Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Zabezpečovací zařízení na železnici » Archiv diskuse Zabezpečovací zařízení na železnici do 10. 10. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Zabezpečovací zařízení na železnici do 10. 10. 2016

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 11. září 2016 - 21:26:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 172
Registrován: 10-2007
Pokud je v sousední stanici TCV tak ani žádný POdj ze sousední stanice do GTN nechodí a nemůže tedy ani nic vydávat zvuk. Takže u GTN to platí vždy.


(Příspěvek byl editován uživatelem ziki.)
lika poka
Neděle, 11. září 2016 - 22:13:21  
Neregistrovaný host
89.176.243.168
A když jsou dvě sousední JOPky propojeny, tak do jejich GTN PO chodí, nebo ne? Respektive je výpravčí na trati s ESAmi upozorňěn na PO vlaku i nějak akusticky, tedy dřív než zazní předhláška, což je na tratích s rychlostí nad 100 km/h pozdě?
Pondělí, 12. září 2016 - 01:09:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 173
Registrován: 10-2007
Pokud jsou dvě stavědla propojeny, tak POdj do GTN ze sousední stanice opět nechodí, takže opět nemá GTN na základě čeho upozorňovat. Chodí pouze pokud jsou propojeny na úrovni GTN, nikoliv na úrovni stavědla.
ZZ
Pondělí, 12. září 2016 - 07:05:01  
Neregistrovaný host
46.135.114.39
Tak on PODJ chodí i v případě tcv a sousedního gtn, záznam o PODJ se dělá vždy. Jen se nepotvrzuje a nechodí samozřejmě ani žádný zvuk. Sousední oblasti a vstupní stanice musí přece PODJ dávat.
Pondělí, 12. září 2016 - 07:47:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 174
Registrován: 10-2007
Pokud je přenos přes stavědlo tak sice sousední stanice POdj davá, ale nikoliv do GTN. POdj se sice do GTN zaznamená, ale ne jako informace ze sousedni stanice, ale jako POdj z vlastního stavědla, tak jako když si ho do stavědla vloží výpravčí sám.
Pondělí, 12. září 2016 - 10:10:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2880
Registrován: 11-2008
ad Ziki: Když se tu narazilo na toto téma. Poradíte ? Nám na CDP GTN-ka často "vydává zvuk" i když žádný PODJ ( ze sousedních stanic s EDD ) není dáván. [lol] Přesněji řečeno i když je odsouhlasen, tak přesto GTN-ka dál "řve". A to kolikrát na všech PC na sále. Zatím nevíme co děláme špatně, nebo kde je chyba. [andel] Tak to řešíme tím, že buď ztlumíme zvuk na monitoru GTNky, nebo aplikaci GTN ukončíme a znovu se přihlásíme. Někdy ale ani to nepomůže ......[lol][vypravci] .......Poradíte ? [andel] Zřejmě to souvisí s "rozdvojením tras" vlaků v GTN-ce. .......
Pondělí, 12. září 2016 - 22:04:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 175
Registrován: 10-2007
Takto bez konkrétního případu těžko říct. Pokud to znovu nastane, zavolejte podívám se na to.
Úterý, 13. září 2016 - 09:41:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2883
Registrován: 11-2008
ad Ziki: Dneska o noční asi 4 krát. A asi 15 krát se "rozdělila" trasa vlaku. A asi u 10 vlaků dvojí trasa, jedna vždy se zpožděním cca 1440 minut............ Asi by to chtělo jednu směnu osobní přítomnost .......[andel]
Úterý, 13. září 2016 - 09:59:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6277
Registrován: 4-2003
Já se tedy musím na základě svých zkušeností vyjádřit pochvalně k práci CDP Praha. Když se jim zavolá s tím, že by něco bylo potřeba (posun, postavení vlakové cesty,...), vše jde naprosto hladce. Díky [wink].
Úterý, 13. září 2016 - 11:49:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2862
Registrován: 7-2006
se "rozdělila" trasa vlaku

