K-report
 

Archiv diskuse Modely v měřítku TT a menším do 20. 06. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Modely a modelářství » Modely v měřítku TT a menším » Archiv diskuse Modely v měřítku TT a menším do 20. 06. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jeff_Hopper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 2-2013
Odesláno Pátek, 05. června 2015 - 11:21:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ono se to ani v ČSSR nevyrábělo. Byl to tovární výrobek BTTB, ale jak jsem psal, téda abych nekecal - přišlel na přelomu 1989 - 90, takže zanik v revoluční vřavě(není pořádně ani nikde v katalogu). Moc jich vyrobeno nebylo a byla to taková směs - bouda s BR 35, pojezd 56 s nápravou navíc, tendr též od 35. v čechách jsem viděl všehovšudy dvě. Jednu na burze někdy okolo roku 2001(v té době za nehorázný peníz 6000,-) a jednu u soukromého zběratele. Tady na fotce je to třetí.
Blanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 12-2014
Odesláno Pátek, 05. června 2015 - 14:07:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky všem za tipy [happy]

Je pravda, že stavebnice nebo odlitek by byly pro začátek asi lepší, aby si to člověk trochu osahal. Každopádně budu asi muset nejdřív definitivně zvolit rozměr - zatím bych to viděla na Nko s ohledem na prostor. Ale zase pořád slyším, že se v něm těžko cokoli shání a že za pár let na to neuvidím :D

Sey: Krásná práce, je to kumšt, docílit toho, aby to vypadalo realisticky. Jinak jsem nedávno listovala jednou pěknou knihou o parních lokomotivách, kde byly snímky z výroby a fakt mě dostalo, jak vysoký lesk jejich lak původně měl [happy]

Po burze se občas potloukám, tak se příště cíleněji porozhlédnu.
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Pátek, 05. června 2015 - 17:54:42    Odkaz na tento příspěvek  

nojoo..tak už jsme doma!o tomhle kousku jsem četl...prý se to chviličku vyrábělo,ale sem k nám se to nevyváželo...viz katalogtt
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1050
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 06. června 2015 - 00:53:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepfith: To už se tu kdysi probíralo...slovíčkaření a připomínky k terminologiím jsou naprosto podružné...podstata věci tam je zcela jasně a to je důležité.

Ale kdyz nekdo dokaze napsat "zatacka" misto "oblouk", to je fakt moc, vzdyt to je jako pest na oko.
A co se tyce te podstaty veci, je tam taky neco o prohozeni naprav a diky nespravne terminologii z popisu neni jasne jake napravy se maji prohodit.
Z obrazku je patrne, ze se mela prohodit hnaci naprava s 2. sprazenou.

Co se tyce BR50 od BTTB a pohadek uvedenych vyse: (zadna revoluce v dobe vyroby BR50 nebyla a vrava uz vubec ne)
Jednalo se o model vyrabeny ve spolupraci BTTB, DMV a klubu zeleznicnich modelaru Pirna v 80. letech. Lokomotiva se bezne neprodavala ani v CSSR, ani v DDR. Ziskat ji mohli jen clenove DMV at uz sestavenou nebo jako stavebnici. Udajne se prodavala na zapade, ale pravdepodobne take jen v omezenem mnozstvi.
Jde o BR 50 4016 Rbd Schwerin, Bw Wittenberge.
Bylo vyrobeno "jen" 700-800 kusu.
Pepefith
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 332
Registrován: 3-2011
Odesláno Sobota, 06. června 2015 - 11:00:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JP někomu to jasné je, jiným to jasné není (třeba na podruhé, nebo na podesáté se to projasní)...co víc k tomu dál psát? Už jen zopakuji, že podstata tam zcela jasně je. Nimrat se v zatáčkách, nebo obloucích...skutečně směšná záležitost :-D
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1051
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 06. června 2015 - 13:19:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zatacky na zeleznici nejsou. Tecka.

