K-report
 

Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 03. 02. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Automobily, lodě a letadla » Registrační značky - diskuse » Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 03. 02. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4098
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 27. ledna 2015 - 23:14:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mik0cz: Obě nálepky jsou s námi nějakých 20 let, navíc nýnější nejběžnější vzory pz 1994 a 2001 jsou přizpůsobený na dvě nálepky, tak proč lepit jen jednu a to druhé kolečko nechat volné.. Mě to příjde jako stupidita [crazy] Na co tam to kolečko teda je, jen tak?

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 702
Registrován: 4-2011

Odesláno Středa, 28. ledna 2015 - 00:15:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď už jen tak, ano. Na co jsou dvě u přívěsů, u motorek, na co jsou u veteránů, na co jsou u předních tabulek? Navíc jsem viděl už několik O94 jenom s jednou nálepkou z tehdejši doby. Nehrotil bych to. Navíc je to logický, bez emisí neni TK, žejo, tak proč tam cpát další nálepku? Nehledě k tomu, že nás čeká nový výběrový řízení na výrobce značek, tak uvidíme, jak budou potom vypadat


(Příspěvek byl editován uživatelem Mik0cz.)

"Na otázku policie, proč rozmlátil palicí vozidlo Hyundai i30 parkující na sídlišti, vandal odpověděl, že se domníval, že je auto nabourané a chtěl majiteli pomoci, neb je vyučeným klempířem."
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 829
Registrován: 1-2013

Odesláno Středa, 28. ledna 2015 - 08:57:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jedna přeregistrace

z



na hezké dvojčíslí [ok]



Moje album s autovraky ve Zlínském kraji
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4100
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 28. ledna 2015 - 12:33:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mik0cz: Na co jsou dvě u přívěsů, u motorek, na co jsou u veteránů, na co jsou u předních tabulek?
Jo to máš pravdu, že u spousty značek jsou ta kolečka nevyužitá. Ale i tak mi příjde že sněhulák k českým značkám patří a dvě nálepky na zadní tabulku taktéž.. [kladivo]

Navíc je to logický, bez emisí neni TK, žejo, tak proč tam cpát další nálepku?
Jo tohle mě napadlo už dávno že obě nálepky jsou na sobě závislé.. Ale i tak mě to přišlo logické lepit obě, byl to doklad že auto splňujě obě kritéria co splňovat má.

V tomhle se asi spolu neshodneme, jestli lepit jednu nebo dvě.. [happy]


Nehledě k tomu, že nás čeká nový výběrový řízení na výrobce značek, tak uvidíme, jak budou potom vypadat
No a to je to, čeho se při dnešním přístupu MD ke značkám nejvíc děsím..
Ale jelikož jsem životní optimista, tak se snažím věřit že mě MD překvapí a že mě značky budou zase bavit tak jak mě vždycky bavili.. [happy]

4100

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
Zender
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 390
Registrován: 4-2010

Odesláno Středa, 28. ledna 2015 - 23:24:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kam s tímto? Do rekordů? 4U8 by ale měla být 162ka ne?
Som z toho volaký zmetěný [sad]

Bmc5365
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1400
Registrován: 4-2010

Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 07:09:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zender: je to 161 nebo její derivát (163,165,166,176) záleží co mělo to auto vpředu. Bohužel je to už podle nového proto je tam nalepena jen známka STK.

V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série RZ: 7B8 8B3 8B8 9B0 9B2 9B6 9B9 1BA 1BB 1BC 1BD 1BF 1BH
V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série SPZ: BZ BME BMP
[new] ---> MCDLXIX <---[new]
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 830
Registrován: 1-2013

Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 07:56:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

včera ve Vizovicích spatřena Fabie se značkou 1T9 bez zelené nálepky!

Moje album s autovraky ve Zlínském kraji
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6645
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 09:12:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jannys: Tak potom nechápu smysl toho novelizovaného zákona ponechat RZetu na věky věků!

Problém je v tom, že u nás je od roku 1953 vázána registrační značka (předtím SPZ) na existenci tabulky s registrační značkou. Ty se vyrábí v sériích, žádná dovýroba za ztracené či poškozené neexistovala a dosud neexistuje (přinejmenším ne na oficiálním principu). Kromě toho pokud je stále v RZ vyznačen region, tak by měla existovat možnost značku vyměnit. Systém jedno vozidlo - jedna doživotní registrace, tedy to, co mají Nizozemci či Francouzi, má smysl jen při jedné celostátní řadě bez rozlišení regionů.

Kdyby záleželo na mojí maličkosti, dám řidiči vybrat, ať se rozhodne sám, zda-li si původní RZetu ponechá nebo si vezme domácí a ne mu to takto diktovat a pak ještě navrhovat jak to obejít.

Já nevím, jestli to je obcházení. Kdyby někdo přišel na úřad s dvěma nepoškozenými tabulkami a požadavkem na výměnu, protože tam ty (třeba) pražské prostě nechce, tak by snad neměl být problém mu vyhovět. Ale ve chvíli, kdy se celý převod včetně zápisu nového vlastníka a vydání malého ORV uskutečňuje na úřadě prodávajícího, tak není možné tam vydat značky podle kraje kupujícího. To by museli mít na všech ORP značky se všemi 14 písmeny, což asi víme všichni, že je nesmysl.

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Zender
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 391
Registrován: 4-2010

Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 09:19:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Právě že vepředu je to samé co vzadu, takže 161, nesedí mi to 4U8 když je nejvyšší 40U 30E
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5619
Registrován: 2-2005

Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 09:55:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

včera ve Vizovicích spatřena Fabie se značkou 1T9 bez zelené nálepky!

No a?

Je to Rebel!!! Při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho zesměšnil!!!
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 831
Registrován: 1-2013

Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 10:23:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stenley: tak nízká Ostrava bez nálepky

Moje album s autovraky ve Zlínském kraji
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2528
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 10:41:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JohnyTDI
No a představ si, že dokonce už i některé SPZ jsou bez zelené nálepky. To je co?
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 832
Registrován: 1-2013

Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 11:17:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jo dobrý,neřešte to,já jen myslel to,že tak nízká značka je už bez zelené nálepky toť vše!!!!!

takže už není třeba dalších komentářů

(Příspěvek byl editován uživatelem JohnyTDI.)

Moje album s autovraky ve Zlínském kraji
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1272
Registrován: 9-2012

Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 15:04:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Páni, a soused od vedle tady má Felicii RKH taky bez nálepky [biggrin]. Myslím, že by spíše kolegy zajímali nejvyšší spatřené bez nálepky..

