K-report
 

Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 11. 02. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Automobily, lodě a letadla » Registrační značky - diskuse » Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 11. 02. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Najbrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 282
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 14:00:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

minor: prezentace mých aktuálních návrhů, se na k-reportu už konat nebude / protože by se jevily jako zřejmě zde opsané

a jen tak akademicky na Rula: proč nemůže mít Benešov BN?

kdo se směje naposled, je obvykle natvrdlej ...
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2248
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 14:43:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Najbrte/housenko/feudale či jak se tu ještě zoveš,
nahlédni nejdříve do mé knížky
České poznávací značky z r. 2007 na str. 78
do tabulky Ukázky základního kódování 80 ORP v 5 krajích,
než budeš dál své šotoušky oblbovat, resp. opět mezi nimi šířit své ubohé lži...

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Najbrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 14:55:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kecy v kleci / zase stejná písnička a zase fatálně vedle / ale když sem nechceš psát a chceš tady jenom sebestředně kritizovat, kibicovat a pomlouvat /případně si s vyvolenými servíty majlovat/, založ si své vlastní fórum, stránky na to přece máš, ne? tam ti nikdo tvé "nou-hau" určitě krást nebude ;-)

kdo se směje naposled, je obvykle natvrdlej ...
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8802
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 16:27:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Najbrt (282):

proč nemůže mít Benešov BN?

Může, ale někdo by si mohl myslet, že je to Beroun, Bílina, Blansko nebo Bohumín. [wink] Aby jsme se chápali, ty kódy jsou navrhnuty tak, jakoby nikdy předchozí systém neexistoval.



Mr. Peu (2546):

Vy si ale krásně hrajete, bohužel je to stejně úplně k ničemu kluci...

Přesně tak v obou případech [wink]

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.1.2015
Najbrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 16:35:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

rul: díky za osvětu a pokud to bylo řečeno, uniklo mi to a přijmi moji omluvu ;-D

kdo se směje naposled, je obvykle natvrdlej ...
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5208
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 16:52:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže on předchozí systém existoval a v povědomí lidí prostě pořád je. Zkratky okresů se mezi širokou veřejností pořád používají třeba pro odlišení stejně se jmenujících obcí (ve vyhledávačích spojení, v inzerátech, v různých interních regionálních členění...).

Takže i kdyby možná jednomu z deseti nebo dvaceti lidí mohlo BN kdovíproč připomínat Beroun, Bílinu, Blansko nebo Bohumín, tak naproti tomu aspoň sedm z deseti bude velmi zmateno, pokud to nebude Benešov.

(no ještě že je to celé "úplně k ničemu, jinak bych se tu ještě pohádal [wink])
Najbrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 285
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 18:26:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jef: proto jsem se na BN tázal, neboť to cítím podobně, majíc původní okresní systém od roku 1960 ještě /a stále budu mít/ zažraný pod kůží :-(

kdo se směje naposled, je obvykle natvrdlej ...
Michal_7208
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 12-2014
Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 18:52:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kódování podle ORP v současné "skvělé" podobě, kdy se RZ nemění ani v jiném kraji, je nesmysl. Stejně by to ničemu nepomohlo. Vždyť už teď je náš E-kraj naštěstí zatím plný E, ale ostatní písmena parazitují, jako vir v těle. Ten nový systém by Vám nakonec stejně někdo zrušil, jako ty bývalé okresní a teď i krajské! Měl by se zavést systém, který bude platit JEN pro ČR, nikoliv pro regiony (kraje, okresy). V tomto případě by bylo jedno, jestli je někdo z A, B atd. Bohužel by se vracely bývalé okresy (třeba: BOF 1222). A takhle by se "jelo" od AAA 0000 až do ZZZ 9999, mezi by bylo třeba TRF 5874. Ale stejně by ten systém pak někdo zrušil. A nebo samolepky měst na současné RZ a i když bude RZ 1AS 0214, tak vpravo RZ bude nálepka toho města, kde člověk bydlí. Byl by alespoň klid.

