K-report
 

Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 20. 01. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Automobily, lodě a letadla » Registrační značky - diskuse » Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 20. 01. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1244
Registrován: 9-2012

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 19:35:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem teda poprvé viděl značky bez emisních známek, a za mě též [ko], zase si zvykat....

(IQ+Love= Škoda Auto)
V každém příspěvku se můžou objevit pravopisné chyby, za to mě prosím omluvte, Díky..
Z libovky na vrak v rozmezí dvou roků ... odkaz
odkaz
Mickever
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 936
Registrován: 6-2009

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 19:58:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ted byla na Nove reportaz o RZ a Hiconu. Ti z Hiconu sou teda hodne tajemni jak Hrad v Karpatech.
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8775
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 20:18:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen pro představu, kdyby stále existoval výdej SPZ (stav k 1.1.2015)...

MS kraj:
BRL
FID
KAE
NJR
OPU
OSV


OL kraj:
JEH
OCX
PRS
PVM
SUO


ZL kraj:
KMM
UHP
VSO
ZLT


Škoda, že se tu nevyskytuje Dědek, ten by to měl mnohem přesnější.

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.12.2014
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.12.2014
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.12.2014
Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 793
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 20:49:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rul 8775:
Právě proto si nemyslím, že má okresní systém budoucnost. Okresy v ČR jsou příliš velké na kapacitu AAB-NN-NN. Vždyť okresy jako FM, KI, OC, ZL, HK, PU, CB, LB, PM se počtem obyvatel vyrovnají půlce Lucemburska...přičemž tady by připadalo na jeden okres A..Z x 00-01 .. 99-99 kombinací, zatímco LUX používá už dnes AA NNNN (tzn. cca. dvacetkrát víc). Nemluvě o BM a OV. Vlastně jedině Praha má ten luxus, že má jen jedno "okresní písmeno" a tudíž možnost kombinací jako to Lucembursko (ale LUX má zhruba jen třetinu obyvatel Prahy).
Bpee
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 5-2010
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 20:53:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Abych trošku podnítil stávající diskuzi jiným směrem, mám tipovací otázku:
Co bude dřív: 1TA nebo 5AA?

A pro experty: kdy to nastane?
Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 794
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 20:54:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobesh 643:
Naprosto souhlasím - částečně jsem to popsal v reakci na Rula.

Europroužek nevidím jako problém - není povinný a osobně bych se radši vrátil k jednoduché a čisté klasice (nemám nic zásadního proti EU, není to politický, pouze čistě estetický názor). Dnes je v EU prakticky celý kontinent, kam může české auto běžně zavítat, tak proč v tom prostoru zdůrazňovat, že "toto auto je registrováno v EU". Ovál s CZ by mi vůbec nevadil.
Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 795
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 21:06:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K novinkám od 1.1.2015

Ano, i já byl zrovna před týdnem na ME a TK po 4 letech, emise prošly, technická také, zelenou mi seškrábnul, nalepil novou červenou (prý by měla vydržet víc, je v kvalitnějším provedení); paní na přepážce mi potvrdila, že protokol z emisí nemusím vozit s sebou ve voze, protože je to "stejně všecko v databázi". Tak uvidíme.

K trvalým registracím: podle této diskuse bude vadit, že když is Zlíňák koupí ojetinu po Pražákovi, zůstane mu A-čko a všichni ho ve Zlíně budou mít za Pražáka. Dost možné, proto je nutno udělat ještě jeden-dva další kroky ve změně kolem registrací:

1) ab sofort začít vydávat RZ s fungl novou alfanumerikou, která bude evidentně oddělena od dosavadního krajského a předchozího okresního systém. "A" na značce už nebude znamenat "Praha" a "B" Jihomoravský kraj - nebude totiž znamenat nic (pouze pořadové písmeno) nebo bude znamenat něco úplně jiného (nějakou jinou vlastnost, kterou chceme 'zakódovat' do alfanumeriky).

2) nové značky přidělit každému následně registrovanému vozidlu (ať už novému nebo při převodu ojetiny). Tyto nové značky (nazvěme je třeba Typ2015) pak ponechat na vozidle až do jeho trvalého vyřazení.


Samozřejmě k bodu existuje i možnost, že se nějakým způsobem vrátí okresní kódování, značka však bude na majitele a bude si ji moct převádět na nově nabytý vůz.... Tak je to myslím v CH a možná i v AT.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nestle.)
Jannys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1847
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 21:11:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mickever /936/:
Ted byla na Nove reportaz o RZ a Hiconu. Ti z Hiconu sou teda hodne tajemni jak Hrad v Karpatech.

Jen doplním toto z té reportáže: stát platí Hiconu za Rzetu 109,- Kč a šéf MD má u nás přezdívku "ŤingŤong" donutil Hicon cenu snížit na 77,- Kč. A pak, že je to drahý!!!!

Na ORP za novou RZetu 800,- Kč [ko]
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6621
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 21:42:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jannys: Na ORP za novou RZetu 800,- Kč

Jannysi, těch 800 korun není jen za značku, ale také za tu zalaminovanou kartičku, pár řádků textu do velkého dokladu a především za tu paní (či toho pána), který tam sedí a pro kterého se v tom baráku musí svítit a topit. Neřeším, zda-li je 800 korun hodně nebo málo, ale nemůžeš říct, že to je cena tabulky.

Nestle: Právě proto si nemyslím, že má okresní systém budoucnost. Okresy v ČR jsou příliš velké na kapacitu AAB-NN-NN.

Nemyslím, že by byly velké. I skoro patnáct let po skončení vydávání okresních značek by všude měli dostatek volných kombinací, byť by v krajských (a větších severomoravských a slezských) městech používali druhý a v Brně už možná třetí či čtvrtý kód. Nebo se v rámci zavedení europroužku a odstranění pomlčky mohly začít přidělovat třeba značky AA BB NNN či překonstruovat systém okresní na systém dle ORP. Žádný racionální důvod k ukončení okresního systému a zavedení krajského v roce 2001 nebyl.

