K-report
 

Archiv diskuse „Vlára%93 a okolí do 06. 07. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » „Vlára%93 a okolí » Archiv diskuse „Vlára%93 a okolí do 06. 07. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
J.U.R.A
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 10-2014
Odesláno Úterý, 26. května 2015 - 00:33:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky,a co se stalo?? A to jsem jel vozidlem, ještě kolem 18hod.přes Šlapanice, do[zadnice]

(Příspěvek byl editován uživatelem J.U.R.A.)
matijoso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 589
Registrován: 3-2013

Odesláno Úterý, 26. května 2015 - 16:38:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkuste se podívat na email [happy]
J.U.R.A
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 10-2014
Odesláno Úterý, 26. května 2015 - 21:34:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

[ok]Děkuji za vyčerpávající informace

(Příspěvek byl editován uživatelem J.U.R.A.)
M.H
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 6-2013
Odesláno Čtvrtek, 28. května 2015 - 17:37:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3793
Registrován: 12-2011

Odesláno Sobota, 30. května 2015 - 02:00:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Se dívám do sledovačky, že Veselí je už druhý týden bez brejlí. Čím to? Nedostatek strojů?

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Darwa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 877
Registrován: 8-2010
Odesláno Sobota, 30. května 2015 - 09:37:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Intelpetr: tak 013 je už týden v oběhu a naopak se neukazuje 075, ta asi stojí. Podle diskuze o brejlovcích má přijít do Brna ještě 059, tak snad se situace zlepší, když katry často vypovídají službu.
luma
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 12-2013
Odesláno Sobota, 30. května 2015 - 10:41:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

075 stojí a stát ještě nějakej ten pátek bude....s tou se na nějakou chvíli rozlučte.
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3794
Registrován: 12-2011

Odesláno Sobota, 30. května 2015 - 12:21:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

059? Jen ať přijede [jidlo]

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Radec5
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1430
Registrován: 2-2009

Odesláno Sobota, 30. května 2015 - 12:47:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta 075 stojí plánovaně nebo neplánovaně(závada)?

Nejkrásnější pohled na svět je ze sedla jízdního kola
luma
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 12-2013
Odesláno Sobota, 30. května 2015 - 13:40:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stojí neplánovaně, vyletěla do otáček a následně ztráta tlaku. Motor poputuje do Třebové, zatím daruje kola nějaké kolegyni. Bude to s ní tak na půl roku, ve stádiu úvah byl i její konec...
Petránek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 411
Registrován: 10-2007
Odesláno Sobota, 30. května 2015 - 17:45:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slavičín 1905
Vlado_59
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 4-2012
Odesláno Neděle, 31. května 2015 - 14:13:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petránek: superfotka, kde jsi to vydoloval? [jidlo] Nebyly by k mání i sousední Bojkovice?[lol]
matijoso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 592
Registrován: 3-2013

Odesláno Neděle, 31. května 2015 - 14:41:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už je to tu napsané, kola daruje 754 019...
J.U.R.A
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 10-2014

Odesláno Pátek, 05. června 2015 - 13:15:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na Javořině jede modrá bleskovka[blesk]754.019-8[fotic] a kdo by to měl daleko,druhý modrák s bleskem[blesk]754.059 je na Jihlavě,konkrétně výkony:623 Junák/664 Jakub Krčín/665 Jakub Krčín/622 Junák

(Příspěvek byl editován uživatelem J.U.R.A.)
Hurvínek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.70.125.42
Odesláno Sobota, 06. června 2015 - 18:03:52    Odkaz na tento příspěvek  

Pánové dnes jsem v 17:11 h., zahlédl z auta solo Hurvínka který se vracel z Luhačovic do Ujezdce. Nevíte o jakou akci se jednalo ? Díky
Vlára
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1549
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 08:03:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V pondělí brzo ráno ze Slavičína 740459 IDS Cargo strojně do Dubnice nad Váhom pro 6vozů LokoTrans,odpoledne přes Vláru zpět,trasa-Dubnica nad Váhom-Bylnice-Kunovice-Veselí nad Moravou-Bzenec-Mor.Písek-Hodonín

ICQ: 451-006-498
J.U.R.A
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 10-2014

Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 12:43:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím mám dotaz,pojede dnes na Sp 1736 "Vlára" Brejlák- modrej bleskáč[blesk] 754.019-8(vycházím z toho, že v pátek jel za Sp 1727"Javořina")Předem děkuji za odpověď JURA
Vlára
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1550
Registrován: 7-2007

Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 19:39:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JURA-jede 19 ;-)

ICQ: 451-006-498
Tin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 21:21:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jela, ale z Veselí pak na přípřeži s 4.013.

