Diskuse K-report » Archiv 2016 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Mariánských Lázních předcházející | další

Trolejbusy v Mariánských Lázních

dolů

   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Archiv diskuse Trolejbusy v Mariánských Lázních do 11. 04. 2016 carte 60 11-04-16  20:09
Archiv diskuse Trolejbusy v Mariánských Lázních do 28. 06. 2016 Borovička 60 28-06-16  21:04
   autor příspěvek
Úterý, 28. června 2016 - 22:19:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5162
Registrován: 9-2005
ad Borovička:
Jízdenky PIDu jsou sice kapitola sama pro sebe, ale podstata podpořená zákonem o silniční dopravě a přepravních podmínkách dopravce zůstává.

V konečném důsledku je za svou jízdenku/jízdní doklad odpovědný především cestující. Ono je to tak i správně. Existují zase koumáci co šálí i řidiče a před revizory najednou svou jízdenku/průkazku náhle ztrácejí. Vědí moc dobře proč...

Obecné zásady:

1. Jízdenka musí před cestujícím vyjet ze strojku. Pokud ne, byl bych hodně opatrný v tom si ji převzít. Jestli ji před tím zmršit řidič je jeho problém, ať si ji vystornuje.

2. Neexistuje aby řidič vybral peníze a následně prohlásil, že má rozbitý strojek a že si má klidně cestující jít dál. (Loni v zimě to na mne zkusil řidič posilového lyžařského spoje na Bedřichov. Když jsem mu sdělil se stoickým klidem tarif za toto v mé domovské firmě, rozbitý strojek se zázračně obratem spravil...[proud])

3. Základní data musí sedět - cena, trasa, sleva na kterou má cestující nárok. Jestli ne, obratem reklamovat.

Protřelý řidič podvodník se bohužel řídí zásadou, že nejlépe se okrádají cestující:

a) Cizinci...spoléhají se na to, že se s nimi revizor nedomluví.

b) Popletené babičky....s hroší kůží budou doufat, že revizor se vzdá toho nebohého důchodce pérovat a pokoušet se konfrontovat s řidičem s cílem dozvědět se pravdu.

c) Cikáni a děcka...Jééé, já se spletl. Oni mi řekli něco jiného...

d) Cestující v pozdně večerních spojích unaveni celodenní prací či alkoholem...tam se recyklují většinou už jednou prodané jízdenky...


(Příspěvek byl editován uživatelem M_k.)
Středa, 29. června 2016 - 20:32:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5140
Registrován: 6-2005
Borovička, netvrdím, že to dělám. Takto jsem doplácel ve vlaku průvodčí doplatek k jízdence, protože, ač jsem pokladní důrazně říkal, že potřebuji Chotěboř, ale přes Pardubice, tak mně ji dala přes H. Brod a já nezkontroloval.

Bohžel, je to ale problém cestujícího...

M K: u nás třčba storno nejde. Že jsme MHD a tam jsou vzdálenosti krátké.
Takže:
a) jízdenku donesu na DP a jdu za vedením s žádostí o vystornování např. 21Kč... to je oficiální postup.
b) prachsprostě se cestujícímu omluvím, zeptám, jestli ji potřebuje do účetnictví, že mám takový problém a jestli mu to vadí. Zatím to vždy prošlo (využito za 5 let asi 4x). Revizora si v případě potřeby zpracuji sám.
c) na vše se vys..., jízdenku zmačkám a zahodím.
Makrelu neumeješ.
Kejvačka
Neděle, 10. července 2016 - 20:55:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1581
Registrován: 10-2004
Toto stálo včera na parkovišti u Úšovické křižovatky. RZ nebyla z místa focení vidět. Co to je za vůz, co tam dělá? Na zájezd to nevypadá[lol]

Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Martinmarilynmanson
Neděle, 10. července 2016 - 21:35:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10155
Registrován: 12-2007
Tohle jezdí pravděpodobně smluvní dopravu do prům. zóny Nová Hospoda u Boru.
Be clever - use public transport!
Neděle, 17. července 2016 - 03:28:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 785
Registrován: 12-2007
Něco z mého červnového ozdravného pobytu v Mariánkách. Všeci chodili večer kukat fontánu a já radši trolejbus na Goetheho platz [wink]

Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Najbrt-Welcome in the darkness time
nereg.pozorovatel
Neděle, 17. července 2016 - 10:32:54  
Neregistrovaný host
94.112.206.233
Však ono to bude ozdravnější, sledovat trolejbusy, než kukat na fontánu [rofl] [ok]
Čtvrtek, 28. července 2016 - 21:35:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 793
Registrován: 12-2007
Jedna od pošty z června [jidlo]

Najbrt-Neberem do šrotu s ním
Najbrt-Vyvrchol nevkusu
Najbrt-Hnusnější, než jsme kdy čekali
Najbrt-Welcome in the darkness time
Středa, 07. září 2016 - 13:55:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 90
Registrován: 10-2008
Ahoj,
Na 06. srpna, jsem znovu navštívil město Mariánské Lázně.
Nakonec jsem měl štěstí - 14TrM č. 47 (ex. Plzeň 417)! [jidlo]


