K-report
 

Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 08. 01. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Automobily, lodě a letadla » Registrační značky - diskuse » Archiv diskuse Registrační značky - diskuse do 08. 01. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Lovecvraků
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 971
Registrován: 10-2010

Odesláno Pátek, 02. ledna 2015 - 21:53:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem se konečně dostal k tomu, abych nafotil, co jsem dostal od rodiny k Vánocům [happy].




A tohle jsem si nadělil sám [happy].

www.lovec-vraku.cz
www.spz-rz.cz
Pavluscha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3794
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 00:07:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lovecvraků (971):
No, tak to je síla, zřejmě jste príma rodina. [wink][ok]
JohnyTDI
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 809
Registrován: 1-2013

Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 13:40:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lovecvraků: pěkné dárečky,jinak psal jsem Ti e-mail tak když se podívej [wink]

Moje album z autovraky ve Zlínském kraji
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1778
Registrován: 6-2012

Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 14:53:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3260:
z rekordů

Akorát teda je to Espace, ne Scénic [wink] Díky za foto [ok]
Lovecvraků
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 972
Registrován: 10-2010

Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 16:04:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavluscha : Díky [happy]. Je to tak, mám super rodinu. Něco se sešlo od tety, něco od strýce a nejvíc od táty, který má známé v kovošrotu [happy].

JohnyTDI : Na mail jsem koukal, ale nic mi nepřišlo. Zkus to poslat znovu [wink].

www.lovec-vraku.cz
www.spz-rz.cz
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5362
Registrován: 12-2005

Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 22:54:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bmc5365 Martine, nechceš mi dát na toho kamaráda číslo?

Píču platný nedá nic....

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Aresák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1802
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 21:57:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Ostravě u Ikei:

čtyři sedmičky na dvojkové oktávce [coze]...
a ještě jedna pěkná kombinace z Ostravy:
Michal_7208
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 12-2014
Odesláno Pondělí, 05. ledna 2015 - 20:33:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, co říkáte na upravený zákon o RZ? Souhlasíte s tím, že auto dostane RZ a ani v jiném kraji jí nezmění? Za mě je to pěkný nesmysl.
kubas69
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 308
Registrován: 9-2013
Odesláno Pondělí, 05. ledna 2015 - 20:48:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal 7208

Taky bych hlasoval jako pořádný nesmysl.
Nemá to žádný smysl.}}
Mirek_Repčík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 6-2014

Odesláno Pondělí, 05. ledna 2015 - 22:26:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tohle si pamatuji ze jednou dobu platilo i za éry okresních spztek. A ted se to opět vrací zpět :-). Takže stějne jak tenkrát už nebudu muset jak blb přehazovat na aute značky.
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1791
Registrován: 6-2012

Odesláno Pondělí, 05. ledna 2015 - 22:42:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když si dovezu auto z Prahy a značky mi budou muset zůstat, tak radši vezmu sekeru a udělám ze dvou čtyři.. Když je pak s nevinným výrazem a odůvodněním "byla to nehoda" přinesu k nám na výdejnu, dostanu krásné, nové a leské tabulky [happy] Ale je to každého věc.. Koupit auto s úplně novými 1BF, tak je tam nechám, ale nebudu na něm vozit nějaké špinavé a podřené 1A4.
Už jsem nad tím dokonce přemýšlel, která písmenka bych si nechal a která ne. Metodou "ty žij, ty ne" mi vyšlo, že by mi nevadilo jezdit s písmenky B,C,K,L a Z [proud] Ale zase by záleželo na stavu tabulek a třeba i číselné kombinaci..
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8764
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 00:06:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kpt (1791):

Tak to se modlím, ať se k tobě nikdy nedostane 1T0 0001, asi by ji čekala gilotina. [biggrin]

Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.12.2014
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.12.2014
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.12.2014
Mickever
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 931
Registrován: 6-2009

Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 05:49:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako Zlinak sem vcera kupoval v Uh.Hradisti auto v bazaru. Majitel v roce 2005 pri registraci vozu bydlel v Km nyni uz bydli v UH.Majitel auta mi musel dat plnou moc overenou na poste a v bazaru rikali, ze si mam zavolat na ORP KM, jestli si mam prihlasit auto v KM nebo v UH na sebe, pritom sem myslel ze to mam prihlasit v ZL. Jeste me s tim poslou do VS a bude to kompletni [lol]
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6593
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 12:04:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal_7208: Souhlasíte s tím, že auto dostane RZ a ani v jiném kraji jí nezmění? Za mě je to pěkný nesmysl.

Já souhlasím s tím, že se značka nemusí měnit povinně. Pokud má někdo opravdu silnou potřebu značku vyměnit, tak mu v tom nikdo nebrání. Na druhou stranu odpadnou zbytečné výměny zánovních značek a také bude možné lépe uchovávat původní registrace na starších autech. Takže toto opatření má mj. pozitivní vliv pro schopnost přežití okresních značek a proto si myslím, že jde o rozumný krok.