810.520-7 ... KuTomka
http://www.flickr.com/photos/43388201@N02/
J.U.R.A
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 41
Registrován: 10-2014

Odesláno Neděle, 07. června 2015 - 22:58:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel,013 potvrzuji[wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem J.U.R.A.)
Jáchym_rotor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 6-2009

Odesláno Pondělí, 08. června 2015 - 06:31:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nepojede dnes náhodou přes Vlárský průsmyk IDSka s nějakým nákladem na Hodonín?
Vlára
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1551
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 08. června 2015 - 10:25:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V 10h z Tr.Teplé 740 IDS cargo+6žlutých sypáku pro Saudskou Arábii...změna v trasování pojede to přes Uh.Hradiště do Staraku a pak do Hodonína

ICQ: 451-006-498
1727
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.146.247
Odesláno Pátek, 12. června 2015 - 10:03:47    Odkaz na tento příspěvek  

Předpoklad do Bylnice 754.062
matijoso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 594
Registrován: 3-2013

Odesláno Pátek, 12. června 2015 - 12:42:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1727 - už je to několik hodin ve sledovačce...
jagg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 5-2012
Odesláno Neděle, 14. června 2015 - 23:25:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K nedávným příspěvkům znalce poměrů, trojice historických fotek z vlečky do Vlárských strojíren, co jsem našel na webu:
Foto1 Foto2 Foto3
balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2171
Registrován: 11-2002

Odesláno Úterý, 16. června 2015 - 16:52:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Od 1.7. jsou naplánované výluky na postupné zapojovaní DOZ Veselí (mimo) - Vlárský Průsmyk, spousta dopravních opatření a NAD. Konečné přepnutí obsluhy na CDP Přerov má proběhnout poslední zářijový víkend, sál zřejmě bez VEZO, se třemi vzájemně zastupitelnými pozicemi úsekových dispečerů (I Ostroh-Kunovice, II Hradčovice-Újezdec-Luhačovice, III Nezdenice-Vl.Průsmyk, v noční směně spojená pozice II+III) + 1 operátor, záložní obslužné pracoviště v Bylnici.

2koridor.websnadno.cz
55p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1353
Registrován: 6-2009
Odesláno Úterý, 16. června 2015 - 22:20:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, jdu tak náhodou kolem a vidím nějaké nové tabulky pro Nemotice a Uherský Brod :-)

http://stanice.55p.cz/nemotice

http://stanice.55p.cz/uhersky-brod

Sledovačky:
řada 151, 150.2, 380, railjety
brněnští, bohumínští a plzeňští brejlovci
a další
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3850
Registrován: 12-2011

Odesláno Středa, 17. června 2015 - 16:52:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď v Grappu vidím, že si dnes obrat 4117/4118 střihla 754.012.

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
znalec poměrů
Neregistrovaný host
Odeslán z: 5.104.21.85
Odesláno Středa, 17. června 2015 - 21:16:58    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, poněvadž jsem jen "znalec poměrů" dob dávno minulých prosím někoho zasvěceného o informaci ohledně rychlíku Praha-Trenčín a zpět(Arriva).Byla to jen fáma a nebo to bude někdy skutečnost? Dík a pěkný večer.. . . [masinka]
Priapos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 666
Registrován: 10-2012
Odesláno Středa, 17. června 2015 - 21:52:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

znalec poměrů:

Pochybuji, že zde někdo opravdu "zasvěcený" od Arrivy odpoví. Trasu si objednali, v návrhu je. Jestli ale vůbec vyjedou, tak na to budeme muset toho necelého půlroku počkat.
Majra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 200
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 24. června 2015 - 13:42:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve Strážnici směrem na Petrov se na přejezdu střetl MOs 2710 se silničním vozidlem. Podrobnosti snad doplní ČD na svůj web co nejdříve.
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3563
Registrován: 12-2004
Odesláno Středa, 24. června 2015 - 16:39:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3892
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 26. června 2015 - 00:32:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nějaké úlovky ze čtvrtka [jidlo]

V noci dojela do Kyjova proužková 742.096 a zapůjčené královehradecké dvojče 750.326+750.079


Odpoledne jedu na kole, a zrovna probíhá vnitropodnikový posun ve šroubárně

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
771068
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1472
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 26. června 2015 - 18:04:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

intelpetr: hmmm, ten vnitropodnik.. dobrý, dobrý... [ok]

Všechno se točí kolem své osy, jen my se točíme kolem peněz...
znalec poměrů
Neregistrovaný host
Odeslán z: 5.104.21.85
Odesláno Pátek, 26. června 2015 - 22:09:03    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý večer . . . Jedna víkendová vzpomínková příhoda stará 46 let. Jak jsem tu tak vypisoval okolo vánoc vzpomenul jsem i příhodu o jízdě s rosničkou T334 816 na Vánoční svátky do svého domova.Předcházelo tomu ale ještě několik příhod z nichž jedna mi navždy utkvěla v paměti neboť tehdy nad námi stáli doslova všichni svatí a dodnes věřím tomu že nám tehdy někdo nahoře vydatně pomohl ? ! Psal jsem tehdy že nás v Topolčanech zůstalo po odsunu Olomouckého žel.útvaru pár, měli jsme za úkol po obnovené štrece v délce asi 20km dosypat ještě 100 vagonů kameniva."Rosnička" tehdy překonávala všechny rekordy jak rychlostní (90km/hod při Lv jízdě) Po mém ukončení voj.služby a odchodu do civilu došlo zanedlouho ke striktnímu nařízení že stroje této řady při sólo jízdě mohou jet max rychl. 30km/hod kvůli příčným silám pojezdu a rozkmitání celého stroje takže nezřídka docházelo za jízdy k vykolejení.
No a "zátěžový rekord" ? ! Dnes už je vše promlčeno a "Rosničky" už sní svůj věčný sen o kolejích někde nahoře v železničním nebi ?
Tehdy nám manipulační vlak předsunul do Bánovec n/Bebravou 10 vozů sypáků, my jsme je měli za úkol v noci v pauze mezi vlaky přemístit do asi 7-8 km vzdálených Ryban. Tenkrát byla pěkná zima popadával sníh , navíc z Bánovců směrem na Rybany začíná stoupání 7-9 promile s obloukem. Výpravčí se nás tehdy otázal jestli pojedeme nadvakrát a nebo vezmeme tu zátěž (700t) najednou . Protože to bylo okolo půlnoci a raději by jsme se viděli už v posteli a výpravčí se zřejmě taky těšil na alespoň malou noční pauzu tak jsme se dohodli že zátěž odvezu najednou.
Zajeli jsme na odstavené vozy. Za zvýšených otáček motoru jsme nafoukali soupravu, udělali zkoušku brzdy, výpravčí přišel pod mašinku a řekl nám "Máte na to pauzu hodinu a dvacet minut"a vypravil nás. Podložil jsem stykač chlazení krabičkou sirek aby chlazení bylo trvale zapnuto a přestavil přepinač na třicítkový režim. Pomalu jsme se rozjeli na 10-15 km rychlost , pracně jsme se vyškrábali na vrchol stoupání zdálený asi 1.5km bez toho že by jsme ztratili dosaženou rychlost.To co následovalo potom nebylo zcela určitě možné nalézt v příručce na obsluhu tohoto stroje.Na vrcholu stoupání jsem použil velmi krátce na plný tlak učinek přídavné brzdy takže nápravy šli do smyku a v tom momentě jsem přestavil přepinač do polohy "60" , ihned jsem povolil přídavnou brzdu takže jsem bez povinného zastavení nutného k přepnutí režimu mohl využít větší "šedesátkovou" rychlost svého stroje. Následovalo kilometrové klesání a potom rovina až do Ryban kde jsme dorazili za 25 minut po odjezdu z Bánovec.Výpravčí obou stanic nechápali jak jsme to za tak krátkou dobu dokázali. A ten horor? Pokr.zítra,dobrou noc.. . . .[masinka]
eber
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 11-2013