To se stává i na cvičném sále .. fčera asi 3x .. akorát,že tam nic nebzučí ..[vypravci]
ICQ 237-113-861
ZZ
Úterý, 13. září 2016 - 17:05:38  
Neregistrovaný host
46.135.132.27
Plnej barák odborníků, AŽD tam po chodbě pořád courá, tak by to měl někdo řešit. Že by včerejší a dnešní vlaky? Asi je potřeba promazat data, ale to bude vědět někdo z administrátorů.
Úterý, 13. září 2016 - 20:02:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 289
Registrován: 7-2007
Ad chybná funkce GTN: tak napište poruchový záznam, ptaním na k-reportu se problém nevyřeší a ztlumením akustického upozornění jen potlačíte její chybné projevy..
Úterý, 13. září 2016 - 21:55:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2884
Registrován: 11-2008
Za ty více jak dva měsíce se těch záznamů napsalo hafo a dokonce na to byl "zvláštní záznamník". [andel] Co je to ale platné. Zpětně se to asi těžko hledá, kdo co udělal špatně. ............ Chtělo by to, aby byl někdo pár směn přítomný na sále a hned "pátral" kde se stala chyba. Podle nás je chyba někde na "přechodu" z EDD na GTNa opačně. Protože většinou, když vlak projede Brandýs n.O., nebo Pardubice ( tam je EDD ), tak se to stává .......[andel][vypravci] . Ale problém je asi v tom, že EDD je opatrovnictví Oltisu a GTN opatruje AŽD. To znamená vzájemná konkurence ......[lol][vypravci]

(Příspěvek byl editován uživatelem výpravčíxy.)
Úterý, 13. září 2016 - 22:33:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 176
Registrován: 10-2007
Přesně tak, je nutné zapsat konkrétní záznam nebo zavolat. Hodně obecnou připomínkou na K-reportu se opravdu nikdo zabývat nebude. Každým konkrétním záznamem se zabýváme. Samozřejmě nelze čekat odpověď hned, protože zapsat zápis trvá pár minut, ale zjistit příčinu mnohdy i několik dní.

Jen pro zajímavost z těch zápisů za ty dva měsíce bylo cca 90% chybná obsluha, především při přechodech na PPV. Konkrétní případy jsou buď popsány v příslušných záznamních nebo byli předány příslušným zaměstnancům SŽDC na CDP.

ZZ: Garantuji Vám, že nikdo kdo dělá GTN se po CDP bezdůvodně necourá. Na to opravdu nikdo z nás nemá čas.
Středa, 14. září 2016 - 19:03:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 290
Registrován: 7-2007
Ad Ziki: bohužel, chyba mezi židlí a klávesnicí bývá u těchto aplikací častá příčina poruchových jevů. Pokud jsou závady časté a výpravčí nejsou spokojeni s průběhem jejich odstraňování, ať se obrátí na své vedení.
Středa, 14. září 2016 - 22:26:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2886
Registrován: 11-2008
Ještě jedna malá poznámka. Ano, souhlasím s tím, že většina problémů s GTNkou vznikne "chybnou obsluhou". Ale ještě jsem nezažil ( ani dříve, když jsem sloužil ve stanici), že bych se dozvěděl, kde jsem tu chybu já, nebo jiný kolega udělal. Co je platné, že vyjde "befel", kde je uvedeno, že určitá chyba - problém vznikl "chybnou obsluhou", když tam není uvedeno co konkrétně špatně jsem já, nebo někdo jiný udělal. [andel][vypravci]
Středa, 14. září 2016 - 23:20:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 177
Registrován: 10-2007
Já sám jsem Vám několikrát říkal a ukazoval co děláte špatně, a například v těch záznamnících je to také poměrně podrobně popsáno.
4581111
Čtvrtek, 15. září 2016 - 20:25:30  
Neregistrovaný host
37.221.251.249
Máte to v tej brožuře...[vypravci]
Pondělí, 19. září 2016 - 12:59:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1075
Registrován: 11-2006
Regionální den železnice v Klatovech se myslím i přes nepřízeň počasí docela povedl - níže je pár fotek z exkurze do dopravní kanceláře v Klatovech. Prováděl tam sám pan přednosta PO Klatovy, a jeho výklad byl velmi zajímavý. Možná že zdání klame, ale přišlo mi, že je pan přednosta člověk na svém místě, že rozumí fungování zařízení, které jeho podřízení obsluhují a udržují, a že má velmi dobrý přehled, jak to v provozu doopravdy chodí.

