K-report
 

Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 15. 01. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Automobily, lodě a letadla » Registrační značky - diskuse » Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 15. 01. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Lovecvraků
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 977
Registrován: 10-2010

Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 18:36:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3257978

Tak přesně tohle jsem měl na mysli tím, že starší značky budou vypadat bez zelené nálepky blbě. Protože většina značek, které již prošly STK jsou v tom místě odrané až na plech. A to bude po sloupnutí vypadat jistě nepěkně.

www.lovec-vraku.cz
www.spz-rz.cz
Suky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 3-2006
Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 20:27:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím.
Měl bych na prodej vyřezené SPZ. Fota s cenou jsou na http://suky1.rajce.idnes.cz/SPZ_PRODEJ/
Ceny jsou pevné.
Pište přímo na můj E-mail.
Dík.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2226
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 22:08:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jannys..Ono se ukáže teprve časem, že i moje myšlenky v mém předchozím příspěvku o něčem byly...

O tom tu snad nikdo z debatériů, nebo jen čtenářů, nemá důvod ani na chvíli pochybovat [satan]

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3867
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 09. ledna 2015 - 09:42:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@ absencia zelenej nalepky EK:
Mozem sa mylit, ale cely tento "downgrade" bude mat podla mna za nasledok aj dalsie prehlbenie neatraktivnosti ceskych RZ v kruhu zberatelov.

Alebo nie?

Podrobná orienta?ná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordClub.sk, fordzona.sk, FordPolicia.sk
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6607
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 09. ledna 2015 - 09:48:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pajda: pokud auto jen odhlasim a nekde se najde jako vrak, tak musim byt na zaklade kupni smlouvy dolozit, ze jsem ho prodal do bazaru nebo novemu majiteli. Navic likvidace vraku je dnes vetsinou zdarma.

A když auto "prodám" neexistující osobě?

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2227
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 09. ledna 2015 - 13:09:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Šmolko 2867
To je zajímavý názor - spojovat slova "atraktivita" a "české RZ vzor MMI" čtu poprvé...totéž možná platí i ošvédských a norských PZ,
kde odpadly daňově-technické nálepky a jsou to už "jen" holé znaky na č-b tabulce.

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3868
Registrován: 10-2008

Odesláno Pátek, 09. ledna 2015 - 14:09:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minor: To je zajímavý názor - spojovat slova "atraktivita" a "české RZ vzor MMI" čtu poprvé...

Ja prave hovorim o prehlbeni neatraktivnosti, ktora je uz teraz.
Neviem, ako so Svedskymi ci Norskymi znackami, ale pokial nejaky zberatel (na moje neuverenie) hlada ECV ineho nez 3. typu, zvycajne hlada variantu s oboma nalepkami... Tolko moja skusenost.
Co je vo vacsine pripadov problem, teda najma pokial ma byt aj znacka aj nalepky vo velmi dobrom stave. [uhoh]

Podrobná orienta?ná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordClub.sk, fordzona.sk, FordPolicia.sk
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 810
Registrován: 1-2013

Odesláno Pátek, 09. ledna 2015 - 22:01:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dnešní nulky ve Zlíně na Čepkově

Moje album s autovraky ve Zlínském kraji
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8766
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 10. ledna 2015 - 00:26:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Smutný přepis: HKM 18-08 > 9T5 8804
Fiat Punto S, vín.

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.12.2014
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.12.2014
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.12.2014
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4065
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 10. ledna 2015 - 14:12:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobesh: Napíš
No dobrá, ale předem říkám že pokud někdo z vás v posledních dnech přepisoval auto, tak že se na naši zemi akorát tak naštve

Přepis aut na Novém Zélandu je následující. Na poště si vemeš dva papíry, menší papír pro majitele, větší papír pro kupujícího. Po vyplnění všech údajů (jak kupujícího tak prodávajícího) zaneš papír na poštu, kde ti úřednice část toho papíru odtrhne a nechá si ho, pak vytiskne kartičku s poznávací značkou a tvým jménem kterou si uschováš. V tuto chvíli je auto definitivně tvoje. Ten odrtžený kousek putuje poštou na centrální registr aut na novém Zélandu, tam se potká s papírem od původního majitele což je asi definitivní doklad o tom že auto změnilo majitele. Původní majitel ani nemusí nikam chodit a ten svůj papír pouze pošle poštou na ten registr, nebo ho vyplní přes net.
Tak šíleně jednoduché že jsem tomu nechtěl věřit [coze]

