Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Zabezpečovací zařízení na železnici » Archiv diskuse Zabezpečovací zařízení na železnici do 22. 04. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Zabezpečovací zařízení na železnici do 22. 04. 2016

dolů
   autor příspěvek
Středa, 24. února 2016 - 11:52:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 417
Registrován: 2-2004
Sebu: budou se banalizovat i "sousední" úseky Velké Březno - Boletice a Teplice - Bílina?
Středa, 24. února 2016 - 16:01:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 842
Registrován: 3-2004
Ze "sousedních" úseků probíhá v současnosti například banalizace úseku Úpořiny - Ohníč (obousměrné automatické hradlo).
Sobota, 27. února 2016 - 16:09:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 380
Registrován: 10-2008
Loni se proslíchalo že Střekov - VB - Boletice mají být obousměrná AH místo současných elmechů,ale zda je to stále reálné netušim.....
Středa, 02. března 2016 - 10:41:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3038
Registrován: 3-2006
První SZZ připojeno do CDP Praha
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Středa, 02. března 2016 - 21:01:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1537
Registrován: 7-2012
Kařízek, Zadné Třebáń , Smíchov na jedné trati. Pohotovostem přeji dostatek náhradních dílů a hezké počasí.
Čtvrtek, 03. března 2016 - 15:45:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 798
Registrován: 8-2007
Kařízek, Zadné Třebáń , Smíchov na jedné trati. Pohotovostem přeji dostatek náhradních dílů a hezké počasí.
Když do teď bez problémů fungovalo dálkové řízení Plzeň - Cheb, proč by nemohlo fungovat i Beroun - Rokycany.
Čtvrtek, 03. března 2016 - 16:07:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 251
Registrován: 4-2006
Protože Marcel [happy]
Velkou knihu přírody mohou číst jen ti, kteří rozumějí jazyku, jímž byla napsána. A tímto jazykem je matematika. (Galileo Galilei)
Bobo
Čtvrtek, 03. března 2016 - 16:28:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12942
Registrován: 5-2002
počítá se vůbec s rozšířením D4? když se tradiční D3 typu čb-volary nebo špičák udělaly DOZ.
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Pikehead
Čtvrtek, 03. března 2016 - 21:03:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2136
Registrován: 3-2007
Bobo: No je třeba si vybrat, jestli je důležitější radioblok nebo interoperabilita. Z tohoto pohledu je D4 slepá ulička, kdy se po hysterii z opakované služební nekázně podařilo vykouzlit malou domů pro dodavatele radiobloku.