(IQ+Love= Škoda Auto)
V každém příspěvku se můžou objevit pravopisné chyby, za to mě prosím omluvte, Díky..
Z libovky na vrak v rozmezí dvou roků ... odkaz
odkaz
denor
Neregistrovaný host
Odeslán z: 192.127.94.7
Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 17:53:58    Odkaz na tento příspěvek  

Nejde o RZ přesně vzato. Nevzpomíná si někdo, za jakým účelem byly vydávány tyto nálepky? Nedávno jsem jednu viděl, nikdo už ji normálně nemá.

Bmc5365
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1401
Registrován: 4-2010

Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 18:59:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zender:
Michale, u těch exportek to docela letí, navíc pokud je to ještě v příhraničních oblastech. Evidentně se jedná ORP, kde se tak moc nevydávají nebo to byla nějaká zapomenutá krabice.

V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série RZ: 7B8 8B3 8B8 9B0 9B2 9B6 9B9 1BA 1BB 1BC 1BD 1BF 1BH
V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série SPZ: BZ BME BMP
[new] ---> MCDLXIX <---[new]
Bobesh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 676
Registrován: 4-2014

Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 19:04:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

denor. Skupina čistoty výfukových plynů. Ale pozor, neplést s emisní normou EURO. Tyto nálepky značily myslím, že vozidlo má katalyzátor a mohlo vjíždět třeba do center měst při smogové situaci. Znalci jistě upřesní.

(Příspěvek byl editován uživatelem bobesh.)
Michal_7208
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 12-2014
Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 20:31:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak sepíšeme petici o tom, že chceme zpět krajské systémy! Necháme udělat reklamní kampaně stylu, jak psal Kapitán. Nevím, mě to nesmírně vadí(ten "lepší" zákon) . Jaké to bylo krásné, když člověk viděl RZ s E a byl opravdu z E- kraje. Ale teď? A nemá někdo z vás analýzu E- kraje? Díky!

Můj domov: Pardubický kraj.
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6648
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 21:14:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal_7208: Jaké to bylo krásné, když člověk viděl RZ s E a byl opravdu z E- kraje.

Michale, opravdu si myslíte, že všichni, co řídí auta se značkou "E", jsou skutečně z Pardubického kraje? Nebo že všichni s áčkem jsou Pražáci? Já vám rozumím, ale celý značkový svět kráčí směrem k tomu, že na regionech nezáleží. Začalo to tím, že se značky nepřidělují podle stanoviště vozidla, ale podle sídla vlastníka, přidejte elektronizaci registrů, operativní leasingy, holdingové struktury atd. To vše vede k tomu, že nemá smysl trvat na nezbytném souladu kódu ve značce s bydlištěm majitele auta. Může se nám to nelíbit, můžeme proti tomu protestovat a sepisovat petice, ale nic s tím nenaděláme. Je to vývoj stojící vysoko nad aktuální novelou zákona.

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12320
Registrován: 8-2002

Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 21:35:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

hele martine, a co třeba takový Němci? [wink]

tabulka P-rekordů | S-analýza
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6649
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 21:53:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2: a co třeba takový Němci?

To samé. Když potkám kdekoliv v Německu dodávku DHL Deutsche Post, má pokaždé na značce BN. Ale nikdo snad nevěří tomu, že skutečně přijela z Bonnu a její řidič je občanem Bonnu. Jejich systém prošel od roku 1956 vývojem a dnes ta vazba k regionu je čím dál slabší. I volitelné zkratky zrušených okresů to dokazují - je jedno, odkud auto je, napište si na značku co chcete...

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12322
Registrován: 8-2002

Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 22:58:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a nemělo by se teda všem 10 miliónům českých občanů nadiktovat, že pokud si chtějí koupit auto, musí ho profinancovat jedině na lízačku přes pražskou leasingovku?

tím pádem bysme měli vyřešeno, různý eMka, Téčka a Béčka by se zrušily samy, není to geniální?

anebo bysme se měli snažit zachovat aspoň to málo, co nám zbylo a přijde nám to blízký a známý?

tabulka P-rekordů | S-analýza
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2244
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 30. ledna 2015 - 01:03:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_L
...Já vám rozumím, ale celý značkový svět kráčí směrem k tomu, že na regionech nezáleží....

Tohle tvrzení je bohapustý nesmysl a lež zároveň [angry] Koukám, že už se neostýcháte být hlásnou troubou těch ignoratů z příslušného odboru Ministerstva dopravy...Marnost nad marnost, lezete do špatného otvoru...
To, že s velkou mediální pozorností někde v Tararinkapatam mávají celostátními značkami jako s velkým úspěchem, ještě neznamená, že je to celosvětový trend. Zrovna tam to neslavně skončí....Ano, velkovýrobci tabulek si přejí ceslostátní systémy bez lokálního rozlišování. Jistý evropský holding si to dal do štítu a chce začít válcovat Evropu, blízké regiony i zámoří. Doma mu to přitom zatím moc nevychází...

...Začalo to tím, že se značky nepřidělují podle stanoviště vozidla, ale podle sídla vlastníka...

Já vím, že tu běžně nepřispívají žádní lumeni, ale takoví blbci to zase taky nejsou aby vám takovouhle hovadinu mohli sežrat [biggrin]

...To vše vede k tomu, že nemá smysl trvat na nezbytném souladu kódu ve značce s bydlištěm majitele auta. Může se nám to nelíbit, můžeme proti tomu protestovat a sepisovat petice, ale nic s tím nenaděláme. Je to vývoj stojící vysoko nad aktuální novelou zákona.

Strašný blábol [angry], ale bacha [blesk] to podstatné zní:...ŽÁDNÉ PETICE...to by děvčatům a chlapcům na MD móóóc vadilo, rušilo v práci... a já s nima musím být hodně zadobře....[yawn]

...To samé. Když potkám kdekoliv v Německu dodávku DHL Deutsche Post, má pokaždé na značce BN. Ale nikdo snad nevěří tomu, že skutečně přijela z Bonnu a její řidič je občanem Bonnu.

Odkud ta dodávka přijela je povětšinou každému úplně fuk. Ne už fakt, KDE je registrovaná. Ale proč by měl někdo očekávat, že řidič firemního vozu má (mít) stejné bydliště jako jeho zaměstnavatel [sad] už ví jen autor toho sdělení...

Jejich systém prošel od roku 1956 vývojem a dnes ta vazba k regionu je čím dál slabší. I volitelné zkratky zrušených okresů to dokazují - je jedno, odkud auto je, napište si na značku co chcete...

