K-report
 

Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 06. 04. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Tarif (jízdné, tarifní politika ČD, slevy, konkurence, budoucnost...) » Archiv diskuse Tarif (jízdné, tarifní politika ... do 06. 04. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3482
Registrován: 12-2011

Odesláno Neděle, 22. března 2015 - 14:12:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tobik: Ano, chtěl jsem to zneužít [satan]

Ale i tak si můžu zakoupit na kase jízdenky pro dva přechody s tím, že v případě návratu jinudy mi těch 8 Kč, co ten jeden lístek stojí, propadne. Výpalné samozřejmě platit nebudu.

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1142
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 22. března 2015 - 14:15:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Při nákupu jízdenek v UNIPAJ už cestující tu důvěru dostali a jízdenku z/do pohraničního bodu si sami zakoupit mohou. Vymlouvat se na přiřazení nákupu v eshopu na vyhledané spojení v situaci, kdy jízdenka není vázaná na konkrétní spojení už dnes neobstojí.
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 443
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 22. března 2015 - 14:41:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

už dnes neobstojí
Obávám se, že obstojí. Eshop vydá jízdenku jen na základě nalezeného spojení. Viz třeba Vroutek => Kryry v neděli.
(i pro případ, že by cestující předem měl platnou jízdenku (-)Podbořany-Vroutek.)

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1733
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 22. března 2015 - 16:07:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Všechny železniční eShopy, co jsem viděl, pracují na základě vyhledaného spojení a pohraniční bod proto neznají. Jednu dobu ho uměl eShop ÖBB, ale pouze "Breclav Grenze" a po posledním upgradu už to taky nejde.

A je to tak dobře, protože eShop má sloužit normálním lidem, najít jim spojení z-do a prodat jim na to jednoduše jízdenku.

Řeším tohoto problému není zavádení současných pohraničních bodu do eShopu, ale posunutí tarifní hranice do jedné ze stanic poblíž.

A nebo, ještě lépe, nastavení tarifu tak, aby i při mezistátní cestě byla zachována degresivita tarifu a nevyplácelo se dělit jízdenky.
Pezos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 4-2014
Odesláno Neděle, 22. března 2015 - 17:09:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nákup traťové jízdenky zcela logicky nefunguje na základě vyhledaného spojení a přesto to Gr. neumí. E-shop ZSSK je v mnoha ohledech pozadu, ale nákup traťové jízdenky do Gr. umí,
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1327
Registrován: 4-2010
Odesláno Neděle, 22. března 2015 - 17:52:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oto: Obecně by se mohly státní dopravci chytit za hlavu a národní ceníky posunout do logických stanic za hranicemi. Třeba Ex1 a 2 do Žiliny, EC do Bad Schandau, Os do Zwadrone, EC do Zebrzydowic, Kút, Furthu. Na železnici jako by stále byla Železná opona. Celkem se to díky včasným jizdenkam eliminovat, ale pokud člověk není šotouš nebo nezná šotouše, tak se v tom nikdy nevyzná. Nedávno mi někdo říkal jak jel za strašný peníze z Olomouce do Žiliny pracovně a to stačilo použít eshop nebo chytřejší pokladní...
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 444
Registrován: 10-2010

Odesláno Neděle, 22. března 2015 - 18:28:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nebo chytřejší pokladní
Pokladní nesmí nabízet rozdělení na více jednotlivých nesvázaných jízdenek (=přepravních smluv). Problémy s případným uplatněním práva z přepr. sml.; a navíc by dopravce přišel o tržbu z NRT výpalného.

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Cisalpino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 22. března 2015 - 19:16:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

EC do Bad Schandau, Os do Zwadrone, EC do Zebrzydowic, Kút, Furthu.

Ano s tím bych naprosto souhlasil aby vnitro tarif platil do sousedních stanic a na západě je to běžným zvykem. V českých podmínkách se však domnívám, že to asi jentak nepůjde.

Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1734
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 22. března 2015 - 19:37:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokladní nesmí nabízet rozdělení na více jednotlivých nesvázaných jízdenek (=přepravních smluv). Problémy s případným uplatněním práva z přepr. sml.; a navíc by dopravce přišel o tržbu z NRT výpalného.

Nechic ale mluvil o včasné jízdence Olomouc-Žilina, což je jedna přepravní smlouva a cena celkem přijatelná.
Jenže je tu problém, že potencionální zájemce musí odněkud vědět, že taková možnost existuje.

Pokladni sice včasnou jízdenku poradit může, je-li dost bystrá, ale to je stejně k ničemu, protože když někdo vůbec neví, že existují "včasné" nabídky, tak přijde na nádraží těsně před odjezdem a to mu už pokladní pomoct nemůže.

Ani eShop v tomto případě není nápomocen. Pokud někdo vůbec neví, že existují "včasné" nabídky, tak pro orientační zjištění ceny prostě zadá "Olomouc-Žilina" a datum neposune. eShop mu ukáže cenu 845 nebo 910 Kč a nenapoví, že za 3 dny to bude polovic.
JK Vlt.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.195.218.206
Odesláno Neděle, 22. března 2015 - 22:41:42    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím. Koupil jsem si zpáteční VJE Brno - Flughafen Wien. Na jízdence je 21.-22.4 bez bližšího časového upřesnění. Chápu dobře, že po přejetí hranice povinným vlakem si mohu dát ve Vídni přestávku třeba 22 hodin a vyrazit na letiště jiným ICE než mám na jízdence? Jak je to s vytištěnou jízdenkou na papíře? Musím mít na ní razítko českého průvodčího? A jak při zpáteční cestě, která začíná na letišti a je to další papír? Díky za odpověď.
Rybák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 898
Registrován: 5-2008

Odesláno Neděle, 22. března 2015 - 23:48:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Musím mít na ní razítko českého průvodčího?
V případě Německa, Rakouska a Slovenska to není nutné.
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1328
Registrován: 4-2010
Odesláno Pondělí, 23. března 2015 - 09:07:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JK Vlt.: Podle všeho povinný vlak je jen ten přeshraniční, také mě to překvapilo u VJE, ale je to super, dá se tak absolvovat řada velmi zajímavých výletů [vypravci]
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.18.251
Odesláno Pondělí, 23. března 2015 - 10:11:10    Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček (Čtvrtek, 19. března 2015 - 18:29:51 ): díky a díky za zajímavý alternativní tip, dám ke zvážení.
Adamek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 610
Registrován: 10-2007
Odesláno Pondělí, 23. března 2015 - 13:48:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Povinným vlakem je jen vlak v přeshraničním úseku, viz ZUJ.


Na jízdence z pokladny by snad ani jiné vlaky být uvedené neměly. Co se týče eTiketů, tam jsou vnitrostátní vlaky uvedeny, takže těžko říct, jak se na použití jiných vlaků bude průvodčí zahraničních železnic tvářit.

Osobně vyzkoušeno minulý týden: jízdenka byla při cestě z Německa do ČR uznána i v jiném než povinném vlaku. I zde však samozřejmě záleží na konkrétním průvodčím.
Rybák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 899
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 23. března 2015 - 17:38:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na jízdence z pokladny by snad ani jiné vlaky být uvedené neměly.

Ne tam nejsou a pro výletění jednoznačně doporučuji byť o 50 Kč dráž. Ono ty vlaky jsou jen informativní pro cestující, ale okolnosti nejsou příliš dobře ošetřeny, protože místo poznámky, že jízdenka platí i pro jiné vlakové spojení v rámci platnosti a trasy jak je v bodu 14.11. ZUJ nebo i vnitrojízdence, tak je tam jen Fahrplan čehož se zahraniční průvodčí může velice snadno chytit a vy budete téměř bezbraní pokud neumíte dobře jazyk a nejste schopní se hádat. Nepomůže vám ani vytišněná verze ZUJ v němčině, protože je stará a věta z aktuální české verze Před nebo po použití povinného vlaku lze jízdenku VJE použít na libovolné vlaky v rámci dodržení trasy a platnosti jízdenky tam prostě není.
Naopak se bojím že předložením tohoto v kombinaci s uvedeným "informativním" Fahrplanen může nastat fatální situace.

Přeloženo: Jízdenka je platná pouze ve vlaku (ve vlacích), který je (jsou) uveden na jízdence. Lístek je neplatný (s výjimkou mimořádných událostí), v případě, že cestující použije jiný vlak.

(Příspěvek byl editován uživatelem rybák.)
Lukáš 123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.5.54
Odesláno Pondělí, 23. března 2015 - 20:44:45    Odkaz na tento příspěvek  

Doporučuji podívat se do archivu tarif do 19.1. nebo Rakousko začátkem ledna, kde jsem uložil pár fotek z výjezdu za hranice k Bodamskému jezeru s VJE. Použil jsem uvedený vlak pouze přes čáru, ostatní vlaky jsem použil libovolně dle nálady, možností přestupu, event. noclehu na lavičce v odlehlých stanicích atd. Pozor si dejte, až pojedete zpět - ujede vám přípojný přeshraniční vlak a nazpět do ČR se nedostanete.
Vyhledávač na eshopu vám nabídne max. 4 přestupy, což je značně omezující, nenajde ani spojení z Javorníka ve Slezsku do Vimperka přes Prahu.
Lukáš 123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.5.54
Odesláno Pondělí, 23. března 2015 - 20:47:46    Odkaz na tento příspěvek  

Máte zkušenosti s vydáním jízdenek v NAD od řidiče autobusu za 20,- Kč? Nebo už nabídka není aktuální?
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1329
Registrován: 4-2010
Odesláno Úterý, 24. března 2015 - 06:56:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U pokladny jde VJE naklikat i jinak než v eshopu? Třeba Linz přes Villach?
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 850
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 24. března 2015 - 13:38:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, spolužačka (věk pod 26 let) odjíždí tento čtvrtek do Mariboru. Předpokládá, že 17. dubna se vrátí do Brna a 19. se bude vracet zpátky. Potom ještě plánuje minimálně dvě cesty do Brna a zpět. Řešíme tedy, jak nejvýhodněji cestovat.

Zatím nemá In Kartu, ani VORTEILSCard, respektive slovinskou kartičku. Poradíte nám, prosím, jaké nejvýhodnější jízdenky na tuto trasu pořizovat? Viděl jsem, že ÖBB mají zpáteční jízdenku za 14 € z Grazu do Mariboru s VORTEILSCard platnou 4 dny, respektive za 14,80 € v jednom směru jako klasická jízdenka. Nějaké nabídky mají i Slovinci, ale nějak se v tom nedokážeme vyznat, ale spíš bude potřeba řešit cestu ze Slovinska zpět do ČR, protože se nestane, že pojede do Mariboru jen na 4 dny.

Na úsek Graz - Brno bych viděl samozřejmě Včasnou jízdenku Evropa za čtyři stovky.

Tmavý pivo se sirupem
řízek v sósu s knedlíkem
cigára Káro byly fajn
pak z U-Bahnu na S-Bahn
Miropiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 851
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 24. března 2015 - 13:49:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě doplním, že ve čtvrtek po cestě do Mariboru se spolužačka samozřejmě může zastavit v Grazu a pořídit si VORTEILSCard :-)

Tmavý pivo se sirupem
řízek v sósu s knedlíkem
cigára Káro byly fajn
pak z U-Bahnu na S-Bahn
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1330
Registrován: 4-2010
Odesláno Úterý, 24. března 2015 - 15:09:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě by mě zajímalo jak na včasnou jízdenku do Dánska? Jde to koupit u pokladny bez vyhledání spojení? Eshop mi tu Kodaň ne a ne vyplivnout.
Adamek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 612
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 24. března 2015 - 17:06:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechic: Kodaň, Aarhus
Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1735
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 24. března 2015 - 17:10:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

eShop ukáže spojení do Kodaně jenom tehdy, pokud není nějaká výluka, která by zpusobila, že návazné ICE nejede vůbec nebo jede z Berlína dřív, že by nevyšel přestup.
Little Mermaid
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.236.91
Odesláno Úterý, 24. března 2015 - 17:20:36    Odkaz na tento příspěvek  

Hm, z Ruzyně to do Kodaně lítá dvakrát denně.
Nechic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1331
Registrován: 4-2010
Odesláno Úterý, 24. března 2015 - 17:42:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Adamek: Asi jsem to nezkoušel, že?

Oto: Díky a jde to koupit u pokladny bez nalzeného spojení?

LittleMermaid: To je taky varianta.
Adamek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 613
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 24. března 2015 - 18:09:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechic: Mně to eshop našel, nemůžu za to, že vám ne. Holt jsme každý zadávali jiný den, jak jsem to mohl vědět?
Lukáš 123
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.5.54
Odesláno Úterý, 24. března 2015 - 18:47:49    Odkaz na tento příspěvek  

Pro červencovou cestu do Skandinávie bych rád jel jednu cestu přes Pobaltí a druhou přes Dánsko. Jak to vypadá se spojením po železnici, dá se dostat z Polska (Bailystok/Suvalki) do Tallinu? České i zahraniční vyhledávače spojení nenašly.