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Mitrovák1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 454
Registrován: 1-2011
Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 12:28:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kpt 1791
Rozčtvrcení neoblíbených písmenek na RZ je dobrá myšlenka, ale co má chudák človék dělat, když si koupí auto na leasing, když většina těchto společností má sídlo v naší matičce stověžaté ... ? (pak mu asi nezbyde, než si napsat na auto ze všech stran "Já nejsu z Prahe"!
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1795
Registrován: 6-2012

Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 12:57:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin L (6595):

Ne, prostě to vypadá bez té zelené blbě. Je jedno kde bude červená, když tam nebude zelená [lol]
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1796
Registrován: 6-2012

Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 14:06:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš1993 (752):
To zatím nikdo neví. Kdoví, jestli vůbec budou ještě takové RZ, jako je známe dnes..
Michal_7208
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 12-2014
Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 16:42:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omlouvám se, ale chci upřesnit dotaz: Mě vadí, že se RZ nebudou měnit mimo kraje. Já jsem z Pardubického kraje a když si koupím auto s okreskami (PUK, CRI, SYH či UOL) tak mě to vadit nebude, protože je to v rámci "mého" kraje. I když si koupím auto třeba s 1E0, 2E9, 3E4, 4E2 či nové 5E5, vadit mě to nebude! To byl totiž starý a dobře fungující systém. Měnil bych pouze na základě ztráty nebo poškození. Nebo ať dají všem ORP v ČR RZ všech krajů (třeba po 200 ks) a je to. Nebude potřeba žádný polopřevod a spokojenost bude na obou stranách, resp. vlk se nažere a ovce zůstane celá. Jinak děkuji za Vaše ohlasy. [happy]
Dan_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 336
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 17:24:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal 7208: K tomu naskladnění RZ všech krajů na každé ORP. Je otázka, jestli něco takového bude vůbec v budoucnu potřeba. Pokud by RZ začali vyrábět drobní živnostníci v blízkosti výdejen, pak tato starost úplně odpadá. Jednotlivé ORP by pak motoristům přidělovaly jen samotný alfanumerický kód a v takovém případě by neměl být problém v tom, aby motorista z Plzně přihlásil v Praze své právě koupené auto a dostal na pražském registračním místě plzeňský alfanumerický kód.

Ještě taková malá poznámka na závěr. Pokud by vše fungovalo výše popsaným způsobem (na ORP jen kód a následná výroba u soukromníka + přidělení jakéhokoli kódu kdekoli v ČR), nabízela by se zde i určitá možnost relativné bezbolestného přechodu na celostátní anonymní kódování. Stačilo by uvolnit do oběhu zbytek písmen nevyužitých v rámci současného krajského systému (řekněme s třeba s výjimkou Q, W a G). ORP by nově vydávaly náhodně generovaný kód v rámci formátu čpč čččč nebo čpp čččč. Původní krajské RZ (od r. 2001) by se vlastně takříkajíc slily s těmi novými náhodně generovanými.
Dan_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 337
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 17:34:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jestli mohu k tomu krajskému patriotismu. Třeba britské značky také mají oblastní kódování, ale stejně jako teď od ledna u nás, i v Británii vůz dostává RZ na celou dobu své životnosti. Oblastní kód tak má spíše formální charakter a označuje pouze místo první registrace vozu. A zdá se, že to Britům asi nijak nevadí.
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1797
Registrován: 6-2012

Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 18:25:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale my jsme ve střední Evropě a v okolních státech se jde spíš opačným směrem. SK v novém systému rozšířilo okresní kódy, vznikly nové okresy. V PL rovněž, tam navíc má svůj kód každá čtvrť Warszawy. V Německu si můžeš říct o starý kód již zrušených okresů. Rakousko má na značkách kromě okresu i znak spolkové země. Protože tam značky patrně vymýšeljí patrioti, nikoliv přízemní prospěcháři.
Ale Česká republika se chce vyrovnat spíš Maďarům a to jen proto, že se nějakým lidem, co jsou zrovna u koryt nelíbí, že když se přestěhují do nějakého satelitu kolem Prahy, tak jim např. 6A6 6666 v eS kraji vezmou a oni budou potupně jezdit s 2SC 7391, protože takový systém, co jim v Praze "vylosuje" jejich vysněnou značku třeba jinde nefunguje..
Možná jsem zde jediný odpůrce tohoto "nového systému", ale když tu po několik desetiletí funguje regionální členění tak nevidím důvod od něj upouštět a to ani touto mírnou formou ponechávání značek při přepisu.
Tak či onak, za pár měsíců v okurkové sezóně se jistě v nějakém bulvárním a neseriozním plátku (typu MF Dnes) obejví článek o tom, zdalipak lidé značky mění často či vůbec. A zde se pozná, zda jsou čeští motoristé v tomto ohledu patrioti či stádo tupých ovcí..

Tak, a když sem náhodou přestanu z ničeho nic přispívat, tak mne oddělali, neb jsem pojmenoval (z mého pohledu) pravý důvod celé té šaškárny, která je omotaná slovem ÚSPORA jako neviditelnou pavučinou.
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6597
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 18:27:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal_7208: Nebo ať dají všem ORP v ČR RZ všech krajů (třeba po 200 ks) a je to.

Při současném způsobu výroby a distribuce RZ je něco takového nemyslitelné. Tedy pokud nechceme nalít pár desítek milionů do kanálu. Už dnes je v malých (ale i středně velkých) ORP problém s tím, že minimální objednávka jedné krabice je přiliš velká a na úřadech leží několik let staré nevydané značky, které nikdo nespotřebovává. A teď by měli mít ještě zásobu všech typů značek pro všech 14 krajů? V takové ORP Blovice vydají za rok nanejvýš pár kusů typu 104 (pokud vůbec nějaký) a pochybuju, že by odtud někdo nějaký přívěs s dvouřádkem přeregistrovával třeba do Moravskoslezského kraje. Tudy cesta opravdu nevede...

Dan_g: Pokud by vše fungovalo výše popsaným způsobem (na ORP jen kód a následná výroba u soukromníka + přidělení jakéhokoli kódu kdekoli v ČR), nabízela by se zde i určitá možnost relativné bezbolestného přechodu na celostátní anonymní kódování

Ano, za dob pana ministra Prachaře existovala snaha postupně přejít na celostátní kódování. Ale zda by šlo o "vyhnití" krajského systému nebo o systém zcela nový, to bylo ještě příliš brzy k řešení...

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Dan_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 20:04:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kapitán:Tak, a když sem náhodou přestanu z ničeho nic přispívat, tak mne oddělali...

[ok] [lol]
Pavluscha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3798
Registrován: 11-2007

Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 21:23:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když tady tak čtu diskuzi k nové úpravě zákonu, tak mě napadá jednoduché řešení, pokud chcete mít na RZ písmeno svého kraje. Prostě.... nekupovat ojetiny.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2220
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 21:31:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snad se nikoho neurazím, když napíšu, že...
1. ...být na pozici ředitele příslušného odboru MD měl bych být schopen vysvětlit jaký systém následuje po ukončení krajského a nebudu to hloupě, navíc veřejně, okecávat (TV NOVA).

2. ...záměr ponechat vozidlům stávající SPZ/RZ na dožití je chválihodný, ale musím být schopen vyložit, jaké RZ dostanou ti, kdo tabulku ztratí a budou muset přeregistrovat. protože povinnost přeregistrace při ztráte tabulky novými praktikami nezaniká.

3. ...musím umět vysvětlit, proč se přeregistrace budou dál odbývat v místě bydliště majitele/provozovatele a jaký bude obsah nově přidělené RZ? Budou ORP vydávat stávající krajské tabulky JEN do vyčerpání zásob? CO budou vydávat potom?

4. ...je s podivem, že MD není schopné prosadit, aby tabulky krajského kódování byly OKAMŽITĚ od 1.1.2015 nahrazeny celostátními (jak jsme v KPPZ navrhli už v létě 2014), které by se od krajských prozatím lišily jen jednotným znakem např. N pro všechny standardní typy (po vyčerpání další nepoužívaná písmena) a krajské se dočerpaly? Buď může existovat lokální (zde krajské) nebo celostátní kódování - mezitím nic není, leda paskvil.

5) ...na tabulce může být v nějaké formě rozlišovací kód registračního místa, které nemusí být identické s bydlištěm provozovatele/majitele a tak rušit tvrdé zastánce anonymity (viz GB), ale uspokojí i patrioty, protože ti si budou vozidla přihlašovat výlučně v místě bydliště (též GB).

6)...nechápu, proč MD zatím nezveřejnilo (dílem velmi zajímavé) důvody odsunutí vyhlášení vítěze jednoročního tendru na výrobu RZ?

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1804
Registrován: 9-2005

Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 21:32:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, jak bude fungovat jedna věc. Vloni byl převod (bez ohledu na výměnu značek) za 800,- Kč. Teď bude zase za stejné peníze převod bez výměny značek na registru bývalého majitele a pak si ještě budu za dalších 800,- Kč měnit značky. Blbé a dražší.

Jenže po špatné zkušenosti z okolí mám na všech autech vždycky novou značku. Známého s nově koupeným ojetým autem na hranicích vždycky důkladně kontrolovali. Až mu jednou jeden celník (tehdy byli celníci na hranicích a ne na dálnicích) řekl, že tu jeho SPZ budou vždycky kontrolovat všude, protože to auto něco pašovalo. Tak jí vyměnil a byl pokoj.

Už dlouho mám přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
Jannys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1830
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 21:46:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zde sdělím pouze svůj názor, který nemusí býti totožný s ostatníma, proto mě za něj nepranýřujte:

Včera jsem sledoval po delší době TN Nova a hned první reportáž byla věnovaná novelizaci týkající se registračních značek a vše k tomu, co je potřeba, platné od 01.01.2015, viz archiv NOVY a pán zastupující MD, který nebyl příliš silný v kramflecích
- pozitivní na tom je, že mohu odhlášení po minulém majiteli i přihlášení na sebe již provést sám
- negativní v tom je, že si již nemohu změnit Rzetu do svého kraje, jelikož nijakou jinou než ESkovou Rzetu nechci a nejsem sám
- všichni oslovení korespondenti v reportáži to negativně odsoudili
- brňáci jsou patrioti na své a pražáci též, to samé pardubáci a hradečáci, a dále bych mohl jmenovat další.
- dnes ještě ne, ale cca po půl roce zapláčou autobazary, kde lidé přestanou kupovat auta s pražskou značkou a hlavně s RZetou jinou než je jeho domovský kraj
- další novinkou, připravující se možná ještě tento rok, je to, že si auto můžete nechat zaregistrovat na jakémkoliv ORP (propojení databáze)
- nevidím v tom smysl, protože budu-li bydlet v Chebu, auto si koupím u prodejce v Plzni, proč bych to dělal tam. Podle mě je to zbytečné
- dle sdělení MD je výroba RZet je pro stát drahá - tomu absolutně nevěřím, když porovnáme sériovou výrobu nové RZety a poplatek, který za značku dám na ORP v jeho pokladně nebo poplatek za přeregistraci.

K tématu staré zásoby na ORP:
Chtělo by to změnit počty kusů atypů v krabicích:
104 - 60 ks - ne (nově 30ks a i to je moc)- dnes je skoro nikdo nepotřebuje a některá ORP vydávají 1 krabici třeba i více jak 5 let.
105 - 30 ks - ne - stačilo by 5 - komentář viz typ 104, všechno pak skončí ve šrotu
- důkladnější kontrola MD při objednávkách přicházejících z ORP, vždyť musí si přeci vésti nějakou statistiku průměrného měsíčního, kvartálního nebo ročního výdeje v jednotlivých ORP. Nechce se mi věřit, že tomu dává MD volný průběh, někdy to ale i tak vypadá.
Kapitán
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1800
Registrován: 6-2012

Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 22:07:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

všichni oslovení korespondenti v reportáži to negativně odsoudili
Oni si hrají na svém písečku a co si o jejich počínání myslí obyčejní lidé, to MD vůbec nezajímá.

Další věc, když se odkloníme od RZ, je převod auta jako takový. To mi jako prodejci/kupujícímu znemožňuje nákup/prodej vozidla o víkendu a při tomto celkem podstatném omezení (pro mne jako šťastnějšího obyvatele země, co ještě má práci) mi nebylo předloženo žádné řešení.
Měli jsme v práci školení řidičů, přišel pán z odboru dopravy (nebudu jmenovat) a na konci školení přišla řeč na toto téma. Všichni (cca 30-40 lidí) se shodli na tom, že toto je skutečný problém. Podle jeho slov by klidně chodili do práce i v sobotu (třeba jen v pátečním režimu do 12:00), ale k tomuto není vůle.. On by do práce třeba šel, pokud by musel, ale co ostatní zaměstnanci? A práce o víkendu = náklady pro MD navíc, což naráží na magické slovo ÚSPORA.. Takže jako vždy je z tohoto systému paskvil, neřku-li úhnoj [uhoh]
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6598
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 22:19:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Reportáž na Nově jsem shlédl a bohužel musím konstatovat, že šlo o jejich typický bulvarizující produkt a pan ředitel Pokorný k tomu svým nejistým vystupováním spíš přispěl než naopak.

Jannys: všichni oslovení korespondenti v reportáži to negativně odsoudili

Byla to anketa a ne průzkum, takže ji nelze brát příliš vážně. Výběrem otázky i následným výběrem respondentů dokáže každý redaktor vyrobit přesně takové "veřejné mínění", jaké se mu pro vyznění reportáže hodí.

dnes ještě ne, ale cca po půl roce zapláčou autobazary, kde lidé přestanou kupovat auta s pražskou značkou a hlavně s RZetou jinou než je jeho domovský kraj

Nemyslím si, že naprostá většina lidí toto bude řešit. Pokud někdo bude skutečně trvat na tom, že chce RZ svého kraje, tak si ji za dalších 800,- koupí místo "ztracené" a zbylým to bude jedno. Pokud někdo nechá stát v bazaru opravdu dobré auto kvůli kombinaci na značce, tak je to minus pro něj a ne pro bazar, protože auto brzy koupí někdo jiný.

další novinkou, připravující se možná ještě tento rok, je to, že si auto můžete nechat zaregistrovat na jakémkoliv ORP (propojení databáze)
- nevidím v tom smysl, protože budu-li bydlet v Chebu, auto si koupím u prodejce v Plzni, proč bych to dělal tam. Podle mě je to zbytečné


Naopak, podle mě měla být možnost registrace kdekoliv zavedena zároveň se zrušením polopřevodu, protože by to podstatně zvýšilo komfort přeregistrace (viz v archivu nedávná debata s Bobeshem). Spousta lidí by to uvítala třeba proto, že nepracují v místě trvalého bydliště nebo jim z nějakého jiného důvodu může vyhovovat jiné výdejní místo. V některých ORP jsou také přístupnější k vydávání atypů nebo ZMP než v jiných.

dle sdělení MD je výroba RZet je pro stát drahá - tomu absolutně nevěřím, když porovnáme sériovou výrobu nové RZety a poplatek, který za značku dám na ORP v jeho pokladně nebo poplatek za přeregistraci

Jenže značky objednává MD a platí je stát, kdežto poplatek za registraci jde do pokladny té konkrétní ORP a tam skončí, obce za značky státu nijak neplatí (což je jedna z příčin vytváření naddimenzovaných zásob).

vždyť musí si přeci vésti nějakou statistiku průměrného měsíčního, kvartálního nebo ročního výdeje v jednotlivých ORP

Pochybuji, že něco takového existuje. MD má akorát ponětí o tom, kolik značek si jednotlivé obce poručily.

Kapitán: jen proto, že se nějakým lidem, co jsou zrovna u koryt nelíbí, že když se přestěhují do nějakého satelitu kolem Prahy, tak jim např. 6A6 6666 v eS kraji vezmou a oni budou potupně jezdit s 2SC 7391, protože takový systém, co jim v Praze "vylosuje" jejich vysněnou značku třeba jinde nefunguje..

Tady bych ten důvod nehledal. Byla snaha zrušit polopřevod a zrušení povinné přeregistrace je jeho vedlejším produktem.

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1806
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 00:24:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To co jsem o zrušení polopřevodů viděl je bohapustá lež. V řadě zemí okolo nás (Německo, Rakousko, Švýcarsko) jsou v bazarech odhlášená auta a navíc i bez SPZ a nikoliv, že nejsou. To je základ. Prostě prodám auto, vezmu si značku a v TP se objeví informace o tom, že je vůz odhlášen. Je na kupujícím,, aby si sám bez vazby na prodávajícího vyřídil vše potřebné. A kdo má v ruce TP, ten je majitel vozu.
Pokud je auto bez značky, tak si musí majitel obstarat převozní značku aauto zaregistruje na sebe.
Francouz vezme TP, ten škrtne a napíše tam datum a tím je TP odhlášený. Kopií pak prokáže pojišťovně, že auto prodal. Bez registrace na úřadě. Kromě toho si vezme povinné ručení z okna. Značky na autě nechá.
Belgičan jednu značku vrátí.

Je rozdíl mezi odhlášeným autem a autem vyřazeným z registru. To už jde zaregistrovat jen jako veterán.

Už dlouho mám přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
Bobesh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 628
Registrován: 4-2014

Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 08:28:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono když na to přijde, tak to písmenko na RZ je důležité teď, protože ho má každý spjaté se svým bydlištěm, ale kdyby písmenko už neznačilo určitý kraj a ještě se přidala písmena, která se dnes nevydávají, tak to za pár let nikomu ani nepřijde. Je so stejné jak s SPZ. Taky mi vadilo, když mi jednou na autě zůstal Frýdek-Pístek. Pak se přešlo na RZ a ta místní příslušnost se vytratila úplně. Téčko bylo jak pro Karvinou, tak pro F-M, tak i pro 80 km vzdálený Bruntál. Ale pro zbytek republiky jsme byli všici Ostravaci. A dneska jsme pořád a málkdo to řeší.
No a z druhé strany, spousta lidí neví dodnes, co ty písmenka na značkách znamenají. Když jsme byli s bandou na chalupě v Krnově (taky zhruba 80km), tak mi kolega povídá. "Koukni, kolik aut tu má karvinské značky" A vo tom to je, no ni?
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4058
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 11:03:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"od ledna nepotřebujeme emisní nálepku"
Nějak tomu všemu, co se ohledně rz nyní děje, přestávám rozumět [sad]

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
Mickever
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 934
Registrován: 6-2009

Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 11:19:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2Z5 0409:

Byl sem na registru ve Zline a z tama me hnali s plnou moci od puvodniho majitele do KM, jelikoz puvodni majitel ma v technicaku stare bydliste v KM a jelikoz uz bydli v UH tak je docela mozne ze me poslou jeste do UH, a jestli me tam budou chtit poslat, tak jim tady nahlas reknu jestli me nechteji poslat treba rovnou na Vsetin... [angry]
Mickever
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 935
Registrován: 6-2009

Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 13:04:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takze po 2 hodinach cekani v cekarne sem prisel na radu a tam mi sdelili ze musim do UH. Jdu na odpoledni do prace a tak do UH pojedu az v pondeli. Sem pani na prepazce v KM rikal ze je to zrale tak zavolat do televize, a pani mi rikala at si klidne volam i do radia ze zato nemuzou...
Mitrovák1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 455
Registrován: 1-2011
Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 13:49:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pajda a poplatek při převodu auta:

Dnes jsem byl přepsat jedno auto včetně výměny RZ a úředník po mně chtěl 800 za převod a 450 za výměnu RZ. Takže ceny stejné = loni se platilo za převod 800 a např. při ztrátě rz to bylo 450, jen se nám to jaksi spojilo ..... [uhoh]
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2221
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 15:57:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Základ nějaké smysluplné změny je dokonale (100%) fungující registr vozidel a jeho propojení s ostatnimi databázemi. To bohužel zatím nehrozí a je i důvodem, proč se šíří zvěsti o zrušení zákonem zakotvené možnosti objednání značky na přání.
Kdyby totiž obsah alfanumerického kódu RZNP byl identický se standardním jako např. v Německu (B-AM 1234, může být standard nebo i na přání pí. kancléřky, jeli t.č. volná...), nebyly by nutné žádné nákladné úpravy, které výnos ze RZNP stejně nikdy nezaplatí). Jenže "jisté vlivné kruhy" chtějí RZNP osmimístnou, jak nám laskavě sdělil jeden z úředníků MD a bylo později zadokumentováno...