Dost možné, proto je nutno udělat ještě jeden-dva další kroky ve změně kolem registrací:

Krok 1) spíše ano, krok 2) rozhodně ne.

Bpee: Abych trošku podnítil stávající diskuzi jiným směrem, mám tipovací otázku:
Co bude dřív: 1TA nebo 5AA? A pro experty: kdy to nastane?


Můj skromný tip je, že 1TA bude dříve než 5AA[happy]. Pokud by se vydávalo stejným tempem jako dosud, tak by 5AA vyšlo někam na přelom letošního a příštího roku, 1TA by mělo přijít v průběhu roku. Od 1.1. se výdej o něco zpomalil, takže 5AA bude později (pravděpodobně ale na něj už nedojde).

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4074
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 23:04:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jsem potkal 1Z0 0003 a v úterý v Holešově zase 1Z0 0008, mám radost, stále žijí[happy]

Z00 00 17 32. do první stovky[jidlo] Foceno u Koryčan, takže pro mě docela z ruky..
Iustračně kroměřížská 106ka.. Dlouho mi unikala a dnes mi tak krásně vjela před obejktiv[happy]


Z00 00 15 Traktor Zetor Crystal, červená
Z00 00 17 Traktor Zetor, modrá
Z00 00 18 Traktor OSP na sečení trávy, červená

3Z6 9572 (nissan?) Geo Metro, bílá
3Z6 9573 Ford Mustang, červená
3Z6 9575 Chevrolet Van, bílá



A když jsem u těch traktorů z první stovky.. Asi dva měsíce zpět se na Bazoš.cz objevil inzerát že se prodává traktor s rz Z00 00 02..[coze] Já byl tou dobou mimo čr, tak jsem okamžitě začal hledat někoho kdo by mi pomohl. Jeden můj kamarád se hned nabídl že majiteli zavolá, což také udělal a udržoval s ním dost dlouhou dobu kontakt, prej byl pán dost milí a chápal že ta značka má asi určitou sběratelskou hodnotu.. Někdy před vánoci kdy kamarád majiteli volal naposledy, tak pán prý úplně změnil tón, že značku neprodá, že si jí nechá prý na další traktor, že to je moc pěkná kombinace atd.. Takové ty typické odrhováky, když někdo nechce něco prodat a radši to vyhodí..[sad]

A aby toho nebylo málo, tak jsem se dozvěděl že traktor Z00 00 06 který jezdil v mé obci, také změnil majitele! Prý už někdy v září odešel někam do Té kraje.. To mě dostalo, jelikož jsem na tu značku měl zálusk několik let, značka na traktoru vůbec nebyla přidělaná a na kabině byla plastová náhrada.
Někdy minulý týden jsem dokonce v hospodě mluvil s majitelem a ten mi to potvrdil, že měl značku celou dobu doma v papírech a prej když si traktor odváželi, tak jim značku hodil do kabiny, dokonce mi i ukázal fotku, jak tam úplně nová a lesklá značka leží v traktoru na podlaze.. Ani nevíte jak mi v tu chvíli bylo[sad]
Pán samozřejmě vedl takové ty řeči, že kdyby ses stavil.. Jenže to už je teď jedno..

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4075
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 23:11:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak jsem psal v RZ-ORP, byl jsem v úterý v Praze.. Moc toho nemám, ale něco na pokuk přece jen jo




Pak tady mám ještě jedno nízké Béčko a taky Péčko..

U té 1P5 jsem zvědavý co s ní bude dál, jestli jen návštěva nebo si někdo dovezl auto z Pé kraje, a díky tomu že už se auta nepřepisují skrz kraje, tak mu tahle dobitá značka zůstane..[uhoh]

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12226
Registrován: 8-2002

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 23:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML:
a jak teda bude vypadat celorepublikový kódování od 01.01.2016?

tabulka P-rekordů | S-analýza
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12227
Registrován: 8-2002

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 23:28:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

míro kdes cvaknul ten okresní 1P5 Plzeň-sever?
jo a jsem taky rád, že už jsi zpátky a že se někdy uvidíme:-)

tabulka P-rekordů | S-analýza
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4078
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 23:46:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neboj nikde na Zélandu ani v Asii to nebylo[happy]
Kroměříž Dolní zahrady.. Myslím že tady bude strašit dlouho, hodně dlouho.. Žádná 5Z4 místo ní nebude..
Dík, těším se na pokec[happy]

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12228
Registrován: 8-2002

Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 00:06:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

na zélandu, to nééé [nene]
ok, píšu KM, to mi stačí [ok]

tabulka P-rekordů | S-analýza
Bobesh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 645
Registrován: 4-2014

Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 08:14:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin-I. Vzhledem k tomu, že první 9T4 se tady objevilo někdy v červnu (https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3116731) a po sedmi měsících se ještě ani nevydává 9T6, tak budem rádi, když se 1TA objeví do konce roku. Navíc teď se výdeje ještě zpomalí.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2232
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 18:11:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo chce ORP systém který se částečně kryje s okresy může ho mít.

Tyto tvary bohatě stačí na trvalou registraci do vyřazení:

PMA - AA - 10...PMZ - ZZ - 99 do 3,5 tuny

PMA - 10 - AA...PMZ - 99 - ZZ nad 3,5 t

10 - PMA - AA...99 - PMA - ZZ přívěsy/návěsy do 750 kg

10 - PMA - 00...99- PMZ - 99 ostatní přívěsy a návěsy

k tomu 3 kategorie motocyklů

PMA (PMA - PMZ) malé motocykly a motokola
999

PM (PM - AA až PM - ZZ) motocykl kategrie L x
AA-99

PM (dtto) dtto
99-AA

=========

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1814
Registrován: 6-2012

Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 18:21:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen tak ilustračně 4U4 4449 z ORP Ústí nad Labem [fotic]
Pavluscha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3812
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 20:00:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobesh (645):
9T6 se už možná dnes začala vydávat, nicméně je pravda , že výdej se zpomalil.
Martin I (6621) :
Od 1.1. se výdej o něco zpomalil, takže 5AA bude později (pravděpodobně ale na něj už nedojde).
Já jsem zatím ještě žádnou definitivu ohledně změny systému RZ od 1.1.2016. neslyšel. Jediné co je zatím "jisté" , že se začnou vydávat značky na přání a nebude nutná přeregistrace vozidla v rámci krajů. Takže 5AA se zcela jistě dočkáme.Pokud mi něco uniklo a nebo máš nějaké info, tak sem s ním.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3008
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 23:10:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Značkový úhnoj ve filmovém úhnoji "Případ pro exorcistu".