ČB-Volary je teď D2?
Pátek, 04. března 2016 - 09:24:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3878
Registrován: 9-2011
Ono v podstatě VEŠKERÉ zabezpečovací zařízení má původ v nějaké služební nekázni. [sad]
Pátek, 04. března 2016 - 20:48:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1543
Registrován: 7-2012
jasně za všechno můžou návěstní dozorci.
Sobota, 05. března 2016 - 07:13:27  
Neregistrovaný host
94.113.251.98
Pikehead: Radioblok je "interoperabilitně neutrální"[biggrin]. A primární "malá domů" šla do jiné branky než do svatyně dodavatele...
Luboš_3.21
Sobota, 05. března 2016 - 19:08:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 651
Registrován: 4-2014
Dobrý den. Nemá někdo prosím fotku ovládacího pultu RZZ typu TEST 24 z Žst. Kyjov z níž výpravčí ovládá Nemotické zhlaví.
Děkuji.
Mana_CZ
Sobota, 05. března 2016 - 23:01:23  
Neregistrovaný host
85.135.21.202
Mohl by mi prosím někdo vysvětlit proč v některých úsecích na dvojkolejných tratích s AB jsou začátky a konce oddílů v jedné TK ve správném a nesprávném směru o několik desítek metrů posunuté? Konkrétně jsem si toho všiml na trati 320 v úseku mezi Bystřicí a Jablunkovem. Běžně (např. trať 321) končí a začíná další oddíl ve správném a nesprávném směru v jednom bodě a návěstidlo je oboustranné. Na první pohled mi to připadne jako trochu zbytečné mít dvoje KO na 100 metrech.
Neděle, 06. března 2016 - 13:35:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6298
Registrován: 5-2007
Mana_CZ: Typicky viditeľnosť návestidiel, priecestia, a ďalšie podmienky. Častokrát sa (skôr na novších staniciach, so štíhlymi výhybkami a týmpádom dlhými zhlaviami) tiež stane, že v prípade, že keď má byť posledné návestidlo na zábrzdnú vzdialenosť od vchodového návestidla, bol by naopak prvý oddiel (od odchodových návestidiel), ktorý je naprosto kritický pre priepustnosť, neprípustne dlhý.
djst
Pondělí, 07. března 2016 - 15:53:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 360
Registrován: 8-2014
Mana_cz: Doplnil bych už tak vyčerpávající odpověď Asdf. Máte-li dvě stanice řekněme takto:
km 0,000 Odjezdová náv. stanice A
km 0,600 Vjezdové n. stanice A pro opačný směr jízdy
km 3,300 Vjezdové n. stanice B
km 3,900 Odjezdová náv. stanice B pro opačný směr jízdy.
Pokud bychom instalovali pouze vstřícná (tzn. mající návěstní štít z obou stran) návěstidla vešlo by se na trať pouze jedno (s ideálním umístěním v km 1,950), což je od odjezdů dost daleko (1950 m). Kdyby bylo zhlaví v jedné ze stanic ještě o 50 m delší, tak by to bylo dokonce zakázáno (maximální délka oddílu je dvojnásobek zabrzdné vzdálenosti). Proto se použijí samostatná návěstidla pro každý směr jízdy, v tomto případě ve směru A->B třeba v km 1,100 a 2,200, v opačném směru v km 2,800 a 1,700.
Pro tento příklad jsem použil krátký mezistaniční úsek, ale v případě delšího se pak staví návěstidla často samostatně jen prvním, případně druhém, oddíle a zbytek už je klasicky spárovaný.
Dokonce existují i stanice (Praha-Libeň např.), kde je záhlaví a zhlaví tak dlouhé, že první oddílové návěstidlo je již na stožáru vjezdového návěstidla pro opačný směr jízdy, nebo dokonce před ním.
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Luboš_3.21
Pondělí, 07. března 2016 - 16:11:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 657
Registrován: 4-2014
djst. Vámi zmiňované umístění návěstidel AB v poslední větě příspěvku se nachází také na chebském zhlaví Žst. Kozolupy
Mana_CZ
Pondělí, 07. března 2016 - 18:30:13  
Neregistrovaný host
85.135.21.202
Asdf, djst: Díky za vysvětlení!
Syslik
Čtvrtek, 10. března 2016 - 13:14:02  
Neregistrovaný host
81.201.60.140
Nemá někdo náhodou fotku přístrojů zab. zař. v Horažďovicích předměstí? Děkuji
Bobo
Čtvrtek, 10. března 2016 - 15:53:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12953
Registrován: 5-2002
něco málo je v závěrečné zprávě DI z babin
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Luboš_3.21
Čtvrtek, 10. března 2016 - 17:25:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 661
Registrován: 4-2014
Bobo - to je sice hezké,ale kde se ta závěrečná zprávu DI z babin dá najít?

(Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.)
Čtvrtek, 10. března 2016 - 17:31:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6327
Registrován: 5-2007
Luboš_3.21: Takýto "dôležitý" web vám uniká? [proud] http://www.dicr.cz/mimoradne-udalosti-z-roku-2015
Luboš_3.21
Čtvrtek, 10. března 2016 - 17:47:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 662
Registrován: 4-2014
Asdf- díky
Pátek, 11. března 2016 - 01:35:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1546
Registrován: 7-2012
SUDOP Hradec Králové, varuji všechny před příliš protivným kolektivem.
Pátek, 11. března 2016 - 10:53:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4310
Registrován: 9-2005
Marceli Štancle, to už přeháníš. Brzdi! Že ti pravděpodobně někdo šlápnul na kuří oko se přestávám v tvém případě divit, ale to neznamená, že si svoje mindráky budeš léčit tady. Pochopil?
Krm
Sobota, 12. března 2016 - 10:12:09  
Neregistrovaný host
109.81.211.6
Měl bych takový dotaz. Z výrobních štítků mělnické elektromechaniky jsem si všiml, že mají rok výroby 1985 St2 a 1983 DK. Jsou někde v provozu ještě mladší bloky? A proč se už v čase releovek při rekonstrukci ŽST Mělník v osumdesátých letech zachovala elektromechanika? Díky
Sobota, 12. března 2016 - 10:44:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 766
Registrován: 1-2006
Marceli, když už máš potřebu ventilovat veřejně, zavzpomínej prosím i na důvody, proč jsem na Tebe v té době neměl nervy, a osobní problémy s jednotlivcem prosím nevztahuj na celek. Díky.