Tohle je argumentační salto mortale a nejhrubější faul na inteligenci každého, kdo to čte a dosáhne v IQ testu aspoň na 100 bodů...Je to v duchu projevů a článků všech "autorit" MD, co nám v posledních 20 letech "odborně" vysvětlovali a vysvětlují co proč nejde...

Jasně, lidem v sousedním Sasku je úplně fuk co na autech mají a proto si vynutili staré rozlišovací kódy z kterých se jasně pozná odkud auto je. No a ty nové, které někde zůstávají paralelně platné a z kterých se také dá odvodit odkud vůz je a které už taky vstřebali, jsou úplně na ho.no a nikoho vůbec nezajímají...Tak to prostě je, věřte, nevěřte.

Občasným návštěvníkům této rubriky doporučuji brát to celé co tu probíhá na uvedené téma se značnou rezervou. Tady jde opravdu celkem o nic. Značky vozidel obecně obyvatelstvo ČR málo zajímají, nejsme v Polsku, Rakousku, Německu ani na Slovensku, kde by se ozvali a dá se očekávat, že se prosadí paskvil, stejně jako v mnoha jiných oblastech (viz aktuálně dění okolo Opencard v Praze, prolomení limitů těžby atd.) Zároveň je vidět, že i ta nejstupidnější tvrzení, která znáte z médií v jiných, mnohem závaznějších kauzách a která mají podpořit něčí profit na úkor většiny, vždycky najdou ochotné pomahače a vykladače, hlavně pak, když z toho může něco kápnout...Ale jinak se domnívám, že je v ČR blaze a krásně, nebo?

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Michal_7208
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 12-2014
Odesláno Pátek, 30. ledna 2015 - 09:57:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Služební auta mě nevadí. To je něco úplně jiného! Právě, že ano. Tady u nás v Pardubickém kraji kdo má E, je opravdu z E- kraje. Stejně tato diskuse nikam nevede. Věřím, že ve spoustě jiných zemích by se proti takovému paskvilu bojovalo. Ale Čecháčkové si nechají prostě diktovat: bez polopřevodů a bez výměny RZ. Ano, samozřejmě, neboj se MD, my to tak uděláme! To je vrchol. Pochopitelně, je to "zákon" a ten by se měl dodržovat. Ale jak říkám: opravdu škoda, když krajské systémy tak pěkně celých 13 let fungovaly. Však uvidíme, jak dlouho bude někdo z B- kraje jezdit s A a další!

Můj domov: Pardubický kraj.
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6651
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 30. ledna 2015 - 10:40:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal_7208: Služební auta mě nevadí. To je něco úplně jiného!

V čem? Proč u soukromých aut potřebuji (chci) vědět, odkud přijelo a u služebních ne? Značná část osobních služebních aut stejně není nijak označeno a nerozlišíte jej od auta soukromého...

Věřím, že ve spoustě jiných zemích by se proti takovému paskvilu bojovalo. Ale Čecháčkové si nechají prostě diktovat

Tak ono žádné ministerstvo není okupační správa, takže si přinejmenším diktujeme sami sobě. Každý má takovou vládu, jakou si zaslouží, ostatně výsledek prezidentské volby před dvěma lety to dokládá. Máme, co jsme chtěli.
V oblasti RZ je spousta věcí, které fungují špatně a za které má smysl bojovat. Je hloupé, že přes dlouholeté sliby stále nelze vyrobit duplikát poškozených tabulek RZ a třetí značku na nosič kol, že převod vozidla nebo kterýkoliv úkon v registru nelze provést kdekoliv po republice, ale tam, kde je papírová složka (v 21. století) atd. Za to všechno má smysl bojovat, sepisovat petice a vytvářet tlak.
Když se před téměř čtrnácti lety zrušil okresní systém a zavedl krajský, nikdo nebojoval. A přitom to byl nejhorší krok, jaký v novodobé historii českých RZ odpovědná místa učinila. Jestliže je teď možnost nahradit krajský systém s nezapamatovatelnými kombinacemi něčím lepším, tak já se raději vzdám regionů na značce výměnou za dobře čitelnou a zapamatovatelnou RZ.

Však uvidíme, jak dlouho bude někdo z B- kraje jezdit s A a další!

To je přeci úplně jedno. Od ledna si značku měnit nemusíte a ne že nesmíte. Pokud má někdo opravdu problém s tím, jezdit s autem s RZ jiného kraje, tak ať si ji vymění... Důležité je, že už to není povinné a zbytečně se nenahrazují třeba dobové registrace těmi současnými bezcennými.

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 833
Registrován: 1-2013

Odesláno Pátek, 30. ledna 2015 - 11:34:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zeke něco dodal [happy]


Moje album s autovraky ve Zlínském kraji
Michal_7208
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 12-2014
Odesláno Pátek, 30. ledna 2015 - 12:24:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale pořád. Vždyť ty okresní RZ budou žít dál. Co třeba senioři, kteří už si žádné jiné auto kupovat nebudou a mají RZ PUN xxxx? To snad bude žít dál, nebo ne? Tak ale ať co nejdříve zruší krajské systémy a nahradí je tím celostátním. ALE JAKÝM!? Já bych si prostě jakoukoli jinou RZ (kdybych měl ostatních 13 písmen), kromě okresních v E-kraji a auto s E na RZ, vyměnil a šmytec. A jestli Vám to nevadí, to je každého věc. Mě to nesmírně vadí, a proto bych si to změnil. A co třeba Česká Pošta? To je služební jen s A. A spousta firem má na autě sídlo napsané a RZ jsou (zatím) spolčené s daným krajem.

Můj domov: Pardubický kraj.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2245
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 30. ledna 2015 - 14:56:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

..Když se před téměř čtrnácti lety zrušil okresní systém a zavedl krajský, nikdo nebojoval...napsal Martil_L

Opět není pravda [angry] Nebojovalo se na veřejnosti ale uvnitř struktury, která do toho mohla mluvit. Plytké a zároveň idiotské odůvodnění že když se ruší okresy, musí se zrušit i okresní SPZ (překlopení na SPZ podle ORP bylo nad hranici chápání rozhodovatelů) a obecně vznikne úspora (menší počet transakcí na ORP a spotřeba materiálu)...na celé čáře zvítězilo (nakonec zmrvili i vyhláškový obsah RZ).

.....Jestliže je teď možnost nahradit krajský systém s nezapamatovatelnými kombinacemi něčím lepším, tak já se raději vzdám regionů na značce výměnou za dobře čitelnou a zapamatovatelnou RZ....