V reálu je RZ autobusu 1S1 7417. Nevím, co vedlo filmaře k "přemalování" S na 0. Děj se sice odehrává v Olomouci a okolí, no na ostatních vozech je správné krajské M. Takhle vznikl jakýsi hybrid mezi VPZ a krajskou RZ.

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12233
Registrován: 8-2002

Odesláno Sobota, 17. ledna 2015 - 01:51:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


tabulka P-rekordů | S-analýza
Michal_7208
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 12-2014
Odesláno Sobota, 17. ledna 2015 - 08:49:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už je to jasné: náš Pardubický kraj začínají napadat jiná krajská písmenka [ko] Naštěstí se E a okresní RZ stále nevzdávají [ok]! Za několik desítek měsíců se počty parazitů vyrovnají. Smutné.
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1265
Registrován: 3-2010
Odesláno Sobota, 17. ledna 2015 - 17:15:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

F 5168 a F 5109 Oba Hjundééé. 5168 má volant vpravo, 5109 nalevo.

dnblistener
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 318
Registrován: 7-2013

Odesláno Sobota, 17. ledna 2015 - 21:50:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6OA Z7E

PP-308DD
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2233
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 17. ledna 2015 - 22:14:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavluscha...Jediné co je zatím "jisté" , že se začnou vydávat značky na přání...

To, že je to v novelizovaném zákoně ještě neznamená, že se to musí realizovat. Nejen že neexistuje prováděcí předpis, ale není boha, který by uměl k marodnému regfistru vozidel přifařit fungující přívažek ve formě registru RZNP jak si to jistí lidé na MD vykreovali (přímá implatace do CRV není možná). Navíc ministr ve světle informací, které zatím má, není RZNP vůbec nakloněn. Ono toho nebude povícero realizováno z toho, co exministr, x-tý v řadě neschopných, nasliboval a nebyl ve stavu ani začít připravovat (viz dnešní ochutnávka na téma PZ v Lid. novinách).
Úřednící za ty léta (nejen na dopravě) vyšlechtili tak obludný systém vyhlášek, příkazů a zákazů, že s něčim pozitivně pohnout k vylepšení jde hodně obtížně, nebo vůbec ne. Uvidíme, jak si současný ministr s největší chobotnicí státní správy poradí...

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pavluscha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3815
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 00:05:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minor (2233):
Právě proto jsem to slovo "jisté" uvedl do uvozovek. Tvá reakce mi jen potvrzuje to, co si myslím. Tzn. věc bude daná až momentem realizace, což jak píšeš, je ještě daleko.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12237
Registrován: 8-2002

Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 00:05:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dnblistener:
ale tady někdo fotošopoval... něco tam chybí [wink]

tabulka P-rekordů | S-analýza
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2234
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 12:47:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nestle (795)
1) ab sofort začít vydávat RZ s fungl novou alfanumerikou, která bude evidentně oddělena od dosavadního krajského a předchozího okresního systém. "A" na značce už nebude znamenat "Praha" a "B" Jihomoravský kraj - nebude totiž znamenat nic (pouze pořadové písmeno) nebo bude znamenat něco úplně jiného (nějakou jinou vlastnost, kterou chceme 'zakódovat' do alfanumeriky).

{2) nové značky přidělit každému následně registrovanému vozidlu (ať už novému nebo při převodu ojetiny). Tyto nové značky (nazvěme je třeba Typ2015) pak ponechat na vozidle až do jeho trvalého vyřazení.
}

Martin_L (6621)
Krok 1) spíše ano, 2) rozhodně ne.

Ad Krok 1) nová alfanumerika, naprostý souhlas - cest je mnoho - opakuji už po x-té, v "mezidobí" postačí nahradit krajská písmena např. písmenem "N" a je to vyřízené. Chtít na současném ansámblu přísl. odboru MD aby nové PZ měly v sobě něco zakódované je t.č. bohužel bez šance. Když nový ministr oficiálně veřejnosti sdělí, že současný tendr na výrobu RZ zruší protože byl psaný Hiconu na míru (každý, kdo četl zadávací dokumentaci to hned poznal, proto min. počet zájemců), tak je jasné, kteří jedinci ji psali...no jo, jenže ti lidé tam sedí pořád beztrestně dál (titíž zmrvili už 2012-13 registr vozidel, opět beztrestně...)
Absolutně nové kódování je tedy se současným personálem naprosto neprůchodný problém. Navíc - rozhodující slovo stále má, světe (ne)div se, výrobce tabulek....nikoliv třeba odbor IT atp.