Za rámeček si své chování z té doby vůči Tobě nedávám, kvůli čemuž jsem vůči Tobě možná shovívavější - vim, že to nemáš jednoduchý a ty poslední roky se na Tobě krutě podepsaly. Ale pokud bych mohl vrátit čas a rozhodovat se znovu, věnoval bych svůj volný čas jinam, šel bys o tři čtyři roky dřív a nepříjemné období bychom si oba odpustili. Tvoje volba byla snažit se udržet, i když to z konkrétních důvodů na Tvé straně, které jsi objektivně nebyl schopen ovlivnit, nebylo reálné. Tvou volbou byly i další omyly, před kterými jsem Tě varoval. Mou chybou bylo, že jsem se Ti s tím snažil pomoci. Ukázalo se to i v tom, žes zjistil, že se nějak uživíš i jinak, a máš to bez krutého stresu, jestli přijde za pět minut šéf s výpovědí a co s tím zásadním propadem příjmů budeš dělat. Nebo v tom, že profesi, kterou jsi dělával, je dnes přikládán podstatně větší význam, a Tvoji kostlivci ještě stále vypadávají z různých skříní. J.
Sobota, 12. března 2016 - 16:40:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1549
Registrován: 7-2012
Vše se řídí bohužel penězi. Až budeš u podniku 25 let já budu v krematoriu a Ty nebudeš mít nervi na nikoho.

Projekty se prostě honí podle ceny a zapomíná se, že musí sloužit 30 i více let údržbě. Kdykoliv řeším poruchu a hledím do výkresů přes rameno od spolupracovníků slyším který vůl to kreslil. Kouknu do rozpisky a jen špitnu můj velký učitel nemáš ponětí v jakém kvaltu se to odevzdávalo....

Normy vycházejí kosmickou rychlostí, stále zakazují více věcí, ale neřeší venku je mráz a co poruchy.

(Příspěvek byl editován uživatelem Marcel_Štancl.)
Sobota, 12. března 2016 - 18:49:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 767
Registrován: 1-2006
No, Marceli, tak to už abys začal plánovat vejlet do Pelhřimova, ať víš do čeho jdeš. ;-)

Mýlíš se, jako obvykle. Je to o tom, cos během těch 25 let udělal pro to, abys v budoucnu zvládal to, co je Ti naloženo. Máš to podobně jako s důchodovým pojištěním. :-P Pokud jsi připraven, nehraje čas až tak významnou roli. Precizoval jsi svoje postupy? Naučil ses efektivně využívat svoje pracovní nástroje? Vytvořil (naprogramoval) sis nějaké pomůcky, abys byl schopen zvládat své úkoly efektivně? Byl jsi schopen diskutovat o obsahu norem namísto akceptování připomínky, tedy nějak odborně na úrovni, zocelen zkušenostmi z akcí, kterými jsi prošel? Naučil ses přizpůsobit svou činnost svému tělu tak, abys ze sebe dostal co nejvíc? ...

Pleteš švestky s jablkama. Využívání titulu, označujícího kamaráda, je folklór. Občas vyjádření nervozity z toho, že danému výkresu úplně nerozumím. Přirozené, za 5 minut nahlížející nepostihne kontext, kterému se přizpůsoboval autor řešení během měsíců vymýšlení, jak to udělat, aby to vyhovovalo všem a bylo to v souladu. Ano, možná se to dalo vymyslet lépe, pokud by tam nebyla nějaká ta omezující podmínka, kterou nahlížející nebere v úvahu... Nemyslím si, že by kvalita řešení, alespoň u nás, šla výrazně dolů. Naopak, každým dalším problémem si člověk dává na některé věci víc majzla. Nestíháním optimalizuje svou práci. Prostě si jen nedáš to kafe, které sis dával obvykle, protože na něj není čas. Nevyhovuje-li, nejsi otrokem (krom návyku na určitý standard daný příjmy) a máš možnost zachovat si důstojnost tím, že změníš lokál.

Projektování je změna a změna je projektování. Je přirozené, že řešení nezůstává stát, ale přizpůsobuje se novým podmínkám, ať si o nich myslím cokoliv. Zákazník si dodržení přeje, bude dodrženo. Tečka.