Z textu je patrne, ze to neni jasne prave autorovi toho textu, takze se pokousim o projasneni.
Je k tomu ovsem potreba, aby si to precetl.
Klidne dvakrat nebo desetkrat.
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Sobota, 06. června 2015 - 14:10:47    Odkaz na tento příspěvek  

zatáčky jsou na silnici[biggrin][biggrin]i moje žena správně říká na dráze OBLOUKY[happy]
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Sobota, 06. června 2015 - 14:13:01    Odkaz na tento příspěvek  

jinak k té 50...jak se jí daří projíždět klasické oblouky??vypadá to,že rám je pevný a okolky také všude stejné...díky
Pepefith
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 333
Registrován: 3-2011
Odesláno Sobota, 06. června 2015 - 16:38:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JP...Zatáčky na železnici nejsou stejně tak jako např výhybky...přesto každý normální ví o co jde. Tečka. Autor článku nejspíš raději činí, než žvatlá o tom coby kdyby, to je ku jeho cti a je zbytečné hledat mouchy v gramatice, protože to na výsledku výroby modelu nemá nejmenší vliv.
LojzikN
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.85.43
Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 09:13:02    Odkaz na tento příspěvek  

Když si zcela normální Pepe luskne, tak prostě jezdí mašinky do zatáčky. Copak to, že na železnici nejsou výhybky, já o spoustě vím? Ale dobře, Pepe, abych tě nerozčílil, tak určitě nejsou, to je normální, klídek. Já myslím, že spousta nás tu maká, a není to důvod nepoužívat zavedenou terminologii. Je zde úzce zájmově zaměřená diskuze, čili se to jaksi očekává. Gramatika je taky jakási otázka přístupu. Ono těch dysortografiků v populaci až tolik není.
LojzikN
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.85.43
Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 09:15:13    Odkaz na tento příspěvek  

Jo ještě: tečka! [happy]
Golemklusacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 3-2010

Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 10:27:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Blanka: V TT je možné postavit 365 0 z BR 35 za pár stovek. Nepotřebuje se ani odlitek, protože za základ slouží kastle mašiny - nejprve se kastle do hladka vybrousí a pak se začne se tmelením a broušením. Rozměrově také sedí pojezd BR 81 na 534. 03, kde je nutno přidat jednu nápravu - třeba nehnanou... Já zatím nemám model dokončený.
Pepefith
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 334
Registrován: 3-2011
Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 11:25:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LojzikN absolut souhlas a jen k té výhybce...pravověrní odborníci typu JP to nazývají výměnou, protože výhybky podle jejich terminologií na železnici nejsou.
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1404
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 12:23:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

výměna je jenom částí výhybky ... http://kzs.fsv.cvut.cz/4/zst3/zst3_vyhybky.pdf

dále na železnici neznáme semafory ... ty jsou taky na silnici, stejně jako zatáčky :D

a nejlepší je, když někdo popisuje cestu vlakem .. do kopečka v zatáčce jsme stáli u semaforu :D

(Příspěvek byl editován uživatelem rex.)
Sey
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 211
Registrován: 5-2013
Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 12:28:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J-p: "Z textu je patrne, ze to neni jasne prave autorovi toho textu, takze se pokousim o projasneni.
Je k tomu ovsem potreba, aby si to precetl. Klidne dvakrat nebo desetkrat.
"

Dle mého názoru zcela zbytečné snažení, zřejmě jste si neráčil všimnout, že článek je dva roky starý a autor se již poučit mohl jinde a hlavně jej sem autor nenalinkoval, takže nenusí vědět o Vaší bohulibé snaze jej zde poučit.

Toho že autor mimojiné udělal další kopanec použitím červeného proužku místo modrého v domněnce že se tak značí materiál roštu, přičemž proužek ve skutečnosti značil materiál topeniště měď/ocel (předlohy samozřejmě), jste si asi nevšiml, nebo o tom víte kuloví a na rozdíl od výskytu hrdelních zločinů typu "v ostřejších zatáčkách", či nepoužití "jednotného názvosloví dvojkolí hnacího a spřaženého", nemůžete kázat.