Ad Krok 2) Nejdříve se musí udat draze zaplacené tabulky PZ v krajském formátu (typ 101 za 105 Kč/ks, nelze je lepit jako přebytečné emisní nálepky do velkého TP...). Ty doplní nové za prům. cenu 77 Kč/ks. Odbourávání zásob krajských tedy bude pokračovat tak, jak budou zásoby (ne)doplňovány. Doufat tedy v rychlé "vyprodání" krajských je zatím ve stadiu zbožného přání...
Pokud by ovšem přišlo jasné rozhodnutí - bude "N", tak Hicon bude lisovat N. Zvládne to dokonce na poprvé mnohem rychleji = levněji (nebudou objednané série, prostě každému ORP se série přidělí, když dojdou vypomůže např. Frýdek Místek Mikulovu bez problémů..), bude to sekat jako Baťa cvičky a rozvoz bude jako na drátkách, ergo ušetří se i za distribuci...Fór je v tom, že to ruší průběh oblíbeného tance Tango Korrupti...[biggrin]
https://www.youtube.com/watch?v=TlBS5_C5Y6Q

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Voy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1268
Registrován: 3-2010
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 14:24:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Menší OT. Vzhledem k tomu, že tato diskuse je více sledována než vlákno o vracích, dovolil jsem si sem dát foto jednoho z nich. Co se podle vás skrývá pod plachtou? Dle mého Volvo, podle OndryS je to Bentley T type.

Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2481
Registrován: 1-2012

Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 15:28:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Voy
Já si nejdříve také myslel, že jde o Volvo řady 100/200, ale poté, co jsem se na to lépe zadíval, tak musím dát zapravdu Ondrovi - je to opravdu Bentley T-series (nebo Rolls-Royce Silver Shadow).
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12241
Registrován: 8-2002

Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 15:43:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

folfo to nebude [nene], navíc vedle stojí (původem) britský Mini, i to by mohlo něco naznačovat...

tabulka P-rekordů | S-analýza
m04
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 11-2013
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 16:12:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechápu, jak tu tolik lidí může obhajovat celostátní systém, v podmínkách ČR je absolutně nevhodnej. Už jen historickým uspořádáním země, vazbou lidí na určitou část země... V Maďarsku je to možná OK, ale tady je v tomto velkej rozdíl. Teď už vůbec nejde poznat, odkud kdo je a to si myslím spoustě lidí vadí.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12242
Registrován: 8-2002

Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 16:54:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m04:
ouřednictvo MD naopak naprosto nechápe lokální patriotismus, vazbu lidí na region, stejně jako nechce vidět rozdíl mezi značkou poznávací a registrační, zamapatovatelnost kódování, pevnou pozici znaků, důležitost fontu a s tím související zaměnitelnost některých znaků.

nechápou potřeby obchodníků s autama ani obyčejných lidí z maloměst, který nemají příjmy na to, aby každý 3 roky brali na lízačku novou káru.

to bys tam musel vletět a udělat defenestraci nebo je rovnou postřílet [uhoh]

tabulka P-rekordů | S-analýza
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1818
Registrován: 9-2005

Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 18:39:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2: kam by to urad prisel, kdyby byl obcanum ku prospechu. Pak by se mohlo stat, ze by se ukazalo, ze je urad zbytecny. Proto je treba kazdou chvili neco menit a tim dokazovat svou dulezitost a potrebnost.

Už dlouho mám přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 796
Registrován: 5-2006

Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 18:55:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minor, Pavel2, Pajda: Z těch vašich reakcí to přímo vypadá na spiknutí iluminátů v státních orgánech (něco jako chemitrails, 9/11, geneticky modifikované potraviny a ptačí chřipka dohromady). Korupce samozřejmě existuje i určitá schémata privátního obohacovaní ve státních strukturách, ale tady na tomto fóru by měl vzniknout skutečně odborný návrh řešení a ne začít celou problematiku hledáním spiknutí na MD.

m04: proč je celostátní systém v ČR "absolutně" nevhodný a jaký rozdíl je mezi ČR a Maďarskem? To jsou takové prázdné, žádnými fakty nepodložené výkřiky do tmy. Jako když jednoho bolí břicho.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12245
Registrován: 8-2002

Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 19:22:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nestle:
určitý lidi už mají v šuplíku cosi, co má do jistý míry hlavu a patu, ale když to hodíš na MD, rozkouskujou ti to na maličkatý elementy, ty patřičně překroutí, nejlépe o 180°, takže vznikne jedna kravina.

paxe to množství původně dobře míněných věcí, nyní větších či menších kravin, složí dohromady a vznikne superpíčovina typu zrušení polopřevodu.

samotnej předkladatel původně dobře míněnýho návrhu následně žasne - nezůstal kámen na kameni a z jeho představ vznikla věc, která tu původní myšlenku zachovává max. z 10%.

logicky tě pak musí pronásledovat otázka, jestli má vůbec smysl házet perly sviním.

náš stát je kocourkov a MD je toho zářným příkladem, bohužel.

a co jsem tak dnes sledoval část OVM, ty stranický exponenti si neustále okopávají kotníky, místo aby se shodli na základních milnících cesty. z tohohle marasmu není ani lehká, ani rychlá cesta. pokud nemůžeš najednou vyměnit aspoň 75 nebo 90% lidí, který tam sedí.

tabulka P-rekordů | S-analýza
Pavluscha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3816
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 22:02:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Případ pro exorcistu :
Já vím, že si filmaři a televizáci nelámou hlavu s realitou v případě RZ vyskytujících se na autech v jejich dílech a proto vždy se zájmem sleduji, čím mě zase překvapí. Naposledy to byla RZ 1TA 1043,která se mihla v nějakém filmu. V tomle detektivním triptichu odehrávájícím se v M kraji, je na služební Škodě Yeti RZ 1M2 3XXX, což v době kdy se tahle RZ vydávala, Yeti snad nebyl ještě ani na papíře. No a dnes se v jednom záběru mihla policejní Octavie s RZ 6M1 4126.
Co vy na to eMkaři ? [wink]
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6623
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 22:20:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2: a jak teda bude vypadat celorepublikový kódování od 01.01.2016?

To v tuto chvíli nikdo netuší a pokud by to někdo tušil, tak to nebude chtít naznačovat. Možností je spousta.

Bobesh: Vzhledem k tomu, že první 9T4 se tady objevilo někdy v červnu a po sedmi měsících se ještě ani nevydává 9T6, tak budem rádi, když se 1TA objeví do konce roku

Aha, já myslel, že vám to postupuje rychleji[wink]. Pokud jste za sedm měsíců neposkočili ani o dvě série, tak jste snad pomalejší než menší kraje. Pak je skutečně otázka, kdy přijde na řadu 1TA.

