K-report
 

Archiv diskuse „Vlára%93 a okolí do 22. 07. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » „Vlára%93 a okolí » Archiv diskuse „Vlára%93 a okolí do 22. 07. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jirka_kraťas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4260
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 16:02:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fany: V roce 1998 byl v jednom z tehdejších čísel časopisu Dráha článek od pana Josefa Bosáčka o přímém spojení Brna přes Trenčianskou Teplou s Novými Zámky. U tohoto rychlíku bylo zajímavé to, že když byl vedený dvojicí motorových vozů, tak řazení nebylo tak jako bývalo zvykem u jiných rychlíků (jeden motor v čele a druhý na postrku), nýbrž že byla dvojice motorů v čele vlaku - údajně proto, aby bylo možno tyto motorové vozy řídit při použití různých přípojných vozů - zřejmě ne přes všechny bylo možné vést dvoučlenné řízení. Jeden čas vozil i poštovní vůz (řadu si nepamatuji) a v závěsu jezdil také přímý motorový vůz do Luhačovic (odpojoval se v Újezdci). Vystřídaly se na něm motorové vozy M 275.0, M 275.1, pak dvojice M 262.0 (pozdější 830 či 831) či M 286.0 či 1 (pozdější 850 či 851). V 70. letech jezdil v sestavě M 286.0+M 286.0+Baim+BRam+Baim+Baim.
V roce 1979 došlo ke změně - rychlík byl veden denně jen v úseku Brno - Trenčianska Teplá a veden klasickou soupravou (ze začátku se zamračenou T 478.1 v čele, později s brejlovcem 754). Ze Trenčianské Teplé do Nových Zámků k tomuto vlaku zaveden přípojný rychlík jezdící však pouze v pátek a v neděli. Jezdil v sestavě M 286.0 (850) + 2xBalm-d (Bmx), častěji však T 466.2 (742) + 3xBalm-d (Bmx), případně i T 478.1 (751) se třemi dlouhými Balmy (Bmx). Holt asi ne vždy byl v teplanském depu k jízdě pohotový krokodýl, tak tam dávali snad cokoliv, co mělo kola. V roce 1990 byl tento posilový rychlík převeden na spěšný vlak (čísla už si nepamatuju). Kupodivu i v době rozdělení ČSD na ČD a ŽSR (GVD 1992/1993) zůstala ještě nějaký čas návaznost na brněnské rychlíky v Trenčianske Teplé zachována, nicméně v roce 1996 při prvních redukcích na ŽSR spěšňák Trenčianska Teplá - Nové Zámky a zpět dojezdil. Rychlíky Brno - Trenčianska Teplá jely v této trase naposledy tuším v roce 2000, pak byly zkráceny jen po Vlárský průsmyk. Později byly tyto rychlíky změněny na spěšné vlaky. Pouze v GVD 2010/2011 a 2011/2012 jezdil víkendový spěšný vlak Matúš Čák (pojmenovaný podle někdejšího hradního pána na trenčianském hradě) v trase Brno - Trenčín a zpět. Nyní všechny spěšné vlaky od Brna jezdí nejdále do Vlárského průsmyku a z Trenčianske Teplé jezdí osobáky pouze do stanice Horné Srnie, pouze v pátek a v neděli jsou dva páry prodlouženy "přes čáru" do Vlárského průsmyku, kde dělají návaznost k brněnských spěšňáků (respektive i od nich).
Člověk by očekával, že po vstupu České republiky a Slovenska do Evropské unie a následně do Schengenského prostoru bude mezi oběma státy jezdit více vlaků, ale zatím jsme svědky spíše pravého opaku...
749 224
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.229.1
Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 16:51:02    Odkaz na tento příspěvek  

Tin: Díky moc.
Priapos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 671
Registrován: 10-2012
Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 16:52:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirka kraťas:
Člověk by očekával, že po vstupu České republiky a Slovenska do Evropské unie a následně do Schengenského prostoru bude mezi oběma státy jezdit více vlaků, ale zatím jsme svědky spíše pravého opaku...

