nákladní vlak by měl jet: IDS s prázdnými vozy z Trnavy do Miroslavi. Nevím jistě, jestli to nebude v úseku Břeclav - Novosedly jen samotná lokomotiva, která dobere odstavené vozy v Novosedlech.
www.koudsk.estranky.cz
- vše o nákladní dopravě v okolí Znojma
Neděle, 07. srpna 2016 - 08:51:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1511
Registrován: 12-2007
koudsk: paradni info, dnes tady bude teda pekne rusno [ok]

Jinak doufam, ze Ti ode me dorazily maily s kontaktama. ;-)
Neděle, 07. srpna 2016 - 10:12:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 7-2016
Koudsk: nějaké informace o tom vlaku Awt diky
Neděle, 07. srpna 2016 - 10:20:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 810
Registrován: 1-2010
AWT je už nachystané v Břeclavi. Dnes má jen 20 vozů a necelých 1600 tun. Až do Kojetic by tedy stačily 2 mašiny, ale zatím to vypadá, že by měl jet i postrk.

Kubam: Jo, já je hned poslal. Díky. Přepravce si vybírá mezi dvěma lokalitami, přičemž do té druhé lokality koleje nevedou. Kdyby ale zvolil tu první, tak by to bylo po železnici a bylo by to s Cargem. Prý první nabídka od Carga byla 150 Kč za tunu, a když jim bylo slušně vysvětleno, že kamion vychází daleko levněji, tak nabídli 80 Kč, a to už bylo ok [lol]
www.koudsk.estranky.cz
- vše o nákladní dopravě v okolí Znojma
Neděle, 07. srpna 2016 - 10:21:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 794
Registrován: 12-2007
Kotle na 3 AWT Catry stojí v Břeclavi, ale kdy se pohnou netuším [sad]
Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Najbrt-Welcome in the darkness time
Neděle, 07. srpna 2016 - 10:31:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 795
Registrován: 12-2007
Možná ty kotle čekají na odhlášku za Express Pálava [wink]
Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Najbrt-Welcome in the darkness time
Neděle, 07. srpna 2016 - 11:06:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 811
Registrován: 1-2010
Před chvílí projel Bořím lesem. Vypadá to, že jede na křižování do Novosedel.
www.koudsk.estranky.cz
- vše o nákladní dopravě v okolí Znojma
Neděle, 07. srpna 2016 - 11:19:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 796
Registrován: 12-2007
Jojo kotle 11:10 Valticema [vypravci]
Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Najbrt-Welcome in the darkness time
Neděle, 07. srpna 2016 - 12:05:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1993
Registrován: 7-2003
Banik expres : 754.018
Neděle, 07. srpna 2016 - 12:59:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 7-2016
v kolik dnes ještě jede ten Baník Expres ? diky
Neděle, 07. srpna 2016 - 14:08:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 812
Registrován: 1-2010
Jeli přes Brno a po 244 (odkaz)

Vlak z Kojetic by teoreticky mohl do Znojma přijet před 18. hodinou, což by znamenalo, že by ve Znojmě bylo v jeden okamžik 5 brejlovců.

Vlak IDS do Miroslavi se zatím neobjevil.
www.koudsk.estranky.cz
- vše o nákladní dopravě v okolí Znojma
Marek T.
Neděle, 07. srpna 2016 - 15:25:48  
Neregistrovaný host
90.181.85.197
Teoreticky se tím vlakem může svézt kdokoliv ...

... prakticky to ale udělá jen ten, kdo dosud cestování s tímto druhem "fandů" ještě nikdy nezažil
Neděle, 07. srpna 2016 - 20:34:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1679
Registrován: 12-2007
IDSka nechala vozy v Břeclavi na osobním a odjela lv zpět na Slovač, takže předpokládám, že pojedou zítra ráno?
Já si dal dnes Velo až tu:


Jak to je teď obecně s kusovou záslikou, zlevnilo Cargo? A co cihly z Novosedel a Hevlína, železniční přeprava se stále neplánuje?
Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
Neděle, 07. srpna 2016 - 21:46:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1512
Registrován: 12-2007
Jo...dnes to celkem valilo. Expres Podyji celkem solidne ze Znojma obsazenej. Takovej pohled na nadru v nedeli vecer pamatuju snad nekdy naposled jeste kdyz jezdil rychlik do Prahy (rok 2005???).

Co se tyce cihel, Heluz vloni jednal cca s peti dopravci a pravdepodobne to neklaplo. Mel jsem info jen od CDC, ze jejich jednani je zvlastni a arogantni. I v minulosti pry dostali na nejaky komodity (nejde jen o cihly) nabidky levnejsi nez kamiony, ale nakonec nic neprevezli. Ovsem to je info jen z jedne strany. Na druhou stranu jsem zas slysel, jak jsou firove radi, ze to padlo, ze nemusi na D3...to nepochopis, takovej pristup.