Zklamu Tě i v tom, že bych se kvůli někomu nervoval. S léty člověk některé věci pochopí a zkušenostmi si kolem sebe tvoří prostředí, kde se nemá důvod nějak výrazně a dlouhodobě nervovat okolím - člověk sám si v tomhle vystači. V tomhle směru byla práce s Tebou zkušeností k nezaplacení... ;-)
Sobota, 12. března 2016 - 19:38:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1550
Registrován: 7-2012
Zkušenost k nezaplacení bude až se postaví Vršovice osobní, které jsi projektoval a já ho budu udržovat.
Vše pro zákazníka neboť platí...

Tohle perpetum mobile snad nebude fungovat na věky!
Neděle, 13. března 2016 - 08:14:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 768
Registrován: 1-2006
Vždycky Ti připadaly pikantní naprosto běžné věci. Holt tak to ve světě chodí, že projekční složky projektují a udržující udržují. Osobně budu rád, když si dokážeš tuhle práci udržet. Na co Tě nasadí je problémem Tvého vedení.

Je tam jen opět jedna drobná nepřesnost. I když jsou na rozpiskách nějaké podpisy, není řešení u takhle velkých staveb (narozdíl od Tvé bývalé profese) řešením jediného člověka, ale týmu, jehož je součástí. V základu té stanice prsty mám, finalizováno to ale bylo až po tom, co jsem změnil lokál. Moje razítko tedy na těhle výkresech nenajdeš a na rovinu mne ani nezajímá, k jakým změnám tam od mých dob došlo. Je to Prahy, sebou jsem si odnesl jen jednu velkou stavbu. Přesto si nemyslim, že by si kluci dovolili dát na stavbu něco, co by nebylo na potřebné úrovni nebo nemělo dořešené věci, které proběhly v mezidobí. Standard v téhle úrovni odevzdání se drží bez ohledu na to, jak málo času na danou stavbu je, protože problémy na stavbě jsou zde narozdíl od jiných profesí časově podstatně nepříjemnější než trocha přesčasů k tomu, aby to bylo rámcově v pořádku. Větší chyba znamená překopání celé dokumentace, což je o stovkách hodin zadarmo a pod tlakem. O sankcích nemluvě. Jen blázen by šetřil čas s tím, že se to nějak udělá během stavby.
Syslik
Úterý, 15. března 2016 - 08:25:16  
Neregistrovaný host
81.201.60.140
Bobo, Luboš, Asdf: Děkuji moc, našel jsem ve zprávě přesně to, co jsem potřeboval - fotku jak vypadal řídící přístroj pohromadě. Nyní se totiž tento řídící přístroj, nebo spíš to, co z něj zbylo nachází u mě v kuchyni. Bohužel se ho podařilo zachránit až jako hromádku pravítek a dílů po zásahu rozebíračů. Mám tedy v kuchyni tisícidílné puzzle, ke kterému nemám nic jiného, než teď už alespoň tu fotku.
Děkuji ještě jednou.
Úterý, 15. března 2016 - 13:08:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3273
Registrován: 9-2005
Mám tedy v kuchyni tisícidílné puzzle, ke kterému nemám nic jiného, než teď už alespoň tu fotku.

No a říct si místním zabezpečovákům o dokumentaci k zařízení (mechanické, elektrické zapojení) vás nenapadlo? Doporučuji se na ně obrátit, dřív než zmizí v propadle dějin...
Pár obrázků ode mne...
Syslík
Úterý, 15. března 2016 - 13:33:17  
Neregistrovaný host
81.201.60.140
Pepa: Jo, na získání dokumentace se pracuje. Stejně se ale složit přístroj do původního stavu nepovede, a to z několika důvodů. Zaprvé byl získán jako hromádka "šrotu" válejícího se v hlíně a na dešti, kam byl "vyložen" ne zrovna citlivým způsobem. Zadruhé ho mezitím stihl někdo připravit o značné množství dílů, počínaje štítkama z reliéfu, přes odlitky posuvných knoflíkům až po 98% dřevěných dílů. Spíše tedy půjde o to složit z této hromádky něco použitelného jako funkční exponát.
Hradlová skříň se závěrama je více-méně kompletní (ovšem pouze z jednoho zhlaví), hromada pravítek taky vypadá podle počtu na kompletní, ale hodně toho chybí nebo je nevratně poškozeno.
jkl
Úterý, 15. března 2016 - 16:41:07  
Neregistrovaný host
188.175.78.181
Zdravím.
Pánové, tuto diskuzi nesleduji, takže se omlouvám za, zřejmě hloupý, dotaz.
Jak jsou na trati spojeny koncové prvky (KO, návěstidla, výhybky) spojeny s řídícím počítačem? Optickými kabely? Od kterých let (přibližně) se optické vlákna v tomto oboru používají?
Děkuji
Úterý, 15. března 2016 - 18:13:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6356
Registrován: 5-2007
jkl: Priamo koncové prvky nie sú optickými káblami pripojené takmer nikdy. U centralizovaných zariadení (kde sú "vonku" v podstate len žiarovky, stykové transformátory, a jediná trocha logiky je v prestavníku, ale aj to len na úrovni kontaktov) to jaksi vôbec neprichádza do úvahy. V distribuovaných zariadeniach potom, ak sa použije optika, tak väčšinou končí niekde cestou v nejakom "koncentrátore" (ktorý spravidla u stavadla obsluhuje časť zhlavia alebo celé zhlavie, u autobloku spravidla jednu hranicu oddielu) odkiaľ to k samotným koncovým prvkom ide zasa len po dráte.