Ono to v ČR zní ohužel pořád blbě, ale bez zavedení těch fungujících metod ze zahraničí (nejlépe kompilace několika), se to hovadno neodstraní. Vemte, že už dnes může český zákazník poslat, bez asistence obsluhy, zaplacený balík kamkoliv v ČR a to vše neomezeně v kteroukoliv hodinu! Stejnou cestou by šlo získat např. mimo úřední hodiny DO ORP jednoduchou, nouzovou převozku s platností 72 hodin...Češi už dávno platí za PHM bez živé pokladní atd. atd....

...- dle sdělení MD je výroba RZet je pro stát drahá - tomu absolutně nevěřím, když porovnáme sériovou výrobu nové RZety a poplatek, který za značku dám na ORP v jeho pokladně nebo poplatek za přeregistraci.
Tak v tom má MD pravdu, úřední poplatek zahrnuje mj. vydání také 1-2 ks tabulek (ceninový papír není taky zdarma, stejně jako úředník za šaltrem) a t.č. platí MD za jeden kus tabulky RZ (v přepočtu ze všech formátů) 105 Kč což je zhruba o 43 Kč víc, než mu v dosud neukončeném výběrovém řízení nabízí tentýž výrobce za stejný produkt!!!

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1809
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 17:21:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minor: jaký ceninový papír? Kolky se nepoužívají. Platí se cash.

Už dlouho mám přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2222
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 17:30:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výroba malého a velkého TK není až tak levná jak by se mohlo zdát...

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Hugo6524
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 308
Registrován: 3-2010
Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 19:41:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ony už se nenalepují při technické zelené nálepky? Odkdy a proč. Poprvé jsem si toho všimnul v sobotu na Zličíně a myslel jsme si, že to je nějaká degradace typu 102
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4061
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 20:42:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mickever: Ty vole.. Takže v pondělí znovu do Hradiště jo?[rofl]
Opravdu tomu všemu přestávám rozumět.. Rád bych napsal jak se přepis řeší na Zélandu, ale nechci zbytečně provokovat..

Hugo6524: Vypadá to že ne.. Taky mě to udivilo..
Proto píši že tomu přestávám rozumět, nemění se krajské značky, nevydávají zelené nálepky.. Teď už značky opravdu postrádají logiku [sad]

Zlínský kraj - orp Kroměříž, Holešov, Bystřice pod Hostýnem..
Okres Kroměříž - databáze všech typů spz..
Michal_7208
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 12-2014
Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 20:46:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Souhlasím s Kapitánem. Takže díky této "perfektní novele v zákoně" mě jako pracujícímu odpadá možnost koupě/prodeje auta o víkendu. Perfektní. A také, na spoustě ORP v jednotlivých krajích jsou "kilometrové" fronty a já tam budu muset čekat až do zavírací doby?! Přemýšleli ti nahoře vůbec? Když to teď tak "vylepšili", proč vůbec v roce 2001 zaváděli krajské RZ?!!
Bobesh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 632
Registrován: 4-2014

Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 21:00:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2z5.
Rád bych napsal jak se přepis řeší na Zélandu, ale nechci zbytečně provokovat


Napíš.
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6602
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 21:19:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pajda: V řadě zemí okolo nás (Německo, Rakousko, Švýcarsko) jsou v bazarech odhlášená auta a navíc i bez SPZ a nikoliv, že nejsou.

A jak je zajištěno, že se tímto způsobem neobchází povinnost ekologické likvidace?

Hugo6524: Ony už se nenalepují při technické zelené nálepky? Odkdy a proč.

Od 1. ledna. Červenou nálepku nebylo možné vylepit bez platné zelené nálepky a tudíž zelená nálepka pozbyla smyslu.

PLZEŇ. DŮVOD K HRDOSTI. www.plzen2015.net | SPZ - Sdružení přátel značek, o. s.
Lovecvraků
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 976
Registrován: 10-2010

Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 21:39:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Popravdě jsem na to, co se s RZ stalo, dozvěděl až teď. Nádhera, bravo [angry] .
Opravdu nechápu, jak někdo mohl vymyslet takovou krávovinu. Úplně se tim zk*rví dosud přehlednej krajskej systém, každýmu zůstane RZta z jinýho kraje a už nikdo nikdy nepozná, kdo odkud je. Nakonec tím stát uškodí sám sobě. Úplně mě znechucuje, jakej v tom odteď nastane bordel.

Stejně tak konec vylepování zelené nálepky. No OK, ale vidíte jak to bez ní vypadá? Jedno kolečko plný, druhý prázdný. Fakt nádhera, obzvlášť u starších typů to bude lahoda pro oči [angry]. Fakt k posrání. Člověka jako já, kterej má rád ve všem pořádek to fakt neskutečně rozčiluje. Úplně mám sto chutí se na to všechno vysrat [pozor] [sad].

www.lovec-vraku.cz
www.spz-rz.cz
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1810
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 22:06:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Velky TP si platim v cene noveho auta nebo v ramci schvaleni technicke zpusobilosti. Maly TP je placeny pri registraci.
Uz mam ojetinu, kdy fakticky druhy majitel bude v dokladech jako 4. zaznam.

Už dlouho mám přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2223
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 22:08:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pajda: V řadě zemí okolo nás (Německo, Rakousko, Švýcarsko) jsou v bazarech odhlášená auta a navíc i bez SPZ a nikoliv, že nejsou.

