K-report
 

Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 28. 12. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Brně » Archiv diskuse Tramvaje v Brně do 28. 12. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3340
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 15:15:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3: On snad ten řidič K2 nemůže za křižovatkou pokračovat v jízdě ?
Řidič nesmí vjet do křižovatky, nedovoluje-li mu situace pokračovat v jízdě v křižovatce a za křižovatkou, takže by byl nucen zastavit vozidlo v křižovatce. Takže asi tak. Jaké vozidlo kočíruješ?

Ad městská policie (Měšťáci, 9001, Deleter) - strážník nemá oprávnění řídit provoz na pozemních komunikacích, pouze usměrňovat. Stejně tak pokutování porušení pravidel ohledně vjíždění do křižovatky je věcí pouze PČR.

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6570
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 18:34:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Situace za křižovatkou mu umožňuje pokračovat v jízdě, situace v křižovatce mu umožní totéž, jakmile ti hňupi (pardon, ostatní účastníci silničního provozu) uhnou z místa, kde nemají co pohledávat.
Analogicky k tomuto zákon obsahuje výluky pro které se zastavit v křižovatce smí.
Nic není černobílé... [wink]

Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Rem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 860
Registrován: 11-2008

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 19:39:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A bůh ví, třeba se šaliny dozjely v době kdy koleje byly volné a ten PIČUS v Romeu najel na koleje až v době, kdy viděl rozjíždět se šaliny a řekl si "honem musím být na druhé straně" kam se nevlez a zůstal na kolejích. To je taky bežná metoda ovladačů aut... když omezit, tak všechny!

Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3341
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 19:43:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3: Ale situace mu neumožňuje pokračovat v jízdě přímo v křižovatce, tudíž nesmí do křižovatky vůbec vjet. Situace za křižovatkou na to nemá žádný vliv. Tudíž až ti hňupi (pardon, ostatní účastníci silničního provozu) uhnou z místa, kde nemají co pohledávat, pak teprve může dle zákona do křižovatky vjet. Dříve ne.

Jediné výjimky, kdy se smí v křižovatce zastavit, je při odbočování vlevo a před přechodem pro chodce. Při diskutované situaci nenastala ani jedna z těchto možností. A marně přemýšlím, jaký význam by mělo v daném kontextu mít užití slova "analogicky". Já tam prostě žádnou analogii nevidím.

Nic není černobílé... No zrovna v tomto případě je věc jasná.


Rem: No, to asi ne. Každopádně má ten s Alfou i s Corsou? dost místa, kde se uhnout, aby nepřekáželi. Ale holt vidláci za volantem...

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Rem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 861
Registrován: 11-2008

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 20:25:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor: Asi ne? To nikdy nevíš! Kolikrát se mi tato popisovaná věc stala, ač v křižovatce a nebrání relativně nikomu v jízdě, jak vidí, že se rozjíždí druhej směr, hrk do křižovatky aby projel až se to rozjede před ním. Jako když sou lidi schopní třeba i tohodle:
To si raděj člověk veme na tyto dny volno a má klid.

Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1527
Registrován: 7-2009
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 20:37:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rem: co to je za místo? Zatáčka Valchařská na lince 4?

Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Rem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 862
Registrován: 11-2008

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 20:53:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zobrazit obrázek na mapě a bude vše jasné. Jen upřesním že dotyčnej jel v protisměru do doby než narazil na protijedoucí šalinu a teď se marně snažil vymyslet co dál = díky jednomu idiotovi stály oba směry.

Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6572
Registrován: 2-2006

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 21:29:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor: Jasná možná pro tebe, nikoliv pro ostatní. Být v jedné z těch šalin já, jsem tam tam naprosto neoddiskutovatelně zcela legálně.
Nic není tak černobílé jak se ti zdá... [wink]

Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3344
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 21:34:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jo, jen mi prozraď, jak to provedeš, aby to bylo legálně a jak se popasuješ s ustanovením o jízdě křižovatkou.

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
ReZ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 993
Registrován: 9-2008

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 22:12:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirikk: tak Tobě jsme s mladým uhýbali ze záběru? Já uhnul, mladý nee, tak ho tam kousíček máš... Nemáš jinou fotku, kde bychom byli? Můžeš SZ (mail).
Myslím toho kluka v modré bundě na první fotce, ne toho dědu o hůlce... [lol]

(Příspěvek byl editován uživatelem rez.)