Celkový pohled do DK Klatovy:

A ovládací stůl/panel místní reléovky AŽD 71:


Za dalšími dveřmi je pak místnost dispečera ovládajícího stanice Plzeň-Valcha až Švihov u Klatov (celá trať je jedna ESA, kde TPC jsou umístněny v Chlumčanech u Dobřan [pokud si to pamatuji správně], ostatní stanice mají jen připojené EIP panely):

Pondělí, 19. září 2016 - 22:12:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1079
Registrován: 11-2006
Jinak o diskusi vedle v Trať Krásný Jez - Loket - Nové Sedlo jsem ještě vložil pár fotek a info k ZZ v Lokti v roce 2007.
Luboš_3.21
Neděle, 25. září 2016 - 18:04:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 876
Registrován: 4-2014
Dobrý den. Nemá někdo fotku ovládací desky typu Test 24 z Žst. Kyjov na Moravě. Díky.
Martin2
Pátek, 30. září 2016 - 12:22:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3543
Registrován: 8-2005

Reléovka si špatně vybrala co bude kódovat na mašinu[biggrin].

Poznámka pod čarou: šlo o ustálený stav od rozsvícení návěsti 40 a výstraha do minutí návěstidla, žluté mezikruží v jiných stanicích normálně svítilo, výpravčí informován[wink].

P.S. mohl jsem ještě chvilku počkat, až se nahoře rozsvítí zelená, co bude na ukazovátku. Napadlo mne to až teď.

(Příspěvek byl editován uživatelem martin2.)
Pátek, 30. září 2016 - 12:54:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3413
Registrován: 3-2010
Martin2: to je v Čáslavi?
Honza_-_St.
Pátek, 30. září 2016 - 16:00:14  
Neregistrovaný host
83.240.79.58
Podle těch sadovek vzadu to bude nejspíš Golčův Jeníkov.
Pátek, 30. září 2016 - 19:15:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3414
Registrován: 3-2010
V Čáslavi to takto kóduje v obou směrech ze 3. i 4. SK.
Martin2
Pátek, 30. září 2016 - 20:01:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3544
Registrován: 8-2005
Jo, Golčův Jeníkov.

To chcete říct, že to je normální stav?[blush] Pak nechápu, jak ty reléovky můžou mít průkaz způsobilosti.
Pátek, 30. září 2016 - 22:30:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2896
Registrován: 11-2008
ad Martin2: Co nechápete ? Co je na tom špatně ? Ohrožuje to bezpečnost ? Zřejmě to z vedlejších kolejí kóduje trochu "zjednodušeně". To není na úkor bezpečnosti ....[vypravci]
Pátek, 30. září 2016 - 23:46:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7024
Registrován: 5-2007
Výpravčíxy: Zas opatrne. Normovaný stav to asi nie je, a keď teda tvrdíme, že to zariadenie je zabezpečovacie, a že sa na to majú spoliehať, tak by to takéto veci robiť nemalo.

O konštrukcii a bezpečnosti kódovania VZ na RZZ povedomia moc nemám, skúsim vo voľnom čase zapátrať a niečo zistiť.
Sobota, 01. října 2016 - 00:09:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2256
Registrován: 2-2010
Martin2:
"Jo, Golčův Jeníkov.
To chcete říct, že to je normální stav?[blush] Pak nechápu, jak ty reléovky můžou mít průkaz způsobilosti."