Každý kdo si ten článek bere jako inspiraci pro svou stavbu, se jistě na takové prkotiny vyprdne, z článku plynoucí podstatná věc je přestavba jiného pojezdu a s ní související úskalí, třeba potřeba podvozky seřídit a zatížit tak aby nevyskakovaly, k čemuž kázání odborné terminologie a norem jaksi nepomůže [wink]. Ale toto může vědět jenom ten co se už v něčem takovém rejpal nebo to má rozebrané před sebou, což u teoretiků nehrozí.

Pepefith
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 335
Registrován: 3-2011
Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 13:00:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sey [ok]
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 13:49:37    Odkaz na tento příspěvek  

no..tak už dost slovíčkaření,a zpátky k tomu,proč tu jsme!neválí se někomu doma celý popř.skříň reko 3osého poštovního vozu DR ve 4 epoše?několik let ho sháním,a není...
Jeff_Hopper
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 2-2013
Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 19:11:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J_P Dík za osvětu. O loko jsem se zajímal jen okrajově.
hank
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.228.45.252
Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 21:11:57    Odkaz na tento příspěvek  

Kyslík 436: "To Blanka: jedna z jednodušších variant parní lokomotivy je lok. řady 414.0, pojezd pasuje + - z BR 81/92, stačí tedy vyřešit tendr."

To teda nestačí, 414.0 má kotoučová kola a rozvod Gooch mezi rámem... Neblbni Blance hlavu. [satan]
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1052
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 23:40:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepefith: tu hloupost o vyhybce jste si vymyslel vy. Ten, kdo zvatla misto aby cinil to budete asi taky vy?

Ja sem svoje (prevazne americke) modely nedavam, protoze predpokladam, ze to tady stejne nikoho nezajima, ale fotky jsou na foru k tomu urcenem.

Sey: prouzky jsem nekontroloval, tuto masinku nestavim, takze jsem si vsiml jen hrubek a pro hodnoceni spravnosti detailu ani nemam potrebne podklady.

Tohle jsem delal pro kolegu, chtel masinku HP Products bez uprav. Ocisteno, sestaveno, natreno, vyzkouseno. Nedostatky pojezdu ponechany beze zmen. Motor je taky puvodni Pittman. Masinka trpela nedoresenou izolaci, takze obcas se krizak dotknul cepu prvni sprazene (na leve strane) a zpusobil zkrat. To byla bolest vsech parnich masin od HP. Dnes lze resit vyvrtanim vetsich der do valce, jejich zalitim epoxydem a vyvrtanim novych malych der pro uchyceni pravitek a pro pistni tyc (to v roce 1946 neslo).
Pepefith
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 337
Registrován: 3-2011
Odesláno Pondělí, 08. června 2015 - 09:07:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JP mistře těžko někdy uděláte tolik modelů a kolejišť jako já (nejen proto, že mě to živí takže tomu denně věnuji 10 a více hodin), tudíž o činech spolu skutečně nebudeme diskutovat. [nene]
JuraHT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.168.254
Odesláno Pondělí, 08. června 2015 - 10:40:55    Odkaz na tento příspěvek  

Kolego, taky vyrábím železniční modely, ale že bych kvůli tomu nedokázal přijmout kritiku, to nedělám.
Máte pravdu, že o činech diskutovat netřeba. Diskuze, která se Vás týkala, byla o obloucích. Ty prostě na železnici jsou, ať chcete, nebo ne. Pak jste, promiňte, dosti hloupě střelil něco o výhybkách. Ty na železnici taky jsou, těžko to oddiskutujete.
Odborná terminologie je zde proto, abychom si rozuměli. Pokud ji nehodláte respektovat, odpusťte si aspoň Vaše s dovolením trapné invektivy vůči těm, kteří ji berou vážně. Děkuji.
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1669
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 08. června 2015 - 11:56:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No... už jsem se k té terminologii nechtěl vracet, ale nedá mi to, abych zde neuvedl několik termitů [happy] z našeho (drážního) oboru: již zde probíraná zatáčka - na dráze pouze směrový oblouk (směrový vzhledem k existenci například zakružovacího oblouku). Nebo takový moment: Co je to? Moment, já počkám? A sakra, měl jsem na mysli například "ohybový moment". Nebo třeba kolej - kolejnice (to snad nemusím rozebírat), výhybka - výměna (výměna je pohyblivá část výhybky), dynamo - alternátor, no a přímo z modelářské branže například pájka a páječka. A ještě dosti časté hlášení: Vlak xy přijede na páté nástupiště (to abych z toho nástupiště rychle zdrhnul).
Vnímáte ty významové rozdíly? (Stejně tak například špatně napsaná čárka ve větě dovede význam věty zcela změnit). Takže vážení, snažně vás prosím, snažte se tomu (pro většinu z vás) mateřskému jazyku nedávat na zadek. Ona je ta komunikace potom poněkud srozumitelnější a jasnější... Myslím, že se tu nikdo nebude rozčilovat za občasný překlep (kdo ho nikdy neudělal, že), ale obhajovat lajdáckost tím, že to není důležité, že (slovy klasika) slova sadař a sadista mají stejný význam, je trochu příliš. [happy][masinka]