To je zase demagogie [blesk] ve službách MD... V ČR může existovat jak dobře zapamatovatelný krajský, tak i okresní (ORP) zcela samostatný systém a stejně tak duální celostátní s krajským příp. ORP rozlišováním. Když si ovšem kontaminovaný úředník zamane, že něco bude zase jinak (s podporou monopolního výrobce), navrh najde partu ochotníků, schopných všeho, hlavně to odborně zdůvodnit, tak je vymalováno [uhoh]

Pro neinformované: Implementace Služebního zákona (definitiva pro prověřené úředníky) se začíná pomalu rozbíhat. Také na MD se připravuje materiál, který mj. formálně má dát vedle subalterních míst "do soutěže" celou řadu lukrativních postů. Jen naiva si může myslet, že jejich stávající držitelé je opustí bez boje a nechají se vyštípat. Začíná velká šachová partie o místa ve státní správě. Ten, kdo nyní začne strategicky uvažovat a lézt do těch správných [zadnice], příp. ji nastavovat, má teoretickou šanci uspět. Předpokladem ovšem je, že nebude současné garnituře oponovat, neřku-li jakkoliv ztěžovat život upozorňováním na jejich neschopnost a zkorumpovanost. Všímejte si, jak budou v našem případě zastánci pozice MD přibývat, ....ti nejexponovanější, doufajíc v dosažení konečného cíle, se raději nebudou vůbec ozývat [wink]

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1844
Registrován: 6-2012

Odesláno Pátek, 30. ledna 2015 - 19:49:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ilustračně 3E4 5555 z HK (nejen) pro našeho nového E-kolegu Michala_7208 a obytný přívěs Jamese Bonda z D5 [fotic]
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12324
Registrován: 8-2002

Odesláno Pátek, 30. ledna 2015 - 22:36:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML: martine, tak tohle bys měl vysvětlit:
do čí prdele se snažíš vlézt doufaje v teplý místečko na MD?[pozor][biggrin] [lol]

tabulka P-rekordů | S-analýza
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6652
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 31. ledna 2015 - 01:22:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2: tak tohle bys měl vysvětlit:
do čí prdele se snažíš vlézt doufaje v teplý místečko na MD?


[happy]Příspěvek ob jeden nad tvým mi připomněl jeden už pár desítek let známý text, kde se píše třeba toto:
...pohrdáme těmi, kdo v nezkrotné pýše ješitné nadřazenosti, sobeckém zájmu nebo dokonce za mrzký peníz se kdekoli na světě - a také u nás se našla skupinka takových odpadlíků a zrádců - odtrhnou a izolují od vlastního lidu, jeho života a skutečných zájmů...
Označení za zaprodance je v určitých společenských kruzích oblíbený způsob jak odvést debatu od jádra věci. Víc nemá smysl to komentovat.

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Pavluscha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3834
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 31. ledna 2015 - 12:03:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna z nejnižších bezemisních RZ . [fotic]
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1851
Registrován: 6-2012

Odesláno Sobota, 31. ledna 2015 - 13:57:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jejich systém prošel od roku 1956 vývojem a dnes ta vazba k regionu je čím dál slabší. I volitelné zkratky zrušených okresů to dokazují - je jedno, odkud auto je, napište si na značku co chcete...
To je přeci nesmysl. Ano, napiště si na značku co chcete, třeba zrušený okres, protože k němu máte větší vazbu, než k nově vytvořenému [kladivo]

Každý má takovou vládu, jakou si zaslouží, ostatně výsledek prezidentské volby před dvěma lety to dokládá. Máme, co jsme chtěli..
Ostatně nesmysl č.2 - výsledek prezidenské volby naopak dokládá, že že většina národa nevysedává po pražských kavárnách ale žije v reálném světě. S výsledkem jsem nadmíru spokojený [vypravci]

Že_by toto byl důvod, proč se spolu v podobných otázkách nikdy neshodneme? Možná.. [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem Kapitán.)
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1852
Registrován: 6-2012

Odesláno Sobota, 31. ledna 2015 - 14:11:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Strašný blábol [angry], ale bacha [blesk] to podstatné zní:...ŽÁDNÉ PETICE...to by děvčatům a chlapcům na MD móóóc vadilo, rušilo v práci... a já s nima musím být hodně zadobře...

Takže z pohledu KPPZ se bude také jen nečinně přihlížet, aby se loutky na MD náhodou nerozzlobili, namísto informování veřejnosti a získání potiencionální podpory mezi motoristy, kteří opět nemají ani tušení, co se na MD snaží upéct.. To je hezké.. [ko] Tento argument mi přijde při nejmenším prospěchářský, bohužel nikoliv cizí..
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11279
Registrován: 10-2004

Odesláno Sobota, 31. ledna 2015 - 17:05:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna z prvních pražských RZ na fabce:
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6654
Registrován: 5-2004
Odesláno Sobota, 31. ledna 2015 - 17:35:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kapitán: výsledek prezidenské volby naopak dokládá, že že většina národa nevysedává po pražských kavárnách ale žije v reálném světě. S výsledkem jsem nadmíru spokojený. Že_by toto byl důvod, proč se spolu v podobných otázkách nikdy neshodneme? Možná..

Aktuální personální obsazení funkce prezidenta republiky i způsob výkonu jeho funkce je nepochybně výsledkem demokratické vůle většiny obyvatel tohoto státu a odrazem jejího politického a společenského smýšlení, názorů, postojů a chování. Na tom se shodnout můžeme. Jestli je s tím někdo spokojený nebo ne, to je na úplně jinou debatu a ani bych v ní za každou cenu shodu nehledal[wink].

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2246
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 31. ledna 2015 - 18:36:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Kapitán
Strašný blábol [angry], ale bacha [blesk] to podstatné zní:...ŽÁDNÉ PETICE...to by děvčatům a chlapcům na MD móóóc vadilo, rušilo v práci... a já s nima musím být hodně zadobře...

Takže z pohledu KPPZ se bude také jen nečinně přihlížet, aby se loutky na MD náhodou nerozzlobili, namísto informování veřejnosti a získání potiencionální podpory mezi motoristy, kteří opět nemají ani tušení, co se na MD snaží upéct.. To je hezké.. [ko] Tento argument mi přijde při nejmenším prospěchářský, bohužel nikoliv cizí..