Koukněte na návrh předpisu SŽDC Z8-čl.201-202. Naznáte, že na starších typech SZZ to možné a "požehnané" je (bude). Už tady kdysi dávno tuto problematiku vysvětloval tuším že p.Hajnej.
Martin2
Sobota, 01. října 2016 - 06:59:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3545
Registrován: 8-2005
Ad Haan: za prvé, předpis Z8 neplatí!
za druhé: když koukám do návrhu toho předpisu na článek 201, tak ten zcela jasně, podle mne, mluví o situci, že vlak mine například návěst rychlost 40km/h a volno a za tímto návěstidlem bude strojvedoucímu na opakovači svítit zelené světlo a přitom jede ve výhybkách odbočkou. Dle článku 46 mu totiž normálně na opakovači nic nesvítí dokud nemine hlavní návěstidlo pro opačný směr.
Jenže toto je trochu jiná situace. Vlak stál na staniční koleji, rozsvítila se návěst 40km a výstraha a opakovač prostě měl ukazovat žluté mezikruží nebo nic. Stačí si přečíst článek 106 toho zatím neplatného stavu.

Ad výpračí xy: to ohrožuje kurva bezpečnost. Nastíním modelovou situci. Je mlha, mašina stojí u dopravy. Fíra ji odemkne, oživí, výpravčí postaví, fírovi se rozsvítí žlutá, když bude dostatečně pomalej, tak možná i zelená-to nemám vyzkoušeno. Fíra se rozjede třeba na 80 a najednou na něj z mlhy vykouknou dva pomeranče a bude problém. Nikdo mu nemůže vyčítat že stál na vedlejší koleji, jezdí se podle světel, bavíme se o stanici s rychlostní návěstní soustavou. Né o péčkové stanici nebo o stanici s mechanikama.

Mne bohatě stačí ukázat článek PLATNÉHO předpisu, který připouští možnost žlutého kódu před návěstí nařizující omezení rychlosti. Nejsem děd vševěď a je dost možné, že ho jen neznám a proto bych si rád doplnil mezeru. Nic víc, nic míň.

Jeden nápad v čem by mohl být fíra propadající mám, ale zatím jsem to nezkoumal.
Martin
Sobota, 01. října 2016 - 09:44:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2257
Registrován: 2-2010
Martin2:
"Ad Haan: za prvé, předpis Z8 neplatí!
Mne bohatě stačí ukázat článek PLATNÉHO předpisu, který připouští možnost žlutého kódu před návěstí nařizující omezení rychlosti. Nejsem děd vševěď a je dost možné, že ho jen neznám a proto bych si rád doplnil mezeru. Nic víc, nic míň."
Však také netvrdím, že Z8 platí-odkazovala jsem na návrh.
Ale taky bych odkázala na D1,čl.683, který JE PLATNÝ. A tam o kódu VZ není slovo, ale jen o rychlosti, jakou smíte jet. Že je to v souvislosti s dalšími předpisy navádějící k tomu, že by strojvedoucí rád jednal podle barvičky na NO (s ohledem na rychlost), to je fakt. Jenže-co se rychlosti týká, nemůže, neb tu si přečte až z hlavního návěstidla, nikoliv z NO. [wink]
Ale berte to jako jen mé chápání (zase špatně?) a jako výměnu názorů.
Martin2
Sobota, 01. října 2016 - 14:01:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3546
Registrován: 8-2005
No jo, jsem blbej, po noční jsem to přehlédl. Jsem vystaroval, že to bylo o voze a koze. Já řeším co svítí na opakovači před návěstidlem, Vy řešíte (ten článek) co může vyjímečně svítit za návěstidlem.

Ano ta druhá půlka je přesně to co jsem měl na jazyku, že by v tom strojvedoucí mohl propadnout. Jenže je tam jedno malé ale, při svitu žlutého světla na opakovači ví bezpečně strojvedoucí, podle mne, že nejbližší hlavní návěstidlo nenařizuje omezení rychlosti...
Sobota, 01. října 2016 - 14:17:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2897
Registrován: 11-2008
Ad Martin2: Omlouvám se. Beru zpět. Špatně jsem si vysvětlil ( popletl ) navesti navestniho opakovače. .......Hold v mé funkci jsem s nima do styku nepřišel .....:-)[andel]:-)[vypravci]

(Příspěvek byl editován uživatelem výpravčíxy.)
Blanka
Sobota, 01. října 2016 - 14:54:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 71
Registrován: 12-2014
Zdravím! Ke shlédnutí video zachycující provoz mechanických návěstidel v ŽST Praha-Ruzyně plus staniční hlášení a pár záběrů na okolí na sklonku dne (stav k 14.9.2016, před dvěma dny prý stále v provozu).[happy]
https://youtu.be/0KzAfw8Phuw

Můj Youtube kanál s převážně železniční tématikou dostupný zde [masinka]
Sobota, 01. října 2016 - 15:11:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2258
Registrován: 2-2010
Martin2: no jo, no. Ono ten celý VZ byl původně jen na trati. Pak se protáhl i na koleje ve stanici, následně tam i na některé ostatní. A kabát předpisu T108 se jen sem tam zaštupoval. Takže vypadá dnes tak, jak je. Přičemž o stavu, který popisujete (svítí žluté světlo místo mezikruží) se ví už pár let. A matně si vzpomínám, že se tady na Káčku tato problematika už probírala a že to má nějaký bezpečnostní význam (předejít při poruchovém stavu? nechtěnou možnost vyslat zelený kód?). Ale fakt si to už nepamatuji-proto mě neberte vážně.