ČD: Zákazník? Co je to? ...
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1670
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 08. června 2015 - 11:59:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Abychom se vrátili přímo k modelům:



A druhý obrázek: Jak to dopadne, když se zrovna nezadaří... (Podobnost s jistou nešťastnou událostí je nechtěná a čistě náhodná).


ČD: Zákazník? Co je to? ...
Henri
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.142.238.80
Odesláno Pondělí, 08. června 2015 - 16:33:30    Odkaz na tento příspěvek  

Z povzdálí sleduji diskuzi o obloucích potažmo výhybkách a ohledně výhybek vím, že železničáři skutečně používají termín výměna, nikoli výhybka. Že je výměna část výhybky to asi ví každý, stejně tak jako je součástí výhybky srdcovka, ale nikdy jsem od železničářů neslyšel "postavit srdcovku" takže JuroHT a ostatní...nemáte úplně pravdu
Papagáj477013
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 7-2011

Odesláno Pondělí, 08. června 2015 - 18:39:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nás na železničnom učilišti v Košiciach učili o výhybkách. Tento termín sa normálne používa pretože komplet celé sa to nazýva výhybka. Neviem ako v Čechách ale nazvať výhybku výmenou je čudné pretože výmena je časť výhybky. Upozorňovaní sme boli na nezmysel typu "signalista prehodí výhybku". Tu to má byť správne "signalista prestaví (prehodí) výmenu". Takže asi toľko. Na prehodenie výhybky by potreboval žeriav. Na prehodenie výmeny mu stačí stavacia páka, ruky alebo el. mot. prestavník.
Pepefith
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 3-2011
Odesláno Pondělí, 08. června 2015 - 19:19:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JuraHT oblouky na železnici jsou a jestli jste si před svým výronem nevšiml, nikdo to ani nevyvracel, ovšem když to někdo nazve zatáčkou tak z toho fakt nebudu dělat kovbojku, obzvlášť když téma, kde byla tato "neskutečná minela" zmíněna je úplně o něčem jiném. Ohledně výhybek...hmm kolego zdá se, že názory se opět různí, ale zas se ovšem dostaneme k jedné věci. Osobně je mi jedno jestli to někdo nazve výměnou, nebo výhybkou. Odborná terminologie zde může být, ale když to někdo strašlivým "zatáčkovým" způsobem poruší, tak není třeba na to honem poukazovat jako na zásadní kámen úrazu celého článku pojednávajícím o úplně jiné záležitosti. Chápeme?
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Pondělí, 08. června 2015 - 19:36:36    Odkaz na tento příspěvek  

booože...když to nejsou zatáčky,zas to jsou výhybky...[crazy]už běže do háje s tímhle...tady to je o modelech!!!
Pepefith
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 339
Registrován: 3-2011
Odesláno Pondělí, 08. června 2015 - 20:01:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ze škodovky...to je fakt. Už toho zde bylo dost. Přijímám případné oponenty na svém mailu.
Sey
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 212
Registrován: 5-2013
Odesláno Pondělí, 08. června 2015 - 21:31:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J_p: Pakliže mašinka pochází z roku 1946, už by se to dalo nazvat restaurátorským počinem [ok], klidně sem občas nějakou tu "ameriku" hoďte, TT je všeobecně spojeno s NDR a až na pár výjimek se o jiné větvi vývoje moc neví.