Pavluscha: Já jsem zatím ještě žádnou definitivu ohledně změny systému RZ od 1.1.2016. neslyšel. Jediné co je zatím "jisté" , že se začnou vydávat značky na přání a nebude nutná přeregistrace vozidla v rámci krajů. Takže 5AA se zcela jistě dočkáme.Pokud mi něco uniklo a nebo máš nějaké info, tak sem s ním.

Já žádné oficiální info nemám, ale občas se ke mně dostane něco, co se dá nazvat jako "kuloární drb". Ministerstvo má v plánu od příštího roku změnit způsob výroby a distribuce tabulek RZ a přenesení jejich obstarávání na provozovatele vozidla a certifikované výrobce. V souvislosti s tím by z alfanumerického řetězce RZ měl zmizet jakýkoli regionální význam a měli bychom po vzoru jiných států přejít na celostátní systém. Pokud se tímto směrem vývoj vydá, pak se spotřebovávání volných kombinací k sérii 5AA nedostane a pokud ano, už to nebudou značky pražské. Ale tvrdit s určitostí, že 5AA bude, bych se já neodvážil[wink].
Se značkami na přání je situace asi taková, jako když si řekneš, že si příští rok postavíš dům, ale nemáš k němu ani pozemek, ani projekt. Dá se to stihnout, ale také nemusí.

m04: Už jen historickým uspořádáním země, vazbou lidí na určitou část země...

Toto bych chápal ve chvíli, kdybychom měli stále funkční okresní systém a "hrozilo" jeho nahrazení celostátním. Vazba lidí k regionu ale není totožná se současným uspořádáním registračních značek (možná ani s uspořádáním krajů jako takových). Nemyslím si, že by obyvatel třeba Žatce cítil silnou vazbu třeba k Děčínsku, byť jde stále o stejný kraj. Obyvatel Žatce bude chtít mít na značce něco, co bude vyjadřovat Žatec nebo mu to bude jedno. Ale pravděpodobně nebude cítit žádnou zvláštní vazbu ke slepenci "U".
Pokud budeme brát v úvahu vámi zmiňované historické uspořádání, pak má smysl se bavit o okresech či obvodech ORP a pak až o zemích. A pokud o nic takového není zájem na patřičných místech, tak je asi lepší mít zdařilý celostátní systém, než regionální paskvil. Kraje tu nejsou ani celých sedmdesát let, historický význam nemají.

V Maďarsku je to možná OK, ale tady je v tomto velkej rozdíl.

Zkuste to, prosím, nějak rozvést a zdůvodnit. V čem je rozdíl Česka oproti Maďarsku v této věci?

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Knuudl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 882
Registrován: 8-2012

Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 22:34:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v Maďarsku je celoštátny systém zakotvený už vyše 50 rokov, ba dokonca maďari moc nečlenia podľa regiónov, je im to viac menej jedno, či je z Komáromu, alebo z Békescsaby. Ako sedlákov majú len ľudí z bývalých "kolónií".

Pre najväčšie kuriozity som tu JA! [kladivo]

SPZ o.s.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12247
Registrován: 8-2002

Odesláno Pondělí, 19. ledna 2015 - 00:03:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ML:
A pokud o nic takového není zájem na patřičných místech, tak je asi lepší mít zdařilý celostátní systém, než regionální paskvil. Kraje tu nejsou ani celých sedmdesát let, historický význam nemají.

ty vole, martine, co je to zase za žvásty že kraje nemají historickej význam? to je jako kdybys řekl že regionální tradice taky nemají žádný opodstatnění a kroj ze slovácka je stejnej jako chodskej. zkus si někde ve strážnici nebo v postřekově s tutim stoupnout na náves, tak tě lidi zlynčujou, nebudou po tobě lítat rajčata, ale půllitry[pozor]

navrhuju sepsat petici, otevřenej dopis nebo něco podobnýho že chceme zachovat regionální příslušnost na značkách. jak to zařídit i při celostátním kódování už víme. neměli bysme panu pokornýmu nebo kdo to tam vede zajistit nějakou (sérii) školení? mě to přijde že ty lidi co o tom rozhodujou nemají k předmětu svý práce žádnej vztah a je jim úplně volný jestli nám na značky natisknou VIN nebo QR kód. jako kdyby to byla banda úplně dutých, zabedněných ignorantů [angry]

ale ono MD má teď na práci zásadnější věci, stavbu dálnic (dodělat reko D1, dohodnout se s eurovií o ostravských mostech, D8, příprava staveb aby se čerpaly evropský peníze), přípravu tendru na mýto pro kamióny atd., značky jsou až někde na chvostě, ale jaxe ukazuje, cca od dob Bárty kurví na co přijdou - CRV, teď polopřevody, následovat budou značky (registrační).

to už si každej může v garáži vyrobit tabulky BOREC 007 nebo LFB2X68I12, podle toho jaxi myslí, že má velký péro [biggrin], případně se můžou legalizovat německý převozky se žlutým pruhem atd.

tabulka P-rekordů | S-analýza
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2235
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2015 - 00:06:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_L
....Já žádné oficiální info nemám, ale občas se ke mně dostane něco, co se dá nazvat jako "kuloární drb". Ministerstvo má v plánu od příštího roku změnit způsob výroby a distribuce tabulek RZ a přenesení jejich obstarávání na provozovatele vozidla a certifikované výrobce.