Odesláno Sobota, 27. června 2015 - 18:19:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Uherském Brodě stojí už minimálně 2 dny Cargo Zamračená 749.018-8 s měřícím vozem [jidlo]
znalec poměrů
Neregistrovaný host
Odeslán z: 5.104.21.85
Odesláno Sobota, 27. června 2015 - 21:38:51    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý večer. . . Ještě ke včerejší příhodě se 700 tun těžkou zátěží.Přepnutí režimu 30/6O za jízdy neznamená že bych se tím nějak chlubil a nedělalo se to běžně. Tehdy na akci obnovy tratě Topolčany-Bánovce n/Bebravou byly nasazeny tři "Rosničky" a jedno "Prasátko" T211, Celou stavbu "přežila" jen moje 816-ka.Na první "Rosničce odešla hydraulika/měnič když s ní uháněli dolů z Mníchovej Lehoty (o které bude za chvíli povídání) na vzpomínaný "třicítkový režim" víc jak 60km/hod.Zbylé dva stroje měly vážné závady spal motorů. Můj stroj vydržel i přesto že delší dobu jezdil(na rozkaz velitele útvaru) na směs motorového a hydraulického oleje v motoru v poměru 50/50,(jen později při periodické opravě v depu T.Teplá z něj nemohli vytáhnout jemné filtry oleje).
A nyní k včera vzpomínanému hororu.Vagony se štěrkem na dosypání tratě nám nevozily ze vzdálenějších kamenolomů jen Mn.vlaky ale štěrk nám nakládali i na zastávce/nákladišti v Trenčianskom Jastrabí které leží v polovině 10km.dlouhého 15-16 promilového stoupání ze Svinné na Mníchovou Lehotu.Už jsem tu psal že zima v r.1969-1970 byla mimořádně tuhá.Po příjezdu jak Lv.vlak do Svinné za námi přišel výpravčí,jestli "šikovno vybehneme do Jastrabia a zídeme nazad do Svinnéj za 20 minút?" protože za námi v tom čase už odjel z Bánovec pravidelný motorový os.vlak 2x M240+2x Balm.Byl to ranní vlak vždy plný studentů do různých škol v Trenčíně.Souhlasili jsme s tím že to zvládnem a taky jsme ihned odjeli strojně nahoru do Jatrabia.Tam vlakvedoucí rychle odemkl výkolejku otočil výměnu na nakl. kolej. S mašinkou jsem najel na vozy (5sypáků),po zavěšení naplnil průběžné potrubí na prov. tlak (tehdy ještě 5atm.),udělali jsme zkoušku brzdy. Potáhl jsem vozy pod výměnu,vlakvedoucí nahodil výkolejku a uzamkl výměnu v zákl poloze a už jsme mazali dolů do 5km vzdálené Svinné.Podotýkám že při posunu pod výměnu jsem použil pro zastavení průb. brzdu a výsledek byl celkem normální, vlak bez problémů zastavil.Nebylo tomu ale tak při jízdě do Svinné na vzpomínaném spádu . Při rychlosti asi 40km/hod jsem poprvé použil průb.brzdu s výsledkem -0.Po několikerém snížení tlaku vzduchu v průb.potrubí bez výsledného efektu jsem použil rychlobrzdu a intenzívně brzdil přídavnou brzdou, vlak však neustále zvyšoval rychlost až na 70km/hod.Tehdy můj kolega fíra který byl se mnou na stanovišti začal ječet "já s tím nechcu nic mět, já s tím nechcu nic mět!".Řekl jsem mu jen "Drž tlamu"(pardon)a brzdič jsem dal opět zpět do jízdní polohy a začal vytrubovat návěst "Stůj zastavte všemi prostředky". To už jsme se ale blížili k vjezdovému návěstidlu do Svinné. Viděl jsem jak výhybkář teprve odemyká a otáčí výměnu na druhou kolej, ale v tom si všiml že jsme projeli v plné rychlosti okolo vjezd. návěstidla. . . . . .[masinka]
matijoso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 598
Registrován: 3-2013