Když jsme právě kupovali auto, tak jsme o tomto systému nevěděli. Auto jsme kupovali od zélanďana, tak jsem byl dost nedůvěřivý, protože nás mohl jakkoliv podvést.
Po zaplacení auta nám ten chlap dal ten papír z pošty s naším jménem a s jeho údaji a to bylo vše, poděkoval a popřal nám hodně štěstí s autem a chtěl odjet.. Což mi přišlo divné, tak jsem ho zastavil že tak to přece nejde.. Přesvědčl nás z úsměvem ať jsme v klidu, že takhle se to tady dělá.
Šli jsme na poštu oba nervozní že jsme asi naletěli a pani na přepázče si vzala papíry, vytiskal tu kartičku s našimi údaji a během pár minut bylo auto naše.. Opravdu jsem nevěřil svým očím.. Jak jednoduše se dá všechno řešit[happy]

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4066
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 10. ledna 2015 - 14:22:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Johny TDI: Moc pěkná zlinská nulová rz

Já tady mám ilustračně:
6. značka zlínského kraje stále jezdí..
Pěkna kroměřížská tisícová rz..

Aktuální kroměřížský r.r. typu 103..
Vyškovská 103 netradičně na čumáku..

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1235
Registrován: 9-2012

Odesláno Sobota, 10. ledna 2015 - 14:27:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2z5_0409: Nevím, zda-li si se koukal do tématu odstavená vozidla, ale nedávno jsem tam dával tohoto Transita:

Znáš ho? Technickou měl do 10 měsíce minulého roku.

(IQ+Love= Škoda Auto)
V každém příspěvku se můžou objevit pravopisné chyby, za to mě prosím omluvte, Díky..
Z libovky na vrak v rozmezí dvou roků ... odkaz
odkaz
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1805
Registrován: 6-2012

Odesláno Sobota, 10. ledna 2015 - 15:52:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V současnosti se v centrálním registru nachází více než čtvrt milionu aut v polopřevodu. Pokud jejich majitelé do 30. 6. 2015 neabsolvují klasické přihlašovací kolečko s evidenční kontrolou a registrem, bude vůz definitivně vyřazen z databáze a už jej nepůjde nikdy přihlásit. odkaz

Takže se auto samo vyřadí, na zahradě bude nová psí bouda a značky mi zůstanou doma na zdi? [happy]
Bobesh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 636
Registrován: 4-2014

Odesláno Sobota, 10. ledna 2015 - 16:14:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2z5. A vo tom to je, proč to u nás dělat jednoduše, když to jde i složitě? No ni?

Kapitán. Já tohle vítám. Vím o dvou svých bývalých autech, co zůstaly po prodeji v polopřevodu a na dvou dalších jsem jezdil já, které byly v polopřevodu u mě a šly dál jen na smlouvu, kde figurovalo mé jméno. Zmizí mi ze života čtyři bubáci.
Lovecvraků
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 978
Registrován: 10-2010

Odesláno Sobota, 10. ledna 2015 - 16:46:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jsou zase chytráci [lol]. Tak voni prvně zavedou zákon že AUTO NELZE VYŘADIT BEZ EKOLOGICKÉ LIKVIDACE a potom sami BEZ EKOLOGICKÉ LIKVIDACE VYŘADÍ TŘEBA 100 000 AUT. To je zákon nad zákon, jeden zruší druhej. Stát si zkazí všechno, o co se v tomhle směru snažil [ko].

A výsledek?
1) Státu se zruší systém autovraků, protože se jim najednou vyrojí 100 000 vraků bez dokladu o likvidaci. Nehledě na to, že několikanásobně vzroste počet vraků na ulicích. Bonus pro mě [proud].

2) Myslím, že tím že vzroste počet vraků, se jich bude spousta nabízet k prodeji za nízkou cenu nebo i za odvoz, což bude bonus pro různé kšeftaře. Člověk se na tom třeba může dobře přiživit [proud].

3) Bonus pro nás sběratele, určitě získáme díky tomuto zákonu nějaké tabulky do sbírek [proud].

Jojo, bude to ještě prča. To jsou mi zákony. Ale jinak proti tomuhle zákonu nic nemám, protože všechna 3 auta, která vlastním, jsou bez dokladů [proud]. Jen mi to trochu nejde na rozum.

Kapitán : Jo, bude to přesně tak, jak píšeš [happy].