Nechci nikomu brát jeho iluze, ale když přestali jezdit cestující, tak logicky přestaly jezdit vlaky, co je na tom nepochopitelného. Nakonec uvidíme, jaký bude zájem o Arrivu. Kromě tohoto přechodu úbytek a následné totální zastavení pravidelného provozu postihl i Skalicu a Holíč. Jenom Vrbovce se ještě drží, tam i díky financování z IDS JMK došlo k velmi mírnému nárustu počtu vlaků.
Honza_o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3414
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 19:04:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechci nikomu brát jeho iluze, ale když přestali jezdit cestující, tak logicky přestaly jezdit vlaky, co je na tom nepochopitelného.

Cestující byli donuceni přestat jezdit [satan] . Jak si jinak vysvětlit opruz se přestupem na hranici [zadnice] .
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 507
Registrován: 6-2006
Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 20:03:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cestující mají v Trenčíně celkem bohatou nabídku autobusů, které to do Brna dají za 2 až 2,5 hodiny, tím večerním rychlíkem to bývaly cca 4 hodiny. Dokonce vlakem (pokud někdo neoblibuje autobus) je to přes Bratislavu rychlejší, než přes Bylnici.
A pokud jede někdo z Tater, tak už je lepší to vzít přes Ostravu, než přes Teplou, i když to bývalo za pomalého a nehustého spojení Brna s Bohumínem vcelku použitelné spojení.
Bych řekl, že na spojení Brno-TrTeplá(Trenčín) "uhnili" dřív cestující, než vlaky.
Jirka_kraťas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4262
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 20:25:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si vzpomínám, že můj táta, když ještě pracoval v Kovofiniši v Ledči nad Sázavou, tak tudy často jezdíval služebně na Slovensko, zejména do Martina (bylo to někdy v 70. a 80. letech). Z Ledče vyjel kolem čtvrté ráno motoráčkem do Světlé nad Sázavou, pak osobákem do Havlíčkova Brodu, odtud panťákem do Brna (to ještě jezdily SM 488.0, pozdější 560 do/z Havlíčkova Brodu) a v Brně chytnul v 7.50 rychlík, který přijel do Trenčianske Teplé před 10. hodinou dopoledne. Zde počkal na rychlík Dargov z Bratislavy, který ho přes Púchov a Žilinu dovezl do Vrútek a odtud jel osobákem do Martina.
Dále si vzpomínám na rok 1983, kdy jsem ještě jako dítě školou povinné absolvoval se svými rodiči dovolenou v Piešťanech na Slňavě. Tam jsme jeli z Havlíčkova Brodu Meridianem do Bratislavy a dále Spišanem přes Trnavu a Leopoldov do Piešťan. Zpět jsme jeli Dargovem z Piešťan přes Nové Mesto nad Váhom a Trenčín do Trenčianske Teplé a zde jsme přestoupili na rychlík směr Brno, který z Trenčianske Teplé vyjížděl kolem 12. hodiny a jel asi podobně rychle, jako jezdí třeba rychlíky z Brna do Jihlavy. V Brně jsme počkali na rychlík z Nových Zámků (měl tehdy tuším číslo 570), který nás dovezl do Světlé nad Sázavou a dále motoráčkem do Ledče (to jen na okraj).
Ještě si vzpomínám, že ten rychlík z Trenčianske Teplé přijížděl do Brna kolem 15.30 a v pátek a neděli byl dokonce prodloužen až do Prahy - to v Brně odstoupila zamračená a najela na něj laminátka (brněnské depo tehdy ještě nemělo esa).

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirka Kraťas.)
Priapos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 672
Registrován: 10-2012
Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 20:48:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_g:
Bych řekl, že na spojení Brno-TrTeplá(Trenčín) "uhnili" dřív cestující, než vlaky.