Odesláno Sobota, 27. června 2015 - 21:51:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Super , před časem jsem si říkal, že v té diskusi něco chybí [happy]
znalec poměrů
Neregistrovaný host
Odeslán z: 5.104.21.85
Odesláno Sobota, 27. června 2015 - 22:27:50    Odkaz na tento příspěvek  

Pokr. . . .Jméno toho výhybkáře si už nepamatuji ale jeho tvář dokonale, i to že neskutečně šilhal.Když otočil výměnu všiml si že jsme projeli v plné rychlosti okolo vjezd. náv. v poloze "stůj" a začal kroužit praporkem ale jen do chvíle než jsme byli pár metrů před hrotem výměny. Skočil do výhybkářského stanoviště které mělo rovnou střechu, měl velké štěstí protože "Rosnička" sedmdesátikilometrovou rychlost do odbočky naštěstí ustála, jen ze sypáků ve kterých byl stěrk naložen do "čepic" tekl štěrk jako voda (na výh.stanovišti ho byla ještě dlouhou dobu vrstva vysoká snad 20cm). Znovu jsem použil teď už jen rychlobrzdu a v tom vyběhl i z dopravní kanceláře výpravčí rovněž s praporkem a zuřivě s ním kroužil, zároveň jsem uviděl že u vjezd, návěstidla zastavuje MOs.vl. přecpaný žáky,studenty a bůhví kým ještě. A jak to dopadlo ? Psal jsem že tehdy musel někdo bdít nad námi a dodnes tomu věřím. Po druhém použití rychlobrzdy se dostavil účinek brzdy a když ne 100%-ní ale vlak na čele s "Hurvínkem" kterému od pojezdu vycházel kouř od rozpálených zdrží zastavil na odjezdovém zhlaví mezi námezníkem a vyměnou která ale nebyla postavena pro náš směr jízdy.K mot.os.vlaku nám zbývalo snad 200m.Po chvilce jsem couvl s vlakem zpět za námezník.Zanedlouho doběhl rozklepaný výhybkář, otočil výměnu pro Mos.vlak který po chvíli vjel do stanice.

Roky jsem potom v civilu jezdil v os.i nákladním turnusu na této trati. "Šilhavý" výhybkář i výpravčí se kterým tehdy měli spolu spolu šichtu mi to nesčetněkrát (ale v dobrém) vzpomenuli. A já? Jak by to tehdy skončilo kdyby se "ten zázrak" nestal ? ! Hrůza na to jen pomyslet.

A propos,Trenčianské Jastrabie které bylo, tehdy "Nz" se zanedlouho stalo jen zastávkou, ale pokud si vzpomenete už jsem tu psal že na ní doslova na popel shořel motorový vůz M 262 z depa Brno Maloměřice? na legendárním rychlíku Brno-N.Zámky a zpět. No a mně se na ní udála ještě jedna nehoda když nám na uceleném vlaku z "Wap" vozů na Mníchovou Lehotu kterému jsem dělal postrk vypadl hned první vůz za vlak.mašinou jedním podvozkem, po kilometrové jízdě se vykolejený podvozek zachytil o hranu nástupiště v Jastrabí a došlo k rozdržení vlaku, jinak by jsme s vykolejenou "Wap-kou" vyjeli díky "pozornosti" vlakového fíry snad až na Mníchovou Lehotu. . . ale to už je "iné kafe",dobrou noc. . . [masinka]
JVM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.100.79
Odesláno Sobota, 27. června 2015 - 23:16:25    Odkaz na tento příspěvek  