Optické káble sa (s uvedeným obmedzením) používajú tak od začiatku 90. rokov, priekopníkom bol myslím Ericsson. U nás bol prvým (a posledným) zariadením autoblok FELB inštalovaný v roku 1995, potom sa dala prednosť centralizovaným zariadeniam. Ale ani na tom západe to nie je všade, napr. SIEMENS až dodnes masívne používa ISDN linky a optiku prezentoval viacmenej ako novinku na predposlednom InnoTranse.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Úterý, 15. března 2016 - 19:55:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10978
Registrován: 5-2002
jkl: Ono u těch koncových prvků nejde jen o informaci, ale i o energii.
A to by se do té optiky muselo svítit poměrně dost silně, aby to roztočilo motor přestavníku...
djst
Úterý, 15. března 2016 - 21:49:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 379
Registrován: 8-2014
Hajnej: Já měl dojem, že na přijímacím konci optiky není "solární elektrárna", ale fotodioda či podobné udělátko. Tedy že na konci se elektřina nevyrábí, ale jen spíná a vypíná. Ale vést optiku k přestavníku samozřejmě nemá smysl, to víme oba.
pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Středa, 16. března 2016 - 07:11:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10988
Registrován: 5-2002
djst: Potíž je v tom, že dokud k té výhybce musí vst silovina, tak mi optika z "reléovky" (dnes spíš "křemíkovky") nic moc nezachrání, protože těch 22kV, co přišlo v Bohumíně na kus řeči, by se pořád mělo po čem šířit...

Průser totiž není ani tak to, co odejde v cimře, ale ty kilometry kabelů venku...
Středa, 16. března 2016 - 07:34:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3274
Registrován: 9-2005
Spíše tedy půjde o to složit z této hromádky něco použitelného jako funkční exponát.

Pokud se vám jedná o ŘP obecně, tak doporučuji vyhlédnout jiné zařízení a řádně a včas být u demontáže (nejlépe si ho demontovat sám). Pokud však se vám jedná pouze o přístroj z Horažďovic, pak se dá samozřejmě dokompletovat za použití dílů z jiného zařízení. Je to přeci jenom stavebnice pro dospělé, ovšem nepopírám, že to chce trošku cviku. Nakonec zjistíte, jak geniálně jednoduché zařízení to je. [wink] Štítky atd. samozřejmě nejsou problém nechat znovu vyrobit...
Pár obrázků ode mne...
Středa, 16. března 2016 - 08:29:48  
Neregistrovaný host
81.201.60.140
Pepa: Ano, je to podle mě dokonale jednoduché a hlavně krásné zařízení. V plánu je zkusit sehnat i další kousek, to nepopírám, ovšem když jsem tenhle přístroj viděl jako hromádku šrotu, nemohl jsem se smířit s jeho osudem. Proto byla tato hromádka odkoupena s úmyslem zachránit co se dá.
Hradlová skříň je vcelku kompletní, včetně většiny elektrického zapojení, pouze se na ní podepsalo pár týdnů v blátě, na dešti a v den nakládky také ledu a sněhu. Také způsob demontáže a vykládky firmou, takže pár dílů poškozených je (přiznám se, že jsem v oboru nový, neznám přesně názvosloví, což se postupně snažím napravovat, proto prosím o prominutí v některých výrazech) a to především dvě hradlová tlačítka (prasklé a ulomené jejich odlitky), které naštěstí náhradní mám, takže již jsou vyměněna. Dále clonky, kdy na jednu zjevně přistálo při vykládání něco těžšího, a druhá má ulomenou osičku. Jinak je skříň v pořádku.
Aktuálně probíhají práce s odbahněním, odrezováním a konzervací pravítek. Je jich pěkná hromádka.
Nejdřív chci zprovoznit přístroj v původním složení (mám jen půlku, Pačejovské zhlaví, víc se do kuchyně v bytě nevešlo, a taky víc toho k mání nebylo). Pak teprv budu uvažovat nad případnou úpravou.