Video z tohoto vozu (15:02 min): https://www.youtube.com/watch?v=OozXR63eey4


Před týdnem navštívil jsem Zhytomyr (Ukrajina) - 14TrM 077 (ex. ML 48 / ex. Plzeň 439)


Pozdravy z Německa,
Daniel [happy]
Mail: Daniel-Syrau(at)web.de
Facebook: Daniel Möschke
YOUTUBE-Channel:
http://www.youtube.com/user/KT4Dani
Čtvrtek, 08. září 2016 - 11:52:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 356
Registrován: 3-2004
Ty jo, na fotkách Krokodýla je vidět, že v těch trolejbusech nejsou žádní cestující. K čemu tam vlastně jezdí?
Čtvrtek, 08. září 2016 - 14:07:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5170
Registrován: 6-2005
Heky: já jel v Praze prázdnou tramvají, tak na co tam ta tramvaj jezdí...
Makrelu neumeješ.
Sobota, 10. září 2016 - 11:54:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 596
Registrován: 6-2011
Heky: Ve čtvrtek jsem byl v Mariánských Lázních a veškeré spoje, které jsem viděl, byly plné až přeplněné, nezřídka zpožděné kvůli zdlouhavému nastupování cestujících. Nebudu tajit, že šlo o odpolední špičku, což však nic nemění na tom, že zjevně ty trolejbusy mají koho vozit a že využívané jsou, byť asi ne celý den stejně.
Pátek, 23. září 2016 - 00:11:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 9-2016
Krokodyl:To foto je senzační, 14 Tr na šestce jsem chtěl vždycky odchytit. Škoda jenom, že od posledních změn JŘ už "školní šejdr" nenajíždí do centra přes nádraží, foto 14 Tr na sedmičce už nevyjde [happy]
Jinak ten spoj jede až po 14C, pro školáky tedy nepoužitelný. Není divu, že v něm jede v 8.00 pár lidí.
Pátek, 23. září 2016 - 10:18:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5197
Registrován: 9-2005
Nový odbavovací systém: odkaz

Nové trajfy: odkaz
Sobota, 24. září 2016 - 09:11:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 470
Registrován: 7-2005
Super !!
Jen tak dál !!
Sobota, 03. prosince 2016 - 16:48:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5210
Registrován: 9-2005
Kdyby někdo měl zájem zadarmo dostat mariánskolázeňskou mutaci Plzeňské karty, tak má šanci do konce roku:odkaz

Funkčně by měla být v podstatě stejná s ostatními, tj. elektronickou peněženku to bude brát jak v ML, v Plzni a v busech ČSAD Plzeň. Zóny by tam měly jít asi taky. Zajímavé je, že pak za ni MDML bude chtít jen 100 Kč, na rozdíl od 170 Kč u PMDP.
T_m
Sobota, 03. prosince 2016 - 17:24:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3217
Registrován: 5-2002
Plzeňská karta v plzeňské mutaci tam bude fungovat též? Tedy elektronická peněženka, případně předplatné? Platba bezkontaktními kartami bude možná?
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
Pondělí, 05. prosince 2016 - 09:28:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5212
Registrován: 9-2005
Jj.
Sobota, 10. prosince 2016 - 12:23:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 349
Registrován: 5-2002
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat místních. Jak je to s problematikou žádostí ML do nového programu OPD2 (strat.cíle 1.4) v rámci trol. infrastruktury? Podle dokumentů OPD tam Mariánské Lázně nespadají[sad]. Výzvy na předkládání projektů běží...přičemž speciální výzvy jsou pro Prahu, Brno, Ostr.aglomeraci (Ostravu+Opavu), Olomouc, Zlín, Jihlavu, Liberec+Jablonec, Plzeň a Ústecko-Chomutovskou aglomeraci (Ústí, Teplice, Most-Litvínov, Chomutov-Jirkov. Mariánky nejsou součástí větší aglomerace, které byly v rámci této oblasti podpořeny.
Petr_k
Sobota, 10. prosince 2016 - 12:59:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11734
Registrován: 4-2003
Nespadají-li, neřeší se. Ostatně není to prvně, podobné problémy byly i v minulosti a nejen v oblasti dopravy. Nákup nových vozů v roce 2006 se povedl skoro zázrakem (původně do řešené oblasti té výzvy mariánskolázeňský provozovatel taky nespadal).
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Sobota, 10. prosince 2016 - 13:08:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 614
Registrován: 10-2009
A kdo říká, že by dotace měla jít zrovna z OPD II? Spousta měst tam taky nespadá a s dotací počítají. Neznamená to, že by menší sídla nemohla dosáhnout na jakoukoliv dotaci, jen celkový balík peněz bude menší než pro aglomerace.
Te audire non possum, musa sapientum fixa est in aure.
Sobota, 10. prosince 2016 - 18:08:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 350
Registrován: 5-2002
Trolejbusy se mohou pořídit z IROPu z SC1.2 Zvýšení podílu udržitelných forem dopravy. Mě se jednalo spíš o finance na obnovu/výstavbu infrastruktury - tj.trolejbusových tratí a toto je možné řešit pouze z OPD.