znalec poměrů : nádhera, prosím pokračujte, hlavně pro mladé, aby věděli, jak vypadala dráha v době, kdy to stálo tkz. za nic. Ještě jednou díky. I já se vracím zpět a je to pohlazení nádrahářské duše.
znalec poměrů
Neregistrovaný host
Odeslán z: 5.104.21.85
Odesláno Neděle, 28. června 2015 - 08:11:16    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím ještě jednou . . . .Musím udělat opravu ve svém včerejším vyprávění . . . výhybkář sice na odjezdové zhlaví doběhl , ale jen proto aby zkontroloval zda jsme neřezali výměnu , ta byla postavena na první kolej .
Je zvláštní že v žst Svinná byly dlouhá léta hned za kolejištěm naproti dopr. kanceláře uloženy tzv.Schönovy saně což byla velká tvarovaná podložka která se položila na kolej pokud ujel-y ze spádu jeden či více vozů. Nevím jestli by se při jejich použití v našem případě projevil nějaký jejich účinek ? ! Krom toho ještě existovaly na chycení ujetých vozů tzv,Seemanovy zarážky což byla údajně nějaká velká přírubová zarážka navíc naplněná pískem ? !
A k tomu mémy příběhu, i po 45 létech jsem si znovu uvědomil tu hrůzu která se tehdy mohla stát a díky tomu jsem strávil další bezesnou noc. . . .tak zase někdy příště . . . . [masinka]
Fany
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7560
Registrován: 6-2004
Odesláno Neděle, 28. června 2015 - 19:01:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O této trati píše tak poutavě "znalec poměrů" :

http://vlaky.net/servis/trat.asp?id=29

Dále jsem se dozvěděl, že v GVD 1968/69 jezdil legendární "Zámčan" (Brno-Nové Zámky) do NITRY - viz zde:

http://vlaky.net/upload/trate/trate/prilohy/000618-GVD-1968-1969. pdf

(Příspěvek byl editován uživatelem Fany.)

Videa na YT
Martin475
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 258
Registrován: 6-2009

Odesláno Neděle, 28. června 2015 - 19:26:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Uherský Brod
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3895
Registrován: 12-2011

Odesláno Neděle, 28. června 2015 - 20:54:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Netušíte někdo její další cestu?

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Vlára
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1552
Registrován: 7-2007

Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 12:46:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v Úterý v 7h z Uh.Brodu do Bojkovic,tam křižování s osobním a pak na Vláru a dál na H.Lideč,Vsetín,V.Karlovice

ICQ: 451-006-498
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3896
Registrován: 12-2011

Odesláno Pondělí, 29. června 2015 - 12:53:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dík [happy]

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
754.019-8
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.146.195
Odesláno Středa, 01. července 2015 - 19:03:00    Odkaz na tento příspěvek  

Dnes na spěšném vlaku Žuráň zase po delší době 754.019.
matijoso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 604
Registrován: 3-2013

Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 08:25:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A dnes zdechla [proud] ludra [proud]
Radec5
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1435
Registrován: 2-2009

Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 08:59:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jj. Petruška to převzala.

Nejkrásnější pohled na svět je ze sedla jízdního kola
754.019-8
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.146.195
Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 19:10:35    Odkaz na tento příspěvek  

Podle údajů na webu ji dnes zastoupila 754.018. Neví někdo, proč nebyla nasazena veselská záloha 754.013?
Tin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 391
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 19:46:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

754.019-8: Protože byla v Brně. Dneska měla 1731, Veselí je bez zálohy.

810.520-7 ... KuTomka
http://www.flickr.com/photos/43388201@N02/
sledovač
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.61.170
Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 21:22:46    Odkaz na tento příspěvek  

Protože 754.013 vezla včera zdechlou 750.712 na 1732 do Brna. Krom toho včera chcípla i 713 na jihlavské, přivezla ji 4.018 a ta hned pokračovala na Veselí, jinak by tam ráno chyběla mašina na 1722. Dnes to na Jihlavě vzdala i trutnovská posila 703. Kundály kapou jak mouchy na okně. A to pořádné vedro ještě nezačalo.
754.019-8
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.146.195
Odesláno Čtvrtek, 02. července 2015 - 21:49:36    Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji za vysvětlení. Zdá se, že Dominička měla včera pěkně napilno. Pro příští týden vzhledem k předpovědi počasí nepříliš nadějné vyhlídky.
Vlárský zvídavec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.146.195
Odesláno Sobota, 04. července 2015 - 13:00:13    Odkaz na tento příspěvek  

Není lepší se ptát ve vlákně VLÁRA ? [kladivo] Mašiny se tam budou střídat, žádná tam napevno nebude dokud se nevrátí 4075...Sledujte ve vlákně Vlára sledovačku a zjistíte, že od chvípnutí 4075 se tam mašiny pravidelně střídají,...

