K-report
 

Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 22. 03. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) » Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 22. 03. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1511
Registrován: 8-2003

Odesláno Středa, 04. března 2015 - 20:11:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sim: Díky moc. Tak trochu jsem si to myslel. Ještě to jde, když je vlak poloprázdný. Moc si to neumím představit v neděli večer, kdy chceme jet.
Swariner
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 322
Registrován: 8-2007
Odesláno Pátek, 06. března 2015 - 11:10:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fucza/Sim: No, to čumím - fakt adrenalin. Na ten vagon by se hodil reklamní polep na Mondeo v kombíku...

Kako bih se ja rado provozao tim cudom...
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1512
Registrován: 8-2003

Odesláno Sobota, 07. března 2015 - 17:35:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Celkem nedávno tu Ota dával odkaz na mapu měst, odkud lze koupit Včasnou jízdenku. Bohužel to bylo na webhostingu ic.cz, který nyní zadarmo skončil a na http://kam.mff.cuni.cz/~babilon/zpmapa to nikde nemůžu najít. Nevíte, zda to v současné době někde je? Díky.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1725
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 07. března 2015 - 17:39:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2589
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 07. března 2015 - 17:46:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fucza: Odkazové stránky jsem přesunul na http://babitron.tode.cz/
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1513
Registrován: 8-2003

Odesláno Sobota, 07. března 2015 - 18:33:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon: Díky. Hledal jsem Pardubice - Lysá n. L., ale tam Včasná není a Nymburk a Poděbrady jsou před :-)
Janovičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.200.55.6
Odesláno Neděle, 08. března 2015 - 16:09:58    Odkaz na tento příspěvek  

Fucza: A co třeba Pardubice-Stará Boleslav? A pochopitelně vystoupit v Lysé...
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 980
Registrován: 6-2002

Odesláno Neděle, 08. března 2015 - 17:22:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chtěl bych dojet do SChöny a přívozem do Hřenska. Problém je, že budu mít s sebou psa. Jak je s jízdným za pejska v malým příhraničním styku? Jizdenka.cz mi cenu za psa nedává. Díky za odpověď.
Kdyby náhodou někdo věděl, kolik chtějí za psa na přívoze, budu také vděčný. [happy]

Optimista je člověk, který tvrdí, že žijeme v tom nejlepším možném světě, pesimista se obává, že je to pravda.
Wxdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 413
Registrován: 6-2003
Odesláno Neděle, 08. března 2015 - 20:07:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle http://www.ovps.de/Verkehrsmittel/Schiff/Fahrplan-und-Tarife/4193 / zaplatíte za psa na přívoze 40 Kč.
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1514
Registrován: 8-2003

Odesláno Neděle, 08. března 2015 - 20:41:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Janovičák:
To by asi šlo, jen by se musel z Kolína použít vlak směr Ústí n. L., nevím, zda by bylo košer použít "Pražáka" s tím, že si v Lysé přestoupím, když bych "příjezd" do S. Boleslavi neuspíšil. Zpět to předpokládám využít nepůjde.
Rybák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 895
Registrován: 5-2008

Odesláno Neděle, 08. března 2015 - 22:01:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fucza: Pochybuju, že bude někdo zkoumat, jestli tam je nebo není přestup...
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1515
Registrován: 8-2003

Odesláno Neděle, 08. března 2015 - 22:16:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedná se o 2 osoby tam i zpět, tak to asi nemá cenu nijak dopředu řešit. Podle jízdenky by zpáteční měla být za 385 Kč. Navíc ta Včasná je v eshopu za 89.- jen 1, takže úspora by byla celých 9 korun[proud]
edit: Ještě mě napadlo, zda je legální jet na tu Včasnou jízdenku taky až ze stanice po nástupní stanici. Po cestě tam je jasné, že mi nikdo ve výstupu nezabrání.

(Příspěvek byl editován uživatelem Fucza.)
Kája z Brna
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.240.110.217
Odesláno Neděle, 08. března 2015 - 23:58:25    Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj, mám kilometrickou banku se zůstatkem 800 km, kilometry již nevyužiji, takže bych je chtěl někomu prodat za 800 Kč. Platnost sešitku je do 5.6.2015. Hodí se na dlouhé jízdy, jezdil jsem na víkendy z Brna do Plzně za přítelkyní vždy za 400 km odpis, cesta tam i zpět vyšla na 440 Kč (s mou cenou vychází na 400 Kč), jen je potřeba zvolit vhodné trasování, aby se jednalo o jednu souvislou trasu. Kdyby měl někdo zájem, napište na kz@kazaweb.cz.
Janovičák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.200.55.6
Odesláno Pondělí, 09. března 2015 - 10:21:06    Odkaz na tento příspěvek  

Fucza: A proč by to nemělo jít opačným směrem, když nastoupíte v Lysé?? Tedy o stanici blíž k cíli cesty. A mám za to, že jestli přestoupíte v Kolíné na Ústečáka nebo pojedete dál do Lysé Pražákem, je úplně jedno, stejně, jako z Lysé Pražákem přímo do Pardubic.
Lukáš 123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.5.54
Odesláno Čtvrtek, 12. března 2015 - 14:57:26    Odkaz na tento příspěvek  

Minulý týden jsem si koupil v Praze-Dejvicích jízdenku na vlak do Horních Počernic. R od Rakovníka byl opožděn (tzn. 3 min negarantovaný přípoj bych na Masarykově nádraží nestihl), jízdenku jsem vrátil a bezplatně obdržel jízdenku na metro za 30 minut, kterou jsem použil z Hradčanské na Černý Most. Jízdenka byla označena razítkem ČD "Náhradní přeprava"
Dostane se k této bezplatné jízdence na MHD každý cestující, který cestuje po Praze a vlak má zpoždění?
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3443
Registrován: 12-2011

Odesláno Čtvrtek, 12. března 2015 - 15:23:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukáš 123: Zřejmě ne, jelikož tolik lidí netrpí takovým extrémním případem šotoušství.

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2590
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 12. března 2015 - 16:20:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dostane se k této bezplatné jízdence na MHD každý cestující
Tato jízdenka je určená pro případ výluky Dejvice-Masaryčka a platí ve vyjmenovaných prostředcích mezi Hradčanskou a Masaryčkou. Cestující o tom vědí a po příjezdu vlaku od Kladna se u pokladny tvoří fronta.
To, co se stalo vám, je hodně nestandardní postup (nárok na to, že při zpoždění pojedete zdarma MHD na účet ČD, rozhodně neexistuje) a nejsem si jist, jak by se např. zachoval revizor, kdyby vás s touto jízdenkou chytil třeba u Rajské zahrady.
Kotec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 374
Registrován: 10-2011
Odesláno Pátek, 13. března 2015 - 10:34:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem šotouš, že jezdím po Praze vlakem (protože je to levnější než MHD)? Asi ne, v Holešovicích zastávce nastupovalo naposled do slona asi 7 lidí směr Masaryčka...
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9098
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 13. března 2015 - 11:41:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kotec - je naprosto běžný že z R3/S3 vystupuje/nastupuje ve Vysočanech i kolem 10 ks. Ve směru od hlaváku - nikoli od Neratovic... Podobně ve špičce čeká ve Vršovicích směr hlavák na S9 i 10-15 ks.

Ba ač hodinovej interval, bývá slušná frekvence mezi Masnou/Bubnem/Dejvicema a Ruzyní.
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1322
Registrován: 4-2010
Odesláno Pátek, 13. března 2015 - 11:51:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V mnoha městech jako Londýn,Berlín,Madrid se vlak normálně používá jako MHD, je pevně svázaný se sítí metra a tak plánovaný. Jen my si tu furt hrajeme na udržení izolace železnice tak jak si to komunisti vymysleli a posametová banda jen potvrzovala podivným plánováním metra. Nevím co je šotoušského používat vlak na cesty po městě. Spíš by to mělo být pravidlo.

A spojení Liberce s Prahou má ten problém, že bus není napojený na žádnou železnici, tak je dost komplikovaná cesta Liberec - Praha - (xy)
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5460
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 13. března 2015 - 12:52:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejsem sice z Prahy, ale podle informací, které se ke mně dostaly, se už lidi v Praze naučili cestovat po Praze vlakem. Ono třeba do Radotína, do Klánovic apod. je to víceméně z centra bezkonkurenční.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9099
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 13. března 2015 - 12:59:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jistě. Jezdí se ale viditelně i třeba mezi lahváčem a Smíchovem. Není problém na Smíchu nastupovat/vystupovat z S9 kolem 20 ks.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1726
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 13. března 2015 - 13:14:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po Praze už lidi vlakem celkem jezdí (viděl jsem třeba navečer docela velký dav nastupovat do ML v Podbabě směr Holešovice a Libeň, dokonce překvapivě více, než čekalo na opačný směr).

Ale ti mají tramvajenku. Kupovat si na takové cesty jízdenku ČD šoutouštví je.
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.18.251
Odesláno Pátek, 13. března 2015 - 13:24:59    Odkaz na tento příspěvek  

Zadání: 1x dáma nad 26, 2x dítě 10 let, sobota 28.3. Ústí n. L. - Ostrava, být tam odpoledne, neděle 29.3. Ostrava - Ústí nad Labem, dojet do večera.
Co nejmíň přestupů, co nejjednodušší jízdenky, pokud možno garanci sezení. Žádné kartičky.

Moje řešení: tam UL-PHA 1x Včasná + 2x dítě za 259 Kč, PHA - OVA Regiojet 1x dospělý, 2x dítě za 342 Kč. Zpět OVA - UL "SONE" za 650 Kč. Vše přes net, místenky v ceně, zpět zvážit cestu Pendolinem za 105 Kč navíc (3x35 Kč).

Mám to správně? :--)
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3447
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 13. března 2015 - 13:27:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oto: Kupovat si na takové cesty jízdenku ČD šoutouštví je.
Zrovna to jsem teď psal, ale vyřknul jsi to o pár "sekund" dřív.
Taky se vozím vlakem, pokud se to pro danou cestu zrovna hodí.



(Příspěvek byl editován uživatelem intelpetr.)

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Kotec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 376
Registrován: 10-2011
Odesláno Pátek, 13. března 2015 - 13:30:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oto: No mně jde o to, že jezdím často např. z Holešovic do Budějovic nebo do Plzně. Je pro mne nejvýhodnější si koupit jízdenku na vlak Holešovice - hlavní a pak včasnou jízdenku z hlavního dál. Když nic nejede z Holešovic, jezdím ze zastávky a přejdu z Masaryčky na hlavní... samozřejmě vím, že se dá jet metrem, ale 24 Kč je prostě za 3 zastávky dost a čas většinou stejně neušetřím, protože nakonec jedu z "hlaváku" tímtéž vlakem. (Navíc teď jezdí na Holešovice z ČB vlak přímo, takže tím odpadá i přestup a potřeba přesunů.)
Kotec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 377
Registrován: 10-2011
Odesláno Pátek, 13. března 2015 - 13:35:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byll: nejspíš ano, jen nechápu, jak počítají u RegioJetu 1x190 + 2x95 = 342 Kč... asi nějaká záludnost tarifu.
Pepa_kox
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4301
Registrován: 9-2005

Odesláno Pátek, 13. března 2015 - 19:25:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz:
Dá se někde "u nás" (rozuměj v ČR) koupit Bayern-Böhmen Ticket? Případně jestli se dá koupit v předprodeji? O možnosti DB eshopu a zaslání poštou vím, ale to mi příliš nevyhovuje.
Dík za odpovědi

Ve mě je dobroty jak v prdeli cukroví
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1727
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 13. března 2015 - 19:28:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tommik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 8-2013
Odesláno Pátek, 13. března 2015 - 22:33:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa_kox: No je to tak jak říká Oto. Druhá možnost je si ho koupit přímo z terminálu DB ve všech pobočkách REGIOJET.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1728
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 13. března 2015 - 22:42:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jde taky (kromě Regiojetu mají DB terminál i na přepážce ČD Travel), ale je to tam o 2 EUR dražší, stejně jako byste to kupoval v pokladně v Německu.

(Příspěvek byl editován uživatelem oto.)
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1134
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 13. března 2015 - 23:24:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem si mohl vyzkoušet jak funguje vrácení dokladu zakoupeného na eshop ČD, resp. přesněji uplatnění práva z přepravní smlouvy bez srážky na účet elektronické peněženky. Funguje to, ale překvapilo mě, že si na vyřízení návratku nechávají tři měsíce, takže peníze na účet EP za jízdenku vrácenou teď je možno mít taky až v červnu. Předpokládám, že to tak dlouho trvat nebude, ale teoreticky nic nebrání ČD využívat tu maximální dobu na vrácení peněz a vylepšovat si tak cash-flow. Ve srovnání např. s kreditovou jízdenkou Student Agency/Regiojetu velmi nepružné.
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Sobota, 14. března 2015 - 09:10:35    Odkaz na tento příspěvek  

On hlavní důvod opravdu nebude abychom si vylepšovali cash-flow [rofl]
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6201
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 14. března 2015 - 09:50:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>Ve srovnání např. s kreditovou jízdenkou

Myslete, proboha. Kreditovou..si přece vylepšüje cash-flow dopravce (třeba Jančura) furt.
To vám nevadí ?

[crazy]
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1135
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 15. března 2015 - 00:51:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Nevím jak vy, ale já na Jančurově kreditové jízdence mám stabilně 0 Kč a jenom když potřebuju konkrétní jízdu, převedu na ni odpovídající obnos. Takže o vylepšení cash-flow Jančurovi z mé strany nemůže být řeč. Na kreditové jízdence můžete mít roky 0 Kč a nikdo vám ji neruší
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1729
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 15. března 2015 - 01:01:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cash flow nevylepšuje kreditový účet jako takový (zákazník není nijak motivován tam držet více peněz, není tam žádný úrok).

Cash flow ale vylepšuje platba předem. Takže slevy při nákupu v předstihu, obava z vyprodání spoje, časové jízdenky, placená slevová karta, nebo různé odměny za dobití kreditu určitou částkou.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6204
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 15. března 2015 - 08:52:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy míte nula, jiní nikoli. A píšu "třeba Jančura".
Já mám takhle el. peněženku a platím s ní obědy a v kantýně. Taky mám slevu. A rozhodně nepřevádím peníze na každý oběd a takových je většina.

Prostě obecně chápu, že když vrátím jízdenku (viz Suri), že se buď něco málo srazí, nebo to trvá (zjevně proto, aby to zákazník nedělal pořád).
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1136
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 15. března 2015 - 09:25:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě zase obecně tříměsíční lhůta pro návratek přijde až moc dlouhá - vemte si, že v případě ČD se nevrací reálné peníze, ale peníze na účet elektronické peněženky, které nelze jednoduše a beze ztráty přeměnit na reálné peníze. Ten návratek se tak fakticky dá použít zas jen za nákup služeb od ČD, ale už ne prostřednictvím eshopu, ale jen u pokladny nebo v automatu. Tohle je i důsledkem schizofrenie mezi podporou eshopu s bonusovým programem a elektronickými penězi na EP, které ale není možné použít na úhrady z eshopu. Dnes už navíc není ani nijak zvýhodněno použití elektronických peněz.
Leinad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 8-2009
Odesláno Neděle, 15. března 2015 - 10:48:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

On hlavní důvod opravdu nebude abychom si vylepšovali cash-flow - představme si modelovou situaci: stornuju jízdenku, čekám na peníze na elektronickou peněženku. Uplnyne měsíc, potřebuju jet. Platím jízdenku jinými penězmi. Co ČD získaly, kromě cash-flow?
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1911
Registrován: 1-2007

Odesláno Neděle, 15. března 2015 - 14:52:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mezinárodní rezervační systémy fungují jako ty železnice samotné... Když si chce člověk koupit jízdenku z Ostravy do Budapešti na Chopina, kde potom vozy pokračují na EN Metropol, tak nejen, že si musí koupit díky tomu EN povinnou místenku, ale navíc ne do toho přímého vozu na Chopinovi, ale "musí" přestoupit ve 4 ráno v Břeclavi do vozu v kmenové od EN...[crazy]

Vše je jen o lidech. Železnice nevyjímaje.[kladivo]
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Neděle, 15. března 2015 - 15:22:35    Odkaz na tento příspěvek  

Páňula: Kde jste to proboha kupoval??

Návratky: Chystá se docela zásadní urychlení.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1730
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 15. března 2015 - 17:53:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že je s přímými vozy Warsawa-Budapest (v Břeclavi přepojovanými z Chopina na Metropol) nějaký problém, je vidět i v eShopu ČD.
Zatímco rezervace Praha-Budapest na Metropol koupit jde, rezervace Ostrava-Wien na Chopina taky, tak pro Ostrava-Budapest to nic nenajde. A to tam jedou 3 vozy - k sezení, lehátko i lůžko.

V jiných druzích mezinárodní veřejné dopravy už si dnes nikdo nedovolí zavést spoj, na by který nešlo koupit jízdenku přes internet. Někdy dokonce letenka ani jinak než přes internet koupit nejde.

Ale u ČD (ale i PKP, ZSSK či MÁV) zřejmě stále pracují lidé, kteří netuší, jak se v 21. století cestuje. Dokonce jsou schopni i zcela nové nabídky (např. Railjet-Spezial) zavést jako "neinternetové".
Kůň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1110
Registrován: 1-2012

Odesláno Neděle, 15. března 2015 - 18:06:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenom pro kontrolu, kolik by vyšla cesta HK - Bratislava, 1. třída, zpáteční, 2 osoby, 1x -26, 1x 26+, bez karet, odjezd v květnu neděle, návrat v pondělí za týden? Co nejlevněji? Vyšlo mi 2 256,- Kč.

Každý má právo na můj vlastní názor.
Leinad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 8-2009
Odesláno Neděle, 15. března 2015 - 23:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak je definovaná první třída? Proč třeba na R 603 „Chomutovka“ je jako první třída A149 bez zásuvek a Bbdgmee236 je druhá třída?
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2593
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 15. března 2015 - 23:42:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak je definovaná první třída?
Označením.
854.007-2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.11.244.140
Odesláno Pondělí, 16. března 2015 - 08:10:02    Odkaz na tento příspěvek  

Proč třeba na R 603 „Chomutovka“ je jako první třída A149 bez zásuvek a Bbdgmee236 je druhá třída?
Protože se sešly vozy dvou různých generací, A149 je první třídou k B249 a Bbdgmee236 je druhou třídou k vozům typu Ampz, ARmpee ...
Lukáš 123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.5.54
Odesláno Pondělí, 16. března 2015 - 13:50:15    Odkaz na tento příspěvek  

Je možné přepravit jízdní kolo ve vlacích EC 102, 103, 104, 105 (Břeclav <> Bohumín) a EN 444/445 Praha <> Ostrava ? Uvedené vlaky nenabízí možnost úschovy během přepravy ani rozšířenou přepravu jízdních kol, avšak není u nich uveden symbol "přeprava jízdních kol vyloučena"

Kolik se aktuálně platí přirážka (pokuta) za přepravu kola bez předem zakoupené povinné rezervace ve vlacích EC/RJ? Lze pokutu snížit na 35 Kč, jedná-li se o vlak SC, cestujícího se zákaznickou aplikací na kartě a jednu nácestnou stanici? (podle tohoto pravidla bylo možné zvláště v minulém GVD kupovat místenku v Pendolinu za 35,- Kč při čtyřminutovém přestupu v Pardbudicích směr Olomouc po celý den, teoreticky by mělo jít za stejnou cenu vystavit místenku ve vlaku pro sedadlo+kolo.)

Rx Praha <> Ž. Ruda:
ve voze ABpee přiléhají háky na jízdní kola k oddílu 1. třídy, ale jízdenka do 2. by měla postačovat, že?
Je možné přepravit jízdní kolo v případě vyčerpání kapacity k tomu určených míst na představku vozů Bdtee 276 v místě sklopených sedaček; naproti hákům ověšenými koly? Jsem sice rád, že není potřeba platit 35 Kč za rezervaci v uvedené relaci, ale když se člověk rozhodne do uvedeného vlaku např. na zastávce bez pokladny nastoupit, přeci jen by rád měl jistotu, že se dostane posledním vlakem domů; že ho průvodčí v Rokycanech nevyhodí a že nebude odkázán na poslední půlnoční vlak z Prahy s noclehem na lavičce na peronu v Nymburce.

R Pardubice <> Liberec
Je vysloveně zakázáno přepravovat jízdní kolo v motorovém voze v místě tří sklopených sedaček, pokud se zde zrovna nepřepravují vozíčkáři nebo cestující s kočárkem?

Jak umístit dvě jízdní kola na představek vozu Bp 282 (Trutnov <> Praha) tak, aby min. jedny dveře sloužily k nástupu/výstupu cestujících ?

Brzy začne sezona a cyklisté by rádi a včas dorazili vlakem do svého cíle. Díky.
Herold
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 11-2014
Odesláno Pondělí, 16. března 2015 - 20:57:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČD mají bohužel ve zvyku nasazovat na dálkové rychlíky z Chebu, Luhačovic apod. do Prahy ty nejhorší vozy, které mají k dispozici.
PeM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.186.108
Odesláno Pondělí, 16. března 2015 - 22:53:43    Odkaz na tento příspěvek  

Na slovenské Klaisk kartě jsem si všiml, že vůbec nemám uvedenou platnost, jak je to potom s Railplus? To je platný na věky?
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Středa, 18. března 2015 - 11:33:23    Odkaz na tento příspěvek  

Oto: Ptal jsem se Vám na ty lůžka Ostrava-Budapešť. Věc se má tak, že tenhle spoj není vyhlášen pro Včasnou jízdenku Evropa (VJE), bohužel se nám nepodařilo u maďarů a poláků toto prosadit.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1731
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 18. března 2015 - 11:59:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že na té relaci není vyhlášena VJE vím (to mi připadá i celkem logické, vzhledem k časové poloze spoje jsou ty vozy určené spíš pro cestující z Polska).

Jenže na ten spoj nejdou koupit ani samostatné místenky. A obecně do Maďarska, Polska stále nejdou online koupit žádné "nevčasné" mezinárodní jízdenky, na Slovensko nelze koupit CityStar.
J. Kučera nereg.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Středa, 18. března 2015 - 15:45:10    Odkaz na tento příspěvek  

My jsme si toho vědomi, ale dokud Maďaři budou tam kde jsou, tak se "klasických" NRT jízdenek v e-shopu nedočkáme. Samozřejmě jsme chtěli, a vězte, že hodně. A proč by měli jít samostatné rezervace? Zase budeme u toho, že stejně budu muset k pokladně pro jízdenku... Prostě ať to je tak jak je, nebo jinak, vždy to bude špatně. A aby se toto spojení vůbec v e-shopu neukazovalo, to je taky dvojsečné. A "teď babo raď..."
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4784
Registrován: 5-2007
Odesláno Středa, 18. března 2015 - 17:19:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J. Kučera nereg.: Viem, že to nie je úplne na Vás, ale môžete to odovzdať: Čo takto v tom prípade z eshopu spraviť "tarifný kalkulátor" ktorý vyberie najnižšiu cenu a u vybranej ponuky jednoducho napíše "k mániu na všetkých medzinárodných pokladniciach" a doplní to odkazom na ich zoznam. Prípadne služba ala DB, že to budete za manipulačnú prirážku posielať z tej medzinárodnej pokladne poštou.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4389
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 18. března 2015 - 17:23:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...a dal bych tam ještě text "Omluváme se za nemožnost koupit online. Poděkujte Maďarovi."
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.18.251
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2015 - 17:32:30    Odkaz na tento příspěvek  

Zadání: 6 dospělých lidí, žádné kartičky, v noci 7.5. Ústí nad Labem - Žilina, v neděli 10.5. zpět.
Z/do Prahy lehátka (či lůžka, pokud jsou levná).

Mé řešení: skupinová pro 6 UL - PHA (568), včasná pro každého za 199 PHA - OVA (1194), 2x citystar pro 3 lidi OVA - ZIL a zpět (1696), včasná pro každého za 199 OVA - PHA (1194), skupinová pro 6 PHA -UL (568), 6x lehátko za 167 tam a 6x zpět (2004). Celkem 7224 Kč.

Prosím tarifní nadšence o kontrolu.
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.18.251
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2015 - 18:03:07    Odkaz na tento příspěvek  

Ha, PHA - OVA a zpět je na tyto termíny (celkem pochopitelně) vyprodaná, takže alternativa, co jsem vykoumal je: tam 6x PHA - TŘI za 329x6=1974, pak 2x citystar pro 3 lidi TŘI - ZIL a zpět (1206), zpět 6x TŘI - PHA za 299xž=1794.
Vše celkem za 8114 Kč.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9135
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2015 - 18:29:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nebylo by lepší na tohle použít "starou dobrou" kilometrickou baňku + Citymlád[lol] z Moštů u Jablůnkova?

Jsou třeba 12*400=4800 km, tedy 2x banka (na jednu můžou jet současně 3 ks) za 2200,- celkem 4400. K tomu je třeba dokoupit chybějící km, což dělá 800 km á 1,10 = 880.

Cintystár pro 3 ks Mosty - žilina za 458, celkem 916,-

Celkem bez lehátků to dělá 6196. Lehátka 2004 a celkem jste na 8200.

Sic o fous víc než ty Třince, ovšem s možností nákupu těsně před cestou bez ohledu na to zda jsou či nejsou (asi brzy nebudou ani do Třince)včasný.
dvx
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.169.254
Odesláno Neděle, 22. března 2015 - 11:05:03    Odkaz na tento příspěvek  

Jak se lze nejlevněji dostat z Chocně do Spišské N. Vsi a zpět v 10 lidech? Tam 30.4. nejlépe EN445. Zpět 3.5. odpoledne, případně večer.
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3481
Registrován: 12-2011

Odesláno Neděle, 22. března 2015 - 13:34:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč nelze v e-shopu ČD zakoupit jízdenka z/do hraničního bodu?

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 442
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 22. března 2015 - 13:48:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

intelpetr:
1) Cestující by to zneužili (neplatili by NRT výpalné).
2) Cena přiřazená k vyhledanému spojení (vlak na Gr. nezastavuje).

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...