A kontrolní otázka! Co se stane s řídícím přístrojem typu Rank, když ho ponecháme na větru a dešti???

Středa, 16. března 2016 - 09:28:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3922
Registrován: 9-2011
Odpověď na kontrolní otázku: "Skončí někde v Bukurešti!" [happy]

víc se do kuchyně v bytě nevešlo
Obdivuji vaši manželku!
Pátek, 01. dubna 2016 - 10:43:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 2-2015
Ptám se, nemá někdo tady fotku SZZ-ETB v žst. Kralupy nad Vltavou? Ovládací pult číslicovky nebo aspoň nějaké foto DK, díky[happy]
Luboš_3.21
Pondělí, 04. dubna 2016 - 18:39:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 690
Registrován: 4-2014
Budějovický ležák -
Tady jsou ty Kralupy, je to fotka z knížky, takže kvalita nic moc.
Úterý, 05. dubna 2016 - 18:04:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 9-2009




rok cca 2013
Středa, 06. dubna 2016 - 14:16:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 2-2015
Tota a Luboš Luboš_3.21 - skvěle! děkuji oběma!
Neděle, 10. dubna 2016 - 11:50:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 4-2016
Syslik: něco málo žst.Horažďovice předměstí


Luboš_3.21
Neděle, 10. dubna 2016 - 12:25:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 696
Registrován: 4-2014
Davel - pěkné fotky[ok][vypravci]
Bobo
Pondělí, 11. dubna 2016 - 17:17:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12995
Registrován: 5-2002
m.boleslav je poslední el.dynamika v čr? sk je na tom jak?
kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Luboš_3.21
Pondělí, 11. dubna 2016 - 17:21:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 697
Registrován: 4-2014
Elektrodynamika je ještě v Žst. Veselí nad Moravou.
Pondělí, 11. dubna 2016 - 17:47:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1019
Registrován: 11-2006
Ještě je snad Ustí nad Labem - Střekov, ne? Nebo jsem něco prošvih?
Pondělí, 11. dubna 2016 - 21:57:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 427
Registrován: 2-2004
V Boleslavi je snad jen na boudách, stejně jako v Brně na dolním.
V Mostě novém n. už také není?
Pondělí, 11. dubna 2016 - 22:11:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 234
Registrován: 3-2006
Elektrodynamika je Most nové nádraží, Ústí nad Labem - Střekov, Mladá Boleslav jen stavědla, Brno dolní St.1 a Veselí nad Moravou
Pondělí, 11. dubna 2016 - 22:55:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6427
Registrován: 5-2007
K čomu je dlžné povedať, že to Veselí nad Moravou padne možno skôr než tá Boleslav.
Marcik
Středa, 13. dubna 2016 - 23:45:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 222
Registrován: 9-2007
A co průmyslová dráha Mostecké uhelné společnosti (MUS) mezi Komořany a Litvínovem [zdroj: http://softikon.wz.cz/ed/ed2dil.htm]? Je stále v provozu? Ví tu někdo, kde přesně to tam je?
Čtvrtek, 14. dubna 2016 - 00:23:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3069
Registrován: 3-2006
Už ne, výhybky vytrhané, zbylé pozamykané. Bylo to tady.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Luboš_3.21
Neděle, 17. dubna 2016 - 16:22:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 709
Registrován: 4-2014
Nemá někdo prosím, fotky bývalé RZZ AŽD71 indikační kolejové desky ze Žst Zdice. Díky.
Pondělí, 18. dubna 2016 - 10:38:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1721
Registrován: 7-2002
Copak se to děje ve Kdyni?
Marcik
Úterý, 19. dubna 2016 - 06:55:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 223
Registrován: 9-2007
Mikulda: Smutná zpráva, ale děkuji za info.
Pátek, 22. dubna 2016 - 12:02:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 51
Registrován: 12-2011
Zdravím, neměl by někdo foto ovládacího pultu TESTu aplikovaného na odbočku ?