Máte pravdu, zareaguji tedy zde. Sledovačku sleduji, ale v tomto případě to ani není nutné, neboť z práce obvykle jezdím Žuráněm. Mé pozorování i sledovačka potvrzují, že zdaleka nejvíce výskytů vedle Petrušky v daném období nasbírala 4023 (naopak třeba 4059 nebo 4062 nebyly nasazeny ani jednou), proto jsem předpokládal, že byla zařazena na místo 4075 (výpadek v polovině června jsem si vysvětloval nehodou u Slavkova a následnou poruchou při víkendovém nasazení na rychlících do Jihlavy).

Omlouvám se za možná hloupý dotaz od laika, ale co vlastně rozhoduje o tom, že nějaká lokomotiva získá pevné místo v turnusu? Respektive v tomto konkrétním případě, co brání tomu, aby nějaká zaujala turnusové místo po 4075?
Jirka_kraťas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4258
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 04. července 2015 - 17:56:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odpověď na dotaz znalce poměrů ze dne 17.6.2015:
V Železničním magazínu číslo 5/2015 je na straně 6 zmínka o tom, že na vlárskou trať do osobní dopravy brzy (GVD 2015/2016) s velkou pravděpodobností vstoupí další dopravce- konkrétně ARRIVA vlaky. Tento dopravce zde hodlá provozovat přímý vlak v trase Praha - Pardubice - Olomouc - Přerov - Uherské Hradiště - Uherský Brod - Bojkovice - Slavičín - Bylnice - Vlárský průsmyk - Trenčianská Teplá - Trenčín. Vlak by měl jezdit v pátek odpoledne směrem z Prahy na Trenčín a v neděli odpoledne opačným směrem. Dopravce na tuto linku předpokládá nasazení motorové jednotky 845.001, která dříve jezdila v příměstské dopravě na trati Praha - Kralupy nad Vltavou. Vlak by měl jezdit v režimu open acces, tedy bez dotací (podobně jako jezdí Regiojet nebo LEO Expres z Prahy na severní Moravu, případně až na Slovensko). Přímé spojení s Prahou by tak získal nejen slovenský Trenčín, ale také města na východní části vlárské tratě.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirka Kraťas.)
Juri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 200
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 11:39:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V sobotu 18.7. bude na Horňácké slavnosti místo Regionovy jezdit T478.1002 + vozy Bmx [vypravci]

Parní lokomotiva toho vykonala pro lidstvo víc jak všichni spisovatele a básnici celého světa.

T478.1002 motorová perla, 498.104 perla mezi parními lokomotivami!

matijoso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 606
Registrován: 3-2013

Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 17:20:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlárský zvídavec - jak sem psal, mašiny se budou víceméně točit, nemože to vyjít na všechny... A jelikož chlapi co sou v turnusu na 754 jezdí už pěkných pár let, DOMNÍVÁM se, že si snad můžou určit, kterou mašinu volnou do turnusu chcou...
Samozřejmě, když se někdo rozhodně z vyšších míst, že ne, tak ne... Ale neviděl bych to až jako takový problém...
Vlárský zvídavec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.146.195
Odesláno Neděle, 05. července 2015 - 22:12:48    Odkaz na tento příspěvek  

Ani já, jen mě zajímalo, jak to funguje [happy].
749 224
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.229.1
Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 09:46:11    Odkaz na tento příspěvek  

Juri: A jsou k dispozici i jízdní řády a spoje kdy bude jezdit? Díky
Tin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 392
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 12:00:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

749 224: 2704-2709-2708-2713-2714-2743-2759-2756-2742-2747

810.520-7 ... KuTomka
http://www.flickr.com/photos/43388201@N02/