Až vám vaši kolegové, především pan předseda společení a jeho specialista na všechno okolo SPZ/RZ (zde Martin_L) po pravdě vylíčí, co jsme podnikli (a stále podnikáme) MY a co vaše SPZ ve věci změn systému od výroby po distribuci, tak se pod shora uvedené nepodepíšete.

Vedení MD nikdy nezajímalo a zajímat nebude, jaký je někdo kabrňák v regioanalýze, jak má spočítané transfery tabulek mezi ORP a zkrátka všechno další, co je dosud těžištěm vašeho bizarního spolčení a co má MD a MV k dispozici v archivech.. Uvítá ale elaborát vytvořený "demokratickým procesem hlasování" v útrobách vašeho spolčení stylem i obsahově identický s tím, na co jsou zvyklí koukat. Je to sice o ničem, je to haškovina jako "Strana mírného pokroku v rámci zákona" ale krásně jim (a monopolním výrobci) zapadá do konceptu = ano, hezky jste nám to popsali a teď můžete zase jít...

Neuniklo jim amozřejmě, k-report pečlivě sledují od r. 2007, jaká hovadna tu vaše špička už 8. rokem směrem ke mě a potažmo KPPZ praktikuje. Přitom nikdo z vás za celá ta leta nenavštívil jedinou výrobnu PZ, doma natož v zahraničí. Nemáte Ahnung jak se v detailu distribuuje v zahraničí, jaký jsou technologické postupy, novinky, prostě "jak se pečou PZ". My jezdíme od nové dekády na všechny veletrhy k této tématice, známe osobně majitele a šéfy prakticky všech továrních výrobců tabulek které jsme i navštívili (vyjma Srbska, kde to převzala státní tiskárna cenin a Slovenska), jsme v kontaktu s producenty logistických systémů atd. Tématu obětujeme hodně času a peněz a minimum pouštíme samozřejmě sem.
Vaši "experti" jsou jak přes kopírák "úředničtí experti" na MD - mají perfektně nabiflovány všechny vyhlášky a zákonu....vymyslet něco nového, realizovatelného...pochopitelně ani náhodou. Nejraději by to měli v gesci = spravovali to, co jiní vymyslí a prosadí a v tom se pak zabarikádovali proti oponentům. Jenže ČR nepotřebuje nové chtělibysmetodělat - ČR potřebuje ve značkách reformu.
Poučili jsme se i z Vikýřovic, kde sice ctižádostivý a schopný reklamní grafik z vašich řad dokázal kvalitně zvizualizovat téma PZ, ale kolega spolurealizátor naprosto zdevalvoval zbytečnou a očividnou lží na vašich stránkách (..jedna trefná odezva z MV:..evidentně si hojí ega a téma jako takové je jenom prostředek..). Jiný spoluaktér projektu to nepovažoval za chybu, protože ve své profesní praxi tak asi jedná běžně.
KPPZ udělalo Vikýřovické výstavě, aniž někoho z realizátorů informovalo, reklamu mezi všemi relevantními výrobci PZ a IT techniky (osobně jsem tam doprovázel 6 skupin...). Při jednání právě s posledně zmíněným jsme ovšem rychle došli k závěru, že jakákoliv spolupráce s vámi za shora popsaným cílem je nereálná.

Budete blokovat všechny případné lokální i celoplošné akce na podporu reformy českých PZ ve strachu, že by vás organizátoři nepotřebovali, obešli se bez vás a něčoho dosáhli. S masivním nasazením osvědčených metod lží a pomluv pak v případě, když zjistíte, že v tom působíme my.

Vaše společení se bude rychle přizpůsobovat požadavkům MD, které ho využije při případném zdůvodňování, že rozhodlo tak či onak. Řadové členstvo tam bude figurovat jako křoví co pak večer v hospodě machruje.
Tuto metodu "začlenění občanských iniciativ" státní správa běžně ráda využívá, obzvláště pak, když předseda vašeho spolčení je zaměstnanec MD (subalterní úředník, povinný loajalitou) a jeho fámulus z další státní korporace, který by se v příslušném odboru už rád viděl.
Zažili jsme posledně zmíněného při nedávných jednáních na MD, kde zanechal nesmazatelnou stopu...kdyby mohl, tak by si snad referentce odboru sedl na klín, jen aby byl vidět, "že tam opravdu patří"....

Nevidím(e) u vašeho spolčení zatím žádný potenciál ke koordinované spolupráci, resp. vůbec k žádné spolupráci právě kvůli shora popsanému, což ví i lidé z oboru, kteří mají vliv to změnit. Budeme vás vnímat jako loutku vlivových skupin z MD, které vás rády využijí. Netěší nás to, ale je to střízlivé konstatování.

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8797
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 31. ledna 2015 - 18:42:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě tu o Červené Karkulce. [proud]

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.12.2014
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.12.2014
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.12.2014
Knuudl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 888
Registrován: 8-2012

Odesláno Sobota, 31. ledna 2015 - 19:37:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na čo to množné číslo? Myslím že by stačilo premenovať KPPZ na Marinov a bolo by hneď krajšie. A prosím, to už aj konšpirácie o iluminátoch sú reálnejšie než tieto bláboly.

Pre najväčšie kuriozity som tu JA! [kladivo]

SPZ o.s.
Michal_7208
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 12-2014
Odesláno Sobota, 31. ledna 2015 - 19:58:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejlepší by bylo, kdyby RZ patřila člověku, nikoliv autu. Bylo by to nejlepší. Já bych si mohl nechat E a byl by klid. Teď je to k ničemu. Běžte s tím novým zákonem do [zadnice] A co je špatného na tom, že se změní zánovní RZ za jinou novou v jiném kraji? To mi vysvětlete!