Papagáj třináctka: Nechci se k problematice názvosloví vyjadřovat, jen jako doplněk dodávám, že u Železničného stavebníctva Bratislava a.s. jsme na přehazování výhybek, tedy polovin výhybek, potřebovali jeřáby tři! [wink]
Rex
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1413
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 08. června 2015 - 23:58:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ano.. na železnici používáme termín výměna i výhybka.. na zhlaví máme výhybky... při stavění cesty se přestavuje výměna.. což je část výhybky .. existují výměnové zámky.. protože zamykají výměnu .. část výhybky ... výhybka je celek .. výměna je pohyblivá jazyková část výhybky .. modeláři zajděte si na nádraží, ať vám to někdo vysvětlí, když to někteří pořád nechápete.
79
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.156.144.20
Odesláno Čtvrtek, 11. června 2015 - 14:09:37    Odkaz na tento příspěvek  

Posílám obrázky mašinky, kterou není třeba představovat neboť ji každý zná, možná už méně v téčku. Skutečná vznikla v Plzni, brnění dostala v Moravské Ostravě a doma byla v Bratislavě. Modýlek vznikl ve Velkých Chvalovicích, brnění dostal ve Velkém Meziříčí a doma bude v Praze.[happy]

353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8003
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 11. června 2015 - 17:39:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tuto sobotu 13.6. bude v našem muzeu v Rosicích nad Labem k vidění moje hračkolejiště.
Opravdové modeláře znovu varuju, že se jedná se o čistě amatérskou záležitost složenou ve velké míře z komponent ještě z dob NDR.
Navíc jsem od zimy neměl ani čas to vyčistit, tak jsem sám zvědavý na spolehlivost provozu [happy].

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
2m
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pátek, 12. června 2015 - 08:10:24    Odkaz na tento příspěvek  

Když už se tu slovíčkařilo ohledně zatáček a semaforů tak bych jen doplnil, že amatéři jsou zde defakto všichni. Amatér jest člověk, věnující se něčemu pro zábavu ve svém volném čase, což s výslednou úrovní jeho snažení to nijak nesouvisí a klidně může profesionála trumfnout na celé čáře – viz třeba výrobky firmy Bubimodel.
Mazanov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 885
Registrován: 5-2003
Odesláno Pátek, 12. června 2015 - 08:21:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2m: Možná jsem to pochopil špatně, každopádně když jsem se chtěl podívat na produkci Bubi Model, napsalo mi to, že jejich stránka není k nalezení a pak jsem našel tento článeček: http://firenet.cz/hobby/modelova-zeleznice/firmy/788-bubi-model-a neb-jak-detail-neni-dulezity
Sey
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 5-2013
Odesláno Pátek, 12. června 2015 - 19:09:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak "Bubák model" už neexistuje? Inu "pýcha předchází pád", výše jejich sebevědomí ani zdaleka neodpovídala následným "výsledkům" , kterým nemohla pomoci ani šaškárna s "certifikáty".
Vober
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 246
Registrován: 1-2009
Odesláno Pátek, 12. června 2015 - 20:18:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

79- pane kolego, na čem je model postaven? Asi nebudu dalako od pravdy když typnu Br23/35? Vypadá to hezky. Někdy v minulosti jsem koketoval se stavbou mašiny bez brnění.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8004
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 12. června 2015 - 21:27:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hračkolejiště se podařilo s drobnými problémy odvézt na naše muzeum, kde proběhla i chvilka zkušebního provozu...

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Maditel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 506
Registrován: 4-2006

Odesláno Sobota, 13. června 2015 - 20:01:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vober: jste daleko od pravdy, celý pojezd je Pleticha od prvního do posledního kolečka.