Veškeré problémy vznikají vždy v prostoru mezi židlí a klávesnicí.
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 624
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 22:53:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor má naprostou pravdu. Nevím, Demone, proč máš potřebu vařit z vody. 99 procent takových situací nastane tak, že se auta v příčným směru naskládaj do křižovatky a následně se na ně šalináři rozjedou jakože ve stylu "zavazíš, tak se aspoň budeš bát". Někdy používají tlak vzduchu od zvonku či tlak záření od dálkovejch ve snaze auto odtlačit bezkontaktně. Žádný že se rozjedou a najednou jim tam někdo vjede se fakt obvykle nekoná.

Dneska jsem chvíli čučel na Křence x Koliště a bylo to kupodivu docela ok, sice vznikaly tyhle situace, ale skoro při každým cyklu bylo vidět, že řidiči váhaj s vjezdem do křižovatky, nebo to prostě před semaforem zastaví. Do povědomí se to tedy dostává. Ale to bylo v poledne... nechci to vidět ve středu večer...
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6573
Registrován: 2-2006

Odesláno Úterý, 22. prosince 2015 - 06:05:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doktor: Know-how... To získáš až s praxí.

Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3346
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 22. prosince 2015 - 09:05:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže klasika - spousta keců okolo, ale skutek utek. Gratuluji ti k know-how udělat ze sebe hlupáka. Taky léta praxe?

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pepola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 912
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 22. prosince 2015 - 22:23:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rem (861) : Co bys chtěl po vidlákovi z Kyjova, který neumí ani pořádně jezdit s traktorem do kravína?
Pepola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 913
Registrován: 11-2007
Odesláno Úterý, 22. prosince 2015 - 22:25:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1610+1612 -> Vario 2016?
1610 po svém druhém ohýbání okolo sloupu zřejmě skončila?
Kondra89
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1317
Registrován: 10-2010
Odesláno Úterý, 22. prosince 2015 - 22:52:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1610 prozatím žádné druhé ohýbání kolem sloupu neabsolvovala.

(Příspěvek byl editován uživatelem kondra89.)
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3349
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 12:58:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demone3, nedá mi to ještě se tě nezeptat, proč se pouštíš do kategorických prohlášení typu "Být v jedné z těch šalin já, jsem tam tam naprosto neoddiskutovatelně zcela legálně", když pro ně nemáš žádnou argumentační oporu a nejsi s to si je obhájit? Co tě k tomu vede a co od toho očekáváš? Budu rád, když mi pomůžeš nahlédnout do mysli a myšlenkových pochodů těch, co se takto chovají, neboť nejsi takový jediný. Děkuji za odpověď. Nebo ti teď tvá výřečnost dojde? ;-)


Vzpomněl jsem si, že mám v archivu taky jednoho výtečníka, který ví, jak na tramvaje

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6581
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 14:19:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vše co jsem chtěl napsat, už jsem napsal, přeber si to jak chceš a zkus se z toho poučit. Potřebuješ to... [wink]

Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Přestupky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.240.76.88
Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 16:14:38    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem po delší době přečetl tuhle diskuzi a to je prostě masakr :-D Přesně podle hesla "co je dovoleno pánu, není dovoleno kmánu" se tu někdo tváří, že si může porušovat pravidla dle libosti, ale jiní nesmí. To je mazec :-D

Na té fotce jsem napočítal 9 naprosto jasných adeptů na flastr (plus pár, kteří jsou na hraně) a jak oba šalináři, tak i autobusák jsou samozřejmě mezi nimi. Zejména ten, který jede s pětkou, mohl zablokovat křižovatku na pěkně dlouho a jde o přestupek jako řemen.
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1877
Registrován: 3-2011

Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 16:40:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pravdu má Demon3. Řidič té K2 nijak nepochybil proti předpisům. Naopak řidiči IAD by zasloužili pár pokut.



Navštívené tramvajové provozy v roce 2015 - Lisabon, Málaga, Sevilla, Strassbourg, Mainz, Frankfurt am Main, Potsdam, Innsbruck, Roma, Budapest, Trondheim, Norrköping, Stockholm, 2xGOP

Najeto přes 25 tisíc kilometrů po Evropě v roce 2015
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6586
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 16:51:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fkam: Bacha, tady je to jeden dopravní "odborník" vedle druhýho... [lol]

Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Pepola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 916
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 17:30:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak s tou 1610 jsem dostal tedy mylnou informaci - každopádně ale měla být nabořena při posunu...
Přestupky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.132.123
Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 19:37:18    Odkaz na tento příspěvek  

Fkam: prosím o legislativní podklad k tomuto tvrzení. Třeba jsem ta práva studoval zbytečně a něco zajímavého mne ještě naučite...
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6590
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 20:41:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Říká vám něco bezpečnost a plynulost silničního provozu pane "právníku" ?

Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Kondra89
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1319
Registrován: 10-2010
Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 20:43:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady není vůbec o čem debatovat. Platná legislativa hovoří naprosto jasně. Zákon 361/2000Sb. paragraf 21, odstavec 3:

Řidič nesmí vjet do křižovatky, nedovoluje-li mu situace pokračovat v jízdě v křižovatce a za křižovatkou, takže by byl nucen zastavit vozidlo v křižovatce. To neplatí, pokud řidič zastavuje vozidlo v křižovatce za účelem plnění povinností podle § 5 odst. 1 písm. h) nebo při odbočení vlevo podle § 21 odst. 5.
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1883
Registrován: 3-2011

Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 20:54:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslím, že kolega D3 píše jasně. A pokud to někdo nechápe, není můj problém.
Hezký večer



Navštívené tramvajové provozy v roce 2015 - Lisabon, Málaga, Sevilla, Strassbourg, Mainz, Frankfurt am Main, Potsdam, Innsbruck, Roma, Budapest, Trondheim, Norrköping, Stockholm, 2xGOP

Najeto přes 25 tisíc kilometrů po Evropě v roce 2015
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7473
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 21:08:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem si na vás vzpomněl s tím pouštěním včera na Gorkáči, kde si 5 od Masaryčky najela do levého odbočení a dlouze pouštěla 9 zprava. Ta však byla 15T a nevešla se vedle (blbě)zaparkovaného auta no a celá křižovatka byla komplít zablokovaná.
Ještě, že vytrvalé zvonění přivolalo okolo jdoucí MP a ti snad doufám zasáhli. Aspoň se gestikulovalo.
Jinak by se to tam řešilo hodinu, zvláště když ostatní kolegové najedou ostatním až za prdel.
Nic proti služnosti, ale chce to taky používat hlavu.

Jestli někdo parkuje suverénně v profilu kolejí a jde od auta pryč, zaslouží papíry do čistírny a nmové zkoušky.
Kondra89
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1320
Registrován: 10-2010
Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 21:38:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fkam: Myslím si, že to chápu. Ty, Demon a mnozí další zde přítomní tramvajáci máte utkvělou představu, že jste něco víc, než ostatní účastníci provozu, a, že se na vás 361/2000Sb. nevztahuje.

(Příspěvek byl editován uživatelem kondra89.)
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6593
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 21:53:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale jistěže vztahuje vy představo, ale už jsem jednou výš konstatoval, že ty tramvaje jsou tam naprosto legálně a jediným kdo v tom případě porušuje zákon, jsou řidiči oněch cca 5 OA a za tím si stále stojím.
Howgh !

Pravda zvítězí, ale dá to fušku...

Informace uvedené v příspěvku pocházejí výhradně z veřejných zdrojů a mohou, ale nemusí vyjadřovat názor autora příspěvku.
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1884
Registrován: 3-2011

Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 22:01:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

361/2000 samozřejmě musí dodržovat i řidiči tramvají. A i v tomto případě je řidič tramvaje (K2a) nevinný a drží se 361/2000.

Zajímavé, že nejvíce prskaji ti, kteří evidentně neznají 361/2000



Navštívené tramvajové provozy v roce 2015 - Lisabon, Málaga, Sevilla, Strassbourg, Mainz, Frankfurt am Main, Potsdam, Innsbruck, Roma, Budapest, Trondheim, Norrköping, Stockholm, 2xGOP

Najeto přes 25 tisíc kilometrů po Evropě v roce 2015
Přestupky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.132.123
Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 22:17:42    Odkaz na tento příspěvek  

Nikoliv, rozhodně zde nepadlo nic jasného. Již zde byl několikrát citován několikrát a několikrát zde bylo jasně citováno ustanovení zakazující vjet do křižovatky, pokud ji nelze projet. Ustanovení má dvě liberální ustanovení, při odbočování vlevo a nebo kvůli chodcům. Je tedy na vás, abyste v zákoně našli jiné liberální ustanovení, které by chování řidiče ospravedlňovalo. Říkat "vy nic nevíte, já mám know how" je něco, co patří tak někam do diskuze desetiletých kluku. Ve slušné diskuzi dospělých se očekávají podložené argumenty.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4820
Registrován: 6-2004

Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 23:31:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon: Podle té citace zákona, ho tam porušují všichni... Tak nevím o co se snažíš?
505
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.38.109
Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2015 - 09:37:45    Odkaz na tento příspěvek  

Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 625
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2015 - 22:17:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já bych si taky prosil pány Fkam a Demona3, jaké ustanovení zákona jim umožňuje nerespektovat ustanovení o jízdě křižovatkou. Vysvětlení typu "já to vim" neberu.

505: hezké, ale skoro si myslím, že jiné projekty mají vyšší priority, ovšem kdyby to mělo jít hladce, tak snad...
Pepola
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 920
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 25. prosince 2015 - 21:39:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No dobře, ale to tam tedy necháme pokorně najíždět další OA do křižovatky, i když tam nemají co dělat, protože nemohou za křižovatkou pokračovat v jízdě a šaliny tam budou stát až do půlnoci - nebo jak??
Jva
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3655
Registrován: 6-2002

Odesláno Sobota, 26. prosince 2015 - 06:59:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne, jen ti dotyční připustí, že i tramvajáci porušili předpisy. Ž́e je praxe od teorie leckdy hodně vzdálená víme všichni, ale když "profíci" pravidla neznají (nebo vědomě přektucují), je to přinejmenším zarážející.

Cynik - tak říká optimista realistovi...
Kobra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 359
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 26. prosince 2015 - 09:43:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak. Já tuhle praxi samozřejmě chápu, nicméně by si pánové měli připustit, že se to příliš neliší od chování řidičů aut a je to stejné porušení předpisů..
řidič osobáku
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Sobota, 26. prosince 2015 - 10:38:24    Odkaz na tento příspěvek  

Demon3: Tímhle jednáním děláte šalinářům docela medvědí službu. Poučovat na křižovatce zvonkem a dálkovýma ano, poučit ty, které to zajímá, předem, to ne? Docela ubohé. Takhle ten vytoužený respekt moc nepodporujete.
Maxipes_Fík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2572
Registrován: 12-2005

Odesláno Sobota, 26. prosince 2015 - 11:11:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Není to stejné, navíc podle vašich předpisů by ta tramvaj stála před křižovatkou několik hodin
No a zvonek a dálkový, to funguje hodně dobře, často se neukáznění majitelé řidičáku dokáží schovat dopředu, na stranu, či dozadu až nečekaně rychle. A napříště si stání na kolejích rozmyslí :D

Jednou, těsně potom, co se naučil mluvit, vypil celý sud piva. A od té doby už nerostl.
Hhoonnzzaa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 599
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 26. prosince 2015 - 12:33:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to se podívejme. Kromě chorobné obsesivní potřeby Demona3 obhajovat tramvajáky za každou cenu, v každé diskuzi, v každém případě, objevujeme 2 nové vlastnosti: a) schopnost překrucovat předpisy dle vlastních potřeba a b) pokus o argumentaci bez argumentů. Žádné předpisy, žádná ustanovení, žádný paragraf. Jen agresivně prosazovat svůj názor. Tleskám. [lol]

Jo a hezké Vánoce všem [happy]

Tramvajové vozy RT6 na Facebooku: https://www.facebook.com/tramvajovevozyrt6
Tleskač
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.2.198
Odesláno Sobota, 26. prosince 2015 - 12:52:25    Odkaz na tento příspěvek  

Démon má pravdu bez ohledu na názory šotoušů.
Fkam
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1887
Registrován: 3-2011

Odesláno Sobota, 26. prosince 2015 - 13:04:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Démon3 je profík, nemá zapotřebí ohýbat předpisy pro svůj "prospěch".
Nemá potřebu se asi už vyjádřit k tomu a já vlastně také ne. Své jsem řekl. Jen doporučím, když se budete držet předpisů, tak se taková situace stát prostě nemůže.