Můj domov: Pardubický kraj.
m04
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 11-2013
Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 19:33:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela dobrý kompromis mezi celostátním a regionálním značením je tady ve Francii, kde je v rohu značky s celostátním kódem vlajka regionu a číslo départementu, takže se při převodu akorát přelepí roh a je to. Ale mám pocit, že jsou ve stejné situaci jako teď my, potkávám auta, která jsou evidentně odsud a mají kód odjinud, případně v předku jiný kód, než v zadu... Takže je to očividně dobrovolné, stejně jako výměna tabulek 1234 AB 56, které se podle toho, co vidím, měnit při převodu do jiného dpt nemusí.
Jannys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1862
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 20:54:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když to tady takhle čtu, říkám, si že je naprosto zbytečné marnit tady čas těmito diskuzemi, protože naše slavné MD si stejně vymyslí svůj systém tak, aby se udrželi na židlích dle služebního zákona, kterým jim napomohl tím, že ouřadové nemůžou býti odvoláni.
Já osobně jsem pro udržení současného systému ORP a zcela zásadně proti kódováním celostátního výdeje pitomých alfanumerů tak jak to má Maďarsko. Na druhou stranu si cením např. výdej sousedního Slovenska dle menších regionů (okresů).

Trend dnešní reality v Čechách: rozbít vše co funguje! Máte to na denním pořádku, hlavně ve státní správně a uděláno tak, aby se "vybraný" vlk do sytosti nažral a "zbylá" koza zůstala aspoň v "invalidním důchodu" !!!
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1754
Registrován: 6-2011

Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 21:12:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kódování podle ORP v současné "skvělé" podobě, kdy se RZ nemění ani v jiném kraji, je nesmysl.

Ušetří se za nové značky, ale bude v tom bordel...má to své klady i zápory


Mě na původním systému přišlo dobré rozlišení na "bílé a žluté" značky, to bylo praktické
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3282
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 03. února 2015 - 21:43:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už systém podle ORP, tak co ho od původních SPZ úplně odstřihnout a přidělit takové kódy, z kterých by se ORP "nedala" poznat...[happy] např.:
CA, CZ, PG - Praha
ST, SG - Brno
MC, BP - Ostrava
10, 12 - Plzeň
SY - Liberec
HO - Olomouc
ME - Hradec Králové
PE, KP, SP - Pardubice
+, >0 - Kladno
HO - Olomouc
MN - Česká Třebová
CH - Havlíčkův Brod
SA - Žďár nad Sázavou
3N - Třinec
SM - Černošice, Říčany, Brandýs, Šlapanice...
...

Genetičtí inženýři lámou její kód, po Praze se o nich šíří,že jezdí tramvají, strkají hlavy pod vodovod a pak i oni nakonec podléhají. (Pavel Dobeš - Něco o lásce)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
6332
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1756
Registrován: 6-2011

Odesláno Středa, 04. února 2015 - 00:12:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aby se nikdo nehádal, mohlo by se zavést náhodné generování sedmi znaků, jenom by se muselo vyřešit odlišování příliš podobných značek jako třeba "ÁÉĚ FFB9" a "ÁÉĚ FF89"
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4633
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 04. února 2015 - 10:42:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kapitáne, Tvůj příspěvek, co_by příznivec staré vídeňské kavárny mohu hodnotit pouze slovy Das ist zum Kotzen!
Přesto se s Tebou mohu shodnout na tom, že pražští hyenističtí blábolisti vůbec netuší, jak tvrdý chléb mají lidé (nejen) ve zdevastovaných Sudetech. Ale o tom někdy osobně a v dobrém.

Ke značkám ještě znovu zopakuji, že mírně romantická budoucnost vydávaných značek může mít 2 podoby:
a) doživotní značka pro auto s celostátním kódováním + regioproužkem s označením vydávající ORP
b) doživotní značka pro osobu s celostáním kódováním + regioproužkem s označením vydávající ORP

To kódování ORP lze v pohodě zvládnout dvoupísmennými kódy (před lety jsem je zde publikoval) pro většinu ORP s tím, že největší 3 města by měla jednopísmenný kód A, B, O. (Plzeňskému lobbystovi připomínám, že Przeň jednomístný kód nepotřebuje, mezi 3. a 4. městem je trvale veliký odskok v počtu obyvatel, výrazně větší než mezi 4. a 5. městem v CZ.)
Nejobtížnější je seskládat kódy pro ORP s počátečním písmenem K. I tak to poskládat lze i bez historických reminiscencí, které by nám sice kódování usnadnily, ale zaprděnce by pobuřovaly. Jsou to kódy KB a KW, kdo je uhádne? [lol]
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3283
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 04. února 2015 - 12:23:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že_by: Karlsbad a Krawarze? [proud]