"Jenže je tam jedno malé ale, při svitu žlutého světla na opakovači ví bezpečně strojvedoucí, podle mne, že nejbližší hlavní návěstidlo nenařizuje omezení rychlosti..."
Tak jista bych si už nebyla, D1 má vyšší sílu. Takže podle mého názoru víte ze žlutého světla na NO bezpečně jen to, že návěstidlo před čelem vlaku není v poloze Stůj, nesvítí na něm ani PN a rychlost, kterou dovoluje vidíte až na návěstidle. Že to T108, ani zatím neplatná Z8 neřeší, je práce pro předpisovou komis. Anebo stav, který popisujete, je bezpečnostně a technicky nezdůvodnitelný a jedná se jen o poruchu. Byla bych ráda, kdyby to "proč žlutá, když tam má být mezikruží" někdo ze zdejších odborníků na ZZ znovu vysvětlil. [happy]
Sobota, 01. října 2016 - 16:18:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1092
Registrován: 11-2006
A je to ještě i někde jinde než Čáslav a Golčův Jeníkov? Třeba hned vedle ve Vlkanči by ze 3.SK i ze 4.SK prý mělo kódovat ŽM ... může to někdo potvrdit?
Jinak vysvětlení by mě také zajímalo, protože pokud na daném odjezdovém návěstidle vždy svítí spodní žlutá, tak ve výběru kódu by měl být jen pomocí kontaktu relé ČS (červené světlo) odpojen kód červené, a přes spínací kontakt DS (svítí dovolující návěst) by se připojil kód žlutého mezikruží. Tedy takhle to vypadá, že v tom GJ se jen tím DS připojuje Ž místo ŽM.
Sobota, 01. října 2016 - 19:24:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1256
Registrován: 10-2009
Přátelé,
mohu potvrdit, že ve stanicích G. Jeníkov i Čáslav svítí na mašinách (všech) u všech kolejí v obou směrech žlutá místo žlutého mezikruží. Hlášeno několikrát výpravčím v obou stanicích. Mluvil jsem s návěstním mistrem (telefonicky), který to má na starosti. Prý, "a co by tam jako mělo svítit?"
Hlášeno opakovaně prostřednictvím služebních hlášení elektronicky mému zaměstnavateli. Toho takové věci nepálí, to až po mimořádné události. Do té doby se může všechno. Důležité přitom je, aby hlášení bylo napsáno "bez invektiv". Vedoucí pracovníci SŽDC by se prý urazili. Jenže za invektivy je považováno kde co. Možná, že mě někteří z Vás, co mají předpisy naštudovány líp než já, přesvědčí, že to je v pořádku a je možné a správné, aby hlavní (odjezdové) návěstidlo s návěstí 40 a výstraha nebo 40 a volno vysílalo kód mezikruží nebo žlutého světla. Já to ovšem považuji za blbost a věc celkem nebezpečnou. Když má upozornění přímo u zaměstnanců SŽDC i ČD nepadla na úrodnou půdu, řekl jsem si, že to sice může způsobit nehodu, i s vážnými následky, ale jelikož je na všech našich mašinách svícení toho kterého světla návěstního opakovače zaznamenáváno, byla by jistě shledána vina u SŽDC. Prosím Vás, kdo ví, co by tam mělo svítit a může to doložit předpisovým ustanovením PLATNÉHO předpisu, nechť to sem napíše. Já jsem od nástupu k ČSD přesvědčen, že červené světlo opakuje návěst Stůj, žluté Výstrahu nebo předvěstění nějakého snížení rychlosti, mezikruží návěst nařizující jízdu nějakou omezenou rychlostí a zelená návěst Volno.
Že se zelená rozsvítí ihned po minutí návěsti se sníženou rychlostí, např. 40 a volno, i když čelo vlaku třeba ještě ani není na výhybkách, kde musí jet vlak max. 40, to je jasné. Byť už se na novějších systémech zab. zař. neobjevuje. Tady je nutno, aby si strojvedoucí vždy byl vědom toho, kam až sahá obvod výhybek přilehlých k poslednímu návěstidlu, které vlak minul. Tím, že na novějších systémech kód není, jsou zase nebo mohou být problémy se zabezpečovačem typu Mirel a i LS06 je tady zdrojem neustálého otravování a odvádění pozornosti. Méně závažné, ale taky otravné je, že stále častěji na návěst Volno svítí na opakovači žlutá. To když návěstidlo před čumákem a ta další za ním nejsou vzdáleny na zábrzdnou vzdálenost 1000 metrů. Ovšem to už je o něčem jiném, než v případě obou výše zmíněných stanic. Tam bych to srovnal tak, jako by na návěst Stůj mohla svítit na opakovači červená nebo žluté mezikruží. Jakože by oboje bylo správně. Tak co Vy na to? Přeju všem Káčkařům hezký večer. P.
Úterý, 04. října 2016 - 15:19:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 520
Registrován: 12-2008
Začalo už přepojování Kolín-Kralupy do CDP? Dle infotabulí tipuji už Velim z Balabenky, může někdo potvrdit? Díky [happy]
Víte, který hlasatel promlouvá z rozhlasu na "Vašem" nádraží?
Máte ve svém počítači zajímavé nahrávky hlášení nebo fotky a videa pragotronů?


<font color="ff0000">Nádražní hlášení [kecal] - navštivte náš web a Facebook</font>[pozor]
Úterý, 04. října 2016 - 15:32:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12083
Registrován: 5-2002
M2: To chcete říct, že to je normální stav? Pak nechápu, jak ty reléovky můžou mít průkaz způsobilosti.
Normální stav to není. Relativně nedávno jsem si toho všiml taky, bohužel jsem se nedopátral, komu to hlásit, aby to mělo efekt.

Odhaduji, že to kdysi někdo namaloval blbě do závěrové tabulky a někdo jinej si toho nevšiml a podepsal to. No a pak se to podle toho přezkoušelo...
S průkazem způsobilosti to až zas nesouvisí.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hajnej.)
Úterý, 04. října 2016 - 15:55:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1296
Registrován: 8-2010
ad Podroužek:
může to doložit předpisovým ustanovením PLATNÉHO předpisu

Myslím si, že tady tohle na straně č. 71 a 72 by mohlo být průkazné...[vypravci][masinka]

(Příspěvek byl editován uživatelem Paul_red_adair.)
Úterý, 04. října 2016 - 16:02:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 178
Registrován: 10-2007
Baresm: Přepojeno v noci z 2./3.10.
Úterý, 04. října 2016 - 17:31:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2902
Registrován: 11-2008
Ta Velim přepojena v noci 2/3.10. byla, ale ne na 100 %. Je ( byl ) tam malej zádrhel ....[lol][lol][andel] Už to asi dneska bude OK. Ale nic ve zlém. Nikdo není stoprocentní. Ani já ne ......[andel]
Úterý, 04. října 2016 - 17:59:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1258
Registrován: 10-2009
To Paul red adair, děkuji. Takže vyhláška 173 i T108 se shodují. P.
Úterý, 04. října 2016 - 20:04:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5624
Registrován: 8-2007
Tam bych to srovnal tak, jako by na návěst Stůj mohla svítit na opakovači červená nebo žluté mezikruží.

To se mi stalo před několika dny i v Děčíně.Mnohokrát jsem vjížděl z druhé traťové na 3. kolej k nástupišti.Vždy je na vjezdovém návěstidle výstraha,na cestovém u depa ŽBŽ a na nedostatečnou na konci 3. koleje Stůj. Celou dobu(až na dlouhé výpadky kodu) svítí na opakovači červený světlo.
Ale minule po rozsvícení červeného světla na opakovači a zavedení "MAN" na Mirelu se poté rozsvítilo žluté mezikruží.Nechápavě jsem na to koukal až do doby,kdy jsem míjel cestové návěstidlo s návěstí ŽBŽ a v pokračování viděl na odjezdovém návěstidle z 2.koleje již postavenou návěst Volno.
Že to ovlivnilo kod pro vlak,který vjíždí na 3. kolej k návěsti Stůj na nedostatečnou záb. vzdálenost je zavádějící(zvláště pro projíždějící vlak).
djst
Úterý, 04. října 2016 - 22:15:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 529
Registrován: 8-2014
Apollo_17: To tedy ano.
Pokud tomu tak bylo, tak je podle mne na místě obava, zda tomu není podobně, jako kdysi v Poříčanech, tedy zda nejde o chybu zabezpečovacího zařízení.

(Příspěvek byl editován uživatelem djst.)
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Středa, 05. října 2016 - 00:09:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1096
Registrován: 11-2006
Hajnej:
"Odhaduji, že to kdysi někdo namaloval blbě do závěrové tabulky a někdo jinej si toho nevšiml a podepsal to. No a pak se to podle toho přezkoušelo..."

U spousty klasických reléovek je součástí standardní závěrové tabulky jen, zda se kóduje či nikoliv, ale už ne konkrétní návěst na opakovači. Rozhodně jsem viděl závěrové tabulky s i bez - tak se obávám, zda ta Čáslav a GJ není ten případ. Nebo se dělala i detailnější závěrovka jen pro projektování, ale do finální se pak některé údaje již neuváděly? Nicméně i na těch jen s binární infomací o kódování (je/není) je běžně uvedeno razítko "přezkoušeno" a podpis. Tak nevím, kdo/kdy, či podle čeho, přezkušoval ten samotný výběr kódu ... ?
Středa, 05. října 2016 - 21:19:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8029
Registrován: 9-2002
djst:
"Apollo_17: To tedy ano.
Pokud tomu tak bylo, tak je podle mne na místě obava, zda tomu není podobně, jako kdysi v Poříčanech, tedy zda nejde o chybu zabezpečovacího zařízení.
"

Muzes me hodit do obrazu, prosim ?
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
djst
Středa, 05. října 2016 - 21:47:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 532
Registrován: 8-2014
Agent:
Psal se rok 2001.
Byla postavena vlaková cesta od Prahy z 2. traťové (tj. levé) koleje na 4. staniční a z 0. traťové na 0. staniční. Následně se postavila vlaková cesta ze 4. koleje do Sadské, na odjezdu svítilo 80 a volno. Předvěstění rychlosti 80 se objevilo na 2S (60 a oček. 80), ale chybně i na 0S, kde dosud svítila Výstraha. Po postavení cesty z 1. traťové na 1. staniční se "Očekávej 80" rozsvítilo namísto výstrahy i tam.
Důvod: chybné zapojení ZZ.
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Středa, 05. října 2016 - 22:02:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1097
Registrován: 11-2006
djst: Přesně, zjistilo se, že byla chyba v zapojení průjezdových relé. Někde o tom bylo na internetu i pěkné detailní povídání, ale teď to nějak nemohu najít.
Čtvrtek, 06. října 2016 - 09:29:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4448
Registrován: 9-2005
Sonic:
"Někde o tom bylo na internetu i pěkné detailní povídání"

Strana 7
Čtvrtek, 06. října 2016 - 10:11:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1098
Registrován: 11-2006
Plešoun: Super, díky, to je ono [happy]
Čtvrtek, 06. října 2016 - 10:55:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12106
Registrován: 5-2002
K tomu je třeba dodat, že dotyčný způsob zapojení průjezdových relé (relé postavených cest místo topografického propojení opakovačů DP/DM, od čehož se očekával menší počet relé) se moc neujal a kromě Poříčan a okolí snad ani jinde není (pominu-li, že ještě u mě doma na modelišti).
Čtvrtek, 06. října 2016 - 14:19:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 291
Registrován: 7-2007
Ad Sonic: přednosta PO Klatovy je světlá výjimka, je to bývalý zabezpečovák
Pátek, 07. října 2016 - 18:10:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1099
Registrován: 11-2006
M62: Aha, to by odpovídalo - tak to je fajn, že zdání neklamalo [happy]
Pátek, 07. října 2016 - 18:50:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2867
Registrován: 7-2006
Velim přepojena v noci 2/3.10. byla, ale ne na 100 %. Je ( byl ) tam malej zádrhel ...

Pečky přepnuty v noci 5./6.10. bez zádrhelů ..[vypravci]

(Příspěvek byl editován uživatelem Láďa.)
Mladějov
Pátek, 07. října 2016 - 20:06:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8819
Registrován: 3-2007
Hele, Láďo, sloužíš ještě v Hrohlíkově ? A neříkal ti tam minulý týden nějaký fíra s NEx na GSM-R něco o vrtuli v zadku ?

Dík za odpověď.
Pátek, 07. října 2016 - 20:30:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2870
Registrován: 7-2006
Hele, Láďo, sloužíš ještě v Hrohlíkově ?

Hele,Tome, plnoletost slavím ve Vysílačkově ..[happy] A o takovém to žertovném hovoru nic nevím .. tedy se mnou jistě nehovořil ..[nene]

Mno a služba se krátí .. pracoviště se vyklízí ...............a Praha už voláá .... za týden už budou klíče pod rohožkou ..[vypravci]
Zklamání změní člověka k nepoznání ..
Mladějov
Pátek, 07. října 2016 - 20:37:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8822
Registrován: 3-2007
Tak já ti gratuluji k plnoletosti, jdeš do CDP nebo kam ? Mne to teprv čeká.
Nějak na Tebe nemám kontakt. Šlo by přes Petra nebo jinak ?
Pátek, 07. října 2016 - 20:55:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2871
Registrován: 7-2006
k plnoletosti

To jen v tom Vysílačkově,jinak již poněkud déle již tomu je ..[satan] Jinak ano,prošla jsem sítem ...............no a kontak máš,nedávno od Tebe přišla zpráva o novém čísle ..[vypravci]
Zklamání změní člověka k nepoznání ..
Mladějov
Pondělí, 10. října 2016 - 14:59:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8832
Registrován: 3-2007
Fákt ? No to se musím kouknout, já to posílal hromadně.

Plnoletost jsem myslel tu druhou, padesátiny [biggrin]