Pregnantní a přesné. Proto také zkrachoval pro naprostý nezájem pokus o obnovu tohoto spojení - viz zde zmiňovaný
Sp "Matúš Čák".
Fero749
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.146.103.2
Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 21:33:03    Odkaz na tento příspěvek  

Pokud si pamatuju, tak v 70.a 80.letech spojovaly Brno a Tr.Teplou 2 páry rychlíků v klasice, vedených řadou T478.1/751 LD Veselí n.Moravou + 1 pár večerně z Brna/ranního z TT rychlíku vedeného mot.vozy 850 depa H.Heršpice (v neděli/pondělí klasika s řadou 753/750/?754). Tak to bylo ještě v GVD 88/89. Doplněno ještě posilovým pátečně/pondělním Moravanem (o tom tu už byla řeč). Znalejší opraví (doplní)
PaZ
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.136.153.75
Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 21:49:17    Odkaz na tento příspěvek  

Jirka_kraťas:
...a v Brně chytnul v 7.50 rychlík, který přijel do Trenčianske Teplé před 10. hodinou dopoledne

Tak to si asi pamatujete špatně - rychlík s odjezdem v 7:50 z Brna byl před 10. hodinou dopoledne v Uherském Brodě. Do Teplé by to nestihl z Brna za 2 hodiny ani náhodou. (Sám jsem s tímto rychlíkem jezdíval.)
Jirka_kraťas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4263
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 21:54:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, jak jezdil Matúš Čák obsazen, ale problémem u něj bylo zejména to, že to byl v té době jediný vlak, který jezdil v úseku Vlárský průsmyk - Horné Srnie, v pátek východním směrem, v neděli zpět. Jezdila tuším souprava čtyř honekrů Bdmtee tažená čtyřkovým brejlovcem 754, případně 750.0 (nikoliv 750.7). V pátek dojel do Trenčína, odstavil zde soupravu a brejlovec jel do teplanského depa. Zde přečkal sobotu a v neděli po poledni se vydal do Trenčína, kde zapřáhl soupravu a po nezbytných úkonech (zkouška brzdy, v topném období i předtopení soupravy) byl připraven na cestu zpět do Brna. Výměna vlakové a lokomotivní čety probíhala ve stanici Horné Srnie. Když v pátek v této stanici brněnská četa předala vlak teplanské četě, tak už jim zpátky do Vlárského průsmyku nic nejelo a museli se do této stanice vracet taxíkem. Stejným způsobem se tato četa dopravovala v neděli opačným směrem, aby ve stanici Horné Srnie převzala vlak do Brna.
Od doby, kdy přestaly do Trenčianske Teplé zajíždět rychlíky z Brna, tak většina brněnských brejlovců prošla modernizací a teplanští strojvedoucí na tyto modernizované brejlovce neměli zkoušky, respektive by museli dělat rozdílové zkoušky na tyto stroje. Proto brněnské depo na tento vlak záměrně nasazovalo pouze nemodernizované stroje (nejčastěji zde jezdila čtyřka 754.062). Problém byl nejspíš i s vyrovnávkou výkonů na tomto vozebním rameni. To byl zčejmě další problém s ukončením vozby tohoto vlaku.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jirka Kraťas.)
M_g
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 508
Registrován: 6-2006
Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 21:55:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PaZ: jojo
Do Teplé to je 180 km.

Taky jsem tím rychlíkem jezdíval. Až na Mníchovu Lehotu.
Jirka_kraťas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4264
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 21:59:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PaZ:Tak to si asi pamatujete špatně - rychlík s odjezdem v 7:50 z Brna byl před 10. hodinou dopoledne v Uherském Brodě. Do Teplé by to nestihl z Brna za 2 hodiny ani náhodou. (Sám jsem s tímto rychlíkem jezdíval.)
Přiznávám se, že si to pamatuji jen z tátova vyprávění a ani jízdní řád z té doby už nemám. Uznávám, že s tím příjezdem do Trenčianske Teplé jsem se asi seknul, nicméně trvám na tom, že rychlík Dargov se tímto rychlíkem v Trenčianske Teplé stíhal.
znalec poměrů
Neregistrovaný host
Odeslán z: 5.104.21.85
Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 22:05:35    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý večer . . . Pokud se jedná o rychlík Praha-Trenčín a zpět provozovaný "Arrivou" bude zřejmě ohledně všeho (trasy i zájmu cestující veřejnosti o něj atd.)dobré přidržovat se pořekadla :"dočkej času jako husa klasu"
Jinak, při občasné návštěvě žst. T.Teplá mě dokáže vždy rozveselit postávající "Bageta"do žst H.Srnie na tzv.Vlárském nástupišti které svou délkou mezi 400-500m je zcela určitě jedním z nejdelších nástupišť ve střední Evropě.
Je pravda že "Teplani" používali na vozbu Novozámeckého rychlíku doslova "co dům dal".Nejpopulárnějším strojem byl ale tzv."Růžový salon" což byla M 286002.která se ve svém interiéru honosila dá se říct unikátním a ojedinělým obložením stěn umakartem jmenovaného odstínu.
Osobně jsem tento rychlík vezl i s M2860, "Ceculou" ale i s T466.2 . Konkrétně na posledně jmenovaný stroj mám nezapomenutelnou vzpomínku protože před Šuranmi před žel.mostem zřejmě přes řeku Nitru mi na propadlém styku koleje skočila mašinka, přišel jsem o jedny boční dveře na kapotě. Ty jsem ale dohledal po zastavení na jmenovaném místě až na zpáteční cestě. Cestující vyhlížející s oken vagonů trošku nechápali co se děje, dveře jsem ve vysoké trávě zanedlouho našel, pracně je vytáhl na ochoz lokomotivy,s nasazením jsem se ale už nezdržoval a s deseti či patnácti minutami sekyry pokračoval dál. V T.Teplé jsem byl (i ve svém zájmu) s náskokem pár minut, s přípojným rychlíkem na Brno jsem totiž cestoval domů) Dobrou noc . . . . [masinka]
znalec poměrů
Neregistrovaný host
Odeslán z: 5.104.21.85
Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 22:17:07    Odkaz na tento příspěvek  

Re: "Jirka Kraťas" . . . rychlík z Brna do N.Zámků měl roky roků do T.Teplé příjezd 11.01hod a na zpáteční cestě odjezd z T.Teplé 19.20hod.S tímto časem odjezdu z T.Teplé do Brna bývaly dost problémy poněvadž často "chytal sekyru" kvůli čekání na opožděný rychlík č.506 z Košic který měl do T.Teplé pravidelný příjezd okolo 19hod.Při větším zpoždění Košického rychlíku ale "Brňák" odjel na čas a cestujícící ze zpožděného rychlíku z Košic mohli cestovat do Brna přes Blavu bez doplatku (tak to alespoň hlásila operátorka v T.Teplé. . . [masinka]
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 23:30:43    Odkaz na tento příspěvek  

Když se tady probírají ty rychlíky do T.T., tak bych přihodil taky jeden příběh-
v roce 199, když jsem chodil na průmyslovku, tak nám třídní oznámil, že pojedeme do Dubnice nad Váhom na exkurzi do podniku ZŤS.
Takže jednoho rána někdy v květnu jsme se sešli na 4. nástupišti v Brně, souprava rychlíku už ekala. Vele nějaká Cecula (nejspíš ještě 751), za ní cc 5 vozů. Byli jsme ve třídě tři kuřáci, tak jsme hned vyhledali kuřácký vůz, z něj jsme se celou cestu nehli. Z cesty si moc nepamatuji, hlvně jsem se koukal z okna v úseku Brno- Buovice (i rodnou vesnici jsem viděl), pak Veselí nad Moravou (tam jsem byl poprvé v životě, překvapila mě velikost nádraží), a nejvíc mi v paměti utkvěla "smyka" u Pitína, kdy jsem z okna viděl trať pod vesnicí jako na dlani. Po příjezdu do T.T. jsme si šli prohlédnout ty zvláštní "šaliny", co tam postávaly (tenkrát již asi oznaené řadou 411). Potom přijela pro mě neznámá souprava (Peršing s Bymáči), ta nás nevídanou rychlostí odvezla do Dubnice (proti tomu, jak se rychlík do T.T. loudal přes koťáry, jsme si potom připadali jak v Šinkanzenu). Po příjezdu do Dubnice jsme dostali volno, tak jsme se hned odebrail do hospody vedle přejezdu, kde jsme se notně posilnili vodkou za 5sk a nějakým pivem (myslím že to byl Bažant nebo Topolčany). No, nebylo mě potom vůbec dobře...
(pokr.)
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 23:46:26    Odkaz na tento příspěvek  

(pokr.)
Druhý den jsme absolvovali exkurzi v ZŤS (dodnes mě v paměti utkvěly vertikální lapovačky, které měly snad 6 metrů na výšku, taky obrovský karusel, na kterém zrovna obráběli nějaký veliký odlitek, snad přírubu?).
Někdy po obědě jsme jeli do T.T. a od tama nazpět do Brna, zase podobným rychlíkem. Soupravu si už dnes nevybavím, jen bylo pro nás zklamání, že tam tentokrát nebyl kuřácký vůz. Ale nějak jsme se s tím nezalamovali, vzali jsme místo v jednom prázdném kupé a kouřili z okna.
V kupé jsme byli jen my tři dříve řečení kuřáci. Jeden spolužák dokouřil, vajgla vyhodil ven a že si jde sednou do jiného kupé. Druhý spolužák už taky dokuřoval, já si zapálil ještě jednu. Najednou se otevřely dveře a tam průvodí. Docela velký chlap. Hned ucítil kouř a mě uviděl s cigaretou v ruce. No, říct že nadával, to by bylo málo. Seřval mě jak psa. A že je to za pokutu, hned si sedl a začal ji sepisovat. Já se zeptal kolik že to bude, on že 30Kč. Nesměle jsem se zeptal, jestli vezme slovenské koruny, protože jsem žádné české neměl. To bylo něco! Hned zase řval jak tur, že si mám peníze sehnat kde chci, jinak že mě na první zastávce vysadí (myslím že to vycházelo do Brodu?). Tak jsem obešel další kupé, kde seděli ostatní spolužáci, těch 30K jsem si půjčil. V různých mincích, i v desetnících. A zrovna ten spolužák, co tam byl se mnou předtím, se mě nejvíc smál. A rozvalil se přes kupé, obuté boty na protější sedačce. No, průvodčí napřed zase řval, ale pak si to vzal, a ještě mě upozornil, že si na mě dá pozor.
Odešel na kontrolu ostatních kupé, najednou jsme zase uslyšeli řev. Šli jsme se podívat, co se děje, on odchytil toho škodolibého spolužáka, právě s obutýma nohama na protější lavici. No, už toho na něj bylo asi moc, tak řval jak nepříčetný, a že to bude za 40Kč. Spolužák se jej bezelstně zeptal, jestli může platit slovenskými korunami. V tu chvíli průvodčí vypadal na akutní infarkt. No co, tak si to Roman pak musel taky obejít, vyžebrat od ostatních, a zase v těch drobných mu těch 40Kč donesl. Já se jen smál...
Do Brna jsme si pak už samozřejmě nedovolili zapálit, tak jsme už pak další problémy neměli a dorazili jsme v pořádku někdy odpoledne.
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Pondělí, 06. července 2015 - 23:48:01    Odkaz na tento příspěvek  

Teď se dívám, že mě zlobí klávesa na notebooku, takže jen doplním chybějící údaj- na tu exkurzi jsme jeli v roce 1994, někdy ve všední den, odjezd z Brna byl asi v těch 7.50.
Bluetiger
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 1-2011

Odesláno Úterý, 07. července 2015 - 08:48:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Mira 24.5. To lehatko Praha-Athens na 375 na prvnim snimku je uz taky historicka rarita..
Fany
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7572
Registrován: 6-2004
Odesláno Úterý, 07. července 2015 - 19:58:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

22michal:

pěkné čtení, zrovna držím JŘ 1993/94, z TT vám to jelo ale z5 už 11:55, v Brně 15:16 - bylo tomu tak?


Mimochodem, jak kantor/ři "vyhodnotil/i" vaše polemiky s průvodčím? Dělal/i, že tam nejsou? [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem Fany.)

Videa na YT
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Úterý, 07. července 2015 - 20:50:30    Odkaz na tento příspěvek  

Fany, možné to je, já už si to moc nepamatuji, ale ten konflikt s průvodčím, to se nedá zapomenout.
Třídní na to vlastně nic (dokonce se usmíval, lišák jeden)- jen si mě potom vychutnával v matice (a ta mě na střední fakt nešla).
Milanisko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1022
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 08. července 2015 - 09:12:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobré ráno
Ždánkoweb hlásí aktualizaci - Období první Republiky československé a Protektorátu Čechy a Morava

http://www.zdankoweb.estranky.cz/clanky/obdobi-prvni-republiky-ce skoslovenske-a-protektoratu-cechy-a-morava.html
Haribo7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1508
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 08. července 2015 - 22:23:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a jak bude jezdit ta 1002, tak neměl by třeba někdo nějaký obrázky na fleky? vůbec to tam neznám, tak bych tam nerad bloudil [happy] díky moc

Železnice na FB
Honza_o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3418
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 18:34:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejprve bych zeptal, které vlaky to vlastně budou [fotic] . Z flekama to asi nebude žádná sláva, když vidím jak vegetace bují [proud] .
Vlak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 545
Registrován: 6-2011
Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 19:41:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Seznam vlaků sem v pondělí dával Tin, ale mě spíš napadají otázky, co s vlaky končícími v Javorníku, jestli bude jezdit obracet na Vrbovce, nebo všechno bude končit už ve Velké a dále přestup do jiné soupravy?
Lajos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 8-2014

Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 19:59:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza-O - pro ty méně všímavé ještě jednou: 2704, 2709, 2708, 2713, 2714, 2743, 2756 a 2747.
Fleky si ověř pochůzkou, z Přerova to tam máš kósek...
Vlak: běžná praxe z dob PŘED reginami - vlak dojede do Javorníku, po výstupu souprava sunutím zpět ty necelé 2 km do Velké, kde to mašina oběhne. Netřeba v tom hledat velkou vědu [wink]

http://www.zdankoweb.estranky.cz/
http://railtrains.sk/
matijoso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 612
Registrován: 3-2013

Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 20:12:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak... Vlaky jedoucí do Vrbovců pojedou do Vrbovců, vlaky jedoucí do Javorníka sjedou do Velké, a poté posunem zpět na Javorník...
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3931
Registrován: 12-2011

Odesláno Neděle, 12. července 2015 - 23:56:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dokumentačně, toto dnes stálo v Uherském Ostrohu.

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
DREAM_JOB
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.242.82.106
Odesláno Úterý, 14. července 2015 - 10:11:26    Odkaz na tento příspěvek  

Vlárský zvídavec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.146.195
Odesláno Úterý, 14. července 2015 - 21:43:15    Odkaz na tento příspěvek  

Podle sledovačky se dnes na Vláře opět neplánovaně objevila 754.018. Neví někdo, co ji tam přivedlo? Zaujme snad ve Veselí místo 754.013, která odjela se spěšným vlakem Žuráň do Brna?
matijoso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 617
Registrován: 3-2013

Odesláno Úterý, 14. července 2015 - 22:18:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A na čem dojela ta 754 018 ? [proud] to už sledovačka neříká ? [nene]
Vlárský zvídavec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.146.195
Odesláno Úterý, 14. července 2015 - 23:06:36    Odkaz na tento příspěvek  

To netuším. Jsou u ní uvedeny vlaky 887 a 884, z Brna žádný.
matijoso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 618
Registrován: 3-2013

Odesláno Středa, 15. července 2015 - 11:13:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle systémů jezdí i dnes... ale kolikrát je systím jedna věc a realita druhá...
Jinak 754 013 měla jet dělat do Brna MM, z důvodu 3 měsíce trvají výluky jež zde bude, aby to stihla před tím, ale jelikož v Brně chcípá loko za loko, dnes se vrátí na 1729... Proto je v záloze 750.719 s kterou se včera vystřídala na 560...
Loko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 321
Registrován: 12-2006
Odesláno Středa, 15. července 2015 - 12:48:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ree DREAM JOB : Jó, makačka. Jen cestujících rok co rok, nebo chcete li grafikon co grafikon, ve vlacích na 341 rapidně ubývá.
Na rozdíl,dle statistiky" stoupající počet přepravených cestujících v posledních pěti let po sobě na železnici. To je asi pro KOVED zcela nezajímavý parametr.
"Kde jenom soudruzi z NDR udělali chybu"
Vlárský zvídavec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.146.195
Odesláno Středa, 15. července 2015 - 19:16:54    Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji za vysvětlení. Pokud jsem před chvílí dobře viděl při setkání Žuráňů v Bučovicích, vracela se 754.013 hned obratem zpět do Brna.

Na výluku jsem málem zapomněl (informace na nádraží zatím žádné), už aby bylo po ní [uhoh]. Na druhou stranu v Nesovicích to asi bude zajímavé, pokud tedy vlaky od Veselí budou končit tam.
M.H
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 6-2013
Odesláno Středa, 15. července 2015 - 19:29:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 393
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 16. července 2015 - 12:23:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle systémů jezdí i dnes...
Určitě ne, byla na zvedácích v PJ Maloměřice.

810.520-7 ... KuTomka
http://www.flickr.com/photos/43388201@N02/
matijoso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 620
Registrován: 3-2013

Odesláno Čtvrtek, 16. července 2015 - 12:42:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Právě, díky za potvrzení, měla mít pěkný přeskok na generátoru...
jinak dnes na 1729 754 012-3
Tin - ještě bych se Vás prosím zeptal, stihne 4013 během dneška MM s tím, že zítra by jela domů..? Děkuji.
Vlárký zvídavec - nechcu Vám radit, ale sledujte radši Vlárskou sledovačku, ta je založená na realtě, ikdyž pravda, občas nestíháme..,}
S 123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Čtvrtek, 16. července 2015 - 19:55:26    Odkaz na tento příspěvek  

Nemáte už někdo nějaké info k výluce Blažovice - Nesovice. Jak bude organizována NAD apod.

Děkuji

ke stavbě:
http://tvstav.cz/clanek/3576-odstraneni-propadu-rychlosti-na-trat i-brno-uherske-hradiste

www.kr-jihomoravsky.cz/Default.aspx?ID=240753&TypeID=61
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3938
Registrován: 12-2011

Odesláno Čtvrtek, 16. července 2015 - 20:08:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všechno je na webu http://www.cd.cz/cs/vnitrostatni-cestovani/jizdni-rad/tratove-jiz dni-rady/index.php?action=detail&tc=340

(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Vlárský zvídavec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.146.195
Odesláno Čtvrtek, 16. července 2015 - 21:20:56    Odkaz na tento příspěvek  

Vlárský zvídavec - nechcu Vám radit, ale sledujte radši Vlárskou sledovačku, ta je založená na realtě

Hm, vypadá to tak, na druhou stranu konkurence má širší záběr a je podrobnější. Každopádně je to pro mě poučení do budoucna [blush]. Ještě jednou děkuji za vyjasnění a omlouvám se za šíření nepravdivé informace.

Rád vidím 754.012 zase jednou na Vláře [ok]. Doufám, že vydrží i na zítřejší Santon.
matijoso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 621
Registrován: 3-2013

Odesláno Čtvrtek, 16. července 2015 - 22:05:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Určitě má širší záběr, protože obsahuje všechn TS, sám tam občas sleduji nasazení na Jilhavě...
Každopádně, jak si můžete všimnout, 754 018 která stojí na zvedácích v Maloměřicicíh je psaná, že jezdí a mate to tak zbytečně lidi...
Takže, co se týče sledování HV na Vláře, sledoval bych když už sledovačku která je v odkaze narvchu v tomto vlákně a co se týče zbytku tak klidně Brněnskou, ikdyž ty informace jsou občas spíše nereálné a náhodné...
Vlárský zvídavec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.146.195
Odesláno Čtvrtek, 16. července 2015 - 22:42:19    Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak jsem to myslel s tím poučením do budoucna. Pro zbytek bohužel asi nic lepšího neexistuje.
vlara012
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.5.212
Odesláno Pátek, 17. července 2015 - 14:02:36    Odkaz na tento příspěvek  

754.012 pojede asi i odpoledne na 1731. To by mohla zítra vyrazit na 560 pokud nevyjede 750.719
matijoso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 622
Registrován: 3-2013

Odesláno Pátek, 17. července 2015 - 19:04:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měly by zítra jet 754 012, takřka určitě, ale za nedělu neručím už, to budu vědět až zítra...
Alesl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1661
Registrován: 7-2002

Odesláno Sobota, 18. července 2015 - 15:51:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Funguje už dálkovina na horní vláře ?
Existují ještě mech.závory ve Vlárském průsmyku?
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3941
Registrován: 12-2011

Odesláno Sobota, 18. července 2015 - 16:16:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dálkovina v září.

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Honza_o
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3428
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 18. července 2015 - 19:18:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní 751.002 [ok] :


Doufám, že si to za rok zopakuje za lepšího počasí.
Vojtag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2402
Registrován: 6-2007

Odesláno Sobota, 18. července 2015 - 22:42:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky něco přidám, aby to nezapadlo do šuplíku [proud]


[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

paprna
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 6-2013

Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 09:52:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TAk ja sem sa take zucastnil, ale nefotil. Trochu tocil, ale hlavne sem jezdil, protoze ceculin zvuk je neodolatelny. A kluci na masine umna udelat poradnu show :D Dik. Bylo to vyborne.

A co tam predvadali nekteri "sotousi" .... radsi nebudu komentovat. Nekteri vypadali, ze uz by mohli met rozum, ale obcas to tak nevypadalo.

http://www.youtube.com/paprna
Javorina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 558
Registrován: 9-2007

Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 10:54:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trocha brejlovců ke včerejší ceculi [wink]

Kubin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 4-2014
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 09:32:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě doplním videem. [happy] http://youtu.be/rW_NxX8xRIM
Bočeli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2388
Registrován: 2-2004

Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 19:17:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T478.1002 viadukt Lipov (18.07.2015)


http://badber.blog.cz/
Bočeli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2391
Registrován: 2-2004

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 17:16:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

754.012-3 Kunovice Ic 560 "Šohaj" (18.7.2015)


http://badber.blog.cz/
754_060
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 296
Registrován: 8-2011

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 18:19:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak se to teda vlastně má s elektrizací trati 340??? Úsek? Rok zahájení? Jestli vůbec? Ví se něco? [happy]

Brejlovec = síla,krása,spolehlivost,flexibilita a srdeční záležitost ;-) vypravci ŠUMAVA ,TRAŤ 183 bombasatan DKV Plzeň pozor
Truskawiec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 6-2009
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 18:36:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zdravím, nevíte, zda přežijou nadcházející výluku mechaniky ve Slavkově a v Nemoticích?
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3946
Registrován: 12-2011

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 18:52:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jelikož modernizace bude probíhat pouze po Nesovice, tak nemotické mechaniky logicky zůstanou. Slavkov zůstane taky, stanice se rekonstruovat nebudou.

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Vlárský zvídavec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.146.195
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 21:41:14    Odkaz na tento příspěvek  

Já bych se pro změnu zeptal, zda se už ví, jak se rekonstrukce projeví v novém jízdním řádu, respektive GVD.
matijoso
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 630
Registrován: 3-2013

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 22:06:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

754_060 - mluvil jsem s několika traťovjákama a žádná elektrifikace nebude, nebudou se chystat ani sloupky, nic... Tady v ČR jsou tratě které je "potřeba" elektrifikovat daleko dříve a dokud nebude elektrika ve Zlíne, těžko bude na Vláře... Navíc peníze, které jsou letos, zase dost dlouho nebudou, takže můžou být všichni dost klidní co se týče elektrifikace...
cerstvy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 31.134.216.3
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 07:24:01    Odkaz na tento příspěvek  

Elektrifikace samozřejmě bude. Otázka je, kdy. Existuje nějaká studie proveditelnosti a např. chystaná rekonstrukce Veselí s ní už počítá, byť bude vybudována dodatečně.
S 123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.30.172
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 09:27:57    Odkaz na tento příspěvek  

intelpetr :

Takže SZZ (stan. zab. zař.) zůstane stejné jak ve Slavkově tak v Bučovicích? tzn. že zůstanou stavědla a signalisti ?

Myslel jsem že když se nasype tolik peněz, že se to udělá pořádně. Asi mají do budoucna v plánu další akci za hodně mega na nové ZZ.


A ještě jedna otázka:

Jaké soupravy budou jezdit za výlukou? Bude se dodržovat řazení?


Děkuji.