Nechic Úterý, 24. března 2015 - 06:56:48
Zalistujte v archivu, jak uvádím, z Brna za necelých 400,- do Bregenz přes Semmering, Villach a Salzburg. Nazpět přes Selzthal.
Longermann
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 556
Registrován: 11-2014
Odesláno Úterý, 24. března 2015 - 20:56:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapi, chtěl bych pár dní léta protestovat s někým, kdo nemá InKartu a ani o ní nepřemýšlí. Ještě pamatuje týdenní jízdenku a byla by to vhodná věc i nyní, ale v nabídce ji nevidím... Existuje nějaká alternativa? Vyjma té tříměsíční nebo KMbanky. Nasedáme vždy do prvního vlaku, co jede, takže se určitě budeme i křížit s již projetými body. Cesty jen v ČR, cca na dva týdny... Díky, pokud někdo ví.

Veškeré mimořádnosti archivovány i s aktualizacemi na mailu. Kopíruji pouze vybrané, lze přeposlat. Reakce na četné stížnosti [kecal]
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2605
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 24. března 2015 - 21:01:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Loni existovala 14denní letní jízdenka za cenu bez slevy 1190 Kč. Ta vy nevyhovovala?
Longermann
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 557
Registrován: 11-2014
Odesláno Úterý, 24. března 2015 - 21:29:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Heh, tu jsem loni asi nějak nepochytil... Jo, to by vyhovovalo, určitě super. Děkuji a doufám, že teda bude i letos. To byla prázdninová, nebo v celém období platnosti JŘ? Jen ať jsem trochu v obraze.

Veškeré mimořádnosti archivovány i s aktualizacemi na mailu. Kopíruji pouze vybrané, lze přeposlat. Reakce na četné stížnosti [kecal]
Vozejk78
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 24. března 2015 - 21:30:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Longermann: jen prázdninová
Tobik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 445
Registrován: 10-2010

Odesláno Úterý, 24. března 2015 - 23:04:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bezplatná přeprava na SK:
pokud se mi nedaří na eshopu ZSSK nastavit bezplatnou cestu pro některý spoj (rychlík), znamená to, že je pro bezplatnou přepravu vyprodán?

S flaštičkou a se spacákem, kdysi býval dobrým žákem...
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.18.251
Odesláno Středa, 25. března 2015 - 15:16:48    Odkaz na tento příspěvek  

Před časem se myslím tady řešilo, jaká je vlastně sleva za jednotlivý věci za body v eshopu (vyjádřeno v procentech z původní útraty), uměl byste mne někdo nasměrovat, kde něco k tomu najdu? Nebo tip, jak to vypočítat.
Body se hromadí a budu je chtít efektivně utratit a jít 35x do muzea mne tolik neláká :--).
R_1463Úpa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1221
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 26. března 2015 - 17:50:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hezké odpoledne všem, prosím, jak se lze nejlevněji dostat ve dvou lidech a dvěma koly ze Zdic do Chebu? Nástup v pátek 3.3., návrat v pondělí 6.3. Sexshop ČD mi našel nabídku za cca 1076 Kč. Díky moc za rady a přeji pěkný den!

Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Sim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3053
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 26. března 2015 - 18:27:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R_1463Úpa > tak nejlevnejsi je to asi po ose [andel] ... a je fuk, jestli mate modrou skrabku nebo ne

ChacharCity 142 Odra - Vrak vyssi kvality
Kotec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 385
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 26. března 2015 - 19:11:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R1463_Úpa: Na cestu zpět, jedná-li se o 6.4. a ne 6.3., tedy jde o svátek = velikonoční pondělí, doporučuji použít sone+ region Plzeňský, která platí z ML do Hořovic, na zbytek dokoupit klasickou skupinovku. Stojí to 250 Kč tahle jízdenka, +Hořovice - Zdice skupinovka 39 Kč, ML - Cheb 88 Kč, to se celkem zaplatí 377 Kč oproti 406 Kč za jízdenku nerozdělenou. Chápu, že 29 Kč není žádná sláva, ale zase se to všechno dá koupit snadno u kasy v den jízdy.
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2606
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 26. března 2015 - 19:21:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A když těch posledních 10 km z Hořovic dojedou na kole, ušetří dalších 39 Kč. :-)
Longermann
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 559
Registrován: 11-2014
Odesláno Pátek, 27. března 2015 - 08:37:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vozejk78: Dodatečně také děkuji, všiml jsem si až nyní, že zde mám ještě odpověď [ok]

Veškeré mimořádnosti archivovány i s aktualizacemi na mailu. Kopíruji pouze vybrané, lze přeposlat. Reakce na četné stížnosti [kecal]
Pasažér
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 8-2012
Odesláno Pátek, 27. března 2015 - 08:43:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byll: Nejvíce se vyplatí Skupinová víkendová jízdenka celostátní - 11,7 % sleva. Viz můj příspěvek z 13. prosince.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5500
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 27. března 2015 - 11:24:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chápu správně, že Bilet Podróżnika platí i vlacích IC bez jakýchkoliv příplatků/doplatků/místenek a podobných výmyslů?
V EC, předpokládám, neplatí.
Chápu správně, že si můžu vyzvednout bezplatnou místenku na libovolný vlak, v němž jízdenka platí?
Jízdenka platí ze státní hranice, nebo z první stanice?
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3503
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 27. března 2015 - 12:00:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka: Chápeš a předpokládáš dobře.

K jízdě přes hranice: Mistenku si vyzvedni jen do Zebrzydowic, aby byla za 0 Zł, jinak bys musel platit 15 Zł.

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Byll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.18.251
Odesláno Pátek, 27. března 2015 - 15:35:51    Odkaz na tento příspěvek  

Pasažér: díky moc, přesně to jsem tušil, že tu někdy zaznělo a hledal. Teď jen koho vzít a kam jet :--).
PeM
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.102.186.108
Odesláno Pátek, 27. března 2015 - 18:04:19    Odkaz na tento příspěvek  

Ale jentak na okraj, pouze IC nikoliv EIC a EIP
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3508
Registrován: 12-2011

Odesláno Pátek, 27. března 2015 - 18:07:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PeM: Nikoliv pouze IC, ale i TLK.

Řídící systém INTELO

Vítejte na PKP - tam, kde dnes znamená minulý rok[pozor]
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3232
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 29. března 2015 - 23:33:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Miropiro: Spíš bych to viděl na eTiket Brno-Spielfeld za 14€ a Spielfeld-Maribor NRT s Rail+ za 6,4€, pokud už tedy nějakou kartičku má.

»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Honza PCE
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.146.158.214
Odesláno Úterý, 31. března 2015 - 10:57:39    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, poradil by někdo prosím levné jízdenky na následující trasu?

- Pardubice - Liptovský Mikuláš, zpáteční, 2. tř.
- 2 dospělí, z toho 1x 63 let + 5 dětí (žádné karty)
- spojení SC 240/241
- tam úterý, zpět neděle (červen/červenec)
Standal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 6-2008
Odesláno Čtvrtek, 02. dubna 2015 - 14:12:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj, měl bych dataz. Chystám se na výlet do Německa na celodenní jízdenku Quer-Durchs-Land Ticket. A jde mi o to, že na cestě zpět mě čeká několik přestupů a jde o poslední sled ten den. Chci se zeptat, zda v případě ujetí přípoje z důvodu zpoždění mohu použít i vlak vyšší kvality, abych se dostal ten den ještě do ČR?
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 287
Registrován: 8-2010
Odesláno Pátek, 03. dubna 2015 - 08:30:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oto
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1736
Registrován: 6-2007
Odesláno Pátek, 03. dubna 2015 - 09:21:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Základní problém ve výše uvedeném návrhu je, že by stát musel platit víc. Což se mu nechce, snahou je udržet rozpočtovou kapitolu státem nařízených slev v mezích, to bylo vidět, když se 1.1.2012 zastavila sleva pro důchodce.

Další věc je, že "milion průkazů" by elegantněji vyřešila spíš strojově (a nezfalšovatelně) čitelná občanka (stačilo by bezvýznamové ID, žádné osobní údaje). Každý informační systém by se na ni pak dal navázat. Sleva pro studenta by pak měla buď podobou dalšího záznamu na kartě, nebo lépe samostatně šířeného datového souboru s ID všech studentů.
Honza7887
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 288
Registrován: 8-2010
Odesláno Pátek, 03. dubna 2015 - 10:13:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Oto: Souhlasím, já pochybuji že to projde, ale hezký by to bylo.
trpi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.113.126.141
Odesláno Pátek, 03. dubna 2015 - 14:52:40    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den,
potřebuji se zeptat na podmínky platnosti mezinárodních jízdenek Včasná jízdenka Evropa. Plánuji si koupit Včasnou jízdenku Evropa na trasu ČD Bus a SC Krakow - Pardubice. Vím, že je jízdenka pevně vázaná na ČD Bus, ale mohu pak jet vlakem z Ostravy do Prahy až další den, kdybych se náhodou zdržel v Ostravě přes noc. Je mi jasné, že ne tím SC, ale jiným vlakem?
Díky za radu...
Cisalpino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 03. dubna 2015 - 18:48:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

trpi: Obávám se že to asi možné nebude. viz ZUJ 14.11:
Platnost jízdenek VJE je 2 dny, přičemž jízda musí být nastoupena 1. den platnosti a pro cestu musí být dodržena podmínka použití povinného vlaku, který je vytištěný na jízdence. Před nebo po použití povinného vlaku lze jízdenku VJE použít na libovolné vlaky v rámci dodržení trasy a platnosti jízdenky (netýká se spojů IC Bus a spojů do Varšavy a Krakova).

Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
Jenki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4551
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 04. dubna 2015 - 11:06:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dá se nějakým rozumným způsobem poslat vlakem kolo (konkrétně v trase Ostrava <-> Brno) bez spolujedoucího člověka?
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1522
Registrován: 8-2003

Odesláno Sobota, 04. dubna 2015 - 11:23:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenki: Ve většině rychlíků s reko služebním vozem Bbdgmee určitě ne, v těch se starým BDs asi jen, když byste měl známého vlakvedoucího. Ono ten reko vůz Bbdgmee je stejně dost nepodařený a nedomyšlený.
Priapos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 601
Registrován: 10-2012
Odesláno Sobota, 04. dubna 2015 - 11:36:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fucza:

Rozumným způsobem asi nebude myšlen známý vlakvedoucí, to by dotaz nebyl vznesen. Lapidární odpověď pro Jenkiho tedy je, že nedá.
Fucza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1523
Registrován: 8-2003

Odesláno Sobota, 04. dubna 2015 - 12:00:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Priapos:
Jo, vypadl mi smajlík :-)
Nevím, zda ještě náhodou neexistuje možnost poslat to jako Spěšninu - jako dříve.
Longermann
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 576
Registrován: 11-2014
Odesláno Sobota, 04. dubna 2015 - 15:06:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já ho zrovna minulý týden poslal... Teda Ústí - Praha. Koupil jsem si jízdenku pro dítě = 0kč, tu jsem mu ukázal, dal deset kaček za kolo a v Praze si ho vyzvedl kolega. Četa si nemůže pamatovat všechno a všechny, ani to po nich člověk nechce, když jde o tohle [wink]

Omluva - již od začátku března nearchivuji informace v mailu, změna nastavení poskytovatele
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5524
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 04. dubna 2015 - 18:25:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Longermann: A co kolega v Praze ukázal za lístek? Vlakvedoucí by neměl vydat kolo bez lístku. To by si ho pak mohl vyzvednout kdokoliv.
Longermann
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 578
Registrován: 11-2014
Odesláno Sobota, 04. dubna 2015 - 21:00:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mouka: Žádný po něm prý ani nechtěl, ale připraveno bylo, že už ho vyhodil a jen popíše kolo. Když by mu ho nevydal, tak ho někam odveze, no a tam se dá vyzvednout vždy... Ale ještě se mi to nestalo [nene]

Omluva - již od začátku března nearchivuji informace v mailu, změna nastavení poskytovatele
Vasek011
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 1-2012
Odesláno Pondělí, 06. dubna 2015 - 12:53:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vím, že už to tu někde bylo, ale nemůžu to najít...Jak vyřešit dokoupení nové (tříleté) aplikace IN25 do 26 let na kartu, u níž ještě ta stávající nevypršela ? E-shop tuto možnost nenabízí...Samozřejmě počítám s tím, že ta původní IN25 "propadne".