Bohužel tento předpoklad od pátku padá. Nový ministr si kryje záda, nebotˇzjistil že ten předchozí byl jedna ohromná slibotechna (s hořkostí na jazyku vím o čem píši...). Podobnou změnu provést znamená připravit v byrokratické spleti podmínky = prohnat to legislativou. Optimistický odhad je 18 měsíců, realistický 24 - 36 měsíců když mezitím nepadne vláda, nebudou nové volby či nějaká černá labuť....
A protože z povinnost zajišťovat PZ zez zákona nezmizela, musí ministr jednat, tedy:
1) úmyslně zprasený tendr zruší, nechá současného monopolistu tlačit plechy dál a
2) vyhlásí tendr nový - ten už bude nejméně na 2 roky (musí garantovat dodávky) a spíš na 3 a ideálně na 4 roky.
Jak ho nastaví je samozřejmě otázka. Může ho nastavit na víc výrobců, kteří si republiku jednoduše překrojí aby se ušetřilo na rozvozu, který stojí také neuvěřitelné sumy.
Odhaduju, že ho nejdřív vyhlásí 1. července t.r., jednoduše proto, aby se přihlásilo co nejméně zájemců...= míň práce pro ty, co je mají hodnotit.
Jinak z mého pohledu asi jiné řešení s těmi lidmi které má ministr pod sebou není. Může se stát zázrak a v rámci nějaké rošády Babiš řekne - prdlajs - agenda půjde zpátky do vnitra jste tam banda neschopů a ještě podplacený...možné je vše.

V souvislosti s tím by z alfanumerického řetězce RZ měl zmizet jakýkoli regionální význam a měli bychom po vzoru jiných států přejít na celostátní systém. Pokud se tímto směrem vývoj vydá, pak se spotřebovávání volných kombinací k sérii 5AA nedostane a pokud ano, už to nebudou značky pražské. Ale tvrdit s určitostí, že 5AA bude, bych se já neodvážil

Tady jsme s klukama taky zjistili důvod. A není překvapivý a zcela kašle na naše nějaké lidské či občanské potřeby. Současný registr vozidel není nic jiného než varianta skladového software (SAP a podobné produkce). Spolehlivost těhle systémů je odvislá od co nejjednodušších a jasných zadání. Jsou stanoveny kapacitní limity (IKEA 10.000 položek, filiála Kauflandu kateg. C 40.000 položek, ŠKODA Parts Center 800.000 položek atd.) a minima komunikace uvnitř systému.
Jistá zahraniční firma už druhou dekádu spravuje maďarskému státu dodávek PZ. Je to jednoduché jako facka když je k dispozici základní emisní interval AAA 001 - ZZZ 999 s konkrétně uvedenými vyjímkami zakázaných obsahů.. Systém už ví +/- autobus, kolik bude firma Toth muset vyrobit tabulek v lednu 2016 a kam je poslat.
Celostátní kódování má v Maďarsku dlouholetou tradici, je to odůvodněná a vyzkoušená věc a těžko by se tam prosazovalo lokální kódování...
V Česku lze podobně spolehlivý systém evidence zavést také bez toho, že by se lidem vnucoval systém bez lokálního rozlišovaní..a to je celé.
Závěrem chci napsat, že na pořadu dne nebude zcela nové kódování ale otázka jak vybřednout z marasmu špatně fungujícího registru vozidel a řidičů.

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Schweik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 712
Registrován: 1-2012

Odesláno Pondělí, 19. ledna 2015 - 09:04:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pražská exportka z internetu:

Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6624
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2015 - 09:20:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2: co je to zase za žvásty že kraje nemají historickej význam? to je jako kdybys řekl že regionální tradice taky nemají žádný opodstatnění a kroj ze slovácka je stejnej jako chodskej. zkus si někde ve strážnici nebo v postřekově s tutim stoupnout na náves, tak tě lidi zlynčujou, nebudou po tobě lítat rajčata, ale půllitry

Ten příklad s kroji je docela trefný. Zkus lidem ze Strážnice a Kyjova říct, že jejich kroje jsou jeden jako druhý, protože jsou "jihomoravské", tedy jsou z jednoho kraje. Region a kraj jsou něco úplně jiného. Chodsko je region, ale co mají Chodové společného s Plzeňáky? Jen to, že patří do jednoho administrativního celku. A když se podíváme na takový kraj Vysočina, tak pochopíš, že "region", ve kterém spolu žijí Moravané, Jihočeši a Východočeši je tak nějak nesmysl. To je to, o čem mluvím, když říkám, že kraje jsou umělé správní jednotky vzniklé nedávno a s nějakou vazbou na historické regiony mají pramálo společného. V Česku jsou historické země a pak až svébytné regiony zhruba o velikosti okresů (někde menší, jinde větší).

Minor: Bohužel tento předpoklad od pátku padá. (...) Optimistický odhad je 18 měsíců, realistický 24 - 36 měsíců

Tak nějak jsem očekával, kdy přijdou s tím, že se to od příštího roku stihnout nedá. Teď už je to tedy venku...

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12251
Registrován: 8-2002

Odesláno Pondělí, 19. ledna 2015 - 10:48:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Česku jsou historické země a pak až svébytné regiony zhruba o velikosti okresů...

dobře, tak chceš zavést kódování dle okresů nebo dle ORP?

tabulka P-rekordů | S-analýza
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6626
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2015 - 11:00:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2: dobře, tak chceš zavést kódování dle okresů nebo dle ORP?

Značky se přidělují na úrovni ORP, takže větší smysl mají kódy dle ORP. Okresy (byť stále existující) nemají pro tuto oblast veřejné správy takový význam.