Martin_l A jak je zajištěno, že se tímto způsobem neobchází povinnost ekologické likvidace?


Ehm...jaxi každá země si to reguluje po svém, že [wink] Domnívat se, že se např. německé nebo dokonce švýcarské úřady nechají v tomto směru osírat nějakými vykuky jako je tomu třeba v ČR je hoooodně naivní [lol] No mají to zařízeno - stačí se ponořit do tamní legisalativy příp. se zdvořile poptat na přísl. velvyslanectví na PR Abteilung...

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1811
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 22:10:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin l: pokud auto jen odhlasim a nekde se najde jako vrak, tak musim byt na zaklade kupni smlouvy dolozit, ze jsem ho prodal do bazaru nebo novemu majiteli. Navic likvidace vraku je dnes vetsinou zdarma.

Už dlouho mám přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2224
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 22:20:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pajda 1810
Chtěl jsem naznačit (a la Cimrman), že v úředním poplatku jsou zahrnuty všechny výdaje + kompenzace redistribuce DPH takže např. za situace, kdy bude tabulky poskytovat soukromník a ne stát, nemůže úřední poplatek za převod/přihlášední vozidla klesnout pod 500 Kč. Pokud by odpadla redistribuce DPH a obce by dostávaly skutečný podíl (stát by to ale stálo hafa peněz navíc proto toto řešení), tak by pooplatek klesl na cca. 200 Kč.
Ona to není žádná prdel příjmy státního rozpočtu jekeštakeš spravedlivě rozdělit těm, kterým opravdu náleží a zároveň dbát o jejich řádný výběr. Babiš a Kalousek jsou ted do sebe zakousnutí z politických důvodů - odborně (výběr a redistribuce daní) si už dávno museli padnout do náruče [wink]

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2972
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 22:20:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tolik podvratných řečí ohledně novely zákona. Jako by to tu nebylo dostatečně vysvětleno, jak to zjednoduší převod, zatne tipec šejdířům a celkově to zkultivuje, aby prodej auta neprobíhal jak na balkánské tržnici (či jak to bylo). Zde příspěvek ze života, jak novela zjednodušila nákup auta.

A jak je zajištěno, že se tímto způsobem neobchází povinnost ekologické likvidace?
Já myslím, že jednou na ty všechny regulace, povinnosti, omezení a nařízení dojedeme.

Stejně tak konec vylepování zelené nálepky. No OK, ale vidíte jak to bez ní vypadá? Jedno kolečko plný, druhý prázdný. Fakt nádhera, obzvlášť u starších typů to bude lahoda pro oči. Fakt k posrání. Člověka jako já, kterej má rád ve všem pořádek to fakt neskutečně rozčiluje.
Tak lepme červenou nálepku na přední sklo jako u sousedů. Dvě prázdná kolečka vypadají v poho ;-)

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1812
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 22:48:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor: Proc v dnesni dobe nekam lepit nalepky. Ten, kdo ma opravneni to kontrolovat (policie) tak ten si to dokaze zjistit sam. A jini, kteri se tvari, ze to potrebuji ( napr. pojistovny) si to nechaji dolozit z TP.
To bychom mohli na znacku lepit nalepku, ktera prokazuje zaplaceni povineho ruceni.
Proboha, vzdyt dnes je na aute tolika nalepek, az hruza. Parkovaci karty, dalnicni, emisni nemecke, na znacce technicka, na aute homologacni stitek s vahami, u diesla v motoru kourivost. Je to desne.


(Příspěvek byl editován uživatelem pajda.)

Už dlouho mám přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
Bobesh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 633
Registrován: 4-2014

Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 09:00:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono s těma nálepkama, jednou mi to zachránilo [zadnice]. Měl jsem drobnou kolizi, kde byla v podstatě vina na mě. Téměř žádná škoda, teda víc na mém autě, na jeho oťukaném verglu nebylo nic vidět, normálně bych to neřešil, ale chlap po mě řval, jak po malém děcku, očividně mě chtěl pumpnout o nějaké prachy. Jelikož byl ze skupiny nepřízpusobivých, napadlo mě kouknout, jestli má vůbec technickou. A hup, rok propadlá. V tu chvíli se role obrátily. Řekl jsem mu, že okamžitě volám policii a nakonec přistály nějaké korunky v mojí peněžence.
Jsem pro známku na čelním skle. Odpadne možnost, že ji někdo poškodí, nebo sundá úplně. Třeba v domění, že si ji nalepí na svůj doježděný Favorit. No ni?
Hardboy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 391
Registrován: 6-2008
Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 09:48:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3862
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 11:00:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uz by to chcelo rovno zrusit aj "snéhuláka" a celu medzeru medzi prvym a druhym blokom znakov.

Ta cervena nalepka je tam asi tiez nanic, nie? Neviem ako v CR, ale na Slovensku tieto nove policajne auta za pochodu snimaju a vyhodnocuju vsetky znacky, ktore im pridu do zorneho pola kamery.

Edit: Hoci rozmyslam ci len lustruju databazu odcudzenych vozidiel alebo si preklepavaju aj TK/EK.

(Příspěvek byl editován uživatelem šmolko.)