Přání hezkých Vánoc si nechám pro jiné (slušné a předpisů dbající lidi) [biggrin]



Navštívené tramvajové provozy v roce 2015 - Lisabon, Málaga, Sevilla, Strassbourg, Mainz, Frankfurt am Main, Potsdam, Innsbruck, Roma, Budapest, Trondheim, Norrköping, Stockholm, 2xGOP

Najeto přes 25 tisíc kilometrů po Evropě v roce 2015
kwasi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 130
Registrován: 8-2015
Odesláno Sobota, 26. prosince 2015 - 16:25:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady je další odkaz k plánované obnově tramvajové trati do Líšně: http://www.archiweb.cz/news.php?action=show&type=1&id=18700 Podrobnosti předpokládám ještě nejsou známé? Líbilo by se mi, kdyby byly postaveny i splítky úzkých rozchodů 760/1000 mm a propojení se železnicí na vlečku Zetor po Technické muzeum :-) Díky Kwasi
mjb
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.116.250
Odesláno Sobota, 26. prosince 2015 - 21:14:38    Odkaz na tento příspěvek  

K nedávnému dotazu: prostor zastávek Bráfova v roce 1977. Foto - archiv Tramvajklubu.
Vasekpetr1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 676
Registrován: 8-2006
Odesláno Neděle, 27. prosince 2015 - 00:06:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, v tom prostoru, kde na fotce stojí muzejka s vlečňákem byla v létě 1986 jednokolejka a tam to do sebe čelně narvaly "osmnáctky" 2xT2 a 2xT3 tyristorky. Jedem z šofců tehdy podle všeho díky mikrospánku projel červenou a potkali se. Dělal jsem tehdy cvičné jízdy pod Medlánkami, na trianglu jsme cvičnou šalinu ostavili a šli se na tu hromadu podívat. Cvičnej potom tahal "béčkový" vůz zpět a odvážel ho do Medlánek. Za týden nato jsem dělal závěrečné. Sakra to už je doba...
Rem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 863
Registrován: 11-2008

Odesláno Neděle, 27. prosince 2015 - 09:12:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už se tu zobrazuje historie, měl bych "opačnou" prosbu. Nemá někdo foto ani né tak řečkovické smyčky, ale spíše kolejí před ní z doby, kdy se smyčka ještě projížděla naopak a před smyčkou byl jednokolejný úsek? Tuším že toto bylo zrušeno kolem roku 1978?
Díky

Část poruch se vyřeší přestartováním vozu. Zbytek vyřeší autogen.
VH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.136.162
Odesláno Neděle, 27. prosince 2015 - 12:40:22    Odkaz na tento příspěvek  

Já bych měl ještě jeden dotaz k "tématu Bráfova". Ve kterém roce byl dokončen ten most, po kterém nyní jezdí d-1 (a v současnosti vlastně i d-11)?
Honza_-_St.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.240.79.58
Odesláno Neděle, 27. prosince 2015 - 13:49:58    Odkaz na tento příspěvek  

V roce 1987, pokud si správně pamatuju (ne osobně, ale z literatury), tak někdy na jaře. Ale podle fotky z časopisu Náš cíl to ještě v prvních měsících roku 1988 byla jediná dokončená část toho díla - silnice z Pisárek do Bystrce vedla ještě postaru a vše ostatní bylo buď rozestavěné, nebo vůbec. Úplně dokončené to vše bylo asi až těsně před převratem.
VH
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.136.162
Odesláno Neděle, 27. prosince 2015 - 14:47:42    Odkaz na tento příspěvek  

Honza_-_St.: Díky za info. Tady jsem našel video na youtube s dokumentem o projektu rychlých tramvají, kde cca v čase 7:22 je zachyceno právě inkriminované místo. Na začátku toho filmu jsou záběry z Bystrce, kde je uvedeno datum 6.6.1989, tak nevím, jestli i ty záběry z Bráfovy natáčeli ve stejné době. Nicméně podle toho, co je tam vidět, si skoro říkám, jestli to vůbec stihli před tím převratem dokončit [proud] https://www.youtube.com/watch?v=EKbcOe4qe18
Honza_-_St.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.240.79.58
Odesláno Neděle, 27. prosince 2015 - 17:18:51    Odkaz na tento příspěvek  

VH: Podle toho dokumentu jsem odhadoval to dokončení. Ale klidně je možné, že to dodělali až začátkem 90. let.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9257
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2015 - 11:29:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY • 12 let na K-reportu
Duš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2662
Registrován: 2-2005

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2015 - 11:50:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3260
??? Nějaká pozoruhodnost?
Deleter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 626
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2015 - 14:15:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fkam: vy jste se s Demonem3 zmohli akorát na nicneříkající, fakt sorry, žvásty. Kterej předpis dovoluje šalináři najet do ucpané křižovatky? Žádnej. Tečka.