Sdružení železničních modelářů PEČKY - http://www.szmp.cz

Švýcarské alpské kolejiště H0m - http://vlacky-bemo.webnode.cz
Modely TT - http://maditel.webnode.cz
Fotogalerie rajče maditel - http://maditel.rajce.idnes.cz
mkcomp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 536
Registrován: 12-2012

Odesláno Neděle, 14. června 2015 - 11:53:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco málo z výstavy v Pečkách: http://www.youtube.com/watch?v=sql11TXCf70

Více videí na Videokanále Mi.Ko & Endy96 [happy]
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Neděle, 14. června 2015 - 15:28:24    Odkaz na tento příspěvek  

pěkné video!!!maličko mě to zase nakoplo[happy]
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8006
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 15. června 2015 - 00:36:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě hračkolejiště - kromě toho, že se mi po něm doma po naložení na vlek prošly kočky a že zase nejdou asi dva BTTB přestavníky, tak přežilo první transport z domu a zpět bez potíží. Nijak moc jsem jeho provoz na našem muzeu nepropagoval a přesto se dostavilo několik rodinek s dětmi, pro které je to stejná atrakce jako kdyby to bylo něco mnohem lépe a moderněji zpracované. A také máme kliku že shodou okolností se kolejiště vejde s rezervou asi jen pěti centimetrů do jediného volného místa na muzeu, tedy pod původní vodárenské nádrže. Také se poprvé prakticky osvědčila transportní bedna na vozy od Jirky1 z Chocně. Po téhle zkoušce předpokládám že se letos ještě aspoň jednou na muzeum kolejiště dostane, jinak na jeho další zvelebování budu mít čas až zase přes zimu.

Jedna fotka k tématu a druhá už poněkud mimo k tomu:


(Příspěvek byl editován uživatelem 353.)

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Trainmaniak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 312
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 16. června 2015 - 14:51:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím. Vyvěsil jsem druhý díl "trilogie" o zkušebním okruhu z kolejiva Kuehn: http://www.trainmania.info/zkusebni_okruh.html#2

------------------------------------------------
TRAINMANIA - Zajímavosti o velké i malé železnici
modely-masinek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.78.89.181
Odesláno Středa, 17. června 2015 - 23:48:24    Odkaz na tento příspěvek  

820 021-4 s Bixem / obojí původně TT odlitky...
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2015 - 15:05:58    Odkaz na tento příspěvek  

sakra...to je pěkný..budu muset tu svou taky znovu předodnotit...[happy]
Blanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 12-2014
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2015 - 19:59:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: Chtěla jsem ti zrovna pochválit retro vozidlo, pěkná barva. V železničním zátiší vynikne ještě lépe [happy] To je nějaká starší série žigulíku? Myslím, že tohle auto jsem ještě nepotkala...
Radula63
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 18. června 2015 - 20:09:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BLANKA
To vozidlo je Moskvič 412 - též od soudruhů ze SSSR.
Moskvič 412 - http://www.pshzd.cz/moskvic.html
U nás se mu taky přezdívalo "Leninovy saně"



(Příspěvek byl editován uživatelem Radula63.)
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1673
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 19. června 2015 - 11:00:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mm- ta singrovka má jednu velkou nepřesnost... je málo prohnutá [happy][lol][rofl][masinka]

ČD: Zákazník? Co je to? ...
modely-masinek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.78.89.181
Odesláno Pátek, 19. června 2015 - 11:13:07    Odkaz na tento příspěvek  

Vašut : Však ona se prohne - provozem [lol]
ze škodovky : Díky, no..u nás se musela přehodnotit jedna 850, včera byla odstavena pro poruchu pojezdu, tak dostala také nové díly..
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1674
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 19. června 2015 - 11:34:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mm - ikdyž je pravda, že zrovna No 021 prakticky prohnutá nebyla (teda do té doby, než se mezi Kořenovem a Harrachovem "prohnula" definitivně [sad]) - škoda jí...

ČD: Zákazník? Co je to? ...
556.0498
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Pátek, 19. června 2015 - 13:28:17    Odkaz na tento příspěvek  

modely-masinek --- motory M240.0 + Balm, byly první vozidla u nás se zářivkovým osvětlením.
Z jakého důvodu tam máš tedy žluté osvětlení ? Že by petrolejky ?
modely-masinek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.78.89.181
Odesláno Pátek, 19. června 2015 - 15:34:59    Odkaz na tento příspěvek  

556.0498 Jede na nouzové osvětlení, horší by to bylo mít to obráceně...
Adam_Buchal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 5-2013
Odesláno Pátek, 19. června 2015 - 20:41:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady jde o kvalitu připravované stavebnice snad ne ? Jaké si tam tvůrce dal světlo do svého modelu je jedno....
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1675
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 20. června 2015 - 12:46:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No myslim, ze pro nekoho by urcitou roli mohlo hrat i to, ze nazloutla barva osvetleni je pro oko prijemnejsi, nez nazelenale zarivky.

ČD: Zákazník? Co je to? ...
556.0498
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Sobota, 20. června 2015 - 14:03:03    Odkaz na tento příspěvek  

Vašut - a pro někoho zas je příjemná barva zelená, a tak si uděla balmák celý zelený ?
Ať žijí modeláři. Každý dle své fantazie. Modelovat dle skutečnosti už není to pravé.
Jacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 750
Registrován: 9-2003

Odesláno Sobota, 20. června 2015 - 14:45:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

556.0498:
Tak ukažte nějaký svůj výtvor, abychom věděli jak dle skutečnosti modelovat !

Tohle vlákno je velmi zajímavé, různé hračmodely a BTTB jsou tu skoro vrcholem techniky a když někdo přijde s něčím dokonalejším, hned se sesype plno kritiků, kteří to za každou cenu musí pohanět, samozřejmě anonymně.

Stránky o modelové železnici TT, digitál, zvuky
http://jacek-modely.cz
chlupac
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.236.208.34
Odesláno Sobota, 20. června 2015 - 16:23:39    Odkaz na tento příspěvek  

modely mašinek: ...pěkná singrovka [happy]. Nemáš fotky jinde na Netu v lepším rozlišení (?), rád bych se docela pokochal detaily.

((Takhle to vypadá, že si Tvůj foťák buď vymýšlí, nebo je fotka pro zmenšení velikosti dost brutálně přerastrovaná.))
modely-masinek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.78.89.181
Odesláno Sobota, 20. června 2015 - 17:59:15    Odkaz na tento příspěvek  

chlupac : Dík, celý postup je popsán a nafocen na našich stránkách www.modely-masinek.cz
chlupac
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.67.245
Odesláno Sobota, 20. června 2015 - 19:46:49    Odkaz na tento příspěvek  

modely-mašinek: dík, tuze výživné [jidlo]
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1676
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 20. června 2015 - 22:41:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a pro někoho zas je příjemná barva zelená, a tak si uděla balmák celý zelený ? A proč ne? Nakonec je to volba každého autora stejně jako u skutečného vozidla. Když si koupím třeba zamračenou v maximěřítku 1:1, tak si ji třeba natřu fialovou s hvězdičkama. Pravda, nebudu pak tvrdit "takhle to jezdilo", že [happy].
Jistý pán, co vyrábí odlitky dostal k narozeninám od kolegů jako srandu TT karkulku v najbrtu... Bylo to velmi zajímavé, svůj účel to splnilo - udělalo to někomu radost - a o to přeci u modelů jde především, ne? Tím nechci tvrdit, že se má místo modelování prznit, ale všeho s mírou. Když budu mít krásný model s detaily, zjistím třeba, že neprojede na kolejišti - mně osobně by to pak už tolik netěšilo (ikdyž opravdové kolejiště tč nemám).
Jinak, co se týče světel, tak ono to není tak jednoduché (sám v současnosti zkouším různé možnosti-tedy spíš se chybami učím). Jestli kolego 556.0498 máš přesný recept, jak dosáhnout odpovídajícího odstínu osvětlení "ala" zářivky, sem s ním [happy]

ČD: Zákazník? Co je to? ...