Můj domov: Pardubický kraj.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12330
Registrován: 8-2002

Odesláno Sobota, 31. ledna 2015 - 23:48:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal_7208:
špatný je to, že se spotřebovávají státní peníze a málo opotřebovaný tabulky, který ještě mohly 15 let sloužit, po roce stát hází do šrotu. krom toho se relativně zbytečně vyčerpává i (zprvu nevyčerpatelná) číselná řada. to "relativně zbytečně" záleží na tom, jestli ve značce vidíš účel pouze registrační nebo poznávací. ty tu výměnu tabulek státu sice vcelku slušně zaplatíš, ale asi se tu hraje na logiku že kdyby se tabulky neměnily, ušetřila by se spousta činností s tím souvisejících (objednávání, výroba, distribuce, čas a mzda úředníka na přepážce atp.)

prostě tobě se líbí mít na autě SYI-00-08, zatímco pro ministerskýho úředníka je naprosto irelevantní, jestli tam budeš mít to co chceš ty nebo 5A9 6374 nebo dokonce 3FT7L812D. ty jim řekneš 3FT7L812D si strčte do prdele a oni nechápou proč, prostě něco na autě mít musíš a podle nich je jedno co tam bude napsáno a jak to bude vypadat.

já bych zavedl značky, na který by se napsalo celý VIN vozidla a veškerý diskuze rázem odpadnou. automatický kamery na dálnicích to přečtou, tak o co jde? [biggrin]

tabulka P-rekordů | S-analýza
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1856
Registrován: 6-2012

Odesláno Neděle, 01. února 2015 - 09:25:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen tak na podívání jeden úhyn, na který jsem v noci natrefil na internetu.. [fotic]

3E2 1293 (116) [smrt] --> [new] 3AD 8065 (116)

Ani jedna z fotek není má, první tu kdysi byla a dvě jsou z tohoto inzerátu.
Bobesh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 684
Registrován: 4-2014

Odesláno Neděle, 01. února 2015 - 10:26:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kapitán. "velmi mnoho kvalitních úprav" [lol]
Hnus fialový. Tohle bych nechtěl ani zadarmo.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12334
Registrován: 8-2002

Odesláno Neděle, 01. února 2015 - 12:06:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mě se líbí ta sbírka budíků na A sloupku, asi to ukazuje i tlak a teplotu krve řidiče [lol]

tabulka P-rekordů | S-analýza
alex t.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.243.100.167
Odesláno Neděle, 01. února 2015 - 13:09:52    Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem hlásil 4AM 8163, když 4AL 8176 bylo nahlášeno 4.1., takže v Praze pořád zhruba měsíc na sérii. 5AA tak vychází na prosinec [happy]
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1860
Registrován: 6-2012

Odesláno Neděle, 01. února 2015 - 14:59:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když koupím auto s cizineckou SPZ (např. HKA), přepis se provede dejme tomu na městském úřadě v Novém Bydžově, zůstane mi ciznická značka? Je v současné vyhlášce nějaká páka na to, aby mi ji vzali a dali bílou RZ, jako tomu bylo před 1.1.2015, anebo není?
Podle mého už s těmito "barevnými" SPZ vyhláška nijak nepočítá a tudíž by mi měla zůstat. Ale rád bych, kdyby mi to někdo potvrdil či vyvrátil.
Bmc5365
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1402
Registrován: 4-2010

Odesláno Neděle, 01. února 2015 - 20:44:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kapitáne, ty budeš mít HKA? [coze][lol] Podle mého názoru, pokud si ty značky tam nedoneseš, tak Ti je vyměnit nemohou. Jak pozná úřednice za přepážkou, že UHI-85-47 je modrožlutá a ne bíločerná?

(Příspěvek byl editován uživatelem Bmc5365.)

V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série RZ: 7B8 8B3 8B8 9B0 9B2 9B6 9B9 1BA 1BB 1BC 1BD 1BF 1BH
V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série SPZ: BZ BME BMP
[new] ---> MCDLXIX <---[new]
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1862
Registrován: 6-2012

Odesláno Neděle, 01. února 2015 - 21:05:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kéž by alespoň HKA [lol] Ne, to byl jen příklad. Mělo by se vyzkoumat, jestli to půjde ponechat či nikoliv a pak teprve jednat [wink] Jak jsem psal dříve, údajně je to v TP napsáno, že se jedná o cizinecké SPZ. Už nevím, odkud tuto informaci mám..

(Příspěvek byl editován uživatelem Kapitán.)
Zender
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 393
Registrován: 4-2010

Odesláno Neděle, 01. února 2015 - 21:33:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bmc5365:(1401) No jo, to je pravda... Děkuji ti za vysvětlení [ok]
Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 803
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 01. února 2015 - 21:51:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minor 2245

V ČR může existovat jak dobře zapamatovatelný krajský, tak i okresní (ORP) zcela samostatný systém a stejně tak duální celostátní s krajským příp. ORP rozlišováním.

Můžete mi zde uvést (připomenout) přesné kódování toho ORP systému (tzn. všech 207 ORP - jaké by měly kódy, jak by se skládal celkový alfanumer - stačí pro běžná vozidla do 3,5t)?