Genetičtí inženýři lámou její kód, po Praze se o nich šíří,že jezdí tramvají, strkají hlavy pod vodovod a pak i oni nakonec podléhají. (Pavel Dobeš - Něco o lásce)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Bobesh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 688
Registrován: 4-2014

Odesláno Středa, 04. února 2015 - 16:00:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal 7208. (21) To mě taky napadlo, nálepka s kódem ORP, pěkně kulatá a nalepit místo zelené. Dvě mouchy jednou ranou.
A nebo co jsem viděl dneska. Auto na Áčkach a na podložce pěkně velkým písmem OSTRAVA (místo onoho známého CZECH REPUBLIC). Relativně dobře čitelné i když jsem jel za ním.
Michal_7208
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 12-2014
Odesláno Středa, 04. února 2015 - 16:16:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobesh: Já bych to udělal taky tak. I kdybych dostal třeba 1AY 5409, tak si to tedy bohužel nechám a obstarám si podložku s nápisem: PŘELOUČ. Jako Pražák bych prostě nejezdil, alespoň toto opatření by bylo něco jako kompromis! Ale stejně chtělo naše úžasné "MD" udělat to, aby se ČR sjednotila, a aby řidiči s A nebyly v T "šikanováni" atd. Je to bohužel tak. Je to hrozné, ale nikdo s tím už teď nic neudělá! [ko]

Můj domov: Pardubický kraj.
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1269
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 04. února 2015 - 16:30:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem, dnes jsem byl na technické s autem. Stanice STK vyřešila nálepky tak, že ni nechala starou zelenou nálepku a tu novou mi dala na protokol. Takže mám stále 2 známky. Zelená známka je ale procvaklá nějak divně...platnost do 1-2/15-16...

Maxwilien
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1680
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 05. února 2015 - 09:31:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Voy: v Trutnově na STK taky nestrhávají neplatnou zelenou známku
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2250
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 05. února 2015 - 13:21:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jednoduše proto, že odstranění (odrýpnutí) je vždy spojeno s poškozením folie tabulky a pokud není náhradou nalepená nová nálepka, může začít destrukce povrchu.
Folie od 3M měla několiv vrstev (integrovaný obdélníček, vlnka příp. obojí spolu potřebovaly prostor) a poškození lépe snesla než aktuální, horší, ale pro monopolního výrobce výrazně levnější...
Ještě za existence 3M folie pověřený zaměstnanec MD nařídil, že nálepky (STK+emise) musí mít stejnou lepící kvalitu jako folie 3M...i stalo se. Nalepením takové nálepky došlo k takové kvalitě spojení, jako kdyby na sebe nalepili 2 podkladové folie = nálepky nešlo odstranit bez hrubého porušení krycí folie. A taky se nic nestalo, ten člověk tam sedí dál a pořád rozhoduje [biggrin]

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Jannys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1866
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 05. února 2015 - 19:51:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochen z jiného soudku: [wink]

Přidávám se k těm, kteří semka dávají nejnižší nové (ne po TK) RZETy bez zelené: [ko]
4AM 1847 - bílý new VW Touareg

a ve fotu: [fotic] 4AM 3471
omluvte, prosím kvalitu obrazu, závada není na vašem přijímači [lame]
Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 804
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 05. února 2015 - 20:34:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rul (8799)

Skvělé, díky. Teď už se v tom lépe orientuju. Jelikož jsem tak nějak předpokládal další (nekonečnou) debatu o tom, který kód se hodí pro kterou ORP, chtěl bych diskusi posunout jiným směrem:

jakýpak je typický znak českých PZ - řekněme od II. sv. války dodnes?
Jannys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1867
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 05. února 2015 - 20:37:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S menším dovolením vyhlašuji i soutěžičku pro spatřenou:

ERZETA s nejnižším číslem ORP po degradaci emisní nálepky, tudíž bez zelené

1S4 0386 Neratovice
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1270
Registrován: 3-2010
Odesláno Čtvrtek, 05. února 2015 - 21:26:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jannys: myslíš to dobře, bohužel jdeš na to z druhé (špatné) strany....vítěz je už totiž znám. Zkus si přečíst příspěvek Rula, který soutěž vyhlásil. Byla totiž jinak postavená.
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11282
Registrován: 10-2004

Odesláno Čtvrtek, 05. února 2015 - 23:35:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jannys:
Nejnižší pražskou bez emisí jsem zatím viděl 4AL 6040. Naopak na 4AM s emisemi jsem zatím nenarazil.
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8804
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 05. února 2015 - 23:55:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nestle (804):

jakýpak je typický znak českých PZ - řekněme od II. sv. války dodnes?

Vždy šlo poznat, resp. dohledat, odkud vozidlo pochází.

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.1.2015
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2251
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 06. února 2015 - 10:49:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1945 - 1953 zemsko-okresní systém rozlišování, pro laika jasně srozumitelný
1953 - 1960 holandská varianta po československu (mix kategorie vozidla a lokality), pro laika nepřehledný
1960 - 2001 okresní systém s bezvýznamnými pozůstatky předchozího (mopedy), pro laika jasně srozumitelný
2001 - 2014 krajský systém v nevhodném alfanumerickém tvaru, pro laika nepřehledný

Sumasumárum za 69 let, jasně dominuje dobře čitelné lokální kódování (8 + 41) a nepovedené krajské (zatím 13), celkem 62 let proti 7 letům mixu,
který nebyl principielně špatný, ale byl nedomyšlený (nepočítal s náhlým nárustem počtů osobních vozidel).
Právě jiná varianta mixu může být kompromisem mezi nesmiřitelnými zastánci anonymního celostátního a jasně transparentního lokálního kódování
na straně druhé.
Obě strany se snad shodnou, že MMI se prostě nepovedl...

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4635
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 06. února 2015 - 11:16:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad 218 (3283) KB+KW - Karlsbad und Krawarn

Ad Nestle (804) - typický znak ČS/CS/CZ značek od 2WK? Font DIN a jeho čs. klon z r. 1953.
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1271
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 06. února 2015 - 12:50:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad diskuse o novinkách roku 2015...zde je praktický příklad. Moravák koupil auto s pražskou RZ.

Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9850
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 06. února 2015 - 14:33:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Voy (1271)

Ač Moravák, takovéto řešení bych nevolil. Moravská orlice vpravo na RZ nemá co pohledávat, pokuta za takto "upravenou" značku by mohla převýšit pořízení nových RZ.
Mimochodem: "MPZ" MI je úsměvná, dosud jsem se s touto zkratkou nesetkal.
[biggrin]
Mickever
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 940
Registrován: 6-2009

Odesláno Pátek, 06. února 2015 - 16:14:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Právě sem dojel z myčky, tak tohle je moje nové autíčko [happy], původní RZ sem vepředu ztratil, bo asi nedržela pevně, tak sem si musel zajít pro nové, a RZ sem vepředu pro jistotu upevnil, bo o takové číslo bych určitě přijít nechtěl[andel]

Jannys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1868
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 06. února 2015 - 16:46:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Voy: /1271/ : myslíš to dobře, bohužel jdeš na to z druhé (špatné) strany....vítěz je už totiž znám. Zkus si přečíst příspěvek Rula, který soutěž vyhlásil. Byla totiž jinak postavená.

Abych pravdu řekl, nevím co tím myslíš. Rul vyhlásil lov na nejvyšší se dvěmi známkami. Já jdu na to ale z opačné strany, tudíž odspodu a myslím si, že to není špatná strana.

Říkám, je to na dobrovolnosti, nechci nikoho nutit nebo pobízet. Myslím si ale, že jsem ten příspěvek napsal jednoznačně. Rovněž nikomu neříkám, že jde na to ze špatné strany. Tudíž bych rád věděl popravdě, která je ta lepší. Já říkám, že mě vůbec nevadí a nevidím na tom nic špatného. [happy]


Garfield: Nejnižší pražskou bez emisí jsem zatím viděl 4AL 6040. Naopak na 4AM s emisemi jsem zatím nenarazil.

Určitě v nejbližší době na ní narazíš! [wink]
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1272
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 06. února 2015 - 17:52:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jannys 1867: S menším dovolením vyhlašuji i soutěžičku pro spatřenou:

ERZETA s nejnižším číslem ORP po degradaci emisní nálepky, tudíž bez zelené

1S4 0386 Neratovice


Já jsem psal, že vítěz je dopředu znám. V případě Středočeského kraje je to 1S0 0001. Najdeš nižší ? Jinak samozřejmě proti tvé soutěžičce nic nemám.
A teď k Rulove soutěži a těm "stranám". Zjistit nejvyšší tabulku s oběma nálepkami v daném ORP nebo kraji byla sympatická Rulovská analytická legrácka, která má ovšem pro analytiky význam minimálně v tom, že budou vědět, které RZ se vydaly poslední pracovní den v roce 2014. Tedy doba dokdy se vydávaly obě známky je "jedna" strana a doba, kdy se vydává jen jedna nálepka je "druhá" strana. Existuje tedy přesné rozhraní, kdy k tomu došlo. Jenže Rul a ostatní analytici toto rozhraní vědí skoro přesně už dávno, ale to jim nestačí. Takže pro příklad vědí, že to bude mezi 5540-5560. A zjistí, že třeba 5548 (obě) a 5558 (jedna). Dále se pak rozhraní zpřesňuje z obou stran a to je ta zábava na tom. Proto má hlášení nejvyšší dvojnálepkové RZ smysl.
Naproti tomu hlásit nejnižší jednoznámkovou RZ smysl nemá ani zbla (kromě výše uvedeného příkladu). Nejenom, že na to jdeš ze špatné strany, ale vítěz - majitel škodovky 1S0 0001, půjde co nevidět na STK a bude mít pravděpodobně potom jen jednu známku - je dopředu znám, stačí se podívat na ČKP.
Schweik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 730
Registrován: 1-2012

Odesláno Pátek, 06. února 2015 - 18:18:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat (9850): Na podobné moravské nálepky jsem se před časem zaměřil a dají se spatřit jak MI, tak MR. Loni v červenci jsem v Prostějově narazil na tyhle:

Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9852
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 06. února 2015 - 19:50:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Schweik (730)

Díky za fotky; MR znám, na MI jsem dosud nenarazil.
K tipování prvního výskytu 5M9 - zkus mi to aspoň poslat na mail, jsem opravdu zvědavý na Tvůj názor (Tvou představu). [wink]
Kubyslav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 171
Registrován: 12-2011
Odesláno Pátek, 06. února 2015 - 20:24:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5M5 0624 Citroen Xsara kombi zelena metaliza. Muze to byt novy ORP Prerov? Dnes videno a navic bez emisni nalepky
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9855
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 06. února 2015 - 21:04:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Kubyslav (171)

Vítám Tě po delší době mezi námi a děkuji [ok] za příspěvek - je to opravdu [new] série ORP Přerov, momentálně nejvyšší spatřená (relativní rekord). Tato série by měla končit u 5M5 1160.
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1273
Registrován: 3-2010
Odesláno Pátek, 06. února 2015 - 22:24:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mickever 940: Pěkné číslo, pětky se mi líbí. Měl jsi na výběr?
Když pominu 5Z5 5555, pak je samozřejmě nejlepší 5556. Za ní je "bohužel" nepěkná kombinace 5554 (čtverka je ošklivá a tato kombinace obstojí jen kvůli tomu, že číslice 4 předchází pětku).
Pak je tvoje kombinace 5558, těsně následuje 5550 (vypadá moc hezky) a 5553 a 5559.
Dále je to jedno, 5551 nebo 5552 to je to nejhorší z intervalu 5550-5559.
Mickever
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 941
Registrován: 6-2009

Odesláno Sobota, 07. února 2015 - 11:44:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Voy (1273):

Ja sem sem zeptal jestli si muzu vybrat dala mi na vyber 5558,5559,5560. Jsem si v duchu rekl yeees [happy] 60 sem vyloucil hned a moje stastne cislo je 8 a bylo to jasne.
Nejvetsi sranda je ze podle CKP je Ford a Generali pojistovna u RZ 5551,5553,5558 .
5553 uz sem potkal na stribrnem Fordu Galaxy
U 5Z5 5555 uz sou uvedeny 2 vozidla
Pavluscha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3846
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 07. února 2015 - 15:54:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mickever (940):
původní RZ sem vepředu ztratil, bo asi nedržela pevně :
Komentovala Tvou "ztrátu" nějak paní u okýnka ? Jinak Gratuluji ke krásné RZ [ok]
Mickever
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 942
Registrován: 6-2009