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12252
Registrován: 8-2002

Odesláno Pondělí, 19. ledna 2015 - 11:14:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a co z toho plyne? známe kapacitu systému? víme jaký bude kódování? jde udělat výrobu na jednom místě pro xyz ORP? leze to z tebe jak z chlupatý deky...

tabulka P-rekordů | S-analýza
Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 797
Registrován: 5-2006

Odesláno Pondělí, 19. ledna 2015 - 17:21:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

NE GEOGRAFICKEMU DOGMATISMU [happy]

Kdyz to vezmu kolem a kolem, registracni znacka neni nic jineho, nez licence (povoleni, koncese) k provozovani motoroveho vozidla na verejnych komunikacich za nejakym ucelem. Jelikoz pravidla pro provozovani jsou soucasti narodni legislativy, neni duvod pro geograficke rozliseni (jinymi slovy: licence nebude novojicinska nebo klatovska nebo vysokomytska, nebude vysocinska ci jihomoravska, nebude slezska nebo moravska - ale pouze a jenom ceska).
dnblistener
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 323
Registrován: 7-2013

Odesláno Pondělí, 19. ledna 2015 - 17:27:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

7OT 26E


133 T9E


O7Z 37E


Pavel2: Ja som to nebol tak som ju našiel na Autobazar.eu

PP-308DD
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2236
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2015 - 23:09:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nestle
...neni duvod pro geograficke rozliseni (jinymi slovy: licence nebude novojicinska nebo klatovska nebo vysokomytska, nebude vysocinska ci jihomoravska, nebude slezska nebo moravska - ale pouze a jenom ceska).

Skutečnost, že PZ/SPZ/RZ atp. vyjadřuje "licenci" t.j. oprávnění vlastníka vozidla k provozu je od samého počátku přidělování značek na dnešním území ČR a po celé Evropě samozřejmost. Každý stát tak demonstruje svoji suverenitu, stejně tak emise platidel, dokladů atp. Že toto výsostné právo deleguje na úřady aby ho realizovaly = vydávaly povolení k provozu prostřednictvím evidenčních značek tu je taky odjakživa. A že se na tabulce vyskytuje označení výdejního úřadu a to se využívá k rychlému zjištění odkud vůz je, platí taky odjakživa. Nese sebou celou řadu výhod pro stát a samosprávu a mnohem víc výhod pro dotčené lokality, jejich obyvatele a živnostníky (mít pekařství v Karlových Varech a tu skutečnost mít ve formě kódu KV na evidenční tabulce je bonus). Chápou to Slováci, Rakušani Poláci a Němci. Ti poslední sice od 1.1. zrušili povinnost přeregistrace vozidla při změně sídla, ale výrobci tabulek počítají s tím, že chápání osobní identity a integrity (vizitka) nezmění zvyk mít na autě registraci aktuálního sídla.
Nelze tu rozebírat, proč např. Skandinávie dala posléze přednost celostátním značkám, co k tomu vedlo Maďary, Benelux. Víme. proč to udělali Španělé, Francouzi a Italové.
Proč to Čechům vnucuje pár lidí už se nějaký čas také ví - nemohu to tu bohužel rozebírat, ale není to nic top secret, je to jen klasická bouda na majitele vozidel, řidiče a "fantastický nápad" politických podnikatelů. Ano, může jim to projít, protože mají argumentaci zaměřenou na určité lidské vlastnosti a cílovou skupinu lidí...
Není sebemenší důvod, proč by měla ČR opouštět od lokálního rozlišování vozidel. Naopak, měla by ho prohloubit na úroveň ORP. Systém lze nastavit tak, že těm, kterým to vadí budou vydávány značky z nichž se místní příslušnost nepozná a laik to při zběžném pohledu ani nepostřehne...

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12256
Registrován: 8-2002

Odesláno Pondělí, 19. ledna 2015 - 23:30:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nestle:
alá já prostě CHCI na značkách regionální kódování. je tak těžký to pochopit? [wink]
je tady s námi od začátku 60s a troufnu si tvrdit, že se osvědčilo vrchovatě. proč měnit něco co funguje?

tabulka P-rekordů | S-analýza
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4629
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 12:05:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavle, ono to funguje POUZE z Tvého pohledu. Naopak z pohledu zbohatlíka, který nakorumpoval pěkné značky v ORP XZ v kraji Y a pak se přestěhuje na satelitní ranč do kraje X a patří pod ORP YZ to nefunguje, protože by si musel korumpovat další značky ve Vidlákově. Tak je jednodušší a sobecky "levnější" změnit legislativu, než strkat prachy nebo protislužby Vidlákovi, se kterým se nedá ani pořádně politicky obchodovat, nedrží lajnu a má jiné kamarády... Prostě CZ, čemu se divíš?
Renegade
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1115
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 12:32:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera boli videné exportky 32U 26E a 32U 27E. Podľa informácii z iného vlákna sa jedna o autobusy z Chomutova.V tabuľke maxím je výdaj 40U 30E z 8.1.2014.Trochu mi to nepasuje... Dakujem za vysvetlenie
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5192
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 13:28:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...z pohledu zbohatlíka, který nakorumpoval pěkné značky v ORP XZ v kraji Y a pak se přestěhuje na satelitní ranč do kraje X a patří pod ORP YZ to nefunguje, protože by si musel korumpovat další značky ve Vidlákově. Tak je jednodušší a sobecky "levnější" změnit legislativu, než strkat prachy nebo protislužby Vidlákovi...

Ano, naprosto věřím, že je to jedna z motivací pro upuštění od regionálního kódování. Ale není v tom vůbec žádný důvod, proč bychom si třeba já nebo Pavel2 nemohli přát, aby region ze značky patrný byl[wink]. Já mám rád, když je ze SPZ něco k vyčtení.

Regionální kódování tady vždycky v nějaké podobě bylo, lidi jsou na to zvyklí a kromě občasné averze k "áčkům" nebo naopak "vidlákům" bezradným při křížení tramvajové trati ve větším městě proti němu ani není rozsáhlejší odpor.
Okresní úřady už teda holt nemáme a navíc v těch posledních poměrně velkých okresech byla spousta obcí a mikroregionů, které se "svým" okresním městem moc velkou sounáležitost necítily (namátkou zdravím do Turnova, Žatce, Havířova, nebo i menších obcí typu Tuklaty), tak jen ať se hezky kóduje podle ORP. Ono by to jistě nějak šlo...
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12260
Registrován: 8-2002

Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 14:38:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že_by:
nojo, ale... ty jim cheš ještě přisluhovat (anebo pro drsnější povahy lézt do otvoru análního), aby to měli jednodušší a nemuseli furt kupovat flašky, cigára, bonboniéry atp.? já mám taky rád, když každej blbec íkvé tykve ze značky vyčte, že auto přijelo z Horšovskýho Tejna nebo z Bílovce, přičemž samozřejmě bude znát kódy který vidí často a jestli je BIL Bílovec nebo Bílina vědět nejspíš nebude. jinými slovy pokud by mělo být do značky ukryto místo vydání a rok, tak jak je to např. v UK, to taky odmítám. a mimojiné i proto, že výsledný AE02 RYA je nezapamatovatelný. mě se teda líp pamatuje PSI 18-66 [proud]

když někdo chce 4A4 2222, jistě má dost prachů na to, aby si jí opatřil. a když na něj v Černošicích nevychází 3SE 2222, má mít možnost si za rozumnou cenu možnost pořídit si personalizovanou značku typu FRANTA22 a ne že za ni vysolí 10 litrů, to je absolutní kravina. neříká se mi to úplně snadno, ale: Německo - náš vzor [happy]

renegade:
v U-kraji je víc ORP než jen Komotau [wink]

tabulka P-rekordů | S-analýza
Bpee
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 5-2010
Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 16:40:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9T6 se už vydává od prosince:
9T6 2222 https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3231549 je sice zmp "chudého" majitele Tiguana,
ale např. 9T6 0354 šedá Oct. tour combi se zelenou emisní značkou je ještě z prosince.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2237
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 16:47:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro opravdové patrioty bych měl jednoznačné lokální kódování,
samozřejmě značka by šla za majitelem, za menší
obulus až do grilu...s možností odkazu příbuznému.

Obyv. .....Název obce .. ...Začátek .... Konec
90............Arneštovice.......ARNE-1-0.....ARNE-9-9
830..........Albrechtice n/V ..ALBV-10-0 ..ALBV-99-9
1000........Albrechtice n/O .ALBO-10-0 ..ALBO-99-9
12300......Aš......................AS-10-AA ......AS-99-HZ
1200000..Praha...............AAA-1-AA .......AZZ-9-ZZ

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5296
Registrován: 6-2002

Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 17:15:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle mě regionální kódování (dle ORP) ano. A to podle místa výdeje značky, které vůbec nemusí být vázáno na místo bydliště. A nutnost výměny při přestěhování do jiné ORP už vůbec není nutná. Ale kdo bude chtít, tak si samozřejmě značku nechat vyměnit.

Nedělal bych z toho žádnou vědu a nehledal problémy tam, kde nejsou.

Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku

Vše o historii značek v Česku najdete v knize:
Poznávací značky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2238
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 17:59:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je britský model, který není ve Střední Evropě realizovatelný (především pak u komerčně využívaných vozidlech). Britové žijí bez občanských průkazů, nemusí žádat o živnostenské povolení, neexistuje povinnost hlásit trvalý pobyt atd. atd. Z takové platformy pak vychází celkem liberální pojetí registrace vozidel a hodně laxní dozor nad jejich technickým stavem.

Můj příspěvek 2237 není myšlen zcela vážně. Takový systém by samozřejmě ukojil i nejzarytějšího patriota, ale v praxi by byl obtěžující. Jednotný obsah tabulek (stejný počet a uspořádání znaků) velmi usnadňue rozlišování, zapamatování atd. a pokud nepřesahje 6 pozic je ideální.

Ale jak už napsáno, na MD teď budou řešit jiné věci a někdy snad přijde chvíle na rozumné posouzení kódování, ouřadové najdou odvahu vyslechnout co vyhovuje lidem (Rakousko 1988, Chorvatsko 2013/14), budou známy technické možnosti a možná z toho vzejde konečně něco smysluplného s trvanlivostí na několik dekád....

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1821
Registrován: 6-2012

Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 19:45:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč to Čechům vnucuje pár lidí už se nějaký čas také ví - nemohu to tu bohužel rozebírat, ale není to nic top secret, je to jen klasická bouda na majitele vozidel, řidiče a "fantastický nápad" politických podnikatelů. Ano, může jim to projít, protože mají argumentaci zaměřenou na určité lidské vlastnosti a cílovou skupinu lidí...

To by mne docela zajímalo. Navíc jsem dneska přemýšlel nad tím, že bych zainvestoval a provedl nějakou kontraakci na ty jejich výmysly. Třeba nějaký billboard, kde bude v člověk v Brně sekerou rozsekávat pražské značky a za ním bude silueta Špilberku s heslem něco jako "Chci na autě registrační značku svého kraje". Samozřejmě by vznikla a druhá verze, kde by místo Špilberku byl Pražský hrad a pod sekyrou nějaké "B".. [lol]
O chybějící zelené nálepce na značkých se veřejnost dozvídá de facto až nyní, když vidí auta "bez emisí" a v podobném stylu "o nás bez nás" to dopadne i s celostátním kódováním. Měli bychom v tomto směru ukázat více efektivních aktivit, jinak opět zapláčeme nad výdělkem..
Michal_7208
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 12-2014
Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 20:06:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souhlas s Kapitánem. Měli bychom ukázat, že si prostě nenecháme sr*t na hlavu. Já si nedokážu představit, že bych jezdil třeba s 8A1 5874. Pro mě je prostě Pardubický kraj domovem, proto taky chci své krajské písmeno E. Když vymysleli krajské systémy, není důvod, proč s ním skončit. Po 9EZ 9999 by mohla přijít varianta 00E 0000. Kombinací je tedy dostatek. Ten Billboard není vůbec špatný nápad. Ještě dát letáky do MHD, před "MD" a je to. Ať vidí, jak mají lidé k těm "svým" písmenům určitý vztah. A to, že se vyměňují zánovní RZ není tak hrozné. Ať to je tak, jak to bylo do konce roku 2014 a basta!!