Dnešní krajský systém, kde RZ připomíná nějaké vězeňské číslo, by bylo relativně snadné "polidštit", ale ty ORP si nějak neumím představit.
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8799
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 02. února 2015 - 01:05:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zde nástřel vize kódování dle ORP, bohužel mnoho měst by muselo přijít o původní kódy z dob okresů:
AS
BE Benešov
BR Beroun
BI Bílina
BC Bílovec
BK Blansko
BA Blatná
BL Blovice
BH Bohumín
BO Boskovice
BS Brandýs nad Labem - Stará Boleslav
B Brno
BM Broumov
BT Bruntál
BV Břeclav
BU Bučovice
BP Bystřice nad Pernštejnem
BY Bystřice pod Hostýnem
CH Cheb
CV Chomutov
CO Chotěboř
CR Chrudim
CS Čáslav
CE Černošice
CL Česká Lípa
CT Česká Třebová
CB České Budějovice
BD Český Brod
CK Český Krumlov
TE Český Těšín
DA Dačice
DN Děčín
DI Dobříš
DU Dobruška
DM Domažlice
DK Dvůr Králové nad Labem
FR Frenštát pod Radhoštěm
FM Frýdek-Místek
FT Frýdlant
FO Frýdlant nad Ostravicí
HA Havířov
HB Havlíčkův Brod
HI Hlinsko
HL Hlučín
HD Hodonín
HS Holešov
HC Holice
HZ Horažďovice
HT Horšovský Týn
HR Hořice
HV Hořovice
HK Hradec Králové
HN Hranice
HU Humpolec
HP Hustopeče
IV Ivančice
JN Jablonec nad Nisou
JB Jablunkov
JR Jaroměř
JE Jeseník
JC Jičín
JI Jihlava
JL Jilemnice
JH Jindřichův Hradec
KA Kadaň
KC Kaplice
KV Karlovy Vary
KI Karviná
KD Kladno
KY Klatovy
KO Kolín
KN Konice
KP Kopřivnice
KT Kostelec nad Orlicí
KL Kralovice
KU Kralupy nad Vltavou
KS Kraslice
KE Kravaře
KK Králíky
KR Krnov
KZ Kroměříž
KM Kuřim
KH Kutná Hora
KJ Kyjov
LA Lanškroun
LI Liberec
LP Lipník nad Bečvou
LM Litoměřice
LS Litomyšl
LL Litovel
LV Litvínov
LN Louny
LO Lovosice
LU Luhačovice
LY Lysá nad Labem
ML Mariánské Lázně
MN Mělník
MI Mikulov
MV Milevsko
MB Mladá Boleslav
MH Mnichovo Hradiště
MC Mohelnice
MT Moravská Třebová
ME Moravské Budějovice
MK Moravský Krumlov
MO Most
NA Náchod
NO Náměšť nad Oslavou
NE Nepomuk
NR Neratovice
NP Nová Paka
NM Nové Město na Moravě
NT Nové Město nad Metují
NB Nový Bor
NZ Nový Bydžov
NJ Nový Jičín
NK Nymburk
NY Nýřany
OD Odry
OL Olomouc
OP Opava
OR Orlová
O Ostrava
OS Ostrov
OK Otrokovice
PC Pacov
PA Pardubice
PE Pelhřimov
PI Písek
P Plzeň
PB Podbořany
PD Poděbrady
PH Pohořelice
PO Polička
A Praha
PT Prachatice
PV Prostějov
PL Přelouč
PR Přerov
PS Přeštice
PM Příbram
RA Rakovník
RO Rokycany
RS Rosice
RD Roudnice nad Labem
RZ Rožnov pod Radhoštěm
RU Rumburk
RK Rychnov nad Kněžnou
RY Rýmařov
RI Říčany
SE Sedlčany
SM Semily
SN Slaný
SL Slavkov u Brna
SB Soběslav
SO Sokolov
SD Stod
SK Strakonice
ST Stříbro
SC Sušice
SV Světlá nad Sázavou
SY Svitavy
SP Šlapanice
SR Šternberk
SU Šumperk
TC Tachov
TV Tanvald
TA Tábor
TL Telč
TP Teplice
TI Tišnov
TS Trhové Sviny
TT Trutnov
TR Třebíč
TB Třeboň
TN Třinec
TU Turnov
TY Týn nad Vltavou
UH Uherské Hradiště
UB Uherský Brod
UV Uničov
UL Ústí nad Labem
UO Ústí nad Orlicí
VK Valašské Klobouky
VA Valašské Meziříčí
VF Varnsdorf
VE Velké Meziříčí
VS Veselí nad Moravou
VP Vimperk
VI Vítkov
VZ Vizovice
VL Vlašim
VD Vodňany
VT Votice
VR Vrchlabí
VN Vsetín
VM Vysoké Mýto
VY Vyškov
ZA Zábřeh
ZL Zlín
ZN Znojmo
ZM Žamberk
ZT Žatec
ZR Žďár nad Sázavou
ZB Železný Brod
ZI Židlochovice

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.1.2015
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4108
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 02. února 2015 - 19:05:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rul: bohužel mnoho měst by muselo přijít o původní kódy z dob okresů
Myslím že to by byla ta největší chyba co by mohla být. Původní okresy musí mít ty původní zkratky, jinak v tom bude hroznej gulaš[crazy]
Když vememe v potaz že lidi si jakš takš okresní zkratky pamatovali, tak by byla hloupost i tu trochu co si pamatovali zrušit a přeházet na úplně jiná města..

Původní okresy musí mít svoje zkratky a nově vytvořené orp dostanou i nově vytvořené zkratky.. Mám doma taky návrh na zkratky všech orp v ČR, ale je udělán tak, že krajská města mají jen jedno písmeno. Tak nevím jestli má cenu to tady házet.. Asi by každá orp (až na Prahu a Brno) měla mít dvoupísmenkovou zkratku.

Co si pamatuji při tvorbě kódů, největší problém byl s Káčkem, kdy mi to nešlo nijak ligicky poskládat a některé orp musely mít nelogický kód..

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8800
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 02. února 2015 - 20:59:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mira (4108):

Taky bych byl samozřejmě radši, kdyby původním okresním městům zůstaly původní kódy, ale hned ti vysvětlím několik důvodů, proč tomu tak nemůže být.

Říkáš, že krajská města by měla pouze jedno písmeno, už to je nesmysl, protože třeba u takových Karlových Varů nebo Jihlavy by to byla naprostá zbytečnost, tím pádem jedno písmeno by si zasloužily přinejmenším také "nekrajská" města nad 60.000 obyvatel, jako Havířov, Kladno či Most. Dlouho jsem si lámal hlavu nad tím, kterým městům přidělit jedno písmeno a ve finále se mi jevilo jako nejlogičtější jej přidělit městům nad 150.000 obyvatel už jen kvůli množství firem, které mají sídla v těchto metropolích ČR.

Nezapomeň, že okresní kódy byly vytvořeny v době temna za hluboké totality a soudruzi to pěkně odflákli, zde příklady:
PX - mohlo být PB (Přábram by dostala PM, Plzeň PL)
TT - mohlo být TR (Třebíč by měl TC, Tachov TV a Trebišov TB)
BE+BN - nechápu, proč Beroun měl právě BE, když by tato písmena více slušela Benešovu (už jen z důvodu, že Benešov jich obsahuje více, nežli Beroun). Beroun s přehledem mohl dostat BR a Bruntál BT, zamezilo by se omylům v případě záměny sousedních okresů Beroun a Benešov, hned by bylo jasné, odkud auto je...
...a takto bychom mohli klidně rozebrat minimálně 50% starých kódů.

Ano, mohli bychom zachovat staré kódy v novém ORP systému, ale nevyhnuli bychom se nesmyslné kombinaci KX (nejspíše pro Klášterec nad Orlicí) a v našich končinách nepřípustné kombinaci SS pro Světlou nad Sázavou. Diskutabilní by byl i Ostrov, který by musel dostat jednu z kombinací OS, OT, OV, což je také problém, protože by si hodně lidí stále myslelo, že jde o Ostravu, takže by museli jedině dostat OO, což je podle mého už teď jasné, že by takovou registraci nikdo z Ostrova nechtěl.

Zkrátka, když už nový systém, tak doslova "bohužel", zcela na novo a pořádně! [kladivo]

Neboj, nevymyslel jsem to během jednoho večera splácáním do Excelu, je to práce tvořená v průběhu několika měsíců, kde proběhlo mnoho pro pro a proti, kde jsem zvážil, proč by dané město mělo mít právě tento kód a který kód ono město nejvíce evokuje, jak by se na onen kód dívali tamní obyvatelé aj.

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.1.2015
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5202
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 02. února 2015 - 21:53:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BE+BN - nechápu, proč Beroun měl právě BE, když by tato písmena více slušela Benešovu (už jen z důvodu, že Benešov jich obsahuje více, nežli Beroun).

Díky za nástřel kódování, aspoň vidíme, že by to šlo. Ale sorry, argument "tato písmena by více slušela" je fakt hodně hodně slabý na to, aby se rozhodilo stále existující (a poměrně silné, navíc často i mezi lidmi, co se vůbec nezajímají o SPZ nebo dopravní prostředky) povědomí o okresních kódech. A je to opravdu jen individuální názor.

Ještě bych asi bral odstranění extrémů jako bývalo "kultovní" PX, ale Považská už se nás stejně netýká (a to svoje PB už dávno má...). Bylo by to naopak právě samoúčelné prohazování BE do Benešova (a následně rozhození zaběhlých kódů pro další dva okresy), které by vedlo k řadě omylů a nejasností. (mimochodem, kdo si vlastně měl kdy plést sousední okresy BE a BN...?).

Stejně tak naprosto samoúčelné změny třeba u Domažlic nebo Hodonína, jejichž DO a HO jsou nejen zavedené, ale i intuitivní. Nebo Mělník - jakou výhodu pro něj má jakési MN? Aby lidi začali psát "Mnělník"[wink]? Nebo že by menší Moravské Budějovice tak prahly po ME? Myslím, že by to pro ně bylo úplně to samé jako třeba takové MJ, kterým se s nikým do konfliktu nedostanou. No a co se týče Trutnova, ten si s Turnovem mnozí pletou už teď, i bez toho, že by si měli předat kód...

Se změnou zavedených kódů bych mohl souhlasit jedině v případě, kdy by k tomu byl opravdu nějaký důvod.
Neregistrovaný host
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.216.52
Odesláno Pondělí, 02. února 2015 - 23:18:55    Odkaz na tento příspěvek  

K nedávné diskusi ohledně hromadně vydávaných US atypů v Hodoníně: na řadu přišel i typ 105, viz údaje z ČKP.

V sérii 5B6 1891 až 5B6 1908 registrováno jeden den (7.7.2014) celkem 18 aut "OSOBNÍ AUTOMOBILY OSTATNÍ". Některým už pojištění skončilo, některým ještě ne.

Od 5B6 1909 do 5B6 1914 pak pokračují Dacie registrované 24.7.2014.

V tom aby se [cunik] vyznalo.
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8801
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 00:13:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jefe, navrhni sám kód pro Turnov, zamotáš se v tom tak, že nakonec ti nejlogičtěji vyjde stejně TU. Jsem rád, že ses zapojil do diskuse, takto bychom měli probrat všechny části ORP abecedy postupně, abychom se dostali k finální verzi všech kódů.

A taky ber v potaz, že by tyto kódy se dostaly na trh až minimálně po roce 2016, v těch dobách už 75% lidí nebude mít páru, že BE patřilo Berounu. Navíc o nových kódech by jistě do takové míry informovala veškerá média, že by se je s přehledem lidé alespoň z části zapamatovali, stejně tak, jako si je zapamatovali v novém systému v 60. letech.

Budu se opakovat, bavíme se tady o zcela novém systému, tím pádem i o zcela nových kódech, co bylo, bylo, při tvorbě zbrusu nového systému se nemůžeme ohlížet zpět. V případě 207 ORP je ta revoluce u všech kódů doslova nutná.

(Příspěvek byl editován uživatelem rul.)

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.1.2015
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3280
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 08:35:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, je fakt, že jediný logický kód pro Trutnov je TT, protože z čehokoli jiného člověk prostě nemůže vědět, že to není Turnov...[biggrin]
Mnělník určitě ME (Moravské Budějovice můžou mít MR, MU, MJ... cokoli je v podstatě i víc vypovídající než ME).

Jak jsem to kdysi taky zkoušel, tak bez opuštění některých okresních kódů se to udělat nedá, pokud se máme vyhnout Krnofům a podobným vylomeninám.
Nejzáludnější je K, Český Brod, Český Těšín/Česká Třebová (ta by mohla mít kód MN, jestli je volný[wink]) a pak Vysoké Mýto/Velké Meziříčí/Valašské Meziříčí... trošku složitější to bylo taky u H, tak jsem si tehdy pomohl tím, že jsem Hranicím dal železniční HM (ani mě nenapadlo, že to v názvu obce nemaj[proud]).
Jinak bych ale podle ORP asi nekódoval, moc se mi nezdá, že by to měla být budoucnost veřejné správy a že by tu vydržely nafurt. Co za pár let nepůjde vyřídit na czechpointu (tedy na poště) nebo online? Kdyby se chtělo, tak by celkem brzo nemusela na obcích být žádná přenesená státní správa vůbec... (ale to je ke značkám offtopic).

(Příspěvek byl editován uživatelem 218.)

Genetičtí inženýři lámou její kód, po Praze se o nich šíří,že jezdí tramvají, strkají hlavy pod vodovod a pak i oni nakonec podléhají. (Pavel Dobeš - Něco o lásce)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2546
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 08:45:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy si ale krásně hrajete, bohužel je to stejně úplně k ničemu kluci... Buďme trochu realisti a smiřme se s tím, že již žádný okresní (natož podle ORP) kódování na našich značkách v životě nebude. I kdyby, žádný z úředníků se na náš názor ohledně rozdělovníku ptát nebude.
Já osobně si ani nedokážu představit, že_by jednotlivé okresy měly mít jiné kódy než dosud. Jsem staromódní, už s tím nic nenadělám.
Bobesh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 687
Registrován: 4-2014

Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 09:12:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rul a spol. KA-Kadaň.


To néééééé......

Pro Kadaň navrhuji [lame]
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2247
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 13:22:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nestle 803
Hned pod vaším příspěvkem nabídl svou verzi Rul...těch variant je jen pár, pokud se tedy chce co nejvíc udržet tradiční (1945-53, 1960-2001) přidělování dobře zapamatovatelných zkratek každé výdcejně. Já mám také jednu variantu, jiná existuje na http://www.3260.cz/soucasnost_poznavacich_znacek.htm, najdou se i další...
Hlubší rozebírání problematiky inovace kódování v ČR, hlavně pak prezentace mých aktuálních návrhů, se na k-reportu už konat nebude. Mimo tuto platformu to funguje, s výhradou, že vždy vím s kým komunikuji. To neznamená, že se k tomu tady nebudu vyjadřovat...

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)