Podrobná orienta?ná mapa Bratislavského kraja
EČV - maximá
RZ - maximá
FordClub.sk, fordzona.sk, FordPolicia.sk
Bmc5365
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1394
Registrován: 4-2010

Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 11:03:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad kauza EMISE:

od kamaráda z STK jsem se dozvěděl, že se zelená známka vylepuje, ale na protokol od měření emisí? Je to pravda, pokud ano, není na to co říct ...

V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série RZ: 7B8 8B3 8B8 9B0 9B2 9B6 9B9 1BA 1BB 1BC 1BD 1BF 1BH
V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série SPZ: BZ BME BMP
[new] ---> MCDLXVII <---[new]
Mr._Peugeot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2455
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 11:17:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bmc5365
Já jsem to nechtěl psát, ale vidím, že nejsem jediný kdo má tuto informaci. [wink]
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2225
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 11:27:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pajda ....To bychom mohli na znacku lepit nalepku, ktera prokazuje zaplaceni povineho ruceni.
To jste na to kápl [ok] Ze všech vyjmenovaných potvrzení o splnění něčeho je potvrzení a zaplacení poviného ručení hned na druhém místě, ne-li na stejném místě, po potvrzení o absolvování TK.
Nepojištěné auto v bezvadném technickém stavu které zaviní těžkou autonehodu je tragédie...pojištěná plečka s propadlou TK je taky tragédie ovšem zmírněná o šanci finanční kompenzace.
Logický stav by byl, že vydání potvrzení TK by bylo možné jen pojištěnému vozu resp. vozu, kde je pojištění přislíbeno (možná už to V ČR je...) podobně jako je tomu u přidělení německých exportek.
Jiná věc je, jak zaplacené pojištění na vozidle demonstrovat. Ústřižky složenek v kapsičkách na předním okně jsou asi promitivní, ale účinné. Tvrdit, že v dnešní době vše obstará elektronickéčtení je nebezpečná bláhovost. Základní bezpečnostní informace musí být ověřitelné okamžitě prostým pohledem na vozidlo. Olepovat tabulky PZ je samozřejmě blbost - vzít určité datum (fiskální postup) za rozhodující pro všechny povinnosti = uhradit povinné ručení, absolvovat TK, uhradit silniční daň atd. by usnadnilo život všem, kterých se to týká.
Ukázka tupého úřednického managementu v ČR: - opět budou fronty na odevzdání daňových přiznání protože nějaký idiot řekl, že to musí být do 31.3. každého roku, prodloužení jedině přes daňového poradce...Proč? Proč to nemůže být jako u sousedů - logicky počínaje vždy jen dnem, kdy mi nějaká daňová povinnost vznikla? Jsem povozník od 8. ledna 2015? tak budu k tomuto datu řešit daně s FÚ. Ono to jde - na požádání...a FÚ musí vyhovět, ale v návodech na řešení daní se to vyskytuje zřídka....

www.czechplates.cz
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Pajda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1813
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 11:51:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zelená emisní nálepka se opravdu lepí na protokol z ME. Důvod by měl být ten, aby se jejich veliké množství nemuselo vyhazovat. Jinak je to samozřejmě nesmysl.

Už dlouho mám přefocenou většinu své sbírky. Podívejte se
Bmc5365
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1396
Registrován: 4-2010

Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 12:21:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A až dojdou, tak se lepit přestanou nebo se budou vyrábět dál ???

V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série RZ: 7B8 8B3 8B8 9B0 9B2 9B6 9B9 1BA 1BB 1BC 1BD 1BF 1BH
V mé jihomoravské sbírce mi chybějí série SPZ: BZ BME BMP
[new] ---> MCDLXVII <---[new]
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2973
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 12:31:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pajda: To bychom mohli na znacku lepit nalepku, ktera prokazuje zaplaceni povineho ruceni.
Ale to je výborný nápad. Lepila by se namisto emisní nálepky, a tak by se opět zaplnilo prázdné kolečko na tabulce a nebude to vypadat tak blbě. A barva by mohla být taky zelená - odvozeno od "zelené karty" :-)

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Jannys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1835
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 16:17:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lovecvraků /976/:

Úplný souhlas, co si napsal. [ok]

Jen podotknu, že tuto "novelizaci" považuji zase za další "paskvil" vyprodukovaný poslaneckou sněmovnou a podporovanou Senátem [ko]

A znovu podotýkám, že stát ani obce nic neušetří, ba naopak!!! Kdo má pět pohromadě a měl na starosti výdajovou a příjmovou část, tak ví vočem je řeč. Tento rok se jim rapidně zvedají mzdy,
klesne počet vydávaných nových Rzet a příjmová stránka bude ještě chudší.

A kdo si myslí, že peníze ze správních poplatků jdou na mzdy úředníků - tak tomu nemůže věřit ani ježek v pytli, kdo ví, jak se staví jednotlivé kapitoly obecních rozpočtů a co je kapitola ostatních osobních nákladů.

Ono se ukáže teprve časem, že i moje myšlenky v mém předchozím příspěvku o něčem byly. [wink]

Takže zdar krajským Rzetám a logice v současném výdeji RZET, protože když se bude pokračovat takovýmito směry, chuť a koníček k RZetám pověsíme na hřebík.