Odesláno Sobota, 07. února 2015 - 16:19:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavluscha (3846):

Nekomentovala, protoze sem rikal ze sem to koupil a netusil ze je znacka vepredu naspadnuti, ze sem ji jel ten den i hledat jak sem to zjistil, ale ze sem ji jiz bohuzel nenasel...
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1274
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 07. února 2015 - 19:27:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mickever 941: To jsi vybral dobře. Aspoň že byly 3 kombinace. 5560 je katastrofa, z této desítky je fajn 5565 a nebo klasické dvojičky 5566 jinak nic.
Vynechal jsem 5557, to je taky nic moc, něco mezi 5559 a 5551. Jsou ale lidé, kteří na sedmičku "přísahají", že to je šťastné číslo atd. Ti by tuto kombinaci preferovali hned těsně za 5555.
Mimochodem, tos dostal na výběr normálně u okýnka, nebo jsi to měl aspoň trochu domluvený? (teda jestli se tak na to můžu ptát) Z tvého vyprávění to totiž takhle vypadalo (normálně u okýnka)...ještě jsi vysvětloval, jak jsi ztratil starou RZ. To tady u nás s tím dělají ciráty...
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4111
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 07. února 2015 - 21:18:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mickever a Voy: Musím říct že moc pěkné číslo
Já bych klidně bral i tu těsně vedle a to 5Z5 5549.. Nevím proč, ale mám rád tahle čísla co se nevešla mezi top..[happy]

4111

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13264
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 09. února 2015 - 09:41:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Má někdo přehled, jak to je s trvale manipulačními značkami? Jak to je s jejich použitím, kdo, na co, za jakých podmínek, eventuelně co je potřeba pro jejich získání?

Sdružení historické dopravní techniky Prostějov
Kecama autobus nezachráníš...
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9860
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 09. února 2015 - 12:01:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: Study (13264)

Nejlépe informují odborníci - zkus to u pana Mgr. Vejmělka na odboru dopravy v Demelově ul. 6.
Je to docela vstřícný pán, svého času mi poradil s prostějovskými RZ.
Mickever
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 943
Registrován: 6-2009

Odesláno Pondělí, 09. února 2015 - 17:51:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Voy:

Normalni vydej [wink]

5Z5 5555 Je podle neoficialnich zdroju na obytnem vozu, takze kdo ji chce spatrit live, tak koukejte po obytnaku [happy]
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13265
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 09. února 2015 - 20:01:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat: Je to docela vstřícný pán, svého času mi poradil s prostějovskými RZ.

Nevěřím svým očím [happy]. Ale jde mi jenom o nějaké zběžné info, ptám se hlavně skrz to, že budu převozky časem půjčovat na jeden převoz (hádej čeho), tak mě zajímá, na co to může putovat, co to vozidlo musí mít, na kolik přijde pojistka atd.

Sdružení historické dopravní techniky Prostějov
Kecama autobus nezachráníš...
Asmodeus Chemnitzki
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.6.1
Odesláno Úterý, 10. února 2015 - 12:17:58    Odkaz na tento příspěvek  

K bezemisnim značkám:
Po Praze v jsou vidět i funglovky se 4AL 2xxx bez zelené. Na 3xxx sice nic, ale třeba 4672 je stopro přihlášená až v lednu.
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8809
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 10. února 2015 - 15:39:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Údaj z TP:
8T9 0773 reg. 17.9.2013 v Ostravě > přeregistrováno na 8T4 6658 26.9.2013 ve F-M. [crazy]

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2015
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2015
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.1.2015
Bmc5365
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1404
Registrován: 4-2010

Odesláno Úterý, 10. února 2015 - 16:17:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Data prvních registrací vozidel pro analytiky [wink]

3B3 1933, 101, registrace 2.6.2005
4B6 5020, 101, registrace 17.4.2007
6B2 1914, 101, registrace 11.12.2008
6B2 5786, 101, registrace 20.1.2009
6B3 0794, 101, registrace 22.6.2009 (ORP Bučovice)
7B5 9282, 101, registrace 27.1.2011
7B6 0731, 101, registrace 15.2.2011
9B4 6410, 101, registrace xx.12.2013

Vše ostatní je ORP Brno [happy]

Dnes po absolvoval technickou kontrolu (TK) v Brně a přicházím od techniků s následujícími informacemi:
- od 19.1. nemají stanice TK odstraňovat zelenou známku ME, neboť by musely prázdné pole zalepit nálepkou v místě původní známky ME a tu nemají (a nejspíš si ji ani nechtějí kupovat, což chápu).
- odstranění této nálepky je pouze na majitelích vozu (takže již nebudou asi tak často vidět značky BZK, BME, 1B1 apod. bez zelených známek).
- známky ME se lepí, jak zde bylo řečeno, na protokol a znehodnocují se na "šesté" a "deváté" hodině - viz Voy (1269).
- bohužel zelené známky se budou lepit na protokoly o ME i po dovydání stávajících, protože loni byla nově vysoutěžena firma zajišťující výrobu známek. Takže se neušetří nic. Pouze se zlevní emisní známky, protože již nebude podmínkou pro jejich použití vizuální stálost v různých povětrnostních podmínkách. Ach jo [crazy]
- do budoucna se budou vyrábět nové známky ME, ve kterých bude okýnko, do kterého se bude vypisovat číslo protokolu ME (podle mě = zbytečnost, na protokoly TK se taky nic nelepí, ale mohlo by, že ... [rofl]).

V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série RZ: 7B8 8B3 8B8 9B0 9B2 9B6 9B9 1BA 1BB 1BC 1BD 1BF 1BH
V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série SPZ: BZ BME BMP
[new] ---> MCDLXIX <---[new]
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1275
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 10. února 2015 - 21:09:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BMC: Pěkné doplňující informace o STK. Teď na jaře pojedu ještě tak 3x. Jenže já tam s tím nejedu osobně a ten človíček, co s tím jel se samozřejmě na nic neptal...takže dobrý, že jsi se poinformoval.

Mickever: jen mimochodem jsem znovu natrefil na bávo, co má kombinaci samé pětky a nula. I když je nula na jiné pozici, vypadá to poměrně dobře. Foto jsem sem už před nedávnem dával, ale pro srovnání snad můžu i podruhé. Opticky mi možná přijde o chloupek lepší jak tvoje kombinace. Je to způsobeno tím, že číslice 5 uzavírá tabulku z obou stran. Tvoje osmička je na konci celé kombinace a je více nápadná (nula se lépe schovala). Ale to jen tak, moc se v tom pitvám...

Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2813
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 11. února 2015 - 09:56:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Minor (2248) ze dne 3. února 2015 ve 13:22:01 | https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3276846

Bohužel s větším odstupem díky absenci, ale přece ... Důrazně si vyprošuji, abyste si bral můj nick (přezdívku) nebo moje jméno do huby, respektive do klávesnice, a nota bene mne navíc ztotožňoval s některými z ostatních uživatelů tohoto fóra. Neustále mne jenom přesvědčujete o tom, že jste obyčejný parchant, který nedodržuje jakékoliv „gentle agreement” a neustále na mne při jakékoliv možné příležitosti útočí a háže kdejakou špínu. Já vás také za vaše nekolegiální chování a hulvátské výroky nemusím, ale vyhlášené příměří, na rozdíl od vás, plně respektuji a vaše světonázory a invektivy jakéhokoliv druhu a vůči komukoliv zde ignoruji. Buďte alespoň trochu chlap a chovejte se podle základních pravidel slušnosti, kterých se stále vůči sobě dovoláváte. Husy jsme spolu, zaplať pánbůh, nepásli, na tykání rozhodně nepřipili a toho vašeho neustálého napadání už mám opravdu plné zuby [angry]. KONEC OT
.

S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz

Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku zde
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2255
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 11. února 2015 - 15:36:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Feudal
Dobré jitro v únoru....S Vámi jsem nikdy žádnou gentlemanskou dohodu neuzavřel, jednoduše proto, že jste obyčejný prolhanec a tedy na míle daleko vzdálen něčemu, co se dá pojmenovat gentleman. Jste mi fuk, naše zájmy se (doufám) budou stále míjet. Nicméně útočíte rád pod jakoukoliv záminkou a přestáváte v okamžiku, kdy vám jednoduše dojdou argumenty a nadávky směrem k oponentovi neúčinkují..Ve zmíněné věci jste na mne nevyprovokován naprosto idiocky (jako stéle častěji ač fakta znáte) nastartoval - jako obvykle vám vadí nárůst mých příspěvků ke kterým nemáte co hlásit...
Popírát svou identitu za nicky housenka a najbrt můžete před pár nováčky, nikoliv lidmi, kteří sem chodí 8 a více let. Mě vůbec nevadí kolik nicků si pořídíte. Každopádně útočit na mě můžete klidně pod svou hrdým nickem feudal. Mě je také jedno jaké gatě máte zrovna navlečené na té zbabělé zadnici do které bych vás obratem rád vždycky nakopnul...Asi byl dlouho klid, jestli chcete něco vyčichlého zase rozvířit - klidně - nechám se překvapit vaší invencí.
--------------------------------------------------
Pro nováčky odpověď na otázku proč feudal používá nick najbrt? F. se považuje za nedoceněného grafika. Naproti tomu Najbrt, = Studio Najbrt s.r.o. Aleše Najbrta, je v české kotlině a branži nedostižný pojem - viz wiki aj. Lidé určitých vlastností si s oblibou dávají tzv. silné přezdívky, aby si aspoň někde a někdy pozdvihli chabé sebevědomí - v anonymním prostředí ideální stav. Podobně tuning různých autokraksen, který má vyvolat dojem, že to je sporťák jak z praku...

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Knuudl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 895
Registrován: 8-2012

Odesláno Středa, 11. února 2015 - 15:52:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rádio Sofia hlási...

Pre najväčšie kuriozity som tu JA! [kladivo]

SPZ o.s.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2256
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 11. února 2015 - 16:39:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tendr na výrobce RZ byl podle očekávání odstřelen (byl úředně zrušen o čemž byli všichni 4 uchazeči řádně vyrozumněni)
a na první pohled to vypadá, že se pojede dál močálem černým kol bílých skal....
Ovšem také MD projde novou systemizací míst v rámci služebního zákona a na hodně pozic budou vyhlášena výběrová řízení...
....takže kdo ví...možná leckerá žába na prameni se ocitne na suchu [biggrin]

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Najbrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 286
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 11. února 2015 - 18:41:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

minore, fakt dobrá fabulace, ale s nějakým studiem jdi do [zadnice] :-D v rodném listu mám napsáno jiří rudolf najbrt, takže zase vedle, jako u blbejch :-/

kdo se směje naposled, je obvykle natvrdlej ...
Michal_7208
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 12-2014
Odesláno Středa, 11. února 2015 - 19:03:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to zajímavé. Jak to někteří lidé dělají, že tu svou krajskou RZ (což je v pořádku) i přes "nový zákon" od "MD" stejně dostanou? A zelená známka na autě už zase MUSÍ být, NEMUSÍ být nebo jak? A ještě: jak děláte analýzy svých krajů? Chtěl bych udělat analýzu "svého" E-kraje. Nebo jí někdo má? Díky!

Můj domov: Pardubický kraj.
Bobesh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 706
Registrován: 4-2014

Odesláno Středa, 11. února 2015 - 20:12:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen tak...zapomenuto hluboko v ůtrobách telefonu.
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6661
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 11. února 2015 - 20:12:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal_7208: Jak to někteří lidé dělají, že tu svou krajskou RZ (což je v pořádku) i přes "nový zákon" od "MD" stejně dostanou?

Docela jednoduše. Stávající značky poškodí nebo ztratí a úřad v jejich místě bydliště jim vydá značky nové.

A zelená známka na autě už zase MUSÍ být, NEMUSÍ být nebo jak?

Zelená známka se od 1.1.2015 na RZ nově nevylepuje, ale narozdíl od prvních lednových týdnů se neplatné známky v takové míře ze starších značek již neodstraňují.

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12379
Registrován: 8-2002

Odesláno Středa, 11. února 2015 - 20:20:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bobesh:
to je vidět, že v ůtrobách, to bylo hodně hluboko [happy]

značka je zajímavá hlavně tím, že jde o tzv. McBainův paradox - první traktorový značky po roce 2001 byly v normální číselný řadě, akorát byly žlutý. takže když napíšeš 1T1 3883, jen opravdu málokdo pozná, že jde o žlutou značku. normálně by kódování mělo být T00 3883. ale to bylo až později...

tabulka P-rekordů | S-analýza