(Příspěvek byl editován uživatelem Lovecvraků.)

www.lovec-vraku.cz
www.spz-rz.cz
Michal_7208
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 12-2014
Odesláno Sobota, 10. ledna 2015 - 17:11:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes v Přelouči na parkovišti u PENNY. Vypadá to tedy krásně.
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 811
Registrován: 1-2013

Odesláno Sobota, 10. ledna 2015 - 22:04:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to sedrané vypadá strašně,mě to čeká příští rok v srpnu [crazy]

Moje album s autovraky ve Zlínském kraji
Zeke
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 1-2011

Odesláno Sobota, 10. ledna 2015 - 22:37:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal_7208 už přemejšlim, co tam nalepim místo toho[lol]
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3876
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 10. ledna 2015 - 22:42:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JohnyTDI: Den pred EK si zober znacku domov, poriadne ju nahrej fenom a pokus sa odlepit zelenu nalepku.
Pokial to neuspechas, tak by sa ti to malo podarit bez poskodenia znacky. [kladivo]

Podrobná orienta?ná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordClub.sk, fordzona.sk, FordPolicia.sk
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12206
Registrován: 8-2002

Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 01:24:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

předsilvestrovská příhoda - jedu na poštu pro doporučenej dopis, kterej do PM došel už 23.12., ale od tý doby se mi toulal po městě od pošty k poště. parkuju a za mnou přijíždí tohle, říkám si to je nějakej divnej Fusion, během čekání na poště jsem pochopil, že ten Vietnam a druhej chlapík co z auta vyskočili si přišli na CzechPoint ověřit podpisy na plnou moc [happy]


4P8 3379, 101, Ford EcoSport, kandidát na úhyn, PM 30.12.14, značka z ORP Plzeň

venku u auta stál třetí, mluvil ostravštinou a vyrozuměl jsem, že toho exotickýho Forda EcoSport od šikmovokýho koupili, jelikož ho zřejmě někdo nakouřil zezadu a Viet narazil na nedostatek ND. protože tenhle model je brazilskej výrobek a v CZ jich snad jezdí jen 45 kusů, jak chlapík povídal. auto benzínovej dvoulitr, čtyřkolka. chvíli jsme nahlas přemýšleli kde ty nedosatatkový díly vzít, přišla řeč i na Charouze a ten prej v Ostravě má salon. no, jak teď vidím, nemá. nevím jestli chlapci vědí, do čeho vlezli, ale bylo vidět, že o tom autě snad něco ví.

mě zaujal zadní neevropskej výřez pro značku a samozřejmě i ta prazvláštně vetknutá 1ř tabulka [biggrin]
pánové měli povědomí o dvouřádkách a US, netvářili se nechápavě, když jsem říkal, že tam patří jiná tabulka. ale vypadá to, že ani US nebude pro tohohle Forda to pravý ořechový, stejně asi bude tabulka nárazník přesahovat na výšku...

ale co hlavně - někde v krajích T, M, Z to auto pravděpodobně dřív nebo později přihlásí, proto se páni kolegové dobře dívejte a až někde chytíte divnýho Fusiona, nezapomeňte vyfotit jeho zadek a podělit se o fotku.

děkuju za spolupráci [happy]

tabulka P-rekordů | S-analýza
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1809
Registrován: 6-2012

Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 09:41:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na druhé fotce máš i "normálního" Fusiona pro porovnání - náhoda, anebo jsi ho chytil na ulici s tím, jestli ti může zapózovat s Brazilcem? [biggrin]
Je to docela zajímavé auto, ale v té stříbrné to nevynikne tak, jako ta tmavá alternativa na wikipedii [ok]
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 812
Registrován: 1-2013

Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 10:46:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

šmolko: tak mě to naštěstí čeká až příští rok,ale mamku letos v dubnu tak to asi zkusím tím fénem,jenže značka je přinýtovaná tak to bude horší

Moje album s autovraky ve Zlínském kraji
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12207
Registrován: 8-2002

Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 11:45:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kapitán:
to je kouzlo nechtěného, Fusion 5P7 6400 asi patří nějaký pani z pošty, stává tam pravidelně [happy]

tabulka P-rekordů | S-analýza
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1810
Registrován: 6-2012

Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 11:49:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Návod jak přihlásit auto po 1.1.2015 - má pravdu ten pán a doufám, že si toto pustí i někdo z MD a rovnou si nafackuje [ko]
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3877
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 12:37:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2: ...tenhle model je brazilskej výrobek a v CZ jich snad jezdí jen 45 kusů...

Wow, ja som snad ziadny nikdy nazivo nevidel. To cislo mi prijde priam neuveritelne.
To uz hadam aj predosla generaciu Fordu Escape je v nasich koncinach "beznejsie" vozidlo. [kladivo]

Podrobná orienta?ná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordClub.sk, fordzona.sk, FordPolicia.sk
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12209
Registrován: 8-2002

Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 15:38:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kapitán:
video pěkný, bohužel. ale to je v našem kocourkovským státě přece normální.

vzhledem k tomu, že dost často oblejzám pošty, tak snad jen pár slov jak na nich funguje slavnej CzechPoint (CP)...

pošta má třeba 5 přepážek, CP je jen na jedný. musíte si dát pozor, kterou frontu vystát [happy]
ale pozor, na každý poště není CP, je jen na některých (větších)!

samotnej papírovej výstup, kterej si z CP odnesete, není otázkou třech kliků na počítači. banalita typu výpis z rejstříku trestů, z bodovýho hodnocení řidiče, každá jedna věc je záležitost určitě na 5 - 10 minut, podle toho, jak běží internetový spojení mezi poštou a nějakým serverem ministerstva na druhý straně.

během těch 10 minut na poštu přijde 10 dalších lidí, který jen potřebujou poslat balík, zaplatit složenku, koupit známky na dopisy... vy slavným CzechPointem jste ubrali jednu přepážku na delší dobu. fronta narůstá, lidi jsou nasraný.

ideální je využívat CP v pracovní den odpoledne po 14. hodině, kdy všichni lidi utečou z práce a řada z nich musí i na poštu. jako bonus k tomu všemu bývá tou dobou zašlehlý i internetový spojení [biggrin]

a to ještě nemluvím o tom, když za poštovní přepážkou narazíte na nějakou zpomalenou lemru nebo neschopnou existenci, která se na všechno ptá kolegyně 3x.

máte-li kliku a trefíte se v úředních hodinách třeba na obecní nebo městskej úřad, případně k notáři, na hospodářskou komoru atp., ověřujte podpisy na plných mocích tam, můžete být o dost rychlejší než na poště, která je sice blízko, ale...

ale proč by nás tohle všechno mělo překvapovat, vždyť to do sebe tak hezky zapadá. registr vozidel debilita, přihlašování prazvláštní, ověření podpisů zdlouhavý. že jsou navíc čím dál nesmyslnější i ty plechy na auto je jen třešinka na dortu [auto]

náš stát funguje jako záplaty od Microsoftu - jednu věc vylepší a pět dalších zmrví [uhoh]

tabulka P-rekordů | S-analýza
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12210
Registrován: 8-2002

Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 16:03:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a jen tak na okraj:
http://www.czechpoint.cz/web/?q=node/460

xls s minimální technickou specifikací je úsměvný nebo spíš tragický, záleží na úhlu pohledu.

a dále: Proces zařazení obce do systému Czech POINT se může protáhnout i na několik měsíců. Spuštění systému je závislé na novelizaci vyhlášky. Obec totiž může provozovat Czech POINT, až když je uvedena ve vyhlášce o kontaktních místech veřejné správy.

Školení pracovníků k systému Czech POINT probíhá v Institutu pro veřejnou správu v Benešově, kde je možné pracovníky přihlásit. Školení je zdarma.


takže... čemu se vlastně divíme? snad jen tomu, že náš stát ještě vůbec funguje [biggrin]
to je Augiášův chlív, tohleto...

tabulka P-rekordů | S-analýza
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5390
Registrován: 12-2005

Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 18:21:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

říkám si to je nějakej divnej Fusion
a jéé to je škoda skvrňanská zajímavost zmizela....
jináč se jeden takovej pohybuje kolem vejprnic ...

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12213
Registrován: 8-2002

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 00:47:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

m_100:
takže má normální značky? (=typ 101?)
zatím jsem ho buď nepotkal nebo považoval za Fusiona...

tabulka P-rekordů | S-analýza
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5392
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 20:49:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

myslim že jo potkal sem ho naposled na začátku podzimu ... jestli ještě je netušim...

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Bobesh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 638
Registrován: 4-2014

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 12:27:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady mě se*e, že jsem se nepodívall i zezadu. Ale kdo by čekal na Oktávce vzadu US formát? Navíc u převozek? Já bohužel ne. Všiml jsem si, až když odjížděl [sad]
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 814
Registrován: 1-2013

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 13:35:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dneska ve Vizovicích u Penny jednonálepková RZ


Moje album s autovraky ve Zlínském kraji
Schweik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 701
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 13:54:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odkaz na článek o absenci zelené nálepky na RZ z novinek.cz.

Z diskuze mě nejvíce zaujaly tyhle názory:

ROZPRÁŠUT CELÉ MINISTERSTVO DOPRAVY A HNÁD K ODPOVĚDNOSTI TY, KTEŘÍ TYTO BLBOSTI NAVRHUJÍ. Chci zpět normální SPZ, abych věděl, že třeba v Chorvatsku vedle mne stojí Fábka a na ní je SPZ MOC - Most. Nebo do mne nabourá v Praze auto a jeho SPZ je TPL - Teplice. Tohle jsou blbosti na entou !! Už vidím šváru z Brna, jak má na své Octívii 2.0 TDi SPZ Prahy. To je na pobli-----

Starý dobrý spz před rokem 89...

[lol]
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8772
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 15:35:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Schweik (701):

Každý z rozumně uvažujících lidí dojde k závěru, že SPZ jsou nejlepší možnou variantou v jakémkoliv systému. Celostátní systém se snad dá jen pouze chápat ve státech, kde jsou různá etnika a náboženství, ale takto je to umělý paskvil. [ko] Měl by být neustále na MD vyvíjen tlak k návratu okresního kódování, jak ze strany médií, tak i ze strany PČR, občanů a různých institucí.

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.12.2014
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.12.2014
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.12.2014
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2469
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 16:39:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rul
Kolego promiň, ale si strašný idealista... Jsme v ČR! [wink]
Lovecvraků
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 979
Registrován: 10-2010

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 17:05:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky tu mám jednu jednonálepkovou RZ, a dokonce rovnou zbrusu nové čtyřčíslo ! Foceno před výdejnou v JI.


2J7 0002 a 2H7 0002
Stejná číselná kombinace, stejné auto, stejná barva. Fotku 2H7 jsem si vypůjčil od kolegy Transita, doufám že se nebude zlobit.


38J 38E
Tuto "kmotrovskou" exportku jsem včera zahlédl v JI u Cityparku, odkud jsem jí pronásledoval až na Masarykovo náměstí. Bohužel ve voze bylo celou dobu osazenstvo (asi Slováci), tak se fotka moc nepovedla. Typ 161.


A ještě něco jen tak.


www.lovec-vraku.cz
www.spz-rz.cz
transit01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1238
Registrován: 9-2012

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 17:36:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fotku 2H7 jsem si vypůjčil od kolegy Transita, doufám že se nebude zlobit
Pomalu ani nevím, kde a kdy jsem tu fotku fotil [crazy], to už je hodně stará fotka. Nevadí to, je to pěkná náhoda [ok], akorát že to Punto už asi nejezdí, nebo nevím, ale dlouho jsem ho neviděl. Stávalo vždycky na tom jednom parkovišti, ale hejbalo se.

(IQ+Love= Škoda Auto)
V každém příspěvku se můžou objevit pravopisné chyby, za to mě prosím omluvte, Díky..
Z libovky na vrak v rozmezí dvou roků ... odkaz
odkaz
Michal_7208
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 12-2014
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 17:50:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak. Nechť se vrátí staré dobré krajské kódování. Ať jsou i polopřevody zpět, ale ať se to lépe hlídá. Jen červená nálepka patřila k RZ typu 102. Nevím, proč "MD" ČR zavádí tyto, podle něj "lepší a šetřící" systémy? Jak už jsem psal: MĚNIT POUZE MIMO KRAJE, V KRAJI POUZE PŘI POŠKOZENÍ ČI ZTRÁTĚ. Petici a šup s tím na "MD" ČR!! [angry]
Hugo6524
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 309
Registrován: 3-2010
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 19:27:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lovec: 5J5 jsem dnes taky viděl (ještě se zelenou), vypadá to docela hezky.
Nemá někdo nějaký přehled o Vysočině? Docela by mě zajímaly nynější reláče, zejména za západě kraje (Pelhřimovsko, Jihlvsko atd...)
Zdeny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2425
Registrován: 10-2007

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 19:51:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lovecvraků. add. Cadillac 1BB 1122
Znojemský reláč. [ok]

Relativní rekordy jihomoravského kraje
Knuudl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 881
Registrován: 8-2012

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 20:15:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeden ne-Čech s Českou značkou

Pre najväčšie kuriozity som tu JA! [kladivo]

SPZ o.s.
Lovecvraků
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 983
Registrován: 10-2010

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 20:37:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hugo6524 : To jo, my jsme v prosinci kupovali auto a 5J5 jsme dostali, díkybohu ještě i se zelenou nálepkou [happy].

Zdeny : No vida, tak to aspoň k něčemu bylo. Já to fotil spíš kvůli tomu autu [happy].
Dám to do RZ-ORP.

www.lovec-vraku.cz
www.spz-rz.cz
Pavluscha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3810
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 21:40:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5U 5555 118 [fotic]

5U 5555
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 692
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 21:44:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavluscha: Neni to fotošop? Ty pětky v druhým řádku mi přijdou nějaký rozházený.

"Na otázku policie, proč rozmlátil palicí vozidlo Hyundai i30 parkující na sídlišti, vandal odpověděl, že se domníval, že je auto nabourané a chtěl majiteli pomoci, neb je vyučeným klempířem."
Schweik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 702
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 21:50:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mik0cz: stačí si přečíst diskuzi dole. [wink]
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 693
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 23:47:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Áha. Jasně. [happy]

"Na otázku policie, proč rozmlátil palicí vozidlo Hyundai i30 parkující na sídlišti, vandal odpověděl, že se domníval, že je auto nabourané a chtěl majiteli pomoci, neb je vyučeným klempířem."
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6615
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 11:56:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rul: Měl by být neustále na MD vyvíjen tlak k návratu okresního kódování, jak ze strany médií, tak i ze strany PČR, občanů a různých institucí.

To máš těžké. Institucím je to upřímně jedno, pro ty je registrační značka jen jednoznačný identifikátor konkrétního vozidla a víc je nezajímá. Policie je na tom podobně, nanejvýš někde bokem přizná, že krajské značky se hůř pamatují než okresní, ale to je tak všechno. Občané, které to nějak soustavně zajímá (nemyslím ty, co si jen zanadávají pod nějakým článkem a druhý den už neví o čem), jsme prakticky jen my. A zájem médií odpovídá tomu, jak početná jsme skupina...

Michal_7208: Nevím, proč "MD" ČR zavádí tyto, podle něj "lepší a šetřící" systémy? Jak už jsem psal: MĚNIT POUZE MIMO KRAJE, V KRAJI POUZE PŘI POŠKOZENÍ ČI ZTRÁTĚ

Já docela rozumím tomu, že někdo chtěl odstranit nelogičnost, kdy se šrotují zánovní, zachovalé a čitelné tabulky jen proto, že neodpovídá krajské písmeno. U nových aut je to jen vyhazování peněz, u starých snad přímo zločin proti veteránismu. Odstranění povinné přeregistrace mezi kraji umožní i mnohem snazší zachovávání starých okresních značek a proto já tento krok vítám. Kdo chce nutně mít značku ze svého kraje, ten tu možnost (zatím) má.

Schweik: článek o absenci zelené nálepky na RZ z novinek.cz. Z diskuze mě nejvíce zaujaly tyhle názory: (...) Starý dobrý spz před rokem 89..

Když si člověk uvědomí, kdy se zaváděla emisní nálepka, tak je to názor docela komický[happy].

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Sparky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 11-2013
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 12:22:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějak začínám nechápat o čem tahle diskuse je...

Pokud správně chápu, tak když budu z Brna a koupím auto s A-značkou, tak mi při převodu na mojí osobu zůstane ta značka s A... A pak mam 2 možnosti - buď nejsem patriot a je mi jedno jestli mám na značce A, C nebo J a značku si necham a neřeším. Druhá možnost je, že mi záleží co mám za písmeno a pak značku "ztratím", na úřadě vyfasuju novou s požadovaným písmenem a je po problému.

(To samé se zachováním značek s nějakou historickou hodnotou -> ztratím -> zůstanou ve sbírce a nepůjdou do šrotu)

Myslím, že pokud někomu tak záleží na určitém písmenu, tak už obětuje tu návštěvu magistrátu a vyběhá si novou značku s tím, že ta většina, co to neřeší nebude muset měnit zánovní značky... nebo se pletu?
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6616
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 13:00:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sparky: nebo se pletu?

Nepletete, je to tak jak píšete.

To samé se zachováním značek s nějakou historickou hodnotou -> ztratím -> zůstanou ve sbírce a nepůjdou do šrotu

Nešlo o zachování značky s historickou hodnotou jako fyzického kusu plechu, ale o zachování značky jako platné registrace. Zkrátka když si dosud třeba Jihomoravan koupil z Prahy zachovalé embéčko se značkou ABA-12-34, tak jej musel přeregistrovat a dostal třeba 9B9 1234. ABA mohl zachovat tím, že je "ztratí" a na auto pověsí třeba na srazu nebo pro fotografování, ale jezdit s nimi nemohl (alternativně mohl požádat kamaráda z Prahy, aby auto papírově vlastnil on, ale tuto možnost nemá každý).

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2230
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 14:13:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sparky
...Pokud správně chápu, tak když budu z Brna a koupím auto s A-značkou, tak mi při převodu na mojí osobu zůstane ta značka s A... A pak mam 2 možnosti - buď nejsem patriot a je mi jedno jestli mám na značce A, C nebo J a značku si necham a neřeším. Druhá možnost je, že mi záleží co mám za písmeno a pak značku "ztratím", na úřadě vyfasuju novou s požadovaným písmenem a je po problému.

A tento způsob nakládání s registracem vozidel po 1. 1. 2015 má být konec krajského kódování???

Není to ANI KONEC KRAJSKÉHO KÓDOVÁNÍ ani příprava natož zavedení TRVALÉHO PŘIDĚLOVÁNÍ registrace vozidlu do jeho vyřazení z registru.

Co to je už veřejnost dala autorům jasně na vědomí.

Nakupuju pečivo u pekaře a je to opravdu dobré a poctivé pečivo, stejně tak náš řezník, zelinář a další živnostníci prodávají poctivé zboží. Na lidi z autodílny je spoleh, stejně jako na našeho zubaře a jiné lékaře. Chvíli trvalo než si je člověk vyzkoušel aby zjistil, že je u toho pravého. Když je potkám na ulici s úsměvem je zdravím a nejsem sám. Uznání a sympatie jsou důležitý bonus každé profesní existence.

Jak se cítí těch pár paní a pánů z Ministerstva dopravy když jdou po ulici, nebo hlásat po republice zaměstnancům postižených firem věsměs tupé a životztěžující předpisy jejichž jsou aktivní spoluautory (navrhovateli)aby si vylepšili gáži? Ty, které jsem potkal mimo jejich úřad, tak těch mi bylo skoro líto. Ono to člověka pěkně poznamená, dělat něco dlouhodobě špatně a zároveň si namlouvat, že to je dobře, že jsou vlastně kovaní odbornící, že jsou NĚKDO, před kterýma máme chodit nejlépe v předkonu s čepicí v ruce....
Kolo dějin se po čtvrtstoletí vrací - tací zgerdi se vyskytovali za komárů hojně a pak chvíli chodili kanálama,...aby zase vylezli na slunce. Myslím, že už přišel čas aby zase chvíli chodili těma kanálama....

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Sparky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 11-2013
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 15:57:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_l: Jasně, tím pádem se registrace ABA-12-34 od nového roku nezruší a embéčku zůstane původní kombinace. [happy]

Minor: "A tento způsob nakládání s registracem vozidel po 1. 1. 2015 má být konec krajského kódování???"
To nevím [happy] Jenom se svým laickým pohledem na problematiku snažím přijít na to, kde je ten problém s tím, že na autu zůstane značka z jiného kraje. [happy] Protože drtivé většině lidí je to jedno (co tam mají a jestli se jim značka změní či ne) a konkrétně v mém případě, kdy máme doma značky 3 krajů je nějaká idendifikace auta z jakého je kraje stejně nemožná. Jediné co vidím jako rozdíl je to, že se nebudou měnit (a vydávat) značky -> a tím likvidovat třeba zánovní značky.
Jannys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1845
Registrován: 11-2009

Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 18:30:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z odkazu článku o absenci zelené známky mě zaujaly tyto citace z ministerstva dopravy:

"Cílem změny je podle mluvčího odstranit nadbytečné administrativní úkony."

Když jsem ho slyšel v televizi, odstranil bych spíše neodborně žvanící tiskoví mluvčí!

"Ministerstvo dopravy řidičům doporučuje zelenou nálepku z registrační značky nesloupávat, protože by přitom mohli poškodit její ostatní znaky."

Doporučuje, ale nezakazuje. Vrchol alibismu MD na entou!. Už se ale bohužel stalo a poběží to dál a dál. Včera i dnes jsem viděl plno aut, kteří to takto udělali. Dotyčný řidič tohoto auta mi řekl, že to seškrábal na základě telefonátu a doporučení úředníka, že tam od 01.01.2015 nemá býti. [ko]
omlouvám se za kvalitu obrazu

např. i 7U8 5776

Znovu říkám, že ta novelizace je spíše krok vzad než dopředu [ko]

Martin_I: chápu tvoje názory, ale já mám jiné, založené na tom, že žiji tam, kde žiji, že jsem Čech a hrdý patriot na vše, co je české a regionální, co se neopičí po cizácích! Proto, prosím: nemusíš ani na moje názory reagovat, nebo je vyvracet. Je to zcela zbytečné. [wink]
Michal_7208
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 12-2014
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 21:32:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Abych reagoval: RZ si neměňte, mě to sice vadí, ale bohužel s tím nic neudělám. Prostě uvidím RZ s písmenem A a je to pro mě prostě Pražák a šmytec. Okresní RZ by v krajích žily dál, neboť takovou RZ bych NEMĚNIL. V tom případě budeme platit míň za převod, ne? Jestli to je i nadále 800 Kč, tak to nemyslí vážně, ne? Pořád zde budou zastánci i odpůrci tohoto "lepšího" zákona, já se řadím mezi odpůrce. Ale co opravdu "vylepšili" ,je, že se to týká i firem. Je normální, aby Dopravní Podnik Města Pardubic provozoval MHD třeba s RZ 2Z5 6893??!! To už je vrchol, nemyslíte?
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6617
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 22:13:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal_7208: Je normální, aby Dopravní Podnik Města Pardubic provozoval MHD třeba s RZ 2Z5 6893??!! To už je vrchol, nemyslíte?

Po Plzni jezdí deset městských autobusů se značkami 4T4 xxxx. V Ostravě byly jednou, když je importér dovezl, ale tamní značky mají proto, že jsou pronajaté. Stejný případ je několik pražských městských autobusů se značkami E-kraje. Cisterny rozvážející plzeňské pivo mají moravské značky, je to normální? Já vám naprosto rozumím, mě by se také líbilo, kdyby se podle RZ dalo poznat, odkud vozidlo je. Ale ono to bohužel už dávno neplatí, to mohlo fungovat v dobách, kdy se značky přidělovaly podle stanoviště vozidla a ne adresy sídla. A funguje to tak v celé Evropě...

Prostě uvidím RZ s písmenem A a je to pro mě prostě Pražák a šmytec

Jsou všichni pošťáci Pražáci? Pražské značky má většina služebních a pronajatých aut...

V tom případě budeme platit míň za převod, ne? Jestli to je i nadále 800 Kč, tak to nemyslí vážně, ne?

I doposud se za převod platilo stejně i v případech, kdy se značka neměnila (v rámci kraje). Ten poplatek je za úkon, ne značku, ta ostatně patří státu.

Jannys: jsem Čech a hrdý patriot na vše, co je české a regionální, co se neopičí po cizácích! Proto, prosím: nemusíš ani na moje názory reagovat, nebo je vyvracet

Vyvracet je nebudu, ale zareaguju[wink]. Já jsem hrdým občanem evropského hlavního města kultury, ale důraz na hodnotu prvoregistrace je silnější[happy].

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2996
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 23:00:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je normální, aby Dopravní Podnik Města Pardubic provozoval MHD třeba s RZ 2Z5 6893??!! To už je vrchol, nemyslíte?
A co teprve takový Přerov! Tam svého času jezdily vozy MHD se slovenskými EČV.

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Gapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 990
Registrován: 8-2006

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 08:00:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak i já se přidávám s jednou pražskou jednonálepkovou SPZ...

Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se proti ní nesmí přestat bojovat.

chcete dostávat pohledy z celého světa? Registrujte se na www.postcrossing.com/about - posíláte a dostáváte pohledy od ostatních uživatelů
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2231
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 12:18:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Místo registrace vozidla, demonstrované nějakých rozlišovacím znakem nebo alfanumerickou kombinací na PZ, je vedle dalších posuzovaných kriterií (věk, pohlaví, povolání atd.) markant, usnadňující stanovení např. výše povinného ručení (škodní pojištení jakbysmet) přičemž lokální rozdíly nejsou zanedbatelné.
Zatím pojišťovny mlčí, jejich software na výpočet rizik ovšem není takový nástroj jako je IT ministerstva dopravy....vícenáklady zpravidla zaplatí klienti.
Nechci přivolávat, ale nedej přírodo kdyby kvůli nějaké krizi byl na čas suspendován Schengen a na hranicích by nastoupily kontroly. Jak by probíhal např. malý pohraniční provoz mezi příhraničnimi regiony (dřive např. Bavorsko-Záp. a Jihočeský kraj), kdy vozidla s konkrétními PZ mohla jako jediná používat malé hraniční přechody? Těch případů, kdy rozlišování PZ je důležitý faktor pro obecnou bezpečnost nebo hospodářskou činnost se dá najít víc.

Proč je nereálné v horizontu 1 roku počítat s možností přihlašovat vozidlo kdekoliv?
Úředníci stále bazírují na nutosti skladovat papírové podklady k vozidlu od jeho prvního přihlášení až po jeho trvalé vyřazení z registrace. Argumentovat tím, že např. v Německu, Polsku, Maďarsku a jinde to už dávno tak není a že po naskenování se papíry v lhůtách v řádu měsíců likvidují, nemá šanci. "Tady jsme v ČR pane...dovedete si představit ty problémy např. při dohledávání aut na Ukrajině a prokazování...prostě to nejde". Nedovedu, myslím, že víc dohledávaní na Ukrajině mají němečtí úřadníci než čeští a srovnání procenta úspěšnosti by asi čeští nevydýchali,...prostě tahle kategorie pracujících si zdroje své obživy bude bezohledně hlídat do soudného dne.

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 792
Registrován: 5-2006

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 17:19:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak takto nejak by vypadala aktualni Praha (samozrejme, je to otazka svetonazoru...)
Jannys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1846
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 18:59:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jen na okraj: další smazaná zelená, vypadalo to děsně, asi šroubovákem, značně poškrábaná!!!!!!

3U3 0331 - černý vojetý malý Fordík

Jsem zvědav co na ten novelizovaný paskvil, kterým asi nerozumí nejen řidiči, ale i samosprávní ouřadové (zda ji ponechat či ne), bude říkat dopravka při běžné silniční kontrole.
Bobesh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 643
Registrován: 4-2014

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 19:30:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nestle. Nemyslím si, že by vypadala takto. Taky jsem přemýšlel, jak by SPZky vypadaly, kdyby zůstalo zachováno okresní kodování. Karviná by sérii KI už určitě vyčerpala a série KA by byla už někde u E. Pomlčka mezi čísly by podle mě zmizela na úkor EU proužku. Takže by asi vypadala jako dnešní RZety, akorát by první tři znaky byly písmena. Takže bych měl místo 7T9 třeba KAC.