V Miroslavi je to na nakladku nachystany, spravkovyvozy jsou bokem. Neco by zas mohlo jet v dohledny dobe i do Bozic..
Pondělí, 08. srpna 2016 - 05:50:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 797
Registrován: 12-2007
5:30 odjel z Břeclavi na trať 246 jakýsi cecek IDS se soupravou rakviček na cereálie, že by včera plánovaný náklad na Miroslav ?
Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Najbrt-Welcome in the darkness time
Pondělí, 08. srpna 2016 - 09:49:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 160
Registrován: 7-2011
Koudsk,Krokodyl: super informace [happy] Díky Vám jsem včera pěkně stihl Kojetice [happy]
Přidávám fotku Kojetic a Sp 1829
Neví ještě někdo prosím pod jakým číslem ty Kojetice jely? A jezdí to jako Pn nebo Nex? Děkuji
Pondělí, 08. srpna 2016 - 11:38:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 7-2016
Petr6046:super foto ! [happy]
Pondělí, 08. srpna 2016 - 17:34:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1513
Registrován: 12-2007
Jeste bych mel takovou poznamecku k pouzivani informacniho zarizeni ve Znojme (treba si to mezi sebou pani vypravci predaji :-) ). Vcera pred odjezdem expresu v hale psano nast. 2 kol. 4P. Na perone to samozrejme svitilo tamtez, ale vlak byl uplne nejvic vlevo. Tohle uz jsem si vsimnul nekolikrat, hlavne u techto vlaku. Je to trochu matouci, tak by bylo vzdycky lepsi dat to tam, kde ten vlak stoji (popr. vetsi casti). Nekteri lidi si sedali vpravo na lavicku, ale po chvili cekani pochopili, ze vlak stoji na druhe strane.
Mel bych zaroven dotaz, je v techto pripadech delsiho vlaku u 4.koleje moznost, aby v hale bylo jen 2/4 a u 4.koleje svitily oba panely?
kdyztak predem diky za objasneni. [ok]
Úterý, 09. srpna 2016 - 08:46:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 798
Registrován: 12-2007
771068, Petr6043: Dobré foto Expresu [wink], jen fotte, v příštím GVD na tom bude jezdit nějaký prašivý motorak 842 nebo 854 [uhoh]
Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Najbrt-Welcome in the darkness time
Úterý, 09. srpna 2016 - 14:31:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 7-2016
co to dnes ve 14:00 jelo Přes Mikulov na Os nestihl sem to ale nějak divně
to troubilo ?? asi to nebyla 854 ani 842

(Příspěvek byl editován uživatelem korela212.)
Úterý, 09. srpna 2016 - 15:26:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3869
Registrován: 12-2004
Krokodyl:Máš pravdu, prý nějaký Kvatro to bude.
Úterý, 09. srpna 2016 - 20:04:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1514
Registrován: 12-2007
Korela: ve 14 hod tam bezne jezdi lachtan (714)

Zzz, krokodyl: a to po celou dobu provozu nebo jen behem stavebnich praci nahradni trasou po 244?
Úterý, 09. srpna 2016 - 20:09:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 813
Registrován: 1-2010
V Hrušovanech stojí nachystaná sólo 749 181 na Břeclav. Před hodinou přijela z Miroslavi.
www.koudsk.estranky.cz
- vše o nákladní dopravě v okolí Znojma
Úterý, 09. srpna 2016 - 20:31:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 799
Registrován: 12-2007
Kubam: Prostě je potřeba pronajmout dalších 10 kusů 754 do Pšonska, tak se budou omezovat výkony pro 754, aby se jich co nejvíce ušetřilo a mohlo pronajmout. Len jaksi nechápu, kde vezmou tolik motoráku, které by ty čtverky nahradili [crazy]
Asi je naklonují [kladivo]
Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Najbrt-Welcome in the darkness time
Středa, 10. srpna 2016 - 01:37:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5028
Registrován: 12-2011
Krokodyl: Brejle na pronájmu vydělají nejspíš mnohem víc než když zůstanou u nás. A o víkendu je nižší potřeba strojů, takže nějaký motovrák se najde. A když něco chcípne, pošle se 742 a je to vyřešeno [proud]
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička," řekla.
Středa, 10. srpna 2016 - 09:55:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 762
Registrován: 6-2008
Krokodyl: V Plzni je 5 motorů 842 [wink]
Lofofor
Středa, 10. srpna 2016 - 22:53:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 120
Registrován: 7-2010
Opäť zdravím vospolok [happy] Chcel by som sa poďakovať tunajším prispievateľom za parádne informácie o dianí na trati č. 246. Minulý týždeň som s malou dušičkou vyzvedal, či je možné stretnúť v nedeľu nákladný vlak v okolí Valtíc a ani vo sne som nedúfal v takú odozvu [happy] Veľká vďaka predovšetkým pánom Koudsk a Krokodyl, bodaj by každé vlákno malo takýchto ochotných informátorov.

Bohužiaľ AWT s kotlami som nakoniec prepásol, obrovská škoda :/ Chystal som sa fotiť pred stanicou Novosedly, ale pri Mikulove ma prekvapila uzávierka cesty a kým som sa dotrmácal obchádzkovou trasou cez polia a háje, vlak bol fuč a ostali mi oči pre plač [biggrin] Ale tak svet sa nezrúti, že áno, pár záberov som si odniesol a rád sa sem ešte niekedy vrátim [happy]

Čtvrtek, 11. srpna 2016 - 10:42:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20
Registrován: 7-2016
Lofofor: super fotky [happy]
Pátek, 12. srpna 2016 - 07:18:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1516
Registrován: 12-2007
Benpat: to tam v té Plzni jen tak stojí a my tu jezdíme s lachtanem a 021? Honem ať k nám aspoň jeden kus ze z Plzně pošlou[biggrin]