Jasně, že už k tomu víc neřeknete, ono ani není co, ostatní vás vyfakovali a tím to končí.
Náhradník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1217
Registrován: 4-2011

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2015 - 18:34:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Brněnský dopravní podnik zrenovoval tramvaj T3 do podoby 80. let
Řadu exponátů, které dokumentují historii městské hromadné dopravy nejen v Brně, má i Technické muzeum v Brně. Muzeum se však potýká s finančními problémy a exponáty už přibývají mnohem pomaleji. "My (dopravní podnik) v příštím roce plánujeme renovovat tramvaje T2 a K2 z ČKD, dvounápravový vlečný vůz Ringhoffer a také autobus Karosa B732 a trolejbus Škoda 15Tr," sdělila Lukšová. Stejně jako v případě tramvaje T3 jde o vozidla, která ještě donedávna v Brně jezdila, případně v modernizované podobě stále jezdí.

O jaké vozy T2 a K2 půjde?

Náhradníci - Lidé žijí své životy vzdáleně z pohodlí svých vlastních domovů přes robotické náhradníky ...
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9261
Registrován: 10-2003

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2015 - 19:26:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaká pozoruhodnost?

Dnes ne, za 10 let třeba jo.

ČESKÉ REGISTRAČNÍ ZNAČKY • 12 let na K-reportu
Jmb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1234
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2015 - 20:07:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rem - 863 - informace o jednokolejce na Bánskobystrické před vjezdem do smyčky ještě v roce 1878 by se dala přiřadit k informacím stylu: na staré Tišnovce mezi Zábrdovicemi a Kénikem byl tunel a zastávka Husovice. Nevím, odkud se takové fámy berou, ty o tunelu a zastávce pocházejí určitě z Prahy, ta o jednokolejce určitě z Brna. Pamatuji, když mezi konečnou Řečkovice a Medlánkami ještě pendlovalo NDO s jedněmi čtyřkřídlými dveřmi. Jednokolejku nepamatuji, jen jsem viděl její snímek (snad) ještě z první republiky.
PaF
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.222.68
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2015 - 20:41:28    Odkaz na tento příspěvek  

No, ten jednokolejný úsek před konečnou v Řečkovicích byl necelý metr dlouhý. Byly tam dvě výhybky, jedna spojovala před konečnou oba směry a hned za ní byla další, která spojovala oba konce oblouku smyčky, tj. obě výhybky byly hrotama proti sobě. Sloužily vpodstatě jako křížení, protože ta konečná se skutečně projížděla opačně než dnes. Toto uspořádání vzalo za své někdy v sedmdesátých letech při rekonstrukci ulic Banskobystrické a Terezy Novákové.
Jmb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1235
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2015 - 21:20:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PaF - popis situace je přesný, opravdu mezi výhybkami byl 1 m (dle norem pro protisměrné oblouky), ale již v počátkem 60. let min. století si pamatuji, že tyto výhybky tam už nebyly, byly nahrazeny křížením
PaF
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.222.68
Odesláno Pondělí, 28. prosince 2015 - 21:45:27    Odkaz na tento příspěvek  

Hm, to je asi pravda, ať dělám, co dělám, neumím si na těch výhybkách představit (tedy si vzpomenout na) jinou tramvaj než MV6 s vlečňákem. Tramvaje T2 (Sputnik, vzpomínáte? [happy]) se objevil koncem padesátých let a do Řečkovic určitě jezdil. Takže soudím, že skutečně ty výhybky byly nahrazeny na přelomu padesátých a šedesátých let. Nicméně změna směru projíždění konečné, tedy odstranění křížení, bylo dle mého až v těch sedmdesátých.
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 24516
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 28. prosince 2015 - 22:25:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Deleter - Fkam: vy jste se s Demonem3 zmohli akorát na nicneříkající, fakt sorry, žvásty. Kterej předpis dovoluje šalináři najet do ucpané křižovatky? Žádnej. Tečka.

Nemůžu si pomoct, ale při pohledu na inkriminovanou fotografii (doufám, že je to tato?) musím Fkamovi a Demnovi dát plně za pravdu. A oba dobře vědí, že to se mi moc často nestává [happy].

Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob